О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 14/180-VІII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 9 апреля 2025 года № 16/220-VIIІ
Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года №14/180-VІII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 351 219 088 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 72 764 019 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 683 873 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 323 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 257 765 873 тысячи тенге;
2) затраты – 1 376 300 941 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 796 234 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57 976 716 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 180 482 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 505 138 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7 505 138 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 53 383 225 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 53 383 225 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, кроме районов Байдибек, Сауран, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского и Тюлькубасского районов, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет района Байдибек – 59,3 процента;
Казыгуртского района – 57,4 процента;
Ордабасинского района – 67,7 процента;

"2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 14/180-VІII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 сәуірдегі № 16/220-VIIІ шешімі
Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Түркістан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы №14/180-VІII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімінің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 351 219 088 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 72 764 019 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 20 683 873 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 323 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 1 257 765 873 мың теңге;
2) шығындар – 1 376 300 941 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 20 796 234 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57 976 716 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 180 482 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 7 505 138 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7 505 138 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 53 383 225 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 53 383 225 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз.
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Бәйдібек, Сауран, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш және Түлкібас аудандарынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 59,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 57,4 пайыз;
Ордабасы ауданының – 67,7 пайыз;

Сарыагашского района – 80,4 процента;
района Сауран – 56,2 процента;
Тюлькубасского района – 71,3 процента;
в областной бюджет, кроме районов Байдибек, Сауран, Казыгуртского, Ордабасинского, Сарыагашского и Тюлькубасского районов, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от района Байдибек – 40,7 процента;
Казыгуртского района – 42,6 процента;
Ордабасинского района – 32,3 процента;
Сарыагашского района – 19,6 процента;
района Сауран – 43,8 процента;
Тюлькубасского района – 28,7 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 50 процентов;
в областной бюджет, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по социальному налогу:
в бюджет района Байдибек – 48,4 процента;
Жетысайского района – 48,8 процента;
Казыгуртского района – 47,8 процента;
Келесского района – 48,7 процента;
Мактааральского района – 50 процентов;
Ордабасынского района – 47,1 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 49,6 процента;
Сарыагашского района – 47,8 процента;
района Сауран – 57,2 процента;
Созакского района – 58,5 процента;
Толебийского района – 48,1 процента;
Тюлькубасского района – 47,2 процента;
Шардаринского района – 63,1 процента;
города Арыс – 47,5 процента;
города Кентау – 47,6 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 51,6 процента;
Жетысайского района – 51,2 процента;
Казыгуртского района – 52,2 процента;
Келесского района – 51,3 процентов;
Мактааральского района – 50 процентов;
Ордабасынского района – 52,9 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 50,4 процента;
Сарыагашского района – 52,2 процента;
района Сауран – 42,8 процента;
Созакского района – 41,5 процента;
Толебийского района – 51,9 процента;
Тюлькубасского района – 52,8 процента;
Шардаринского района – 36,9 процента;
города Арыс – 52,5 процента;
города Кентау – 52,4 процента;
города Туркестан – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты районов (городов областного значения) – 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению земельных отношений области;
управлению координации занятости и социальных программ области;
управление культуры области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению строительства области;
управлению архитектуры и градостроительства области;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению туризма области;
управлению физической культуры и спорта области;
управлению финансов и государственных активов области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:

Сарыағаш ауданының – 80,4 пайыз;
Сауран ауданының – 56,2 пайыз;
Түлкібас ауданының – 71,3 пайыз;
облыстық бюджетке Бәйдібек, Сауран, Қазығұрт, Ордабасы, Сарыағаш және Түлкібас аудандарынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Бәйдібек ауданынан – 40,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 42,6 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 32,3 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 19,6 пайыз;
Сауран ауданынан – 43,8 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 28,7 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз.
әлеуметтік салығы бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 48,4 пайыз;
Жетісай ауданының – 48,8 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 47,8 пайыз;
Келес ауданының – 48,7 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 50 пайыз;
Ордабасы ауданының – 47,1 пайыз;
Отырар ауданының – 50 пайыз;
Сайрам ауданының – 49,6 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 47,8 пайыз;
Сауран ауданының – 57,2 пайыз;
Созақ ауданының – 58,5 пайыз;
Төлеби ауданының – 48,1 пайыз;
Түлкібас ауданының – 47,2 пайыз;
Шардара ауданының – 63,1 пайыз;
Арыс қаласының – 47,5 пайыз;
Кентау қаласының – 47,6 пайыз;
Түркістан қаласының – 50 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 51,6 пайыз;
Жетісай ауданынан – 51,2 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 52,2 пайыз;
Келес ауданынан – 51,3 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 50 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 52,9 пайыз;
Отырар ауданынан – 50 пайыз;
Сайрам ауданынан – 50,4 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 52,2 пайыз;
Сауран ауданынан – 42,8 пайыз;
Созақ ауданынан – 41,5 пайыз;
Төлеби ауданынан – 51,9 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 52,8 пайыз;
Шардара ауданынан – 36,9 пайыз;
Арыс қаласынан – 52,5 пайыз;
Кентау қаласынан – 52,4 пайыз;
Түркістан қаласынан – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың жер қатынастары басқармасы;
облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың туризм басқармасы;
облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы;
облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"7. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
приобретение жилья.
Распределение кредитования бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
тұрғын үй сатып алуға.
Көрсетілген кредиттерді аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

109 500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
19 172 594
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
75 113 463
1
Социальное обеспечение
10 035 972
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 252 040
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
849 323
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
450 782
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 759 162
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 125 157
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
3 031 320
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
36 296
261
Управление образования области
1 472 074
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 392 588
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
79 486
271
Управление строительства области
311 858
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
311 858
2
Социальная помощь
32 683 135
256
Управление координации занятости и социальных программ области
32 683 135
068
Программа занятости
32 683 135
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32 394 356
256
Управление координации занятости и социальных программ области
32 374 422
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
267 533
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
202 779
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

109 500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
19 172 594
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
75 113 463
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 035 972
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 252 040
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
849 323
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
450 782
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 759 162
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 125 157
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
3 031 320
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
36 296
261
Облыстың білім басқармасы
1 472 074
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 392 588
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
79 486
271
Облыстың құрылыс басқармасы
311 858
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
311 858
2
Әлеуметтiк көмек
32 683 135
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
32 683 135
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
32 683 135
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32 394 356
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
32 374 422
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
267 533
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
202 779
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

1 712 873
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
155 210
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
155 210
071
Развитие газотранспортной системы
155 210
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
84 909 751
1
Сельское хозяйство
57 371 735
255
Управление сельского хозяйства области
43 643 939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
368 988
002
Субсидирование развития семеноводства
376 245
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
4 432 075
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
300 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
150 000
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
100 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
185 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 000 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 280 755
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 393 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 882 876
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 000 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150 000
271
Управление строительства области
3 644 572
020
Развитие объектов сельского хозяйства
3 644 572
719
Управление ветеринарии области
10 083 224
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
164 293
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
4 453
009
Организация санитарного убоя больных животных
145
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
88 380
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

1 712 873
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
155 210
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
155 210
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
155 210
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
84 909 751
1
Ауыл шаруашылығы
57 371 735
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
43 643 939
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
368 988
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
376 245
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
4 432 075
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
300 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
150 000
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
100 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
185 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 000 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 280 755
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 393 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 882 876
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 000 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 644 572
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 644 572
719
Облыстың ветеринария басқармасы
10 083 224
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 293
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
4 453
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
145
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
88 380
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

20 366
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
546 608
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 045
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
6 302 945
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
22 124
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
730 803
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
248 562
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
1 919 500
2
Водное хозяйство
10 433 875
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
110 140
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
110 140
255
Управление сельского хозяйства области
10 323 735
068
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
10 323 735
3
Лесное хозяйство
11 218 517
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
11 218 517
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
11 098 017
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
120 500
4
Рыбное хозяйство
500 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
500 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
500 000
5
Охрана окружающей среды
3 121 521
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 121 521
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
183 013
008
Мероприятия по охране окружающей среды
198 559
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
2 411 799
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
328 150
6
Земельные отношения
2 158 304
251
Управление земельных отношений области

20 366
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
546 608
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 045
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
6 302 945
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
22 124
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
730 803
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
248 562
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
1 919 500
2
Су шаруашылығы
10 433 875
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
110 140
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
110 140
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
10 323 735
068
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 323 735
3
Орман шаруашылығы
11 218 517
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
11 218 517
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
11 098 017
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
120 500
4
Балық шаруашылығы
500 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
500 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
500 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
3 121 521
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 121 521
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
183 013
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
198 559
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
2 411 799
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
328 150
6
Жер қатынастары
2 158 304
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы

5 434 331
265
Управление предпринимательства и промышленности области
3 669 545
004
Поддержка субъектов предпринимательства
100 000
011
Поддержка предпринимательской деятельности
199 243
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
2 822 302
015
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
500 000
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 764 786
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
1 764 786
9
Прочие
29 198 873
253
Управление здравоохранения области
116 251
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 251
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 807 266
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 807 266
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
200 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
200 000
261
Управление образования области
4 202 704
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 563 425
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 639 279
265
Управление предпринимательства и промышленности области
543 575
007
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
543 575
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 105 064
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 105 064
271
Управление строительства области
7 678 279
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
7 678 279
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 519 127
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
4 519 127
285
Управление физической культуры и спорта области
1 191 904
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

5 434 331
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
3 669 545
004
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
100 000
011
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
199 243
014
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 822 302
015
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
500 000
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 764 786
024
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 764 786
9
Басқалар
29 198 873
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
116 251
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 251
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 807 266
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 807 266
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
200 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
200 000
261
Облыстың білім басқармасы
4 202 704
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 563 425
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 639 279
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
543 575
007
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
543 575
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 105 064
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 105 064
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 678 279
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
7 678 279
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 519 127
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
4 519 127
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 191 904
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру