О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 23 декабря 2024 года № 27/148-VІІІ "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 3 марта 2025 года № 29/173-VІІІ
Маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс "О городском бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года №27/148-VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Арыс на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 577 042 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 274 228 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 355 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 301 232 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 962 227 тысяч тенге;
2) затраты – 8 577 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 559 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 31 456 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 897 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 001 тысяч тенге;

Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/148-VII "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2025 жылғы 3 наурыздағы № 29/173-VІІІ шешiмi
Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Арыс қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №27/148-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 8 577 042 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 274 228 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 39 355 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 301 232 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 3 962 227 мың теңге;
2) шығындар – 8 577 484 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 16 559 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 31 456 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 897 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17 001 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 001 тысяч тенге:
поступление займов – 31 456 тысяч тенге;
погашение займов – 14 897 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 442 тысяч тенге".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К.Ахметов
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 3 марта 2025 года №29/173-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата города Арыс
от 23 декабря 2024 года №27/148-VIII
Городской бюджет на 2025 год
Категория Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 001 мың теңге;
қарыздар түсімі – 31 456 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 897 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 442 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ.Ахметов
Арыс қалалық мәслихатының
2025 жылғы 3 наурыздағы
№29/173-VIII шешіміне 1-қосымша
Арыс қалалық мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№27/148-VIII шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

205919
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2977
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
250766
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
126870
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
924772
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
240871
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230871
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92378
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
59224
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
55509
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19760
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
892044
1
Жилищное хозяйство
10000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10000
2
Коммунальное хозяйство
458803
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
458803
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
59941
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
72335
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения)
2000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
119859
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
203737
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

205919
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2977
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
250766
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
126870
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
924772
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
240871
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230871
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92378
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
59224
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
55509
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19760
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
892044
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10000
2
Коммуналдық шаруашылық
458803
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
458803
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
59941
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
72335
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
2000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
119859
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
203737
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту