О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 26/1 "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 21 января 2025 года № 28/1
Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года №26/1 "О бюджетах сельских округов на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Бадам на 2025-2027 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 143 199 тысяч тенге:
налоговые поступления – 128 796 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 044 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 079 тысяч тенге;
2) затраты – 147 455 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 256 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 256 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 256 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Утвердить бюджет сельского округа Буржар на 2025-2027 годы согласно приложению 7 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 716 тысяч тенге:
налоговые поступления – 56 564 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 042 тысяч тенге;
2) затраты – 97 216 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 500 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 500 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
6. Утвердить бюджет сельского округа Караспан на 2025-2027 годы согласно приложению 16 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 404 тысяч тенге:
налоговые поступления – 71 739 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;

Ордабасы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 26/1 "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 қаңтардағы № 28/1 шешiмi
Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" №26/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бадам ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –143 199 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 128 796 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 280 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 10 044 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 4 079 мың теңге;
2) шығындар – 147 455 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 256 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 256 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 256 мың теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
3. Бөржар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 95 716 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 56 564 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 110 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 34 042 мың теңге;
2) шығындар – 97 216 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 500 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 500 мың теңге.".
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
6. Қараспан ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 108 404 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 71 739 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;

1) доходы – 81 732 тысяч тенге:
налоговые поступления – 40 921 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 661 тысяч тенге;
2) затраты – 84 864 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 132 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 132 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 3 132 тысяч тенге.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
10. Утвердить бюджет сельского округа Шубарсу на 2025-2027 годы согласно приложению 28 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 181 600 тысяч тенге:
налоговые поступления – 179 350 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 192 797 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 197 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –11 197 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 11 197 тысяч тенге.".
приложения 1, 7, 16, 19, 22, 25, 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Б.Джумабеков
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 21 января
2025 года №28/1
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года №26/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование

1) кiрiстер – 81 732 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 40 921 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 150 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 661 мың теңге;
2) шығындар – 84 864 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 132 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 132 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 132 мың теңге.".
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
10. Шұбарсу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 181 600 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 179 350 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 0;
2) шығындар – 192 797 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 197 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 197 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 197 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 7, 16, 19, 22, 25, 28 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
11. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Б.Джумабеков
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
21 қаңтардағы №28/1
шешіміне 1-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы №26/1
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
6 540
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
6 540
3. Чисто бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
-1 500
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 500
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления займов
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Под программа
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Используемые остатки бюджетных средств
1 500
Приложение 3 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 21 января
2025 года №28/1
Приложение 16 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года №26/1
Бюджет сельского округа Караспан на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 540
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 540
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профицит)
-1 500
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (Профицитін пайдалану)
1 500
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Қарыздар түсімі
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 500
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
21 қаңтардағы №28/1
шешіміне 3-қосымша
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы №26/1
шешіміне 16-қосымша
2025 жылға арналған Қараспан ауыл округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы