О внесении изменений в решение Казталовского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 25-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 марта 2025 года № 27-3
Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 20 декабря 2024 года № 25 - 2 "О районном бюджете на 2025 - 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 771 464 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 281 197 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 59 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 310 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 418 737 тысяч тенге;
2) затраты – 10 010 249 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119 893 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 228 056 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 108 163 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 358 678 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 358 678 тысяч тенге:
поступление займов – 228 056 тысяч тенге;
погашение займов – 108 883 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 239 505 тысяч тенге.
в пункте 4:
подпункт 1 пункта 4 изложить в новой редакции:
1) из республиканского бюджета и Национального фонда в общей сумме – 1 985 304 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 182 233 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 12 947 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 6 067 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 138 745 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал – 400 714 тысячи тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды – 314 350 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба – 130 000 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Кушанкол – 370 000 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Казталов – 200 000 тысяч тенге;

Казталов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 наурыздағы № 27-3 шешімі
Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25 - 2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 771 464 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 281 197 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 59 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 310 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 418 737 мың теңге;
2) шығындар – 10 010 249 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119 893 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 228 056 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 108 163 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 358 578 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 358 578 мың теңге:
қарыздар түсімі – 228 056 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 108 883 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 239 505 теңге.
4 – тармақ 1).тармақша жаңа редакцияда жазылсын.
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 985 304 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 182 233 мың теңге;
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту– 12 947 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 067 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 138 745 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға – 400 714 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 314 350 мың теңге;
Қошанкөл ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 370 000 мың теңге;
Қараоба ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 130 000 мың теңге;
Казталов ауылындағы ауылішілік жолдарды қайта құру - 200 000 мың теңге;

на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 228 056 тысяч тенге;
в пункте 4:
подпункт 2 пункта 4 изложить в новой редакции:
2) из областного бюджета в общей сумме – 4 380 313 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 159 597 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 28 133 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 40 006 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 8 000 тысяч тенге:
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен – Кушанколь – Караоба" 15 - 49 км (34 км) – 2 291 082 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен – Кушанколь – Караоба" 49 - 64 км (33 км) – 1 017 383 тысячи тенге;
на приобретение жилых домов в рамках пилотного проекта "Қаладан-ауылға" на 2024 - 2026 годы – 88 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 59 461 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с.Талдыапан" 9 - 20 км – 53 498 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал - 86 193 тысячи тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды - 55 484 тысячи тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Бейстерек – 20 160 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Бозоба – 20 160 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Хайруш – 20 160 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с.Сексенбаев – 20 160 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Абиш и Саралжын – 111 037 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Сатыбалды, Бостандык, Ащысай и Жас – 175 957 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Копкутир, Аккурай и Хайруш – 62 591 тысяча тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Саралжын, Каракуль и Сексенбаев – 63 251 тысяча тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 228 056 мың теңге;
4 - тармақ 2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 4 380 313 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 159 597 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 28 133 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 40 006 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру - 8 000 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл – Қараоба" аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 2 291 082 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл – Қараоба" аудандық маңызы бар 49 - 64 км. (34 км) автомобиль жолын және Еңбек ауылына кіреберіс жолын 0 - 18 км күрделі жөндеу – 1 017 383 мың теңге
2024 - 2026 жылдарға арналған "Қаладан – Ауылға" пилоттық жобасы шеңберінде тұрғын үйлер сатып алу - 88 000 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 59 461 мың теңге;
Талдыапан ауылының аудандық маңызы бар кірмежолын орташа жөндеу 9 - 18 шақ – 53 498 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғырту – 86 193 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысы - 55 484 мың теңге;
Бейстерек ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 20 160 мың теңге;
Бозоба ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 20 160 мың теңге;
Хайруш ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 20 160 мың теңге;
Сексенбаев ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату - 20 160 мың теңге;
Саралжын және Әбіш ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 111 037 мың теңге;
Сатыбалды, Бостандық, Ащысай және Жас ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 175 957 мың теңге;
Көпкүтір, Аққурай, Хайруш ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 62 591 мың теңге;
Саралжын, Қаракөл, Сексенбаев ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 63 251 мың теңге;
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

38 455
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 455
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 455
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 592
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 592
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47 592
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
81 473
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
81 473
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
81 473
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
45 740
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
34 949
015
Капитальные расходы государственного органа
784
12
Транспорт и коммуникации
3 460 861
1
Автомобильный транспорт
3 439 301
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 439 301
022
Развитие транспортной инфраструктуры
0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
70 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 369 301
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
21 560
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 560
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
21 560
13
Прочие
1 606 886
9
Прочие
1 606 886
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 556 741
064
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 556 741
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 145
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
50 145
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0

38 455
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 455
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 455
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
47 592
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 592
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47 592
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
81 473
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
81 473
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
81 473
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 740
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
34 949
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
784
12
Көлiк және коммуникация
3 460 861
1
Автомобиль көлiгi
3 439 301
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 439 301
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
70 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 369 301
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
21 560
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 560
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
21 560
13
Басқалар
1 606 886
9
Басқалар
1 606 886
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 556 741
064
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 556 741
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 145
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
50 145
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0