О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 года № 26. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 ноября 2022 года № 167.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.11.2022 № 167 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 ноября 2012 г. № 237, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 14 апреля 2015 г. № 26
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Программу по разработке (внесению изменений,
пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате
применения которых на добровольной основе обеспечивается
соблюдение требований технического регламента Таможенного союза
"О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС
009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих
правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том
числе правила отбора образцов, необходимые для применения и
исполнения технического регламента Таможенного союза "О
безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС
009/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Парфюмерия-косметика өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Парфюмерия-косметика өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін (КО ТР009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) бағдарламасына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 26 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 237 шешімімен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Парфюмерия-косметика өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Парфюмерия-косметика өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) бағдарламасына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы В.Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі
№ 26 шешіміне
ҚОСЫМША
Қолдану нәтижесінде "Парфюмерия-косметика өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің(КО ТР 009/2011), сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Парфюмерия-косметика өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін(КО ТР009/2011) қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық стандарттар талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) бағдарламасына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР

1. В наименовании Программы после слова "исполнения" дополнить словом "требований", слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В наименовании графы 7 головки таблицы слова "Таможенного союза и Единого экономического пространства" заменить словами "Евразийского экономического союза".
3. В позиции 4110 в графе 5 цифры "2014" заменить цифрами "2015", в графе 6 цифры "2015" заменить цифрами "2016".
4. Дополнить позициями 4111 – 4134 следующего содержания:
"
4111
71.100.60
Масла эфирные. Общее руководство по определению температуры воспламенения.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TR 11018:1997
статья 2
2014 год
2015 год
Российская Федерация
4112
71.100.60
Масла эфирные. Определение карбонильного числа. Потенциометрические методы с применением гидроксиламмонийхлорида.
Разработка ГОСТ на основе ISO 1279:1996
статья 2
2014 год
2015 год
Российская Федерация
4113
71.100.60
Масло эфирное из ягоды можжевельника обыкновенного (Juniperus communis Linnaeus). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 8897:2010
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2016 год
2017 год
Российская Федерация
4114
71.100.60
Масло эфирное лавандовое (Lavandula angustifolia Mill). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3515:2002 и
ISO 3515:2002/Cor.1:2004
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2016 год
2017 год
Российская Федерация
4115
71.100.60
Масло эфирное розовое (Rosa х damascena Miller). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 9842:2003
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2016 год
2017 год
Российская Федерация
4116
71.100.60
Масло эфирное эвкалиптовое (Eucalyptus citriodora Hook.). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3044:1997
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2016 год
2017 год
Российская Федерация
4117
71.100.60
Масла эфирные. Анализ методом газовой хроматографии на насадочных колонках. Общий метод.
Разработка ГОСТ на основе ISO 7359:1985
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2015 год
2016 год
Российская Федерация
4118
71.100.60
Масла эфирные. Метод определения содержания воды. Метод Карла Фишера.
Разработка ГОСТ на основе ISO 11021:1999
статья 2
2015 год
2016 год
Российская Федерация
4119
71.100.60
Масла эфирные. Определение содержания фенолов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 1272:2000
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2015 год
2016 год
Российская Федерация
4120
71.100.60
Масла эфирные. Методы определения эфирного числа до и после ацетилирования и содержания свободных и общих спиртов.
Разработка ГОСТ на основе ISO 1241:1996
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2015 год
2016 год
Российская Федерация
4121
71.100.70

1. Бағдарлама атауындағы "орындау" деген сөздің алдынан "талаптарын" деген сөзбен толықтырылсын, "өнім сәйкестігін (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 7-баған атауындағы кесте басындағы "Кеден одағына және Бірыңғай экономикалық кеңістікке" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 4110 позициядағы 5-бағандағы "2014" деген цифрлар "2015" деген цифрлармен, 6-бағандағы "2015" деген цифрлар "2016" деген цифрлармен ауыстырылсын.
4. Мынадай мазмұндағы 4111 - 4134позициялармен толықтырылсын:
4111
71.100.60
Эфир майлары. Тұтану температурасын анықтау бойынша жалпы басшылық.
ISO /TR 11018 Л 997 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-бап
2014 жыл
2015 жыл
Ресей
Федерациясы
4112
71.100.60
Эфир майлары. Карбониль санын айқындау. Хлорид гидроксиламмонийі қолданылатын потенциометрикалық әдістер.
ISO 1279Л 996 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-бап
2014 жыл
2015 жыл
Ресей
Федерациясы
4113
71.100.60
Кәдімгі арша жидегінен алынатын эфир майлары (Jumiperus communis Linnaeus). Техникалық талаптар.
ISO 8897:2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9 - тармақтары
2016 жыл
2017 жыл
Ресей
Федерациясы
4114
71.100.60
Лавандадан алынатын эфир майы. (LavandulaangustifoliaMill). Техникалық талаптар.
ISO3515:2002 және 180 З515:2002/Сог.1:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9-тармақтары
2016 жыл
2017 жыл
Ресей
Федерациясы
4115
71.100.60 1
Қызғылт эфир майы (RosaxdamasceneMiller). Техникалық талаптар.
ISO 9842:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9 тармақтары
2016 жыл
2017 жыл
Ресей
Федерациясы
4116
71.100.60
Эвкалипт эфир майы (EucalyptuscitriodoraHook). Техникалық талаптар.
ISO3044:1997 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9 тармақтары
2016 жыл
2017 жыл
Ресей
Федерациясы
4117
71.100.60
Эфир майлары. Қондырма бағандарда газды хроматография әдісімен талдау. Жалпы әдіс.
ISO 7359:1985 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағының 2.1- тармақшасы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей
Федерациясы
4118
71.100.60
Эфир майлары. Су құрамын анықтау әдісі. Карл Фишер әдісі.
ISO 11021:1999 негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-бап
2015 жыл
2016 жыл
Ресей
Федерациясы
4119
71.100.60
Эфир майлары. Фенолдар құрамын анықтау. ISO1272:2000 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағының 2.1- тармақшасы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей
Федерациясы
4120
71.100.60
Эфир майлары. Ацетилдегенге дейін және одан кейін эфир санын және бос әрі жалпы спирттер құрамын анықтау әдістері. ISO 1241:1996 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағының 2.1- тармақшасы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей
Федерациясы
4121
71.100.70

Косметика. Техническое руководство по минимизации и определению N-нитрозаминов. Разработка ГОСТ на основе ISO/TR 14735:2013
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2014 год
2015 год
Российская Федерация
4122
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Методы скрининга и количественного определения
токсичных элементов.
Разработка ГОСТ на основе ISO/TR 17276:2014
пункт 5 статьи 5
2015 год
2016 год
Республика Беларусь
4123
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Метод газовой хроматографии/масс-спектрометрии для идентификации и определения 12 фталатов.
Разработка ГОСТ на основе EN 16521:2014
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2015 год
2016 год
Республика Беларусь
4124
71.100.70
Косметика. Обнаружение и определение
N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методом жидкостной хроматографии высокого разрешения (HPLC), постколоночным фотолизом и получением производных.
Разработка ГОСТ на основе ISO 10130:2009
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2015 год
2016 год
Республика Беларусь
4125
71.100.70
Косметика. Обнаружение и определение содержания N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методом жидкостной хроматографии высокого разрешения одновременно с масс-спектрометрическим обнаружением (HPLC-MS-MS).
Разработка ГОСТ на основе ISO 15819:2014
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2015 год
2016 год
Республика Беларусь
4126
71.100.60
Масла эфирные. Определение эфирного числа в маслах, содержащих трудноомыляемые эфиры. Разработка ГОСТ на основе ISO 7660:1983
статья 2
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
4127
71.100.60
Масло эфирное розмариновое (Rosmarinus
officinalis L.). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 1342:2012
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
4128
71.100.60
Масло эфирное иланг-иланга (Cananga odorata (Lam.) Hook. f. et Thomson forma genuina). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3063:2004
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
4129
71.100.60
Масло эфирное мандариновое, итальянский тип (Citrus reticulatа Вlanco). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 3528:2012
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
4130
71.100.60
Масло эфирное ветиверовое (Chrysopogon zizanioides (L.) Roberty, syn. Vetiveria zizanioides (L.) Nash). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4716:2013
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
4131
71.100.60
Масло эфирное мелалеуки (Melaleuca), типа терпинен-4-ола (масло чайного дерева). Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ISO 4730:2004
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан

Косметика. N- нитрозаминдерді барынша азайту және анықтау бойынша техникалық басшылық.ISOR 14735:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағының 2.1- тармақшасы
2014 жыл
2015 жыл
Ресей
Федерациясы
4122
71.100.70
Парфюмерия-косметика өнімі. Уытты элементтер скринингі және оларды сандық анықтау әдістері.
ISO /ТR 17276:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 5- тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Беларусь Республикасы
4123
71.100.70
Парфюмерия-косметика өнімі. 12 фталатты сәйкестендіру мен анықтау үшін газды хроматография/масс-спектрометрия әдісі. EN16521:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағының 2.1- тармақшасы
2015 жыл
2016 жыл
Беларусь Республикасы
4124
71.100.70
Косметика. Постбағанды фотолизбенжәне туындылар алып, шешуі жоғары сұйық хроматография әдісімен N-нитрозодиэтаноламин (NDELA) табу және анықтау әдісі.
ISO 10130:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағының 2.1- тармақшасы
2015 жыл
2016 жыл
Беларусь Республикасы
4125
71.100.70
Косметика. Бір мезетте масс-спектрометрикалық таба отырып (NPLC-MS-MS),шешуі жоғары рұқсат берілген сұйық хроматография әдісімен N-нитрозодиэтаноламин (NDELA) табу және анықтау әдісі. ISO15819:2014негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2-тармағының 2.1- тармақшасы
2015 жыл
2016 жыл
Беларусь Республикасы
4126
71.100.60
Эфир майлары. Күрделі сабындалатын эфирлер бар майлардағы эфирлік санды анықтау.
ISO7660:1983негізінде МЕМСТ әзірлеу
2-бап
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
4127
71.100.60
Розмарин эфир майы (RosmarinusOfficinalisL). Техникалық талаптар.
ISO 1342:2012 МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9 -тармақтары
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
4128
71.100.60
Иланг-иланг эфир майы (Cananga odorata (Lam).Hook.f. et Thomson forma genuine). Техникалық талаптар.
ISO3063:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9-тармақтары
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
4129
71.100.60
Мандарин эфир майы, италяндық тип (Citrus reticulate Blanco). Техникалық талаптар. ISO 528:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9-тармақтары
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
4130
71.100.60
Ветивер эфир майы (Chrysopogonzizanioides (L)Roberty, syn. Vetiveriazizanioides (L) Nash). Техникалық талаптар.
ISO4716:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9-тармақтары
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
4131
71.100.60
Мелалеуки эфир майы (Меlaleuca), терпинен-4-ола (шәй ағашы майы) типті. Техникалық талаптар.
ISO4730:2004 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9-тармақтары
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы

4132
71.100.60
Масло эфирное неролиевое (Citrus aurantium L., syn. Citrus amara Link, syn. Citrus bigaradia Loisel, syn. Citrus vulgaris Risso). Технические условия. Разработка ГОСТ на основе ISO 3517:2012
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
4133
71.100.60
Масло эфирное луговой мяты Mentha arvensis, частично дементолизированное (Mentha arvensis
L. var. piperascens Malinv. and var. glabrata Holmes). Технические условия.

4132
71.100.60
Неролий эфир майы (CitrusaurantiumL., syn. CitrusamaraLink, syn. Citrusbigaradialoisel, syn. CitrusvulgarisRisso). Техникалық талаптар.
ISO3517:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9 - тармақтары
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
4133
71.100.60
Menthaarvensisшалғындыжалбызы эфир майы,ішінара дементолизделген(MenthaarvensisL. Var. Piperascensmalinv. Andvar. GlabrataHolmes). Техникалық талаптар.

Разработка ГОСТ на основе ISO 9776:1999
пункты 3 – 6, 8 и 9 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
4134
71.100.60
Масла эфирные и экстракты ароматических соединений. Определение остаточного содержания бензола.
Разработка ГОСТ на основе ISO 14714:1998
подпункт 2.1 пункта 2 статьи 5
2015 год
2017 год
Республика Казахстан
".

ISO9776:1999 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 3-6, 8 және 9 - тармақтары
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
4134
71.100.60
Эфир майлары және хош иісті қосылыстар сығындылары. Бензолдың қалдық құрамын анықтау.
ISO14714:1998негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың
1-тармағының 2.1 - тармақшасы
2015 жыл
2017 жыл
Қазақстан Республикасы
".