Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 июля 2015 года № 77.
Сноска. Заголовок решения с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21.03.2017 № 30; от 28.12.2021 № 192 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, в соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый перечень продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21.03.2017 № 30; от 28.12.2021 № 192 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 14 июля 2015 г. № 77
П Е Р Е Ч Е Н Ь
продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011)
Сноска. Наименование Перечня с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21.03.2017 № 30; от 28.12.2021 № 192 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21.03.2017 № 30; от 28.12.2021 № 192 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Наименование продукции
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Документ об оценке соответствия (сведения о документе об оценке соответствия)
Примечание
1
2
3
4
Транспортные средства
1. Мототранспортные средства (категория L)
8703
8704
8711
одобрение типа транспортного средства или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
в том числе:
мопеды, мотовелосипеды, мокики, включая:
категорию L1:
двухколесные транспортные средства, максимальная конструктивная скорость которых не превышает 50 км/ч и характеризующиеся:
в случае двигателя внутреннего сгорания - рабочим объемом двигателя, не превышающим 50 см3, или в случае электродвигателя - номинальной максимальной мощностью в режиме длительной нагрузки не превышающей 4 кВт;
категорию L2:
трехколесные транспортные средства с любым расположением колес, максимальная конструктивная скорость которых не превышает 50 км/ч и характеризующиеся: в случае двигателя внутреннего сгорания с принудительным зажиганием - рабочим объемом двигателя не превышающим 50 см3, или в случае двигателя внутреннего сгорания другого типа - максимальной эффективной мощностью не превышающей 4 кВт, или в случае электродвигателя - номинальной максимальной мощностью в режиме длительной нагрузки не превышающей 4 кВт;
мотоциклы, мотороллеры, трициклы, включая:
категорию L3:
двухколесные транспортные средства, рабочий объем двигателя которых (в случае двигателя внутреннего сгорания) превышает 50 см3 (или) максимальная конструктивная скорость
(при любом двигателе) превышает 50 км/ч;
категорию L4:
трехколесные транспортные средства с колесами, асимметричными по отношению к средней продольной плоскости, рабочий объем двигателя которых (в случае двигателя внутреннего сгорания) превышает 50 см3 и (или) максимальная конструктивная скорость (при любом двигателе) превышает 50 км/ч;
категорию L5:
трехколесные транспортные средства с колесами, симметричными по отношению к средней продольной плоскости транспортного средства, рабочий объем двигателя которых (в случае двигателя внутреннего сгорания) превышает 50 см3 и (или) максимальная конструктивная скорость (при любом двигателе) превышает 50 км/ч;
квадрициклы, включая:
категорию L6: четырехколесные транспортные средства, ненагруженная масса которых не превышает 350 кг без учета массы аккумуляторов (в случае электрического транспортного средства), максимальная конструктивная скорость которых не превышает 50 км/ч и характеризующиеся:
в случае двигателя внутреннего сгорания с принудительным зажиганием - рабочим объемом двигателя, не превышающим 50 см3, или в случае двигателя внутреннего сгорания другого типа - максимальной эффективной мощностью двигателя, не превышающей 4 кВт, или в случае электродвигателя - номинальной максимальной мощностью двигателя в режиме длительной нагрузки, не превышающей 4 кВт;
категорию L7: четырехколесные транспортные средства, иные, чем транспортные средства категории L6, масса которых без нагрузки не превышает 400 кг (550 кг для транспортных средств, предназначенных для перевозки грузов) без учета массы аккумуляторов (в случае электрического транспортного средства) и максимальная эффективная мощность двигателя не превышает 15 кВт

Кедендік декларацияны өзіне қатысты беру Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды ұсынумен ілесе жүретін өнімдер тізбесін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 шілдедегі № 77 шешімі
Кедендік декларацияны өзіне қатысты беру Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды ұсынумен ілесе жүретін өнімдер тізбесін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде өзіне қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімдерді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы
29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Кедендік декларацияны өзіне қатысты беру Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды ұсынумен ілесе жүретін өнімдердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық
экономикалық
комиссия
Алқасының
2015 жылғы 14
шілдедегі № 77
шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кедендік декларацияны өзіне қатысты беру Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау
туралы құжаттарды ұсынумен ілесе жүретін өнімдер ТІЗБЕСІ
Өнімнің атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Сәйкестікті бағалау
туралы құжат
Ескерту
1
2
3
4
Көлік құралдары
1. Мотокөлік құралдары
(L санаты)
8703
8704
8711
көлік құралының типін мақұлдау немесе
көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
соның ішінде:
мопедтер, мотовелосипедтер, мокиктер, мыналарды қоса алғанда:
L1 санатын:
ең жоғары конструкциялық жылдамдығы 50 км/с аспайтын және былайша: іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында – қозғалтқыштың жұмыс көлемі 50 см3-нен аспайтын немесе электрқозғалтқыш жағдайында - ұзақ уақыт жүктеме режимінде номиналды ең жоғары қуаты
4 кВт-тан аспайтын болып сипатталатын қос доңғалақты көлік құралдары;
L2 санатын:
ең жоғары конструкциялық жылдамдығы 50 км/с аспайтын және былайша: мәжбүрлі тұтандырылатын іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында – қозғалтқыштың жұмыс көлемі 50 см3 аспайтын немесе басқа типтегі іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында – ең жоғары тиімді қуаты 4 кВт аспайтын немесе
электрқозғалтқыш жағдайында - ұзақ уақыт жүктеме режимінде номиналды ең жоғары қуаты
4 кВт аспайтын болып сипатталатын, доңғалақтары кез келген түрде орналасатын үш доңғалақты көлік құралдары;
мотоциклдер, мотороллерлер, трициклдер, мыналарды қоса алғанда:
L3 санатын:
қозғалтқышының жұмыс көлемі (іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында) 50 см3 асатын (немесе) ең жоғары конструкциялық жылдамдығы (кез келген қозғалтқышпен)
50 км/с асатын қос доңғалақты көлік құралдары;
L4 санатын:
ортадағы ұзына бойы жазықтыққа қатысты асимметриялы болатын доңғалақтары бар, қозғалтқышының жұмыс көлемі (іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында) 50 см3 асатын (немесе) ең жоғары конструкциялық жылдамдығы (кез келген қозғалтқышпен)
50 км/с асатын үш доңғалақты көлік құралдары;
L5 санатын:
көлік құралының ортадағы ұзына бойы жазықтығына қатысты симметриялы болатын доңғалақтары бар, қозғалтқышының жұмыс көлемі (іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында) 50 см3 асатын (немесе) ең жоғары конструкциялық жылдамдығы (кез келген қозғалтқышпен)
50 км/с асатын үш доңғалақты көлік құралдары;
квадрициклдер, мыналарды қоса алғанда:
L6 санатын:
аккумуляторлар массасы ескерілмегенде (электр көлік құралы жағдайында) жүк тиелмеген массасы 350 кг аспайтын, ең жоғары конструкциялық жылдамдығы 50 км/с аспайтын және былайша: мәжбүрлі тұтандырылатын іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында – қозғалтқыштың жұмыс көлемі 50 см3 аспайтын немесе басқа типтегі іштен жанатын қозғалтқышы жағдайында –қозғалтқыштың ең жоғары тиімді қуаты 4 кВт аспайтын немесе
электрқозғалтқыш жағдайында - ұзақ уақыт жүктеме режимінде қозғалтқыштың номиналды ең жоғары қуаты 4 кВт аспайтын болып сипатталатын төрт доңғалақты көлік құралдары;
L7 санатын:
аккумуляторлар массасы ескерілмегенде (электрлі көлік құралы жағдайында) жүксіз массасы 400 кг аспайтын (жүк тасымалдауға арналған көлік құралдары үшін 550 кг) және қозғалтқыштың ең жоғары тиімді қуаты 15 кВт аспайтын, L6 санатындағы көлік құралдарынан өзгеше болатын төрт доңғалақты көлік құралдары

2. Транспортные средства, имеющие не менее 4 колес и используемые для перевозки пассажиров (категория M)
8702
8703
(кроме 8703 10)
8706 00
одобрение типа транспортного средства илиодобрение типа шасси илисвидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
категория M1:
транспортные средства, используемые для перевозки пассажиров и имеющие, помимо места водителя, не более 8 мест для сидения - легковые автомобили;
автобусы, троллейбусы, специализированные пассажирские транспортные средства и их шасси, в том числе:
категория M2: транспортные средства, используемые для перевозки пассажиров, имеющие, помимо места водителя, более 8 мест для сидения, технически допустимая максимальная масса которых не превышает 5 т;
категория M3: транспортные средства, используемые для перевозки пассажиров, имеющие, помимо места водителя, более 8 мест для сидения, технически допустимая максимальная масса которых превышает 5 т

2. Кемінде 4 доңғалағы бар және жолаушылар тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралдары
(M санаты)
8702
8703
(8703 10-нан басқа)
8706 00
көлік құралының типін мақұлдау немесе шассидің типін мақұлдау немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
M1 санаты:
жолаушылар тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізушінің орнын қоспағанда, отыруға арналған 8-ден аспайтын орны бар көлік құралдары ‒ жеңіл автомобильдер;
автобустар, троллейбустар, арнаулы жолаушы көлік құралдары және олардың шассилері, соның ішінде:
M2 санаты:
жолаушылар тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізушінің орнын қоспағанда, отыруға арналған
8-ден астам орны бар, техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы
5 тоннадан аспайтын көлік құралдары;
M3 санаты:
жолаушылар тасымалдау үшін пайдаланылатын және жүргізушінің орнын қоспағанда, отыруға арналған
8-ден астам орны бар, техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы
5 тоннадан асатын көлік құралдары

3. Транспортные средства, используемые для перевозки грузов - автомобили грузовые и их шасси (категория N)
8701 21 101
8701 21 901
8701 22 101
8701 22 901
8701 23 101
8701 23 901
8701 24 101 0
8701 24 901
8701 29 101
8701 29 901
8704
(кроме 8704 10
8704 22 920 1
8704 22 980 1
8704 23 920 1
8704 23 920 2
8704 32 920 1
8704 32 980 1
8704 42 910 1
8704 42 990 1
8704 43 910 1
8704 43 910 2
8704 52 910 1
8704 52 990 1)
8705
8706 00
одобрение типа транспортного средства или одобрение типа шасси илисвидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
в том числе:
категория N1: транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов, имеющие технически допустимую максимальную массу не более 3,5 т;
категория N2: транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов, имеющие технически допустимую максимальную массу свыше 3,5 т, но не более 12 т;
категория N3: транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов, имеющие технически допустимую максимальную массу более 12 т
4. Прицепы (полуприцепы) к транспортным средствам категорий L, M и N (категория O)
8716
одобрение типа транспортного средства или одобрение типа шасси или свидетельство о безопасности конструкции транспортного средства
в том числе:
категория O1:
прицепы, технически допустимая максимальная масса которых не более 0,75 т;
категория O2:
прицепы, технически допустимая максимальная масса которых свыше 0,75 т, но не более 3,5 т;
категория O3:
прицепы, технически допустимая максимальная масса которых свыше 3,5 т, но не более 10 т;
категория O4:
прицепы, технически допустимая максимальная масса которых более 10 т
Компоненты транспортных средств
5. Двигатели с принудительным зажиганием
8407 31 000 0
8407 32
8407 33 200 0
8407 33 800 0
8407 34 910
8407 34 990 3
8407 34 990 8
сертификат соответствия
6. Двигатели с воспламенением от сжатия
8408 20 510 3
8408 20 510 8
8408 20 550 3
8408 20 550 8
8408 20 571 9
8408 20 579 9
8408 20 990 3
8408 20 990 4
8408 20 990 7
сертификат соответствия
7. Оборудование для питания двигателя газообразным топливом (компримированным природным газом - КПГ, сжиженным нефтяным газом – СНГ (или сжиженным углеводородным газом - СУГ), сжиженным природным газом ? СПГ, диметиловым эфиром топливным - ДМЭт ):
баллон газовый;
вспомогательное оборудование баллона;
газоредуцирующая аппаратура;
теплообменные устройства;
газосмесительные устройства;
газодозирующие устройства;
электромагнитные клапаны;
расходно-наполнительное и контрольно-измерительное оборудование;
фильтр газовый;
гибкие шланги;
топливопроводы;
электронные блоки управления
3917
3926

3. Жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралдары ‒ жүк автомобильдері және олардың шассилері (N санаты)
8701 20 101
8701 20 901
8704
(8704 10
8704 22 910 1
8704 22 990 1
8704 23 910 1
8704 23 910 2
8704 32 910 1
8704 32 990 1- ден басқа)
8705
8706 00
көлік құралының типін мақұлдау немесе шассидің типін мақұлдау немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
соның ішінде:
N1 санаты:
жүктерді тасымалдауға арналған, техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы 3,5 тоннадан аспайтын көлік құралдары;
N2 санаты:
жүктерді тасымалдауға арналған, техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы 3,5 тоннадан асатын, бірақ 12 тоннадан аспайтын көлік құралдары;
N3 санаты:
жүктерді тасымалдауға арналған, техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы 12 тоннадан асатын көлік құралдары
4. L, M және N санаттарындағы көлік құралдарына тіркемелер (жартылай тіркемелер) (O санаты)
8716
көлік құралының типін мақұлдау немесе шассидің типін мақұлдау немесе көлік құралы конструкциясының қауіпсіздігі туралы куәлік
соның ішінде:
O1 санаты:
техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы 0,75 тоннадан аспайтын тіркемелер;
O2 санаты:
техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы 0,75 тоннадан асатын, бірақ
3,5 тоннадан аспайтын тіркемелер;
O3 санаты:
техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы
3,5 тоннадан асатын, бірақ
10 тоннадан аспайтын тіркемелер;
O4 санаты:
техникалық тұрғыдан жол берілетін ең жоғары массасы
10 тоннадан асатын тіркемелер
Көлік құралдарының құрауыштары
5. Мәжбүрлі оталдырылатын қозғалтқыштар
8407 31 000 0
8407 32
8407 33 000 0
8407 34 910
8407 34 990 3
8407 34 990 8
сәйкестік сертификаты
6. Сығылу арқылы тұтанатын қозғалтқыштар
8408 20 510 3
8408 20 510 8
8408 20 550 3
8408 20 550 8
8408 20 571 9
8408 20 579 9
8408 20 990 3
8408 20 990 4
8408 20 990 7
сәйкестік сертификаты
7. Қозғалтқышты газ тәріздес отынмен (компримирленген табиғи газбен ‒ КТГ, сұйытылған мұнай газымен – СМГ (немесе сұйытылған көмірсутегі газымен ‒ СКГ), сұйытылған табиғи газбен ‒ СТГ, отындық диметилді эфирмен ‒ оДМЭ) қоректендіруге арналған жабдық:
газ баллоны;
баллонның қосалқы жабдығы;
газ редукциялаушы аппаратура;
жылу алмасу құрылғылары;
газ араластырғыш құрылғылар;
газ дозалаушы құрылғылар;
электрмагниттік клапандар;
шығындау-толтыру және бақылау-өлшеу жабдығы;
газ сүзгісі;
иілгіш шлангілер;
отынқұбырлар;
электрондық басқару блоктары
3917
3926

62. Воздухоочистители для двигателей внутреннего сгорания и их сменные элементы
8421 31 000 0
8421 99 000 7
сертификат соответствия
63. Фильтры очистки масла и их сменные элементы, фильтры очистки топлива дизелей и их сменные элементы, фильтры очистки топлива двигателей с принудительным зажиганием и их сменные элементы
8421 23 000 0
8421 99 000 7
сертификат соответствия
64. Топливные насосы высокого давления, топливоподкачивающие насосы, плунжерные пары, форсунки и распылители форсунок для дизелей
8409 91 000 8
8409 99 000 9
8413 30 200 8
сертификат соответствия
65. Теплообменники и термостаты
8419 50 000 0
8708 91 350 9
9032 10
сертификат соответствия
66. Насосы жидкостных систем охлаждения
8413 30 800 8
сертификат соответствия
67. Сцепления и их части
(диски, цилиндры, шланги)
8708 93 900 9
сертификат соответствия
68. Карданные передачи, приводные валы, шарниры неравных и равных угловых скоростей
8708 99 970 9
сертификат соответствия
69. Мосты ведущие с дифференциалом в сборе и полуоси
8708 50 350 9
8708 50 550 9
8708 50 990 9
сертификат соответствия
70. Упругие элементы подвески (рессоры листовые, пружины, торсионы подвески, стабилизаторы поперечной устойчивости, пневматические упругие элементы)
4016 99 570 9
7320 10 110 0
7320 20 200 9
8708 80 550 9
сертификат соответствия
71. Демпфирующие элементы подвески (амортизаторы, амортизаторные стойки и патроны амортизаторных стоек) и рулевого привода
8708 80 350 2
8708 80 350 9
сертификат соответствия
72. Детали направляющего аппарата подвески (рычаги, реактивные штанги, их пальцы, резинометаллические шарниры, подшипники и втулки опор, ограничители хода подвески)
4016 99 520 9
4016 99 570 9
8482 10 900 8
8482 20 000 9
8483 30 800 7
8708 80 550 9
8708 80 910 9
8708 80 990 9
сертификат соответствия
73. Колпаки (в том числе декоративные) ступиц, элементы крепления колес и грузы балансировочные колес
7318 15 900 8
7318 16 500 0
7806 00 800 9
7907 00 000
8708 70 500 9
8708 70 990 9
сертификат соответствия
74. Изделия системы зажигания для двигателей с принудительным зажиганием (распределители, датчики-распределители, катушки зажигания, модули зажигания, электронные коммутаторы, контроллеры, датчики, прерыватели)
8511 30 000 1
8511 30 000 8
8511 80 000
8511 90 000 1
8511 90 000 7
8511 90 000 9
8536 41
8537 10 910 0
8537 10 980 0
9032 89 000 0
сертификат соответствия
75. Свечи зажигания искровые и свечи накаливания

62. Іштен жанатын қозғалтқыштар үшін ауа тазартқыштар және олардың ауыстырылатын элементтері
8421 31 000 0
8421 99 000 8
сәйкестік сертификаты
63. Май тазарту сүзгілері және олардың ауыстырылатын элементтері, дизельдер отынын тазарту сүзгілері және олардың ауыстырылатын элементтері, мәжбүрлі оталдырылатын қозғалтқыштар отынын тазарту сүзгілері және олардың ауыстырылатын элементтері
8421 23 000 0
8421 99 000 8
сәйкестік сертификаты
64. Жоғары қысымды отын сорғылары, отынды тартып-айдайтын сорғылар, плунжерлі жұптар және дизельдер үшін форсункалар мен форсункалардың бүріккіштері
8409 91 000 9
8409 99 000 9
8413 30 200 8
сәйкестік сертификаты
65. Жылу алмастырғыштар және термостаттар
8419 50 000 0
8708 91 350 9
9032 10
сәйкестік сертификаты
66. Суытудың сұйықтықты жүйелерінің сорғылары
8413 30 800 8
сәйкестік сертификаты
67. Іліністер және олардың бөліктері
(дискілер, цилиндрлер, шлангілер)
8708 93 900 9
сәйкестік сертификаты
68. Кардандық берілістер, жетекті біліктер, тең емес және тең бұрыштық жылдамдықтардың топсалары
8708 99 970 9
сәйкестік сертификаты
69. Дифференциалы бар жетекші белдіктер жиынтығы және жартылай осьтер
8708 50 350 9
8708 50 550 9
8708 50 990 9
сәйкестік сертификаты
70. Аспаның серпімді элементтері (табақшалы рессорлар, серіппелер, аспаның торсиондары, көлденеңді орнықтылықты тұрақтандырғыштар, пневматикалық серпімді элементтер)
4016 99 570 9
7320 10 110 0
7320 20 200 9
8708 80 550 9
сәйкестік сертификаты
71. Аспаның (амортизаторлар, амортизаторлық тіреулер және амортизаторлық тіреулердің патрондары) және руль жетегінің бәсеңдеткіш элементтері
8708 80 350 2
8708 80 350 9
сәйкестік сертификаты
72. Аспаның бағыттаушы аппаратының бөлшектері (иінтіректер, реактивті штангілер, олардың сұққылары, резеңке-металл топсалар, тіректердің мойынтіректері мен втулкалары, аспа жүрісін шектегіштер)
4016 99 520 9
4016 99 570 9
8482 10 900 8
8482 20 000 9
8483 30 800 7
8708 80 550 9
8708 80 910 9
8708 80 990 9
сәйкестік сертификаты
73. Күпшектердің (соның ішінде декоративтік) қалпақтары, доңғалақтарды бекіту элементтері және доңғалақтарды теңгерімдеу жүктері
7318 15 900 9
7318 16 500 0
7806 00 800 9
7907 00 000
8708 70 500 9
8708 70 990 9
сәйкестік сертификаты
74. Мәжбүрлі оталдырылатын қозғалтқыштар үшін оталдыру жүйесінің бұйымдары (таратқылар, таратқы-датчиктер, оталдыру катушкалары, оталдыру модульдері, электрондық коммутаторлар, контроллерлер, датчиктер, үзгіштер)
8511 30 000 1
8511 30 000 8
8511 80 000
8511 90 000 1
8511 90 000 7
8511 90 000 9
8536 41
8537 10 910 9
8537 10 990 0
9032 89 000 9
сәйкестік сертификаты
75. Ұшқындық оталдыру свечалары және қатты қыздыру свечалары

8511 10 000 1
8511 10 000 9
8511 80 000
сертификат соответствия или декларация о соответствии
76. Генераторы электрические, выпрямительные блоки, электродвигатели (приводов вентиляторов, бензонасосов, стеклоомывателей, стеклоподъемников, отопителей, управления зеркалами, блокировки дверей)
8501 10 990 0
8501 20 000 9
8501 31 000 0
8501 32 000 8
8501 72 000 0
8504 40 830 0
8511 50 000 1
8511 50 000 8
сертификат соответствия или декларация о соответствии
77. Стартеры, приводы и реле стартеров
8511 40 000 1
8511 40 000 8
8501
8536 41
сертификат соответствия или декларация о соответствии
78. Коммутационная, защитная и установочная аппаратура цепей электроснабжения, пуска, зажигания, внешних световых и звуковых приборов, стеклоочистителей, систем топливоподачи и соединения разъемные
8533 29 000 0
8536 10
8536 20 100 7
8536 20 900 7
8536 30 200 0
8536 30 400 0
8536 41
8536 50 040 0
8536 50 060 0
8536 50 070 0
8536 50 110 9
8536 50 150 9
8536 50 190 6
8536 61 100 0
8536 69 100 0
8536 69 300 0
8536 69 900 8
8536 90 010 0
8536 90 100 0
8536 90 850 0
8537 10 980 0
8541 51 000 0
8541 59 000 0
сертификат соответствия или декларация о соответствии
79. Декоративные детали кузова и бампера, решетки радиатора, козырьки и ободки фар
3926 90 970 9
8708 10 900 9
8708 29 900 9
сертификат соответствия или декларация о соответствии
80. Ручки (наружные и внутренние) и дверные петли на боковых поверхностях кузова, наружные кнопки боковые открывания дверей и багажников
8302 10 000 0
8302 30 000 9
8708 29 900 9
сертификат соответствия
81. Замки дверей
8301 20 000 9
сертификат соответствия
82. Детали защитные резиновые и резинометаллические (колпачки, чехлы, кольца уплотнительные, манжеты для гидропривода тормозов и сцепления, чехлы шарниров рулевых управлений, подвески карданных валов)
4016 93 000 5
4016 99 520 9
4016 99 570 9
8708 99 970 9
сертификат соответствия или декларация о соответствии
83. Уплотнители головок блока цилиндров, коллекторов, газобаллонной аппаратуры и уплотнительные кольца
4016 93 000 5
8484 10 000
8484 20 000 0
8484 90 000 0
8487 90 900 0
сертификат соответствия или декларация о соответствии
84. Муфты выключения сцеплений, ступицы колес, полуоси колес, (в том числе с подшипниками в сборе), подшипники муфт выключения сцеплений, ступиц колес и полуосей колес
8482 10 900 8
8482 20 000 9
8482 30 000 9
8482 40 000 9

8511 10 000 1
8511 10 000 8
8511 80 000
сәйкестік сертификаты
немесе сәйкестік туралы декларация
76. Электрлі генераторлар, түзеткі блоктар, электр қозғалтқыштар (желдеткіштердің, бензин сорғыларының, әйнек жуғыштардың, әйнек көтергілердің, жылытқыштардың, айналарды басқарудың, есіктерді бұғаттаудың жетектері)
8501 10 990 0
8501 20 000 9
8501 31 000 0
8501 32 000 9
8504 40 820 9
8511 50 000 1
8511 50 000 9
сәйкестік сертификаты
немесе сәйкестік туралы декларация
77. Стартерлер, жетектер және стартерлер релесі
8511 40 000 1
8511 40 000 8
8501
8536 41
сәйкестік сертификаты
немесе сәйкестік туралы декларация
78. Электрмен жабдықтау тізбектерінің, іске қосудың, оталдырудың, сыртқы жарық және дыбыс аспаптарының, әйнек тазартқыштардың, отын беру жүйелерінің коммутациялық, қорғаныштық және қондырғылық аппаратурасы мен ажырамалы жалғаныстар
8533 29 000 0
8536 10
8536 20 100 8
8536 20 900 8
8536 30 100 0
8536 30 300 0
8536 41
8536 50 030 0
8536 50 050 0
8536 50 070 0
8536 50 110 9
8536 50 150 9
8536 50 190 7
8536 61 100 0
8536 69 100 0
8536 69 300 0
8536 69 900 8
8536 90 010 0
8536 90 100 9
8536 90 850 0
8537 10 990 0
сәйкестік сертификаты
немесе сәйкестік туралы декларация
79. Шанақтың және бампердің декоративтік бөлшектері, радиатордың торкөздері, фаралардың маңдайшалары мен жиектері
3926 90 970 9
8708 10 900 9
8708 29 900 9
сәйкестік сертификаты
немесе сәйкестік туралы декларация
80. Шанақтың қаптал беттеріндегі тұтқалар (сыртқы және ішкі) мен есіктегі тұзақтар, есіктерді және жүксалғыштарды бүйірден ашудың сыртқы батырмалары
8302 10 000 0
8302 30 000 9
8708 29 900 9
сәйкестік сертификаты
81. Есіктердің құлыптары
8301 20 000 9
сәйкестік сертификаты
82. Қорғаныштық резеңке және резеңке-металл бөлшектер (қалпақшалар, сыртқы қаптары, нығыздағыш сақиналар, тежеуіштердің және іліністердің гидрожетегі үшін манжеттер, рульдік басқару топсаларының, кардандық біліктер аспаларының сыртқы қаптары)
4016 93 000 5
4016 99 520 9
4016 99 570 9
8708 99 970 9
сәйкестік сертификаты
немесе сәйкестік туралы декларация
83. Цилиндрлер блогы бастиектерінің, коллекторлардың, газбаллонды аппаратураның нығыздағыштары және нығыздағыш сақиналар
4016 93 000 5
8484 10 000
8484 20 000 0
8484 90 000 0
8487 90 900 0
сәйкестік сертификаты
немесе сәйкестік туралы декларация
84. Іліністерді ажырату муфталары, доңғалақтардың күпшектері, доңғалақтардың жартылай осьтері (соның ішінде мойынтіректері бар жиынтық), іліністерді ажырату муфталарының, доңғалақтар күпшектерінің және доңғалақтардың жартылай осьтерінің мойынтіректері
8482 10 900 8
8482 20 000 9
8482 30 000 9
8482 40 000 9

7314 49 000 0
сертификат соответствия
транспортные средства категории M3 класса II вместимостью свыше 22 пассажиров помимо водителя, предназначенные для перевозки преимущественно сидящих пассажиров и имеющие возможность для перевозки стоящих пассажиров в проходе и (или) на площади, не превышающей площадь двойного пассажирского сидения, и транспортные средства категории M3 класса III, предназначенные для перевозки исключительно сидящих пассажиров

7314 49 000 0
сәйкестік сертификаты
негізінен отырғыштарда отыратын жолаушыларды тасымалдауға арналған және түрегеп тұратын жолаушыларды адам өтетін жерде және (немесе) екі жолаушы отырғышының ауданынан аспайтын алаңда тасымалдау мүмкіндігі бар, сыйымдылығы жүргізушіден басқа 22 жолаушыдан асатын ІІ сыныпты М3 санатындағы көлік құралдары және отырғыштарда отыратын жолаушыларды ғана тасымалдауға арналған
ІІІ сыныпты М3 санатындағы көлік құралдары

94. Антенны наружные радио, телевизионные, систем спутниковой навигации
8517 71 150 0
8529 10 110 0
сертификат соответствия
95. Адаптивные системы переднего освещения
8512 20 000 9
сертификат соответствия
96. Устройства для уменьшения разбрызгивания из-под колес
8708 29 900 9
сертификат соответствия
97. Шипы противоскольжения
7317 00 800 8
сертификат соответствия
98. Аппаратура спутниковой навигации, устройство вызова экстренных оперативных служб

94. Радио, телевизиялық, спутниктік навигация жүйелерінің сыртқы антенналары
8517 70 150 0
8529 10 110 0
сәйкестік сертификаты
95. Алдыңғы жарық түсірудің адаптивтік жүйелері
8512 20 000 9
сәйкестік сертификаты
96. Доңғалақтар астынан шашыратуды азайтуға арналған құрылғылар
8708 29 900 9
сәйкестік сертификаты
97. Сырғанауға қарсы шиптер
7317 00 900 1
сәйкестік сертификаты
98. Спутниктік навигация аппаратурасы, шұғыл қимылдайтын жедел қызметтерді шақыру құрылғысы

8526 91 200 0
8526 91 800 0
сертификат соответствия
Примечания:
1. Для целей применения настоящего перечня необходимо руководствоваться как наименованием продукции (с учетом примечаний, приведенных в графе 4), так и кодом ТН ВЭД ЕАЭС.
2. Перечень не распространяется на следующие транспортные средства и их шасси:
имеющие предусмотренную их конструкцией максимальную скорость не более 25 км/ч;
предназначенные исключительно для участия в спортивных соревнованиях;
категорий L и M1, с даты выпуска которых прошло 30 лет и более, а также категорий М2, М3 и N, не предназначенные для коммерческих перевозок пассажиров и грузов, с даты выпуска которых прошло 50 лет и более, с оригинальными двигателем, кузовом и рамой при наличии, сохраненные или отреставрированные до оригинального состояния;
ввозимые на единую таможенную территорию Таможенного союза, на срок не более 6 месяцев и помещаемые под таможенные процедуры, которые не предусматривают возможность отчуждения;
ввозимые на единую таможенную территорию Таможенного союза в качестве личного имущества физическими лицами, в том числе являющимися участниками национальных государственных программ по оказанию содействия добровольному переселению лиц, проживающих за рубежом, либо признанными в установленном порядке беженцами или вынужденными переселенцами;
принадлежащие дипломатическим и консульским представительствам, международным (межгосударственным) организациям, пользующимся привилегиями и иммунитетами в соответствии с общепризнанными принципами и нормами международного права, а также сотрудникам этих представительств (организаций) и членам их семей;
внедорожные большегрузные транспортные средства.

8526 91 200 0
8526 91 800 0
сәйкестік сертификаты
Ескертулер: 1. Осы тізбені қолдану мақсаттары үшін өнімнің атауын да (4-бағанда
келтірілген ескертулерді ескере отырып), ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да
басшылыққа алу қажет.
2. Тізбе мынадай көлік құралдарына және олардың шассилеріне
қолданылмайды:
конструкцияларында көзделген ең жоғары жылдамдығы 25 км/с аспайтын;
спорт жарыстарына қатысуға ғана арналған;
шығарылған күнінен бастап 30 және одан да көп жыл өткен L және M1
санаттарындағы, сондай-ақ жолаушылар мен жүктерді коммерциялық
тасымалдауларға арналмаған, шығарылған күнінен бастап 50 және одан да
көп жыл өткен, бірегей қозғалтқышы, шанағы мен рамасы бар бола
отырып, сақталған немесе бірегей жай-күйдегі қалпына келтірілген М2, М3
және N санаттарындағы;
Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына 6 айдан аспайтын мерзімге
әкелінетін және иеліктен шығару мүмкіндігін көздемейтін кедендік
рәсімдерге қойылатын;
жеке тұлғалардың, соның ішінде шет елдерде тұратын адамдардың ерікті
түрде қоныс аударуына жәрдемдесу жөніндегі ұлттық мемлекеттік
бағдарламаларға қатысушылар болып табылатын не белгіленген тәртіппен
босқындар немесе мәжбүрлі түрде қоныс аударушылар болып танылған
адамдардың Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына жеке мүлкі
ретінде әкелетін;
халықаралық құқықтың көпшілік таныған қағидаттары мен нормаларына
сәйкес артықшылықтарды және иммунитеттерді пайдаланатын
дипломатиялық және консулдық өкілдіктерге, халықаралық
(мемлекетаралық) ұйымдарға, сондай-ақ осы өкілдіктердің (ұйымдардың)
қызметкерлеріне және олардың отбасы мүшелеріне тиесілі;
жол талғамайтын ауыр жүктерді тасымалдайтын көлік құралдары.