О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза, Евразийской экономической комиссии и Высшего Евразийского экономического совета в связи с изменением единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 года № 109.
В соответствии со статьей 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, подпунктом 3 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года)и Решением Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2015 г. № 16, на основании Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 июня 2015 г. № 85 "О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров в соответствии с обязательствами Российской Федерации в рамках ВТО" и Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 15 июля 2015 г. № 44 "О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров в соответствии с обязательствами Российской Федерации в рамках ВТО" Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести изменения в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Евразийской экономической комиссии согласно приложению № 1.
2. Внести в перечень чувствительных товаров, в отношении которых решение об изменении ставки ввозной таможенной пошлины принимается Советом Евразийской экономической комиссии, утвержденный Решением Высшего Евразийского экономического совета от 8 мая 2015 г. № 16, следующие изменения:
а) исключить позиции согласно приложению № 2;
б) включить позиции согласно приложению № 3.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 сентября 2015 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 сентября 2015 г. № 109
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Евразийской
экономической комиссии
1. В Инструкции о порядке заполнения декларации на товары, утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257:
а) по тексту приложения № 2 к указанной Инструкции:

Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы өзгеруіне байланысты Кеден одағы Комиссиясының, Еуразиялық экономикалық комиссияның және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 109 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 45-бабына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 43-тармағының 3-тармақшасына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 16 шешіміне сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "ДСҰ шеңберіндегі Ресей Федерациясының міндеттемелеріне сәйкес жекелеген тауар түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 2 маусымдағы № 85 шешімінің және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "ДСҰ шеңберіндегі Ресей Федерациясының міндеттемелеріне сәйкес жекелеген тауар түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 15 шілдедегі № 44 шешімінің негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. № 1 қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссияның кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 16 шешімімен бекітілген, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі оларға қатысты кедендік әкелу бажының мөлшерлемелерін өзгерту туралы шешім қабылдайтын сезімтал тауарлардың тізбесіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) № 2 қосымшаға сәйкес позициялар алып тасталсын;
б) № 3 қосымшаға сәйкес позициялар енгізілсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2015 жылғы 1 қыркүйектен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 109 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға декларацияларды толтыру тәртібі туралы нұсқаулықта:
а) көрсетілген Нұсқаулықтың № 2 қосымшасының мәтіні бойынша:

код "3921 90 100 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "3921 90 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "8203 20 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8203 20 000" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "8471 41 000" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8471 41 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
позицию с кодом "8905 20 000 2" ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
код "9617 00 000 0*" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "9617 00 000*" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "2710 12 410 0*" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "2710 12 41*" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "2710 19 420 0*" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "2710 19 42*" ТН ВЭД ЕАЭС;
б) в приложении № 3 к указанной Инструкции код "8471 41 000" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8471 41 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 утрачивает силу решением Совета Евразийской экономической комиссии от 22.04.2024 № 54 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
2. В Решении Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г.
№ 331 "Об утверждении перечня товаров, временно ввозимых с полным условным освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов,
а также об условиях такого освобождения, включая его предельные сроки":
а) в пункте 28 перечня товаров, временно ввозимых с полным условным освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, слова "классифицируемые кодами 8905 20 000 1, 8905 20 000 2 и 8905 20 000 8" заменить словами "классифицируемые кодом 8905 20 000 0";
б) в пункте 1 перечня товаров для рассмотрения Комитетом по вопросам регулирования внешней торговли код "8905 20 000" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8905 20 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС.
3. Утратил силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22.09.2020 № 114 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
4. В перечне продукции (изделий), в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2013 г. № 28:
а) в пункте 1 слова "из 4014 90 000 1" заменить словами "из 4014 90 000 0";
б) в пункте 2:
слова "из 4014 90 000 9" заменить словами "из 4014 90 000 0";
слова "из 3924 90 000 1" и "из 3924 90 000 9" заменить словами "из 3924 90 000 0";
в) в пункте 3 слова "из 3924 90 000" заменить словами "из 3924 90 000 0";
г) в пункте 7:
слова "из 3924 90 000 9" заменить словами "из 3924 90 000 0";
слова "из 4014 90 000" заменить словами "из 4014 90 000 0";
д) в пункте 37 слова "из 9113 90 000 0" заменить словами "из 9113 90 000".
5. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 9 апреля 2013 г. № 65 "О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении холоднодеформированных бесшовных труб из нержавеющей стали, происходящих из Китайской Народной Республики и ввозимых на единую таможенную территорию Таможенного союза":
а) в пункте 1 слова "классифицируемых кодом 7304 41 000 9" заменить словами "классифицируемых кодами 7304 41 000 5 и 7304 41 000 8";
б) в приложении код "7304 41 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "7304 41 000 5" и "7304 41 000 8" ТН ВЭД ЕАЭС.
6. В перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением таможенному органу документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2013 г. № 91:
а) в пункте 1:
в подпункте 4 код "8414 60 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8414 60 000" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 6 код "8516 31 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8516 31 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС;

ЕАЭО СЭҚ ТН "3921 90 100 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "3921 90 100 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8203 20 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8203 20 000" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8905 20 000 2" коды бар позиция алып тасталсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9617 00 000 0*" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9617 00 000*" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "2710 12 410 0*" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "2710 12 41*" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "2710 19 420 0*" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "2710 19 42*" кодымен ауыстырылсын;
б) көрсетілген Нұсқаулықтың № 3 қосымшасында ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000 0" кодымен ауыстырылсын.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Шартты түрде толығымен кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып уақытша әкелінетін тауарлар тізбесін бекіту туралы, сондай-ақ оның шекті мерзімдерін қоса алғанда, осындай босатудың шарттары туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 331 шешімінде:
а) шартты түрде толығымен кедендік баждарды, салықтарды төлеуден босатыла отырып уақытша әкелінетін тауарлар тізбесінің 28-тармағында "8905 20 000 1, 8905 20 000 2 және 8905 20 000 8 кодтарымен сыныпталатын" деген сөздер "8905 20 000 0 кодымен сыныпталатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) Сыртқы сауданы реттеу мәселелері жөніндегі комитеттің қарауына арналған тауарлар тізбесінің 1-тармағындағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8905 20 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8905 20 000 0" кодымен ауыстырылсын.
3. Уақытша әкелудің кедендік рәсіміне орналастыру кезінде Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 815 шешімімен бекітілген Кеден одағы Кеден кодексінің 196-бабы 1-тармағы екінші бөлігінің ережелері қолданылатын тауарлар тізбесінде:
а) "Электрондық модульдар, компьютерлік техника" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000 0" кодымен ауыстырылсын;
б) "Электрондық жабдықтар" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "8511 20 000 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8511 20 000 2; 8511 20 000 8" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8511 50 000 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8511 50 000 3; 8511 50 000 8" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8511 80 000 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8511 80 000 2; 8511 80 000 8" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8531 90 850 2; 8531 90 850 8" кодтары ЕАЭО СЭҚ ТН "8531 90 850 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 90 100" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 90 100 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8542 33 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8542 33 000 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8543 90 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8543 90 000 0" кодымен ауыстырылсын;
в) "Құралдар мен аспаптар" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "9001 90 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9001 90 000" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9026 90 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9026 90 000 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9032 89 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9032 89 000 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9032 90 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9032 90 000 0" кодымен ауыстырылсын.
4. Кедендік декларация тапсырылғанда оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 5 наурыздағы № 28 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты ұсыну ілесе жүретін өнімдердің (бұйымдардың) тізбесінде:
а) 1-тармақта "4014 90 000 1-ден" деген сөздер "4014 90 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 2-тармақта:
"4014 90 000 9-дан" деген сөздер "4014 90 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"3924 90 000 1-ден" және "3924 90 000 9-дан" деген сөздер "3924 90 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 3-тармақта "3924 90 000-ден" деген сөздер "3924 90 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 7-тармақта:
"3924 90 000 9-дан" деген сөздер "3924 90 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"4014 90 000-ден" деген сөздер "4014 90 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 37-тармақта "9113 90 000 0-ден" деген сөздер "9113 90 000-ден" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағына әкелінетін, тотықпайтын болаттан жасалған, суықтан майыспайтын жіксіз құбырларға қатысты демпингке қарсы баждарды енгізу арқылы демпинге қарсы шараларды қолдану туралы" 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 65 шешімінде:
а) 1-тармақта "7304 41 000 9 кодымен сыныпталатын" деген сөздер "7304 41 000 5 және 7304 41 000 8 кодтарымен сыныпталатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) қосымшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "7304 41 000 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "7304 41 000 5" және "7304 41 000 8" кодтарымен ауыстырылсын.
6. Кедендік декларация тапсырылғанда оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 91 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Төмен кернеулі жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты кеден органына ұсыну ілесе жүретін өнімдердің тізбесінде:
а) 1-тармақта:
4-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8414 60 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8414 60 000" кодымен ауыстырылсын;
6-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8516 31 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8516 31 000 9" кодымен ауыстырылсын;

в подпункте 12 коды "8504 40 820", "8504 40 900 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить соответственно кодами "8504 40 820 0", "8504 40 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 17 код "8536 90 100 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8536 90 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
б) в пункте 2 код "8471 41 000" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8471 41 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в) в пункте 8:
в подпунктах 2 и 4 код "8536 90 100 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8536 90 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 8 код "8537 10 910 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8537 10 910 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
г) в пункте 9:
в подпунктах 4 и 10 код "8537 10 910 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8537 10 910 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 14 коды "8537 10 910 9" и "9032 89 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить соответственно кодами "8537 10 910 0" и "9032 89 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС.
7. В пункте 20 перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности аппаратов, работающих на газообразном топливе" (ТР ТС 016/2011), утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2013 г. № 92, слова "из 8537 10 910" заменить словами "из 8537 10 910 0".
8. В пункте 5 перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011), утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 октября 2013 г. № 228, слова "из 9113 90 000 0" заменить словами "из 9113 90 000".
9. В перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011), утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2014 г. № 2:
а) в пункте 1:
в подпункте 6 код "8516 31 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8516 31 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 12 коды "8504 40 820", "8504 40 900 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить соответственно кодами "8504 40 820 0", "8504 40 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
б) в пункте 2 код "8471 41 000" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8471 41 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС.
10. В перечне продукции (изделий), в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012), утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 марта 2014 г. № 44, по тексту код "9401 30 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "9401 30 000" ТН ВЭД ЕАЭС; код "9403 10 580 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "9403 10 580" ТН ВЭД ЕАЭС; код "9403 10 980 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "9403 10 980" ТН ВЭД ЕАЭС.

12-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 820", "8504 40 900 8" кодтары тиісінше ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 820 0", "8504 40 900 0" кодтарымен ауыстырылсын;
17-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 90 100 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 90 100 0" кодымен ауыстырылсын;
б) 2-тармақта ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000 0" кодымен ауыстырылсын;
в) 8-тармақта:
2 және 4-тармақшаларда ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 90 100 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 90 100 0" кодымен ауыстырылсын;
8-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 910 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 910 0" кодымен ауыстырылсын;
г) 9-тармақта:
4 және 10-тармақшаларда ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 910 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 910 0" кодымен ауыстырылсын;
14-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 910 9" және "9032 89 000 9" кодтары тиісінше ЕАЭО СЭҚ ТН "8537 10 910 0" және "9032 89 000 0" кодтарымен ауыстырылсын.
7. Кедендік декларация тапсырылғанда оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 92 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Газ тәрізді отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 016/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты ұсыну ілесе жүретін өнімдер тізбесінің 20-тармағында "8537 10 910" деген сөздер "8537 10 910 0" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. Кедендік декларация тапсырылғанда оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 15 қазандағы № 228 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты ұсыну ілесе жүретін өнімдер тізбесінің 5-тармағында "9113 90 000 0-ден" деген сөздер "9113 90 000-ден" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. Кедендік декларация тапсырылғанда оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 16 қаңтардағы № 2 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" техникалық регламентінің (КО ТР 020/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты ұсыну ілесе жүретін өнімдердің тізбесінде:
а) 1-тармақта:
6-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8516 31 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8516 31 000 9" кодымен ауыстырылсын;
12-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 820", "8504 40 900 8" кодтары тиісінше ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 820 0", "8504 40900 0" кодтарымен ауыстырылсын;
б) 2-тармақта ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8471 41 000 0" кодымен ауыстырылсын;
в) 8-тармақта:
2 және 4-тармақшаларда
10. Кедендік декларация тапсырылғанда оған қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 18 наурыздағы № 44 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Жиһаз өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 025/2012) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты ұсыну ілесе жүретін өнімдердің (бұйымдардың) тізбесінде мәтін бойынша ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 30 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 30 000" кодымен ауыстырылсын; ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 10 580 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 10 580" кодымен ауыстырылсын; ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 10 980 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 10 980" кодымен ауыстырылсын.

11. Утратил силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.10.2020 № 137 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 01.01.2021).
12. В разделе 2.19 перечня товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза, приведенного в приложении № 2 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30:
а) в пункте 1 слова "из 8443 99 100 9" заменить словами "из 8443 99 100 0";
б) в пункте 2 слова "из 8470 10 000 9" заменить словами "из 8470 10 000 0";
в) в пункте 4 слова "из 8471 41 000" и "из 8473 30 200 9" заменить соответственно словами "из 8471 41 000 0" и "из 8473 30 200 8";
г) в пункте 6 слова "из 8473 30 200 9" и "из 8473 30 800 9" заменить соответственно словами "из 8473 30 200 8" и "из 8473 30 800 0";
д) в пункте 15 в графе второй коды ТН ВЭД ЕАЭС изложить в следующей редакции: "из 8542 31 901 0
из 8542 31 909 0
из 8542 32 900 0";
е) в пункте 16 слова "из 8543 90 000 9" заменить словами "из 8543 90 000 0".
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 сентября 2015 г. № 109
ПОЗИЦИИ,
исключаемые из перечня чувствительных товаров, в отношении
которых решение об изменении ставки ввозной таможенной
пошлины принимается Советом Евразийской экономической комиссии
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
3917 22 900 0
– – – прочие
3921 90 100 1
– – – – листы и плиты гофрированные
3921 90 100 9
– – – – прочие
3924 90 000 1
– – из целлюлозы регенерированной
3924 90 000 9
– – прочие
3925 90 800 1
– – – изготовленные из полиуретана
3925 90 800 9
– – – прочие
4011 10 000 1
– – с посадочным диаметром менее 15 дюймов
4011 10 000 2
– – с посадочным диаметром 15 дюймов или более, но не более 16 дюймов
4011 10 000 9
– – прочие
4412 94 100 0
– – – имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород
4412 99 500 0
– – – – – прочие
5502 00 400 1
– – жгут ацетатных волокон, длиной более 2 м, с круткой менее 5 кр/м, с линейной плотностью элементарной нити менее 67 дтекс, с общей линейной плотностью жгута более 20 000 дтекс, пригодный для производства сигаретных фильтров
5502 00 400 9
– – прочий
6109 90 200 1
– – – из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
6109 90 200 9
– – – из химических нитей
6302 39 200 0
– – – из льняной пряжи или из волокна рами
6305 33 100 1
– – – – полипропиленовые мешки
6305 33 100 9
– – – – прочие
6305 33 900 1
– – – – полипропиленовые мешки
6305 33 900 9
– – – – прочие
6310 10 000 0
– сортированные
7304 11 000 3
– – – – наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 11 000 4
– – – – наружным диаметром более 168,3 мм, но не более 406,4 мм
7304 41 000 9
– – – прочие
7304 51 180 1
– – – – – не более 4,5 м
7304 51 180 9
– – – – – прочие
7304 51 810 0
– – – – прецизионные трубы
7304 59 920 0
– – – – наружным диаметром не более 168,3 мм
7304 90 000 0
– прочие
7305 12 000 1
– – – изготовленные методом электроконтактной сварки токами высокой частоты (ТВЧ), наружным диаметром более 406,4 мм, но не более 530 мм, из стали с временным сопротивлением разрыву (пределом прочности) 530 МПа (что соответствует 54 кгс/мм2) и более1)

11. Армения Республикасы өтпелі кезең ішінде оларға қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 113 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің мөлшерлемелерінен өзгеше кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін қолданатын тауарлар мен мөлшерлемелердің тізбесінде:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН "4011 10 000 1", "4011 10 000 2" және "4011 10 000 9" кодтары бар позициялар мынадай мазмұндағы позициямен ауыстырылсын:
"40110 000 0 –
жеңіл автомобильдер үшін (жүк-жолаушы автомобиль-фургондары мен спорттық автомобильдерді қоса)
10 10 10 БКТ мөлшерлемесі";
б) ЕАЭО СЭҚ ТН "5502 00 400 1", "5502 00 400 2" кодтары бар позициялар мынадай мазмұндағы позициямен ауыстырылсын:
"550200 4000 -
ацетатты
0 0 0 0 2 БКТ мөлшерлемесі";
в) ЕАЭО СЭҚ ТН "9113 90 000 0" коды бар позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"9113 90 000 1 – –
табиғи немесе құрастырылған теріден жасалған
10 10 10 10 БКТ мөлшерлемесі
9113 90 000 9 – –
өзгелері
10 10 10 10 БКТ мөлшерлемесі";
г) ЕАЭО СЭҚ ТН "9114 90 000 0" коды бар позиция мынадай мазмұндағы позициялармен ауыстырылсын:
"9114 90 000 1 – –
тастар
0 0 0 3 6 БКТ мөлшерлемесі
9114 90 000 9 – –
өзгелері
0 0 0 3 6БКТ мөлшерлемесі";
12. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 2 қосымшада келтірілген, оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге рұқсат беру тәртібі белгіленген тауарлар тізбесінің 2.19-бөлімінде:
а) 1-тармақта "8443 99 100 9-дан" деген сөздер "8443 99 100 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 2-тармақта "8470 10 000 9-дан" деген сөздер "8470 10 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 4-тармақта "8471 41 000-ден" және "8473 30 200 9-дан" деген сөздер тиісінше "8471 41 000 0-ден" және "8473 30 200 8-дан" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 6-тармақта "8473 30 200 9-дан" және "8473 30 800 9-дан" деген сөздер тиісінше "8473 30 200 8-ден" және "8473 30 800 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 15-тармақтың екінші графасындағы ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары мынадай редакцияда жазылсын: "8542 31 901 0-ден
8542 31 909 0-ден
8542 32 900 0-ден";
е) 16-тармақта "8543 90 000 9-дан" деген сөздер "8543 90 000 9-дан" деген сөздермен ауыстырылсын;
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 109 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі оларға қатысты кедендік әкелу бажының мөлшерлемесін өзгерту туралы шешім қабылдайтын сезімтал тауарлардың тізбесінен алып тасталатын ПОЗИЦИЯЛАР
СЭҚ ТН коды
Позициялар атауы
3917 22 900 0
---өзгелері
3921 90 100 1
----гофрленген табақтар мен плиталар
90 100 9
---- өзгелері
3924 90 000 1
--целюлозадан қайта генерацияланған
3924 90 000 9
--- өзгелері
3925 90 800 1
---полиуретаннан дайындалған
3921 90 800 9
--- өзгелері
4011 10 000 1
--отырғызылатын диаметрі 15 дюймнен аз
4011 10 000 2
--отырғызылатын диаметрі 15 дюйм немесе одан астам, бірақ 16 дюймнен аспайтын
4011 10 000 9
-- өзгелері
4412 94 100 0
---жапырақ текті сүректен кем дегенде бір сыртқы қабаты бар
4412 99 500 0
----- өзгелері
5502 00 400 1
--ұзындығы 2 м астам, ширатпасы 5ширатқы/м аз, қарапайым жіптің сызықтық тығыздығы 67 дтекс аз, ширақжіптің жалпы сызықтық тығыздығы 20 000 дтекс астам, темекі сүзгілері өндірісіне жарамды ацетат талшықты ширақжіп
5502 00 400 9
--өзгесі
6109 90 200 1
---жүннен иірілген жіптен немесе жануарлардың жұқа қылынан иірілген жіптен
6109602009
- химиялық жіптерден
6302 39 200 0
--- зығырдан иірілген жіптен немесе рами талшығынан
6305 33 100 1
----полпропиленді қаптар
6305 33 100 9
---- өзгелері
6305 33 900 1
---- полпропиленді қаптар
6305 33 900 9
---- өзгелері
6310 10 000 0
-сұрыпталған
7304 11 000 3
----сыртқы диаметрі 168,3 мм аз
7304 11 000 4
----сыртқы диаметрі 168,3 мм астам, бірақ 406,4 мм аспайтын
7304 41 000 9
--- өзгелері
7304 51 180 1
-----4,5 м аспайтын
7304 51 180 9
----- өзгелері
7304 51 810 0
-----прецизионды құбырлар
7304 59 920 0
---- сыртқы диаметрі 168,3 мм аспайтын
7304 90 000 0
- өзгелері
7305 12 000 1
---жоғары жиілікті тоқта (ЖЖТ) электр байланысты дәнекерлеу тәсілімен дайындалған, сыртқы диаметрі 406,4 мм асатын, бірақ 530 мм аспайтын, ажырап кетуге (беріктік шегі)уақытша кедергісі бар болаттан жасалған 530 МПа (54 кгс/мм2 сәйкес келеді) және одан астам1)