О внесении изменений в том VI Пояснений к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 мая 2015 года № 8
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии со статьями 18 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 мая 2015 г. № 50 «О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении ходунков и палаток для игр, а также в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии»:
Применять Пояснения к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (приложение к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 марта 2013 г. № 4) с учетом изменений согласно приложению.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 мая 2015 г. № 8
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в том VI Пояснений к единой Товарной номенклатуре
внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического
союза
В группе 95:
а) в пояснениях к подсубпозиции 9503 00 210 0 ТН ВЭД ЕАЭС код «9503 00 990 0» ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом «9503 00 990 9» ТН ВЭД ЕАЭС;
б) в пояснениях к подсубпозиции 9503 00 700 0 ТН ВЭД ЕАЭС слова «или 9503 00 990 0» заменить словами «, 9503 00 990 1 или 9503 00 990 9»;
в) коды «9503 00 810 0 – 9503 00 990 0» ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами «9503 00 810 0 – 9503 00 990 9» ТН ВЭД ЕАЭС;
г) после пояснений к подсубпозициям 9503 00 810 0 – 9503 00 990 0 ТН ВЭД ЕАЭС дополнить пояснениями следующего содержания:
«9503 00 990 1*
Палатки для игр, используемые детьми в помещениях или на открытом воздухе, в виде животных, мультипликационных персонажей, транспортных средств, геометрических форм (например, пирамида, конус, куб, усеченная пирамида), состоящие из текстильного материала с пластмассовым или металлическим (трубчатым или пружинным) каркасом, высотой не более 120 см, шириной не более 185 см, длиной не более 185 см
В данную подсубпозицию включаются палатки для игр, используемые детьми.
Примеры изображений палаток для игр приведены ниже.

Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің VI томына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 3 ақпандағы № 8 ұсынымы
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 18 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне, сондай-ақ Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне ойындарға арналған жүргізгілер мен шатыршаларға қатысты өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 12 мамырдағы № 50 шешімі күшіне енген күннен бастап:
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелерді (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 12 наурыздағы № 4 ұсынымына қосымша) қосымшаға өзгерістерді ескере отырып, қолдануға ұсыным жасайды.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 12 мамырдағы
№ 8 ұсынымына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің VI томына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
95-топта:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН-ның "9503 00 210 0" кіші қосалқы позициясына түсіндірмелердегі ЕАЭО СЭҚ ТН-ның "9503 00 990 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН-ның "9503 00 990 9" кодымен ауыстырылсын;
б) ЕАЭО СЭҚ ТН-ның "9503 00 700 0" кіші қосалқы позициясына түсіндірмелердегі "немесе 9503 00 990 0" деген сөздер ", 9503 00 990 1 немесе 9503 00 990 9" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) ЕАЭО СЭҚ ТН-ның "9503 00 810 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН-ның "9503 00 810 0 - 9503 00 990 9" кодымен ауыстырылсын;
г) ЕАЭО СЭҚ ТН-ның "9503 00 810 0 - 9503 00 990 0" кіші қосалқы позициясына түсіндірмелерден кейін мынадай мазмұндағы түсіндірмелермен толықтырылсын:
"9503 00 990 1* Балалар үй-жайларда немесе ашық аспан астында ойнау үшін пайдаланатын, жануарлар, мультипликациялық кейіпкерлер, көлік құралдары, геометриялық пішімдер, (мысалға, пирамида, конус, куб, төбесі қиылған пирамида) түріндегі, пластмасса немесе металл (түтікшелі немесе серіппелі) қаңқалы, тоқыма материалдардан жасалған, биіктігі 120 см-ден, ені 185 см-ден, ұзындығы 185 см-ден аспайтын шатыршалар Аталған кіші қосалқы позицияға балалар пайдаланатын ойынға арналған шатыршалар кіреді.
Шатыршалар бейнелерінің үлгілері төменде көрсетіліп отыр.