О гармонизации национальных программ и ветеринарно-санитарных правил по контролю, профилактике и борьбе с сальмонеллезом птицы государств – членов Евразийского экономического союза с международными актами
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 мая 2015 года № 10
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с подпунктами 6 и 10 пункта 7 статьи 95 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года,
полагая, что гармонизация национальных программ и ветеринарно-санитарных правил по контролю, профилактике и борьбе с сальмонеллезом птицы государств – членов Евразийского экономического союза с международными актами окажет положительное влияние на развитие экспортного потенциала этих государств в сфере агропромышленного комплекса,
рекомендует c даты официального опубликования настоящей Рекомендации:
1. Республике Армения принять национальную программу по контролю, профилактике и борьбе с сальмонеллезом птицы.
2. Российской Федерации принять национальную программу, обеспечивающую благополучие птицеводческих хозяйств по сальмонеллезу птицы.
3. Государствам – членам Евразийского экономического союза гармонизировать национальные программы и ветеринарно-санитарные правила по контролю, профилактике и борьбе с сальмонеллезом птицы с международными актами по перечню согласно приложению.
Председатель
Коллегии Евразийской
экономической комиссии                     В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 мая 2015 г. № 10
ПЕРЕЧЕНЬ
международных актов, с которыми государствам – членам
Евразийского экономического союза рекомендуется
гармонизировать национальные программы и
ветеринарно-санитарные правила по контролю,
профилактике и борьбе с сальмонеллезом птицы
Наименование международного акта
Область гармонизации
Республика Армения
Республика Беларусь
Республика Казахстан
Российская Федерация
1
2
3
4
5
1. Кодекс здоровья наземных животных Международного эпизоотического бюро
размещение и конструкция птицеводческих хозяйств (статья 6.4.4)
функционирование птицеводческих хозяйств (подпункт «а» пункта 1 и подпункт «а» пункта 2 статьи 6.4.5)
профилактика болезни (статья 6.4.7)
функционирование птицеводческих хозяйств (подпункт «а» пункта 1 и
подпункт «а» пункта 2 статьи 6.4.5)
профилактика болезни (статья 6.4.7)
размещение и конструкция птицеводческих хозяйств (статья 6.4.4)
функционирование птицеводческих хозяйств (подпункт «а» пункта 1 и
подпункт «а» пункта 2 статьи 6.4.5)
профилактика болезни (статья 6.4.7)
профилактика болезни (статья 6.4.7)

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің құстар сальмонеллезін бақылау, оның профилактикасы мен оған қарсы күрес жөніндегі ұлттық бағдарламалары мен ветеринариялық-санитариялық қағидаларын халықаралық актілермен үндестіру туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 12 мамырдағы № 10 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 95-бабы 7-тармағының 6 және 10-тармақшаларына сәйкес,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің құстар сальмонеллезін бақылау, оның профилактикасы мен оған қарсы күрес жөніндегі ұлттық бағдарламалары мен ветеринариялық-санитариялық қағидаларын халықаралық актілермен үйлестіру осы мемлекеттердің агроөнеркәсіптік кешені саласындағы экспорттық әлеуетін дамытуға оң ықпалын тигізеді деп болжай отырып,
Осы Ұсыным ресми жарияланған күннен бастап:
1. Армения Республикасына құстардың сальмонеллезін бақылау, профилактикасы және оған қарсы күрес жөнінде ұлттық бағдарлама қабылдауға;
2. Ресей Федерациясына құстар сальмонеллезі бойынша құс өсіру шаруашылығының игілігін қамтамасыз ететін ұлттық бағдарлама қабылдауға;
3. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге қосымшаға сәйкес тізбе бойынша құстар сальмонеллезін бақылау, оның профилактикасы мен оған қарсы күрес жөніндегі ұлттық бағдарламалары мен ветеринариялық-санитариялық қағидаларын халықаралық актілермен үндестіруге ұсыным жасайды.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссии Алқасының
2015 жылғы от 19 мамырдағы
№ 10 ұсынымына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге құстар сальмонеллезін бақылау, оның профилактиксы мен оған қарсы күрес жөніндегі ұлттық бағдарламалары мен ветеринариялық-санитариялық қағидаларын үндестіруге ұсыным жасалатын халықаралық актілердің ТІЗБЕСІ
Халықаралық актінің атауы
Үйлестіру саласы
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Ресей Федерациясы
1
2
3
4
5
1.Халықаралық эпизоотикалық бюросының Құрлықтағы жануарлар денсаулығы кодексі
құс өсіру шаруашылығын орналастыру және конструкциясы құс өсіру шаруашылығының жұмыс істеуі (6.4.5-баптың 1-тармағы "а") тармақшасы және 2-тармағы "а") тармақшасы) ауру профилактикасы (6.4.7-бап)
құс өсіру шаруашылығының жұмыс істеуі (6.4.5-баптың 1-тармағы "а") тармақшасы және 2-тармағы "а") тармақшасы) ауру профилактикасы (6.4.7-бап)
құс өсіру шаруашылығын орналастыру және конструкциясы (6,4,7-бап) құс өсіру шаруашылығының жұмыс істеуі (6.4.5-баптың 1-тармағы "а") тармақшасы және 2-тармағы "а") тармақшасы) ауру профилактикасы (6.4.7-бап)
ауру профилактикасы (6.4.7-бап)

2. Регламент (EC) № 2160/2003 Европейского Парламента и Совета от 17 ноября 2003 года по контролю сальмонеллы и других пищевых зоонозных агентов
структура национальных программ контроля (пункты 1.1 – 1.4, 1.6, 1.9, 1.10, 2.1 – 2.3, 2.5 – 2.7 приложения II)
структура национальных программ контроля (пункты 1.1, 1.2, 1.10, 2.1 – 2.3 приложения II)
структура национальных программ контроля (пункты 1.1, 1.2, 1.6, 1.10, 2.1 – 2.3, 2.5 – 2.7 приложения II)
структура национальных программ контроля (пункты 1.2 – 1.4, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2, 2.5 и 2.7 приложения II)
3. Кодекс гигиенической практики для яиц и яйцепродуктов (САС/RCP 15-1976)
гигиена при производстве яиц (пункт 3.3)
гигиена при производстве яиц (пункт 3.3)
гигиена при производстве яиц (пункт 3.3)
гигиена при производстве яиц (пункт 3.3)
4. Регламент (ЕС) № 1177/2006 Европейского Парламента и Совета от 1 августа 2006 года по применению Регламента (ЕС) № 2160/2003 Европейского Парламента и Совета от 17 ноября 2003 года в отношении требований к применению специфических методов контроля в рамках национальных программ контроля сальмонеллы у домашней птицы
порядок применения антибактериальных препаратов (статья 2) условия применения вакцин (статья 3)
порядок применения антибактериальных препаратов (статья 2) условия применения вакцин (статья 3)
порядок применения антибактериальных препаратов (статья 2) условия применения вакцин (статья 3)
5. Регламент (ЕС) № 1003/2005 Европейского Парламента и Совета от 30 июня 2005 года в отношении основных целей по снижению распространения определенных серотипов сальмонелл у племенных стад Gallus gallus
схема тестирования для обнаружения и контроля сальмонеллы у родительских племенных стад (приложение)
схема тестирования для обнаружения и контроля сальмонеллы у родительских племенных стад (приложение)
схема тестирования для обнаружения и контроля сальмонеллы у родительских племенных стад (приложение)

2. Еуропалық Парламент пен Кеңестің 2003 жылғы 17 қарашадағы сальмонелді және басқа тағамдық зоожұқтырушы агенттер жөніндегі № 2160/2003 Регламенті (ЕО) № 2160/2003
ұлттық бақылау бағдарламаларының құрылымы (ІІ қосымшаның 1.1 - 1.4, 1.6, 1.9, 1.10, 2.1 -2.3, 2.5 - 2.7-тармақтары)
ұлттық бақылау бағдарламаларының құрылымы (ІІ қосымшаның 1.1, 1.2, 1.10, 2.1 - 2.3-тармақтары)
ұлттық бақылау бағдарламаларының құрылымы (ІІ қосымшаның 1.1, 1.2, 1.6, 1.10, 2.1-23, 2.5-2.7-тармақтары)
ұлттық бақылау бағдарламаларының құрылымы (ІІ қосымшаның 1.2 - 1.4, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2, 2.5 және 2.7-тармақтары)
3. Жұмыртқалар мен жұмыртқа өнімдері гигиениялық кодексі (CAC/RCP 15-1976)
4. Үй құстарындағы сальмонелді бақылаудың ұлттық бағдарламалары шеңберінде бақылаудың ерекше әдістерін қолдануға қойылатын талаптарға қатысты Еуропалық Парламент пен Кеңестің 2003 жылғы 17 қарашадағы № 2160/2003 Регламентін (ЕС) қолдану бойынша Еуропалық Парламент пен Кеңестің 2006 жылғы 1 тамыздағы № 1177/2006 Регламенті (ЕС)
жұмыртқа өндіру кезіндегі гигиена (3.3-тармақ) бактерияға қарсы препараттарды қолдану тәртібі (2-бап) вакцина қолдану шарттары (3-бап)
жұмыртқа өндіру кезіндегі гигиена (3.3-тармақ)
жұмыртқа өндіру кезіндегі гигиена (3.3-тармақ) бактерияға қарсы препараттарды қолдану тәртібі (2-бап) вакцина қолдану шарттары (3-бап)
жұмыртқа өндіру кезіндегі гигиена (3.3-тармақ) бактерияға қарсы препараттарды қолдану тәртібі (2-бап) вакцина қолдану шарттары (3-бап)
5. Gallus gallus асыл тұқымды табындағы сальмонелдің белгілі бір серотипінің таралуын төмендету бойынша негізгі мақсаттарға қатысты
Еуропалық Парламент пен Кеңестің 2005 жылғы 30 шілдедегі № 1003/2005 Регламенті
асыл тұқымды аналық табындардағы сальмонелді табу мен бақылауға арналған тестілеу схемасы (қосымша)
асыл тұқымды аналық табындардағы сальмонелді табу мен бақылауға арналған тестілеу схемасы (қосымша)
асыл тұқымды аналық табындардағы сальмонелді табу мен бақылауға арналған тестілеу схемасы (қосымша)