О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 года № 64
В соответствии с пунктом 17 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 19 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 «О формах Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 июня 2016 г. № 64.
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607
1. Дополнить пунктом 45 следующего содержания:
«45. Ветеринарный сертификат на экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей (Форма № 45) (прилагается).».
2. Формы Единых ветеринарных сертификатов, утвержденные указанным Решением, дополнить ветеринарным сертификатом на экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей (Форма № 45), следующего содержания:
«Форма № 45
1. Описание поставки
1.5. Сертификат № _______________
1.1. Название и адрес грузоотправителя:
Ветеринарный сертификат на экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей
1.2. Название и адрес грузополучателя:
1.3. Транспорт:
(№ вагона, автомашины, контейнера, рейса самолета, название судна)
1.6. Страна происхождения товара:
1.7. Страна, выдавшая сертификат:
1.8. Компетентное ведомство страны-экспортера:
1.9. Учреждение страны-экспортера, выдавшее сертификат:
1.10. Пункт пропуска товаров через таможенную границу:

Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 7 маусымдағы № 64 шешімі.
Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 12 қосымша) 17-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 19-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылаудағы тауарларға Бірыңғай ветеринариялық сертификаттардың нысандары туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 7 маусымдағы
№ 64 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Мынадай мазмұндағы 45-тармақпен толықтырылсын:
"45. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізаттың ветеринариялық сертификаты (№ 45 нысан) (қоса беріледі).".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Бірыңғай ветеринариялық сертификаттардың нысандары мынадай мазмұндағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізаттың ветеринариялық сертификатымен толықтырылсын (№ 45 нысан):
"№ 45 нысан
1. Жеткізудің сипаттамасы
1.5. Сертификат № _______________
1.1. Жүкті жөнелтушінің атауы және мекенжайы:
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізаттың ветеринариялық сертификаты
1.2. Жүкті алушының атауы және меекнжайы:
1.3. Көлік:
(вагонның, автомашинаның, контейнердің, ұшақ рейсінің №, кеменің атауы)
1.6. Тауарды шығарған ел:
1.7. Сертификат берген ел:
1.8. Экспорттаушы елдің құзыретті ведомствосы:
1.9. Экспорттаушы елдің сертификат берген мекемесі:
1.10. Тауарларды кедендік шекара арқылы өткізу пункті:

1.4. Страна(ы) транзита:
2. Идентификация товара
2.1. Наименование товара:
2.2. Дата выработки товара:
2.3. Упаковка:
2.4. Количество мест:
2.5. Вес нетто (кг):
2.6. Номер пломбы:
2.7. Маркировка:
2.8. Условия хранения и перевозки:
3. Происхождение товара
3.1. Название, регистрационный номер и адрес предприятия:
боенское предприятие (убойный пункт):
мясоперерабатывающее предприятие:
3.2. Административно-территориальная единица:
4. Свидетельство о пригодности товара в корм
Я, нижеподписавшийся государственный/официальный ветеринарный врач, настоящим удостоверяю следующее:
Сертификат выдан на основе следующих доэкспортных сертификатов* (при наличии более 2 доэкспортных сертификатов прилагается список):
Дата
Номер
Страна происхождения
Административная территория
Регистрационный номер предприятия
Вид и количество (вес нетто) товара
4.1. Экспортируемое на таможенную территорию Евразийского экономического союза непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, получено при убое и переработке животных или птиц на боенских или мясоперерабатывающих предприятиях, в отношении которых не установлены какие-либо ветеринарно-санитарные ограничения и которые находятся под контролем ветеринарной службы.
4.2. Животные, от которых получено непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, подвергнуты предубойному ветеринарному осмотру,
а туши, головы и внутренние органы – послеубойной ветеринарно-санитарной экспертизе.
4.3. Непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, получено при убое и переработке животных, происходящих из хозяйств или административных территорий, официально свободных от следующих заразных болезней животных:
для всех животных (кроме птиц):
ящур – в течение последних 12 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией;
сибирская язва – в течение последних 20 дней в хозяйстве.
Крупный рогатый скот:
чума крупного рогатого скота, контагиозная плевропневмония (в случае экспорта легких) – в течение последних 24 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией;
губкообразная энцефалопатия крупного рогатого скота. Сырье происходит из стад, благополучных по губкообразной энцефалопатии крупного рогатого скота, и животные не принадлежат к потомству животных, больных губкообразной энцефалопатией крупного рогатого скота; для кормления животных не использовались белки, полученные от жвачных животных, за исключением компонентов, использование которых допускается Кодексом здоровья наземных животных МЭБ; животные перед убоем не были оглушены с помощью механизма, вводящего сжатый воздух или газ в черепную коробку животных, и не были подвергнуты проколу головного мозга; у туш животных материалы специфического риска были удалены в соответствии с рекомендациями Кодекса здоровья наземных животных МЭБ.
Овцы и козы:
скрепи овец – в соответствии с рекомендациями Кодекса здоровья наземных животных МЭБ;
чума мелких жвачных – в течение последних 36 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией;
чума крупного рогатого скота – в течение последних 24 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией.
Свиньи:
африканская чума свиней – в течение последних 36 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией;

1.4. Транзит ел(дер):
2. Тауарды сәйкестендіру
2.1. Тауардың атауы:
2.2. Тауар дайындалған күн:
2.3. Қаптама:
2.4. Орын саны:
2.5. Салмағы нетто (кг):
2.6. Пломба нөмірі:
2.7. Таңбалау:
2.8. Сақтау және тасымалдау талаптары:
3. Тауардың шыққан жері
3.1. Кәсіпорынның атауы, тіркеу нөмірі және мекенжайы:
қасапханалық кәсіпорын (қасапхана пункті):
ет өңдейтін кәсіпорын:
3.2. Әкімшілік-аумақтық бірлік:
4. Тауардың азыққа жарамдылығы туралы куәлігі
Мен, төменде қол қойған мемлекеттік/ресми ветеринариялық дәрігер, осымен мыналарды куәландырамын:
Сертификат мынадай экспортқа дейінгі сертификаттар* негізінде берілді (экспортқа дейінгі сертификаттар 2-ден артық болған жағдайда тізімі қоса беріледі):
Күні
Нөмірі
Шыққан елі
Әкімшілік аумақ
Кәсіпорынның тіркеу нөмірі
Тауардың түрі мен саны (салмағы нетто)
4.1. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын, жануарларды немесе құстарды қасапханалық немесе ет өңдеу кәсіпорындарында сою және өңдеу кезінде алынған, оларға қатысты қандайда бір ветеринариялық-санитариялық шектеулер белгіленбеген және ветеринариялық қызметтің бақылауында болып табылатын тағамдық емес шикізат.
4.2. Өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат алынған жануарлар сою алдында ветеринариялық тексеруге, ал олардың ұшалары, басы мен ішкі органдары – сойғаннан кейін ветеринариялық-санитариялық сараптауға жатады.
4.3. Өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат жануарлардың мынадай жұқпалы ауруларынан ресми еркін шаруашылықтардан немесе әкімшілік аумақтардан шыққан жануарларды сою және өңдеу кезінде алынуы тиіс:
барлық жануарлар үшін (құстардан басқа):
аусыл – елдің аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 12 ай ішінде;
сібір жарасы – шаруашылықта соңғы 20 күн ішінде.
Ірі қара мал:
ірі қара малдың обасы, жұқпалы (контагиозды) плевропневмониясы (өкпені әкелу (өткізу) жағдайында) – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 24 ай ішінде;
ірі қара малдың кеміктәріздес энцефалопатиясы. Шикізат ірі қара малдың кеміктәріздес энцефалопатиясымен ауырмаған отардан алынады және жануарлар ірі қара малдың кеміктәріздес энцефалопатиясымен ауырған жануарлардың ұрпағына жатпайды; жануарларды азықтандыру үшін, МЭБ Кодексімен пайдалануға рұқсат етілген компоненттерді қоспағанда, күйіс қайыратын жануарлардан алынған ақуыздар пайдаланылмаған; жануарлар сою алдында жануарлардың ми сауытына сығымдалған ауа немесе газ жіберу механизмінің көмегімен есеңгіретілмеген және бас миын тесуге ұшырамаған; жануарлардың ұшаларынан ерекше тәуекел материалдары МЭБ Кодексінің ұсынымдарына сәйкес алып тасталған.
Қойлар және ешкілер:
қойлардың скрепиі – МЭБ Кодексінің ұсынымдарына сәйкес;
күйіс қайыратын ұсақ малдың обасы – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 36 ай ішінде;
ірі қара малдың обасы – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 24 ай ішінде.
Шошқалар:
шошқалардың африкалық обасы – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 36 ай ішінде;

везикулярная болезнь свиней – в течение последних 24 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией или в течение последних 9 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией, где проводился «стэмпинг аут»;
классическая чума свиней – в течение последних 12 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией;
болезнь Ауески (псевдобешенство) – на территории страны в соответствии с рекомендациями Кодекса здоровья наземных животных МЭБ в случае ввоза голов и внутренних органов.
Птица:
грипп птиц, подлежащий в соответствии с Кодексом здоровья наземных животных МЭБ обязательной декларации, – в течение последних 12 месяцев на территории страны или административной территории или в течение последних 3 месяцев при проведении «стэмпинг аут» и отрицательных результатах эпизоотического контроля в соответствии
с регионализацией;
болезнь Ньюкасла – в течение последних 12 месяцев на территории страны или административной территории или в течение последних 3 месяцев при проведении «стэмпинг аут» и отрицательных результатах эпизоотического контроля в соответствии с регионализацией.
Лошади:
африканская чума лошадей – в течение последних 24 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией;
сап – в течение последних 36 месяцев на территории страны или административной территории в соответствии с регионализацией;
инфекционная анемия лошадей – в течение последних 3 месяцев на территории хозяйства;
эпизоотический лимфангоит – в течение последних 2 месяцев на территории хозяйства не было зарегистрировано случаев болезни.
Кролики:
геморрагическая болезнь кроликов – в течение последних 60 дней перед убоем в хозяйстве не было зарегистрировано случаев болезни.
Непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, получено из свиных туш, которые были исследованы с отрицательным результатом на трихинеллез или подвергнуты заморозке, как указано в таблице:
Время (часов)
Температура (ҮC)

шошқаның везикулярлық ауруы – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 24 ай ішінде немесе "стэмпинг аут" жүргізілген ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 9 ай ішінде;
шошқаның классикалық обасы – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 12 ай ішінде;
Ауески ауруы (жалған құтыру) – бастары мен ішкі органдарын әкелу (өткізу) жағдайында МЭБ Кодексінің ұсынымдарына сәйкес ел аумағында.
Құстар:
МЭБ Кодексіне сәйкес міндетті декларациялауға жататын құс тұмауы – ел аумағында немесе әкімшілік аумақта соңғы 12 ай ішінде немесе "стэмпинг аут" жүргізген және аймақтандыруға сәйкес эпизоотикалық бақылаудың теріс нәтижелері кезінде соңғы 3 ай ішінде;
Ньюкасл ауруы – ел аумағында немесе әкімшілік аумақта соңғы 12 ай ішінде немесе "стэмпинг аут" жүргізген және аймақтандыруға сәйкес эпизоотикалық бақылаудың теріс нәтижелері кезінде соңғы 3 ай ішінде.
Жылқылар:
жылқының африкалық обасы – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 24 ай ішінде;
маңқа – ел аумағында немесе аймақтандыруға сәйкес әкімшілік аумақта соңғы 36 ай ішінде;
жылқының жұқпалы анемиясы – шаруашылық аумағында соңғы 3 ай ішінде;
эпизоотикалық лимфангоит – шаруашылық аумағында соңғы 2 ай ішінде ауру жағдайлары тіркелмеген.
Үй қояндары:
үй қояндарының вирустық геморрагиялық ауруы – шаруашылықта сою алдында соңғы 60 күн ішінде ауру жағдайлары тіркелмеген.
Өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат трихинеллезге теріс нәтижелермен зерттелген немесе кестеде көрсетілгендей мұздатылған шошқаның ұшасынан алынды:
Уақыт (сағат)
Температура (°C)

не имеющих температуру в толще мышцы выше минус 18 ҮС для замороженного непищевого мясного сырья и выше плюс 4 ҮС для охлажденного сырья.
4.5. Непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, отвечает следующим ветеринарно-санитарным требованиям:
общее микробное число, КОЕ/г – 5 х 106;
сальмонеллы в 25,0 г – не допускаются (только для непищевого сырья животного происхождения, предназначенного для кормления пушных зверей, которое перед кормлением животных не будет подвергаться термообработке);
энтеропатогенные типы кишечной палочки в 1,0 г – не допускаются;
свинец – не более 10,0 мг/кг;
кадмий – не более 0,5 мг/кг;
мышьяк – не более 2,0 мг/кг;
ртуть – не более 0,3 мг/кг.
Содержание цезия-137 и стронция-90 в непищевом сырье животного происхождения, предназначенном для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, не должно превышать: цезия-137 – 600 бк/кг; стронция-90 – 100 бк/кг.
4.6. Непищевое сырье животного происхождения, предназначенное для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, имеет маркировку на упаковке или полиблоке. Этикетка наклеена на упаковку способом, исключающим возможность вторичного использования этикетки. В случае если конструкция упаковки не предотвращает ее несанкционированное вскрытие, этикетка размещена на упаковке таким образом, чтобы любое вскрытие упаковки приводило к нарушению целостности этикетки.
4.7. Упаковка, непосредственно контактирующая с непищевым сырьем животного происхождения, предназначенным для производства кормов для непродуктивных домашних животных и пушных зверей, одноразовая и соответствует требованиям Евразийского экономического союза.
4.8. Транспортное средство обработано и подготовлено в соответствии с правилами, принятыми в стране-экспортере.
Место _______________                 Дата _______________               Печать
Подпись государственного/официального ветеринарного врача __________________________
_Ф. И. О. и должность_______________________________________________________________
Примечания:
1. Подпись и печать должны отличаться цветом от бланка.
2. Ветеринарный сертификат оформляется на русском языке, а также на языке страны-экспортера и (или) английском языке.
_______________
* Для государств – членов Европейского союза. При этом под доэкспортным сертификатом понимается сопроводительный документ (официальный сертификат), выданный сертифицирующим должностным лицом компетентного органа государства – члена Европейского союза для перемещения по территории Европейского союза и подтверждающий, что указанные в нем товары, подлежащие ветеринарному контролю (надзору), отвечают ветеринарно-санитарным требованиям Евразийского экономического союза.».

мұздатылған тағымдық емес ет шикізаты үшін бұлшықет қалыңдығында минус 18 °С артық және салқындатылған шикізат үшін плюс 4 °С артық температурасы болмаған.
4.5. Өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат мынадай ветеринариялық-санитариялық талаптарға жауап беруі тиіс:
жалпы микробтық саны, КОЕ/г – 5 х 106;
25,0 г-ғы сальмонелла – жол берілмейді (азықтандыру алдында жануарлар жылулық өңдеуге ұшырамайтын терісі бағалы аңдардың азығына арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат үшін ғана);
1,0 г-ғы ішек таяқшаларының энтеропатогендік типтері – жол берілмейді;
қорғасын – 10,0 мг/кг артық емес;
кадмий – 0,5 мг/кг артық емес;
мырыш – 2,0 мг/кг артық емес;
сынап – 0,3 мг/кг артық емес.
Өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат құрамындағы цезий-137 және стронций-90 мынадай көрсеткіштер аспауы тиіс: цезий-137 – 600 бк/кг, стронций-90 – 100 бк/кг.
4.6. Өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізат қаптада немесе полиблокта таңбалануы тиіс. Этикетка қаптамаға этикетканы қайта пайдалану мүмкіндігін болдырмайтын тәсілмен жапсырылуы тиіс. Егер қаптаманың конструкциясы оны заңсыз ашудың алдын алмайтын жағдайда этикетка қаптаманы кез келген ашудың этикетканың тұтастығын бұзуға алып келетіндей етіп орналастырылуы тиіс.
4.7. Өнім бермейтін үй жануарлары мен терісі бағалы аңдар үшін азықтар өндіруге арналған жануарлардан алынатын тағамдық емес шикізатпен тікелей қатынаста болатын қаптама бір реттік болуы және Еуразиялық экономикалық одақтың талаптарына сәйкес келуі тиіс.
4.8. Көлік құралы экспорттаушы елде қабылданған қағидаларға сәйкес өңделді және дайындалды.
Орны _______________      Күні _______________ Мөр
Мемлекеттік/ресми ветеринариялық дәрігердің қолы ____________________________________
Т. А. Ә. және лауазымы_____________________________________________________________
Ескертулер:
1. Қолы мен мөр бланк түсінен ерекшеленуі тиіс.
2. Ветеринариялық сертификат орыс тілінде, сондай-ақ экспорттаушы елдің тілінде және (немесе) ағылшын тілінде рәсімделеді.
_______________
* Еуропалық одаққа мүше мемлекеттер үшін. Бұл ретте экспортқа дейінгі сертификат деп Еуропалық одақ аумағында өткізу үшін Еуропалық одаққа мүше мемлекеттің құзыретті органының сертификаттаушы лауазымды тұлғасы берген және онда көрсетілген ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық-санитариялық талаптарына жауап беретінін растайтын ілеспе құжат (ресми сертификат) танылады.".