О внесении изменений в Порядок лабораторного обеспечения карантинных фитосанитарных мер
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2016 года № 162
Примечание РЦПИ!
Решение вступает в силу 01.07.2017 - сайт Евразийского экономического союза
В соответствии с пунктом 24 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 18 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок лабораторного обеспечения карантинных фитосанитарных мер, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2016 г. № 41, следующие изменения:
а) по тексту слова «о карантинном фитосанитарном состоянии подкарантинной продукции (подкарантинного груза, подкарантинного материала, подкарантинного товара)» заменить словами «карантинной фитосанитарной экспертизы»;
б) в абзаце втором пункта 3 слова «о карантинном фитосанитарном состоянии подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров)» заменить словами «карантинной фитосанитарной экспертизы»;
в) абзац первый пункта 19 изложить в следующей редакции:
«19. Заключение карантинной фитосанитарной экспертизы используется:».
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2017 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян

Карантиндік фитосанитариялық шараларды зертханалық қамтамасыз ету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 162 шешімі
Санитариялық, ветеринарлық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 12 қосымша) 24-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 18-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 10 мамырдағы № 41 шешімімен бекітілген Карантиндік фитосанитариялық шараларды зертханалық қамтамасыз ету тәртібіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) мәтін бойынша "карантинге жатқызылған өнімнің (карантинге жатқызылған жүктің, карантинге жатқызылған материалдың, карантинге жатқызылған тауардың) карантиндік фитосанитариялық жағдайы туралы" деген сөздер "карантиндік фитосанитариялық сараптамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 3-тармақтың екінші абзацындағы "карантинге жатқызылған өнімнің (карантинге жатқызылған жүктерді, карантинге жатқызылған материалдарды, карантинге жатқызылған тауарларды) карантиндік фитосанитариялық жағдайы туралы" деген сөздер "карантиндік фитосанитариялық сараптамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 19-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Карантиндік фитосанитариялық сараптаманың қорытындысы:".
2. Осы Шешім 2017 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т.Саркисян