О внесении изменений в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического Совета от 14 апреля 2017 года № 9
Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в Регламент работы Евразийской экономической комиссии, утвержденный Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Высшего
Евразийского экономического совета
от 14 апреля 2017 г. № 9
ИЗМЕНЕНИЯ, вносимые в Регламент работы Евразийской экономической комиссии
1. В приложении № 1 к указанному Регламенту:
а) пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Определение категорий товаров, временное нахождение и использование которых на таможенной территории Союза в соответствии с таможенной процедурой временного ввоза (допуска) допускаются без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов, условий такого временного нахождения и использования, а также предельных сроков такого временного нахождения и использования.
6. Определение категорий товаров, в отношении которых применяется специальная таможенная процедура, помимо предусмотренных Таможенным кодексом Евразийского экономического союза (далее – Таможенный кодекс Союза), включая определение товаров, относящихся или не относящихся к этим категориям товаров.";
б) дополнить пунктами 61 – 64 следующего содержания:
"61. Определение товаров, относящихся либо не относящихся к предусмотренным Таможенным кодексом Союза категориям товаров, в отношении которых применяется специальная таможенная процедура, а также характеристик официальных международных выставок, для организации и проведения которых иностранные товары помещаются под специальную таможенную процедуру.
62. Определение в зависимости от категорий товаров, в отношении которых применяется специальная таможенная процедура, условий помещения товаров под специальную таможенную процедуру и порядка применения специальной таможенной процедуры.
63. Определение дополнительных условий, при соблюдении которых лица, предусмотренные Таможенным кодексом Союза, могут выступать декларантами товаров, помещаемых под специальную таможенную процедуру, а также иных лиц и условий, при соблюдении которых такие лица могут выступать декларантами указанных товаров.
64. Определение случаев и порядка принятия мер по защите прав на объекты интеллектуальной собственности в отношении отдельных категорий товаров, к которым применяется специальная таможенная процедура.";
в) дополнить пунктом 71 следующего содержания:

Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 9 шешімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап, бірақ Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің
2017 жылғы "14" сәуірдегі № 9 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Регламентке № 1 қосымшада:
а) 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Одақтың кедендік аумағына уақытша қойылатын және пайдаланылатын тауарлардың уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсіміне сәйкес кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеместен осындай уақытша қойылу және пайдалану шарттары, сондай-ақ уақытша қоюдың және пайдаланудың шекті мерзімінде рұқсат етілген санатын айқындау.
6. Осы тауарлардың санатына жататын немесе жатпайтын тауарларды анықтауды қоса алғанда, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде (бұдан әрі – Одақтың Кеден кодексі) көзделгеннен басқа арнайы кедендік рәсімді қолдануға қатысты тауарлардың санатын айқындау.";
б) мынадай мазмұндағы 6¹-6-тармақтармен толықтырылсын:
"6¹. Одақтың Кеден кодексінде көзделген тауарлар санатына жататын не жатпайтын арнайы кедендік рәсімдері қолданылатын тауарларды, сондай-ақ ресми халықаралық көрмелерді ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардың сипатын айқындау.
6². Арнайы кедендік рәсім қолданылатын тауарлардың санатына байланысты тауарларды арнайы кедендік рәсімімен орналастыру шартын және арнайы кедендік рәсімді қолдану тәртібін айқындау.
6³. Сақталған кезде Одақтың Кеден кодексінде көзделген тұлғалар арнайы кедендік рәсіммен орналастырылған тауарлардың декларанты бола алатын қосымша шарттарды, сондай-ақ сақталған кезде көрсетілген тауарлардың декларанты бола алатын өзге тұлғалар мен шарттарды айқындау.
6. Арнайы кедендік рәсім қолданылатын тауарлардың жекелеген санаттарына қатысты зияткерлік меншік объектісінің құқығын қорғау бойынша шаралар қабылдау жағдайлары мен тәртібін айқындау.";
в) мынадай мазмұндағы 71-тармақпен толықтырылсын:

"71. Определение для случаев предоставления тарифных льгот в виде снижения ставки ввозной таможенной пошлины в отношении товаров, ввозимых (ввезенных) на таможенную территорию Союза, иных обстоятельств, чем предусмотренные Таможенным кодексом Союза, при наступлении которых прекращается обязанность по уплате ввозных таможенных пошлин и (или) наступает срок уплаты ввозных таможенных пошлин.";
г) дополнить пунктами 121 – 123 следующего содержания:
"121. Утверждение правил определения происхождения товаров, вывозимых с таможенной территории Союза.
122. Определение случаев и условий восстановления тарифных преференций.
123. Определение случаев, когда происхождение товара считается неподтвержденным, помимо предусмотренных Таможенным кодексом Союза.";
д) в пунктах 114, 116 и 117 слова "с использованием" заменить словом "из";
е) пункты 118121 изложить в следующей редакции:
"118. Определение перечня товаров и (или) категорий товаров, в отношении которых не применяется таможенная процедура свободного склада.
119. Определение перечня условий, производственных и технологических операций, достаточных для признания товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, товарами Союза.
120. Определение перечня операций, совершение которых не отвечает критериям достаточной переработки при определении статуса товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада.
121. Определение порядка использования правила адвалорной доли в качестве критерия достаточной переработки товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада.";
ж) дополнить пунктом 1211 следующего содержания:
"1211. Утверждение порядка определения расчетной стоимости товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, когда такая расчетная стоимость товаров является базой для исчисления ввозных таможенных пошлин по адвалорной ставке.";
з) пункты 124128 изложить в следующей редакции:
"124. Определение перечня товаров и (или) категорий товаров, которые не подлежат помещению под таможенную процедуру свободной таможенной зоны.
125. Определение перечня действий, в том числе операций, которые не могут совершаться с товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны.
126. Определение перечня условий, производственных и технологических операций, достаточных для признания товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, товарами Союза.

"71. Одақтың кедендік аумағына әкелінетін (әкелінген) тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарына ставкаларын төмендету түріндегі тарифтік жеңілдіктер ұсыну жағдайлары үшін, басталған кезде кедендік әкелу баждарын төлеу жөніндегі міндет тоқтатылатын және (немесе) кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімі басталатын Одақтың Кеден кодексінде көзделгеннен тыс өзге мән-жайларды айқындау.";
г) мынадай мазмұндағы 121 -123-тармақтармен толықтырылсын:
"121. Одақтың кедендік аумағынан әкетілетін тауарлардың шыққан орнын айқындау қағидаларын бекіту.
122. Тарифтік преференцияларды қалпына келтірудің жағдайлары мен шарттарын айқындау.
123. Тауардың шыққан орны расталмаған деп саналғанда Одақтың Кедендік кодексінде көзделгеннен басқа жағдайларды айқындау.
д) 114, 116 және 117-тармақтардағы "пайдалана отырып" деген сөз "пайдаланып" деген сөзбен ауыстырылсын;
е) 118-121 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"118. Еркін қойманың кеден рәсімдері қолданылмайтын тауарлардың тізбесін және (немесе) тауарлардың санатарын айқындау.
119. Еркін қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды Одақтың тауарлары деп тану үшін жеткілікті шарттардың, өндірістік және технологиялық операцияларының тізбесін айқындау.
120. Еркін қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлардың мәртебесін айқындау кезінде жасалуы жеткілікті қайта өңдеу критерийлеріне сай келмейтін операциялар тізбесін айқындау.
121.Адвалорлық үлес қағидаларын еркін қойманың кедендік рәсімінде орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлардың жеткілікті қайта өңдеу өлшемдері ретінде пайдалану тәртібін айқындау.";
ж) мынадай мазмұндағы 1211-тармақпен толықтырылсын:
"1211. Адвалорлық ставка бойынша тауарлардың есептік құны кедендік әкелу баждарын есептеу үшін негіз болып табылатын еркін қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлардың есептік құнын айқындау тәртібін бекіту.";
з) 124-128-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"124. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсіміне орналастырылуға жатпайтын тауарлардың тізбесін және (немесе) тауарлардың санатарын айқындау.
125. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлармен жасауға болмайтын әрекеттердің, оның ішінде операциялардың тізбесін айқындау.
126. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсіміне орналастырылған, шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды Одақтың тауары деп тану үшін жеткілікті шарттардың, өндірістік және технологиялық операцияларының тізбесін айқындау.

127. Определение перечня операций, совершение которых не отвечает критериям достаточной переработки при определении статуса товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны.
128. Определение порядка использования правила адвалорной доли в качестве критерия достаточной переработки товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны.";
и) дополнить пунктами 1281 – 1286 следующего содержания:
"1281. Определение случаев и (или) условий, при которых с разрешения таможенного органа государства-члена в случаях, предусмотренных Таможенным кодексом Союза, допускается вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны, а также определение части территории государства-члена, на которую допускается такой вывоз.
1282. Определение помимо предусмотренных Таможенным кодексом Союза операций, для совершения которых в случае, предусмотренном Таможенным кодексом Союза, с разрешения таможенного органа государства-члена допускается вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны.
1283. Определение случаев, когда на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны допускается потребление товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иное, чем расходование (потребление) товаров при совершении предусмотренных Таможенным кодексом Союза операций по переработке товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны.
1284. Определение порядка завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях, предусмотренных Таможенным кодексом Союза.
1285. Определение лиц государств-членов, не являющихся резидентами (участниками, субъектами) свободных (специальных, особых) экономических зон, и случаев, когда эти лица могут выступать декларантами товаров, помещаемых под таможенную процедуру свободной таможенной зоны.
1286. Утверждение порядка определения расчетной стоимости товаров, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, в случае, если такая расчетная стоимость товаров является базой для исчисления ввозных таможенных пошлин по адвалорной ставке.";
к) пункт 129 изложить в следующей редакции:

127. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауардың мәртебесін айқындау кезінде жасалуы жеткілікті қайта өңдеу өлшемдеріне сай келмейтін операциялар тізбесін айқындау.
128. Адвалорлық үлес қағидаларын еркін кедендік аймақтың кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлардың жеткілікті қайта өңдеу өлшемдері ретінде пайдалану тәртібін айқындау.";
и) мынадай мазмұндағы 1281-1286-тармақтарымен толықтырылсын:
"1281. Одақтың Кеден кодексінде көзделген жағдайларда мүше мемлекеттің кеден органының рұқсатымен еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталмастан еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды әкетуге рұқсат етілген жағдайларды және (немесе) шарттарды айқындау, сондай-ақ мүше мемлекет аумағының осындай әкетуге рұқсат етілген бөлігін айқындау.
1282. Одақтың Кеден кодексінде көзделген жағдайда мүше мемлекеттің кеден органының рұқсатымен еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталмастан еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды әкетуге рұқсат етілген Одақтың Кеден кодексінде көзделгеннен өзге операцияларды айқындау.
1283. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды қайта өңдеу бойынша Одақтың Кеден кодексінде көзделген операцияларды жасау кезінде тауарларды тұтынудан басқа еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды тұтынуға рұқсат етілген жағдайларды айқындау.
1284. Одақтың Кеден кодексінде көзделген жағдайларда еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау тәртібін айқындау.
1285. Еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың резиденттері (қатысушылары, субъектілері) болып табылмайтын мүше мемлекеттердің тұлғаларын және бұл тұлғалар еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанттары бола алатын жағдайларды айқындау.
1286 . Егер адвалорлық ставка бойынша тауарлардың есептік құны кедендік әкелу баждарын есептеу үшін негіз болып табылатын болса, еркін кедендік аймақтың кедендік рәсіміне орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлардың есептік құнын айқындау тәртібін бекіту.";
к) 129-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

"129. Определение случаев, когда товары Союза могут не находиться на территории государства-члена, таможенному органу которого подается таможенная декларация в отношении таких товаров, а также особенностей совершения таможенных операций в этих случаях.";
л) дополнить пунктами 1291 – 12930 следующего содержания:
"1291. Определение случаев предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в отношении иностранных товаров, помещаемых под таможенную процедуру таможенного транзита.
1292. Определение размера суммы, который не должна превышать общая таможенная стоимость товаров, помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления и ввозимых в адрес одного получателя от одного отправителя по одному транспортному (перевозочному) документу, и в пределах которого обязанность по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов в отношении таких товаров не возникает.
1293. Определение размера суммы, который не должна превышать общая таможенная стоимость товаров, помещаемых под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) и ввозимых в адрес одного получателя от одного отправителя по одному транспортному (перевозочному) документу, и в пределах которого обязанность по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов в отношении таких товаров не возникает.
1294. Определение перечня товаров Союза, в отношении которых законодательством государств-членов установлены ставки вывозных таможенных пошлин, которые не могут использоваться при совершении операций по переработке на таможенной территории Союза, а также определение случаев, когда товары, включенные в этот перечень, могут использоваться при совершении операций по переработке на таможенной территории Союза.
1295. Определение случаев, условий и порядка завершения действия таможенной процедуры переработки вне таможенной территории помещением продуктов переработки под таможенную процедуру экспорта, а также особенностей исчисления и уплаты вывозных таможенных пошлин, налогов в отношении продуктов переработки, помещаемых под таможенную процедуру экспорта в этих случаях.
1296. Определение перечня посадочного или посевного материала, средств защиты растений, сельскохозяйственной техники, объектов племенного животноводства (племенных сельскохозяйственных животных, птицы, рыбы и других объектов племенного животноводства), племенной продукции (материала), продуктов, используемых для кормления животных, в отношении которых при их ввозе на таможенную территорию Союза организациями государств-членов, осуществляющими сельскохозяйственную деятельность, либо при их поставке для указанных организаций может предоставляться отсрочка или рассрочка уплаты ввозных таможенных пошлин.

"129. Кеден органына мүше мемлекеттің аумағында болмауы мүмкін Одақтың тауарларына қатысты кедендік декларация берілетін жағдайларды, сондай-ақ осындай жағдайларда кедендік операцияларды жасау ерекшеліктерін айқындау.";
л) мынадай мазмұндағы 1291-12930-тармақтармен толықтырылсын:
"1291 Кедендік транзиттің кедендік рәсімімен орналастырылатын шетелдік тауарларға қатысты арнайы, демпингке қарсы, өтемдік бажды төлеу бойынша міндеттемелерді орындауды қамтамасыз етуді ұсыну жағдайларын айқындау.
1292. Ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған және бір көлік (тасымалдаушы) құжаты бойынша бір жөнелтушіден бір алушының мекенжайына әкелінетін және осындай тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша міндеттемесі шегінде пайда болмайтын тауарлардың жалпы кедендік құнынан аспайтын сома мөлшерін айқындау.
1293. Уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсіміне орналастырылған және бір көлік (тасымалдаушы) құжаты бойынша бір жөнелтушіден бір алушының мекенжайына әкелінетін және осындай тауарларға қатысты кедендік әкелу баждары, салықтарды төлеу бойынша міндеттемесі шегінде пайда болмайтын тауарлардың жалпы кедендік құнынан аспайтын сома мөлшерін айқындау.
1294. Мүше мемлекеттердің заңнамаларына қатысты Одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу бойынша операциялар жасау кезінде пайдалануға болмайтын әкетілетін кедендік баждардың ставкалары белгіленген Одақ тауарларының тізбесін айқындау, сондай-ақ осы тізбеге енгізілген тауарлардың Одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу бойынша операциялар жасау кезінде пайдалануы мүмкін жағдайларын айқындау.
1295. Кеден аумағынан тыс экспорттың кедендік рәсімімен қайта өңдеу өнімдерін орналастырумен қайта өңдеудің кедендік рәсімдерінің жағдайларын, шарттарын және аяқталу әрекеттерін, сондай-ақ осы жағдайларда экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылған қайта өңдеу өнімдеріне қатысты кедендік әкету баждарын, салықтарды есептеу мен төлеудің ерекешеліктерін айқындау;
1296. Малдарды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдерге қатысты мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асырушы ұйымдарына Одақтың кеден аумағына әкелінетін не оларды көрсетілген ұйымдарға жеткізу кезінде кедендік әкелу баждарын төлеуді ұзартуды немесе бөліп төлеу ұсынлуы мүмкін отырғызу және себу материалдарының, өсімдіктерді қорғау құралдарының, ауыл шаруашылығы техникаларының, асыл тұқымды мал шаруашылығы объектілерінің (асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдары, құстар, балық және басқа асыл тұқымды мал шаруашылығы объектілері), асыл тұқымды өнім (материал), өнімдер тізбесін айқындау.

1297. Определение оснований предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин помимо предусмотренных Таможенным кодексом Союза.
1298. Определение перечня товаров, в том числе сырья, материалов, технологического оборудования, комплектующих и запасных частей к нему, в отношении которых при их ввозе на таможенную территорию Союза для использования в промышленной переработке может предоставляться отсрочка или рассрочка уплаты ввозных таможенных пошлин, а также определение условий отнесения таких товаров к предназначенным для использования в промышленной переработке.
1299. Определение размера обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве таможенного представителя.
12910. Определение иного размера обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве таможенного перевозчика, чем предусмотренный Таможенным кодексом Союза.
12911. Утверждение порядка определения финансовой устойчивости юридического лица, претендующего на включение в реестр уполномоченных экономических операторов, и значений, характеризующих финансовую устойчивость и необходимых для включения юридического лица в этот реестр.
12912. Определение количественных характеристик предусмотренных Таможенным кодексом Союза критериев отнесения товаров, перемещаемых через таможенную границу Союза, к товарам для личного пользования и (или) дополнительных критериев отнесения товаров, перемещаемых через таможенную границу Союза, к товарам для личного пользования.
12913. Определение категорий товаров, которые не относятся к товарам для личного пользования.
12914. Определение единых ставок таможенных пошлин, налогов, а также категорий товаров для личного пользования, в отношении которых подлежат уплате таможенные пошлины, налоги, взимаемые в виде совокупного таможенного платежа.
12915. Определение стоимостных, весовых и (или) количественных норм ввоза на таможенную территорию Союза товаров для личного пользования без уплаты таможенных пошлин, налогов, порядка применения таких норм, определение критериев отнесения товаров для личного пользования к бывшим в употреблении и не подлежащим учету при определении таких норм ввоза на таможенную территорию Союза товаров для личного пользования в сопровождаемом и (или) несопровождаемом багаже, а также определение категорий товаров, в отношении которых законодательством государств-членов могут быть установлены более жесткие, чем определенные Комиссией, стоимостные, весовые и (или) количественные нормы ввоза на таможенную территорию Союза товаров для личного пользования без уплаты таможенных пошлин, налогов.

1297. Одақтың Кедендік кодексінде көзделгеннен басқа кедендік әкелу баждарды төлеу мерзімін ұзартуды немесе бөліп төлеуді ұсынудың негіздерін айқындау.
1298. Одақтың кедендік аумағына әкелу кезінде тауарлардың, оның ішінде шикізаттардың, материалдардың, технологиялық құрал-жабдықтардың, олардың қосалқы бөлшектері мен жинақтауыштарына қатысты өндірістік қайта өңдеу үшін пайдаланылған кедендік әкелу баждарының мерзімін ұзартуды немесе бөліп-бөліп төлеуді ұсынуы мүмкін тауарлар тізбесін айқындауды, сондай-ақ пайдалануға арналған осындай тауарларды өндірістік қайта өндеуге жатқызу шарттарын айқындау.
1299. Кеден ісі саласында Кеден өкілі ретінде қызметін жүзеге асырушы заңды тұлғаның міндеттерін орындауды қамтамасыз ету көлемін айқындау.
12910. Кеден ісі саласында Кеден тасымалдаушысы ретінде қызметін жүзеге асырушы заңды тұлғаның міндеттерін орындауды қамтамасыз етудің Одақтың Кеден кодексінде көзделгеннен өзге көлемін айқындау.
12911. Уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне қосылуға үміткер заңды тұлғаның қаржылық орнықтылығын және заңды тұлғаның осы тізілімге қосылуы үшін қажетті қаржы орнықтылығын сипаттаушы мәндерін айқындау тәртібін бекіту.
12912. Одақтың Кеден кодексінде көзделген Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды жеке пайдалануға арналған тауарларға жатқызу критерийлерін және (немесе) Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды жеке пайдалануға арналған тауарларға жатқызудың қосымша критерийлерінің сандық сипаттарын айқындау.
12913. Жеке пайдалануға арналған тауарларға жатқызылмайтын тауарлар санатын айқындау.
12914. Кедендік баждар мен салықтардың бірыңғай ставкасын, сондай-ақ жиынтық кеден төлемі түрінде алынатын кедендік баждар, салықтар төлеуге жататын жеке пайдалануға арналған тауарлардың санатын айқындау.
12915. Одақтың кедендік аумағына кедендік баж салықтарын төлеместен енгізілетін жеке пайдалануға арналған тауарлардың құндық, салмақтық және (немесе) сандық нормаларын айқындау, осы нормаларды қолдану тәртібін айқындау, жеке пайдалануға арналған тауарларды Одақтың кедендік аумағынан алып жүретін және (немесе) алып жүрмейтін багаж түріне жатқызылатын жеке пайдалануға арналған тауарларды айқындау нормаларына сәйкес, бұрын қолданылған және осындай нормаларды анықтау кезінде есепке алынбайтын тауарлар түріне жатқызу критерийлерін айқындау, сондай-ақ Одақтың кеден аумағына кедендік баждарды, салықтарды төлеместен енгізілетін жеке пайдалануға арналған тауарлардың Комиссия бекіткен құндық, салмақтық және (немесе) сандық нормаларынан да барынша қатаң, мүше мемлекеттердің заңнамасымен белгіленген жеке пайдалануға арналған тауарлардың санатын айқындау.

12916. Определение перечня и количества бывших в употреблении товаров для личного пользования, которые могут ввозиться иностранными физическими лицами на период своего пребывания на таможенной территории Союза без уплаты таможенных пошлин, налогов независимо от стоимости и (или) веса таких товаров.
12917. Определение случаев и условий ввоза на таможенную территорию Союза товаров для личного пользования с освобождением от уплаты таможенных пошлин, налогов, а также ограничений по пользованию и (или) распоряжению такими товарами для личного пользования.
12918. Определение случаев осуществления таможенного декларирования товаров для личного пользования лицом, действующим от имени и по поручению декларанта и не являющимся таможенным представителем.
12919. Определение обстоятельств, при которых прекращается обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов в случаях, когда в отношении одних и тех же товаров для личного пользования обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов возникла у разных лиц, по разным обстоятельствам и (или) неоднократно, а также порядка взаимодействия таможенных органов государств-членов по подтверждению наступления таких обстоятельств.
12920. Определение порядка доступа к местам установки приборов учета товаров, перемещаемых трубопроводным транспортом или по линиям электропередачи, порядка взаимодействия таможенных органов государств-членов, применяемых форм таможенного контроля, а также перечня мест установки указанных приборов учета.
12921. Определение порядка принятия таможенными органами государств-членов мер по защите прав на объекты интеллектуальной собственности в отношении товаров, содержащих такие объекты интеллектуальной собственности, как наименования мест происхождения товаров, включенные в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств-членов.
12922. Определение в соответствии с Таможенным кодексом Союза вопросов, по которым таможенные органы государств-членов принимают предварительные решения, и порядка их принятия.
12923. Утверждение перечня категорий товаров, которые могут быть заявлены к выпуску до подачи декларации на товары и ввозятся отдельными категориями юридических лиц, а также определение критериев, которым должны отвечать такие юридические лица.
12924. Определение случаев, когда товары Союза, перевозимые (транспортируемые) с одной части таможенной территории Союза на другую часть таможенной территории Союза через территории государств, не являющихся членами Союза, и (или) морем, утрачивают статус товаров Союза и при ввозе на таможенную территорию Союза рассматриваются как иностранные товары.

12916. Шетелдік жеке тұлғалардың Одақтың кедендік аумағында болған кезеңінде өздерімен бірге құны және (немесе) салмағына қарамастан кедендік баждарды, салықтарын төлеместен алып өткізулеріне болатын бұрын қолданылған жеке пайдалануға арналған тауарларының саны мен тізбесін айқындау.
12917. Жеке пайдалануға арналған тауарларды Одақтың кедендік аумағына кедендік баждарды, салықтарды төлеместен әкелудің, сондай-ақ осындай жеке пайдалануға арналған тауарларды қолдану және (немесе) тарату бойынша шектеулердің жағдайлары мен шарттарын айқындау.
12918. Жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік декларациялау рәсімін декларанттың атынан және оның тапсыруы бойынша кеден өкілі болып табылмайтын адамның жүзеге асыру жағдайларын айқындау.
12919. Жеке пайдалануға арналған тауарларының бір және сол бір түріне қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу міндеттемесі әртүрлі адамдарда, түрлі жағдайларда және (немесе) бірнеше рет қайталанған жағдайда кедендік баждарды, салықтарды төлеу міндеттемесі тоқтатылатын мән-жайларды, сондай-ақ мүше мемлекеттердің кеден органдарының мұндай мән-жайлардың болғандығын растаудағы өзара іс-қимыл тәртібін айқындау.
12920. Құбыр көлігі немесе электр желілері арқылы тасымалданатын тауарларды есептеу аспаптары орнатылған орындарға қолжетімділік тәртібін, кедендік бақылаудың нысандары қолданылатын мүше мемлекеттердің кедендік органдарының өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ көрсетілген есептеу аспаптары орнатылған жерлердің тізбесін анықтау.
12921. Мүше мемлекеттердің кеден органдарының мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне енгізілген тауарлардың шыққан орнының атаулары сияқты зияткерлік меншік объектілерін қамтитын тауарларға қатысты зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау шараларын қабылдау тәртібін айқындау.
12922. Одақтың Кеден кодексіне сәйкес мүше мемлекеттердің кедендік органдары алдын ала шешім қабылдайтын мәселелерді және оларды қабылдау тәртібін айқындау.
12923. Жекелеген санаттағы заңды тұлғалар әкелетін және кедендік декларацияны берілгенге дейін тауарларды шығаруға мәлімделген тауарлар санаттарының тізбесін бекіту, сондай-ақ осындай заңды тұлғалар сай келуі қажет критерийлерді айқындау.
12924. Одақтың кеден аумағының бір бөлігінен Одақтың кеден аумағының басқа бөлігіне Одаққа мүше емес мемлекеттердің аумақтары арқылы және (немесе) теңіз арқылы тасымалданатын Одақтың тауарлары Одақ тауарлары мәртебесін жоғалтатын және Одақтың кедендік аумағына әкелінген кезде шетелдік тауарлар ретінде қарастырылатын жағдайларды айқындау.

12925. Определение случаев, когда при периодическом таможенном декларировании допускается ввоз товаров на таможенную территорию Союза или вывоз товаров с таможенной территории Союза в количестве, превышающем количество, заявленное в декларации на товары.
12926. Определение из товаров, в отношении которых в соответствии с международными договорами в рамках Союза или международными договорами о вступлении в Союз предусмотрено применение более низких ставок ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза, перечня (перечней) товаров, которые приобретают статус товаров Союза по истечении 5 лет со дня выпуска товаров в соответствии с таможенной процедурой выпуска для внутреннего потребления либо по истечении более продолжительного срока, а также установление такого более продолжительного срока.
12927. Определение обстоятельств, при которых прекращается обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в случаях, когда в отношении одних и тех же товаров обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин возникла у разных лиц, по разным обстоятельствам и (или) неоднократно, а также порядка взаимодействия таможенных органов государств-членов по подтверждению наступления таких обстоятельств.
12928. Определение особенностей исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в случаях, когда в отношении одних и тех же товаров обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин возникла у разных лиц, по разным обстоятельствам и (или) неоднократно.
12929. Определение специальных упрощений, предоставляемых уполномоченным экономическим операторам, помимо предусмотренных Таможенным кодексом Союза.
12930. Определение состава сведений о перемещении товаров и транспортных средств через таможенную границу Союза, представляемых таможенными органами государств-членов для проведения Комиссией анализа состояния, динамики и тенденций развития таможенной инфраструктуры в местах перемещения товаров через таможенную границу Союза.".
2. Приложение № 2 к указанному Регламенту дополнить пунктами 33 – 44 следующего содержания:
"33. Определение состава предварительной информации, порядка и сроков представления предварительной информации, лиц, которые обязаны либо вправе представлять предварительную информацию таможенным органам государств-членов, в зависимости от вида транспорта, которым осуществляется перевозка (транспортировка) товаров, и целей ее использования таможенным органом государства-члена.

12925. Мерзімдік кедендік декларациялау кезінде тауарлар декларациясында мәлімделген санынан асып кететін санда тауарларды Одақтың кеден аумағына әкелуге немесе тауарларды Одақтың кеден аумағынан әкетуге рұқсат етілетін жағдайларды айқындау.
12926. Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттарға немесе Одаққа қосылу туралы халықаралық шарттарға сәйкес тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифімен белгіленген кедендік әкелу баждарының ең төменгі ставкасын қолдану көзделетін тауарларды, ішкі тұтыну үшін шығарылған тауарлардың кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар шығарылған күнінен бастап 5 жыл не ұзақ мерзімі өткен соң Одақтың тауарлары мәртебесін алған тауарлардың тізбесін (тізбелерін) айқындау басталғанын, сондай-ақ осындай ұзақ мерзімді белгілеу.
12927. Тауарларға кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарды төлеу міндеттері әртүрлі тұлғаларда, түрлі себептер бойынша және (немесе) бірнеше рет пайда болған жағдайларда кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы және өтемақы баждарын төлеу міндеттері тоқтатылатын мән-жайларды айқындау, сондай-ақ осындай мән-жайларды растаудағы мемлекеттердің кеден органдарының өзара іс-қимылы тәртібін айқындау.
12928. Тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу міндеттері әртүрлі тұлғаларда, түрлі себептер бойынша және (немесе) әртүрлі мән-жайларға байланысты бірнеше рет пайда болған жағдайларда Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттерді орындау ерекшеліктерін айқындау.
12929. Одақтың Кеден кодексінің ережелерінде көзделгеннен басқа, уәкілетті экономикалық оператор ұсынған арнайы жеңілдіктерді айқындау.
12930. Мүше мемлекеттердің кеден органдары Комиссияға кеден одағының кедендік шекарасы арқылы тауарларды тасымалдау орындарында кедендік инфрақұрылымды дамытудың жай-күйін, серпінін және үрдістерін талдау үшін ұсынатын, тауарлар мен көлік құралдарының Одақтың кеден шекарасы арқылы тасымалдануы туралы мәліметтердің құрамын айқындау.
2. Көрсетілген Регламенттің № 2 қосымшасы мынадай мазмұндағы 33-44- тармақтармен толықтырылсын:
"33. Тасымалдау жүзеге асырылатын көлік түріне және мүше мемлекеттің кеден органының оны пайдаланудағы мақсатына байланысты мүше мемлекеттердің кеден органдарына алдын ала ақпарат ұсынуға міндетті не құқығы бар тұлғалардың алдын ала ақпараттың құрамын, алдын ала ақпарат ұсыну тәртібі мен мерзімдерін айқындау.

34. Определение типовых требований к обустройству и техническому оснащению элементов таможенной инфраструктуры, расположенных в местах перемещения товаров через таможенную границу Союза.
35. Определение типовых требований к системе учета товаров, позволяющей сопоставлять сведения, представленные таможенным органам государств-членов при совершении таможенных операций, со сведениями о проведении хозяйственных операций и обеспечивающей доступ (в том числе удаленный) таможенных органов государств-членов к таким сведениям.
36. Определение случаев и (или) категорий товаров, при которых и (или) в отношении которых отдельные специальные упрощения не применяются.
37. Определение перечня товаров, в отношении которых таможенными органами государств-членов принимаются решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, в целях осуществления таможенного декларирования с особенностями, определенными для товаров, перемещаемых через таможенную границу Союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде.
38. Определение порядка использования имеющихся сведений для определения суммы таможенных пошлин, налогов и (или) специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, исходя из которых определяется размер обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов и (или) специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в случаях, предусмотренных Таможенным кодексом Союза.
39. Определение случаев, когда меры по взысканию ввозных таможенных пошлин, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не принимаются, помимо предусмотренных Таможенным кодексом Союза.
40. Определение дня, который в случае добровольной уплаты ввозных таможенных пошлин считается сроком уплаты ввозных таможенных пошлин в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с уплатой в соответствии с международными договорами в рамках Союза или международными договорами о вступлении в Союз ввозных таможенных пошлин по более низким ставкам ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза.
41. Определение особенностей определения размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов и размера обеспечения исполнения обязанности по уплате специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин при помещении под таможенную процедуру таможенного транзита товаров (компонентов товаров), перемещаемых через таможенную границу Союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде.

34. Одақтың кеден шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарында орналасқан кедендік инфрақұрылым элементтерін жайластыруға және техникалық жарақтандыруға үлгілік талаптарды айқындау.
35. Кедендік операциялар жасау кезінде мүше мемлекеттердің кеден органдары ұсынған мәліметтерді мүше мемлекеттердің кедендік органдарының шаруашылық операцияларын жүргізу туралы және осындай мәліметтерге қол жетімділігін (оның ішінде қашықтықтағы) қамтамасыз ететін мәліметтермен салыстыруға мүмкіндік беретін тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын үлгілік талаптарды айқындау.
36. Тауарлардың жекелеген арнайы оңайлату қолданылмайтын жағдайларын және (немесе) санаттарын айқындау.
37. Мүше мемлекеттердің кеден органдарының Одақтың кеден шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе аяқталмаған түрдегі өткізілетін тауарлар үшін айқындалған кедендік декларациялау ерекшеліктерін жүзеге асыру мақсатында, Одақтың кеден шекарасы арқылы өткізілетін құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе аяқталмаған түрдегі тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдауына қатысты тауарлардың тізбесін айқындау.
38. Одақтың Кеден кодексінде көзделген жағдайларда кедендік баждарды, салықтардың және (немесе) арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері айқындалатын кедендік баждарды, салықтарды және (немесе) арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары сомасын анықтау үшін қолдағы бар ақпаратты пайдалану тәртібін айқындау.
39. Одақтың Кеден кодексінде көзделгендерден басқа кедендік әкелу баждарын, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын өндіріп алу бойынша шаралар қабылданбайтын жағдайларды айқындау.
40. Одақ шеңберіндегі халықаралық шарттарға немесе Одаққа қосылу туралы халықаралық шарттарға сәйкес тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифімен белгіленген кедендік әкелу баждарының ең төменгі ставкасын қолдану көзделетін тауарларды, ішкі тұтыну үшін шығарылған тауарлардың кедендік рәсіміне сәйкес шығарылған тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарын ерікті түрде төлеген жағдайда төлеу мерзімі болып саналатын күнді айқындау.
41.Одақтың кеден шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе аяқталмаған түрдегі өткізілетін тауарлардың (тауарлар компоненттерінің) кедендік транзитінің кедендің рәсіміне орналастырылған кезде арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін және кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша орындауды қамтамасыз ету мөлшерін анықтау ерекшелігін айқындау.

42. Определение случаев, когда представление решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Союза в несобранном или разобранном виде, в том числе некомплектном или незавершенном виде, является условием, при соблюдении которого товары, помещенные под таможенную процедуру таможенного склада в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, могут помещаться под иные таможенные процедуры для завершения действия таможенной процедуры таможенного склада с заявлением кода товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, соответствующего коду товара в комплектном или завершенном виде.
43. Определение операций, которые не относятся к операциям по переработке на таможенной территории Союза, помимо предусмотренных Таможенным кодексом Союза.
44. Определение условий, при соблюдении которых обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин может не предоставляться в случае, если таможенные операции от имени и по поручению декларанта совершает таможенный представитель и такой таможенный представитель в соответствии Таможенным кодексом Союза несет с декларантом солидарную обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин.".

42. Одақтың кедендік шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе аяқталмаған түрдегі тасымалданатын тауарларды сыныптау туралы шешімді ұсыну олар сақталған жағдайда, кеден қоймасының кедендік рәсіміне құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе аяқталмаған түрдегі орналастырылған тауарлар кеден қоймасының кедендік рәсімін аяқтау үшін Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасына сәйкес тауардың толық немесе аяқталмаған түрдегі кодына сәйкес келетін тауар кодын мәлімдеу отырып, өзге кедендік рәсімдерге орналастырылу шарты болып табылатын жағдайларды айқындау.
43. Одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу операцияларына жатпайтын, Одақтың Кедендік кодексінде көзделгеннен басқа операцияларды айқындау.
44. Егер кедендік операцияларды декларанттың атынан және оның тапсыруымен кеден өкілі жүзеге асыратын болса, және мұндай кеден органының өкілі Одақтың Кеден кодексіне сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарды төлеу бойынша міндеттемелерді декларантпен бірлесе көтеретін жағдайлар орындалатын болса, кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу міндеттемелерін орындау мүмкіндігі берілмеуінің шарттарын айқынау.