О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 826
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 года № 72
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 826 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О требованиях к автомобильному и авиационному бензину, дизельному и судовому топливу, топливу для реактивных двигателей и мазуту" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 июня 2017 г. № 72
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 826
1. Пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить прилагаемый перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к автомобильному и авиационному бензину, дизельному и судовому топливу, топливу для реактивных двигателей и мазуту" (ТР ТС 013/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.".
2. Перечень межгосударственных стандартов, национальных (государственных) государств – членов Таможенного союза (до принятия межгосударственных стандартов), в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к автомобильному и авиационному бензину, дизельному и судовому топливу, топливу для реактивных двигателей и мазуту" (ТР ТС 013/2011) и межгосударственных стандартов, национальных (государственных) стандартов государств – членов Таможенного союз (до принятия межгосударственных стандартов), содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимых для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к автомобильному и авиационному бензину, дизельному и судовому топливу, топливу для реактивных двигателей и мазуту" (ТР ТС 013/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 18 октября 2011 г. № 826
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 30 июня 2017 г. № 72)
ПЕРЕЧЕНЬ

Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 826 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 72 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес "Автомобиль мен авиация бензиніне, дизель мен кеме отынына, реактивті қозғалтқышқа арналған отынға және мазутқа қойылатын талаптар туралы" Кеден одағының техникалық регламентін қабылдау туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 826 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 72 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы № 826 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ұсынылып отырған зерттеу (сынақтан өткізу) және өлшем қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Автомобиль мен авиация бензиніне, дизель мен кеме отынына, реактивті қозғалтқышқа арналған отынға және мазутқа қойылатын талаптар туралы" (013/2011 КО ТР) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі бекітілсін.".
2. Оларды қолданудың нәтижесінде "Автомобиль мен авиация бензиніне, дизель мен кеме отынына, реактивті қозғалтқышқа арналған отынға және мазутқа қойылатын талаптар туралы" (013/2011 КО ТР) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етіліп отырған Кеден одағына мүше – ұлттық (мемлекеттік) мемлекеттердің мемлекетаралық стандарттарының (мемлекетаралық стандарттар қабылданғанға дейін) және зерттеу (сынақтан өткізу) және өлшем қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Автомобиль мен авиация бензиніне, дизель мен кеме отынына, реактивті қозғалтқышқа арналған отынға және мазутқа қойылатын талаптар туралы" (013/2011 КО ТР) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және осы Шешіммен бекітілген өнімдер сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын Кеден одағына мүше – ұлттық (мемлекеттік) мемлекеттердің мемлекетаралық стандарттарының (мемлекетаралық стандарттар қабылданғанға дейін) тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 18 қазандағы
№ 826 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
72 шешімінің редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеу (сынақтан өткізу) және өлшем қағидалары мен әдістерін, оның ішінде
"Автомобиль мен авиация бензиніне, дизель мен кеме отынына, реактивті

стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к автомобильному и авиационному бензину, дизельному и судовому топливу, топливу для реактивных двигателей и мазуту" (ТР ТС 013/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
I. Требования к характеристикам автомобильного бензина (приложение 2 к техническому регламенту)
1
Массовая доля серы
ГОСТ ISO 8754-2013
Нефтепродукты. Определение содержания серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии
2
СТ РК ИСО 8754-2004
Нефтепродукты. Определение содержания серы. Метод энергодисперсионной рентгеновской флуоресценции
применяется до 01.01.2019
3
ГОСТ ИСО 13032-2014
Нефтепродукты. Определение низких концентраций серы в автомобильных топливах методом энергодисперсионной рентгеновской флуоресцентной спектрометрии
4
ГОСТ ISO 16591-2015
Нефтепродукты. Определение содержания серы. Метод окислительной микрокулонометрии
5
ГОСТ ISO 20846-2012
Нефтепродукты. Определение серы методом ультрафиолетовой флуоресценции
применяется до 01.01.2019
6
ГОСТ ISO
20846- 2016
Нефтепродукты. Определение серы методом ультрафиолетовой флуоресценции
7
СТБ ИСО
20846-2005
Нефтепродукты жидкие. Определение содержания серы в автомобильном топливе методом ультрафиолетовой флуоресценции
применяется до 01.01.2018
8
ГОСТ Р ЕН ИСО 20846-2006
Нефтепродукты. Определение содержания серы методом ультрафиолетовой флуорисценции
применяется до 01.01.2019
9
ГОСТ ISO
20847-2014
Нефтепродукты. Определение содержания серы в топливе для двигателей внутреннего сгорания. Рентгеновская флуоресцентная спектрометрия на основе энергетической дисперсии
10
СТБ 2141-2010 (ISO 20847:2004)
Нефтепродукты. Определение содержания серы в автомобильных топливах методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии с дисперсией по энергии
применяется до 01.01.2019
11
ГОСТ ISO
20884-2012
Топлива автомобильные. Метод определения содержания серы рентгенофлуоресцентной спектрометрией с дисперсией по длине волны
применяется до 01.01.2019
12
ГОСТ ISO
20884-2016
Топлива автомобильные. Метод определения содержания серы рентгенофлуоресцентной спектрометрией с дисперсией по длине волны (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для классов К3, К4 и К5 с 01.01.2019)
13
ГОСТ Р
52660-2006
(ЕН ИСО 20884:2004)
Топлива автомобильные. Метод определения содержания серы рентгенофлуоресцентной спектрометрией с дисперсией по длине волны (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для классов К3, К4 и К5)

қозғалтқышқа арналған отынға және мазутқа қойылатын талаптар туралы" (013/2011
КО ТР) Кеден одағы техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау
және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін
қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар
ТІЗБЕСІ
Рет
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандартты белгілеу
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
I. Автомобиль бензинінің сипаттамасына қойылатын талаптар (техникалық регламентке 2-қосымша)
1
Күкірттің массалық үлесі
МЕМСТ ISO
8754-2013
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
2
СТ РК ИСО
8754-2004
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті анықтау. Энергодисперсиондық рентгендік флуоресценция әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
3
МЕМСТ ИСО
13032-2014
Мұнай өнімдері. Автомобиль отынындағы күкірттің төмен концентрациясын энергодисперсиондық рентгендік флуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
4
МЕМСТ ISO
16591-2015
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті анықтау. Тотықтыру микрокулонометрия әдісі
5
МЕМСТ ISO
20846-2012
Мұнай өнімдері. Күкіртті ультракөгілдір флуоресценция әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
6
МЕМСТ ISO
20846- 2016
Мұнай өнімдері. Күкіртті ультракөгілдір флуоресценция әдісімен анықтау
7
СТБ ИСО
20846-2005
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль отынының құрамындағы күкіртті ультракөгілдір флуоресценция әдісімен анықтау
01.01.2018 ж. дейін қолданылады
8
МЕМСТ Р ЕН ИСО
20846-2006
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті ультракөгілдір флуоресценция әдісімен анықтау
01.01.2019 дейін қолданылады
9
МЕМСТ ISO
20847-2014
Мұнай өнімдері. Іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған отын құрамындағы күкіртті анықтау. Энергетикалық дисперсия негізіндегі рентгендік флуоресценттік спектрометрия
10
СТБ 2141-2010 (ISO 20847:2004)
Мұнай өнімдері. Автомобиль отынының құрамындағы күкіртті энергия бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
11
МЕМСТ ISO
20884-2012
Автомобиль отындары. Құрамындағы күкіртті толқынның ұзындығы бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометриямен анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
12
МЕМСТ ISO
20884-2016
Автомобиль отындары. Құрамындағы күкіртті толқынның ұзындығы бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометриямен анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап К3, К4 және К5 класстары үшін қолданылатын әдіс)
13
МЕМСТ Р
52660-2006
(ЕН ИСО 20884:2004)
Автомобиль отындары. Құрамындағы күкіртті толқынның ұзындығы бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометриямен анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде К3, К4 және К5 класстары үшін қолданылатын әдіс)

применяется до 01.01.2019
14
ГОСТ 32139-2013
Нефть и нефтепродукты. Определение содержания серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для классов К2, К3 и К4 с 01.01.2019)
15
СТБ 1420-2003
Нефть и нефтепродукты. Определение содержания серы методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии
применяется до 01.01.2019
16
ГОСТ Р
51947-2002
Нефть и нефтепродукты. Определение серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для класса К2 и К3)
применяется до 01.01.2019
17
ГОСТ
32403-2013
Нефтепродукты. Определение содержания серы (ламповый метод)
18
ГОСТ
33194-2014
Нефть и нефтепродукты. Определение содержания серы методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии с волновой дисперсией
19
СТБ 1469-2004
Нефть и нефтепродукты. Определение содержания серы методом волновой дисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии
применяется до 01.01.2019
20
ГОСТ Р
53203-2008
Нефтепродукты. Определение серы методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии с дисперсией по длине волны
21
Объемная доля бензола
ГОСТ ISO
22854-2015
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородсодержащих соединений в автомобильном бензине и автомобильном этанольном топливе (Е85) методом многомерной газовой хроматографии
22
СТБ ISO
22854-2011
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородосодержащих соединений в автомобильном бензине методом многомерной газовой хроматографии
применяется до 01.01.2019
23
ГОСТ EN
12177-2013
Жидкие нефтепродукты. Бензин. Определение содержания бензола газохроматографическим методом
24
СТБ ЕН
12177-2005
Нефтепродукты жидкие. Неэтилированный бензин. Определение содержания бензола методом газовой хроматографии
применяется до 01.01.2019
25
СТ РК 2051-2010
Жидкие нефтепродукты. Бензин. Определение содержания бензола газохроматографическим методом
применяется до 01.01.2019
26
ГОСТ Р ЕН
12177-2008
Жидкие нефтепродукты. Бензин. Определение содержания бензола газохроматографическим методом
применяется до 01.01.2019
27
ГОСТ 29040-91
Бензины. Метод определения бензола и суммарного содержания ароматических углеводородов
28
ГОСТ
32507-2013
Бензины автомобильные и жидкие углеводородные смеси. Определение индивидуального и группового углеводородного состава методом капиллярной газовой хроматографии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
29
ГОСТ Р
52714-2007
Бензины автомобильные. Определение индивидуального и группового углеводородного состава методом капиллярной газовой хроматографии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
14
МЕМСТ 32139-2013
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап К2, К3 және К4 класстары үшін қолданылатын әдіс)
15
СТБ 1420-2003
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
16
МЕМСТ Р
51947-2002
Мұнай және мұнай өнімдері. Күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде К2 және К3 класстары үшін қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
17
МЕМСТ
32403-2013
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті анықтау (лампалық әдіс)
18
МЕМСТ
33194-2014
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті толқындық дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
19
СТБ 1469-2004
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті толқындық дисперсиялық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. қолданылады
20
МЕМСТ Р
53203-2008
Мұнай өнімдері. Күкіртті толқынның ұзындығы бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
21
Бензолдың көлемдік үлесі
МЕМСТ ISO
22854-2015
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі және автомобильдік этанолдық отындағы көмірсутегі мен оттегі бар құрауыштардың топтамалық құрамын көпөлшемді газдық хроматография (Е85) әдісімен анықтау
22
СТБ ISO
22854-2011
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі көмірсутегі мен оттегі бар қосылыстардың топтамалық құрамын көпөлшемді газды хроматография әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
23
МЕМСТ EN
12177-2013
Сұйық мұнай өнімдері. Бензин. Құрамындағы бензолды газохроматографиялық әдіспен анықтау
24
СТБ ЕН
12177-2005
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Құрамындағы бензолды газды хроматография әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
25
СТ РК 2051-2010
Сұйық мұнай өнімдері. Бензин. Құрамындағы бензолды газохроматографиялық әдіспен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
26
МЕМСТ Р ЕН
12177-2008
Сұйық мұнай өнімдері. Бензин. Құрамындағы бензолды газохроматографиялық әдіспен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
27
МЕМСТ 29040-91
Бензиндер. Бензолды және хош иісті көмірсутектердің жиынтық құрамын анықтау әдісі
28
МЕМСТ
32507-2013
Автомобиль бензиндері және сұйық көмірсутек қоспалары. Жеке және топтамалы көмірсутек қоспасын капиллярлы газды хроматография әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
29
МЕМСТ Р
52714-2007
Автомобиль бензиндері. Жеке және топты көмірсутек қоспасын капиллярлы газды хроматография әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)

применяется до 01.01.2019
30
ГОСТ
31871-2012
Бензины автомобильные и авиационные. Определение бензола методом инфракрасной спектроскопии
31
ГОСТ Р
51930-2002
Бензины автомобильные и авиационные. Определение бензола методом инфракрасной спектроскопии
применяется до 01.01.2019
32
Массовая доля кислорода
ГОСТ EN
1601-2017
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием пламенно-ионизационного детектора по кислороду (O-FID)
33
ГОСТ EN
1601-2012
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием пламенно-ионизационного детектора по кислороду (O-FID)
применяется до 01.01.2019
34
ГОСТ Р ЕН
1601-2007
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородсодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием пламенно-ионизационного детектора по кислороду (O-FID)
применяется до 01.01.2019
35
СТБ ЕН
1601-2005
Нефтепродукты. Неэтилированные бензины. Определение органических кислородсодержащих соединений и общего содержания кислорода методом газовой хроматографии (О-ПИД)
применяется до 01.06.2018
36
ГОСТ EN
13132-2012
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием переключающихся колонок (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций
с 01.01.2019)
37
ГОСТ Р ЕН
13132-2008
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием переключающихся колонок (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется до 01.01.2019
38
СТБ ЕН
13132-2006
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием переключающихся колонок
применяется до 01.06.2018
39
ГОСТ ISO
22854-2015
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородсодержащих соединений в автомобильном бензине и автомобильном этанольном топливе (Е85) методом многомерной газовой хроматографии
40
СТБ ИСО

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
30
МЕМСТ
31871-2012
Автомобиль және авиация бензиндері. Бензолды инфрақызыл спектроскопия әдісімен анықтау
31
МЕМСТ Р
51930-2002
Автомобиль және авиация бензиндері. Бензолды инфрақызыл спектроскопия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
32
Оттегінің массалық үлесі
МЕМСТ EN
1601-2017
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын оттегі бойынша жалынды-ионизациялық детекторды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (O-FID)
33
МЕМСТ EN
1601-2012
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын оттегі бойынша жалынды-ионизациялық детекторды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (O-FID)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
34
МЕМСТ Р ЕН
1601-2007
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын оттегі бойынша жалынды-ионизациялық детекторды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (O-FID)
01.01.2019 ж. қолданылады
35
СТБ ЕН
1601-2005
Мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және оттегінің жалпы құрамын газды хроматография әдісімен анықтау (О-ПИД)
01.06.2018 ж. дейін қолданылады
36
МЕМСТ EN
13132-2012
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын ауыспалы колонкаларды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
37
МЕМСТ Р ЕН
13132-2008
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын ауыспалы колонкаларды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
38
СТБ ЕН
13132-2006
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын ауыспалы колонкаларды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау
01.06.2018 ж. дейін қолданылады
39
МЕМСТ ISO
22854-2015
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі және автомобильдік этанолдық отындағы көмірсутегі мен оттегі бар қосылыстардың топтамалық құрамын көпөлшемді газдық хроматография (Е85) әдісімен анықтау
40
СТБ ИСО

22854-2011
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородосодержащих соединений в автомобильном бензине методом многомерной газовой хроматографии
применяется до 01.01.2019
41
ГОСТ 32338-2013
Бензины. Определение МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанола, этанола и трет-бутанола методом инфракрасной спектроскопии
42
ГОСТ Р
52256-2004
Бензины. Определение МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанола, этанола и трет-бутанола методом инфракрасной спектроскопии
применяется до 01.01.2019
43
Объемная доля углеводородов: ароматических олефиновых
ГОСТ 32507-2013
Бензины автомобильные и жидкие углеводородные смеси. Определение индивидуального и группового углеводородного состава методом капиллярной газовой хроматографии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
44
ГОСТ Р
52714-2007
Бензины автомобильные. Определение индивидуального и группового углеводородного состава методом капиллярной газовой хроматографии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется до 01.01.2019
45
ГОСТ 31872-2012
Нефтепродукты жидкие. Определение группового углеводородного состава методом флуоресцентной индикаторной адсорбции
46
ГОСТ Р
52063-2003
Нефтепродукты жидкие. Определение группового углеводородного состава методом флуоресцентной индикаторной адсорбции
применяется до 01.01.2019
47
СТБ 1539-2005
Нефтепродукты жидкие. Определение типов углеводородов методом адсорбции с флуоресцентным индикатором
применяется до 01.01.2019
48
ГОСТ ISO
22854-2015
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородсодержащих соединений в автомобильном бензине и автомобильном этанольном топливе (Е85) методом многомерной газовой хроматографии
49
СТБ ISO
22854-2011
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородосодержащих соединений в автомобильном бензине методом многомерной газовой хроматографии

22854-2011
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі көмірсутегі мен оттегі бар қосылыстардың топтамалық құрамын көпөлшемді газды хроматография әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
41
МЕМСТ 32338-2013
Бензиндер. МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанолды, этанолды және трет-бутанолды инфрақызыл спектроскопия әдісімен анықтау
42
МЕМСТ Р
52256-2004
Бензиндер. МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанолды, этанолды және трет-бутанолды инфрақызыл спектроскопия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
43
Көмірсутектерінің көлемдік үлесі:
хош иісті
олефинді
МЕМСТ 32507-2013
Автомобиль бензиндері және сұйық көмірсутек қоспалары. Капиллярлы газды хроматография әдісімен жеке және топты көмірсутек қоспасын анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
44
МЕМСТ Р
52714-2007
Автомобиль бензиндері. Жеке және топтамалы көмірсутек қоспасын капиллярлы газды хроматография әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
45
МЕМСТ 31872-2012
Сұйық мұнай өнімдері. Топты көмірсутекті құрамын флуоресцентті индикаторлық адсорбция әдісімен анықтау
46
МЕМСТ Р
52063-2003
Сұйық мұнай өнімдері. Топты көмірсутекті құрамын флуоресцентті индикаторлық адсорбция әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
47
СТБ 1539-2005
Сұйық мұнай өнімдері. Көмірсутегі типтерін флуоресцентті индикатормен адсорбциялау әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
48
МЕМСТ ISO
22854-2015
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі және автомобильдік этанолдық отындағы көмірсутегі мен оттегі бар қосылыстардың топтамалық құрамын көпөлшемді газдық хроматография (Е85) әдісімен анықтау
49
СТБ ISO
22854-2011
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі көмірсутегі мен оттегі бар қосылыстардың топтамалық құрамын көпөлшемді газдық хроматография әдісімен анықтау

применяется до 01.01.2019
50
Октановое число по исследовательскому методу
ГОСТ 32339-2013
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик моторных топлив. Исследовательский метод (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
51
ГОСТ Р 52947-2008 (ЕН ИСО 5164:2005)
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик моторных топлив. Исследовательский метод (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется
до 01.01.2019
52
СТ РК ИСО
5164-2008
Нефтепродукты. Определение антидетонационных свойств моторного топлива. Исследовательский метод
применяется
до 01.01.2019
53
СТБ ISO
5164-2008
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик автомобильных топлив. Исследовательский метод
применяется
до 01.01.2018
54

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
50
Зерттеу әдісі бойынша октан саны
МЕМСТ 32339-2013
Мұнай өнімдері. Мотор отындарының детонациялық сипаттамасын анықтау. Зерттеу әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
51
МЕМСТ Р
52947-2008
(ЕН ИСО 5164:2005)
Мұнай өнімдері. Мотор отындарының детонациялық сипаттамасын анықтау. Зерттеу әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
52
СТ РК ИСО
5164-2008
Мұнай өнімдері. Мотор отынының детонацияға қарсы қасиетін анықтау. Зерттеу әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
53
СТБ ISO
5164-2008
Мұнай өнімдері. Автомобиль отындарының детонацияға қарсы қасиетін анықтау. Зерттеу әдісі
01.01.2018 ж. дейін қолданылады
54

ГОСТ 8226-2015
Топливо для двигателей. Исследовательский метод определения октанового числа
55
ГОСТ 8226-82
Топливо для двигателей. Исследовательский метод определения октанового числа
применяется
до 01.01.2019
56
Октановое число по моторному методу
ГОСТ 511-2015
Топливо для двигателей. Моторный метод определения октанового числа
57
ГОСТ 511-82
Топлива для двигателей. Моторный метод определения октанового числа
применяется

МЕМСТ 8226-2015
Қозғалтқыштарға арналған отын. Октандық санды анықтаудың зерттеу әдісі
55
МЕМСТ 8226-82
Қозғалтқыштарға арналған отын. Октандық санды анықтаудың зерттеу әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
56
Мотор әдісі бойынша октан саны
МЕМСТ 511-2015
Қозғалтқыштарға арналған отын. Октандық санды анықтаудың моторлық әдісі
57
МЕМСТ 511-82
Қозғалтқыштарға арналған отын. Октандық санды анықтаудың моторлық әдісі

до 01.01.2019
58
ГОСТ 32340-2013 (ISO 5163:2005)
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик моторных и авиационных топлив. Моторный метод (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
59
ГОСТ Р
52946-2008
(ЕН ИСО 5163:2005)
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик моторных и авиационных топлив. Моторный метод (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется
до 01.01.2019
60
СТ РК ИСО
5163-2008
Нефтепродукты. Определение детонационной стойкости автомобильного и авиационного топлива. Моторный метод
применяется
до 01.01.2019
61
СТБ ISO 5163-2008
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик автомобильных и авиационных топлив. Моторный метод
применяется

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
58
МЕМСТ 32340-2013 (ISO 5163:2005)
Мұнай өнімдері. Мотор және авиация отындарының детонациялық сипаттамасын анықтау. Мотор әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
59
МЕМСТ Р
52946-2008
(ЕН ИСО 5163:2005)
Мұнай өнімдері. Моторлы және авиация отындарының детонациялық сипаттамасын анықтау. Мотор әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
60
СТ РК ИСО
5163-2008
Мұнай өнімдері. Автомобиль және авиация отынының детонациялық тұрақтылығын анықтау. Мотор әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
61
СТБ ISO
5163-2008
Мұнай өнімдері. Автомобиль және авиация отындарының детонациялық сипаттамасын анықтау. Мотор әдісі

до 01.01.2018
62
Давление насыщенных паров
ГОСТ EN
13016-1-2013
Нефтепродукты жидкие. Часть 1. Определение давления насыщенных паров, содержащих воздух (ASVP) и расчет эквивалентного давления сухих паров (DVPE) (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
63
СТБ ЕN
13016-1-2011
Нефтепродукты жидкие. Давление паров. Часть 1. Определение давления насыщенных воздухом паров (ASVP) и расчетного эквивалентного давления сухих паров (DVPE)
применяется
до 01.01.2019
64
ГОСТ Р ЕН
13016-1-2008
Нефтепродукты жидкие. Часть 1. Определение давления насыщенных паров, содержащих воздух (ASVP) (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется
до 01.01.2019
65
ГОСТ 31874-2012
Нефть сырая и нефтепродукты. Определение давления насыщенных паров методом Рейда
66
ГОСТ 33117-2014
Бензины автомобильные. Метод определения давления насыщенных паров бензина и смеси бензина с кислородсодержащими добавками (сухой метод)
67
ГОСТ 33157-2014
Нефтепродукты. Метод определения давления насыщенных паров (мини-метод)
68
ГОСТ 1756-2000
Нефтепродукты. Определение давления насыщенных паров
69
ГОСТ 28781-90
Нефть и нефтепродукты. Метод определения давления насыщенных паров на аппарате с механическим диспергированием
70
СТБ 1425-2003
Нефтепродукты. Определение давления насыщенных паров по методу Рейда
71
Объемная доля оксигенатов
ГОСТ EN
1601-2017
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием пламенно-ионизационного детектора по кислороду (O-FID)
72
ГОСТ EN
1601-2012
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием пламенно-ионизационного детектора по кислороду (O-FID)
применяется до 01.01.2019
73
СТБ ЕН
1601-2005
Нефтепродукты. Неэтилированные бензины. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания кислорода методом газовой хроматографии (О-ПИД)
применяется до 01.06.2018
74
ГОСТ EN
13132-2012
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием переключающихся колонок (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
75
СТБ ЕН
13132-2006
Нефтепродукты жидкие. Бензин неэтилированный. Определение органических кислородосодержащих соединений и общего содержания органически связанного кислорода методом газовой хроматографии с использованием переключающихся колонок

01.01.2018 дейін қолданылады
62
Қаныққан булар қысымы
МЕМСТ EN
13016-1-2013
Сұйық мұнай өнімдері. 1-бөлік. Құрамында ауа бар қаныққан булардың қысымын анықтау (ASVP) және құрғақ булардың баламалы қысымының есебі (DVPE) (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
63
СТБ ЕN
13016-1-2011
Сұйық мұнай өнімдері. Булар қысымы. 1-бөлік. Ауамен қаныққан булардың қысымын (ASVP) және құрғақ булардың есепті баламалы қысымын (DVPE) анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
64
МЕМСТ Р ЕН
13016-1-2008
Сұйық мұнай өнімдері. 1-бөлік. Құрамында ауа бар қаныққан булардың қысымын анықтау (ASVP) (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
65
МЕМСТ 31874-2012
Шикі мұнай және мұнай өнімдері. Қаныққан булардың қысымын Рейд әдісімен анықтау
66
МЕМСТ 33117-2014
Автомобиль бензиндері. Бензиннің қаныққан булары мен құрамында оттекті қоспалары бар бензин қоспаларының қысымын анықтау әдісі (құрғақ әдіс)
67
МЕМСТ 33157-2014
Мұнай өнімдері. Қаныққан булар қысымын анықтау әдісі (шағын әдіс)
68
МЕМСТ 1756-2000
Мұнай өнімдері. Қаныққан булар қысымын анықтау
69
МЕМСТ 28781-90
Мұнай және мұнай өнімдері. Қаныққан булардың қысымын механикалық дисперсиялау аппаратында анықтау әдісі
70
СТБ 1425-2003
Мұнай өнімдері. Қаныққан булардың қысымын Рейд әдісі бойынша анықтау
71
Оксигенаттардың көлемдік үлесі
МЕМСТ EN
1601-2017
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын оттегі бойынша жалынды-ионизациялық детекторды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (O-FID)
72
МЕМСТ EN
1601-2012
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын оттегі бойынша жалынды-ионизациялық детекторды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (O-FID)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
73
СТБ ЕН
1601-2005
Мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензиндер. Органикалық оттегі бар қоспаларды және оттегінің жалпы құрамын газды хроматография әдісімен анықтау (О-ПИД)
01.06.2018 ж. дейін қолданылады
74
МЕМСТ EN
13132-2012
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын ауыспалы колонкаларды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
75
СТБ ЕН
13132-2006
Сұйық мұнай өнімдері. Этилдендірілмеген бензин. Органикалық оттегі бар қоспаларды және органикалық байланысты оттегінің жалпы құрамын ауыспалы колонкаларды пайдалана отырып газды хроматография әдісімен анықтау

применяется до 01.06.2018
76
ГОСТ ISO
22854-2015
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородсодержащих соединений в автомобильном бензине и автомобильном этанольном топливе (Е85) методом многомерной газовой хроматографии
77
СТБ ISO
22854-2011
Нефтепродукты жидкие. Определение группового содержания углеводородов и кислородосодержащих соединений в автомобильном бензине методом многомерной газовой хроматографии
применяется до 01.01.2019
78
ГОСТ 32338-2013
Бензины. Определение МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанола, этанола и трет-бутанола методом инфракрасной спектроскопии
79
ГОСТ Р
52256-2004
Бензины. Определение МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанола, этанола и трет-бутанола методом инфракрасной спектроскопии
применяется до 01.01.2019
80
Концентрация железа
ГОСТ 32514-2013
Бензины автомобильные. Фотоколориметрический метод определения железа
81
ГОСТ Р
8.783-2012
Государственная система обеспечения единства измерений. Бензин автомобильный. Прямой метод определения свинца, железа и марганца
применяется
до 01.01.2019
82
ГОСТ Р
52530-2006
Бензины автомобильные. Фотоколориметрический метод определения железа
применяется
до 01.01.2019
83
Концентрация марганца
ГОСТ 33158-2014
Бензины. Определение марганца методом атомно-абсорбционной спектроскопии
84
ГОСТ Р
8.783-2012
Государственная система обеспечения единства измерений. Бензин автомобильный. Прямой метод определения свинца, железа и марганца
применяется
до 01.01.2019
85
ГОСТ Р
51925- 2011
Бензины. Определение марганца методом атомно-абсорбционной спектроскопии
применяется
до 01.01.2019
86
Концентрация свинца
ГОСТ EN
237-2013

01.06.2018 ж. дейін қолданылады
76
МЕМСТ ISO
22854-2015
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі және автомобильдік этанолдық отындағы көмірсутегі мен оттегі бар қосылыстардың топтамалық құрамын көпөлшемді газдық хроматография (Е85) әдісімен анықтау
77
СТБ ISO
22854-2011
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль бензиніндегі көмірсутегі мен оттегі бар қосылыстардың топтамалық құрамын көпөлшемді газдық хроматография (Е85) әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
78
МЕМСТ 32338-2013
Бензиндер. МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанолды, этанолды және трет-бутанолды инфрақызыл спектроскопия әдісімен анықтау
79
МЕМСТ Р
52256-2004
Бензиндер. МТБЭ, ЭТБЭ, ТАМЭ, ДИПЭ, метанолды, этанолды және трет-бутанолды инфрақызыл спектроскопия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
80
Темірдің концентрациясы
МЕМСТ 32514-2013
Автомобиль бензиндері. Темірді анықтаудың фотоколориметриялық әдісі
81
МЕМСТ Р
8.783-2012
Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Автомобиль бензині. Қорғасынды, темірді және марганецті анықтаудың тікелей әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
82
МЕМСТ Р
52530-2006
Автомобиль бензиндері. Темірді анықтаудың фотоколориметриялық әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
83
Марганецтің концентрациясы
МЕМСТ 33158-2014
Бензиндер. Марганецті атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау
84
МЕМСТ Р
8.783-2012
Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Автомобиль бензині. Қорғасынды, темірді және марганецті анықтаудың тікелей әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
85
МЕМСТ Р
51925- 2011
Бензиндер. Марганецті атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
86
Қорғасынның концентрациясы
МЕМСТ EN
237-2013

Нефтепродукты жидкие. Определение низких концентраций свинца методом атомно-абсорбционной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
87
СТБ ЕН 237-2005
Нефтепродукты жидкие. Бензин. Определение малых концентраций свинца методом атомно-абсорбционной спектрометрии
применяется
до 01.01.2019
88
СТ РК ЕН
237-2008
Жидкие нефтепродукты. Определение малых концентраций свинца методом атомно-абсорбционной спектрометрии
применяется
до 01.01.2019
89
ГОСТ Р ЕН
237-2008
Нефтепродукты жидкие. Определение малых концентраций свинца методом атомно-абсорбционной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется
до 01.01.2019
90

Сұйық мұнай өнімдері. Қорғасынның төмен концентрациясын атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
87
СТБ ЕН 237-2005
Сұйық мұнай өнімдері. Бензин. Қорғасынның төмен концентрациясын атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
88
СТ РК ЕН
237-2008
Сұйық мұнай өнімдері. Қорғасынның төмен концентрациясын атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
89
МЕМСТ Р ЕН
237-2008
Сұйық мұнай өнімдері. Қорғасынның төмен концентрациясын атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
90

ГОСТ 32350-2013
Бензины. Определение свинца методом атомно-абсорбционной спектрометрии
91
ГОСТ Р 8.783-2012
Государственная система обеспечения единства измерений. Бензин автомобильный. Прямой метод определения свинца, железа и марганца
применяется
до 01.01.2019
92
ГОСТ Р 51942-2010
Бензины. Определение свинца методом атомно-абсорбционной спектрометрии
применяется
до 01.01.2019
93
ГОСТ 28828-90
Бензины. Метод определения свинца
94
Объемная доля монометиланилина
ГОСТ 32515-2013
Бензины автомобильные. Определение N-метиланилина методом капиллярной газовой хроматографии
95
ГОСТ Р 54323-2011
Бензины автомобильные. Определение N–метиланилина методом капиллярной газовой хроматографии
применяется

МЕМСТ 32350-2013
Бензиндер. Қорғасынды атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау
91
МЕМСТ Р
8.783-2012
Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі. Автомобиль бензині. Қорғасынды, темірді және марганецті анықтаудың тікелей әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
92
МЕМСТ Р
51942-2010
Бензиндер. Қорғасынды атомдық-абсорбциялық спектроскопия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
93
МЕМСТ 28828-90
Бензиндер. Қорғасынды анықтау әдісі
94
Монометиланилиннің көлемдік үлесі
МЕМСТ 32515-2013
Автомобиль бензиндері. N-метиланилинді капиллярлы газды хроматография әдісімен анықтау
95
МЕМСТ Р
54323-2011
Автомобиль бензиндері. N-метиланилинді капиллярлы газды хроматография әдісімен анықтау

до 01.01.2019
II. Требования к характеристикам дизельного топлива (приложение 3 к техническому регламенту)
96
Массовая доля серы
ГОСТ ISO
20846-2012
Нефтепродукты. Определение серы методом ультрафиолетовой флуоресценции
применяется
до 01.01.2019
97
ГОСТ ISO
20846- 2016
Нефтепродукты. Определение серы методом ультрафиолетовой флуоресценции
98
ГОСТ Р ЕН ИСО 20846-2006
Нефтепродукты. Определение содержания серы в топливе для двигателей внутреннего сгорания. Метод с применением флуоресценции в ультрафиолете
применяется

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
II. Дизель отынының сипаттамасына қойылатын талаптар (техникалық регламентке 3-қосымша)
96
Күкірттің массалық үлесі
МЕМСТ ISO
20846-2012
Мұнай өнімдері. Күкіртті ультракөгілдір флуоресценция әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
97
МЕМСТ ISO
20846- 2016
Мұнай өнімдері. Күкіртті ультракөгілдір флуоресценция әдісімен анықтау
98
МЕМСТ Р ЕН ИСО 20846-2006
Мұнай өнімдері. Іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған отындағы күкірттің құрамын анықтау. Ультракөгілдірде флуоресценцияны қолдану әдісі

до 01.01.2019
99
СТБ ИСО
20846-2005
Нефтепродукты жидкие. Определение содержания серы в автомобильном топливе методом ультрафиолетовой флуоресценции
применяется
до 01.01.2018
100
ГОСТ ISO
20847-2014
Нефтепродукты. Определение содержания серы в топливе для двигателей внутреннего сгорания. Рентгеновская флуоресцентная спектрометрия на основе энергетической дисперсии
101
СТБ 2141-2010
(ISO 20847:2004)
Нефтепродукты. Определение содержания серы в автомобильных топливах методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии с дисперсией по энергии
применяется
до 01.01.2019

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
99
СТБ ИСО
20846-2005
Сұйық мұнай өнімдері. Автомобиль отынындағы күкірттің құрамын ультракөгілдір флуоресценция әдісімен анықтау
01.01.2018 ж. дейін қолданылады
100
МЕМСТ ISO
20847-2014
Мұнай өнімдері. Іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған отындағы күкірттің құрамын анықтау. Энергетикалық дисперсия негізіндегі рентгендік флуоресценттік спектрометрия
101
СТБ 2141-2010
(ISO 20847:2004)
Мұнай өнімдері. Автомобиль отынындағы күкірт құрамын энергия бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады

102
ГОСТ ISO
20884-2012
Топлива автомобильные. Метод определения содержания серы рентгенофлуоресцентной спектрометрией с дисперсией по длине волны
применяется
до 01.01.2019
103
ГОСТ ISO
20884-2016
Топлива автомобильные. Метод определения содержания серы рентгенофлуоресцентной спектрометрией с дисперсией по длине волны (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для классов К4 и К5 с 01.01.2019)
104
ГОСТ Р
52660-2006

102
МЕМСТ ISO
20884-2012
Автомобиль отындары. Күкірттің құрамын толқынның ұзындығы бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометриямен анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
103
МЕМСТ ISO
20884-2016
Автомобиль отындары. Күкірттің құрамын толқынның ұзындығы бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометриямен анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап К4 және К5 класстары үшін қолданылатын әдіс)
104
МЕМСТ Р
52660-2006

(ЕН ИСО 20884:2004)
Топлива автомобильные. Метод определения содержания серы рентгенофлуоресцентной спектрометрией с дисперсией по длине волны (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для классов К4 и К5)
применяется
до 01.01.2019
105
ГОСТ ISO
8754-2013
Нефтепродукты. Определение содержания серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии
106
СТ РК ИСО 8754:2004
Нефтепродукты. Определение содержания серы. Метод энергодисперсионной рентгеновской флуоресценции
применяется

(ЕН ИСО 20884:2004)
Автомобиль отындары. Күкірттің құрамын толқынның ұзындығы бойынша дисперсиямен рентгенофлуоресценттік спектрометриямен анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде К4 және К5 класстары үшін қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
105
МЕМСТ ISO
8754-2013
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
106
СТ РК ИСО 8754:2004
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті анықтау. Энергодисперсиондық рентгендік флуоресценция әдісі

до 01.01.2019
107
ГОСТ ISO
16591-2015
Нефтепродукты. Определение содержания серы. Метод окислительной микрокулонометрии
108
ГОСТ 32139-2013
Нефть и нефтепродукты. Определение содержание серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для классов К2 и К3 с 01.01.2019)
109
ГОСТ Р 51947-2002
Нефть и нефтепродукты. Определение серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций для класса К2 и К3)
применяется
до 01.01.2019
110

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
107
МЕМСТ ISO
16591-2015
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті анықтау. Тотықтыру микрокулонометрия әдісі
108
МЕМСТ 32139-2013
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап К2 және К3 класстары үшін қолданылатын әдіс)
109
МЕМСТ Р 51947-2002
Мұнай және мұнай өнімдері. Күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде К2 және К3 класстары үшін қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
110

до 01.01.2019
113
ГОСТ 32403-2013
Нефтепродукты. Определение содержания серы (ламповый метод)
114
Температура вспышки в закрытом тигле
ГОСТ ISO
2719-2017
Нефтепродукты и другие жидкости. Методы определения температуры вспышки в приборе Мартенс-Пенского с закрытым тиглем (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
115
ГОСТ ISO
2719-2013
Нефтепродукты. Методы определения температуры вспышки в закрытом тигле Пенски-Мартенса (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется
до 01.01.2019
116
ГОСТ Р ЕН ИСО 2719- 2008
Нефтепродукты. Методы определения температуры вспышки в закрытом тигле Пенски-Мартенса
применяется
до 01.01.2019
117
СТБ ИСО
2719-2002
Метод определения температуры вспышки на приборе Мартенс-Пенского с закрытым тиглем
применяется
до 01.01.2019
118
ГОСТ ISO
3679-2017
Нефтепродукты и другие жидкости. Ускоренный метод определения температуры вспышки в закрытом тигле в равновесных условиях
119
ГОСТ ISO
3679-2014
Нефтепродукты и другие жидкости. Ускоренный метод определения температуры вспышки в закрытом тигле в равновесных условиях
применяется
до 01.01.2019
120
ГОСТ ISO
13736-2009
Нефтепродукты и другие жидкости. Определение температуры вспышки в закрытом тигле по методу Абеля
121
ГОСТ 6356-75
Нефтепродукты. Метод определения температуры вспышки в закрытом тигле
122

01.01.2019 дейін қолданылады
113
МЕМСТ 32403-2013
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті анықтау (лампалық әдіс)
114
Жабық тигелдегі жарқылдың температурасы
МЕМСТ ISO
2719-2017
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелі бар Мартенс-Пенс приборында анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
115
МЕМСТ ISO
2719-2013
Мұнай өнімдері. Жарқыл температурасын жабық тигелдегі Мартенс-Пенс прибормен анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
116
МЕМСТ Р ЕН ИСО 2719- 2008
Мұнай өнімдері. Жарқыл температурасын Пенски-Мартенстің жабық тигелінде анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
117
СТБ ИСО
2719-2002
Жарқыл температурасын жабық тигелдегі Мартенс-Пенс прибормен анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
118
МЕМСТ ISO
3679-2017
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелде тепе-теңдік жағдайында жеделдетіп анықтау әдісі
119
МЕМСТ ISO
3679-2014
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелде тепе-теңдік жағдайында жеделдетіп анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
120
МЕМСТ ISO
13736-2009
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелде Абель әдісі бойынша анықтау
121
МЕМСТ 6356-75
Мұнай өнімдері. Жарқыл температурасын жабық тигелде анықтау әдісі
122

12916-2017
Нефтепродукты. Определение типов ароматических углеводородов в средних дистиллятах. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с обнаружением по показателю преломления (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
130
ГОСТ EN
12916-2012
Нефтепродукты. Определение типов ароматических углеводородов в средних дистиллятах. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с детектированием по коэффициенту
применяется
до 01.01.2019
131
ГОСТ Р EN
12916-2008
Нефтепродукты. Определение типов ароматических углеводородов в средних дистиллятах. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с детектированием по коэффициенту рефракции (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется
до 01.01.2019
132
СТБ EN
12916-2011
Нефтепродукты. Определение типов ароматических углеводородов в средних дистиллятах. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с обнаружением по показателю преломления
применяется
до 01.01.2018
133
Цетановое число
ГОСТ ISO
5165-2014
Нефтепродукты. Воспламеняемость дизельного топлива. Определение цетанового числа моторным методом
134
СТБ ИСО
5165-2002
Нефтепродукты. Определение воспламеняемости дизельного топлива. Определение цетанового числа моторным методом
применяется
до 01.01.2019
135
ГОСТ EN
15195-2014
Нефтепродукты жидкие. Средние дистиллятные топлива. Метод определения задержки воспламенения и получаемого цетанового числа (DCN) сжиганием в камере постоянного объема
136
ГОСТ Р ЕН
15195-2011
Нефтепродукты жидкие. Средние дистиллятные топлива. Метод определения задержки воспламенения и получаемого цетанового числа (DCN) сжиганием в камере постоянного объема
применяется
до 01.01.2019
137
ГОСТ 32508-2013
Топлива дизельные. Определение цетанового числа (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
138
ГОСТ Р
52709-2007
Топлива дизельные. Определение цетанового числа (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется
до 01.01.2019
139
ГОСТ 3122-67
Топлива дизельные. Метод определения цетанового числа
140
Смазывающая способность
ГОСТ ISO
12156-1-2012
Топливо дизельное. Определение смазывающей способности на аппарате HFRR. Часть 1. Метод испытаний (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
141
СТ РК ИСО
12156-1-2005
Топливо дизельное. Оценка смазывающей способности, используя стенд с высокой частотой возвратно-поступательного движения (HFRR). Часть 1. Метод испытания
применяется
до 01.01.2019
142
ГОСТ Р ИСО 12156-1-2006
Топливо дизельное. Определение смазывающей способности на аппарате HFRR. Часть 1. Метод испытаний (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется

12916-2017
Мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы хош иісті көмірсутектерінің типтерін анықтау. Сыну көрсеткіші бойынша таба отырып, жоғары тиімді сұйықты хроматография әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
130
МЕМСТ EN
12916-2012
Мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы хош иісті көмірсутектерінің типтерін анықтау. Коэффициент бойынша детектрлей отырып, жоғары тиімді сұйықты хроматография әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
131
МЕМСТ Р EN
12916-2008
Мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы хош иісті көмірсутектерінің типтерін анықтау. Рефракция коэффициенті бойынша детектрлеумен жоғары тиімді сұйықты хроматография әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
132
СТБ EN
12916-2011
Мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы хош иісті көмірсутектерінің типтерін анықтау. Сыну көрсеткіші бойынша таба отырып жоғары тиімді сұйықты хроматография әдісі
01.01.2018 ж. дейін қолданылады
133
Цетандық сан
МЕМСТ ISO
5165-2014
Мұнай өнімдері. Дизель отынының тұтанғыштығы. Цетандық санды моторлық әдіспен анықтау
134
СТБ ИСО
5165-2002
Мұнай өнімдері. Дизель отынының тұтанғыштығы. Цетандық санды моторлық әдіспен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
135
МЕМСТ EN
15195-2014
Сұйық мұнай өнімдері. Орташа дистиллятты отындар. Тұақты көлемдегі камерада жаға отырып тұтанудың кідіруін және алынатын цетандық санды (DCN) анықтау әдісі
136
МЕМСТ Р ЕН
15195-2011
Сұйық мұнай өнімдері. Орташа дистиллятты отындар. Тұақты көлемдегі камерада жаға отырып тұтанудың кідіруін және алынатын цетандық санды (DCN) анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
137
МЕМСТ 32508-2013
Дизель отындары. Цетандық санды анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
138
МЕМСТ Р
52709-2007
Дизель отындары. Цетандық санды анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
139
МЕМСТ 3122-67
Дизель отындары. Цетандық санды анықтау әдісі
140
Майлағыштық қабілет
МЕМСТ ISO
12156-1-2012
Дизель отыны. HFRR аппаратында майлағыштық қабілетті анықтау. 1-бөлік. Сынақтан өткізу әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
141
СТ РК ИСО
12156-1-2005
Дизель отыны. Ілгері-кейінді қозғалыстың жоғары жиілігімен стендті пайдалана отырып майлағыштық қабілетті бағалау (HFRR). 1-бөлік. Сынақтан өткізу әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
142
МЕМСТ Р ИСО 12156-1-2006
Дизель отыны. HFRR аппаратында майлағыштық қабілетті анықтау. 1-бөлік. Сынақтан өткізу әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)

до 01.01.2019
143
СТБ ISO
12156-1-2011
Топливо дизельное. Оценка смазывающей способности с использованием установки с возвратно-поступательным движением высокой частоты (HFRR). Часть 1. Метод испытания
применяется
до 01.06.2018
144
СТ РК АСТМ Д 6079-2010
Метод определения смазывающей способности дизельных топлив
145
Предельная температура фильтруемости
ГОСТ EN
116-2013
Топлива дизельные и печные бытовые. Метод определения предельной температуры фильтруемости (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
146
СТБ ЕН 116-2002
Топливо дизельное и бытовое жидкое. Метод определения предельного значения температуры фильтруемости
применяется
до 01.01.2018
147
ГОСТ 22254-92
Топливо дизельное. Метод определения предельной температуры фильтруемости на холодном фильтре
148
Содержание метиловых эфиров жирных кислот (по объему)
ГОСТ EN
14078-2016
Нефтепродукты жидкие. Определение метиловых эфиров жирных кислот в средних дистиллятах. Метод инфракрасной спектрометрии
149
ГОСТ Р ЕН
14078-2010
Нефтепродукты жидкие. Определение метиловых эфиров жирных кислот (FAME) в средних дистиллятах методом инфракрасной спектроскопии
применяется
до 01.01.2019
150
СТБ EN
14078-2012
Нефтепродукты жидкие. Определение содержания метиловых эфиров жирных кислот (FAME) в средних дистиллятах методом инфракрасной спектрометрии
применяется
до 01.01.2019
151
СТ РК EN
14078-2014
Нефтепродукты жидкие Определение содержания метиловых эфиров жирных кислот в средних дистиллятах. Метод инфракрасной спектрометрии
применяется
до 01.01.2019
III. Требования к характеристикам мазута (приложение 4 к техническому регламенту)
152
Массовая доля серы
ГОСТ ISO
16591-2015
Нефтепродукты. Определение содержания серы. Метод окислительной микрокулонометрии
153
ГОСТ ISO
8754-2013
Нефтепродукты. Определение содержания серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии
154
ГОСТ 32139-2013
Нефть и нефтепродукты. Определение содержание серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
155
ГОСТ Р
51947-2002
Нефть и нефтепродукты. Определение серы методом энергодисперсионной рентгенофлуоресцентной спектрометрии (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется до 01.01.2019
156
СТБ 1420-2003
Нефть и нефтепродукты. Определение содержания серы методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии
применяется до 01.01.2019
157
ГОСТ 1437-75
Нефтепродукты темные. Ускоренный метод определения серы

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
143
СТБ ISO
12156-1-2011
Дизель отыны. Жоғары жиілікті ілгері-кейінді қозғалыстың стендін пайдалана отырып майлағыштық қабілетті бағалау (HFRR). 1-бөлік. Сынақтан өткізу әдісі
01.06.2018 ж. дейін қолданылады
144
СТ РК АСТМ Д 6079-2010
Дизель отындарының майлағыштық қабілетін анықтау әдісі
145
Сүзгіштіктің шекті температурасы
МЕМСТ EN
116-2013
Дизель және тұрмыстық пеш отындары. Сүзгіштік қасиетінің шекті температурасын анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
146
СТБ ЕН 116-2002
Дизель және тұрмыстық сұйық отындар. Сүзгіштік қасиетінің температурасының шекті мағынасын анықтау әдісі
01.01.2018 ж. дейін қолданылады
147
МЕМСТ 22254-92
Дизель отыны. Салқын сүзгіштегі сүзгіштіктің шекті температурасын анықтау әдісі
148
Майлы қышқылдардың метилді эфирінің болуы (көлемі бойынша)
МЕМСТ EN
14078-2016
Сұйық мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы майлы қышқылдардың метилді эфирлерін анықтау. Инфрақызыл спектрометрия әдісі
149
МЕМСТ Р ЕН
14078-2010
Сұйық мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы майлы қышқылдардың метилді эфирлерін инфрақызыл спектрометрия әдісімен анықтау (FAME).
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
150
СТБ EN
14078-2012
Сұйық мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы майлы қышқылдардың метилді эфирлерінің болуын инфрақызыл спектрометрия әдісімен анықтау (FAME).
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
151
СТ РК EN
14078-2014
Сұйық мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы майлы қышқылдардың метилді эфирлерінің болуын анықтау. Инфрақызыл спектрометрия әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
III. Мазуттың сипаттамасына қойылатын талаптар (техникалық регламентке 4-қосымша)
152
Күкірттің массалық үлесі
МЕМСТ ISO
16591-2015
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті анықтау. Тотықтыру микрокулонометрия әдісі
153
МЕМСТ ISO
8754-2013
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
154
МЕМСТ 32139-2013
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
155
МЕМСТ Р
51947-2002
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті энергодисперсиондық рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
156
СТБ 1420-2003
Мұнай және мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті рентгенофлуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
157
МЕМСТ 1437-75
Қоңыр мұнай өнімдері. Күкіртті анықтаудың жеделдетілген әдісі

158
Температура вспышки в открытом тигле
ГОСТ 4333-2014 (ISO 2592:2000)
Нефтепродукты. Методы определения температур вспышки и воспламенения в открытом тигле (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
159
ГОСТ 4333-87
Нефтепродукты. Методы определения температур вспышки и воспламенения в открытом тигле (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется до 01.01.2019
160
СТБ ИСО
2592-2010
Нефтепродукты. Определение температур вспышки и воспламенения в приборе с открытым тиглем по методу Кливленда
161
СТБ 1651-2006
Нефтепродукты. Определение температур вспышки и воспламенения в приборе с открытым тиглем по методу Кливленда
162
Температура вспышки в закрытом тигле
ГОСТ ISO
2719-2017
Нефтепродукты и другие жидкости. Методы определения температуры вспышки в приборе Мартенс-Пенского с закрытым тиглем (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
163
ГОСТ ISO
2719-2013
Нефтепродукты. Методы определения температуры вспышки в закрытом тигле Пенски-Мартенса (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется до 01.01.2019
164
ГОСТ 33192-2014
Нефтепродукты и другие жидкости. Метод определения температуры вспышки на приборе Тага с закрытым тиглем
165
ГОСТ 6356-75
Нефтепродукты. Метод определения температуры вспышки в закрытом тигле
166
Выход фракции, выкипающей до 350ºС
ГОСТ 33359-2015
Топлива остаточные. Определение прямогонности. Определение кривой дистилляции при давлении 0,133 кПа (1 мм рт. ст.)
167

158
Ашық тигелдегі жарқыл температурасы
МЕМСТ 4333-2014 (ISO 2592:2000)
Мұнай өнімдері. Ашық тигелдегі жарқыл мен тұтану температурасын анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
159
МЕМСТ 4333-87
Мұнай өнімдері. Ашық тигелдегі жарқыл мен тұтану температурасын анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
160
СТБ ИСО
2592-2010
Мұнай өнімдері. Ашық тигелді аспаптағы жарқыл мен тұтану температурасын Кливленд әдісі бойынша анықтау
161
СТБ 1651-2006
Мұнай өнімдері. Ашық тигелді аспаптағы жарқыл мен тұтану температурасын Кливленд әдісі бойынша анықтау
162
Жабық тигелдегі жарқыл температурасы
МЕМСТ ISO
2719-2017
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жабық тигелдегі Мартенс-Пенский приборында жарқыл температурасын анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
163
МЕМСТ ISO
2719-2013
Мұнай өнімдері. Пенски-Мартенс жабық тигеліндегі жарқыл температурасын анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
164
МЕМСТ 33192-2014
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жабық тигелдегі Тага приборында жарқыл температурасын анықтау әдісі
165
МЕМСТ 6356-75
Мұнай өнімдері. Жабық тигелдегі жарқыл температурасын анықтау әдісі
166
350ºС-қа дейін қайнайтын фракцияның шығымы
МЕМСТ 33359-2015
Қалдық отындар. Тік ағымды анықтау. 0,133 кПа (1 мм сын. бағ.) қысымы кезінде қисық дистиллятты анықтау
167

СТ РК АСТМ Д 1160-2010
Определение фракционного состава тяжелых и остаточных нефтепродуктов
168
СТБ 1559-2005
Нефтепродукты. Метод определения фракционного состава при пониженном давлении
169
Содержание сероводорода
ГОСТ 32505-2013
Топлива нефтяные жидкие. Определение сероводорода (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
170
ГОСТ Р
53716-2009
Топлива жидкие. Определение сероводорода. (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)

СТ РК АСТМ Д 1160-2010
Ауыр және қалдық мұнай өнімдерінің фракциялық құрамын анықтау
168
СТБ 1559-2005
Мұнай өнімдері. Төменгі қысым кезінде фракциялық құрамды анықтау әдісі
169
Күкіртсутегінің құрамы
МЕМСТ 32505-2013
Мұнайлы сұйық отындар. Күкіртсутегін анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
170
МЕМСТ Р
53716-2009
Сұйық отындар. Күкіртсутегін анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)

применяется до 01.01.2019
171
ГОСТ 33198-2014
Топлива нефтяные. Определение содержания сероводорода. Экспресс-методы жидкофазной экстракции
IV. Требования к характеристикам топлива для реактивных двигателей (приложение 5 к техническому регламенту)
172
Кинематическая вязкость при температуре минус 40°С
ГОСТ 31391-2009
Нефтепродукты. Прозрачные и непрозрачные жидкости. Метод определения кинематической вязкости и расчет динамической вязкости

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
171
МЕМСТ 33198-2014
Мұнайлы отындар. Құрамындағы күкіртсутегін анықтау. Сұйықфазалы экстракцияның экспресс-әдісі
IV. Реактивті қозғалтқыштарға арналған отын сипаттамасына қойылатын талаптар (техникалық регламентке 5-қосымша)
172
40°С суық температура кезіндегі кинематикалық тұтқырлық
МЕМСТ 31391-2009
Мұнай өнімдері. Мөлдір және күңгірт сұйықтықтар. Кинематикалық тұтқырлықты анықтау әдісі және динамикалық тұтқырлық есебі

179
ГОСТ 33195-2014
Топлива авиационные. Определение температуры кристаллизации
180
ГОСТ 33197-2014
Топлива авиационные. Определение температуры кристаллизации автоматическим методом фазового перехода
181
ГОСТ 5066-91 (ИСО 3013-74)
Топлива моторные. Методы определения температуры помутнения, начала кристаллизации и кристаллизации (метод Б применяется при возникновении спорных ситуаций)
182
СТ РК АСТМ Д 7154-2011
Метод определения температуры замерзания авиационного топлива (автоматический волоконно-оптический метод)
183
Температура замерзания
ГОСТ 33195-2014
Топлива авиационные. Определение температуры кристаллизации
184
СТБ 1633-2006
Топлива авиационные. Определение температуры кристаллизации
применяется до 01.01.2019
185
СТБ 1615-2006
Топлива авиационные. Метод определения температуры кристаллизации (автоматический метод фазового перехода)
применяется до 01.01.2019

179
МЕМСТ 33195-2014
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын анықтау
180
МЕМСТ 33197-2014
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын фазалық ауысудың автоматты әдісімен анықтау
181
МЕМСТ 5066-91 (ИСО 3013-74)
Мотор отындары. Күңгірттену, кристалдана бастау және кристалдану температурасын анықтау әдісі (Б әдісі даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылады)
182
СТ РК АСТМ Д 7154-2011
Авияциялық отынның қату температурасын анықтау әдісі (автоматты талшықты-оптикалық әдіс)
183
Қату температурасы
МЕМСТ 33195-2014
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын анықтау
184
СТБ 1633-2006
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
185
СТБ 1615-2006
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын анықтау әдісі (фазалық ауысудың автоматты әдісі)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады

186
ГОСТ 32402-2013
Топлива авиационные. Определение температуры кристаллизации автоматическим лазерным методом
187
СТБ 2009-2009
Топлива авиационные. Определение температуры кристаллизации автоматическим лазерным методом
применяется до 01.01.2019
188
ГОСТ 5066-91 (ИСО 3013-74)
Топлива моторные. Методы определения температуры помутнения, начала кристаллизации и кристаллизации (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
189
ГОСТ Р 52332-2005
Топлива авиационные. Определение температуры кристаллизации методом автоматического фазового перехода
190

186
МЕМСТ 32402-2013
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын автоматты лазер әдісімен анықтау
187
СТБ 2009-2009
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын автоматты лазер әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
188
МЕМСТ 5066-91 (ИСО 3013-74)
Мотор отындары. Күңгірттену, кристалдана бастау және кристалдану температурасын анықтау әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
189
МЕМСТ Р
52332-2005
Авияциялық отындар. Кристалдану температурасын автоматты фазалық ауысу әдісімен анықтау
190

СТ РК АСТМ Д 7154-2011
Метод определения температуры замерзания авиационного топлива (автоматический волоконно-оптический метод)
191
СТ РК 2418-2013
Определение температуры замерзания в авиационных топливах (Метод автоматического фазового перехода)
192
СТ РК 2415-2013
Метод определения температуры замерзания авиационных топлив
193
Содержание механических примесей и воды
ГОСТ 32401-2013
Топлива авиационные. Метод определения механических примесей
194
ГОСТ 33196-2014
Топлива дистиллятные. Определение свободной воды и механических примесей визуальным методом
195

СТ РК АСТМ Д 7154-2011
Авияциялық отынның қату температурасын анықтау әдісі (автоматты талшықты-оптикалық әдіс)
191
СТ РК 2418-2013
Авияциялық отындардың қату температурасын анықтау (автоматты фазалық ауысу әдісі)
192
СТ РК 2415-2013
Авияциялық отындардың қату температурасын анықтау әдісі
193
Механикалық қоспалар мен судың құрамы
МЕМСТ 32401-2013
Авияциялық отындар. Механикалық қоспаларды анықтау әдісі
194
МЕМСТ 33196-2014
Дистиллятты отындар. Бос су мен механикалық қоспаларды көру әдісімен анықтау
195

СТБ 1634-2006
Топлива дистиллятные. Определение свободной воды и механических примесей визуальным методом
применяется
до 01.01.2019
196
пункт 7.3 ГОСТ 10227-2013
Топливо для реактивных двигателей. Технические условия
197
пункт 4.5 ГОСТ 10227-86
Топлива для реактивных двигателей. Технические условия
применяется
до 01.01.2019
198
СТ РК ЕN 12662-2011
Жидкие нефтепродукты. Метод определения механических примесей в средних дистиллятах
199
Фракционный состав
ГОСТ ISO 3405-2013
Нефтепродукты. Метод определения фракционного состава при атмосферном давлении

СТБ 1634-2006
Дистиллятты отындар. Бос су мен механикалық қоспаларды көру әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
196
пункт 7.3
МЕМСТ 10227-2013
Реактивті қозғалтқыштарға арналған отын. Техникалық шарттар
197
пункт 4.5
МЕМСТ 10227-86
Реактивті қозғалтқыштарға арналған отын. Техникалық шарттар
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
198
СТ РК ЕN
12662-2011
Сұйық мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы механикалық қоспаларды анықтау әдісі
199
Фракциондық құрам
МЕМСТ ISO
3405-2013
Мұнай өнімдері. Ауа қысымы кезіндегі фракциондық құрамды анықтау әдісі

204
ГОСТ 2177-99
Нефтепродукты. Методы определения фракционного состава (метод А – метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
205
Высота некоптящего пламени
ГОСТ 33193-2014
Топлива авиационные для газотурбинных двигателей и керосин. Определение максимальной высоты некоптящего пламени
206
ГОСТ 4338-91
Топливо для авиационных газотурбинных двигателей. Определение максимальной высоты некоптящего пламени
207
СТ РК ASTM D 1322-2013
Метод определения высоты некоптящего пламени керосина и авиационного турбинного топлива
208
Температура вспышки в закрытом тигле
ГОСТ ISO
2719-2017
Нефтепродукты и другие жидкости. Методы определения температуры вспышки в приборе Мартенс-Пенского с закрытым тиглем
209
ГОСТ ISO
2719-2013
Нефтепродукты. Методы определения температуры вспышки в закрытом тигле Пенски-Мартенса
применяется
до 01.01.2019
210
ГОСТ ИСО
13736-2009
Нефтепродукты и другие жидкости. Определение температуры вспышки в закрытом тигле по методу Абеля
211
СТБ ИСО
13736-2007
Нефтепродукты и другие жидкости. Определение температуры вспышки в закрытом тигле по методу Абеля
применяется
до 01.01.2019
212
ГОСТ ISO
3679-2017
Нефтепродукты и другие жидкости. Ускоренный метод определения температуры вспышки в закрытом тигле в равновесных условиях
213
ГОСТ ISO
3679-2014
Нефтепродукты и другие жидкости. Ускоренный метод определения температуры вспышки в закрытом тигле в равновесных условиях
применяется
до 01.01.2019
214

204
МЕМСТ 2177-99
Мұнай өнімдері. Фракциондық құрамды анықтау әдісі (А әдісі – даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
205
Түтіндемейтін жалынның биіктігі
МЕМСТ 33193-2014
Газотурбинді қозғалтқыштарға арналған авиациялық отындар және керосин. Түтіндемейтін жалынның шекті биіктігін анықтау
206
МЕМСТ 4338-91
Авиациялық газотурбинді қозғалтқыштарға арналған отын. Түтіндемейтін жалынның шекті биіктігін анықтау
207
СТ РК ASTM D 1322-2013
Керосиннің және авиациялық турбинді отынның түтіндемейтін жалынының биіктігін анықтау әдісі
208
Жабық тигелдегі жарқылдың температурасы
МЕМСТ ISO
2719-2017
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жабық тигелдегі Мартенс-Пенстің приборында жарқыл температурасын анықтау әдісі
209
МЕМСТ ISO
2719-2013
Мұнай өнімдері. Пенски-Мартенстің жабық тигелінде жарқыл температурасын анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
210
МЕМСТ ИСО
13736-2009
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелде Абельдің әдісі бойынша анықтау
211
СТБ ИСО
13736-2007
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелде Абельдің әдісі бойынша анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
212
МЕМСТ ISO
3679-2017
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелде тепе-теңдік жағдайында жеделдетіп анықтау әдісі
213
МЕМСТ ISO
3679-2014
Мұнай өнімдері және басқа сұйықтықтар. Жарқыл температурасын жабық тигелде тепе-теңдік жағдайында жеделдетіп анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
214

ГОСТ 33192-2014
Нефтепродукты. Метод определения температуры вспышки на приборе Тага с закрытым тиглем
215
СТБ 1576-2005
Нефтепродукты. Метод определения температуры вспышки на приборе Тага с закрытым тиглем
применяется
до 01.01.2019
216
ГОСТ 6356-75
Нефтепродукты. Метод определения температуры вспышки в закрытом тигле
217
СТ РК ASTM D 3828-2013
Методы определения температуры вспышки в закрытом тигле малого размера
218

МЕМСТ 33192-2014
Мұнай өнімдері. Жарқыл температурасын жабық тигельді Тага приборымен анықтау әдісі
215
СТБ 1576-2005
Мұнай өнімдері. Жарқыл температурасын жабық тигельді Тага приборымен анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
216
МЕМСТ 6356-75
Мұнай өнімдері. Жарқыл температурасын жабық тигельде анықтау әдісі
217
СТ РК ASTM D 3828-2013
Жарқыл температурасын кіші мөлшердегі жабық тигелде анықтау әдісі
218

СТ РК 2424-2013
Метод определения температуры вспышки в закрытом тигле Тага
219
ГОСТ 31872-2012
Нефтепродукты жидкие. Определение группового углеводородного состава методом флуоресцентной индикаторной адсорбции (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
220
ГОСТ Р
52063-2003
Нефтепродукты жидкие. Определение группового углеводородного состава методом флуоресцентной индикаторной адсорбции
применяется
до 01.01.2019
221
СТБ 1539-2005
Нефтепродукты жидкие. Определение типов углеводородов методом адсорбции с флуоресцентным индикатором
применяется

СТ РК 2424-2013
Жарқыл температурасын Тага жабық тигелінде анықтау әдісі
219
МЕМСТ 31872-2012
Сұйық мұнай өнімдері. Топты көмірсутекті құрамды флуоресцентті индикаторлық адсорбция әдісімен анықтау (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
220
МЕМСТ Р
52063-2003
Сұйық мұнай өнімдері. Топты көмірсутекті құрамды флуоресцентті индикаторлық адсорбция әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
221
СТБ 1539-2005
Сұйық мұнай өнімдері. Топты көмірсутекті құрамды флуоресцентті индикаторлық адсорбция әдісімен анықтау

до 01.01.2019
222
Массовая доля ароматических углеводородов
ГОСТ EN
12916-2017
Нефтепродукты. Определение типов ароматических углеводородов в средних дистиллятах. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с обнаружением по показателю преломления
223
ГОСТ EN
12916-2012
Нефтепродукты. Определение типов ароматических углеводородов в средних дистиллятах. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии с детектированием по коэффициенту рефракции

01.01.2019 ж. дейін қолданылады
222
Хош иісті көмірсутектерінің массалық үлесі
МЕМСТ EN
12916-2017
Мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы хош иісті көмірсутектерінің типтерін анықтау. Сыну көрсеткіші бойынша таба отырып, жоғары тиімді сұйықты хроматография әдісі
223
МЕМСТ EN
12916-2012
Мұнай өнімдері. Орташа дистилляттардағы хош иісті көмірсутектерінің типтерін анықтау. Рефракция коэффициенті бойынша детектрлеумен жоғары тиімді сұйықты хроматография әдісі

227
Концентрация фактических смол
ГОСТ 32404-2013
Нефтепродукты. Метод определения концентрации фактических смол выпариванием струей
228
СТБ 1652-2006
Нефтепродукты. Определение содержания смол в топливах методом выпаривания струей
применяется до 01.01.2019
229
ГОСТ 1567-97 (ИСО 6246-95)
Нефтепродукты. Бензины автомобильные и топлива авиационные. Метод определения смол выпариванием струей
применяется до 01.01.2019

227
Нақты қарамайдың концентрациясы
МЕМСТ 32404-2013
Мұнай өнімдері. Нақты қарамайдың концентрациясын ағынды буландырумен анықтау әдісі
228
СТБ 1652-2006
Мұнай өнімдері. Отында қарамайдың болуын ағынды буландыру әдісімен анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
229
МЕМСТ 1567-97
(ИСО 6246-95)
Мұнай өнімдері. Автомобиль бензиндері және авиациялық отындар. Қарамайды ағынды буландырумен анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады

СТ РК 2412-2013
Определение серы методом рентгенофлуоресцентной спектрометрии с дисперсией длины волны
244
СТБ ИСО 14596-2002
Нефтепродукты. Определение содержания серы методом рентгеновской флуоресцентной спектрометрии
245
Массовая доля меркаптановой серы
ГОСТ 32462-2013
Нефтепродукты жидкие. Потенциометрический метод определения меркаптановой серы (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)

СТ РК 2412-2013
Күкіртті толқын ұзындығының дисперсиясымен рентгенофлуоресцентті спектрометрия әдісімен анықтау
244
СТБ ИСО
14596-2002
Мұнай өнімдері. Құрамындағы күкіртті рентгенді флуоресценттік спектрометрия әдісімен анықтау
245
Меркаптанды күкірттің массалық үлесі
МЕМСТ 32462-2013
Сұйық мұнай өнімдері. Меркаптанды күкіртті анықтаудың потенциометриялық әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)

246
ГОСТ Р 52030-2003
Нефтепродукты. Потенциометрический метод определения меркаптановой серы (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)
применяется до 01.01.2019
247
ГОСТ 17323-71
Топливо для двигателей. Метод определения меркаптановой и сероводородной серы потенциометрическим титрованием
248
СТ РК АСТМ Д 3227-2011
Потенциометрический метод определения меркаптановой (тиоловой) серы в бензине, керосине, авиационных турбинных и дистиллятных топливах
249

246
МЕМСТ Р
52030-2003
Мұнай өнімдері. Меркаптанды күкіртті анықтаудың потенциометриялық әдісі (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
247
МЕМСТ 17323-71
Қозғалтқыштарға арналған отын. Меркаптанды және күкіртсутекті күкіртті потенциометриялық титрлеумен анықтау әдісі
248
СТ РК АСТМ Д 3227-2011
Бензиндегі, керосиндегі, авициялық турбиндік және дистиллятты отындардағы меркаптанды (тиолды) күкіртті анықтаудың потенциометриялық әдісі
249

СТ РК 1751-2008
Промышленность нефтяная и газовая. Метод исследования меркаптановой серы в нефтепродуктах
250
Термоокислительная стабильность при контрольной температуре
ГОСТ 33848-2016
Топлива авиационные газотурбинные. Метод определения термоокислительной стабильности
251
СТБ 1665-2012
Топлива авиационные для газотурбинных двигателей. Метод определения термоокислительной стабильности
применяется до 01.01.2019
252
СТ РК АСТМ Д 3241-2011
Метод определения термоокислительной стабильности авиационных турбинных топлив (метод на установке jftot)

СТ РК 1751-2008
Мұнай және газ өнеркәсібі. Мұнай өнімдеріндегі меркаптанды күкіртті зерттеу әдісі
250
Бақылау температурасы кезіндегі термототығу тұрақтылығы
МЕМСТ 33848-2016
Авиациялық газотурбиндік отындар. Термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі
251
СТБ 1665-2012
Газотурбиндік қозғалтқыштарға арналған авиациялық отындар. Термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
252
СТ РК АСТМ Д 3241-2011
Авиациялық турбиндік отындардың термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі (jftot құрылғысындағы әдіс)

256
СТБ 1665-2012
Топлива авиационные для газотурбинных двигателей. Метод определения термоокислительной стабильности
применяется до 01.01.2019
257
СТ РК АСТМ Д 3241-2011
Метод определения термоокислительной стабильности авиационных турбинных топлив (метод на установке jftot)
применяется до 01.01.2019
258
СТ РК GB/T
9169-2013
Нефтепродукты. Определение термоокислительной стабильности топлив для газовых турбин. Метод JFTOT
применяется до 01.01.2019
259
ГОСТ Р
52954-2013
Нефтепродукты. Определение термоокислительной стабильности топлив для газовых турбин
применяется до 01.01.2019
260
Цвет отложений на трубке (при отсутствии нехарактерных отложений)
ГОСТ 33848-2016
Топлива авиационные газотурбинные. Метод определения термоокислительной стабильности
261
СТБ 1665-2012
Топлива авиационные для газотурбинных двигателей. Метод определения термоокислительной стабильности
применяется до 01.01.2019
262
СТ РК АСТМ Д 3241-2011
Метод определения термоокислительной стабильности авиационных турбинных топлив (метод на установке jftot)
применяется до 01.01.2019
263
СТ РК GB/T
9169-2013
Нефтепродукты. Определение термоокислительной стабильности топлив для газовых турбин. Метод JFTOT
применяется до 01.01.2019
264
ГОСТ Р
52954-2013
Нефтепродукты. Определение термоокислительной стабильности топлив для газовых турбин
применяется до 01.01.2019
265
Удельная электрическая проводимость
ГОСТ 33461-2015
Топлива авиационные и дистиллятные. Методы определения электрической проводимости
266

256
СТБ 1665-2012
Газотурбиндік қозғалтқыштарға арналған авиациялық отындар. Термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
257
СТ РК АСТМ Д 3241-2011
Авиациялық турбиндік отындардың термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі (jftot құрылғысындағы әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
258
СТ РК GB/T
9169-2013
Мұнай өнімдері. Газды турбиналарға арналған отынның термототығу тұрақтылығын анықтау. JFTOT әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
259
МЕМСТ Р
52954-2013
Мұнай өнімдері. Газды турбиналарға арналған отынның термототығу тұрақтылығын анықтау
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
260
Трубкадағы түзінділердің түсі (өзгеше түзінділер болмаған кезде)
МЕМСТ 33848-2016
Авиациялық газотурбиндік отындар. Термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі
261
СТБ 1665-2012
Газотурбиндік қозғалтқыштарға арналған авиациялық отындар. Термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
262
СТ РК АСТМ Д 3241-2011
Авиациялық турбиндік отындардың термототығу тұрақтылығын анықтау әдісі (jftot құрылғысындағы әдіс)
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
263
СТ РК GB/T
9169-2013
Мұнай өнімдері. Газды турбиналарға арналған отынның термототығу тұрақтылығын анықтау. JFTOT әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
264
МЕМСТ Р
52954-2013
Мұнай өнімдері. Газды турбиналарға арналған отынның термототығу тұрақтылығын анықтау
01.01.2019 ж.
дейін қолданылады
265
Электрлік меншіктік өткізгіштік
МЕМСТ 33461-2015
Авиациялық және дистиллятты отындар. Электрлік өткізгіштікті анықтау әдісі
266

ГОСТ 25950-83
Топливо для реактивных двигателей с антистатической присадкой. Метод определения удельной электрической проводимости
267
СТ РК 2416-2013
Метод определения удельной электрической проводимости авиационных и дистиллятных топлив
V. Требования к характеристикам авиационного бензина (приложение 6 к техническому регламенту)
268
Октановое число (по моторному методу)
ГОСТ 511-2015
Топливо для двигателей. Моторный метод определения октанового числа

МЕМСТ 25950-83
Антистатикалық қоспасы бар реактивті қозғалтқыштарға арналған отын. Электрлік меншіктік өткізгіштікті анықтау әдісі
267
СТ РК 2416-2013
Авиациялық және дистиллятты отындардың электрлік меншікті өткізгіштігін анықтау әдісі
V. Авиациялық бензиннің сипаттамасына қойылатын талаптар (техникалық регламентке 6-қосымша)
268
Октандық сан (моторлық әдіс бойынша)
МЕМСТ 511-2015
Қозғалтқыштарға арналған отын. Октандық санды анықтаудың моторлық әдісі

269
ГОСТ 511-82
Топлива для двигателей. Моторный метод определения октанового числа
применяется до 01.01.2019
270
ГОСТ 32340-2013 (ISO 5163:2005)
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик моторных и авиационных топлив. Моторный метод (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций с 01.01.2019)
271
ГОСТ Р
52946-2008
(ЕН ИСО 5163:2005)
Нефтепродукты. Определение детонационных характеристик моторных и авиационных топлив. Моторный метод (метод, применяемый при возникновении спорных ситуаций)

269
МЕМСТ 511-82
Қозғалтқыштарға арналған отын. Октандық санды анықтаудың моторлық әдісі
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
270
МЕМСТ 32340-2013 (ISO 5163:2005)
Мұнай өнімдері. Моторлы және авиациялық отындардың детонациялық сипаттамасын анықтау. Моторлық әдіс (даулы жағдайлар туындаған кезде 01.01.2019 бастап қолданылатын әдіс)
271
МЕМСТ Р
52946-2008
(ЕН ИСО 5163:2005)
Мұнай өнімдері. Моторлы және авиациялық отындардың детонациялық сипаттамасын анықтау. Моторлық әдіс (даулы жағдайлар туындаған кезде қолданылатын әдіс)

пункт 9.5
ГОСТ 1012-2013
Бензины авиационные. Технические условия
281
пункт 2.6
ГОСТ 1012-72
Бензины авиационные. Технические условия
применяется до 01.01.2019
282
ГОСТ 33092-2014
Нефтепродукты. Определение цвета автоматическим трехцветным спектрофотометром
283
Давление насыщенных паров
ГОСТ ЕН
13016-1-2013
Нефтепродукты жидкие. Часть 1. Определение давления насыщенных паров, содержащих воздух (ASVP), и расчет эквивалентного давления сухих паров (DVPE)

пункт 9.5
МЕМСТ 1012-2013
Авиациялық бензиндер. Техникалық шарттар
281
пункт 2.6
МЕМСТ 1012-72
Авиациялық бензиндер. Техникалық шарттар
01.01.2019 ж. дейін қолданылады
282
МЕМСТ 33092-2014
Мұнай өнімдері. Түсті автоматты үштүсті спектрофотометрмен анықтау
283
Қаныққан булар қысымы
МЕМСТ ЕН
13016-1-2013
Сұйық мұнай өнімдері. 1-бөлік. Құрамында ауа бар қаныққан булардың қысымын анықтау (ASVP) және құрғақ булардың баламалы қысымының есебі (DVPE)