О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 августа 2017 года № 110
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 799 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 августа 2017 г. № 110
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 23 сентября 2011 г. № 799
1. В Перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), утвержденном указанным Решением:
а) в позициях 11, 40, 75, 116 и 153 в графе 3 цифры "2013" заменить цифрами "2012";
б) в позициях 19 – 24, 26 – 30, 47 – 52, 54 – 57, 83 – 88, 90 – 94, 124 – 129, 131 – 135, 162 – 167, 169 – 173 в графе 5 цифры "01.01.2017" заменить цифрами "01.01.2021";
в) позиции 31, 64 и 109 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.09.2019";
г) в позиции 1 в графе 1 цифру "1" заменить цифрами "12";
д) дополнить позициями 1, 11, 181 – 184, 311, 461, 462, 631, 641, 821, 822, 1071 – 10722, 1091, 1231 – 1233, 1421, 1611 – 1613 следующего содержания:
"
1
статья 3

Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 799 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 110 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі "Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қабылдау туралы" №799 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 110 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 799 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесінде:
а) 3-графада 11, 40, 75, 116 және 153 позицияларда "2013" деген цифрлар "2012" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 5-графада 19 – 24, 26 – 30, 47 – 52, 54 – 57, 83 – 88, 90 – 94, 124 – 129, 131 – 135, 162 – 167, 169 – 173 позицияларда "01.01.2017" деген цифрлар "01.01.2021" деген цифрлармен ауыстырылсын;
в) 5-графада 31, 64 және 109 позициялар "01.09.2019 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
г) 1-графада 1-позицияда "1" цифры "12" цифрларымен ауыстырылсын;
д) мынадай мазмұндағы 1, 11, 181 – 184, 311, 461, 462, 631, 641, 821, 822, 1071 – 10722, 1091, 1231 – 1233, 1421, 1611 – 1613 позициялармен толықтырылсын:
"
1
3-бап

ГОСТ 32048-2013
Парфюмерно-косметическая продукция. Термины и определения
11
пункт 2 статьи 5
пункт 3.2.1 ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия
181
пункт 4.5 ГОСТ 33487-2015
Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия
182
пункт 4.2 ГОСТ 33489-2015
Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия
183
ГОСТ ISO/TR14735-2015
Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению N-нитрозаминов

МЕМСТ 32048-2013
Парфюмерлік-косметикалық өнім. Терминдер және анықтамалар
11
5-баптың
2-тармағы
3.2.1-тармақ
МЕМСТ 7983-2016
Тіс пасталары. Жалпы техникалық талаптар
181
4.5-тармақ
МЕМСТ 33487-2015
Паста тәрізді косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
182
4.2-тармақ
МЕМСТ 33489-2015
Тасымалдағыштағы косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
183
МЕМСТ ISO/TR
14735-2015
Косметикалық өнімдер. Талдамалық әдістер. N-нитрозаминдерді азайту және анықтау бойынша техникалық нұсқаулық

184
ГОСТ ISO 12787-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы. Критерии валидации аналитических результатов с использованием хроматографических методов
применяется с 01.09.2017
311
пункт 3 статьи 5
пункт 3.1.3 (в части водородного показателя (рН) и массовой доли фторидов) ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия
461
пункт 4.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 33487-2015
Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия

184
МЕМСТ ISO 12787-2016
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Талдамалық әдістер. Талдау нәтижелерін хроматографиялық әдістерді пайдалана отырып валидтеу критерийі
01.09.2017 бастап қолданылады
311
5-баптың 3-тармағы
3.1.3-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) және фторидтердің массалық үлесі бөлігінде)
МЕМСТ 7983-2016
Тіс пасталары. Жалпы техникалық талаптар
461
4.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МЕМСТ 33487-2015
Паста тәрізді косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар

462
пункт 4.1.2 (в части водородного показателя (рН)) ГОСТ 33489-2015
Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия
631
пункт 5 статьи 5
ГОСТ ISO/TR17276-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитический подход для методов скрининга и количественного определения тяжелых металлов в косметике
641
пункты 4 – 6 статьи 5
пункты 3.1.4, 3.1.5, 4.1, 4.2 и 4.3 ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия

462
4.1.2-тармақ (сутегі көрсеткіші (рН) бөлігінде) МЕМСТ 33489-2015
Тасымалдағыштағы косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
631
5-баптың
5-тармағы
МЕМСТ ISO/TR
17276-2016
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Скрининг және косметикадағы ауыр металдардың көлемін анықтау әдістеріне арналған талдамалық тәсілдеме
641
5-баптың 4 – 6 тармақтары
3.1.4, 3.1.5, 4.1, 4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 7983-2016
Тіс пасталары. Жалпы техникалық талаптар

821
пункты 4.3, 4.4 и 5.1 ГОСТ 33487-2015
Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия
822
пункты 4.1.3, 4.1.4 и 5.1
Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия
ГОСТ 33489-2015
1071
пункт 7 статьи 5
ГОСТ ISO/TR 14735-2015
Продукция косметическая. Аналитические методы. Техническое руководство по минимизации и обнаружению N-нитрозаминов
1072
ГОСТ ISO/TR 26369-2015
Продукция косметическая. Методы испытаний защиты от солнца. Обзор и анализ методов оценки эффективности солнцезащитной продукции

821
4.3, 4.4 және 5.1-тармақтар МЕМСТ 33487-2015
Паста тәрізді косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
822
4.1.3, 4.1.4 және 5.1-тармақтар
МЕМСТ 33489-2015
Тасымалдағыштағы косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
1071
5-баптың 7-тармағы
МЕМСТ ISO/TR
14735-2015
Косметикалық өнімдер. Талдамалық әдістер. N-нитрозаминдерді азайту және анықтау бойынша техникалық нұсқаулық
1072
МЕМСТ ISO/TR
26369-2015
Косметикалық өнімдер. Күннен қорғау сынақтарының әдістері. Күннен қорғау өнімдерінің тиімділігін бағалау әдістеріне шолу және талдау

1073
пункт 4.4 ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия
1074
пункт 3.1.2 ГОСТ 31460-2012
Кремы косметические. Общие технические условия
1075
пункт 3.1.2 ГОСТ 31649-2012
Продукция декоративной косметики на жировосковой основе. Общие технические условия
1076
пункт 4.1.2 ГОСТ 31677-2012
Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия
1077
пункт 3.1.3 ГОСТ 31678-2012
Продукция парфюмерная жидкая. Общие технические условия
1078
пункт 3.1.2 ГОСТ 31679-2012
Продукция косметическая жидкая. Общие технические условия
1079
пункт 3.1.2 ГОСТ 31692-2012
Продукция косметическая для бритья. Общие технические условия
10710
пункт 3.1.2 ГОСТ 31693-2012
Продукция косметическая для ухода за ногтями. Общие технические условия
10711
пункт 3.1.2 ГОСТ 31695-2012
Гели косметические. Общие технические условия
10712
пункт 3.1.2 ГОСТ 31696-2012
Продукция косметическая гигиеническая моющая. Общие технические условия
10713
пункт 3.1.2 ГОСТ 31697-2012
Продукция декоративной косметики на эмульсионной основе. Общие технические условия
10714
пункт 3.1.2 ГОСТ 31698-2013
Продукция косметическая порошкообразная и компактная. Общие технические условия
10715
пункты 4.1 и 5.5 ГОСТ 32837-2014
Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия
10716
пункты 4.1.2 и 5.3 ГОСТ 32850-2014
Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия
10717
пункты 5.1 и 6.2 ГОСТ 32851-2014
Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия
10718
пункты 5.1.1 и 6.3 ГОСТ 32852-2014
Масла косметические. Общие технические условия
10719
пункты 5.1 и 6.2 ГОСТ 32853-2014
Продукция парфюмерная твердая и сухая. Общие технические условия
10720
пункты 4.1.1 и 5.2 ГОСТ 32854-2014
Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия
10721
пункты 4.1 и 5.2 ГОСТ 33487-2015
Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия
10722

1073
4.4-тармақ
МЕМСТ
7983-2016
Тіс пасталары. Жалпы техникалық талаптар
1074
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31460-2012
Косметикалық кремдер. Жалпы техникалық талаптар
1075
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31649-2012
Майлы балауыз негізді декоративтік косметика өнімдері. Жалпы техникалық талаптар
1076
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 31677-2012
Аэрозольдық қамтамадағы парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
1077
3.1.3-тармақ
МЕМСТ 31678-2012
Парфюмерлік сұйық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
1078
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31679-2012
Косметикалық сұйық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
1079
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31692-2012
Қырынуға арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10710
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31693-2012
Тырнақ күтіміне арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10711
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31695-2012
Косметикалық гельдер. Жалпы техникалық талаптар
10712
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31696-2012
Гигиеналық жуынуға арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10713
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31697-2012
Эмульсиялық негіздегі декоративтік косметика өнімдері. Жалпы техникалық талаптар
10714
3.1.2-тармақ
МЕМСТ 31698-2013
Ұнтақ тәрізді және жинақы косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10715
4.1 және 5.5-тармақтар МЕМСТ 32837-2014
Шашты бояуға және ашық рең беруге арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10716
4.1.2 және 5.3-тармақтар МЕМСТ 32850-2014
Шашты химиялық бұйралауға және тегістеуге арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10717
5.1 және 6.2-тармақтар МЕМСТ 32851-2014
Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10718
5.1.1 және 6.3-армақтар МЕМСТ 32852-2014
Косметикалық майлар. Жалпы техникалық талаптар
10719
5.1 және 6.2-тармақтар МЕМСТ 32853-2014
Қатты және құрғақ парфюмерлік өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10720
4.1.1 және 5.2-тармақтар МЕМСТ 32854-2014
Тырнақты модельдеуге және тегстеп жылтыратуға арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10721
4.1 және 5.2-тармақтар МЕМСТ 33487-2015
Паста тәрізді косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
10722

ГОСТ 33488-2015
Продукция парфюмерно-косметическая. Общие критерии обоснованности информации для потребителя в части заявленных потребительских свойств
1613
пункт 4.3.1 ГОСТ 33489-2015
Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия
".
2. В Перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) позицию 2 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.09.2019";
б) позиции 17 и 18 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.07.2019";
в) дополнить позициями 21, 171, 181 – 184, 34 – 41 следующего содержания:
"
21
пункт 3 статьи 5
пункт 6.8 ГОСТ 7983-2016
Пасты зубные. Общие технические условия
171
пункты 4 и 7 статьи 5
ГОСТ ISO 16212-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов
применяется с 1.09.2017
181
ГОСТ ISO 18415-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов
применяется с 1.09.2017
182
пункт 4 статьи 5
ГОСТ 33918-2016
Продукция парфюмерно-косметическая. Метод определения стерильности
применяется с 1.01.2018
183
пункты 4 и 7 статьи 5
ГОСТ ISO 29621-2013
Продукция косметическая. Микробиология. Руководящие указания по оценке риска и идентификации продукции с микробиологически низким риском
184
ГОСТ ISO 11930-2014
Продукция косметическая. Микробиология. Оценка антимикробной защиты косметической продукции
34
пункты 2.1, 2.2 и 2,4 статьи 5
ГОСТ ISO 10130-2016*
Продукция косметическая. Обнаружение и определение содержания N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (HPLC), пост-колоночным фотолизом и получением производных
применяется с 1.07.2019
35
ГОСТ ISO 15819-2016*
Продукция косметическая. Обнаружение и определение содержания N-нитрозодиэтаноламина (NDELA) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с тандемной масс-спектрометрией (HPLC-MS-MS)
применяется с 1.07.2019
36
пункты 2.1 и 7 статьи 5
ГОСТ EN 16521-2016*
Продукция парфюмерно-косметическая. Метод газовой хроматографии/масс-спектрометрии для идентификации и определения 12 фталатов
применяется с 1.07.2019
37
пункты 2.2 и 7 статьи 5
ГОСТ EN 16342-2016*
Продукция косметическая от перхоти. Определение содержания цинк пиритиона, пироктон оламина и климбазола

МЕМСТ 33488-2015
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Мләмделген тұтынушылық қасиеттер бөлігінде тұтынушыларға арналған ақпараттың негізділігінің жалпы критерийлері
1613
4.3.1-тармақ
МЕМСТ 33489-2015
Тасымалдағыштағы косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық талаптар
".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген
Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 009/2011) қолдану және талаптарын орындау үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесінде:
а) 5-графада 2-позиция "01.09.2019 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 5-графада 17 және 18 позициялар "01.07.2019 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
в) мынадай мазмұндағы 21, 171, 181 – 184, 34 – 41 позициялармен толықтырылсын:
"
21
5-баптың
3-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 7983-2016
Тіс пасталары. Жалпы техникалық талаптар
171
5-баптың
4 және 7 тармақтары
МЕМСТ ISO
16212-2016
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Микробиология. Ашытқыларды және өңезделген саңырауқұлақтарды есептеу
1.09.2017 бастап қолданылады
181
МЕМСТ ISO
18415-2016
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Микробиология. Ерекше және ерекше емес микроағзаларды анықтау
1.09.2017 бастап қолданылады
182
5-баптың
4-тармағы
МЕМСТ 33918-2016
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Зарарсыздықты анықтау әдісі
1.01.2018 бастап қолданылады
183
5-баптың
4 және 7 тармақтары
МЕМСТ ISO
29621-2013
Косметикалық өнімдер. Микробиология. Микробиологиялық төмен тәуекелі бар өнімнің тәуекелін бағалау және сәйкестендіру бойынша жетекші нұсқаулар
184
МЕМСТ ISO
11930-2014
Косметикалық өнімдер. Микробиология. Косметикалық өнімді микробқа қарсы қорғауды бағалау
34
5-баптың
2.1, 2.2 және 2,4-тармақтары
МЕМСТ ISO
10130-2016*
Косметикалық өнімдер. N-нитрозодиэтаноламинді (NDELA) жоғары тиімді сұйықтықтық хроматография (HPLC) әдісімен, пост-колоналық фотолизбен және туындыларды алып табу және құрамын анықтау
1.07.2019 бастап қолданылады
35
МЕМСТ ISO
15819-2016*
Косметикалық өнімдер. N-нитрозодиэтаноламинді (NDELA) тандемдік масс-спектрометриялы (HPLC-MS-MS) жоғары тиімді сұйықтықтық хроматография әдісімен табу және құрамын анықтау
1.07.2019 бастап қолданылады
36
5-баптың 2.1 және 7-тармақтары
МЕМСТ EN
16521-2016*
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. 12 фталаттарды сәйкестендіруге және анықтауға арналған газды хроматография/масс-спектрометрия әдісі
1.07.2019 бастап қолданылады
37
5-баптың
2.2 және 7-тармақтары
МЕМСТ EN
16342-2016*
Қайызғаққа қарсы косметикалық өнімдер. Мырыш пиритионның, пироктон оламин және климбазол құрамын анықтау

применяется с 1.07.2019
38
пункты 2.4 и 7 статьи 5
ГОСТ EN 16343-2016*
Продукция косметическая. Определение содержания 3-йодо-2-пропинилбутилкарбамата (IPBC) методами жидкостной хроматографии и масс-спектрометрии
применяется с 1.07.2019
39
пункт 2.5 статьи 5
ГОСТ EN 16344-2016*
Продукция косметическая солнцезащитная. Качественное определение УФ-фильтров и количественное определение 10 УФ-фильтров методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
применяется с 1.07.2019
40
пункты 4 и 5 статьи 6
ГОСТ ISO 24442-2016*
Продукция косметическая. Метод определения in vivo величины защитного фактора от ультрафиолетовых лучей спектра А
применяется с 1.07.2019
41
ГОСТ ISO 24443-2016*
Продукция косметическая солнцезащитная. Метод определения in vitro величины защитного фактора от ультрафиолетового излучения спектра А
применяется с 1.07.2019
";
г) дополнить сноской со знаком "*" следующего содержания:
"* При необходимости стандарты могут применяться при государственном контроле (надзоре) за соблюдением требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011).".

1.07.2019 бастап қолданылады
38
5-баптың 2.4 және 7-тармақтары
МЕМСТ EN
16343-2016*
Косметикалық өнімдер.
3-йодты-2-пропинилбутилкарбаматтың (IPBC) құрамын сұйықтықтық хроматография және масс-спектрометрия әдістерімен анықтау
1.07.2019 бастап қолданылады
39
5-баптың 2.5-тармағы
МЕМСТ EN
16344-2016*
Күннен қорғану косметикалық өнімдері. Жоғары тиімді сұйықтықтық хроматография әдісімен УФ-сүзгілерді сапалық анықтау және 10 УФ-сүзгілерді сандық анықтау
1.07.2019 бастап қолданылады
40
6-баптың
4 және 5-тармақтары
МЕМСТ ISO
24442-2016*
Косметикалық өнімдер. А спектрінің ультракүлгін сәулелерінен қорғану факторының in vivo шамасын анықтау әдісі
1.07.2019 бастап қолданылады
41
МЕМСТ ISO
24443-2016*
Күннен қорғану косметикалық өнімдері. А спектрінің ультракүлгін сәулелендіруінен қорғану факторының in vitro шамасын анықтау әдісі
1.07.2019 бастап қолданылады
";
г) мынадай мазмұндағы "*" белгісі бар сілтемемен толықтырылсын:
"* Қажет болған жағдайда стандарттар Кеден одағының "Парфюмерлік-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 009/2011) талаптарын сақталуын мемлекеттік бақылау (қадағалау) кезінде қолданылуы мүмкін.".