О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 октября 2012 г. № 180
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 августа 2017 года № 111
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 октября 2012 г. № 180 "О порядке введения в действие технического регламента Таможенного союза "О требованиях к смазочным материалам, маслам и специальным жидкостям" (ТР ТС 030/2012)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 августа 2017 г. № 111
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 2 октября 2012 г. № 180
1. В пункте 1.2 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к смазочным материалам, маслам и специальным жидкостям" (ТР ТС 030/2012), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 октября 2012 г. № 180
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 августа 2017 г. № 111)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 2 қазандағы № 180 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 111 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 2 қазандағы "Кеден одағының "Майлау материалдарына, майларға және арнайы сұйықтықтарға қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентін (КО ТР 030/2012) қолданысқа енгізу тәртібі туралы" № 180 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 111 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 2 қазандағы № 180 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1.2-тармақта "өнімнің сәйкестігін (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілеріне сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Майлау материалдарына, майларға және арнайы сұйықтықтарға қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 030/2012) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 2 қазандағы
№ 180 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 111 шешімі редакциясында)
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Майлау материалдарына, майларға және

ГОСТ 21743-76
Масла авиационные. Технические условия
17
ГОСТ 23652-79
Масла трансмиссионные. Технические условия
18
ГОСТ 28084-89
Жидкости охлаждающие низкозамерзающие. Общие технические условия
19
ГОСТ 28549.0-90 (ИСО 6743-0-81)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация групп
20
ГОСТ 28549.1-90 (ИСО 6743-1-81)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа А (открытые системы смазки)
21
ГОСТ 28549.2-90 (ИСО 6743-2-81)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа F (шпиндели, подшипники и сопряженные с ними соединения)
22
ГОСТ 28549.3-90 (ИСО 6743-3А-87)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа D (компрессоры)
применяется до 01.01.2019
23
ГОСТ 28549.4-90 (ИСО 6743-3В-88)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа D (газовые компрессоры и компрессоры для холодильных машин)
применяется до 01.01.2019
24

МЕМСТ 21743-76
Авиациялық майлар. Техникалық талаптар
17
МЕМСТ 23652-79
Трансмиссиялық майлар. Техникалық талаптар
18
МЕМСТ 28084-89
Тез қататын салқындатқыш сұйықтықтар. Жалпы техникалық талаптар
19
МЕМСТ 28549.0-90
(ИСО 6743-0-81)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Топтарды сыныптау
20
МЕМСТ 28549.1-90
(ИСО 6743-1-81)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. А тобы (майлаудың ашық жүйелері)
21
МЕМСТ 28549.2-90
(ИСО 6743-2-81)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. F тобы (айналдырғылар, мойынтіректер және олармен түйіндес қосылыстар)
22
МЕМСТ 28549.3-90
(ИСО 6743-3А-87)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. D тобы (компрессорлар)
01.01.2019 дейін қолданылады
23
МЕМСТ 28549.4-90
(ИСО 6743-3В-88)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. D тобы (газ компрессорлары және тоңазытқыш машиналарға арналған компрессорлар)
01.01.2019 дейін қолданылады
24

ГОСТ 28549.5-90
(ИСО 6743-4-82)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа H (гидравлические системы)
применяется до 01.01.2019
25
ГОСТ 28549.6-90
(ИСО 6743-5-88)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа Т (турбины)
применяется до 01.01.2019
26
ГОСТ 28549.7-90
(ИСО 6743-7-86)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа M (металлообработка)
27
ГОСТ 28549.8-90
(ИСО 6743-8-87)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа R (временная защита от коррозии)
28
ГОСТ 28549.9-90
(ИСО 6743-9-87)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа X (пластичные смазки)
применяется до 01.01.2019
29
ГОСТ 28549.10-91
(ИСО 6743-10-89)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа Y. Разные области применения
30
ГОСТ 28549.11-91
(ИСО 6743-11-89)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа P. Пневматические инструменты
31
ГОСТ 28549.12-91

МЕМСТ 28549.5-90
(ИСО 6743-4-82)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. H тобы (гидравликалық жүйелер)
01.01.2019 дейін қолданылады
25
МЕМСТ 28549.6-90
(ИСО 6743-5-88)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. Т тобы (турбиналар)
01.01.2019 дейін қолданылады
26
МЕМСТ 28549.7-90
(ИСО 6743-7-86)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. M тобы (металл өңдеу)
27
МЕМСТ 28549.8-90
(ИСО 6743-8-87)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. R тобы (коррозиядан уақытша қорғаныс)
28
МЕМСТ 28549.9-90
(ИСО 6743-9-87)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. X тобы (пластикалық майлау)
01.01.2019 дейін қолданылады
29
МЕМСТ 28549.10-91
(ИСО 6743-10-89)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. Y тобы. Қолданудың әртүрлі салалары
30
МЕМСТ 28549.11-91
(ИСО 6743-11-89)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. P тобы. Пневматикалық құрал-саймандар
31
МЕМСТ 28549.12-91

(ИСО 6743-12-89)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа Q. Жидкие теплоносители
32
ГОСТ 28549.13-91
(ИСО 6743-13-89)
Смазочные материалы, индустриальные масла и родственные продукты. (Класс L). Классификация. Группа G. Направляющие скольжения
применяется до 01.01.2019
33
ГОСТ 29174-91
(ИСО 8068-87)
Нефтепродукты и смазочные материалы. Масла минеральные смазочные для турбин (категории ISО-L-ТSА и ISО-L-ТGА). Технические требования
34

(ИСО 6743-12-89)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. Q тобы. Сұйық жылу тасығыштар
32
МЕМСТ 28549.13-91
(ИСО 6743-13-89)
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. G тобы. Сырғуды бағыттаушылар
01.01.2019 дейін қолданылады
33
МЕМСТ 29174-91
(ИСО 8068-87)
Мұнай өнімдері және майлау материалдары. Турбиналарға арналған минералды майлау майлары (ISО-L-ТSА және ISО-L-ТGА санаттары). Техникалық талаптар
34

ГОСТ 30333-2007
Паспорт безопасности химической продукции. Общие требования
35
ГОСТ Р 51634-2000
Масла моторные автотракторные. Общие технические требования
36
СТ РК ГОСТ Р 51634-2008
Масла моторные автотракторные. Общие технические требования
37
СТ РК МЭК 60296-2011
Жидкости электротехнического назначения. Новые изолирующие минеральные масла для трансформаторов и коммуникационной аппаратуры
38
ГОСТ ISO 6743-1-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 1. Группа А (системы общих потерь)
39
ГОСТ ISO 6743-4-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 4. Группа Н (гидравлические системы)
40
ГОСТ ISO 6743-5-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 5. Группа Т (турбины)
41
ГОСТ ISO 6743-6-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 6. Группа С (зубчатые передачи)
42
ГОСТ ISO 6743-9-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 9. Группа X (смазки)
43
ГОСТ ISO 6743-13-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 13. Группа G (направляющие скольжения)
44
ГОСТ ISO 6743-14-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 14. Группа U (термообработка)
45
ГОСТ ISO 6743-15-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть15.1. Группа Е
(масла для двигателей внутреннего сгорания)
46
ГОСТ ISO 6743-99-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 99. Общие положения
47
ГОСТ ISO 12924-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Группа X (пластичные смазки). Технические условия
48
ГОСТ ISO 6743-3-2013
Материалы смазочные, индустриальные масла и родственные продукты (класс L). Классификация. Часть 3. Группа D (компрессоры)
49
ГОСТ 2712-75
Смазка АМС. Технические условия
50
ГОСТ 3276-89
Смазка пластичная ГОИ-54п. Технические условия
51
ГОСТ 6267-74
Смазка ЦИАТИМ-201. Технические условия
52
ГОСТ 8551-74
Смазка ЦИАТИМ-205. Технические условия
53
ГОСТ 9433-80
Смазка ЦИАТИМ-221. Технические условия
54
ГОСТ 10289-79
Масло для судовых газовых турбин. Технические условия
55
ГОСТ 10363-78
Масло ЭШ для гидросистем высоконагруженных механизмов. Технические условия
56
ГОСТ 12869-77
Жидкость электроизоляционная синтетическая октол. Технические условия
57

МЕМСТ 30333-2007
Химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспорты. Жалпы талаптар
35
МЕМСТ Р 51634-2000
Автотрактор моторының майлары. Жалпы техникалық талаптар
36
ҚР СТ МЕМСТ Р 51634-2008
Автотрактор моторының майлары. Жалпы техникалық талаптар
37
ҚР СТ МЭК 60296-2011
Электротехникалық қолданылатын сұйықтықтар. Трансформаторларға және коммуникациялық аппаратураға арналған жаңа оқшаулағыш минералды майлар
38
МЕМСТ ISO 6743-1-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 1-бөлім. А тобы (жалпы шығындар жүйелері)
39
МЕМСТ ISO 6743-4-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 4-бөлім. Н тобы (гидравликалық жүйелер)
40
МЕМСТ ISO 6743-5-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 5-бөлім. Т тобы (турбиналар)
41
МЕМСТ ISO 6743-6-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 6-бөлім. С тобы (тісті берілістер)
42
МЕМСТ ISO 6743-9-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 9-бөлім. X тобы (майлау)
43
МЕМСТ ISO 6743-13-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 13-бөлім. G тобы (сырғуды бағыттаушылар)
44
МЕМСТ ISO 6743-14-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 14-бөлім. U тобы (термоөңдеу)
45
МЕМСТ ISO 6743-15-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 15.1-бөлім. Е тобы (іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған майлар)
46
МЕМСТ ISO 6743-99-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 99-бөлім. Жалпы ережелер
47
МЕМСТ ISO 12924-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). X тобы (пластикалық майлау). Техникалық талаптар
48
МЕМСТ ISO 6743-3-2013
Майлау материалдары, индустриалдық майлар және туыстас өнімдер. (L сыныбы). Сыныптау. 3-бөлім. D тобы (компрессорлар)
49
МЕМСТ 2712-75
АМС майлау. Техникалық талаптар
50
МЕМСТ 3276-89
ГОИ-54п пластикалық майлау. Техникалық талаптар
51
МЕМСТ 6267-74
ЦИАТИМ-201 майлау. Техникалық талаптар
52
МЕМСТ 8551-74
ЦИАТИМ-205 майлау. Техникалық талаптар
53
МЕМСТ 9433-80
ЦИАТИМ-221 майлау. Техникалық талаптар
54
МЕМСТ 10289-79
Кемелердің газ турбиналарына арналған май. Техникалық талаптар
55
МЕМСТ 10363-78
Жоғары жүктемелі механизмдердің гидрожүйелеріне арналған ЭШ майы. Техникалық талаптар
56
МЕМСТ 12869-77
Электрлі оқшауланған синтетикалық октол сұйықтығы. Техникалық талаптар
57

СТ РК 2471-2014
Maсла моторные всесезонные универсальные категорий SF, SJ, SL, SM, SN, CF-4, CG-4, СН-4. CL-4, CJ-4 по API. Технические условия
78
СТ РК 2472-2014
Масла для автоматических трансмиссионных систем. Технические условия
79
СТ РК 2473-2014
Масла всесезонные для механических трансмиссионных систем категорий GL-4, GL-5. Технические условия
".
3. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к смазочным материалам, маслам и специальным жидкостям" (ТР ТС 030/2012) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 октября 2012 г. № 180
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 августа 2017 г. № 111)
ПЕРЕЧЕНЬ

ҚР СТ 2471-2014
API бойынша SF, SJ, SL, SM, SN, CF-4, CG-4, СН-4. CL-4, CJ-4 сыныптарының барлық мегзілге арналған әмбебап мотор майлары. Техникалық талаптар
78
ҚР СТ 2472-2014
Автоматты трансмиссиялық жүйелерге арналған майлар. Техникалық талаптар
79
ҚР СТ 2473-2014
GL-4, GL-5 санаттың механикалық трансмиссиялық жүйелеріне арналған майлар. Техникалық талаптар
".
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Майлау материалдарына, майларға және арнайы сұйықтықтарға қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентін (КО ТР 030/2012) қолдану және талаптарын орындау үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімнің сәйкестілігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 2 қазандағы
№ 180 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 111 шешімі редакциясында)
Кеден одағының "Майлау материалдарына, майларға және арнайы сұйықтықтарға

стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О требованиях к смазочным материалам, маслам и специальным жидкостям" (ТР ТС 030/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
приложение 1

қойылатын талаптар туралы" техникалық регламентін (КО ТР 030/2012) қолдану
және талаптарын орындау үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер
қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімнің сәйкестілігін
бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын стандарттар
ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгісі
Стандарттың атауы
Ескерту
1
2
3
4
5
1
1-қосымша

ГОСТ IEC 60475-2014
Жидкости изоляционные. Отбор проб
2
ГОСТ Р МЭК 60475-2013
Жидкости изоляционные. Отбор проб
3
СТ РК ИСО 3170-2006 (ИСО 3170:2004)
Нефть и нефтепродукты. Ручные методы отбора проб
4
ГОСТ 2517-85
Нефть и нефтепродукты. Методы отбора проб
применяется до 01.01.2019
5
ГОСТ 2517-2012
Нефть и нефтепродукты. Методы отбора проб
6
приложение 1, показатель "Температура самовоспламенения"
ГОСТ 12.1.044-89 (ИСО 4589-84)
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения
7
приложение 1, показатель "Температура вспышки в открытом тигле"
ГОСТ 4333-87
Нефтепродукты. Методы определения температур вспышки и воспламенения в открытом тигле
применяется до 01.01.2019
8
ГОСТ 4333-2014
Нефтепродукты. Методы определения температур вспышки и воспламенения в открытом тигле
9
приложение 1, показатель "Содержание селективных растворителей"
ГОСТ 1057-88
Масла селективной очистки. Метод определения фенола и крезола
применяется до 01.01.2019
10
ГОСТ 1057-2014
Масла селективной очистки. Метод определения фенола и крезола
11
ГОСТ 1520-84
Масла селективной очистки. Метод определения наличия фурфурола
применяется до 01.01.2019
12
ГОСТ 1520-2014
Масла селективной очистки. Метод определения наличия фурфурола
13
ГОСТ 33093-2014
Масла базовые. Газохроматографический метод определения N-метилпирролидона
14
ГОСТ Р 52532-2006
Масла базовые. Газохроматографический метод определения N-метилпирролидона
применяется до 01.01.2019
15
приложение 1, показатель "Температура кипения при давлении 101,3 кПа (760 мм. рт. ст.)"
ГОСТ ISO 3924-2017
Нефтепродукты. Определение распределения диапазона кипения методом газовой хроматографии
16
СТ РК ИСО 3924-2011 (ИСО 3924:2010)
Нефтепродукты. Определение распределения пределов кипения. Метод газовой хроматографии
применяется до 01.01.2019
17
приложение 1, показатель "Температура начала кристаллизации"
пункт 4.3 ГОСТ 28084-89
Жидкости охлаждающие низкозамерзающие. Общие технические условия
18
приложение 1, показатель "Содержание воды"

МЕМСТ IEC 60475-2014
Оқшаулағыш сұйықтықтар. Сынамаларды іріктеу
2
МЕМСТ Р МЭК 60475-2013
Оқшаулағыш сұйықтықтар. Сынамаларды іріктеу
3
ҚР СТ ИСО 3170-2006
(ИСО 3170:2004)
Мұнай және мұнай өнімдері. Сынамаларды қолмен іріктеу әдістері
4
МЕМСТ 2517-85
Мұнай және мұнай өнімдері. Сынамаларды іріктеу әдістері
01.01.2019 дейін қолданылады
5
МЕМСТ 2517-2012
Мұнай және мұнай өнімдері. Сынамаларды іріктеу әдістері
6
1-қосымша, "Өздігінен тұтану температурасы" көрсеткіші
МЕМСТ 12.1.044-89
(ИСО 4589-84)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қаупі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды анықтау әдістері
7
1-қосымша, "Ашық тиглде тұтану температурасы" көрсеткіші
МЕМСТ 4333-87
Мұнай өнімдері. Ашық тиглде тұтану және жалындап жану температураларын анықтау әдістері
01.01.2019 дейін қолданылады
8
МЕМСТ 4333-2014
Мұнай өнімдері. Ашық тиглде тұтану және жалындап жану температураларын анықтау әдістері
9
1-қосымша, "Селективті еріткіштердің құрамы" көрсеткіші
МЕМСТ 1057-88
Селективті тазарту майлары. Фенолды және крезолды анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
10
МЕМСТ 1057-2014
Селективті тазарту майлары. Фенолды және крезолды анықтау әдісі
11
МЕМСТ 1520-84
Селективті тазарту майлары. Фурфуролдың болуын анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
12
МЕМСТ 1520-2014
Селективті тазарту майлары. Фурфуролдың болуын анықтау әдісі
13
МЕМСТ 33093-2014
Базалық майлар. N-метилпирролидонды анықтаудың газды хроматографиялық әдісі
14
МЕМСТ Р 52532-2006
Базалық майлар. N-метилпирролидонды анықтаудың газды хроматографиялық әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
15
1-қосымша, "101,3 кПа (760 мм. рт. ст.) қысым кезінде қайнау температурасы" көрсеткіші
МЕМСТ ISO 3924-2017
Мұнай өнімдері. Қайнау диапазонын таратуды газды хроматография әдісімен анықтау
16
ҚР СТ ИСО 3924-2011
(ИСО 3924:2010)
Мұнай өнімдері. Қайнау шегін таратуды анықтау. Газды хроматография әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
17
1-қосымша, "Кристалданудың басталу температурасы" көрсеткіші
4.3-тармақ
МЕМСТ 28084-89
Тез қататын салқындату сұйықтығы. Жалпы техникалық талаптар
18
1-қосымша, "Судық құрамы" көрсеткіші

ГОСТ 2477-65
Нефть и нефтепродукты. Метод определения содержания воды
применяется до 01.01.2019
19
ГОСТ 2477-2014
Нефть и нефтепродукты. Метод определения содержания воды
20
СТ РК ИСО 12937-2004
Нефтепродукты. Определение содержания воды. Метод кулонометрического титрования по Карлу Фишеру
21
ГОСТ Р 51496-2002
Нефтепродукты и битуминозные материалы. Метод определения воды дистилляцией
22
ГОСТ Р 54281-2010
Нефтепродукты, смазочные масла и присадки. Метод определения воды кулонометрическим титрованием по Карлу Фишеру
23
приложение 1, показатель "Содержание механических примесей"

МЕМСТ 2477-65
Мұнай және мұнай өнімдері. Судың құрамын анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
19
МЕМСТ 2477-2014
Мұнай және мұнай өнімдері. Судың құрамын анықтау әдісі
20
ҚР СТ ИСО 12937-2004
Мұнай өнімдері. Судың құрамын анықтау. Карл Фишер бойынша кулонометриялық титрлеу әдісі
21
МЕМСТ Р 51496-2002
Мұнай өнімдері және битуминозды материалдар. Дистилляциямен суды анықтау әдісі
22
МЕМСТ Р 54281-2010
Мұнай өнімдері, майлау майлары және тұнбалар. Суды Карл Фишер бойынша кулонометриялық титрлеп анықтау әдісі
23
1-қосымша, "Механикалық қоспалардың мазмұны" көрсеткіші

ГОСТ 1036-75
Смазки пластичные. Метод определения содержания механических примесей
применяется до 01.01.2019
24
ГОСТ 1036-2014
Смазки пластичные. Метод определения содержания механических примесей
25
ГОСТ 6370-83
Нефть, нефтепродукты и присадки. Метод определения механических примесей
26
ГОСТ 6479-73
Смазки пластичные. Метод определения содержания механических примесей разложением соляной кислотой
27
ГОСТ 33114-2014
Масла смазочные. Определение следов осадка
28
приложение 1, показатель "Содержание полихлордифенилов"

МЕМСТ 1036-75
Илемді майлау. Механикалық қоспалардың құрамын анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
24
МЕМСТ 1036-2014
Илемді майлау. Механикалық қоспалардың құрамын анықтау әдісі
25
МЕМСТ 6370-83
Мұнай, мұнай өнімдері және тұнбалар. Механикалық қоспаларды анықтау әдісі
26
МЕМСТ 6479-73
Илемді майлау. Механикалық қоспалардың құрамын тұзды қышқылды жайып анықтау әдісі
27
МЕМСТ 33114-2014
Майлау майлары. Тұну іздерін анықтау
28
1-қосымша, "Полихлордифенилдердің мазмұны" көрсеткіші

ГОСТ Р МЭК 61619-2013
Жидкости изоляционные. Определение загрязнения полихлорированными бифенилами (РСВ) методом газовой хроматографии на капиллярной колонке
29
ГОСТ EN 12766-1-2014
Нефтепродукты и отработанные масла. Определение полихлорированных бифенилов (РСВ) и родственных соединений. Часть 1. Разделение и определение выделенных родственных РСВ методом газовой хроматографии (GC) с использованием электронозахватного детектора (ECD)
30

МЕМСТ Р МЭК 61619-2013
Оқшаулағыш сұйықтықтар. Полихлорланған бифенилдермен (РСВ) ластануды капиллярлық колонкада газды хроматография әдісімен анықтау
29
МЕМСТ EN 12766-1-2014
Мұнай өнімдері және пайдаланылған майлар. Полихлорланған бифенилдерді (РСВ) және туыстас қосылыстарды анықтау. 1-бөлім. Бөлініп шыққан туыстас РСВ-ны электронды қармау детекторын (ECD) пайдаланып газды хроматография (GC) әдісімен ажырату және анықтау
30

ГОСТ EN 12766-2-2014
Нефтепродукты и отработанные масла. Определение полихлорированных бифенилов (РСВ) и родственных соединений. Часть 3. Определение и вычисление содержания полихлорированных терфенилов (РСТ) и полихлорированных бензилтолуолов (РСВТ) методом газовой хроматографии (GC) с использованием электронозахватного детектора (ECD)
31
ГОСТ EN 12766-3-2014
Нефтепродукты и отработанные масла. Определение полихлорированных бифенилов (РСВ) и родственных соединений. Часть 3. Определение и вычисление содержания полихлорированных терфенилов (РСТ) и полихлорированных бензилтолуолов (РСВТ) методом газовой хроматографии (GC) с использованием электронозахватного детектора (ECD)
32

МЕМСТ EN 12766-2-2014
Мұнай өнімдері және пайдаланылған майлар. Полихлорланған бифенилдерді (РСВ) және туыстас қосылыстарды анықтау. 3-бөлім. Полихлорланған терфенилдер (РСТ) мен полихлорланған бензилтолуолдарды (РСВТ) электронды қармау детекторын (ECD) пайдаланып газды хроматография (GC) әдісімен анықтау және есептеп шығару
31
МЕМСТ EN 12766-3-2014
Мұнай өнімдері және пайдаланылған майлар. Полихлорланған бифенилдерді (РСВ) және туыстас қосылыстарды анықтау. 3-бөлім. Полихлорланған терфенилдер (РСТ) мен полихлорланған бензилтолуолдарды (РСВТ) электронды қармау детекторын (ECD) пайдаланып газды хроматография (GC) әдісімен анықтау және есептеп шығару
32

ГОСТ IEC 61619-2014
Жидкости изоляционные. Определение загрязнения полихлорированными бифенилами (РСВ) методом газовой хроматографии на капиллярной колонке
33
приложение 1, показатель "Водородный показатель (pH)"
ГОСТ 22567.5-93
Средства моющие синтетические и вещества поверхностно-активные. Методы определения концентрации водородных ионов
34
пункт 4.8 ГОСТ 28084-89
Жидкости охлаждающие низкозамерзающие. Общие технические условия
35
приложение 3
ГОСТ 26378.0-2015
Нефтепродукты отработанные. Общие требования к методам испытания
36
приложение 3, показатель "Кинематическая вязкость при 50 оС"
ГОСТ 33-2000 (ИСО 3104-94)
Нефтепродукты. Прозрачные и непрозрачные жидкости. Определение кинематической вязкости и расчет динамической вязкости
37
приложение 3, показатель "Температура вспышки, определяемая в открытом тигле"
ГОСТ 26378.4-84
Нефтепродукты отработанные. Метод определения температуры вспышки в открытом тигле
применяется до 01.01.2019
38
ГОСТ 26378.4-2015
Нефтепродукты отработанные. Метод определения температуры вспышки в открытом тигле
39
приложение 3, показатели "Массовая доля механических примесей" и "Содержание загрязнений"
ГОСТ 26378.2-84
Нефтепродукты отработанные. Метод определения механических примесей и загрязнений
применяется до 01.01.2019
40
ГОСТ 26378.2-2015
Нефтепродукты отработанные. Метод определения механических примесей и загрязнений
41
ГОСТ 33159-2014
Масла смазочные отработанные. Определение содержания нерастворимых веществ
42
приложение 3, показатель "Массовая доля воды"
ГОСТ 26378.1-84
Нефтепродукты отработанные. Метод определения воды
применяется до 01.01.2019
43
ГОСТ 26378.1-2015
Нефтепродукты отработанные. Метод определения воды
".

МЕМСТ IEC 61619-2014
Оқшаулағыш сұйықтықтар. Полихлорланған бифенилдермен (РСВ) ластануды капиллярлық колонкада газды хроматография әдісімен анықтау
33
1-қосымша, "Сутегі көрсеткіші (pH)" көрсеткіші
МЕМСТ 22567.5-93
Синтетикалық жуғыш құралдар және беттік белсенді заттар. Сутегі иондарының концентрациясын анықтау әдістері
34
4.8-тармақ
МЕМСТ 28084-89
Тез қататын салқындату сұйықтығы. Жалпы техникалық талаптар
35
3-қосымша
МЕМСТ 26378.0-2015
Пайдаланылған мұнай өнімдері. Сынақ әдістеріне қойылатын жалпы талаптар
36
3-қосымша, "50 оС кезіндегі кинематикалық жабысқақтық" көрсеткіші
МЕМСТ 33-2000
(ИСО 3104-94)
Мұнай өнімдері. Мөлдір және мөлдір емес сұйықтықтар. Кинематикалық жабысқақтықты анықтау және динамикалық жабысқақтықты есептеу
37
3-қосымша, "Ашық тиглде анықталатын тұтану температурасы" көрсеткіші
МЕМСТ 26378.4-84
Пайдаланылған мұнай өнімдері. Ашық тиглде тұтану температурасын анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
38
МЕМСТ 26378.4-2015
Пайдаланылған мұнай өнімдері. Ашық тиглде тұтану температурасын анықтау әдісі
39
3-қосымша, "Механикалық қоспалардың массалық үлесі" және
"Ластану құрамы" көрсеткіштері
МЕМСТ 26378.2-84
Пайдаланылған мұнай өнімдері. Механикалық қоспаларды және ластануды анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
40
МЕМСТ 26378.2-2015
Пайдаланылған мұнай өнімдері. Механикалық қоспаларды және ластануды анықтау әдісі
41
МЕМСТ 33159-2014
Пайдаланылған майлау майлары. Ерімейтін заттардың құрамын анықтау
42
3-қосымша, "Судың массалық үлесі" көрсеткіші
МЕМСТ 26378.1-84
Пайдаланылған мұнай өнімдері. Суды анықтау әдісі
01.01.2019 дейін қолданылады
43
МЕМСТ 26378.1-2015
Пайдаланылған мұнай өнімдері. Суды анықтау әдісі
".