О структуре и формате расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 сентября 2017 года № 117.
В соответствии с пунктом 6 статьи 325 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин.
2. Установить, что разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных структурой и форматом, утвержденными настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, опубликованном на официальном сайте Евразийского экономического союза, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 сентября 2017 г. № 117
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
1. Настоящий документ определяет структуру и формат расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, формируемого в виде электронного документа (далее – электронный расчет размера обеспечения).
2. Для целей трансграничного обмена электронный расчет размера обеспечения подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с Положением об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125, а для использования электронного расчета размера обеспечения на территории одного государства – члена Евразийского экономического союза – в соответствии с законодательством этого государства – члена Евразийского экономического союза.

Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін есептеудің құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 117 шешімі
Еуразиялық экономкикалық одақтың Кеден кодексі 325-бабының 6-тармағына және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін есептеудің құрылымы мен форматы бекітілсін.
2. Осы Шешіммен бекітілген құрылым мен форматта көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізілімінде орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйелерін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру өзінің құзыретіне кіретін Еуразиялық экономикалық комиссияның департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 117 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын
төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін есептеудің
ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Осы құжат электрондық құжат түрінде қалыптастырылатын кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін есептеудің құрылымы мен форматын (бұдан әрі – қамтамасыз ету мөлшерін электрондық есептеу) айқындайды.
2. Трансшекаралық алмасу мақсатында қамтамасыз ету мөлшерін электрондық есептеу Еуразиялық экономикалық комиссияның 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимыл кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы ережеге сәйкес, ал қамтамасыз ету мөлшерін электрондық есептеуді бір Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағында пайдалану үшін – осы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.

3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"Кодекс" – Таможенный кодекс Евразийского экономического союза;
"реестр НСИ Союза" – реестр нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза;
"Союз" – Евразийский экономический союз;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
4. Электронный расчет размера обеспечения формируется в соответствии со структурой, определяемой настоящим документом (далее – структура расчета размера обеспечения), в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.

3. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілердегі мағыналарында қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқарған сөздер мыналарды білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік тор консорциумы ұсынған (W3C) таңба тілінің кеңейтілген пішімі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"Кодекс" – Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі;
"Одақтың НАА тізілімі" – Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімі;
"Одақ" – Еуразиялық экономикалық одақ;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы.
4. Қамтамасыз ету мөлшері электрондық есептеу осы құжатта айқындалатын құрылымға сәйкес (бұдан әрі – қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымы) XML форматында, мынадай стандарттардың талаптарын ескере отырып қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникация желісінде жарияланған;
"Namespaces in XML" – http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникация желісінде жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes – http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайы бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникация желісінде жарияланған.

5. Структура расчета размера обеспечения приводится в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре расчета размера обеспечения;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, объекты которых использованы при проектировании объектов пространства имен структуры расчета размера обеспечения);
в) реквизитного состава структуры расчета размера обеспечения (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений о базовых типах данных, используемых в структуре расчета размера обеспечения;
д) сведений об общих простых типах данных, используемых в структуре расчета размера обеспечения;
е) сведений о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре расчета размера обеспечения;
ж) описания заполнения отдельных реквизитов структуры расчета размера обеспечения.

5. Қамтамасыз ету мөлшерін есептеудің құрылымы мыналарды көрсете отырып, кесте нысанында келтіріледі:
а) қамтамасыз ету мөлшерін есептеудің құрылымы туралы жалпы мәліметтер;
б) аттардың импортталатын кеңістігі (объектілері қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының аттар кеңістігі объектілерін жобалау кезінде пайдаланылған аттар кеңістігі);
в) қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының деректемелік құрамы (қарапайым деректемелерге дейін сатылы деңгейлерін қоса алғанда);
г) қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы мәліметтер;
д) қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы жай типтері туралы мәліметтер;
е) қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласындағы деректер моделіндегі деректердің қолданбалы жай типтері туралы мәліметтер;
ж) қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының жекелеген деректерін толтырудың сипаттамасы.

8. Реквизитный состав структуры расчета размера обеспечения приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" –  идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры расчета размера обеспечения используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры расчета размера обеспечения
Сноска. Таблица 3 с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.12.2017 № 176 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00291
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
1

8. Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің сатылай нөмірі көрсетіле отырып, деректеменің тұрақталған немесе ресми сөзбен таңбалануы;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіруші мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"деректердің типі" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"көпт." – деректердің көптігі (мүмкін болатын деректемелердің қайталануының міндеттілігі (опциялығы) және саны).
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай таңбалар пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n –  деректеме міндетті, n рет қайталануы тиіс (n > 1);
1. *–  деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..*–  деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (n > 1);
n..m –  деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспай қайталануы тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен аспай (m > 1) пайдаланылуы тиіс.
3-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo: Edoc Code)
Электрондық құжаттардың және мәліметтердің тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен таңбалануы
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтердің) бір мағынада сәйкестендіргіш символдардың жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Ref Id)
осы электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректерін қалыптастыруға жауап ретінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) датасы мен уақыты (csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған датасы мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo: Customs Declaration Id Details)
тауарлар декларациясының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
M.CA.CDT.00258 Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1

5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
6. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌IndicatorCode)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
7. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
1
8. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
общее число товаров в документе
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
9. Товарная партия
(cacdo:‌PGCGoods‌Shipment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00489
M.CA.CDT.00414
Определяется областями значений вложенных элементов
1
9.1. Товар
(cacdo:‌PGCGoods‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.00488
M.CA.CDT.00419
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
9.1.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
9.1.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
9.1.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
1..4
9.1.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
9.1.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
9.1.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық таңбасы
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
5.2. Құжаттың датасы
(csdo: Doc Creation Date)
Құжаттың тіркелген датасы
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
6. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo: EDoc IndicatorCode)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
7. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
1
8. Тауарлар саны
(casdo: Goods Quantity)
құжаттағы тауарлардың жалпы саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
9. Тауарлар партиясы
(cacdo: PGCGoods Shipment Details)
тауарлардың партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00489
M.CA.CDT.00414
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
9.1. Тауар
(cacdo: PGCGoods Item Details)
Тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00488
M.CA.CDT.00419
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1..*
9.1.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
9.1.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ сәйкес тауардың кодтық таңбасы
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
9.1.3. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауардың сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
1..4
9.1.4. Брутто салмағы
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
тауардың салмағы, бруттосы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
9.1.5. Нетто салмағы
(csdo: Unified Net Mass Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
9.1.6. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы (casdo: easure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты таңбасы
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

9.1.7. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
порядковый номер листа
M.CA.SDE.00503
M.SDT.00105
1
9.1.8. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в декларации на товары
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
1
9.1.9. Порядковый номер в списке
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в списке (применяется в Республике Казахстан)
M.CA.SDE.00217
M.SDT.00105
0..1
9.1.10. Код особенности классификации товара
(casdo:‌Goods‌Classification‌Code)
кодовое обозначение особенности классификации товара
M.CA.SDE.00190
M.SDT.00169
0..1
9.1.11. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..3
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
9.1.12. Группа товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
сведения о группе товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, технических, коммерческих), необходимых для классификации товара и для исчисления таможенной стоимости
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение компонента машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
сведения о характеристиках товара в группе
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Сведения о товаре
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00800
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1.1. Производитель
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
наименование производителя товара
M.CA.SDE.00203
M.SDT.00068
0..1

9.1.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo: Page Ordinal)
парақтың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00503
M.SDT.00105
1
9.1.8. Тауарлар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo: DTConsignment Item Ordinal)
тауарлар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
1
9.1.9. Тізімдегі реттік нөмірі
(casdo: List Item Ordinal)
тізімдегі тауардың реттік нөмірі (Қазақстан Республикасында қолданылады)
M.CA.SDE.00217
M.SDT.00105
0..1
9.1.10. Тауар сыныптауышы ерекшелігінің коды
(casdo: Goods Classification Code)
тауар сынытпауышы ерекшелігінің кодтық таңбалануы
M.CA.SDE.00190
M.SDT.00169
0..1
9.1.11. Негізгі және қосымша өлшем бірліктен өзгешеленетін өлшем бірліктегі тауардың саны
(cacdo: Add Goods Measure Details)
Негізгі және қосымша өлшем бірліктен өзгешеленетін өлшем бірліктегі тауардың саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..3
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты таңбасы
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
9.1.12. Тауарлар тобы
(cacdo: Goods Item Group Details)
басқа тауарлар топтарының сипаттарынан өзгешеленетін бір атаудағы тауарлар тобы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*
*.1. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауарлардың сыныптауышы және кедендік бағаны есептеу үшін қажетті қосымша сипаттарын ескеретін тауарлар топтарының сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес машина компонентінің кодтық таңбасы
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Тауарлар тобындағы тауарлардың сипаттары
(cacdo: Commodity Group Item Details)
тауарлар тобының сипаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*
*.3.1. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Commodity Description Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00800
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.3.1.1. Өндіруші
(casdo: Manufacturer Name)
тауарды өндірушінің атауы
M.CA.SDE.00203
M.SDT.00068
0..1

*.3.1.2. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.3. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
наименование места происхождения
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.4. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
наименование марки
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.5. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
наименование модели продукта (товара)
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.6. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
уникальный идентификатор вида продукта (товара) или артикул товара
M.SDE.00140
M.SDT.00093
0..1
*.3.1.7. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
наименование сорта (группы сортов) продукта (товара)
M.SDE.00234
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.8. Наименование стандарта
(casdo:‌Standard‌Name)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государтвенного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
M.SDT.00069
0..1
*.3.1.9. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
уникальный идентификатор (серийный номер, код) экземпляра продукта (товара)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..*
*.3.1.10. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата производства (изготовления) товара
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.3.2. Габаритные размеры объекта
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
линейные размеры объекта (длина, ширина и высота)
M.CDE.00066
M.CDT.00055
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.2.1. Длина
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
линейный размер объекта в продольном направлении
M.SDE.00171
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.2.2. Ширина
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
линейный размер объекта в поперечном направлении
M.SDE.00170
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.2.3. Высота
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
линейный размер объекта в вертикальном направлении
M.SDE.00169
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1

*.3.1.2. Тауар белгісінің атауы
(casdo: Trade Mark Name)
Тауар белгісінің, авторлық құқық, аралас құқықтар объектісінің, патенттің атауы
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.3. Шығарылған жерінің атауы
(casdo: Production Place Name)
шығарылған жерінің атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.4. Маркасының атауы
(csdo: Product Mark Name)
маркасының атауы
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.5. Моделінің атауы
(csdo: Product Model Name)
моделінің атауы продукта (товара)
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.6. Өнімнің сәйкестендіргіші
(csdo: Product Id)
өнім (тауар) түрінің бірегей сәйкестендіргіші немесе тауардың артикулі
M.SDE.00140
M.SDT.00093
0..1
*.3.1.7. Сұрыптың атауы
(csdo: Product Sort Name)
Өнімнің (тауардың) сұрыбының (сұрыптар тобының) атауы
M.SDE.00234
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.8. Стандарттың атауы
(casdo: Standard Name)
тауарға арналған стандарттың (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымдық) немесе техникалық шарттардың атауы
M.CA.SDE.00209
M.SDT.00069
0..1
*.3.1.9. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші
(csdo: Product Instance Id)
өнімнің (тауардың) нұсқасының бірегей сәйкестендіргіші (сериялық нөмірі, коды)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..*
*.3.1.10. Өндірілген датасы
(csdo: Manufacture Date)
тауардың өндірілген (дайындалған) датасы
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.3.2. Объектінің көлемдік өлшемдері
(ccdo: Unified Overall Dimension Details)
объектінің желілік өлшемдері (ұзындығы, ені және биіктігі)
M.CDE.00066
M.CDT.00055
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.3.2.1. Ұзындығы
(csdo: Unified Length Measure)
объектінің қиғаш бағыттағы желілік өлшемдері
M.SDE.00171
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3.2.2. Ені
(csdo: Unified Width Measure)
объектінің көлденең бағыттағы желілік өлшемдері
M.SDE.00170
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3.2.3. Биіктігі
(csdo: Unified Height Measure)
объектінің сатылас бағыттағы желілік өлшемдері
M.SDE.00169
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

*.3.3. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
сведения о лесоматериалах
M.CA.CDE.00477
M.CA.CDT.00420
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.3.1. Сортимент товара
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
описание сортимента
M.CA.SDE.00211
M.SDT.00069
0..1
*.3.3.2. Наименование породы древесины
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
наименование породы древесины
M.CA.SDE.00212
M.SDT.00067
0..1
*.3.4. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.4.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.4.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
9.1.13. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00504
M.CA.CDT.00443
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
M.CA.CDT.00082
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
M.SDT.00055
0..1

*.3.3. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo: Wood Description Details)
ағаш материалдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00477
M.CA.CDT.00420
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.3.3.1. Тауардың сортименті
(casdo: Wood Sortiment Name)
сортименттің сипаттамасы
M.CA.SDE.00211
M.SDT.00069
0..1
*.3.3.2. Ағаш тұқымдасының атауы
(casdo: Wood Kind Name)
ағаш тұқымдасының атауы
M.CA.SDE.00212
M.SDT.00067
0..1
*.3.4. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.3.4.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3.4.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты таңбасы
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
9.1.13. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo: DTAutomobile Details)
автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00504
M.CA.CDT.00443
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.2. Көлік құралы шассиінің (жиегінің) сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Chassis Id)
көлік құралы шассиінің (жиегінің) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
*.3. Көлік құралы шанағының дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Body Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) шанағының (кабинасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo: Vehicle Model Details)
көлік құралының маркасы мен моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
M.CA.CDT.00082
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.4.1. Көлік құралының маркасының коды
(csdo: Vehicle Make Code)
Көлік құралы маркасының кодтық таңбасы
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы (csdo: Vehicle Make Name)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) маркасының атауы
M.SDE.00219
M.SDT.00055
0..1

*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
M.SDT.00068
0..1
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата изготовления (момент выпуска) транспортного средства
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
M.SDT.00092
0..1
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.CA.SDE.00092
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
M.SDT.00122
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
масса груза, на перевозку которого рассчитано данное транспортное средство
M.CA.SDE.00289
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
пробег транспортного средства
M.CA.SDE.00632
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
идентификационный номер устройства или системы вызова экстренных оперативных служб, которыми оборудовано транспортное средство
M.CA.SDE.00631
M.SDT.00093
0..1
9.1.14. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы (casdo: Vehicle Model Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
M.SDT.00068
0..1
*.5. Өндірілген датасы
(csdo: Manufacture Date)
Көлік құралының шығарылған датасы (шығарылған сәті)
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Engine Id)
өндіруші берген қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
M.SDT.00092
0..1
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс істеу көлемі
(casdo: Engine Volume Measure)
Іштен жанатын қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс істеу көлемі
M.CA.SDE.00092
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.8. Қозғалтқыштың барынша жоғары қуаттылығы
(csdo: Engine Max Power Measure)
қозғалтқыштың барынша жоғары қуаттылығы
M.SDE.00218
M.SDT.00122
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.9. Көлік құралының жүк көтерімділігі
(casdo: Transport Carrying Capacity Measure)
осы көлік құралының тасымалдауына есептелген жүктің массасы
M.CA.SDE.00289
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.10. Жүріп өткен жолы
(casdo: Vehicle Mileage Measure)
көлік құралының жүріп өткен жолы
M.CA.SDE.00632
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11. Бағасы
(casdo: CAValue Amount)
бағасы
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00144
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.12. Шұғыл жедел шақыру құрылғыларының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: Emergency Device Id)
көлік құралы жабдықталған шұғыл жедел шақыру құрылғыларының немесе жүйелерінің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00631
M.SDT.00093
0..1
9.1.14. Жүктер, жүк орындары, тұғырлар және тауарлардың орамдары
(cacdo: Cargo Package Pallet Details)
жүктер, жүк орындары, тұғырлар және тауарлардың орамдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo: Package Availability Code)
тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Quantity)
тауар орналастырылған жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Ішінара жүк орналастырылған жүк орындарының саны (casdo: Cargo Part Quantity)
ішінара жүк орналастырылған жүк орындарының саны
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo: Cargo Kind Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Жүк, тара, орама, тұғыр туралы мәліметтер
(cacdo: Package Pallet Details)
жүк, тара, орама, тұғыр туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*

*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации о грузе, грузовых местах, упаковках, поддонах
M.CA.SDE.00701
M.CA.SDT.00162
1
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
9.1.15. Дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
M.CA.CDE.00605
M.CA.CDT.00425
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной нефти или нефтепродуктов
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
количество фактически переданной нефти или нефтепродуктов
M.CA.SDE.00689
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
название месторождения
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..*
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, действующее на дату заключения контракта с недропользователем
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
9.1.16. Количество электроэнергии
(cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details)
сведения о принятой и переданной электроэнергии
M.CA.CDE.00490
M.CA.CDT.00426
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество переданной электроэнергии
(casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)
количество переданной электроэнергии
M.CA.SDE.00282
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Количество принятой электроэнергии
(casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)
количество принятой электроэнергии
M.CA.SDE.00281
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1

*.5.1. Жүк орны туралы ақпарат түрінің коды (упаковке) (casdo: Cargo Package Info Kind Code)
жүк, жүк орындары, орамалар, тұғырлар туралы ақпарат түрінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00701
M.CA.SDT.00162
1
*.5.2. Орама түрінің коды
(csdo: Package Kind Code)
жүктің, ораманың немесе орама материалының кодтық таңбасы
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
*.5.3. Орамалардың саны
(csdo: Package Quantity)
орамалардың, тұғырлардың саны
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo: Cargo Description Text)
жүктің, тұғырдың, жүк орнының немесе тауарларды таңбалаудың сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
9.1.15. Құбыржол көлігімен өткізілетін тауарлар туралы қосымша мәліметтер
(cacdo: Pipeline Goods Details)
құбыржол көлігімен өткізілетін тауарлар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00605
M.CA.CDT.00425
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.1.  Берілген мұнайдың және мұнай өнімдерінің саны
(casdo: Oil Transfer Measure)
мұнайдың және мұнай өнімдерінің нақты берілген саны
M.CA.SDE.00689
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
кен орнының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..*
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарт жасасқан күні қолданыста болатын ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың кодтық таңбасы
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
9.1.16. Электр энергиясының саны
(cacdo: Electric Power Transfer Details)
қабылданған және берілген электр энергиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00490
M.CA.CDT.00426
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.1. Берілген электр энергиясының саны
(casdo: Export Electric Power Measure)
берілген электр энергиясының саны
M.CA.SDE.00282
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Қабылданған электр энергиясының саны
(casdo: Import Electric‌Power Measure)
қабылданған электр энергиясының саны
M.CA.SDE.00281
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

9.1.17. Товары, помещенные под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного склада
(cacdo:‌Warehousing‌Goods‌Item‌Details)
сведения о товаре, помещенном под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного склада и использованном при изготовлении декларируемого товара
M.CA.CDE.00505
M.CA.CDT.00444
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
идентификатор записи (номер строки) сведений о предшествующих документах, в которой указаны сведения о предшествующей декларации на товары
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.2. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.3. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в дополнительной единице измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.4. Группа товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
сведения о группе товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, технических, коммерческих), необходимых для классификации товара и для исчисления таможенной стоимости
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.4.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение компонента машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.4.3. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
сведения о характеристиках товара в группе
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.3.1. Сведения о товаре
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00800
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

9.1.17. Еркін кеден аймағының немесе еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар
(cacdo: Warehousing Goods Item Details)
еркін кеден аймағының немесе еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған және декларацияланатын тауарларды дайындау кезінде пайдаланылған тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00505
M.CA.CDT.00444
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сілтеме жасалатын сәйкестендіргіші
(casdo: Reference Line Id)
Алдындағы тауарларға арналған декларациялар туралы мәліметтер көрсетілген алдындағы құжаттар туралы мәліметтер жазбасының (жолының нөмірінің) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.2. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауардың сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.3. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
қосымша өлшем бірлігіндегі тауардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*
*.3.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты таңбасы
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.4. Тауарлар тобы
(cacdo: Goods Item Group Details)
басқа тауарлар топтарының сипаттарынан өзгешеленетін бір атаудағы тауарлар тобы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*
*.4.1. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауарлардың сыныптауышы және кедендік бағаны есептеу үшін қажетті қосымша сипаттарын ескеретін тауарлар топтарының сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.4.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес машина компонентінің кодтық таңбасы
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.4.3. Тауарлар тобындағы тауарлардың сипаттары
(cacdo: Commodity Group Item Details)
тауарлар тобының сипаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..*
*.4.3.1. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Commodity Description Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00800
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1

*.4.3.3. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
сведения о лесоматериалах
M.CA.CDE.00477
M.CA.CDT.00420
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.3.3.1. Сортимент товара
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
описание сортимента
M.CA.SDE.00211
M.SDT.00069
0..1
*.4.3.3.2. Наименование породы древесины
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
наименование породы древесины
M.CA.SDE.00212
M.SDT.00067
0..1
*.4.3.4. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.3.4.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.4.3.4.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
9.1.18. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
9.1.19. Преференции
(cacdo:‌Preference‌Details)
сведения о преференциях
M.CA.CDE.00492
M.CA.CDT.00427
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код преференции по уплате таможенных сборов
(casdo:‌Customs‌Clearance‌Charges‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенных сборов
M.CA.SDE.00610
M.CA.SDT.00150
1
*.2. Код преференции по уплате таможенной пошлины
(casdo:‌Customs‌Duty‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате таможенной пошлины
M.CA.SDE.00682
M.CA.SDT.00150
1
*.3. Код преференции по уплате акциза
(casdo:‌Excise‌Pref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате акциза
M.CA.SDE.00612
M.CA.SDT.00150
1
*.4. Код преференции по уплате налога на добавленную стоимость
(casdo:‌VATPref‌Code)
кодовое обозначение преференции по уплате налога на добавленную стоимость
M.CA.SDE.00611
M.CA.SDT.00150
1

*.4.3.3. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo: Wood Description Details)
ағаш материалдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00477
M.CA.CDT.00420
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.4.3.3.1. Тауардың сортименті
(casdo: Wood Sortiment Name)
сортименттің сипаттамасы
M.CA.SDE.00211
M.SDT.00069
0..1
*.4.3.3.2. Ағаш тұқымдасының атауы
(casdo: Wood Kind Name)
ағаш тұқымдасының атауы
M.CA.SDE.00212
M.SDT.00067
0..1
*.4.3.4. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.4.3.4.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDT.00074
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.4.3.4.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты таңбасы
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
9.1.18. Шығарылған елі
(cacdo: Origin Country Details)
шығарылған елі туралы мәлімет
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық таңбасы
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
9.1.19. Преференциялар
(cacdo: Preference Details)
преференциялар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00492
M.CA.CDT.00427
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
*.1. Кедендік алымдарды төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: Customs Clearance Charges Pref Code)
кедендік алымдарды төлеу бойынша преференциялардың кодтық таңбалануы
M.CA.SDE.00610
M.CA.SDT.00150
1
*.2. Кедендік баждарды төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: Customs Duty Pref Code)
кедендік баждарды төлеу бойынша преференциялардың кодтық таңбалануы
M.CA.SDE.00682
M.CA.SDT.00150
1
*.3. Акциздерді төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: Excise Pref Code)
акциздерді төлеу бойынша преференциялардың кодтық таңбалануы
M.CA.SDE.00612
M.CA.SDT.00150
1
*.4. Қосылған құн салығын төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: VATPref Code)
қосылған құн салығын төлеу бойынша преференциялардың кодтық таңбалануы
M.CA.SDE.00611
M.CA.SDT.00150
1

9.1.20. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость товаров (стоимостная основа для расчета)
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
9.1.21. Код проверки таможенных, иных документов и (или) сведений
(cacdo:‌Customs‌Check‌Code‌Details)
цифровое кодовое обозначение проверки таможенных, иных документов и (или) сведений
M.CA.CDE.00182
M.CA.CDT.00197
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Признак проверки в отношении сведений о количестве (весе) товара
(casdo:‌Weight‌Check‌Indicator)
признак проверки таможенных, иных документов и (или) сведений в отношении сведений о количестве (весе) товара и (или) о количестве товара в дополнительной единице измерения
M.CA.SDE.00172
M.BDT.00013
1
*.2. Признак проверки в отношении сведений о происхождении товара и (или) тарифных преференциях
(casdo:‌Original‌Check‌Indicator)
признак проверки таможенных, иных документов и (или) сведений в отношении сведений о происхождении товара и (или) тарифных преференциях
M.CA.SDE.00173
M.BDT.00013
1
*.3. Признак проверки в отношении классификационного кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌Commodity‌Check‌Indicator)
признак проверки таможенных, иных документов и (или) сведений в отношении классификационного кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00174
M.BDT.00013
1
*.4. Признак проверки в отношении сведений о таможенной стоимости товара
(casdo:‌Customs‌Value‌Check‌Indicator)
признак проверки таможенных, иных документов и (или) сведений в отношении сведений о таможенной стоимости товара
M.CA.SDE.00175
M.BDT.00013
1
*.5. Признак проверки в отношении сведений об исчислении таможенных и иных платежей
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Check‌Indicator)
признак проверки таможенных, иных документов и (или) сведений в отношении сведений об исчислении таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
M.CA.SDE.00176
M.BDT.00013
1
*.6. Признак проверки в отношении сведений о применении льгот по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Fact‌Payment‌Check‌Indicator)
признак проверки таможенных, иных документов и (или) сведений в отношении сведений о применении льгот по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00177
M.BDT.00013
1
9.1.22. Представленный документ (сведения)
(cacdo:‌PGCPresented‌Doc‌Details)
сведения о документе и (или) источнике информации
M.CA.CDE.00484
M.CA.CDT.00432
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
сведения об информационном ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

9.1.20. Кедендік бағасы
(casdo: Customs Value Amount)
тауарлардың кедендік бағасы (есептеу үшін бағалық негізі)
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
1
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00144
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
9.1.21. Кедендік тексерудің, өзге де құжаттардың және (немесе) мәліметтердің цифрлық коды
(cacdo: Customs Check Code Details)
кедендік тексерудің, өзге де құжаттардың және (немесе) мәліметтердің цифрлық кодтық таңбасы
M.CA.CDE.00182
M.CA.CDT.00197
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
*.1. Тауардың саны (салмағы) туралы мәліметтерге қатысты тексеру белгісі (casdo: Weight Check Indicator)
тауарлардың саны (салмағы) туралы және (немесе) қосымша өлшем бірлігіндегі тауардың саны туралы мәліметтерге қатысты кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру белгісі
M.CA.SDE.00172
M.BDT.00013
1
*.2. Тауардың шығарылған жері және (немесе) тарифтік преференциялар туралы мәліметтерге қатысты тексеру белгісі (casdo: Original Check Indicator)
тауардың шығарылған жері және (немесе) тарифтік преференциялар туралы мәліметтерге қатысты кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру белгісі
M.CA.SDE.00173
M.BDT.00013
1
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың сыныптауыштық кодына қатысты тексеру белгісі
(casdo: Commodity Check Indicator)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың сыныптауыштық кодына қатысты кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру белгісі
M.CA.SDE.00174
M.BDT.00013
1
*.4. Тауардың құны туралы мәліметтерге қатысты тексеру белгісі
(casdo: Customs Value Check Indicator)
тауардың құны туралы мәліметтерге қатысты кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру белгісі
M.CA.SDE.00175
M.BDT.00013
1
*.5. Кедендік және өзге де төлемдерді есептеу туралы мәліметтерге қатысты тексерудің белгісі
(casdo: Duty Tax Fee Check Indicator)
кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждарды есептеу туралы мәліметтерге қатысты кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру белгісі
M.CA.SDE.00176
M.BDT.00013
1
*.6. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолдану туралы мәліметтерге қатысты тексерудің белгісі
(casdo: Fact Payment Check Indicator)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолдану туралы мәліметтерге қатысты кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру белгісі
M.CA.SDE.00177
M.BDT.00013
1
9.1.22. Ұсынылған құжат (мәліметтер)
(cacdo: PGCPresented Doc Details)
құжат және (немесе) ақпарат көзі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00484
M.CA.CDT.00432
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодтық таңбасы
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық таңбасы
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың датасы
(csdo: Doc Creation Date)
құжатты беру, қол қою, бекіту немесе тіркеу датасы
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған датасы
(csdo: Doc Start Date)
ол мерзім ішінде күші бар құжаттың басталған датасы
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған датасы
(csdo: Doc Validity Date)
ол мерзім ішінде күші бар құжаттың аяқталған датасы
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодтық таңбасы
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.8. Уәкілетті мүше мемлекеттің атауы
(csdo: Authority Name)
Мүше мемлекеттің мемлекеттік билігінің не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Уәкілетті мүше мемлекеттің сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
Құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo: Information Source Details)
"Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ақпараттық ресурс туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
9.1.23. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details)
сведения об исчислении таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
основа начисления платежа
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ақпараттық ресурстың атауы
(casdo: Information Source Name)
Ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Нақтыланған мәліметтерге сілтеме
(csdo: Details Resource Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Дата
(csdo: Event Date)
Ақпараттық ресурсқа өтініш жасаған дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Жазбалардың сәйкестендіргіші
(casdo: Line Id)
Жазбаға бірыңғай сілтеме жасау мақсаты үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo: EDoc Code)
Электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo: Doc Arch Id Details)
электрондық құжаттарды сақтау қоймасына орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіш
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.13.1. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo: EArch Id)
электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сақтау қоймасындағы сәйкестендіргіші
(casdo: EDoc Arch Id)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) сақтау қоймасындағы сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
9.1.23. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo: Goods Item Payment Details)
кедендік және өзге де төлемді есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Төлемді есепке жазу негізі
(casdo: Tax Base Measure)
төлемді есепке жазу негізі
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo: Unified Currency N3 Code)
есепке жазу негіздері (адвалорлық ставканың) валютасының цифрлық кодтық таңбасы
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.4. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit Code)
Есепке жазу негіздері өлшем бірлігінің кодтық таңбасы (ерекше ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.5. Төлемнің пайдаланылатын ставкасы
(cacdo: Effective Customs Rate Details)
есептесу кезінде пайдаланылатын төлемнің ставкасы
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1

*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
значение ставки таможенного платежа или ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
1
*.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
количество календарных дней
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
количество этапов
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
число полных и неполных календарных месяцев
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в сведениях о предшествующем документе
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе или сведениях
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1

*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
төлем ставкасы түрінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.5.2. Кедендік төлем ставкасы (casdo: Duty Tax Fee Rate Value)
кедендік төлем ставкасының немесе қайта қаржыландыру ставкасының мәні
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
1
*.5.3. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодтық таңбасы (ерекше ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.5.4. Валютаның цифрлық кодтық таңбасы
(csdo: Unified Currency N3 Code)
Ставка валютасы цифрлық кодтық таңбасы (ерекше ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) таңбалануы
M.SDT.00091
1
*.5.5. Күндердің саны
(csdo: Day Quantity)
күнтізбелік күндердің саны
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.5.6. Сатылай кезеңдердің саны
(casdo: Stage Quantity)
сатылай кезеңдердің саны
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.5.7. Айлардың саны
(csdo: Month Quantity)
толық және толық емес күнтізбелік айлардың саны
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.5.8. Салмақтық коэффициент
(casdo: Weight Ratio Number)
өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (ерекше ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.6. Ставканыі қолдану датасы
(casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
төлемнің ставкасын қолдану датасы
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.7. Төлем ерекшелігінің коды
(casdo: Customs Tax Payment Feature Code)
кедендік және өзге де төлемдердің ерекшеліктерінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
*.8. Сомасы
(casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00145
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес топтың нөмірі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.10. Жазбаның сілтеме жасалатын сәйкестендіргіші
(casdo: Reference Line Id)
алдыңғы құжат туралы мәліметтердегі жазбаның сілтеме жасалатын сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтеме жасалатын сәйкестендіргіші
(casdo: Ref Reference Line Id)
алдыңғы құжаттағы және мәліметтердегі жазбаның сілтеме жасалатын сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.12. Тауардың сілтеме нөмірі
(casdo: Reference Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1

9.1.24. Размер обеспечения по товару
(cacdo:‌PGCGoods‌Item‌Guarantee‌Details)
сведения о размере обеспечения в отношении товара по виду таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00486
M.CA.CDT.00415
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
исчисленная сумма платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.3. Предыдущая сумма платежа
(casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)
предыдущая сумма платежа
M.CA.SDE.00625
M.CA.SDT.00147
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.4. Изменение суммы платежа
(casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)
изменение суммы платежа
M.CA.SDE.00628
M.CA.SDT.00147
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
9.2. Размер обеспечения
(cacdo:‌PGCGuarantee‌Details)
сведения о размере обеспечения по всем товарам
M.CA.CDE.00487
M.CA.CDT.00431
Определяется областями значений вложенных элементов
1
9.2.1. Размер обеспечения по виду платежа
(cacdo:‌PGCGuarantee‌Amount‌Details)
сведения о размере обеспечения по виду платежа
M.CA.CDE.00181
M.CA.CDT.00196
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌NAmount)
сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00293
M.CA.SDT.00147
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
9.2.2. Общая сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Total‌Guarantee‌NAmount)
общая сумма (размер) обеспечения
M.CA.SDE.00294
M.CA.SDT.00147
1..*
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

9.1.24. Тауар бойынша қамтамасыз ету мөлшері
(cacdo: PGCGoods Item Guarantee Details)
кедендік және өзге де төлемдердің түрі бойынша тауарларға қатысты қамтамасыз ету мөлшері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00486
M.CA.CDT.00415
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Сомасы
(casdo: CAPayment NAmount)
есептелген төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
1
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00145
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3. Алдыңғы төлем сомасы
(casdo: Previous CAPayment NAmount)
алдыңғы төлем сомасы
M.CA.SDE.00625
M.CA.SDT.00147
1
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00145
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.4. Төлем сомасының өзгеруі
(casdo: Difference CAPayment NAmount)
төлем сомасының өзгеруі
M.CA.SDE.00628
M.CA.SDT.00147
1
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00145
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
9.2. Қамтамасыз ету мөлшері
(cacdo: PGCGuarantee Details)
барлық тауарлар бойынша қамтамасыз ету мөлшері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00487
M.CA.CDT.00431
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
9.2.1. Төлем түрі бойынша қамтамасыз ету мөлшері
(cacdo: PGCGuarantee Amount Details)
төлемнің түрі бойынша қамтамасыз ету мөлшері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00181
M.CA.CDT.00196
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің кодтық таңбасы
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo: Guarantee NAmount)
қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00293
M.CA.SDT.00147
1
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00145
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
9.2.2. Қамтамасыз етудің жалпы сомасы (мөлшері)
(casdo: Total Guarantee NAmount)
қамтамасыз етудің жалпы сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00294
M.CA.SDT.00147
1..*
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
валютаның кодтық таңбасы
M.SDT.00145
1
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

10. Подпись должностного лица таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Sign‌Details)
сведения о должностном лице таможенного органа, заполнившем (подписавшем) документ
M.CA.CDE.00514
M.CA.CDT.00448
Определяется областями значений вложенных элементов
1
10.1. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
сведения о должностном лице таможенного органа
M.CA.CDE.00096
M.CA.CDT.00209
Определяется областями значений вложенных элементов
1
10.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
10.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
10.1.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:‌LNPId)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
M.CA.SDT.00090
0..1
10.1.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа, указанного на оттиске ЛНП
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
10.2. Дата и время подписи
(casdo:‌Signing‌Date‌Time)
дата и время заполнения (подписи) документа
M.CA.SDE.00637
M.BDT.00006
0..1
9. Сведения о базовых типах данных, используемых в структуре расчета размера обеспечения, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, используемых в структуре расчета размера обеспечения
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры расчета размера обеспечения.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, используемые в структуре расчета размера обеспечения
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)

10. Кеден органы лауазымды адамының қолы
(cacdo: Customs Person Sign Details)
құжатты толтырған (қол қойған) кеден органының лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00514
M.CA.CDT.00448
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
10.1. Кеден органының лауазымды адамы
(cacdo: Customs Person Details)
кеден органының лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00096
M.CA.CDT.00209
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
1
10.1.1. Т.А.Ә.
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің саласымен айқындалады
0..1
*.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші және орташа аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
10.1.2. Лауазымның атауы
(csdo: Position Name)
қызметкердің лауазымның атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
10.1.3. Кеден органы лауазымды адамының ЖТН нөмірі
(casdo: LNPId)
кеден органы лауазымды адамының ЖТН нөмірі
M.CA.SDE.00413
M.CA.SDT.00090
0..1
10.1.4. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодтық таңбасы, указанного на оттиске ЛНП
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
10.2. Қол қою датасы мен уақыты
(casdo: Signing Date Time)
құжатты толтыру (қол қою) датасы мен уақыты
M.CA.SDE.00637
M.BDT.00006
0..1
9. Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде келтірілген.
4-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерінің есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің
базалық түрлері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Аттардың кеңістігінің префиксі
bdt
Аттар кеңістігіндегі "Х.Х.Х" символдары қамтамасыз ету мөлшерінің есептеу құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөмеріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндердің саласы" – деректер типіне сәйкес келетін, көптеген жол берілетін мәндер.
5-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің
базалық типтері
№ р/с
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндердің саласы
1
M.BDT.00005
Date Type
Датасы. Типі.
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес датаның таңбалануы
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Датасы және уақыты. Типі.
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес датаның және уақыттың таңбалануы
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Типі.
екі мағынаның біреуі: "true" (шын) немесе "false" (жалған)

10. Сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре расчета размера обеспечения, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре расчета размера обеспечения
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры расчета размера обеспечения.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре расчета размера обеспечения
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
2
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
3
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
4
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
5
M.SDT.00067
Name20‌Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
6
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
7
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
8
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
9
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
10
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
11
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
12
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
13
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
14
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Вид упаковки_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов.

10. Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде келтірілген.
6-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің
жалпы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттардың кеңістігінің префиксі
csdo
Аттар кеңістігіндегі "Х.Х.Х" символдары қамтамасыз ету мөлшерінің есептеу құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөмеріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндердің саласы" – деректер типіне сәйкес келетін, көптеген жол берілетін мәндер.
7-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері
№ р/с
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндердің саласы
1
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумағы_ Коды. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 17
2
M.SDT.00055
Name120 Type
Аты. 120 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 120
3
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 300
4
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН _ Коды. Типі
ЕАЭО СЭҚ ТН-ның 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілері деңгейіндегі кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
5
M.SDT.00067
Name20 Type
Аты. 20 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
6
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 250
7
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 40
8
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Тип
Символдан қатары
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 250
9
M.SDT.00074
Measurement Unit Code Type
Өлшем бірлігі_ Коды. Типі
әріптік-цифрлық коды.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
10
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтама (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
11
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш.
20 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
12
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш.
50 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 50
13
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт сандық. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 4
14
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Ораманың түрі_ Коды. Типі
жүк, орама және орама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
15
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
16
M.SDT.00106
Quantity6Type
Количество. Шестизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
17
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
18
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
19
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
20
M.SDT.00125
UnifiedCurrencyN3CodeType
Валюта_ Код. Цифровой: вариант 2. Тип
значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
21
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
22
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
23
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
24
M.SDT.00145
Currency‌N3‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Цифровой: вариант 3. Тип
значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
25
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
26
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
27
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
28
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
29
M.SDT.00179
Code10Type
Код. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
30
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [A-Z0-9]{2}
15
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмірі. Үш сандық. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 3
16
M.SDT.00106
Quantity6Type
Саны. Алты сандық. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 6
17
M.SDT.00108
Id40Type
Сәйкестендіргіш.
40 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 40
18
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамаға (сыныптауышқа) сілтеме жасалған елдің коды _ Коды. Екі әріпті. Тип
"Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінің" атрибуттарымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні
Шаблон: [A-Z]{2}
19
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шама_ Өлшеу: 2 нұсқасы. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 24.
Ең жоғарғы бөлшектердің саны цифр: 6
20
M.SDT.00125
UnifiedCurrencyN3CodeType
Валюта_ Коды. Цифрлық: 2 нұсқасы. Типі
"Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінің" абтрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышы негізіндегі цифрлық кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
21
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 500
22
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Коды. 20 символға дейін: 2 нұсқасы. Типі
"Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінің" абтрибутымен айқындалған, анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 20
23
M.SDT.00144
Currency Code V3 Type
Валюта_ Коды. Әріптік: 3 нұсқасы. Типі
"Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінің" абтрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышы негізіндегі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
24
M.SDT.00145
Currency N3 Code V3 Type
Валюта_ Коды. Цифрлық: 2 нұсқасы. Типі
"Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінің" абтрибутымен айқындалған, валюталардың сыныптауышы негізіндегі цифрлық кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
25
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бес сандық. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 5
26
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіз сандық. Тип
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 8
27
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 17
28
M.SDT.00169
Code1 Type
Коды. 1 символ. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
29
M.SDT.00179
Code10Type
Коды. 10 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 10
30
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Коды. Типі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
31
M.SDT.00197
Resource‌Id‌Type
Ресурс_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
32
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств.
Шаблон: \d{3}
33
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
34
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Сведения о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре расчета размера обеспечения, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре расчета размера обеспечения
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке структуры расчета размера обеспечения.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре расчета размера обеспечения
Сноска. Таблица 9 с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19.12.2017 № 176 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00050
Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type
Особенность уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии с классификатором особенностей уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы. Нормализованная строка символов.
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00053
CustomsTaxModeCodeType
Вид налогов, сборов или иного платежа_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 4
4
M.CA.SDT.00090
LNPIdType
ЛНП должностного лица таможенного органа_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
6
M.CA.SDT.00121
RateValueType
Ставка таможенного платежа_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 12.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
7
M.CA.SDT.00146
FractionNumber9.3NumberType
Число. Формат 9.3. Тип
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
8
M.CA.SDT.00147
PaymentAmountWithNCurrencyType
Сумма c указанием цифрового кода валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
9
M.CA.SDT.00150
CustomsTaxPrefCodeType
Преференция по уплате таможенных платежей_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором льгот по уплате таможенных платежей или кода (символов), определенных нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
10
M.CA.SDT.00159
DutyTaxFeeRateKindCodeType
Вид ставки таможенного платежа_ Код. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
11
M.CA.SDT.00162
CargoPackageInfoCodeType
Грузовое место: Вид информации о грузе_ Код. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов информации о грузе, грузовых местах и упаковке.
Длина: 1
12
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
31
M.SDT.00197
Resource Id Type
Ресурс_ Сәйкестендіргіш. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 2048
32
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Коды. Типі
жол көлігі құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{3}
33
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Коды. Типі
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
34
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Типі
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналық саласы деректері моделінің деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде келтірілген.
8-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналық саласы деректері моделінің деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
casdo
Аттар кеңістігіндегі "Х.Х.Х" символдары қамтамасыз ету мөлшерінің есептеу құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған "Кедендік әкімшілендіру" нысаналық саласы деректері моделі нұсқасының нөмеріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндердің саласы" – деректер типіне сәйкес келетін, көптеген жол берілетін мәндер.
9-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректері моделінің деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
№ р/с
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндердің саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment Amount With Currency Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сомасы. Тип
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 20.
Ең жоғарғы бөлшектердің саны цифр: 2
2
M.CA.SDT.00050
Customs Tax Payment Feature Code Type
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеудің ерекшеліктері _ Коды. Типі
оларды алып қою кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кедендік және өзге де төлемдер ерекшеліктері кодының мәні. Символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00053
CustomsTaxModeCodeType
Салықтардың, алымдардың және өзге де төлемдердің түрі_ Коды. Типі
оларды алып қою кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
4
M.CA.SDT.00090
LNPIdType
Кеден органның лауазымды адамының ЖТН нөмірі _ Сәйкестендіргіш. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 4
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі _ Сәйкестендіргіш. Тип
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төменгі ұзындығы: 5.
Ең жоғарғы ұзындығы: 7
6
M.CA.SDT.00121
RateValueType
Кедендік төлем ставкасы і_ Коэффициенті. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 12.
Ең жоғарғы бөлшектердің саны цифр: 6
7
M.CA.SDT.00146
FractionNumber9.3NumberType
Саны. 9.3. Форматы. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 9.
Ең жоғарғы бөлшектердің саны цифр: 3
8
M.CA.SDT.00147
PaymentAmountWithNCurrencyType
Валютаның цифрлық коды көрсетілген сомасы_ Ақшалай сомасы. Типі
есептеп шығарудың ондық жүйесіндегі сан.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 20.
Ең жоғарғы бөлшектердің саны цифр: 2
9
M.CA.SDT.00150
CustomsTaxPrefCodeType
Кеден төлемдерінің төленуі бойынша преференция_ Коды. Типі
құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған, кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктердің және кодтардың (символға дейін) сыныптауышына сәйкес кодтың таңбасы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 2
10
M.CA.SDT.00159
DutyTaxFeeRateKindCodeType
Кедендік төлем ставкасның түрі_ Коды. Типі
кедендік төлем ставкасы түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
11
M.CA.SDT.00162
CargoPackageInfoCodeType
Жүк орны: Жүк туралы ақпараттың түрі_ Коды. Типі
жүк, жүк орындары және орамалар туралы ақпарат түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
12
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Елі_ Коды. Типі
"Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілермен айқындалған кодпен анықталған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
13
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
Кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
14
M.CA.SDT.00409
MeasureUnitAbbreviationCodeType
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
15
M.CA.SDT.00451
ShortCountryNameType
Страна Краткое название_ Код. Тип
краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
16
M.CA.SDT.00800
FractionNumber246MeasureType
Измерение. Формат 24.6. Тип
числовая величина, определенная в результате измерения
Макс. кол-во цифр: 24
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
12. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры расчета размера обеспечения приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы / пункт Порядка" – номер графы формы расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в виде документа на бумажном носителе или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 сентября 2017 г. № 112, соответствующие реквизиту структуры расчета размера обеспечения;
"признак" – признак, указывающий на необходимость (отсутствие необходимости) заполнения реквизита. Возможные значения:
M – реквизит должен быть заполнен;
B – реквизит не заполняется;
O – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 сентября 2017 г. № 112, и (или) правилом заполнения реквизита;
"правило заполнения" – определяет правила заполнения реквизита;
"вид правила" – определяет код вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, устанавливается законодательством государства-члена;

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
13
M.CA.SDT.00201
EDoc Indicator Code Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Коды. Типі
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодтық мәні.
Шаблон: (ЭҚ)|(ОО)
14
M.CA.SDT.00451
ShortCountryNameType
Елдің қысқаша атауы_ Коды. Типі
"Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы.
Ең төменгі ұзындығы: 1.
Ең жоғарғы ұзындығы: 40
15
M.CA.SDT.00800
FractionNumber246MeasureType
Өлшем. 24.6. Форматы. Типі
Өлшем нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Ең жоғарғы цифрлардың саны: 24
Ең жоғарғы бөлшектердің саны цифр: 6
12. Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының жекелеген деректемелерін толтырудың сипаттамасы 10-кестеде келтіріледі.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің сатылай нөмірі көрсетілген деректеменің тұрақталған немесе ресми сөз таңбасы;
"нысан бағанының № / Тәртіптің тармағы" – кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттерді орындауды қамтамасыз ету мөлшерін есептеу нысаны бағанының нөмірі немесе қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының деректемелеріне сәйкес келетін, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі №№ 112 шемімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттерді орындауды қамтамасыз ету мөлшерін есептеуді толтыру тәртібі;
"белгі" – деректемені толтыру қажеттілігін (қажеттіліктің болмауын) көрсететін белгі. Мүмкін болатын мәндері:
М – деректеме толтырылуы тиісті;
В – деректеме толтырылмайды;
О деректемені толтыру шарты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі №№ 112 шемімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттерді орындауды қамтамасыз ету мөлшерін есептеуді толтыру тәртібімен және (немесе) деректемені толтыру қағидасымен айқындалады.
"толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;
"қағида түрі" – деректемені толтыру қағидасы түрінің кодын айқындайды:
"1" – жалпы қағида Одақтың құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшелігін айқындайтын қағида Одақтың құқығымен белгіленеді;
"3" – қағида мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленеді;

"код страны" – код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило заполнения вида "2" или "3";
"описание правила" –  описание правила заполнения реквизита.
Таблица 10
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры расчета размера обеспечения
Имя реквизита
№ гр. формы / пункт Порядка
Признак
Правило заполнения
вид правила
код страны
описание правила
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
M
1
реквизит должен содержать значение "R.034"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
значение реквизита, при его заполнении, должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
гр. 1
M
5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 1
M
5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 1
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. 1
M
6. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌IndicatorCode)
гр. 1
M
1
реквизит должен принимать:
значение "ЭД", если расчет размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин формируется в виде электронного документа;
значение "ОО" в остальных случаях
7. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
гр. 2
M
8. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
гр. 3
M
9. Товарная партия
(cacdo:‌PGCGoods‌Shipment‌Details)
M
9.1. Товар
(cacdo:‌PGCGoods‌Item‌Details)
M
9.1.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
гр. 5
M
9.1.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. 6
M
9.1.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
гр. 4
M
9.1.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
B
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
B

"елдің коды" – "2" немесе "3" түрлерді толтыру қағидасы қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің коды (AM, BY, KZ, KG, RU);
"қағиданың сипаттамасы" – деректемені толтыру қағидасының сипаттамасы.
10-кесте
Қамтамасыз ету мөлшерін есептеу құрылымының жекелеген деректемелерін толтырудың сипаттамасы
Деректің атауы
Нысандар тобының № / Тәртіптің тармағы
белгісі
Толтыру қағидасы
Қағиданың түрі
Елдің коды
Қағиданың сипаты
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
M
1
деректеме "R.034" мәнін қамтуы тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: EDoc Id)
M
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес болуға тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo: Edoc Ref Id)
O
1
деректеменің мәні оны толтыру кезінде мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) датасы мен уақыты
(csdo: Edoc Date Time)
M
1
Деректеменің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілген әлемдік уақыттардың әртүрлілігін көрсете отырып, жергіліктің уақыттың мәні түріндегі электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастыру датасын қамтуы тиіс, шаблондағы ссс – милисекундтың мәнін таңбалайтын символдар (болмауы да мүмкін)
5. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Declaration Id Details)
1-топ
M
5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
1-топ
M
5.2. Құжаттың датасы
(csdo: Doc Creation Date)
1-топ
M
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
1-топ
M
6. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo: EDoc IndicatorCode)
1-топ
M
1
деректеме мыналарды:
егер Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттерді орындауды қамтамасыз ету мөлшерін есептеу электрондық құжат түрінде қалыптастрылса, "ЭҚ" мәнін,
қалған жағдайларда "ОО" мәнін қабылдауға тиіс
7. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
2-топ
M
8. Тауарлар саны
(casdo: Goods Quantity)
3-топ
M
9. Тауарлар партиясы
(cacdo: PGCGoods Shipment Details)
M
9.1. Тауар
(cacdo: PGCGoods Item Details)
M
9.1.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
5-топ
M
9.1.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
6-топ
M
9.1.3. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
4-топ
M
9.1.4. Брутто салмағы
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
B
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
B
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
B

9.1.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза
9.1.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 10
O
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 10
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 10
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 10
M
9.1.7. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
гр. 2
M
9.1.8. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
гр. 5
M
9.1.9. Порядковый номер в списке
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
O
9.1.10. Код особенности классификации товара
(casdo:‌Goods‌Classification‌Code)
O
9.1.11. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 4
O
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 4
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 4
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 4
M
9.1.12. Группа товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
гр. 4
O
*.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
гр. 4
O
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
O
*.3. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
гр. 4
O
*.3.1. Сведения о товаре
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
гр. 4
O

9.1.5. Нетто салмағы (csdo: Unified Net Mass Measure)
9-топ
O
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Нетто салмағы (csdo: Unified Net Mass Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "166" мәнін қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Нетто салмағы (csdo: Unified Net Mass Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
9.1.6. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
10-топ
O
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)
10-топ
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
10-топ
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАИ тізілімі** бойынша анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
10-топ
M
9.1.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo: Page Ordinal)
2-топ
M
9.1.8. Тауарлар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo: DTConsignment Item Ordinal)
5-топ
M
9.1.9. Тізімдегі реттік нөмірі
(casdo: List Item Ordinal)
O
9.1.10. Тауар сыныптауышы ерекшелігінің коды (casdo: Goods Classification Code)
O
9.1.11. Негізгі және қосымша өлшем бірліктен өзгешеленетін өлшем бірліктегі тауардың саны (cacdo: Add Goods Measure Details)
4-топ
O
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)
4-топ
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
4-топ
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАИ тізілімі** бойынша анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
4-топ
M
9.1.12. Тауарлар тобы
(cacdo: Goods Item Group Details)
4-топ
O
*.1. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
4-топ
O
*.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
O
*.3. Тауарлар тобындағы тауарлардың сипаттары (cacdo: Commodity Group Item Details)
4-топ
O
*.3.1. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Commodity Description Details)
4-топ
O

*.3.1.1. Производитель
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
гр. 4
O
*.3.1.2. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
гр. 4
O
*.3.1.3. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
гр. 4
O
*.3.1.4. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
гр. 4
O
*.3.1.5. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
гр. 4
O
*.3.1.6. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
гр. 4
O
*.3.1.7. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
гр. 4
O
*.3.1.8. Наименование стандарта
(casdo:‌Standard‌Name)
гр. 4
O
*.3.1.9. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
гр. 4
O
*.3.1.10. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
гр. 4
O
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.3.2. Габаритные размеры объекта
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
гр. 4
O
*.3.2.1. Длина
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.3.2.2. Ширина
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.3.2.3. Высота
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**

*.3.1.1. Өндіруші
(casdo: Manufacturer Name)
4-топ
O
*.3.1.2. Тауар белгісінің атауы
(casdo: Trade Mark Name)
4-топ
O
*.3.1.3. Шығарылған жерінің атауы
(casdo: Production Place Name)
4-топ
O
*.3.1.4. Маркасының атауы
(csdo: Product Mark Name)
4-топ
O
*.3.1.5. Моделінің атауы
(csdo: Product Model Name)
4-топ
O
*.3.1.6. Өнімнің сәйкестендіргіші
(csdo: Product Id)
4-топ
O
*.3.1.7. Сорттың атауы
(csdo: Product Sort Name)
4-топ
O
*.3.1.8. Стандарттың атауы
(casdo: Standard Name)
4-топ
O
*.3.1.9. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші
(csdo: Product Instance Id)
4-топ
O
*.3.1.10. Өндірілген датасы
(csdo: Manufacture Date)
4-топ
O
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
*.3.2. Объектінің көлемдік өлшемдері
(ccdo: Unified Overall Dimension Details)
4-топ
O
*.3.2.1. Ұзындығы
(csdo: Unified Length Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Ұзындығы (csdo:UnifiedLengthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінде (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Ұзындығы (csdo:UnifiedLengthMeasure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі** бойынша анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.3.2.2. Ені
(csdo: Unified Width Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Ені (csdo:Unified Width Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінде (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Ені (csdo: Unified Width Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.3.2.3. Биіктігі
(csdo: Unified Height Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Биіктігі (csdo:Unified Height Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішінде (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Биіктігі (csdo:Unified Height Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс

*.3.3. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
гр. 4
O
*.3.3.1. Сортимент товара
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
гр. 4
O
*.3.3.2. Наименование породы древесины
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
гр. 4
O
*.3.4. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 4
O
*.3.4.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 4
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.3.4.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 4
M
9.1.13. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
гр. 4
O
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
гр. 4
O
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
гр. 4
O
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
гр. 4
O
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
гр. 4
O
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
гр. 4
M
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
гр. 4
O
*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
гр. 4
O
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
гр. 4
O
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
гр. 4
O
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
М
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "111"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в киловаттах атрибут должен содержать значение "214"
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в лошадиных силах атрибут должен содержать значение "251"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. 4
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
гр. 4
O

*.3.3. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo: Wood Description Details)
4-топ
O
*.3.3.1. Тауардың сортименті
(casdo: Wood Sortiment Name)
4-топ
O
*.3.3.2. Ағаш тұқымдасының атауы
(casdo: Wood Kind Name)
4-топ
O
*.3.4. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
4-топ
O
*.3.4.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
4-топ
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа), сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
Атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.3.4.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы (casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
4-топ
M
9.1.13. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo: DTAutomobile Details)
4-топ
O
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Id)
4-топ
O
*.2. Көлік құралы шассиінің (жиегінің) сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Chassis Id)
4-топ
O
*.3. Көлік құралы шанағының дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Body Id)
4-топ
O
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo: Vehicle Model Details)
4-топ
O
*.4.1. Көлік құралы маркасының коды
(csdo: Vehicle Make Code)
4-топ
M
*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo: Vehicle Make Name)
4-топ
O
*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы
(casdo: Vehicle Model Name)
4-топ
O
*.5. Өндірілген датасы
(csdo: Manufacture Date)
4-топ
O
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Engine Id)
4-топ
O
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс істеу көлемі
(casdo: Engine Volume Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
М
1
"Қозғалтқыштың жұмыс істеу көлемі (casdo: Engine Volume Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут "111" мәнін қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Қозғалтқыштың жұмыс істеу көлемі (casdo: Engine Volume Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.8. Қозғалтқыштың барынша жоғары қуаттылығы
(csdo: Engine Max Power Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Қозғалтқыштың барынша жоғары қуаттылығы (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесі толтырылған және киловаттпен қозғалтқыштың қуаты көрсетілген жағдайда атрибут "214" мәнін қамтуы тиіс
1
"Қозғалтқыштың барынша жоғары қуаттылығы (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесі толтырылған және қозғалтқыштың қуаты ат күшімен көрсетілген жағдайда атрибут "251" мәнін қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Қозғалтқыштың барынша жоғары қуаттылығы (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.9. Көлік құралының жүк көтерімділігі
(casdo: Transport Carrying Capacity Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Көлік құралының жүк көтерімділігі (casdo: Transport Carrying Capacity Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Көлік құралының жүк көтерімділігі (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.10. Жүріп өткен жолы
(casdo: Vehicle Mileage Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Жүріп өткен жолы (casdo: Vehicle Mileage Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Жүріп өткен жолы (casdo: Vehicle Mileage Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.11. Бағасы
(casdo: CAValue Amount)
4-топ
O
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
M
1
"Бағасы (casdo: CAValue Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
M
1
"Бағасы (casdo: CAValue Amount)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.12. Шұғыл жедел шақыру құрылғыларының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: Emergency Device Id)
4-топ
O

9.1.14. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
гр. 4
O
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
M
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
гр. 4
O
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
гр. 4
O
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
гр. 4
O
2
BY
реквизит должен быть заполнен
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
гр. 4
O
*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
M
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о таре;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах;
4 – сведения об индивидуальной упаковке
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
гр. 4
M
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
гр. 4
O
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
гр. 4
O
9.1.15. Дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
гр. 4
O
*.1. Количество переданной нефти или нефтепродуктов
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной нефти или нефтепродуктов (casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной нефти или нефтепродуктов (casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
гр. 4
O
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. 4
O
9.1.16. Количество электроэнергии
(cacdo:‌Electric‌Power‌Transfer‌Details)
гр. 4
O
*.1. Количество переданной электроэнергии
(casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Количество переданной электроэнергии (casdo:‌Export‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Количество принятой электроэнергии
(casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Количество принятой электроэнергии (casdo:‌Import‌Electric‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**

9.1.14. Жүктер, жүк орындары, тұғырлар және тауарлардың орамдары
(cacdo: Cargo Package Pallet Details)
4-топ
O
*.1. Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo: Package Availability Code)
M
1
деректеме мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
0 – орамасыз;
1 – орамасымен;
2 – орамасыз, көлік құралының жабдықталған ыдысында
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Quantity)
4-топ
O
*.3. Ішінара жүк орналастырылған жүк орындарының саны
(casdo: Cargo Part Quantity)
4-топ
O
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo: Cargo Kind Name)
4-топ
O
2
BY
деректеме толтырылған болуы тиіс
*.5. Жүк, тара, орама, тұғыр туралы мәліметтер
(cacdo: Package Pallet Details)
4-топ
O
*.5.1. Жүк орны туралы ақпарат түрінің коды (орамада)
(casdo: Cargo Package Info Kind Code)
M
1
деректеме мына мәндердің бірін қамтуы тиіс
0 – орама туралы мәлімет;
1 – тара туралы мәлімет;
2 – жүк туралы мәлімет;
3 – поддондар туралы мәлімет;
4 – дербес орама туралы мәлімет
*.5.2. Орама түрінің коды
(csdo: Package Kind Code)
4-топ
M
*.5.3. Орамалардың саны
(csdo: Package Quantity)
4-топ
O
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo: Cargo Description Text)
4-топ
O
9.1.15. Құбыржол көлігімен өткізілетін тауарлар туралы қосымша мәліметтер
(cacdo: Pipeline Goods Details)
4-топ
O
*.1. Мұнайдың және мұнай өнімдерінің берілген саны (casdo: Oil Transfer Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Мұнайдың және мұнай өнімдерінің берілген саны (casdo: Oil Transfer Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Мұнайдың және мұнай өнімдерінің берілген саны (casdo: Oil Transfer Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша**анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo: Place Name)
4-топ
O
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
4-топ
O
9.1.16. Электр энергиясының саны
(cacdo: Electric Power Transfer Details)
4-топ
O
*.1. Берілген электр энергиясының саны
(casdo: Export Electric Power Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Берілген электр энергиясының саны (casdo: Export Electric Power Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут
сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Берілген электр энергиясының саны (casdo: Export Electric Power Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.2. Қабылданған электр энергиясының саны (casdo: Import Electric Power Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Қабылданған электр энергиясының саны (casdo: Import Electric Power Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Қабылданған электр энергиясының саны (casdo: Import Electric Power Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс

*.4.3.2.2. Ширина
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.4.3.2.3. Высота
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
гр. 4
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.4.3.3. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
гр. 4
O
*.4.3.3.1. Сортимент товара
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
гр. 4
O
*.4.3.3.2. Наименование породы древесины
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
гр. 4
O
*.4.3.4. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 4
O
*.4.3.4.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 4
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.4.3.4.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 4
M
9.1.18. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
гр. 7
M
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
гр. 7
M
1
реквизит должен содержать код страны происхождения товара в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в реквизите "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" либо одно из значений:
EU – Европейский союз;
00 – страна происхождения товара неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
B

*.4.3.2.2. Ені
(csdo: Unified Width Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Ені (csdo: Unified Width Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Ені (csdo: Unified Width Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша ** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.4.3.2.3. Биіктігі
(csdo: Unified Height Measure)
4-топ
O
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Биіктігі (csdo:Unified Height Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
"Биіктігі (csdo:Unified Height Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша**анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.4.3.3. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo: Wood Description Details)
4-топ
O
*.4.3.3.1. Тауардың сортименті
(casdo: Wood Sortiment Name)
4-топ
O
*.4.3.3.2. Ағаш тұқымдасының атауы
(casdo: Wood Kind Name)
4-топ
O
*.4.3.4. Тауардың саны
(cacdo: Goods Measure Details)
4-топ
O
*.4.3.4.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo: Goods Measure)
4-топ
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша ** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.4.3.4.2. Өлшем бірлігінің шартты таңбасы
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
4-топ
M
9.1.18. Шығарылған елі
(cacdo: Origin Country Details)
7-топ
M
*.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
7-топ
M
1
деректеме сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес тауар шығарылған елдің кодын не мынадай:
EU – Еуропалық одағы;
00 – тауардың шығарылған елі белгісіз мәндердің бірін қамтуы тиіс
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша ** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
B
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
B
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
B

9.1.19. Преференции
(cacdo:‌Preference‌Details)
гр. 8
M
*.1. Код преференции по уплате таможенных сборов
(casdo:‌Customs‌Clearance‌Charges‌Pref‌Code)
гр. 8
(элемент 1)
M
*.2. Код преференции по уплате таможенной пошлины
(casdo:‌Customs‌Duty‌Pref‌Code)
гр. 8
(элемент 2)
M
*.3. Код преференции по уплате акциза
(casdo:‌Excise‌Pref‌Code)
гр. 8
(элемент 3)
M
*.4. Код преференции по уплате налога на добавленную стоимость
(casdo:‌VATPref‌Code)
гр. 8
(элемент 4)
M
9.1.20. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
гр. 11
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
9.1.21. Код проверки таможенных, иных документов и (или) сведений
(cacdo:‌Customs‌Check‌Code‌Details)
гр. 12
M
*.1. Признак проверки в отношении сведений о количестве (весе) товара
(casdo:‌Weight‌Check‌Indicator)
гр. 12
(элемент 1)
M
1
реквизит должен принимать:
значение "1", если проверка в отношении сведений о количестве (весе) товара проводилась;
значение "0" в остальных случаях
*.2. Признак проверки в отношении сведений о происхождении товара и (или) тарифных преференциях
(casdo:‌Original‌Check‌Indicator)
гр. 12
(элемент 2)
M
1
реквизит должен принимать:
значение "1", если проверка в отношении сведений о происхождении товара и (или) тарифных преференциях проводилась;
значение "0" в остальных случаях
*.3. Признак проверки в отношении классификационного кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌Commodity‌Check‌Indicator)
гр. 12
(элемент 3)
M
1
реквизит должен принимать:
значение "1", если проверка в отношении классификационного кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС проводилась;
значение "0" в остальных случаях
*.4. Признак проверки в отношении сведений о таможенной стоимости товара
(casdo:‌Customs‌Value‌Check‌Indicator)
гр. 12
(элемент 4)
M
1
реквизит должен принимать:
значение "1", если проверка в отношении сведений о таможенной стоимости товара проводилась;
значение "0" в остальных случаях
*.5. Признак проверки в отношении сведений об исчислении таможенных и иных платежей
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Check‌Indicator)
гр. 12
(элемент 5)
M
1
реквизит должен принимать:
значение "1", если проверка в отношении сведений об исчислении таможенных и иных платежей проводилась;
значение "0" в остальных случаях
*.6. Признак проверки в отношении сведений о применении льгот по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Fact‌Payment‌Check‌Indicator)
гр. 12
(элемент 6)
M
1
реквизит должен принимать:
значение "1", если проверка в отношении сведений о применении льгот по уплате таможенных пошлин, налогов проводилась;
значение "0" в остальных случаях

9.1.19. Преференциялар
(cacdo: Preference Details)
8-топ
M
*.1. Кедендік алымдарды төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: Customs Clearance Charges Pref Code)
8-топ
(1 элемент)
M
*.2. Кедендік баждарды төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: Customs Duty Pref Code)
8-топ
(2 элемент)
M
*.3. Акциздерді төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: Excise Pref Code)
8-топ
(3 элемент)
M
*.4. Қосылған құн салығын төлеу бойынша преференциялардың коды
(casdo: VATPref Code)
8-топ
(4 элемент)
M
9.1.20. Кедендік бағасы
(casdo: Customs Value Amount)
11-топ
M
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currency CodeListId атрибуты атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша ** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
9.1.21. Кедендік тексерудің, өзге де құжаттардың және (немесе) мәліметтердің цифрлық коды
(cacdo: Customs Check Code Details)
12-топ
M
*.1. Тауардың саны (салмағы) туралы мәліметтерге қатысты тексеру белгісі
(casdo: Weight Check Indicator)
12-топ
(1 элемент)
M
1
деректеме: егер тауардың саны (салмағы) туралы мәліметтерге қатысты тексеру жүргізілсе "1" мәнін; қалған жағдайларда "0" мәнін қабылдауға тиіс
*.2. Тауардың шығарылған жері және (немесе) тарифтік преференциялар туралы мәліметтерге қатысты тексеру белгісі
(casdo: Original Check Indicator)
12-топ
(2 элемент)
M
1
деректеме: егер тауардың шығарылған жері және (немесе) тарифтік преференциялар туралы мәліметтерге қатысты тексеру жүргізілсе "1" мәнін; қалған жағдайларда "0" мәнін қабылдауға тиіс
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың сыныптауыштық кодына қатысты тексеру белгісі (casdo: Commodity Check Indicator)
12-топ
(3 элемент)
M
1
деректеме: егер тауардың жіктемелік кодына қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тексеру жүргізілсе "1" мәнін; қалған жағдайларда "0" мәнін қабылдауға тиіс
*.4. Тауардың кедендік құны туралы мәліметтерге қатысты тексеру белгісі
(casdo: Customs Value Check Indicator)
12-топ
(4 элемент)
M
1
деректеме: егер тауардың кедендік құны туралы мәліметтерге қатысты тексеру жүргізілсе "1" мәнін; қалған жағдайларда "0" мәнін қабылдауға тиіс
*.5. Кедендік және өзге де төлемдерді есептеу туралы мәліметтерге қатысты тексерудің белгісі
(casdo: Duty Tax Fee Check Indicator)
12-топ
(5 элемент)
M
1
деректеме: егер кедендік және өзге де төлемдерді есептеп шығару туралы мәліметтерге қатысты тексеру жүргізілсе "1" мәнін; қалған жағдайларда "0" мәнін қабылдауға тиіс
*.6. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолдану туралы мәліметтерге қатысты тексерудің белгісі
(casdo: Fact Payment Check Indicator)
12-топ
(6 элемент)
M
1
деректеме: егер кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолдану туралы мәліметтерге қатысты тексеру жүргізілсе "1" мәнін; қалған жағдайларда "0" мәнін қабылдауға тиіс

9.1.22. Представленный документ (сведения)
(cacdo:‌PGCPresented‌Doc‌Details)
гр. 13
M
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. 13
M
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 13
О
реквизит должен быть заполнен в случае указания сведений о документе
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 13
O
1
реквизит должен быть заполнен в случае указания сведений о документе
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
O
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
O
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
B
*.9. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
гр. 13
O
1
реквизит должен быть заполнен в случае указания сведений о ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
гр. 13
M
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
гр. 13
M
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
O
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.23. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
O
3
RU
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.24. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
O
3
RU
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.24.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
O
3
RU
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.24.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
O
3
RU
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ

9.1.22. Ұсынылған құжат (мәліметтер)
(cacdo: PGCPresented Doc Details)
13-топ
M
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
13-топ
M
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша ** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.2. Құжаттың атауы (csdo: Doc Name)
O
*.3. Құжаттың нөмірі (csdo: Doc Id)
13-топ
О
құжат туралы мәліметтер көрсетілген жағдайда деректеме толтырылуға тиісті
*.4. Құжаттың датасы
(csdo: Doc Creation Date)
13-топ
O
1
құжат туралы мәліметтер көрсетілген жағдайда деректеме толтырылуға тиісті
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған датасы (csdo: Doc Start Date)
O
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған датасы (csdo: Doc Validity Date)
O
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
*.7. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
B
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId атрибуты)
B
*.8. Уәкілетті мүше мемлекеттің атауы
(csdo: Authority Name)
B
*.9. Уәкілетті мүше мемлекеттің сәйкестендіргіші
(csdo: Authority Id)
B
*.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo: Information Source Details)
13-топ
O
1
"Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ресурс туралы мәліметтер көрсетілген жағдайда толтырылуы тиіс
*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ресурсының атауы
(casdo: Information Source Name)
13-топ
M
*.10.2. Нақтыланған мәліметтерге сілтеме (csdo: Details Resource Id)
13-топ
M
*.10.3. Дата
(csdo: Event Date)
O
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
*.11. Жазбалардың сәйкестендіргіші
(casdo: Line Id)
O
1
құжаттағы жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында деректемені электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.23. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:EDoc Code)
O
3
RU
деректемені электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.24. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo: Doc Arch Id Details)
O
3
RU
деректемені электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.24.1. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo: EArch Id)
O
3
RU
деректемені электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін
*.24.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сақтау қоймасындағы сәйкестендіргіші
(casdo: EDoc Arch Id)
O
3
RU
деректемені электронды құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйе толтыруы мүмкін

9.1.23. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details)
гр. 14
M
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
гр. 14
M
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
гр. 14
M
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
гр. 14
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
гр. 14
M
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
M
*.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
гр. 14
M
*.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
гр. 14
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
гр. 14
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
гр. 14
O
*.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
гр. 14
O
*.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
гр. 14
O
*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
гр. 14
O
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
O
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
гр. 14
M
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
гр. 14
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. 14
O
2
RU
реквизит может быть заполнен для указания номера группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
B
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
B
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
B

9.1.23. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo: Goods Item Payment Details)
14-топ
M
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
14-топ
M
*.2. Төлемді есепке жазу негізі
(casdo: Tax Base Measure)
14-топ
M
*.3. Валютаның цифрлық кодтық таңбасы
(csdo: Unified Currency N3 Code)
O
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
M
1
"Валютаның цифрлық кодтық таңбасы (csdo: Unified Currency N3 Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.4. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit Code)
14-топ
O
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.5. Төлемнің пайдаланылатын ставкасы
(cacdo: Effective Customs Rate Details)
14-топ
M
*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
M
*.5.2. Кедендік төлем ставкасы
(casdo: Duty Tax Fee Rate Value)
14-топ
M
*.5.3. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit Code)
14-топ
O
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.5.4. Валютаның цифрлық коды
(csdo: Unified Currency N3 Code)
14-топ
O
а) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId атрибуты)
M
1
"Валютаның цифрлық кодтық таңбасы (csdo: Unified Currency N3 Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАИ тізілімі бойынша** анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.5.5. Күндердің саны
(csdo: Day Quantity)
14-топ
O
*.5.6. Сатылай кезеңдердің саны
(casdo: Stage Quantity)
14-топ
O
*.5.7. Айлардың саны
(csdo: Month Quantity)
14-топ
O
*.5.8. Салмақтық коэффициент
(casdo: Weight Ratio Number)
14-топ
O
*.6. Ставканы қолдану датасы
(casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
O
1
деректеменің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес жүргізілуі тиісті
*.7. Төлем ерекшелігінің коды
(casdo: Customs Tax Payment Feature Code)
14-топ
M
*.8. Сомасы
(casdo: CAPayment NAmount)
14-топ
M
а) валютаның коды
(currency Code атрибуты)
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCode ListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген анықтамаға (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодтық таңбасын қамтуы тиіс
б) анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currency CodeListId атрибуты атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАИ тізілімі** бойынша анықтаманың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
14-топ
O
2
RU
топтың номерін ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес көрсету үшін деректеме толтырылуы мүмкін
*.10. Жазбаның сілтеме жасалатын сәйкестендіргіші
(casdo: Reference Line Id)
B
*.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтеме жасалатын сәйкестендіргіші
(casdo: Ref Reference Line Id)
B
*.12. Тауардың сілтеме нөмірі
(casdo: Reference Consignment Item Ordinal)
B

10. Подпись должностного лица таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Sign‌Details)
M
10.1. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
M
10.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
гр. 18
M
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
гр. 18
M
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
гр. 18
O
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
гр. 18
M
10.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
гр. 18
M
10.1.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:‌LNPId)
O
10.1.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
O
10.2. Дата и время подписи
(casdo:‌Signing‌Date‌Time)
гр. 18
M
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)

10. Кеден органы лауазымды адамының қолы
(cacdo: Customs Person Sign Details)
M
10.1. Кеден органының лауазымды адамы
(cacdo: Customs Person Details)
M
10.1.1. Т.А.Ә.
(ccdo: Full Name Details)
18-топ
M
*.1. Аты
(csdo: First Name)
18-топ
M
*.2. Әкесінің аты (csdo: Middle Name)
18-топ
O
*.3. Тегі (csdo: Last Name)
18-топ
M
10.1.2. Лауазымның атауы (csdo: Position Name)
18-топ
M
10.1.3. Кеден органы лауазымды адамының ЖТН нөмірі
(casdo: LNPId)
O
10.1.4. Кеден органының коды (csdo: Customs Office Code)
O
10.2. Қол қою датасы мен уақыты
(casdo: Signing Date Time)
18-топ
M
1
Деректеменің мәні YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm шаблонына сәйкес келтірілген әлемдік уақыттардың әртүрлілігін көрсете отырып, жергіліктің уақыттың мәні түріндегі электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастыру датасын қамтуы тиіс, шаблондағы ссс – милисекундтың мәнін таңбалайтын символдар (болмауы мүмкін)
*Күрделі деректемелерге кіретін салынған деректемелерге арналған толтыру қағидасы күрделі деректемені толтырған жағдайда ғана қолданылады.
**Сәйкестендіргіштің мәні мына шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ZZZ – анықтама үшін, 2ZZZ – сыныптауыш үшін, мұнда ZZZ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Одақтың НАИ тізілімі бойынша анықтаманың (сыныптауыштың) коды.