О структуре и формате расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 07 ноября 2017 года № 142
В соответствии с пунктом 4 статьи 52 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 142
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
1. Настоящий документ определяет структуру и формат расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, формируемого в виде электронного документа (далее – электронный расчет таможенных платежей).
Настоящий документ может использоваться в целях формирования электронного вида расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в виде документа на бумажном носителе.
2. Электронный расчет таможенных платежей подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью).
Для целей трансграничного обмена электронный расчет таможенных платежей подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с Положением об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125, а для использования на территории одного государства – члена Евразийского экономического союза – в соответствии с законодательством этого государства – члена Евразийского экономического союза.
3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"Кодекс" – Таможенный кодекс Евразийского экономического союза;
"реестр НСИ Союза" – реестр нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза;
"Союз" – Евразийский экономический союз;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.

Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеудің құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 142 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 52-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеудің құрылымы мен форматы бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№ 142 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеудің
ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Осы құжат электрондық құжат түрінде қалыптастырылатын кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеудің (бұдан әрі – кедендік төлемдерді электрондық есептеу) құрылымы мен форматын айқындайды.
Осы құжат қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеуді электрондық түрде қалыптастыру мақсатында пайдаланылуы мүмкін.
2. Кедендік төлемдерді электрондық есептеуге электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
Трансшекаралық алмасу мақсаттары үшін кедендік төлемдерді электрондық есептеуге Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережеге сәйкес, ал Еуразиялық экономикалық одаққа бір мүше мемлекеттің аумағында пайдалану үшін – Еуразиялық экономикалық одаққа осы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
3. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар халықаралық шарттарда және Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мыналарды білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік ғаламтор Консорциумы (W3C) ұсынған кеңейтілетін таңбалау тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"Кодекс" – Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі;
"Одақтың НАА тізілімі" – Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімі;
"Одақ" – Еуразиялық экономикалық одақ;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы.

4. Электронный расчет таможенных платежей формируется в соответствии со структурой, определяемой настоящим документом (далее – структура расчета таможенных платежей), в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.

4. Кедендік төлемдерді электрондық есептеу осы құжатпен айқындалатын құрылымға (бұдан әрі – кедендік төлемдерді есептеу құрылымы) сәйкес мынадай стандарттардың талаптары ескеріле отырып, XML-форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"Namespaces in XML" – http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісінде жарияланған.

5. Структура расчета таможенных платежей приводится в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре расчета таможенных платежей;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, объекты которых используются при проектировании объектов пространства имен структуры расчета таможенных платежей);
в) реквизитного состава структуры расчета таможенных платежей (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений о базовых типах данных, используемых в структуре расчета таможенных платежей;
д) сведений об общих простых типах данных, используемых в структуре расчета таможенных платежей;
е) сведений о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре расчета таможенных платежей;
ж) описания заполнения отдельных реквизитов структуры расчета таможенных платежей.

5. Кедендік төлемдерді есептеу құрылымы кесте нысанында ұсынылады және мыналар көрсетіледі:
а) кедендік төлемдерді есептеу құрылымы туралы жалпы мәліметтер;
б) аттардың импортталатын кеңістіктері (тауарларды шығару туралы өтініш құрылымының аттар кеңістігінің объектілерін жобалау кезінде объектілері пайдаланылатын аттар кеңістігі);
в) кедендік төлемдерді есептеу құрылымының деректемелік құрамы (тіпті қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріле отырып);
г) кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типі туралы мәліметтер;
д) кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер;
е) кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы сала деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер;
ж) кедендік төлемдерді есептеу құрылымының жекелеген деректемелерін толтырудың сипаттамасы.

8. Реквизитный состав структуры расчета таможенных платежей приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры расчета таможенных платежей используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры расчета таможенных платежей
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Регистрационный номер
(cacdo:‌CPCId‌Details)
регистрационный номер расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
M.CA.CDE.00493
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
1
5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1

8. Кедендік төлемдерді есептеу құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіле отырып, деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректер моделінде деректердің деректемеге сәйкес келетін элементін сәйкестендіргіш;
"деректер типі" –  деректер моделінде деректердің деректемеге сәйкес келетін типін сәйкестендіргіш;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректемелердің ықтимал қайталануларының міндеттілігі (опциялылығы) мен саны).
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
N – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n> 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0.m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
3-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірмәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo: EDoc Ref Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Тіркеу нөмірі
(cacdo: CPCId Details)
кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеудің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00493
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1

5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
5.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
6. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
тип расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
1
7. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
8. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
1
9. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
количество товаров
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
10. Случай и срок уплаты таможенных платежей
(cacdo:‌Payment‌Calculation‌Event‌Details)
случай, срок уплаты и дата применения ставок таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00494
M.CA.CDT.00435
Определяется областями значений вложенных элементов
1
10.1. Код случая исчисления таможенных и иных платежей
(casdo:‌Payment‌Calculation‌Event‌Code)
кодовое обозначение случая исчисления таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00629
M.CA.SDT.00182
1
10.2. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
срок уплаты таможенных и иных платежей
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
10.3. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
1
11. Лицо, несущее солидарную (субсидиарную) обязанность
(cacdo:‌Jointly‌Liable‌Person‌Details)
сведения о лице, несущем солидарную (субсидиарную) обязанность
M.CA.CDE.00513
M.CA.CDT.00442
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
5.4. Реттік нөмірі
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
6. Декларацияның типі
(casdo: Declaration Kind Code)
кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу типі
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
1
7. Электрондық құжат белгісі
(casdo: EDoc Indicator Code)
электрондық құжат белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
8. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
құжаттағы жалпы парақ саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
1
9. Тауарлар саны
(casdo: Goods Quantity)
тауарлар саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
1
10. Кедендік төлемдердің төлену жағдайы мен мерзімі
(cacdo: Payment Calculation Event Details)
кедендік және өзге де төлемдер ставкаларының төлену мерзімі және қолданылу күні
M.CA.CDE.00494
M.CA.CDT.00435
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
10.1. Кедендік және өзге де төлемдерді есептеу жағдайының коды
(casdo: Payment Calculation Event Code)
кедендік және өзге де төлемдерді есептеу жағдайының кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00629
M.CA.SDT.00182
1
10.2. Соңғы күн
(csdo: End Date)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу мерзімі
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
10.3. Ставканың қолданылу күні
(casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
ставканың қолданылу күні
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
1
11. Ортақ (субсидиарлық) міндет көтеретін тұлға
(cacdo: Jointly Liable Person Details)
ортақ (субсидиарлық) міндет көтеретін тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00513
M.CA.CDT.00442
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
субъект тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
11.2. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
11.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
11.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1

11.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
11.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
11.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
11.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
11.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
11.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
11.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

11.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
11.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш
(csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тіркелім) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
11.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған қағидалар бойынша елдің кодпен белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
11.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектіні сәйкестендіргіш
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
11.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
Ресей Федерациясында субъектіні салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
11.10. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаны бірыңғай сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
11.11. Жеке куәлік
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
11.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
0..1
11.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
11.11.4. Құжат сериясы
(csdo: Doc Series Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілемесі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
11.11.5. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілемесі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
11.11.6. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

11.11.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
11.11.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
11.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
11.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
11.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1

11.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не құжат берген, ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
11.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не құжат берген, ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
11.12. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
11.12.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
11.12.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
11.12.4. Өңір
(csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
11.12.5. Аудан
(csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
11.12.6. Қала
(csdo: City Name)
қала атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
11.12.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
елді мекен атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
11.12.8. Көше
(csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
11.12.9. Үй нөмірі
(csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың атауы
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
11.12.10. Үй-жай нөмірі
(csdo: Room Number Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
11.12.11. Почталық индексі
(csdo: Post Code)
почта байланысы кәсіпорынының почталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
11.12.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
почта байланысы кәсіпорынындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
11.13. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: CommunicationChannel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және т.б.) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
11.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық почта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1

13.2.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.2.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.3. Товар
(cacdo:‌CPCGoods‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.00501
M.CA.CDT.00437
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
13.3.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
13.3.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.3.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
1..4
13.3.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
13.3.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
13.3.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.7. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
порядковый номер листа (дополнительного листа)
M.CA.SDE.00503
M.SDT.00105
0..1

13.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
13.2.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
13.3. Тауар
(cacdo: CPCGoods Item Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00501
M.CA.CDT.00437
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
13.3.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
13.3.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.3.3. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауардың сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
1..4
13.3.4. Брутто салмағы
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
тауардың брутто салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.3.5. Нетто салмағы
(csdo: Unified Net Mass Measure)
тауардың нетто салмағы
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.3.6. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo: Page Ordinal)
парақтың реттік нөмірі (қосымша парақ)
M.CA.SDE.00503
M.SDT.00105
0..1

13.3.8. Код предназначения товаров, декларируемых в декларации на товары
(casdo:‌Goods‌Feature‌Code)
кодовое обозначение экспресс-грузов или международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00630
M.CA.SDT.00194
0..1
13.3.9. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..3
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.10. Группа товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
сведения о группе товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, технических, коммерческих), необходимых для классификации товара и для исчисления таможенной стоимости
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение компонента машины в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
сведения о характеристиках товара в группе
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.3.1. Сведения о товаре
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00800
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1.1. Производитель
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
наименование производителя товара
M.CA.SDE.00203
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.2. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.3. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
наименование места происхождения
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.4. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
наименование марки
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1

13.3.8. Тауарларға арналған декларацияда декларацияланатын тауар мақсатының коды
(casdo: Goods Feature Code)
экспресс жүктердің немесе халықаралық почта жөнелтімдерінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00630
M.CA.SDT.00194
0..1
13.3.9. Негізгі және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo: Add Goods Measure Details)
негізгі және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауар саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..3
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurement Unit Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurement Unit Code List Id атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.10. Тауарлар тобы
(cacdo: Goods Item Group Details)
сипаттамасы басқа топтардан ерекшеленетін, атауы бір тауарлар тобы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00049
M.CA.CDT.00047
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
тауарларды сыныптау үшін және кедендік құнын есептеу үшін қажетті қосымша сипаттамаларын (сапалық, техникалық, коммерциялық) ескере отырып, тауарлар тобын сипаттау
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..*
*.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес машина құрамдасының кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары
(cacdo: Commodity Group Item Details)
топтағы тауардың сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00304
M.CA.CDT.00273
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.3.1. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Commodity Description Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
M.CA.CDT.00800
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1.1. Өндіруші
(casdo: Manufacturer Name)
тауар өндірушінің атауы
M.CA.SDE.00203
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.2. Тауар белгісінің атауы
(casdo: Trade Mark Name)
тауар белгісінің, авторлық құқық объектісінің, аралас құқықтардың, патенттің атауы
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.3. Шығарылған жерінің атауы
(casdo: Production Place Name)
шығарылған жерінің атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.4. Марканың атауы
(csdo: Product Mark Name)
марканың атауы
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1

*.3.1.5. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
наименование модели продукта (товара)
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.6. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
уникальный идентификатор вида продукта (товара) или артикул товара
M.SDE.00140
M.SDT.00093
0..1
*.3.1.7. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
наименование сорта (группы сортов) продукта (товара)
M.SDE.00234
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.8. Наименование стандарта
(casdo:‌Standard‌Name)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государтвенного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
M.SDT.00069
0..1
*.3.1.9. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
уникальный идентификатор (серийный номер, код) экземпляра продукта (товара)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..*
*.3.1.10. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата производства (изготовления) товара
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.3.2. Габаритные размеры объекта
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
линейные размеры объекта (длина, ширина и высота)
M.CDE.00066
M.CDT.00055
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.2.1. Длина
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
линейный размер объекта в продольном направлении
M.SDE.00171
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.2.2. Ширина
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
линейный размер объекта в поперечном направлении
M.SDE.00170
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.2.3. Высота
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
линейный размер объекта в вертикальном направлении
M.SDE.00169
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.3. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
сведения о лесоматериалах
M.CA.CDE.00477
M.CA.CDT.00420
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.3.1. Сортимент товара
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
описание сортимента
M.CA.SDE.00211
M.SDT.00069
0..1
*.3.3.2. Наименование породы древесины
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
наименование породы древесины
M.CA.SDE.00212
M.SDT.00067
0..1

*.3.1.5. Модельдің атауы
(csdo: Product Model Name)
өнім (тауар) моделінің атауы
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.6. Өнімді сәйкестендіргіш
(csdo: Product Id)
өнім (тауар) түрінің бірегей сәйкестендіргіші немесе тауар артикулі
M.SDE.00140
M.SDT.00093
0..1
*.3.1.7. Сорт атауы
(csdo: Product Sort Name)
өнім (тауар) сортының атауы (сорттар тобы)
M.SDE.00234
M.SDT.00068
0..1
*.3.1.8. Стандарттың атауы
(casdo: Standard Name)
стандарттың (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйым) атауы немесе тауарға арналған техникалық шарттар
M.CA.SDE.00209
M.SDT.00069
0..1
*.3.1.9. Өнім бірлігін сәйкестендіргіш
(csdo: Product Instance Id)
өнім (тауар) данасының бірегей сәйкестендіргіші (сериялық нөмірі, коды)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..*
*.3.1.10. Өндірілген күні
(csdo: Manufacture Date)
тауардың өндірілген (жасалған) күні
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.3.2. Объектінің габариттік мөлшерлері
(ccdo: Unified Overall Dimension Details)
объектінің сызықтық мөлшерлері (ұзындығы, ені және биіктігі)
M.CDE.00066
M.CDT.00055
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.2.1. Ұзындығы
(csdo: Unified Length Measure)
объектінің ендік бағыттағы сызықтық мөлшері
M.SDE.00171
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.3.2.2. Ені
(csdo: Unified Width Measure)
объектінің көлденең бағыттағы сызықтық мөлшері
M.SDE.00170
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.3.2.3. Биіктігі
(csdo: Unified Height Measure)
объектінің тік бағыттағы сызықтық мөлшері
M.SDE.00169
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.3.3. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo: Wood Description Details)
ағаш материалдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00477
M.CA.CDT.00420
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.3.1. Тауардың сорт түрі
(casdo: Wood Sortiment Name)
сорт түрінің сипаттамасы
M.CA.SDE.00211
M.SDT.00069
0..1
*.3.3.2. Сүрек тұқымның атауы
(casdo: Wood Kind Name)
сүрек тұқымның атауы
M.CA.SDE.00212
M.SDT.00067
0..1

*.3.4. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.4.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.3.4.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.11. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00504
M.CA.CDT.00443
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
M.CA.CDT.00082
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
M.SDT.00055
0..1
*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
M.SDT.00068
0..1
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата изготовления (момент выпуска) транспортного средства
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
M.SDT.00092
0..1
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.CA.SDE.00092
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
M.SDT.00122
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
масса груза, на перевозку которого рассчитано данное транспортное средство
M.CA.SDE.00289
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
пробег транспортного средства
M.CA.SDE.00632
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
идентификационный номер устройства или системы вызова экстренных оперативных служб, которыми оборудовано транспортное средство
M.CA.SDE.00631
M.SDT.00093
0..1

*.3.4. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.4.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.3.4.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.11. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo: DTAutomobile Details)
автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00504
M.CA.CDT.00443
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
көлік құралының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Chassis Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
*.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Body Id)
көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo: Vehicle Model Details)
көлік құралының маркасы мен моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
M.CA.CDT.00082
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Көлік құралы маркасының коды
(csdo: Vehicle Make Code)
көлік құралы маркасының кодпен белгіленуі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo: Vehicle Make Name)
көлік құралы маркасының (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) атауы
M.SDE.00219
M.SDT.00055
0..1
*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы
(casdo: Vehicle Model Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
M.SDT.00068
0..1
*.5. Шығарылған күні
(csdo: Manufacture Date)
көлік құралының жасалған күні (шығарған кезде)
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Engine Id)
қозғалтқыштың дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
M.SDT.00092
0..1
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс көлемі
(casdo: Engine Volume Measure)
іштен жанатын қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі
M.CA.SDE.00092
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.8. Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
(csdo: Engine Max Power Measure)
қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
M.SDE.00218
M.SDT.00122
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.9. Көлік құралының жүк көтергіштігі
(casdo: Transport Carrying Capacity Measure)
осы көлік құралы тасымалдауға есептелген жүктің салмағы
M.CA.SDE.00289
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.10. Жүріп өткен жол
(casdo: Vehicle Mileage Measure)
көлік құралының жүріп өткен жолы
M.CA.SDE.00632
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11. Құны
(casdo: CAValue Amount)
құны
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.12. Шұғыл қызметтерді шақыру құрылғысының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: Emergency Device Id)
көлік құралы жабдықталған шұғыл жедел қызметтерді шақыру құрылғысының немесе жүйесінің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00631
M.SDT.00093
0..1

13.3.12. Акцизные марки
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Details)
сведения об акцизных марках
M.CA.CDE.00479
M.CA.CDT.00421
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество акцизных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Quantity)
количество акцизных марок
M.CA.SDE.00599
M.SDT.00156
1
*.2. Серия акцизных марок
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Series‌Id)
идентификатор серии акцизных марок
M.CA.SDE.00600
M.CA.SDT.00176
0..1
*.3. Перечень номеров (идентификаторов)
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Id‌List‌Details)
перечень номеров (идентификаторов) акцизных марок
M.CA.CDE.00480
M.CA.CDT.00423
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Номер (идентификатор) акцизной марки
(casdo:‌Excise‌Stamp‌Id)
номер (идентификатор) акцизной марки
M.CA.SDE.00601
M.CA.SDT.00179
1..*
*.4. Диапазон номеров
(cacdo:‌Excise‌Stamp‌Range‌Details)
диапазон номеров акцизных марок
M.CA.CDE.00478
M.CA.CDT.00422
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Первый номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных марок
(casdo:‌Excise‌First‌Stamp‌Id)
первый номер (идентификатор) диапазона номеров акцизных марок
M.CA.SDE.00603
M.CA.SDT.00179
1
*.4.2. Последний номер диапазона номеров (идентификаторов) акцизных марок
(casdo:‌Excise‌Last‌Stamp‌Id)
последний нормер (идентификатор) диапазона номеров акцизных марок
M.CA.SDE.00602
M.CA.SDT.00179
1
13.3.13. Дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
(cacdo:‌Pipeline‌Goods‌Details)
дополнительные сведения о товарах, перемещаемых трубопроводным транспортом
M.CA.CDE.00605
M.CA.CDT.00425
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество переданной нефти или нефтепродуктов
(casdo:‌Oil‌Transfer‌Measure)
количество фактически переданной нефти или нефтепродуктов
M.CA.SDE.00689
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
название месторождения
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..*
*.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, действующее на дату заключения контракта с недропользователем
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.3.14. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1

13.3.12. Акциздік маркалар
(cacdo: Excise Stamp Details)
акциздік маркалар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00479
M.CA.CDT.00421
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Акциздік маркалар саны
(casdo: Excise Stamp Quantity)
акциздік маркалар саны
M.CA.SDE.00599
M.SDT.00156
1
*.2. Акциздік маркалар сериясы
(casdo: Excise Stamp Series Id)
акциздік маркалар сериясының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00600
M.CA.SDT.00176
0..1
*.3. Нөмірлер (сәйкестендіргіштер) тізбесі
(cacdo: Excise Stamp Id List Details)
акциздік маркалар нөмірлерінің (сәйкестендіргіштерінің) тізбесі
M.CA.CDE.00480
M.CA.CDT.00423
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Акциздік марка нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo: Excise Stamp Id)
акциздік марка нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00601
M.CA.SDT.00179
1..*
*.4. Нөмірлер диапазоны
(cacdo: Excise Stamp Range Details)
акциздік маркалар нөмірлерінің диапазоны
M.CA.CDE.00478
M.CA.CDT.00422
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Акциздік маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының бірінші нөмірі
(casdo: Excise First Stamp Id)
акциздік маркалар диапазонының бірінші нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00603
M.CA.SDT.00179
1
*.4.2. Акциздік маркалар нөмірлері (сәйкестендіргіштері) диапазонының соңғы нөмірі
(casdo: Excise Last Stamp Id)
акциздік маркалар диапазонының соңғы нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00602
M.CA.SDT.00179
1
13.3.13. Құбыржол көлігімен тасымалданатын тауарлар туралы қосымша мәліметтер
(cacdo: Pipeline Goods Details)
құбыржол көлігімен тасымалданатын тауарлар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00605
M.CA.CDT.00425
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің саны
(casdo: Oil Transfer Measure)
нақты берілген мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің саны
M.CA.SDE.00689
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.2. Жердің атауы (аты)
(casdo: Place Name)
кен орнының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..*
*.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарт жасасқан күні қолданыстағы ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
13.3.14. Шығарылған елі
(cacdo: Origin Country Details)
шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.CA.SDT.00451
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1

13.3.15. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость товара
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.3.16. Предшествующий документ
(cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.00575
M.CA.CDT.00177
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи о предшествующем документе
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары
или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

13.3.15. Кедендік құн
(casdo: Customs Value Amount)
тауардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.3.16. Адыңғы құжат
(cacdo: Preceding Doc Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00575
M.CA.CDT.00177
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo: Line Id)
алдыңғы құжат туралы жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.3. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo: Customs Doc Id Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдың уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Реттік нөмірі
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo: DTMDoc Details)
көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша нөмір
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6. Регистрационный номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Id)
регистрационный номер пердварительной информации
M.CA.SDE.00774
M.SDT.00093
0..1
*.7. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
масса нетто товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.3. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
масса товара нетто, указанная в предшествующем таможенном документе
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.4. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость товара, указанная в предшествующем документе
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

*.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo: Unified Transport Mode‌Code)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(casdo: Preliminary Information Id)
алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00774
M.SDT.00093
0..1
*.7. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo: TIRId Details)
ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.7.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo: TIRSeries Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
өзге де алдыңғы құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
өзге де алдыңғы құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Preceding Goods Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
алдыңғы құжатта көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.11.2. Нетто салмағы
(csdo: Unified Net Mass Measure)
декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған немесе оның құрамына кірген тауардың нетто салмағы
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.3. Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто салмағы
(casdo: Pre Declaration Net Mass Measure)
тауардың алдыңғы кедендік құжатта көрсетілген нетто салмағы
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.4. Кедендік құн
(casdo: Customs Value Amount)
тауардың алдыңғы құжатта көрсетілген кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1

*.11.5. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.5.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.5.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.17. Представленный документ (сведения)
(cacdo:‌CPCPresented‌Doc‌Details)
представленный документ (сведения)
M.CA.CDE.00344
M.CA.CDT.00294
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
сведения об информационном ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.11.5. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
декларацияланатын тауарды дайындау кезінде пайдаланылған немесе оның құрамына кірген тауар саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.5.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11.5.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
13.3.17. Ұсынылған құжат (мәліметтер)
(cacdo: CPCPresented Doc Details)
ұсынылған құжат (мәліметтер)
M.CA.CDE.00344
M.CA.CDT.00294
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілемесі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталатын күні
(csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзім басталатын күн
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталатын күн
(csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзім аяқталатын күн
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не құжат берген, ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo: Authority Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo: Information Source Details)
ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ақпараттық ресурс туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Код обстоятельства прекращения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Payment‌Duty‌Termination‌Event‌Code)
кодовое обозначение обстоятельства, при котором обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин прекращается либо такие платежи подлежат возврату (зачету)
M.CA.SDE.00369
M.CA.SDT.00203
0..1
*.15. Товар, в отношении которого прекратилась обязанность по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Payment‌Duty‌Termination‌Details)
сведения о количестве и стоимости товара, в отношении которого наступили обстоятельства, при которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин прекращается либо такие платежи подлежат возврату
M.CA.CDE.00343
M.CA.CDT.00293
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.15.1. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара, в отношении которого прекратилась обязанность по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.15.1.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1

*.10.1. Ақпарат көзінің немесе ресурсының атауы
(casdo: Information Source Name)
ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
(csdo: Details Resource Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Күні
(csdo: Event Date)
ақпараттық ресурсқа өтініш жасалған күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo: Line Id)
жазбаға бірмәнді сілтеме мақсаттары үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Электрондық құжат (мәліметтер) коды
(casdo: EDoc Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Қоймадағы электрондық құжат сәйкестендіргіші
,(cacdo: Doc Arch Id Details)
электрондық құжаттарды қоймаға орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіш
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.13.1. Электрондық құжат қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo: EArch Id)
электрондық құжат қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Қоймадағы электрондық құжат (мәліметтер) сәйкестендіргіші
(casdo: EDoc Arch Id)
қоймадағы электрондық құжат (мәліметтер) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің тоқтатылу мән-жайының коды
(casdo: Payment Duty Termination Event Code)
кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндет тоқтатылатын не мұндай төлемдер қайтаруға (есепке жатқызуға) жататын мән-жайлардың кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00369
M.CA.SDT.00203
0..1
*.15. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған тауар
(cacdo: Payment Duty Termination Details)
кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндет тоқтатылатын не мұндай төлемдер қайтаруға жататын мән-жайлар басталған тауардың саны мен құны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00343
M.CA.CDT.00293
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.15.1. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған тауар
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.15.1.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1

*.15.1.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.15.2. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость товара, в отношении которого прекратилась обязанность по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
13.3.18. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details)
сведения об исчислении таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
основа начисления платежа
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
значение ставки таможенного платежа или ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
1
*.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

*.15.1.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.15.2. Кедендік құн
(casdo: Customs Value Amount)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндет тоқтатылған тауардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
13.3.18. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo: Goods Item Payment‌Details)
кедендік және өзге де төлемді есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар және өзге де төлем түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Төлемді есепке жазудың негізі
(casdo: Tax Base Measure)
төлемді есепке жазу негізі
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.3.  Валютаның цифрлық коды
(csdo: Unified Currency N3 Code)
есепке жазу негізі валютаның цифрлық кодпен белгіленуі (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.4. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit Code)
есепке жазу негізінің өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі (ерекшелікті ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.5. Төлемнің пайдаланылатын ставкасы
(cacdo: Effective Customs Rate‌Details)
есеп айырысу кезінде пайдаланылатын төлем ставкасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
төлем ставкасы түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.5.2. Кедендік төлем ставкасы
(casdo: Duty Tax Fee Rate Value)
кедендік төлем ставкасының немесе қайта қаржыландыру ставкасының мәні
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
1
*.5.3. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі (ерекшелікті ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.5.4. Валютаның цифрлық коды
(csdo: Unified Currency N3 Code)
ставка валютасының цифрлық кодпен белгіленуі (ерекшелікті ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1

*.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
количество календарных дней
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
количество этапов
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
число полных и неполных календарных месяцев
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в сведениях о предшествующем документе
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе или сведениях
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1
13.4. Сведения об уплате (взыскании) и (или) непреминении мер по взысканию платежа
(cacdo:‌CPCFact‌Payment‌Details)
сведения о фактически уплаченных (взысканных) суммах таможенных и иных платежей и (или) о сумме платежа, пеней, процентов, в отношении которой меры по взысканию не применяются
M.CA.CDE.00499
M.CA.CDT.00441
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.4.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
13.4.2. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

*.5.5. Күндер саны
(csdo: Day Quantity)
күнтізбелік күндер саны
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.5.6. Кезеңдер саны
(casdo: Stage Quantity)
кезеңдер саны
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.5.7. Айлар саны
(csdo: Month Quantity)
толық және толық емес күнтізбелік ай саны
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.5.8. Салмақтық коэффициенті
(casdo: Weight Ratio Number)
өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (ерекшелікті ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.6. Ставканың қолданылу күні
(casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
төлем ставкасының қолданылу күні
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.7. Төлеу ерекшелігінің коды
(casdo: Customs Tax Payment Feature Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктерінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
*.8. Сома
(casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00145
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес топ нөмірі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.10. Жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
(casdo: Reference Line Id)
алдыңғы құжат туралы мәліметтердегі жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
(casdo: Ref Reference Line Id)
алдыңғы құжаттағы немесе мәліметтердегі жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.12. Тауардың сілтеме нөмірі
(casdo: Reference Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1
13.4. Төлемді төлеу (өндіріп алу) және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шараларды қолданбау туралы мәліметтер
(cacdo: CPCFact Payment Details)
кедендік және өзге де төлемдердің іс жүзінде төленген (өндіріп алынған) сомалары туралы және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын төлем, өсімпұлдар, пайыздар сомасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00499
M.CA.CDT.00441
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
13.4.1. Салықтар, алымдар және өзге де төлем түрінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар және өзге де төлем түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
13.4.2. Сома
(casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00145
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1

13.4.3. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс валюты платежа
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
M.SDT.00096
0..1
13.4.4. Код способа уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа уплаты таможенных или иных платежей
M.CA.SDE.00127
M.CA.SDT.00061
0..1
13.4.5. Код случая, когда меры по взысканию таможенных или иных платежей не применяются
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌No‌Apply‌Code)
кодовое обозначение случая, когда меры по взысканию таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не принимаются
M.CA.SDE.00302
M.CA.SDT.00199
0..1
13.4.6. Документ, подтверждающий уплату
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем уплату (взыскание) таможенного и иного платежа и (или) на основании которого меры по взысканию не принимаются
M.CA.CDE.00099
M.CA.CDT.00085
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
13.4.7. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
дата уплаты или взыскания (дата исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей)
M.CA.SDE.00804
M.BDT.00005
0..1
13.5. Общая сумма, подлежащая уплате (взысканию)
(cacdo:‌CPCPayment‌Amount‌Details)
сведения об общей сумме, подлежащей уплате (взысканию) по виду платежа
M.CA.CDE.00384
M.CA.CDT.00306
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

13.4.3. Валюта бағамы
(casdo: Exchange Rate)
төлем валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
в) ауқымы
(scaleNumber атрибуты)
10 сан дәрежесіндегі көрсеткіш түрінде берілген, есептеудің ондық жүйесіндегі ақшалай сома ауқымы
M.SDT.00096
0..1
13.4.4. Төлеу тәсілінің коды
(casdo: Customs Tax Payment Method Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00127
M.CA.SDT.00061
0..1
13.4.5. Кедендік және өзге де төлемдерді өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын жағдайдың коды
(casdo: Customs Tax Payment No Apply Code)
кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын жағдайдың кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00302
M.CA.SDT.00199
0..1
13.4.6. Төлеуді растайтын құжат
(cacdo: Payment Doc Details)
кедендік және өзгеде төлемді төлеуді (өндіріп алуды) растайтын және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шаралар соның негізінде қолданылмайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00099
M.CA.CDT.00085
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілемесі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
құжат берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.6. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo: Person Id)
жеке тұлғаны бірыңғай сәйкестендіргіш
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
13.4.7. Төлем күні
(casdo: Payment Date)
төлеу немесе өндіріп алу күні (кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындау күні)
M.CA.SDE.00804
M.BDT.00005
0..1
13.5. Төлеуге (өндіріп алуға) жататын жалпы сома
(cacdo: CPCPayment Amount Details)
төлем түрі бойынша төлеуге (өндіріп алуға) жататын жалпы сома туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00384
M.CA.CDT.00306
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

13.5.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
13.5.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
основа начисления платежа
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
13.5.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
13.5.4. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
13.5.5. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
значение ставки таможенного платежа или ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
0..1
13.5.6. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
количество календарных дней
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
13.5.7. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
14. Подпись должностного лица таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Sign‌Details)
сведения о должностном лице таможенного органа, заполнившем (подписавшем) документ
M.CA.CDE.00514
M.CA.CDT.00448
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.1. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
сведения о должностном лице таможенного органа
M.CA.CDE.00096
M.CA.CDT.00209
Определяется областями значений вложенных элементов
1
14.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
14.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
14.1.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:‌LNPId)
номер ЛНП должностного лица таможенного органа
M.CA.SDE.00413
M.CA.SDT.00090
0..1
14.1.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа, указанного на оттиске ЛНП
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1

13.5.1. Салықтар, алымдар және өзге де төлем түрінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар және өзге де төлем түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
13.5.2. Төлемді есепке жазу негізі
(casdo: Tax Base Measure)
төлемді есепке жазу негізі
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
13.5.3. Цифрлық валюта коды
(csdo: Unified Currency N3 Code)
есепке жазу негізі валютаның цифрлық кодпен белгіленуі (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
оған сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгілемесі
M.SDT.00091
1
13.5.4. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
төлем ставкасы түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
13.5.5. Кедендік төлем ставкасы
(casdo: Duty Tax Fee Rate Value)
кедендік төлем ставкасының немесе қайта қаржыландыру ставкасының мәні
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
0..1
13.5.6. Күндер саны
(csdo: Day Quantity)
күнтізбелік күндер саны
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
13.5.7. Сома
(casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00145
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
14. Кеден органы лауазымды адамының қолы
(cacdo: Customs Person Sign Details)
құжатты толтырған (қол қойған) кеден органының лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00514
M.CA.CDT.00448
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.1. Кеден органының лауазымды адамы
(cacdo: Customs Person Details)
кеден органының лауазымды адамы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00096
M.CA.CDT.00209
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
14.1.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Аты
(csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
14.1.2. Лауазымның атауы
(csdo: Position Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
14.1.3. Кеден органы лауазымды адамының ЛНП нөмірі
(casdo: LNPId)
кеден органы лауазымды адамының ЛНП нөмірі
M.CA.SDE.00413
M.CA.SDT.00090
0..1
14.1.4. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
ЛНП бедерінде көрсетілген кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1

14.2. Дата и время подписи
(casdo:‌Signing‌Date‌Time)
дата и время заполнения (подписи) документа
M.CA.SDE.00637
M.BDT.00006
0..1
9. Сведения о базовых типах данных, используемых в структуре расчета таможенных платежей, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, используемых в структуре расчета таможенных платежей
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры расчета таможенных платежей.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, используемые в структуре расчета таможенных платежей
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
10. Сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре расчета таможенных платежей, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре расчета таможенных платежей
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры расчета таможенных платежей.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре расчета таможенных платежей
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

14.2. Қол қойылған күні мен уақыты
(casdo: Signing Date Time)
құжаттың толтырылған (қол қойылған) күні мен уақыты
M.CA.SDE.00637
M.BDT.00006
0..1
9. Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын базалық деректер типі туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде келтірілген.
4-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типі туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
bdt
Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік төлемдерді есептеу құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясын сәйкестендіргіш;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
5-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын базалық деректер типі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.BDT.00005
Date Type
Күні. Тип
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күнді белгілеу
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні мен уақыты. Тип
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн мен уақытты белгілеу
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
10. Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде келтірілген.
6-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
csdo
Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік төлемдерді есептеу құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған базистік деректер моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясын сәйкестендіргіш;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
7-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын жалпы қарапайым деректер типі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post Code Type
Почталық индексі_ Код. Тип
қалыптандырылған символдар жолы

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
8
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9
M.SDT.00067
Name20‌Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
10
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
11
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
12
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
13
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
14
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
15
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
16
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
17
M.SDT.00096
Number2Type
Число. Целое двузначное. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
18
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
19
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
20
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
21
M.SDT.00106
Quantity6Type
Количество. Шестизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
22
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
23
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
24
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
25
M.SDT.00125
UnifiedCurrencyN3CodeType
Валюта_ Код. Цифровой: вариант 2. Тип
значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш. Тип
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
4
M.SDT.00030
Tax Registration Reason Code Type
Салықтық есепке қою себебі_ Код. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
6
M.SDT.00055
Name120 Type
Аты. 120 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
8
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Код. Тип
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9
M.SDT.00067
Name20 Type
Аты. 20 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
10
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
11
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
12
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Тип
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
13
M.SDT.00074
Measurement Unit Code Type
Өлшем бірлігі_ Код. Тип
әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
14
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
15
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
16
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
17
M.SDT.00096
Number2Type
Сан. Бүтін екі таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 2.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 0
18
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Ең көп цифрлар саны: 4
19
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құжат түрі_ Код. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
20
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмірі. Үш таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Ең көп цифрлар саны: 3
21
M.SDT.00106
Quantity6Type
Саны. Алты таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Ең көп цифрлар саны: 6
22
M.SDT.00108
Id40Type
Сәйкестендіргіш. 40 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
23
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтеме жасалған елдің коды _ Код. Екі әріптік. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
24
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шамасы_ Өлшем: 2-вариант. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 24.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
25
M.SDT.00125
UnifiedCurrencyN3CodeType
Валюта_ Коды. Цифрлық: 2-вариант. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан алынған цифрлық кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{3}
26
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
27
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
28
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
29
M.SDT.00145
Currency‌N3‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Цифровой: вариант 3. Тип
значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
30
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
31
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
32
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
33
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
34
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение буквенного кода из классификатора стран мира, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
35
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
36
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
37
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
38
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
39
M.SDT.00179
Code10Type
Код. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
40
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Шаблон: [0-9]{3}
26
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
27
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Коды. 20 символға дейін: 2-вариант. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
28
M.SDT.00144
Currency Code V3 Type
Валюта_ Код. Әріптік: 3-вариант. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан алынған әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
29
M.SDT.00145
Currency N3 Code V3 Type
Валюта_ Код. Цифрлық: 3-вариант. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан алынған цифрлық кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
30
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бес таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Ең көп цифрлар саны: 5
31
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіз таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Ең көп цифрлар саны: 8
32
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Шаруашылық жүргізуші субъект_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
33
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш. Тип
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан алынған сәйкестендіргіштің мәні.
Қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
34
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтеме жасалмаған елдің коды _ Код. Екі әріптік. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауышынан алынған әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
35
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
36
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Код. Тип
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
37
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта типі_ Код: 2-вариант. Тип
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
38
M.SDT.00170
Code2 Type
Коды. 2 символ. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ұзындығы: 2
39
M.SDT.00179
Code10Type
Коды. 10 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
40
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Тип
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
41
M.SDT.00197
Resource‌Id‌Type
Ресурс_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
42
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств.
Шаблон: \d{3}
43
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
44
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Сведения о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре расчета таможенных платежей, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре расчета таможенных платежей
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке структуры расчета таможенных платежей.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре расчета таможенных платежей
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00050
Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type
Особенность уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии с классификатором особенностей уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы. Нормализованная строка символов.
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00053
CustomsTaxModeCodeType
Вид налогов, сборов или иного платежа_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 4
4
M.CA.SDT.00061
Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code‌Type
Способ уплаты таможенных или иных платежей_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором способов уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 2
5
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Курс валюты_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе счисления
Мин. значение: 0
Макс. кол-во цифр: 20
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
6
M.CA.SDT.00090
LNPIdType
ЛНП должностного лица таможенного органа_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
7
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
8
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
9
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
10
M.CA.SDT.00121
RateValueType
Ставка таможенного платежа_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 12.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
11
M.CA.SDT.00146
FractionNumber9.3NumberType
Число. Формат 9.3. Тип
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
12
M.CA.SDT.00147
PaymentAmountWithNCurrencyType
Сумма c указанием цифрового кода валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе исчисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
13
M.CA.SDT.00159
DutyTaxFeeRateKindCodeType
Вид ставки таможенного платежа_ Код. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
14
M.CA.SDT.00176
Id8Type
Идентификатор. До 8 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 8
15
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Идентификатор. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 10
16
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
41
M.SDT.00197
Resource Id Type
Ресурс_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 2048
42
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Код. Тип
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{3}
43
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Код. Тип
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
44
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Тип
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
11. Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы деректер моделінің қолданбалы қарапайым деректер типі туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде келтірілген.
8-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы
деректер моделінің қолданбалы қарапайым деректер типі туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
casdo
Импортталатын аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік төлемдерді есептеу құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес деректер моделіндегі UML конструкциясын сәйкестендіргіш;
"аты" – деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін, жол берілетін мәндердің көптігі.
9-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" нысаналы саласы
деректер моделінің қолданбалы қарапайым деректер типі
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment Amount With Currency Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 20.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 2
2
M.CA.SDT.00050
Customs Tax Payment Feature Code Type
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктері_ Код. Тип
Өндіріп алу кеден органдарына жүктелген, кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктері кодының мәні. Қалыптандырылған символдар жолы
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00053
CustomsTaxModeCodeType
Салықтардың, алымдардың және өзге де төлемнің түрі_ Код. Тип
Өндіріп алу кеден органдарына жүктелген, салықтардың, алымдардың және өзге де төлем түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
4
M.CA.SDT.00061
Customs Tax Payment Method Code Type
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілі_ Код. Тип
Өндіріп алу кеден органдарына жүктелген, кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
5
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Валюта бағамы_ Коэффициент. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі сан
Ең төменгі мәні 0
Ең көп цифрлар саны: 20
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 4
6
M.CA.SDT.00090
LNPIdType
Кеден органы лауазымды адамының ЛНП _ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
7
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
ХЖТ кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Шаблон: ([A-Z]{2})
8
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
ХЖТ кітапшасы_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Шаблон: \d{8}
9
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
10
M.CA.SDT.00121
RateValueType
Кедендік төлем ставкасы_ Коэффициент. Тип
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 12.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
11
M.CA.SDT.00146
FractionNumber9.3NumberType
Саны. Форматы 9.3. Тип
есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 9.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 3
12
M.CA.SDT.00147
PaymentAmountWithNCurrencyType
Валютаның цифрлық коды көрсетілген сома_ Ақшалай сома. Тип
есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең көп цифрлар саны: 20.
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 2
13
M.CA.SDT.00159
DutyTaxFeeRateKindCodeType
Кедендік төлем ставкасының түрі_ Код. Тип
Кедендік төлем ставкасы түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 1
14
M.CA.SDT.00176
Id8Type
Сәйкестендіргіш. 8 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 8
15
M.CA.SDT.00179
Id10Type
Сәйкестендіргіш. 10 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 10
16
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Коы. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
17
M.CA.SDT.00182
PaymentCalculationEventCodeType
Случай исчисления таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором случаев исчисления таможенным органом таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин.
Длина: 4
18
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 2
19
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 40
20
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 20
21
M.CA.SDT.00194
Code1to3CodeType
Код. От 1 до 3 символов. Тип
нормализованная строка символов.
мин. длина: 1
макс. длина: 3
22
M.CA.SDT.00199
CustomsTaxPaymentNoApplyCodeType
Случай, когда меры по взысканию таможенных или иных платежей не применяются_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором случаев, когда меры по взысканию таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не принимаются.
Длина: 2
23
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
24
M.CA.SDT.00203
PaymentDutyTerminationEventCodeType
Обстоятельство, при котором обязанность по уплате таможенных или иных платежей прекращается_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором обстоятельств, при которых обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин прекращается либо такие платежи подлежат возврату (зачету).
Длина: 2
25
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
26
M.CA.SDT.00451
ShortCountryNameType
Краткое название страны_ Имя. Тип
краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1
Макс. длина: 40
27
M.CA.SDT.00800
FractionNumber246MeasureType
Измерение. Формат 24.6. Тип
числовая величина, определенная в результате измерения
Макс. кол-во цифр: 24
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
12. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры расчета таможенных платежей приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы / пункт Порядка" – номер графы формы расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в виде документа на бумажном носителе или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и внесения в такой расчет изменений (дополнений), утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 ноября 2017 г. № 137, соответствующие реквизиту структуры расчета таможенных платежей;
"признак" – признак, указывающий на необходимость (отсутствие необходимости) заполнения реквизита. Возможные значения:
M – реквизит должен быть заполнен;
B – реквизит не заполняется;
O – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и внесения в такой расчет изменений (дополнений), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 ноября 2017 г. № 137, и (или) правилом заполнения реквизита;
"правило заполнения" – определяет правила заполнения реквизита;
"вид правила" – определяет код вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, устанавливается законодательством государства-члена;

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
17
M.CA.SDT.00182
PaymentCalculationEventCodeType
Кедендік және өзге де төлемдерді есептеу жағдайы_ Код. Тип
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын кеден органының есептеу жағдайларының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
18
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 2
19
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 40
20
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Тип
Жеке тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 20
21
M.CA.SDT.00194
Code1to3CodeType
Код. 1-ден 3 символға дейін. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
ең аз ұзындығы: 1
ең көп ұзындығы: 3
22
M.CA.SDT.00199
CustomsTaxPaymentNoApplyCodeType
Кедендік және өзге де төлемдерді өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын жағдайлар_ Код. Тип
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын өндіріп алу жөніндегі шаралар қолданылмайтын жағдайлардың сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
23
M.CA.SDT.00201
EDoc Indicator Code Type
Электрондық құжат белгісі_ Код. Тип
Электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодпен белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
24
M.CA.SDT.00203
PaymentDutyTerminationEventCodeType
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндет тоқтатылатын мән-жай_ Код. Тип
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндет тоқтатылатын не мұндай төлемдер қайтаруға (есепке жатқызуға) жататын мән-жайлардың сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
25
M.CA.SDT.00409
Measure Unit Abbreviation Code Type
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі_ Код. Тип
қалыптандырылған символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 13
26
M.CA.SDT.00451
ShortCountryNameType
Елдің қысқаша атауы_ Аты. Тип
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы.
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 40
27
M.CA.SDT.00800
FractionNumber246MeasureType
Өлшемі. Форматы 24.6. Тип
Өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама
Ең көп цифрлар саны: 24
Ең көп бөлш. цифрлар саны: 6
12. Кедендік төлемдерді есептеу құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы 10-кестеде келтірілген.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіле отырып, деректеменің орныққан немесе ресми сөздік белгісі;
"нысан бағанының №/ Тәртіп тармағы" –  қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу нысаны бағанының нөмірі немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеуді толтыру және осындай есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінің тармағы (тармақшасы, абзацы), ол кедендік төлемдерді есептеу құрылымының деректемесіне сәйкес келеді;
"белгі" – деректемені толтыру қажеттігін (қажеттіктің болмауын) көрсететін белгі. Ықтимал мәндер:
M – деректеме толтырылуға тиіс;
B – деректеме толтырылмайды;
O – деректемені толтыру шарттары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 137 шешімімен бекітілген Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеуді толтыру және осындай есепке өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінде және (немесе) деректемені толтыру қағидасында айқындалады;
"толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;
"қағида түрі" – деректемені толтыру қағидасы түрінің кодын айқындайды. Ықтимал мәндері:
"1" – жалпы қағида, Одақ құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшеліктерін айқындайтын қағида, Одақ құқығымен белгіленеді;
"3" – мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленетін қағида;

"код страны" – код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило заполнения вида "2" или "3";
"описание правила" –  описание правила заполнения реквизита.
Таблица 10
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры расчета таможенных платежей
Имя реквизита
№ гр. формы / пункт Порядка
Признак
Правило заполнения*
вид правила
код страны
описание правила
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
M
1
реквизит должен содержать значение "R.035"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
значение реквизита, при его заполнении, должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Регистрационный номер
(cacdo:‌CPCId‌Details)
гр. А
M
5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. А
(эл. 1)
M
5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. А
(эл. 2)
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. А
(эл. 3)
M
5.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
гр. А
(эл. 4)
M
6. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
гр. 1
(перв. подр.)
M
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
ИМ – в случае исчисления ввозных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
ЭК – в случае исчисления вывозных таможенных пошлин
7. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
гр. 1 (втор. подр.)
M
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
ЭД – в случае если расчет таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин формируется в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
8. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
гр. 2
(втор. подр.)
M
9. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
гр. 3
M
10. Случай и срок уплаты таможенных платежей
(cacdo:‌Payment‌Calculation‌Event‌Details)
гр. 4
M

"елдің коды" –  "2" немесе "3" түрдегі толтыру қағидасы қолданылатын, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің коды (AM, BY, KZ, KG, RU);
"қағида сипаттамасы" –  деректемені толтыру қағидасының сипаттамасы.
10-кесте
Кедендік төлемдерді есептеу құрылымының жекелеген деректемелерін толтырудың сипаттамасы
Деректеменің аты
нысан бағанының №/ Тәртіп тармағы
Белгі
Толтыру қағидасы*
қағида түрі
елдің коды
қағида сипаттамасы
1. Электрондық құжат (мәліметтер) коды
(csdo: EDoc Code)
M
1
деректемеде "R.035" мәні қамтылуға тиіс
2. Сәйкестендіргіш электрондық құжат (мәліметтер)
(csdo: EDoc Id)
M
1
деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3.  Бастапқы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш
(csdo: EDoc Ref Id)
O
1
деректемені толтырған кезде оның мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDoc Date Time)
M
1
деректеменің мәнінде мына шаблонға сәйкес жүргізілетін Дүниежүзілік уақытпен айырмашылық көрсетіле отырып, жергілікті уақыттың мәні түрінде электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастырған күн қамтылуға тиіс:
YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, онда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
5. Тіркеу нөмірі
(cacdo: CPCId Details)
А бағ.
M
5.1. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
А бағ.
(эл. 1)
M
5.2. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
А бағ.
(эл. 2)
M
1
деректеменің мәні шаблонға сәйкес жүргізілуге тиіс: YYYY-MM-DD
5.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың нөмірі
(casdo: Customs Document Id)
А бағ.
(эл. 3)
M
5.4. Реттік нөмірі
(casdo: Customs Document Ordinal Id)
А бағ.
(эл. 4)
M
6. Декларацияның типі
(casdo: Declaration Kind Code)
1-бағ.
(бірін.кіші б.)
M
деректеме мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
ИМ – кедендік әкелу баждарын, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеген жағдайда;
ЭК – кедендік әкелу баждарын есептеген жағдайда
7. Электрондық құжат белгісі
(casdo: EDoc Indicator Code)
1-бағ. (екін. кіші б.)
M
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
ЭД – егер кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу электрондық құжат түрінде қалыптастырылса;
ОО – қалған жағдайларда
8. Парақтар саны
(csdo: Page Quantity)
2-бағ.
(екін. кіші б.)
M
9. Тауарлар саны
(casdo: Goods Quantity)
3-бағ.
M
10. Кедендік төлемдерді төлеу жағдайы мен мерзімі
(cacdo: Payment Calculation Event Details)
4-бағ.
M

10.1. Код случая исчисления таможенных и иных платежей
(casdo:‌Payment‌Calculation‌Event‌Code)
гр. 4
(эл. 1)
M
10.2. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
гр. 4
(эл. 2)
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
10.3. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
гр. 4
(эл. 3)
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
11. Лицо, несущее солидарную (субсидиарную) обязанность
(cacdo:‌Jointly‌Liable‌Person‌Details)
гр. 6
O
11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
11.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
B
11.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. 6
M
при указании сведений о хозяйствующем субъекте значение реквизита должно включать организационно-правовую форму
11.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
11.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
11.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
гр. 6
O
1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать код по Общереспубликанскому классификатору предприятий и организаций (ОКПО)
2
RU
реквизит, при его заполнении, должен содержать основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
M
2
KG
в случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит код ОКПО, атрибут должен принимать значение "6" – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций Кыргызской Республики (ОКПО)
2
RU
в случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит ОГРН, атрибут должен принимать значение "1" – основной государственный регистрационный номер в Российской Федерации (ОГРН). В случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит ОГРНИП, атрибут должен принимать значение "2" – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя в Российской Федерации (ОГРНИП)
11.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
гр. 6
O
1
реквизит используется в Республике Казахстан
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
M
2
KZ
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" атрибут должен содержать значение "KZ"

10.1. Кедендік және өзге де төлемдерді есептеу жағдайының коды
(casdo: Payment Calculation Event Code)
4-бағ.
(эл. 1)
M
10.2. Соңғы күн
(csdo: End Date)
4-бағ.
(эл. 2)
M
1
деректеменің мәні шаблонға сәйкес жүргізілуге тиіс: YYYY-MM-DD
10.3. Ставканы қолдану күні
(casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
4-бағ.
(эл. 3)
M
1
деректеменің мәні шаблонға сәйкес жүргізілуге тиіс: YYYY-MM-DD
11. Ортақ (субсидиарлық) міндет көтеретін тұлға
(cacdo: Jointly Liable Person Details)
6-бағ.
O
11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
11.2. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
B
11.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
6-бағ.
M
шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтерді көрсеткен кезде деректеменің мәні ұйымдық-құқықтық нысанды қамтуға тиіс
11.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
11.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
B
11.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo: Business Entity Id)
6-бағ.
O
1
деректеме Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясында пайдаланылады
2
KG
деректеме толтырылған кезде кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышы бойынша (ОКПО) кодты қамтуға тиіс
2
RU
деректеме толтырылған кезде негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРН) немесе дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРНИП) қамтуға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
M
2
KG
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo: Business Entity Id)" деректемесі ОКПО кодын қамтитын болса, атрибут "6" мәнін – Қырғыз Республикасының кәсіпорындары мен ұйымдарының жалпыреспубликалық сыныптауышының (ОКПО) кодын қамтуға тиіс
2
RU
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo: Business Entity Id)" деректемесі ОГРН қамтитын болса, атрибут "1" мәнін – Ресей Федерациясының негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРН) қабылдауға тиіс. Егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo: Business Entity Id)" деректемесі ОГРНИП қамтитын болса, атрибут "2" мәнін – Ресей Федерациясында дара кәсіпкерді негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРНИП) қамтуға тиіс
11.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
6-бағ.
O
1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
2
KZ
деректеме толтырылған кезде кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) қамтуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
M
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі" деректемесі толтырылған жағдайда
(casdo: CAUnique Customs Number Id)" атрибут "KZ" мәнін қамтуға тиіс

11.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. 6
O
2
AM
реквизит, при его заполнении, должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
реквизит, при его заполнении, должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
реквизит, при его заполнении, должен содержать индивидуальный номер налогоплательщика (ИНН)
11.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
гр. 6
O
11.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
гр. 6
O
1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике
2
AM
реквизит, при его заполнении, должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии номерного знака общественных услуг
2
BY
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный номер
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
11.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
гр. 6
O
11.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 6
M
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
11.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
O
1
реквизит может быть заполнен при наличии справочника (классификатора), утвержденного Евразийской экономической комиссией или законодательством государства-члена
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
11.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
гр. 6
O
11.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
гр. 6
O
11.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 6
M
11.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 6
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
11.11.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
B
11.11.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
B
11.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. 6
O
1
при заполнении реквизита должен формироваться только один экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"

11.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш
(csdo: Taxpayer Id)
6-бағ.
O
2
AM
деректеме толтырылған кезде салық төлеушіні есепке алу нөмірін (УНН) қамтуға тиіс
2
BY
деректеме толтырылған кезде төлеушіні есепке алу нөмірін (УНП) қамтуға тиіс
2
KG
деректеме толтырылған кезде салықтық сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
2
KZ
деректеме толтырылған кезде бизнес сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
деректеме толтырылған кезде салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірін (ИНН) қамтуға тиіс
11.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo: Tax Registration Reason Code)
6-бағ.
O
11.10. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш
(casdo: Person Id)
6-бағ.
O
1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады
2
AM
деректеме толтырылған кезде қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (НЗОУ) немесе қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісінің жоқ екені туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
2
BY
деректеме толтырылған кезде сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
2
KG
деректеме толтырылған кезде дербес сәйкестендіру нөмірін (ПИН) қамтуға тиіс
2
KZ
деректеме толтырылған кезде жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
11.11. Жеке куәлік
(ccdo: Identity Doc V3 Details)
6-бағ.
O
11.11.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
6-бағ.
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибутта Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші қамтылуға тиіс**
11.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo: Identity Doc Kind Code)
O
1
деректеме Еуразиялық экономикалық комиссия бекіткен немесе мүше мемлекеттің заңнамасымен бекітілген анықтамалық (сыныптауыш) болған кезде толтырылуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo: Identity Doc Kind Code)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
11.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo: Doc Kind Name)
6-бағ.
O
11.11.4. Құжат сериясы
(csdo: Doc Series Id)
6-бағ.
O
11.11.5. Құжат нөмірі
(csdo: Doc Id)
6-бағ.
M
11.11.6. Құжаттың күні
(csdo: Doc Creation Date)
6-бағ.
M
1
деректеменің мәні шаблонға сәйкес жүргізілуге тиіс: YYYY-MM-DD
11.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш
(csdo: Authority Id)
B
11.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo: Authority Name)
B
11.12. Мекенжай
(ccdo: Subject Address Details)
6-бағ.
O
1
деректеме толтырылған кезде "Мекенжай (ccdo: Subject Address Details)" деректемесінің бір данасы ғана қалыптастырылуға тиіс

11.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
реквизит должен принимать значение "1" – адрес регистрации
11.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 6
M
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
11.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
гр. 6
O
1
реквизит используется в Кыргызской Республике
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
11.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. 6
O
11.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. 6
O
11.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. 6
O
11.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. 6
O
11.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. 6
O
11.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. 6
O
11.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. 6
O
11.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
B
11.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
11.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
гр. 6
O
11.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
реквизит должен содержать одно из следующих значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
11.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
гр. 6
M
1
рекизит должен содержать наименование вида связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
11.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
гр. 6
M
1
рекизит должен содержать номер телефона, факса, адрес электронной почты и др.
1
в случае если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ" или "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен содержать номер телефона или телефакса и быть указан в соответствии с шаблоном: +ССС РР НННН, где: ССС – телефонный код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
12. Плательщик
(cacdo:‌CPCPayer‌Details)
гр. 5
M
12.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B

11.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo: Address Kind Code)
M
1
деректеме "1" мәнін қабылдауға тиіс – тіркелген мекенжайы
11.12.2. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
6-бағ.
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
11.12.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
6-бағ.
O
1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
2
KG
деректеме толтырылған кезде әкімшілік-аумақтық объектілер мен аумақтық бірліктер белгілемелері жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын қамтуға тиіс (ЕК СОАТЕ)
11.12.4. Өңір
(csdo: Region Name)
6-бағ.
O
11.12.5. Аудан
(csdo: District Name)
6-бағ.
O
11.12.6. Қала
(csdo: City Name)
6-бағ.
O
11.12.7. Елді мекен
(csdo: Settlement Name)
6-бағ.
O
11.12.8. Көше
(csdo: Street Name)
6-бағ.
O
11.12.9. Үй нөмірі
(csdo: Building Number Id)
6-бағ.
O
11.12.10. Үй-жай нөмірі
(csdo: Room Number Id)
6-бағ.
O
11.12.11. Почталық индексі
(csdo: Post Code)
B
11.12.12. Абоненттік жәшік нөмірі
(csdo: Post Office Box Id)
B
11.13. Байланыс деректемесі
(ccdo: Communication Details)
6-бағ.
O
11.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo: Communication Channel Code)
M
1
деректеме мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
AO – ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі (URL) бірыңғай нұсқағыш;
EM – электрондық почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
11.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo: Communication Channel Name)
6-бағ.
M
1
деректеме байланыс түрінің атауын (телефон, факс, электрондық почта және т.б.) қамтуға тиіс
11.13.3. Байланыс арнасын сәйкестендіргіш
(csdo: Communication Channel Id)
6-бағ.
M
1
деректеме телефон, факс нөмірін, электрондық почта мекенжайын және т.б. қамтуға тиіс
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)" деректемесі "ТЕ" немесе "FX" мәнін қамтыса, "Байланыс арнасын сәйкестендіргіш (csdo: Communication Channel Id)" деректемесі телефон немесе телефакс нөмірін қамтуға тиіс және мына шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: +ССС РР НННН, мұндағы: ССС – елдің телефон коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. нөмірі)) немесе ұялы байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтары арасындағы бос орын ажыратқыш болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен бос орын ескерілмейді). Өзге де символдар мен ажыратқыштарға жол берілмейді
12. Төлеуші
(cacdo: CPCPayer Details)
5-бағ.
M
12.1. Елдің коды
(csdo: Unified Country Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B

12.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
B
12.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. 5
O
1
реквизит не заполняется, если реквизит "Признак наличия или отсутствия информации (сведений) (casdo:‌InformationUnknownIndicator)" имеет значение "0". В остальных случаях реквизит должен быть заполнен
1
реквизит, при его заполнении, должен включать организационно-правовую форму при указании сведений о хозяйствующем субъекте
12.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
12.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
12.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
гр. 5
O
1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации
1
реквизит не заполняется, если реквизит "Признак наличия или отсутствия информации (сведений) (casdo:‌InformationUnknownIndicator)" имеет значение "0"
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать код по Общереспубликанскому классификатору предприятий и организаций (ОКПО)
2
RU
реквизит, при его заполнении, должен содержать основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
M
2
KG
в случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит код ОКПО, атрибут должен принимать значение "6" – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций Кыргызской Республики (ОКПО)
2
RU
в случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит ОГРН, атрибут должен принимать значение "1" – основной государственный регистрационный номер в Российской Федерации (ОГРН). В случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит ОГРНИП, атрибут должен принимать значение "2" – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя в Российской Федерации (ОГРНИП)
12.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
гр. 5
O
1
реквизит используется в Республике Казахстан
1
реквизит не заполняется, если реквизит "Признак наличия или отсутствия информации (сведений) (casdo:‌InformationUnknownIndicator)" имеет значение "0"
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
M
2
KZ
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" атрибут должен содержать значение "KZ"

12.2. Субъектінің атауы
(csdo: Subject Name)
B
12.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo: Subject Brief Name)
5-бағ.
O
1
егер "Ақпараттың (мәліметтердің) бар немесе жоқ екендігінің белгісі (casdo: InformationUnknownIndicator)" деректемесінің мәні "0" болса, деректеме толтырылмайды. Қалған жағдайларда деректеме толтырылуға тиіс
1
деректеме толтырылған кезде шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтер көрсетілген кезде ұйымдық-құқықтық нысанды қамтуға тиіс
12.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo: Business Entity Type Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
12.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo: Business Entity Type Name)
B
12.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo: Business Entity Id)
5-бағ.
O
1
деректеме Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясында пайдаланылады
1
егер "Ақпараттың (мәліметтердің) бар немесе жоқ екендігінің белгісі (casdo: InformationUnknownIndicator)" деректемесінің мәні "0" болса, деректеме толтырылмайды
2
KG
деректеме толтырылған кезде кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышы бойынша (ОКПО) кодты қамтуға тиіс
2
RU
деректеме толтырылған кезде негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРН) немесе дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРНИП) қамтуға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
M
2
KG
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo: Business Entity Id)" деректемесі ОКПО кодын қамтыса, атрибут "6" мәнін – Қырғыз Республикасының кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының кодын қамтуға тиіс
2
RU
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo: Business Entity Id)" деректемесі ОГРН қамтыса, атрибут "1" мәнін – Ресей Федерациясында негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРН) қамтуға тиіс. Егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo: Business Entity Id)" деректемесі ОГРНИП қамтыса, атрибут "2" мәнін – Ресей Федерациясында дара кәсіпкерді негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ОГРНИП) қамтуға тиіс
12.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)
5-бағ.
O
1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
1
егер "Ақпараттың (мәліметтердің) бар немесе жоқ екендігінің белгісі (casdo: InformationUnknownIndicator)" деректемесінің мәні "0" болса, деректеме толтырылмайды
2
KZ
деректеме толтырылған кезде кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) қамтуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
M
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo: CAUnique Customs Number Id)" деректемесі толтырылған жағдайда, атрибут "KZ" мәнін қамтуға тиіс

в случае если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ" или "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен содержать номер телефона или телефакса и быть указан в соответствии с шаблоном: +ССС РР НННН, где: ССС – телефонный код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
12.14. Признак наличия или отсутствия информации (сведений)
(casdo:‌InformationUnknownIndicator)
гр. 5
M
1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
0 – лицо, у которого возникла обязанность по уплате таможенных и иных платежей, не установлено;
1 – лицо, у которого возникла обязанность по уплате таможенных и иных платежей, установлено
13. Товарная партия
(cacdo:‌CPCGoods‌Shipment‌Details)
M
13.1. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
гр. 8
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
13.2. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
гр. 7
M
13.2.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
M
1
реквизит должен содержать код страны происхождения товара в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" либо одно из следующих значений:
EU – товар происходит с территории Европейского союза;
00 – происхождение товара неизвестно;
99 – товар происходит из разных стран (группы стран, таможенного союза стран, региона или части страны)
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
13.2.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
гр. 7
M
1
реквизит должен содержать краткое название страны происхождения товара в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" либо одно из следующих значений: "Евросоюз", "Неизвестна", "Разные"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**

егер "Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)" деректемесі "ТЕ" немесе "FX" мәнін қамтыса, "Байланыс арнасын сәйкестендіргіш (csdo: Communication Channel Id)" деректемесі телефон немесе телефакс нөмірін қамтуға тиіс және мынадай шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: +ССС РР НННН, мұндағы: ССС – елдің телефон коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды.)) немесе ұялы байланыс операторының коды, НННН – абонент нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтары арасындағы айырым белгісі ажыратқыш болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ( "+" символы мен бос орын ескерілмейді). Өзге де символдар мен ажыратқыштарға жол берілмейді
12.14. Ақпараттың (мәліметтердің) бар немесе жоқ екендігінің белгісі
(casdo: InformationUnknownIndicator)
5-бағ.
M
1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
0 – кедендік және өзге де төлемдерді төлеу міндеті туындаған тұлға анықталмаған;
1 – кедендік және өзге де төлемдерді төлеу міндеті туындаған тұлға анықталған
13. Тауар партиясы
(cacdo: CPCGoods Shipment Details)
M
13.1. Кедендік құн
(casdo: Customs Value Amount)
8-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
13.2. Шығарылған елі
(cacdo: Origin Country Details)
7-бағ.
M
13.2.1. Елдің коды
(casdo: CACountry Code)
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес деректеме тауардың шығарылған елінің кодын не мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс:
EU – тауар Еуропалық одақ аумағынан шығады;
00 – тауардың шығарылған жері белгісіз;
99 – тауар әртүрлі елден шығады (елдер тобы, кеден одағы елдері, өңір немесе елдің бөлігі)
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
13.2.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo: Short Country Name)
гр. 7
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес деректеме тауардың шығарылған елінің қысқаша атауын не мынадай мәндердің бірін қамтуға тиіс: "Еуроодақ", "Белгісіз", "Әртүрлі"
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**

13.2.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
B
13.3. Товар
(cacdo:‌CPCGoods‌Item‌Details)
M
13.3.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
гр. 10
(перв. подр.)
M
13.3.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. 11
M
13.3.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
гр. 9
M
13.3.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
гр. 12
О
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
13.3.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
гр. 14
О
1
в случае исчисления таможенных и иных платежей с применением ставки, размер которой зависит от веса товара, реквизит должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
13.3.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 16
O
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 16
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 16
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 16
M
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
13.3.7. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
гр. 2
(перв. подр.)
M
13.3.8. Код предназначения товаров, декларируемых в декларации на товары
(casdo:‌Goods‌Feature‌Code)
гр. 10
(втор. подр.)
O
1
реквизит, при его заполнении, должен принимать значение "МПО"
13.3.9. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 9
O
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 9
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 9
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 9
M
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"

13.2.3. Аумақтың коды
(csdo: Territory Code)
B
13.3. Тауар
(cacdo: CPCGoods Item Details)
M
13.3.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo: Consignment Item Ordinal)
10-бағ.
(бірін. кіші б.)
M
13.3.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
11-бағ.
M
13.3.3. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
9-бағ.
M
13.3.4. Брутто салмағы
(csdo: Unified Gross Mass Measure)
12-бағ.
О
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
13.3.5. Нетто салмағы
(csdo: Unified Net Mass Measure)
14-бағ.
О
1
мөлшері тауардың салмағына байланысты ставканы қолдана отырып кедендік және өзге де төлемдерді есептеген жағдайда, деректеме толтырылуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
атрибут "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
13.3.6. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
16-бағ.
O
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
16-бағ.
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
16-бағ.
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: M892easure Unit Abbreviation Code)
16-бағ.
M
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес деректеме өлшем бірлігінің шартты белгілемесін қамтуға тиіс
13.3.7. Парақтың реттік нөмірі
(casdo: Page Ordinal)
2-бағ.
(бірін. кіші. б.)
M
13.3.8. Тауарларға арналған декларацияда декларацияланатын тауар мақсатының коды
(casdo: Goods Feature Code)
10-бағ.
(екін. кіші б.)
O
1
деректеме толтырылған кезде "МПО" мәнін қабылдауға тиіс
13.3.9. Негізгі және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo: Add Goods Measure Details)
9-бағ.
O
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
9-бағ.
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
9-бағ.
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
9-бағ.
M
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес деректеме өлшем бірлігінің шартты белгілемесін қамтуға тиіс

13.3.10. Группа товаров
(cacdo:‌Goods‌Item‌Group‌Details)
гр. 9
O
*.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
гр. 9
O
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. 9
O
*.3. Характеристики товара в группе товаров
(cacdo:‌Commodity‌Group‌Item‌Details)
гр. 9
O
*.3.1. Сведения о товаре
(cacdo:‌Commodity‌Description‌Details)
гр. 9
O
*.3.1.1. Производитель
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
гр. 9
O
*.3.1.2. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
гр. 9
O
*.3.1.3. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
гр. 9
O
*.3.1.4. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
гр. 9
O
*.3.1.5. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
гр. 9
O
*.3.1.6. Идентификатор продукта
(csdo:‌Product‌Id)
гр. 9
O
*.3.1.7. Наименование сорта
(csdo:‌Product‌Sort‌Name)
гр. 9
O
*.3.1.8. Наименование стандарта
(casdo:‌Standard‌Name)
гр. 9
O
*.3.1.9. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
гр. 9
O
*.3.1.10. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
гр. 9
O
1
значение реквизита, при его заполнении, должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.3.2. Габаритные размеры объекта
(ccdo:‌Unified‌Overall‌Dimension‌Details)
гр. 9
O
*.3.2.1. Длина
(csdo:‌Unified‌Length‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Длина (csdo:‌Unified‌Length‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.3.2.2. Ширина
(csdo:‌Unified‌Width‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Ширина (csdo:‌Unified‌Width‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.3.2.3. Высота
(csdo:‌Unified‌Height‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполения реквизита "Высота (csdo:Unified‌Height‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**

13.3.10. Тауарлар тобы
(cacdo: Goods Item Group Details)
9-бағ.
O
*.1. Тауардың атауы
(casdo: Goods Description Text)
9-бағ.
O
*.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
9-бағ.
O
*.3. Тауарлар тобындағы тауардың сипаттамалары
(cacdo: Commodity Group Item Details)
9-бағ.
O
*.3.1. Тауар туралы мәліметтер
(cacdo: Commodity Description Details)
9-бағ.
O
*.3.1.1. Өндіруші
(casdo: Manufacturer Name)
9-бағ.
O
*.3.1.2. Тауар белгісінің атауы
(casdo: Trade Mark Name)
9-бағ.
O
*.3.1.3. Шығарылған жерінің атауы
(casdo: Production Place Name)
9-бағ.
O
*.3.1.4. Марканың атауы
(csdo: Product Mark Name)
9-бағ.
O
*.3.1.5. Модельдің атауы
(csdo: Product Model Name)
9-бағ.
O
*.3.1.6. Өнімді сәйкестендіргіш
(csdo: Product Id)
9-бағ.
O
*.3.1.7. Сорт атауы
(csdo: Product Sort Name)
9-бағ.
O
*.3.1.8. Стандарттың атауы
(casdo: Standard Name)
9-бағ.
O
*.3.1.9. Өнім бірлігін сәйкестендіргіш
(csdo: Product Instance Id)
9-бағ.
O
*.3.1.10. Өндірілген күні
(csdo: Manufacture Date)
9-бағ.
O
1
толтыру кезінде деректеменің мәні мынадай шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3.2. Объектінің габариттік мөлшерлері
(ccdo: Unified Overall Dimension Details)
9-бағ.
O
*.3.2.1. Ұзындығы
(csdo: Unified Length Measure)
9-бағ.
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Ұзындығы (csdo: Unified Length Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда, "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Ұзындығы (csdo: Unified Length Measure)" деректемесін толтырған жағдайда, атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.3.2.2. Ені
(csdo: Unified Width Measure)
9-бағ.
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Ені (csdo: Unified Width Measure)" деректемесін толтырған жағдайда, "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Ені (csdo: Unified Width Measure)" деректемесін толтырған жағдайда, атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.3.2.3. Биіктігі
(csdo: Unified Height Measure)
9-бағ.
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Биіктігі (csdo:Unified Height Measure)" деректемесін толтырған жағдайда, "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Биіктігі (csdo:Unified Height Measure)" деректемесін толтырған жағдайда, атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **

*.3.3. Сведения о лесоматериалах
(cacdo:‌Wood‌Description‌Details)
гр. 9
O
*.3.3.1. Сортимент товара
(casdo:‌Wood‌Sortiment‌Name)
гр. 9
O
*.3.3.2. Наименование породы древесины
(casdo:‌Wood‌Kind‌Name)
гр. 9
O
*.3.4. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 9
O
*.3.4.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 9
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 9
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.3.4.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 9
M
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
13.3.11. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
гр. 9
O
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
гр. 9
O
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
гр. 9
O
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
гр. 9
O
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
гр. 9
O
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
гр. 9
M
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
гр. 9
O
*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
гр. 9
O
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
гр. 9
O
1
значение реквизита, при его заполнении, должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
гр. 9
O
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "111"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в киловаттах атрибут должен содержать значение "214"
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в лошадиных силах атрибут должен содержать значение "251"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
гр. 9
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. 9
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
гр. 9
O

*.3.3. Ағаш материалдары туралы мәліметтер
(cacdo: Wood Description Details)
9-бағ.
O
*.3.3.1. Тауардың сорт түрі
(casdo: Wood Sortiment Name)
9-бағ.
O
*.3.3.2. Сүрек тұқымның атауы
(casdo: Wood Kind Name)
9-бағ.
O
*.3.4. Тауар саны
(cacdo: Goods Measure Details)
9-бағ.
O
*.3.4.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo: Goods Measure)
9-бағ.
M
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
9-бағ.
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.3.4.2. Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
(casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
9-бағ.
M
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес деректеме өлшем бірлігінің шартты белгілемесін қамтуға тиіс
13.3.11. Автомобиль туралы мәліметтер
(cacdo: DTAutomobile Details)
9-бағ.
O
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Id)
9-бағ.
O
*.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Chassis Id)
9-бағ.
O
*.3. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Vehicle Body Id)
9-бағ.
O
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo: Vehicle Model Details)
9-бағ.
O
*.4.1. Көлік құралы маркасының коды
(csdo: Vehicle Make Code)
9-бағ.
M
*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo: Vehicle Make Name)
9-бағ.
O
*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы
(casdo: Vehicle Model Name)
9-бағ.
O
*.5. Өндірілген күні
(csdo: Manufacture Date)
9-бағ.
O
1
толтыру кезінде деректеменің мәні мынадай шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
(csdo: Engine Id)
9-бағ.
O
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс көлемі
(casdo: Engine Volume Measure)
9-бағ.
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo: Engine Volume Measure)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут "111" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo: Engine Volume Measure)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.8. Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
(csdo: Engine Max Power Measure)
9-бағ.
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаттылығы (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесін толтырған және қозғалтқыш қуаттылығын киловатпен көрсеткен жағдайда атрибут "214" мәнін қамтуға тиіс
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесі толтырылған және қозғалтқыш қуаты ат күшімен көрсетілген жағдайда атрибут "251" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.9. Көлік құралының жүк көтергіштігі
(casdo: Transport Carrying Capacity Measure)
9-бағ.
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo: Transport Carrying Capacity Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда, "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo: Transport Carrying Capacity Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.10. Жүріп өткен жол
(casdo: Vehicle Mileage Measure)
9-бағ.
O
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Жүріп өткен жол (casdo: Vehicle Mileage Measure)" деректемесін толтырған жағдайда, "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Жүріп өткен жол (casdo: Vehicle Mileage Measure)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.11. Құны
(casdo: CAValue Amount)
9-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Құны (casdo: CAValue Amount)" деректемесін толтырған жағдайда, "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут валютаның әріптік кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Құны (casdo: CAValue Amount)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.12. Шұғыл қызметтерді шақыру құрылғысының сәйкестендіру нөмірі
(casdo: Emergency Device Id)
9-бағ.
O

реквизит должен быть заполнен в случае, если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" имеет одно из следующих значений: "09035", "09037"
1
реквизит должен быть заполнен в случае, если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" имеет значение "09999" и номер указываемого документа соответствует шаблону: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
2
AM, BY, KZ, RU
реквизит должен быть заполнен в случае, если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" имеет значение "09013"
2
KG
реквизит может быть заполнен в случае, если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" имеет значение "09013"

егер "Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)" деректемесінде мынадай: "09035", "09037" мәндердің бірі болса, деректеме толтырылуға тиіс
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)" деректемесінің мәні "09999" болса, деректеме толтырылуға тиіс және көрсетілетін құжаттың нөмірі мынадай шаблонға сәйкес келуге тиіс: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, мұндағы ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ДДММГГ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – тіркеу журналы бойынша құжат нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
2
AM, BY, KZ, RU
егер "Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)" деректемесінің мәні "09013" болса, деректеме толтырылуға тиіс
2
KG
егер "Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)" деректемесінің мәні "09013" болса, деректеме толтырылуы мүмкін

*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
M
1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
% – для ставки, выраженной в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – для специфической ставки (специфической составляющей комбинированной ставки)
*.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
гр. 19
M
*.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
B
*.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
B
*.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
гр. 19
O
*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
O
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
B
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
B
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
гр. 19
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
гр. 19
O
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
гр. 19
O
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
гр. 19
O
13.4. Сведения об уплате (взыскании) и (или) непреминении мер по взысканию платежа
(cacdo:‌CPCFact‌Payment‌Details)
гр. 20
O
13.4.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
гр. 20
M
13.4.2. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
гр. 20
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**

*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
M
1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс:
% – пайызбен берілген ставка үшін (адвалорлық ставка (аралас ставканың адвалорлық құрамдас), қайта қаржыландыру ставкасы (негізгі ставка, есептік ставка), пайыздық ставка);
* – ерекшелікті ставка үшін (аралас ставканың ерекшелікті құрамдасы)
*.5.2. Кедендік төлем ставкасы
(casdo: Duty Tax Fee Rate Value)
19-бағ.
M
*.5.3. Өлшем бірлігі
(csdo: Unified Measurement Unit Code)
O
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.5.4. Цифрлық валюта коды
(csdo: Unified Currency N3 Code)
O
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Цифрлық валюта коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесін толтырған жағдайда атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.5.5. Күндер саны
(csdo: Day Quantity)
B
*.5.6. Кезеңдер саны
(casdo: Stage Quantity)
B
*.5.7. Айлар саны
(csdo:Month Quantity)
19-бағ.
O
*.5.8. Салмақтық коэффициенті
(casdo: Weight Ratio Number)
O
*.6. Ставканы қолдану күні
(casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
B
*.7. Төлеу ерекшелігінің коды
(casdo: Customs Tax Payment Feature Code)
B
*.8. Сома
(casdo: CAPayment NAmount)
19-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут цифрлық валюта кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
(csdo: Commodity Code)
B
*.10. Жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
(casdo: Reference Line Id)
19-бағ.
O
*.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтеме сәйкестендіргіші
(casdo: Ref Reference Line Id)
19-бағ.
O
*.12. Тауардың сілтеме нөмірі
(casdo: Reference Consignment Item Ordinal)
19-бағ.
O
13.4. Төлемді төлеу (өндіріп алу) және (немесе) өндіріп алу жөніндегі шараларды қолданбау туралы мәліметтер
(cacdo: CPCFact Payment Details)
20-бағ.
O
13.4.1. Салықтар, алымдар және өзге де төлем түрінің коды
(casdo: Customs Tax Mode Code)
20-бағ.
M
13.4.2. Сома
(casdo: CAPayment NAmount)
20-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут цифрлық валюта кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **

13.5.6. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
гр. 21
O
1
в случае заполнения реквизита "Основа начисления платежа (casdo:‌Tax‌Base‌Measure)" реквизит должен быть заполнен
13.5.7. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
гр. 21
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
14. Подпись должностного лица таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Sign‌Details)
гр. 22
M
14.1. Должностное лицо таможенного органа
(cacdo:‌Customs‌Person‌Details)
гр. 22
M
14.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
гр. 22
M
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
гр. 22
M
1
реквизит должен содержать имя или первую букву (инициал) имени
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
гр. 22
O
1
реквизит, при его заполнении, должен содержать отчество (второе или среднее имя) или первую букву (инициал) отчества (второго или среднего имени)
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
гр. 22
О
14.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
гр. 22
M
14.1.3. Номер ЛНП должностного лица таможенного органа
(casdo:‌LNPId)
O
14.1.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
O
14.2. Дата и время подписи
(casdo:‌Signing‌Date‌Time)
M
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита.
** Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ZZZ – для справочника, 2ZZZ – для классификатора, где ZZZ – код справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.

13.5.6. Күндер саны
(csdo: Day Quantity)
21-бағ.
O
1
"Төлемді есепке жазу негізі (casdo: Tax Base Measure)" деректемесі толтырылған жағдайда деректеме толтырылуға тиіс
13.5.7. Сома
(casdo: CAPayment NAmount)
21-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіш көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес атрибут цифрлық валюта кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс **
14. Кеден органы лауазымды адамының қолы
(cacdo: Customs Person Sign Details)
22-бағ.
M
14.1. Кеден органының лауазымды адамы
(cacdo: Customs Person Details)
22-бағ.
M
14.1.1. ТАӘ
(ccdo: Full Name Details)
22-бағ.
M
*.1. Аты
(csdo: First Name)
22-бағ.
M
1
деректеме атын немесе атының бірінші әрпін (инициалын) қамтуға тиіс
*.2. Әкесінің аты
(csdo: Middle Name)
22-бағ.
O
1
деректеме толтырылған кезде әкесінің атын (екінші немесе ортаңғы атын) немесе әкесінің атының (екінші немесе ортаңғы атының) бірінші әрпін (инициалын) қамтуға тиіс
*.3. Тегі
(csdo: Last Name)
22-бағ.
О
14.1.2. Лауазымның атауы
(csdo: Position Name)
22-бағ.
M
14.1.3. Кеден органы лауазымды адамының ЛНП нөмірі
(casdo: LNPId)
O
14.1.4. Кеден органының коды
(csdo: Customs Office Code)
O
14.2. Қол қойылған күні мен уақыты
(casdo: Signing Date Time)
M
1
деректеменің мәні Дүниежүзілік уақытпен айырмашылық көрсетіліп жергілікті уақыт мәні түрінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптасқан күнін қамтуға тиіс, ол мынадай шаблонға сәйкес жүргізіледі: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұндағы ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
___________________________
* Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректемені толтырған жағдайда қолданылады.
** Сәйкестендіргіштің мәні мына шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ZZZ – анықтамалық үшін, 2ZZZ – сыныптауыш үшін, онда ZZZ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.