О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 мая 2014 г. № 80
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 07 ноября 2017 года № 145
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 мая 2014 г. № 80 "О перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), и перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 145
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 мая 2014 г. № 80
1. В наименовании слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. В преамбуле слова "со статьей 3 Договора о Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2011 года" заменить словами "с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года)".
3. В абзаце третьем пункта 1 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
4. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 мая 2014 г. № 80
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 145)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 26 мамырдағы № 80 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 145 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 26 мамырдағы "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламенті талаптарын сақтау ерікті түрде қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі және Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынаулардың) және өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі туралы" № 80 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№ 145 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 26 мамырдағы № 80 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауындағы "өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Кіріспедегі "2011 жылғы 18 қарашадағы Еуразиялық экономикалық комиссия туралы шарттың 3-бабына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 1-тармақтың үшінші абзацындағы "өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Аталған Шешіммен бекітілген Ерікті түрде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламенті талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссияның 2014 жылғы
26 мамырдағы № 80 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№ 145 шешімінің
редакциясында)
Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы"

128
ГОСТ Р 52686-2006
Сыры. Общие технические условия
129
ГОСТ Р 52687-2006
Продукты кисломолочные,
обогащенные бифидобактериями бифидум. Технические условия
применяется до 01.01.2018
130
ГОСТ Р 52790-2007
Сырки творожные глазированные. Общие технические условия
применяется до 01.01.2018
131
ГОСТ Р 52974-2008
Кумыс. Технические условия
132
ГОСТ Р 52975-2008
Консервы молочные. Молоко кобылье сухое. Технические условия

128
Р МемСТ 52686-2006
Ірімшік. Жалпы техникалық шарттар
129
Р МемСТ 52687-2006
Бифидум бифидобактерияларымен байытылған ашымал сүт өнімдері. Техникалық шарттар
2018 ж.
дейін қолданылады
130
Р МемСТ 52790-2007
Жылтыратылған сүзбе ақ ірімшік. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2018 ж. дейін қолданылады
131
Р МемСТ 52974-2008
Қымыз. Техникалық шарттар
132
Р МемСТ 52975-2008
Сүт консервілері. Құрғақ бие сүті. Техникалық шарттар

разделы II и III, пункты 69 – 84 раздела XII
ГОСТ 32253-2013
Продукция молочных предприятий. Рекомендации по формированию наименований продуктов
5. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 мая 2014 г. № 80
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 145)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и
исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013)
и осуществления оценки соответствия объектов
технического регулирования
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
раздел II
ГОСТ 3623-2015
Молоко и молочные продукты.
Методы определения
пастеризации
ГОСТ 3626-73
Молоко и молочные продукты.
Метод определения влаги и
сухого вещества
ГОСТ 5867-90
Молоко и молочные продукты.
Методы определения жира
раздел 4
ГОСТ 17626-81
Казеин технический. Технические условия
ГОСТ 26754-85
Молоко. Методы измерения
температуры
ГОСТ 28283-2015
Молоко коровье. Метод органолептической оценки вкуса и запаха
ГОСТ 29246-91
Консервы молочные. Методы определения влаги
ГОСТ 29247-91
Консервы молочные. Методы
определения жира
ГОСТ 30648.1-99
Продукты молочные для детского питания. Методы определения жира
ГОСТ 31633-2012
Молоко и молочные продукты. Определение массовой доли молочного жира методом фотоколориметрирования
ГОСТ 33490-2015
Молоко и молочная продукция. Обнаружение растительных жиров методом газовой хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием
ГОСТ ISO 6731/
IDF 021-2012
Молоко, сливки и сгущенное
молоко без сахара. Определение общего содержания сухих веществ (контрольный метод)
ГОСТ ISO 6734/
IDF 015-2012
Молоко сгущенное с сахаром. Определение общего содержания сухих веществ (контрольный метод)
ГОСТ ISO/TS 22113/IDF/RM 204-2014
Молоко и молочные продукты. Определение титруемой кислотности молочного жира
раздел III
ГОСТ 3622-68
Молоко и молочная продукция. Отбор проб и подготовка их к испытанию
пункты 2 и 3
ГОСТ 3624-92
Молоко и молочные продукты.
Титриметрические методы
определения кислотности
ГОСТ 3625-84
Молоко и молочные продукты.
Методы определения плотности
ГОСТ 3626-73
Молоко и молочные продукты.
Метод определения влаги и
сухого вещества
ГОСТ 3627-81
Молочные продукты. Методы определения хлористого натрия
ГОСТ 3629-47
Молочные продукты. Метод определения спирта (алкоголя)
ГОСТ 5867-90
Молоко и молочные продукты.
Методы определения жира
ГОСТ 8218-89
Молоко. Метод определения
чистоты
ГОСТ 8764-73
Консервы молочные. Методы контроля
ГОСТ 13928-84
Молоко и сливки заготовляемые. Правила приемки, методы отбора проб и подготовка их к анализу
ГОСТ 22760-77
Молочные продукты. Гравиметрический метод определения жира
ГОСТ 23453-2014
Молоко сырое. Методы определения соматических клеток
ГОСТ 25101-2015
Молоко и молочные продукты. Методы определения массовой доли белка
ГОСТ 25179-2014
Молоко и молочные продукты. Методы определения массовой доли белка
ГОСТ 25228-82
Молоко и сливки. Метод
определения термоустойчивости
по алкогольной пробе
ГОСТ 26809-86
Молоко и молочные продукты.
Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу
ГОСТ 26809.1-2014
Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу. Часть 1. Молоко, молочные, молочные составные и молокосодержащие продукты
ГОСТ 26809.2 -2014
Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу. Часть 2. Масло из коровьего молока, спреды, сыры и сырные продукты, плавленые сыры и плавленые сырные продукты
ГОСТ 27709-2015
Консервы молочные сгущенные. Метод измерения вязкости
ГОСТ 28283-2015
Молоко коровье. Метод органолептической оценки запаха и вкуса
ГОСТ 29245-91
Консервы молочные. Методы определения физических и органолептических показателей
ГОСТ 29246-91
Консервы молочные сухие. Методы определения влаги
ГОСТ 29248-91
Консервы молочные. Йодометрический метод
определения сахаров
ГОСТ 30305.1-95
Консервы молочные сгущенные. Методика выполнения измерений массовой доли влаги
ГОСТ 30305.2-95
Консервы молочные сгущенные и продукты молочные сухие.
Методика выполнения измерений массовой доли сахарозы (поляриметрический метод)
ГОСТ 30305.3-95
Консервы молочные сгущенные
и продукты молочные сухие. Титриметрические методики выполнения измерений
кислотности
ГОСТ 30305.4-95
Продукты молочные сухие. Методика выполнения измерений индекса растворимости
ГОСТ 30425-97
Консервы. Метод определения промышленной стерильности
ГОСТ 30627.1-98
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина А (ретинола)
ГОСТ 30627.2-98
Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина С (аскорбиновой кислоты)
ГОСТ 30627.3-98
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой
доли витамина Е (токоферола)
ГОСТ 30627.4-98
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина РР (ниацина)
ГОСТ 30627.5-98
Продукты молочные для детского питания. Метод измерения массовой доли витамина В1 (тиамина)
ГОСТ 30627.6-98
Продукты молочные для детского питания. Методы измерений массовой доли витамина В2 (рибофлавина)
ГОСТ 30637-99
Молоко. Метод определения раскисления
ГОСТ 30648.5-99
Продукты молочные для
детского питания. Метод определения активной кислотности
ГОСТ 30648.6-99
Продукты молочные для детского питания. Метод определения индекса растворимости
ГОСТ 31085-2002
Молоко и молочные продукты. Метод определения сахарозы
и глюкозы
ГОСТ 31086-2002
Молоко и молочные продукты. Метод определения лактозы
и галактозы
ГОСТ 31503-2012
Молоко и молочная продукция. Определение содержания стабилизаторов методом газовой хроматографии
ГОСТ 31504-2012
Молоко и молочная продукция. Определение содержания консервантов и красителей методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ 31505-2012
Молоко, молочные продукты
и продукты детского питания
на молочной основе. Методы определения содержания йода
ГОСТ 31506-2012
Молоко и молочные продукты. Определение наличия жиров немолочного происхождения
ГОСТ 31584-2012
Молоко. Спектрофотометрический метод определения массовой доли общего фосфора
ГОСТ 31633-2012
Молоко и молочная продукция. Определение массовой доли молочного жира методом фотоколориметрирования
ГОСТ 31660-2012
Продукты пищевые. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации йода
ГОСТ 31663-2012
Масла растительные и жиры животные. Определение методом газовой хроматографии массовой доли метиловых эфиров жирных кислот
ГОСТ 31665-2012
Масла растительные и жиры животные. Получение метиловых эфиров жирных кислот

ІІ және ІІІ бөлімдер, ХІІ бөлімнің 69 – 84-тармақтары
МемСТ
32253-2013
Сүт кәсіпорындарының өнімі. Өнімдер атауларын қалыптастыру жөніндегі ұсынымдар
".
5. Аталған Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынаулардың) және өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссияның 2014 жылғы
26 мамырдағы № 80 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№ 145 шешімінің
редакциясында)
Кеден одағының "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013)
техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін
бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулердің (сынаулардың) және
өлшеулердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын
қамтитын стандарттар
ТІЗБЕСІ
р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандартты белгіленімі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
ІІ бөлім
МемСТ
3623-2015
Сүт және сүт өнімдері. Пастерлендіруді айқындау әдістері
2
МемСТ
3626-73
Сүт және сүт өнімдері. Ылғалды және құрғақ затты айқындау әдісі
3
МемСТ
5867-90
Сүт және сүт өнімдері. Майды айқындау әдістері
4
4-бөлім
МемСТ
17626-81
Техникалық казеин. Техникалық шарттар
5
МемСТ
26754-85
Сүт. Температураны өлшеу әдістері
6
МемСТ
28283-2015
Сиыр сүті. Дәм мен иісті органолептикалық бағалау әдісі
7
МемСТ
29246-91
Сүт консервілері. Ылғалды айқындау әдістері
8
МемСТ
29247-91
Сүт консервілері. Майды айқындау әдістері
9
МемСТ
30648.1-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Майды айқындау әдістері
10
МемСТ
31633-2012
Сүт және сүт өнімдері. Сүт майының массалық үлесін фотоколориметриялау әдісімен айқындау
11
МемСТ
33490-2015
Сүт және сүт өнімі. Өсімдік майларын масс-спектрометриялық детектрлеуі бар газды хроматография әдісімен айқындау
12
МемСТ ISO
6731/IDF 021-2012
Қантсыз сүт, кілегей және қойылтылған сүт. Жалпы құрамындағы құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
13
МемСТ ISO
6734/IDF 015-2012
Қант қосылған қойылтылған сүт. Жалпы құрамындағы құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
14
МемСТ ISO/TS
22113/IDF/RM 204-2014
Сүт және сүт өнімдері. Сүт майының мөліштенетін қышқылдылығын айқындау
15
ІІІ бөлім
МемСТ
3622-68
Сүт және сүт өнімі. Сынамалар алу және оларды сынаудан өткізуге дайындау
16
2 және
3-тармақтар
МемСТ
3624-92
Сүт және сүт өнімдері. Қышқылдылықты айқындаудың титриметриялық әдістері
17
МемСТ
3625-84
Сүт және сүт өнімдері. Тығыздықты айқындау әдістері
18
МемСТ
3626-73
Сүт және сүт өнімдері. Ылғалды және құрғақ затты айқындау әдісі
19
МемСТ
3627-81
Сүт өнімдері. Хлорлы натрийді айқындау әдістері
20
МемСТ
3629-47
Сүт өнімдері. Спиртті (алкогольді) айқындау әдісі
21
МемСТ
5867-90
Сүт және сүт өнімдері. Майды айқындау әдістері
22
МемСТ
8218-89
Сүт. Тазалығын айқындау әдісі
23
МемСТ
8764-73
Сүт консервілері. Бақылау әдістері
24
МемСТ
13928-84
Дайындап қойылатын сүт пен кілегей. Қабылдау қағидалары, сынамалар алу әдістері және оларды талдаудан өткізуге дайындау
25
МемСТ
22760-77
Сүт өнімдері. Майды айқындаудың гравиметриялық әдісі
26
МемСТ
23453-2014
Шикі сүт. Соматикалық жасушаларды айқындау әдістері
27
МемСТ
25101-2015
Сүт және сүт өнімдері. Ақуыздың массалық үлесін айқындау әдістері
28
МемСТ
25179-2014
Сүт және сүт өнімдері. Ақуыздың массалық үлесін айқындау әдістері
29
МемСТ
25228-82
Сүт және кілегей. Алкогольдік сынама бойынша термотұрақтылықты айқындау әдісі
30
МемСТ
26809-86
Сүт және сүт өнімдері. Қабылдау қағидалары, іріктеп алу әдістері және сынамаларды талдаудан өткізуге дайындау
31
МемСТ
26809.1-2014
Сүт және сүт өнімі. Қабылдау қағидалары, іріктеп алу әдістері және сынамаларды талдаудан өткізуге дайындау
1-бөлік. Сүт, сүт өнімдері, құрамдас сүт өнімдері және құрамында сүт бар өнімдер
32
МемСТ
26809.2-2014
Сүт және сүт өнімі. Қабылдау қағидалары, іріктеп алу әдістері және сынамаларды талдаудан өткізуге дайындау
2-бөлік. Сиыр сүтінен алынған май, спредтер, ірімшік және ірімшік өнімдері, балқытылған ірімшік және балқытылған ірімшік өнімдері
33
МемСТ
27709-2015
Қойылтылған сүт консервілері. Тұтқырлықты өлшеу әдісі
34
МемСТ
28283-2015
Сиыр сүті. Дәм мен иісті органолептикалық бағалау әдісі
35
МемСТ
29245-91
Сүт консервілері. Физикалық және органолептикалық көрсеткіштерді айқындау әдістері
36
МемСТ
29246-91
Құрғақ сүт консервілері. Ылғалды айқындау әдістері
37
МемСТ
29248-91
Сүт консервілері. Қанттарды айқындаудың йодометриялық әдістері
38
МемСТ
30305.1-95
Қойылтылған сүт консервілері. Ылғалдың массалық үлесін өлшеуді орындау әдістемесі
39
МемСТ
30305.2-95
Қойылтылған сүт консервілері және құрғақ сүт өнімдері. Сахарозаның массалық үлесін өлшеуді орындау әдістемесі (поляриметриялық әдіс)
40
МемСТ
30305.3-95
Қойылтылған сүт консервілері және құрғақ сүт өнімдері. Қышқылдылықты өлшеуді орындаудың титриметриялық әдістемелері
41
МемСТ
30305.4-95
Құрғақ сүт өнімдері. Ерігіштік индексін өлшеуді орындау әдістемесі
42
МемСТ
30425-97
Консервілер. Өнеркәсіптік зарарсыздықты айқындау әдісі
43
МемСТ
30627.1-98
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. А дәруменінің (ретинолдың) массалық үлесін өлшеу әдісі
44
МемСТ
30627.2-98
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. С дәруменінің (аскорбин қышқылының) массалық үлесін өлшеу әдістері
45
МемСТ
30627.3-98
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Е дәруменінің (токоферолдың) массалық үлесін өлшеу әдісі
46
МемСТ
30627.4-98
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. РР дәруменінің (ниациннің) массалық үлесін өлшеу әдісі
47
МемСТ
30627.5-98
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. В1 дәруменінің (тиаминнің) массалық үлесін өлшеу әдісі
48
МемСТ
30627.6-98
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. В2 дәруменінің (рибофлавиннің) массалық үлесін өлшеу әдістері
49
МемСТ
30637-99
Сүт. Қышқылсыздануды айқындау әдісі
50
МемСТ
30648.5-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Белсенді қышқылдылықты айқындау әдісі
51
МемСТ
30648.6-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Ерігіштік индексін айқындау әдісі
52
МемСТ
31085-2002
Сүт және сүт өнімдері. Сахароза мен глюкозаны айқындау әдісі
53
МемСТ
31086-2002
Сүт және сүт өнімдері. Лактоза мен галактозаны айқындау әдісі
54
МемСТ
31503-2012
Сүт және сүт өнімі. Құрамындағы тұрақтандырғыштарды газды хроматография әдісімен айқындау
55
МемСТ
31504-2012
Сүт және сүт өнімі. Құрамындағы консерванттар мен бояғыштарды тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
56
МемСТ
31505-2012
Сүт, сүт өнімдері және сүттің негізінде жасалған, балаларға арналған тамақ өнімдері. Құрамындағы йодты айқындау әдістері
57
МемСТ
31506-2012
Сүт және сүт өнімдері. Сүттен жасалмаған майлардың болуын айқындау
58
МемСТ
31584-2012
Сүт. Жалпы фосфаттың массалық үлесін айқындаудың спектрофотометриялық әдісі
59
МемСТ
31633-2012
Сүт және сүт өнімі. Сүт майының массалық үлесін фотоколориметриялау әдісімен айқындау
60
МемСТ
31660-2012
Тамақ өнімдері. Йод концентрациясының массалық үлесін айқындаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі
61
МемСТ
31663-2012
Өсімдік майлары мен жануарлар майы. Майлы қышқылдардың метил эфирлерінің массалық үлесін газды хроматография әдісімен айқындау
62
МемСТ
31665-2012
Өсімдік майлары мен жануарлар майы. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу
63

раздел 7
ГОСТ 31688-2012
Консервы молочные. Молоко и сливки сгущенные с сахаром. Технические условия
раздел 8
ГОСТ 31690-2013
Сыры плавленые. Общие технические условия
ГОСТ 31745-2012
Продукты пищевые. Определение содержания полициклических ароматических углеводородов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ 31758-2012
Жиры и масла растительные. Определения устойчивости к окислению (ускоренное испытание на окисление)
ГОСТ 31976-2012
Йогурты и продукты йогуртные. Потенциометрический метод определения титруемой кислотности
ГОСТ 31978-2012
Казеины и казеинаты. Метод измерения активной кислотности
ГОСТ 31979-2012
Молоко и молочные продукты. Метод обнаружения растительных жиров в жировой фазе газожидкостной хроматографией стеринов
ГОСТ 31980-2012
Молоко. Спектрометрический метод определения массовой доли общего фосфора
ГОСТ 32012-2012
Молоко и молочные продукция. Методы определения содержания спор мезофильных анаэробных микроорганизмов
ГОСТ 32064-2013
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae
ГОСТ 32255-2013
Молоко и молочная продукция. Инструментальный экспресс-метод определения физико-химических показателей идентификации с применением инфракрасного анализатора
ГОСТ 32257-2013
Молоко и молочная продукция. Метод определения нитратов и нитритов
ГОСТ 32892-2014
Молоко и молочная продукция. Метод измерения активной кислотности
ГОСТ 32915-2014
Молоко и молочная продукция. Определение жирнокислотного состава жировой фазы методом газовой хроматографии
ГОСТ 32916-2014
Молоко и молочная продукция. Определения массовой доли витамина D методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ 32939-2014
Молоко и молочные продукты. Метод определения аммиака
ГОСТ 33413-2015
Сырье и продукты пищевые. Определение массовой доли олова атомно-абсорбционным методом
ГОСТ 33490-2015
Молоко и молочная. Обнаружение растительных масел и жиров на растительной основе методом газовой хроматографии с масс-спектрометрическим детектированием
пункт 7.17
ГОСТ 33491-2015
Продукты кисломолочные, обогащенные бифидобактериями бифидум. Технические условия
ГОСТ 33500-2015
Молоко и молочные продукты. Определение содержания фосфатов
ГОСТ 33526-2015
Молоко и продукты переработки молока. Методика определения содержания антибиотиков методом высокоэффективной хроматографии
ГОСТ 33527-2015
Молочные и молочные составные продукты для детского питания. Определение массовой доли моно- и дисахаридов с использованием капиллярного электрофореза
ГОСТ 33528-2015
Молоко и молочная продукция. Идентификация белкового состава электрофоретическим методом в полиакриламидном геле
ГОСТ 33566-2015
Молоко и молочная продукция. Определение дрожжей и плесневых грибов
ГОСТ 33568 -2015
Молоко и молочная продукция. Методы определения солеустойчивых микроорганизмов
ГОСТ 33569-2015
Молоко и молочная продукция. Методы определения массовой доли хлористого натрия
ГОСТ 33600-2015
Молочная продукция. Методика определения лактоферина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ 33613-2015
Масло сливочное. Потенциометрический метод определения активной кислотности плазмы
ГОСТ 33628-2015
Сливки – сырье. Методы определения фальсификации
ГОСТ 33925-2016
Продукты детского питания. Определение массовой доли жира методом Вейбулла-Бернтропа
ГОСТ 33926-2016
Продукты молочные составные и молокосодержащие. Мороженое и смеси для мороженого. Определение массовой доли жира методом Вейбулла-Бернтропа
ГОСТ 33957-2016
Сыворотка молочная и напитки на ее основе. Правила приемки, отбор проб и методы контроля
ГОСТ ISO 707-2013
Молоко и молочные продукты. Руководство по отбору проб
ГОСТ ISO 6731/
IDF 021-2012
Молоко, сливки и сгущенное
молоко без сахара. Определение общего содержания сухих веществ (контрольный метод)
ГОСТ ISO 6734/
IDF 015-2012
Молоко сгущенное с сахаром. Определение общего содержания сухих веществ (контрольный метод)
ГОСТ ISO

7-бөлім
МемСТ
31688-2012
Сүт консервілері. Қант қосылған қойылтылған сүт пен кілегей. Техникалық шарттар
64
8-бөлім
МемСТ
31690-2013
Балқытылған ірімшік. Жалпы техникалық шарттар
65
МемСТ
31745-2012
Тамақ өнімдері. Құрамындағы полициклдік хош иісті көмірсутектерді тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
66
МемСТ
31758-2012
Майлар мен өсімдік майлары. Ашуға тұрақтылығын айқындау (ашуға жеделдетілген сынау)
67
МемСТ
31976-2012
Йогурттер мен йогурт өнімдері. Мөліштенетін қышқылдылықты айқындаудың потенциометриялық әдісі
68
МемСТ
31978-2012
Казеиндер мен казеинаттар. Белсенді қышқылдылықты өлшеу әдісі
69
МемСТ
31979-2012
Сүт және сүт өнімдері. Майлық фазадағы өсімдік майларын стериндердің
газ-сұйықтықтық хроматографиясымен табу әдісі
70
МемСТ
31980-2012
Сүт. Жалпы фосфаттың массалық үлесін айқындаудың спектрометриялық әдісі
71
МемСТ
32012-2012
Сүт және сүт өнімі. Мезофильдік анаэробты микроағзалардың споралары құрамын айқындау әдістері
72
МемСТ
32064-2013
Тамақ өнімдері. Enterobacteriaceae тұқамдас бактериялар санын анықтау мен айқындау әдістері
73
МемСТ
32255-2013
Сүт және сүт өнімі. Инфрақызыл талдағышты қолданып сәйкестендірудің физикалық-химиялық көрсеткіштерін айқындаудың аспаптық экспресс-әдісі
74
МемСТ
32257-2013
Сүт және сүт өнімі. Нитраттар мен нитриттерді айқындау әдісі
75
МемСТ
32892-2014
Сүт және сүт өнімі. Белсенді қышқылдылықты өлшеу әдісі
76
МемСТ
32915-2014
Сүт және сүт өнімі. Майлық фазаның майлы қышқылды құрамын газды хроматография әдісімен айқындау
77
МемСТ
32916-2014
Сүт және сүт өнімі. D дәруменінің массалық үлесін тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
78
МемСТ
32939-2014
Сүт және сүт өнімдері. Аммиакты айқындау әдісі
79
МемСТ
33413-2015
Шикізат және тамақ өнімдері. Қалайының массалық үлесін атомдық-абсорбциялық әдіспен айқындау
80
МемСТ
33490-2015
Сүт және сүт өнімі. Өсімдік майларын және өсімдіктік негіздегі майларды масс-спектрометриялық детектрлеуі бар газды хроматография әдісімен айқындау
81
7.17-тармақ
МемСТ
33491-2015
Бифидум бифидобактерияларымен байытылған ашымал сүт өнімдері. Техникалық шарттар
82
МемСТ
33500-2015
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы фосфаттарды айқындау
83
МемСТ
33526-2015
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Құрамындағы антибиотиктерді тиімділігі жоғары хроматография әдісімен айқындау әдістемесі
84
МемСТ
33527-2015
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері мен құрамдас сүт өнімдері. Капиллярлық электрфорезді пайдаланып моно- және дисахаридтердің массалық үлесін айқындау
85
МемСТ
33528-2015
Сүт және сүт өнімі. Ақуыздық құрамын полиакриламидтік гелде электрфоретикалық әдіспен сәйкестендіру
86
МемСТ
33566-2015
Сүт және сүт өнімі. Ашытқыларды және зең саңырауқұлақтарын айқындау
87
МемСТ
33568-2015
Сүт және сүт өнімі. Тұзға төзімді микроағзаларды айқындау әдістері
88
МемСТ
33569-2015
Сүт және сүт өнімі. Хлорлы натрийдің массалық үлесін айқындау әдістері
89
МемСТ
33600-2015
Сүт өнімі. Лактоферинді тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау әдістемесі
90
МемСТ
33613-2015
Сары май. Плазманың белсенді қышқылдылығын айқындаудың потенциометриялық әдісі
91
МемСТ
33628-2015
Кілегей – шикізат. Жасандылықты айқындау әдістері
92
МемСТ
33925-2016
Балаларға арналған тамақ өнімдері. Майдың массалық үлесін Вейбулл-Бернтроп әдісімен айқындау
93
МемСТ
33926-2016
Құрамдас сүт өнімдері мен құрамында сүт бар өнімдер. Балмұздақ және балмұздаққа арналған қоспалар. Майдың массалық үлесін Вейбулл-Бернтроп әдісімен айқындау
94
МемСТ
33957-2016
Сүт сарысуы және соның негізінде жасалған сусындар. Қабылдау қағидалары, сынамалар алу және бақылау әдістері
95
МемСТ ISO
707-2013
Сүт және сүт өнімдері. Сынамалар алу жөніндегі нұсқаулық
96
МемСТ ISO
6731/IDF 021-2012
Қантсыз сүт, кілегей және қойылтылған сүт. Жалпы құрамындағы құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
97
МемСТ ISO
6734/IDF 015-2012
Қант қосылған қойылтылған сүт. Жалпы құрамындағы құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
98
МемСТ ISO

5765-1-2015
Молоко сухое, сухие смеси для мороженого и плавленый сыр. Определение содержания лактозы. Часть 1. Ферментативный метод с использованием глюкозы в качестве составной части лактозы
ГОСТ ИСО
6091-2015
Молоко сухое. Определение
титруемой кислотности
(контрольный метод)
ГОСТ ISO
12081-2013
Молоко. Определение
содержания кальция. Титриметрический метод
ГОСТ ИСО
14673-1-2014
Молоко и молочные продукты. Определение содержания нитратов и нитритов. Часть 1. Метод с применением восстановления кадмием и спектрометрии
ГОСТ ISO/TS 22113/IDF/RM
204-2014
Молоко и молочные продукты. Определение титруемой кислотности молочного жира
ГОСТ EN
1528-1-2014
Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 1. Общие положения
ГОСТ EN 12821-2014
Продукты пищевые. Определение содержания холекальциферола (витамина D(3)) и эргокальциферола (витамина D(2)) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ ЕН 12822-2014
Продукты пищевые. Определение содержания витамина Е (a-, b-, g- и d-токоферолов) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ ЕN 14084-2014
Продукты пищевые. Определение микроэлементов. Определение содержания свинца, кадмия, цинка, меди, железа и хрома с помощью атомной абсорбционной спектрометрии после микроволнового разложения
ГОСТ EN
14122-2013
Продукты пищевые. Определение витамина В1 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ EN
14152-2013
Продукты пищевые. Определение витамина В2 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ EN
15505-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение натрия и магния с помощью пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии с предварительной минерализацией пробы в микроволновой печи
ГОСТ EN
15835-2013
Продукты пищевые. Определение охратоксина А в продуктах на зерновой основе для питания грудных детей и детей раннего возраста. Метод ВЭЖХ с применением иммуноаффинной колоночной очистки экстракта
и флуориметрического детектирования
АСТ ИСО 2450
/ИДФ 16-2010
Сливки. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
АСТ ИСО 2911
/ИДФ 35-2012
Молоко сгущенное с сахаром. Определение содержания сахарозы. Поляриметрический метод
АСТ ИСО 4120-2014
Органолептический анализ. Методология. Опыт треугольника
АСТ ИСО 11816-1/
ДФ 155-1-2010
Молоко и молочные продукты. Определение активности щелочной фосфатазы. Часть 1. Флуориметрический метод для молока и молочных напитков
АСТ ИСО 22662/ИДФ 198-2011
Молоко и молочные продукты. Определение содержания лактозы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии. Контрольный метод

5765-1-2015
Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ қоспалар және балқытылған ірімшік. Құрамындағы лактозаны айқындау. 1-бөлік. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде глюкоза пайдаланылатын ферментативтік әдіс
99
МемСТ ИСО
6091-2015
Құрғақ сүт. Мөліштенетін қышқылдылықты айқындау (бақылау әдісі)
100
МемСТ ISO
12081-2013
Сүт. Құрамындағы кальцийді айқындау. Титриметриялық әдіс
101
МемСТ ИСО
14673-1-2014
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы нитраттар мен нитриттерді айқындау.
1-бөлік. Кадмиймен қалпына келтіру қолданылатын әдіс және спектрометрия әдісі
102
МемСТ ISO/TS
22113/IDF/RM 204-2014
Сүт және сүт өнімдері. Сүт майының мөліштенетін қышқылдылығын айқындау
103
МемСТ EN
1528-1-2014
Құрамында май көп тамақ өнімі. Пестицидтер мен полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) айқындау. 1-бөлік. Жалпы ережелер
104
МемСТ EN
12821-2014
Тамақ өнімдері. Құрамындағы холекальциферолды (D(3) дәруменін) және эргокальциферолды (D(2) дәруменін) тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
105
МемСТ EН
12822-2014
Тамақ өнімдері. Құрамындағы Е дәруменін (a-, b-, g- және d-токоферолдарды) тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
106
МемСТ EN
14084-2014
Тамақ өнімдері. Микроэлементтерді айқындау. Құрамындағы қорғасынды, кадмийді, мырышты, мысты, темірді және хромды микротолқындық ыдыраудан кейін атомдық абсорбциялық спектрометрия көмегімен айқындау
107
МемСТ EN
14122-2013
Тамақ өнімдері. В1 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен айқындау
108
МемСТ EN
14152-2013
Тамақ өнімдері. В2 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен айқындау
109
МемСТ EN
15505-2013
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Натрий мен магнийді микротолқынды пеште сынаманы алдын ала минералдау арқылы жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия көмегімен айқындау
110
МемСТ EN
15835-2013
Тамақ өнімдері. Емшектегі балалар және сәби жастағы балалар тамағына арналған дәнді дақылдар негізіндегі өнімдерде А охратоксинді айқындау. Экстрактіні иммуноаффиндік колондық тазарту және флуориметриялық детектрлеу қолданылатын ТЖСХ әдісі
111
АСТ ИСО 2450/ИДФ 16-2010
Кілегей. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
112
АСТ ИСО 2911/ИДФ 35-2012
Қант қосылған қойылтылған сүт. Құрамындағы сахарозаны айқындау. Поляриметриялық әдіс
113
АСТ ИСО 4120-2014
Органолептикалық талдау. Әдіснама. Үшбұрыш тәжірибесі
114
АСТ ИСО 11816-1/
ДФ 155-1-2010
Сүт және сүт өнімдері. Сілтілі фосфатазаның белсенділігін айқындау. 1-бөлік. Сүт пен сүт сусындары үшін флуориметриялық әдіс
115
АСТ ИСО 22662/ИДФ 198-2011
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы лактозаны тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау. Бақылау әдісі
116

АСТ ИСО /SU 27106 ИДФ /РМ 217-2013
Сыр. Определение содержания низина А с применением жидкостной хроматографии - масс спектрометрии (ЖХ-МС (LC-MS)) и жидкостной хроматографии-тандемной масс - спектрометрии (ЖХ-МС-МС (LC-MS-MS))
СТБ ИСО
5509-2007
Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот
СТБ ISO
5765-1-2011
Молоко сухое, смеси для мороженого сухие и плавленый сыр. Определение содержания лактозы. Часть 1. Ферментативный метод с использованием глюкозы в качестве составной части лактозы
СТБ ISO
5765-2-2012
Молоко сухое, смеси для мороженого сухие и сыр плавленый. Определение содержания лактозы. Часть 2. Ферментный метод с использованием галактозы в качестве составной части лактозы
СТБ ISO
6735-2011
Молоко сухое. Оценка класса термообработки (контрольный метод определения показателя термообработки)
СТБ ISO 8069-2011
Молоко сухое. Определение молочной кислоты и лактатов
СТБ ISO
11816-1-2009
Молоко и молочные продукты. Определение активности щелочной фосфатазы. Часть 1. Флуориметрический метод для молока и молочных напитков
СТБ ISO
17997-1-2012
Молоко. Определение содержания казеинового азота. Часть 1. Косвенный метод (контрольный метод)
СТБ ISO
22662-2011
Молоко и молочные продукты. Определение содержания лактозы методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (контрольный метод)
СТБ ISO/
TS 26844-2009
Молоко и молочные продукты. Определение антибактериальных остатков. Метод диффузии в пробирке
СТ РК ИСО
2450-2011
Сливки. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТ РК ИСО 707-2011
Молоко и молочные продукты. Руководство по отбору проб
СТ РК ИСО

АСТ ИСО/SU 27106 ИДФ/РМ 217-2013
Ірімшік. Құрамындағы А низинді сұйықтықтық хроматографияны - масс спектрометрияны (СХ-МС (LS-MS)) және сұйықтықтық хроматографияны – тандемдік масс - спектрометрияны (СХ-МС-МС (LS-MS- MS)) қолданып айқындау
117
СТБ ИСО
5509-2007
Майлар және жануарлар майы мен өсімдік майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістемесі
118
СТБ ISO
5765-1-2011
Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ қоспалар және балқытылған ірімшік. Құрамындағы лактозаны айқындау. 1-бөлік. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде глюкоза пайдаланылатын ферментативтік әдіс
119
СТБ ISO
5765-2-2012
Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ қоспалар және балқытылған ірімшік. Құрамындағы лактозаны айқындау. 2-бөлік. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде галактоза пайдаланылатын ферментативтік әдіс
120
СТБ ISO
6735-2011
Құрғақ сүт. Термоөңдеу сыныбын бағалау (термоөңдеу көрсеткішін айқындаудың бақылау әдісі)
121
СТБ ISO 8069-2011
Құрғақ сүт.Сүт қышқылы мен лактаттарды айқындау
122
СТБ ISO
11816-1-2009
Сүт және сүт өнімдері. Сілтілі фосфатазаның белсенділігін айқындау. 1-бөлік. Сүт пен сүт сусындары үшін флуориметриялық әдіс
123
СТБ ISO
17997-1-2012
Сүт. Құрамындағы казеиндік азотты айқындау. 1-бөлік. Жанама әдіс (бақылау әдісі)
124
СТБ ISO
22662-2011
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы лактозаны тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау (бақылау әдісі)
125
СТБ ISO/
TS 26844-2009
Сүт және сүт өнімдері. Антибактериялық қалдықтарды айқындау. Түтіктегі диффузия әдісі
126
ҚР СТ ИСО
2450-2011
Кілегей. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
127
ҚР СТ ИСО 707-2011
Сүт және сүт өнімдері. Сынамалар алу жөніндегі нұсқаулық
128
ҚР СТ ИСО

1740-2009
Продукты молочные жирные и масло сливочное. Определение кислотного числа жира (контрольный метод).
СТ РК ISO 3356-2013
Молоко. Определение щелочной фосфатазы
СТ РК ИСО
5765-1-2009
Молоко сухое, сухие молочные смеси для мороженого и плавленый сыр. Определение содержания лактозы. Часть 1. Ферментативный метод с использованием глюкозы в качестве составной части лактозы
СТ РК ИСО
5765-2-2009
Молоко сухое, сухие молочные смеси для мороженого и плавленый сыр. Определение содержания лактозы. Часть 2. Ферментативный метод с использованием галактозы в качестве составной части лактозы
СТ РК ИСО

1740-2009
Майлы сүт өнімдері мен сары май. Майдың қышқылдық санын айқындау (бақылау әдісі)
129
ҚР СТ ISO 3356-2013
Сүт. Сілтілі фосфатазаны айқындау
130
ҚР СТ ИСО
5765-1-2009
Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ сүт қоспалары және балқытылған ірімшік. Құрамындағы лактозаны айқындау. 1-бөлік. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде глюкоза пайдаланылатын ферментативтік әдіс
131
ҚР СТ ИСО
5765-2-2009
Құрғақ сүт, балмұздаққа арналған құрғақ сүт қоспалары және балқытылған ірімшік. Құрамындағы лактозаны айқындау. 2-бөлік. Лактозаның құрамдас бөлігі ретінде галактоза пайдаланылатын ферментативтік әдіс
132
ҚР СТ ИСО

6091-2013
Молоко сухое. Определение
титруемой кислотности (контрольный метод)
СТ РК ИСО
11868-2013
Молоко стерилизованное. Определение содержания лактулозы. Метод с применением жидкостной хроматографии высокого разрешения
СТ РК ИСО
14891-2009
Молоко и молочные продукты. Определение содержания азота. Наиболее распространенный метод сжигания в соответствии с методом Дюмаса
СТ РК ИСО
17678-2011
Молоко и молочные продукты. Определение чистоты жира с помощью анализа триглицеридов методом газовой хроматографии (стандартный метод)
СТ РК ИСО/ТS
22113 /IDF/RM 204
-2014
Молоко и молочные
продукты. Определение титруемой кислотности молочного жира
СТ РК ИСО
22662-2013
Молоко и молочные продукты. Определение содержания лактозы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии (контрольный метод)
ГОСТ Р ИСО
707-2010
Молоко и молочные продукты. Руководство по отбору проб
ГОСТ Р ИСО
8156-2010
Молоко сухое и сухие молочные продукты. Определение индекса растворимости
ГОСТ Р ИСО
22935-1-2011
Молоко и молочные продукты. Органолептический анализ.
Часть 1. Общее руководство по комплектованию, отбору, обучению и мониторингу экспертов
ГОСТ Р ИСО
22935-2-2011
Молоко и молочные продукты. Органолептический анализ.
Часть 2. Рекомендуемые методы органолептической оценки
ГОСТ Р ИСО
22935-3-2011
Молоко и молочные продукты. Органолептический анализ.
Часть 3. Руководство по оценке соответствия техническим условиям на продукцию для определения органолептических свойств путем подсчета баллов
ГОСТ Р 52842-2007
(ИСО 18330:2003)
Молоко и молочные продукты. Методы иммунологического
или бактериально-рецепторного
анализа для определения
остатков антибактериальных
веществ
ГОСТ Р 52993-2008
(ИСО 5550:2006)
Казеины и казеинаты.
Определение содержания влаги (контрольный метод)
ГОСТ Р 52994-2008 (ИСО 3976:2006)
Жир молочный. Определение
пероксидного числа
ГОСТ Р 52995-2008 (ИСО 17129:2006)
Молоко сухое. Определение содержания соевого и
горохового белков с
использованием капиллярного электрофореза в присутствии додецил сульфата
(SDS-CE). Метод разделения
ГОСТ Р 52996-2008 (ИСО 1861-1:2006)
Молоко и молочные продукты. Определение активности
щелочной фосфатазы. Часть 1. Флуориметрический метод для молока и молочных продуктов
ГОСТ Р 51259-99 (ДИН 10344-82)
Молоко и молочные продукты. Метод определения лактозы и галактозы
АСТ 8261/ИДФ
122/2009
Молоко и молочные продукты. Общие правила приготовления проб для испытаний, первичных суспензий и десятичных разведений для микробиологических исследований
СТБ 1036-97
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора для показателей безопасности

6091-2013
Құрғақ сүт. Мөліштенетін қышқылдылықты айқындау (бақылау әдісі)
133
ҚР СТ ИСО
11868-2013
Зарарсыздандырылған сүт. Құрамындағы лактулозаны айқындау. Жоғары ажыратымдылықтағы сұйықтықтық хроматография қолданылатын әдіс
134
ҚР СТ ИСО
14891-2009
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы азотты айқындау. Дюмас әдісіне сәйкес жағудың кең таралған әдісі
135
ҚР СТ ИСО
17678-2011
Сүт және сүт өнімдері. Май тазалығын газды хроматография әдісімен триглицеридтерді талдау көмегімен айқындау (стандартты әдіс)
136
ҚР СТ ИСО/ ТS 22113 /IDF/ RM 204-2014
Сүт және сүт өнімдері. Сүт майының мөліштенетін қышқылдылығын айқындау
137
ҚР СТ ИСО
22662-2013
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы лактозаны тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматографияның көмегімен айқындау (бақылау әдісі)
138
Р МемСТ ИСО
707-2010
Сүт және сүт өнімдері. Сынамалар алу жөніндегі нұсқаулық
139
Р МемСТ ИСО
8156-2010
Құрғақ сүт және құрғақ сүт өнімдері. Ерігіштік индексін айқындау
140
Р МемСТ ИСО
22935-1-2011
Сүт және сүт өнімдері. Органолептикалық талдау. 1-бөлік. Сарапшыларды жинақтау, іріктеу, оқыту және мониторингілеу жөніндегі жалпы нұсқаулық
141
Р МемСТ ИСО
22935-2-2011
Сүт және сүт өнімдері. Органолептикалық талдау. 2-бөлік. Органолептикалық бағалаудың ұсынылатын әдістері
142
Р МемСТ ИСО
22935-3-2011
Сүт және сүт өнімдері. Органолептикалық талдау. 3-бөлік. Органолептикалық қасиеттерді баллдарды есептеу жолымен айқындау үшін өнімге арналған техникалық шарттарға сәйкестікті бағалау жөніндегі нұсқаулық
143
Р МемСТ 52842-2007
(ИСО 18330: 2003)
Сүт және сүт өнімдері. Антибактериялық заттар қалдықтарын айқындау үшін иммунологиялық немесе бактериялық-рецепторлық талдау әдістері
144
Р МемСТ 52993-2008
(ИСО 5550: 2006
Казеиндер мен казеинаттар. Құрамындағы ылғалды айқындау (бақылау әдісі)
145
Р МемСТ 52994-2008 (ИСО 3976:2006)
Сүт майы. Пероксидтік санды айқындау
146
Р МемСТ 52995-2008 (ИСО 17129:2006)
Құрғақ сүт. Құрамындағы соя мен бұршақ ақуыздарын додецил сульфаттың (SDS-CE) қатысуымен капиллярлық электрфорезді пайдаланып айқындау. Бөлу әдісі
147
Р МемСТ 52996-2008 (ИСО 1861-1:2006)
Сүт және сүт өнімдері. Сілтілі фосфатазаның белсенділігін айқындау. 1-бөлік. Сүт пен сүт өнімдері үшін флуориметриялық әдіс
148
Р МемСТ 51259-99 (ДИН 10344-82)
Сүт және сүт өнімдері. Лактоза мен галактозаны айқындау әдісі
149
АСТ 8261/ИДФ
122/2009
Сүт және сүт өнімдері. Сынаулар үшін сынамаларды, бастапқы суспензияларды және микробиологиялық зерттеулер үшін ондық айыруларды дайындаудың жалпы қағидалары
150
СТБ 1036-97
Тамақ өнімдері және азық-түліктік шикізат. Қауіпсіздік көрсеткіштері үшін іріктеу әдістері
151

СТ РК 2064-2010
Молоко и молочные продукты. Определение содержания кальция, натрия, калия и магния. Спектрометрический метод атомной абсорбции
СТ РК 2152-2015
Молоко и молочная продукция. Определение и выявление фальсификаций
ГОСТ Р 51939-2002
Молоко. Метод определения лактулозы
ГОСТ Р 54074-2010
Молоко сухое обезжиренное. Методы оценки пригодности для сыроделия
ГОСТ Р 51453-99
Жир молочный. Метод определения перекисного числа в безводном жире
ГОСТ Р 51454-99
Казеины и казеинаты. Метод определения массовых долей нитратов и нитритов
ГОСТ Р 51460-99
Сыр. Метод определения массовых долей нитратов и нитритов
ГОСТ Р 51461-99
Сыры плавленые. Метод определения массовой доли добавленных цитратных эмульгаторов и регуляторов кислотности
ГОСТ Р 51463-99
Казеины сычужные и казеинаты. Метод определения массовой доли золы
ГОСТ Р 51464-99
Казеины и казеинаты. Метод определения массовой доли влаги
ГОСТ Р 51465-99
Казеины и казеинаты. Метод определения содержания пригорелых частиц
ГОСТ Р 51466-99
Казеины. Метод определения массовой доли "связанной золы"
ГОСТ Р 51468-99
Казеины. Метод определения свободной кислотности
ГОСТ Р 51469-99
Казеины и казеинаты.
Фотометрический метод определения массовой доли лактозы
ГОСТ Р 51470-99
Казеины и казеинаты. Метод определения массовой доли белка
раздел 7
ГОСТ Р 52253-2004
Масло и паста масляная из коровьего молока. Общие технические условия
ГОСТ Р 52690-2006
Продукты пищевые. Вольтамперометрический
метод определения массовой концентрации витамина С
ГОСТ Р 53159-2008
Органолептический анализ. Методология. Метод треугольника
ГОСТ Р 53161-2008
Органолептический анализ. Методология. Метод парного сравнения
ГОСТ Р 53761-2009
Молоко. Идентификация
белкового состава электрофоретическим методом в полиакриламидном геле
раздел 7
ГОСТ Р 53948-2010
Молоко сгущенное – сырье. Технические условия
ГОСТ Р 53951-2010
Продукты молочные, молочные составные и молокосодержащие. Определение массовой доли
белка методом Кьельдаля
ГОСТ Р 53974-2010
Ферментные препараты для пищевой промышленности. Методы определения протеолитической активности
ГОСТ Р 54045-2010
Сыры и плавленые сыры. Определение содержания хлоридов. Метод потенциометрического
титрования
ГОСТ Р 54330-2011
Ферментные препараты для пищевой промышленности. Методы определения амилолитической активности
ГОСТ Р 54662-2011
Сыры и сыры плавленые. Определение массовой доли белка методом Кьельдаля

ҚР СТ 2064-2010
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы кальцийді, натрийді, калийді және магнийді айқындау. Атомдық абсорбцияның спектрометриялық әдісі
152
ҚР СТ 2152-2015
Сүт және сүт өнімі. Жасандылықты айқындау және анықтау
153
Р МемСТ 51939-2002
Сүт. Лактулозаны айқындау әдісі
154
Р МемСТ 54074-2010
Майсыздандырылған құрғақ сүт. Ірімшік қайнатуға жарамдылығын бағалау әдістері
155
Р МемСТ 51453-99
Сүт майы. Сусыз майдағы тотықтық санды айқындау әдісі
156
Р МемСТ 51454-99
Казеиндер мен казеинаттар. Нитраттар мен нитриттердің массалық үлестерін айқындау әдісі
157
Р МемСТ 51460-99
Ірімшік. Нитраттар мен нитриттердің массалық үлестерін айқындау әдісі
158
Р МемСТ 51461-99
Балқытылған ірімшік. Қосылған цитраттық эмульгаторлардың және қышқылдылықты реттегіштердің массалық үлесін айқындау әдісі
159
Р МемСТ 51463-99
Мәйектік казеиндер мен казеинаттар. Күлдің массалық үлесін айқындау әдісі
160
Р МемСТ 51464-99
Казеиндер мен казеинаттар. Ылғалдың массалық үлесін айқындау әдісі
161
Р МемСТ 51465-99
Казеиндер мен казеинаттар. Құрамындағы күйген бөлшектерді айқындау әдісі
162
Р МемСТ 51466-99
Казеиндер. "Байланысқан күлдің" массалық үлесін айқындау әдісі
163
Р МемСТ 51468-99
Казеиндер. Еркін қышқылдылықты айқындау әдісі
164
Р МемСТ 51469-99
Казеиндер мен казеинаттар. Лактозаның массалық үлесін айқындаудың фотометриялық әдісі
165
Р МемСТ 51470-99
Казеиндер мен казеинаттар. Ақуыздың массалық үлесін айқындау әдісі
166
7-бөлім
Р МемСТ 52253-2004
Сиыр сүтінен алынған май мен май пастасы. Жалпы техникалық шарттар
167
Р МемСТ 52690-2006
Тамақ өнімдері. С дәруменінің массалық концентрациясын айқындаудың вольтамперометриялық әдісі
168
Р МемСТ 53159-2008
Органолептикалық талдау. Әдіснама. Үшбұрыш әдісі
169
Р МемСТ 53161-2008
Органолептикалық талдау. Әдіснама. Жұптық салыстыру әдісі
170
Р МемСТ 53761-2009
Сүт. Ақуыздың құрамын полиакриламидтік гелде электрфоретикалық әдіспен сәйкестендіру
171
7-бөлім
Р МемСТ 53948-2010
Қойылтылған сүт – шикізат. Техникалық шарттар
172
Р МемСТ 53951-2010
Сүт өнімдері, құрамдас сүт өнімдері мен құрамында сүт бар өнімдер. Ақуыздың массалық үлесін Кьельдаль әдісімен айқындау
173
Р МемСТ 53974-2010
Тамақ өнеркәсібі үшін ферменттік препараттар. Протеолитикалық белсенділікті айқындау әдістері
174
Р МемСТ 54045-2010
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Құрамындағы хлоридтерді айқындау. Потенциометриялық мөліштеу әдісі
175
Р МемСТ 54330-2011
Тамақ өнеркәсібі үшін ферменттік препараттар. Амилолитикалық белсенділікті айқындау әдістері
176
Р МемСТ 54662-2011
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Ақуыздың массалық үлесін Кьельдаль әдісімен айқындау
177

ГОСТ Р 54667-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли сахаров
ГОСТ Р 54668-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли влаги и сухого вещества
ГОСТ Р 54669-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения кислотности
ГОСТ Р 54756-2011
Молоко и продукция молочная. Определение массовой доли сывороточных белков методом Кьельдаля
ГОСТ Р 54758-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения плотности
ГОСТ Р 54759-2011
Продукты переработки молока. Методы определения массовой доли крахмала
ГОСТ Р 54760-2011
Продукты молочные составные и продукты детского питания на молочной основе. Определения массовой концентрации моно- и дисахаридов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ Р 54761-2011
Молоко и продукция молочная. Методы определения сухого обезжиренного молочного остатка
ГОСТ Р 55063-2012
Сыры и сыры плавленые. Правила приемки, отбор проб и методы контроля
ГОСТ Р 55246-2012
Молоко и молочные продукты. Определение содержания небелкового азота с применением метода Кьельдаля
ГОСТ Р 55247-2012
Продукты молочные составные и молокосодержащие. Определение массовой доли жира методом Вейбулл-Бернтропа
ГОСТ Р 55282-2012
Молоко сырое. Колориметрический метод определения содержания мочевины
ГОСТ Р 55331-2012
Молоко и молочные продукты. Титриметрический метод определения содержания кальция
ГОСТ Р 55332-2012
Молоко и молочные продукты. Методы определения свободного (дестабилизированного) жира
ГОСТ Р 55361-2012
Жир молочный, масло и паста масляная из коровьего молока. Правила приемки, отбора проб и методы контроля
пункты 20, 21, 25 и 27 раздела VI
ГОСТ 26754-85
Молоко. Методы измерения
температуры
пункт 19 раздела VI,
пункты 30 – 32 раздела VII
ГОСТ 23454-79
Молоко. Методы определения ингибирующих веществ
применяется до 01.01.2018
ГОСТ 23454-2016
Молоко. Методы определения ингибирующих веществ
ГОСТ 24065-80
Молоко. Методы определения
соды
ГОСТ 24066-80
Молоко. Метод определения
аммиака
ГОСТ 24067-80
Молоко. Метод определения
перекиси водорода
ГОСТ 26935-86
Продукты пищевые консервированные. Методы определения олова.
раздел VII
ГОСТ 23452-2015
Молоко и молочные продукты. Методы определения остаточных количеств хлорорганических пестицидов
ГОСТ 26927-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения ртути
ГОСТ 26929-94
Сырье и продукты пищевые. Подготовка проб. Минерализация для определения содержания токсичных элементов
ГОСТ 26930-86
Сырье и продукты пищевые. Метод определения мышьяка

Р МемСТ 54667-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Қанттардың массалық үлесін айқындау әдістері
178
Р МемСТ 54668-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Ылғалдың және құрғақ заттың массалық үлесін айқындау әдістері
179
Р МемСТ 54669-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Қышқылдылықты айқындау әдістері
180
Р МемСТ 54756-2011
Сүт және сүт өнімі. Сарысу ақуыздарының массалық үлесін Кьельдаль әдісімен айқындау
181
Р МемСТ 54758-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Тығыздықты айқындау әдістері
182
Р МемСТ 54759-2011
Өңделген сүт өнімдері. Крахмалдың массалық үлесін айқындау әдістері
183
Р МемСТ 54760-2011
Құрамдас сүт өнімдері және сүттің негізінде жасалған, балаларға арналған тамақ өнімдері. Моно- және дисахаридтердің массалық концентрациясын тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
184
Р МемСТ 54761-2011
Сүт және сүт өнімі. Құрғақ майсыздандырылған сүт қалдығын айқындау әдістері
185
Р МемСТ 55063-2012
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Қабылдау қағидалары, сынамалар алу және бақылау әдістері
186
Р МемСТ 55246-2012
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы ақуыздық емес азотты Кьельдаль әдісін қолданып айқындау
187
Р МемСТ 55247-2012
Құрамдас сүт өнімдері және құрамында сүт бар өнімдер. Майдың массалық үлесін Вейбулл-Бернтроп әдісімен айқындау
188
Р МемСТ 55282-2012
Шикі сүт. Құрамындағы несепнәрді айқындаудың колориметриялық әдісі
189
Р МемСТ 55331-2012
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы кальцийді айқындаудың титриметриялық әдісі
190
Р МемСТ 55332-2012
Сүт және сүт өнімдері. Еркін (тұрақсыз) майды айқындау әдістері
191
Р МемСТ 55361-2012
Сүт майы, сиыр сүтінен алынған май мен май пастасы. Қабылдау қағидалары, сынамалар алу және бақылау әдістері
192
VI бөлімнің 20, 21, 25 және 27-тармақтары
МемСТ 26754-85
Сүт. Температураны өлшеу әдістері
193
VI бөлімнің 19-тармағы,
VII бөлімнің 30 – 32-тармақтары
МемСТ 23454-79
Сүт. Тежеуші заттарды айқындау әдістері
01.01.2018 ж. дейін қолданылады
194
МемСТ 23454-2016
Сүт. Тежеуші заттарды айқындау әдістері
195
МемСТ 24065-80
Сүт. Соданы айқындау әдістері
196
МемСТ 24066-80
Сүт. Аммиакты айқындау әдістері
197
МемСТ 24067-80
Сүт. Сутегі тотығын айқындау әдістері
198
МемСТ 26935-86
Консервіленген тамақ өнімдері. Қалайыны айқындау әдістері
199
VII бөлім
МемСТ 23452-2015
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтердің қалдықты санын айқындау әдістері
200
МемСТ 26927-86
Шикізат және тамақ өнімдері. Сынапты айқындау әдістері
201
МемСТ 26929-94
Шикізат және тамақ өнімдері. Сынамаларды дайындау. Құрамындағы уытты элементтерді айқындау үшін минералдау
202
МемСТ 26930-86
Шикізат және тамақ өнімдері. Күшаланы айқындау әдісі
203

ГОСТ 26932-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения свинца
ГОСТ 26933-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения кадмия
ГОСТ 29185-2014
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества сульфитредуцирующих клостридий
ГОСТ 30178-96
Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов
ГОСТ 30538-97
Продукты пищевые. Методика определения токсичных элементов атомно-эмиссионным методом
ГОСТ 30711-2001
Продукты пищевые. Методы выявления и определения содержания афлатоксинов В1 и М1
ГОСТ 31266-2004
Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения мышьяка
ГОСТ 31628-2012
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрический метод определения массовой концентрации мышьяка
ГОСТ 31671-2012
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Подготовка проб методом минерализации при повышенном давлении
ГОСТ 31707-2012
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение общего мышьяка и селена методом атомно-абсорбционной спектрометрии с генерацией гидридов с предварительной минерализацией пробы под давлением
ГОСТ 31709-2012 (ISO 14674:2005)
Молоко и сухое молоко. Определение содержания афлатоксина М1. Очистка с помощью иммуноаффинной хроматографии и определение с помощью тонкослойной хроматографии
ГОСТ 32161-2013
Продукты пищевые. Метод определения содержания цезия
Cs-137
ГОСТ 32163-2013
Продукты пищевые. Метод определения содержания стронция Sr-90
ГОСТ 32164-2013
Продукты пищевые. Метод отбора проб для определения стронция
Sr-90 и цезия Cs-137
ГОСТ 32798-2014
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания аминогликозидов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором
ГОСТ 33601-2015
Молоко и молочная продукция. Экспресс метод определения афлатоксина М1
ГОСТ EN
1528-2-2014
Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированныхбифенилов (ПХБ). Часть 2. Экстракция жира, пестицидов и ПХБ и определение содержания жира
ГОСТ EN
1528-3-2014
Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 3. Методы очистки
ГОСТ EN
1528-4-2014
Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 4. Определение, методы подтверждения, прочие положения
ГОСТ EN 13804-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Критерии эффективности, общие требования и подготовка проб

МемСТ 26932-86
Шикізат және тамақ өнімдері. Қорғасынды айқындау әдістері
204
МемСТ 26933-86
Шикізат және тамақ өнімдері. Кадмийді айқындау әдісі
205
МемСТ 29185-2014
Тамақ өнімдері. Сульфиттұжыру клостридийлер санын анықтау мен айқындау әдістері
206
МемСТ 30178-96
Шикізат және тамақ өнімдері. Уытты элементтерді айқындаудың атомдық-абсорбциялық әдісі
207
МемСТ 30538-97
Тамақ өнімдері. Уытты элементтерді атомдық-абсорбциялық әдіспен айқындау әдістемесі
208
МемСТ 30711-2001
Тамақ өнімдері. Құрамындағы В1 және М1 афлатоксиндерді анықтау мен айқындау әдістері
209
МемСТ 31266-2004
Шикізат және тамақ өнімдері. Күшаланы айқындаудың атомдық-абсорбциялық әдісі
210
МемСТ 31628-2012
Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Күшаланың массалық концентрациясын айқындаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдісі
211
МемСТ 31671-2012
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Сынамаларды жоғары қысым кезінде минералдау әдісімен дайындау
212
МемСТ 31707-2012
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Жалпы күшаланы және селенді қысыммен сынаманы алдын ала минералдау арқылы гидридтерді генерациялай отырып атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен айқындау
213
МемСТ 31709-2012 (ISO 14674:2005)
Сүт және құрғақ сүт. Құрамындағы М1 афлатоксинді айқындау. Иммуноаффиндік хроматографияның көмегімен тазарту және жұқа қабатты хроматографияның көмегімен айқындау
214
МемСТ 32161-2013
Тамақ өнімдері. Құрамындағы цезийді Cs-137 айқындау әдісі
215
МемСТ 32163-2013
Тамақ өнімдері. Құрамындағы стронцийді Sr-90 айқындау әдісі
216
МемСТ 32164-2013
Тамақ өнімдері. Стронцийді Sr-90 және цезийді Cs-137 айқындау үшін сынамалар алу әдісі
217
МемСТ 32798-2014
Тамақ өнімдері, азық-түліктік шикізат. Аминогликозидтердің қалдықтық құрамын масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматографияның көмегімен айқындау әдісі
218
МемСТ 33601-2015
Сүт және сүт өнімі. М1афлатоксинді айқындаудың экспресс әдісі
219
МемСТ EN
1528-2-2014
Құрамында май көп тамақ өнімі. Пестицидтер мен полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) айқындау. 2-бөлік. Майды, пестицидтерді және ПХБ-ны айырып алу және құрамындағы майды айқындау
220
МемСТ EN
1528-3-2014
Құрамында май көп тамақ өнімі. Пестицидтер мен полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) айқындау. 3-бөлік. Тазарту әдістері
221
МемСТ EN
1528-4-2014
Құрамында май көп тамақ өнімі. Пестицидтер мен полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) айқындау. 4-бөлік. Анықтама, растау әдістері, өзге де ережелер
222
МемСТ EN 13804-2013
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Тиімділік критерийлері, жалпы талаптар және сынамаларды дайындау
223

ГОСТ EN 14083-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение свинца, кадмия, хрома и молибдена с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии с атомизацией в графитовой печи с предварительной минерализацией пробы при повышенном давлении
ГОСТ ISO
3890-1-2013
Молоко и молочные продукты. Определение остаточного содержания хлороорганических соединений (пестицидов).
Часть 1. Общие положения и методы экстракции
ГОСТ ISO
3890-2-2013
Молоко и молочные продукты. Определение остаточного содержания хлороорганических соединений (пестицидов).
Часть 2. Методы очистки экстракта и подтверждение)
ГОСТ ISO/TS
6733-2015
Молоко и молочные продукты. Определение содержания свинца. Спектрометрический метод атомной абсорбции с применением графитовой печи
ГОСТ ИСО
7218-2015
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям
ГОСТ ИСО
8260-2013
Молоко и молочные продукты. Определение
хлорорганических пестицидов и полихлорированных бифенилов. Метод с использованием капиллярной газожидкостной хроматографии с электронно-захватным детектированием
ГОСТ Р 53183-2008 (ЕН 13806:2002)
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение ртути методом атомно-абсорбционной спектрометрии холодного пара с предварительной минерализацией пробы под давлением
СТБ ISO 8260-2013
Молоко и молочные продукты. Определение хлорорганических пестицидов и полихлорированных бифенилов. Метод с использованием капиллярной газожидкостной хроматографии с электроннозахватным детектированием
СТ РК ИСО
14673-1-2009
Молоко и молочные продукты.
Определение содержания
нитратов и нитритов. Часть 1. Метод определения
посредством восстановления
кадмием и спектрометрия
СТ РК ИСО
14673-2-2009
Молоко и молочные
продукты. Определение
содержания нитратов и
нитритов Часть 2. Метод определения посредством
анализа отдельных частей потока (распространенный метод)
СТ РК ИСО
14673-3-2009
Молоко и молочные
продукты. Определение
содержания нитратов и нитритов Часть 3. Метод определения посредством восстановления кадмием и анализа впрыскивания жидкости с поточным диализом
ГОСТ Р 51301-99
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрические методы определения содержания токсичных элементов (кадмия, свинца, меди и цинка)
ГОСТ Р 51766-2001
Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения мышьяка
ГОСТ Р 54639-2011
Продукты пищевые и корма для животных. Определение ртути методом атомно-абсорбционной спектрометрии на основе эффекта Зеемана

МемСТ EN 14083-2013
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Қорғасынды, кадмийді, хромды және молибденді жоғары қысым кезінде сынамаларды алдын ала минералдау арқылы графиттік пеште атомизациялай отырып атомдық-абсорбциялық спектрометрияның көмегімен айқындау
224
МемСТ ISO
3890-1-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық қосылыстардың (пестицидтердің) қалдықтық құрамын айқындау. 1-бөлік. Жалпы ережелер және айырып алу әдістері
225
МемСТ ISO
3890-2-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық қосылыстардың (пестицидтердің) қалдықтық құрамын айқындау.
2-бөлік. Экстрактіні тазарту әдістері және растау
226
МемСТ ISO/TS
6733-2015
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы қорғасынды айқындау. Графиттік пеш қолданыла отырып атомдық абсорбцияның спектрометриялық әдісі
227
МемСТ ИСО
7218-2015
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптердің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулер бойынша жалпы талаптар мен ұсынымдар
228
МемСТ ИСО
8260-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді айқындау. Электрондық-қарпығыш детектрлеуі бар капиллярлы газ-сұйықтықтық хроматография пайдаланылатын әдіс
229
Р МемСТ 53183-2008 (ЕН 13806:2002)
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Сынапты қысыммен сынаманы алдын ала минералдау арқылы суық будың атомдық-абсорбциялық спектрометриясы әдісімен айқындау
230
СТБ ISO 8260-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді айқындау. Электрондық-қарпығыш детектрлеуі бар капиллярлы газ-сұйықтықтық хроматография пайдаланылатын әдіс
231
ҚР СТ ИСО
14673-1-2009
Сүт және сүт өнімдері.
Құрамындағы нитраттар мен нитриттерді айқындау. 1-бөлік. Кадмиймен қалпына келтіру арқылы айқындау әдісі және спектрометрия
232
ҚР СТ ИСО
14673-2-2009
Сүт және сүт өнімдері.
Құрамындағы нитраттар мен нитриттерді айқындау. 2-бөлік. Ағынның жекелеген бөліктерін талдау арқылы айқындау әдісі (кең таралған әдіс)
233
ҚР СТ ИСО
14673-3-2009
Сүт және сүт өнімдері.
Құрамындағы нитраттар мен нитриттерді айқындау. 3-бөлік. Кадмиймен қалпына келтіру арқылы айқындау және сұйықтықты ағынды диализбен бүркуді талдау әдісі
234
Р МемСТ 51301-99
Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Құрамындағы уытты элементтерді (кадмийді, қорғасынды, мысты және мырышты) айқындаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдістері
235
Р МемСТ 51766-2001
Шикізат және тамақ өнімдері. Күшаланы айқындаудың атомдық-абсорбциялық әдісі
236
Р МемСТ 54639-2011
Тамақ өнімдері және малға арналған жем-шөп. Сынапты Зееман әсері негізінде атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен айқындау
237

СТБ 1036-97
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Методы отбора для показателей безопасности
СТБ 1051-2012
Радиационный контроль. Отбор проб молока и молочных продуктов. Общие требования
СТБ 1053-2015
Радиационный контроль. Отбор проб пищевых продуктов
СТБ 1059-98
Радиационный контроль. Подготовка проб для определения стронция-90 радиохимическими методами
СТБ 1313-2002
Продукты пищевые и сырье продовольственное. Методика определения содержания токсичных элементов цинка, кадмия, свинца и меди методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА
СТБ 1314-2002
Молоко и молочные продукты. Методика определения содержания токсичных элементов цинка, кадмия, свинца и меди методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА
СТБ 1315-2002
Продукты консервированные. Методика определения содержания олова и свинца методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА
СТ РК 1508-2006
Радиационный контроль. Отбор проб молока и молочных продуктов. Общие требования
СТ РК 1623-2007
Радиационный контроль.
Стронции-90 и цезий-137. Пищевые продукты. Отбор проб, анализ и гигиеническая оценка
пункты 37, 39 и 40
раздела VIII
ГОСТ ISO
27205-2013
Продукты кисломолочные. Бактериальные заквасочные культуры. Стандарт идентичности
пункт 38 раздела VIII, приложение 8
ГОСТ Р
53974-2010
Ферментные препараты для пищевой промышленности. Методы определения протеолитической активности
ГОСТ Р
54330-2011
Ферментные препараты для пищевой промышленности. Методы определения амилолитической активности
пункт 42 раздела VIII
ГОСТ ИСО
21569-2009
Продукты пищевые. Методы
анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Методы качественного обнаружения на основе анализа нуклеиновых кислот
ГОСТ ИСО
21570-2009
Продукты пищевые. Методы
анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Количественные методы, основанные на нуклеиновой кислоте
ГОСТ ИСО
21571-2009
Продукты пищевые. Методы
анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и производных продуктов. Экстрагирование нуклеиновых кислот
АСТ ИСО
24276-2012
Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Общие требования и определения
СТ РК ИСО
24276-2010
Продукты пищевые. Методы выявления генетических модифицированных организмов и их производных. Основные требования и определения
ГОСТ Р 52173-2003
Сырье и продукты пищевые. Метод идентификации генетически модифицированных источников (ГМИ) растительного происхождения

СТБ 1036-97
Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Қауіпсіздік көрсеткіштері үшін іріктеу әдістері
238
СТБ 1051-2012
Радиациялық бақылау. Сүттің және сүт өнімдерінің сынамаларын алу. Жалпы талаптар
239
СТБ 1053-2015
Радиациялық бақылау. Тамақ өнімдерінің сынамаларын алу
240
СТБ 1059-98
Радиациялық бақылау. Стронций-90-ды радиохимиялық әдістермен айқындау үшін сынамаларды дайындау
241
СТБ 1313-2002
Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Құрамындағы мырыштың, кадмийдің, қорғасынның және мыстың уытты элементтерін ТА типтес талдағыштардағы инверсиялық вольтамперометрия әдісімен айқындау әдістемесі
242
СТБ 1314-2002
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы мырыштың, кадмийдің, қорғасынның және мыстың уытты элементтерін ТА типтес талдағыштардағы инверсиялық вольтамперометрия әдісімен айқындау әдістемесі
243
СТБ 1315-2002
Консервіленген өнімдер. Құрамындағы қалайыны және қорғасынды ТА типтес талдағыштардағы инверсиялық вольтамперометрия әдісімен айқындау әдістемесі
244
ҚР СТ 1508-2006
Радиациялық бақылау. Сүттің және сүт өнімдерінің сынамаларын алу. Жалпы талаптар
245
ҚР СТ 1623-2007
Радиациялық бақылау.
Стронций-90 және цезий-137. Тамақ өнімдері. Сынамалар алу, талдау және гигиеналық бағалау
246
VIII бөлімнің 37, 39 және 40-тармақтары
МемСТ ISO
27205-2013
Ашымал сүт өнімдері. Бактериялық ашытқы дақылдары. Сәйкестік стандарты
247
VIII бөлімнің 38-тармағы, 8-қосымша
Р МемСТ
53974-2010
Тамақ өнеркәсібі үшін ферменттік препараттар. Протеолитикалық белсенділікті айқындау әдісі
248
Р МемСТ
54330-2011
Тамақ өнеркәсібі үшін ферменттік препараттар. Амилолитикалық белсенділікті айқындау әдісі
249
VIII бөлімнің 42-тармағы
МемСТ ИСО
21569-2009
Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдерді және туынды өнімдерді табуға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын талдау негізіндегі сапалық табу әдістері
250
МемСТ ИСО
21570-2009
Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдерді және туынды өнімдерді табуға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылына негізделген сапалық әдістер
251
МемСТ ИСО
21571-2009
Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдерді және туынды өнімдерді табуға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын айырып алу
252
АСТ ИСО
24276-2012
Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдерді және олардан алынған өнімдерді табуға арналған талдау әдістері. Жалпы талаптар мен анықтамалар
253
ҚР СТ ИСО
24276-2010
Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдерді және олардың туындыларын анықтау әдістері. Негізгі талаптар мен анықтамалар
254
Р МемСТ 52173-2003
Шикізат және тамақ өнімдері. Өсімдік тектес генетикалық түрлендірілген көздерді (ГТК) сәйкестендіру әдісі
255

ГОСТ Р 53244-2008
Продукты пищевые. Методы анализа для обнаружения генетически модифицированных организмов и полученных из них продуктов. Методы, основанные на количественном определении нуклеиновых кислот
приложение 1
ГОСТ 3624-92
Молоко и молочные продукты.
Титриметрические методы
определения кислотности
ГОСТ 3627-81
Молочные продукты. Методы определения хлористого натрия
ГОСТ 3628-78
Молочные продукты. Методы определения сахара
ГОСТ 5867-90
Молоко и молочные продукты.
Методы определения жира
ГОСТ 10444.11-2013
(ISO 15214:1998)
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов
ГОСТ 10444.12-2013
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета дрожжей и плесневых грибов
применяется до 01.01.2020
ГОСТ 13928-84
Молоко и сливки заготовляемые. Правила приемки, методы отбора проб и подготовки их к анализу
ГОСТ 23327-98
Молоко и молочные продукты.
Метод измерения массовой
доли общего азота по
Кьельдалю и определение
массовой доли белка
ГОСТ 25179-2014
Молоко и молочные продукты. Методы определения массовой доли белка
ГОСТ 26809.1-2014
Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу. Часть 1. Молоко, молочные, молочные составные и молокосодержащие продукты
ГОСТ 26809.2-2014
Молоко и молочная продукция. Правила приемки, методы отбора и подготовка проб к анализу. Часть 2. Масло из коровьего молока, спреды, сыры и сырные продукты, плавленые сыры и плавленые сырные продукты
ГОСТ 29247-91
Консервы молочные. Методы
определения жира
ГОСТ 31085-2002
Молоко и молочные продукты. Метод определения сахарозы и глюкозы
раздел 7,
приложение Г
ГОСТ 31457-2012
Мороженое молочное, сливочное и пломбир. Технические условия
ГОСТ 31633-2012
Молоко и молочные продукты. Определение массовой доли молочного жира методом фотоколориметрирования
раздел 7
ГОСТ 31981-2013
Йогурты. Общие технические условия
ГОСТ 32189-2013
Маргарины, жиры для кулинарии, кондитерской, хлебопекарной и молочной промышленности. Правила приемки и методы контроля
ГОСТ 32255-2013
Молоко и молочные продукты. Инструментальный экспресс-метод определения физико-химических показателей идентификации с
применением инфракрасного анализатора
ГОСТ 32892-2014
Молоко и молочная продукция. Метод измерения активной кислотности
ГОСТ 32901-2014
Молоко и молочная продукция. Методы микробиологического анализа
ГОСТ 32915-2014
Молоко и молочная продукция. Определение жирнокислотного состава жировой фазы методом газовой хроматографии

Р МемСТ 53244-2008
Тамақ өнімдері. Генетикалық түрлендірілген организмдерді және олардан алынған өнімдерді табуға арналған талдау әдістері. Нуклеин қышқылдарын сандық айқындауға негізделген әдістер
256
1-қосымша
МемСТ 3624-92
Сүт және сүт өнімдері.
Қышқылдылықты айқындаудың титриметриялық әдістері
257
МемСТ 3627-81
Сүт өнімдері. Хлорлы натрийді айқындау әдістері
258
МемСТ 3628-78
Сүт өнімдері. Қантты айқындау әдістері
259
МемСТ 5867-90
Сүт және сүт өнімдері.
Майды айқындау әдістері
260
МемСТ 10444.11-2013
(ISO 15214:1998)
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Мезофильдік сүт қышқылды микроағзалар санын анықтау және есептеу әдістері
261
МемСТ 10444.12-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Ашытқыларды және зең саңырауқұлақтарын анықтау және есептеу әдістері
01.01.2020 ж. дейін қолданылады
262
МемСТ 3928-84
Дайындап қойылатын сүт және кілегей. Қабылдау қағидалары, сынамалар алу және оларды талдау жасауға дайындау әдістері
263
МемСТ 23327-98
Сүт және сүт өнімдері.
Жалпы азоттың массалық үлесін Кьельдаль бойынша өлшеу әдісі және ақуыздың массалық үлесін айқындау
264
МемСТ 25179-2014
Сүт және сүт өнімдері.
Ақуыздың массалық үлесін айқындау әдістері
265
МемСТ 26809.1-2014
Сүт және сүт өнімі. Қабылдау қағидалары, іріктеп алу әдістері және сынамаларды талдаудан өткізуге дайындау
1-бөлік. Сүт, сүт өнімдері, құрамдас сүт өнімдері және құрамында сүт бар өнімдер
266
МемСТ 26809.2-2014
Сүт және сүт өнімі. Қабылдау қағидалары, іріктеп алу әдістері және сынамаларды талдаудан өткізуге дайындау
2-бөлік. Сиыр сүтінен алынған май, спредтер, ірімшік және ірімшік өнімдері, балқытылған ірімшік және балқытылған ірімшік өнімдері
267
МемСТ 29247-91
Сүт консервілері. Майды айқындау әдістері
268
МемСТ 31085-2002
Сүт және сүт өнімдері. Сахарозаны және глюкозаны айқындау әдісі
269
7-бөлім,
Г қосымшасы
МемСТ 31457-2012
Сүтті, майлы балмұздақ және пломбир. Техникалық шарттар
270
МемСТ 31633-2012
Сүт және сүт өнімдері. Сүт майының массалық үлесін фотоколориметрлеу әдісімен айқындау
271
7-бөлім
МемСТ 31981-2013
Йогурттер. Жалпы техникалық шарттар
272
МемСТ 32189-2013
Маргариндер, аспаздық, кондитерлік, нан пісіру және сүт өнеркәсібі үшін майлар. Қабылдау қағидалары және бақылау әдістері
273
МемСТ 32255-2013
Сүт және сүт өнімдері. Инфрақызыл талдағышты қолданып сәйкестендірудің физикалық-химиялық көрсеткіштерін айқындаудың аспаптық экспресс-әдісі
274
МемСТ 32892-2014
Сүт және сүт өнімі. Белсенді қышқылдылықты өлшеу әдісі
275
МемСТ 32901-2014
Сүт және сүт өнімі. Микробиологиялық талдау әдістері
276
МемСТ 32915-2014
Сүт және сүт өнімі. Майлық фазаның майлы қышқылды құрамын газды хроматография әдісімен айқындау
277

ГОСТ 33566-2015
Молоко и молочная продукция. Определение дрожжей и плесневых грибов
ГОСТ 33569-2015
Молочная продукция. Кондуктометрический метод определения массовой доли хлористого натрия
ГОСТ 33924-2016
Молоко и молочная продукция. Методы определения бифидобактерий
ГОСТ 33951-2016
Молоко и молочная продукция. Методы определения молочнокислых микроорганизмов
ГОСТ 33926-2016
Продукты молочные составные и молокосодержащие. Мороженое и смеси для мороженого. Определение массовой доли жира методом Вейбулла-Бернтропа
ГОСТ ISO 1736/
IDF 9-2014
Молоко сухое и сухие молочные продукты. Определение содержания
жира. Гравиметрический метод
(контрольный метод)
ГОСТ ISO 5537-2015
Молоко сухое. Определение содержания влаги (контрольный метод)
ГОСТ ISO 6092-2015
Молоко сухое. Определение титруемой кислотности (практический метод)
ГОСТ ISO 6731/
IDF 021-2012
Молоко, сливки и сгущенное
молоко без сахара. Определение общего содержания сухих
веществ (контрольный метод)
ГОСТ ISO 6734/
IDF 15-2012
Молоко сгущенное с сахаром. Определение общего содержания сухих веществ (контрольный метод)
ГОСТ ISO 7889-2015
Йогурт. Подсчет характерных микроорганизмов. Методика подсчета колоний микроорганизмов при температуре 37 °С
ГОСТ ISO
14156-2015
Молоко и молочная продукция. Методы экстракции липидов и жирорастворимых смесей
ГОСТ ISO
17678-2015
Молоко и молочные продукты. Определение отсутствия примеси в молочном жире с помощью анализа триглицеридов методом газовой хроматографии (контрольный метод)
ГОСТ ISO
22160-2015
Молоко и молочные напитки. Определение активности щелочной фосфатазы. Метод с применением фотоактивной энзимной системы (EPAS)
ГОСТ ISO
23065-2015
Жир молочный из обогащенных молочных продуктов. Определение содержания омега-3 и омега-6 жирных кислот в молочном жире методом газожидкостной хроматографии
АСТ ИСО 15648 ИДФ/179-2015
Масло сливочное.Определение содержания поваренной соли Потенциометрический метод
АСТ ИСО 1739 ИДФ/ 7-2015
Масло сливочное. Определение показателей преломления (контрольный метод)
АСТ ИСО 8851-1 ИДФ/191-1-2014
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренного сухого вещества и жира (стандартные методы). Часть 1. Определение содержания влаги
АСТ ИСО 8851-2 ИДФ/191-2-2014
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренного сухого вещества и жира (стандартные методы). Часть 2. Определение содержания сухих обезжиренных веществ
АСТ ИСО 8851-3 ИДФ/191-3-2014
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренного сухого вещества и жира (стандартные методы). Часть 3. Определение содержания влаги

МемСТ 33566-2015
Сүт және сүт өнімі. Ашытқыларды және зең саңырауқұлақтарын айқындау
278
МемСТ 33569-2015
Сүт өнімі. Хлорлы натрийдің массалық үлесін айқындаудың кондуктометриялық әдісі
279
МемСТ 33924-2016
Сүт және сүт өнімі. Бифидобактерияларды айқындау әдістері
280
МемСТ 33951-2016
Сүт және сүт өнімі. Сүт қышқылды микроағзаларды айқындау әдістері
281
МемСТ 33926-2016
Құрамдас сүт өнімдері және құрамында сүт бар өнімдер. Балмұздақ және балмұздақ үшін қоспалар. Майдың массалық үлесін Вейбулл-Бернтроп әдісімен айқындау
282
МемСТ ISO 1736/
IDF 9-2014
Құрғақ сүт және құрғақ сүт өнімдері. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс
(бақылау әдісі)
283
МемСТ ISO 5537-2015
Құрғақ сүт. Құрамындағы ылғалды айқындау (бақылау әдісі)
284
МемСТ ISO 6092-2015
Құрғақ сүт. Мөліштенетін қышқылдылықты айқындау (практикалық әдіс)
285
МемСТ ISO 6731/
IDF 021-2012
Сүт, кілегей және қантсыз қойылтылған сүт. Жалпы құрамындағы құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
286
МемСТ ISO 6734/
IDF 15-2012
Қант қосылған қойылтылған сүт. Жалпы құрамындағы құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
287
МемСТ ISO 7889-2015
Йогурт. Тән микроағзаларды есептеу. 37°С температурада микроағзалар колонияларын есептеу әдістемесі
288
МемСТ ISO
14156-2015
Сүт және сүт өнімі. Липидтерді және майды ерітетін қоспаларды айырып алу әдістері
289
МемСТ ISO
17678-2015
Сүт және сүт өнімдері. Триглицеридтерді газды хроматография әдісімен (бақылау әдісі) талдаудың көмегімен сүт майында қоспалардың болмауын айқындау
290
МемСТ ISO
22160-2015
Сүт және сүт сусындары. Сілтілі фосфатазаның белсенділігін айқындау. Фотоактивті энзимдік жүйе (EPAS) қолданылатын әдіс
291
МемСТ ISO
23065-2015
Байытылған сүт өнімдерінен алынған сүт майы. Құрамындағы сүт майының омега-3 және омега-6 май қышқылдарын газ-сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
292
АСТ ИСО 15648 ИДФ/179-2015
Сары май. Құрамындағы ас тұзын айқындау. Потенциометриялық әдіс
293
АСТ ИСО 1739 ИДФ/ 7-2015
Сары май. Сыну көрсеткіштерін айқындау (бақылау әдісі)
294
АСТ ИСО 8851-1 ИДФ/191-1-2014
Сары май. Құрамындағы ылғалды, майсыздандырылған құрғақ затты және майды айқындау (стандарттық әдістер). 1-бөлік. Құрамындағы ылғалды айқындау
295
АСТ ИСО 8851-2 ИДФ/191-2-2014
Сары май. Құрамындағы ылғалды, майсыздандырылған құрғақ затты және майды айқындау (стандарттық әдістер). 2-бөлік. Құрамындағы майсыздандырылған құрғақ заттарды айқындау
296
АСТ ИСО 8851-3 ИДФ/191-3-2014
Сары май. Құрамындағы ылғалды, майсыздандырылған құрғақ затты және майды айқындау (стандарттық әдістер). 3-бөлік. Құрамындағы ылғалды айқындау
297

СТБ ISO 1735-2011
Сыры и сыры плавленые. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТБ ISO 2446-2009
Молоко. Определение содержания жира
СТБ ИСО 5509-2007
Жиры и масла животные и растительные. Методики получения метиловых эфиров жирных кислот
СТБ ISO
8968-1-2008
Молоко. Определение содержания азота. Часть 1. Метод Кьельдаля
СТБ ИСО
15304-2007
Жиры и масла животные и растительные. Определение содержания трансизомеров
жирных кислот в растительных
жирах и маслах методом
газовой хроматографии
СТБ ISO/ТС

СТБ ISO 1735-2011
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
298
СТБ ISO 2446-2009
Сүт. Құрамындағы майды айқындау
299
СТБ ИСО 5509-2007
Майлар және жануарлар майы мен өсімдік майлары. Майлы қышқылдардың метил эфирлерін алу әдістемесі
300
СТБ ISO
8968-1-2008
Сүт. Құрамындағы азотты айқындау. 1-бөлік. Кьельдаль әдісі
301
СТБ ИСО
15304-2007
Майлар және жануарлар майы мен өсімдік майлары. Өсімдік майларындағы және майлардағы майлы қышқылдар трансизомерлерінің құрамын газды хроматография әдісімен айқындау
302
СТБ ISO/ТС

17837-2013
Продукты сырные плавленые. Определение содержания азота и расчет содержания общего белка. Метод Кьельдаля
СТ РК ИСО
1211-2011
Молоко. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТ РК ИСО
1736- 2009
Молоко сухое и сухие молочные продукты. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТ РК ИСО
2446-2011
Молоко. Метод определения жирности
СТ РК ИСО
8262-2-2009
Продукты молочные и пищевые продукты на основе молока. Определение содержания жира гравиметрическим методом Вейбулла-Бернтропа (контрольный метод). Часть 2. Мороженое и смеси для мороженого
СТ РК ИСО

17837-2013
Балқытылған ірімшік өнімдері. Құрамындағы азотты айқындау және құрамындағы жалпы ақуызды есептеу. Кьельдаль әдісі
303
ҚР СТ ИСО
1211-2011
Сүт. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
304
ҚР СТ ИСО
1736- 2009
Құрғақ сүт және құрғақ сүт өнімдері. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
305
ҚР СТ ИСО
2446-2011
Сүт. Майлылықты айқындау әдісі
306
ҚР СТ ИСО
8262-2-2009
Сүт өнімдері және сүттің негізіндегі тамақ өнімдері. Құрамындағы майды Вейбулл-Бернтроптың гравиметриялық әдісімен айқындау (бақылау әдісі). 2-бөлік. Балмұздақ және балмұздақ үшін қоспалар
307
ҚР СТ ИСО

8262-3-2009
Продукты молочные и пищевые продукты на основе молока. Определение содержания жира гравиметрическим методом Вейбулла-Бернтропа (контрольный метод). Часть 3. Специальные случаи
СТ РК ИСО
8968-1-2014
Молоко и молочные продукты. Определение содержания азота. Часть 1. Метод Кьельдаля и
расчет сырого белка
СТ РК ИСО
14891-2009
Молоко и молочные продукты. Определение содержания азота. Наиболее распространенный метод сжигания в соответствии с методом Дюмаса
ГОСТ Р ИСО

8262-3-2009
Сүт өнімдері және сүттің негізіндегі тамақ өнімдері. Құрамындағы майды Вейбулл-Бернтроптың гравиметриялық әдісімен айқындау (бақылау әдісі). 3-бөлік. Арнайы жағдайлар
308
ҚР СТ ИСО
8968-1-2014
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы азотты айқындау. 1-бөлік. Кьельдаль әдісі және шикі ақуызды есептеу
309
ҚР СТ ИСО
14891-2009
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы азотты айқындау. Дюмас әдісіне сәйкес жағудың аса кең таралған әдісі
310
Р МемСТ ИСО

2446-2011
Молоко. Метод определения содержания жира
ГОСТ Р 51258-99 (ДИН 10326-86)
Молоко и молочные продукты. Метод определения сахарозы и глюкозы
ГОСТ Р 51452-99
Консервы молочные сгущенные. Гравиметрический метод определения массовой доли жира
ГОСТ Р 51457-99
Сыр и сыр плавленый. Гравиметрический метод определения массовой доли жира
раздел 7
ГОСТ Р 52100-2003
Спреды и смеси топленые.
Общие технические условия
раздел 7
ГОСТ Р 53948-2010
Молоко сгущенное – сырье. Технические условия
ГОСТ Р 53951-2010
Продукты молочные, молочные составные и молокосодержащие. Определение массовой доли
белка методом Кьельдаля
ГОСТ Р 54045-2010
Сыры и плавленые сыры. Определение содержания хлоридов. Метод потенциометрического
титрования
ГОСТ Р 54667-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли сахаров
ГОСТ Р 54668-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли влаги и сухого вещества
ГОСТ Р 54669-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения кислотности
ГОСТ Р 54761-2011
Молоко и продукция молочная. Методы определения сухого обезжиренного молочного остатка
ГОСТ Р 55063-2012
Сыры и сыры плавленые. Правила приемки, отбор проб и методы контроля
ГОСТ Р 55247-2012
Продукты молочные составные и молокосодержащие. Определение массовой доли жира методом Вейбулла-Бернтропа
ГОСТ Р 55361-2012
Жир молочный, масло и паста масляная из коровьего молока. Правила приемки, отбора проб и методы контроля
ГОСТ Р 56139-2014
Продукты пищевые функциональные. Методы определения и подсчета пробиотических микроорганизмов
ГОСТ Р 56145-2014
Продукты пищевые функциональные. Методы микробиологического анализа
раздел 7
СТБ 1467-2004
Мороженое. Общие технические условия
СТ РК ГОСТ Р 51457-2008
Сыр и сыр плавленый. Гравиметрический метод определения массовой доли жира
СТ РК 1483-2005
Молоко коровье. Методы испытаний по определению показателей состава и плотности молока
СТ РК 2086-2011
Масло сливочное. Определение содержания поваренной соли
приложение 2
ГОСТ 10444.8-2013
(ИСО 7932:2004)
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальный метод подсчета презумптивных Bacillus cereus. Метод подсчета колоний при температуре 30ºС
ГОСТ 10444.11-2013
(ISO 15214:1998)
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Методы выявления и подсчета количества мезофильных молочнокислых микроорганизмов
ГОСТ 10444.12-2013
Микробиология пищевых продуктов. Методы выявления и подсчета дрожжей и
плесневых грибов

2446-2011
Сүт. Құрамындағы майды айқындау әдісі
311
Р МемСТ 51258-99 (ДИН 10326-86)
Сүт және сүт өнімдері. Сахарозаны және глюкозаны айқындау әдісі
312
Р МемСТ 51452-99
Қойылтылған сүт консервілері. Майдың массалық үлесін айқындаудың гравиметриялық әдісі
313
Р МемСТ 51457-99
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Майдың массалық үлесін айқындаудың гравиметриялық әдісі
314
7-бөлім
Р МемСТ 52100-2003
Спредтер және қорытылған қоспалар. Жалпы техникалық шарттар
315
7-бөлім
Р МемСТ 53948-2010
Қойылтылған сүт – шикізат. Техникалық шарттар
316
Р МемСТ 53951-2010
Сүт өнімдері, құрамдас сүт өнімдері және құрамында сүт бар өнімдер. Ақуыздың массалық үлесін Кьельдаль әдісімен айқындау
317
Р МемСТ 54045-2010
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Құрамындағы хлоридтерді айқындау. Потенциометриялық мөліштеу әдісі
318
Р МемСТ 54667-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Қанттардың массалық үлесін айқындау әдістері
319
Р МемСТ 54668-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Ылғалдың және құрғақ заттың массалық үлесін айқындау әдістері
320
Р МемСТ 54669-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Қышқылдылықты айқындау әдістері
321
Р МемСТ 54761-2011
Сүт және сүт өнімі. Құрғақ майсыздандырылған сүт қалдығын айқындау әдістері
322
Р МемСТ 55063-2012
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Қабылдау қағидалары, сынамалар алу және бақылау әдістері
323
Р МемСТ 55247-2012
Құрамдас сүт өнімдері және құрамында сүт бар өнімдер. Майдың массалық үлесін Вейбулл-Бернтроп әдісімен айқындау
324
Р МемСТ 55361-2012
Сүт майы, сиыр сүтінен алынған май мен май пастасы. Қабылдау қағидалары, сынамалар алу және бақылау әдістері
325
Р МемСТ 56139-2014
Функционалды тамақ өнімдері. Пробиотикалық микроағзаларды айқындау және есептеу әдістері
326
Р МемСТ 56145-2014
Функционалды тамақ өнімдері. Микробиологиялық талдау әдістері
327
7-бөлім
СТБ 1467-2004
Балмұздақ. Жалпы техникалық шарттар
328
ҚР СТ
Р МемСТ 51457-2008
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Майдың массалық үлесін айқындаудың гравиметриялық әдісі
329
ҚР СТ 1483-2005
Сиыр сүті. Сүттің құрамы мен тығыздығы көрсеткіштерін айқындау жөніндегі сынау әдістері
330
ҚР СТ 2086-2011
Сары май. Құрамындағы ас тұзын айқындау
331
2-қосымша
МемСТ 10444.8-2013
(ИСО 7932:2004)
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Презумптивтік Bacillus cereus-ты есептеудің деңгейлес әдісі. 30ºС температурада колонияларды есептеу әдісі
332
МемСТ 10444.11-2013
(ISO 15214:1998)
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Мезофильдік сүт қышқылды микроағзалар санын анықтау және есептеу әдістері
333
МемСТ 10444.12-2013
Тамақ өнімдерінің микробиологиясы. Ашытқыларды және зең саңырауқұлақтарын анықтау және есептеу әдістері

применяется до 01.01.2020
ГОСТ 27930-88
Молоко и молочные продукты. Биокалориметрический метод определения общего количества бактерий
ГОСТ 29184-91
Продукты пищевые методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae
ГОСТ 30347-97
Молоко и молочные продукты. Методы определения Staphylococcus aureus
ГОСТ 30347-2016
Молоко и молочные продукты. Методы определения Staphylococcus aureus
ГОСТ 30425-97
Консервы. Метод определения промышленной стерильности
ГОСТ 30705-2000
Продукты молочные для детского питания. Метод определения мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов
ГОСТ 30706-2000
Продукты молочные для детей. Метод определения количества дрожжей и плесневых грибов
ГОСТ 30726-2001
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli
ГОСТ 31659-2012 (ISO 6579:2002)
Продукты пищевые. Метод выявления бактерий рода Salmonella
ГОСТ 31710-2012
Молоко и продукты на основе молока. Обнаружение термонуклеазы, образуемой коагулазоположительными стафилококками
ГОСТ 32010-2013
Продукты пищевые. Метод выявления бактерий рода Shigella
ГОСТ 32031- 2012
Продукты пищевые. Методы выявления бактерий Listeria monocytogenes
ГОСТ 32064-2013
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae
ГОСТ 32901-2014
Молоко и молочная продукция. Методы микробиологического анализа
пункт 7.17
ГОСТ 33491-2015
Продукты кисломолочные, обогащенные бифидобактериями бифидум. Технические условия
ГОСТ 33566-2015
Молоко и молочная продукция. Определение дрожжей и плесневых грибов
ГОСТ 33924-2016
Молоко и молочная продукция. Методы определения бифидобактерий
ГОСТ 33951-2016
Молоко и молочная продукция. Методы определения молочнокислых микроорганизмов
ГОСТ ISO 6611-2013
Молоко и молочные продукты. Подсчет колониеобразующих единиц дрожжей и/или плесневых грибов. Методика определения количества колоний при температуре 25°С
ГОСТ ISO 6785-2015
Молоко и молочные продукты. Обнаружение Salmonella spp
ГОСТ ISO
20837-2013
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция (ПЦР) для обнаружения патогенных пищевых микроорганизмов. Требования к подготовке образцов для качественного обнаружения
ГОСТ ISO
21871-2013
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Метод обнаружения и подсчета наиболее вероятного числа Bacillus cereus
ГОСТ ISO
22118-2013
Микробиология пищевых
продуктов и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция (ПЦР) для обнаружения и определения количества пищевых патогенов. Технические характеристики
ГОСТ ISO

01.01.2020 ж. дейін қолданылады
334
МемСТ 27930-88
Сүт және сүт өнімдері. Бактериялардың жалпы санын айқындаудың биокалориметриялық әдісі
335
МемСТ 29184-91
Тамақ өнімдері. Enterobacteriaceae тұқымдас бактериялар санын анықтау мен айқындау әдістері
336
МемСТ 30347-97
Сүт және сүт өнімдері. Staphylococcus aureus-ты айқындау әдістері
337
МемСТ 30347-2016
Сүт және сүт өнімдері. Staphylococcus aureus-ты айқындау әдістері
338
МемСТ 30425-97
Консервілер. Өнеркәсіптік стерильділікті айқындау әдісі
339
МемСТ 30705-2000
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Мезофильдік аэробты және факультативтік-анаэробты микроағзаларды айқындау әдісі
340
МемСТ 30706-2000
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Ашытқылар және зең саңырауқұлақтары санын айқындау әдісі
341
МемСТ 30726-2001
Тамақ өнімдері. Escherichia coli түріндегі бактериялар санын анықтау мен айқындау әдістері
342
МемСТ 31659-2012 (ISO 6579:2002)
Тамақ өнімдері. Salmonella тектес бактерияларды анықтау әдісі
343
МемСТ 31710-2012
Сүт және сүттің негізіндегі өнімдер. Коагулазоға оңтайлы стафилококктар түзетін термонуклеазды табу
344
МемСТ 32010-2013
Тамақ өнімдері. Shigella тектес бактерияларды анықтау әдісі
345
МемСТ 32031- 2012
Тамақ өнімдері. Listeria monocytogenes бактерияларын анықтау әдісі
346
МемСТ 32064-2013
Тамақ өнімдері. Enterobacteriaceae тұқымдас бактериялар санын анықтау мен айқындау әдістері
347
МемСТ 32901-2014
Сүт және сүт өнімі. Микробиологиялық талдау әдістері
348
7.17-тармақ
МемСТ 33491-2015
Бифидум бифидобактерияларымен байытылған ашымал сүт өнімдері. Техникалық шарттар
349
МемСТ 33566-2015
Сүт және сүт өнімі. Ашытқыларды және зең саңырауқұлақтарын айқындау
350
МемСТ 33924-2016
Сүт және сүт өнімі. Бифидобактерияларды айқындау әдістері
351
МемСТ 33951-2016
Сүт және сүт өнімі. Сүт қышқылды микроағзаларды айқындау әдістері
352
МемСТ ISO 6611-2013
Сүт және сүт өнімдері. Ашытқылардың және/немесе зең саңырауқұлақтарының колония түзетін бірліктерін есептеу. 25°С температурада колониялар санын айқындау әдістемесі
353
МемСТ ISO 6785-2015
Сүт және сүт өнімдері. Salmonella spp-ты табу
354
МемСТ ISO
20837-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Патогендік тағамдық микроағзаларды табуға арналған полимераздық тізбекті реакция (ПТР). Сапалық табу үшін үлгілерді дайындауға қойылатын талаптар
355
МемСТ ISO
21871-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Bacillus cereus-тың аса ықтимал санын табу мен есептеу әдісі
356
МемСТ ISO
22118-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Тағамдық патогендер санын табу мен айқындауға арналған полимераздық тізбекті реакция (ПТР). Техникалық сипаттамалар
357
МемСТ ISO

22119-2013
Микробиология пищевых
продуктов и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция (ПЦР) в режиме реального времени для
обнаружения пищевых
патогенов. Общие требования
и определения
ГОСТ ISO/
ТС 22964-2013
Молоко и молочные продукты. Выявление бактерий Enterobacter sakazakii
ГОСТ ISO
29981-2013
Продукты молочные. Подсчет презумптивных бифидобактерий. Метод определения количества
колоний при температуре 37°С
СТБ ИСО
21528-1-2009
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальные методы обнаружения и подсчета бактерий семейства Enterobacteriaceae. Часть 1. Обнаружение и подсчет методом MPN с предварительным обогащением
МВИ.МН 4140-2013
Методика выполнения измерений количества дрожжей, плесневых грибов, мезофильных аэробных и факультивно-анаэробных микроорганизмов в пищевых продуктах и при контроле стерильности поверхностей с помощью подложек типа Sanita-kun производства JNC Corporation, Япония
применяется до 01.07.2019
приложение 3
ГОСТ 8764-73
Консервы молочные. Методы контроля
ГОСТ 28283-2015
Молоко коровье. Метод органолептической оценки запаха и вкуса
ГОСТ 29245-91
Консервы молочные. Методы определения физических и органолептических показателей
ГОСТ 33630-2015
Сыры и сыры плавленые.
Методы контроля органолептических показателей
ГОСТ 33632-2015
Молочный жир, масло и паста масляная из коровьего молока. Методы контроля органолептических показателей
ГОСТ ISO 8588-2011
Органолептический анализ. Методология. Испытания
"А" – "Не А"
ГОСТ ИСО
11037-2013
Органолептический анализ. Руководство по оценке цвета пищевых продуктов
АСТ ИСО /SU 2963 ИДФ /РМ 34-2012
Сыры и плавленые сыры. Определение содержания лимонной кислоты. Ферментативный метод.
ГОСТ Р ИСО
22935-2-2011
Молоко и молочные продукты. Органолептический анализ.
Часть 2. Рекомендуемые методы органолептической оценки
ГОСТ Р ИСО
22935-3-2011
Молоко и молочные продукты. Органолептический анализ.
Часть 3. Руководство по оценке соответствия техническим условиям на продукцию для определения органолептических свойств путем подсчета баллов
СТБ ИСО
11036-2007
Органолептический анализ. Методология. Профиль текстуры
ГОСТ Р 24757-2011
Консервы молочные, молочные составные и молокосодержащие сгущенные. Органолептический анализ. Термины и определения
МВИ.МН 4140-2013
Методика выполнения измерений количества дрожжей, плесневых грибов, мезофильных аэробных и факультивно-анаэробных микроорганизмов в пищевых продуктах и при контроле стерильности поверхностей с помощью подложек типа Sanita-kun производства JNC Corporation, Япония
применяется до 01.07.2019
приложение 4

22119-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Тағамдық патогендерді табуға арналған нақты уақыт режиміндегі полимераздық тізбекті реакция (ПТР). Жалпы талаптар мен анықтамалар
358
МемСТ ISO/
ТС 22964-2013
Сүт және сүт өнімдері. Enterobacter sakazakii бактерияларын анықтау
359
МемСТ ISO
29981-2013
Сүт өнімдері. Презумптивтік бифидобактерияларды есептеу. 37°С температурада колониялар санын айқындау әдісі
360
СТБ ИСО
21528-1-2009
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Enterobacteriaceae тұқымдас бактерияларды табу мен есептеудің деңгейлес әдістері. 1-бөлік. Алдын ала байыта отырып, MPN әдісімен табу мен есептеу
361
МВИ.МН 4140-2013
Тамақ өнімдеріндегі және беткі жақтарының стерильділігін бақылау кезінде ашытқылар, зең саңырауқұлақтары, мезофильдік аэробты және факультивтік-анаэробты микроағзалар санын JNC Corporation, Жапонияда шығарылған Sanita-kun типтес төсемдердің көмегімен өлшеуді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
362
3-қосымша
МемСТ 8764-73
Сүт консервілері. Бақылау әдістері
363
МемСТ 28283-2015
Сиыр сүті. Иіс пен дәмді органолептикалық бағалау әдісі
364
МемСТ 29245-91
Сүт консервілері. Физикалық және органолептикалық көрсеткіштерді айқындау әдістері
365
МемСТ 33630-2015
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Органолептикалық көрсеткіштерді бақылау әдістері
366
МемСТ 33632-2015
Сүт майы, сиыр сүтінен алынған май мен май пастасы. Органолептикалық көрсеткіштерді бақылау әдістері
367
МемСТ ISO 8588-2011
Органолептикалық талдау. Әдіснама. "А" – "А емес" сынаулары
368
МемСТ ИСО
11037-2013
Органолептикалық талдау. Тамақ өнімдерінің түсін бағалау жөніндегі нұсқаулық
369
АСТ ИСО /SU 2963 ИДФ /РМ 34-2012
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Құрамындағы лимон қышқылын айқындау. Ферментативтік әдіс.
370
Р МемСТ ИСО
22935-2-2011
Сүт және сүт өнімдері. Органолептикалық талдау.
2-бөлік. Ұсынылатын органолептикалық бағалау әдістері
371
Р МемСТ ИСО
22935-3-2011
Сүт және сүт өнімдері. Органолептикалық талдау.
3-бөлік. Органолептикалық қасиеттерін баллдарды есептеу жолымен айқындау үшін өнімге арналған техникалық шарттарға сәйкестікті бағалау жөніндегі нұсқаулық
372
СТБ ИСО
11036-2007
Органолептикалық талдау. Әдіснама. Текстураның бейіні
373
Р МемСТ 24757-2011
Сүт консервілері, құрамдас сүт консервілері және құрамында сүт бар қойылтылған консервілер. Органолептикалық талдау. Терминдер мен анықтамалар
374
МВИ.МН 4140-2013
Тамақ өнімдеріндегі және беткі жақтарының стерильділігін бақылау кезінде ашытқылар, зең саңырауқұлақтары, мезофильдік аэробты және факультивтік-анаэробты микроағзалар санын JNC Corporation, Жапонияда шығарылған Sanita-kun типтес төсемдердің көмегімен өлшеуді орындау әдістемесі
01.07. 2019 ж. дейін қолданылады
375
4-қосымша

ГОСТ 31502-2012
Молоко и молочные продукты. Микробиологические методы определения наличия антибиотиков
ГОСТ 31694-2012
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания антибиотиков тетрациклиновой группы с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором
ГОСТ 31903-2012
Продукты пищевые. Экспресс-метод определения антибиотиков
ГОСТ 32219-2013
Молоко и молочные продукты. Иммуноферментные методы определения наличия антибиотиков
ГОСТ 32254-2013
Молоко. Инструментальный экспресс-метод определения антибиотиков
ГОСТ 33526-2015
Молоко и продукты переработки молока. Методика определения содержания антибиотиков методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ Р 54904-2012
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором
СТ РК ГОСТ Р 52842-2009
Молоко и молочные продукты. Методы иммунологического или бактериально-рецепторного анализа для определения остатков антибактериальных веществ
МВИ.МН 2436-2015
Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левомицетина) в продукции животного происхождения с использованием тест-систмы Ридаскрин®Хлорамфеникол производства R-Biopharm AG, Германия
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 2642-2015
Методика выполнения измерений содержания стрептомицина в продукции животного происхождения с использованием тест-систем IDASCREEN®STREPTOMYCIN и ПРОДОСКРИН®Стрептомицин
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 3283-2009
Определение содержания хлорамфеникола в молоке с использованием тест-системы Ридаскрин Хлорамфеникол. Методика выполнения измерений
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 3830-2015
Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal и ИФАантибиотик-тетрациклин
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 3951-2015
Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы тетрациклинов в продукции животного происхождения с использованием тест-системы Ридаскрин®Теtгасусlin и ПРОДОСКРИН ®Тетрациклин"
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4230-2015
Определение содержания левомицетина (хлорамфеникола) в молоке, сухом молоке, мясе и меде методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal ® Сhloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФАантибиотик-хлорамфеникол
применяется до 01.07.2019

МемСТ 31502-2012
Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын айқындаудың микробиологиялық әдістері
376
377
МемСТ 31694-2012
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен тетрациклиндік топтағы антибиотиктердің қалдықтық құрамын айқындау әдісі
378
МемСТ 31903-2012
Тамақ өнімдері. Антибиотиктерді айқындаудың экспресс-әдісі
379
МемСТ 32219-2013
Сүт және сүт өнімдері. Антибиотиктердің болуын айқындаудың иммуноферменттік әдістері
380
МемСТ 32254-2013
Сүт. Антибиотиктерді айқындаудың аспаптық экспресс-әдісі
381
МемСТ 33526-2015
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Құрамындағы антибиотиктерді тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау әдістемесі
382
Р МемСТ 54904-2012
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдықтық құрамын айқындау әдісі
383
ҚР СТ
Р МемСТ 52842-2009
Сүт және сүт өнімдері. Антибактериялық заттардың қалдықтарын айқындау үшін иммунологиялық немесе бактериялық-рецепторлық талдау әдістері
384
МВИ.МН 2436-2015
R-Biopharm AG, Германияда шығарылған Ридаскрин®Хлорамфеникол тест-жүйесін пайдалана отырып, мал тектес өнім құрамындағы хлорамфениколды (левомицетинді) өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
385
МВИ.МН 2642-2015
IDASCREEN®STREPTOMYCIN және ПРОДОСКРИН®Стрептомицин тест-жүйесін пайдалана отырып, мал тектес өнім құрамындағы стрептомицинді өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
386
МВИ.МН 3283-2009
Ридаскрин Хлорамфеникол тест-жүйесін пайдалана отырып, сүт құрамындағы хлорамфениколды айқындау. Өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
387
МВИ.МН 3830-2015
MaxSignal және ИФАантибиотик-тетрациклин реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен мал тектес өнім құрамындағы тетрациклиндер тобының антибиотиктерін өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
388
МВИ.МН 3951-2015
Ридаскрин®Теtгасусlin және ПРОДОСКРИН ®Тетрациклин" тест-жүйесін пайдалана отырып, мал тектес өнім құрамындағы тетрациклиндер тобының антибиотиктерін өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
389
МВИ.МН 4230-2015
MaxSignal ® Сhloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit және ИФАантибиотик-хлорамфеникол реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен сүттің, құрғақ сүттің, еттің және балдың құрамындағы левомицетинді (хлорамфениколды) айқындау
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
390

МВИ.МН 4310-2012
Определение содержания пенициллина в молоке методом ИФА с использованием тест-система производства Beijing Kwinbon Biotechnology Co., Ltd, Китай. Методика выполнения измерений
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4678-2015
Методика выполнения измерений содержания хлорамфеникола (левометицина) в продукции животного происхождения методом иммуноферментного анализа с использованием наборов реагентов MaxSignal ® chloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit и ИФАантибиотик-хлорамфеникол
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4790-2013
Определение содержания остаточных количеств левомицетина (хлорамфеникола) в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4846-2014
Определение хлорамфеникола в сырье и продукции животного происхождения. Методика выполнения измерений методом иммуноферментного анализа с использованием набора реагентов "ИФА-ХЛОРАМФЕНИКОЛ
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4885-2014
Методика выполнения измерений содержания пенициллина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производства ВIOО Scientific Corporation (США
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4894-2014
Методика выполнения измерений содержания стрептомицина в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием набора реагентов MaxSignal производства ВIOО Scientific Corporation (США)
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 5200-2015
Определение содержания остаточных количеств пенициллинов в сырье животного происхождения и пищевых продуктах методом ВЭЖХ-МС/МС. Методика выполнения измерений
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 5336-2015
Методика выполнения измерений содержания антибиотиков группы пенициллинов в продукции животного происхождения методом ИФА с использованием тест-систем производства EuroProxima B.V.,
Нидерланды
применяется до 01.07.2019
приложение 5
ГОСТ 9225-84
Молоко и молочные продукты.
Методы микробиологического
анализа
ГОСТ 23453-2014
Молоко сырое. Методы определения соматических клеток
ГОСТ 27930-88
Молоко и молочные продукты. Биокалориметрический метод определения общего количества бактерий
ГОСТ 30726-2001
Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий вида Escherichia coli
ГОСТ 32010-2013
Продукты пищевые. Метод выявления бактерий рода Shigella
ГОСТ 31659-2012 (ISO 6579:2002)
Продукты пищевые. Метод выявления бактерий рода Salmonella
ГОСТ 32901-2014
Молоко и молочная продукция. Методы микробиологического анализа
ГОСТ 33951-2016
Молоко и молочная продукция. Методы определения молочнокислых микроорганизмов
ГОСТ ISO

МВИ.МН 4310-2012
Beijing Kwinbon Biotechnology Co., Ltd, Қытайда шығарылған тест-жүйені пайдалана отырып, ИФТ әдісімен сүттің құрамындағы пенициллинді айқындау. Өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
391
МВИ.МН 4678-2015
MaxSignal ® Сhloramphenicol (CAP) ELISA Test Kit және ИФАантибиотик-хлорамфеникол реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен мал тектес өнім құрамындағы хлорамфениколды (левометицинді) өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
392
МВИ.МН 4790-2013
ВЭЖХ-МС/МС әдісімен мал тектес шикізат пен тамақ өнімдері құрамындағы левомицетиннің (хлорамфениколдың) қалдықтық санын айқындау. Өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
393
МВИ.МН 4846-2014
Мал тектес шикізат пен өнімдердегі хлорамфениколды айқындау. "ИФА-ХЛОРАМФЕНИКОЛ" реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, иммуноферменттік талдау әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
394
МВИ.МН 4885-2014
ВIOО Scientific Corporation (АҚШ) шығарған MaxSignal реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен мал тектес өнім құрамындағы пенициллинді өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
395
МВИ.МН 4894-2014
ВIOО Scientific Corporation (АҚШ) шығарған MaxSignal реагенттерінің жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен мал тектес өнім құрамындағы стрептомицинді өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
396
МВИ.МН 5200-2015
ВЭЖХ-МС/МС әдісімен мал тектес шикізат пен тамақ өнімдері құрамындағы пенициллиндердің қалдықтық санын айқындау. Өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
397
МВИ.МН 5336-2015
EuroProxima B.V., Нидерландта шығарылған тест-жүйелерді пайдалана отырып, ИФТ әдісімен мал тектес өнім құрамындағы пенициллиндер тобының антибиотиктерін өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
398
5-қосымша
МемСТ 9225-84
Сүт және сүт өнімдері. Микробиологиялық талдау әдістері
399
МемСТ 23453-2014
Шикі сүт. Соматикалық жасушаларды айқындау әдістері
400
МемСТ 27930-88
Сүт және сүт өнімдері. Бактериялардың жалпы санын айқындаудың биокалориметриялық әдісі
401
МемСТ 30726-2001
Тамақ өнімдері. Escherichia coli түріндегі бактериялар санын анықтау мен айқындау әдістері
402
МемСТ 32010-2013
Тамақ өнімдері. Shigella тектес бактерияларды анықтау әдісі
403
МемСТ 31659-2012 (ISO 6579:2002)
Тамақ өнімдері. Salmonella тектес бактерияларды анықтау әдісі
404
МемСТ 32901-2014
Сүт және сүт өнімі. Микробиологиялық талдау әдістері
405
МемСТ 33951-2016
Сүт және сүт өнімі. Сүт қышқылды микроағзаларды айқындау әдістері
406
МемСТ ISO

13366- 1/IDF 148-1-2014
Молоко. Определение количества соматических клеток. Часть 1. Метод с применением микроскопа (контрольный метод)
ГОСТ ISO
13366- 2:2014
Молоко. Определение количества соматических клеток. Часть 2. Руководство по эксплуатации флуорооптоэлектронных счетчиков
ГОСТ ISO
20837-2013
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция (ПЦР) для обнаружения патогенных пищевых микроорганизмов. Требования к подготовке образцов для качественного обнаружения
ГОСТ ISO
22118-2013
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция (ПЦР) для обнаружения и определения количества пищевых патогенов. Рабочие характеристики
ГОСТ ISO
22119-2013
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Полимеразная цепная реакция (ПЦР) для обнаружения пищевых патогенов. Общие требования и определения
ГОСТ Р ИСО
13366-1-2010
Молоко. Подсчет соматических клеток. Часть 1. Метод с применением микроскопа (контрольный метод)
СТБ ИСО
13366-1-2012
Молоко. Часть 1. Метод определения количества соматических клеток с применением микроскопа (контрольный метод)
ГОСТ Р 52415-2005
Молоко натуральное коровье – сырье. Люминесцентный метод определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов
ГОСТ Р 54077-2010
Молоко. Методы определения соматических клеток по изменению вязкости
приложение 6
приложения
6 и 7
ГОСТ 3625-84
Молоко и молочные продукты.
Методы определения плотности
ГОСТ 3626-73
Молоко и молочные продукты.
Метод определения влаги и
сухого вещества
ГОСТ 23327-98
Молоко и молочные продукты.
Метод измерения массовой доли общего азота по Кьельдалю и определение массовой доли белка
ГОСТ 25101-2015
Молоко. Метод определения точки замерзания
ГОСТ 25179-2014
Молоко и молочные продукты. Методы определения массовой доли белка
ГОСТ 23454-2016
Молоко. Методы определения ингибирующих веществ
ГОСТ 30562-97
(ИСО 5764-87)
Молоко. Определение точки
замерзания. Термисторный криоскопический метод
ГОСТ Р ИСО
2446-2011
Молоко. Метод определения содержания жира
ГОСТ 3624-92
Молоко и молочные продукты.
Титриметрические методы
определения кислотности
ГОСТ 5867-90
Молоко и молочные продукты.
Методы определения жира
ГОСТ 31633-2012
Молоко и молочные продукты. Определение массовой доли молочного жира методом фотоколориметрирования
ГОСТ 33628-2015
Сливки-сырье. Методы определения фальсификации
ГОСТ Р 54669-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения кислотности
ГОСТ Р ИСО
5764-2011
Молоко. Определение точки замерзания. Метод с применением термисторного криоскопа (контрольный метод)

13366- 1/IDF 148-1-2014
Сүт. Соматикалық жасушалар санын айқындау. 1-бөлік. Микроскоп қолданылатын әдіс (бақылау әдісі)
407
МемСТ ISO
13366- 2:2014
Сүт. Соматикалық жасушалар санын айқындау. 2-бөлік. Флуорооптоэлектрондық есептеуіштерді пайдалану жөніндегі басшылық
408
МемСТ ISO
20837-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Патогендік тағамдық микроағзаларды табуға арналған полимераздық тізбекті реакция (ПТР). Сапалық табу үшін үлгілерді дайындауға қойылатын талаптар
409
МемСТ ISO
22118-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Тағамдық патогендерді табуға және санын айқындауға арналған полимераздық тізбекті реакция (ПТР). Жұмыс сипаттамалары
410
МемСТ ISO
22119-2013
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптің микробиологиясы. Тағамдық патогендерді табуға арналған полимераздық тізбекті реакция (ПТР). Жалпы талаптар мен анықтамалар
411
Р МемСТ ИСО
13366-1-2010
Сүт. Соматикалық жасушаларды есептеу. 1-бөлік. Микроскоп қолданылатын әдіс (бақылау әдісі)
412
СТБ ИСО
13366-1-2012
Сүт. 1-бөлік. Микроскопты қолдана отырып, соматикалық жасушалар санын айқындау әдісі (бақылау әдісі)
413
Р МемСТ 52415-2005
Табиғи сиыр сүті – шикізат. Мезофильдік аэробты және факультативтік-анаэробты микроағзалар санын айқындаудың люминесценттік әдісі
414
Р МемСТ 54077-2010
Сүт. Соматикалық жасушаларды тұтқырлығының өзгеруі бойынша айқындау әдістері
415
6-қосымша
6 және 7-қосымшалар
МемСТ 3625-84
Сүт және сүт өнімдері.
Тығыздықты айқындау әдістері
416
МемСТ 3626-73
Сүт және сүт өнімдері.
Ылғалды және құрғақ затты айқындау әдісі
417
МемСТ 23327-98
Сүт және сүт өнімдері. Жалпы азоттың массалық үлесін Кьельдаль бойынша өлшеу әдісі және ақуыздың массалық үлесін айқындау
418
МемСТ 25101-2015
Сүт. Қату нүктесін айқындау әдісі
419
МемСТ 25179-2014
Сүт және сүт өнімдері. Ақуыздың массалық үлесін айқындау әдістері
420
МемСТ 23454-2016
Сүт. Тежеуші заттарды айқындау әдістері
421
МемСТ 30562-97
(ИСО 5764-87)
Сүт. Қату нүктесін айқындау. Термисторлы криоскопиялық әдіс
422
Р МемСТ ИСО
2446-2011
Сүт. Құрамындағы майды айқындау әдісі
423
МемСТ 3624-92
Сүт және сүт өнімдері.
Қышқылдылықты айқындаудың титриметриялық әдістері
424
МемСТ 5867-90
Сүт және сүт өнімдері.
Майды айқындау әдістері
425
МемСТ 31633-2012
Сүт және сүт өнімдері. Сүт майының массалық үлесін фотоколориметриялау әдісімен айқындау
426
МемСТ 33628-2015
Кілегей-шикізат. Бұрмалауды айқындау әдістері
427
Р МемСТ 54669-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Қышқылдылықты айқындау әдістері
428
Р МемСТ ИСО
5764-2011
Сүт. Қату нүктесін айқындау. Термисторлық криоскоп қолданылатын әдіс (бақылау әдісі)
429

ГОСТ 33951-2016
Молоко и молочная продукция. Методы определения молочнокислых микроорганизмов
ГОСТ ISO 6611-2013
Молоко и молочные продукты. Подсчет колониеобразующих единиц дрожжей и/или плесневых грибов. Методика определения количества колоний при температуре 25°С
ГОСТ ISO 6785-2015
Молоко и молочные продукты. Обнаружение Salmonella spp
ГОСТ ISO 7218-2015
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования к выполнению микробиологических исследований
СТБ ISO 18593-2012
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальные методы отбора проб с поверхности с использованием контактных чашек и тампонов на аппликаторах
МВИ.МН 4140-2013
Методика выполнения измерений количества дрожжей, плесневых грибов, мезофильных аэробных и факультивно-анаэробных микроорганизмов в пищевых продуктах и при контроле стерильности поверхностей с помощью подложек типа Sanita-kun производства JNC Corporation, Япония
применяется до 01.07.2019
приложение 9
ГОСТ 32258-2013
Молоко и молочная продукция. Метод определения массовой доли бенз(а)пирена
ГОСТ Р 51650-2000
Продукты пищевые. Методы определения массовой доли бенз(а)пирена
МВИ.МН 3067-2008
Методика определения перекисного числа в специализированных продуктах для детей, беременных и кормящих матерей
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4140-2013
Методика выполнения измерений количества дрожжей, плесневых грибов, мезофильных аэробных и факультивно-анаэробных микроорганизмов в пищевых продуктах и при контроле стерильности поверхностей с помощью подложек типа Sanita-kun производства JNC Corporation, Япония
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 2786-2013
Методика выполнения измерения содержания афлотоксина М1 в молоке, масле, сыре и детском питании на основе сухого молока с использованием тест-систем Ридаскрин® производства R-Biopharm AG, Германия
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 4620-2013
Методика выполнения измерений содержания афлотоксина М1 в молоке и молочных продуктах методом ИФА с использованием наборов реагентов MaxSignal ® производства BIOO Scientific Corporation (США)
применяется до 01.07.2019
приложения 9 и 10
ГОСТ 23452-2015
Молоко и молочные продукты. Методы определения остаточных количеств хлорорганических пестицидов
ГОСТ 26927-86
Сырье и продукты пищевые. Методы определения ртути
ГОСТ 26929-94
Сырье и продукты пищевые. Подготовка проб. Минерализация для определения содержания токсичных элементов

МемСТ 33951-2016
Сүт және сүт өнімі. Сүт қышқылды микроағзаларды айқындау әдістері
456
МемСТ ISO 6611-2013
Сүт және сүт өнімдері. Ашытқылардың және/немесе зең саңырауқұлақтарының колония түзетін бірліктерін есептеу. 25°С температурада колониялар санын айқындау әдістемесі
457
МемСТ ISO 6785-2015
Сүт және сүт өнімдері. Salmonella spp-ты табу
458
МемСТ ISO 7218-2015
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптердің микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулерді орындауға қойылатын жалпы талаптар
459
СТБ ISO 18593-2012
Тамақ өнімдерінің және малға арналған жем-шөптердің микробиологиясы. Аппликаторлардағы байланысатын табақтар мен тампондарды пайдалана отырып, беткі жағынан сынамалар алудың деңгейлес әдістері
460
МВИ.МН 4140-2013
Тамақ өнімдеріндегі және беткі жақтарының стерильділігін бақылау кезінде ашытқылар, зең саңырауқұлақтары, мезофильдік аэробты және факультивтік-анаэробты микроағзалар санын JNC Corporation, Жапонияда шығарылған Sanita-kun типтес төсемдердің көмегімен өлшеуді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
461
9-қосымша
МемСТ 32258-2013
Сүт және сүт өнімі. Бенз(а)пиреннің массалық үлесін айқындау әдісі
462
Р МемСТ 51650-2000
Тамақ өнімдері. Бенз(а)пиреннің массалық үлесін айқындау әдістері
463
МВИ.МН 3067-2008
Балаларға, жүкті және бала емізетін аналарға арналған арнайы өнімдердегі ашып кету санын айқындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
464
МВИ.МН 4140-2013
Тамақ өнімдеріндегі және беткі жақтарының стерильділігін бақылау кезінде ашытқылар, зең саңырауқұлақтары, мезофильдік аэробты және факультивтік-анаэробты микроағзалар санын JNC Corporation, Жапонияда шығарылған Sanita-kun типтес төсемдердің көмегімен өлшеуді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
465
МВИ.МН 2786-2013
R-Biopharm AG, Германияда шығарылған Ридаскрин® тест-жүйелерін пайдалана отырып, сүттің, майдың, ірімшіктің және құрғақ сүт негізіндегі балалар тамағының құрамындағы М1 афлотоксинді өлшеуді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
466
МВИ.МН 4620-2013
BIOO Scientific Corporation (АҚШ) шығарған MaxSignal ® реагенттердің жиынтығын пайдалана отырып, ИФТ әдісімен сүттің және сүт өнімдерінің құрамындағы М1 афлотоксинді өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
467
9 және 10-қосымшалар
МемСТ 23452-2015
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтердің қалдықтық санын айқындау әдістері
468
МемСТ 26927-86
Шикізат және тамақ өнімдері. Сынапты айқындау әдістері
469
МемСТ 26929-94
Шикізат және тамақ өнімдері. Сынамаларды дайындау. Құрамындағы уытты элементтерді айқындау үшін минералдау
470

1528-2-2014
Продукты пищевые с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 2. Экстракция жира, пестицидов и ПХБ и определение содержания жира
ГОСТ EN
1528-3-2014
Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 3. Методы очистки
ГОСТ EN
1528-4-2014
Пищевая продукция с большим содержанием жира. Определение пестицидов и полихлорированных бифенилов (ПХБ). Часть 4. Определение, методы подтверждения, прочие положения

1528-2-2014
Құрамында май көп тамақ өнімдері. Пестицидтер мен полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) айқындау. 2-бөлік. Майды, пестицидтерді және ПХБ-ны айырып алу және құрамындағы майды айқындау
493
МемСТ EN
1528-3-2014
Құрамында май көп тамақ өнімі. Пестицидтер мен полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) айқындау. 3-бөлік. Тазарту әдістері
494
МемСТ EN
1528-4-2014
Құрамында май көп тамақ өнімі. Пестицидтер мен полихлорланған бифенилдерді (ПХБ) айқындау. 4-бөлік. Анықтама, растау әдістері, өзге де ережелер
495

ГОСТ EN 13804-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Критерии эффективности, общие требования и подготовка проб
ГОСТ EN 14083-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение свинца, кадмия, хрома и молибдена с помощью атомно-абсорбционной спектрометрии с атомизацией в графитовой печи с предварительной минерализацией пробы при повышенном давлении
ГОСТ ИСО
3890-1:2013
Молоко и молочные продукты. Определение остатков хлорорганических соединений (пестицидов). Часть 1. Общие положения и методы экстракции
ГОСТ ISO/TS
6733-2015
Молоко и молочные продукты. Определение содержания свинца. Спектрометрический метод атомной абсорбции с применением графитовой печи
ГОСТ ИСО
8260-2013
Молоко и молочные продукты. Определение хлорорганических пестицидов и полихлорированных бифенилов. Метод с использованием капиллярной газожидкостной хроматографии с электронно-захватным детектированием
ГОСТ ISO
14501-2016
Молоко и молоко сухое. Определение содержания афлотоксина М1. Очистка с помощью высокоэффективной хроматографии
ГОСТ ISO/TS 15495/IDF/
RM 230-2012
Молоко, молочные продукты и питание для детей раннего возраста. Руководящие указания для количественного определения меламина и циануровой кислоты методом жидкостной хроматографии – тандемной масс-спектрометрии (LC-MS/MS)
ГОСТ Р 53183-2008 (ЕН 13806:2002)
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение ртути методом атомно-абсорбционной спектрометрии холодного пара с предварительной минерализацией пробы под давлением
ГОСТ Р 52994-2008 (ИСО 3976:2006)
Жир молочный. Определение пероксидного числа
ГОСТ ISO
3890-1-2013
Молоко и молочные продукты. Определение остаточного содержания хлороорганических соединений (пестицидов).
Часть 1. Общие положения и методы экстракции
ГОСТ ISO
3890-2-2013
Молоко и молочные продукты. Определение остаточного содержания хлороорганических соединений (пестицидов).
Часть 2. Методы очистки экстракта и подтверждение
СТБ ISO 8260-2013
Молоко и молочные продукты. Определение хлорорганических пестицидов и полихлорированных бифенилов. Метод с использованием капиллярной газожидкостной хроматографии с электроннозахватным детектированием
ГОСТ Р 51301-99
Продукты пищевые и продовольственное сырье. Инверсионно-вольтамперометрические методы определения содержания токсичных элементов (кадмия, свинца, меди и цинка)
ГОСТ Р 51453-99
Жир молочный. Метод определения перекисного числа в безводном жире
ГОСТ Р 51766-2001
Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения мышьяка
ГОСТ Р 54639-2011
Продукты пищевые и корма для животных. Определение ртути методом атомно-абсорбционной спектрометрии на основе эффекта Зеемана

МемСТ EN 13804-2013
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Тиімділік параметрлері, жалпы талаптар және сынамаларды дайындау
496
МемСТ EN 14083-2013
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Қорғасынды, кадмийді, хромды және молибденді жоғары қысым кезінде сынамаларды алдын ала минералдау арқылы графиттік пеште атомизациялай отырып атомдық-абсорбциялық спектрометрияның көмегімен айқындау
497
МемСТ ИСО
3890-1:2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық қосылыстардың (пестицидтердің) қалдықтық құрамын айқындау.
1-бөлік. Жалпы ережелер және айырып алу әдістері
498
МемСТ ISO/TS
6733-2015
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы қорғасынды айқындау. Графиттік пеш қолданылатын атомдық абсорбцияның спектрометриялық әдісі
499
МемСТ ИСО
8260-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді айқындау. Электрондық-қарпығыш детектрлеуі бар капиллярлы газ-сұйықтықтық хроматография пайдаланылатын әдіс
500
МемСТ ISO
14501-2016
Сүт және құрғақ сүт. Құрамындағы М1 афлотоксинді айқындау. Тиімділігі жоғары хроматографияның көмегімен тазарту
501
МемСТ ISO/TS 15495/IDF/
RM 230-2012
Сүт, сүт өнімдері және сәби жастағы балаларға арналған тамақ. Меламинді және цианур қышқылын сұйықтықтық хроматография – тандемдік масс - спектрометрия (LS-MS- MS) әдісімен сандық айқындауға арналған басшылық нұсқамалар
502
Р МемСТ 53183-2008 (ЕН 13806:2002)
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Сынапты қысыммен сынаманы алдын ала минералдау арқылы суық будың атомдық-абсорбциялық спектрометриясы әдісімен айқындау
503
Р МемСТ 52994-2008 (ИСО 3976:2006)
Сүт майы. Пероксидтік санды айқындау
504
МемСТ ISO
3890-1-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық қосылыстардың (пестицидтердің) қалдықтық құрамын айқындау.
1-бөлік. Жалпы ережелер және айырып алу әдістері
505
МемСТ ISO
3890-2-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық қосылыстардың (пестицидтердің) қалдықтық құрамын айқындау.
2-бөлік. Экстрактіні тазарту әдістері және растау
506
СТБ ISO 8260-2013
Сүт және сүт өнімдері. Хлорорганикалық пестицидтерді және полихлорланған бифенилдерді айқындау. Электрондық-қарпығыш детектрлеуі бар капиллярлы газ-сұйықтықтық хроматография пайдаланылатын әдіс
507
Р МемСТ 51301-99
Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Құрамындағы уытты элементтерді (кадмийді, қорғасынды, мысты және мырышты) айқындаудың инверсиялық-вольтамперометриялық әдістері
508
Р МемСТ 51453-99
Сүт майы. Сусыз майдағы тотықтық санды айқындау әдісі
509
Р МемСТ 51766-2001
Шикізат және тамақ өнімдері. Күшаланы атомдық-абсорбциялық әдіспен айқындау
510
Р МемСТ 54639-2011
Тамақ өнімдері және малға арналған жем-шөп. Сынапты Зееман әсері негізінде атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен айқындау
511

ГОСТ Р 54904-2012
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором
ГОСТ Р 55578-2013
Продукты пищевые специализированные. Метод определения осмоляльности
СТБ EN 15763-2015
Продукция пищевая. Определение следовых элементов. Определение мышьяка, кадмия, ртути и свинца в пищевой продукции методом масс-спектрометрии с индуктивно связанной плазмой (ИСП-МС) после минерализации под давлением
СТБ ГОСТ Р
51487-2001
Масла растительные и жиры животные. Метод определения перекисного числа
СТБ 1051-2012
Радиационный контроль. Отбор проб молока и молочных продуктов. Общие требования
СТБ 1053-2015
Радиационный контроль. Отбор проб пищевых продуктов
СТБ 1059-98
Радиационный контроль Подготовка проб для определения стронция-90 радиохимическими методами
СТБ 1313-2002
Продукты пищевые и сырье продовольственное. Методика определения содержания токсичных элементов цинка, кадмия, свинца и меди методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА
СТБ 1314-2002
Молоко и молочные продукты. Методика определения содержания токсичных элементов цинка, кадмия, свинца и меди методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА
СТБ 1315-2002
Продукты консервированные. Методика определения содержания олова и свинца методом инверсионной вольтамперометрии на анализаторах типа ТА
СТ РК 1508-2006
Радиационный контроль. Отбор проб молока и молочных продуктов. Общие требования
СТ РК 1623-2007
Радиационный контроль. Стронций-90 и цезий-137. Пищевые продукты. Отбор проб, анализ и гигиеническая оценка
инструкция по применению
№ 216-1205*
Определение полихлорированных дибензо-n-диоксинов и бензофуранов в мясных, молочных, рыбных продуктах, а также в кормах методом хроматомасс- спектрометрии
МВИ.МН 1181-2011
Методика выполнения измерений объемной и удельной активности 90Sr, 137Cs и 40K на гамма-бета-спектрометре типа МКС-АТ1315, объемной и удельной активности гамма-излучающих радионуклидов 137Cs и 40K на гамма-спектрометре типа EL1309 (МКГ-1309) в пищевых продуктах, питьевой воде, почве, сельскохозяйственном сырье и кормах, продукции лесного хозяйства, других объектах окружающей среды
применяется до 01.07.2019
МВИ.МН 1823-2007
Методика выполнения измерений объемной и удельной активности гамма-излучающих радионуклидов 137Cs и 40K в воде, продуктах питания, сельскохозяйственном сырье и кормах, промышленном сырье, продукции лесного хозяйства, других объектах окружающей среды, удельной эффективной естественных радионуклидов в строительных материалах, а также удельной активности 137Cs, 40K, 226Ra, 232Th в почве на гамма-радиометрах спектрометрического типа РКГ-АТ1320

Р МемСТ 54904-2012
Тамақ өнімдері, азық-түлік шикізаты. Масс-спектрометриялық детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен сульфаниламидтердің, нитроимидазолдардың, пенициллиндердің, амфениколдардың қалдықтық құрамын айқындау әдісі
512
Р МемСТ 55578-2013
Арнайы тамақ өнімдері. Шайырлылықты айқындау әдісі
513
СТБ EN 15763-2015
Тамақ өнімі. Іздік элементтерді айқындау. Тамақ өніміндегі күшаланы, кадмийді, сынапты және қорғасынды қысыммен минералдаудан кейін индуктивтік байланысты плазмасы бар масс-спектрометрия (ИБП-МС) әдісімен айқындау
514
СТБ Р МемСТ
51487-2001
Өсімдік майлары мен жануарлар майы. Тотықтық санды айқындау әдісі
515
СТБ 1051-2012
Радиациялық бақылау. Сүттің және сүт өнімдерінің сынамаларын алу. Жалпы талаптар
516
СТБ 1053-2015
Радиациялық бақылау. Тамақ өнімдерінің сынамаларын алу
517
СТБ 1059-98
Радиациялық бақылау. Стронций-90-ды радиохимиялық әдістермен айқындау үшін сынамаларды дайындау
518
СТБ 1313-2002
Тамақ өнімдері және азық-түлік шикізаты. Құрамындағы мырыштың, кадмийдің, қорғасынның және мыстың уытты элементтерін ТА типтес талдағыштардағы инверсиялық вольтамперометрия әдісімен айқындау әдістемесі
519
СТБ 1314-2002
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы мырыштың, кадмийдің, қорғасынның және мыстың уытты элементтерін ТА типтес талдағыштардағы инверсиялық вольтамперометрия әдісімен айқындау әдістемесі
520
СТБ 1315-2002
Консервіленген өнімдер. Құрамындағы қалайыны және қорғасынды ТА типтес талдағыштардағы инверсиялық вольтамперометрия әдісімен айқындау әдістемесі
521
ҚР СТ 1508-2006
Радиациялық бақылау. Сүттің және сүт өнімдерінің сынамаларын алу. Жалпы талаптар
522
ҚР СТ 1623-2007
Радиациялық бақылау.
Стронций-90 және цезий-137. Тамақ өнімдері. Сынамалар алу, талдау және гигиеналық бағалау
523
қолдану жөніндегі нұсқаулық № 216-1205*
Ет, сүт, балық өнімдеріндегі, сондай-ақ жем-шөптегі полихлорланған дибензо-n-диоксиндерді және бензофурандарды хроматомасс-спектрометрия әдісімен айқындау
524
МВИ.МН 1181-2011
Тамақ өнімдерінде, ауыз суда, топырақта, ауыл шаруашылығы шикізатында және жем-шөпте, орман шаруашылығы өнімінде, қоршаған ортаның басқа да объектілерінде 90Sr, 137Cs және 40K көлемдік және үлестік белсенділігін МКС-АТ1315 типтес гамма-бета-спектрометрде, 137Cs және 40K гамма-сәулеленетін радионуклидтердің көлемдік және үлестік белсенділігін EL1309 (МКГ-1309) типтес гамма-спектрометрде өлшеулерді орындау әдістемесі
01.07.2019 ж. дейін қолданылады
525
МВИ.МН 1823-2007
137Cs және 40K гамма-сәулеленетін радионуклидтердің судағы, тамақ өнімдеріндегі, ауыл шаруашылығы шикізатындағы және жем-шөптегі, өнеркәсіптік шикізаттағы, орман шаруашылығы өніміндегі, қоршаған ортаның басқа да объектілеріндегі көлемдік және үлестік белсенділігін, табиғи радионуклидтердің құрылыс материалдарындағы үлестік тиімділік көрсеткішін, сондай-ақ 137Cs, 40K, 226Ra, 232Th топырақтағы үлестік белсенділігін РКГ-АТ1320 спектрометриялық типтес гамма-радиометрлерде өлшеулерді орындау әдістемесі

ГОСТ 29248-91
Консервы молочные. Йодометрический метод
определения сахаров
ГОСТ 30648.1-99
Продукты молочные для детского питания. Методы определения жира
ГОСТ 30648.2-99
Продукты молочные для детского питания. Методы определения общего белка
ГОСТ 30648.3-99
Продукты молочные для детского питания. Методы определения влаги и сухих веществ
ГОСТ 30648.4-99
Продукты молочные для детского питания. Титриметрические методы определения кислотности
ГОСТ 30648.7-99
Продукты молочные для детского питания. Методы определения сахарозы
ГОСТ ISO
1736/IDF-9-2014
Молоко сухое и сухие молочные продукты. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
ГОСТ ISO
12081-2013
Молоко. Определение содержания кальция. Титриметрический метод
АСТ ИСО 1735/ИДФ5-2011
Сыры и сыропродукты. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТБ ISO 1735-2011
Сыры и сыры плавленые. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТБ ISO 2446-2009
Молоко. Определение содержания жира
СТБ ISO
17997-1-2012
Молоко. Определение содержания казеинового азота. Часть 1. Косвенный метод (арбитражный метод)
СТ РК ИСО
14891-2009
Молоко и молочные продукты. Определение содержания азота. Наиболее распространенный метод сжигания в соответствии с методом Дюмаса
СТ РК ИСО
8381-2009
Продукты детского питания на основе молока. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТ РК ИСО
1211-2011
Молоко. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
СТ РК ИСО
2446-2011
Молоко. Метод определения жирности
СТ РК ИСО
8262-1-2009
Продукты молочные и пищевые продукты на основе молока. Определение содержания жира гравиметрическим методом Вейбулла-Бернтропа (контрольный метод). Часть 1. Продукты детского питания
ГОСТ Р 51259-99 (ДИН 10344-82)
Молоко и молочные продукты.
Метод определения лактозы и галактозы
ГОСТ Р 53951-2010
Продукты молочные, молочные составные и молокосодержащие.
Определение массовой доли белка методом Кьельдаля
ГОСТ Р 54662-2011
Сыры и сыры плавленые. Определение массовой доли белка методом Кьельдаля
ГОСТ Р 54667-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли сахаров
ГОСТ Р 54668-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения массовой доли влаги и сухого вещества
ГОСТ Р 54669-2011
Молоко и продукты переработки молока. Методы определения кислотности
ГОСТ Р 54756-2011
Молоко и продукция молочная. Определение массовой доли сывороточных белков методом Кьельдаля
ГОСТ Р 54760-2011
Продукты молочные составные и продукты детского питания на молочной основе. Определения массовой концентрации моно- и дисахаридов методом высокоэффективной жидкостной хроматографии

МемСТ 29248-91
Сүт консервілері. Қанттарды айқындаудың йодометриялық әдістері
544
МемСТ 30648.1-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Майды айқындау әдістері
545
МемСТ 30648.2-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Жалпы ақуызды айқындау әдістері
546
МемСТ 30648.3-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Ылғалды және құрғақ заттарды айқындау әдістері
547
МемСТ 30648.4-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Қышқылдылықты айқындаудың титриметриялық әдістері
548
МемСТ 30648.7-99
Балалар тамағына арналған сүт өнімдері. Сахарозаны айқындау әдістері
549
МемСТ ISO
1736/IDF-9-2014
Құрғақ сүт және құрғақ сүт өнімдері. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
550
МемСТ ISO
12081-2013
Сүт. Құрамындағы кальцийді айқындау. Титриметриялық әдіс
551
АСТ ИСО 1735/ИДФ5-2011
Ірімшік және ірімшік өнімдері. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
552
СТБ ISO 1735-2011
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
553
СТБ ISO 2446-2009
Сүт. Құрамындағы майды айқындау
554
СТБ ISO
17997-1-2012
Сүт. Құрамындағы казеиндік азотты айқындау. 1-бөлік. Жанама әдіс (төрелік әдіс)
555
ҚР СТ ИСО
14891-2009
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы азотты айқындау. Дюмас әдісіне сәйкес жағудың кең таралған әдісі
556
ҚР СТ ИСО
8381-2009
Сүттің негізінде жасалған, балаларға арналған тамақ өнімдері. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
557
ҚР СТ ИСО
1211-2011
Сүт. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
558
ҚР СТ ИСО
2446-2011
Сүт. Майлылықты айқындау әдісі
559
ҚР СТ ИСО
8262-1-2009
Сүт өнімдері және сүттің негізіндегі тамақ өнімдері. Құрамындағы майды Вейбулл-Бернтроптың гравиметриялық әдісімен айқындау (бақылау әдісі). 1-бөлік. Балаларға арналған тамақ өнімдері
560
Р МемСТ 51259-99 (ДИН 10344-82)
Сүт және сүт өнімдері. Лактоза мен галактозаны айқындау әдісі
561
Р МемСТ 53951-2010
Сүт өнімдері, құрамдас сүт өнімдері және құрамында сүт бар өнімдер. Ақуыздың массалық үлесін Кьельдаль әдісімен айқындау
562
Р МемСТ 54662-2011
Ірімшік және балқытылған ірімшік. Ақуыздың массалық үлесін Кьельдаль әдісімен айқындау
563
Р МемСТ 54667-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Қанттардың массалық үлесін айқындау әдістері
564
Р МемСТ 54668-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Ылғалдың және құрғақ заттың массалық үлесін айқындау әдістері
565
Р МемСТ 54669-2011
Сүт және өңделген сүт өнімдері. Қышқылдылықты айқындау әдістері
566
Р МемСТ 54756-2011
Сүт және сүт өнімі. Сарысу ақуыздарының массалық үлесін Кьельдаль әдісімен айқындау
567
Р МемСТ 54760-2011
Құрамдас сүт өнімдері және сүттің негізінде жасалған, балаларға арналған тамақ өнімдері. Моно- және дисахаридтердің массалық концентрациясын тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
568

ГОСТ 31980-2012
Молоко. Спектрометрический метод определения массовой доли общего фосфора
ГОСТ 32916-2014
Молоко и молочная продукция. Определения массовой доли витамина D методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ 33925-2016
Продукты детского питания. Определение массовой доли жира методом Вейбулла-Бернтропа
ГОСТ ISO
8070/IDF 119- 2014
Молоко и молочные продукты. Определение содержания кальция, натрия, калия и магния. Спектрометрический метод атомной абсорбции
ГОСТ ISO
12081-2013
Молоко. Определение содержания кальция. Титриметрический метод
ГОСТ ISO
18252-2014
Жир молочный обезвоженный. Определение стеринового состава методом газожидкостной хроматографии (стандартный метод)
ГОСТ EN 12821-2014
Продукты пищевые. Определение содержания холекальциферола (витамина D(3)) и эргокальциферола (витамина D(2)) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ ЕН 12822-2014
Продукты пищевые. Определение содержания витамина Е (a-, b-, g- и d-токоферолов) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ EN
14122-2013
Продукты пищевые. Определение витамина В1 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГОСТ EN
14152-2013
Продукты пищевые. Определение витамина В2 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
ГOCT EN
14663-2014
Продукция пищевая. Определение витамина В6 (включая гликозилированные формы) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии (ВЭЖХ)
ГОСТ EN
15505-2013
Продукты пищевые. Определение следовых элементов. Определение натрия и магния с помощью пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии с предварительной минерализацией пробы в микроволновой печи
ГОСТ Р ЕН
14130-2010
Продукты пищевые. Определение витамина С с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии
АСТ ИСО 3727-1-ИДФ/80-1-2015
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренных сухих веществ и жира. Часть 1.
Определение содержания обезжиренных сухих веществ (контрольный метод)
АСТ ИСО 3727-2-ИДФ/80-1-2015
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренных сухих веществ и жира. Часть 2
Определение содержания обезжиренных сухих веществ (контрольный метод)
АСТ ИСО 3727-3-ИДФ/80-3-2015
Масло сливочное. Определение содержания влаги, обезжиренных сухих веществ и жира. Часть 3.
Определение содержания обезжиренных сухих веществ (контрольный метод)
АСТ ИСО 7208/ИДФ 22-2010
Молоко обезжиренное, сыворотка и пахта. Определение содержания жира. Гравиметрический метод (контрольный метод)
АСТ ИСО 9874/
ИДФ 42-2012
Молоко. Определение содержания общего фосфора. Спектрометрический метод молекулярной абсорбции
СТ РК ИСО

МемСТ 31980-2012
Сүт. Жалпы фосфаттың массалық үлесін айқындаудың спектрометриялық әдісі
593
МемСТ 32916-2014
Сүт және сүт өнімі. D дәруменінің массалық үлесін тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
594
МемСТ 33925-2016
Балаларға арналған тамақ өнімдері. Майдың массалық үлесін Вейбулл-Бернтроп әдісімен айқындау
595
МемСТ ISO
8070/IDF 119- 2014
Сүт және сүт өнімдері. Құрамындағы кальцийді, натрийді, калийді және магнийді айқындау. Атомдық абсорбцияның спектрометриялық әдісі
596
МемСТ ISO
12081-2013
Сүт. Құрамындағы кальцийді айқындау. Титриметриялық әдіс
597
МемСТ ISO
18252-2014
Сорғытылған сүт майы. Стериндік құрамды газ-сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау (стандарттық әдіс)
598
МемСТ EN 12821-2014
Тамақ өнімдері. Құрамындағы холекальциферолды (D(3) дәруменін) және эргокальциферолды (D(2) дәруменін) тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
599
МемСТ ЕН 12822-2014
Тамақ өнімдері. Құрамындағы Е дәруменін (a-, b-, g- және d-токоферолдарды) тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография әдісімен айқындау
600
МемСТ EN
14122-2013
Тамақ өнімдері. В1 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен айқындау
601
МемСТ EN
14152-2013
Тамақ өнімдері. В2 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен айқындау
602
МемСТ EN
14663-2014
Тамақ өнімі. В6 дәруменін (гликоздалған нысандарын қоса алғанда) тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография (ТЖСХ) әдісімен айқындау
603
МемСТ EN
15505-2013
Тамақ өнімдері. Іздік элементтерді айқындау. Натрий мен магнийді микротолқынды пеште сынаманы алдын ала минералдау арқылы жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия көмегімен айқындау
604
Р МемСТ ЕН
14130-2010
Тамақ өнімдері. С дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықтық хроматография көмегімен айқындау
605
АСТ ИСО 3727-1-ИДФ/80-1-2015
Сары май. Құрамындағы ылғалды, майсыздандырылған құрғақ заттарды және майды айқындау. 1-бөлік.
Құрамындағы майсыздандырылған құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
606
АСТ ИСО 3727-2-ИДФ/80-1-2015
Сары май. Құрамындағы ылғалды, майсыздандырылған құрғақ заттарды және майды айқындау. 2-бөлік. Құрамындағы майсыздандырылған құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
607
АСТ ИСО 3727-3-ИДФ/80-3-2015
Сары май. Құрамындағы ылғалды, майсыздандырылған құрғақ заттарды және майды айқындау. 3-бөлік. Құрамындағы майсыздандырылған құрғақ заттарды айқындау (бақылау әдісі)
608
АСТ ИСО 7208/ИДФ 22-2010
Майсыздандырылған сүт, сарысу және майсу. Құрамындағы майды айқындау. Гравиметриялық әдіс (бақылау әдісі)
609
АСТ ИСО 9874/
ИДФ 42-2012
Сүт. Құрамындағы жалпы фосфорды айқындау. Молекулярлық абсорбцияның спектрометриялық әдісі
610
ҚР СТ ИСО