Об электронном взаимодействии при представлении электронного вида таможенного приходного ордера
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2017 года № 9
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с пунктом 11 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) в целях:
обеспечения реализации полномочий, предусмотренных подпунктом 6 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года),
создания равных условий для хозяйствующих субъектов и физических лиц по представлению сведений государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела,
согласованного развития электронного взаимодействия между государственными органами государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченными в сфере таможенного дела, хозяйствующими субъектами и физическими лицами
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза по истечении 90 календарных дней с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза при электронном взаимодействии между государственными органами государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченными в сфере таможенного дела, хозяйствующими субъектами и физическими лицами применять электронный вид таможенного приходного ордера в соответствии с описанием формата и структуры согласно приложению.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 апреля 2017 г. № 9.
ОПИСАНИЕ
формата и структуры электронного вида таможенного приходного ордера
1. Настоящее Описание разработано в соответствии с пунктом 11 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и Порядком заполнения и применения таможенного приходного ордера, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 288, определяет требования к формату и структуре электронного вида таможенного приходного ордера и правила заполнения и (или) контроля заполнения отдельных реквизитов структуры.
2. Понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем Описании, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"ПТС (ПШТС)" – паспорт транспортного средства (паспорт шасси транспортного средства);
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
"ТПО" – таможенный приходный ордер.

Кедендік кіріс ордерінің электрондық түрін ұсыну кезіндегі электрондық өзара іс-қимыл туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 9 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 11-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы:
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағының 6-тармақшасында көзделген өкілеттіктерді іске асыруды қамтамасыз ету,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдарына мәліметтер беру бойынша шаруашылық жүргізуші субъектілер мен жеке тұлғалар үшін тең жағдайлар жасау,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдары, шаруашылық жүргізуші субъектілер мен жеке тұлғалар арасындағы келісілген электрондық өзара іс-қимылды дамыту мақсатында
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күннен бастап күнтізбелік 90 күн өткен соң Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдары, шаруашылық жүргізуші субъектілер мен жеке тұлғалар арасындағы электрондық өзара іс-қимыл кезінде қосымшаға сәйкес форматы мен құрылымының сипаттамасына сай кедендік кіріс ордерінің электрондық түрін қолдануды ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 сәуірдегі
№ 9 ұсынымына
ҚОСЫМША
Кедендік кіріс ордерінің электрондық түрінің форматы мен құрылымының СИПАТТАМАСЫ
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар мен ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 11-тармағына және Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылға 18 маусымдағы № 288 шешімімен бекітілген Кедендік кіріс ордерін толтыру және қолдану тәртібіне сәйкес әзірленді, Кедендік кіріс ордері электрондық түрінің форматы мен құрылымына қойылатын талаптарды және құрылымның жекелеген деректемелерін толтыру және (немесе) оның толтырылуын бақылау қағидаларын айқындайды.
2. Осы Сипаттамада пайдаланылатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын қысқартулар мыналарды білдіреді:
"XML" – Дүниежүзілік өрмек консорциумы (W3C) ұсынған белгілеудің кеңейтілетін тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"ПТС (ПШТС)" – көлік құралының паспорты (көлік құралы шассиінің паспорты);
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
"ТПО" – кедендік кіріс ордері.

3. Электронный вид таможенного приходного ордера формируется в соответствии со структурой, определяемой настоящим Описанием (далее – структура таможенного приходного ордера), в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
4. Таможенный приходный ордер, сформированный в соответствии с настоящим Описанием, может быть оформлен как электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (электронной подписью).
Для целей трансграничного обмена таможенный приходный ордер формируется и подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с Положением об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125.
5. Структура таможенного приходного ордера приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
7. Для указания множественности реквизитов структуры таможенного приходного ордера используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).

3. Кедендік кіріс ордерінің электрондық түрі осы Сипаттамада айқындалатын құрылымға (бұдан әрі – кедендік кіріс ордерінің құрылымы) сәйкес мынадай стандарттардың талаптары ескеріле отырып, XML-форматта қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: http://www.w3.org/TR/REC-xml адресі бойынша жарияланған;
"Namespaces in XML" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names адресі бойынша жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/ xmlschema-2/ адрестері бойынша жарияланған.
4. Осы Сипаттамаға сәйкес қалыптастырылған кедендік кіріс ордері электрондық цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылған электрондық құжат ретінде ресімделуі мүмкін.
Трансшекаралық алмасу мақсаттары үшін кедендік кіріс ордері Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының өзара және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттар алмасу туралы ережеге сәйкес қалыптастырылады және оған цифрлық қолтаңбамен (электрондық қолтаңбамен) қол қойылады.
5. Кедендік кіріс ордерінің құрылымы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрам көрсетіліп, кесте нысанында беріледі.
6. Кестеде мынадай сызықтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген, деректеменің қалыптасқан немесе ресми ауызша белгіленуі;
"деректеменің сипаты" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"идентификатор" – деректемеге сәйкес келетін деректердің модельдеріндегі деректер элементінің идентификаторы;
"деректердің типі" – деректеменің ықтимал мәндерін ауызша сипаттау;
"көпт." –  деректемелердің көптігі (міндеттілігі (опциондығы) және деректеменің ықтимал қайталану саны).
7. Кедендік кіріс ордері құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n>1);
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n>1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға және n реттен артық қайталанбауға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталанбауға тиіс (m > n).

10. Реквизитный состав структуры таможенного приходного ордера (R.024) приведен в таблице 3.
Таблица 3
Реквизитный состав структуры таможенного приходного ордера (R.024)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:EDocRefId)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:EDocDateTime)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
5. Тип таможенного приходного ордера
(cacdo:CRTypeDetails)
тип таможенного приходного ордера
M.CA.CDE.00013
cacdo:CRTypeDetailsType (M.CA.CDT.00013)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
5.1. ТПО. Код цели перемещения товаров
(casdo:CRPurposeCode)
двузначный буквенный код цели перемещения товаров
M.CA.SDE.00046
casdo:Code2CodeType (M.CA.SDT.00021)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
5.2. ТПО. Код способа перемещения
(casdo:CRObjectCode)
двузначный буквенный код способа перемещения товаров ТПО
M.CA.SDE.00059
casdo:Code2CodeType (M.CA.SDT.00021)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
5.3. Код вида транспорта
(csdo:UnifiedTransportMode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

10. Кедендік кіріс ордері құрылымының деректемелік құрамы (R.024) 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Кедендік кіріс ордері құрылымының деректемелік құрамы (R.024)
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Идентификатор
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo: EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) идентификаторы
(csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметті) бір мәнде идентификациялайтын символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес идентификатордың мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) идентификаторы
(csdo: EDoc Ref Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәлімет) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) идентификаторы
M.SDE.90008
csdo:Universally Unique Id Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес идентификатордың мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:Date Time Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытын белгілеу
1
5. Кедендік кіріс ордерінің типі
(cacdo:CRType Details)
кедендік кіріс ордерінің типі
M.CA.CDE.00013
cacdo: CRType Details Type (M.CA.CDT.00013)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
5.1. ТПО. Тауарларды өткізу мақсатының коды
(casdo:CRPurposeCode)
тауарларды өткізу мақсатының екі таңбалы әріптік коды
M.CA.SDE.00046
casdo: Code2Codeype (M.CA.SDT.00021)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 2
1
5.2. ТПО. Өткізу тәсілінің коды
(casdo:CRObjectCode)
ТПО тауарларын өткізу тәсілінің екі таңбалы әріптік коды
M.CA.SDE.00059
casdo:Code2CodeType (M.CA.SDT.00021)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 2
1
5.3. Көлік түрінің коды
(csdo:UnifiedTransportModeCode)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo: Reference Data Id Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

6. Справочный номер таможенного приходного ордера (cacdo:CustomsReceiptIdDetails)
сведения о справочном номере таможенного приходного ордера
M.CA.CDE.00037
cacdo:CustomsReceiptIdDetails‌Type (M.CA.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Код таможенного органа (casdo:CustomsOfficeCode)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo:CustomsOfficeCodeType (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
6.2. Дата документа (csdo:DocCreationDate)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005) Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
6.3. Регистрационный номер таможенного приходного ордера
(casdo:CustomsReceiptDocId)
серия и (или) типографский номер таможенного приходного ордера, либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
casdo:CustomsReceiptDocIdType (M.CA.SDT.00124)
Нормализованная строка символов.
Длина: 10
1
7. Количество добавочных листов
(casdo:AddPageQuantity)
количество добавочных листов
M.CA.SDE.00153
csdo:Quantity6Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
8. Сведения о плательщике
(cacdo:CRPayerDetails)
сведения о плательщике
M.CA.CDE.00084
cacdo:CRSubjectDetailsType (M.CA.CDT.00049)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..2
8.1. Признак физического лица
(casdo:PersonIndicator)
признак, определяющий принадлежность сведений физическому лицу
M.CA.SDE.00476
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
8.2. Признак фактического плательщика (casdo:CRFactPayerIndicator)
признак, определяющий принадлежность сведений к фактическому плательщику
M.CA.SDE.00590
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
8.3. Код страны
(csdo:UnifiedCountryCode)
кодовое обозначение страны государственной регистрации юридического лица либо гражданства физического лица
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут codeListId)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.Макс. длина: 20
1

6. Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі
(cacdo: Customs Receipt Id Details)
кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00037
cacdo: Customs Receipt Id Details Type (M.CA.CDT.00029)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.1. Кеден органының коды
(casdo: Customs Office Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo: Customs Office Code Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
6.2. Құжаттың күні
(csdo:Doc Creation Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: Date Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
1
6.3. Кедендік кіріс ордерінің тіркеу нөмірі
(casdo: Customs Receipt Doc Id)
кедендік кіріс ордерінің сериясы және (немесе) типографиялық нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00161
casdo: Customs Receipt Doc Id Type (M.CA.SDT.00124)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 10
1
7. Қосымша парақтардың саны
(casdo: Add‌Page‌Quantity)
қосымша парақтардың саны
M.CA.SDE.00153
csdo:Quantity6 Type (M.SDT.00106)
Есептеудің ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
8. Төлеуші туралы мәліметтер
(cacdo:‌CRPayer‌Details)
төлеуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00084
cacdo:‌CRSubject‌Details‌Type (M.CA.CDT.00049)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..2
8.1. Жеке тұлғаның белгісі
(casdo:‌Person‌Indicator)
мәліметтердің жеке тұлғаға тиесілілігін айқындайтын белгі
M.CA.SDE.00476
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
8.2. Нақты төлеушінің белгісі
(casdo:‌CRFact‌Payer‌Indicator)
мәліметтердің нақты төлеушіге тиесілілігін айқындайтын белгі
M.CA.SDE.00590
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
8.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелген не жеке тұлғаның азаматтығы елінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

8.4. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
8.5. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.6. Код организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
8.7. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.Макс. длина: 300
0..1
8.8. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kindId)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
8.9. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:UniqueCustomsNumberId)
уникальный идентификационный номер субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1

8.4. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
8.5. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.6. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың белгіленуі)
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
8.7. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
8.8. Шаруашылық жүргізуші субъектінің идентификаторы
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) идентификациялау әдісі
(kind‌Id атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді идентификациялау әдісі
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді идентификациялау әдістерінің анықтамалығынан алынған идентификатордың мәні
1
8.9. Бірегей идентификациялық кедендік нөмір
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей идентификациялық кедендік нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1

8.10. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.11. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
8.12. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
8.12.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.12.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.12.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
8.13. ТПО. Адрес
(cacdo:‌CRSubject‌Address‌Details)
сведения об адресе
M.CA.CDE.00055
cacdo:‌CRSubject‌Address‌Details‌Type (M.CA.CDT.00048)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
8.13.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.13.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

8.10. Салық төлеушінінің идентификаторы
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілері тізіліміндегі субъектінің идентификаторы
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес идентификатордың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.11. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін идентификациялайтын код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
8.12. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
8.12.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) (телефон, факс, электрондық почта және басқалары) түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс арнасының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.12.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің атауы (телефон, факс, электрондық почта және басқалары)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.12.3.  Байланыс арнасының идентификаторы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын идентификациялайтын символдардың реттілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық почта адресін және басқаларын көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
8.13. ТПО. Адрес
(cacdo:‌CRSubject‌Address‌Details)
адрес туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00055
cacdo:‌CRSubject‌Address‌Details‌Type (M.CA.CDT.00048)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
8.13.1. Адрес түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
адрес түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Адрес түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.13.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған сыныптауышқа сәйкес әлем елдерінің екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

8.13.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
8.13.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.13.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.13.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.13.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.13.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
8.13.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
8.13.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.13.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
8.13.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.13.13. Адрес в текстовой форме
(csdo:‌Address‌Text)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1

8.13.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
8.13.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.13.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.13.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.13.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.13.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің
атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
8.13.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
8.13.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.13.11. Почталық индексі
(csdo:‌Post‌Code)
почта байланысы кәсіпорнының почталық индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
8.13.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
почта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.13.13. Мәтіндік нысандағы адрес
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған адрестер элементтерінің жинағы
M.SDE.00005
csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
0..1

8.14. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
8.14.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
8.14.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
Значение кода из классификатора, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.14.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
8.14.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.14.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
8.14.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
8.14.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068

8.14. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
ccdo:‌Identity‌Doc‌Details‌V3‌Type (M.CDT.00062)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
8.14.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Екі әріптік кодтың мәні әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес, "Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
8.14.2 Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00136
csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00098)
"Сыныптауышты идентификатор" атрибутымен айқындалған сыныптауыштан кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.14.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
8.14.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.14.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты беру кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
8.14.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
8.14.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының идентификаторы
(csdo:‌Authority‌Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымды идентификациялайтын жол
M.SDE.00068

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
8.14.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
9. Сведения о валюте платежа
(cacdo:‌CRCurrency‌Details)
сведения о валюте платежа
M.CA.CDE.00063
cacdo:‌CRCurrency‌Details‌Type (M.CA.CDT.00063)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
9.1. Наименование валюты
(casdo:‌Currency‌Name)
наименование валюты платежа
M.CA.SDE.00012
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
1
9.2. Буквенный код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌Code)
кодовое буквенное обозначение валюты платежа
M.SDE.00175
csdo:‌Unified‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00124)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
9.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
кодовое цифровое обозначение валюты платежа
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
9.4. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс валюты
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
2
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указано кодовое обозначение валюты
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
8.14.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген, құжатты берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
9. Төлем валютасы туралы мәлімет
(cacdo:‌CRCurrency‌Details)
төлем валютасы туралы мәлімет
M.CA.CDE.00063
cacdo:‌CRCurrency‌Details‌Type (M.CA.CDT.00063)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
9.1. Валютаның атауы
(casdo:‌Currency‌Name)
төлем валютасының атауы
M.CA.SDE.00012
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
1
9.2. Валютаның әріптік коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌Code)
төлем валютасының кодтық әріптік белгіленуі
M.SDE.00175
csdo:‌Unified‌Currency‌Code‌Type (M.SDT.00124)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған валюталардың идентификаторынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(атрибут code‌List‌Id)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
9.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
төлем валютасының кодтық цифрлық белгіленуі
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан цифрлық кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
9.4. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
валюта бағамы
M.CA.SDE.00178
casdo:‌Exchange‌Rate‌Type (M.CA.SDT.00071)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең төм. мән. 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 4
2
а)  валютаның коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Сыныптауыш идентификаторы" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан әріптік кодтың мәні
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оған сәйкес валютаның кодпен белгіленуі көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
в) ауқым
(scale‌Number атрибуты)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған есептеудің ондық жүйесіндегі ақшалай соманың ауқымы

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
9.5. Дата применения курса валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate‌Date)
дата применения курса валюты (для Российской Федерации)
M.CA.SDE.00335
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
10. ТПО. Дополнительная информация
(cacdo:‌CRAdditional‌Information‌Details)
ТПО. Сведения о представленных документах и дополнительная информация
M.CA.CDE.00290
cacdo:‌CRAdditional‌Information‌Details‌Type (M.CA.CDT.00256)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.1. ТПО. Признак наличия льготы
(casdo:‌CRTax‌Allowance‌Code)
ТПО. Признак наличия льготы (для Российской Федерации)
M.CA.SDE.00477
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
10.2. ТПО. Представленный документ
(cacdo:‌CRPresented‌Doc‌Details)
ТПО. Сведения о представленном документе.
M.CA.CDE.00003
cacdo:‌CADoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00324)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
10.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
10.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
10.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
10.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
10.2.5. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 0.
Әдепкі қалпы бойынша мәні: 0
0..1
9.5. Валюта бағамын қолдану күні
(casdo:‌Exchange‌Rate‌Date)
валюта бағамын қолдану күні (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.SDE.00335
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
10. ТПО. Қосымша ақпарат
(cacdo:‌CRAdditional‌Information‌Details)
ТПО. Ұсынылған құжаттар туралы мәліметтер мен қосымша ақпарат
M.CA.CDE.00290
cacdo:‌CRAdditional‌Information‌Details‌Type (M.CA.CDT.00256)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.1. ТПО. Жеңілдіктің бар-жоғының белгісі
(casdo:‌CRTax‌Allowance‌Code)
ТПО. Жеңілдіктің бар-жоғының белгісі (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.SDE.00477
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
10.2. ТПО. Ұсынылған құжат
(cacdo:‌CRPresented‌Doc‌Details)
ТПО. Ұсынылған құжат туралы мәліметтер.
M.CA.CDE.00003
cacdo:‌CADoc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00324)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
10.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
10.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
10.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты беру кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
10.2.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
10.2.5. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні, "Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

10.2.6. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌V2‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00197
csdo:‌Unified‌Id20‌Type (M.SDT.00152)
Значение идентификатора в соответствии с методом идентификации, определенного атрибутом "Метод идентификации".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут scheme‌Id)
обозначение метода идентификации объектов, в соответствии с которым указан идентификатор
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
10.3. ТПО. Предшествующие документы
(cacdo:‌CRPrevious‌Doc‌Doc‌Details)
детальная информация о ранее оформленных документах (для Российской Федерации)
M.CA.CDE.00292
cacdo:‌CRPrevious‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00257)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
10.3.1. Трехсимвольный цифровой код страны
(casdo:‌Country‌N3‌Code)
кодовое цифровое обозначение страны
M.CA.SDE.00167
casdo:‌Country‌N3‌Code‌Type (M.CA.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{3}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
10.3.2. ТПО. Тип предшествующего таможенного документа
(casdo:‌CRPrevious‌Customs‌Doc‌Code)
тип ранее оформленного таможенного документа
M.CA.SDE.00479
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
1
10.3.3. Справочный номер таможенного приходного ордера
(cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
сведения о справочном номере таможенного приходного ордера
M.CA.CDE.00037
cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.3. Регистрационный номер таможенного приходного ордера
(casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id)
серия и (или) типографский номер таможенного приходного ордера, либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id‌Type (M.CA.SDT.00124)
Нормализованная строка символов.
Длина: 10
1

10.2.6. Уәкілетті орган идентификаторы
(csdo:‌Authority‌V2‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік органды немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) идентификациялайтын символдар жолы
M.SDE.00197
csdo:‌Unified‌Id20‌Type (M.SDT.00152)
"Идентификация әдісі" атрибутымен айқындалған идентификациялау әдісіне сәйкес идентификатордың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а)  идентификациялау әдісі
(scheme‌Id атрибуты)
оған сәйкес идентификатор көрсетілген объектілерді идентификациялау әдісінің белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
10.3. ТПО. Алдыңғы құжаттар
(cacdo:‌CRPrevious‌Doc‌Doc‌Details)
бұрын ресімделген құжаттар туралы егжей-тегжейлі ақпарат (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.CDE.00292
cacdo:‌CRPrevious‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00257)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
10.3.1. Елдің үш символды цифрлық коды
(casdo:‌Country‌N3‌Code)
елдің кодтық цифрлық белгіленуі
M.CA.SDE.00167
casdo:‌Country‌N3‌Code‌Type (M.CA.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: \d{3}
1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
10.3.2. ТПО. Алдыңғы кедендік құжаттың типі
(casdo:‌CRPrevious‌Customs‌Doc‌Code)
бұрын ресімделген кедендік құжаттың типі
M.CA.SDE.00479
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
1
10.3.3. Кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
кедендік кіріс ордерінің анықтамалық нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00037
cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00029)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
1
*.3. Кедендік кіріс ордерінің тіркеу нөмірі
(casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id)
кедендік кіріс ордерінің сериясы және (немесе) типографиялық нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00161
casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id‌Type (M.CA.SDT.00124)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 10
1

10.3.4. Регистрационный номер таможенной декларации
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер таможенной декларации
M.CA.CDE.00291
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.3. Порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
10.4. Дата предыдущего ввоза товаров (транспортных средств)
(casdo:‌Previous‌Moving‌Date)
дата предыдущего ввоза товаров
M.CA.SDE.00501
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
10.5. Иные сведения
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
дополнительная информация, относящаяся к описываемому объекту
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
11. ТПО. Общие сведения о товарах (услугах)
(cacdo:‌CRCommon‌Goods‌Info‌Details)
ТПО. Общие сведения о товарах (для Российской Федерации –общие сведения о товарах или услугах)
M.CA.CDE.00088
cacdo:‌CRCommon‌Goods‌Info‌Details‌Type (M.CA.CDT.00076)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.1. Общий вес
(casdo:‌Total‌Mass‌Measure)
общий вес
M.CA.SDE.00149
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
11.2.  Стоимость товаров или услуг (casdo:‌Goods‌Cost‌Amount)
общая стоимость товаров (для Российской Федерации – общая стоимость товаров или услуг)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..3
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

10.3.4. Кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
cacdo:‌Customs‌Document‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00258)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
1
*.3. Тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кедендік құжаттың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00478
casdo:‌Customs‌Document‌Id‌Type (M.CA.SDT.00118)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
1
10.4. Тауарлардың (көлік құралдарының) алдыңғы әкелінген күні
(casdo:‌Previous‌Moving‌Date)
тауарлардың алдыңғы әкелінген күні
M.CA.SDE.00501
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
10.5. Өзге де мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
сипатталатын объектіге жатқызылатын қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
11. ТПО. Тауарлар (көрсетілетін қызметтер) туралы жалпы мәліметтер
(cacdo:‌CRCommon‌Goods‌Info‌Details)
ТПО. Тауарлар туралы жалпы мәліметтер (Ресей Федерациясы үшін – тауарлар немесе көрсетілетін қызметтер туралы жалпы мәліметтер)
M.CA.CDE.00088
cacdo:‌CRCommon‌Goods‌Info‌Details‌Type (M.CA.CDT.00076)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.1. Жалпы салмақ
(casdo:‌Total‌Mass‌Measure)
жалпы салмақ
M.CA.SDE.00149
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
11.2.  Тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің құны (casdo:‌Goods‌Cost‌Amount)
тауарлардың жалпы құны (Ресей Федерациясы үшін –тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің жалпы құны)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 2
0..3
а) валютаның коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
12. ТПО. Описание товара
(cacdo:‌CRGoods‌Info‌Details)
ТПО. Информация о товаре
M.CA.CDE.00089
cacdo:‌CRGoods‌Info‌Detail‌Type (M.CA.CDT.00077)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
casdo:‌Ordinal3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00140)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. значение: 999.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
0..1
12.2. ТПО. Признак кода декларируемого товара
(casdo:‌CRcommodity‌Kind‌Code)
признак кода товара таможенного приходного ордера
M.CA.SDE.00102
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
12.3. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
12.4. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1..4
12.5. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
12.6. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Сыныптауышты идентификатор" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
12. ТПО. Тауардың сипаты
(cacdo:‌CRGoods‌Info‌Details)
ТПО. Тауар туралы ақпарат
M.CA.CDE.00089
cacdo:‌CRGoods‌Info‌Detail‌Type (M.CA.CDT.00077)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
casdo:‌Ordinal3‌Number‌Type (M.CA.SDT.00140)
Есептеудің ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Ең төм. мән: 0.
Ең жоғ. мән: 999.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 0
0..1
12.2. ТПО. Декларацияланатын тауар кодының белгісі
(casdo:‌CRcommodity‌Kind‌Code)
кедендік кіріс ордері тауары кодының белгісі
M.CA.SDE.00102
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
12.3. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
12.4. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың саудалық, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаты
M.CA.SDE.00164
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
1..4
12.5. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
12.6. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
12.7. Количество товара в дополнительной единице измерения
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в дополнительной единице измерения
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..2
12.7.1. Количество товара
(casdo:‌Goods‌Measure)
количество товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
12.7.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Code‌Variable10‌Code‌Type (M.CA.SDT.00022)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
0..1
12.8. Номер добавочного листа
(casdo:‌Add‌Page‌Ordinal)
номер добавочного листа
M.CA.SDE.00503
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
0..1
12.9. ТПО. Признак товара
(casdo:‌CRGoods‌Kind‌Code)
признак товара или услуг, заявляемых в ТПО.
Заполняется в соответствии с правилами, установленными национальным законодательством Российской Федерации
M.CA.SDE.00496
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
12.10. Стоимость товаров или услуг
(casdo:‌Goods‌Cost‌Amount)
стоимость товара (для Российской Федерации –стоимость товара или услуги)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..3
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
12.7. Тауардың қосымша өлшем бірлігіндегі саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
тауардың қосымша өлшем бірлігіндегі саны
M.CA.CDE.00153
cacdo:‌Goods‌Measure‌Details‌Type (M.CA.CDT.00109)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..2
12.7.1. Тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.SDE.00215
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
12.7.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
casdo:‌Code‌Variable10‌Code‌Type (M.CA.SDT.00022)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 10
0..1
12.8. Қосымша парақтың нөмірі
(casdo:‌Add‌Page‌Ordinal)
қосымша парақтың нөмірі
M.CA.SDE.00503
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Есептеудің ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
0..1
12.9. ТПО. Тауардың белгісі
(casdo:‌CRGoods‌Kind‌Code)
ТПО-да мәлімделетін тауардың немесе көрсетілетін қызметтердің белгісі.
Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленген қағидаларға сәйкес толтырылады
M.CA.SDE.00496
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
12.10. Тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтің құны
(casdo:‌Goods‌Cost‌Amount)
тауардың құны (Ресей Федерациясы үшін – тауардың немесе көрсетілетін қызметтің құны)
M.CA.SDE.00383
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 2
0..3
а) валютаның коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Сыныптауыш идентификаторы" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

12.11. ТПО. Сведения о таможенных платежах
(cacdo:‌CRPayment‌Details)
сведения о таможенных платежах ТПО
M.CA.CDE.00299
cacdo:‌CRPayment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00265)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.11.1. ТПО. Таможенные платежи
(cacdo:‌CRCustoms‌Payment‌Detail)
ТПО. Детальная информация о таможенных платежах
M.CA.CDE.00296
cacdo:‌CRCustoms‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00263)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 4
0..1
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
основа начисления платежа
M.CA.SDE.00708
casdo:‌CA24.6‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Числовая величина, определенная в результате измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
*.3. Цифровой код основы начисления (адвалорная ставка)
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровой код валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.4. Код единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Используемая ставка таможенного платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке таможенного платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.11. ТПО. Кедендік төлемдер туралы мәліметтер
(cacdo:‌CRPayment‌Details)
ТПО кедендік төлемдер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00299
cacdo:‌CRPayment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00265)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.11.1. ТПО. Кедендік төлемдер
(cacdo:‌CRCustoms‌Payment‌Detail)
ТПО. Кедендік төлемдер туралы егжей-тегжейлі ақпарат
M.CA.CDE.00296
cacdo:‌CRCustoms‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00263)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Салықтардың, алымдардың немесе өзге де төлемдер түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтардың, алымдардың немесе өзге де төлемнің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Алу кеден органдарына жүктелген салықтардың, алымдардың және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
0..1
*.2. Төлемді есепке жазудың негізі
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
төлемді есепке жазудың негізі
M.CA.SDE.00708
casdo:‌CA24.6‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00800)
Өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
1
*.3. Есепке жатқызу негізінің цифрлық коды (адвалорлық ставка)
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
есепке жатқызу негізі валютасының цифрлық коды (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан цифрлық кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.4. Есепке жатқызу негізі өлшем бірлігінің коды (ерекше ставка)
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
есепке жатқызу негізі өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі (ерекше ставка)
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Кедендік төлемнің пайдаланылатын мөлшерлемесі
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
есеп айырысу кезінде пайдаланылатын кедендік төлем мөлшерлемесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
cacdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Details‌Type (M.CA.CDT.00115)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
вид ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00779)
Нормализованная строка символов.
Возможные значения:
% – адвалорная;
* – специфическая;
S – признак сборов для Республики Казахстан
0..1
*.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
значение ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00022
casdo:‌Rate‌Value‌Type (M.CA.SDT.00121)
Число в десятичной системе исчисления.
Мин. значение: 1.
Макс. кол-во цифр: 12.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
1
*.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5.4. Кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
Значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.6. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Number9.3‌Type (M.CA.SDT.00146)
Число до 9 знаков. До 3 знаков в дробной части.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
0..1
*.7. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки таможенного платежа
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.8. Кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
Значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии с классификатором особенностей уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы. Нормализованная строка символов.
Длина: 2
0..1
*.9. Сумма платежа
(casdo:‌Unified‌Payment‌Numeric‌Amount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Unified‌Payment‌Numeric‌Amount‌Type (M.CA.SDT.00147)

*.5.1. Кедендік төлем мөлшерлемесінің түрі
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кедендік төлем мөлшерлемесінің түрі
M.CA.SDE.00245
casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code‌Type (M.CA.SDT.00779)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ықтимал мәндер:
% – адвалорлық;
* – ерекше;
S – Қазақстан Республикасы үшін алымдардың белгісі
0..1
*.5.2. Кедендік төлемнің ставкасы
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
кедендік төлем ставкасының мәні
M.CA.SDE.00022
casdo:‌Rate‌Value‌Type (M.CA.SDT.00121)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең төм. мән: 1.
Цифрлардың ең көп саны: 12.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
1
*.5.3. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00177
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5.4. Ставка валютасының кодпен белгіленуі (ерекше ставка)
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
ставка валютасының цифрлық кодпен белгіленуі (ерекше ставка)
M.SDE.00176
csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code‌Type (M.SDT.00125)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан цифрлық кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{3}
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.6. Салмақ коэффициенті
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
салмақ коэффициенті
M.CA.SDE.00700
casdo:‌Number9.3‌Type (M.CA.SDT.00146)
9 белгіге дейінгі сан. Бөлшек бөліктегі 3 белгіге дейін.
Цифрлардың ең көп саны: 9.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 3
0..1
*.7. Ставканың қолданылу күні
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
кедендік төлем ставкасының қолданылу күні
M.CA.SDE.00250
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.8. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодпен белгіленуі
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00108
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type (M.CA.SDT.00050)
Алынуы кедендік органдарға жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодтық мәні. Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 2
0..1
*.9. Төлем сомасы
(casdo:‌Unified‌Payment‌Numeric‌Amount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
casdo:‌Unified‌Payment‌Numeric‌Amount‌Type (M.CA.SDT.00147)

*.13.1. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
начальная дата периода времени с указанием дня, месяца и года
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.13.2. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
конечная дата периода времени с указанием дня, месяца и года
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.13.3. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
количество этапов
M.CA.SDE.00252
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
*.13.4. Количество месяцев
(casdo:‌Month‌Quantity)
количество полных и неполных календарных месяцев
M.CA.SDE.00253
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
*.13.5. Номер ТПО основного платежа
(cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
номер ТПО основного платежа
M.CA.CDE.00037
cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00029)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.5.1. Код таможенного органа
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.13.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.13.5.3. Регистрационный номер таможенного приходного ордера
(casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id)
серия и (или) типографский номер таможенного приходного ордера, либо порядковый номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00161
casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id‌Type (M.CA.SDT.00124)
Нормализованная строка символов.
Длина: 10
1
*.14. Ставка рефинансирования
(casdo:‌Refinance‌Rate)
значение ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00495
casdo:‌Rate‌Value‌Type (M.CA.SDT.00121)
Число в десятичной системе исчисления.
Мин. значение: 1.
Макс. кол-во цифр: 12.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
*.15. Количество дней
(casdo:‌Day‌Quantity)
количество дней
M.CA.SDE.00251
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
12.11.2. Итоговая сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
итоговая сумма исчисленных платежей (для Российской Федерации)
M.CA.SDE.00163
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты

*.13.1. Басталған күн
(csdo:‌Start‌Date)
күні, айы және жылы көрсетілген уақыт кезеңінің басталған күні
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.13.2. Аяқталған күн
(csdo:‌End‌Date)
күні, айы және жылы көрсетілген уақыт кезеңінің аяқталған күні
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.13.3. Кезеңдер саны
(casdo:‌Stage‌Quantity)
кезеңдер саны
M.CA.SDE.00252
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Есептеудің ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.13.4. Айлар саны
(casdo:‌Month‌Quantity)
күнтізбелік толық және толық емес айлар саны
M.CA.SDE.00253
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Есептеудің ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
*.13.5. Негізгі төлемнің ТПО нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details)
негізгі төлемнің ТПО нөмірі
M.CA.CDE.00037
cacdo:‌Customs‌Receipt‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00029)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.13.5.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
*.13.5.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
1
*.13.5.3. Кедендік кіріс ордерінің тіркеу нөмірі
(casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id)
кедендік кіріс ордерінің сериясы және (немесе) типографиялық нөмірі не тіркеу журналы бойынша реттік нөмірі
M.CA.SDE.00161
casdo:‌Customs‌Receipt‌Doc‌Id‌Type (M.CA.SDT.00124)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 10
1
*.14. Қайта қаржыландыру ставкасы
(casdo:‌Refinance‌Rate)
қайта қаржыландыру ставкасының мәні
M.CA.SDE.00495
casdo:‌Rate‌Value‌Type (M.CA.SDT.00121)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең төм. мән. 1.
Цифрлардың ең көп саны: 12.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
0..1
*.15. Күндер саны
(casdo:‌Day‌Quantity)
күндер саны
M.CA.SDE.00251
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Есептеудің ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
12.11.2. Жиынтық сома
(casdo:‌Total‌Amount)
төлемдерді есептеудің жиынтық сомасы (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.SDE.00163
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 2
0..1
а)  валютаның коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
12.12. Иные сведения
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
дополнительная информация, относящаяся к описываемому объекту
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
12.13. Дополнительные сведения о товаре
(cacdo:‌Add‌Goods‌Description‌Details)
дополнительные сведения о товаре
M.CA.CDE.00802
cacdo:‌CAGoods‌Description‌Base‌Details‌Type (M.CA.CDT.00800)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.13.1. Производитель
(casdo:‌Goods‌Producer‌Text)
сведения о производителе товара
M.CA.SDE.00203
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
12.13.2. Товарный знак
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
наименование товарного знака, места происхождения, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
12.13.3. Марка товара
(casdo:‌Goods‌Mark‌Name)
наименование марки товара
M.CA.SDE.00206
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
12.13.4. Артикул товара
(casdo:‌Goods‌Article‌Name)
наименование артикула товара
M.CA.SDE.00208
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
12.13.5. Стандарт
(casdo:‌Goods‌Standard‌Name)
наименование стандарта (международного, межгосударственного, государственного, отраслевого или организации) или технических условий на товар
M.CA.SDE.00209
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
12.14. ТПО. Данные для расчета платежей за транспортное средство
(cacdo:‌CRAutomobile‌Details)
ТПО. Сведения об автомобиле
M.CA.CDE.00302
cacdo:‌CRAutomobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00271)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Сыныптауыш идентификаторы" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
12.12. Өзге де мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
сипатталатын объектіге қатысты қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
12.13. Тауар туралы қосымша мәліметтер
(cacdo:‌Add‌Goods‌Description‌Details)
тауар туралы қосымша мәліметтер
M.CA.CDE.00802
cacdo:‌CAGoods‌Description‌Base‌Details‌Type (M.CA.CDT.00800)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.13.1. Өндіруші
(casdo:‌Goods‌Producer‌Text)
тауар өндіруші туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00203
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
12.13.2. Тауар белгісі
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
тауар белгісінің, шығарылған жерінің, авторлық құқық, сабақтас құқықтар, патент объектісінің атауы
M.CA.SDE.00205
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
12.13.3. Тауар таңбасы
(casdo:‌Goods‌Mark‌Name)
тауар таңбасының атауы
M.CA.SDE.00206
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
12.13.4. Тауар артикулы
(casdo:‌Goods‌Article‌Name)
тауар артикулының атауы
M.CA.SDE.00208
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
12.13.5. Стандарт
(casdo:‌Goods‌Standard‌Name)
стандарттың (халықаралық, мемлекетаралық, мемлекеттік, салалық немесе ұйымның) немесе тауарға арналған техникалық талаптардың атауы
M.CA.SDE.00209
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
12.14. ТПО. Көлік құралы үшін төлемдердің есеп-қисабына арналған деректер
(cacdo:‌CRAutomobile‌Details)
ТПО. Автомобиль туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00302
cacdo:‌CRAutomobile‌Details‌Type (M.CA.CDT.00271)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

12.14.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
12.14.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
12.14.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
12.14.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код марки транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.CA.SDE.00072
casdo:‌Vehcicle‌Make‌Code‌Type (M.CA.SDT.00142)
Значение кода в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств, определенным атрибутом "Идентификатор классификатора".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
12.14.5. Год производства
(csdo:‌Manufacture‌Year)
год производства товара
M.SDE.00216
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)

12.14.1. Көлік құралының идентификациялау нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралының, өзі жүретін машина шанағының) дайындаушы берген идентификациялау нөмірі
M.SDE.00212
csdo:‌Vehicle‌Id‌Type (M.SDT.00161)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
12.14.2. Көлік құралы шассиінің (рамасының) идентификациялау нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
көлік құралы шассиінің (рамасының) дайындаушы берген идентификациялау нөмірі
M.SDE.00214
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
12.14.3. Көлік құралы шанағының идентификациялау нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
көлік құралы шанағының (көлік құралы, өзі жүретін машина шанағының) дайындаушы берген идентификациялау нөмірі
M.SDE.00213
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
12.14.4. Көлік құралының маркасы (моделі)
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
көлік құралының маркасы және моделі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details‌Type (M.CA.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Көлік құралы маркасының коды
(casdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00072
casdo:‌Vehcicle‌Make‌Code‌Type (M.CA.SDT.00142)
"Сыныптауыш идентификаторы" атрибутымен айқындалған жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Көлік құралы маркасының атауы
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
көлік құралы маркасының (көлік құралының, өзі жүретін машинаның шанағының) атауы
M.SDE.00219
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3. Көлік құралы моделінің атауы
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
12.14.5. Шығарылған жылы
(csdo:‌Manufacture‌Year)
тауардың шығарылған жылы
M.SDE.00216
bdt:‌Year‌Type (M.BDT.00025)

Обозначение года в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
12.14.6. Категория транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Category‌Code)
код категории транспортного средства
M.CA.SDE.00488
casdo:‌Transport‌Category‌Code‌Type (M.CA.SDT.00119)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
0..1
12.14.7. Наименование типа транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Type‌Name)
наименование типа транспортного средства
M.CA.SDE.00489
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
12.14.8. Код цвета транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Color‌Code)
кодовое обозначение цвета транспортного средства
M.CA.SDE.00490
casdo:‌Transport‌Color‌Code‌Type (M.CA.SDT.00120)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1,3}
0..1
12.14.9. Экологический класс транспортного средства
(casdo:‌ECOClass‌Code)
экологический класс транспортного средства
M.CA.SDE.00487
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
12.14.10. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
12.14.11. Код типа двигателя
(casdo:‌Engine‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа двигателя (бензиновый, дизельный, электрический)
M.CA.SDE.00484
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
12.14.12. Объем двигателя транспортного средства
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
объем двигателя транспортного средства
M.CA.SDE.00092
casdo:‌Unified‌Fraction‌Number24.6‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00822)
Числовая величина, определенная в результате измерения физических параметров в каких-либо единицах измерения.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
12.14.13. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жылдың белгіленуі
0..1
12.14.6. Көлік құралының санаты
(casdo:‌Transport‌Category‌Code)
көлік құралы санатының коды
M.CA.SDE.00488
casdo:‌Transport‌Category‌Code‌Type (M.CA.SDT.00119)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
0..1
12.14.7. Көлік құралы типінің атауы
(casdo:‌Transport‌Type‌Name)
көлік құралы типінің атауы
M.CA.SDE.00489
csdo:‌Name40‌Type (M.SDT.00069)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
12.14.8. Көлік құралы түсінің коды
(casdo:‌Transport‌Color‌Code)
көлік құралы түсінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00490
casdo:‌Transport‌Color‌Code‌Type (M.CA.SDT.00120)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: \d{1,3}
0..1
12.14.9. Көлік құралының экологиялық класы
(casdo:‌ECOClass‌Code)
көлік құралының экологиялық класы
M.CA.SDE.00487
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
12.14.10. Қозғалтқыштың идентификациялау нөмірі
(csdo:‌Engine‌Id)
қозғалтқыштың дайындаушы берген идентификациялау нөмірі
M.SDE.00211
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
12.14.11. Қозғалтқыш типінің коды
(casdo:‌Engine‌Kind‌Code)
қозғалтқыш типінің кодпен белгіленуі (бензин, дизель, электр)
M.CA.SDE.00484
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
12.14.12. Көлік құралы қозғалтқышының көлемі
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
көлік құралы қозғалтқышының көлемі
M.CA.SDE.00092
casdo:‌Unified‌Fraction‌Number24.6‌Measure‌Type (M.CA.SDT.00822)
Қандай да бір өлшем бірліктеріндегі физикалық өлшемдерді өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық шама.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(measurement‌Unit‌Code‌List‌Id атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
12.14.13. Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
қозғалтқыштың ең жоғары қуаты
M.SDE.00218
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 6
0..2
а) өлшем бірлігі
(measurement‌Unit‌Code атрибуты)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.

12.14.20. Срок эксплуатации
(casdo:‌Work‌Duration)
срок эксплуатации
M.CA.SDE.00491
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
Обозначение продолжительности времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
12.14.21. Код назначения товара
(casdo:‌Appointment‌Code)
назначение транспортного средства (для Российской Федерации)
M.CA.SDE.00065
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
12.14.22. ТПО. Код направления перемещения автотранспортного средства
(casdo:‌CRMove‌Direct‌Code)
направление перемещения
(для Российской Федерации)
M.CA.SDE.00047
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов.
Длина: 1
0..1
12.14.23. Сведения о регистрации ПТС (ПШТС)
(cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Details)
сведения о регистрации паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) (для Российской Федерации)
M.CA.CDE.00301
cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Details‌Type (M.CA.CDT.00270)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
код таможенного органа
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
*.3. Номер бланка паспорта транспортного средства, паспорта шасси транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Id‌Details)
номер бланка паспорта транспортного средства, паспорта шасси транспортного средства
M.CA.CDE.00300
cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00269)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Регистрационный номер. Код региона
(casdo:‌Auto‌Region‌Code)
код региона (регистрационный номер ТС, паспорта транспортного средства, паспорта шасси транспортного средства)
M.CA.SDE.00497
casdo:‌Auto‌Region‌Code‌Type (M.CA.SDT.00122)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2,3}
0..1
*.3.2. Серия документа
(casdo:‌Doc‌Series‌Id)
серия документа
M.CA.SDE.00498
casdo:‌Code2‌Code‌Type (M.CA.SDT.00021)
Нормализованная строка символов.
Длина: 2
1
*.3.3. Порядковый номер бланка паспорта транспортного средства, паспорта шасси транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Registration‌Id)
порядковый номер бланка паспорта транспортного средства, паспорта шасси транспортного средства
M.CA.SDE.00499
casdo:‌Vehicle‌Registration‌Id‌Type (M.CA.SDT.00123)
Нормализованная строка символов.

12.14.20. Пайдалану мерзімі
(casdo:‌Work‌Duration)
пайдалану мерзімі
M.CA.SDE.00491
bdt:‌Duration‌Type (M.BDT.00021)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес уақыт ұзақтығының белгіленуі
0..1
12.14.21. Тауардың тағайындалу мақсатының коды
(casdo:‌Appointment‌Code)
көлік құралының тағайындалуы (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.SDE.00065
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
12.14.22. ТПО. Көлік құралын өткізу бағытының коды
(casdo:‌CRMove‌Direct‌Code)
өткізу бағыты
(Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.SDE.00047
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
12.14.23. ПТС (ПШТС) тіркеу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Details)
көлік құралының паспортын (көлік құралы шассиінің паспортын) тіркеу туралы мәліметтер (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.CDE.00301
cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Details‌Type (M.CA.CDT.00270)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
0..1
*.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
1
*.3. Көлік құралының паспорты, көлік құралы шассиінің паспорты бланкісінің нөмірі
(cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Id‌Details)
көлік құралының паспорты, көлік құралы шассиінің паспорты бланкісінің нөмірі
M.CA.CDE.00300
cacdo:‌Vehicle‌Registration‌Id‌Details‌Type (M.CA.CDT.00269)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Тіркеу нөмірі. Өңірдің коды
(casdo:‌Auto‌Region‌Code)
өңірдің коды (КҚ, көлік құралы паспортының, көлік құралы шассиінің паспортының тіркеу нөмірі)
M.CA.SDE.00497
casdo:‌Auto‌Region‌Code‌Type (M.CA.SDT.00122)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: \d{2,3}
0..1
*.3.2. Құжаттың сериясы
(casdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжаттың сериясы
M.CA.SDE.00498
casdo:‌Code2‌Code‌Type (M.CA.SDT.00021)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ұзындығы: 2
1
*.3.3. Көлік құралының паспорты, көлік құралы шассиінің паспорты бланкісінің реттік нөмірі
(casdo:‌Vehicle‌Registration‌Id)
көлік құралының паспорты, көлік құралы шассиінің паспорты бланкісінің реттік нөмірі
M.CA.SDE.00499
casdo:‌Vehicle‌Registration‌Id‌Type (M.CA.SDT.00123)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.

Шаблон: \d{6,7}
1
*.4. Номер электронного паспорта транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌EPassport‌Id)
номер паспорта транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины и других видов техники) в системах электронных паспортов
M.CA.SDE.00064
casdo:‌Vehicle‌EPassport‌Id‌Type (M.CA.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [1-3][0-9]{3}0[1-4][0-9]{9}
0..1
12.14.24. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер транспортного средства (для Российской Федерации)
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный код
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
Значение буквенного кода из классификатора стран мира, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) идентификатор классификатора
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
12.14.25. Признак снятия с регистрационного учета в государстве предыдущей регистрации
(casdo:‌Deregistration‌Indicator)
признак снятия с регистрационного учета в государстве предыдущей регистрации (для Российской Федерации)
M.CA.SDE.00151
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
12.14.26. Дата вывоза товара
(casdo:‌Export‌Date)
дата временного вывоза (для Российской Федерации)
M.CA.SDE.00710
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
13. ТПО. Общая информация о взимаемых платежах
(cacdo:‌CRCommon‌Payment‌Details)
ТПО. Общая информация о взимаемых платежах
M.CA.CDE.00298
cacdo:‌CRCommon‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00266)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
13.1.  Итоговая сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
общая сумма, подлежащая уплате
M.CA.SDE.00163
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
Значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор классификатора".
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

Шаблон: \d{6,7}
1
*.4. Көлік құралының электрондық паспортының нөмірі
(casdo:‌Vehicle‌EPassport‌Id)
көлік құралы паспортының (көлік құралы, өзі жүретін машина және басқа да техника түрлері шанағының) электрондық паспорттар жүйесіндегі нөмірі
M.CA.SDE.00064
casdo:‌Vehicle‌EPassport‌Id‌Type (M.CA.SDT.00031)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: [1-3][0-9]{3}0[1-4][0-9]{9}
0..1
12.14.24. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
көлік құралының тіркеу нөмірі (Ресей Федерациясы үшін)
M.SDE.00154
csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id‌Type (M.SDT.00101)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
а) елдің коды
(country‌Code атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген код қалыптастырылған елдің кодпен белгіленуі
csdo:‌Unqualified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00159)
"Сыныптауыш идентификаторы атрибутымен айқындалған әлем елдері сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
б) сыныптауыш идентификаторы
(country‌Code‌List‌Id атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
12.14.25. Алдыңғы тіркелген мемлекеттегі тіркеу есебінен шығарудың белгісі
(casdo:‌Deregistration‌Indicator)
алдыңғы тіркелген мемлекеттегі тіркеу есебінен шығарудың белгісі (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.SDE.00151
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
12.14.26. Тауардың әкетілген күні
(casdo:‌Export‌Date)
уақытша әкетілген күні (Ресей Федерациясы үшін)
M.CA.SDE.00710
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
13. ТПО. Алынатын төлемдер туралы жалпы ақпарат
(cacdo:‌CRCommon‌Payment‌Details)
ТПО. Алынатын төлемдер туралы жалпы ақпарат
M.CA.CDE.00298
cacdo:‌CRCommon‌Payment‌Details‌Type (M.CA.CDT.00266)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
13.1. Жиынтық сома
(casdo:‌Total‌Amount)
төлеуге жататын жалпы сома
M.CA.SDE.00163
casdo:‌Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type (M.CA.SDT.00001)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 2
0..1
а) валютаның коды
(currency‌Code атрибуты)
валютаның кодпен белгіленуі
csdo:‌Currency‌Code‌V3‌Type (M.SDT.00144)
"Сыныптауышты идентификатор" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышынан әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
1
б) сыныптауыш идентификаторы
(currency‌Code‌List‌Id атрибуты)
валюталар сыныптауышының идентификаторы
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0.
Значение по умолчанию: 0
0..1
13.2.5. Кодовое обозначение способа уплаты таможенных или иных платежей, возложенных на таможенные органы
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа уплаты
M.CA.SDE.00127
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00061)
Значение кода в соответствии с классификатором способов уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 2
0..1
13.2.6. Документ об уплате платежа
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
сведения фактической уплаты и соответствующего платежного документа
M.CA.CDE.00099
cacdo:‌Payment‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00085)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.5. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
дата уплаты платежа
M.CA.SDE.00804
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.6. Налогоплательщик
(ccdo:‌Taxpayer‌Details)
совокупность реквизитов, присвоенных налоговой службой юридическому или физическому лицу
M.CDE.00019
ccdo:‌Taxpayer‌Details‌Type (M.CDT.00019)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

csdo:‌Number2‌Type (M.SDT.00096)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрдың ең көп саны: 0.
Әдепкі қалпы бойынша мәні: 0
0..1
13.2.5. Кеден органдарына жүктелген кедендік немесе өзге де төлемдерді төлеу тәсілінің кодпен белгіленуі
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
төлеу тәсілінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00127
casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code‌Type (M.CA.SDT.00061)
Алынуы кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 2
0..1
13.2.6. Төлемнің төленгені туралы құжат
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
іс жүзінде төлеудің және тиісті төлем құжатының мәліметтері
M.CA.CDE.00099
cacdo:‌Payment‌Doc‌Details‌Type (M.CA.CDT.00085)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалық (сыныптауыш) идентификаторы
(code‌List‌Id атрибуты)
оларға сәйкес код көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:‌Name500‌Type (M.SDT.00134)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты беру кезінде оған берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.5. Төлем күні
(casdo:‌Payment‌Date)
төлем төленген күн
M.CA.SDE.00804
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.6. Салық төлеуші
(ccdo:‌Taxpayer‌Details)
заңды немесе жеке тұлғаға салық қызметі берген деректемелердің жиынтығы
M.CDE.00019
ccdo:‌Taxpayer‌Details‌Type (M.CDT.00019)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.1. Салық төлеушінің идентификаторы
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның идентификаторы
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес идентификатордың мәні
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

*.6.2. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер участника экономической деятельности, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
13.3. Информация о виде таможенного платежа
(cacdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Details)
сведения об уплачиваемом платеже
M.CA.CDE.00297
cacdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Details‌Type (M.CA.CDT.00267)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
13.3.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Значение кода в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 4
1
13.3.2. Наименование вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Name)
наименование вида налогов, сборов или иного платежа в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
M.CA.SDE.00111
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1
14. Должностное лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
лицо, подписавшее документ
M.CA.CDE.00204
cacdo:‌Signing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00155)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
14.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
14.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
14.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110

*.6.2. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымды Ресей Федерациясында салықтық есепке қоюдың себебін идентификациялайтын код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.7. Бірегей идентификациялық кедендік нөмір
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік бақылау мақсаттарына арналған экономикалық қызметке қатысушының бірегей идентификациялау нөмірі
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Символдардың қалыпқа түсірілген жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
13.3. Кедендік төлемнің түрі туралы ақпарат
(cacdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Details)
төленетін төлем туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00297
cacdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Details‌Type (M.CA.CDT.00267)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
13.3.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтардың, алымдардың немесе өзге де төлемнің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00110
casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code‌Type (M.CA.SDT.00053)
Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 4
1
13.3.2. Салықтардың, алымдардың немесе өзге де төлемдердің атауы
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Name)
алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес салықтардың, алымдардың немесе өзге де төлемдердің атауы
M.CA.SDE.00111
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1
14. Құжатқа қол қойған лауазымды адам
(cacdo:‌Signing‌Details)
құжатқа қол қойған адам
M.CA.CDE.00204
cacdo:‌Signing‌Details‌Type (M.CA.CDT.00155)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
ccdo:‌Full‌Name‌Details‌Type (M.CDT.00016)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
14.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
14.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
(#xA) жолы мен (#x9) табуляциясын ажырату симолдарын қамтымайтын симолдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
14.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110