О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 июня 2018 года № 100
В соответствии со статьей 46 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 4 и 37 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 июня 2018 г. № 100
ИЗМЕНЕНИЯ,

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" № 30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 13 маусымдағы № 100 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 46-бабына және Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4 және 37-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" № 30 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 100 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30
1. Пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"Положением о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза средств защиты растений и других стойких органических загрязнителей, подлежащих использованию в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта, согласно приложению № 22.".

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"№ 22 қосымшаға сәйкес "Зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде пайдалануға жататын өсімдіктерді қорғау құралдары мен басқа да күшті органикалық ластауыштарды Еуразиялық экономикалық одақтың кеден аумағына әкелу туралы ережеде".

2. В пункте 5 слова "приложению № 22" заменить словами "приложению № 23".
3. Сноску в разделе 1.4 приложения № 1 к указанному Решению дополнить абзацем следующего содержания:
"За исключением ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза указанных в настоящем разделе средств защиты растений и других стойких органических загрязнителей, упакованных в герметически закрытые ампулы или склянки объемом от 1 до 10 мл (г) и подлежащих использованию в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта.".

2. 5-тармақтағы "№ 22 қосымшаға" деген сөздер "№ 23 қосымшаға" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Көрсетілген Шешімге № 1 қосымшаның 1.4-бөліміндегі сілтеме мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы бөлімде көрсетілген, 1-ден 10 мл-ге (г) дейінгі көлемде герметикалық жабылған ампулаларға немесе шыныларға оралған, зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде пайдалануға жататын өсімдіктерді қорғау құралдары мен басқа да күшті органикалық ластауыштарды Еуразиялық экономикалық одақтың кеден аумағына әкелуді қоспағанда.".

4. Приложение № 2 к указанному Решению дополнить разделом 2.30 следующего содержания:
"2.30. Средства защиты растений и другие стойкие органические загрязнители, подлежащие использованию в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта
Наименование товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Номер в реестре Службы подготовки аналитических обзоров по химии (КАС)
1. Альдрин
2903 82 000 0
3808 59 000 9

4. Көрсетілген Шешімге № 2 қосымша мынадай мазмұндағы 2.30-бөліммен толықтырылсын:
"2.30. Зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде пайдалануға жататын өсімдіктерді қорғау құралдары және басқа да күшті органикалық ластауыштар
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Химия бойынша аналитикалық шолуларды дайындау қызметі тізіліміндегі нөмірі (КАС)
1. Альдрин
2903 82 000 0
3808 59 000 9

2903 92 000 0
3808 59 000 9
50-29-3
Примечания к разделу:
1. Для целей настоящего раздела необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием (физическими и химическими характеристиками) товара.
2. Указанные в настоящем разделе средства защиты растений и другие стойкие органические загрязнители, подпадающие под действие приложений А и В Стокгольмской конвенции о стойких органических загрязнителях от 22 мая 2001 года, ввозятся упакованными в герметически закрытые ампулы или склянки объемом от 1 до 10 мл (г) для использования в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта.".

2903 92 000 0
3808 59 000 9
50-29-3
Бөлімге ескертпелер:
1. Осы бөлімнің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да және тауардың атауын да (физикалық және химиялық сипаттамаларын) басшылыққа алу қажет.
2. 2001 жылғы 22 мамырдағы Күшті органикалық ластауыштар туралы Стокгольм конвенциясына А және В қосымшаларының күші қолданылатын өсімдіктерді қорғау құралдары мен басқа да күшті органикалық ластауыштар зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде пайдалану үшін 1-ден 10 мл-ге (г) дейінгі көлемде герметикалық жабылған ампулаларға немесе шыныларға салынып әкелінеді.".

5. Дополнить приложением № 22 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 22
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 апреля 2015 г. № 30
ПОЛОЖЕНИЕ
о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза средств защиты растений и других стойких органических загрязнителей, подлежащих использованию в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта
I. Общие положения
1. Настоящее Положение с учетом положений пункта 5 статьи 3 Стокгольмской конвенции о стойких органических загрязнителях от 22 мая 2001 года определяет порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза (далее соответственно – ввоз, Союз) средств защиты растений и других стойких органических загрязнителей, включенных в раздел 2.30 единого перечня товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренного Протоколом о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года).
Указанные средства защиты растений и другие стойкие органические загрязнители ввозятся на таможенную территорию Союза упакованными в герметически закрытые ампулы или склянки объемом от 1 до 10 мл (г) в количестве, необходимом для их использования в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта (далее – образцы), в том числе при проведении лабораторных исследований и контроля безопасности пищевых продуктов, воды, воздуха, проведении межлабораторных сличительных испытаний, разработке методик выполнения измерений, в рамках выполнения научно-исследовательских работ.
2. Понятия, используемые в настоящем Положении, применяются в значениях, определенных Протоколом о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), международными договорами, входящими в право Союза.
3. Ввоз на таможенную территорию Союза образцов осуществляется при наличии заключения (разрешительного документа), составленного по форме, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 г. № 45 (далее – заключение (разрешительный документ)).
4. Заключение (разрешительный документ) представляется таможенному органу государства – члена Союза (далее – государство-член) при прибытии образцов на таможенную территорию Союза, за исключением случаев, указанных в пункте 8 настоящего Положения.
5. Ввоз физическими лицами образцов в качестве товаров для личного пользования запрещен.
II. Помещение под таможенные процедуры

5. Мынадай мазмұндағы № 22 қосымшамен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 30 шешіміне
№ 22 қосымша
Зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде
пайдалануға жататын өсімдіктерді қорғау құралдарын және басқа да күшті
органикалық ластауыштарды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже 2001 жылғы 22 мамырдағы Күшті органикалық ластауыштар туралы Стокгольм конвенциясының 3-бабы 5-тармағының ережелерін ескере отырып, Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамада (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) көзделген, үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесінің 2.30-бөліміне енгізілген өсімдіктерді қорғау құралдары мен басқа да күшті органикалық ластауыштарды Еуразиялық экономикалық одақтың кеден аумағына әкелудің (бұдан әрі тиісінше – Одақ, әкелу) тәртібін айқындайды.
Аталған өсімдіктерді қорғау құралдары мен басқа да күшті органикалық ластауыштар Одақтың кеден аумағына зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде (бұдан әрі – үлгілер) пайдалану үшін, оның ішінде тамақ өнімдерін, суды, ауаны зертханалық зерттеу және олардың қауіпсіздігіне бақылау жүргізу, зертханааралық салыстырмалы сынақтар жүргізу, өлшемдерді орындау әдістемелерін әзірлеу кезінде, ғылыми-зерттеу жұмыстарын орындау шеңберінде қажетті 1-ден 10 мл-ге (г) дейінгі көлемде герметикалық жабылған ампулаларға немесе шыныларға салынып әкелінеді.
2. Осы Ережеде пайдаланылатын ұғымдар Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамада (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша), Одақ құқығына кіретін халықаралық шарттарда айқындалған мәндерде қолданылады.
3. Одақтың кеден аумағына үлгілерді әкелу Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген нысан бойынша жасалған қорытынды (рұқсат құжаты) (бұдан әрі – қорытынды (рұқсат құжаты)) болған кезде жүзеге асырылады.
4. Қорытынды (рұқсат құжаты), осы Ереженің 8-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, Одақтың кеден аумағына үлгілер келген кезде Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) кеден органына ұсынылады.
5. Жеке тұлғалардың үлгілерді жеке пайдалануға арналған тауарлар ретінде әкелуіне тыйым салынады.
II. Кедендік рәсімдерге орналастыру

6. Помещение образцов под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления осуществляется при представлении таможенному органу государства-члена заключения (разрешительного документа).
7. Помещение образцов под таможенную процедуру таможенного транзита для их перевозки от таможенного органа в месте прибытия на таможенную территорию Союза до внутреннего таможенного органа осуществляется при наличии заключения (разрешительного документа), выданного для их помещения под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления.
8. Не требуется представление таможенному органу государства-члена заключения (разрешительного документа) в случае помещения образцов под таможенную процедуру таможенного транзита для их перевозки от таможенного органа в месте прибытия на таможенную территорию Союза до таможенного органа в месте убытия с таможенной территории Союза.
9. Помещение образцов под таможенные процедуры таможенного склада, переработки на таможенной территории, переработки для внутреннего потребления, свободной таможенной зоны, свободного склада, временного ввоза (допуска), беспошлинной торговли, реимпорта, уничтожения, специальной таможенной процедуры и отказа в пользу государства не допускается.
III. Выдача заключения (разрешительного документа)
10. Заключение (разрешительный документ) выдается при представлении юридическим лицом (далее – заявитель) в уполномоченный на выдачу заключений (разрешительных документов) орган государства-члена следующих документов:
а) проект заключения (разрешительного документа), оформленный в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 г. № 45;
б) копия договора (контракта), а в случае отсутствия договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
в) копия документа о постановке на учет в налоговом органе;
г) копия документа, обосновывающего необходимость ввоза конкретного количества образцов для использования в исследованиях лабораторного масштаба, а также в качестве эталонного стандарта.
11. В выдаче заключения (разрешительного документа) отказывается при наличии следующих оснований:
а) непредставление заявителем документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего Положения;
б) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных заявителем для получения заключения (разрешительного документа);
в) иные основания, предусмотренные законодательством государства-члена.".

6. Үлгілерді жеке тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсіміне орналастыру мүше мемлекеттің кеден органына қорытынды (рұқсат құжаты) ұсынылған кезде жүзеге асырылады.
7. Үлгілерді Одақтың кеден аумағына келетін жердегі кеден органынан бастап ішкі кеден органына дейін тасымалдау үшін кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастыру оларды жеке тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсіміне орналастыру үшін берілген қорытынды (рұқсат құжаты) болған кезде жүзеге асырылады.
8. Үлгілер Одақтың кеден аумағына келетін жердегі кеден органынан бастап Одақтың кеден аумағынан кететін жердегі кеден органына дейін тасымалдау үшін кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастырылған жағдайда мүше мемлекеттің кеден органына қорытындыны (рұқсат құжатын) ұсыну талап етілмейді.
9. Үлгілерді кеден қоймасының кедендік рәсіміне орналастыруға, кеден аумағында қайта өңдеуге, ішкі тұтыну үшін қайта өңдеуге, еркін кеден аймағы, еркін қойма, уақытша әкелу (жіберу), бажсыз сауда, кері импорт, жою, арнайы кедендік рәсім және мемлекет пайдасы үшін бас тартуға жол берілмейді.
III. Қорытынды (рұқсат құжатын) беру
10. Қорытынды (рұқсат құжаты) заңды тұлға (бұдан әрі – өтініш иесі) мүше мемлекеттің қорытындылар (рұқсат құжаттарын) беруге уәкілетті органына мынадай құжаттарды:
а) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және олардың транзитіне арналған қорытындының (рұқсат құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқауларға сәйкес ресімделген қорытындының (рұқсат құжатының) жобасын;
б) шарттың (келісімшарттың) көшірмесі, ал шарт (келісімшарт) болмаған кезде тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесін;
в) салық органында есепке қойылғаны туралы құжаттың көшірмесін;
г) зертханалық ауқымдағы зерттеулерде, сондай-ақ эталондық стандарт ретінде пайдалану үшін үлгілердің нақты санын әкелу қажеттігін негіздейтін құжаттың көшірмесін ұсынған кезде беріледі.
11. Мына негіздер болған кезде қорытындыны (рұқсат құжатын) беруден бас тартылады:
а) өтініш иесі осы Ереженің 10-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбаса;
б) өтініш иесі қорытынды (рұқсат құжатын) алу үшін ұсынған құжаттарда толық емес немесе дұрыс емес мәліметтер болса;
в) мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген өзге де негіздемелер болғанда.".

6. В нумерационном заголовке приложения № 22 к указанному Решению цифры "22" заменить цифрами "23".

6. Көрсетілген Шешімге № 22 қосымшаның нөмірлі тақырыбындағы "22" деген цифрлар "23" деген цифрлармен ауыстырылсын.