О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2018 года № 219.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 25 декабря 2018 г. № 219
ПЕРЕЧЕНЬ

Қолдану нәтижесінде "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, оның ішінде "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Еуразиялық экономикалық Жоғары кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсндағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2-қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
қолдану нәтижесінде "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі;
зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, оның ішінде "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі бекітілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін (КО ТР 018/2011) қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 219 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011)
Сноска. Перечень с изменением, внесенным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29.09.2020 № 118 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 1 приложения № 3
ГОСТ Р 52388-2005 "Мототранспортные средства трех- и четырехколесные. Устройства освещения и световой сигнализации. Технические требования"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 33989-2016 "Мототранспортные средства трех- и четырехколесные. Устройства освещения и световой сигнализации. Технические требования и методы испытаний"
2

Қолдану нәтижесінде "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттар ТІЗБЕСІ
N п/п
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеудің құрылымдық элементі немесе объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескерту
1
2
3
4
1
№ 3 қосымшаның 1-тармағы
МЕМСТ Р 52388-2005 "Үш және төрт доңғалақты мотокөлік құралдары. Жарық түсіру және жарық дабылы құрылғылары. Техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33899-2016 "Үш және төрт доңғалақты мотокөлік құралдары. Жарық түсіру және жарық дабылы құрылғылары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2

пункт 2 приложения № 3
ГОСТ Р 51616-2000 "Автомобильные транспортные средства. Шум внутренний. Допустимые уровни и методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 51616-2002 "Автомобильные транспортные средства. Шум внутренний. Допустимые уровни и методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 33555-2015 "Автомобильные транспортные средства. Шум внутренний. Допустимые уровни и методы испытаний"
3
пункт 3 приложения № 3
ГОСТ 33548-2015 "Автомобильные транспортные средства. Устройства для очистки воздуха салона, кабины, пассажирского помещения и фильтры к ним. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33554-2015 "Автомобильные транспортные средства. Содержание загрязняющих веществ в воздухе кабины водителя и пассажирского помещения. Технические требования и методы испытаний"
4
пункт 4 приложения № 3
ГОСТ 31507-2012 "Автотранспортные средства. Управляемость и устойчивость. Технические требования. Методы испытаний"
5
пункт 5 приложения № 3
ГОСТ Р 51266-99 "Автомобильные транспортные средства. Обзорность с места водителя. Технические требования. Методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 51266-2003 "Автомобильные транспортные средства. Обзорность с места водителя. Технические требования. Методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 33988-2016 "Автомобильные транспортные средства. Обзорность с места водителя. Технические требования и методы испытаний"
6
пункт 6 приложения № 3
ГОСТ Р 50993-96 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Требования к эффективности и безопасности"
применяется до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 50993-2003 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Требования к эффективности и безопасности"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 30593-2015 "Автомобильные транспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Требования к эффективности и безопасности"
7
пункт 7 приложения № 3
ГОСТ Р 52031-2003 "Автомобили легковые. Системы очистки ветрового стекла от обледенения и запотевания. Технические требования. Методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 33992-2016 "Автомобили легковые. Системы очистки ветрового стекла от обледенения и запотевания. Технические требования и методы испытаний"
8
пункт 8 приложения № 3
ГОСТ Р 52032-2003 "Автомобили легковые. Системы очистки и омывания ветрового стекла. Технические требования. Методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 33993-2016 "Автомобили легковые. Системы очистки и омывания ветрового стекла. Технические требования и методы испытаний"
9

№ 3 қосымшаның 2-тармағы
МЕМСТ Р 51616-2000 "Автокөлік құралдары. Ішкі шуылы. Сынаудың рұқсат етілетін деңгейі мен әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 51616-2002 "Автокөлік құралдары. Ішкі шуылы, Сынаудың рұқсат етілетін деңгейі мен әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33555-2015 "Автокөлік құралдары. Ішкі шуылы. Сынаудың рұқсат етілетін деңгейі мен әдістері"
3
№3 қосмышаның 3-тармағы
МЕМСТ 33548-2015 "Автокөлік құралдары. Салонның ауасын, кабинаны, жолаушы отыратын орынды тазалауға арналған құрылғы және оған қоса сүзгілер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33554-2015 "Автокөлік құралдары. Жүргізуші кабинасы мен жолаушы отыратын жердің ауасындағы ластаушы заттардың құрамы. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
4
№ 3 қосымшаның 4-тармағы
МЕМСТ 31507-2012 "Автокөлік құралдары. Басқарылуы және тұрақтылығы. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
5
№ 3 қосымшаның 5-тармағы
МЕМСТ Р 51266-99 "Автокөлік құралдары. Жүргізуші отырған орыннан шолу. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 51266-2003 "Автокөлік құралдары. Жүргізуші отырған орынннан шолу. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33988-2016 "Автокөлік құралдары. Жүргізуші отырған орынннан шолу. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
6
№ 3 қосымшаның 6-тарамғы
МЕМСТ Р 50993-96 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және салқындату жүйелері. Тиімділік пен қауіпсіздікке қойылатын талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 50993-2003 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және салқындату жүйелері. Тиімділік пен қауіпсіздікке қойылатын талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 30593-2015 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және салқындату жүйелері. Тиімділік пен қауіпсіздікке қойылатын талаптар"
7
№ 3 қосымшаның 7-тармағы
МЕМСТ Р 52031-2003 "Жеңіл автомобильдер. Жел әйнегін мұз басып кетуден және терлеп кетуден тазартау жүйесі. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33992-2016 "Жеңіл автомобильдер. Жел әйнегін мұз басып кетуден және терлеп кетуден тазартау жүйесі. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
8
№ 3 қосымшаның 8-тармағы
МЕМСТ Р 52032-2003 "Жеңіл автомобильдер. Жел әйнегін тазарту және жуу жүйесі. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33993-2016 "Жеңіл автомобильдер. Жел әйнегін тазарту және жуу жүйесі. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
9

пункт 9 приложения № 3
ГОСТ Р 52422-2005 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания из-под колес. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 2022-2009 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания. Технические требования и методы испытаний"
10
пункт 10 приложения № 3
ГОСТ Р 52853-2007 "Автомобили легковые. Устройства для защиты от выбросов из-под колес. Технические требования"
11
пункт 11 приложения № 3
ГОСТ 29205-91 "Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от электротранспорта. Нормы и методы испытаний"
12

№ 3 қосымашның 9-тармағы
МЕМСТ Р 52422-2005 "Жүк автомобильдері мен тіркемелер. Доңғалақтың астынан шашыраудан қорғау. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
БСТ 2022-2009 Жүк автомобильдері мен тіркемелер. Доңғалақтың астынан шашыраудан қорғау құрылғысы. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
10
№ 3 қосымшаның 10-тармағы
МЕМСТ Р 52853-2007 "Жеңіл автомобильдер. Доңғалақтан шашырайтын кірден қорғау құрылғысы. Техникалық талаптар"
11
№ 3 қосымшаның 11-тарамғы
МЕМСТ 29205-91 "Электромагнитті техникалық құралдарың бір-біріне сай келуі. Электрокөліктен шығатын индусртиалды радиокедергілер. Сынаудың нормасы мен әдістері"
12

пункт 12 приложения № 3
ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине, и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
13
пункт 14 приложения № 3
ГОСТ Р 52389-2005 "Транспортные средства колесные. Массы и размеры. Технические требования и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
СТБ 1877-2008 "Транспорт дорожный. Массы и размеры. Технические требования и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33987-2016 "Транспортные средства колесные. Массы и размеры. Технические требования и методы определения"
14
пункт 15 приложения № 3
ГОСТ 33668-2015 "Автомобильные транспортные средства. Органы управления для водителей-инвалидов с нарушением функций рук и ног. Технические требования и методы испытаний"
15
пункт 16 приложения № 3
ГОСТ Р 54619-2011 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Протоколы обмена данными автомобильной системы/устройства вызова экстренных оперативных служб с инфраструктурой системы экстренного реагирования при авариях"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33465-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Протокол обмена данными устройства/системы вызова экстренных оперативных служб с инфраструктурой системы экстренного реагирования при авариях"
ГОСТ Р 54620-2011 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Автомобильная система/устройство вызова экстренных оперативных служб. Общие технические требования" (за исключением пункта 8.1.17 и раздела И.2 приложения И)
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33464-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Устройство/система вызова экстренных оперативных служб. Общие технические требования"
16
пункт 17 приложения № 3
ГОСТ Р 54620-2011 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Автомобильная система/устройство вызова экстренных оперативных служб. Общие технические требования" (за исключением пункта 8.1.17 и раздела И.2 приложения И)
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33464-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Устройство/система вызова экстренных оперативных служб. Общие технические требования"
ГОСТ Р 54619-2011 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Протоколы обмена данными автомобильной системы/устройства вызова экстренных оперативных служб с инфраструктурой системы экстренного реагирования при авариях"
применяется

№ 3 қосымшаның 12-тармағы
МЕМСТ Р 51832-2001 "Күшпен жағатын, бензинмен жүретін іштей жану двигателі және осы двигательмен жарақтандырылған толық массасы 3,5 т. болатын автокөлік құралы. Зиянды заттардың шығарылымы. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
13
№ 3 қосымшаның 14-тармағы
МЕМСТ Р 52389-2005 "Доңғалақты көлік құралдары. Массасы мен көлемі. Техникалық талаптар мен сынау әдістері
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ 1877-2008 "Жол көлігі" Массасы мен көлемі. Техникалық талаптар мен сынау әдістері
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33987-2016 "Доңғалақты көлік құралдары. Массасы мен көлемі. Техникалық талаптар мен анықтау әдістері
14
№ 3 қосымшаның 15-тармағы
МЕМСТ 33668-2015 "Автокөлік құралдары. Аяқ-қолдары функциясында кемістігі бар мүгедек жүргізушілер үшін басқару органдары. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
15
№ 3 қосымшаның 16-тармағы
МЕМСТ Р 54619-2011 "Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария болған кезде дереу ден қою жүйесі. Авария кезінде дереу жауап қататын инфрақұрылым жүйесі бар жедел жәрдем қызметін шақыратын автомобиль жүйесі/құрылғысы деректерімен алмасу хаттамасы"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33465-2015 "Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария кезінде шұғыл жауап қататын инфрақұрылым жүйесі бар жедел жәрдем қызметін шақыратын автомобиль жүйесі/құрылғысы деректерімен алмасу хаттамасы"
МЕМСТ Р 54620-2011 "Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария кезінде оперативті түрде дереу шақыру жүйесі/құрылғысы бар автомобиль желісі. Жалпы техникалық талаптар" (И қосымшасының 8.1.17 тармағын және И.2-бөлімін қоспағанда)"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33464-2015 "Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария кезінде оперативті түрде дереу шақыру жүйесі/құрылғысы бар автомобиль желісі. Жалпы техникалық талаптар"
16
№ 3 қосымшаның 17-тармағы
МЕМСТ Р 54620-2011"Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария кезінде оперативті түрде дереу шақыру жүйесі/құрылғысы бар автомобиь желісі. Жалпы техникалық талаптар" (И қосымшасының 8.1.17 тармағын және И.2-бөлімін қоспағанда)
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33464-2015 Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария кезінде оперативті түрде дереу шақыру жүйесі/құрылғысы бар автомобиль желісі. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 54619-2011 "Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария болған кезде дереу ден қою жүйесі. Авария кезінде дереу жауап қататын инфрақұрылым жүйесі бар жедел жәрдем қызметін шақыратын автомобиль жүйесі/құрылғысы деректерімен алмасу хаттамасы"

до 31.12.2019
ГОСТ 33465-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Протокол обмена данными устройства/системы вызова экстренных оперативных служб с инфраструктурой системы экстренного реагирования при авариях"
17
пункт 1.1 приложения № 6
ГОСТ 27336-2016 "Автобетононасосы. Общие технические условия"
18
пункт 1.2 приложения № 6
ГОСТ 27339-2016 "Автобетоносмесители. Общие технические условия"
19

2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33465-2015 "Ғаламдық навигациялық спутник желісі. Авария болған кезде дереу ден қою жүйесі. Авария кезінде дереу жауап қататын инфрақұрылым жүйесі бар жедел жәрдем қызметін шақыратын автомобиль жүйесі/құрылғысы деректерімен алмасу хаттамасы"
17
№ 6 қосымшаның 1.1-тармағы
МЕМСТ 27336-2016 "Автобетон сорғылары. Жалпы техникалық талаптар"
18
№ 6 қосымшаның 1.2-тармағы
МЕМСТ 27339-2016 "Автобетон араластырғыштар. Жалпы техникалық талаптар"
19

пункт 1.3 приложения № 6
ГОСТ 27811-2016 "Автогудронаторы. Общие технические условия"
ГОСТ EN 13020-2012 "Машины для устройства, ремонта и содержания дорожных покрытий. Требования безопасности"
20
пункт 1.5 приложения № 6
ГОСТ 12.2.102-2013 "Система стандартов безопасности труда. Машины и оборудование лесозаготовительные и лесосплавные, тракторы лесопромышленные и лесохозяйственные. Требования безопасности, методы контроля требований безопасности и оценки безопасности труда"
21
пункт 1.6 приложения № 6
ГОСТ 33665-2015 "Автомобили скорой медицинской помощи. Технические требования и методы испытаний"
22

№ 6 қосымшаның 1.3-тармағы
МЕМСТ 27811-2016 "Автогудронаторлар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ EN 13020-2012 "Жол төсемдерін салуға, жөндеуге және күтіп ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
20
№ 6 қосымшаның 1.5-тармағы
МЕМСТ 12.2.102-2013 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттары жүйесі. Ағаш дайындау және ағаш ағызу машиналары мен жабдықтары, орман өнеркәсібіне және орман шаруашылығына арналған тракторлар. Қауіпсіздік талаптары, қауіпсіздік талаптарын бақылау әдістері мен еңбек қауіпсіздігін бағалау
21
№ 6 қосымшаның 1.6-тармағы
МЕМСТ 33665-2015 "Жедел медициналық жәрдем автомобильдері. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
22

пункт 1.8 приложения № 6
ГОСТ 27614-2016 "Автоцементовозы. Общие технические условия"
23
пункт 1.10 приложения № 6
ГОСТ 28385-89 "Комплексы медицинского назначения передвижные (подвижные) на автомобильных шасси. Цветографические схемы. Опознавательные знаки. Технические требования"
24
пункт 1.11 приложения № 6
ГОСТ 12.2.037-78 "Система стандартов безопасности труда. Техника пожарная. Требования безопасности"
ГОСТ Р 12.2.144-2005 "Система стандартов безопасности труда. Автомобили пожарные. Требования безопасности. Методы испытаний"
ГОСТ Р 52284-2004 "Автолестницы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
ГОСТ Р 53328-2009 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний"
СТБ 2511-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автомобили пожарные основные. Общие технические требования. Методы испытаний"
СТБ 2512-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автолестницы пожарные и их составные части. Общие технические требования. Методы испытаний"
СТБ 2513-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
СТ РК 1976-2010 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические условия"
СТ РК 1980-2010 "Техника пожарная. Автомобили пожарные основные. Общие технические условия"
СТ РК 1981-2010 "Техника пожарная. Автолестницы пожарные. Общие технические условия"
25
пункт 1.13 приложения № 6
ГОСТ 31544-2012 "Машины для городского коммунального хозяйства и содержания дорог. Специальные требования безопасности"
ГОСТ EN 1501-1-2014 "Мусоровозы. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 1. Мусоровозы с задней загрузкой"
ГОСТ EN 1501-2-2012 "Мусоровозы. Общие технические требования и требования безопасности. Часть 2. Мусоровозы с боковой загрузкой"
ГОСТ EN 13019-2012 "Машины для очистки дорожных покрытий. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13021-2012 "Машины для зимнего содержания дорог. Требования безопасности"
ГОСТ EN 13524-2012 "Машины для содержания автомобильных дорог. Требования безопасности"
26
пункт 1.14 приложения № 6
ГОСТ 12.2.088-83 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование наземное для освоения и ремонта скважин. Общие требования безопасности"
применяется
до 01.03.2019
27
пункт 1.15 приложения № 6
ГОСТ Р 53814-2010 "Автомобили для перевозки денежной выручки и ценных грузов. Технические требования и методы испытаний"

№ 6 қосымшаның 1.8-тармағы
МЕМСТ 27614-2016 "Цемент тасушы автомобильдер. Жалпы техникалық талаптар"
23
№ 6 қосымшаның 1.10-тармағы
МЕМСТ 28385-89 "Автомобиль шассиі бар медициналық жылжымалы комплекстер (жылжымалы. Түсті графикалық схемалар. Айырым белгілері.Техникалық талаптар"
24
№ 6 қосымшаның 1.11-тармағы
МЕМСТ 12.2.037-78 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт автомобилі. Қауіпсіздік талаптары"
МЕМСТ Р 12.2.144 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52284-2004 "Өртке арналған, автосатылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53328-2009 "Өрт техникасы. Негізгі өрт машиналары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
БСТ 2511-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өртке арналған негізгі машиналар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
БСТ 2512-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өртке арналған автосатылар және олардың құрамдас бөлімдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
БСТ 2513-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өртке арналған автосатылар және олардың құрамдас бөлімдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
ҚР СТ 1976-2010 "Өрт техникасы. Өртке арналған автокөтергіш. Жалпы техникалық талаптар"
ҚР СТ 1980-2010 "Өрт техникасы. Өртке арналған автомобильдер. Жалпы техникалық талаптар"
ҚР СТ 1981-2010 "Өрт техникасы. Өртке арналған автосатылар. Жалпы техникалық талаптар"
25
№ 6 қосымшаның 1.13-тармағы
МЕМСТ 31544-2012 "Қалалық коммуналдық шаруашылыққа және жолдарды ұстап-күтуге арналған машиналар. Арнайы қауіпсіздік талаптары"
МЕМСТ EN 1501-1-2014 "Қалдық тасушы машианалар. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары. 1-бөлім. Артында тиейтіні бар қалдық тасығыш машиналар"
МЕМСТ EN 1501-2-2012 "Қалдық тасушы машианалар. Жалпы техникалық талаптар және қауіпсіздік талаптары. 2-бөлім. Жанында тиейтіні бар қалдық тасығыш машиналар"
МЕМСТ EN 13019-2012 "Жол төселімдерін тазалауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
МЕМСТ EN 13021-2012 "Қысқы уақытта жолды күтіп-ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
МЕМСТ EN 13524-2012 "Автомобиль жолдарын күтіп-ұстауға арналған машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
26
№ 6 қосымшаның 1.14-тармағы
МЕМСТ 12.2.088-83 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Скважиналарды игеруге және жөндеуге арналған жер үсті жабдығы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
2019 ж. 01.03 дейін қолданылады
27
№ 6 қосымшаның 1.15-тармағы
МЕМСТ Р 53814-2010 "Ақшалай түсімдер мен құнды жүктерді тасымалдауға арналған автомобильдер. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"

СТБ 51.3.01-96 "Оборудование и технические средства для обеспечения банковской деятельности. Автомобили для инкассации денежной выручки и перевозки ценных грузов. Классификация и общие технические требования"
28
пункт 1.16 приложения № 6
ГОСТ Р 51160-98 "Автобусы для перевозки детей. Технические требования"
применяется
до 31.12.2019
СТБ 2025-2009 "Автобусы для перевозки детей. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33552-2015 "Автобусы для перевозки детей. Технические требования и методы испытаний"
29
пункт 1.18 приложения № 6
СТБ ЕН 13081-2006 "Цистерны для перевозки опасных грузов. Рабочее оборудование. Переходник и соединитель для паросборника"
СТБ ЕН 13082-2006 "Цистерны для перевозки опасных грузов. Рабочее оборудование. Клапан отвода паров"
СТБ ЕН 13083-2006 "Цистерны для перевозки опасных грузов. Рабочее оборудование. Переходник для нижнего налива и слива"
СТБ ЕН 13922-2006 "Цистерны для перевозки опасных грузов. Рабочее оборудование. Системы ограничения наполнения жидким топливом"
ГОСТ 25560-82 "Устройства дыхательные цистерн для нефтепродуктов. Технические условия"
ГОСТ 25570-82 "Крышки люков цистерн для нефтепродуктов. Типы, основные параметры и размеры"
ГОСТ 33666-2015 "Автомобильные транспортные средства для транспортирования и заправки нефтепродуктов. Технические требования"
СТ РК СТБ ЕН 13922-2010 "Цистерны для перевозки опасных грузов. Рабочее оборудование. Системы ограничения наполнения жидким топливом"
СТ РК 1420-2005 "Автомобильные транспортные средства для транспортирования и заправки нефтепродуктов. Типы, параметры и общие технические требования"
30
пункт 1.19 приложения № 6
ГОСТ 9218-2015 "Автомобильные транспортные средства для перевозки пищевых жидкостей. Технические требования и методы испытаний"
31
пункт 1.20 приложения № 6
ГОСТ 21561-76 "Автоцистерны для транспортирования сжиженных углеводородных газов на давление
до 1,8 МПа. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 21561-2017 "Автоцистерны для транспортирования сжиженных углеводородных газов на давление
до 1,8 МПа. Технические требования и методы испытаний"
32
пункт 1.21 приложения № 6
ГОСТ 33546-2015 "Автомобильные транспортные средства оперативно-служебные для перевозки лиц, находящихся под стражей. Технические требования и методы испытаний"
33
пункт 1.22 приложения № 6
ГОСТ EN 280-2016 "Платформы рабочие мобильные подъемные. Расчеты конструкции. Критерии устойчивости. Безопасность. Контроль и испытания"

БСТ 51.3.01-96 "Банк қызметін қамтамасыз етуге арналған жабдықтар мен техникалық құралдар. Ақшалай түсімдер мен құнды жүктерді инкоссолауға арналған автомобильдер. Сыныптауыш және жалпы техникалық талаптар"
28
№ 6 қосымшаның 1.16-тармағы
МЕМСТ Р 51160-98 "Балаларды тасуға арналған автобустар. Техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ 2025-2009 "Балаларды тасуға арналған автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33552-2015 "Балаларды тасуға арналған автобустар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
29
№ 6 қосымшаның 1.18-тарамғы
БСТ ЕН 13081-2006 "Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар. Жұмыс жабдығы. Бу жинауға арналған жалғастырғыш тетік және дәнекер"
БСТ ЕН 13082-2006 "Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар. Жұмыс жабдығы. Бу шығаратын клапандар
БСТ ЕН 13083-2006 "Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар. Жұмыс жабдығы. Төменнен құюға және төгуге арналған жалғастырғыш тетік"
БСТ ЕН 13922-2006 "Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар. Жұмыс жабдығы. Сұйық отынды толтыруды шектейтін желілер"
МЕМСТ 25560-82 "Мұнай өнімдеріне арналған ауа кіретін тесіктері бар цистерналар құрылғылары. Техникалық шартатры"
МЕМСТ 25570-82 "Мұнай өнімдеріне арналған цистерналар люктерінің қақпағы. Типтері, негізгі параметрлері және мөлшері"
МЕМСТ 33666-2015 ""Мұнай өнімдерін тасымалдауға және құюға арналған автокөлік құралдары. Техникалық талаптар"
ҚР СТ БСТ ЕН 13922-2010 "Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар. Жұмыс жабдығы. Сұйық отынды толтыруды шектейтін желілер"
ҚР СТ 1420-2005 "Мұнай өнімдерін тасымалуға және құюға арналған автокөлік құралдары. Типтері, параметрлері және жалпы техникалық талаптары"
30
№ 6 қосымшаның 1.19-тармағы
МЕМСТ 9218-2015 "Тамақ өнімдерін тасымалдауға арналған автокөлік құрлдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
31
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
МЕМСТ 21561-76 "1,8 МПа қысымға дейін сұйытылған көмірсутегі газдарын тасымалдауға арналған автоцистерналар, Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04 дейін қолданылады
МЕМСТ 21561-2017 1,8 МПа қысымға дейін сұйытылған көмірсутегі газдарын тасымалдауға арналған автоцистерналар, Техникалық талаптар және сынау әдістері"
32
№ 6 қосымшаның 1.21-тармағы
МЕМСТ 33546-2015 "Күзетпен ұсталатын адамдарды тасымалдауға арналған оперативтік-қызметтің автокөлік құралдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
33
№ 6 қосымшаның 1.21-тармағы
МЕМСТ EN 280-2016 "Мобильді көтергіші бар жұмыс платформалары. Конструкция есептері. Мықтылық критерийлері. Қауіпсіздігі. Бақылау және сынау"

ГОСТ Р 53037-2013 (ИСО 16368:2010) "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности, испытания"
34
пункт 2.1 приложения № 6
ГОСТ EN 474-1-2013 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ Р ИСО 20474-1-2011 "Машины землеройные. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
ГОСТ 12.2.004-75 "Система стандартов безопасности труда. Машины и механизмы специальные для трубопроводного строительства. Требования безопасности"
ГОСТ 12.2.011-2012 "Система стандартов безопасности труда. Машины строительные, дорожные и землеройные. Общие требования безопасности"
35
пункт 2.2 приложения № 6
ГОСТ 27472-87 "Средства автотранспортные специализированные. Охрана труда, эргономика. Требования"
36
подпункт 2.2.12 пункта 2.2 приложения № 6
ГОСТ 23941-2002 "Шум машин. Методы определения шумовых характеристик. Общие требования"
37
пункт 2.3 приложения № 6
ГОСТ 12.4.026-2015 "Система стандартов безопасности труда. Цвета сигнальные, знаки безопасности и разметка сигнальная. Назначение и правила применения. Общие технические требования и характеристики. Методы испытаний"
38
пункт 2.4 приложения № 6
ГОСТ Р 50574-2002 "Автомобили, автобусы и мотоциклы оперативных служб. Цветографические схемы, опознавательные знаки, надписи, специальные световые и звуковые сигналы. Общие требования"
СТБ 1738-2007 "Транспортные средства оперативного назначения. Цветографическая окраска, опознавательные знаки, специальные световые и звуковые сигналы. Технические требования"
СТБ 1835-2008 "Транспортные средства оперативного назначения органов внутренних дел и внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Беларусь. Требования к цветографическим схемам, надписям, световым и звуковым сигналам транспортных средств"
СТБ 1840-2009 "Транспортные средства оперативного назначения военной автомобильной инспекции вооруженных сил Республики Беларусь. Требования к цветографическим схемам, надписям, световым и звуковым сигналам транспортных средств"
СТ РК 1863-2018 "Автомобили, автобусы и мотоциклы оперативных и специальных служб. Цветографические схемы, опознавательные знаки, надписи, специальные световые и звуковые сигналы. Общие требования"
39
пункт 3.1 приложения № 6
ГОСТ 16514-96 "Гидроприводы объемные. Гидроцилиндры. Общие технические требования"
ГОСТ 17411-91 "Гидроприводы объемные. Общие технические требования"
ГОСТ Р 52543-2006 "Гидроприводы объемные. Требования безопасности"
40
пункт 3.2 приложения № 6
ГОСТ 12.2.062-81 "Система стандартов безопасности труда. Оборудование производственное. Ограждения защитные"
41

МЕМСТ Р 53037-2013 (ИСО 16368:2010) "Мобильді көтергіші бар жұмыс платформалары. Конструкция есептері, қауіпсіздік талаптары, сынау"
34
№ 6 қосымшаның 2.1-тармағы
МЕМСТ EN 474-1-2013 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 1-бөлім. Жалпы талаптар"
МЕМСТ Р ИСО 20474-1-2011 "Жер қазатын машиналар. Қауіпсіздік. 1-бөлім. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 12.2.004-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құбыр салу құрылысына арналған арнайы машиналар мен механизмдер. Қауіпсіздік талаптары"
МЕМСТ 12.2.011-2012 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Құрылыс, жол және жер қазу машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
35
№ 6 қосымшаның 2.2-тармағы
МЕМСТ 27472-87 "Мамандандырылған автокөлік құралдары. Еңбек қорғау. Эргономика. Талаптар"
36
№6 қосымшаның 2.2-тармағының 2.2.12) тармақшасы
МЕМСТ 23941-2002 "Машинаның шуылы. Шудың сипатын анықтау әдістері. Жалпы талаптар"
37
№ 6 қосымшаның 2.3-тармағы
МЕМСТ 12.4.026-2015 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дыбыс беру түстері, қауіпсіздік белгілері және дыбыс беру разметкасы. Қолданылу мақсаты мен қағидалары. Жалпы техникалық талаптары және сипаттамасы. Сынау әдістері"
38
№ 6 қосымшаның 2.4-тармағы
МЕМСТ Р 50574-2002 "Оперативті қызметтің автомобиьдері, автобустары және мотоциклдері. Түсті графикалық схемалары, айырым белгілері, жазулары, арнайы жарық және дыбыс сигналдары. Жалпы талаптар"
БСТ 1738-2007 "Оперативті қызметтің көліктері. Түстіграфикалық бояулары, айырым белгілері мен дыбыс беру сигналдары. Техникалық талаптар"
БСТ 1835-2008 "Беларусь Республикасының Ішкі істер министрлігінің ішкі істер органдары мен ішкі әскерлерінің оперативті қызметінің көлік құралдары. Түсті графикалық схемалары, айырым белгілері, жазулары, арнайы жарық және дыбыс сигналдарына қойылатын талаптар"
БСТ 1840-2009 "Беларусь Республикасының Қарулы күштерінің оперативті қызметінің көлік құралдарыі. Түстіграфикалық схемалары, айырым белгілері, жазулары, арнайы жарық және дыбыс сигналдарына қойылатын талаптар"
ҚР СТ 1863-2008 МЕМСТ Р 50574-2002 "Оперативті қызметтің автомобиьдері, автобустары және мотоциклдері. Түстіграфикалық схемалары, айырым белгілері, жазулары, арнайы жарық және дыбыс сигналдары. Жалпы талаптар"
39
№ 6 қосымшаның 3.1-тармағы
МЕМСТ 16514-96 "Көлемді гидроприводтар. Гидроцелиндирлер. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 17411-91 "Көлемді гилроприводтар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 52543-2006 "Көлемді гидроприводтар. Жалпы техникалық талаптар"
40
№ 6 қосымшаның 3.2-тармағы
МЕМСТ 12.2.062-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өндірістік жабдық. Қорғаныс қоршаулары"
41

пункт 3.3 приложения № 6
ГОСТ 12.1.003-2014 "Система стандартов безопасности труда. Шум. Общие требования безопасности"
42
пункт 3.4 приложения № 6
ГОСТ 12.2.085-2002 "Сосуды, работающие под давлением. Клапаны предохранительные. Требования безопасности"
применяется
до 01.11.2018
ГОСТ 12.2.085-2017 "Арматура трубопроводная. Клапаны предохранительные. Выбор и расчет пропускной способности"
43
пункт 1 приложения № 7
ГОСТ Р 51980-2002 "Транспортные средства. Маркировка. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2019
СТБ 984-2009 "Средства транспортные. Маркировка. Технические требования"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33990-2016 "Транспортные средства. Маркировка. Технические требования"
44
пункт 2 приложения № 7
ГОСТ Р 51980-2002 "Транспортные средства. Маркировка. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2019
СТБ 984-2009 "Средства транспортные. Маркировка. Технические требования"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33990-2016 "Транспортные средства. Маркировка. Технические требования"
45
пункт 4 приложения № 7
ГОСТ Р 50577-93 "Знаки государственные регистрационные транспортных средств. Типы и основные размеры. Технические требования"
СТБ 914-99 "Знаки регистрационные и знак отличительный транспортных средств. Типы и основные размеры, технические требования, методы испытаний"
СТ РК 986-2012 "Транспорт дорожный. Знаки государственные регистрационные номерные со световозвращающей поверхностью для механических транспортных средств и их прицепов и заготовки для знаков. Технические условия"
46
пункты 1 – 10 приложения № 8
ГОСТ Р 51709-2001 "Автотранспортные средства. Требования безопасности к техническому состоянию и методы проверки"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33997-2016 "Колесные транспортные средства. Требования к безопасности в эксплуатации и методы проверки"
СТБ 1280-2004 "Дорожные транспортные средства. Требования безопасности к техническому состоянию и методы проверки"
применяется
до 31.12.2019
СТБ 1641-2006 "Транспорт дорожный. Требования к техническому состоянию по условиям безопасности движения. Методы проверки"
СТБ 1729-2016 "Транспорт дорожный. Троллейбусы. Требования к техническому состоянию по условиям безопасности движения. Методы проверки"
СТБ 1730-2016 "Средства мототранспортные. Требования к техническому состоянию по условиям безопасности движения. Методы проверки"
47
пункт 9.1 приложения № 8
ГОСТ Р 54942-2012 "Газобаллонные автомобили с искровыми двигателями. Выбросы вредных (загрязняющих) веществ с отработавшими газами. Нормы и методы контроля при оценке технического состояния"

№ 6 қосымшаның 3.3-тармағы
МЕМСТ 12.1.003-2014 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Шуыл.Жалпы қауіпсіздік талаптары"
42
№ 6 қосымшаның 3.4-тармағы
МЕМСТ 12.2.085-2002 "Қысыммен жұмыс істейтін ыдыстар. Сақтандырғыш клапандар. Қауіпсіздік талаптары"
2018 ж. 01.11 дейін қолданылады
МЕМСТ 12.2.085-2017 "Құбыржол арматурасы. Сақтандырғыш клапандар. Өткізу қабілетін таңдау және есептеу"
43
№ 7 қосымшаның 1-тармағы
МЕМСТ Р 51980-2002 "Көлік құралдары. Таңбалау. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ 984-2009 "Көлік құралдары. Таңбалау. Техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33990-2016 "Көлік құралдары. Таңбалау. Техникалық талаптар"
44
№ 7 қосымшаның 2-тармағы
МЕМСТ Р 51980-2002 "Көлік құралдары. Таңбалау. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ 984-2009 "Көлік құралдары. Таңбалау. Техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33990-2016 "Көлік құралдары. Таңбалау. Техникалық талаптар"
45
№ 7 қосымшаның 4-тармағы
МЕМСТ Р 50577-93 "Көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу белгілері. Типтері мен негізгі мөлшерлері. Техникалық талаптар"
БСТ 914-99 "Көлік құралдарының тіркеу белгілері және айырым белгісі. Типтері мен негізгі мөлшерлері, техникалық талаптар, сынау әдістері"
ҚР СТ 986-2012 "Жол көлігі. Механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелері мен белгілерді дайындауға арналған үстіңгі жағында жарық қайтарғышы бар мемлекеттік тіркеу нөмірлері белгілері. Техникалық талаптары"
46
№ 8 қосымшаның 1-10-тармақтары
МЕМСТ Р 51709-2001 "Автокөлік құралдары.Техникалық жағдайына қойылатын талаптар және тексеру әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33997-2016 "Доңғалақты көлік құралдары. Пайдалану қауіпсізідігіне қойылатын талаптар және тексеру әдістері"
БСТ 1280-2004 "Жол көлік құралдары. Техникалық жағдайына қойылатын талаптар және тексеру әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ 1641-2006 "Жол көлігі. Қозғалу қауіпсіздігі жағдайына қойылатын талаптар. Тексеру әдістері"
БСТ 1729-2016 "Жол көлігі. Троллейбустар. Қозғалу қауіпсіздігі жағдайына қойылатын талаптар. Тексеру әдістері"
БСТ 1730-2016 "Мотокөлік құралдары. Қозғалу қауіпсіздігі жағдайына қойылатын талаптар. Тексеру әдістері"
47
№ 8 қосымшаның 9.1-тармағы
МЕМСТ Р 54942-2012 "Ұшқынды қозғалтқыштары бар газ баллонды автомобильдер. Пайдаланғаннан кейін газдың зиянды шығарындылары (ластаушы). Техникалық жағдайын бағалау кезінде бақылаудың нормалары мен әдістері"

ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине, и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
48
пункт 1 приложения № 10
ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине, и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53838-2010 "Двигатели автомобильные. Допустимые уровни шума и методы измерения"
49

МЕМСТ Р 51832-2001 "Бензинмен жүретін, сырттан тұтандыратын ішкі қозғалтқыштары бар және толық массасы 3,5 т., осы қозғалтқыштармен жарақтандырылған автокөліктер.Зиянды заттардың шығарындылары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
48
№ 10 қосымшаның 1-тармағы
МЕМСТ Р 51832-2001 "Бензинмен жүретін, сырттан тұтандыратын ішкі қозғалтқыштар және толық массасы 3,5 т., осы қозғалтқыштармен жарақтандырылған автокөліктер.Зиянды заттардың шығарындылары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53838-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Шуылдың рұсқсат етілген деңгейі және өлшеу әдістері"
49

пункт 2 приложения № 10
ГОСТ Р 53838-2010 "Двигатели автомобильные. Допустимые уровни шума и методы измерения"
50
пункт 3 приложения № 10
ГОСТ ISO 11439-2014 "Газовые баллоны. Баллоны высокого давления для хранения на транспортном средстве природного газа как топлива. Технические условия"
ГОСТ 25651-2015 "Приборы автомобилей контрольно-измерительные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 10362-2017 "Рукава резиновые напорные с нитяным усилением без концевой арматуры. Технические условия"
ГОСТ Р 51753-2001 "Баллоны высокого давления для сжатого природного газа, используемого в качестве моторного топлива на автомобильных транспортных средствах. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33986-2016 "Автомобильные транспортные средства. Баллоны высокого давления для компримированного природного газа, используемого в качестве моторного топлива. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
51
пункт 8 приложения № 10
ГОСТ Р 52431-2005 "Автомобильные транспортные средства. Аппараты тормозных систем с гидравлическим приводом тормозов. Технические требования и методы испытаний"
52
пункт 9 приложения № 10
ГОСТ 25452-2017 "Рукава резиновые высокого давления с металлическими навивками без концевой арматуры. Технические условия"
ГОСТ 30731-2016 "Цилиндры, трубки и шланги гидропривода тормозов и сцепления транспортных средств. Общие технические требования, правила приемки и методы контроля"
ГОСТ Р 51190-98 "Трубопроводы тормозного пневматического привода автотранспортных средств с применением полиамидных труб. Общие технические требования"
ГОСТ Р 52452-2005 "Автомобильные транспортные средства. Трубки и шланги гидравлического и пневматического приводов тормозов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53834-2010 "Автомобильные транспортные средства. Шланги для гидравлических систем. Технические требования и методы испытаний"
53
пункт 10 приложения № 10
ГОСТ Р 52847-2007 "Автомобильные транспортные средства. Тормозные механизмы. Технические требования и методы стендовых испытаний"
54
пункт 11 приложения № 10
ГОСТ Р 53805-2010 "Автомобильные транспортные средства. Рычаги регулировочные барабанных тормозных механизмов грузовых автомобилей и автобусов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53806-2010 "Автомобильные транспортные средства. Тросы привода стояночной тормозной системы. Технические требования и методы испытаний"

№ 10-қосымшаның 2-тармағы
МЕМСТ Р 53838-2010 ""Автомобиль қозғалтқыштары. Шуылдың рұқсат етілген деңгейі және өлшеу әдістері"
50
№ 10 қосымшаның 3-тармағы
МЕМСТ ISO 11439-2014 "Газ баллондары. Табиғи газды отын ретінде көлік құралдарында сақтауға арналған газ баллондары. Техникалық жағдайлар"
МЕМСТ 25651-2015 "Бақылау-өлшеу автомобильдерінің приборлары.
Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 10362-2017 "Ұшында арматурасы жоқ жіппен бекітілген резина тегеурінді жең. Техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 51753-2001 "Автомобиль көліктерінде мотор отыны ретінде пайдаланылатын сығымдалған табиғи газға арналған жоғары қысымды баллондар. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33986-2016 "Автокөлік құралдары. Мотор отыны ретінде пайдаланылатын сығымдалған табиғи газға арналған жоғары қысымды баллондар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотракторға арналған электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотракторға арналған электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
51
№ 10 қосымшаның 8-тармағы
МЕМСТ Р 52431-2005 Автокөлік құралдары. Гидравликалық тежегіш жетегі бар тежегіш жүйесінің аппараттары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
52
№ 10 қосымшаның 9-тармағы
МЕМСТ 25452-2017 "Ұшында арматурасы жоқ металл орамалары бар жоғары қысымды резеңке жең. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 30731-2016 "Тежегіштердің гидрожетектерінің цилиндрлері, трубкалары мен шлангілері. Жалпы техникалық талаптар, қабылдау қағидасы және бақылау әдістері"
МЕМСТ Р 51190-98 "Полиамидті трубаларды қолдану арқылы автокөлік құралдарының тежегіштік пневматикалық жетегінің трубопроводтары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 52452-2005 "Автомобиль көлік құралдары. Гидравликалық және пневматикалық тежегіш жетектерінің түтікшелері мен шлангілері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53834-2010 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық жүйенің шлангілері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
53
№ 10 қосымшаның 10-тармағы
МЕМСТ Р 52847-2007 "Автокөлік құралдары. Тежегіш механизмдері. Техникалық талаптар және Стендтік сынау әдістері"
54
№ 1 қосымшаның 11-тармағы
МЕМСТ Р 53805-2010 "Автокөлік құралдары. Жүк автомобильдері мен автобустардың реттегіш барабанды тежегіштерінің иінтірегі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53806-2010 "Автокөлік құралдары. Тұрақтауға арналған тежегіш жүйесі жетігінің тростары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"

ГОСТ Р 55522-2013 "Автомобильные транспортные средства. Рычаги регулировочные для барабанных тормозов грузовых автомобилей и автобусов с автоматической регулировкой. Технические требования и методы испытаний"
55
пункт 13 приложения № 10
ГОСТ ISO 1728-2013 "Транспорт дорожный. Пневматические тормозные соединения между буксирующими и буксируемыми транспортными средствами. Взаимозаменяемость"
ГОСТ 33603-2015 "Пневматические тормозные соединения между буксирующими и буксируемыми автомобильными транспортными средствами. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52848-2007 "Автомобильные транспортные средства. Аппараты пневматического тормозного привода. Общие технические требования"
ГОСТ 33547-2015 "Автомобильные транспортные средства. Ресиверы (баллоны) воздушные. Технические требования и методы испытаний"
56
пункт 14 приложения № 10
ГОСТ 33543-2015 "Автомобильные транспортные средства. Камеры тормозные пневматических приводов. Технические требования и методы испытаний"
57
пункт 15 приложения № 10
ГОСТ Р 52850-2007 "Автомобильные транспортные средства. Компрессоры одноступенчатого сжатия. Технические требования и методы испытаний"
58
пункт 16 приложения № 10
ГОСТ Р 52433-2005 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры шаровые. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52453-2005 "Автомобильные транспортные средства. Механизмы рулевые с гидравлическим усилителем и рулевые гидроусилители. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53835-2010 "Автомобильные транспортные средства. Элементы рулевого привода и направляющего аппарата подвески. Технические требования и методы испытаний"
59
пункт 18 приложения № 10
ГОСТ Р 52433-2005 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры шаровые. Технические требования и методы испытаний"
60
пункт 19 приложения № 10
ГОСТ 30599-97 (ИСО 3006-76, ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Колеса из легких сплавов для пневматических шин. Общие технические условия"
ГОСТ 10409-74 (ИСО 4107:1998) "Колеса автомобильные с разборным ободом. Основные размеры. Общие технические требования"
ГОСТ Р 50511-93 (ИСО 3006-76, ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Колеса из легких сплавов для пневматических шин. Общие технические условия"
ГОСТ 33544-2015 "Автомобильные транспортные средства. Колеса дисковые. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53824-2010 "Автомобильные транспортные средства. Колеса неразборные. Технические требования и методы испытаний"
61
пункт 25 приложения № 10
ГОСТ 2349-75 "Устройства тягово-сцепные системы "крюк-петля" автомобильных и тракторных поездов. Основные параметры и размеры. Технические требования"

МЕМСТ Р 55522-2013 "Автокөлік құралдары. Жүк автомобильдері мен автобустардың автоматты түрде реттейтін реттегіш барабанды тежегіштерінің иінтірегі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
55
№10 қосымшаның 13-тармағы
МЕМСТ ISO 1728-2013 "Жол көлігі. Сүйрететін және сүйретілетін көлік құралдары арасындағы пневматикалық тежегіш қосқыштары. Өзара алмасушылық"
МЕМСТ 33603-2015 ""Сүйрететін және сүйретілетін көлік құралдары арасындағы пневматикалық тежегіш қосқыштары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52848-2007 "Автомобиль көлігінің құралдары. Пневматикалық тежегіш жетектердің аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 33547-2015 "Автомобиль көлігінің құралдары. Ауа ресиверлері (баллондары) Техникалық талаптар және сынау әдістері"
56
№ 10 қосымшаның 14-тармағы
МЕМСТ 33543-2015 "Автомобиль көлігінің құралдары. Пневматикалық жетектердің тежегіш камералары.Техникалық талаптар және сынау әдістері"
57
№ 10 қосымшаның 15-тармағы
МЕМСТ Р 52850-2007 "Автомобиль көлігінің құралдары. Бір сатылы қысым компрессорлары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
58
№ 10 қосымшаның 16-тармағы
МЕМСТ Р 52433-2005 "Автомобиль көлігінің құралдары. Шар тәріздес шарнирлер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52453-2005 "Автомобиль көлігінің құралдары. Гидравликалық күшейткіші бар рөл механизмдері және гидрокүшейткіш рөлдер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53835-2010 "Автомобиль көлігінің құралдары. Рөлдік жетектің және аспаның бағыт беруші аппаратының элементтері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
59
№ 10 қосымшаның 18-тармағы
МЕМСТ Р 52433-2005 "Автомобиль көлігінің құралдары. Шар тәріздес шарнирлер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
60
№ 10 қосымшаның 19- тармағы
МЕМСТ 30599-97 (ИСО 3006-76, ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Пневматикалық шиналарға арналған жеңіл құймадан жасалған доңғалақтар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 10409-74 (ИСО 4107:1998) "Жиналмалы тоғыны бар автомобиль доңғалақтары. Негізгі мөлшерлері. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 50511-93 (ИСО 3006-76, ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Пневматикалық шиналарға арналған жеңіл құймалардан жасалған доңғалақтар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 33544-2015 "Автокөлік құралдары. Дискілік доңғалақ. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53824-2010 "Автокөлік құралдары. Жиналмайтын доңғалақтар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
61
№ 10 қосымшаның 25-тармағы
МЕМСТ 2349-75 "Автомобиль және трактор поездарының "ілмек-ілгек" тарту-тіркеу жүйесінің құрылғылары. Негізгі параметрлері мен мөлшері. Техникалық талаптар"

ГОСТ 25907-89 "Устройства буксирные автомобилей. Общие технические требования. Методы испытаний"
62
пункт 26 приложения № 10
ГОСТ Р 53817-2010 "Автомобильные транспортные средства. Гидроцилиндры телескопические одностороннего действия. Технические требования и методы испытаний"
63
пункт 27 приложения № 10
ГОСТ Р 53807-2010 "Автомобильные транспортные средства. Гидроцилиндры и насосы гидравлических механизмов опрокидывания кабин. Технические требования и методы испытаний"
64

МЕМСТ 25907-89 "Тартқыш автомобильдердің құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
62
№ 10 қосымшаның 26-тармағы
МЕМСТ Р 53817-2010 "Автокөлік құралдары. Біржақты телескопиялық қозғалудың гидроцилиндрлері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
63
№ 10 қосымшаның 27-тармағы
МЕМСТ Р 53807-2010 "Автокөлік құралдары. Кабинаны төңкерудің гидравликалық механизмдерінің гидроцилиндрлері мен насостары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
64

пункт 28 приложения № 10
ГОСТ 6286-2017 "Рукава резиновые высокого давления с металлическими оплетками без концевой арматуры. Технические условия"
ГОСТ 10362-2017 "Рукава резиновые напорные с нитяным усилением без концевой арматуры. Технические условия"
ГОСТ 25452-2017 "Рукава резиновые высокого давления с металлическими навивками без концевой арматуры. Технические условия"
65
пункт 38 приложения № 10
ГОСТ 18699-73 "Стеклоочистители электрические. Технические условия"
применяется до 01.04.2019
ГОСТ 18699-2017 "Стеклоочистители электрические. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
66
пункт 39 приложения № 10
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
67
пункт 63 приложения № 10
ГОСТ 1578-76 "Спидометры автомобильные и мотоциклетные с приводом от гибкого вала. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 1578-2017 "Спидометры автомобильные и мотоциклетные с приводом от гибкого вала. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 12936-82 "Спидометры автомобильные с электроприводом. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 12936-2017 "Спидометры автомобильные с электроприводом. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 25651-2015 "Приборы автомобилей контрольно-измерительные. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 1745-2007 "Спидометры автомобильные. Требования к эксплуатации и пломбированию"
68
пункт 65 приложения № 10
ГОСТ Р 53831-2010 "Автомобильные транспортные средства. Тахографы. Технические требования к установке"
ГОСТ 34005-2016 "Автомобильные транспортные средства. Тахографы цифровые. Технические требования и методы испытаний"
69
пункт 66 приложения № 10
ГОСТ Р 53823-2010 "Автомобильные транспортные средства. Дополнительные противоугонные устройства. Технические требования и методы испытаний"
70
пункт 71 приложения № 10
ГОСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Батареи аккумуляторные свинцовые стартерные для автотракторной техники. Общие технические условия"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
71
пункт 72 приложения № 10
ГОСТ 23544-84 "Жгуты проводов для автотракторного электрооборудования. Общие технические условия"

№ 10 қосымшаның 28-тармағы
МЕМСТ 6286-2017 "Ұштық арматурасыз метал орамасы бар жоғары қысымды резеңке жең. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 10362-2017 "Ұштық арматурасыз тоқыма жіп орамының күшімен бекітілген арынды резеңке жең. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 25452-2017 "Ұштық арматурасыз металмен өрілген жоғары қысымды резеңке жең. Техникалық талаптар"
65
№ 10 қосымшаның 38-тармағы
МЕМСТ 18699-73 "Электрлі әйнек тазалағыштар. Техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04 дейін қолданылады
МЕМСТ 18699-2017 "Электрлі әйнек тазалағыштар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
66
№ 10 қосымшаның 39-тармағы
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптары"
67
№ 10 қосымшаның 63-тармағы
МЕМСТ 1578-76 "Иілгіш біліктен жетегі бар автомобиль және мотоцикл спидометрлері. Жалпы Техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04 дейін қолданылады
МЕМСТ 1578-2017 "Иілгіш біліктен жетегі бар автомобиль және мотоцикл спидометрлері. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 12936-82 "Электр жетегі бар автомобиль спидометрлері. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04 дейін қолданылады
МЕМСТ 12936-2017 "Электр жетегі бар автомобиль спидометрлері. Техикалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 25651-2015 "Автомобильдердің бақылау-өлшеу приборлары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
БСТ 1745-2007 "Автомобиль спидометрлері. Пайдалануға және пломбалауға қойылатын талаптар"
68
№ 10 қосымшаның 65-тармағы
МЕМСТ Р 53831-2010 "Автокөлік құралдары. Тахографтар. Орнатуға қойылатын талаптар"
МЕМСТ 34005-2016 "Автокөлік құралдары. Цифрлы тахографтар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
69
№ 10 қосымшаның 66-тармағы
МЕМСТ Р 53823-2010 "Автокөлік құралдары. Айдап кетуге қарсы қосымша құрылғы. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
70
№ 10 қосымшаның 71-тармағы
МЕМСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Автотрактор техникасына арналған аккумуляторлық мырыштан жасалған стартерлі батареялар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумулятор батареялар мен стартерлердің шықпасына сымдарға кигізілетін ұштық. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
71
№ 10 қосымшаның 72-тармағы
МЕМСТ 23544-84 Автотрактор электр жабдықтарына арналған сымдардың бұраулары. Жалпы техникалық талаптар"

ГОСТ 33553-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов низкого напряжения. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
72
пункт 73 приложения № 10
ГОСТ Р 53826-2010 "Автомобильные транспортные средства. Провода высоковольтные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33553-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов низкого напряжения. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
73
пункт 74 приложения № 10
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
74
пункт 75 приложения № 10
ГОСТ Р 53637-2009 "Турбокомпрессоры автотракторные. Общие технические требования и методы испытаний"
75
пункт 76 приложения № 10
ГОСТ Р 53443-2009 "Автомобильные транспортные средства. Пальцы поршневые двигателей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53444-2009 "Автомобильные транспортные средства. Валы коленчатые двигателей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53557-2009 "Автомобильные транспортные средства. Болты шатунные. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53558-2009 "Автомобильные транспортные средства. Поршни алюминиевые двигателей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53808-2010 "Двигатели автомобильные. Валы распределительные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53809-2010 "Двигатели автомобильные. Гильзы цилиндров. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53810-2010 "Двигатели автомобильные. Клапаны. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53811-2010 "Двигатели автомобильные. Пружины клапанов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53812-2010 "Двигатели автомобильные. Толкатели клапанов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53813-2010 "Двигатели автомобильные. Шатуны. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53836-2010 "Двигатели автомобильные. Вкладыши тонкостенные коренных и шатунных подшипников. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53843-2010 "Двигатели автотранспортных средств. Кольца поршневые. Технические требования и методы испытаний"
76

МЕМСТ 33553-2015 "Автокөлік құралдары. Кернеуі төмен сымдардың бұараулары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумулятор батареялар мен стартерлердің шықпасына сымдарға кигізілетін ұштық. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
72
№ 10 қосымшаның 73-тармағы
МЕМСТ Р 53826-2010 "Автокөлік құралдары. Жоғары вольтты сымдар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33553-2015 "Автокөлік құралдары. Кернеуі төмен сымдардың бұраулары.Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумулятор батареялар мен стартерлердің шықпасына сымдарға кигізілетін ұштық. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
73
№ 10 қосымшаның 74-тармағы
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотракторлардың электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотракторлардың электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
74
№ 10 қосымшаның 75-тармағы
МЕМСТ Р 53637-2009 "Автотракторлардың турбокомпрессорлары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
75
№ 10 қосымшаның 76-тармағы
МЕМСТ Р 53443-2009 "Автокөлік құралдары. Поршенді қозғалтқыштардың біліктері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53444-2009 "Автокөлік құралдары. Иінді қоғзғалтқыштардың біліктері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53557-2009 ""Автокөлік құралдары. Шатунды болттар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53558-2009 "Автокөлік құралдары. Алюминий қозғалтқыштардың поршендері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53808-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Бөлу біліктері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53809-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Цилиндрлердің гильзалары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53810-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Клапандар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53811-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Клапандардың пружиналары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53812-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Клапандарды итерушілер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53813-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Шатундар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53836-2010 Автомобиль қозғалтқыштары. Жұқа қабырғалы түбір және шатунды мойынтіректердің ішпектері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53843-2010 "Автокөлік құралдары. Поршенді шығыршақ Техникалық талаптар және сынау әдістері"
76

пункт 77 приложения № 10
ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине, и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
77
пункт 78 приложения № 10
ГОСТ Р 53837-2010 "Двигатели автомобильные. Воздухоочистители. Технические требования"
78
пункт 79 приложения № 10
ГОСТ Р 53844-2010 "Автомобильные транспортные средства. Фильтры тонкой очистки масла автомобильных, тракторных и комбайновых двигателей. Технические требования и методы испытаний"
79
пункт 80 приложения № 10
ГОСТ Р 53640-2009 "Автомобильные транспортные средства. Фильтры очистки дизельного топлива. Общие технические требования"
80
пункт 81 приложения № 10
ГОСТ Р 53559-2009 "Автомобильные транспортные средства. Фильтры и элементы фильтрующие очистки топлива двигателей с принудительным зажиганием. Общие технические требования"
81
пункт 82 приложения № 10
ГОСТ 10578-95 "Ремни вентиляторные клиновые и шкивы для двигателей автомобилей, тракторов и комбайнов. Технические условия"
ГОСТ 10579-88 "Форсунки дизелей. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 10579-2017 "Форсунки дизелей. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 15829-89 "Насосы топливоподкачивающие поршневые дизелей. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 15829-2017 "Насосы топливоподкачивающие поршневые дизелей. Технические требования и методы испытаний"
82
пункт 83 приложения № 10
ГОСТ Р 53832-2010 "Автомобильные транспортные средства. Теплообменники и термостаты. Технические требования и методы испытаний"
83
пункт 84 приложения № 10
ГОСТ Р 53839-2010 "Двигатели автомобильные. Насосы жидкостные систем охлаждения. Технические требования и методы испытаний"
84
пункт 85 приложения № 10
ГОСТ Р 53409-2009 "Автомобильные транспортные средства. Сцепления сухие фрикционные. Общие технические требования и методы испытаний"
85
пункт 86 приложения № 10
ГОСТ 33669-2015 "Автомобильные транспортные средства. Передачи карданные автомобилей с шарнирами неравных угловых скоростей. Общие технические условия"
ГОСТ Р 52923-2008 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры карданные неравных угловых скоростей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52924-2008 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры равных угловых скоростей. Общие технические требования и методы испытаний"

№ 10 қосымшаның 77-тармағы
МЕМСТ Р 51832-2001 "Күшпен жағатын, бензинмен жүретін іштей жану двигателі және осы двигательмен жарақтандырылған толық массасы 3,5 т. болатын автокөлік құралы. Зиянды заттардың шығарылымдары. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы Техникалық талаптар"
77
№ 10 қосымшаның 78-тармағы
МЕМСТ Р 53837-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Ауатазалағыштар. Техникалық талаптар"
78
№ 10 қосымшаның 79-тармағы
МЕМСТ Р 53844-2010 "Автокөлік құралдары. Автомобиль, трактор және комбайн қозғалтқыштарының майын жайлап тазалайтын фильтрлер Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
79
№ 10 қосымшаның 80-тармағы
МЕМСТ Р 53640-2009 "Автокөлік құралдары. Дизельді отынды тазалайтын фильтрлер. Жалпы техникалық талаптар"
80
№ 10 қосымшаның 81-тармағы
МЕМСТ Р 53559-2009 "Автокөлік құралдары. Сырттан тұтататыны бар қозғалтқыштардың майын тазалайтын фильтрлер және фильтрлейтін элементтер. Жалпы техникалық талаптар"
81
№ 10 қосымшаның 82-тармағы
МЕМСТ 10578-95 "Желдеткіш сына ременьдері және автомобильдер, тракторлар және комбайндар қозғалтқыштарына арналған тегершіктер. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 10579-88 "Дизельдердің бүркігіштері. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04 дейін қолданылады
МЕМСТ 10579-2017 "Дизельдердің бүркігіштері. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ 15829-89 "Отынды басқылау поршенді дизельдер насостары. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04 дейін қолданылады
МЕМСТ 15829-2017 "Отынды басқылау поршенді дизельдер насостары. Жалпы техникалық талаптар"
82
№ 10 қосымшаның 83-тармағы
МЕМСТ Р 53832-2010 "Автокөлік құралдары. Жылу алмастырғыштар мен термостаттар. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
83
№ 10 қосымшаның 84-тармағы
МЕМСТ Р 53839-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Салқындату жүйесінің сұйықтық насостары. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
84
№ 10 қосымшаның 85-тармағы
МЕМСТ Р 53409-2009 "Автокөлік құралдары. Құрғақ үйкелмелі ажыратқыш. Жалпы техникалық талаптар мен сынау әдістері"
85
№ 10 қосымшаның 86-тармағы
МЕМСТ 33669-2015 "Автокөлік құралдары. Тегіс емес жылдамдық шарнирлері бар автомобильдердің кардандық берілістері. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 52923-2008 "Автокөлік құралдары. Тегіс емес жылдамдық шарнирлері бар автомобильдердің кардандық берілістері. Жалпы техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52924-2008 "Автокөлік құралдары. Тегіс емес жылдамдық шарнирлері бар автомобильдердің кардандық берілістері. Жалпы техникалық талаптар мен сынау әдістері"

ГОСТ Р 52926-2008 "Автомобильные транспортные средства. Валы шарнирные приводные легковых автомобилей. Общие технические требования и методы испытаний"
86
пункт 87 приложения № 10
ГОСТ Р 53830-2010 "Автомобильные транспортные средства. Ступицы и полуоси колес. Технические требования и методы испытаний"
87
пункт 88 приложения № 10
ГОСТ 33556-2015 "Рессоры листовые автомобильных транспортных средств. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53825-2010 "Автомобильные транспортные средства. Пневморессоры. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53827-2010 "Автомобильные транспортные средства. Пружины цилиндрические, винтовые, торсионы, стабилизаторы подвески. Технические требования и методы испытаний"
88

МЕМСТ Р 52926-2008 "Автокөлік құралдары. Жеңіл автомобильдердің шарнирлі жетекті біліктері. Жалпы техникалық талаптар мен сынау әдістері"
86
№ 10 қосымшаның 87-тармағы
МЕМСТ Р 53830-2010 "Автокөлік құралдары. Доңғалақ күпшектері мен жарты осьтері"
87
№ 10 қосымшаның 88-тармағы
МЕМСТ 33556-2015 "Автокөлік құралдарының табақ серіппелері. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53825-2010 "Автокөлік құралдары. Пневморессорлар. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53827-2010 "Автокөлік құралдары. Цилиндрлі, винтті, торсинді пружиналар, аспа стабилизаторлар. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
88

пункт 89 приложения № 10
ГОСТ Р 53816-2010 "Автомобильные транспортные средства. Амортизаторы гидравлические телескопические. Технические требования и методы испытаний"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 34339-2017 "Автомобильные транспортные средства. Амортизаторы гидравлические телескопические. Технические требования и методы испытаний"
89
пункт 90 приложения № 10
ГОСТ Р 53835-2010 "Автомобильные транспортные средства. Элементы рулевого привода и направляющего аппарата подвески. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33671-2015 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры резинометаллические. Технические требования и методы испытаний"
90
пункт 91 приложения № 10
ГОСТ Р 53818-2010 "Автомобильные транспортные средства. Грузы балансировочные колес. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53819-2010 "Автомобильные транспортные средства. Детали крепления колес. Технические требования и методы испытаний"
91
пункт 92 приложения № 10
ГОСТ 33991-2016 "Электрооборудование автомобильных транспортных средств. Электромагнитная совместимость. Помехи в цепях. Требования и методы испытаний"
СТБ ISO 7637-2-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
применяется
до 01.01.2019
ГОСТ ISO 7637-2-2015 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
СТБ ISO 7637-1-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 1. Термины, определения и общие положения"
СТБ ISO 7637-3-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 3. Импульсные помехи в емкостных и индуктивных цепях (кроме цепей питания)"
92
пункт 93 приложения № 10
ГОСТ 10132-62 "Свечи накаливания двухпроводные для дизелей. Общие технические условия"
ГОСТ Р 53842-2010 "Двигатели автомобильные. Свечи зажигания искровые. Технические требования и методы испытаний"
93
пункт 94 приложения № 10
ГОСТ 33991-2016 "Электрооборудование автомобильных транспортных средств. Электромагнитная совместимость. Помехи в цепях. Требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
СТБ ISO 7637-2-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
применяется

№ 10 қосымшаның 89-тармағы
МЕМСТ Р 53816-2010 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық телескоптық амортизаторлар. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
2019 ж. 01.04 дейін қолданылады
МЕМСТ 34339-2017 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық телескоптық амортизаторлар. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
89
№ 10 қосымшаның 90-тармағы
МЕМСТ Р 53835-2010 "Автокөлік құралдары. Рөлдік жетектің және аспаның бағыт беруші аппаратының элементтері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33671-2015 "Автокөлік құралдары Резинометал шарнирлер. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
90
№ 10 қосымшаның 91-тармағы
МЕМСТ Р 53818-2010 "Автокөлік құралдары. Жүктер, доңғалақтардың теңгерімділігі. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53819-2010 "Автокөлік құралдары. Доңғалақтарды бекіту бөлшектері. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
91
№ 10 қосымшаның 92-тармағы
МЕМСТ 33991-2016 "Автокөлік құралдарының электр жабдықтары. Электромагнитті үйлесімділік. Тізбектердегі кедергілер. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
БСТ ISO 7637-2-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі импульсті кедергілер"
2019 ж. 01.01 дейін қолданылады
МЕМСТ ISO 7637-2-2015 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі импульсті кедергілер"*
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы Техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
БСТ ISO 7637-1-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 1-бөлім. Терминдер, анықтамалар және жалпы ережелер"
БСТ ISO 7637-3-2008 ""Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 2-бөлім. Сыйымдылықты және индуктивті тізбектердегі (қоректену тізбегінен басқа) кедергілер"
92
№ 10 қосымшаның 93-тармағы
МЕМСТ 10132-62 "Дизельге арналған екі сымды қыздыру тұтандырғыштары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 53842-2010 "Автомобиль двигательдері. Жарқ еткізіп тұтандыру білтелері. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
93
№ 10 қосымшаның 94-тармағы
МЕМСТ 33991-2016 "Автокөлік құралдарының электр жабдықтары. Электромагниттік сәйкестігі. Тізбектердегі кедергілер. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
БСТ ISO 7637-2-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі импульсті кедергілер"

до 01.01.2019
ГОСТ ISO 7637-2-2015 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
СТБ ISO 7637-1-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 1. Термины, определения и общие положения"
СТБ ISO 7637-3-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 3. Импульсные помехи в емкостных и индуктивных цепях (кроме цепей питания)"
94
пункт 95 приложения № 10
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
ГОСТ Р 53829-2010 "Автомобильные транспортные средства. Стартеры электрические. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
95
пункт 96 приложения № 10
ГОСТ 9200-76 "Соединения семиконтактные разъемные для автомобилей и тракторов"
ГОСТ 9200-2006 "Транспорт дорожный. Соединения семиконтактные электрические для автомобилей и тракторов. Общие технические условия"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
96
пункт 100 приложения № 10
ГОСТ 8752-79 "Манжеты резиновые армированные для валов. Технические условия"
ГОСТ Р 53820-2010 "Автомобильные транспортные средства. Детали уплотнительные и защитные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 18829-2017 "Кольца резиновые уплотнительные круглого сечения для гидравлических и пневматических устройств. Технические условия"
97
пункт 101 приложения № 10
ГОСТ 18829-2017 "Кольца резиновые уплотнительные круглого сечения для гидравлических и пневматических устройств. Технические условия"
ГОСТ 12856-96 "Листы асбостальные и прокладки из них. Технические условия"
98
пункт 102 приложения № 10
ГОСТ Р 53830-2010 "Автомобильные транспортные средства. Ступицы и полуоси колес. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53409-2009 "Автомобильные транспортные средства. Сцепления сухие фрикционные. Общие технические требования и методы испытаний"
99
пункт 103 приложения № 10
ГОСТ Р 53828-2010 "Автомобильные транспортные средства. Система обеспечения микроклимата. Технические требования и методы испытаний"
100
пункт 104 приложения № 10
ГОСТ Р 53833-2010 "Автомобильные транспортные средства. Установки подогревательно-отопительные независимые. Технические требования и методы испытаний"

2019 ж. 01.01 дейін қолданылады
МЕМСТ ISO 7637-2-2015 Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбелеріндегі импульсті кедергілер"
БСТ ISO 7637-1-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 1-бөлім. Терминдер, анықтамалар және жалпы ережелер"
БСТ ISO 7637-3-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 3-бөлім. Сыйымдылықты және индуктивті тізбелердегі (қоректену тізбелеріндегі кедергілерді қоспағанда) кедергілер"
94
№ 10 қосымшаның 95-тармағы
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электр жабдықтары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 53829-2010 "Автокөлік құралдары. Электр стартерлері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумулятор батареялар мен стартерлердің шықпасына сымдарға кигізілетін ұштық. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
95
№ 10 қосымшаның 96-тармағы
МЕМСТ 9200-76 "Автомобильдер мен тракторларға арналған жеті контактілі қосқыштар"
МЕМСТ 9200-2006 "Автомобильдер мен тракторларға арналған жеті контактілі қосқыштар. Жалпы Техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Электротехниканың автотракторы. Жалпы техникалық сипаттамалары"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Электротехниканың автотракторы. Жалпы техникалық талаптар"
96
№ 10 қосымшаның 100-тармағы
МЕМСТ 8752-79 "Біліктерге арналған резеңке нығайтылған манжеттер. Техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 53820-2010 "Автомобиль көліктері. Тығыздау және қорғау бөлімдері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 18829-2017 "Гидравликалық және пневматикалық аспаптарға арналған резеңке тығыздау сақиналарының шеңберлері. Техникалық талаптар"
97
№ 10 қосымшаның 101-тармағы
МЕМСТ 18829-2017 "Гидравликалық және пневматикалық аспаптарға арналған резеңке тығыздау шығыршықтарының шеңберлері. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 12856-96 "Асбестті табақтар мен олардың төсеніштері.
98
№ 10 қосымшаның 102-тармағы
МЕМСТ Р 53830-2010 "Автокөліктер, доңғалақтар және ось біліктері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53409-2009 "Автокөлік құралдары. Құрғақ үйкеліс ұшы. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
99
№ 10 қосымшаның 103-тармағы
МЕМСТ Р 53828-2010 "Автокөлік құралдары. Микроклиматты күтіп ұстау жүйесі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
100
№ 10 қосымшаның 104-тармағы
МЕМСТ Р 53833-2010 "Автокөлік құралдары. Тәуелсіз жылыту және жылыту қондырғылары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"

101
пункт 105 приложения № 10
ГОСТ Р 53822-2010 "Автомобильные транспортные средства. Домкраты гидравлические. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 1275-2001 "Домкраты гидравлические. Технические условия"
СТБ EN 1494-2015 "Домкраты мобильные или передвижные и относящееся к ним подъемное оборудование"
102
пункт 106 приложения № 10
ГОСТ 13568-97 (ИСО 606-94) "Цепи приводные роликовые и втулочные. Общие технические условия"
ГОСТ 13552-81 "Цепи приводные зубчатые. Технические условия"
ГОСТ 31971-2013 "Двигатели автомобильные. Натяжители цепи механизма газораспределения. Технические требования и методы испытаний"
103
пункт 107 приложения № 10
ГОСТ 5813-2015 "Ремни вентиляторные клиновые и шкивы для двигателей автомобилей, тракторов и комбайнов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53841-2010 "Двигатели автомобильные. Ремни приводные. Технические требования и методы испытаний"
104
пункт 108 приложения № 10
ГОСТ Р 53821-2010 "Автомобильные транспортные средства. Диафрагмы и мембраны тарельчатые. Технические требования и методы испытаний"
105
пункт 115 приложения № 10
ГОСТ Р 52422-2005 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания из-под колес. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 2022-2009 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания. Технические требования и методы испытаний"
106
пункт 116 приложения № 10
ГОСТ Р 52747-2007 "Автомобильные транспортные средства. Шипы противоскольжения. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33672-2015 "Автомобильные транспортные средства. Шипы противоскольжения. Технические требования и методы испытаний"
107
пункт 117 приложения № 10
ГОСТ 33472-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств категорий М и N. Общие технические требования"
108
пункт 118 приложения № 10
ГОСТ Р 54619-2011 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Протоколы обмена данными автомобильной системы/устройства вызова экстренных оперативных служб с инфраструктурой системы экстренного реагирования при авариях"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33465-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Протокол обмена данными устройства/системы вызова экстренных оперативных служб с инфраструктурой системы экстренного реагирования при авариях"
ГОСТ Р 54620-2011 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Автомобильная система/устройство вызова экстренных оперативных служб. Общие технические требования" (за исключением пункта 8.1.17 и раздела И.2 приложения И)
применяется

101
№ 10 қосымшаның 105-тармағы
МЕМСТ Р 53822-2010 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық домкраттар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
БСТ 1275-2001 "Гидравликалық домкраттар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
БСТ EN 1494-2015 "Мобильді ұялар және олармен байланысты көтергіш жабдықтар"
102
№ 10 қосымшаның 106-тармағы
МЕМСТ 13568-97 (ИСО 606-94) "Роликті және жеңді басқаратын тізбектер.Техникалық талаптар"
МЕМСТ 13552-81 "Тежелген жетекті тізбектері. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 31971-2013 "Автомобиль қозғалтқыштары", "Техникалық талаптар және сынау әдістері. Газ бөлу механизмі тізбектерінің кернеуі. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
103
№ 10 қосымшаның 107-тармағы
МЕМСТ 5813-2015 "Автомобильдер, тракторлар мен комбайндарға арналған желдеткіш белдіктер мен шнурлар Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53841-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Жетекті белбеулер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
104
№ 10 қосымшаның 108-тармағы
МЕМСТ Р 53821-2010 "Автомобильдік техника: Диафрагмалар және дискілер мембраналары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
105
№ 10 қосымшаның 115-тармағы
МЕМСТ Р 52422-2005 "Жүк автокөліктері және тіркемелер. Доңғалақтардың астынан шашыраудан қорғау жүйесі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
БСТ 2022-2009 "Жүк автокөліктері және тіркемелер. Доңғалақтардың астынан шашыраудан қорғау жүйесі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
106
№ 10 қосымшаның 116-тармағы
МЕМСТ Р 52747-2007 "Автомобиль көліктері. Сырғанамауға арналған шипалар. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33672-2015 "Автомобиль көліктері. Сырғанамауға арналған шипалар. Жалпы техникалық талаптар"
107
№ 10 қосымшаның 117-тармағы
МЕМСТ 33472-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. M және N санаттарындағы доңғалақты көлік құралдарын жабдықтауға арналған спутниктік навигациялық жабдық. Жалпы техникалық талаптар"
108
№ 10 қосымшаның 118-тармағы
МЕМСТ Р 54619-2011 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйелері. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесінің инфрақұрылымы бар автокөлік жүйесі / авариялық-құтқару жүйесі туралы деректер алмасу хаттамалары"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33465-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйелері. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесінің инфрақұрылымы бар автокөлік жүйесі / авариялық-құтқару жүйесі туралы деректер алмасу хаттамалары"
МЕМСТ Р 54620-2011 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе авариялар жағдайында авариялық-құтқару жүйесі", "Автомобильдік жүйе / авариялық-құтқару құрылғысы" Жалпы техникалық талаптар "(I қосымшаның 8.1.17-тармағы мен I.2 бөлімінен басқа)

до 31.12.2019
ГОСТ 33464-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Устройство/система вызова экстренных оперативных служб. Общие технические требования"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 25 декабря 2018 г. № 219
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29.01.2019 № 19 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 11.06.2019 № 98 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 23.06.2020 № 79 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний) и измерений
Примечание
1
2
3
4
1
подраздел 2 раздела V
ГОСТ 33670-2015 "Автомобильные транспортные средства единичные. Методы экспертизы и испытаний для проведения оценки соответствия"
применяется с 01.07.2021
2
пункт 1 приложения № 3
ГОСТ 33989-2016 "Мототранспортные средства трех- и четырехколесные. Устройства освещения и световой сигнализации. Технические требования и методы испытаний"
3
пункт 2 приложения № 3
ГОСТ Р 51616-2000 "Автомобильные транспортные средства. Шум внутренний. Допустимые уровни и методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 51616-2002 "Автомобильные транспортные средства. Шум внутренний. Допустимые уровни и методы испытаний"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 33555-2015 "Автомобильные транспортные средства. Шум внутренний. Допустимые уровни и методы испытаний"
4
пункт 3 приложения № 3
ГОСТ 33554-2015 "Автомобильные транспортные средства. Содержание загрязняющих веществ в воздухе кабины водителя и пассажирского помещения. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33548-2015 "Автомобильные транспортные средства. Устройства для очистки воздуха салона, кабины, пассажирского помещения и фильтры к ним. Технические требования и методы испытаний"
5

2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33464-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе авариялар жағдайында авариялық-құтқару жүйелері" апаттық-құтқару қызметтерін шақыру құрылғысы / жалпы техникалық талаптар"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 219 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, оның ішінде "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттар ТІЗБЕСІ
N п/п
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентін техникалық реттеудің құрылымдық элементі немесе объектісі
Стандарттың, зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер әдістемесінің белгіленімі
Ескерту
1
2
3
4
1
Ү бөлімнің 2-кіші бөлімі
МЕМСТ 33670-2015 "Бірлі-жарым кездесетін автокөлік құралдары. Сәйкестікті бағалауды жүргізу үшін сараптау және сынау әдістері"
2019 ж. 01.07. бастап қолданылады
2
№ 3 қосымшаның 1-тармағы
МЕМСТ 33989-2016 "Үш және төрт доңғалақтыі мотокөліктер. Жарық түсіру және жарық сигнализациясы құралдары Техникалық талаптар және сынау әдістері"
3
№ 3 қосымшаның 2-тармағы
МЕМСТ Р 51616-2000 "Автокөлік құралдары. Ішкі шуыл. Рұқсат етілген деңгейлер және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 51616-2002 "Автокөлік құралдары. Ішкі шуыл. Рұқсат етілген деңгейлер және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33555-2015 "Автокөлік құралдары. Ішкі шуыл. Рұқсат етілген деңгейлер және сынау әдістері"
4
№ 3 қосымшаның 3-тармағы
МЕМСТ 33554-2015 "Автокөлік құралдары. Жүргізуші кабинасы мен жолаушылар отырған кеңістікті ластаушы заттардың құрамы. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33548-2015 "Автокөлік құралдары. Салонның, кабинаның, жолаушылар отырған кеңістіктің ауасын тазалауға арналған құрылғылар және оларға қосымша сүзгілер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
5

пункт 4 приложения № 3
ГОСТ 31507-2012 "Автотранспортные средства. Управляемость и устойчивость. Технические требования. Методы испытаний"
6
пункт 5 приложения № 3
ГОСТ Р 51266-99 "Автомобильные транспортные средства. Обзорность с места водителя. Технические требования. Методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 51266-2003 "Автомобильные транспортные средства. Обзорность с места водителя. Технические требования. Методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33988-2016 "Автомобильные транспортные средства. Обзорность с места водителя. Технические требования и методы испытаний"
7
пункт 6 приложения № 3
ГОСТ Р 50866-96 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется
до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 50866-2003 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 30593-2015 "Автомобильные транспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Требования к эффективности и безопасности"
8
пункт 7 приложения № 3
ГОСТ Р 52031-2003 "Автомобили легковые. Системы очистки ветрового стекла от обледенения и запотевания. Технические требования. Методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33992-2016 "Автомобили легковые. Системы очистки ветрового стекла от обледенения и запотевания. Технические требования и методы испытаний"
9
пункт 8 приложения № 3
ГОСТ Р 52032-2003 "Автомобили легковые. Системы очистки и омывания ветрового стекла. Технические требования. Методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33993-2016 "Автомобили легковые. Системы очистки и омывания ветрового стекла. Технические требования и методы испытаний"
10
пункт 9 приложения № 3
ГОСТ Р 52422-2005 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания из-под колес. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 2022-2009 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания. Технические требования и методы испытаний"
11
пункт 11 приложения № 3
ГОСТ 29205-91 "Совместимость технических средств электромагнитная. Радиопомехи индустриальные от электротранспорта. Нормы и методы испытаний"
12
пункт 12 приложения № 3
ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине,
и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
13
пункт 13 приложения № 3
Правила ООН № 49 "Единообразные предписания, касающиеся подлежащих принятию мер по ограничению выбросов загрязняющих газообразных веществ и взвешенных частиц из двигателей с воспламенением от сжатия, предназначенных для использования на транспортных средствах, а также выбросов загрязняющих газообразных веществ из двигателей с принудительным зажиганием, работающих на природном газе или сжиженном нефтяном газе и предназначенных для использования на транспортных средствах"
14

№ 3 қосымшаның 4-тармағы
МЕМСТ 31507-2012 "Көлік құралдары. Басқару және тұрақтылық. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
6
№ 3 қосымшаның 5-тармағы
МЕМСТ Р 51266-99 "Автокөлік құралдары. Жүргізушінің орнынан шолу. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 51266-2003 "Автокөлік құралдары. жүргізушінің орнынан шолу. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33988-2016 "Автокөлік құралдары. Жүргізушінің орнынан шолу. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
7
№ 3 қосымшаның 6-тармағы
МЕМСТ Р 50866-96 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері. Тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 50866-2003 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері. Тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 30593-2015 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері. Тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
8
№ 3 қосымшаның 7-тармағы
МЕМСТ Р 52031-2003 "Жеңіл автомобильдер. Әйнекті мұздан және терлеп кетуден тазарту. Техникалық талаптар. Сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33992-2016 "Жеңіл автомобильдер. "Желдету және мұздату жүйесі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
9
№ 3 қосымшаның 8-тармағы
МЕМСТ Р 52032-2003 "Жеңіл автомобильдер. Желдету әйнегін тазалау және жуу жүйесі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33993-2016 "Жеңіл автомобильдер. "Желдету әйнегін тазалау және жуу жүйесі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
10
№ 3 қосымшаның 9-тармағы
МЕМСТ Р 52422-2005 "Жүк автомобильдері мен олардың тіркемелері. Доңғалақтың астынан шашыраудан қорғау құрылғысы. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
БСТ 2022-2009 "Жүк автомобильдері мен олардың тіркемелері. Доңғалақтың астынан шашыраудан қорғау құрылғысы. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
11
№ 3 қосымшаның 11-тармағы
МЕМСТ 29205-91 "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі. Электр құралдарының өнеркәсіптік радио кедергісі, нормалар мен сынау әдістері"
12
№ 3 қосымшаның 12-тармағы
МЕМСТ Р 51832-2001 "Бензинмен жұмыс істейтін ішкі жану қозғалтқыштары және осы қозғалтқыштармен жабдықталған 3,5 тоннадан астам жалпы салмағы бар автомобильдер зиянды заттардың шығарындылары Техникалық талаптар және сынау әдістері"
13
№ 3 қосымшаның 13-тармағы
БҰҰ № 49 қағидалары "Көлік құралдарында пайдалануға арналған компрессорлық-от қозғалтқыштарынан ластаушы заттардың және тоқтатылған бөлшектердің шығарындыларын шектеу жөніндегі шаралар туралы, сондай-ақ табиғи газбен жұмыс істейтін қозғалтқыштардың ластаушы заттардың шығарындылары газ немесе сұйытылған мұнай газы және көлік құралдарында пайдалануға арналған бірыңғай нұсқамалар"
14

пункт 14 приложения № 3
ГОСТ Р 52389-2005 "Транспортные средства колесные. Массы и размеры. Технические требования и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
СТБ 1877-2008 "Транспорт дорожный. Массы и размеры. Технические требования и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33987-2016 "Транспортные средства колесные. Массы и размеры. Технические требования и методы определения"
15
пункт 15 приложения № 3
ГОСТ 33668-2015 "Автомобильные транспортные средства. Органы управления для водителей-инвалидов с нарушением функций рук и ног. Технические требования и методы испытаний"
16
пункт 16 приложения № 3
ГОСТ 34003-2016 "Автомобильные транспортные средства. Методы испытаний в отношении автоматического срабатывания устройства вызова экстренных оперативных служб при опрокидывании транспортного средства"
ГОСТ Р 55532-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33469-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний устройства/системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии" (раздел 8)
17
пункт 17 приложения № 3
ГОСТ 34003-2016 "Автомобильные транспортные средства. Методы испытаний в отношении автоматического срабатывания устройства вызова экстренных оперативных служб при опрокидывании транспортного средства"
ГОСТ Р 55532-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33469-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний устройства/системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии" (раздел 7)
18
приложение № 4
ГОСТ 33670-2015 "Автомобильные транспортные средства единичные. Методы экспертизы и испытаний для проведения оценки соответствия"
применяется с 01.07.2021
19
пункт 1.4.15.1 приложения № 4
Правила ООН № 107 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств категории М2 или М3 в отношении их общей конструкции"
20
пункт 5 приложения № 4
ГОСТ 34003-2016 "Автомобильные транспортные средства. Методы испытаний в отношении автоматического срабатывания устройства вызова экстренных оперативных служб при опрокидывании транспортного средства"

№ 3 қосымшаның 14-тармағы
МЕМСТ Р 52389-2005 "Доңғалақты көлік құралдары. Массасы мен өлшемдер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ 1877-2008 "Жол көлігі. Массасы мен өлшемдер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33987-2016 "Жол көлігі. Массасы мен өлшемдер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
15
№ 3 қосымшаның 15-тармағы
МЕМСТ 33668-2015 "Автокөлік құралдары. Қол және аяқ функцияларының бұзылуымен байланысты мүгедек жүргізушілерге арналған бақылау. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
16
№ 3 қосымшаның 16-тармағы
МЕМСТ 34003-2016 "Автокөлік құралдары. Автокөлік аударылып қалған кезде авариялық-құтқару құрылғысын автоматты түрде іске қосудың сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55532-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Авариялық авариялық-құтқару жүйесінің авариялық жағдайын анықтауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33469-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Авариялық-құтқару жүйесінің авариялық жағдайын анықтауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру әдістері (8-бөлім)
17
№ 3 қосымшаның 17-тармағы
МЕМСТ 34003-2016 "Автокөлік құралдары. Автокөлік аударылып қалған кезде авариялық-құтқару құрылғысын автоматты түрде іске қосуды сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55532-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Авария болған кезді авариялық-құтқару жүйесінің авариялық жағдайын анықтауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33469-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Апаттан кейінгі апаттық шақыру құрылғысын/аварияның жағдайын анықтауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру әдістемесі (7-бөлім)"
18
№ 4 қосымша
МЕМСТ 33670-2015 "Бірлі-жарым кездесетін автокөлік құралдары. Сәйкестікті бағалау әдістері және сынау әдістері"
2019 ж. 01.07. бастап қолданылады
19
№ 4 қосымша 1.4.15.1-тармағы
БҰҰ № 107 қағидалары "М2 немесе М3 санатындағы көлік құралдарын олардың жалпы құрылысына қатысты бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
20
№ 4 қосымша 5-тармағы
МЕМСТ 34003-2016 "Автокөлік құралдары. Автокөлік аударылып қалған кезде авариялық-құтқару құрылғысын автоматты түрде іске қосудың сынау әдістері"

ГОСТ Р 55532-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33469-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний устройства/системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии"
21
приложение № 5
ГОСТ Р 52389-2005 "Транспортные средства колесные. Массы и размеры. Технические требования и методы испытаний"
применяется

МЕМСТ Р 55532-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Авария болған кезде авариялық-құтқару жүйесінің авариялық жағдайын анықтауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33469-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Апаттан кейінгі апаттық шақыру құрылғысын / аварияның жағдайын анықтауға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру әдістемесі"
21
№ 5 қосымша
МЕМСТ Р 52389-2005 "Доңғалақты көлік құралдары. Массасы және өлшемдер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"

пункт 1.3 приложения № 6
ГОСТ 27811-2016 "Автогудронаторы. Общие технические условия"
25
подпункт 1.5.5 пункта 1.5 приложения № 6
ГОСТ 24940-2016 "Здания и сооружения. Методы измерения освещенности"
26
подпункт 1.6.4 пункта 1.6 приложения № 6
Правила ООН № 107 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств категории М2 или М3 в отношении их общей конструкции"
27
подпункты 1.6.6, 1.6.43 – 1.6.45 пункта 1.6 приложения № 6

№ 6 қосымшаның 1.3-тармағы
МЕМСТ 27811-2016 "Автомобиль бүріккіштері. Жалпы техникалық талаптар"
25
№ 6 қосымшаның 1.5-тармағының 1.5.5) тармақшасы
МЕМСТ 24940-2016 "Ғимараттар мен құрылыстар. Жарықтандыруды өлшеу әдістері"
26
№ 6 қосымшаның 1.6-тармағының 1.6.4) тармақшасы
БҰҰ № 107 қағидалары "M2 немесе M3 санаттағы көлік құралдарын олардың жалпы құрылысына қатысты бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
27
№ 6 қосымшаның 1.6-тармағының 1.6.6) тармақшасы

ГОСТ 24940-2016 "Здания и сооружения. Методы измерения освещенности"
28
подпункт 1.6.14.4 пункта 1.6 приложения № 6
Правила ООН № 29 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств в отношении защиты лиц, находящихся в кабине грузового транспортного средства"
29
подпункт 1.6.18 пункта 1.6 приложения № 6
Правила ООН № 21 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств в отношении их внутреннего оборудования"
30

МЕМСТ 24940-2016 "Ғимараттар мен құрылыстар: жарықтандыруды өлшеу әдістері"
28
№ 6 қосымшаның 1.6-тармағының 1.6.14.4) тармақшасы
БҰҰ №29 қағидалары "Көлік құралының кабиналарындағы адамдарды қорғау туралы көлік құралдарын бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
29
№ 6 қосымшаның 1.6-тармағының 1.6.18) тармақшасы
БҰҰ № 21 қағидалары "Көлік құралдарын олардың ішкі жабдықтары бойынша бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
30

подпункты 1.6.26, 1.6.37 – 1.6.41 пункта 1.6 приложения № 6
ГОСТ Р 50866-96 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется
до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 50866-2003 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 30593-2015 "Автомобильные транспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Требования к эффективности и безопасности"
34
подпункт 1.6.52 пункта 1.6 приложения № 6
ГОСТ Р 52567-2006 "Автомобили скорой медицинской помощи. Технические требования и методы испытаний"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33665-2015 "Автомобили скорой медицинской помощи. Технические требования и методы испытаний"
35
пункт 1.11 приложения № 6
СТБ 2511-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автомобили пожарные основные. Общие технические требования. Методы испытаний"
СТБ 2512-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автолестницы пожарные и их составные части. Общие технические требования. Методы испытаний"
СТБ 2513-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
СТ РК 1976-2010 Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические условия"
СТ РК 1980-2010 "Техника пожарная. Автомобили пожарные основные. Общие технические условия"
СТ РК 1981-2010 "Техника пожарная. Автолестницы пожарные. Общие технические условия"
36
подпункты 1.11.1, 1.11.5 – 1.11.8, 1.11.9.1 – 1.11.9.4, 1.11.11, 1.11.12.3, 1.11.15 – 1.11.17, 1.11.18.2, 1.11.18.5 – 1.11.18.7, 1.11.19, 1.11.22, 1.11.23, 1.11.24.2 и 1.11.25 пункта 1.11 приложения № 6
ГОСТ Р 12.2.144-2005 "Система стандартов безопасности труда. Автомобили пожарные. Требования безопасности. Методы испытаний"
37
подпункты 1.11.2
и 1.11.9.5
пункта 1.11 приложения № 6
Правила ООН № 29 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств в отношении защиты лиц, находящихся в кабине грузового транспортного средства"
38
подпункт 1.11.3 пункта 1.11 приложения № 6
Правила ООН № 13 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств категорий М, N и О в отношении торможения"
39
подпункт 1.11.9.6 пункта 1.11 приложения № 6
Правила ООН № 21 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств в отношении их внутреннего оборудования"
40
подпункт 1.11.9.7 пункта 1.11 приложения № 6
ГОСТ Р 50866-96 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется

№ 6 қосымшаның 1.6-тармағының 1.6.26, 1.6.37 – 1.6.41) тармақшалары
МЕМСТ Р 50866-96 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері. Тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 50866-2003 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 30593-2015 ""Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
34
№ 6 қосымшаның 1.6-тармағының 1.6.52) тармақшасы
МЕМСТ Р 52567-2006 "Жедел медициналық жәрдем машиналары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 33665-2015 "Жедел медициналық жәрдем машиналары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
35
№ 6 қосымшаның 1.11-тармағы
БСТ 2511-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Негізгі өртке қарсы машиналар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
БСТ 2512-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт баспалдақтары мен олардың бөлшектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
БСТ 2513-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт баспалдақтары мен олардың бөлшектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
ҚР СТ 1976-2010 "Өрт техникасы. Өрт автокөтергіштері. Жалпы техникалық талаптар"
ҚР СТ 1980-2010 "Өрт техникасы. Негізгі өрт автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар"
ҚР СТ 1981-2010 "Өрт техникасы. Автобаспалдақтар. Жалпы техникалық талаптар"
36
№ 6 қосымшаның 1.11-тармағының 1.11.1, 1.11.5 - 1.11.8, 1.11.9.1 - 1.11.9.4, 1.11.11, 1.11.12.3, 1.11.15 - 1.11.17, 1.11.18.2, 1.11.18.5 - 1.11.18.7, 1.11.19, 1.11.22, 1.11.23, 1.11.24.2 және 1.11.25) тармақшалары
МЕМСТ Р 12.2.144-2005 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт автомобильдері. Қауіпсіздік талаптары. Сынау әдістері"
37
№ 6 қосымшаның 1.11-тармағының 1.11.2 және 1.11.9.5) тармақшалары
БҰҰ №29 қағидалары "Жүк көлігінің кабинасындағы адамдарды қорғауға қатысты көлік құралдарын анықтаудың бірыңғай нұсқамалары"
38
№ 6 қосымшаның 1.11-тармағының 1.11.3) тармақшасы
БҰҰ №13 қағидалары "Тежеу туралы М, Н және О санаттарындағы көлік құралдарының тежегіштерін ресми бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
39
№ 6 қосымшаның 1.11-тармағының 1.11.9.6) тармақшасы
БҰҰ № 21 қағидалары "Көлік құралдарын олардың ішкі жабдықтары бойынша ресми бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
40
№ 6 қосымшаның 1.11-тармағының 1.11.9.7) тармақшасы
МЕМСТ Р 50866-96 "Автомобильдер, жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"

до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 50866-2003 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 30593-2015 "Автомобильные транспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Требования к эффективности и безопасности"
41
подпункт 1.13.9 пункта 1.13 приложения № 6
ГОСТ 23941-2002 "Шум машин. Методы определения шумовых характеристик. Общие требования"
42
подпункт 1.14.5 пункта 1.14 приложения № 6
ГОСТ 23941-2002 "Шум машин. Методы определения шумовых характеристик. Общие требования"
43
пункт 1.15 приложения № 6
ГОСТ Р 53814-2010 "Автомобили для перевозки денежной выручки и ценных грузов. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 51.3.02-2000 "Оборудование и технические средства для обеспечения банковской деятельности. Автомобили для инкассации денежной выручки и перевозки ценных грузов. Методы испытаний на взлом и воздействие стрелкового оружия"
44
пункт 1.16 приложения № 6
ГОСТ 33552-2015 "Автобусы для перевозки детей. Технические требования и методы испытаний"
45
подпункт 1.16.3.12 пункта 1.16 приложения № 6
Правила ООН № 14 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств в отношении креплений ремней безопасности, систем креплений ISOFIX и креплений верхнего страховочного троса ISOFIX"
46
подпункт 1.16.3.12 пункта 1.16 приложения № 6
Правила ООН № 16 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения:
I. Ремней безопасности, удерживающих систем, детских удерживающих систем и детских удерживающих систем ISOFIX, предназначенных для лиц, находящихся в механических транспортных средствах
II. Транспортных средств, оснащенных ремнями безопасности, сигнализаторами непристегнутого ремня безопасности, удерживающими системами, детскими удерживающими системами ISOFIX и детскими удерживающими системами размера i"
47
подпункт 1.16.1.2 пункта 1.16 приложения № 6
Правила ООН № 89 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения:
I. Транспортных средств в отношении ограничения их максимальной скорости или их регулируемой функции ограничения скорости
II. Транспортных средств в отношении установки устройства ограничения скорости (УОС) или регулируемого устройства ограничения скорости (РУОС) официально утвержденного типа
III. Устройств ограничения скорости (УОС) и регулируемых устройств ограничения скорости (РУОС)"
48
подпункты 1.16.3.7, 1.16.3.9, 1.16.4.5.1 и 1.16.4.8 пункта 1.16 приложения № 6
Правила ООН № 107 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств категории М2 или М3 в отношении их общей конструкции"
49

2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 50866-2003 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері. Тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
2019 ж. 31.12 дейін қолданылады
МЕМСТ 30593-2015 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауаны баптау жүйесі. Тиімділігі мен қауіпсіздігіне қойылатын талаптар"
41
№ 6 қосымшаның 1.13-тармағының 1.13.9) тармақшасы
МЕМСТ 23941-2002 "Машиналардың шуылы. Шудың сипаттамаларын анықтау әдістері" Жалпы талаптар"
42
№ 6 қосымшаның 1.14-тармағының 1.14.5) тармақшасы
МЕМСТ 23941-2002 "Машиналардың шуылы. Шудың сипаттамаларын анықтау әдістері" Жалпы талаптар"
43
№ 6 қосымшаның 1.15-тармағы
МЕМСТ Р 53814-2010 "Ақшалай қаражаттарды және бағалы тауарларды тасымалдау үшін көлік құралдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
БСТ 51.3.02-2000 "Банктік қызметті қамтамасыз ету үшін жабдық және техникалық құралдар Ақшалай қаражаттарды жинау және бағалы жүктерді тасымалдау үшін автокөліктер. Бұзуға және атыс қаруына ұшыраудың сынау әдістері"
44
№ 6 қосымшаның 1.16-тармағы
МЕМСТ 33552-2015 "Балаларды тасымалдауға арналған автобустар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
45
№ 6 қосымшаның 1.16-тармағының 1.16.3.12) тармақшасы
БҰҰ №14 қағидалары "Қауіпсіздік белдеулерін бекіту туралы көлік құралдарын бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар, ISOFIX бекіту және ISOFIX -дің жоғарғы жіктерінің бекітуі"
46
№ 6 қосымшаның 1.16-тармағының 1.16.3.12) тармақшасы
БҰҰ №16 қағидалары "Мыналарды:
I Автокөлік құралдарындағы адамдарға арналған қауіпсіздік белдіктерін, қорғаныш жүйелерін, ISOFIX балаларды ұстап тұру жүйесін және ISOFIX балаларды қорғау жүйесін;
II. Қауіпсіздік белдіктерімен жабдықталған көліктер, белбеу белдіктері, қауіпсіздік жүйесі, ISOFIX балаларды ұстап тұру жүйесі және i-өлшемді балаларды ұстау жүйесін ресми бекітуге қатысты бірыңғай нұсқамалар
47
№ 6 қосымшаның 1.16-тармағының 1.16.1.2) тармақшасы
БҰҰ № 89 қағиадалары "Мыналарды:
I. Ең жоғары жылдамдықты шектеуге немесе олардың реттелетін жылдамдықты шектеу функцияларына қатысты көлік құралдарына;
II. Жылдамдықты шектейтін құрылғыға (ЖШҚ) немесе жылдамдықты шектеуді реттейтін құрылғыларға (ЖШРҚ) қатысты көлік құралдарының ресми бекітілген типіне;
III. Жылдамдықты шектейтін құрылғыларды (ЖШҚ) және жылдамдықты шектеуді реттейтін құрылғыларды (ЖШРҚ) ресми бекітуге қатысты бірыңғай нұсқамалар
48
№ 6 қосымшаның 1.16-тармағының 1.16.3.7, 1.16.3.9, 1.16.4.5.1 және 1.16.4.8) тармақшалары
БҰҰ № 107 қағидалары "М2 немесе М3 санатындағы көлік құралдарын олардың жалпы құрылысына қатысты бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
49

пункт 1.19 приложения № 6
ГОСТ 9218-2015 "Автомобильные транспортные средства для перевозки пищевых жидкостей. Технические требования и методы испытаний"
50
пункт 1.20 приложения № 6
ГОСТ 21561-76 "Автоцистерны для транспортирования сжиженных углеводородных газов на давление
до 1,8 МПа. Общие технические условия"
прекращает действие с даты присоединения Республики Казахстан к ГОСТ 21561-2017
ГОСТ 21561-2017 "Автоцистерны для транспортирования сжиженных углеводородных газов на давление
до 1,8 МПа. Технические требования и методы испытаний"
Действует с даты присоединения к нему Республики Казахстан
51
пункт 1.21 приложения № 6
ГОСТ 33546-2015 "Автомобильные транспортные средства оперативно-служебные для перевозки лиц, находящихся под стражей. Технические требования и методы испытаний"
52
пункт 1.22 приложения № 6
ГОСТ EN 280-2016 "Платформы рабочие мобильные подъемные. Расчеты конструкции. Критерии устойчивости. Безопасность. Контроль и испытания"
ГОСТ Р 53037-2013 "Мобильные подъемники с рабочими платформами. Расчеты конструкции, требования безопасности, испытания"
53
подпункты 2.1.4.16 и 2.1.6.4 пункта 2.1 приложения № 6
ГОСТ 24940-2016 "Здания и сооружения. Методы измерения освещенности"
54
подпункт 2.1.5 пункта 2.1 приложения № 6
ГОСТ Р 50866-96 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется
до 31.12.2019
СТБ ГОСТ Р 50866-2003 "Автотранспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Методы оценки эффективности и безопасности"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 30593-2015 "Автомобильные транспортные средства. Системы отопления, вентиляции и кондиционирования. Требования к эффективности и безопасности"
55
подпункт 2.2.12 пункта 2.2 приложения № 6
ГОСТ 23941-2002 "Шум машин. Методы определения шумовых характеристик. Общие требования"
56
подпункт 2.2.17 пункта 2.2 приложения № 6
Правила ООН № 13 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения транспортных средств категорий М, N и О в отношении торможения"
57
пункт 2.3 приложения № 6
ГОСТ 12.4.026-2015 "Система стандартов безопасности труда. Цвета сигнальные, знаки безопасности и разметка сигнальная. Назначение и правила применения. Общие технические требования и характеристики. Методы испытаний"
58
подпункты 2.4.3.1.7, 2.4.3.3.1 – 2.4.3.3.3 пункта 2.4 приложения № 6
Правила ООН № 28 "Единообразные предписания, касающиеся официального утверждения звуковых сигнальных приборов и автотранспортных средств в отношении их звуковых сигналов предупреждения"
59

№ 6 қосымшаның 1.19-тармағы
МЕМСТ 9218-2015 "Азық-түлік сұйықтықтарын тасымалдауға арналған автокөлік құралдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
50
№ 6 қосымшаның 1.20-тармағы
МЕМСТ 21561-76 "Сұйытылған көмірсутек газдарын 1,8 МПа дейін қысыммен тасымалдауға арналған цистерналар. Жалпы техникалық талаптар"
Қазақстан Республикасы МЕМСТ 21561-2017 қосылған күннен бастап қолданысы тоқтатылады
МЕМСТ 21561-2017 "Сұйытылған көмірсутек газдарын 1,8 МПа дейін қысыммен тасымалдауға арналған резервуарлар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
Қазақстан Республикасы оған қосылған күннен бастап қолданылады
51
№ 6 қосымшаның 1.21-тармағы
МЕМСТ 33546-2015 "Қамаудағы адамдарды тасымалдауға арналған жедел-сервистік автокөлік құралдарының техникалық талаптары және сынау әдістері"
52
№ 6 қосымшаның 1.22-тармағы
МЕМСТ EN 280-2016 "Көтеруге арналған мобильді жұмыс платформалары, конструкциясының есептері, тұрақтылық критерийлері, қауіпсіздік және бақылау"
МЕМСТ Р 53037-2013 "Жұмыс платформалары бар жылжымалы көтергіштер, конструкциясының есептері, қауіпсіздік талаптары, тестілеу"
53
№ 6 қосымшаның 2.1-тармағының 2.1.4.16 және 2.1.6.4) тармақшалары
МЕМСТ 24940-2016 "Ғимараттар мен құрылыстар. Жарықты өлшеу әдістері"
54
№ 6 қосымшаның 2.1-тармағының 2.1.5) тармақшасы
МЕМСТ Р 50866-96 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауаны баптау жүйесі. Тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістемесі"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
БСТ МЕМСТ Р 50866-2003 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауа баптау жүйелері. Тиімділігін және қауіпсіздігін бағалау әдістері"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 30593-2015 "Автокөлік құралдары. Жылыту, желдету және ауаны баптау жүйесі. Тиімділігіне және қауіпсіздігіне қойылатын талаптар"
55
№ 6 қосымшаның 2.2-тармағының 2.2.12) тармақшасы
МЕМСТ 23941-2002 "Машиналардың шуылы. Шудың сипаттамаларын анықтау әдістері" Жалпы талаптар"
56
№ 6 қосымшаның 2.2-тармағының 2.2.17) тармақшасы
БҰҰ №13 қағидалары "Тежеуге қатысты М, Н және О санаттарындағы көлік құралдарын ресми бекіту туралы бірыңғай нұсқамалар"
57
№ 6 қосымшаның 2.3-тармағы
МЕМСТ 12.4.026-2015 "Қауіпсіздік техникасы қауіпсіздігі стандарттары сигналдың түстері, қауіпсіздік белгiлерi және сигналдық белгiлерi Қолданудың мақсаты мен қолданудың жалпы техникалық талаптары мен сипаттамалары. Сынау әдістері"
58
№ 6 қосымшаның 2.3-тармағының 2.4.3.1.7, 2.4.3.3.1 - 2.4.3.3.3) тармақшалары
БҰҰ № 28 қағидалары "Дыбыстық сигналдық приборларды және автокөлік құралдарын олардың дыбыстық ескерту сигналдарына қатысты ресми бекітуге қатысты бірыңғай нұсқамалар"
59

подпункты 3.1.2 и 3.1.3 пункта 3.1 приложения № 6
ГОСТ 18464-96 "Гидроприводы объемные. Гидроцилиндры. Правила приемки и методы испытаний"
ГОСТ 14658-86 "Насосы объемные гидроприводов. Правила приемки и методы испытаний"
ГОСТ 20245-95 "Гидроаппаратура. Правила приемки и методы испытаний"
60
пункт 3.3 приложения № 6
ГОСТ 23941-2002 "Шум машин. Методы определения шумовых характеристик. Общие требования"
61
пункт 4 приложения № 7
СТБ 914-99 (ИСО 7591:1982) "Знаки регистрационные и знак отличительный транспортных средств. Типы и основные размеры, технические требования, методы испытаний"
62
пункты 1 – 10 приложения № 8
ГОСТ Р 51709-2001 "Автотранспортные средства. Требования безопасности к техническому состоянию и методы проверки"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33997-2016 "Колесные транспортные средства. Требования к безопасности в эксплуатации и методы проверки"
СТБ 1280-2004 "Дорожные транспортные средства. Требования безопасности к техническому состоянию и методы проверки"
применяется
до 31.12.2019
СТБ 1641-2006 "Транспорт дорожный. Требования к техническому состоянию по условиям безопасности движения. Методы проверки"
СТБ 1730-2016 "Средства мототранспортные. Требования к техническому состоянию по условиям безопасности движения. Методы проверки"
63
пункты 1 – 10 и 27 приложения № 8
СТБ 1729-2016 Транспорт дорожный. Троллейбусы. Требования к техническому состоянию по условиям безопасности движения. Методы проверки"
64
пункт 9.1 приложения № 8
ГОСТ Р 54942-2012 "Газобаллонные автомобили с искровыми двигателями. Выбросы вредных (загрязняющих) веществ с отработавшими газами. Нормы и методы контроля при оценке технического состояния"
ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине, и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
65
приложение № 9
ГОСТ 33670-2015 "Автомобильные транспортные средства единичные. Методы экспертизы и испытаний для проведения оценки соответствия"
применяется с 01.07.2021
ГОСТ 33668-2015 "Автомобильные транспортные средства. Органы управления для водителей-инвалидов с нарушением функций рук и ног. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 55887-2013 "Автомобильные транспортные средства. Учебные автомобили. Технические требования и методы испытаний"
66
приложение № 10
ГОСТ 33557-2015 "Автомобильные транспортные средства. Документальное оформление результатов испытаний на соответствие требованиям технических регламентов"
67

№ 6 қосымшаның 3.1-тармағының 3.1.2 және 3.1.3) тармақшалары
МЕМСТ 18464-96 P "Көлемді гидроприводтар. Гидроцилиндрлер. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
МЕМСТ 14658-86 "Көлемді гидроприводтардың сорғылары. Қабылдау қағидалары мен сынау әдістері"
МЕМСТ 20245-95 "Гидроаппаратура. Қабылдау қағидалары мен сынау әдістері"
60
№ 6 қосымшаның 3.3-тармағы
МЕМСТ 23941-2002 "Машиналардың шуылы. Шуылдың сипаттамаларын анықтау әдістері" Жалпы талаптар"
61
№ 7 қосымшаның 4-тармағы
БСТ 914-99 (ИСО 7591:1982) "Тіркеу белгілері мен көлік құралдарының айырымдық белгілері. Түрлері және негізгі өлшемдері, техникалық талаптар, сынау әдістері"
62
№ 8 қосымшаның 1 -10-тармақтары
МЕМСТ Р 51709-2001 "Автокөлік құралдары. техникалық жағдайы және сынау әдістеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33997-2016 "Доңғалақты көлік құралдары. Пайдаланудағы қауіпсіздігіне қойылатын талаптар және сынау әдістері"
БСТ 1280-2004 "Жол көлік құралдары. Техникалық жағдайға және тексеру әдістеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
БСТ 1641-2006 "Жол көлік құралдары. Техникалық жағдайына және тексеру әдістеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары. Тексеру әдістері"
БСТ 1730-2016 "Мотокөлік құралдары. Жол қозғалысы қауіпсіздігі жағдайының техникалық жағдайына қойылатын талаптар.Тексеру әдістері"
63
№ 8 қосымшаның 1 -10 және 27-тармақтары
БСТ 1729-2016 "Жол көлігі. Троллейбустар. Техникалық жағдайға және тексеру әдістеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары. Тексеру әдістері"
64
№ 8 қосымшаның 9.1-тармағы
МЕМСТ Р 54942-2012 " Қозғалтқышы бар газды баллонды автомобильдер. Шығарылған газдармен зиянды (ластаушы) заттардың шығарындылары. Техникалық жағдайды бағалаудағы бақылаудың нормалары мен әдістері"
МЕМСТ Р 51832-2001 "Күшпен жағатын, бензинмен жүретін іштей жану двигателі және осы двигательмен жарақтандырылған толық массасы 3,5 т. болатын автокөлік құралы. Зиянды заттардың шығарылымы. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
65
№ 9 қосымша
МЕМСТ 33670-2015 "Автомобильдер бірыңғай көлік құралдары. Сәйкестікке бағалау жүргізу үшін сараптама және сынау әдістері"
2019 ж. 01.07. бастап қолданылады
МЕМСТ 33668-2015 "Автокөлік құралдары. Қол және аяқтың функциялары бұзылған мүгедек- жүргізушілерді басқару органы. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55887-2013 "Автокөлік құралдары. Оқыту машиналары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
66
№ 10 қосымша
МЕМСТ 33557-2015 "Автокөлік құралдары. Техникалық регламенттердің талаптарына сәйкестігін тексеру нәтижелерін құжаттау"
67

пункт 1 приложения № 10
ГОСТ 14846-81 "Двигатели автомобильные. Методы стендовых испытаний"
ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине, и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53838-2010 "Двигатели автомобильные. Допустимые уровни шума и методы измерения"
ГОСТ Р 53840-2010 "Двигатели автомобильные. Пусковые качества. Методы испытаний"
68
пункт 2 приложения № 10
ГОСТ Р 53838-2010 "Двигатели автомобильные. Допустимые уровни шума и методы измерения"
ГОСТ Р 53840-2010 "Двигатели автомобильные. Пусковые качества. Методы испытаний"
69
пункт 3 приложения № 10
ГОСТ ISO 11439-2014 "Газовые баллоны. Баллоны высокого давления для хранения на транспортном средстве природного газа как топлива. Технические условия"
ГОСТ 25651-2015 "Приборы автомобилей контрольно-измерительные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 51753-2001 "Баллоны высокого давления для сжатого природного газа, используемого в качестве моторного топлива на автомобильных транспортных средствах. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2019
ГОСТ 33986-2016 "Автомобильные транспортные средства. Баллоны высокого давления для компримированного природного газа, используемого в качестве моторного топлива. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 10362-2017 "Рукава резиновые напорные с нитяным усилением без концевой арматуры. Технические условия"
70
пункт 8 приложения № 10
ГОСТ Р 52431-2005 "Автомобильные транспортные средства. Аппараты тормозных систем с гидравлическим приводом тормозов. Технические требования и методы испытаний"
71
пункт 9 приложения № 10
ГОСТ 25452-2017 "Рукава резиновые высокого давления с металлическими навивками без концевой арматуры. Технические условия"
ГОСТ 30731-2016 "Цилиндры, трубки и шланги гидропривода тормозов и сцепления транспортных средств. Общие технические требования, правила приемки и методы контроля"
ГОСТ Р 51190-98 "Трубопроводы тормозного пневматического привода автотранспортных средств с применением полиамидных труб. Общие технические требования"
ГОСТ Р 52452-2005 "Автомобильные транспортные средства. Трубки и шланги гидравлического и пневматического приводов тормозов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53834-2010 "Автомобильные транспортные средства. Шланги для гидравлических систем. Технические требования и методы испытаний"
72

№ 10 қосымшаның 1-тармағы
МЕМСТ 14846-81 "Автомобиль қозғалтқыштары. Стендтік сынау әдістері"
МЕМСТ Р 51832-2001 "Қозғалтқыштармен жабдықталған жанармаймен жанармайдың ішкі қозғалтқыштары мен қозғалтқышы 3,5 тоннадан асатын автокөліктер, зиянды заттардың шығарындылары Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53838-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Рұқсат етілген шуыл деңгейі және өлшеу әдістері"
МЕМСТ Р 53840-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Қосу сапасы. Сынау әдістері"
68
№ 10 қосымшаның 2-тармағы
МЕМСТ Р 53838-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Рұқсат етілген шуыл деңгейі және өлшеу әдістері"
МЕМСТ Р 53840-2010 Автомобиль қозғалтқыштары. Қосу сапасы. Сынау әдістері"
69
№ 10 қосымшаның 3-тармағы
МЕМСТ ISO 11439-2014 "Газ баллондары, табиғи газды отын ретінде сақтауға арналған жоғары қысымды цилиндрлер. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 25651-2015 "Автомобильдерді бақылау және өлшеу құралдары, Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 51753-2001 "Автокөлік құралдарында мотор отыны ретінде пайдаланылатын қысылған табиғи газ үшін жоғары қысымды цилиндрлер." Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33986-2016 "Автокөлік құралдары. Қозғалтқыш отыны ретінде пайдаланылатын қысылған табиғи газ үшін жоғары қысым цилиндрлері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электротехникасы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 10362-2017 "Ұштық арматурасыз метал орамасы бар жоғары қысымды резеңке жең. Техникалық талаптар"
70
№ 10 қосымшаның 8-тармағы
МЕМСТ Р 52431-2005 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық тежеуішті тежегіші бар аппараттар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
71
№ 10 қосымшаның 9-тармағы
МЕМСТ 25452-2017 "Жоғары қысымды ұшында арматурасы жоқ шлангтар" Техникалық талаптар"
МЕМСТ 30731-2016 "Гидравликалық тежегіш және ілінісу машиналары үшін цилиндрлер, түтіктер және шлангілер. Жалпы техникалық талаптар, қабылдау қағиадалары мен бақылау әдістері"
МЕМСТ Р 51190-98 "Полиамидті құбырларды пайдаланатын көліктердің пневматикалық тежегіш машиналарына арналған құбырлар" Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 52452-2005 "Автомобиль көліктері, гидравликалық және пневматикалық тежегіш жетектердің түтікшелері мен шлангілері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53834-2010 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық жүйелердің шлангтары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
72

пункт 10 приложения № 10
ГОСТ Р 52847-2007 "Автомобильные транспортные средства. Тормозные механизмы. Технические требования и методы стендовых испытаний"
73
пункт 11 приложения № 10
ГОСТ Р 53805-2010 "Автомобильные транспортные средства. Рычаги регулировочные барабанных тормозных механизмов грузовых автомобилей и автобусов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53806-2010 "Автомобильные транспортные средства. Тросы привода стояночной тормозной системы. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 55522-2013 "Автомобильные транспортные средства. Рычаги регулировочные для барабанных тормозов грузовых автомобилей и автобусов с автоматической регулировкой. Технические требования и методы испытаний"
74
пункт 12 приложения № 10
ГОСТ 33545-2015 "Автомобильные транспортные средства. Методика испытаний тормозных дисков и барабанов на инерционном стенде"
75
пункт 13 приложения № 10
ГОСТ ISO 1728-2013 "Транспорт дорожный. Пневматические тормозные соединения между буксирующими и буксируемыми транспортными средствами. Взаимозаменяемость"
ГОСТ 33603-2015 "Пневматические тормозные соединения между буксирующими и буксируемыми автомобильными транспортными средствами. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33547-2015 "Автомобильные транспортные средства. Ресиверы (баллоны) воздушные. Технические требования и методы испытаний"
76
пункт 14 приложения № 10
ГОСТ 33543-2015 "Автомобильные транспортные средства. Камеры тормозные пневматических приводов. Технические требования и методы испытаний"
77
пункт 15 приложения № 10
ГОСТ Р 52850-2007 "Автомобильные транспортные средства. Компрессоры одноступенчатого сжатия. Технические требования и методы испытаний"
78
пункт 16 приложения № 10
ГОСТ Р 52433-2005 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры шаровые. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52453-2005 "Автомобильные транспортные средства. Механизмы рулевые с гидравлическим усилителем и рулевые гидроусилители. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53835-2010 "Автомобильные транспортные средства. Элементы рулевого привода и направляющего аппарата подвески. Технические требования и методы испытаний"
79
пункт 18 приложения № 10
ГОСТ Р 52433-2005 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры шаровые. Технические требования и методы испытаний"
80
пункт 19 приложения № 10
ГОСТ 30599-97 (ИСО 3006-76,
ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Колеса из легких сплавов для пневматических шин. Общие технические условия"
ГОСТ 10409-74 (ИСО 4107:1998) "Колеса автомобильные с разборным ободом. Основные размеры. Общие технические требования"
ГОСТ Р 50511-93 (ИСО 3006-76,
ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Колеса из легких сплавов для пневматических шин. Общие технические условия"

№ 10 қосымшаның 10-тармағы
МЕМСТ Р 52847-2007 "Автомобиль көліктері. Тежегіш механизмдері.Техникалық талаптар және сынау әдістері"
73
№ 10 қосымшаның 11-тармағы
МЕМСТ Р 53805-2010 "Автокөлік құралдары. Жүк автомобильдері мен автобустардың барабан тежегіштерін реттейтін иінтіректер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53806-2010 "Автокөлік құралдары. Тұрақтау тежегіш тростары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55522-2013 Автокөлік құралдары. Жүк автомобильдері мен автобустардың барабан тежегіштерін реттейтін иінтіректер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
74
№ 10 қосымшаның 12-тармағы
МЕМСТ 33545-2015 "Автокөліктер. Инерциялық стендте тежегіш дискілер мен барабанды сынау әдістері"
75
№ 10 қосымшаның 13-тармағы
МЕМСТ ISO 1728-2013 "Жол көлігі. Сүйрейтін және сүйретілген көлік құралдары арасындағы пневматикалық тежегіш қосылыстар. Өзара алмасу"
МЕМСТ 33603-2015 "Автокөлік құралдары. Сүйрейтін және сүйретілген көлік құралдары арасындағы пневматикалық тежегіш қосылыстар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33547-2015 "Автокөлік құралдары. Ауа қабылдағыштары (баллондар). Техникалық талаптар және сынау әдістері"
76
№ 10 қосымшаның 14-тармағы
МЕМСТ 33543-2015 "Автокөлік құралдары. Пневматикалық жетектерді тежегіштер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
77
№ 10 қосымшаның 15-тармағы
МЕМСТ Р 52850-2007 "Автомобиль көліктері. Бір сатылы компрессорлық компрессорлар Техникалық талаптар және сынау әдістері"
78
№ 10 қосымшаның 16-тармағы
МЕМСТ Р 52433-2005 "Автокөлік құралдары. Шар тәріздес шарнирлер. Біліктің буындары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52453-2005 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық күшейткішті және күшейтілген рульді басқаратын басқару механизмдері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53835-2010 "Автокөлік құралдары, рульдік басқару элементтері және бағыттауыштар элементтері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
79
№ 10 қосымшаның 18-тармағы
МЕМСТ Р 52433-2005 "Автокөлік құралдары. Шар тәріздес шарнирлер. Біліктің буындары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
80
№ 10 қосымшаның 19-тармағы
МЕМСТ 30599-97 (ИСО 3006-76, ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Пневматикалық шиналарға арналған жеңіл қорытпадалардан жасалған доңғалақтар. Жалпытехникалық талаптар"
МЕМСТ 10409-74 (ИСО 4107:1998) "Автоматты қалтасы бар доңғалақтар. Негізгі өлшемдері, жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 50511-93 (ИСО 3006-76, ИСО 3894-77, ИСО 7141-81) "Пневматикалық шиналарға арналған жеңіл қорытпадалардан жасалған доңғалақтар. Жалпы техникалық талаптар"

ГОСТ 33544-2015 "Автомобильные транспортные средства. Колеса дисковые. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53824-2010 "Автомобильные транспортные средства. Колеса неразборные. Технические требования и методы испытаний"
81
пункт 25 приложения № 10
ГОСТ 25907-89 "Устройства буксирные автомобилей. Общие технические требования. Методы испытаний"
82
пункт 26 приложения № 10
ГОСТ 18464-96 "Гидроприводы объемные. Гидроцилиндры. Правила приемки и методы испытаний"
ГОСТ 20245-95 "Гидроаппаратура. Правила приемки и методы испытаний"
ГОСТ Р 53817-2010 "Автомобильные транспортные средства. Гидроцилиндры телескопические одностороннего действия. Технические требования и методы испытаний"
83
пункт 27 приложения № 10
ГОСТ Р 53807-2010 "Автомобильные транспортные средства. Гидроцилиндры и насосы гидравлических механизмов опрокидывания кабин. Технические требования и методы испытаний"
84
пункт 28 приложения № 10
ГОСТ 25452-2017 "Рукава резиновые высокого давления с металлическими навивками без концевой арматуры. Технические условия"
ГОСТ 6286-2017 "Рукава резиновые высокого давления с металлическими оплетками без концевой арматуры. Технические условия"
ГОСТ 10362-2017 "Рукава резиновые напорные с нитяным усилением без концевой арматуры. Технические условия"
85
пункт 38 приложения № 10
ГОСТ 18699-73 "Стеклоочистители электрические. Технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 18699-2017 "Стеклоочистители электрические. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
86
пункт 39 приложения № 10
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
87
пункт 63 приложения № 10
ГОСТ 12936-82 "Спидометры автомобильные с электроприводом. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 12936-2017 "Спидометры автомобильные с электроприводом. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 1578-76 "Спидометры автомобильные и мотоциклетные с приводом от гибкого вала. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 1578-2017 "Спидометры автомобильные и мотоциклетные с приводом от гибкого вала. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 25651-2015 "Приборы автомобилей контрольно-измерительные. Технические требования и методы испытаний"
88
пункт 65 приложения № 10
ГОСТ 34005-2016 "Автомобильные транспортные средства. Тахографы цифровые. Технические требования и методы испытаний"
89

МЕМСТ 33544-2015 "Автокөлік құралдары. Дискілі доңғалақтар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53824-2010 "Автокөлік құралдары. Жиналмайтын доңғалақтар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
81
№ 10 қосымшаның 25-тармағы
МЕМСТ 25907-89 "Автомобильдерді сүйрейтін құрылғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
82
№ 10 қосымшаның 26-тармағы
МЕМСТ 18464-96 "Көлемді гидроприводтар. Гидравликалық цилиндрлар. Қабылдау қағидалары мен сынау әдістері"
МЕМСТ 20245-95 "Гидроаппартура. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53817-2010 "Автокөлік құралдары. Бір жақты телескопиялық гидравликалық цилиндрлер Техникалық талаптар және сынау әдістері"
83
№ 10 қосымшаның 27-тармағы
МЕМСТ Р 53807-2010 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық цилиндрлер мен гидравликалық кабинаның аударылу механизмдері үшін сорғылар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
84
№ 10 қосымшаның 28-тармағы
МЕМСТ 25452-2017 "Жоғары қысымды резеңкелік шлангтар, метал орамдары бар, арматурасыз. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 6286-2017 "Жоғары қысымды ұшында арматурасы жоқ резеңке түтікшелер. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 10362-2017 "Жоғары қысымды резеңкелік шлангтар, метал орамдары бар, арматурасыз. Техникалық талаптар"
85
№ 10 қосымшаның 38-тармағы
МЕМСТ 18699-73 "Электрлі айна тазалағыштар. Техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04. дейін қолданылады
МЕМСТ 18699-2017 "Электрлі айна тазалағыштар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотракторлы электротехника. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотракторлы электротехника. Жалпы техникалық талаптар"
86
№ 10 қосымшаның 39-тармағы
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотракторлы электротехника. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотракторлы электротехника. Жалпы техникалық талаптар"
87
№ 10 қосымшаның 63-тармағы
МЕМСТ 12936-82 "Электр жетегі бар автокөлік спидометрлері. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04. дейін қолданылады
МЕМСТ 12936-2017 Электр жетегі бар автокөлік спидометрлері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 1578-76 "Икемді балдан жетегі бар автокөлік және мотоцикл спидометрлері. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04. дейін қолданылады
МЕМСТ 1578-2017 "Икемді біліктен жетегі бар автокөлік және мотоцикл спидометрлері. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 25651-2015 "Автомобильдердің бақылау және өлшеу құралдары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
88
№ 10 қосымшаның 65-тармағы
МЕМСТ 34005-2016 "Автомобильдер. Сандық тахографтар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
89

пункт 66 приложения № 10
Правила ООН № 116 "Единообразные предписания, касающиеся защиты механических транспортных средств от угона"
ГОСТ Р 53823-2010 "Автомобильные транспортные средства. Дополнительные противоугонные устройства. Технические требования и методы испытаний"
90
пункт 71 приложения № 10
ГОСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Батареи аккумуляторные свинцовые стартерные для автотракторной техники. Общие технические условия"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
91
пункт 72 приложения № 10
ГОСТ 23544-84 "Жгуты проводов для автотракторного электрооборудования. Общие технические условия"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33553-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов низкого напряжения. Технические требования и методы испытаний"
92
пункт 73 приложения № 10
ГОСТ Р 50607-2012 (ИСО 10605:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Транспорт дорожный. Методы испытаний для электрических помех от электростатических разрядов"
ГОСТ Р 53826-2010 "Автомобильные транспортные средства. Провода высоковольтные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33553-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов низкого напряжения. Технические требования и методы испытаний"
93
пункт 74 приложения № 10
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
94
пункт 75 приложения № 10
ГОСТ Р 53637-2009 "Турбокомпрессоры автотракторные. Общие технические требования и методы испытаний"
95
пункт 76 приложения № 10
ГОСТ Р 53443-2009 "Автомобильные транспортные средства. Пальцы поршневые двигателей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53444-2009 "Автомобильные транспортные средства. Валы коленчатые двигателей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53557-2009 "Автомобильные транспортные средства. Болты шатунные. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53558-2009 "Автомобильные транспортные средства. Поршни алюминиевые двигателей. Общие технические требования и методы испытаний"

№ 10 қосымшаның 66-тармағы
БҰҰ N 116 қағидалары "Ұрлыққа қарсы автокөлікті қорғауға қатысты бірыңғай нұсқамалар"
МЕМСТ Р 53823-2010 "Автокөлік құралдары, ұрлыққа қарсы қосымша құрылғылар, техникалық талаптар және сынау әдістері"
90
№ 10 қосымшаның 71-тармағы
МЕМСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Автотрактор техникасы үшін қорғасын-қышқылды стартерлі батареялар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумумляторлы батареялар мен стартерлерге жалғанған жетекті ұштар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
91
№ 10 қосымшаның 72-тармағы
МЕМСТ 23544-84 "Автотрактор электр жабдығына арналған сымдық арқандар" Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумумляторлы батареялар мен стартерлерге жалғанған жетекті ұштар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33553-2015 "Автокөлік құралдары. Қысымы төмен жетекті ұштар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
92
№ 10 қосымшаның 73-тармағы
МЕМСТ Р 50607-2012 (ИСО 10605:2008) "Техникалық жабдықтардың электромагниттік үйлесімділігі" жол көлігі. Электростатикалық разрядтан электрлік кедергілерді сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53826-2010 "Автомобильдер, жоғары вольтты сымдар, техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумумляторлы батареялар мен стартерлерге жалғанған жетекті ұштар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33553-2015 "Автокөлік құралдары. Қысымы төмен жетекті ұштар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
93
№ 10 қосымшаның 74-тармағы
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотракторлы электротехника. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 ""Автотракторлы электротехника. Жалпы техникалық талаптар"
94
№ 10 қосымшаның 75-тармағы
МЕМСТ Р 53637-2009 "Автотрактор турбо-компрессорлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
95
№ 10 қосымшаның 76-тармағы
МЕМСТ Р 53443-2009 ж. "Автокөлік құралдары. Поршенді қозғалтқыштардың тұтқыштары" Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53444-2009 "Автокөлік құралдары. Білек білігінің қозғалтқыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53557-2009 "Автомобиль көліктері. Шатунды болттар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53558-2009 "Автокөлік құралдары. Алюминді поршенді қозғалтқыштар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері

ГОСТ Р 53808-2010 "Двигатели автомобильные. Валы распределительные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53809-2010 "Двигатели автомобильные. Гильзы цилиндров. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53810-2010 "Двигатели автомобильные. Клапаны. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53811-2010 "Двигатели автомобильные. Пружины клапанов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53812-2010 "Двигатели автомобильные. Толкатели клапанов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53813-2010 "Двигатели автомобильные. Шатуны. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53836-2010 "Двигатели автомобильные. Вкладыши тонкостенные коренных и шатунных подшипников. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53843-2010 "Двигатели автотранспортных средств. Кольца поршневые. Технические требования и методы испытаний"
96
пункт 77 приложения № 10
ГОСТ Р 51832-2001 "Двигатели внутреннего сгорания с принудительным зажиганием, работающие на бензине, и автотранспортные средства полной массой более 3,5 т, оснащенные этими двигателями. Выбросы вредных веществ. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
97
пункт 78 приложения № 10
ГОСТ 8002-74 "Двигатели внутреннего сгорания поршневые. Воздухоочистители. Методы стендовых безмоторных испытаний"
98
пункт 79 приложения № 10
ГОСТ Р 53844-2010 "Автомобильные транспортные средства. Фильтры тонкой очистки масла автомобильных, тракторных и комбайновых двигателей. Технические требования и методы испытаний"
99
пункт 80 приложения № 10
ГОСТ Р 53640-2009 "Автомобильные транспортные средства. Фильтры очистки дизельного топлива. Общие технические требования"
100
пункт 81 приложения № 10
ГОСТ Р 53559-2009 "Автомобильные транспортные средства. Фильтры и элементы фильтрующие очистки топлива двигателей с принудительным зажиганием. Общие технические требования"
101
пункт 82 приложения № 10
ГОСТ 10578-95 "Насосы топливные дизелей. Общие технические условия"
ГОСТ 10579-88 "Форсунки дизелей. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 10579-2017 "Форсунки дизелей. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 15829-89 "Насосы топливоподкачивающие поршневые дизелей. Общие технические условия"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 15829-2017 "Насосы топливоподкачивающие поршневые дизелей. Технические требования и методы испытаний"
102
пункт 83 приложения № 10

МЕМСТ Р 53808-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Бөлу құдықтары. Техникалық талаптар және сынау әдістері",
МЕМСТ Р 53809-2010 "Автомобильдік қозғалтқыштар.м Цилиндрлік гильзалар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53810-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Клапандар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53811-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Клапандардың пружиналары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53812-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Клапандарды итреушілер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53813-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Шатундар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53836-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Жіңішке қабырғалы және тірек мойынтіректері. Техникалық талаптар және сынау әдістері",
МЕМСТ Р 53843-2010 "Автокөлік қозғалтқыштары. Поршеньдік сақина. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
96
№ 10 қосымшаның 77-тармағы
МЕМСТ Р 51832-2001 "Күшпен жағатын, бензинмен жүретін іштей жану двигателі және осы двигательмен жарақтандырылған толық массасы 3,5 т. болатын автокөлік құралы. Зиянды заттардың шығарылымы. Техникалық талаптар мен сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Электротехниканың автотракторы. Жалпы техникалық сипаттамалары"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электротехникасы. Жалпы техникалық талаптар"
97
№ 10 қосымшаның 78-тармағы
МЕМСТ 8002-74 "Поршеньдік ішкі жану қозғалтқыштары. Ауаны тазартқыштар. Стендті моторсыз сынау әдістері"
98
№ 10 қосымшаның 79-тармағы
МЕМСТ Р 53844-2010 "Автокөлік құралдары. Автомобиль, трактор және комбайн қозғалтқыштары үшін май сүзгілері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
99
№ 10 қосымшаның 80-тармағы
МЕМСТ Р 53640-2009 "Автокөлік құралдары. дизельді отын сүзгілері. Жалпы техникалық талаптар"
100
№ 10 қосымшаның 81-тармағы
МЕМСТ Р 53559-2009 "Автокөлік құралдары. Моторды қозғалтқыштарда жанармайды тазарту үшін сүзгілер мен сүзгі элементтері. Жалпы техникалық талаптар"
101
№ 10 қосымшаның 82-тармағы
МЕМСТ 10578-95 "Жанармай дизельдік сорғылар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 10579-88 "Дизельдік форсункалар. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 01.04. дейін қолданылады
МЕМСТ 10579-2017 "Дизельдік форсункалар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 15829-89 "Поршенді дизельді қозғалтқыштарды жанармай сорғылар. Жалпы талаптар"
2019 ж. 01.04. дейін қолданылады
МЕМСТ 15829-2017 "Поршенді дизельді қозғалтқыштарды жанармай сорғылар. Жалпы сипаттамалары"
102
№ 10 қосымшаның 83-тармағы

ГОСТ Р 53832-2010 "Автомобильные транспортные средства. Теплообменники и термостаты. Технические требования и методы испытаний"
103
пункт 84 приложения № 10
ГОСТ Р 53839-2010 "Двигатели автомобильные. Насосы жидкостные систем охлаждения. Технические требования и методы испытаний"
104
пункт 85 приложения № 10
ГОСТ Р 53409-2009 "Автомобильные транспортные средства. Сцепления сухие фрикционные. Общие технические требования и методы испытаний"
105

МЕМСТ Р 53832-2010 "Автомобиль көліктері. Жылу алмастырғыштар және термостаттар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
103
№ 10 қосымшаның 84-тармағы
МЕМСТ Р 53839-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Сұйық салқындатқыш жүйелердің сорғылары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
104
№ 10 қосымшаның 85-тармағы
МЕМСТ Р 53409-2009 "Автомобиль көліктері. Құрғақ үйкеліс ұшы. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
105

пункт 86 приложения № 10
ГОСТ 33669-2015 "Автомобильные транспортные средства. Передачи карданные автомобилей с шарнирами неравных угловых скоростей. Общие технические условия"
ГОСТ Р 52923-2008 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры карданные неравных угловых скоростей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52924-2008 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры равных угловых скоростей. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52926-2008 "Автомобильные транспортные средства. Валы шарнирные приводные легковых автомобилей. Общие технические требования и методы испытаний"
106
пункт 87 приложения № 10
ГОСТ Р 53445-2009 "Автомобильные транспортные средства. Передачи ведущих мостов. Методы стендовых испытаний"
ГОСТ Р 53804-2010 "Автомобильные транспортные средства. Картеры ведущих мостов. Методы стендовых испытаний"
ГОСТ Р 53830-2010 "Автомобильные транспортные средства. Ступицы и полуоси колес. Технические требования и методы испытаний"
107
пункт 88 приложения № 10
ГОСТ 33556-2015 "Рессоры листовые автомобильных транспортных средств. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53825-2010 "Автомобильные транспортные средства. Пневморессоры. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53827-2010 "Автомобильные транспортные средства. Пружины цилиндрические, винтовые, торсионы, стабилизаторы подвески. Технические требования и методы испытаний"
108
пункт 89 приложения № 10
ГОСТ Р 53816-2010 "Автомобильные транспортные средства. Амортизаторы гидравлические телескопические. Технические требования и методы испытаний"
применяется
до 01.04.2019
ГОСТ 34339-2017 "Автомобильные транспортные средства. Амортизаторы гидравлические телескопические. Технические требования и методы испытаний"
109
пункт 90 приложения № 10
ГОСТ Р 53835-2010 "Автомобильные транспортные средства. Элементы рулевого привода и направляющего аппарата подвески. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 33671-2015 "Автомобильные транспортные средства. Шарниры резинометаллические. Технические требования и методы испытаний"
110
пункт 91 приложения № 10
ГОСТ Р 53818-2010 "Автомобильные транспортные средства. Грузы балансировочные колес. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53819-2010 "Автомобильные транспортные средства. Детали крепления колес. Технические требования и методы испытаний"
111
пункт 92 приложения № 10
ГОСТ 33991-2016 "Электрооборудование автомобильных транспортных средств. Электромагнитная совместимость. Помехи в цепях. Требования и методы испытаний"
СТБ ISO 7637-3-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 3. Импульсные помехи в емкостных и индуктивных цепях (кроме цепей питания)"

№ 10 қосымшаның 86-тармағы
МЕМСТ 33669-2015 "Автомобиль көліктері. Бірыңғай емес бұрыштық жылдамдықтағы ілмектер бар кардандық машиналарды беру. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 52923-2008 "Автомобиль көліктері. Тең емес бұрыштық жылдамдықтардағы кардандық қосылыстар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52924-2008 "Автомобиль көліктері. Бұрыштық жылдамдықтар теңдігінң шарнирлері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52926-2008 "Автомобиль көліктері. Жеңіл автомобильді басқаратын шарнирлік біліктер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
106
№ 10 қосымшаның 87-тармағы
МЕМСТ Р 53445-2009 "Автомобиль көліктері. Трансмиссиялық жетек осьтері. Борттық сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53804-2010 Автомобиль көліктері. Трансмиссиялық жетек осьтері. Борттық сынау әдістері" "Автомобильные транспортные средства. Қозғалтқыш білігінің картерлері. Борттық сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53830-2010 "Автомобиль көліктері.. Дөңгелекті тор мен білік білігі. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
107
№ 10 қосымшаның 88-тармағы
МЕМСТ 33556-2015 "Автомобиль көліктерінің жапырақша рессорлары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53825-2010 "Автомобиль көліктері" Пневморессорлар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53827-2010 "Автомобиль көліктері". Серіппелі цилиндрлік, бұрандалы, бұралу бұрыштары, аспалы стабилизаторлар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
108
№ 10 қосымшаның 89-тармағы
МЕМСТ Р 53816-2010 "Автомобиль көліктері. Гидравликалық телескопиялық амортизаторлар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
2019 ж. 01.04. дейін қолданылады
МЕМСТ 34339-2017 "Автомобиль көліктері. Гидравликалық телескопиялық амортизаторлар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
109
№ 10 қосымшаның 90-тармағы
МЕМСТ Р 53835-2010 "Автомобиль көліктері. Руль жетектерінің элементтері және бағыттаушы қалақтар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33671-2015 "Автомобиль көліктері. Резеңкеметал ілмектер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
110
№ 10 қосымшаның 91-тармағы
МЕМСТ Р 53818-2010 "Автомобиль көліктері. Теңгерімді доңғалақтарды тасымалдау. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53819-2010 "Автомобиль көліктері. Доңғалақтарды бекіту бөлшектері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
111
№ 10 қосымшаның 92-тармағы
МЕМСТ 33991-2016 "Автомобильдерді электрмен жабдықтау. Электромагниттік үйлесімділік. Тізбектердегі кедергі. Талаптар мен сынау әдістері"
БСТ ISO 7637-3-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылық және индуктивті кедергілер. 3- бөлім. Импульсті және индуктивтілік тізбектердегі импульстік кедергілер (электрмен жабдықтау тізбектерінен басқа)"

ГОСТ Р 50607-2012 "Совместимость технических средств электромагнитная. Транспорт дорожный. Методы испытаний для электрических помех от электростатических разрядов"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
СТБ ISO 7637-2-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
применяется до 01.01.2019
ГОСТ ISO 7637-2-2015 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
112
пункт 93 приложения № 10
ГОСТ 10132-62 "Свечи накаливания двухпроводные для дизелей. Общие технические условия"
ГОСТ Р 53842-2010 "Двигатели автомобильные. Свечи зажигания искровые. Технические требования и методы испытаний"
113
пункт 94 приложения № 10
ГОСТ 33991-2016 "Электрооборудование автомобильных транспортных средств. Электромагнитная совместимость. Помехи в цепях. Требования и методы испытаний"
СТБ ISO 7637-2-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
применяется до 01.01.2019
ГОСТ ISO 7637-2-2015 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 2. Кондуктивные импульсные помехи в цепях питания"
СТБ ISO 7637-3-2008 "Транспорт дорожный. Помехи кондуктивные, емкостные и индуктивные. Часть 3. Импульсные помехи в емкостных и индуктивных цепях (кроме цепей питания)"
ГОСТ Р 50607-2012 "Совместимость технических средств электромагнитная. Транспорт дорожный. Методы испытаний для электрических помех от электростатических разрядов"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
114
пункт 95 приложения № 10
ГОСТ Р 53829-2010 "Автомобильные транспортные средства. Стартеры электрические. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
115
пункт 96 приложения № 10
ГОСТ 9200-76 "Соединения семиконтактные разъемные для автомобилей и тракторов"

МЕМСТ Р 50607-2012 "Техникалық жабдықтардың электромагниттік үйлесімділігі. Жол көліктері. Электростатикалық разрядтан электрлік кедергілерді сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Автотрактор электртехникасы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Автотрактор электротехникасы. Жалпы техникалық талаптар"
БСТ ISO 7637-2-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі кондуктивті импульстік кедергілер"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ ISO 7637-2-2015 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивтік кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі кондуктивті импульстік кедергілер"
112
№ 10 қосымшаның 93-тармағы
МЕМСТ 10132-62 "Дизельдерге арналған екісымды қыздыру шамдары. Жалпы техниалық талаптар"
МЕМСТ Р 53842-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Жарқ етіп қосылатын ұшқын. Техникалық талаптар және сынау әдістері
113
№ 10 қосымшаның 94-тармағы
МЕМСТ 33991-2016 "Автомобильдерді электрлік жабдықтау. Электрмагнитті үйлесімділік. Тізбектердегі кедергілер. Талаптар және сынау әдістері"
БСТ ISO 7637-2-2008 Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі кондуктивті импульстік кедергілер"
2019 ж. 01.01. дейін қолданылады
МЕМСТ ISO 7637-2-2015 Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивтілік кедергілер. 2-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі кондуктивті импульстік кедергілер"
БСТ ISO 7637-3-2008 "Жол көліктері. Кондуктивті, сыйымдылықты және индуктивті кедергілер. 3-бөлім. Қоректену тізбектеріндегі кондуктивті импульстік кедергілер"
МЕМСТ Р 50607-2012 "Техникалық жабдықтардың электромагниттік үйлесімділігі. Жол көліктері. Электростатикалық разрядтан электрлік кедергілерді сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Авторакторлы электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Авторакторлы электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
114
№ 10 қосымшаның 95-тармағы
МЕМСТ Р 53829-2010 "Автокөлік құралдары. Электрлі стартерлер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Авторакторлы электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 ""Авторакторлы электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар""
МЕМСТ 33667-2015 "Автокөлік құралдары. Аккумуляторлық батареялар мен стартерлерге арналған сымдардың ұштары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
115
№ 10 қосымшаның 96-тармағы
МЕМСТ 9200-76 "Автомобильдер мен тракторларға арналған жеті контактілі қосқыштар"

ГОСТ 9200-2006 "Транспорт дорожный. Соединения семиконтактные электрические для автомобилей и тракторов. Общие технические условия"
ГОСТ Р 52230-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 3940-2004 "Электрооборудование автотракторное. Общие технические условия"
116
пункт 100 приложения № 10
ГОСТ 8752-79 "Манжеты резиновые армированные для валов. Технические условия"
ГОСТ Р 53820-2010 "Автомобильные транспортные средства. Детали уплотнительные и защитные. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ 18829-2017 "Кольца резиновые уплотнительные круглого сечения для гидравлических и пневматических устройств. Технические условия"
117
пункт 101 приложения № 10
ГОСТ 18829-2017 "Кольца резиновые уплотнительные круглого сечения для гидравлических и пневматических устройств. Технические условия"
ГОСТ 12856-96 "Листы асбостальные и прокладки из них. Технические условия"
118
пункт 102 приложения № 10
ГОСТ Р 53409-2009 "Автомобильные транспортные средства. Сцепления сухие фрикционные. Общие технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53830-2010 "Автомобильные транспортные средства. Ступицы и полуоси колес. Технические требования и методы испытаний"
119
пункт 103 приложения № 10
ГОСТ Р 53828-2010 "Автомобильные транспортные средства. Система обеспечения микроклимата. Технические требования и методы испытаний"
120
пункт 104 приложения № 10
ГОСТ Р 53833-2010 "Автомобильные транспортные средства. Установки подогревательно-отопительные независимые. Технические требования и методы испытаний"
121
пункт 105 приложения № 10
ГОСТ Р 53822-2010 "Автомобильные транспортные средства. Домкраты гидравлические. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 1275-2001 "Домкраты гидравлические. Технические условия"
СТБ EN 1494-2015 "Домкраты мобильные или передвижные и относящееся к ним подъемное оборудование"
122
пункт 106 приложения № 10
ГОСТ 13568-97 (ИСО 606-94) "Цепи приводные роликовые и втулочные. Общие технические условия"
ГОСТ 13552-81 "Цепи приводные зубчатые. Технические условия"
ГОСТ 31971-2013 "Двигатели автомобильные. Натяжители цепи механизма газораспределения. Технические требования и методы испытаний"
123
пункт 107 приложения № 10
ГОСТ 5813-2015 "Ремни вентиляторные клиновые и шкивы для двигателей автомобилей, тракторов и комбайнов. Технические требования и методы испытаний"
ГОСТ Р 53841-2010 "Двигатели автомобильные. Ремни приводные. Технические требования и методы испытаний"
124
пункт 108 приложения № 10
ГОСТ Р 53821-2010 "Автомобильные транспортные средства. Диафрагмы и мембраны тарельчатые. Технические требования и методы испытаний"

МЕМСТ 9200-2006 "Жол көлігі. Автомобильдер мен тракторларға арналған жеті контактілі қосқыштар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 52230-2004 "Авторакторлы электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 3940-2004 "Авторакторлы электр жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
116
№ 10 қосымшаның 100-тармағы
МЕМСТ 8752-79 "Біліктерге арналған резеңкелі бекітілген манжеттер. Техникалық талаптар"
МЕМСТ Р 53820-2010 "Автокөлік құралдары. Тығыздау және қорғаныс бөлімдері. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 18829-2017 " Гидравликалық және пневматикалық құрылғыларға арналған резеңке тығыздау рамалары. Техникалық талаптар"
117
№ 10 қосымшаның 101-тармағы
МЕМСТ 18829-2017 Гидравликалық және пневматикалық құрылғыларға арналған резеңке тығыздау шығыршықтары. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 12856-96 "Асбест плиталар және олардың төсеніштері. Техникалық талаптар"
118
№ 10 қосымшаның 102-тармағы
МЕМСТ Р 53409-2009 "Автокөлік құралдары. Құрғақ фрикционды іліністер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53830-2010 "Автокөлік құралдары. Жоңғалақ күпшектер мен жарты осьтер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
119
№ 10 қосымшаның 103-тармағы
МЕМСТ Р 53828-2010 "Автокөлік құралдары. Микроклиматты қолдау жүйесі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
120
№ 10 қосымшаның 104-тармағы
МЕМСТ Р 53833-2010 "Автокөлік құралдары. Қыздыру мен жылыту қондырғыларынан тәуелсіз қондырғылар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
121
№ 10 қосымшаның 105-тармағы
МЕМСТ Р 53822-2010 "Автокөлік құралдары. Гидравликалық домкраттар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
БСТ 1275-2001 Гидравликалық домкраттар. Техникалық талаптар
БСТ EN 1494-2015 "Мобильді немесе жылжымалы домкраттар және олармен байланысты көтергіш жабдықтар"
122
№ 10 қосымшаның 106-тармағы
МЕМСТ 13568-97 (ИСО 606-94) " Роликті және жеңді басқаратын тізбектер. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 13552-81 "Тежелген жетекті тізбектері. Техникалық талаптар"
МЕМСТ 31971-2013 "Автомобиль қозғалтқыштары. Газды бөлу механизмі тізбегінің кернеуі. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
123
№ 10 қосымшаның 107-тармағы
МЕМСТ 5813-2015 "Автомобильдер, тракторлар мен комбайндар қозғалтқыштарына арналған белдеу желдеткіштері мен шкивтер. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ Р 53841-2010 "Автомобиль қозғалтқыштары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
124
№ 10 қосымшаның 108-тармағы
МЕМСТ Р 53821-2010 "Автокөлік құралдары. Диафрагммалар және тарелкаға ұқсас мемброналар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"

125
пункт 115 приложения № 10
ГОСТ Р 52422-2005 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания из-под колес. Технические требования и методы испытаний"
СТБ 2022-2009 "Автомобили грузовые и прицепы. Системы защиты от разбрызгивания. Технические требования и методы испытаний"
126
пункт 116 приложения № 10
ГОСТ Р 52747-2007 "Автомобильные транспортные средства. Шипы противоскольжения. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33672-2015 "Автомобильные транспортные средства. Шипы противоскольжения. Технические требования и методы испытаний"
127
пункт 117 приложения № 10
ГОСТ 33473-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств. Методы функционального тестирования"
ГОСТ 33474-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств. Методы испытаний на соответствие требованиям по электробезопасности, климатическим и механическим воздействиям"
раздел 6 ГОСТ Р 55533-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний модулей беспроводной связи автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33470-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний модулей беспроводной связи устройства/системы вызова экстренных оперативных служб"
ГОСТ Р 55534-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний навигационного модуля автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб" (за исключением пункта 5.16)
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33471-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний навигационного модуля устройства/системы вызова экстренных оперативных служб"
128
пункт 118 приложения № 10
ГОСТ Р 54618-2011 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний автомобильной системы/устройства вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по электромагнитной совместимости, стойкости к климатическим и механическим воздействиям"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33466-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний устройства/системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по электромагнитной совместимости, стойкости к климатическим и механическим воздействиям"
ГОСТ Р 55530-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы функционального тестирования автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб и протоколов передачи данных"
применяется

125
№ 10 қосымшаның 115-тармағы
МЕМСТ Р 52422-2005 "Жүк автомобильдері және тіркемелер. Доңғалақтардың астынан шашыраудан қорғау. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
БСТ 2022-2009 2005 "Жүк автомобильдері және тіркемелер. Доңғалақтардың астынан шашыраудан қорғау. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
126
№ 10 қосымшаның 116-тармағы
МЕМСТ Р 52747-2007 "Автокөлік құралдары. Сырғанамауға арналған бұдырлар. Жалпы техникалық талаптар"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33672-2015 "Автокөлік құралдары. Сырғанамауға арналған шипалар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
127
№ 10 қосымшаның 117-тармағы
МЕМСТ 33473-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жабдықтауға арналған спутниктік навигациялық аппараттар. Функционалдық тестілеу әдістері"
МЕМСТ 33474-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жабдықтауға арналған спутниктік навигациялық аппараттар. Электр қауіпсіздігі, климаттық және механикалық кернеулерге қойылатын талаптарға сәйкестікті сынау әдістері"
6 МЕМСТ Р 55533-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Автомобильді авариялық-құтқару жүйесінің сымсыз байланыс модульдерін сынау әдістері"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33470-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Автомобильді авариялық-құтқару жүйесінің сымсыз байланыс модульдерін сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55534-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильді авариялық-құтқару жүйесінің навигациялық модульдерін сынау әдістері" 5.16-тармақтан басқа"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33471-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильді авариялық-құтқару жүйесінің навигациялық модульдерін сынау әдістері"
128
№ 10 қосымшаның 118-тармағы
МЕМСТ Р 54618-2011 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жабдықтауға арналған спутниктік навигациялық аппараттар. Электр қауіпсіздігі, климаттық және механикалық кернеулерге қойылатын талаптарға сәйкестікті сынау әдістері"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33466-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жабдықтауға арналған спутниктік навигациялық аппараттар. Электр қауіпсіздігі, климаттық және механикалық кернеулерге қойылатын талаптарға сәйкестікті сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55530-2013 2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильді тестілеу функциясының әдістері және деректерді беру хаттамалары"

до 31.12.2019
ГОСТ 33467-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы функционального тестирования устройства/системы вызова экстренных оперативных служб и протоколов передачи данных"
ГОСТ Р 55531-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям к качеству громкоговорящей связи в кабине транспортного средства" (за исключением пункта 7.1)
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33468-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний устройства/системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям к качеству громкоговорящей связи в кабине транспортного средства"
ГОСТ Р 55532-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33469-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний устройства/системы вызова экстренных оперативных служб на соответствие требованиям по определению момента аварии"
ГОСТ Р 55533-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний модулей беспроводной связи автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб"
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33470-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний модулей беспроводной связи устройства/системы вызова экстренных оперативных служб"
ГОСТ Р 55534-2013 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний навигационного модуля автомобильной системы вызова экстренных оперативных служб" (за исключением пункта 5.16)
применяется
до 31.12.2019
ГОСТ 33471-2015 "Глобальная навигационная спутниковая система. Система экстренного реагирования при авариях. Методы испытаний навигационного модуля устройства/системы вызова экстренных оперативных служб"

2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33467-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильді тестілеу функциясының әдістері және деректерді беру хаттамалары"
МЕМСТ Р 55531-2013"Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильдік жүйесінің дауыс зорайтқыш сапасына қойылатын талаптарға сәйкестігіне сынақ жүргізудің әдістері (7.1-тармақтан басқасы)"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33468-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильдік жүйесінің дауыс зорайтқыш сапасына қойылатын талаптарға сәйкестігіне сынақ жүргізудің әдістері"
МЕМСТ Р 55532-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильдік жүйесінің авария болған кезді анықтау бойынша талаптарға сәйкестігін сынау әдістері"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33469-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Жедел қызметті шақырудың автомобильдік жүйесінің авария болған кезді анықтау бойынша талаптарға сәйкестігін сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55533-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Шұғыл шақыру жүйесінің сымсыз байланыс модульдерін сынау әдістері"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33470-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Шұғыл шақыру жүйесінің/құрылғыларының сымсыз байланыс модульдерін сынау әдістері"
МЕМСТ Р 55534-2013 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Шұғыл шақыру жүйесінің навигациялық модулін сынау әдістері (5.16-тармақтан басқа)"
2019 ж. 31.12. дейін қолданылады
МЕМСТ 33471-2015 "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе. Авария болған жағдайда авариялық-құтқару жүйесі. Шұғыл шақыру жүйесінің/құрылғыларының сымсыз байланыс модульдерін сынау әдістері"