О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 мая 2019 года № 79. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 ноября 2022 года № 167.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 08.11.2022 № 167 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 ноября 2012 г. № 237, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 21 мая 2019 г. № 79
ИЗМЕНЕНИЯ,

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 21 мамырдағы № 79 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12- тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 237 шешімімен бекітілген Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 79 шешіміне
ҚОСЫМША

вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР

71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Раздражение кожи in vitro: метод с использованием реконструированного человеческого эпидермиса.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 439 (2015)
пункт 6
статьи 5
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
68
71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Метод исследования помутнения и проницаемости роговицы крупного рогатого скота для определения химических веществ, вызывающих серьезное повреждение глаза, и химических веществ, не требующих классификации, вызывающих раздражение и серьезное повреждение глаза.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 437 (2017)
пункт 6
статьи 5
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
69

71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Теріні in vitro тітіркендіру: жаңартылған адам эпидермисін пайдалану әдісі.
OECD TG 439 (2015) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
68
71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Көздің елеулі зақымдануын тудыратын химиялық заттарды және көздің тітіркенуі мен елеулі зақымдануын тудыратын сыныптауды талап етпейтін химиялық заттарды анықтау үшін ірі қара малдың көзінің мөлді рқабығының бұлыңғырлануын және өткізгіштігін зерттеу әдісі.
OECD TG 437 (2017) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
69

71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Отдельный метод исследования с использованием куриного глаза для определения химических веществ, вызывающих серьезное повреждение глаза, и химических веществ, не требующих классификации, вызывающих раздражение и серьезное повреждение
глаза.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 438 (2018)
пункт 6
статьи 5
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
70
71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Краткосрочная экспозиция. Метод испытания in vitro для идентификации химических веществ, вызывающих серьезное повреждение глаза, и химических веществ, не требующих классификации, вызывающих раздражение и серьезное повреждение глаза.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 491 (2018)
пункт 6
статьи 5
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
71

71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Көздің елеулі зақымдануын тудыратын химиялық заттарды және көздің тітіркенуі мен елеулі зақымдануын тудыратын сыныптауды талап етпейтін химиялық заттарды анықтау үшін тауықтың көзін пайдалана отырып жеке зерттеу әдісі.
OECD TG 438 (2018) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
70
71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Қысқа мерзімді экспозиция. Көздің елеулі зақымдануын тудыратын химиялық заттарды және көздің тітіркенуі мен елеулі зақымдануын тудыратын сыныптауды талап етпейтін химиялық заттарды сәйкестендіру үшін in vitro сынау әдісі.
OECD TG 491 (2018) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
71

71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Метод испытаний на реконструированном эпителии роговицы человека (RhCE), предназначенный для идентификации химических веществ, не требующих классификации и маркировки, раздражающих или травмирующих глаза.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 492 (2018)
пункт 6
статьи 5
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
72
71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Методы определения непрозрачности и проницаемости роговицы коровьего глаза и отдельные методы испытаний куриного глаза: сбор тканей для гистологической оценки и базы данных. Серия по тестированию и оценке № 160.
Разработка ГОСТ на основе ENV/JM/MONO(2011)45
пункт 6
статьи 5
2020 год
2021 год
Республика Беларусь
73
71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Кожная сенсибилизация: анализ прямой пептидной реактивности.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 442с (2015)
пункт 6
статьи 5
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
74
71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Кожная сенсибилизация in vitro. Метод испытания люциферазы ARE-Nrf2.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 442d (2018)
пункт 6
статьи 5
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
75

71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Көзді тітіркендіретін немесе жарақаттайтын, сыныптауды және таңбалауды талап етпейтін химиялық заттарды сәйкестендіруге арналған адам көзінің мөлдірқабығының жаңартылған эпителийін (RhCE) сынау әдісі.
OECD TG 492 (2018) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
72
71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Сиыр көзінің мөлдір қабығының түссіздігін және өткізгіштігін анықтау әдістері және тауық көзін сынаудың жеклеген әдістері: гистологиялық бағалау және деректер базасы үшін тіндерді жинау. Тестілеу және бағалау бойынша № 160 серия.
ENV/JM/MONO(2011)45 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Беларусь Республикасы
73
71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Терінің сенсибилизациясы: тікелей пептидтік реактивтілігін талдау.
OECD TG 442с (2015) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
74
71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Терінің in vitro сенсибилизациясы. ARE-Nrf2 люциферазаны сынау әдісі.
OECD TG 442d (2018) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
75

71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Метод определения утечки флуоресцеина для идентификации веществ, разъедающих и раздражающих глаза.
Разработка ГОСТ на основе OECD TG 460 (2017)
пункт 6
статьи 5
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
76
71.040.10
13.020.01
Методы исследования воздействия химических веществ на организм человека. Применение тестов на цитотоксичность для оценки начальных доз при исследовании острой системной интоксикации полости рта. Серия по тестированию и оценке № 129.
Разработка ГОСТ на основе ENV/JM/MONO(2010)20
пункт 6
статьи 5
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
77

71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Көзді күйдіретін және тітіркендіретін заттарды сәйкестендіруге арналған флуоресцеиннің ағуын анықтау әдісі.
OECD TG 460 (2017) негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
76
71.040.10
13.020.01
Химиялық заттардың адам ағзасына әсер етуін зерттеу әдістері. Ауыз қуысының жіті жүйелі улануын зерттеу кезінде бастапқы дозаларды бағалау үшін цитоуыттылықты тестілеуді қолдану. Тестілеу және бағалау бойынша № 129 серия.
ENV/JM/MONO(2010)20 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
77

71.040.10
13.020.01
Неблагоприятные последствия кожной сенсибилизации, вызванные ковалентным связыванием с белками. Часть 1. Научные доказательства. Серия по тестированию и
оценке № 168.
Разработка ГОСТ на основе ENV/JM/MONO(2012)10/PART1-2012
пункт 6
статьи 5
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
78
71.040.10
13.020.01
Неблагоприятные последствия кожной сенсибилизации, вызванные ковалентным связыванием с белками. Часть 2. Использование выявленных неблагоприятных последствий при разработке категорий химических веществ и подходов к комплексной оценке и испытаниям. Серия по тестированию и оценке № 168.

71.040.10
13.020.01
Белоктармен ковалентті байланыстар тудыратын тері сенсибилизациясының жағымсыз салдарлары. 1-бөлім. Ғылыми дәлелдемелер. Тестілеу және бағалау бойынша № 168 серия.
ENV/JM/MONO(2012)10/PART1-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
78
71.040.10
13.020.01
Белоктармен ковалентті байланыстар тудыратын тері сенсибилизациясының жағымсыз салдарлары. 2-бөлім. Химиялық заттардың санаттарын және кешенді бағалау мен сынақтарға тәсілдемелерді әзірлеу кезінде анықталған жағымсыз салдарларды пайдалану. Тестілеу және бағалау бойынша № 168 серия.

Разработка ГОСТ на основе ENV/JM/MONO(2012)10/PART2-2012
пункт 6
статьи 5
2021 год
2022 год
Республика Беларусь
79
61.020
71.100.70 97.160
Продукция парфюмерно-косметическая. Косметический текстиль.
Разработка ГОСТ на основе CEN/TR 15917:2009
Пункты 2, 6, 7 и 9 статьи 5
2021 год
2022 год
Российская Федерация
".

ENV/JM/MONO(2012)10/PART2-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 6-тармағы
2021 жыл
2022 жыл
Беларусь Республикасы
79
61.020
71.100.70 97.160
Парфюмериялық-косметикалық өнім. Косметикалық тоқыма.
CEN/TR 15917:2009 негізінде МЕМСТ әзірлеу
5-баптың 2, 6, 7 және 9-тармақтары
2021 жыл
2022 жыл
Ресей Федерациясы
".