О справочнике видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 года № 154
В соответствии c пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере применения санитарных мер.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 154.
СПРАВОЧНИК
видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
I. Детализированные сведения из справочника
Код вида продукции
Описание
Код ТН ВЭД ЕАЭС

Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрлерінің анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 154 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрлерінің анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2. Анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
анықтамалық осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
санитариялық шараларды қолдану саласында Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді іске асыру кезінде анықтамалықтың кодтық белгіленімдерін пайдалану міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 154 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрлерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтан ізеуірттелген мәліметтер
Өнім түрінің коды
Сипаттамасы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды

010
Пищевые продукты (продукты в натуральном
или переработанном виде, употребляемые человеком
в пищу), в том числе полученные с использованием генно-инженерно-модифицированных (трансгенных) организмов
из 02 – 05,
07 – 25, 27 – 29, 32 – 35
020
Продукция (товары) для детей: игры и игрушки, постельное белье, одежда, обувь, учебные пособия, мебель, коляски, сумки (ранцы, рюкзаки, портфели и т. п.), дневники и аналогичные изделия, тетради, прочая канцелярская продукция (товары) из бумаги и картона, принадлежности канцелярские или школьные искусственные полимерные и синтетические материалы для изготовления продукции (товаров) детского ассортимента

010
Тағам өнімдері (адам тағамға қолданатын, табиғи немесе қайта өңделген түрдегі өнімдер), оның ішінде гендік-инженерлік-түрлендірілген (трансгенді) организмдерді пайдалана отырып алынған тағам өнімдері
02 – 05, 07 – 25, 27 – 29, 32 – 35-тен
020
Балаларға арналған өнімдер (тауарлар): ойындар мен ойыншықтар, төсек жаймасы, киім, аяқ киім, оқу құралдары, жиһаз, қоларбалар, сөмкелер (ранецтер, рюкзактар, портфельдер және т.б.), күнделіктер мен соған ұқсас бұйымдар, дәптерлер, қағаз бен картоннан жасалған басқа да кеңсе өнімі (тауарлары), кеңсе керек-жарақтары немесе балалар ассортиментінің өнімдерін (тауарларын) дайындау үшін жасанды полимерлік немесе синтетикалық мектеп материалдары

из 32, 34, 39, 40, 42 – 44, 46, 48 – 56, 60 – 65, 87, 94, 95
030
Материалы, оборудование, вещества, устройства, применяемые в сфере хозяйственно-питьевого водоснабжения и при очистке сточных вод,
в плавательных бассейнах
из 25, 38 – 40, 48, 84, 85
040
Парфюмерно-косметические средства, средства гигиены полости рта
из 33
050
Химическая и нефтехимическая продукция производственного назначения, продукция (товары) бытовой химии, лакокрасочные материалы

32, 34, 39, 40, 42 – 44, 46, 48 – 56, 60 – 65, 87, 94, 95-тен
030
Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау саласында және сарқынды суларды тазарту кезінде, жүзу бассейндерінде қолданылатын материалдар, жабдық, заттар, құрылғылар
25, 38 – 40, 48, 84, 85-тен
040
Парфюмерия-косметика заттары, ауыз қуысы гигиенасының заттары
33-тен
050
Өндірістік мақсаттағы химия және мұнай-химия өнімі, тұрмыстық химия өнімдері (тауарлары), лак-бояу материалдары

из 32 – 34, 38
060
Полимерные, синтетические и иные материалы, предназначенные для применения в строительстве,
на транспорте, а также для изготовления мебели и других предметов домашнего обихода; мебель; текстильные швейные и трикотажные материалы, содержащие химические волокна и текстильные вспомогательные вещества; искусственные и синтетические кожи и текстильные материалы для изготовления одежды и обуви
из 32, 39, 40, 42 –46, 48, 50 – 60, 69, 94

32 – 34, 38-ден
060
Құрылыста, көлікте қолдануға, сондай-ақ жиһаз бен басқа да үй керек-жарағының басқа да заттарын жасауға арналған полимер, синтетика және өзге де материалдар; жиһаз; құрамында химиялық талшықтар мен қосалқы тоқыма заттары бар тоқыма тігін және трикотаж материалдар; киім мен аяқ киімді жасау үшін жасанды және синтетика терілер мен тоқыма материалдар
32, 39, 40, 42 –46, 48, 50 – 60, 69, 94-тен

070
Продукция машиностроения и приборостроения производственного, медицинского и бытового назначения, кроме запасных частей к транспортным средствам
и бытовой технике (за исключением контактирующих
с питьевой водой и пищевыми продуктами)
из 38, 84, 85, 90, 94
080
Издательская продукция: учебные издания и пособия для общеобразовательных средних и высших учебных заведений, книжные и журнальные издания для детей
и подростков

070
Көлік құралдары мен тұрмыстық техникаға (ауыз суға және тағам өнімдеріне жанасатындарын қоспағанда) қосалқы бөлшектерден басқа, өндірістік, медициналық және тұрмыстық мақсаттағы машина жасау және аспап жасау өнімдері
38, 84, 85, 90, 94-тен
080
Баспа өнімдері: жалпы білім беретін орта және жоғары оқу орындары үшін оқу басылымдары мен құралдары, балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал басылымдары

из 48, 49
090
Изделия из натурального сырья, подвергающегося
в процессе производства обработке (окраске, пропитке
и т. д.)
из 25, 43, 44, 46, 50 – 53
100
Материалы для изделий (изделия), контактирующих
с кожей человека, одежда, обувь
из 30, 39, 40, 42, 43, 48, 50 – 65, 67, 68, 82, 96
110
Продукция, изделия, являющиеся источником ионизирующего излучения, в том числе генерирующего,
а также изделия и продукция (товары), содержащие радиоактивные вещества
из 25, 26, 28, 68, 69, 72, 74 – 76,
78 – 81, 84, 87

48, 49-дан
090
Өндіріс процесінде өңдеуге ұшырайтын (боялатын, сіңірілетін және т.б.), табиғи шикізаттан жасалған бұйым
25, 43, 44, 46, 50 – 53-тен
100
Адамның терісіне жанасатын бұйымдарға (бұйымға) арналған материалдар, киім, аяқ киім
30, 39, 40, 42, 43, 48, 50 – 65, 67, 68, 82, 96-дан
110
Иондаушы, оның ішінде генерациялаушы сәулелену көзі болып табылатын өнім, бұйым, сондай-ақ құрамында радиоактивті заттар бар бұйымдар мен өнімдер (тауарлар)
25, 26, 28, 68, 69, 72, 74 – 76, 78 – 81, 84, 87-ден

120
Строительное сырье и материалы, в которых гигиеническими нормативами регламентируется содержание радиоактивных веществ, в том числе производственные отходы для повторной переработки
и использования в народном хозяйстве, лом черных
и цветных металлов (металлолом)
из 25, 26, 28, 68, 69, 72, 74 – 76,
78 – 81, 84, 87
130
Табачные изделия и табачное сырье
из 24
140
Средства индивидуальной защиты
из 39, 40, 64, 65, 90
150
Пестициды и агрохимикаты
из 31, 38
160
Материалы, изделия и оборудование, контактирующие с пищевыми продуктами
из 39, 40, 44 – 48, 56, 63, 69, 70, 73, 74, 76, 82, 85, 96
170
Оборудование, материалы для воздухоподготовки, воздухоочистки и фильтрации
из 38 – 40, 48,
52 – 56, 59, 60, 84, 85
180
Антигололедные реагенты
из 38
990
Иная продукция (товары), в отношении которой одним
из государств – членов Евразийского экономического союза введены временные санитарные меры
из 02 – 96
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
025
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник видов продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
4
Аббревиатура
СВПСЭН
5
Обозначение
ЕС 025-2019 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 г. № 154
7
Дата введения в действие
(начала применения) справочника (классификатора)
19 октября 2019 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
предназначен для систематизации и кодирования сведений о видах продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
12
Аннотация (область применения)
используется при формировании электронных документов (сведений) для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
продукция, вид продукции, товарная группа, санитарно-эпидемиологический надзор (контроль)
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
санитарные меры
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – при разработке справочника международные (межгосударственные, региональные) классификаторы и (или) стандарты не использовались
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов
в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная процедура ведения.
Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

120
Құрамындағы радиоактивті заттар гигиеналық нормативтермен регламенттелетін құрылыс шикізаты мен материалдары, оның ішінде қайтадан қайта өңдеуге және халық шаруашылығында пайдалануға арналған өндіріс қалдықтары, қара және түсті металдардың сынықтары (металлолом)
25, 26, 28, 68, 69, 72, 74 – 76, 78 – 81, 84, 87-ден
130
Темекі бұйымдары мен темекі шикізаты
24-тен
140
Жеке қорғаныш құралдары
39, 40, 64, 65, 90-нан
150
Пестицидтер мен агрохимикаттар
31, 38-ден
160
Тағам өнімдеріне жанасатын материалдар, бұйымдар мен жабдық
39, 40, 44 – 48, 56, 63, 69, 70, 73, 74, 76, 82, 85, 96-дан
170
Ауаны дайындауға, ауаны тазартуға және сүзуге арналған жабдық, материалдар
38 – 40, 48, 52 – 56, 59, 60, 84, 85-тен
180
Тайғаққа қарсы реагенттер
38-ден
990
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бірінде өзіне қатысты уақытша санитариялық шаралар енгізілген өзге де өнімдер (тауарлар)
02 – 96-дан
II. Анықтамалықтың паспорты
№ р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
025
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
СЭҚӨТА
5
Белгіленімі
ЕА 025-2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 154 Шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
2019 жылғы 19 қазан
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды аяқтау күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрлері туралы мәліметтерді жүйелеу мен кодтауға арналған
12
Аңдатпа (қолдану саласы)
Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберінде ортақ процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін электрондық құжаттарды (мәліметтерді) қалыптастыру кезінде пайдаланылады
13
Түйінді сөздер
өнім, өнімнің түрі, тауар тобы, санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау (бақылау)
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
санитариялық шаралар
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
2 – анықтамалықты әзірлеу кезінде халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштар және (немесе) стандарттар пайдаланылмады
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде баламалары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
1 – реттік жүйелеу әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – орталықтандырылған жүргізу рәсімі.
Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес орындайды. Оператор жаңаланған мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесінің ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мән алып тасталған жағдайда, анықтамалықтың жазбасы Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалық жазбасының қолданысын аяқтауды регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып, алып тастау күнінен бастап жарамсыз деп атап өтіледі. Анықтамалықтың кодтары бірегей болып табылады, анықтамалықтың кодтарын, оның ішінде қолданылмайтындарын қайтадан пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылым
анықтамалықтың құрылымы (алаңдардың құрамы, олардың мәндерінің салалары мен қалыптастыру қағидалары) туралы ақпарат осы анықтамалықтың ІІІ бөлімінде көрсетілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан алынған мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) тәптіштелген мәліметтерге сілтеме
Анықтамалықтан тәптіштелген мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтер ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"наименование реквизита" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о виде продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код вида продукции
строка символов в соответствии
с шаблоном: [0–9]{3}
кодовое обозначение формируется
с использованием последовательного метода кодирования
1
1.2. Описание
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1 000
наименование формируется в виде текста
на русском языке
1..*
1.3. Сведения о кодах товаров
в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код товара в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий началу диапазона кодов
строка символов в соответствии с шаблоном:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение содержит код из
ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков
1
1.3.2. Код товара в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий окончанию диапазона кодов
строка символов в соответствии с шаблоном:

1. Осы бөлім анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің салаларын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің рет нөмірі және қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленімі;
"деректеме мәнінің саласы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерініңсөзбен сипаттау;
"көп." – деректеменің көптігі (деректеменің ықтимал қайталануларының міндеттілігі (опциялығы) мен саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталана алады (m > 1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары
Кп.
1. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнім түрі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Өнім түрінің коды
шаблонға сәйкес символдар жолы: [0–9]{3}
кодтық белгіленім кодтаудың тізбекті әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.2. Сипаттамасы
символдар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 1 000
атау орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
1..*
1.3. ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауарлардың кодтары туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Кодтар диапазонының басына сәйкес келетін ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодтық белгіленім ЕАЭО СЭҚ ТН-нен 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 таңба деңгейіндегі кодты қамтиды
1
1.3.2. Кодтар диапазонының аяғына сәйкес келетін ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:

\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение содержит код из
ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков
0..1
1.3.3. Признак применения диапазона кодов в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
признак, определяющий, что указывается диапазон кодов
в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
заполняется значением 1 в случае,
если указывается диапазон кодов
в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС,
в остальных случаях заполняется значением 0
1
1.3.4. Признак неполного применения кода в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
признак, определяющий, что продукции соответствуют не все товары, относящиеся к группе (товарной позиции, субпозиции, подсубпозиции) (диапазону групп, товарных позиций, субпозиций, подсубпозиций) в соответствии
с ТН ВЭД ЕАЭС
заполняется значением 1 в случае, если виду продукции соответствуют не все товары, относящиеся к группе (товарной позиции, субпозиции, подсубпозиции) (диапазону групп, товарных позиций, субпозиций, подсубпозиций) в соответствии с
ТН ВЭД ЕАЭС, в остальных случаях заполняется значением 0
1
1.4. Примечание
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
формируется в виде текста на русском языке
и содержит описание ограничений, применяемых к виду продукции, описание области применения позиции справочника или
содержит описание иных примечаний к позиции справочника
0..*
а) атрибут "код вида примечания"
строка символов в соответствии с шаблоном: d{1}
заполняется значением 1 в случае, если примечание содержит описание ограничений, применяемых к виду продукции;
заполняется значением 2, если примечание содержит описание области применения позиции справочника;
заполняется значением 0 в иных случаях
1
1.5. Сведения о записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.5.1. Дата начала действия
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной
в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.5.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.5.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии
с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.5.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.2.3. Дата акта
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодтық белгіленім ЕАЭО СЭҚ ТН-нен 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 таңба деңгейіндегі кодты қамтиды
0..1
1.3.3. ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес кодтардың диапазонын қолданудың белгісі
ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес кодтардың дипазоны көрсетілетінін айқындайтын белгі
егер ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес кодтардың диапазоны көрсетілсе –1 мәнімен толтырылады, қалған жағдайларда 0 мәнімен толтырылады
1
1.3.4.  ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес кодтың толық қолданылмау белгісі
ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес топқа (тауар позициясына, субпозициясына, кіші субпозициясына) (топтардың, тауар позицияларының, субпозицияларының, кіші субпозицияларының дипазонына) жататын тауарлардың бәрі бірдей өнімге сәйкес келе бермейтінін айқындайтын белгі
егер ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес топқа (тауар позициясына, субпозициясына, кіші субпозициясына) (топтардың, тауар позицияларының, субпозицияларының, кіші субпозицияларының дипазонына) жататын тауарлардың бәрі бірдей өнім түріне сәйкес келмесе – 1 мәнімен толтырылады, қалған жағдайларда 0 мәнімен толтырылады
1
1.4. Ескерту
символдар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 500
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады және өнімнің түріне қолданылатын шектеулердің сипаттамасын, анықтамалықтың позициясын қолдану саласының сипаттамасын қамтиды немесе анықтамалықтың позициясына өзге ескертулердің сипаттамасын қамтиды
0..*
а) "ескерту түрінің коды" атрибуты
шаблонға сәйкес символдар жолы: d{1}
егер ескерту өнімнің түріне қолданылатын шектеулердің сипаттамасын қамтыса – 1 мәнімен толтырылады, егер ескерту анықтамалықтың позициясын қолдану саласының сипаттамасын қамтыса – 2 мәнімен толтырылады, өзге жағдайларда 0 мәнімен толтырылады
1
1.5. Анықтамалықтың жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.5.1. Қолданысының басталу күні
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.5.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.5.2.1. Актінің түрі
нормаланған символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленім
1
1.5.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.5.2.3. Актінің күні
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1

1.5.3. Дата окончания действия
дата в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.5.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.5.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.5.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.4.3. Дата акта
дата в соответствии

1.5.3. Қолданысы аяқталатын күн
МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы аяқталатын күнге сәйкес келеді
0..1
1.5.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.5.4.1. Актінің түрі
нормаланған символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленім
1
1.5.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Мин. ұзындық: 1.
Макс. ұзындық: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.5.4.3. Актінің күні

с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

МЕМСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісі қабылданған күнге сәйкес келеді
1