О классификаторе средств идентификации животных
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 года № 157
В соответствии со статьей 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый классификатор средств идентификации животных (далее – классификатор).
2. Включить классификатор в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
классификатор применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
функции оператора в отношении классификатора выполняются Евразийской экономической комиссией;
использование кодовых обозначений классификатора является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере применения ветеринарно-санитарных мер.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической коммиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 157.
классификатор
средств идентификации животных
I. Детализированные сведения из классификатора
Код вида средства идентификации животных
Код средства идентификации животных
Наименование
01
визуальные средства

Жануарларды бірдейлендіру құралдарының сыныптауышы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 157 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 58-бабына және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Жануарларды бірдейлендіру құралдарының сыныптауышы (бұдан әрі – сыныптауыш) бекітілсін.
2. Сыныптауыш Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
сыныптауыш осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
оператордың сыныптауышқа қатысты функцияларын Еуразиялық экономикалық комиссия орындайды;
ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану аясында Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде сыныптауыштың кодтық белгіленімдерін пайдалану міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 157 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Жануарларды бірдейлендіру құралдарының сыныптауышы
I. Сыныптауыштан ізеуірттелген мәліметтер
Жануарларды бірдейлендіру құралы түрінің коды
Жануарларды бірдейлендіру құралының коды
Атауы
01
визуалды құралдар

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав классификатора, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав классификатора приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав классификатора
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о виде средства идентификации животных
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код вида средства идентификации животных
строка символов в соответствии с шаблоном:
[0-9]{2}
кодовое обозначение формируется с использованием последовательного метода кодирования
1
1.2. Наименование
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
наименование вида средства идентификации формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Сведения о средстве идентификации животных
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код средства идентификации животных
строка символов в соответствии с шаблоном:
[0-9]{4}
кодовое обозначение формируется с использованием последовательного метода кодирования
1
1.3.2 Наименование
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1 000
наименование средства идентификации формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3.3. Сведения о записи классификатора
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.1. Дата начала действия

1. Бұл бөлім сыныптауыштың құрылымын және деректемелер құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің саласы мен оларды қалыптастыру ережесін айқындайды.
2. Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелер құрамы мына жолақтар (бағандар) қалыптасатын кестеде келтірілген.
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру ережесі" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) ережесін айқындайтын мәтін, немесе деректеменің ықтимал мәндерін сөзбен сипаттау;
"көп." – деректеменің көптігі (деректеменің ықтимал қайталану міндеттілігі (опциялығы) және саны).
3. Берілетін деректегі деректеменің көптігін көрсету үшін мынадай белгілеулер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталана алады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шектеусіз қайталана алады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен асырмай қайталана алады (m > 1).
Кесте
Сыныптауыштың құрылымы және деректемелер құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру ережесі
Көп.
1. Жануарларды бірдейлендіру құралының түрі туралы мәлімет
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1..*
1.1. Жануарларды бірдейлендіру құралы түрінің коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
[0-9]{2}
кодтық белгілеу кодтаудың реттік әдісін пайдалана отырып қалыптастырылады
1
1.2. Атауы
нормаланған символдар жолы.
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 120
бірдейлендіру құралы түрінің атауы орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Жануарларды бірдейлендіру құралы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1..*
1.3.1. Жануарларды бірдейлендіру құралының коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
[0-9]{4}
кодтық белгілеу кодтаудың реттік әдісін пайдалана отырып қалыптастырылады
1
1.3.2. Атауы
нормаланған символдар жолы.
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 1000
бірдейлендіру құралы түрінің атауы орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3.3. Сыныптауыштың жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1
*.1. Қолданысы басталған күні

дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
*.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.2.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
*.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.4.3. Дата акта

МЕМСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталған күнге сәйкес келеді
1
*.2. Қолданысының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
1
*.2.1. актінің түрі
нормаланған символдар жолы:
Шаблон: \d{5}
актіні халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеу
1
*.2.2. актінің нөмірі
символдар жолы мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.2.3. актінің күні
МЕМСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
*.3. Қолданысының аяқталу күні
МЕМСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолдануысының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
*.4. Қолданысының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру ережелерімен айқындалады
0..1
*.4.1. Актінің түрі
нормаланған символдар жолы:
Шаблон: \9{5}
актіні халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгілеу
1
*.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
мин. ұзындығы: 1.
макс. ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.4.3. Актінің күні

дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

МЕМСТ ИСО 8601–2001 стандартына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісі қабылданған күнге сәйкес келеді
1