058
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор видов документов регистрационного досье лекарственного препарата
4
Аббревиатура
КДРДЛП
5
Обозначение
ЕК 058 – 2024 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 г. № 159
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 159
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
BY, Министерство здравоохранения Республики Беларусь, уполномоченная организация: республиканское унитарное предприятие "Центр экспертиз и испытаний в здравоохранении"
11
Назначение
классификатор предназначен для представления сведений о видах документов регистрационного досье лекарственного препарата в соответствии с требованиями к оформлению регистрационного досье, установленными Правилами регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 78
12
Аннотация
(область применения)
используется для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционирования информационной системы в сфере обращения лекарственных средств
13
Ключевые слова
документ регистрационного досье лекарственного препарата, регистрационное досье, лекарственный препарат, общий технический документ
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – при разработке классификатора международные (межгосударственные, региональные) классификаторы и (или) стандарты не применялись
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – классификатор не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
2 – иерархический метод классификации (число ступеней классификации – 2) в соответствии с методикой согласно приложению № 1
18
Методика ведения
классификатор ведется в электронном виде в соответствии с порядком согласно приложению № 2
19
Структура
описание структуры классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведено в разделе III настоящего документа
20
Степень конфиденциальности данных
сведения классификатора относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
с 22 января 2022 г. вступили в силу изменения в составе детализированных сведений, паспорта классификатора, внесенные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2021 г. № 179;
действие изменений, предусмотренных абзацами четвертым и пятым подпункта "а" пункта 1 (касающихся дополнения позициями после позиции 04028) и абзацами четвертым и пятым подпункта "а" пункта 2 (касающихся дополнения позиции с кодом 3.2.R.1) приложения к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2021 г. № 179, распространяется на правоотношения, возникшие с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 30 января 2020 г. № 9;
действие изменений, предусмотренных абзацами четвертым и пятым подпункта "а" пункта 1 (касающихся дополнения позициями после позиции 04028) и абзацами четвертым и пятым подпункта "а" пункта 2 (касающихся позиции с кодом 3.2.R.1) приложения к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2021 г. № 179, распространяется на правоотношения, возникшие с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2021 г. № 14";
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора размещены на информационном портале Евразийского экономического союза в реестре нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза по адресу: https://nsi.eaeunion.org/portal/2058
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры классификатора видов документов регистрационного досье лекарственного препарата

058
2
Типі
2 – сыныптауыш
3
Атауы
дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышы
4
Аббревиатура
ДПТДҚС
5
Белгіленімі
ЕК 058 – 2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешімі күшіне енген күннен бастап
8
Анықтамалықтың (сыныптауышты) қолданысын тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықтың (сыныптауышты) қолданысының аяқталатын күні
10
Оператор (операторы)
BY, Беларусь Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, уәкілетті орган: "Денсаулық сақтаудың сараптамалар мен сынақтар орталығы" республикалық біртұтас кәсіпорны
11
Қолданылуы
сыныптауыш Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешімімен бекітілген Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және оларға сараптама жүргізу қағидаларында белгіленген тіркеу дерекнамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкес дәрілік заттың тіркеу деректеріне арналған құжаттар түрлері туралы ақпарат беруге арналған.
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-әрекетті қамтамасыз ету және дәрілік заттардың айналысы саласында ақпараттық жүйенің жұмыс істеуі үшін пайдаланылады.
13
Түйін сөз
дәрілік затты тіркеу деректерінің құжаты, тіркеу дерекнамасы, дәрілік препарат, жалпы техникалық құжат
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштарды пайдалану
2 – сыныптауышты әзірлеген кезде халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштар және (немесе) стандарттар қолданылған жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – сыныптауыштың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Бір жүйеге келтіру әдісі (сыныптау)
2 – сыныптауыштың сатылама әдісі (сыныптау сатыларының саны – 2)
18
жүргізу әдісі
1 – жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі Сыныптауыштың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе жоюды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Мәндері алынып тасталған жағдайда, сыныптауыш жазбасы сыныптауыш жазбасының қолданылу мерзімінің аяқталуын реттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып, алынып тасталған күннен бастап жарамсыз деп белгіленеді. Сыныптауыш кодтары ерекше болып табылады, кодты қайта пайдалануға, соның ішінде жарамсыз кодтарды пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
сыныптауыш құрылымының сипаттамасы (сыныптауыш өрістерінің құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптасу ережелері) осы құжаттың III бөлімінде келтірілген.
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштың мәліметтері ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) ізеуірттелген мәліметтеріне сілтеме
сыныптауыштың ізеуірттелген мәліметтері осы құжаттың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді берудің тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің сыныптауышы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав классификатора, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав классификатора приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав классификатора
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования
значения реквизита
Мн.
1. Сведения о виде документа регистрационного досье лекарственного препарата
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код модуля (раздела) регистрационного досье лекарственного препарата
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{2}
кодовое обозначение формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование модуля (раздела) регистрационного досье лекарственного препарата
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Сведения о виде документа регистрационного досье лекарственного препарата модуля (раздела)
определяется областями вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код вида документа регистрационного досье лекарственного препарата
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида документа регистрационного досье лекарственного препарата формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.3.2. Наименование вида документа регистрационного досье лекарственного препарата
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
формируется в виде словосочетания на русском языке
1

1. Осы бөлімде сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы, соның ішінде деректемелер мәндерінің салалары мен оларды қалыптастыру қағидалары айқындалады.
2. Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілік (опциялылық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы (n > 1, m > n) тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен артық (m > 1) қайталанбауы тиіс.
Кесте
Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжатының түрі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы модулінің (бөлімінің) коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: [A-Z]{2}
кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.2. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы модулінің (бөлімінің) атауы
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы:: 4000
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Дәрілік препарат модулінің тіркеу дерекнамасы құжатының түрі туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{5}
дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжатының түрін кодтық белгілеу кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.3.2. Дәрілік препараттың тіркеу дерекнамасы құжаты түрінің атауы
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 4000
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1

030
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата
4
Аббревиатура
ССЭРДЛП
5
Обозначение
ЕС 030 – 2024 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 сентября 2019 г. № 159
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 17 сентября 2019 г. № 159
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
BY, Министерство здравоохранения Республики Беларусь, уполномоченная организация: республиканское унитарное предприятие "Центр экспертиз и испытаний в здравоохранении"
11
Назначение
справочник предназначен для представления сведений о структуре регистрационного досье лекарственного препарата в соответствии с требованиями к оформлению регистрационного досье, установленными Правилами регистрации и экспертизы лекарственных средств для медицинского применения
12
Аннотация
(область применения)
используется для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и функционирования информационной системы
в сфере обращения лекарственных средств
13
Ключевые слова
документ регистрационного досье лекарственного препарата, регистрационное досье, лекарственный препарат, общий технический документ
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
Доверенный источник:
общий технический документ в электронном формате (Electronic Common Technical Document (eCTD)), разработанный Международным советом по гармонизации технических требований к регистрации лекарственных средств, предназначенных для применения человеком (International Council on Harmonisation of Technical Requirements for Registration of Pharmaceuticals for Human Use, ICH).
Метод гармонизации:
5 – комбинированный метод
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации (по порядку следования структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата)
18
Методика ведения
справочник ведется в электронном виде в соответствии с порядком согласно приложению
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведено в разделе III настоящего документа
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
с 22 января 2022 г. вступили в силу изменения в составе детализированных сведений, паспорта справочника, внесенные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2021 г. № 179
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника размещены на информационном портале Евразийского экономического союза в реестре нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза по адресу: https://nsi.eaeunion.org/portal/1030
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника структурных элементов регистрационного досье лекарственного препарата

030
2
Типі
2 – анықтамалық
3
Атауы
дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатура
ДПТДҚА
5
Белгіленімі
ЕК 030 – 2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 17 қыркүйектегі № 159 шешімі күшіне енген күннен бастап
8
Анықтамалықтың (сыныптауышты) қолданысын тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықтың (сыныптауышты) қолданысы аяқталатын күні
10
Оператор (операторы)
BY, Беларусь Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, уәкілетті орган: "Денсаулық сақтаудың сараптамалар мен сынақтар орталығы" республикалық біртұтас кәсіпорны
11
Қолданылуы
анықтамалық Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 78 шешімімен бекітілген Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды тіркеу және оларға сараптама жасау қағидаларында белгіленген тіркеу дерекнамасын ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкес дәрілік заттың тіркеу деректеріне арналған құжаттар түрлері туралы ақпарат беруге арналған.
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асырған кезде ақпараттық өзара іс-әрекетті қамтамасыз ету және дәрілік заттардың айналысы саласында ақпараттық жүйенің жұмыс істеуі үшін пайдаланылады.
13
Түйін сөз
дәрілік затты тіркеу дерекнамасының құжаты, тіркеу дерекнамасы, дәрілік препарат, жалпы техникалық құжат
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауышты пайдалану
Сенімді ақпарат көзі: адамның қолданылуына арналған дәрілік препараттарды тіркеуге қойылатын техникалық талаптарды үйлестіру жөніндегі халықарлық кеңес электрондық форматта (Electronic Common Technical Document (eCTD) әзірлеген жалпы техникалық құжат (International Council on Harmonisation of Technical Requirements for Registration of Pharmaceuticals for Human Use, ICH)
Үйлестіру әдісі:
5-аралас әдіс
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Бір жүйеге келтіру әдісі (сыныптау)
2 – сыныптауыштың сатылама әдісі (дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасының құрылымдық элементтерінің сатылама тәртібі бойынша)
18
Енгізу әдісі
1 – енгізудің орталықтандырылған әдістемесі Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе жоюды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор жүзеге асырады. Мәндері алынып тасталған жағдайда, анықтамалық жазбасы (анықтамалық жазбасының қолданылу мерзімінің аяқталуын реттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып) алынып тасталған күннен бастап жарамсыз деп белгіленеді. Анықтамалықтың кодтары ерекше болып табылады, кодты қайталап пайдалануға, соның ішінде жарамсыз кодтарды пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
анықтамалық құрылымының сипаттамасы (сыныптауыш жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптасу қағидалары) осы құжаттың III бөлімінде келтірілген.
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтың мәліметтері ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңдері
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) ізеуірттелген мәліметтеріне сілтеме
анықтамалықтың ізеуірттелген мәліметтері осы құжаттың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтер берудің тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Дәрілік препаратты тіркеу дерекнамасы құжаттары түрлері анықтамалығы құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о структурном элементе регистрационного досье лекарственного препарата
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код структурного элемента модуля регистрационного досье лекарственного препарата
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
кодовое обозначение, состоящее из цифр и букв латинского алфавита, формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование структурного элемента модуля регистрационного досье лекарственного препарата
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1 000
формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Код вышестоящего (родительского) структурного элемента
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
кодовое обозначение, состоящее из цифр и букв латинского алфавита
0..1
1.4. Признак возможности предоставления документов
0 – не допускается предоставление документов,
1 – допускается предоставление документов
обозначение признака
1
1.5. Код вида представляемого документа
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида документа регистрационного досье лекарственного препарата
0..*

1. Осы бөлімде анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы, соның ішінде деректемелер мәндерінің салалары мен оларды қалыптастыру қағидалары айқындалады.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілік (опциялылық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы (n > 1, m > n) тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен артық (m > 1) қайталанбауы тиіс.
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1.Дәрілік препараттың тіркеу құжатының құрылымдық элементі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Дәрілік препараттың тіркеу құжаты модулінің құрылымдық элементінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: [A-Z]{2}
латын әліпбиінің цифрлары мен әріптерінен тұратын кодтық белгіленімі кодпен белгілеудің тәртіптік әдісі пайдаланылып қалыптастырылады.
1
1.2. Дәрілік препараттың тіркеу құжаты модулінің құрылымдық элементінің атауы
қалыпқа келтірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 400
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Жоғары тұрған бас (негізгі) құрылымдық элементтің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 50
латын әліпбиінің цифрлары мен әріптерінен тұратын кодтық белгіленім
0..1
1.4. Құжаттарды беру мүмкіндігінің белгісі
0 – құжаттарды беруге болмайды
1 – құжаттарды беруге болады
белгінің белгіленімі
1
1.5. Берілетін құжат түрінің коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
дәрілік препараттың тіркеу құжаты түрінің кодпен белгіленімі
0..*