О справочнике видов пунктов маршрута
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 231
В соответствии c пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник видов пунктов маршрута (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
функции оператора в отношении справочника выполняются Евразийской экономической комиссией;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 231
СПРАВОЧНИК
видов пунктов маршрута
I. Детализированные сведения из справочника
Код вида пунктов маршрута
Наименование вида пунктов маршрута
1
пункт отправления
2
пункт следования
3
пункт назначения
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код

Маршрут пункттері түрлерінің анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 231 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Маршрут пункттері түрлерінің анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2. Анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесінің ресурстары құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
Анықтамалық осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
Анықтамалыққа қатысты оператор қызметін Еуразиялық экономикалық комиссия атқарады;
Анықтамалықтың кодтық белгіленімдерін пайдалану Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 231 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Маршрут пункттері түрлерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтың ізеуірттелген мәліметтері
Маршрут пункттері түрінің коды
Маршрут пункттері түрінің атауы
1
жөнелту пункті
2
жол жүру пункті
3
жеткізу пункті
II. Анықтамалықтың паспорты
р/с
Элементтің белгісі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды

1032
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник видов пунктов маршрута
4
Аббревиатура
СВПМ
5
Обозначение
ЕС 032- 2019 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря
2019 г. № 231
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 231
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации и кодирования сведений о видах пунктов маршрута, используемых при оформлении результатов транспортного (автомобильного) контроля
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
транспортный контроль, маршрут, пункт, пункт маршрута, вид пункта маршрута
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
транспортный контроль
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии.
В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей, области их значений и правила формирования) приведено в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

1032
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
маршрут пункттері түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатура
МПТА
5
Белгіленуі
ЕС 032- 2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 231 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 231 шешімі күшіне енген күннен бастап
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық көліктік (автомобильдік) бақылау нәтижелерін рәсімдеу кезінде пайдаланылатын маршрут пункттерінің түрлері туралы мәліметтерді жүйелендіруге және кодтауға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
13
Түйін сөздер
көліктік бақылау, маршрут, пункт, маршрут пункті, маршрут пунктінің түрі
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
көліктік бақылау
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамаларының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
1 – жүйелеудің реттік нөмірі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Оператор анықтамалықтан өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мәні алып тасталған жағдайда анықтамалық жазбасы анықтамалық жазбасының қолданылуының аяқталуын регламенттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтерді көрсете отырып, алып тасталған күнінен бастап қолданылмайды деп белгіленеді. Анықтамалық кодтары бірегей болып табылады, анықтамалық кодтарын, оның ішінде қолданылмайтын кодтарды қайта пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымының сипаттамасы (өрістерінің құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) осы анықтамалықтың III бөлімінде берілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан алынған мәліметтер ашық қол жеткізу ақпаратына жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) ізеуірттелген мәліметтеріне сілтеме
анықтамалықтың ізеуірттелген мәліметтері осы анықтамалықтың І бөлімінде берілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n>1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n>1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n>1, m>1);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m>1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Вид пунктов маршрута
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код вида пунктов маршрута
строка символов в соответствии с шаблоном: [1-9]
кодовое обозначение вида пунктов маршрута
1
1.2. Наименование вида пунктов маршрута
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
наименование формируется в виде текста на русском языке
1
1.6. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.6.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия или дате внесения изменений, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.6.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.6.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1

1. Осы бөлім анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің саласын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай өрістер (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары" – элементтің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілігі (опциондылығы) және деректеменің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспайтындай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен аспайтындай қайталануы мүмкін (m > 1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Маршрут пункттерінің түрі
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Маршрут пункттері түрінің коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
[1-9]
маршрут пункттері түрінің кодтық белгіленімі
1
1.2. Маршрут пункттері түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
атауы орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.6. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасы туралы мәліметтер
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.6.1. Қолданыла бастаған күні
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматтағы күннің белгіленімі
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданыла бастаған күнге немесе өзгерістер енгізілген күнге сәйкес келеді
1
1.6.2. Қолданыла бастауын реттейтін акті туралы мәліметтер
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.6.2.1. Актінің түрі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқық актілерінің нормативтік құқықтық түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1

1.6.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.6.2.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.6.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.6.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.6.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов. Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.6.4.2. Номер акта
строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.6.4.3. Дата акта

1.6.2.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.6.2.3. Актінің күні
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматтағы күннің белгіленімі
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.6.3. Қолданылуы аяқталатын күн
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматтағы күннің белгіленімі
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінде көрсетілген қолданылуы аяқталатын күнге сәйкес келеді
0..1
1.6.4. Қолданылуының аяқталуын реттейтін акті туралы мәліметтер
енгізілген деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.6.4.1. Актінің түрі
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқық актілерінің нормативтік құқықтық түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
1.6.4.2. Актінің нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.6.4.3. Актінің күні