О Требованиях к составу и структуре информации в электронном виде о суммах косвенных налогов, уплаченных в бюджеты государств – членов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 239.
В соответствии с пунктом 48 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь статьей 2 Протокола об обмене информацией в электронном виде между налоговыми органами государств – членов Евразийского экономического союза об уплаченных суммах косвенных налогов от 11 декабря 2009 года, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Требования к составу и структуре информации в электронном виде о суммах косвенных налогов, уплаченных в бюджеты государств – членов Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Протокола о внесении изменений в Протокол об обмене информацией в электронном виде между налоговыми органами государств – членов Евразийского экономического союза об уплаченных суммах косвенных налогов от 11 декабря 2009 года, подписанного 6 ноября 2019 г.,но не ранее чем по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 декабря 2019 г. № 239
ТРЕБОВАНИЯ
к составу и структуре информации в электронном виде о суммах косвенных налогов, уплаченных в бюджеты государств – членов Евразийского экономического союза
Введение.
Настоящий документ включает в себя описание состава и структуры форматов файлов передачи информации между налоговыми органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее – налоговые органы) об уплаченных суммах косвенных налогов в бюджеты государств-членов Евразийского экономического союза (далее – государства – члены). Обмен информацией в электронном виде осуществляется по каналам связи с использованием средств защиты информации.
1. Общие положения.
Во исполнение пункта 3 статьи 72 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года установлен следующий порядок взаимного обмена информацией:
1.1. Налоговые органы обмениваются информацией о суммах косвенных налогов, уплаченных в бюджеты государств – членов, в электронном виде.
1.2. Налоговые органы обмениваются информацией в виде xml-файлов:
о суммах косвенных налогов, уплаченных в бюджеты государств-членов, в форме реестров заявлений (далее – файл реестра заявлений), содержащих основные сведения из заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (далее – заявление) и об отзывах заявлений. При этом при обмене сведениями об отзывах заявлений передаются сведения только о тех заявлениях, которые были ранее приняты налоговым органом – получателем информации (заявление считается принятым при отсутствии ошибок форматно-логического контроля);
о запросах о предоставлении заявлений в электронном виде (далее – запрос) в форме реестров запросов (далее – реестр запросов);
об ответах на запросы в форме реестров уведомлений (далее – реестр уведомлений);
об ошибках форматно-логического контроля в форме протокола форматно-логического контроля (далее – протокол ФЛК);
об ошибках идентификации в форме протокола идентификации.

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттеріне төленген жанама салықтардың сомалары туралы электрондық түрдегі ақпараттың құрамы мен құрылымына қойылатын талаптар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 48-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдары арасындағы жанама салықтардың төленген сомалары туралы электрондық түрде ақпарат алмасу туралы 2009 жылғы 11 желтоқсандағы хаттаманың 2-бабын басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Ұсынылып отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттеріне төленген жанама салықтардың сомалары туралы электрондық түрдегі ақпараттың құрамы мен құрылымына қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Осы Шешім Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдары арасындағы жанама салықтардың төленген сомалары туралы электрондық түрде ақпарат алмасу туралы 2009 жылғы 11 желтоқсандағы хаттамаға өзгерістер енгізу туралы 2019 жылғы 6 қарашада қол қойылған хаттама күшіне енген күннен бастап, бірақ ерте дегенде осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 239 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттеріне төленген жанама салықтардың сомалары туралы электрондық түрдегі ақпараттың құрамы мен құрылымына қойылатын ТАЛАПТАР
Кіріспе.
Осы құжат Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) бюджеттеріне төленген жанама салықтардың сомалары туралы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдары (бұдан әрі – салық органдары) арасындағы ақпаратты беру файлдарының Форматтарының құрамы мен құрылымының сипаттамасын қамтиды. Электрондық түрде ақпарат алмасу ақпаратты қорғау құралдарын пайдалана отырып, бацланыс арналары бойынша жүзеге асырылады.
1. Жалпы ережелер.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық туралы шарттың 72-бабының 3-тармағын орындау үшін өзара ақпарат алмасудың мынадай тәртібі белгіленген:
1.1. Салық органдары мүше мемлекеттердің бюджеттеріне төленген жанама салықтардың сомалары туралы электрондық түрде ақпарат алмасады.
1.2. Салық органдары xml-файлдар түрінде ақпарат алмасады:
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштерден (бұдан әрі – өтініштер) және өтініштерді кері қайтарып алу туралы негізгі мәліметтерді қамтитын өтініштердің тізілімі нысанында (бұдан әрі – өтініштер тізілімінің файлы) мүше мемлекеттердің бюджеттеріне төленген жанама салықтардың сомалары туралы. Бұл ретте өтініштерді кері қайтарып алу туралы мәліметтермен алмасу кезінде бұрын салық органдары – ақпаратты алушы қабылдаған өтініштер туралы ғана мәліметтер беріледі (өтініштер Форматты-логикалық бақылау қателері жоқ болған кезде қабылданды деп есептеледі);
сұрау салулар тізілімдерінің нысанында (бұдан әрі – сұрау салулар тізілімі) электрондық түрде өтініштерді ұсыну туралы сұрау салулар туралы (бұдан әрі – сұрау салуда);
хабарламалар тізілімдерінің нысанында (бұдан әрі – хабарламалар тізілімдері) сұрау салуларға жауаптар туралы;
Форматты-логикалық бақылау (бұдан әрі – ФЛБ хаттамасы) хаттамасы нысанында Форматты-логикалық бақылау қателері туралы;
сәйкестендіру хаттамасы нысанында нысанында сәйкестендіру қателері туралы.

1.3. Взаимный обмен информацией по заявлениям в форме файлов реестров заявлений, по запросам в виде реестра запросов, по ответам на запросы в форме реестра уведомлений осуществляется между налоговыми органами в порядке и в сроки, установленные Протоколом об обмене информацией в электронном виде между налоговыми органами государств – членов Евразийского экономического союза об уплаченных суммах косвенных налогов от 11 декабря 2009 года.
1.4. Налоговые органы осуществляют взаимный обмен информацией в соответствии с настоящими требованиями и иными актами Евразийского экономического союза, регламентирующими порядок обмена информацией в рамках Евразийского экономического союза.
При получении файла реестра заявлений налоговым органом производится форматно-логический контроль полученных данных согласно приложению 15 к настоящему документу и формируется протокол ФЛК, описание формата которого приведено в Разделе 6 настоящего документа.
протокол ФЛК формируется по каждому файлу реестра заявлений (в том числе в случае отсутствия ошибок в файле).
При отсутствии ошибок в процессе прохождения форматно-логического контроля производится прием полученной информации в информационную систему.
В процессе идентификации данных в заявлениях формируется протокол идентификации, описание формата которого приведено в Разделе 7 настоящего документа.
Протокол идентификации формируется по каждому файлу реестра заявлений (в том числе в случае отсутствия ошибок в файле) и направляется налоговому органу – отправителю.
Если файл реестра заявлений содержит только реестр отзывов заявлений, протокол идентификации может не направляться налоговому органу – отправителю файла реестра заявлений.
1.5. После получения протоколов ФЛК и идентификации налоговый орган-отправитель принимает меры по устранению ошибок и направляет исправленную информацию налоговому органу – получателю в порядке и в сроки, установленные протоколом об обмене информацией в электронном виде между налоговыми органами государств – членов Евразийского экономического союза об уплаченных суммах косвенных налогов от 11 декабря 2009 года.

1.3. Өтініштер тізілімдерінің файлдары нысанындағы өтініштер бойынша, сұрау салулар тізілімі түріндегі сұрау салу бойынша, хабарламалар тізілімі нысанында сұрау салуларға жауаптар бойынша өзара ақпарат алмасу Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдары арасындағы жанама салықтардың төленген сомалары туралы электрондық түрде ақпарат алмасу туралы 2009 жылғы 11 желтоқсандағы хаттамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
1.4. Салық органдары өзара ақпарат алмасуды осы талаптарға және Еуразиялық экономикалық одақтың шеңберіндегі ақпарат алмасудың тәртібін регламенттейтін Еуразиялық экономикалық одақтың өзге де актілеріне сәйкес жүзеге асырады.
Өтініштер тізілімінің файлын алған кезде салық органы осы құжатқа 15-қосымшаға сәйкес алынған деректерге Форматтық-логикалық бақылау жүргізеді және Форматтық-логикалық бақылау (ФЛБ) хаттамасы қалыптастырылады, оның Форматының сипаттамасы осы құжаттың 6-бөлімінде келтірілген.
Форматтық-логикалық бақылау (ФЛБ) хаттамасы өтініштер тізілімінің әрбір файлы бойынша қалыптастырылады (соның ішінде файлда қателер болмаған жағдайда).
Форматты-логикалық бақылауды өткізу процесінде қателер болмаған жағдайда алынған ақпаратты ақпараттық жүйеге қабылдау жүргізіледі.
Деректерді сәйкестендіру процесінде өтініште сәйкестендіру хаттамасы қалыптастырылады, оның Форматының сипаттамасы осы құжаттың 7-бөлімінде келтірілген.
Сәйкестендіру хаттамасы өтініштер тізілімінің әрбір файлы бойынша қалыптастырылады (оның ішінде файлда қателер болмаған жағдайда) және жөнелтуші салық органына жіберіледі.
Егер өтініштер тізілімінің файлында өтініштерді қайтарып алулардың тізілімі ғана қамтылса, сәйкестендіру хаттамасы өтініштер тізілімінің файлын жөнелтуші салық органына жіберілмеуі мүмкін.
1.5. Форматтық-логикалық бақылау және сәйкестендіру хаттамаларын алғаннан кейін жөнелтуші салық органы қателерді жою жөніндегі шараларды қабылдайды және алушы салық органына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдары арасындағы жанама салықтардың төленген сомалары туралы электрондық түрде ақпарат алмасу туралы 2009 жылғы 11 желтоқсандағы хаттамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде түзетілген ақпаратты жібереді.

1.6. При взаимном обмене информацией в электронном виде между налоговыми органами используются следующие единые классификаторы и справочники.
Таблица 1.6
пп/п
Наименование справочника
Содержание справочника
1
ARSNI
Справочник налоговых инспекций Республики Армении
2
NGNI
Справочник инспекций МНС Республики Беларусь
3
KZSNO
Справочник налоговых органов Республики Казахстан
4
KGSNО
Справочник налоговых органов Кыргызской Республики
5
SOUN
Справочник кодов обозначений налоговых органов Российской Федерации для целей учета налогоплательщиков (СОУН)
6
OKSM
Общероссийский классификатор стран мира (ОКСМ)
7
PVD
Справочник причин возникновения документа (ПВД)
8
TNVED
Классификатор Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (ТН ВЭД)
9
OKEI
Общероссийский классификатор единиц измерения (ОКЕИ)
10
OKV
Общероссийский классификатор валют (ОКВ)
11
SPOZ
Справочник причин отзыва заявлений (СПОЗ)
Налоговые органы передают следующие справочники:
№ п/п
Наименование справочника
Отвественный за передачу справочников
1
ARSNI
Налоговый орган Республики Армении
2
NGNI
Налоговый орган Республики Беларусь
3
KZSNO
Налоговый орган Республики Казахстан
4
KGSNО
Налоговый орган Кыргызской Республики
5
SOUN
Налоговый орган Российской Федерации
6
OKSM
Налоговый орган Российской Федерации
7
PVD
Не подлежит передаче
8
TNVED
Налоговый орган Российской Федерации
9
OKEI
Налоговый орган Российской Федерации
10
OKV
Налоговый орган Российской Федерации
11
SPOZ
Не подлежит передаче
В случае внесения изменений в справочник налоговые органы не позднее 10 дней с даты внесения изменений передают его в виде полного обновленного справочника.
В разделе 5 настоящего документа приведены форматы и структура указанных справочников.
1.7. Информация в электронном виде представляется в виде файлов формата XML в кодировке UTF-8.
1.8. При описании синтаксиса сообщения и его элементов используется стандарт описания XML-документов XSD.
1.9. Описание состава и структуры служебной и информационной частей файлов производится в следующей табличной форме.
Наименование атрибута
Тип
Формат
Имя атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
В графе "Наименование атрибута" указывается полное наименование атрибута.
В графе "Тип" указывается один из следующих символов:
О, Н. Указанные символы имеют следующие значения:
О – обязательный элемент;
Н – необязательный элемент.
Обязательный элемент – элемент, наличие которого в файле обязательно. Отсутствие обязательного элемента является нарушением формата файла.
Необязательный элемент – элемент, который может как присутствовать, так и отсутствовать в файле.
В графе "Формат" для каждого элемента указывается символ формата и в круглых скобках минимальная и максимальная длина его значения.
Символы формата имеют следующие смысловые значения:
T – текстовое значение;
N – числовое значение;
D – дата;
B – логическое;
K – код.
Текст представляет собой непустую последовательность символов, в качестве которых используются русские, латинские и специфические буквы алфавитов, цифры, а также любые другие символы, за исключением символов "возврат каретки" и "перевод строки". Первый символ текста должен быть отличен от пробела.
Число состоит из цифр (в том числе и с лидирующими нулями), причем может включать в себя десятичную точку и знак "-" (минус) для отрицательных чисел.
Допустимы следующие форматы представления числовых значений:
047
47
47.0
47.05
-47

1.6. Салық органдары арасында электронды түрде өзара ақпарат алмасу кезінде мынадай бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтар пайдаланылады.
1.6-кесте
р/с
Анықтаманың атауы
Анықтамалықтың мазмұны
1
ARSNI
Армения Республикасы салық инспекциясының анықтамалығы
2
NGNI
Беларусь Республикасы СҚМ инспекциясының анықтамалығы
3
KZSNO
Қазақстан Республикасы салық органдарының анықтамалығы
4
KGSNО
Қырғыз Республикасы салық органдарының анықтамалығы
5
SOUN
Салық салушыларды есепке алуға арналған Ресей Федерациясы салық органдары белгіленімдері кодтарының анықтамалығы (СЕБК)
6
OKSM
Әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӘЕЖС)
7
PVD
Құжаттың пайда болу себептерінің анықтамалығы (ҚПС)
8
TNVED
Сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасының сыныптауышы (СЭҚ ТН)
9
OKEI
Өлшем бірліктерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӨБЖС)
10
OKV
Валюталардың жалпыресейлік сыныптауышы (ВЖС)
11
SPOZ
Өтініштерді кері қайтарып алу себептерінің анықтамалығы (ӨКСА)
Салық органдары мынадай анықтамалықтарды береді:
№ п/п
Анықтаманың атауы
Анықтамалықтарды беруге жауапты
1
ARSNI
Армения Республикасының салық органы
2
NGNI
Беларусь Республикасының салық органы
3
KZSNO
Қазақстан Республикасының салық органы
4
KGSNО
Қырғыз Республикасының салық органы
5
SOUN
Ресей Федерациясының салық органы
6
OKSM
Ресей Федерациясының салық органы
7
PVD
Беруге жатпайды
8
TNVED
Ресей Федерациясының салық органы
9
OKEI
Ресей Федерациясының салық органы
10
OKV
Ресей Федерациясының салық органы
11
SPOZ
Беруге жатпайды
Анықтамалыққа өзгерістер енгізілген жағдайда салық органдары өзгерістер енгізілген күннен бастап 10 күннен кешіктірмей оны толығымен жаңартылған анықтамалық түрінде береді.
Осы құжаттың 5-бөлімінде көрсетілген анықтамалықтардың Форматтары мен құрылымы келтірілген.
1.7. Ақпарат электрондық түрде UTF-8 кодындағы XML Форматының файлдары түрінде беріледі.
1.8. Хабарламалардың синтаксисін және оның элементтерін сипаттау кезінде XSD деген XML-құжаттарын сипаттау стандарты пайдаланылады.
1.9. Файлдардың қызметтік және ақпараттық бөліктерінің құрамы мен құрылымын сипаттау келесі кестелік нысанда жүргізіледі.
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың аты
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
"Атрибуттың атауы" бағанында Атрибуттың толық атауы көрсетіледі.
"Типі" бағанында мына символдардың бірі көрсетіледі: О, Н. Көрсетілген символдар мынадай мәндерге ие:
О – міндетті элемент;
Н – міндетті емес элемент.
Міндетті элемент – оның файлда болуы міндетті элемент. Міндетті элементтің болмауы файл Форматын бұзушылық болып табылады.
Міндетті емес элемент – файлда болуы да, болмауы да мүмкін болатын элемент.
"Форматы" бағанында әрбір элемент үшін Форматтың символы және дөңгелек жақшаларда оның мәнінің ең аз және ең көп ұзындығы көрсетіледі.
Форматтың символдарының мынадай мағыналық мәндері бар:
T – мәтіндік мағына;
N – сандық мағына;
D – күні;
B – логикалық;
K – код.
Мәтін символдар ретінде, "каретканы қайтару" және "жолды аудару" символдарын қоспағанда, орыс, латын және алфавиттердің ерекше әріптері, сандар, сондай-ақ кез келген басқа символдар пайдаланылатын символдардың бос емес бірізділігінен тұрады. Мәтіннің бірінші символы бос орыннан ерекшеленуі тиіс.
Сан цифрлардан тұрады (соның ішінде басындағы нөлдерде де тұрады), бұл ретте ондық нүкте мен теріс сандар үшін " - " (минус) белгісін қамтуы мүмкін.
Сандық мәндерді берудің жол берілетін Форматтары мынадай:
047 47 47.0 47.05 -47

Дата проставляется в виде <год>-<месяц>-<день>, где <день> – 2 цифры, соответствующие номеру дня в месяце, <месяц> – 2 цифры, соответствующие номеру месяца в году, <год> – 4 цифры года.
Логическое принимает одно из двух значений: true или false.
Код определяется как слово (последовательность любых символов, включая пробелы и знаки препинания), встречающееся в некотором множестве слов. Сравнение кода со словами из соответствующего множества выполняется без учета регистра.
В графе "Имя атрибута" указывается условное сокращенное наименование атрибута, используемое при передаче сообщения.
В графе "Структура атрибута и дополнительная информация" указывается дополнительная информация о соответствующем атрибуте (например, если атрибут в рамках данного формата имеет ограниченное число возможных значений, то указывается список этих значений).
2. Описание формата файла реестра заявлений.
2.1. Общие положения.
Файл реестра заявлений имеет наименование строго определенного вида и включает служебную и информационную части. Служебная часть (Add_Info) содержит общие сведения о файле реестра заявлений (Common_Info) и данные об отправителе сообщения (Sender_Info). Информационная часть файла реестра заявлений состоит из двух отдельных элементов:
реестр заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (Registry_Documents);
реестр отзывов заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (Revoked_Documents).
2.2. Структура наименования файла реестра заявлений.
Файлы, содержащие данные для обмена, имеют наименования следующего вида:
KSGGGGSSSRRRNNNN.XML, где:
KS – префикс передаваемой информации (косвенные налоги);
GGGG – текущий год;
SSS – цифровой код страны, передающей информацию, по Общероссийскому классификатору стран мира (ОКСМ)2;
1Например, в справочнике.
2Коды ОКСМ государств-членов:
051 – Республика Армения;
RRR – цифровой код страны, получающей информацию, по Общероссийскому классификатору стран мира (ОКСМ);
NNN – номер файла реестра заявлений в текущем году.
Например: КS2009112398111.XML, КS2009398112107.XML, КS2009643398403.XML, КS2015398051101.XML, КS2015051398131.XML.
2.3. Схема файла реестра заявлений.
Схема файла реестра заявлений в графическом виде (диаграмма) представлена на рисунке 2.3.1. Состав и описание структурных элементов схемы представлены в разделах 2.4 и 2.5 настоящего документа.
Рисунок 2.3.1 Схема файла реестра заявлений.
112-Республика Беларусь;
398-Республика Казахстан;
417-Кыргызская Республика;
643-Российская Федерация.
Структура элементов указанной схемы приведена в следующих таблицах раздела 2.6 настоящего документа:
Наименование блока
Номер таблицы с описанием блока
Служебная часть
<сведения о файле реестра заявлений>

Дата <жыл>-<ай>-<күн> түрінде қойылады, онда <күн> – 2 цифр айдың ішіндегі тиісті күннің нөміріне сәйкес келеді, <ай> – 2 цифр жылдың ішіндегі тиісті жылдың нөміріне сәйкес келеді, <жыл> – жылдың 4 цифры.
Логикалық тұрғыдан екі мәннің бірін қабылдайды: true немесе false.
Код кейбір көптеген сөздерде1 кездесетін сөз түрінде анықталады (бос орындар мен тыныс белгілерін қоса алғанда, кез келген символдардың бірізділігі). Кодты тиісті көптеген сөздердегі сөздермен салыстыру регистрді есепке алмастан орындалады.
"Атрибуттың" аты бағанында хабарламаны беру кезінде пайдаланылатын Атрибуттың шартты қысқартылған атауы көрсетіледі.
"Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат" бағанында тиісті Атрибуты туралы қосымша ақпарат көрсетіледі (мысалы, егер Атрибуттың осы Форматтың шеңберіндегі мүмкін болған мәндердің шектеулі саны болса, онда осы мәндердің тізімі көрсетіледі).
2. Өтініштер тізілімі Форматының сипаттамасы.
2.1. Жалпы ережелер.
Өтініштер тізілімі файлының қатаң белгіленген түрдегі атауы бар және ол қызметтік және ақпараттық бөліктерді қамтиды. Қызметтік бөлік (Add_Info) өтініштер тізілімі файлының жалпы мәліметтерін (Common_Info) және хабарламаны жөнелтуші туралы деректерді (sender_info) қамтиды. Өтініштер тізілімі файлының ақпараттық бөлігі екі бөлек элементтен тұрады:
тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер тізілімі (Registry_Documents);
тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштерді кері қайтарудың тізілімі (Revoked_Documents).
2.2. Өтініштер тізілімі файлы атауының құрылымы.
Алмасу үшін деректері бар файлдар мынадай түрдегі атауға ие:
KSGGGGSSSRRRNNNN.XML, онда:
KS – берілетін ақпараттың префиксі (жанама салықтар);
GGGG – ағымдағы жыл;
SSS – әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы бойынша (ӘЕЖС) ақпаратты беретін елдің цифрлық коды;
RRR – әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы бойынша (ӘЕЖС) ақпаратты алатын елдің цифрлық коды;
NNN – ағымдағы жылдағы өтініштер тізілімі файлының нөмірі.
Мысалы: КS2009112398111.XML, КS2009398112107.XML, КS2009643398403.XML, КS2015398051101.XML, КS2015051398131.XML.
2.3. Өтініштер тізілімі файлының сызбасы.
Өтініштер тізілімі файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 2.3.1-суретте берілген. Сызбаның құрылымдық элементтерінің құрамы мен сипаттамасы осы құжаттың 2.4 және 2.5-бөлімдерінде берілген.
2.3.1-сурет. Өтініштер тізілімі файлының сызбасы.
Көрсетілген сызба элементтерінің құрылымы осы құжаттың 2.6-бөлімінің мынадай кестелерінде келтірілген:
Блоктың атауы
Блоктың сипаттамасы бар кестенің нөмірі
Қызметтік бөлігі
<өтініштер тізілімінің файлы туралы мәліметтер>

Таблица 2.6.1.1.
<сведения об отправителе файла реестра заявлений>
Таблица 2.6.1.2.
Информационная часть
<сведения о заявлении>
Таблица 2.6.2.1
<сведения о реквизитах раздела 3 заявления>
Таблица 2.6.2.2
<сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из раздела 3 заявления>
Таблица 2.6.2.3
<сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из строки 05 заявления>
Таблица 2.6.2.4
<сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из строки 07 заявления>
Таблица 2.6.2.5
<сведения о товарах и уплаченных налогах>
Таблица 2.6.2.6
<сведения о транспортных (товаросопроводительных) документах>
Таблица 2.6.2.7
<сведения о договорах (контрактах) Приложения к заявлению>
Таблица 2.6.2.8
<сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из Приложения к заявлению>
Таблица 2.6.2.9
<сведения о ранее представленном заявлении, по которому увеличена цена>
Таблица 2.6.2.10
<сведения об отзыве заявления>
Таблица 2.6.2.11
XSD схема файла реестра заявлений приведена в Приложении 1 к настоящему документу.
2.4. Описание служебной части файла реестра заявлений.
Служебная часть файла реестра заявлений содержится в элементе Add_Info, включающем в себя два дочерних элемента: Common_Info и Sender_Info.
2.4.1. Описание дочернего элемента Common_Info, содержащего сведения о файле реестра заявлений.
2.4.1.1. Атрибут "Идентификатор файла" является обязательным и позволяет каждому файлу присвоить уникальный код и идентифицировать отправителя сообщения.
Идентификатор файла имеет следующую структуру:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, где:
SSS – цифровой код страны отправителя сообщения в соответствии со справочником ОКСМ;
RRR – цифровой код страны получателя сообщения в соответствии со справочником ОКСМ;
GGGG – год формирования файла;
MM – месяц формирования файла;
DD – число формирования файла;
HH – час формирования файла;
TT – минута формирования файла;
CC – секунда формирования файла.
Например: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
2.4.1.2. Атрибут "Тип информации" является обязательным и позволяет определить тип информации в передаваемом файле. Имеет фиксированное значение ТС.
2.4.1.3. Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
2.4.1.4. Атрибут "Количество документов в файле" является обязательным и определяет количество документов (заявлений и Отзывов) в передаваемом файле. Несоответствие заявленного в файле количества документов реальному количеству является нарушением формата файла.
2.4.2. Описание дочернего элемента Sender_Info, содержащего сведения об отправителе файла реестра заявлений.

2.6.1.1-кесте
<өтініштер тізілімінің файлын жөнелтуші туралы мәліметтер>
2.6.1.2-кесте
Ақпараттық бөлік
<өтініштер туралы мәліметтер>
2.6.2.1-кесте
<өтініштің 3-бөлімінің деректемелері туралы мәліметтер>
2.6.2.2-кесте
<өтініштің 3-бөлімінен келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер>
2.6.2.3-кесте
<өтініштің 05-жолынан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер>
2.6.2.4-кесте
<өтініштің 07-жолынан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер>
2.6.2.5-кесте
<тауарлар мен төленген салықтар туралы мәліметтер>
2.6.2.6-кесте
<көліктік (тауарға ілеспе) құжаттар туралы мәліметтер>
2.6.2.7-кесте
<өтінішке қосымшаның шарттары (келісімшарттары) туралы мәліметтер>
2.6.2.8-кесте
<өтінішке қосымшадан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер>
2.6.2.9-кесте
<бағасы ұлғайтылған бұрын ұсынылған өтініш туралы мәліметтер>
2.6.2.10-кесте
<өтінішті кері қайтарып алу туралы мәліметтер>
2.6.2.11-кесте
Өтініштер тізілімі файлының XSD сызбасы осы құжатқа 1-қосымшада келтірілген.
2.4. Өтініштер тізілімі файлының қызметтік бөлігінің сипаттамасы.
Өтініштер тізілімі файлының қызметтік бөлігі құрамында екі еншілес элементі: Common_Info және sender_info элементтері бар Add_info элементін қамтиды.
2.4.1. Өтініштер тізілімінің файлы туралы мәліметтерді қамтитын Common_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
2.4.1.1. "Файл сәйкестендіргіші" Атрибуты міндетті болып табылады және әрбір файлға бірегей кодты беруге және хабар жөнелтушіні сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Файл сәйкестендіргішінің мынадай құрылымы бар:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, онда:
SSS – ӘЕЖС анықтамалығына сәйкес хабар жөнелтуші елдің цифрлық коды;
RRR – ӘЕЖС анықтамалығына сәйкес хабар алушы елдің цифрлық коды;
GGGG – файлды қалыптастыру жылы;
MM – файлды қалыптастыру айы;
DD – файлды қалыптастыру күні;
HH – файлды қалыптастыру сағаты;
TT – файлды қалыптастыру минуты;
CC – файлды қалыптастыру секунды.
Мысалы: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
2.4.1.2. "Ақпарат типі" атрибуты міндетті болып табылады және жіберілетін файлдағы ақпарат типін анықтауға мүмкіндік береді. КҚ-ның белгілеп алынған мәні бар.
2.4.1.3. "Файл Форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл Форматының нұсқасын анықтайды.
2.4.1.4. "Файлдағы құжаттар саны" атрибуты міндетті болып табылады және берілетін файлдағы құжаттар (өтініштер мен Пікірлер) санын анықтайды. Файлда мәлімделген құжаттар санының нақты санына сәйкес келмеуі файл Форматын бұзушылық болып табылады.
2.4.2. Өтініштер тізілімінің файлын жөнелтуші туралы мәліметтерді қамтитын Sender_Info еншілес элементінің сипаттамасы.

2.4.2.1. Атрибут "Фамилия отправителя" является обязательным и определяет фамилию ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
2.4.2.2. Атрибут "Имя отправителя" является обязательным и определяет имя ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
2.4.2.3. Атрибут "Отчество отправителя" является необязательным и определяет отчество ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
2.4.2.4. Атрибут "Телефон отправителя" является обязательным и содержит контактный телефон отправителя сообщения. Заполняется в произвольном формате.
2.4.2.5. Атрибут "E-mail отправителя" является необязательным и указывает адрес электронной почты отправителя.
2.5. Описание информационной части файла реестра заявлений.
Информационная часть файла реестра заявлений состоит из двух отдельных элементов: Registry_Documents (реестр заявлений) и Revoked_Documents (реестр отзывов заявлений).
Элемент Registry_Documents содержит дочерний списочный элемент Registry_Document, каждый из которых содержит сведения по отдельному заявлению.
Элемент Revoked_Documents содержит дочерний списочный элемент Revoked_Document, каждый из которых содержит сведения по отдельному отзыву заявления.
2.5.1. Описание элемента Registry_Document, содержащего сведения о заявлении.
Элемент Registry_Document является обязательным комплексным элементом, включающим в себя собственные атрибуты и дочерние элементы:
дочерний элемент sect_3, предназначенный для передачи информации из раздела 3 заявления;
дочерние элементы spec_05, spec_07, предназначенные для передачи реквизитов спецификаций к контрактам из раздела 1 заявления;
дочерний элемент commodity, предназначенный для передачи сведений о товарах и суммах уплаченных налогов;
дочерний элемент contract, предназначенный для передачи информации из приложения к заявлению;
дочерний элемент price_increasing, предназначенный для передачи информации о ранее представленном заявлении, по которому увеличена цена.
2.5.1.1. Описание атрибутов элемента Registry_Document.
2.5.1.2. Служебный атрибут "Идентификатор документа" является обязательным и позволяет каждому документу присвоить уникальный код и идентифицировать его источник.
Идентификатор документа имеет следующую структуру:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИSSSGGGGNNNNNNNN, где:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИ – идентификатор отправителя (территориального налогового органа), сформировавшего документ, представленный 18-разрядным кодом;
SSS – цифровой код страны налогового органа, сформировашего документ (страна отправитель документа);
GGGG – текущий год;
NNNNNNNN – порядковый номер документа в текущем году.
Нумерация производится каждым территориальным налоговым органом.
Идентификатор отправителя (территориального налогового органа), сформировавшего документ, состоит из кода территориального налогового органа, сформировавшего документ, по соответствующему справочнику налоговых органов страны – отправителя заявления, дополненный резервными символами ‘*’ до 18 разрядов. Например:

2.4.2.1. "Жөнелтушінің тегі" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның тегін анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
2.4.2.2. "Жөнелтушінің аты" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
2.4.2.3. "Жөнелтушінің әкесінің аты" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның әкесінің атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
2.4.2.4. "Жөнелтушінің телефоны" атрибуты міндетті болып табылады және хабарламаны жөнелтушінің байланыс телефонын қамтиды. Өз бетінше форматта толтырылады.
2.4.2.5. "Жөнелтушінің е-mail-ы" атрибуты міндетті емес болып табылады және жөнелтушінің электрондық поштасының мекенжайын көрсетеді.
2.5. Өтініштер тізілімі файлының ақпараттық бөлігінің сипаттамасы.
Өтініштер тізілімі файлының ақпараттық бөлігі екі бөлек элементтен тұрады: Registry_Documents (өтініштер тізілімі) және Revoked_Documents (өтініштерді кері қайтарып алу тізілімі).
Registry_Documents элементі Registry_Document еншілес тізімдік элементінен тұрады, олардың әрқайсысы жеке өтініш бойынша мәліметтерді қамтиды.
Revoked_Documents элементі Revoked_Document еншілес тізімдік элементінен тұрады, олардың әрқайсысы жеке қайтарып алуға өтініш бойынша мәліметтерді қамтиды.
2.5.1. Өтініш туралы мәліметтерді қамтитын Registry_Document элементінің сипаттамасы.
Registry_Document элементі жеке атрибуттар мен еншілес элементтерді қамтитын міндетті кешенді элемент болып табылады:
өтініштің 3-бөлімінен ақпарат беруге арналған sect_3 еншілес элементі;
өтініштің 1-бөліміндегі келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелерін беруге арналған spec_05, spec_07 еншілес элементтері;
тауарлар мен төленген салық сомалары туралы мәліметтерді беруге арналған comodity еншілес элементі;
өтінішке қосымшадан ақпарат беруге арналған contract еншілес элементі;
бұрын ұсынылған өтініш туралы ақпарат беруге арналған price_increasing еншілес элементі, ол өтініш бойынша баға ұлғайтылған.
2.5.1.1. Registry_Document элементі атрибуттарының сипаттамасы.
2.5.1.2. "Құжаттың сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және әрбір құжатқа бірегей код беруге, оның дереккөзін сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Құжат сәйкестендіргішінің мынадай құрылымы бар:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИSSSGGGGNNNNNNNN, онда:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИ – 18-разрядты кодпен берілген, құжатты қалыптастырған жөнелтушінің (аумақтық салық органының) сәйкестендіргіші;
SSS – құжатты қалыптастырған салық органы елінің цифрлық коды (құжатты жөнелтуші ел);
GGGG – ағымдағы жыл;
NNNNNNNN – ағымдағы жылғы құжаттың реттік нөмірі.
Нөмірлеуді әрбір аумақтық салық органы жүргізеді.
Құжатты қалыптастырған жөнелтушінің (аумақтық салық органының) сәйкестендіргіші ‘*’ 18 разрядқа дейін резервтік символдармен толықтырылған өтінішті жөнелтуші елдің салық органдарының тиісті анықтамалығы бойынша құжатты қалыптастырған аумақтық салық органының кодынан тұрады. Мысалы:

222***************398200900000037;
6201**************643200900000012;
7707**************112200900000020;
71****************051201500000019;
012***************417201500000011.
По достигнутой договоренности резервные символы ‘*’ могут быть использованы налоговыми органами по собственному усмотрению.
2.5.1.1.2. Служебный атрибут "Дата формирования документа" является обязательным и содержит дату формирования документа в электронном виде.
2.5.1.1.3. Служебный атрибут "Причина возникновения документа" является обязательным и содержит код причины возникновения документа в соответствии со справочником Причины возникновения документа (ПВД).
2.5.1.1.4. Служебный атрибут "Тип документа" является обязательным и принимает значения: 0 – в случае, если документ отправляется в общеустановленном порядке 1 – в случае, если документ отправляется в ответ на запрос (с версии 2.1 не используется) 2 – в случае если документ отправляется для сведения.
2.5.1.1.5. Служебный атрибут "Идентификатор запроса" является необязательным и содержит идентификатор запроса в электронном виде. Заполняется в случае, если заявление является ответом на запрос (в атрибуте "Тип документа" указано значение "1" - с версии 2.1 не используется).
2.5.1.1.6. Атрибут "Номер заявления, указанный налогоплательщиком" является необязательным атрибутом и содержит номер заявления, указанный налогоплательщиком в разделе 1 заявления. Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.1.7. Атрибут "Дата заявления, указанная налогоплательщиком" является необязательным арибутом и содержит дату заявления, указанную налогоплательщиком в разделе 1 заявления. Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.1.8. Атрибут "Идентификационный код (номер)2 продавца" является необязательным и содержит идентификационный код (номер) продавца товара, указанный в разделе 1 заявления.
2.5.1.1.9. Атрибут "Признак продавца – физического лица" является обязательным и принимает значение: true – в случае, если продавец, указанный в разделе 1 заявления, является физическим лицом (не индивидуальным предпринимателем) false – в случае, если продавец, указанный в разделе 1 заявления, является юридическим лицом или индивидуальным предпринимателем.
2.5.1.1.10. Атрибут "Наименование продавца" является обязательным и содержит наименование продавца (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя, Ф.И.О. физического лица), указанное в строке 01 раздела 1 заявления.

222***************398200900000037;
6201**************643200900000012;
7707**************112200900000020;
71****************051201500000019;
012***************417201500000011.
Қол жеткізілген уағдаластық бойынша ‘*’ резервтік символдары салық органдарының өз қарауы бойынша пайдаланылуы мүмкін.
2.5.1.1.2. "Құжатты қалыптастыру күні" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және электрондық түрдегі құжатты қалыптастыру күнін қамтиды.
2.5.1.1.3. "Құжаттың пайда болу себебі" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және құжаттың пайда болу себептерінің анықтамалығына сәйкес құжаттың пайда болу себептерінің кодын қамтиды (ҚПС).
2.5.1.1.4. "Құжат типі" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: 0 – егер құжат жалпы белгіленген тәртіппен жіберілген жағдайда, 1 – егер құжат сұрау салуға жауап ретінде жіберілген жағдайда (2.1 нұсқасынан пайдаланылмайды), 2 – егер құжат мәлімет үшін жіберілген жағдайда.
2.5.1.1.5. "Сұрау салу сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті емес болып табылады және сұрау салудың электрондық түрдегі сәйкестендіргішін қамтиды. Егер өтініш сұрау салуға жауап болып табылған жағдайда толтырылады ("Құжаттың типі" атрибутында "1" мәні көрсетілген - 2.1 нұсқасынан пайдаланылмайды).
2.5.1.1.6. "Өтініштің салық төлеуші көрсеткен нөмірі" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде өтініштің салық төлеуші көрсеткен нөмірін қамтиды. Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе тең күнін белгілеу кезінде міндетті.
2.5.1.1.7. "Салық төлеуші көрсеткен өтініштің күні" міндетті емес атрибуты болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде салық төлеуші көрсеткен өтініштің күнін қамтиды. Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе тең күнін белгілеу кезінде міндетті.
2.5.1.1.8. "Сатушының сәйкестендіру коды (нөмірі)2" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген тауарды сатушының сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
2.5.1.1.9. "Сатушы – жеке тұлғаның белгісі" атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: true – true – егер өтініштің 1 – бөлімінде көрсетілген сатушы жеке тұлға (не дара кәсіпкер) болып табылған жағдайда false-егер өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген сатушы заңды тұлға немесе дара кәсіпкер болып табылған жағдайда.
2.5.1.1.10. "Сатушының атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 01-жолында көрсетілген сатушының атауын (ұйымның толық атауын, дара кәсіпкердің Т.А.Ә., жеке тұлғаның Т. А. Ә.) қамтиды.

2.5.1.1.11. Атрибут "Код страны продавца" является обязательным и содержит цифровой код страны продавца по ОКСМ, указанный в строке 03 заявления.
2.5.1.1.12. Атрибут "Идентификационный код (номер) покупателя" является обязательным и содержит идентификационный код (номер) покупателя товара, указанный в разделе 1 заявления.
2.5.1.1.13. Атрибут "Наименование покупателя" является обязательным и содержит наименование покупателя (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя), указанное в строке 02 раздела 1 заявления.
2.5.1.1.14. Атрибут "Код страны покупателя" является обязательным и содержит цифровой код страны покупателя по ОКСМ, указанный в строке 04 раздела 1 заявления.
2.5.1.1.15. Атрибут "Номер договора (контракта) 1" является обязательным и содержит номер договора (контракта), указанный в строке 05 раздела 1 заявления.
2.5.1.1.16. Атрибут "Дата договора (контракта) 1" является обязательным и содержит дату договора (контракта), указанную в строке 05 раздела 1 заявления.
2.5.1.1.17. Атрибут "Наименование комиссионера, поверенного либо агента" является необязательным и содержит наименование комиссионера, поверенного либо агента (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя), указанное
в строке 06 раздела 1 заявления.
2.5.1.1.18. Атрибут "Номер договора (контракта) 2" является необязательным и содержит номер договора (контракта), указанный в строке 07 раздела 1 заявления.
2.5.1.1.19. Атрибут "Дата договора (контракта) 2" является необязательным и содержит дату договора (контракта), указанную в строке 07 раздела 1 заявления.
2.5.1.1.20. Атрибут "Признак договора лизинга" является обязательным и принимает значения: false – в случае, если признак договора лизинга на бумажной форме заявления отсутствует; true – в случае, если признак договора лизинга на бумажной форме заявления отмечен.
2.5.1.1.21. Атрибут "Признак договора переработки давальческого сырья" является обязательным и принимает значения: false – в случае, если признак договора переработки давальческого сырья на бумажной форме заявления отсутствует; true – в случае, если признак договора переработки давальческого сырья на бумажной форме заявления отмечен.
2.5.1.1.22. Атрибут "ФИО подписавшего заявление" является необязательным и содержит ФИО руководителя организации, индивидуального предпринимателя или уполномоченного лица – покупателя, подписавшего заявление, указанные в разделе 1 заявления.

2.5.1.1.11. "Сатушы елінің коды" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 03-жолында көрсетілген ӘЕЖС бойынша сатушы елінің цифрлық кодын қамтиды.
2.5.1.1.12. "Сатып алушының сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген тауарды сатып алушының сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
2.5.1.1.13. "Сатып алушының атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 02-жолында көрсетілген сатып алушының атауын (ұйымның толық атауын, дара кәсіпкердің Т.А.Ә.) қамтиды.
2.5.1.1.14. "Сатып алушы елінің коды" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 04-жолында көрсетілген ӘЕЖС бойынша сатып алушы елінің цифрлық кодын қамтиды.
2.5.1.1.15. "Шарттың (келісімшарттың) нөмірі 1" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 05-жолында көрсетілген шарттың (келісімшарттың) нөмірін қамтиды.
2.5.1.1.16. "Шарттың (келісімшарттың) күні 1" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 05-жолында көрсетілген шарттың (келісімшарттың) күнін қамтиды.
2.5.1.1.17. "Комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің не агенттің атауы" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 06-жолында көрсетілген комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің не агенттің атауын (ұйымның толық атауын, дара кәсіпкердің Т.А.Ә.) қамтиды.
2.5.1.1.18. "Шарттың (келісімшарттың) нөмірі 2" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 07-жолында көрсетілген шарттың (келісімшарттың) нөмірін қамтиды.
2.5.1.1.19. "Шарттың (келісімшарттың) күні 2" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 07-жолында көрсетілген шарттың (келісімшарттың) күнін қамтиды.
2.5.1.1.20. "Лизинг шартының белгісі" атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: false – егер өтініштің қағаз нысанындағы лизинг шартының белгісі болмаған жағдайда; true – егер өтініштің қағаз нысанындағы лизинг шартының белгісі белгіленген жағдайда.
2.5.1.1.21. "Алыс – беріс шикізатын қайта өңдеу шартының белгісі" атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: false – егер өтініштің қағаз нысанында алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шартының белгісі болмаған жағдайда; true-егер өтініштің қағаз нысанында алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шартының белгісі белгіленген жағдайда.
2.5.1.1.22. "Өтінішке қол қойған адамның Т.А.Ә." атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген өтінішке қол қойған сатып алушының – ұйым басшысының, дара кәсіпкердің немесе уәкілетті тұлғаның Т.А.Ә. қамтиды.

2.5.1.1.23. Атрибут "Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанный в разделе 2 заявления.
2.5.1.1.24. Атрибут "Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит дату отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанную в разделе 2 заявления.
2.5.1.1.25. Атрибут "НДС в сумме (уплачен)" является необязательным и содержит сумму уплаченного налога на добавленную стоимость согласно отметке налогового органа, указанную в разделе 2 заявления.
2.5.1.1.26. Атрибут "Акцизы в сумме (уплачены)" является необязательным и содержит сумму уплаченных акцизов согласно отметке налогового органа, указанную в разделе 2 заявления.
2.5.1.1.27. Атрибут "Налоговая база Акцизов (итого)" является необязательным и содержит сумму налоговой базы Акцизов по товарным строкам.
2.5.1.1.28. Атрибут "Налоговая база НДС (итого)" является необязательным и содержит сумму налоговой базы НДС по товарным строкам. Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.1.29. Атрибут "Сумма налогов Акцизов (итого)" является необязательным и содержит сумму налогов Акцизов по товарным строкам, округленную до целых единиц (математическое правило).
2.5.1.1.30. Атрибут "Сумма налогов НДС (итого)" является необязательным и содержит сумму налогов НДС по товарным строкам, округленную до целых единиц (математическое правило). Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.1.31. Атрибут "ФИО инспектора" является необязательным атрибутом и содержит ФИО инспектора, проверившего заявление и проставившего отметку об уплате косвенных налогов (освобождения от налогообложения НДС и (или) акцизов), указанную в разделе 2 заявления. Обязателен при дате отметки о регистрации заявления
в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.1.32. Атрибут "Дата отметки налогового органа об уплате налогов" является обязательным и содержит дату отметки налогового органа об уплате налогов, указанную в разделе 2 заявления.
2.5.1.1.33. Атрибут "Наименование налогового органа" является обязательным и содержит наименование налогового органа, указанное в разделе 2 заявления.
2.5.1.1.34. Атрибут "Способ представления заявления" является обязательным и принимает значения: 1 – в случае, если заявление представлено на бумажном носителе и в электронном виде 2 – в случае, если заявление представлено только в электронном виде с электронной (электронно-цифровой) подписью.

2.5.1.1.23. "Өтінішті тіркеу туралы белгі нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген салық органында тіркеу туралы белгі нөмірін қамтиды.
2.5.1.1.24. "Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі қойылған күн" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі қойылған күнді қамтиды.
2.5.1.1.25. "Сомадағы ҚҚС (төленген)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген салық органының белгісіне сәйкес төленген қосылған құн салығының сомасын қамтиды.
2.5.1.1.26. "Сомадағы акциздер (төленген)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген салық органының белгісіне сәйкес акциздердің төленген сомасын қамтиды.
2.5.1.1.27. "Акциздердің салықтық базасы (жиынтығы)" атрибуты міндетті емес болып табылады және тауар жолдары бойынша акциздердің салықтық базасының сомасын қамтиды.
2.5.1.1.28. "ҚҚС салық базасы (жиынтығы)" атрибуты міндетті емес болып табылады және тауар жолдары бойынша ҚҚС салықтық базасының сомасын қамтиды. Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.1.29. "Акциздер салықтарының сомасы (жиынтығы)" атрибуты міндетті емес болып табылады және тұтас бірлікке дейін дөңгелектелген тауар жолдары бойынша акциздер салықтарының сомасын қамтиды (математикалық қағида).
2.5.1.1.30. "ҚҚС салықтарының сомасы (жиынтығы)" атрибуты міндетті емес болып табылады және тұтас бірлікке дейін дөңгелектелген тауар жолдары бойынша ҚҚС салықтарының сомасын қамтиды (математикалық қағида). Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.1.31. "Инспектордың аты-жөні" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және өтінішті тексерген және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген жанама салықтарды (ҚҚС және (немесе) акциздерді салық салудан босату) төлеу туралы белгі қойған инспектордың аты-жөнін қамтиды. Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.1.32. "Салық органының салықтарды төлеу туралы белгі қойған күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген салық органы салықтарды төлеу туралы белгі қойған күнді қамтиды.
2.5.1.1.33. "Салық органының атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген салық органының атауын қамтиды.
2.5.1.1.34. "Өтінішті беру тәсілі" атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: 1 – егер өтініш қағаз жеткізгіште және электрондық түрде ұсынылған жағдайда, 2 – егер өтініш тек электрондық (электрондық-цифрлық) қолтаңбамен ұсынылған жағдайда.

2.5.1.1.35. Атрибут "Идентификатор отозванного заявления" является необязательным атрибутом и содержит идентификатор отозванного заявления, в случае если был произведен отзыв заявления одним из методов замены.
2.5.1.1.36. Атрибут "Номер отметки о регистрации в налоговом органе отозванного заявления" является необязательным атрибутом и содержит номер отметки о регистрации в налоговом органе отозванного заявления, указанный в разделе 2 отозванного заявления. Заполняется в случае отзыва заявления одним из методов замены.
2.5.1.1.37. Атрибут "Дата отметки о регистрации в налоговом органе отозванного заявления" является необязательным атрибутом и содержит дату отметки о регистрации в налоговом органе отозванного заявления, указанную в разделе 2 отозванного заявления. Заполняется в случае отзыва заявления одним из методов замены.
2.5.1.1.38. Атрибут "Номер отметки о регистрации в налоговом органе предыдущего заявления" является необязательным атрибутом и содержит номер отметки о регистрации в налоговом органе предыдущего заявления, указанный налогоплательщиком. Обязателен при Причине возникновения документа = 4 или 6.
2.5.1.1.39. Атрибут "Дата отметки о регистрации в налоговом органе предыдущего заявления" является необязательным атрибутом и содержит дату отметки о регистрации в налоговом органе предыдущего заявления, указанную налогоплательщиком. Обязателен при Причине возникновения документа = 4 или 6.
2.5.1.1.40. Атрибут "Примечание" является необязательным атрибутом и содержит дополнительную текстовую информацию о заявлении.
2.5.1.2. Описание элемента Sect _3, содержащего сведения из раздела 3 заявления.
Элемент Sect_3 является необязательным комплексным элементом, включающим в себя собственные атрибуты и дочерний элемент spec_3, предназначенный для передачи реквизитов спецификаций к контрактам из раздела 3 заявления.
2.5.1.2.1. Описание атрибутов элемента Sect_3.
2.5.1.2.1.1. Атрибут "Тип продавца" является необязательным и предназначен для передачи типа продавца. Может принимать значения: 6 (продавец), 0 (комитент), 1 (доверитель), 2 (принципал). Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.2.1.2. Атрибут "Идентификационный код (номер) продавца, комитента, доверителя, принципала" является обязательным и содержит идентификационный код (номер) продавца, комитента, доверителя, принципала, указанный в разделе 3 заявления.

2.5.1.1.35. "Кері қайтарып алынған өтініштің сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және ауыстыру әдістерінің бірімен өтінішті кері қайтарып алған жағдайда, кері қайтарып алынған өтініштің сәйкестендіргішін қамтиды.
2.5.1.1.36. "Кері қайтарып алынған өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгінің нөмірі" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және кері қайтарып алынған өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген кері қайтарып алынған өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгінің нөмірін қамтиды. Ауыстыру әдістерінің бірімен өтінішті кері қайтарып алған жағдайда толтырылады.
2.5.1.1.37. "Кері қайтарып алынған өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгі қойылған күн" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және кері қайтарып алынған өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген кері қайтарып алынған өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгі қойылған күнді қамтиды. Ауыстыру әдістерінің бірімен өтінішті кері қайтарып алған жағдайда толтырылады.
2.5.1.1.38. "Алдыңғы өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгі нөмірі" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және салық төлеуші көрсеткен алдыңғы өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгі нөмірін қамтиды. Құжаттың пайда болу себебі = 4 немесе 6 болған кезде міндетті.
2.5.1.1.39. "Алдыңғы өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгі қойылған күн" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және салық төлеуші көрсеткен алдыңғы өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгі қойылған күнді қамтиды. Құжаттың пайда болу себебі = 4 немесе 6 болған кезде міндетті.
2.5.1.1.40. "Ескерту" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және өтініш туралы қосымша мәтіндік ақпаратты қамтиды.
2.5.1.2. Өтініштің 3-бөлімінен мәліметтерді қамтыған Sect _3 элементінің сипаттамасы.
Sect_3 элементі өзіне өтініштің 3-бөлімінен келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелерін беруге арналған атрибуттар мен spec_3 еншілес элементін қамтитын міндетті емес кешенді элемент болып табылады.
2.5.1.2.1. Sect_3 элементі атрибуттарының сипаттамасы.
2.5.1.2.1.1. "Сатушы типі" атрибуты міндетті емес болып табылады және сатушы типін беруге арналған. Мынадай мәндерді қабылдауы мүмкін: 6 (сатушы), 0 (комитент), 1 (сенім білдіруші), 2 (принципал). Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.2.1.2. "Сатушының, комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінде көрсетілген сатушының, комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.

2.5.1.2.1.3. Атрибут "Наименование продавца, комитента, доверителя, принципала" является обязательным и принимает значение наименования продавца, комитента, доверителя, принципала (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя), указанное в строке 08 раздела 3 заявления.
2.5.1.2.1.4. Атрибут "Код страны продавца, комитента, доверителя, принципала" является обязательным и содержит цифровой код страны налогоплательщика по ОКСМ, указанный в строке 10 раздела 3 заявления.
2.5.1.2.1.5. Атрибут "Тип Покупателя" является необязательным и предназначен для передачи типа покупателя. Может принимать значения: 7 (покупатель), 3 (комиссионер), 4 (поверенный), 5 (агент). Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.2.1.6. Атрибут "Идентификационный код (номер) покупателя, комиссионера, поверенного, агента" является необязательным и содержит идентификационный код (номер) покупателя, комиссионера, поверенного, агента, указанный в разделе 3 заявления.
2.5.1.2.1.7. Атрибут "Наименование покупателя, комиссионера, поверенного, агента" является обязательным и принимает значение наименования покупателя, комиссионера, поверенного, агента (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя), указанное в строке 09 раздела 3 заявления.
2.5.1.2.1.8. Атрибут "Код страны покупателя, комиссионера, поверенного, агента" является обязательным и содержит цифровой код страны налогоплательщика – покупателя по ОКСМ, указанный в строке 11 раздела 3 заявления.
2.5.1.2.1.9. Атрибут "Номер договора (контракта) раздела 3" является обязательным и содержит номер договора (контракта), указанный в разделе 3 заявления.
3Идентификационные коды (номера) налогоплательщиков государств-членов:
Республика Армения: учетный номер налогоплательщика: 8-разрядный цифровой код;
Республика Беларусь: учҰтный номер плательщика (УНП): 9-разрядный цифровой код для юридических лиц, 9-разрядный буквенно-цифровой код для физических лиц;
Республика Казахстан: 12-разрядный цифровой код: бизнес идентификационный номер (БИН) для юридических лиц, индивидуальный идентификационный номер (ИИН) для физических лиц;
Кыргызская Республика: идентификационный налоговый номер налогоплательщика (ИНН): 14-разрядный цифровой код;
Российская Федерация: идентификационный номер налогоплательщика (ИНН): 10-разрядный цифровой код для юридических лиц, 12-разрядный цифровой код для физических лиц.
2.5.1.2.1.10. Атрибут "Дата договора (контракта) раздела 3" является обязательным и содержит дату договора (контракта), указанную в разделе 3 заявления.

2.5.1.2.1.3. "Сатушының, комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінің 08-жолында көрсетілген сатушының, комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың (ұйымның толық атауы, дара кәсіпкердің Т.А.Ә.) атауының мәнін қабылдайды.
2.5.1.2.1.4. "Сатушы, комитент, сенім білдіруші, принципал елінің коды" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінің 10-жолында көрсетілген ӘЕЖС бойынша салық төлеуші елінің цифрлық кодын қамтиды.
2.5.1.2.1.5. "Сатып алушының түрі" атрибуты міндетті емес болып табылады және сатып алушының типін беруге арналған. Мынадай мәндерді қабылдауы мүмкін: 7 (Сатып алушы), 3 (комиссионер), 4 (сенім білдірілген өкіл), 5 (агент). Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.2.1.6. "Сатып алушының, комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 3-бөлімінде көрсетілген сатып алушының, комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
2.5.1.2.1.7. "Сатып алушының, комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінің 09-жолында көрсетілген сатып алушының, комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің (ұйымның толық атауы, дара кәсіпкердің Т.А.Ә.) атауының мәнін қабылдайды.
2.5.1.2.1.8. "Сатып алушы, комиссионер, сенім білдірілген өкіл, агент елінің коды" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінің 11-жолында көрсетілген ӘЕЖС бойынша салық төлеуші-сатып алушы елдің цифрлық кодын қамтиды.
2.5.1.2.1.9. "3-бөлімнің шартының (келісімшартының) нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінде көрсетілген шарттың (келісімшарттың) нөмірін қамтиды.
2.5.1.2.1.10. "3-бөлімнің шартының (келісімшартының) күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінде көрсетілген шарттың (келісімшарттың) күнін қамтиды.

2.5.1.2.2. Описание дочернего элемента Spec_3.
Элемент Spec_3 является необязательным и содержит списочные сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из раздела 3 заявления.
2.5.1.2.2.1. Атрибут "Порядковый номер спецификации" является обязательным и содержит порядковый номер спецификации в списке реквизитов спецификаций к контракту из раздела 3 заявления.
2.5.1.2.2.2.Атрибут "Номер спецификации" является обязательным и содержит номер спецификации к договору (контракту), указанный в разделе 3 заявления.
2.5.1.2.2.3. Атрибут "Дата спецификации" является обязательным и содержит дату спецификации к договору (контракту), указанную в разделе 3 заявления.
2.5.1.3. Описание дочернего элемента Spec_05.
Элемент Spec_05 является необязательным и содержит списочные сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из строки 05 заявления. Количество Spec_05 не должно превышать 1000 (тысячу) элементов.
2.5.1.3.1. Атрибут "Порядковый номер спецификации" является обязательным и содержит порядковый номер спецификации в списке реквизитов спецификаций к контракту из строки 05 раздела 1 заявления.
2.5.1.3.2. Атрибут "Номер спецификации" является обязательным и содержит номер спецификации к договору (контракту), указанный в строке 05 раздела 1 заявления.
2.5.1.3.3. Атрибут "Дата спецификации" является обязательным и содержит дату спецификации к договору (контракту), указанную в строке 05 раздела 1 заявления.
2.5.1.4. Описание дочернего элемента Spec_07.
Элемент Spec_07 является необязательным и содержит списочные сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из строки 07 заявления. Количество Spec_07 не должно превышать 1000 (тысячу) элементов.
2.5.1.4.1. Атрибут "Порядковый номер спецификации" является обязательным и содержит порядковый номер спецификации в списке реквизитов спецификаций к контракту из строки 07 раздела 1 заявления.
2.5.1.4.2. Атрибут "Номер спецификации" является обязательным и содержит номер спецификации к договору (контракту), указанный в строке 07 раздела 1 заявления.
2.5.1.4.3. Атрибут "Дата спецификации" является обязательным и содержит дату спецификации к договору (контракту), указанную в строке 07 раздела 1 заявления.
2.5.1.5. Описание дочернего элемента Commodity, содержащего сведения о товарах и уплаченных налогах.
Элемент Commodity является обязательным комплексным элементом, включающим в себя собственные атрибуты для отображения сведений о товарах и дочерний элемент transdocs, предназначенный для передачи информации о транспортных (товаросопроводительных) документах по каждой строке сведений о товарах.

2.5.1.2.2. Spec_3 еншілес элементінің сипаттамасы.
Spec_3 элементі міндетті емес болып табылады және өтініштің 3-бөлімінен келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы тізімдік мәліметтерді қамтиды.
2.5.1.2.2.1. "Ерекшеліктің реттік нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінен келісімшартқа ерекшеліктер деректемелерінің тізіміндегі ерекшеліктің реттік нөмірін қамтиды.
2.5.1.2.2.2. "Ерекшелік нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінде көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің нөмірін қамтиды.
2.5.1.2.2.3. "Ерекшеліктің күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 3-бөлімінде көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің күнін қамтиды.
2.5.1.3. Spec_05 еншілес элементінің сипаттамасы.
Spec_05 элементі міндетті емес болып табылады және өтініштің 05-жолынан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы тізімдік мәліметтерді қамтиды. Spec_05 саны 1000 (мың) элементтен аспауы тиіс.
2.5.1.3.1. "Ерекшеліктің реттік нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 05-жолынан келісімшартқа ерекшеліктердің деректемелерінің тізіміндегі ерекшеліктің реттік нөмірін қамтиды.
2.5.1.3.2. "Ерекшеліктің нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 05-жолында көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің нөмірін қамтиды.
2.5.1.3.3. "Ерекшеліктің күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 05-жолында көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің күнін қамтиды.
2.5.1.4. Spec_07 еншілес элементінің сипаттамасы.
Spec_07 элементі міндетті емес болып табылады және өтініштің 07-жолынан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы тізімдік мәліметтерді қамтиды. Spec_07 саны 1000 (мың) элементтен аспауы тиіс.
2.5.1.4.1. "Ерекшеліктің реттік нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 07-жолынан келісімшартқа ерекшеліктердің деректемелерінің тізіміндегі ерекшеліктің реттік нөмірін қамтиды.
2.5.1.4.2. "Ерекшеліктің нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің 07-жолында көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің нөмірін қамтиды.
2.5.1.4.3. "Ерекшеліктің күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініш берушінің 1-бөлімінің 07-жолында көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің күнін қамтиды.
2.5.1.5. Тауарлар мен төленген салықтар туралы мәліметтерді қамтитын Comodity еншілес элементінің сипаттамасы.
Comodity элементі тауарлар туралы мәліметтерді көрсету үшін өз атрибуттарын және тауарлар туралы мәліметтердің әрбір жолы бойынша көліктік (тауарға ілеспе) құжаттар туралы ақпаратты беруге арналған transdocs еншілес элементін қамтитын міндетті кешенді элемент болып табылады.

2.5.1.5.1. Описание атрибутов элемента Commodity.
2.5.1.5.1.1. Служебный атрибут "Номер товара в документе по порядку" является обязательным и содержит порядковый номер товара, указанный в графе 1 заявления.
2.5.1.5.1.2. Атрибут "Наименование товара" является обязательным и содержит наименование, указанное в графе 2 заявления.
2.5.1.5.1.3. Атрибут "Код товара ТН ВЭД" является необязательным и содержит код товара в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности
(ТН ВЭД ЕАЭС), указанный в графе 3 заявления.
2.5.1.5.1.4. Атрибут "Единица измерения товара" является необязательным и содержит код единицы измерения товара по Общероссийскому классификатору единиц измерения (ОКЕИ), соответствующий наименованию единицы измерения товара, указанному в графе 4 заявления. Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015. В случае отсутствия кода единицы измерения товара в Общероссийском классификаторе единиц измерения (ОКЕИ) указывается значение FFFF.
2.5.1.5.1.5. Атрибут "Количество товара" является необязательным и содержит количество товара, указанное в графе 5 заявления. Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.5.1.6. Атрибут "Стоимость товара (работы)" является обязательным и содержит стоимость товара, указанную в графе 6 заявления.
2.5.1.5.1.7. Атрибут "Код валюты" является обязательным и содержит цифровой код валюты из графы 7 заявления по Общероссийскому классификатору валют (ОКВ), в которой указана стоимость товара в графе 6 заявления.
2.5.1.5.1.8. Атрибут "Курс валюты" является обязательным и содержит курс валюты из графы 8 заявления.
2.5.1.5.1.9. Атрибут "Номер счета-фактуры" является обязательным и содержит информацию о номере счета-фактуры из графы 11 заявления.
2.5.1.5.1.10. Атрибут "Дата счета-фактуры" является обязательным и содержит дату выписки счета-фактуры,указанную в графе 12 заявления.
2.5.1.5.1.11. Атрибут "Дата принятия на учет товара" является обязательным и содержит дату принятия налогоплательщиком на учет ввезенного товара, указанную в графе 13 заявления.
2.5.1.5.1.12. Атрибут "Налоговая база (акцизы)" является необязательным и содержит величину налоговой базы по акцизам (сумму в денежном выражении или количество (объем) товаров, в отношении которых установлены твердые ставки акцизов), указанные в графе 14 заявления.

2.5.1.5.1. Commodity элементі атрибуттарының сипаттамасы.
2.5.1.5.1.1. "Құжаттағы тәртіп бойынша тауар нөмірі" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бағанында көрсетілген тауардың реттік нөмірін қамтиды.
2.5.1.5.1.2. "Тауар атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бағанында көрсетілген атауды қамтиды.
2.5.1.5.1.3. "СЭҚ ТН бойынша тауар коды" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 3-бағанында көрсетілген Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына (ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауардың кодын қамтиды.
2.5.1.5.1.4. "Тауардың өлшем бірлігі" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 4-бағанында көрсетілген тауардың өлшем бірлігінің атауына сәйкес келетін Өлшем бірліктерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӨБЖС) бойынша тауардың өлшем бірлігінің кодын қамтиды. Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті. Өлшем бірліктерінің жалпыресейлік сыныптауышында (ӨБЖС) тауардың өлшем бірлігінің коды болмаған жағдайда, FFFF мәні көрсетіледі.
2.5.1.5.1.5. "Тауардың саны" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 5-бағанында көрсетілген тауардың санын қамтиды. Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.5.1.6. "Тауардың (жұмыстың) құны" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 6-бағанында көрсетілген тауардың құнын қамтиды.
2.5.1.5.1.7. "Валюта коды" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 6-бағанында тауардың құны көрсетілген Валюталардың жалпыресейлік сыныптауышы (ВЖС) бойынша өтініштің 7-бағанынан валютаның цифрлық кодын қамтиды.
2.5.1.5.1.8. "Валюта бағамы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 8-бағанынан валюта бағамын қамтиды.
2.5.1.5.1.9. "Шот-фактураның нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 11-бағанынан шот-фактураның нөмірі туралы ақпаратты қамтиды.
2.5.1.5.1.10. "Шот-фактура күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 12-бағанында көрсетілген шот-фактураның үзінді-көшірмесінің күнін қамтиды.
2.5.1.5.1.11. "Тауарды есепке алу күні" атрибуты міндетті болып табылады және салық төлеушінің өтініштің 13-бағанында көрсетілген әкелінген тауарды есепке алу күнін қамтиды.
2.5.1.5.1.12. "Салық базасы (акциздер)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 14-бағанында көрсетілген акциздер бойынша салық базасының шамасын (ақшалай мәндегі соманы немесе оларға қатысты акциздердің тіркелген мөлшерлемелері белгіленген тауарлардың санын (көлемін)) қамтиды.

2.5.1.5.1.13. Атрибут "Налоговая база (НДС)" является обязательным и содержит величину налоговой базы по налогу на добавленную стоимость (сумму в денежном выражении), указанную в графе 15 заявления.
2.5.1.5.1.14. Атрибут "Ставка налога (акцизы) твердые (специфические)" является необязательным и содержит ставку акцизов, пересчитанную в национальной валюте, из графы 16 заявления. При этом, если по товару (работе, услуге) применяется льгота, то атрибут "Ставка налога (акцизы) твердые (специфические)" при обмене информацией заполняется значением "-1"
2.5.1.5.1.15. Атрибут "Ставка налога (акцизы) адвалорные" является необязательным и содержит ставку акцизов, указанную в процентах, из графы 17 заявления. При этом, если по товару (работе, услуге) применяется льгота, то атрибут "Ставки налога (акцизы) адвалорные" при обмене информацией заполняется значением "-1"
2.5.1.5.1.16. Атрибут "Ставка налога (НДС)" является обязательным и содержит ставку налога на добавленную стоимость (в процентах), указанную в графе 18 заявления. При этом, если по товару (работе, услуге) применяется льгота, то атрибут "Ставка налога (НДС)" при обмене информацией заполняется значением "-1".
2.5.1.5.1.17. Атрибут "Сумма налога (акцизы)" является необязательным и содержит сумму акцизов (в денежном выражении), указанную в графе 19 заявления.
2.5.1.5.1.18. Атрибут "Сумма налога (НДС)" является необязательным и содержит сумму налога на добавленную стоимость (в денежном выражении), указанную в графе 20 заявления.
2.5.1.5.2. Описание атрибутов дочернего элемента Transdocs, содержащего сведения о транспортных (товаросопроводительных) документах.
Элемент Transdocs является обязательным и содержит списочные сведения о реквизитах транспортных (товаросопроводительных) документов, указанных для каждой строки товарной позиции в реестре товаров Раздела 1 заявления. Количество элементов Transdocs не ограничено.
2.5.1.5.2.1. Атрибут "Серия, номер транспортного (товаросопроводительного) документа" является обязательным и содержит информацию о серии и номере транспортного (товаросопроводительного) документа из графы 9 заявления.
2.5.1.5.2.2. Атрибут "Дата транспортного (товаросопроводительного) документа" является обязательным и содержит дату транспортного (товаросопроводительного) документа, указанную в графе 10 заявления.
2.5.1.6. Описание дочернего элемента Contract, содержащего сведения о договорах (контрактах) из приложения к заявлению.
Элемент Contract является необязательным комплексным элементом, включающим в себя собственные атрибуты и дочерний элемент spec_pril, предназначенный для передачи информации о реквизитах спецификаций к контрактам из Приложения к заявлению.

2.5.1.5.1.13. "Салық базасы (ҚҚС)" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 15-бағанында көрсетілген қосылған құн салығы бойынша салық базасының шамасын (ақшалай мәндегі соманы) қамтиды.
2.5.1.5.1.14. "Тіркелген (ерекшелігі бар) салық мөлшерлемесі (акциздер)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 16-бағанынан ұлттық валютада қайта есептелген акциздер мөлшерлемесін қамтиды. Бұл ретте, егер тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) бойынша жеңілдік қолданылса, онда "тіркелген (ерекшелігі бар) салық мөлшерлемесі" Атрибуты ақпарат алмасу кезінде "-1" мәнімен толтырылады.
2.5.1.5.1.15. "Адвалорлық салық мөлшерлемесі (акциздер)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 17-бағанынан пайызбен көрсетілген акциз мөлшерлемесін қамтиды. Бұл ретте, егер тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) бойынша жеңілдік қолданылса, онда "адвалорлық салық мөлшерлемелері (акциздер)" атрибуты ақпарат алмасу кезінде "-1" мәнімен толтырылады.
2.5.1.5.1.16. "Салық мөлшерлемесі (ҚҚС)" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 18-бағанында көрсетілген қосылған құн салығының мөлшерлемесін (пайызбен) қамтиды. Бұл ретте, егер тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) бойынша жеңілдік қолданылса, онда "салық мөлшерлемесі (ҚҚС)" атрибуты ақпарат алмасу кезінде "-1" мәнімен толтырылады.
2.5.1.5.1.17. "Салық сомасы (акциздер)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 19-бағанында көрсетілген акциз сомасын (ақшалай мәнде) қамтиды.
2.5.1.5.1.18. "Салық сомасы (ҚҚС)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 20-бағанында көрсетілген қосылған құн салығының сомасын (ақшалай мәнде) қамтиды.
2.5.1.5.2. Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттар туралы мәліметтерді қамтитын Transdocs еншілес элементі атрибуттарының сипаттамасы.
Transdocs элементі міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінің тауарлар тізіліміндегі тауар позициясының әрбір жолы үшін көрсетілген көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың деректемелері туралы тізімдік мәліметтерді қамтиды. Transdocs элементтерінің саны шектелмеген.
2.5.1.5.2.1. "Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттың сериясы, нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 9-бағанынан көліктік (тауарға ілеспе) құжаттың сериясы мен нөмірі туралы ақпаратты қамтиды.
2.5.1.5.2.2. "Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттың күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 10-бағанында көрсетілген көліктік (тауарға ілеспе) құжаттың күнін қамтиды.
2.5.1.6. Өтінішке қосымшадан шарттар (келісімшарттар) туралы мәліметтерді қамтитын Contract еншілес элементінің сипаттамасы.
Contract элементі өз атрибуттары мен spec_pril еншілес элементін қамтитын, өтінішке Қосымшадан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы ақпаратты беруге арналған міндетті емес кешенді элемент болып табылады.

2.5.1.6.1. Описание атрибутов элемента Contract.
2.5.1.6.1.1. Служебный атрибут "Номер по порядку" является обязательным и содержит порядковый номер сегмента из Приложения, содержащего сведения о продавце, покупателе и договоре (контракте).
2.5.1.6.1.2. Атрибут "Тип продавца" является необязательным и предназначен для отметки типа продавца. Может принимать значения: 0 (комитент), 1 (доверитель), 2 (принципал), 3 (комиссионер), 4(Поверенный), 5(Агент), 6(Продавец), 7(Покупатель). Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.6.1.3. Атрибут "Идентификационный код (номер) продавца (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)" является необязательным и содержит идентификационный код (номер) продавца товара.
2.5.1.6.1.4.Атрибут "Наименование продавца (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)" является обязательным и содержит наименование продавца (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя, Ф.И.О. физического лица).
2.5.1.6.1.5. Атрибут "Код страны продавца (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)" является обязательным и содержит цифровой код страны налогоплательщика по ОКСМ.
2.5.1.6.1.6. Атрибут "Тип покупателя" является необязательным и предназначен для отметки типа покупателя; может принимать значения: 0(Комитент), 1(Доверитель), 2(Принципал), 3(Комиссионер), 4(Поверенный), 5(Агент), 6(Продавец), 7(Покупатель). Обязателен при дате отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равной 01.01.2015.
2.5.1.6.1.7. Атрибут "Идентификационный код (номер) покупателя (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)" является необязательным и содержит идентификационный код (номер) покупателя товара.
2.5.1.6.1.8. Атрибут "Наименование покупателя (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)" является обязательным и содержит наименование покупателя (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя).
2.5.1.6.1.9. Атрибут "Код страны покупателя (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)" является обязательным и содержит цифровой код страны налогоплательщика – покупателя по ОКСМ.

2.5.1.6.1. Contract элементі атрибуттарының сипаттамасы.
2.5.1.6.1.1. "Реттік нөмір" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және сатушы, сатып алушы және шарт (келісімшарт) туралы мәліметтерді қамтитын Қосымшадан сегменттің реттік нөмірін қамтиды.
2.5.1.6.1.2. "Сатушы типі" атрибуты міндетті емес және сатушының типін белгілеуге арналған. Мынадай мәндерді қабылдауы мүмкін: 0 (комитент), 1 (сенім білдіруші), 2 (принципал), 3 (комиссионер), 4 (Сенім білдірілген өкіл), 5 (Агент), 6 (Сатушы), 7 (Сатып алушы). Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.6.1.3. "Сатушының (комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың) сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті емес болып табылады және тауарды сатушының сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
2.5.1.6.1.4. "Сатушының (комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың атауы)" атрибуты міндетті болып табылады және сатушының атауын (ұйымның толық атауын, дара кәсіпкердің Т.А.Ә., жеке тұлғаның Т.А.Ә.) қамтиды.
2.5.1.6.1.5. "Сатушы елінің (комиссионердің, сенім білдірілген адамның, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың) коды" атрибуты міндетті болып табылады және ӘЕЖС бойынша салық төлеуші елінің цифрлық кодын қамтиды.
2.5.1.6.1.6. "Сатып алушының типі" атрибуты міндетті емес болып табылады және сатып алушының типін белгілеуге арналған; мынадай мәндерді қабылдауы мүмкін: 0 (Комитент), 1 (Сенім білдіруші), 2 (Принципал), 3 (Комиссионер), 4 (Сенім білдірілген өкіл), 5(Агент), 6 (Сатушы), 7 (Сатып алушы). Салық органында өтінішті тіркеу туралы 01.01.2015-тен үлкен немесе оған тең күнді белгілеген кезде міндетті.
2.5.1.6.1.7. "Сатып алушының (комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың) сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті емес болып табылады және тауарды сатып алушының сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
2.5.1.6.1.8. "Сатып алушының (комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың атауы)" атрибуты міндетті болып табылады және сатып алушының атауын (ұйымның толық атауын, дара кәсіпкердің Т.А.Ә.) қамтиды.
2.5.1.6.1.9. "Сатып алушы елінің коды (комиссионердің, сенімді өкілдің, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың)" атрибуты міндетті болып табылады және ӘЕЖС бойынша салық төлеуші-сатып алушы елінің цифрлық кодын қамтиды.

2.5.1.6.1.10. Атрибут "Номер договора (контракта)" является обязательным и содержит номер договора (контракта).
2.5.1.6.1.11. Атрибут "Дата договора (контракта)" является обязательным и содержит дату договора (контракта).
2.5.1.6.2. Описание дочернего элемента Spec_pril.
Элемент Spec_pril является необязательным и содержит списочные сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из Приложения к заявлению. Количество Spec_pril не должно превышать 1000 (тысячу) элементов.
2.5.1.6.2.1. Атрибут "Порядковый номер спецификации" является обязательным и содержит порядковый номер спецификации в списке реквизитов спецификаций к контракту из Приложения к заявлению.
2.5.1.6.2.2. Атрибут "Номер спецификации" является обязательным и содержит номер спецификации к договору (контракту), указанный в Приложении к заявлению.
2.5.1.6.2.3. Атрибут "Дата спецификации" является обязательным и содержит дату спецификации к договору (контракту), указанную в Приложении к заявлению.
2.5.1.7. Описание дочернего элемента Price_increasing, содержащего сведения о ранее представленном заявлении, по которому увеличена цена.
Элемент Price_increasing является необязательным элементом и содержит сведения о ранее представленном заявлении, в котором участниками договора (контракта) увеличена цена импортированных товаров.
2.5.1.7.1. Описание атрибутов элемента Price_increasing.
2.5.1.7.1.1. Атрибут "Идентификатор ранее представленного заявления" является обязательным и содержит идентификатор ранее представленного заявления.
2.5.1.7.1.2. Атрибут "Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанный в разделе 2 ранее представленного заявления.
2.5.1.7.1.3. Атрибут "Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит дату отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанную в разделе 2 ранее представленного заявления.
2.5.1.7.1.4. Атрибут "Месяц увеличения цены" является обязательным и содержит номер месяца, в котором участниками договора (контракта) увеличена цена импортированных товаров.
2.5.1.7.1.5. Атрибут "Год увеличения цены" является обязательным и содержит год, в котором участниками договора (контракта) увеличена цена импортированных товаров.
2.5.2. Описание элемента Revoked_Documents, содержащего сведения об отзывах заявлений.
Элемент Revoked_Documents содержит списочный дочерний элемент Revoked_Document, каждый из которых содержит сведения по отдельному отзыву заявления.
Элемент Revoked_Document является обязательным комплексным элементом, включающим в себя собственные атрибуты для передачи информации об отзыве заявления.

2.5.1.6.1.10. "Шарттың (келісімшарттың) нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және шарттың (келісімшарттың) нөмірін қамтиды.
2.5.1.6.1.11. "Шарттың (келісімшарттың) күні" атрибуты міндетті болып табылады және шарттың (келісімшарттың) күнін қамтиды.
2.5.1.6.2. Spec_pril еншілес элементінің сипаттамасы.
Spec_pril элементі міндетті емес болып табылады және өтінішке қосымшадан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы тізімдік мәліметтерді қамтиды. Spec_pril саны 1000 (мың) элементтен аспауы тиіс.
2.5.1.6.2.1. "Ерекшеліктің реттік нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтінішке Қосымшадан келісімшартқа ерекшеліктердің деректемелерінің тізіміндегі ерекшеліктің реттік нөмірін қамтиды.
2.5.1.6.2.2. "Ерекшелік нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтінішке Қосымшада көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің нөмірін қамтиды.
2.5.1.6.2.3. "Ерекшелік күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтінішке Қосымшада көрсетілген шартқа (келісімшартқа) ерекшеліктің күнін қамтиды.
2.5.1.7. Бағасы ұлғайтылған бұрын ұсынылған өтініш туралы мәліметтерді қамтитын Price_increasing еншілес элементінің сипаттамасы.
Price_increasing элементі міндетті емес элемент болып табылады және шарттың (келісімшарттың) қатысушылары импортталған тауарлардың бағасын ұлғайтқан, бұрын ұсынылған өтініш туралы мәліметтерді қамтиды.
2.5.1.7.1. Price_increasing элементі Атрибутытарының сипаттамасы.
2.5.1.7.1.1. "Бұрын ұсынылған өтініштің сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті болып табылады және бұрын ұсынылған өтініштің сәйкестендіргішін қамтиды.
2.5.1.7.1.2. "Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және бұрын ұсынылған өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірін қамтиды.
2.5.1.7.1.3. "Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі қойылған күн" атрибуты міндетті болып табылады және бұрын ұсынылған өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі қойылған күнді қамтиды.
2.5.1.7.1.4. "Бағаның ұлғаю айы" атрибуты міндетті болып табылады және шарттың (келісімшарттың) қатысушылары импортталған тауарлардың бағасын ұлғайтқан айдың нөмірін қамтиды.
2.5.1.7.1.5. "Бағаның ұлғаю жылы" атрибуты міндетті болып табылады және шарттың (келісімшарттың) қатысушылары импортталған тауарлардың бағасын ұлғайтқан жылды қамтиды.
2.5.2. Өтініштерді қайтарып алулар туралы мәліметтерді қамтитын Revoked_documents элементінің сипаттамасы.
Revoked_Documents элементі Revoked_Document еншілес тізімдік элементін қамтиды, олардың әрқайсысында өтінішті жеке кері қайтару бойынша мәліметтер болады.
Revoked_Document элементі өтінішті кері қайтарып алу туралы ақпаратты беру үшін өзінде өз атрибуттарын қамтылған міндетті кешенді элемент болып табылады.

2.5.2.1. Описание атрибутов элемента Revoked_Document.
2.5.2.1.1. Служебный атрибут "Идентификатор документа" является обязательным и позволяет каждому документу присвоить уникальный код и идентифицировать его источник.
В Отзывах заявлений из всех государств-членов (кроме Российской Федерации) "Идентификатор документа" повторяет идентификатор отзываемого заявления.
В Отзывах заявлений из Российской Федерации "Идентификатор документа" имеет следующую структуру:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИSSSGGGGNNNNNNNN, где:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИ – идентификатор отправителя (территориального налогового органа), сформировавшего документ, представленный 18-разрядным кодом;
SSS – цифровой код страны налогового органа, сформировашего документ (страна отправитель документа);
GGGG – текущий год;
NNNNNNNN – порядковый номер документа в текущем году. Нумерация производится каждым территориальным налоговым органом.
Идентификатор отправителя (территориального налогового органа), сформировавшего документ, состоит из кода территориального налогового органа, сформировавшего документ, по соответствующему справочнику налоговых органов страны – отправителя заявления, дополненный резервными символами ‘*’ до 18 разрядов. Например:
6201**************643200900000012.
По достигнутой договоренности резервные символы ‘*’ могут быть использованы налоговыми органами по собственному усмотрению.
2.5.2.1.2. Служебный атрибут "Дата формирования документа" является обязательным и содержит дату формирования документа в электронном виде.
2.5.2.1.3. Служебный атрибут "Причина возникновения документа" является обязательным и содержит код причины возникновения документа по справочнику Причин возникновения документа (ПВД) и принимает значение "3".
2.5.2.1.4. Служебный атрибут "Тип документа" является обязательным и принимает значения: 0 – в случае, если документ отправляется в общеустановленном порядке; 1 – в случае, если документ отправляется в ответ на запрос (с версии 2.1 не используется); 2 – в случае если документ отправляется для сведения.
2.5.2.1.5. Служебный атрибут "Идентификатор запроса" является необязательным и содержит идентификатор запроса в электронном виде в случае, если сформированный отзыв заявления является ответом на запрос и в атрибуте "Тип документа" указано значение "1"
(с версии 2.1 не используется).
2.5.2.1.6. Атрибут "Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанный в разделе 2 заявления.

2.5.2.1. Revoked_Document элементі атрибуттарының сипаттамасы.
2.5.2.1.1. "Құжаттың сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және әрбір құжатқа бірегей код беруге және оның көзін сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Барлық мүше-мемлекеттерден (Ресей Федерациясынан басқа) өтініштерді кері қайтарып алуларда "құжаттың сәйкестендіргіші" кері қайтарып алынатын өтініштердің сәйкестендіргішін қайталайды.
Ресей Федерациясынан өтініштерді кері қайтарып алуларда "құжаттың сәйкестендіргішінің" мынадай құрылымы бар:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИSSSGGGGNNNNNNNN, онда:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИ – 18 биттік кодпен ұсынылған құжатты қалыптастырған жөнелтушінің (аумақтық салық органының) сәйкестендіргіші;
SSS – құжатты қалыптастырған салық органы елінің цифрлық коды (құжатты жіберуші ел);
GGGG – ағымдағы жыл;
NNNNNNNN – ағымдағы жылдағы құжаттың реттік нөмірі. Нөмірлеуді әрбір аумақтық салық органы жүргізеді.
Құжатты қалыптастырған жөнелтушінің (аумақтық салық органының) сәйкестендіргіші ‘*’ 18 разрядқа дейін резервтік символдармен толықтырылған өтінішті жөнелтуші елдің салық органдарының тиісті анықтамалығы бойынша құжатты қалыптастырған аумақтық салық органының кодынан тұрады. Мысалы:
6201**************643200900000012.
Қол жеткізілген уағдаластық бойынша ‘*’ резервтік символдары салық органдарының өз қарауы бойынша пайдаланылуы мүмкін.
2.5.2.1.2. "Құжатты қалыптастыру күні" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және электрондық түрдегі құжатты қалыптастыру күнін қамтиды.
2.5.2.1.3. "Құжаттың пайда болу себебі" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және Құжаттың пайда болу себептерінің анықтамалығы (ҚПС) бойынша құжаттың пайда болу себептерінің кодын қамтиды және "3" мәнін қабылдайды.
2.5.2.1.4. "Құжат типі" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: 0 – егер құжат жалпыға бірдей белгіленген тәртіппен жіберілген жағдайда; 1 – егер құжат сұраққа жауап беруге жіберілген жағдайда (2.1 нұсқасынан бастап пайдаланылмайды); 2 – егер құжат мәлімет үшін жіберілген жағдайда.
2.5.2.1.5. "Сұрау салу сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті емес болып табылады және егер қалыптастырылған өтінішті кері қайтарып алу сұрау салуға жауап болып табылса және "Құжат типі" атрибутында "1" (2.1 нұсқасынан бастап пайдаланылмайды) мәні көрсетілген жағдайда электрондық түрдегі сұрау салу сәйкестендіргішін қамтиды.
2.5.2.1.6. "Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірін қамтиды.

2.5.2.1.7. Атрибут "Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит дату отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанную в разделе 2 заявления.
2.5.2.1.8. Атрибут "Идентификатор отзываемого заявления" является обязательным атрибутом и содержит идентификатор отзываемого заявления.
2.5.2.1.9. Атрибут "Причина отзыва заявления" является обязательным и содержит код причины отзыва заявления, на основании которого проведен отзыв заявления. Указывает одно из возможных значений по Справочнику причин отзывов заявлений.
2.5.2.1.10. Атрибут "Примечание" является необязательным атрибутом и содержит дополнительную текстовую информацию о причинах отзыва заявлений или иную дополнительную информацию.
2.6. Формат представления файла реестра заявлений.
2.6.1. Состав и структура служебной части файла.
2.6.1.1. Сведения о файле реестра заявлений.
Таблица к пункту 2.6.1.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Атрибут
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор файла
O
Т(20)
file_id
<код страны отправителя><код страны получателя><год><месяц><день> <часы><минуты><секунды>, длина атрибута равна 20 знаков.
Тип информации
O
T(1-20)
info_type
<текст>
Принимает значение: “ТС”
Версия формата файла
O
T(1-5)
version
<текст>
Принимает значение: 2.1
Количество документов в файле
O
N(1-7)
registry_docs_count
<число>
2.6.1.2. Сведения об отправителе файла реестра заявлений.
Таблица 2.6.1.2.
Наименование атрибута
Тип
Формат
Атрибут
Структура атрибута и дополнительная информация
Фамилияотправителя
О
T(1-60)
surname
<фамилия>
Имяотправителя
О
Т(1-60)
name
<имя>
Отчествоотправителя
Н
Т(0-60)
patronymic
<отчество>
Телефон отправителя
О
Т(1-20)
phone
<номер телефона>
Е-mail отправителя
Н
Т(0-45)
email
<адрес электронной почты>
2.6.2. Состав и структура информационной части файла.
2.6.2.1. Сведения о заявлении.
Таблица 2.6.2.1.
Наименование атрибута
Тип
Формат
Атрибут
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор документа
О
Т(33)
id
<идентификатор отправителя><код страны><год><номер>, длина атрибута всегда 33 знака.
Дата формирования документа
О
D
date_form
<дата>
Причина возникновения документа
О
К(1)
version_reason_id
<код> по справочнику ПВД
Принимает значения:
1 – первичный;
2 – корректирующий;
4 – взамен отозванного;
5 – увеличение цены;
6 – взамен отозванного при частичном возврате
Тип документа
О
N(1-2)
type
<код> Принимает значения:
0 – общеустановленный |
1 – ответ на запрос |
2 – справочный.
Идентификатор запроса
Н
Т(36)
request_id
<идентификатор запроса>, в случае заполнения длина атрибута 36 знаков
Номер заявления, указанный налогоплательщиком
Н

2.5.2.1.7. "Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі қойылған күн" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгі қойылған күнді қамтиды.
2.5.2.1.8. "Кері қайтарылатын өтініштің сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті атрибуты болып табылады және кері қайтарылатын өтініштің сәйкестендіргішін қамтиды.
2.5.2.1.9. "Өтінішті кері қайтарып алу себебі" атрибуты міндетті болып табылады және оның негізінде өтінішті кері қайтарып алу жүргізілген өтінішті кері қайтарып алу себептерінің кодын қамтиды. Өтініштерді кері қайтарып алу себептерінің анықтамалығы бойынша мүмкін болатын мәндердің бірін көрсетеді.
2.5.2.1.10. "Ескерту" атрибуты міндетті емес атрибуты болып табылады және өтініштерді кері қайтарып алу себептері туралы қосымша мәтіндік ақпаратты немесе өзге де қосымша ақпаратты қамтиды.
2.6. Өтініштер тізілімі файлын ұсыну форматы.
2.6.1. Файлдың қызметтік бөлігінің құрамы мен құрылымы.
2.6.1.1. Өтініштер тізілімінің файлы туралы мәліметтер.
2.6.1.1-тармағына кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуты
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Файлдың сәйкестендіргіші
O
Т(20)
file_id
<жөнелтуші елдің коды><алушы елдің коды><жыл><ай><күн> <сағат><минут><секунд>, атрибуттың ұзындығы 20 белгіге тең
Ақпараттың типі
O
T(1-20)
info_type
<мәтін>
Мәнді қабылдайды: "ТҚ"
Файл форматының нұсқасы
O
T(1-5)
version
<мәтін>
Мәнді қабылдайды: 2.1
Файлдағы құжаттардың саны
O
N(1-7)
registry_docs_count
<сан>
2.6.1.2. Өтініштер тізілімінің файлын жөнелтуші туралы мәліметтер.
2.6.1.2-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуты
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Жөнелтушітегі
О
T(1-60)
surname
<тегі>
Жөнелтушіаты
О
Т(1-60)
name
<аты>
Жөнелтушіәкесініңаты
Н
Т(0-60)
patronymic
<әкесінің аты>
Жөнелтушінің телефоны
О
Т(1-20)
phone
<телефон нөмірі>
Жөнелтушінің Е-mailы
Н
Т(0-45)
email
<электрондық поштаның мекенжайы>
2.6.2. Файлдың ақпараттық бөлігінің құрамы мен құрылымы.
2.6.2.1. Өтініш туралы мәліметтер.
2.6.2.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуты
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Құжаттың сәйкестендіргіші
О
Т(33)
id
<жөнелтушінің сәйкестендіргіші><ел коды><жыл><нөмір>, атрибуттардың ұзындығы әрқашан 33 белгі.
Құжатты қалыптастыру күні
О
D
date_form
<күні>
Құжаттың пайда болу себебі
О
К(1)
version_reason_id
ҚПС анықтамалығы бойынша <код>
Мәндерді қабылдайды:
1 – бастапқы;
2 – түзетуші;
4 – кері қайтарып алынғанның орнына;
5 – бағаны ұлғайту;
6 – ішінара қайтарылған жағдайда кері қайтарып алынғанның орнына
Құжаттың типі
О
N(1-2)
type
<код> мәндерді қабылдайды:
0 – жалпы белгіленген
1 – сұрау салуға жауап
2 – анықтамалы.
Сұрау салу сәйкестендіргіші
Н
Т(36)
request_id
<сұрау салу сәйкестендіргіші>, толтырылған жағдайда атрибуттың ұзындығы 36 белгі
Салық төлеуші көрсеткен өтініштің нөмірі
Н

Т(1-33)
decl_num
<текст>
Дата заявления, указанная налогоплательщиком
Н
D
decl_date
<дата>
Идентификационный код (номер) продавца
Н
T(0-50)
id_seller
<текст>
Наименование продавца
О
Т(1-400)
name_seller
<текст>
Код страны продавца
O
К(3)
country_seller
<код>по справочнику ОКСМ
Признак продавца – физического лица
О
B
person_seller
<логическое>
Принимает значение:
false - если признак физического лица отсутствует;
true – если признак физического лица отмечен
Идентификационный код (номер) покупателя
O
T(8-14)
id_buyer
<текст>
Наименование покупателя
О
Т(1-400)
name_buyer
<текст>
Код страны покупателя
O
К(3)
country_buyer
<код>по справочнику ОКСМ
Номер договора (контракта) 1
O
T(1-50)
num_contract_1
<текст>
Дата договора (контракта) 1
O
D
date_contract_1
<дата>
Наименование комиссионера, поверенного, либо агента 1
Н
Т(0-400)
name_consignee_1
<текст>
Номердоговора (контракта)2
Н
T(0-50)
num_contract_2
<текст>
Дата договора (контракта)2
Н
D
date_contract_2
<дата>
Признак договора лизинга
О
B
leasing
<логическое>
Принимает значение:
false - если признак договора лизинга отсутствует;
true – если признак договора лизинга отмечен
Признак договора переработки давальческого сырья
О
B
processing
<логическое>
Принимает значение:
false - если признак договора переработки давальческого сырья отсутствует;
true – если признак договора переработки давальческого сырья отмечен
ФИО подписавшего заявление
Н
T(0-100)
decl_head_name
<текст>
Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе
O
T (1-18)
mark_num
<текст>
Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе
O
D
mark_date
<дата>
НДС в сумме (уплачен)
Н
N(0-16)
nds_sum_all
<число>
Акцизы в сумме (уплачены)
Н
N(0-16)
excise_sum_all
<число>
Налоговая база Акцизов (итого)
Н
N(0-21.6)
excise_base_sum
<число>
Налоговая база НДС (итого)
Н
N(0-18.2)
nds_base_sum
<число>
Сумма налогов Акцизов (итого)
Н
N(0-18.2)
excise_sum_sum
<число>
Сумма налогов НДС (итого)
Н
N(0-18.2)
nds_sum_sum
<число>
ФИО инспектора
Н
T(1-100)
insp_name
<текст>
Дата отметки налогового органа об уплате налогов
O
D
ok_mark_date
<дата>
Наименование налогового органа
О
T(1-255)
tax_department
<текст>
Способ представления заявления
О
N(1)
present_type
Принимает значения:
1 – заявление представлено на бумажном носителе и в электронном виде;
2 – заявление представлено только в электронном виде с электронной (электронно-цифровой) подписью
Идентификатор отозванного заявления
Н
Т(0-33)
source_id
<идентификатор отправителя><код страны><год><номер>, длина атрибута всегда 33 знака,содержит идентификатор отозванного заявления
Номер отметки о регистрации в налоговом органе отозванного заявления
Н
T(1-18)
source_mark_num
<текст>
Дата отметки о регистрации в налоговом органе отозванного заявления
Н
D
source_mark_date
<дата>
Номер отметки о регистрации в налоговом органе предыдущего заявления
Н
T(1-18)
prev_mark_num
При version_reason_id = 4 или 6 обязателен.
Дата отметки о регистрации в налоговом органе предыдущего заявления
Н
D
prev_mark_date
При version_reason_id = 4 или 6 обязателен.
Примечание
Н
Т(4000)
comment
<текст>
Сведения о реквизитах раздела 3 заявления
Н
sect_3
Комплексный элемент.

Т(1-33)
decl_num
<мәтін>
Салық төлеуші көрсеткен өтініштің күні
Н
D
decl_date
<күні>
Сатушының сәйкестендіру коды (нөмірі)
Н
T(0-50)
id_seller
<мәтін>
Сатушының атауы
О
Т(1-400)
name_seller
<мәтін>
Сатушы елдің коды
O
К(3)
country_seller
<код>ӘЕЖС анықтамалығы бойынша
Сатушы жеке тұлғаның белгісі
О
B
person_seller
<логикалық тұрғыдан>
Мәнді қабылдайды:
false – егер жеке тұлғаның белгісі болмаса;
true – егер жеке тұлғаның белгісі қойылған болса
Сатып алушының сәйкестендіру коды (нөмірі)
O
T(8-14)
id_buyer
<мәтін>
Сатып алушының атауы
О
Т(1-400)
name_buyer
<мәтін>
Сатып алушы елдің коды
O
К(3)
country_buyer
<код>ӘЕЖС анықтамалығы бойынша
Шарттың (келісімшарттың) нөмірі 1
O
T(1-50)
num_contract_1
<мәтін>
Шарттың (келісімшарттың) күні 1
O
D
date_contract_1
<күні>
Комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің не агенттің атауы 1
Н
Т(0-400)
name_consignee_1
<мәтін>
Шарттың (келісімшарттың) нөмірі 2
Н
T(0-50)
num_contract_2
<мәтін>
Шарттың (келісімшарттың) күні 2
Н
D
date_contract_2
<күні>
Лизинг шартының белгісі
О
B
leasing
<логикалық тұрғыдан>
Мәнді қабылдайды:
false - егер лизинг шартының белгісі болмаса;
true – егер лизинг шартының белгісі қойылған болса
Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шартының белгісі
О
B
processing
<логикалық тұрғыдан>
Мәнді қабылдайды:
false - егер алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шартының белгісі болмаса;
true – егер алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу шартының белгісі қойылған болса
Өтінішке қол қойыған адамның Т.А.Ә.
Н
T(0-100)
decl_head_name
<мәтін>
Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі
O
T (1-18)
mark_num
<мәтін>
Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні
O
D
mark_date
<күні>
Сомадағы ҚҚС (төленген)
Н
N(0-16)
nds_sum_all
<сан>
Сомадағы акциздер (төленген)
Н
N(0-16)
excise_sum_all
<сан>
Акциздердің салықтық базасы (жиынтығы)
Н
N(0-21.6)
excise_base_sum
<сан>
ҚҚС салықтық базасы (жиынтығы)
Н
N(0-18.2)
nds_base_sum
<сан>
Акциздер салықтарының сомасы (жиынтығы)
Н
N(0-18.2)
excise_sum_sum
<сан>
ҚҚС салықтарының сомасы (жиынтығы)
Н
N(0-18.2)
nds_sum_sum
<сан>
Инспектордың Т.А.Ә.
Н
T(1-100)
insp_name
<мәтін>
Салық органының салықтарды төлеу туралы белгі қойған күні
O
D
ok_mark_date
<күні>
Салық органының атауы
О
T(1-255)
tax_department
<мәтін>
Өтінішті ұсыну тәсілі
О
N(1)
present_type
Мәндерді қабылдайды:
1 – өтініш қағаз жеткізгіште және электронды түрде ұсынылған;
2 – өтініш электрондық (электрондық-цифрлық) қолтаңбамен электрондық түрде ғана ұсынылған
Кері қайтарылған өтініштің сәйкестендіргіші
Н
Т(0-33)
source_id
<жөнелтушінің сәйкестендіргіші><ел коды><жыл><нөмір>, атрибуттардың ұзындығы әрқашан 33 белгі, кері қайтарылған өтініштің сәйкестендіргішін қамтиды
Қайтарып алынған өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгінің нөмірі
Н
T(1-18)
source_mark_num
<мәтін>
Қайтарып алынған өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгінің қойылған күні
Н
D
source_mark_date
<күні>
Алдыңғы өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгінің нөмірі
Н
T(1-18)
prev_mark_num
version_reason_id = 4 немесе 6 тең болған кезде міндетті.
Алдыңғы өтініштің салық органында тіркелгені туралы белгінің қойылған күні
Н
D
prev_mark_date
version_reason_id = 4 немесе 6 тең болған кезде міндетті.
Ескертпе
Н
Т(4000)
comment
<мәтін>
Өтініштің 3-бөлімінің деректемелері туралы мәліметтер
Н
sect_3
Кешенді элемент.

Описание в таблице 2.6.2.2.
Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из строки 05 заявления
Н
spec_05
Множественный элемент.
Описание в таблице 2.6.2.4.
Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из строки 07 заявления
Н
spec_07
Множественный элемент.
Описание в таблице 2.6.2.5.
Сведения о товарах и уплаченных налогах
О
commodity
Комплексный множественный элемент.
Описание в таблице 2.6.2.6.
Сведения о договорах (контрактах) из Приложения к заявлению
Н
contract
Комплексный множественный элемент.
Описание в таблице 2.6.2.8.
Сведения о ранее представленном заявлении, по которому увеличена цена
Н
price_increasing
Описание в таблице 2.6.2.10.
2.6.2.2. Сведения о реквизитах раздела 3 заявления.
Таблица 2.6.2.2
Наименование атрибута
Тип
Формат
Атрибут
Структура атрибута и дополнительная информация
Тип продавца
Н
N(1)
type_seller_3
<число>
Принимает значение:
0 – комитент
1 – доверитель
2 – принципал
6 – продавец
Идентификационный код (номер) продавца, комитента, доверителя, принципала
О
T(8-14)
id_seller_3
<текст>
Наименование продавца комитента, доверителя, принципала
О
Т(1-400)
name_seller_3
<текст>
Код страны продавца, комитента, доверителя, принципала
О
К(3)
country_seller_3
<код> по справочнику ОКСМ
Тип покупателя
Н
N(1)
type_buyer_3
<число>
Принимает значение:
3 – комиссионер
4 – поверенный
5 – агент
7 – покупатель
Идентификационный код (номер) покупателя, комиссионера, поверенного, агента
Н
T(0-50)
id_buyer_3
<текст>
Наименование покупателя, комиссионера, поверенного, агента
О
Т(1-400)
name_buyer_3
<текст>
Код страны покупателя, комиссионера, поверенного, агента
О
К(3)
country_buyer_3
<код> по справочнику ОКСМ
Номердоговора (контракта)раздела 3
О
T(1-50)
num_contract_3
<текст>
Дата договора (контракта)раздела 3
О
D
date_contract_3
<дата>
Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из раздела 3 заявления
Н
spec_3
Множественный элемент.
Описание в таблице 2.6.2.3.
2.6.2.3. Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из раздела 3 заявления.
Таблица 2.6.2.3
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Порядковый номер спецификации
О
N(1-4)
order
<число>
Номер спецификации
О
T(1-50)
num_spec
<текст>
Дата спецификации
О
D
date_spec
<дата>
2.6.2.4. Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам по строке 05 раздела 1 заявления.
Таблица 2.6.2.4
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Порядковый номер спецификации
О
N(1-4)
order
<число>
Номер спецификации
О

Сипаттама 2.6.2.2-кестеде.
Өтініштің 05-жолынан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер
Н
spec_05
Көпше элемент.
Сипаттама 2.6.2.4-кестеде.
Өтініштің 07-жолынан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер
Н
spec_07
Көпше элемент.
Сипаттама 2.6.2.5-кестеде.
Тауарлар мен төленген салықтар туралы мәліметтер
О
commodity
Кешенді көпше элемент.
Сипаттама 2.6.2.6-кестеде.
Өтінішке Қосымшадан шарттар (келісімшарттар) туралы мәліметтер
Н
contract
Кешенді көпше элемент.
Сипаттама 2.6.2.8-кестеде.
Бағасы ұлғайтылған, бұрын ұсынылған өтініш туралы мәліметтер
Н
price_increasing
Сипаттама 2.6.2.10-кестеде.
2.6.2.2. Өтініштің 3-бөлімінің деректемелері туралы мәліметтер.
2.6.2.2-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуты
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Сатушының типі
Н
N(1)
type_seller_3
<сан>
Мәнді қабылдайды:
0-комитент
1-сенім білдіруші
2-принципал
6-сатушы
Сатушының, комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың сәйкестендіру коды (нөмірі)
О
T(8-14)
id_seller_3
<мәтін>
Сатушының, комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың атауы
О
Т(1-400)
name_seller_3
<мәтін>
Сатушының, комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың елінің коды
О
К(3)
country_seller_3
<код> ӘЕЖС анықтамалығы бойынша
Сатып алушының типі
Н
N(1)
type_buyer_3
<сан>
Мәнді қабылдайды:
3 – комиссионер
4 – сенім білдіруші
5 – агент
7 – сатып алушы
Сатып алушының, комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің сәйкестендіру коды (нөмірі)
Н
T(0-50)
id_buyer_3
<мәтін>
Сатып алушының, комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің атауы
О
Т(1-400)
name_buyer_3
<мәтін>
Сатып алушының, комиссионердің, сенім білдірілген өкілдің, агенттің елінің коды
О
К(3)
country_buyer_3
<код> ӘЕЖС анықтамалығы бойынша
3-бөлімнің шартының (келісімшартының) нөмірі
О
T(1-50)
num_contract_3
<мәтін>
3-бөлімнің шартының (келісімшартының) күні
О
D
date_contract_3
<күні>
Өтініштің 3-бөлімінен келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер
Н
spec_3
Көпше элемент.
Сипаттама 2.6.2.3-кестеде.
2.6.2.3. Өтініштің 3-бөлімінен келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер.
2.6.2.3-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Ерекшеліктің реттік нөмірі
О
N(1-4)
order
<сан>
Ерекшеліктің нөмірі
О
T(1-50)
num_spec
<мәтін>
Ерекшеліктің күні
О
D
date_spec
<күні>
2.6.2.4. Өтініштің 1-бөлімінің 05-жолы бойынша келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер.
2.6.2.4-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы
және қосымша ақпарат
Ерекшеліктің реттік нөмірі
О
N(1-4)
order
<сан>
Ерекшеліктің нөмірі
О

T(1-50)
num_spec
<текст>
Дата спецификации
О
D
date_spec
<дата>
2.6.2.5. Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам по строке 07 раздела 1 заявления.
Таблица 2.6.2.5
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Порядковый номер спецификации
О
N(1-4)
order
<число>
Номер спецификации
О
T(1-50)
num_spec
<текст>
Дата спецификации
О
D
date_spec
<дата>
2.6.2.6. Сведения о товарах и уплаченных налогах
Таблица 2.6.2.6
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Номер товара в документе по порядку
O
N(1-4)
order
<число>
Наименование товара
О
Т(1-500)
comm_name
<текст>
Код товара ТНВЭД
Н
K(10)
tnved
<код> по справочнику ТНВЭД, в случае заполнения длина атрибута 10 знаков
Единица измерения товара
Н
K(3-4)
unit_meas_id
<код> по классификатору ОКЕИ или FFFF
Количество товара
Н
N(17.6)
comm_count
<число>
Стоимость товара (работы)
O
N(16.2)
comm_price
<сумма>
Код валюты
O
K(3)
currency
<код> по справочнику ОКВ
Курс валюты
О
N(10.4)
rate
<число>
Номер счета-фактуры
O
Т(1-150)
invoice_num
<текст>
Дата счета-фактуры
O
D
invoice_date
<дата>
Дата принятия на учҰт товара
O
D
accepting_date
<дата>
Налоговая база (акцизы)
Н
N(21.6)
excise_base
<сумма>|<число> Указывается в виде суммы | указывается в виде количества товара (объема)
Налоговая база (НДС)
О
N(16.2)
nds_base
<число>
Ставка налога (акцизы) твердые (специфические)
Н
N(16.2)
excise_perc_st
<число>
Ставка налога (акцизы) адвалорные
Н
N(16.2)
excise_perc_ad
<число>
Ставка налога (НДС)
О
N(16.2)
nds_perc
<число>
Сумма налога (акцизы)
Н
N(16.2)
excise_sum
<сумма>
Сумма налога (НДС)
Н
N(16.2)
nds_sum
<сумма>
Сведения о транспортных (товаросопроводительных) документах
О
transdocs
Множественный элемент.
Описание в таблице 2.6.2.7.
2.6.2.7. Сведения о транспортных (товаросопроводительных) документах.
Таблица 2.6.2.7
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Серия, номер транспортного (товаросопроводительного) документа
O
Т(1-50)
transdoc_serie
<текст>
Дата транспортного (товаросопроводительного) документа
О
D
transdoc_date
<дата>
2.6.2.8. Сведения о договорах (контрактах) из приложения к заявлению.
Таблица 2.6.2.8
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Номер по порядку
O
N(1-4)
order_pril
<число>
Тип продавца
Н
N(1)
type_seller_pril
<число>
Принимает значение:
0 – комитент
1 – доверитель
2 – принципал
3 – комиссионер
4 – поверенный
5 – агент
6 – продавец
7 – покупатель
Идентификационный код (номер) продавца (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)
Н
T(0-50)
id_seller_pril
<текст>
Наименование продавца (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)
О
Т(1-400)
name_seller_pril
<текст>
Код страны продавца (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)
O
К(3)
country_seller_pril
< код >по справочнику ОКСМ
Тип покупателя
Н
N(1)
type_buyer_pril
<число>
Принимает значение:
0 – комитент
1 – доверитель
2 – принципал
3 – комиссионер
4 – поверенный
5 – агент
6 – продавец
7 – покупатель
Идентификационный код (номер) покупателя (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)
Н
T(0-50)
id_buyer_pril
<текст>
Наименование покупателя (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)
О
Т(1-400)
name_buyer_pril
<текст>
Код страны покупателя (комиссионера, поверенного, агента / комитента, доверителя, принципала)
O
К(3)
country_buyer_pril
< код >по справочнику ОКСМ
Номер договора (контракта)
O

T(1-50)
num_spec
<мәтін>
Ерекшеліктің күні
О
D
date_spec
<күні>
2.6.2.5. Өтініштің 1-бөлімінің 07-жолы бойынша келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер.
2.6.2.5-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы
және қосымша ақпарат
Ерекшеліктің реттік нөмірі
О
N(1-4)
order
<сан>
Ерекшеліктің нөмірі
О
T(1-50)
num_spec
<мәтін>
Ерекшеліктің күні
О
D
date_spec
<күні>
2.6.2.6. Тауарлар мен төленген салықтар туралы мәліметтер
2.6.2.6-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Реті бойынша құжаттағы тауардың нөмірі
O
N(1-4)
order
<сан>
Тауардың атауы
О
Т(1-500)
comm_name
<мәтін>
СЭҚ ТН тауар коды
Н
K(10)
tnved
<код> СЭҚ ТН анықтамалық бойынша, толтырылған жағдайда Атрибуттың ұзындығы 10 белгі
Тауардың өлшем бірлігі
Н
K(3-4)
unit_meas_id
<код>
ӨБЖС немесе FFFF сыныптауышы бойынша
Тауардың саны
Н
N(17.6)
comm_count
<сан>
Тауардың (жұмыстың) құны
O
N(16.2)
comm_price
<сомасы>
Валютаның коды
O
K(3)
currency
<код> ВЖС анықтамалық бойынша
Валютаның бағамы
О
N(10.4)
rate
<сан>
Шот-фактураның нөмірі
O
Т(1-150)
invoice_num
<мәтін>
Шот-фактураның күні
O
D
invoice_date
<күні>
Тауарды есепке алу күні
O
D
accepting_date
<күні>
Салықтық база (акциздер)
Н
N(21.6)
excise_base
<сомасы>|<сан> Сома түрінде көрсетіледі | тауар саны (көлемі) түрінде көрсетіледі
Салықтық база (ҚҚС)
О
N(16.2)
nds_base
<сан>
Тіркелген (ерекшелігі бар) салық мөлшерлемесі (акциздер)
Н
N(16.2)
excise_perc_st
<сан>
Адвалорлық салық мөлшерлемесі (акциздер)
Н
N(16.2)
excise_perc_ad
<сан>
Салық мөлшерлемесі (ҚҚС)
О
N(16.2)
nds_perc
<сан>
Салық сомасы (акциздер)
Н
N(16.2)
excise_sum
<сомасы>
Салық сомасы (ҚҚС)
Н
N(16.2)
nds_sum
<сомасы>
Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттар туралы мәліметтер
О
transdocs
Көпше элемент. Сипаттама 2.6.2.7-кестеде
2.6.2.7. Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттар туралы мәліметтер.
2.6.2.7-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың сериясы, нөмірі
O
Т(1-50)
transdoc_serie
<мәтін>
Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың күні
О
D
transdoc_date
<күні>
2.6.2.8. Өтінішке Қосымшадан шарттар (келісімшарттар) туралы мәліметтер.
2.6.2.8-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы
және қосымша ақпарат
Реті бойынша нөмірі
O
N(1-4)
order_pril
<сан>
Сатушының типі
Н
N(1)
type_seller_pril
<сан>
Мәнді қабылдайды:
0-комитент
1-сенім білдіруші
2-принципал
3-комиссионер
4-сенім білдірілген өкіл
5-агент
6-сатушы
7-сатып алушы
Сатушының (комиссионердің, сенім білдірілген адамның, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың) сәйкестендіру коды (нөмірі)
Н
T(0-50)
id_seller_pril
<мәтін>
Сатушының (комиссионердің, сенім білдірілген адамның, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың) атауы
О
Т(1-400)
name_seller_pril
<мәтін>
Сатушы (комиссионер, сенім білдірілген адам, агент / комитент, сенім білдіруші, принципал) елінің коды
O
К(3)
country_seller_pril
< код >ӘЕЖС анықтамалығы бойынша
Сатып алушының типі
Н
N(1)
type_buyer_pril
<сан>
Мәнді қабылдайды:
0-комитент
1-сенім білдіруші
2-принципал
3-комиссионер
4-сенім білдірілген өкіл
5-агент
6-сатушы
7-сатып алушы
Сатып алушының (комиссионердің, сенім білдірілген адамның, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың) сәйкестендіру коды (нөмірі)
Н
T(0-50)
id_buyer_pril
<мәтін>
Сатып алушының (комиссионердің, сенім білдірілген адамның, агенттің / комитенттің, сенім білдірушінің, принципалдың) атауы
О
Т(1-400)
name_buyer_pril
<мәтін>
Сатып алушы (комиссионер, сенім білдірілген адам, агент / комитент, сенім білдіруші, принципал) елінің коды
O
К(3)
country_buyer_pril
< код >ӘЕЖС анықтамалығы бойынша
Шарттың (келісім-шарттың) нөмірі
O

T(1-50)
num_contract_pril
<текст>
Дата договора (контракта)
O
D
date_contract_pril
<дата>
Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из Приложения к заявлению
spec_pril
Множественный элемент.
Описание в Таблице 2.6.2.9.
2.6.2.9. Сведения о реквизитах спецификаций к контрактам из приложения к заявлению.
Таблица 2.6.2.9
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Порядковый номер спецификации
О
N(1-4)
order
<число>
Номер спецификации
О
T(1-50)
num_spec
<текст>
Дата спецификации
О
D
date_spec
<дата>
2.6.2.10. Сведения о ранее представленном заявлении, по которому увеличена цена
Таблица 2.6.2.10
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Идентификатор ранее представленного заявления
О
Т(33)
pi_source_id
<идентификатор отправителя><код страны><год><номер>, длина атрибута всегда 33 знака, содержит идентификатор ранее представленного заявления
Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе
О
T(1-18)
pi_mark_num
<текст>
Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе
О
D
pi_mark_date
<дата>
Месяц увеличения цены
О
N(1-2)
pi_month
Принимает значение от 1 до 12
Год увеличения цены
О
N(4)
pi_year
Не меньше 2010, не больше текущего
2.6.2.11. Сведения об отзыве заявления
Таблица 2.6.2.11
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор документа
О
Т(33)
id
<идентификатор отправителя><код страны><год><номер>, длина атрибута всегда 33 знака
Дата формирования документа
О
D
date_form
<дата>
Причина возникновения документа
О
К(1)
version_reason_id
<код> по справочнику ПВД
Принимает значение:
3 – отзывающий
Тип документа
О
N(1-2)
type
<код> Принимает значения:
0 – общеустановленный |
1 – ответ на запрос |
2 – справочный
Идентификатор запроса
Н
Т(36)
request_id
<идентификатор запроса>, в случае заполнения длина атрибута 36 знаков
Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе
O
T (1-18)
mark_num
<текст>
Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе
O
D
mark_date
<дата>
Причина отзыва заявления
О
К(2)
revoked_reason_code
<код> по справочнику причин отзыва
Идентификатор отзываемого заявления
О
Т(33)
source_id
<идентификатор отправителя><код страны><год><номер>, длина атрибута всегда 33 знака,содержит идентификатор отзываемого заявления
Примечание
Н
Т(4000)
comment
<текст>
3. Описание формата файла реестра запросов.
3.1. Общие положения.
В случае представления налогоплательщиком в налоговые органы экземпляра заявления на бумажном носителе и отсутствии его в электронном виде налоговый орган – получатель информации формирует запрос о предоставлении заявления в электронном виде (Тип запроса = 1).
Файл реестра запросов имеет наименование строго определенного вида и включает служебную и информационную части. Служебная часть содержит общие сведения о файле реестра запросов и данные об отправителе сообщения. Информационная часть файла содержит реестр запросов.

T(1-50)
num_contract_pril
<мәтін>
Шарттың (келісім-шарттың) күні
O
D
date_contract_pril
<күні>
Өтінішке Қосымшадан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер
spec_pril
Көпше элемент.
Сипаттама 2.6.2.9-кестеде
2.6.2.9. Өтінішке қосымшадан келісімшарттарға ерекшеліктердің деректемелері туралы мәліметтер.
2.6.2.9-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы
және қосымша ақпарат
Ерекшеліктің реттік нөмірі
О
N(1-4)
order
<сан>
Ерекшеліктің нөмірі
О
T(1-50)
num_spec
<мәтін>
Ерекшеліктің күні
О
D
date_spec
<күні>
2.6.2.10. Бағасы ұлғайтылған, бұрын ұсынылған өтініш туралы мәліметтер
2.6.2.10-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы
және қосымша ақпарат
Бұрын ұсынылған өтініштің сәйкестендіргіші
О
Т(33)
pi_source_id
<жөнелтушінің сәйкестендіргіші><ел коды><жыл><нөмір>, атрибуттардың ұзындығы әрқашан 33 белгі, бұрын ұсынылған өтініштің сәйкестендіргішін қамтиды
Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі
О
T(1-18)
pi_mark_num
<мәтін>
Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні
О
D
pi_mark_date
<күні>
Бағаның өсу айы
О
N(1-2)
pi_month
1-ден 12-ге дейінгі мәнді қабылдайды
Бағаның өсу жылы
О
N(4)
pi_year
2010-нан кем емес, ағымдағыдан үлкен емес
2.6.2.11. Өтінішті кері қайтарып алу туралы мәліметтер
2.6.2.11-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибуттың коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Құжаттың сәйкестендіргіші
О
Т(33)
id
<жөнелтушінің сәйкестендіргіші><ел коды><жыл><нөмір>, атрибуттардың ұзындығы әрқашан 33 белгі
Құжатты қалыптастыру күні
О
D
date_form
<күні>
Құжаттың пайда болу себебі
О
К(1)
version_reason_id
<код> ҚПС анықтамалығы бойынша
Мәнді қабылдайды:
3 – кері қайтару
Құжаттың типі
О
N(1-2)
type
<код> Мәндерді қабылдайды:
0 – жалпы белгіленген |
1 – сұрау салуға жауап |
2 – анықтамалы
Сұрау салу сәйкестендіргіші
Н
Т(36)
request_id
<сұрау салу сәйкестендіргіші>, толтырылған жағдайда Атрибуттың ұзындығы 36 белгі
Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі
O
T (1-18)
mark_num
<мәтін>
Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні
O
D
mark_date
<күні>
Өтінішті кері қайтару себебі
О
К(2)
revoked_reason_code
<код> кері қайтару себептерінің анықтамалығы бойынша
Кері қайтарылатын өтініштің сәйкестендіргіші
О
Т(33)
source_id
<жөнелтушінің сәйкестендіргіші><ел коды><жыл><нөмір>, атрибуттардың ұзындығы әрқашан 33 белгі, кері қайтарылатын өтініштің сәйкестендіргішін қамтиды
Ескертпе
Н
Т(4000)
comment
<мәтін>
3. Сұрау салулар тізілімі файлы форматының сипаттамасы.
3.1. Жалпы ережелер.
Салық төлеуші-салық органына өтініштің қағаз жеткізгіштегі данасын ұсынған және ол электрондық түрде болмаған жағдайда ақпаратты алушы-салық органы өтінішті электрондық түрде ұсыну туралы сұрау салу қалыптастырады (Сұрау салу типі = 1).
Сұрау салулар тізілімі файлының қатаң белгіленген түрдегі атауы бар және ол қызметтік және ақпараттық бөліктерді қамтиды. Қызметтік бөлік сұрау салулар файлы туралы жалпы мәліметтерді және хабар жөнелтуші туралы деректерді қамтиды. Файлдың ақпараттық бөлігі сұрау салулар тізілімін қамтиды.

3.2. Структура наименования файла реестра запросов.
Файлы, содержащие данные для обмена, имеют наименования следующего вида:
RSGGGGSSSRRRNNN.XML, где
RS – префикс передаваемой информации (реестр запросов);
GGGG – текущий год.
SSS – цифровой код страны, передающей информацию, по Общероссийскому классификатору стран мира (ОКСМ);
RRR – цифровой код страны, получающей информацию, по Общероссийскому классификатору стран мира (ОКСМ);
NNN – номер файла реестра запросов в текущем году.
Например: RS2009112398111.XML, RS2009398112107.XML, RS2009643398403.XML.
3.3. Схема файла реестра запросов.
Схема файла реестра запросов в графическом виде (диаграмма) представлена на рис.3.3.1. Состав и описание структурных элементов схемы представлены в разделах 3.4. и 3.5. настоящего документа.
Рисунок 3.3.1 Схема файла реестра запросов.
Структура элементов указанной схемы приведена в следующих таблицах раздела 3.6 настоящего документа:
Наименование блока
Номер таблицы с описанием блока
Служебная часть
<сведения о файле реестра запросов>
Таблица 3.6.1.1.
<сведения об отправителе файла реестра запросов>
Таблица 3.6.1.2.
Информационная часть
<запрос>
Таблица 3.6.2.1.
Описание XSD схемы файла реестра запросов приведено в Приложении 2 к настоящему документу.
3.4. Описание реквизитов служебной части файла реестра запросов.
Служебная часть файла реестра запросов состоит из элемента Add_Info, включающего в себя два дочерних элемента Common_Info и Sender_Info.
3.4.1. Описание дочернего элемента: Common_Info, содержащего сведения о файле реестра запросов.
3.4.1.1. Служебный атрибут "Идентификатор файла" является обязательным и позволяет каждому файлу присвоить уникальный код и идентифицировать отправителя сообщения.
Идентификатор файла имеет следующую структуру:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, где:
SSS – цифровой код страны отправителя сообщения по ОКСМ; RRR – цифровой код страны получателя сообщения по ОКСМ;
GGGG – год формирования файла;
MM – месяц формирования файла;
DD – число формирования файла;
HH – час формирования файла;
TT – минута формирования файла;
CC – секунда формирования файла.
Например: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
3.4.1.2. Атрибут "Тип информации" является обязательным и позволяет определить тип информации в передаваемом файле. Имеет фиксированное значение ТСЗАПРОС.
3.4.1.3. Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.

3.2. Сұрау салулар тізілімі файлы атауының құрылымы.
Алмасу үшін деректері бар файлдар мынадай түрдегі атауларға ие:
RSGGGGSSSRRRNNN.XML, мұнда
RS – берілетін ақпараттың префиксі (сұрау салулар тізілімі);
GGGG – ағымдағы жыл.
SSS – Әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӘЕЖС) бойынша ақпаратты беретін елдің цифрлық коды;
RRR – Әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӘЕЖС) бойынша ақпаратты алатын елдің цифрлық коды;
NNN – ағымдағы жылдағы сұрау салу тізілімі файлының нөмірі.
Мысалы: RS2009112398111.XML, RS2009398112107.XML, RS2009643398403.XML.
3.3. Сұрау салулар тізілімі файлының сызбасы.
Сұрау салулар тізілімі файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 3.3.1-суретте берілген. Сызбаның құрылымдық элементтерінің құрамы мен сипаттамасы осы құжаттың 3.4. және 3.5-бөлімдерінде берілген.
3.3.1-сурет. Сұрау салулар тізілімі файлының сызбасы.
Көрсетілген сызба элементтерінің құрылымы осы құжаттың 3.6-бөлімінің мынадай кестелерінде келтірілген:
Блоктың атауы
Блоктың сипаттамасы бар кестенің нөмірі
Қызметтік бөлігі
<сұрау салулар тізілімі файлы туралы мәліметтер>
3.6.1.1-кесте
<сұрау салулар тізілімі файлын жөнелтуші туралы мәліметтер>
3.6.1.2-кесте
Ақпараттық бөлік
<сұрау салу>
3.6.2.1-кесте
Сұрау салулар тізілімі файлы XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 2-қосымшада келтірілген.
3.4. Сұрау салулар тізілімі файлының қызметтік бөлігі деректемесінің сипаттамасы.
Сұрау салулар тізілімі файлының қызметтік бөлігі құрамында екі еншілес элементі: Common_Info және Sender_Info элементтері бар Add_Info элементін қамтиды.
3.4.1. Сұрау салулар тізілімінің файлы туралы мәліметтерді қамтитын Common_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
3.4.1.1. "Файл сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және әрбір файлға бірегей кодты беруге және хабар жөнелтушіні сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Файл сәйкестендіргішінің мынадай құрылымы бар:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, мұнда:
SSS – ӘЕЖС бойынша хабарды жөнелтуші елдің цифрлық коды;
RRR – ӘЕЖС бойынша хабарды алушы елдің цифрлық коды;
GGGG – файлды қалыптастыру жылы;
MM – файлды қалыптастыру айы;
DD – файлды қалыптастыру күні;
HH – файлды қалыптастыру сағаты;
TT – файлды қалыптастыру минуты;
CC – файлды қалыптастыру секунды.
Мысалы: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
3.4.1.2. "Ақпарат типі" атрибуты міндетті болып табылады және жіберілетін файлдағы ақпарат типін анықтауға мүмкіндік береді. КҚСҰРАУ САЛУ белгілеп алынған мәні бар.
3.4.1.3. "Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.

3.4.1.4. Атрибут "Количество документов в файле" является обязательным и определяет количество документов (запросов) в передаваемом файле. Несоответствие заявленного в файле количества документов реальному количеству является нарушением формата файла.
3.4.2. Описание дочернего элемента Sender_Info, содержащего сведения об отправителе файла реестра запросов
3.4.2.1. Атрибут "Фамилия отправителя" является обязательным и определяет фамилию ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
3.4.2.2. Атрибут "Имя отправителя" является обязательным и определяет имя ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
3.4.2.3. Атрибут "Отчество отправителя" является необязательным и определяет отчество ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
3.4.2.4. Атрибут "Телефон отправителя" является обязательным и содержит контактный телефон отправителя сообщения. Заполняется в произвольном формате.
3.4.2.5. Атрибут "E-mail отправителя" является необязательным и указывает адрес электронной почты отправителя.
3.5. Описание информационной части файла реестра запросов.
Информационная часть файла реестра запросов состоит из элемента Request_Documents (реестр запросов), состоящего из списочного дочернего элемента Request_Document, содержащего информацию о запросе.
3.5.1. Описание атрибутов запроса.
3.5.1.1. Служебный атрибут "Идентификатор документа" является обязательным и позволяет каждому документу присвоить уникальный код и идентифицировать его источник.
Идентификатор документа имеет следующую структуру:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИSSSGGGGNNNNNNNN, где:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИ – идентификатор отправителя (территориального налогового органа), сформировавшего документ, представленный 18-разрядным кодом;
SSS – цифровой код страны налогового органа, сформировашего документ (страна отправитель документа);
GGGG – текущий год;
NNNNNNNN – порядковый номер документа в текущем году.
Нумерация производится каждым территориальным налоговым органом.
Идентификатор отправителя (территориального налогового органа), сформировавшего документ, состоит из кода территориального налогового органа, сформировавшего документ, по соответствующему справочнику налоговых органов страны – отправителя заявления, дополненный резервными символами "*" до 18 разрядов. Например:
222***************398200900000037;
6201**************643200900000012;
7707**************112200900000020.
По достигнутой договоренности резервные символы "*" могут быть использованы налоговыми органами по собственному усмотрению.

3.4.1.4. "Файлдағы құжаттар саны" атрибуты міндетті болып табылады және жіберілетін файлдағы құжаттар (сұрау салулар) санын анықтайды. Файлда мәлімделген құжаттар санының нақты санына сәйкес келмеуі файл форматын бұзушылық болып табылады.
3.4.2. Сұрау салулар тізілімі файлын жөнелтуші туралы мәліметтерді қамтитын Sender_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
3.4.2.1. "Жөнелтушінің тегі" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның тегін анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
3.4.2.2. "Жөнелтушінің аты" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
3.4.2.3. "Жөнелтушінің әкесінің аты" атрибуты міндетті емес болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның әкесінің атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
3.4.2.4. "Жөнелтушінің телефоны" атрибуты міндетті болып табылады және хабар жөнелтушінің байланыс телефонын қамтиды. Өз бетінше форматта толтырылады.
3.4.2.5. "Жөнелтушінің e-mail-ы" атрибуты міндетті емес болып табылады және жөнелтушінің электрондық поштасының мекенжайын көрсетеді.
3.5. Сұрау салулар тізілімі файлының ақпараттық бөлігінің сипаттамасы.
Сұрау салулар тізілімі файлының ақпараттық бөлігі сұрау салу туралы ақпаратты қамтитын Request_Document еншілес тізімдік элементінен тұратын Request_Documents (сұрау салулар тізілімі) элементінен тұрады.
3.5.1. Сұрау салу атрибуттарының сипаттамасы.
3.5.1.1. "Құжаттың сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және әрбір құжатқа бірегей кодты беруге, оның дереккөзін сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Құжат сәйкестендіргішінің мынадай құрылымы бар:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИSSSGGGGNNNNNNNN, мұнда:
ИИИИИИИИИИИИИИИИИИ – 18-разрядты кодпен берілген, құжатты қалыптастырған жөнелтушінің (аумақтық салық органының) сәйкестендіргіші;
SSS – құжатты қалыптастырған салық органы елінің (құжатты жөнелтуші ел) цифрлық коды;
GGGG – ағымдағы жыл;
NNNNNNNN – ағымдағы жылғы құжаттың реттік нөмірі.
Нөмірлеуді әрбір аумақтық салық органы жүргізеді.
Құжатты қалыптастырған жөнелтушінің (аумақтық салық органының) сәйкестендіргіші "*" 18 разрядтқа дейін резервтік символдармен толықтырылған өтінішті жөнелтуші елдің салық органдарының тиісті анықтамалығы бойынша құжатты қалыптастырған аумақтық салық органының кодынан тұрады. Мысалы:
222***************398200900000037;
6201**************643200900000012;
7707**************112200900000020.
Қол жеткізілген уағдаластық бойынша "*" резервтік символдарды салық органдары өз қалауы бойынша пайдалануы мүмкін.

3.5.1.2. Служебный атрибут "Дата формирования документа" является обязательным и содержит дату формирования запроса в электронном виде.
3.5.1.3. Служебный атрибут "Идентификатор запроса" является обязательным и содержит идентификатор запроса в электронном виде – GUID (Globally Unique Identifier) – статистически уникальный 128-битный идентификатор (36-символьный).
3.5.1.4. Атрибут "Тип запроса" является обязательным и принимает значения: 1 – отсутствие заявления в электронном виде; 2 – несоответствие заявлений на бумажном носителе и в электронном виде; 3 – другие случаи запроса.
3.5.1.5. Атрибут "Идентификационный код (номер) продавца" является необязательным и содержит идентификационный код (номер) продавца товара, указанный в разделе 1 заявления (в случае отсутствия Раздела 3) или разделе 3 заявления (в случае его наличия).
3.5.1.6. Атрибут "Наименование продавца" является обязательным и содержит наименование продавца (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя, Ф.И.О. физического лица), указанное в разделе 1 заявления (в случае отсутствия Раздела 3) или разделе 3 заявления (в случае его наличия).
3.5.1.7. Атрибут "Код страны продавца" является обязательным и содержит код страны налогоплательщика по ОКСМ.
3.5.1.8. Атрибут "Идентификационный код (номер) покупателя" является обязательным и содержит идентификационный код (номер) покупателя товара, указанный в разделе 1 заявления.
3.5.1.9. Атрибут "Наименование покупателя" является обязательным и содержит наименование покупателя (полное наименование организации, Ф.И.О. индивидуального предпринимателя), указанное в разделе 1 заявления.
3.5.1.10. Атрибут "Код страны покупателя" является обязательным и содержит код страны налогоплательщика – покупателя по ОКСМ.
3.5.1.11. Атрибут "Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанный в разделе 2 заявления.
3.5.1.12. Атрибут "Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит дату отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанную в разделе 2 заявления.
3.5.1.13. Атрибут "Примечание" является необязательным атрибутом и содержит дополнительную текстовую информацию о причинах запроса. Обязателен при Типе запроса = 2 или 3.
3.6. Формат представления файла реестра запросов.
3.6.1. Состав и структура служебной части файла реестра запросов.
3.6.1.1. Сведения о файле реестра запросов.

3.5.1.2. "Құжатты қалыптастыру күні" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және электрондық түрдегі сұрау салуды қалыптастыру күнін қамтиды.
3.5.1.3. "Сұрау салудың сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және GUID (Globally Unique Identifier) – статистикалық бірегей 128-биттік (36-символдық) сәйкестендіргіштің электрондық түрдегі сұрау салудың сәйкестендіргішін қамтиды.
3.5.1.4. "Сұрау салу типі" атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: 1 – өтініш электрондық түрде жоқ; 2 – өтініштердің қағаз жеткізгіште және электрондық түрде сәйкес келмеуі; 3 – сұрау салудың басқа да жағдайлары.
3.5.1.5. "Сатушыны сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде (3-бөлім болмаған жағдайда) немесе өтініштің 3-бөлімінде (ол болған жағдайда) көрсетілген тауарды сатушыны сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
3.5.1.6. "Сатушының атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде (3-бөлім болмаған жағдайда) немесе өтініштің 3-бөлімінде (ол болған жағдайда) көрсетілген сатушының (ұйымның толық атауы, жеке кәсіпкердің Т.А.Ә., жеке тұлғаның Т.А.Ә.) атауын қамтиды.
3.5.1.7. "Сатушы елінің коды" атрибуты міндетті болып табылады және ӘЕЖС бойынша салық төлеуші елінің кодын қамтиды.
3.5.1.8. "Сатып алушыны сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген тауарды сатып алушыны сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
3.5.1.9. "Сатып алушының атауы" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген сатып алушының атауын (ұйымның толық атауы, жеке кәсіпкердің Т.А.Ә.) қамтиды.
3.5.1.10. "Сатып алушы елінің коды" атрибуты міндетті болып табылады және ӘЕЖС бойынша сатып алушы-салық төлеуші елінің кодын қамтиды.
3.5.1.11. "Салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің нөмірін қамтиды.
3.5.1.12. "Салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің күні" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің күнін қамтиды.
3.5.1.13. "Ескертпе" атрибуты міндетті емес атрибут болып табылады және сұрау салудың себептері туралы қосымша мәтіндік ақпаратты қамтиды. Сұрау салу типі 2 немесе 3 болған кезде міндетті.
3.6. Сұрау салулар тізілімі файлын беру форматы.
3.6.1. Сұрау салулар тізілімі файлы қызметтік бөлігінің құрамы мен құрылымы.
3.6.1.1. Сұрау салулар тізілімі файлы туралы мәліметтер.

Таблица 3.6.1.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор файла
O
Т(20)
file_id
<код страны отправителя><код страны получателя><год><месяц><день><часы><минуты><секунды>, длина атрибута всегда 20 знаков
Тип информации
O
T(1-20)
info_type
<текст>
Принимает значение:
“ТСЗАПРОС”
Версия формата файла
O
T(1-5)
version
<текст>
Принимает значение: 2.0
Количество документов в файле
O
N(1-7)
registry_docs_count
<число>
3.6.1.2. Сведения об отправителе файла реестра запросов.
Таблица 3.6.1.2
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Фамилия отправителя
О
T(1-60)
surname
<фамилия>
Имя отправителя
О
Т(1-60)
name
<имя>
Отчество отправителя
Н
Т(0-60)
patronymic
<отчество>
Телефон отправителя
О
Т(1-20)
phone
<номер телефона>
Е-mail отправителя
Н
Т(0-45)
email
<адрес электронной почты>
3.6.2. Состав и структура информационной части файла реестра запросов.
3.6.2.1. Сведения о запросе.
Таблица 3.6.2.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор документа
О
Т(33)
id
<идентификатор отправителя><код страны><год><номер>, длина атрибута всегда 33 знака.
Дата формирования документа
О
D
date_form
<дата>
Идентификатор запроса
О
Т(36)
request_id
<идентификатор запроса>, длина атрибута всегда 36 знаков
Тип запроса
О
N(1)
request_type
Принимает значение:
1 – отсутствие заявления в электронном виде;
2 – несоответствие заявлений на бумажном носителе и в электронном виде;
3 – другие случаи запроса
Идентификационный код (номер) продавца
Н
T(1-50)
id_seller
<текст>
Наименование продавца
О
Т(1-400)
name_seller
<текст>
Код страны продавца
O
К(3)
country_seller
<код>по справочнику ОКСМ
Идентификационный код (номер) покупателя
O
T(8-14)
id_buyer
<текст>
Наименование покупателя
О
Т(1-400)
name_buyer
<текст>
Код страны покупателя
O
К(3)
country_buyer
<код>по справочнику ОКСМ
Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе
O
T (1-18)
mark_num
<текст>
Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе
O
D
mark_date
<дата>
Примечание
Н
Т(4000)
comment
<текст>
При request_type = 2 или 3 обязателен
4. Описание формата файла реестра уведомлений.
4.1. Общие положения.
Файл реестра уведомлений имеет наименование строго определенного вида и включает служебную и информационную части. Служебная часть содержит общие сведения о файле реестра уведомлений и данные об отправителе сообщения. Информационная часть файла содержит реестр уведомлений.
4.2. Структура наименования файла реестра уведомлений.
Файлы, содержащие данные для обмена, имеют наименования следующего вида:
USGGGGSSSRRRNNN.XML, где
US – префикс передаваемой информации (реестр уведомлений);
GGGG – текущий год;
SSS – цифровой код страны, передающей информацию, по Общероссийскому классификатору стран мира (ОКСМ);
RRR – цифровой код страны, получающей информацию, по Общероссийскому классификатору стран мира (ОКСМ);

3.6.1.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Файл сәйкестендіргіші
O
Т(20)
file_id
<жөнелтуші елдің коды><алушы елдің коды><жыл><ай><күн><сағат><минуттар><секундтар>, атрибут ұзындығы әрқашан 20 белгі
Ақпарат типі
O
T(1-20)
info_type
<мәтін>
Мәнін қабылдайды:
“КҚСҰРАУ САЛУ”
Файл форматының нұсқасы
O
T(1-5)
version
<мәтін>
Мәнін қабылдайды: 2.0
Файлдағы құжаттардың саны
O
N(1-7)
registry_docs_count
<сан>
3.6.1.2. Сұрау салулар тізілімі файлын жөнелтуші туралы мәліметтер.
3.6.1.2-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Жөнелтушінің тегі
О
T(1-60)
surname
<тегі>
Жөнелтушінің аты
О
Т(1-60)
name
<аты>
Жөнелтушінің әкесінің аты
Н
Т(0-60)
patronymic
<әкесінің аты>
Жөнелтушінің телефоны
О
Т(1-20)
phone
<телефон нөмірі>
Жөнелтушінің е-mail-ы
Н
Т(0-45)
email
<электрондық пошта мекенжайы>
3.6.2. Сұрау салулар тізілімі файлы ақпараттық бөлігінің құрамы мен құрылымы.
3.6.2.1. Сұрау салу туралы мәліметтер.
3.6.2.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Құжаттың сәйкестендіргіші
О
Т(33)
id
<жөнелтушіні сәйкестендіру><ел коды><жыл><нөмір>, атрибут ұзындығы әрқашан 33 белгі.
Құжатты қалыптастыру күні
О
D
date_form
<күні>
Сұрау салудың сәйкестендіргіші
О
Т(36)
request_id
<сұрау салудың сәйкестендіргіші>, атрибут ұзындығы әрқашан 36 белгі
Сұрау салу типі
О
N(1)
request_type
Мына мәндерді қабылдайды:
1 – өтініш электрондық түрде жоқ;
2 – өтініштердің қағаз жеткізгіште және электрондық түрде сәйкес келмеуі;
3 – сұрау салудың басқа да жағдайлары
Сатушының сәйкестендіру коды (нөмірі)
Н
T(1-50)
id_seller
<мәтін>
Сатушының атауы
О
Т(1-400)
name_seller
<мәтін>
Сатушы елінің коды
O
К(3)
country_seller
ӘЕЖС анықтамалығы бойынша <код>
Сатып алушыны сәйкестендіру коды (нөмірі)
O
T(8-14)
id_buyer
<мәтін>
Сатып алушының атауы
О
Т(1-400)
name_buyer
<мәтін>
Сатып алушы елінің коды
O
К(3)
country_buyer
ӘЕЖС анықтамалығы бойынша <код>
Салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің нөмірі
O
T (1-18)
mark_num
<мәтін>
Салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің күні
O
D
mark_date
<күні>
Ескертпе
Н
Т(4000)
comment
<мәтін>
request_type кезінде = 2 немесе 3 міндетті
4. Хабарламалар тізілімі файлы форматының сипаттамасы.
4.1. Жалпы ережелер.
Хабарламалар тізілімі файлының қатаң белгіленген түрдегі атауы бар және ол қызметтік және ақпараттық бөліктерді қамтиды. Қызметтік бөлік хабарламалар тізілімі файлы туралы жалпы мәліметтерді және хабар жөнелтуші туралы деректерді қамтиды. Файлдың ақпараттық бөлігі хабарламалар тізілімін қамтиды.
4.2. Хабарламалар тізілімі файлы атауының құрылымы.
Алмасу үшін деректері бар файлдар мынадай түрдегі атауға ие:
USGGGGSSSRRRNNN.XML, мұнда
US – берілетін ақпараттың префиксі (хабарламалар тізілімі);
GGGG – ағымдағы жыл;
SSS – Әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӘЕЖС) бойынша ақпаратты беретін елдің цифрлық коды;
RRR –Әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӘЕЖС) бойынша ақпаратты алатын елдің цифрлық коды;

NNN – номер файла реестра уведомлений в текущем году. Например: US2009112398111.XML, US2009398112107.XML, US2009643398403.XML.
4.3. Схема файла реестра уведомлений
Схема файла реестра уведомлений в графическом виде (диаграмма) представлена на рис.4.3.1. Состав и описание структурных элементов схемы представлены в разделах 4.4 и 4.5 настоящего документа.
Рисунок 4.3.1 Схема файла реестра уведомлений.
Структура элементов указанной схемы приведена в следующих таблицах раздела 4.6 настоящего документа:
Наименование блока
Номер таблицы с описанием блока
Служебная часть
<сведения о файле реестра уведомлений>
Таблица 4.6.1.1
<сведения об отправителе файла реестра уведомлений>
Таблица 4.6.1.2
Информационная часть
<сведения о запросе>
Таблица 4.6.2.1
Описание XSD схемы файла реестра уведомлений приведено в приложении 3 к настоящему документу.
4.4. Описание реквизитов служебной части файла реестра уведомлений.
Служебная часть файла реестра уведомлений состоит из элемента Add_Info, включающего в себя два дочерних элемента: Common_Info и Sender_Info.
4.4.1. Описание дочернего элемента Common_Info, содержащего сведения о файле реестра уведомлений
4.4.1.1. Служебный атрибут "Идентификатор файла" является обязательным и позволяет каждому файлу присвоить уникальный код и идентифицировать отправителя сообщения.
Идентификатор файла имеет следующую структуру:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, где:
SSS – цифровой код страны отправителя сообщения по ОКСМ;
RRR – цифровой код страны получателя сообщения по ОКСМ;
GGGG – год формирования файла;
MM – месяц формирования файла;
DD – число формирования файла;
HH – час формирования файла;
TT – минута формирования файла;
CC – секунда формирования файла.
Например: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
4.4.1.2. Атрибут "Тип информации" является обязательным и позволяет определить тип информации в передаваемом файле. Имеет фиксированное значение ТСУВЕДОМЛ.
4.4.1.3. Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
4.4.1.4. Атрибут "Количество документов в файле" является обязательным и определяет количество документов в передаваемом файле. Несоответствие заявленного в файле количества документов реальному количеству является нарушением формата файла.
4.4.2. Описание дочернего элемента Sender_Info, содержащего сведения об отправителе файла реестра уведомлений.
4.4.2.1. Атрибут "Фамилия" является обязательным и определяет фамилию ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.

NNN – ағымдағы жылғы хабарламалар тізілімі файлының нөмірі. Мысалы: US2009112398111.XML, US2009398112107.XML, US2009643398403.XML.
4.3. Хабарламалар тізілімі файлының сызбасы
Хабарламалар тізілімі файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 4.3.1-суретте берілген. Сызбаның құрылымдық элементтерінің құрамы мен сипаттамасы осы құжаттың 4.4. және 4.5-бөлімдерінде берілген.
4.3.1-сурет. Хабарламалар тізілімі файлының сызбасы.
Көрсетілген сызба элементтерінің құрылымы осы құжаттың 4.6-бөлімінің мынадай кестелерінде келтірілген:
Блоктың атауы
Блоктың сипаттамасы бар кестінің нөмірі
Қызметтік бөлігі
<хабарламалар тізілімі файлы туралы мәліметтер>
4.6.1.1-кесте
<хабарламалар тізілімі файлын жөнелтуші туралы мәліметтер>
4.6.1.2-кесте
Ақпараттық бөлік
<сұрау салу туралы мәліметтер>
4.6.2.1-кесте
Хабарламалар тізілімі файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 3-қосымшада келтірілген.
4.4. Хабарламалар тізілімі файлы қызметтік бөлігі деректемелерінің сипаттамасы.
Хабарламалар тізілімі файлының қызметтік бөлігі құрамында екі еншілес элементі: Common_Info және Sender_Info элементтері бар Add_Info элементін қамтиды.
4.4.1. Хабарламалар тізілімі файлы туралы мәліметтерді қамтитын Common_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
4.4.1.1. "Файл сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және әрбір файлға бірегей кодты беруге және хабар жөнелтушіні сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Файл сәйкестендіргішінің мынадай құрылымы бар:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, мұнда:
SSS – ӘЕЖС бойынша хабарды жөнелтуші елдің цифрлық коды;
RRR – ӘЕЖС бойынша хабарды алушы елдің цифрлық коды;
GGGG – файлды қалыптастыру жылы;
MM – файлды қалыптастыру айы;
DD – файлды қалыптастыру күні;
HH – файлды қалыптастыру сағаты;
TT – файлды қалыптастыру минуты;
CC – файлды қалыптастыру секунды.
Мысалы: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
4.4.1.2. "Ақпарат типі" атрибуты міндетті болып табылады және жіберілетін файлдағы ақпарат типін анықтауға мүмкіндік береді. КҚХАБАРЛ белгілеп алынған мәні бар.
4.4.1.3. "Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
4.4.1.4. "Файлдағы құжаттардың саны" атрибуты міндетті болып табылады және жіберілетін файлдағы құжаттардың санын анықтайды. Файлда мәлімделген құжаттар санының нақты санына сәйкес келмеуі файл форматын бұзушылық болып табылады.
4.4.2. Хабарламалар тізілімі файлын жөнелтуші туралы мәліметтерді қамтитын Sender_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
4.4.2.1. "Тегі" атрибуты міндетті болып табылады және файлды беру үшін дайындаған жауапты тұлғаның тегін анықтайды. Элементтердің мәндері бос орынды және дефисті қамтуы мүмкін.

4.4.2.2. Атрибут "Имя" является обязательным и определяет имя ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
4.4.2.3. Атрибут "Отчество" является необязательным и определяет отчество ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
4.4.2.4. Атрибут "Телефон отправителя" является обязательным и содержит контактный телефон отправителя сообщения. Заполняется в произвольном формате.
4.4.2.5. Атрибут "E-mail отправителя" является необязательным и указывает адрес электронной почты отправителя.
4.5. Описание информационной части файла реестра уведомлений
Информационная часть файла реестра уведомлений состоит из списочного элемента Bad_Request, содержащего информацию о запросе.
4.5.1. Описание атрибутов уведомления.
4.5.1.1. Служебный атрибут "Идентификатор запроса" является обязательным и содержит идентификатор запроса, в ответ на который передается уведомление об отсутствии заявления – GUID.
4.5.1.2. Атрибут "Тип уведомления" является обязательным и принимает значения: 1 – уведомление об отсутствии заявления; 2 – уведомление о некорректности запроса; 3 – уведомление в остальных случаях.
4.5.1.3. Атрибут "Примечание" является обязательным атрибутом и содержит дополнительную текстовую информацию о причинах отсутствия заявления или иную дополнительную информацию.
4.6. Формат представления файла реестра уведомлений.
4.6.1. Состав и структура служебной части файла реестра уведомлений.
4.6.1.1. Сведения о файле реестра уведомлений.
Таблица 4.6.1.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор файла
O
Т(20)
file_id
<код страны отправителя><код страны получателя><год><месяц><день><часы><минуты><секунды>, длина атрибута всегда 20 знаков
Тип информации
O
T(1-20)
info_type
<текст>
Принимает значение:
“ТСУВЕДОМЛ”
Версия формата файла
O
T(1-5)
version
<текст>
Принимает значение: 2.1
Количество документов в файле
O
N(1-7)
registry_docs_count
<число>
4.6.1.2. Сведения об отправителе файла реестра уведомлений.
Таблица 4.6.1.2
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Фамилия отправителя
О
T(1-60)
surname
<фамилия>
Имя отправителя
О
Т(1-60)
name
<имя>
Отчество отправителя
Н
Т(0-60)
patronymic
<отчество>
Телефон отправителя
О
Т(1-20)
phone
<номер телефона>
Е-mail отправителя
Н
Т(0-45)
email
<адрес электронной почты>
4.6.2.1. Состав и структура информационной части файла реестра уведомлений, содержащей сведения о запросе.

4.4.2.2. "Аты" атрибуты міндетті болып табылады және файлды беру үшін дайындаған жауапты тұлғаның атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орынды және дефисті қамтуы мүмкін.
4.4.2.3. "Әкесінің аты" атрибуты міндетті емес болып табылады және файлды беру үшін дайындаған жауапты тұлғаның әкесінің атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орынды және дефисті қамтуы мүмкін.
4.4.2.4. "Жөнелтушінің телефоны" атрибуты міндетті болып табылады және хабар жөнелтушінің байланыс телефонын қамтиды. Өз бетінше форматта толтырылады.
4.4.2.5. "Жөнелтушінің e-mail-ы" атрибуты міндетті емес болып табылады және жөнелтушінің электрондық пошта мекенжайын көрсетеді.
4.5. Хабарламалар тізілімі файлы ақпараттық бөлігінің сипаттамасы.
Хабарламалар тізілімі файлының ақпараттық бөлігі сұрау салу туралы ақпаратты қамтитын Bad_Request тізімдік элементінен тұрады.
4.5.1. Хабарлама атрибуттарының сипаттамасы.
4.5.1.1. "Сұрау салудың сәйкестендіргіші" қызметтік атрибуты міндетті болып табылады және сұрау салудың сәйкестендіргішін қамтиды, оған жауап ретінде GUID – өтініштің жоқ екендігі туралы хабарлама беріледі.
4.5.1.2. "Хабарлама типі" атрибуты міндетті болып табылады және мынадай мәндерді қабылдайды: 1 – өтініштің жоқ екендігі туралы хабарлама; 2 – сұрау салудың дұрыс еместігі туралы хабарлама; 3 – қалған жағдайлардағы хабарлама.
4.5.1.3. "Ескертпе" атрибуты міндетті атрибут болып табылады және өтініштің жоқ болу себептері туралы қосымша мәтіндік ақпаратты немесе өзге де қосымша ақпаратты қамтиды.
4.6. Хабарламалар тізілімі файлын беру форматы.
4.6.1. Хабарламалар тізілімі файлы қызметтік бөлігінің құрамы мен құрылымы.
4.6.1.1. Хабарламалар тізілімі файлы туралы мәліметтер.
4.6.1.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Файл сәйкестендіргіші
O
Т(20)
file_id
<жөнелтуші елдің коды><алушы елдің коды><жыл><айы><күн><сағат><минуттар><секундтар>, атрибут ұзындығы әрқашан 20 белгі
Ақпарат типі
O
T(1-20)
info_type
<мәтін>
Мәнін қабылдайды:
“КҚХАБАРЛ”
Файл форматының нұсқасы
O
T(1-5)
version
<мәтін>
Мәнін қабылдайды: 2.1
Файлдағы құжаттардың саны
O
N(1-7)
registry_docs_count
<сан>
4.6.1.2. Хабарламалар тізілімі файлын жөнелтуші туралы мәліметтер.
4.6.1.2- кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Жөнелтушінің тегі
О
T(1-60)
surname
<тегі>
Жөнелтушінің аты
О
Т(1-60)
name
<аты>
Жөнелтушінің әкесінің аты
Н
Т(0-60)
patronymic
<әкесінің аты>
Жөнелтушінің телефоны
О
Т(1-20)
phone
<телефон нөмірі>
Жөнелтушінің Е-mail-ы
Н
Т(0-45)
email
<электрондық пошта мекенжайы>
4.6.2.1. Сұрау салу туралы мәліметтерді қамтитын хабарламалар тізілімі файлы ақпараттық бөлігінің құрамы мен құрылымы.

Таблица 4.6.2.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор запроса
О
Т(36)
request_id
<идентификатор запроса>, длина атрибута всегда 36 знаков
Тип уведомления
О
N(1)
uv_type
Принимает значение:
1 – уведомление об отсутствии заявления;
2 – уведомление о некорректности запроса;
3- уведомление в остальных случаях.
Примечание
О
T(4000)
comment
<текст>
5. Описание форматов и структуры нормативно-справочной информации.
5.1. Справочник инспекций МНС Республики Беларусь.
Схема файла справочника NGNI в графическом виде (диаграмма) представлена на рис. 5.1.1.
Рисунок 5.1.1. Схема файла справочника NGNI.
Справочник NGNI состоит из комплексного элемента NGNI, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент INSPECTION_INFO, предназначенный для передачи информации о налоговых инспекциях МНС Республики Беларусь.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным
и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Версия справочника
О
T(1-5)
version
Принимает значение 1.2
Состав и описание дочернего элемента INSPECTION_INFO:
Наименование элемента
Тип
Формат
Код элемента
Структура элемента
и дополнительная информация
Код налоговой инспекции
О
К(3)
code
<цифровой код>
Наименование налоговой инспекции
О
Т(1-255)
name
<текст>
Адрес налоговой инспекции
О
Т(1-128)
address
<текст>
Телефон налоговой инспекции
О
Т(1-64)
phone
<текст>
Описание XSD схемы файла справочника NGNI приведено в Приложении 4 к настоящему документу.
5.2. Справочник налоговых органов Республики Казахстан.
Схема файла справочника KZSNO в графическом виде (диаграмма) представлена на рис. 5.2.1.
Рисунок 5.2.1. Схема файла справочника KZSNO.
Справочник KZSNO состоит из комплексного элемента KZSNO, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент INSPECTION_INFO, предназначенный для передачи информации о налоговых органах Республики Казахстан.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Версия справочника
О
T(1-5)
version
Принимает значение 1.2
Состав и описание дочернего элементаINSPECTION_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Код налогового органа
О
К(4)
code
<цифровой код>
Наименование налогового органа
О
Т(1-255)
name
<текст>
Адрес налогового органа
О
Т(1-255)
address
<текст>
Телефон налогового органа
О

4.6.2.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Сұрау салудың сәйкестендіргіші
О
Т(36)
request_id
<сұрау салудың сәйкестендіргіші>, атрибут ұзындығы әрқашан 36 белгі
Хабарлама типі
О
N(1)
uv_type
Мына мәндерді қабылдайды:
1 – өтініштің жоқ екендігі туралы хабарлама;
2 – сұрау салудың дұрыс еместігі туралы хабарлама;
3- қалған жағдайлардағы хабарлама.
Ескертпе
О
T(4000)
comment
<мәтін>
5. Нормативтік-анықтамалық ақпарат форматтары мен құрылымының сипаттамасы.
5.1. Беларусь Республикасы СҚМ инспекциясының анықтамалығы.
NGNI анықтамалық файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.1.1-суретте берілген.
5.1.1-сурет. NGNI анықтамалық файлының сызбасы.
NGNI анықтамалық version өз атрибутын және INSPECTION_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, Беларусь Республикасы СҚМ салық инспекциялары туралы ақпаратты беруге арналған NGNI кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О
T(1-5)
version
1.2 мәнін қабылдайды
INSPECTION_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Элементтің атауы
Типі
Форматы
Элементтің коды
Элементтің құрылымы және қосымша ақпарат
Салық инспекциясының коды
О
К(3)
code
<цифрлық код>
Салық инспекциясының атауы
О
Т(1-255)
name
<мәтін>
Салық инспекциясының мекенжайы
О
Т(1-128)
address
<мәтін>
Салық инспекциясының телефоны
О
Т(1-64)
phone
<мәтін>
NGNI анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 4-қосымшада келтірілген.
5.2. Қазақстан Республикасының салық органдарының анықтамалығы.
KZSNO анықтамалық файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.2.1-суретте берілген.
5.2.1-сурет. KZSNO анықтамалық файлының сызбасы.
KZSNO анықтамалық version өз атрибутын және INSPECTION_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, Қазақстан Республикасы салық органдары туралы ақпаратты беруге арналған KZSNO кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О
T(1-5)
version
1.2 мәнін қабылдайды
INSPECTION_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Салық органының коды
О
К(4)
code
<цифрлық код>
Салық органының атауы
О
Т(1-255)
name
<мәтін>
Салық органының мекенжайы
О
Т(1-255)
address
<мәтін>
Салық органының телефоны
О

Т(1-64)
phone
<текст>
Описание XSD схемы файла справочника KZSNO в Приложении 5 к настоящему документу.
5.3. Справочник налоговых инспекций Республики Армения.
Схема файла справочника ARSNI в графическом виде (диаграмма) представлена на рис. 5.3.1.
Рисунок 5.3.1. Схема файла справочника ARSNI.
Справочник ARSNI состоит из комплексного элемента ARSNI, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент INSPECTION_INFO, предназначенный для передачи информации о налоговых инспекциях Республики Армения.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Версия справочника
О
T(1-5)
version
Принимает значение 1.0
Состав и описание дочернего элемента INSPECTION_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Код налоговой инспекции
О
К(2)
code
<цифровой код>
Наименование налоговой инспекции
О
Т(1-128)
name
<текст>
Адрес налоговой инспекции
О
Т(1-128)
address
<текст>
Телефон налоговой инспекции
О
Т(1-64)
phone
<текст>
Дата начала действия записи
О
D
start_date
<дата>
Дата окончания действия записи
Н
D
exp_date
<дата>
Описание XSD схемы файла справочника ARSNI приведено в Приложении 6 к настоящему документу.
5.4. Справочник налоговых органов Кыргызской Республики.
Схема файла справочника KGSNО в графическом виде (диаграмма) представлена на рис.
Рисунок Схема файла справочника KGSNО.
Справочник KGSNО состоит из комплексного элемента KGSNО, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент INSPECTION_INFO, предназначенный для передачи информации о налоговых органах Кыргызской Республики.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Версия справочника
О
T(1-5)
version
Принимает значение 1.0
Состав и описание дочернего элемента INSPECTION_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Код налогового органа
О
К(3)
code
<цифровой код>
Наименование налогового органа
О
Т(1-250)
name
<текст>
Адрес налогового органа
О
Т(1-128)
address
<текст>
Телефон налогового органа
О
Т(1-64)
phone
<текст>
Описание XSD схемы файла справочника KGSNО приведено в приложении 7 к настоящему документу.
5.5. Справочник кодов обозначений налоговых органов Российской Федерации для целей учета налогоплательщиков (СОУН).
Схема файла справочника СОУН в графическом виде (диаграмма) представлена на рис.5.3.1.
Рисунок 5.3.1. Схема файла справочника СОУН.
Справочник СОУН состоит из комплексного элемента SOUN, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент INSPECTION_INFO, предназначенный для передачи информации о налоговых органах Российской Федерации.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Версия справочника
О

Т(1-64)
phone
<мәтін>
KZSNO анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 5-қосымшада келтірілген.
5.3. Армения Республикасы салық инспекциясының анықтамалығы.
ARSNI анықтамалық файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.3.1-суретте берілген.
5.3.1-сурет. ARSNI анықтамалық файлының сызбасы.
ARSNI анықтамалық version өз атрибутын және INSPECTION_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, Армения Республикасы салық инспекциясы туралы ақпаратты беруге арналған ARSNI кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О
T(1-5)
version
1.0 мәнін қабылдайды
INSPECTION_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Салық инспекциясының коды
О
К(2)
code
<цифрлық код>
Салық инспекциясының атауы
О
Т(1-128)
name
<мәтін>
Салық инспекциясының мекенжайы
О
Т(1-128)
address
<мәтін>
Салық инспекциясының телефоны
О
Т(1-64)
phone
<мәтін>
Жазбаның қолданылуы басталған күн
О
D
start_date
<күні>
Жазбаның қолданылуы аяқталған күн
Н
D
exp_date
<күні>
ARSNI анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 6-қосымшада келтірілген.
5.4. Қырғыз Республикасы салық органдарының анықтамалығы.
KGSNО анықтамалығы файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) суретте берілген.
Сурет. KGSNО анықтамалығы файлының сызбасы.
KGSNО анықтамалығы version өз атрибутын және INSPECTION_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, Қырғыз Республикасы салық органдары туралы ақпаратты беруге арналған KGSNО кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О
T(1-5)
version
1.0 мәнін қабылдайды
INSPECTION_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Салық органының коды
О
К(3)
code
<цифрлық код>
Салық органының атауы
О
Т(1-250)
name
<мәтін>
Салық органының мекенжайы
О
Т(1-128)
address
<мәтін>
Салық органының телефоны
О
Т(1-64)
phone
<мәтін>
KGSNО анықтамалығы файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 7-қосымшада келтірілген.
5.5. Салық салушыларды есепке алуға арналған Ресей Федерациясы салық органдары белгіленімдері кодтарының анықтамалығы (СЕБК).
СЕБК анықтамалық файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.3.1-суретте берілген.
5.3.1-сурет. СЕБК анықтамалық файлының сызбасы.
СЕБК анықтамалық version өз атрибутын және INSPECTION_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, Ресей Федерациясы салық органдары туралы ақпаратты беруге арналған SOUN кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О

T(1-5)
version
Принимает значение 1.2
Состав и описание дочернего элемента INSPECTION_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Кодатрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Код налогового органа
О
К(4)
code
<цифровой код>
Наименование налогового органа
О
Т(1-250)
name
<текст>
Признак включения кода налогового органа в число самостоятельных юридических лиц
Н
B
psono
<логическое>
false – не включается;
true – включается.
Принимается равным нулю при ликвидации или упразднении налогового органа
Признак осуществления налоговым органом функций по учету налогоплательщиков
Н
B
puch
<логическое>
false – не осуществляет;
true – осуществляет
Признак осуществления налоговым органом функций по приему налоговой отчетности
Н
B
potchdok
<логическое>
false – не осуществляет;
true – осуществляет
Признак осуществления налоговым органом функций по формированию отчетности ФНС
Н
B
potch
<логическое>
false – не осуществляет;
true – осуществляет
Адрес налогового органа
Н
T(0-128)
address
<текст>
Телефон налогового органа
Н
T(0-64)
phone
<текст>
Дата начала действия записи
О
D
start_date
<дата>
Дата окончания действия записи
Н
D
exp_date
<дата>
Описание XSD схемы файла справочника СОУН в Приложении 8 к настоящему документу.
5.6. Общероссийский классификатор стран мира (ОКСМ).
Схема файла справочника ОКСМ в графическом виде (диаграмма) представлена на рис. 5.5.1.
Рисунок 5.5.1. Схема файла справочника ОКСМ.
Справочник ОКСМ состоит из комплексного элемента OKSM, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент COUNTRY_INFO, предназначенный для передачи информации о странах мира.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Версия справочника
О
T(5)
version
Принимает значение 1.2
Состав и описание дочернего элемента COUNTRY_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Цифровой код
O
К(3)
ncode
<цифровой код>
Буквенный код (Альфа-2)
Н
T(2)
lcode_1
<текст>
Буквенный код (Альфа-3)
Н
T(3)
lcode_2
<текст>
Наименование страны (краткое)
О
T(51)
short_name
<текст>
Наименование страны (полное)
O
T(250)
full_name
<текст>
Описание XSD схемы файла справочника ОКСМ приведено в Приложении 9 к настоящему документу.

T(1-5)
version
1.2 мәнін қабылдайды
INSPECTION_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Салық органының коды
О
К(4)
code
<цифрлық код>
Салық органының атауы
О
Т(1-250)
name
<мәтін>
Салық органы кодын дербес заңды тұлға қатарына қосу белгісі
Н
B
psono
<логикалық>
false – қосылмады;
true – қосылды.
Салық органы таратылған немесе жабылған кезде нөлге тең деп қабылданады
Салық органының салық төлеушілерді есепке алу бойынша функцияларды жүзеге асыру белгісі
Н
B
puch
<логикалық>
false – жүзеге асырмайды;
true – жүзеге асырады
Салық органының салық есептілігін қабылдау бойынша функцияларды жүзеге асыру белгісі
Н
B
potchdok
<логикалық>
false – жүзеге асырмайды;
true – жүзеге асырады
Салық органының ФСҚ есептілігін қалыптастыру бойынша функцияларды жүзеге асыру белгісі
Н
B
potch
<логикалық>
false – жүзеге асырмайды;
true – жүзеге асырады
Салық органының мекенжайы
Н
T(0-128)
address
<мәтін>
Салық органының телефоны
Н
T(0-64)
phone
<мәтін>
Жазбаның қолданылуы басталған күн
О
D
start_date
<күні>
Жазбаның қолданылуы аяқталған күн
Н
D
exp_date
<күні>
СЕБК анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 8-қосымшада келтірілген.
5.6. Әлем елдерінің жалпыресейлік сыныптауышы (ӘЕЖС).
ӘЕЖС анықтамалығы файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.5.1-суретте берілген.
5.5.1-сурет. ӘЕЖС анықтамалығы файлының сызбасы.
ӘЕЖС анықтамалығы version өз атрибутын және COUNTRY_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, әлем елдері туралы ақпаратты беруге арналған OKSM кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О
T(5)
version
1.2 мәнін қабылдайды
COUNTRY_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Цифрлық код
O
К(3)
ncode
<цифрлық код>
Әріптік коды (Альфа-2)
Н
T(2)
lcode_1
<мәтін>
Әріптік коды (Альфа-3)
Н
T(3)
lcode_2
<мәтін>
Ел атауы (қысқаша)
О
T(51)
short_name
<мәтін>
Ел атауы (толық)
O
T(250)
full_name
<мәтін>
ӘЕЖС анықтамалығы файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 9-қосымшада келтірілген.

5.8. Общероссийский классификатор единиц измерения (ОКЕИ).
Схема файла справочника ОКЕИ в графическом виде (диаграмма) представлена на рис. 5.7.1.
Рисунок 5.7.1. Схема файла справочника ОКЕИ
Справочник ОКЕИ состоит из комплексного элемента OKEI, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент UNIT_INFO, предназначенный для передачи информации о единицах измерения.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Версия справочника
О
T(5)
version
Принимает значение 1.3
Состав и описание дочернего элемента UNIT_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Номер раздела и номер группы
O
N(2)
partition
<число>
Код единицы измерения
О
K(3-4)
code
<цифровой код>
Полное наименование
О
T(100)
full_name
<текст>
Условное обозначение (национальное)
Н
T(45)
national_symbol
<текст>
Условное обозначение (международное)
Н
T(25)
international_symbol
<текст>
Кодовое буквенное обозначение (национальное)
Н
T(25)
national_lcode
<текст>
Кодовое буквенное обозначение (международное)
Н
T(25)
international_lcode
<текст>
Описание XSD схемы файла справочника ОКЕИ в Приложении 10 к настоящему документу.
5.9. Общероссийский классификатор валют (ОКВ).
Схема файла справочника ОКВ в графическом виде (диаграмма) представлена на рис.5.8.1.
Рисунок 5.8.1. Схема файла справочника ОКВ.
Справочник ОКВ состоит из комплексного элемента OKV, включающего в себя собственный атрибут version и дочерний списочный элемент CURRENCY_INFO, предназначенный для передачи информации о кодах валюты.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Версия справочника
О
T(5)
version
Принимает значение 1.2
Состав и описание дочернего элемента CURRENCY_INFO:
Наименование атрибут
Тип
Формат
Код атрибут
Структура атрибута и дополнительная информация
Цифровой код валюты
O
К(3)
ncode
<цифровой код>
Буквенный код валюты
О
T(3)
lcode
<текст>
Наименование валюты
О
T(100)
name
<текст>
Описание
Н
T(255)
comment
<текст>
Описание XSD схемы файла справочника ОКВ в Приложении 11 к настоящему документу.

5.8. Өлшем бірліктердің жалпыресейлік сыныптауышы (ӨБЖС).
ӨБЖС анықтамалығы файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.7.1-суретте берілген.
5.7.1-сурет. ӨБЖС анықтамалығы файлының сызбасы
ӨБЖС анықтамалығы version өз атрибутын және UNIT_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, өлшем бірліктер туралы ақпаратты беруге арналған OKEI кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О
T(5)
version
1.3 мәнін қабылдайды
UNIT_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Бөлім нөмірі мен топ нөмірі
O
N(2)
partition
<сан>
Өлшем бірлік коды
О
K(3-4)
code
<цифрлық код>
Толық атауы
О
T(100)
full_name
<мәтін>
Шартты белгіленімі (ұлттық)
Н
T(45)
national_symbol
<мәтін>
Шартты белгіленімі (халықаралық)
Н
T(25)
international_symbol
<мәтін>
Кодтық әріптік белгіленімі (ұлттық)
Н
T(25)
national_lcode
<мәтін>
Кодтық әріптік белгіленімі (халықаралық)
Н
T(25)
international_lcode
<мәтін>
ӨБЖС анықтамалығы файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 10-қосымшада келтірілген.
5.9. Валюталардың жалпыресейлік сыныптауышы (ВЖС).
ВЖС анықтамалық файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.8.1-суретте берілген.
5.8.1-сурет. ВЖС анықтамалық файлының сызбасы.
ВЖС анықтамалық version өз атрибутын және CURRENCY_INFO еншілес тізімдік элементін қамтитын, валюталар кодтары туралы ақпаратты беруге арналған OKV кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалықтың нұсқасы
О
T(5)
version
1.2 мәнін қабылдайды
CURRENCY_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибут атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Валютаның цифрлық коды
O
К(3)
ncode
<цифрлық код>
Валютаның әріптік коды
О
T(3)
lcode
<мәтін>
Валютаның атауы
О
T(100)
name
<мәтін>
Сипаттамасы
Н
T(255)
comment
<мәтін>
ВЖС анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 11-қосымшада келтірілген.

5.11. Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности (ТН ВЭД).
Схема файла справочника ТН ВЭД в графическом виде (диаграмма) представлена на рис.5.10.1.
Рисунок 5.10.1. Схема файла справочника ТН ВЭД.
Справочник ТН ВЭД ЕАЭС состоит из комплексного элемента TNVED, включающего в себя собственный атрибут version и дочерние элементы:
дочерний элемент VERSION_INFO, предназначенный для передачи информации о версии справочника;
списочный элемент COMMODITY_INFO, предназначенный для передачи информации о кодах ТН ВЭД ЕАЭС.
Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
Описание атрибута "Версия формата файла":
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Номер версии формата
О
T(1-5)
version
Принимает значение 1.0
Состав и описание дочернего элемента VERSION_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Номер версии справочника
O
Т(3)
vs_number
Дата версии справочника
О
T(10)
vs_date
Состав и описание дочернего элемента COMMODITY_INFO:
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Код ТН ВЭД
О
Т(10)
code
<цифровой код>
Наименование
О
T(1-300)
name
<текст>
Дата начала действия кода
О
Т(10)
start_date
<дата>
Дата окончания действия кода
Н
Т(10)
expire_date
<дата>
Описание XSD схемы файла справочника ТН ВЭД ЕАЭС приведено в приложении 12 к настоящему документу.
6. Описание формата файла протокола ошибок форматно-логического контроля.
6.1. Общие положения.
Файл протокола ФЛК имеет наименование строго определенного вида и включает в себя служебную и информационную части. Служебная часть содержит общие сведения о файле протокола ФЛК и данные об отправителе файла. Информационная часть файла содержит данные об исходном файле и ошибки форматно-логического контроля.
Перечень проверок форматно-логического контроля приведен в Приложении 13 к настоящему документу.
6.2. Структура наименования файла протокола ФЛК.
Файлы, содержащие протокол ФЛК, имеют наименования следующего вида:
PF<Наименование файла реестра заявлений>.XML, где
PF – префикс имени протокола ФЛК.
Например: PFKS2009112398111.XML, PFKS2009398112107.XML, PFKS2009643398403.XML.
6.3. Схема файла протокола ФЛК
Схема файла протокола ФЛК в графическом виде (диаграмма) представлена на рис.6.3.1. Состав и описание структурных элементов схемы представлены в разделах 6.4. и 6.5. настоящего документа.
Рисунок 6.3.1 Схема файла протокола ФЛК.
Структура элементов указанной схемы приведена в следующих таблицах раздела 6.6 настоящего документа:
Наименование блока
Номер таблицы с описанием блока
Служебная часть
<сведения о файле протокола ФЛК>

5.11. Сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасының сыныптауышы (СЭҚ ТН).
СЭҚ ТН анықтамалық файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 5.10.1-суретте берілген.
5.10.1-сурет. СЭҚ ТН анықтамалық файлының сызбасы.
ЕАЭО СЭҚ ТН анықтамалық version өз атрибутын және еншілес элементтерді:
анықтамалық нұсқасы туралы ақпаратты беруге арналған VERSION_INFO еншілес элементін;
ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары туралы ақпаратты беруге арналған COMMODITY_INFO тізімдік элементін қамтитын TNVED кешенді элементінен тұрады.
"Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
"Файл форматының нұсқасы" атрибутының сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Формат нұсқасының нөмірі
О
T(1-5)
version
1.0 мәнін қабылдайды
VERSION_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
Анықтамалық нұсқасының нөмірі
O
Т(3)
vs_number
Анықтамалық нұсқасының күні
О
T(10)
vs_date
COMMODITY_INFO еншілес элементтің құрамы мен сипаттамасы:
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибуттың құрылымы және қосымша ақпарат
СЭҚ ТН коды
О
Т(10)
code
<цифрлық код>
Атауы
О
T(1-300)
name
<мәтін>
Кодтың қолданылуы басталған күн
О
Т(10)
start_date
<күні>
Кодтың қолданылуы аяқталған күн
Н
Т(10)
expire_date
<күні>
ЕАЭО СЭҚ ТН анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 12-қосымшада келтірілген.
6. Форматты-логикалық бақылау қателері хаттамасы файлы форматының сипаттамасы.
6.1. Жалпы ережелер.
ФЛБ хаттамасының файлы қатаң белгіленген түрдегі атауы бар және ол қызметтік және ақпараттық бөліктерді қамтиды. Қызметтік бөлік ФЛБ хаттамасының файлы туралы жалпы мәліметтерді және файл жөнелтуші туралы деректерді қамтиды. Файлдың ақпараттық бөлігі бастапқы файл туралы деректерді және форматты-логикалық бақылау қателерін қамтиды.
Форматтық-логикалық бақылауды тексеру тізбесі осы құжатқа 13-қосымшада келтірілген.
6.2. ФЛБ хаттамасы файлы атауының құрылымы.
ФЛБ хаттамасын қамтитын файл мынадай түрдегі атауларға ие:
PF<өтініштер тізілімі файлының атауы >.XML, мұнда
PF – ФЛБ хаттамасы атауының префиксі.
Мысалы: PFKS2009112398111.XML, PFKS2009398112107.XML, PFKS2009643398403.XML.
6.3. ФЛБ хаттамасы файлының сызбасы
ФЛБ хаттамасы файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 6.3.1-суретте берілген. Сызбаның құрылымдық элементтерінің құрамы мен сипаттамасы осы құжаттың 6.4 және 6.5-бөлімдерінде берілген.
6.3.1-сурет. ФЛБ хаттамасы файлының сызбасы.
Көрсетілген сызба элементтерінің құрылымы осы құжаттың 6.6-бөлімінің мынадай кестелерінде келтірілген:
Блоктың атауы
Блоктың сипаттамасы бар кестінің нөмірі
Қызметтік бөлігі
<ФЛБ хаттамасының файлы туралы мәліметтер>

Таблица 6.6.1.1.
<сведения об отправителе файла протокола ФЛК>
Таблица 6.6.1.2.
Информационная часть
<сведения о документе>
Таблица 6.6.2.1.
<результаты обработки>
Таблица 6.6.2.2.
<сведения по выявленным ошибкам >
Таблица 6.6.2.3.
Описание XSD схемы файла протокола ФЛК приведено в приложении 13 к настоящему документу.
6.4. Описание реквизитов служебной части файла протокола ФЛК
Служебная часть файла протокола ФЛК состоит из элемента Add_Info, включающего в себя два дочерних элемента Common_Info и Sender_Info.
6.4.1. Описание дочернего элемента Common_Info, содержащего сведенияо файле протокола ФЛК
6.4.1.1. Атрибут "Идентификатор файла" является обязательным и позволяет каждому файлу присвоить уникальный код и идентифицировать отправителя сообщения.
Идентификатор файла имеет следующую структуру:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, где:
SSS – цифровой код страны отправителя сообщения по ОКСМ;
RRR – цифровой код страны получателя сообщения по ОКСМ;
GGGG – год формирования файла;
MM – месяц формирования файла;
DD – число формирования файла;
HH – час формирования файла;
TT – минута формирования файла;
CC – секунда формирования файла.
Например: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
6.4.1.2. Атрибут "Тип информации" является обязательным и позволяет определить тип информации в передаваемом файле. Имеет фиксированное значение ТСФЛК.
6.4.1.3. Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
6.4.2. Описание дочернего элемента Sender_Info, содержащего сведения об отправителе файла протокола ФЛК
6.4.2.1. Атрибут "Фамилия отправителя" является обязательным и определяет фамилию ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
6.4.2.2. Атрибут "Имя отправителя" является обязательным и определяет имя ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
6.4.2.3. Атрибут "Отчество отправителя" является необязательным и определяет отчество ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
6.4.2.4. Атрибут "Телефон отправителя" является обязательным и содержит контактный телефон отправителя сообщения. Заполняется в произвольном формате.
6.4.2.5. Атрибут "E-mail отправителя" является необязательным и указывает адрес электронной почты отправителя.
6.5. Описание информационной части файла протокола ФЛК.
Информационная часть файла протокола ФЛК состоит из элемента document, включающего в себя собственный атрибут и дочерние элементы:
source_file_info, содержащий сведения об исходном файле и результаты обработки;
error_data, содержащий сведения о выявленных ошибках.

6.6.1.1-кесте
<ФЛБ хаттамасының файлын жөнелтуші туралы мәліметтер>
6.6.1.2-кесте
Ақпараттық бөлік
<құжат туралы мәліметтер>
6.6.2.1-кесте
<өңдеу нәтижелері>
6.6.2.2-кесте
<анықталған қателер бойынша мәліметтер >
6.6.2.3-кесте
ФЛБ хаттамасы файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 13-қосымшада келтірілген.
6.4. ФЛБ хаттамасы файлы қызметтік бөлігі деректемелерінің сипаттамасы
ФЛБ хаттамасы файлының қызметтік бөлігі құрамында екі еншілес элементі: Common_Info және Sender_Info элементтері бар Add_Info элементін қамтиды.
6.4.1. ФЛБ хаттамасы файлы туралы мәліметтерді қамтитын Common_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
6.4.1.1. "Файл сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті болып табылады және әрбір файлға бірегей кодты беруге және хабар жөнелтушіні сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Файл сәйкестендіргішінің мынадай құрылымы бар:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, мұнда:
SSS –ӘЕЖС бойынша хабарды жөнелтуші елдің цифрлық коды;
RRR –ӘЕЖС бойынша хабарды алушы елдің цифрлық коды;
GGGG – файлды қалыптастыру жылы;
MM – файлды қалыптастыру айы;
DD – файлды қалыптастыру күні;
HH – файлды қалыптастыру сағаты;
TT – файлды қалыптастыру минуты;
CC – файлды қалыптастыру секунды.
Мысалы: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
6.4.1.2. "Ақпарат типі" атрибуты міндетті болып табылады және жіберілетін файлдағы ақпарат типін анықтауға мүмкіндік береді. КҚФЛБ белгілеп алынған мәні бар.
6.4.1.3. "Файл форматының нұсқасы" атрибуты міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
6.4.2. ФЛБ хаттамасының файлын жөнелтуші туралы мәліметтерді қамтитын Sender_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
6.4.2.1. "Жөнелтушінің тегі" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның тегін анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
6.4.2.2. "Жөнелтушінің аты" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
6.4.2.3. "Жөнелтушінің әкесінің аты" атрибуты міндетті емес болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның әкесінің атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
6.4.2.4. "Жөнелтушінің телефоны" атрибуты міндетті болып табылады және хабар жөнелтушінің байланыс телефонын қамтиды. Өз бетінше форматта толтырылады.
6.4.2.5. "Жөнелтушінің e-mail-ы" атрибуты міндетті емес болып табылады және жөнелтушінің электрондық поштасының мекенжайын көрсетеді.
6.5. ФЛБ хаттамасы файлының ақпараттық бөлігінің сипаттамасы.
ФЛБ хаттамасы файлының ақпараттық бөлігі өз атрибутын және еншілес элементті:
бастапқы файл туралы мәліметтерді және өңдеу нәтижелерін қамтитын source_file_info;
анықталған қателер туралы мәліметтерді қамтитын error_data қамтитын document элементінен тұрады.

6.5.1. Описание атрибута элемента Document.
6.5.1.1. Атрибут "Идентификатор документа" является необязательным и содержит идентификатор протокола ФЛК – GUID.
6.5.2. Описание дочернего элемента Source_file_info.
6.5.2.1. Атрибут "Идентификатор исходного файла" является обязательным и содержит идентификатор исходного файла, на который сформирован протокол ФЛК.
6.5.2.2. Атрибут "Дата приема файла" является обязательным и содержит дату фактического получения исходного файла налоговым органом – получателем.
6.5.2.3. Атрибут "Тип информации по исходному файлу" является необязательным и позволяет определить тип информации исходного файла и имеет фиксированное значение ТС. Тип информации принятого файла не указывается только в случае невозможности определения значения показателя "Тип информации" в принятом файле.
6.5.2.4. Атрибут "Признак результата обработки файла" является обязательным и содержит информацию об обработке исходного файла. Атрибут может принимать следующие значения: 01 – если исходный файл принят полностью, 02 – если исходный файл полностью не принят, 03 – если налоговым органом - получателем приняты сведения по отдельным документам.
6.5.2.5. Атрибут "Количество структурных элементов информации, принятых к обработке" является обязательным и определяет количество документов из исходного файла. Структурными элементами информации являются реквизиты registry_document и revoked_document принятого файла. Принимает значение 0 и более.
6.5.2.6. Атрибут "Количество структурных элементов информации, в которых не выявлены ошибки" является обязательным и определяет количество документов из исходного файла, в которых не обнаружены ошибки. Структурными элементами информации являются реквизиты registry_document и revoked_document принятого файла. Принимает значение 0 и более.
6.5.2.7. Атрибут "Код ошибки обобщенный" является необязательным и может быть заполнен в случае невозможности приема файла в целом.
6.5.2.8. Атрибут "Текст ошибки обобщенный" является необязательным и может быть заполнен в случае невозможности приема файла в целом.
6.5.2.9. Атрибут "Наименование исходного файла" является обязательным и содержит наименование исходного файла, на который сформирован протокол ФЛК.
6.5.3. Описание дочернего элемента Error_data.
6.5.3.1. Атрибут "Ошибочное значение показателя" является необязательным и содержит значение показателя, в котором выявлена ошибка.
6.5.3.2. Атрибут "Код ошибки" является обязательным и содержит код выявленной ошибки в соответствии со справочником кодов ошибок ФЛК (Приложение 13).

6.5.1. Document элементі атрибутының сипаттамасы.
6.5.1.1. "Құжаттың сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті емес болып табылады және GUID – ФЛБ хаттамасының сәйкестендіргішін қамтиды.
6.5.2. Source_file_info еншілес элементінің сипаттамасы.
6.5.2.1. "Бастапқы файлдың сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті болып табылады және ФЛБ хаттамасы қалыптастырылған бастапқы файлдың сәйкестендіргішін қамтиды.
6.5.2.2. "Файлды қабылдау күні" атрибуты міндетті болып табылады және алушы-салық органы бастапқы файлды нақты алған күнді қамтиды.
6.5.2.3. "Бастапқы файл бойынша ақпарат типі" атрибуты міндетті емес болып табылады және бастапқы файл ақпаратының типін анықтауға мүмкіндік береді және КҚ-ның белгілеп алынған мәні бар. Қабылданған файлдың ақпарат типі қабылданған файлдағы "Ақпарат типі" көрсеткішінің мәнін анықтау мүмкін болмаған жағдайда ғана көрсетілмейді.
6.5.2.4. "Файлды өңдеу нәтижесінің белгісі" атрибуты міндетті болып табылады және бастапқы файлды өңдеу туралы ақпаратты қамтиды. Атрибут мынадай мәндерді қабылдауы мүмкін: 01 – егер бастапқы файл толық қабылданса, 02 – егер бастапқы файл толық қабылданбаса, 03 – егер алушы салық органы жекелеген құжаттар бойынша мәліметтерді қабылдаса.
6.5.2.5. "Өңдеуге қабылданған ақпараттың құрылымдық элементтерінің саны" атрибуты міндетті болып табылады және бастапқы файлдан алынған құжаттар санын анықтайды. Қабылданған файлдың registry_document және revoked_document деректемелері ақпараттың құрылымдық элементтері болып табылады. 0 және одан да көп мәнін қабылдайды.
6.5.2.6. "Қателер табылмаған ақпараттың құрылымдық элементтерінің саны" атрибуты міндетті болып табылады және қателер табылмаған бастапқы файлдан алынған құжаттар санын анықтайды. Қабылданған файлдың registry_document және revoked_document деректемелері ақпараттың құрылымдық элементтері болып табылады. 0 және одан көп мәнін қабылдайды.
6.5.2.7. "Қатенің жалпыланған коды" атрибуты міндетті емес болып табылады және файлды тұтастай қабылдау мүмкін болмаған жағдайда толтырылуы мүмкін.
6.5.2.8. "Қатенің жалпыланған мәтіні" атрибуты міндетті емес болып табылады және файлды тұтастай қабылдау мүмкін болмаған жағдайда толтырылуы мүмкін.
6.5.2.9. "Бастапқы файлдың атауы" атрибуты міндетті болып табылады және ФЛБ хаттамасы қалыптастырылған бастапқы файлдың атауын қамтиды.
6.5.3. Error_data еншілес элементтің сипаттамасы.
6.5.3.1. "Көрсеткіштің қате мәні" атрибуты міндетті емес болып табылады және қате анықталған көрсеткіштің мәнін қамтиды.
6.5.3.2. "Қате коды" атрибуты міндетті болып табылады және ФЛБ қателер коды анықтамалығына сәйкес анықталған қатенің кодын қамтиды (13-қосымша).

6.5.3.3. Атрибут "Текст сообщения об ошибке" является обязательным и содержит описание выявленной ошибки в соответствии со справочником кодов ошибок ФЛК (Приложение 15).
6.5.3.4. Атрибут "Последний успешный документ" является необязательным и содержит информацию о последнем успешно обработанном документе.
6.5.3.5. Атрибут "Местоположение ошибочного элемента в XML файле" является необязательным. В соответствии с требованиями выражения XPath указываются через символ "/" наименования родительских элементов, определяющих путь к "ошибочному" элементу, включая наименование ошибочного элемента (указывается последним в последовательности элементов). Номер реализации родительского, а также "ошибочного" элемента на пути к элементу, в котором обнаружена ошибка, указывается в квадратных скобках.
6.6. Формат представления файла протокола ФЛК.
6.6.1. Состав и структура служебной части файла протокола ФЛК.
6.6.1.1. Сведения о файле протокола ФЛК.
Таблица 6.6.1.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор файла
O
Т(20)
file_id
<код страны отправителя><код страны получателя><год><месяц><день><часы><минуты><секунды>, длина атрибута всегда 20 знаков
Тип информации
O
T(1-20)
info_type
<текст>
Принимает значение:
“ТСФЛК ”
Версия формата файла
O
T(1-5)
version
<текст>
Принимает значение: 2.0
6.6.1.2. Сведения об отправителе файла протокола ФЛК.
Таблица 6.6.1.2
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Фамилияотправителя
О
T(1-60)
surname
<фамилия>
Имяотправителя
О
Т(1-60)
name
<имя>
Отчествоотправителя
Н
Т(0-60)
patronymic
<отчество>
Телефон отправителя
О
Т(1-20)
phone
<номер телефона>
Е-mail отправителя
Н
Т(0-45)
email
<адрес электронной почты>
6.6.2. Состав и структура информационной части файла протокола ФЛК.
6.6.2.1. Сведения о документе.
Таблица 6.6.2.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор документа
О
Т(36)
id_document
<GUID>.
6.6.2.2. Сведения об исходном файле.
Таблица 6.6.2.2
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута
и дополнительная информация
Идентификатор исходного файла
О
Т(20)
file_id
<код страны отправителя><код страны получателя><год><месяц><день><часы><минуты><секунды>, длина атрибута всегда 20 знаков
Дата приема файла
О
D
recieve_date
<дата>
Тип информации по исходному файлу
Н
T(0-20)
info_type
<текст>
Принимает значение:
“ТС”
Признак результата обработки файла
O
T(2)
processing_result
<текст>
Принимает значения:
01 – файл полностью принят |
02 – файл полностью не принят 03 – приняты сведения по отдельным документам файла
Количество структурных элементов информации принятых к обработке
О
N(1-7)
docs_count_all
<число>
Количество структурных элементов информации, в которых не выявлены ошибки
О
N(1-7)
docs_count_ok
<число>
Код ошибки обобщенный
Н

6.5.3.3. "Қате туралы хабардың мәтіні" атрибуты міндетті болып табылады және ФЛБ қателер коды анықтамалығына сәйкес анықталған қатенің сипаттамасын қамтиды (15-қосымша).
6.5.3.4. "Соңғы табысты құжат" атрибуты міндетті емес болып табылады және соңғы табысты өңделген құжат туралы ақпаратты қамтиды.
6.5.3.5. "XML файлдағы қате элементтің орналасқан жері" атрибуты міндетті емес болып табылады. Талаптарға сәйкес XPath мәндері қате элементтің атауын (элементтердің реттілігінде соңғы болып көрсетіледі) қоса алғанда, "қате" элементке жолды анықтайтын аталық элементтердің атауы "/" символы арқылы көрсетіледі. Қате табылған элементке алып баратын жолда аталық, сондай-ақ "қате" элементті іске асыру нөмірі шаршы жақшада көрсетіледі.
6.6. ФЛБ хаттамасы файлын беру форматы.
6.6.1. ФЛБ хаттамасы файлы қызметтік бөлігінің құрамы мен құрылымы.
6.6.1.1. ФЛБ хаттамасының файлы туралы мәліметтер.
6.6.1.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Файл сәйкестендіргіші
O
Т(20)
file_id
<жөнелтуші елдің коды><алушы елдің коды><жыл><айы><күн><сағат><минуттар><секундтар>, атрибут ұзындығы әрқашан 20 белгі
Ақпарат типі
O
T(1-20)
info_type
<мәтін>
“КҚФЛБ ”мәнін қабылдайды
Файл форматының нұсқасы
O
T(1-5)
version
<мәтін>
2.0 мәнін қабылдайды
6.6.1.2. ФЛБ хаттамасының файлын жөнелтуші туралы мәліметтер.
6.6.1.2-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Жөнелтушінің тегі
О
T(1-60)
surname
<тегі>
Жөнелтушінің аты
О
Т(1-60)
name
<аты>
Жөнелтушінің әкесінің аты
Н
Т(0-60)
patronymic
<әкесінің аты>
Жөнелтушінің телефоны
О
Т(1-20)
phone
<телефон нөмірі>
Жөнелтушінің Е-mail-ы
Н
Т(0-45)
email
<электрондық пошта мекенжайы>
6.6.2. ФЛБ хаттамасы файлы ақпараттық бөлігінің құрамы мен құрылымы.
6.6.2.1. Құжат туралы мәліметтер.
6.6.2.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Құжаттың сәйкестендіргіші
О
Т(36)
id_document
<GUID>.
6.6.2.2. Бастапқы файл туралы мәліметтер.
6.6.2.2-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Бастапқы файлдың сәйкестендіргіші
О
Т(20)
file_id
<жөнелтуші елдің коды><алушы елдің коды><жыл><айы><күн><сағат><минуттар><секундтар>, атрибут ұзындығы әрқашан 20 белгі
Файлды қабылдау күні
О
D
recieve_date
<күні>
Бастапқы файл бойынша ақпарат типі
Н
T(0-20)
info_type
<мәтін>
“КҚ” мәнін қабылдайды
Файлды өңдеу нәтижесінің белгісі
O
T(2)
processing_result
<мәтін>
Мына мәндерді қабылдайды:
01 – файл толық қабылданды |
02 – файл толық қабылданбады 03 – файлдың жекелеген құжаттары бойынша мәліметтер қабылданды
Өңдеуге қабылданған ақпараттың құрылымдық элементтерінің саны
О
N(1-7)
docs_count_all
<сан>
Қателер табылмаған ақпараттың құрылымдық элементтерінің саны
О
N(1-7)
docs_count_ok
<сан>
Қатенің жалпыланған коды
Н

T(0-10)
error_code
<текст>
Текст ошибки обобщенный
Н
T(0-255)
error_text
<текст>
Наименование файла
О
T(1-20)
file_name
<текст>
6.6.2.3. Сведения по выявленным ошибкам.
Таблица 6.6.2.3
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Ошибочное значение показателя
Н
Т(0-1000)
error_mean
<текст>
Код ошибки
О
Т(1-10)
error_code
<текст>
Текст сообщения об ошибке
О
Т(1-255)
error_text
<текст>
Последний успешный документ
Н
Т(0-33)
last_succeeded_id
<текст>
Местоположение ошибочного элемента в XML файле
Н
Т(0-255)
error_position
<текст>
7. Описание формата файла протокола идентификации.
7.1. Общие положения.
Файл протокола идентификации имеет наименование строго определенного вида и включает в себя служебную и информационную части. Служебная часть содержит общие сведения о файле протокола идентификации, данные об отправителе сообщения и данные об исходном файле. Информационная часть файла содержит сведения о не прошедших идентификацию налогоплательщиках.
Идентификация налогоплательщика подразумевает проверку на наличие в базе данных действующих налогоплательщиков-продавцов страны на момент совершения сделки. При отсутствии в заявлении идентификационного кода (номера) продавца его идентификация не производится.
7.2. Структура наименования файла протокола идентификации.
Файлы, содержащие протокол идентификации, имеют наименования следующего вида:
PI<Наименование файла реестра заявлений>.XML, где
PI – префикс имени протокола идентификации.
Например: PIKS2009112398111.XML, PIKS2009398112107.XML, PIKS2009643398403.XML.
7.3. Схема файла протокола идентификации.
Схема файла протокола идентификации в графическом виде (диаграмма) представлена на рис. 7.3.1. Состав и описание структурных элементов схемы представлены в разделах 7.4 и 7.5 настоящего документа.
Рисунок 7.3.1 Схема файла протокола идентификации.
Структура элементов указанной схемы приведена в следующих таблицах раздела 7.6. настоящего документа:
Наименование блока
Номер таблицы с описанием блока
Служебная часть
<сведения о файле протокола идентификации>
Таблица 7.6.1.1
<сведения об отправителе файла протокола идентификации>
Таблица 7.6.1.2
<сведения об исходном файле>
Таблица 7.6.1.3
Информационная часть
<сведения об ошибках идентификации>
Таблица 7.6.2.1
<сведения о позиции ошибочного идентификатора>
Таблица 7.6.2.2
Описание XSD схемы файла протокола идентификации приведено в приложении 14 к настоящему документу.
7.4. Описание реквизитов служебной части файла протокола идентификации.
7.4.1.1. Описание дочернего элемента Common_Info, содержащего сведения о файле протокола идентификации.

T(0-10)
error_code
<мәтін>
Қатенің жалпыланған мәтіні
Н
T(0-255)
error_text
<мәтін>
Файл атауы
О
T(1-20)
file_name
<мәтін>
6.6.2.3. Анықталған қателер бойынша мәліметтер.
6.6.2.3-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Көрсеткіштің қате мәні
Н
Т(0-1000)
error_mean
<мәтін>
Қате коды
О
Т(1-10)
error_code
<мәтін>
Қате туралы хабардың мәтіні
О
Т(1-255)
error_text
<мәтін>
Соңғы табысты құжат
Н
Т(0-33)
last_succeeded_id
<мәтін>
XML файлдағы қате элементтің орналасқан жері
Н
Т(0-255)
error_position
<мәтін>
7. Сәйкестендіру хаттамасы файлы форматының сипаттамасы.
7.1. Жалпы ережелер.
Сәйкестендіру хаттамасы файлының қатаң белгіленген түрдегі атауы бар және ол қызметтік және ақпараттық бөліктерді қамтиды. Қызметтік бөлік сәйкестендіру хаттамасы файлы туралы жалпы мәліметтерді, хабар жөнелтуші туралы деректерді және бастапқы файл туралы деректерді қамтиды. Файлдың ақпараттық бөлігі сәйкестендіруден өтпеген салық төлеушілер туралы мәліметтерді қамтиды.
Салық төлеушіні сәйкестендіру деп мәмілені жасасу сәтінде елдің жұмыс істейтін салық төлеуші сатушыларының дерекқорда болуын тексеру түсіндіріледі. Өтініште сатушының сәйкестендіру коды (нөмірі) болмаған кезде оны сәйкестендіру жүргізілмейді.
7.2. Сәйкестендіру хаттамасы файлы атауының құрылымы.
Сәйкестендіру хаттамасын қамтитын файлдар мынадай түрдегі атауға ие:
PI<өтініштер тізілімі файлының атауы>.XML, мұнда
PI – сәйкестендіру хаттамасы атының префиксі.
Мысалы: PIKS2009112398111.XML, PIKS2009398112107.XML, PIKS2009643398403.XML.
7.3. Сәйкестендіру хаттамасы файлының сызбасы.
Сәйкестендіру хаттамасы файлының сызбасы графикалық түрде (диаграммамен) 7.3.1-суретте берілген. Сызбаның құрылымдық элементтерінің құрамы мен сипаттамасы осы құжаттың 7.4 және 7.5-бөлімдерінде берілген.
7.3.1-сурет. Сәйкестендіру хаттамасы файлының сызбасы.
Көрсетілген сызба элементтерінің құрылымы осы құжаттың 7.6-бөлімінің мынадай кестелерінде келтірілген:
Блоктың атауы
Блоктың сипаттамасы бар кестінің нөмірі
Қызметтік бөлігі
<сәйкестендіру хаттамасы файлы туралы мәліметтер>
7.6.1.1-кесте
<сәйкестендіру хаттамасы файлын жөнелтуші туралы мәліметтер>
7.6.1.2-кесте
<бастапқы файл туралы мәліметтер>
7.6.1.3-кесте
Ақпараттық бөлік
<сәйкестендіру қателері туралы мәліметтер>
7.6.2.1-кесте
<қате сәйкестендіргіштің позициясы туралы мәліметтер>
7.6.2.2-кесте
Сәйкестендіру хаттамасы файлының XSD сызбасының сипаттамасы осы құжатқа 14-қосымшада келтірілген.
7.4. Сәйкестендіру хаттамасы файлы қызметтік бөлігі деректемелерінің сипаттамасы.
7.4.1.1. Сәйкестендіру хаттамасы файлы туралы мәліметтерді қамтитын Common_Info еншілес элементінің сипаттамасы.

7.4.1.2. Атрибут "Идентификатор файла" является обязательным и позволяет каждому файлу присвоить уникальный код и идентифицировать отправителя сообщения.
Идентификатор файла имеет следующую структуру:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, где:
SSS – цифровой код страны отправителя сообщения по ОКСМ;
RRR – цифровой код страны получателя сообщения по ОКСМ;
GGGG – год формирования файла;
MM – месяц формирования файла;
DD – число формирования файла;
HH – час формирования файла;
TT – минута формирования файла;
CC – секунда формирования файла.
Например: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
7.4.1.3. Атрибут "Тип информации" является обязательным и позволяет определить тип информации в передаваемом файле. Имеет фиксированное значение ТСИД.
7.4.1.4. Атрибут "Версия формата файла" является обязательным и определяет версию формата файла.
7.4.2. Описание дочернего элемента Sender_Info, содержащего сведения об отправителе файла протокола идентификации.
7.4.2.1. Атрибут "Фамилия отправителя" является обязательным и определяет фамилию ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
7.4.2.2. Атрибут "Имя отправителя" является обязательным и определяет имя ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
7.4.2.3. Атрибут "Отчество отправителя" является необязательным и определяет отчество ответственного лица, подготовившего файл для передачи. Значения элементов могут содержать пробелы и дефис.
7.4.2.4. Атрибут "Телефон отправителя" является обязательным и содержит контактный телефон отправителя сообщения. Заполняется в произвольном формате.
7.4.2.5. Атрибут "E-mail отправителя" является необязательным и указывает адрес электронной почты отправителя.
7.4.3. Описание дочернего элемента Source_File_Info, содержащего сведения об исходном файле
7.4.3.1. Атрибут "Идентификатор исходного файла" является обязательным и содержит идентификатор исходного файла, на котором сформирован протокол идентификации.
7.4.3.2. Атрибут "Дата получения файла" является обязательным и содержит дату фактического получения исходного файла налоговым органом – получателем.
7.4.3.3. Атрибут "Тип информации по принимаемому файлу" является обязательным, позволяет определить тип информации исходного файла и имеет фиксированное значение ТС.
7.4.3.4. Атрибут "Количество документов, в которых выявлены ошибки" является обязательным и определяет количество документов из исходного файла, в которых были обнаружены ошибки идентификации.

7.4.1.2. "Файл сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті болып табылады және әрбір файлға бірегей кодты беруге және хабар жөнелтушіні сәйкестендіруге мүмкіндік береді.
Файл сәйкестендіргішінің мынадай құрылымы бар:
SSSRRRGGGGMMDDHHTTCC, мұнда:
SSS –ӘЕЖС бойынша хабарды жөнелтуші елдің цифрлық коды;
RRR –ӘЕЖС бойынша хабарды алушы елдің цифрлық коды;
GGGG – файлды қалыптастыру жылы;
MM – файлды қалыптастыру айы;
DD – файлды қалыптастыру күні;
HH – файлды қалыптастыру сағаты;
TT – файлды қалыптастыру минуты;
CC – файлды қалыптастыру секунды.
Мысалы: 11239820090620152130, 64339820090610132310, 39864320090611141020.
7.4.1.3. "Ақпарат типі" атрибуты міндетті болып табылады және жіберілетін файлдағы ақпарат түрін анықтауға мүмкіндік береді. КҚСӘЙКЕС белгілеп алынған мәні бар.
7.4.1.4. "Файл форматының нұсқасы" міндетті болып табылады және файл форматының нұсқасын анықтайды.
7.4.2. Сәйкестендіру хаттамасы файлын жөнелтуші туралы мәліметтерді қамтитын Sender_Info еншілес элементінің сипаттамасы.
7.4.2.1. "Жөнелтушінің тегі" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның тегін анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
7.4.2.2. "Жөнелтушінің аты" атрибуты міндетті болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
7.4.2.3. "Жөнелтушінің әкесінің аты" атрибуты міндетті емес болып табылады және файлды жіберу үшін дайындаған жауапты тұлғаның әкесінің атын анықтайды. Элементтердің мәндері бос орындар мен дефисті қамтуы мүмкін.
7.4.2.4. "Жөнелтушінің телефоны" атрибуты міндетті болып табылады және хабарды жөнелтушінің байланыс телефонын қамтиды. Өз бетінше форматта толтырылады.
7.4.2.5. "Жөнелтушінің e-mail-ы" атрибуты міндетті емес болып табылады және жөнелтушінің электрондық поштасының мекенжайын көрсетеді.
7.4.3. Бастапқы файл туралы мәліметтерді қамтитын Source_File_Info еншілес элементінің сипаттамасы
7.4.3.1. "Бастапқы файлдың сәйкестендіргіші" атрибуты міндетті болып табылады және сәйкестендіру хаттамасы қалыптастырылған бастапқы файлдың сәйкестендіргішін қамтиды.
7.4.3.2. "Файлды алу күні" атрибуты міндетті болып табылады және алушы-салық органы бастапқы файлды нақты алған күнді қамтиды.
7.4.3.3. "Қабылданатын файл бойынша ақпарат типі" атрибуты міндетті болып табылады, бастапқы файл ақпаратының типін анықтауға мүмкіндік береді және КҚ белгілеп алынған мәні бар.
7.4.3.4. "Қателер анықталған құжаттардың саны" атрибуты міндетті болып табылады және сәйкестендіру қателері анықталған бастапқы файлдан алынған құжаттар санын анықтайды.

7.5. Описание реквизитов информационной части файла протокола идентификации registry_documents_info.
Информационная часть файла протокола идентификации состоит из списочного элемента Registry_Document_Info, включающего в себя собственные атрибуты и дочерний списочный элемент Error_Position, содержащий сведения о выявленных ошибках.
7.5.1. Описание собственных атрибутов элемента Registry_Document_Info.
7.5.1.1. Атрибут "Идентификатор документа, в котором обнаружена ошибка идентификации в исходном файле" является обязательным и содержит идентификатор документа, в котором обнаружена ошибка идентификации из исходного файла.
7.5.1.2. Атрибут "Причина возникновения документа" является обязательным и содержит код причины возникновения документа, в котором обнаружена ошибка идентификации из исходного файла.
7.5.1.3. Атрибут "Идентификационный код (номер) продавца" является необязательным и содержит идентификационный код (номер) продавца товара из Раздела 1 заявления (при отсутствии Раздела 3) или налогоплательщика – продавца из Раздела 3 заявления (при его наличии), в котором обнаружена ошибка идентификации.
7.5.1.4. Атрибут "Код страны продавца" является необязательным и содержит код страны продавца из раздела 1 заявления(при отсутствии Раздела 3) или налогоплательщика-продавца из раздела 3 заявления (при его наличии).
7.5.1.5. Атрибут "Идентификационный код (номер) покупателя" является необязательным и содержит идентификационный код (номер) покупателя товара из Раздела 1 заявления.
7.5.1.6. Атрибут "Код страны покупателя" является необязательным и содержит код страны покупателя из раздела 1 заявления.
7.5.1.7. Атрибут "Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе из документа, в котором обнаружена ошибка идентификации.
7.5.1.8. Атрибут "Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе" является обязательным и содержит дату отметки о регистрации заявления в налоговом органе из документа, в котором обнаружена ошибка идентификации.
7.5.2. Описание дочернего элемента Error_Position.
Атрибут "Местоположение ошибочного элемента в XML файле" является обязательным и содержит информацию о позиции ошибочного идентификатора продавцав заявлении (XPath к ошибочному атрибуту). Позиция указывается относительно RegistryDocument.
7.6. Формат представления файла протокола идентификации.
7.6.1. Состав и структура служебной части файла протокола идентификации.
7.6.1.1. Сведения о файле протокола идентификации.

7.5. registry_documents_info сәйкестендіру хаттамасы файлы ақпараттық бөлігі деректемелерінің сипаттамасы.
Сәйкестендіру хаттамасы файлының ақпараттық бөлігі өз атрибутын және Error_Position еншілес тізімдік элементін қамтитын, анықталған қателер туралы мәліметтері бар Registry_Document_Info тізімдік элементінен тұрады.
7.5.1. Registry_Document_Info элементінің өзіндік атрибуттарының сипаттамасы.
7.5.1.1. "Бастапқы файлда сәйкестендіру қатесі анықталған құжатты сәйкестендіргіш" атрибуты міндетті болып табылады және бастапқы файлдан алынған сәйкестендіру қатесі анықталған құжатты сәйкестендіргішті қамтиды.
7.5.1.2. "Құжаттың пайда болу себебі" атрибуты міндетті болып табылады және бастапқы файлдан алынған сәйкестендіру қатесі анықталған құжаттың пайда болу себебінің кодын қамтиды.
7.5.1.3. "Сатушыны сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті емес болып табылады және сәйкестендіру қатесі табылған, өтініштің 1-бөліміндегі (3-бөлім болмаған жағдайда) тауарды сатушыны немесе өтініштің 3-бөліміндегі (ол болған жағдайда) салық төлеуші сатушыны сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
7.5.1.4. "Сатушы елінің коды" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөліміндегі (3-бөлім болмаған кезде) сатушы немесе өтініштің 3-бөліміндегі (ол болған жағдайда) салық төлеуші сатушы елінің кодын қамтиды.
7.5.1.5. "Сатып алушыны сәйкестендіру коды (нөмірі)" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөліміндегі тауарды сатып алушыны сәйкестендіру кодын (нөмірін) қамтиды.
7.5.1.6. "Сатып алушы елінің коды" атрибуты міндетті емес болып табылады және өтініштің 1-бөліміндегі сатып алушы елінің кодын қамтиды.
7.5.1.7. "Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі" атрибуты міндетті болып табылады және сәйкестендіру қатесі табылған құжатта салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің нөмірін қамтиды.
7.5.1.8. "Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің күні" атрибуты міндетті болып табылады және сәйкестендіру қатесі табылған құжатта салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің күнін қамтиды.
7.5.2. Error_Position еншілес элементінің сипаттамасы.
"XML файлдағы қате элементтің орналасқан жері" атрибуты міндетті болып табылады және өтініштегі сатушыны қате сәйкестендіргіштің позициясы туралы ақпаратты қамтиды (қате атрибутқа XPath). Позиция RegistryDocument қатысты көрсетіледі.
7.6. Сәйкестендіру хаттамасы файлын беру форматы.
7.6.1. Сәйкестендіру хаттамасы файлы қызметтік бөлігінің құрамы мен құрылымы.
7.6.1.1. Сәйкестендіру хаттамасы файлы туралы мәліметтер.

Таблица 7.6.1.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор файла
O
Т(20)
file_id
<код страны отправителя><код страны получателя><год><месяц><день><часы><минуты><секунды>, длина атрибута всегда 20 знаков
Тип информации
O
T(1-20)
info_type
<текст>
Принимает значение:
“ТСИД”
Версия формата файла
O
T(1-5)
version
<текст>
Принимает значение: 2.0
7.6.1.2. Сведения об отправителе файла протокола идентификации.
Таблица 7.6.1.2
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Фамилия отправителя
О
T(1-60)
surname
<фамилия>
Имя отправителя
О
Т(1-60)
name
<имя>
Отчество отправителя
Н
Т(0-60)
patronymic
<отчество>
Телефон отправителя
О
Т(1-20)
phone
<номер телефона>
Е-mail отправителя
Н
Т(0-45)
email
<адрес электронной почты>
7.6.1.3. Сведения об исходном файле.
Таблица 7.6.1.3
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор исходного файла
О
Т(20)
file_id
<код страны отправителя><код страны получателя><год> <месяц> <день><часы><минуты><секунды>, длина атрибута всегда 20 знаков
Дата получения файла
О
D
recieve_date
<дата>
Тип информации по принимаемому файлу
O
T(1-20)
info_type
<текст>
Принимает значение: “ТС”
Количество документов, в которых выявлены ошибки идентификации
O
N(1-7)
error_docs_count
<число>
7.6.2. Состав и структура информационной части файла протокола идентификации.
7.6.2.1. Сведения об ошибках идентификации.
Таблица 7.6.2.1
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Идентификатор документа, в котором обнаружена ошибка идентификации, в исходном файле
О
Т(33)
id
Длина атрибута всегда 33 знака
Причина возникновения документа
О
К(1)
version_reason_id
<код> по справочнику ПВД.
Принимает значения:
1 | 2 | 4 | 5 | 6
Идентификационный код (номер) продавца
Н
T(0-50)
id_seller
<текст>
Код страны продавца
Н
К(3)
country_seller
<код> по справочнику ОКСМ
Идентификационный код (номер) покупателя
Н
T(8-14)
id_buyer
<текст>, в случае заполнения минимальная длина атрибута 9 знаков, максимальная длина атрибута 14 знаков
Код страны покупателя
Н
К(3)
country_buyer
<код> по справочнику ОКСМ, в случае заполнения длина атрибута 3 знака
Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе
О
T (1-18)
mark_num
<текст>
Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе
O
D
mark_date
<дата>
7.6.2.2. Сведения о позиции ошибочного идентификатора продавца в заявлении.
Таблица 7.6.2.2
Наименование атрибута
Тип
Формат
Код атрибута
Структура атрибута и дополнительная информация
Местоположение ошибочного элемента в XML файле
О
Т(255)
XPath к ошибочному атрибуту

7.6.1.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Файл сәйкестендіргіші
O
Т(20)
file_id
<жөнелтуші елдің коды><алушы елдің коды><жыл><айы><күн><сағат><минуттар><секундтар>, атрибут ұзындығы әрқашан 20 белгі
Ақпарат типі
O
T(1-20)
info_type
<мәтін>
“КҚСӘЙКЕС” мәнін қабылдайды
Файл форматының нұсқасы
O
T(1-5)
version
<мәтін>
2.0 мәнін қабылдайды
7.6.1.2. Сәйкестендіру хаттамасы файлын жөнелтуші туралы мәліметтер.
7.6.1.2-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Жөнелтушінің тегі
О
T(1-60)
surname
<тегі>
Жөнелтушінің аты
О
Т(1-60)
name
<аты>
Жөнелтушінің әкесінің аты
Н
Т(0-60)
patronymic
<әкесінің аты>
Жөнелтушінің телефоны
О
Т(1-20)
phone
<телефон нөмірі>
Жөнелтушінің Е-mail-ы
Н
Т(0-45)
email
<электрондық пошта мекенжайы>
7.6.1.3. Бастапқы файл туралы мәліметтер.
7.6.1.3-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Бастапқы файлдың сәйкестендіргіші
О
Т(20)
file_id
<жөнелтуші елдің коды><алушы елдің коды><жыл> <айы> <күн><сағат><минуттар><секундтар>, атрибут ұзындығы әрқашан 20 белгі
Файлды алу күні
О
D
recieve_date
<күні>
Қабылданатын файл бойынша ақпарат типі
O
T(1-20)
info_type
<мәтін>
“КҚ” мәнін қабылдайды:
Сәйкестендіру қателері анықталған құжаттардың саны
O
N(1-7)
error_docs_count
<сан>
7.6.2. Сәйкестендіру хаттамасы файлы ақпараттық бөлігінің құрамы мен құрылымы.
7.6.2.1. Сәйкестендіру қателері туралы мәліметтер.
7.6.2.1-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
Бастапқы файлдағы сәйкестендіру қатесі анықталған құжаттың сәйкестендіргіші
О
Т(33)
id
Атрибут ұзындығы әрқашан 33 белгі
Құжаттың пайда болу себебі
О
К(1)
version_reason_id
ҚПС анықтамалығы бойынша <код>.
Мына мәндерді қабылдайды:
1 | 2 | 4 | 5 | 6
Сатушының сәйкестендіру коды (нөмірі)
Н
T(0-50)
id_seller
<мәтін>
Сатушы елінің коды
Н
К(3)
country_seller
ӘЕЖС анықтамалығы бойынша <код>
Сатып алушыны сәйкестендіру коды (нөмірі)
Н
T(8-14)
id_buyer
<мәтін>, толтырылған жағдайда атрибуттың ең аз ұзындығы 9 белгі, атрибуттың ең көп ұзындығы 14 белгі
Сатып алушы елінің коды
Н
К(3)
country_buyer
ӘЕЖС анықтамалығы бойынша <код>, толтырылған жағдайда атрибуттың ұзындығы 3 белгі
Салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің нөмірі
О
T (1-18)
mark_num
<мәтін>
Салық органында өтінішті тіркеу туралы белгінің күні
O
D
mark_date
<күні>
7.6.2.2. Өтініштегі сатушыны қате сәйкестендіргіш позиция туралы мәліметтер
7.6.2.2-кесте
Атрибуттың атауы
Типі
Форматы
Атрибут коды
Атрибут құрылымы және қосымша ақпарат
XML файлдағы қате элементтің орналасқан жері
О
Т(255)
XPath қате атрибутқа

Путь указывается относительно RegistryDocument. Пример: sect_3/@id_seller_3 (продавец из раздела 3)
Приложение № 1
к Требованиям к составу
и структуре информации
в электронном виде о суммах
косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание XSD схемы файла реестра заявлений
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<xs:schema
xmlns:xs=http://www.w3.org/2001/XMLSchema
xmlns=http://ts/doc/registry-documents
targetNamespace=http://ts/doc/registry-documents
elementFormDefault="qualified"
version="2.1">
<xs:element name="declaration_registry" type="DeclarationRegistry"/>
<xs:complexType name="DeclarationRegistry">
<xs:sequence>
<xs:element name="add_info" type="AddInfo"/>
<xs:element name="registry_documents" type="RegistryDocuments"/>
<xs:element name="revoked_documents" type="RevokedDocuments"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="AddInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="common_info" type="CommonInfo"/>
<xs:element name="sender_info" type="SenderInfo"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CommonInfo">
<xs:attribute name="file_id" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="20"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="info_type" use="required" fixed="ТС">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="20"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="version" use="required" fixed="2.1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="registry_docs_count" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:int">
<xs:totalDigits value="7"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="SenderInfo">
<xs:attribute name="surname" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="60"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="name" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="60"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="patronymic">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="60"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="phone" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="20"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="email">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="45"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="RegistryDocuments">
<xs:sequence>
<xs:element name="registry_document" type="RegistryDocument" minOccurs="0" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="RegistryDocumentSection3">
<xs:sequence>

RegistryDocument қатысты жол көрсетіледі. Мысалы: sect_3/@id_seller_3 (3-бөлімдегі сатушы)
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 1 қосымша
Өтініштер тізілімі файлының XSD сызбасының сипаттамасы
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<xs:schema
xmlns:xs=http://www.w3.org/2001/XMLSchema
xmlns=http://ts/doc/registry-documents
targetNamespace=http://ts/doc/registry-documents
elementFormDefault="qualified"
version="2.1">
<xs:element name="declaration_registry" type="DeclarationRegistry"/>
<xs:complexType name="DeclarationRegistry">
<xs:sequence>
<xs:element name="add_info" type="AddInfo"/>
<xs:element name="registry_documents" type="RegistryDocuments"/>
<xs:element name="revoked_documents" type="RevokedDocuments"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="AddInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="common_info" type="CommonInfo"/>
<xs:element name="sender_info" type="SenderInfo"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CommonInfo">
<xs:attribute name="file_id" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="20"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="info_type" use="required" fixed="ТҚ">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="20"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="version" use="required" fixed="2.1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="registry_docs_count" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:int">
<xs:totalDigits value="7"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="SenderInfo">
<xs:attribute name="surname" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="60"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="name" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="60"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="patronymic">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="60"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="phone" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="20"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="email">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="45"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="RegistryDocuments">
<xs:sequence>
<xs:element name="registry_document" type="RegistryDocument" minOccurs="0" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="RegistryDocumentSection3">
<xs:sequence>

<xs:schema xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema" xmlns="http://ts/ref/kgsno" targetNamespace="http://ts/ref/kgsno" elementFormDefault="qualified" version="1.0">
<xs:element name="kgsno" type="kgsno"/>
<xs:complexType name="kgsno">
<xs:sequence>
<xs:element name="inspection_info" type="InspectionInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required" fixed="1.0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="InspectionInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="code" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="250"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="address" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="128"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="phone" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="64"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Приложение № 8
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание XSD схемы файла справочника СОУН
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/soun"
targetNamespace="http://ts/ref/soun"
elementFormDefault="qualified"
version="1.2">
<xs:import namespace="http://www.w3.org/XML/1998/namespace"/>
<xs:element name="soun" type="Soun"/>
<xs:complexType name="Soun">
<xs:sequence>
<xs:element name="inspection_info" type="InspectionInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required" fixed="1.2">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="InspectionInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="code" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="4"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="250"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="psono" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="puch" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="potchdok" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="potch" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="address" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="0"/>
<xs:maxLength value="128"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="phone" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="0"/>
<xs:maxLength value="64"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="start_date" type="xs:date" minOccurs="1"/>
Приложение № 9
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание XSD схемы файла справочника ОКСМ

<xs:schema xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema" xmlns="http://ts/ref/kgsno" targetNamespace="http://ts/ref/kgsno" elementFormDefault="qualified" version="1.0">
<xs:element name="kgsno" type="kgsno"/>
<xs:complexType name="kgsno">
<xs:sequence>
<xs:element name="inspection_info" type="InspectionInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required" fixed="1.0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="InspectionInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="code" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="250"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="address" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="128"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="phone" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="64"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 8 қосымша
СЕБК (салық салушыларды есепке алуға арналған РФ салық органдары белгіленімдері кодтарының анықтамалығы) анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/soun"
targetNamespace="http://ts/ref/soun"
elementFormDefault="qualified"
version="1.2">
<xs:import namespace="http://www.w3.org/XML/1998/namespace"/>
<xs:element name="soun" type="Soun"/>
<xs:complexType name="Soun">
<xs:sequence>
<xs:element name="inspection_info" type="InspectionInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required" fixed="1.2">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="InspectionInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="code" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="4"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="250"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="psono" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="puch" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="potchdok" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="potch" type="xs:boolean" minOccurs="0"/>
<xs:element name="address" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="0"/>
<xs:maxLength value="128"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="phone" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="0"/>
<xs:maxLength value="64"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="start_date" type="xs:date" minOccurs="1"/>
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 9 қосымша
ӘЕЖС анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/oksm"
targetNamespace="http://ts/ref/oksm"
elementFormDefault="qualified"
version="1.2">
<xs:element name="oksm" type="Oksm"/>
<xs:complexType name="Oksm">
<xs:sequence>
<xs:element name="country_info" type="CountryInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CountryInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="ncode" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="lcode_1" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="2"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="lcode_2" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="short_name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="51"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="full_name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="250"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>       </xs:sequence>
Приложение № 10
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание XSD схемы файла справочника ОКЕИ
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/okei"
targetNamespace="http://ts/ref/okei"
elementFormDefault="qualified"
version="1.3">
<xs:element name="okei" type="Okei"/>
<xs:complexType name="Okei">
<xs:sequence>
<xs:element name="unit_info" type="UnitInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="UnitInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="partition">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:integer">
<xs:totalDigits value="2"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="code">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="3"/>
<xs:maxLength value="4"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="full_name">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="100"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="national_symbol" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="45"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="international_symbol" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="25"/>
<xs:minLength value="1"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="national_lcode" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="25"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="international_lcode" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="25"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Приложение № 11
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание XSD схемы файла справочника ОКВ

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/oksm"
targetNamespace="http://ts/ref/oksm"
elementFormDefault="qualified"
version="1.2">
<xs:element name="oksm" type="Oksm"/>
<xs:complexType name="Oksm">
<xs:sequence>
<xs:element name="country_info" type="CountryInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CountryInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="ncode" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="lcode_1" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="2"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="lcode_2" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="short_name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="51"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="full_name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="250"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>       </xs:sequence>
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 10 қосымша
ӨБЖС (өлшем бірліктерінің жалпыресейлік сыныптауышы) анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/okei"
targetNamespace="http://ts/ref/okei"
elementFormDefault="qualified"
version="1.3">
<xs:element name="okei" type="Okei"/>
<xs:complexType name="Okei">
<xs:sequence>
<xs:element name="unit_info" type="UnitInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="UnitInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="partition">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:integer">
<xs:totalDigits value="2"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="code">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="3"/>
<xs:maxLength value="4"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="full_name">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="100"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="national_symbol" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="45"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="international_symbol" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="25"/>
<xs:minLength value="1"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="national_lcode" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="25"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="international_lcode" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="25"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 11 қосымша
ВЖС (валюталардың жалпыресейлік сыныптауышы) анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/okv"
targetNamespace="http://ts/ref/okv"
elementFormDefault="qualified"
version="1.2">
<xs:element name="okv" type="Okv"/>
<xs:complexType name="Okv">
<xs:sequence>
<xs:element name="currency_info" type="CurrencyInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CurrencyInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="ncode" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="lcode" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="100"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="comment" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="255"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Приложение № 12
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание XSD схемы файла справочника ТНВЭД
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema" xmlns="http://ts/ref/tnved" targetNamespace="http://ts/ref/tnved"
elementFormDefault="qualified" version="1.0">
<xs:import namespace="http://www.w3.org/XML/1998/namespace"/>
<xs:element name="tnved" type="Tnved"/>
<xs:complexType name="Tnved">
<xs:sequence>
<xs:element name="version_info" type="VersionInfo" nillable="false"/>
<xs:element name="commodity_info" type="CommodityInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="VersionInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="vs_number" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="vs_date" type="xs:date" minOccurs="1"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CommodityInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="code" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="10"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="300"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="start_date" type="xs:date" minOccurs="1"/>
<xs:element name="expire_date" type="xs:date" minOccurs="0"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Приложение № 13
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание XSD схемы протокола форматно-логического контроля

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema
xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema"
xmlns="http://ts/ref/okv"
targetNamespace="http://ts/ref/okv"
elementFormDefault="qualified"
version="1.2">
<xs:element name="okv" type="Okv"/>
<xs:complexType name="Okv">
<xs:sequence>
<xs:element name="currency_info" type="CurrencyInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CurrencyInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="ncode" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="lcode" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="100"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="comment" minOccurs="0">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="255"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 12 қосымша
СЭҚ ТН анықтамалық файлының XSD сызбасының сипаттамасы
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?>
<xs:schema xmlns:xs="http://www.w3.org/2001/XMLSchema" xmlns="http://ts/ref/tnved" targetNamespace="http://ts/ref/tnved"
elementFormDefault="qualified" version="1.0">
<xs:import namespace="http://www.w3.org/XML/1998/namespace"/>
<xs:element name="tnved" type="Tnved"/>
<xs:complexType name="Tnved">
<xs:sequence>
<xs:element name="version_info" type="VersionInfo" nillable="false"/>
<xs:element name="commodity_info" type="CommodityInfo" minOccurs="1" maxOccurs="unbounded"/>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="version" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="5"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="VersionInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="vs_number" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="vs_date" type="xs:date" minOccurs="1"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
<xs:complexType name="CommodityInfo">
<xs:sequence>
<xs:element name="code" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="10"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="name" minOccurs="1">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="300"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:element>
<xs:element name="start_date" type="xs:date" minOccurs="1"/>
<xs:element name="expire_date" type="xs:date" minOccurs="0"/>
</xs:sequence>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 13 қосымша
Форматты-логикалық бақылау хаттамасы XSD сызбасының сипаттамасы

Пример: contract[@id="123"]/@id_seller_pril (Продавец из приложения №123)
sect_3/@id_buyer_3 (покупатель из раздела 3)
</xs:documentation></xs:annotation>
</xs:element>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="id" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="33"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="version_reason_id" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:int">
<xs:totalDigits value="1"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="id_seller">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="50"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="country_seller">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="id_buyer">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="8"/>
<xs:maxLength value="14"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="country_buyer">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="mark_num" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="18"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="mark_date" type="xs:date" use="required"/>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Приложение № 15
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов, уплаченных
в бюджеты государств – членов
Евразийского экономического союза
Описание проверок форматно-логического контроля для входящих заявлений
№ п/п
Наименование реквизита или объекта проверки
Описание проверки
Код ошибки
Текст ошибки
1
Наименование файла
Проверка структуры наименования файла. Нумерация файлов производится по порядку в рамках одного года и страны получателя. Имена протоколов ФЛК и ИД формируются как Префикс+Наименование проверяемого файла (без изменений)

Мысалы: contract[@id="123"]/@id_seller_pril (№123-қосымшадан сатушы)
sect_3/@id_buyer_3 (3-бөлімнен сатушы)
</xs:documentation></xs:annotation>
</xs:element>
</xs:sequence>
<xs:attribute name="id" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="33"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="version_reason_id" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:int">
<xs:totalDigits value="1"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="id_seller">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:maxLength value="50"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="country_seller">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="id_buyer">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="8"/>
<xs:maxLength value="14"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="country_buyer">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:length value="3"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="mark_num" use="required">
<xs:simpleType>
<xs:restriction base="xs:string">
<xs:minLength value="1"/>
<xs:maxLength value="18"/>
</xs:restriction>
</xs:simpleType>
</xs:attribute>
<xs:attribute name="mark_date" type="xs:date" use="required"/>
</xs:complexType>
</xs:schema>
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 15 қосымша
Кіріс өтініштер үшін форматты-логикалық бақылау тексерулерінің сипаттамасы
№ п/п
Деректеме немесе тексеру объектісінің атауы
Тексеру сипаттамасы
Қате коды
Хабар мәтіні
1
Файл атауы
Файл атауының құрылымын тексеру. Файлдарды нөмірлеу бір жыл және алушы ел шеңберінде рет бойынша жүргізіледі. ФЛБ және СД хаттамаларының аттары тексерілетін файлдың (өзгеріссіз) Префиксі+Атауы ретінде қалыптастырылады.

001
Не соответствует имя файла
2
Структура файла
Проверка файла на соответствие xsd схеме
002
Файл не соответствует утвержденной xsd схеме
3
Количество документов в файле
Указанное количество должно соответствовать фактическому
003
Количество документов в файле не соответствует заявленному
4
Дата формирования документа
Дата не может быть больше даты формирования реестра, указанного в идентификаторе файла. Для РБ, РК, РФ дата не может быть меньше 01.07.2010. Для РА дата не может быть меньше 01.01.2015. Для КР дата не может быть меньше 12.08.2015
004
Дата некорректна
5
Номер заявления, указанный налогоплательщиком
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
6
Дата заявления, указанная налогоплательщиком
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
7
Дата заявления, указанная налогоплательщиком
Для РБ, РК, РФ дата должна быть не больше даты формирования документа и не меньше 01.07.2010. Для РА дата должна быть не больше даты формирования документа и не меньше 01.01.2015. Для КР дата должна быть не больше даты формирования документа и не меньше 12.08.2015
004
Дата некорректна
8
Тип продавца, указанные в Разделе 3 и Приложении заявления
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
9
Тип покупателя, , указанные в Разделе 3 и Приложении заявления
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
10
Идентификационные коды (номера), указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
Проверка на обязательность заполнения, если указаны значения кода страны 051, 112, 398, 417, 643. При person_seller = true идентификатор id_seller может отсутствовать.
009
Не заполнено поле
11
Идентификационные коды (номера), указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
В случае, если указаны значения кода страны 051, 112, 398, 417, 643, проверяется соответствие алгоритмам формирования идентификаторов НП.. Для налогоплательщиков Республики Казахстан в заявлениях, представленных в налоговые органы до 01.01.2013г., может быть указан РНН.
006
Неверное значение идентификатора НП
12
Наименования организаций (ФИО индивидуальных предпринимателей), указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
Проверка на незаполнение пробелами (пустое значение)

001
Файлдың аты сәйкес келмейді
2
Файл құрылымы
Файлды xsd сызбасына сәйкес келуін тексеру
002
Файл бекітілген xsd сызбасына сәйкес келмейді
3
Файлдағы құжаттардың саны
Көрсетілген сан нақты санға сәйкес келуі тиіс
003
Файлдағы құжаттардың саны мәлімделген санға сәйкес келмейді
4
Құжатты қалыптастыру күні
Күні файлды сәйкестендіргіште көрсетілген тізілімді қалыптастыру күнінен артық болуы мүмкін емес. БР, ҚР, РФ үшін күні 01.07.2010 кем болмауы тиіс. АР үшін күні 01.01.2015 кем болмауы тиіс. ҚырғР күні 12.08.2015 кем болмауы тиіс.
004
Күні дұрыс емес
5
Салық төлеуші көрсеткен өтініштің нөмірі
Атрибутты толтыру міндеттілігін тексеру, егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің күні 01.01.2015 күнінен артық немесе оған тең болуы тиіс
009
Жол толтырылмаған
6
Салық төлеуші көрсеткен өтініштің күні
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің күні 01.01.2015 күнінен артық немесе оған тең болса, атрибутты толтыру міндеттілігі тексеріледі
009
Жол толтырылмаған
7
Салық төлеуші көрсеткен өтініштің күні
БР, ҚР, РФ үшін күні құжатты қалыптастыру 01.07.2010 күнінен артық болмауға және кем болмауға тиіс. АР үшін күні құжатты қалыптастыру 01.01.2015 күнінен артық болмауға және кем болмауға тиіс. ҚырғР үшін күні құжатты қалыптастыру 12.08.2015 күнінен артық болмауға және кем болмауға тиіс.
004
Күні дұрыс емес
8
Өтініштің 3-бөлімінде және Қосымшада көрсетілген сатушының типі
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің күні 01.01.2015 артық немесе оған тең болса, атрибутты толтыру міндеттілігі тексеріледі
009
Жол толтырылмаған
9
Өтініштің 3-бөлімінде және Қосымшада көрсетілген сатып алушының типі
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің күні 01.01.2015 артық немесе оған тең болса, атрибутты толтыру міндеттілігі тексеріледі
009
Жол толтырылмаған
10
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген сәйкестендіру кодтары (нөмірлері)
Толтыру міндеттілігін тексеру, егер ел кодының мәндері 051, 112, 398, 417, 643 деп көрсетілсе. person_seller = true болған кезде id_seller сәйкестендіргіші болмуы мүмкін.
009
Жол толтырылмаған
11
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген сәйкестендіру кодтары (нөмірлері),
Егер ел кодының мәндері 051, 112, 398, 417, 643 деп көрсетілген жағдайда, СТ сәйкестендіргіштерін қалыптастыру алгоритмдеріне сәйкес келуі тексеріледі. Қазақстан Республикасының салық төлеушілері үшін салық органдарына 01.01.2013ж дейін берілген өтініштерде СТТН көрсетілуі мүмкін.
006
СТ сәйкестендіргіштің қате мәні
12
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген ұйымдардың атауы (жеке кәсіпкерлердің ТАӘ)
Бос орындар арқылы толтырылмауын тексеру (бос мән)

009
Не заполнено поле
13
Коды стран, указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
Проверка на соответствие справочнику ОКСМ
005
Значение не соответствует справочнику
14
Номера договоров (контрактов), указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
Проверка на незаполнение пробелами (пустое значение)
009
Не заполнено поле
15
Даты договоров (контрактов), указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
Дата должна быть не больше даты формирования реестра, указанного в идентификаторе файла.
004
Дата некорректна
16
Номера спецификаций, указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
Проверка на незаполнение пробелами (пустое значение)
009
Не заполнено поле
17
Даты спецификаций, указанные в Разделах 1, 3 и Приложении заявления
Дата не может быть меньше даты контракта. Дата не может быть больше даты формирования документа
004
Дата некорректна
18
Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе
Дата должна быть не больше даты формирования реестра, указанного в идентификаторе файла
004
Дата некорректна
19
Дата отметки налогового органа об уплате налогов
Для РБ, РК, РФ дата должна быть не больше даты формирования реестра, указанного в идентификаторе файла, и не меньше 01.07.2010. Для РА дата должна быть не больше даты формирования реестра, указанного в идентификаторе файла, и не меньше 01.01.2015. Для КР дата должна быть не больше даты формирования реестра, указанного в идентификаторе файла, и не меньше 12.08.2015
004
Дата некорректна
20
ФИО инспектора
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
21
НДС в сумме (уплачен)
Проверяется сумма налога НДС по товарным строкам, округленная до целых единиц (математическое правило), с суммой, указанной в данном атрибуте
010
Сумма НДС не равна рассчитанной
22
Акцизы в сумме (уплачены)
Проверяется сумма налога Акцизы по товарным строкам, округленная до целых единиц (математическое правило), с суммой, указанной в данном атрибуте
011
Сумма Акциза не равна рассчитанной
23
Номер товара в документе по порядку
Проверка на порядок нумерации. Проверка отсутствует, если в атрибуте "Причина возникновения документа" указан код "5" или "6"
012
Нарушена нумерация товарных строк
24
Наименование товара
Проверка на незаполнение пробелами (пустое значение)
009
Не заполнено поле
25
Код товара ТНВЭД
В случае заполнения кода ТН ВЭД ЕАЭС, проверка на наличие в справочнике ТН ВЭД ЕАЭС. Дата принятия товара на учет должна входить в период действия кода
005
Значение не соответствует справочнику
26
Единица измерения товара
Проверка на наличие кода единицы измерения в справочнике ОКЕИ или равенство значению FFFF
005
Значение не соответствует справочнику
27
Единица измерения товара
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
28
Количество товара
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
29
Код валюты
Проверка на наличие кода валюты в справочнике ОКВ
005
Значение не соответствует справочнику
30
Серия, номер транспортного (товаросопроводительного) документа
Проверка на незаполнение пробелами (пустое значение)
009
Не заполнено поле
31
Дата транспортного (товаросопроводительного) документа
Дата должна быть не больше даты формирования реестра, указанного в идентификаторе файла
004
Дата некорректна
32
Номер счета-фактуры
Проверка на незаполнение пробелами (пустое значение)
009
Не заполнено поле
33
Дата счета-фактуры
Дата должна быть не больше даты формирования документа
004
Дата некорректна
34
Дата принятия на учет товара

009
Жол толтырылмаған
13
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген елдің коды
ӘЕЖС анықтамалығына сәйкес келуін тексеру
005
Мән анықтамалыққа сәйкес келмейді
14
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген шарттардың (келісімшарттардың) нөмірлері
Бос орындар арқылы толтырылмауын тексеру (бос мән)
009
Жол толтырылмаған
15
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген шарттардың (келісімшарттардың) күндері
Күні файлды сәйкестендіргіште көрсетілген тізілімді қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс.
004
Күні дұрыс емес
16
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген ерекшеліктер нөмірі
Бос орындар арқылы толтырылмауын тексеру (бос мән)
009
Жол толтырылмаған
17
Өтініштің 1, 3-бөлімдерінде және Қосымшада көрсетілген ерекшеліктер күні
Күні келісімшарт күнінен кем болмауы тиіс. Күні құжатты қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс.
004
Күні дұрыс емес
18
Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні
Күні файлды сәйкестендіргіште көрсетілген тізілімді қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс
004
Күні дұрыс емес
19
Инспектордың Т.А.Ә.
БР, ҚР, РФ үшін күні файлды сәйкестендіргіште көрсетілген тізілімді қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс және 01.07.2010 күнінен кем болмауы тиіс. АР үшін күні файлды сәйкестендіргіште көрсетілген тізілімді қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс және 01.01.2015 күнінен кем болмауы тиіс. ҚырғР үшін күні файлды сәйкестендіргіште көрсетілген тізілімді қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс және 12.08.2015 күнінен кем болмауы тиіс
004
Күні дұрыс емес
20
Инспектордың Т.А.Ә.
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні 01.01.2015 күнінен артық немесе тең болса, атрибутты толтыру міндеттілігі тексеріледі
009
Жол толтырылмаған
21
Сомадағы ҚҚС (төленген)
Бүтін бірліктерге дейін (математикалық қағида) дөңгелектелген тауар жолдары бойынша ҚҚС салығының сомасы осы атрибутта көрсетілген сомамен тексеріледі
010
ҚҚС сомасы есептелгенге тең емес
22
Сомадағы акциздер (төленген)
Бүтін бірліктерге дейін (математикалық қағида) дөңгелектелген тауар жолдары бойынша Акциз салығының сомасы осы атрибутта көрсетілген сомамен тексеріледі
011
Акциз сомасы есептелгенге тең емес
23
Реті бойынша құжаттағы тауардың нөмірі
Нөмірлеу тәртібін тексеру. Тексеру жоқ, егер "Құжаттың пайда болу себебі" атрибутында "5" немесе "6" коды көрсетілсе
012
Тауар жолдарының нөмірленуі бұзылған
24
Тауардың атауы
Бос орындар арқылы толтырылмауын тексеру (бос мән)
009
Жол толтырылмаған
25
СЭҚ ТН тауар коды
ЕАЭО СЭҚ ТН коды толтырылған жағдайда, ЕАЭО СЭҚ ТН анықтамалығының бар-жоғын тексеріледі. Тауарды есепке алуды қабылдау күні кодтың қолданылу кезеңіне кіруге тиіс.
005
Мән анықтамалыққа сәйкес келмейді
26
Тауардың өлшем бірлігі
ӨБЖС анықтамалығында өлшем бірлік кодының бар-жоғын немесе FFFF мәніне тең болуын тексеру
005
Мән анықтамалыққа сәйкес келмейді
27
Тауардың өлшем бірлігі
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің күні 01.01.2015 күнінен артық немесе тең болса, атрибутты толтыру міндеттілігі тексеріледі
009
Жол толтырылмаған
28
Тауардың саны
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің күні 01.01.2015 күнінен артық немесе тең болса, атрибутты толтыру міндеттілігі тексеріледі
009
Жол толтырылмаған
29
Валютаның коды
ВЖС анықтамалығындағы валюта кодының бар-жоғын тексеру
005
Мән анықтамалыққа сәйкес келмейді
30
Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың сериясы, нөмірі
Бос орындар арқылы толтырылмауын тексеру (бос мән)
009
Жол толтырылмаған
31
Көліктік (тауарға ілеспе) құжаттардың күні
Күні файлды сәйкестендіргіште көрсетілген тізілімді қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс
004
Күні дұрыс емес
32
Шот-фактураның нөмірі
Бос орындар арқылы толтырылмауын тексеру (бос мән)
009
Жол толтырылмаған
33
Шот-фактураның күні
Күні құжатты қалыптастыру күнінен артық болмауы тиіс
004
Күні дұрыс емес
34
Тауарды есепке алуға қабылдау күні

Для РБ, РК, РФ дата должна быть не больше даты формирования документа и не меньше 01.07.2010. Для РА дата должна быть не больше даты формирования документа и не меньше 01.01.2015. Для КР дата должна быть не больше даты формирования документа и не меньше 12.08.2015
004
Дата некорректна
35
Налоговая база (акцизы)
Проверка на заполнение, если заполнен атрибут "Ставка акциза твердая" или "Ставка акциза адвалорная"
013
Отсутствует взаимосвязанный атрибут
36
Ставка налога (акцизы) твердые (специфические). Ставка налога (акцизы) адвалорные
Проверяется заполнение только одного из значений в случае, если заполнен атрибут "Налоговая база (акцизы)"
016
По акцизу должен быть один вид ставки
37
Налоговая база НДС (итого)
Проверка на обязательность заполнения атрибута, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
009
Не заполнено поле
38
Налоговая база НДС (итого)
При наличии заполненного атрибута, проверяется сумма налоговой базы НДС по товарным строкам, с суммой, указанной в данном атрибуте
021
Сумма налоговой базы НДС не равна рассчитанной
39
Сумма налогов Акцизов (итого)
Проверяется сумма налогов Акцизов по товарным строкам, округленная до целых единиц (математическое правило), с суммой, указанной в данном атрибуте, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
020
Сумма налогов Акцизов не равна рассчитанной
40
Сумма налогов НДС (итого)
Проверяется сумма налогов НДС по товарным строкам, округленная до целых единиц (математическое правило), с суммой, указанной в данном атрибуте, если дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе больше или равна дате 01.01.2015
022
Сумма налогов НДС не равна рассчитанной
41
Идентификатор отзываемого заявления в отзыве заявления
Проверяется наличие отзываемого заявления в числе ранее принятых заявлений
014
Отзываемое заявление отсутсвует
42
Идентификатор, номер и дата отметки о регистрации отозванного заявления (source_id, source_mark_num, source_mark_date) в новом заявлении
Проверка наличия принятого заявления с указанными реквизитами
027
Отсутствует отзываемое заявление
43
Элемент price_increasing
Проверка на наличие элемента, если в атрибуте "Причина возникновения документа" указан код "5"
017
Отсутствует взаимосвязанный элемент
44
Идентификаторы ранее представленного заявления в заявлении с ПВД = 5
Проверка наличия неотозванного заявления, по которому увеличивается цена товара. Проверка по атрибутам pi_source_id, pi_mark_num и pi_mark_date

БР, ҚР, РФ үшін күні құжатты қалыптастыру күнінен артық болмауы және 01.07.2010 күнінен кем болмауы тиіс. АР үшін күні құжатты қалыптастыру күнінен артық болмауы және 01.01.2015 күнінен кем болмауы тиіс. ҚырғР үшін күні құжатты қалыптастыру күнінен артық болмауы және 12.08.2015 күнінен кем болмауы тиіс
004
Күні дұрыс емес
35
Салықтық база (акциздер)
Егер "Акциз мөлшерлемесі қатаң бекітілген" немесе "Акциз мөлшерлемесі адвалорлы" атрибуттары толтырылса, толтырылуы тексеріледі
013
Өзара байланысты атрибуттар жоқ
36
Салық мөлшерлемесі (акциздер) тұрақты (ерекше). Салық мөлшерлемесі (акциздер) адвалорлы
Егер "Салықтық база (акциздер)" атрибуты толтырылса, мәндердің біреуінің ғана толтырылуы тексеріледі.
016
Акциз бойынша мөлшерлеменің бір түрі болуы тиіс
37
ҚҚС салықтық базасы (жиынтығы)
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні 01.01.2015 күнінен артық немесе оған тең болса, атрибутты толтыру міндеттілігін тексеру
009
Жол толтырылмаған
38
ҚҚС салықтық базасы (жиынтығы)
Толтырылған атрибут болған кезде, тауар жолдары бойынша ҚҚС салық базасының сомасы осы атрибутта көрсетілген сомамен тексеріледі
021
ҚҚС салық базасының сомасы есептелгенге тең емес
39
Акциздер салықтарының сомасы (жиынтығы)
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні 01.01.2015 күнінен артық немесе оған тең болса, бүтін бірліктерге дейін (математикалық қағида) дөңгелектелген тауар жолдары бойынша Акциздер салықтарының сомасы осы атрибутта көрсетілген сомамен тексеріледі
020
Акциз салықтарының сомасы есептелгенге тең емес
40
ҚҚС салықтарының сомасы (жиынтығы)
Егер өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні 01.01.2015 күнінен артық немесе оған тең болса, бүтін бірліктерге дейін (математикалық қағида) дөңгелектелген тауар жолдары бойынша ҚҚС салықтарының сомасы осы атрибутта көрсетілген сомамен тексеріледі
022
ҚҚС салықтарының сомасы есептелгенге тең емес
41
Өтінішті кері қайтарып алудағы кері қайтарылатын өтініштің сәйкестендіргіші
Кері қайтарылатын өтініштің бұрын қабылданған өтініштердің ішінде бар-жоғы тексеріледі
014
Кері қайтарылатын өтініш жоқ
42
Жаңа өтініштегі кері қайтарылған өтінішті тіркеу туралы белгіні сәйкестендіргіш, оның нөмірі және күні (source_id, source_mark_num, source_mark_date)
Көрсетілген деректемелері ьар қабылданған өтініштің бар-жоғын тексеру
027
Кері қайтарылатын өтініш жоқ
43
price_increasing элементі
Егер "Құжаттың пайда болу себебі" атрибутында "5" коды көрсетілсе, элементтің бар-жоғын тексеру
017
Өзара байланысты элементтер жоқ
44
Бұрын берілген өтініштің ҚПС бар өтініште сәйкестендіргіш = 5
Ол бойынша тауар бағасы ұлғаятын кері қайтарылмаған өтініштің бар-жоғын тексеру. pi_source_id, pi_mark_num и pi_mark_date атрибуттары бойынша тексеру

018
Для увеличения цены нет исходного заявления
45
Номер товарной строки и код ТНВЭД в заявлении с ПВД = 5
Проверка наличия товарных строк в ранее представленном заявлении и равенства в них кода ТН ВЭД ЕАЭС (при наличии кода)
019
Для увеличения цены нет исходной товарной строки
46
Номер товарной строки и код ТНВЭД ЕАЭС в заявлении с ПВД = 6
Проверка наличия товарных строк в ранее принятом и отозванном заявлении и равенства в них кода ТН ВЭД ЕАЭС (при наличии кода). Проверяется при наличии атрибута source_id.
026
Для частичного возврата нет исходной товарной строки
47
Причина возникновения документа

018
Бағаны ұлғайту үшін бастапқы өтініш жоқ
45
ҚПС бар өтініште СЭҚ ТН тауар жолы мен коды нөмірі= 5
ЕАЭО СЭҚ ТН (код болған жағдайда) бұрын берілген өтініште тауар жолдарының бар-жоғын және ондағы кодтың тең болуын тексеру
019
Бағаны ұлғайту үшін бастапқы тауар жолы жоқ
46
ҚПС бар өтініште ЕАЭО СЭҚ ТН тауар жолы мен коды нөмірі = 6
ЕАЭО СЭҚ ТН (код болған жағдайда) бұрын берілген өтініште тауар жолдарының бар-жоғын және ондағы кодтың тең болуын тексеру. source_id атрибуты болған кезде тексеріледі
026
Ішінара қайтару үшін бастапқы тауар жолы жоқ
47
Құжаттың пайда болу себебі

Атрибут "ПВД" со значением "2" допустим для заявлений, у которых дата отметки о регистрации в налоговом органе меньше или равна 05.10.2012
023
ПВД некорректна
48
Номер и дата отметки о регистрации в налоговом органе предыдущего заявления в новом заявлении
Проверка на обязательность заполнения, если в атрибуте "Причина возникновения документа" указан код "4"
или "6"
028
Отсутствуют реквизиты предыдущего заявления
49

"2" мәні бар "ҚПС" атрибуты салық органында тіркеу туралы белгінің күні 05.10.2012 күнінен кем немесе тең өтініштер үшін қолданылады
023
ҚПС дұрыс емес
48
Жаңа өтініште бұған дейінгі өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі мен күні
Егер "Құжаттың пайда болу себебі" атрибутында "4" немесе "6" кодтары көрсетілсе, толтыру міндеттілігі тексеріледі
028
Бұған дейінгі өтініштің деректемелері жоқ
49

В заявлении с ПВД = 4 или 6 нет реквизитов отозванного заявления
Не должно быть принятого и неотозванного заявления с реквизитами предыдущего заявления
029
Не указан отзыв предыдущего заявления
50
Код страны продавца в Разделе 3 (при отсутствии Раздела 3 – в Разделе 1)
Если признак “tipe” = 0 или 1, то код страны продавца должен быть равен коду страны, получившей реестр заявлений
030
Неверен код страны продавца
Приложение № 16
к Требованиям к составу и структуре
информации в электронном виде
о суммах косвенных налогов,
уплаченных в бюджеты
государств – членов
Евразийского экономического союза
Правила, применяемые при формировании и обработке информации
1. Формирование и обработка реестра заявлений.
1.1. При формировании реестров заявлений должна обеспечиваться уникальность идентификаторов документов в каждом реестре.
1.2. При обработке значений реквизитов "Количество товаров" и "Налоговая база" считать, что нулевое значение не является пустым.
1.3. При обработке реестров и выявлении ошибок с кодомами 001, 002 и 003 файлы реестров заявлений считаются не принятыми полностью. Таким образом, ошибки с кодами 001, 002 и 003 являются критическими.
В случае выявления при обработке файлов критических ошибок налоговый орган – отправитель обязан принять все меры по устранению выявленных ошибок и прислать новый файл. При этом наименование (нумерация) файла должно соответствовать наименованию ранее не принятого файла.
2. Формирование и обработка реестров запросов.
реестр запросов не должен включать более одного запроса типа "1" на одно и тоже заявление.
При формировании запросов типа "2" или "3" указываются реквизиты заявления в электронном виде.
При поиске заявлений в ответ на поступивший запрос применяются следующие правила:
идентификационный код (номер) продавца, указанный в запросе, должен соответствовать идентификационному коду (номеру) продавца, указанному в Разделе1 заявления (в случае отсутствия Раздела 3) или идентификационному коду (номеру) продавца, указанному в Разделе 3 заявления (в случае его наличия);
код страны продавца, указанный в запросе, должен соответствовать коду страны продавца, указанному в Разделе1 заявления (в случае отсутствия Раздела 3) или коду страны продавца, указанному в Разделе 3 заявления (в случае его наличия);
идентификационный код (номер) покупателя, указанный в запросе, должен соответствовать идентификационному коду (номеру) покупателя, указанному в Разделе1 заявления;
код страны покупателя, указанный в запросе, должен соответствовать коду страны покупателя, указанному в Разделе1 заявления;
номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанный в запросе, должен соответствовать номеру отметки о регистрации заявления, указанному в Разделе 2 заявления;
дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе, указанная в запросе, должна соответствовать дате отметки о регистрации заявления, указанной в Разделе 2 заявления.
На каждый запрос из реестра запросов должен быть направлен ответ в виде уведомления (в составе реестра уведомлений).
Порядок обработки запроса:

ҚПС бар өтініште = 4 немесе 6 кері қайтарылған өтініштің деректемелері жоқ
Бұған дейінгі өтініштің деректемелері бар қабылданған және кері қайтарылған өтініш болмауы тиіс
029
Бұған дейінгі өтініштің кері қайтарып алынуы көрсетілмеген
50
3-бөлімде (3-бөлім болмаған кезде 1-бөлімде) сатушы елдің коды
Егер “tipe” белгісі = 0 немесе 1 болса, онда сатушы елдің коды өтініштер тізілімін алған елдің кодына тең болуы тиіс
030
Сатушы елдің коды бұрыс
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
бюджеттеріне төленген жанама
салықтардың сомалары туралы
электрондық түрдегі ақпараттың
құрамы мен құрылымына
қойылатын талаптарға
№ 16 қосымша
Ақпаратты қалыптастыру және өңдеу кезінде қолданылатын қағидалар
1. Өтініштер тізілімін қалыптастыру және өңдеу.
1.1. Өтініштер тізілімін қалыптастыру кезінде әрбір тізілімде құжаттар сәйкестендіргіштерінің бірегейлігі қамтамасыз етілуі тиіс.
1.2. "Тауарлар саны" және "Салықтық база" деректемелерінің мәндерін өңдеу кезінде нөлдік мән бос емес деп саналсын.
1.3. Тізілімдерді өңдеу және 001, 002 және 003 коды бар қателерді анықтау кезінде өтініштер тізілімдерінің файлдары толық қабылданбаған болып саналады. Осылайша, 001, 002 және 003 кодтары бар қателер сыни болып табылады.
Файлдарды өңдеу кезінде сыни қателер анықталған жағдайда жіберуші салық органы анықталған қателерді жою бойынша барлық шараларды қабылдауға және жаңа файлды жіберуге міндетті. Бұл ретте файлдың атауы (нөмірленуі) бұрын қабылданбаған файлдың атауына сәйкес келуі тиіс.
2. Сұрау салулар тізілімдерін қалыптастыру және өңдеу.
2.1. сұрау салулар тізілімі сол бір өтінішке "1" типіндегі біреуден көп сұрау салуды қамтымауы тиіс.
2.2. "2" немесе "3" типіндегі сұрау салуларды қалыптастыру кезінде электрондық түрдегі өтініштердің деректемелері көрсетіледі.
Келіп түскен сұрау салуға жауап ретіндегі өтінішті іздеу кезінде мынадай қағидалар қолданылады:
сұрау салуда көрсетілген сатушының сәйкестендіру коды (нөмірі) өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген (3-бөлім болмаған жағдайда) сатушының сәйкестендіру кодына (нөміріне) немесе өтініштің
3-бөлімінде көрсетілген (бар болған жағдайда) сатушының сәйкестендіру кодына (нөміріне) сәйкес келуге тиіс;
сұрау салуда көрсетілген сатушы елдің коды өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген (3-бөлім болмаған жағдайда) сатушы елдің кодына немесе өтініштің 3-бөлімінде көрсетілген (бар болған жағдайда) сатушы елдің кодына сәйкес келуге тиіс;
сұрау салуда көрсетілген сатып алушының сәйкестендіру коды (нөмірі) өтініштің 1-бөлімінде көрсетілген сатып алушының сәйкестендіру кодына (нөміріне) сәйкес келуі тиіс;
сұрау салуда көрсетілген сатып алушы елдің коды өтініштің
1-бөлімінде көрсетілген сатып алушы елдің кодына сәйкес келуге тиіс;
сұрау салуда көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөміріне сәйкес келуге тиіс;
сұрау салуда көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні өтініштің 2-бөлімінде көрсетілген өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күніне сәйкес келуге тиіс.
2.3. Сұрау салулар тізілімдеріндегі әрбір сұрау салуға хабарлама түрінде (хабарламалар тізілімінің құрамында) жауап жіберілуі тиісті.
2.4. Сұрау салуды өңдеу тәртібі:

2.5.1. Проверка корректности запроса
При некорректном запросе – уведомление о некорректности запроса (тип уведомления = 2). Условия некорректности:
Если атрибут "request_id" не уникален. Примечание в уведомлении: "Идентификатор запроса не уникален".
Если атрибут "country_seller" не равен коду страны отправителя. Примечание в уведомлении: "Ошибка в коде страны продавца".
Если атрибут "country_buyer" не равен коду страны получателя. Примечание в уведомлении: "Ошибка в коде страны покупателя".
Если атрибут "country_seller" = 112, 398 или 643 и атрибут "mark_date" меньше 01.07.2010. Примечание в уведомлении: "Дата регистрации заявления меньше 01.07.2010".
Если атрибут "country_seller" = 051 и атрибут "mark_date" меньше 02.01.2015. Примечание в уведомлении: "Дата регистрации заявления меньше 02.01.2015".
Если атрибут "country_seller" = 417 и атрибут "mark_date" меньше 12.08.2015. Примечание в уведомлении: "Дата регистрации заявления меньше 12.08.2015".
Если атрибут "request_type" = 2, 3 и атрибут "comment" отсутствует или пустой. Примечание в уведомлении: "Не заполнено Примечание".
Если атрибут “request_type” = 2, найденное заявление представлено по ТКС с ЭП и "mark_date" > 01.01.2015. Примечание в уведомлении: "заявление представлено только в электронном виде по ТКС".
Если (“request_type” = 2 или 3) и найденное заявление не отправлялось. Примечание в уведомлении: "заявление в электронном виде ещҰ не отправлялось".
Если (“request_type” = 2 или 3) и найденное заявление отправлялось, но не принято по ФЛК. Примечание в уведомлении: "заявление в электронном виде с Ид = _______ не принято по ФЛК".
2.5.2. Поиск заявления.
Если заявление не найдено, автоматически формируется уведомление об отсутствии заявления (тип уведомления = 1). Примечание в уведомлении: "заявление с указанными в запросе реквизитами не найдено" (заполняется автоматически).
Если заявление найдено:
2.5.3. Анализ и подготовка ответа по найденному заявлению (тип уведомления = 3).
2.5.3.1. Тип запроса = 1.
Если заявление с отказом в отметке об уплате налога – уведомление с примечанием "По заявлению был отказ в отметке об уплате налога".
Если заявление не отправлено налоговым органом-отправителем – уведомление с примечанием "заявление с ИД = <Идентификатор документа> не отправлено".
Если заявление отправлено налоговым органом-отправителем, но не получен протокол ФЛК от налогового органа-получателя заявления – уведомление с примечанием "заявление с ИД = <Идентификатор документа> отправлено <Дата отправки>".
Если заявление не принято налоговым органом-получателем из-за ошибок ФЛК – уведомление с примечанием "заявление с Ид = <Идентификатор документа> не принято по ФЛК".
Если заявление принято налоговым органом-получателем – уведомление с примечанием "заявление с ИД = <Идентификатор документа> отправлено <Дата отправки> и принято".
Если заявление отозвано без представления заявления взамен – уведомление с примечанием "заявление с ИД = <Идентификатор документа> отозвано <Дата отзыва> по причине <Наименование по Справочнику причин отзыва заявлений>".
Если по заявлению аннулирована отметка об уплате налога, а заявления "взамен" ещҰ нет – уведомление с примечаием "По заявлению <дата> аннулирована отметка об уплате налога".
Если заявление заменено, уведомление с примечанием "Взамен заявления с ИД = <Идентификатор документа> представлено заявление с регистрационным номером <Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе > от <Дата отметки о регистрации заявления в налоговом органе >".

2.5.1. Сұрау салудың дұрыстығын тексеру
Қате сұрау салу кезінде – сұрау салудың қателігі туралы хабарлау (хабарлау типі = 2). Қателіктің шарты:
Егер "request_id" атрибуты бірегей болмаса. Хабарламадағы ескертпе: "Сұрау салу сәйкестендіргіші бірегей емес".
Егер "country_seller" атрибуты жөнелтуші елдің кодына тең емес. Хабарламадағы ескертпе: "Сатушы елінің кодында қате бар".
Егер "country_buyer" атрибуты алушы елдің кодына тең емес. Хабарламадағы ескертпе: "Сатып алушы елдің кодында қате бар".
Егер "country_seller" атрибуты = 112, 398 немесе 643 болса және "mark_date" атрибуты 01.07.2010-нан төмен болса. Хабарламадағы ескертпе: "Өтінішті тіркеу күні 01.07.2010-нан төмен".
Егер "country_seller" атрибуты = 051 болса және "mark_date" атрибуты 02.01.2015-тен төмен болса. Хабарламадағы ескертпе: "Өтінішті тіркеу күні 02.01.2015-тен төмен".
Егер "country_seller" атрибуты = 417 болса және "mark_date" атрибуты 12.08.2015-тен төмен болса. Хабарламадағы ескертпе: "Өтінішті тіркеу күні 12.08.2015-тен төмен".
Егер "request_type" атрибуты = 2, 3 болса және "comment" атрибуты болмаса немесе бос болса. Хабарламадағы ескертпе: "Ескертпе толтырылмаған".
Егер "request_type" атрибуты = 2 болса, табылған өтініш ЭҚ (электрондық қолтаңбамен) ТКС бойынша ұсынылса және "mark_date" > 01.01.2015 болса. Хабарламадағы ескертпе: "өтініш ТКС бойынша электрондық түрде ғана ұсынылған".
Егер ("request_type" = 2 немесе 3) болса және табылған өтініш жіберілмеген. Хабарламадағы ескертпе: "өтініш электрондық түрде әлі жіберілмеген".
Егер ("request_type" = 2 немесе 3) болса және табылған өтініш жіберілген, бірақ ФЛБ (форматты-логикалық бақылау) бойынша қабылданбаған. Хабарламадағы ескертпе: "өтініш электрондық түрде ҚС-нен (құжаттың сәйкестендіргішінен) = _______ ФЛБ бойынша қабылданбаған".
2.5.2. Өтінішті іздеу.
Егер өтініш табылмаса, өтініштің жоқтығы туралы хабарлама автоматты түрде қалыптастырылады (хабарламаның типі = 1). Хабарламадағы ескертпе: "сұрау салуда көрсетілген деректемелері бар өтініш табылмады" (автоматты түрде толтырылады).
Егер өтініш табылмаған болса:
2.5.3. Табылған өтініш бойынша талдау және жауап дайындау (хабарлама типі = 3).
2.5.3.1. Сұрау салудың типі = 1.
Егер салықтың төленгені туралы белгі қоюдан бас тартуы бар өтініш болса – "Өтініш бойынша салықтың төленгені туралы белгі қоюдан бас тартылды" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер өтінішті жөнелтуші салық органы жібермесе – "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініш жіберілген жоқ" деген ескертпесі бар хабарлама".
Егер өтінішті жіберуші-салық органы жіберсе, бірақ өтінішті алушы-салық органынан ФЛБ хаттамасы алынбаған болса – "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініш <Жіберілген күні> жіберілді" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер ФЛБ қателеріне байланысты алушы-салық органы өтінішті қабылдамаса – "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініш ФЛБ бойынша қабылданған жоқ" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер өтінішті алушы-салық органы қабылдаса – "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініш <Жіберілу күні> жіберілді және қабылданды" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер өтініш орнына өтініш ұсынбай кері қайтарылса – "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініш <Өтініштерді кері қайтару себептерінің анықтамалығы бойынша атауы> себебі бойынша <Кері қайтару күні> кері қайтарылды" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер өтініш бойынша салық төлеу туралы белгі жойылса, ал "орнына" өтініш әлі жоқ болса – "<күні> өтініш бойынша салық төлеу туралы белгі жойылды" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер өтініш ауыстырылса, "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініштің орнына <Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің қойылған күні> <Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі> тіркеу нөмірі бар өтініш ұсынылды" деген ескертпесі бар хабарлама.

2.5.3.2. Тип запроса = 2 или 3.
Если заявление отозвано без представления заявления взамен – уведомление с примечанием "заявление с ИД = <Идентификатор документа> отозвано <Дата отзыва> по причине <Наименование по Справочнику причин отзыва заявлений>".
Если по заявлению аннулирована отметка об уплате налога,
а заявления "взамен" ещҰ нет – уведомление с примечаием
"По заявлению <дата> аннулирована отметка об уплате налога".
Если заявление заменено, уведомление с примечанием "Взамен заявления с ИД = <Идентификатор документа> представлено заявление с регистрационным номером <Номер отметки о регистрации заявления в налоговом органе > от <Дата отметки о регистрации заявления
в налоговом органе >".
Если заявление актуально и принято налоговым органом-получателем – запрос направляется инспектору для анализа и подготовки ответа.

2.5.3.2. Сұрау салудың типі = 2 немесе 3-ке тең.
Егер өтініш орнына өтініш ұсынылмай кері қайтарылып алынса – "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініш <Өтініштерді кері қайтару себептерінің анықтамалығы бойынша атауы> себебі бойынша <Кері қайтару күні> кері қайтарылды" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер өтініш бойынша салық төлеу туралы белгі жойылса, ал "орнына" өтініш әлі жоқ болса – "Өтініш бойынша <күні> салық төлеу туралы белгі жойылды" деген ескертпесі бар хабарлама.
Егер өтініш ауыстырылса, "ҚС = <Құжаттың сәйкестендіргіші> бар өтініштің орнына салық органында <Өтінішті салық органында тіркеу туралы қойылған күн> <Өтінішті салық органында тіркеу туралы белгінің нөмірі> тіркеу нөмірі бар өтініш ұсынылды" деген ескертпесі бар.
Егер өзекті болса және оны салық орны қабылдаса – талдау және жауап дайындау үшін сұрау салу инспекторға жіберіледі.