О внесении изменения в форму отчета уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 января 2020 года № 7
Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в форму отчета уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2014 г. № 222, изменение согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Протокола о внесении изменений в Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (2), подписанного 1 октября 2019 г., но не ранее чем по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 января 2020 г. № 7
ИЗМЕНЕНИЕ,
вносимое в форму отчета уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин
Форму отчета уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 декабря 2014 г. № 222
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 января 2020 г. № 7)
(форма)
ОТЧЕТ
(наименование уполномоченного органа государства – члена Евразийского экономического союза)
о зачислении и распределении сумм ввозных таможенных пошлин
за "_____" ____________ 20___ г.
Наименование показателя
Сумма
за день
с начала года
1
2
3
Раздел 1. В национальной валюте государства-члена
1. Суммы ввозных таможенных пошлин, зачисленные на единый счет уполномоченного органа государства-члена
2. Суммы исполненных уполномоченным органом государства-члена в отчетном дне зачетов в счет уплаты ввозных таможенных пошлин – всего
в том числе:
2.1. авансовых платежей
2.2. вывозных таможенных пошлин, налогов и сборов, а также иных платежей
3. Суммы ввозных таможенных пошлин, зачтенные в отчетном дне в счет погашения задолженности
4. Суммы ввозных таможенных пошлин, зачтенные в текущем дне в счет погашения задолженности
5. Суммы ввозных таможенных пошлин, возвращенные в отчетном дне
6. Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие возврату в текущем дне

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер уәкілетті органының кедендік әкелу баждары сомаларын есептеу мен бөлу туралы есеп нысанына өзгеріс енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 7 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 222 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер уәкілетті органының кедендік әкелу баждары сомаларын есептеу мен бөлу туралы есеп нысанына өзгеріс енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 қазанда қол қойылған 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттама (2) күшіне енген күннен бастап, бірақ осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№ 7 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер уәкілетті органының кедендік әкелу баждары сомаларын есептеу мен бөлу туралы есеп нысанына енгізілетін ӨЗГЕРІС
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер уәкілетті органының кедендік әкелу баждары сомаларын есептеу мен бөлу туралы есеп нысаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2014 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 222 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№ 7 шешімінің редакциясында)
(нысан)
ЕСЕП _____________________________________________________________________________ (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер уәкілетті органының атауы)
кедендік әкелу баждары сомаларын есептеу мен бөлу туралы
20___ ж. " " ___________ үшін
Көрсеткіштің атауы
Сомасы
бір күнгі
жыл басынан бері
1
2
3
1-бөлім. Мүше мемлекеттің ұлттық валютасында
1. Мүше мемлекет уәкілетті органының бірыңғай есепшотына есептелген кедендік әкелу бажының сомасы
2. Мүше мемлекет уәкілетті органының есептік күні орындаған кедендік әкелу бажын төлеу есебіне есептелген сома – барлығы
соның ішінде:
2.1. аванстық төлемдер
2.2. кедендік әкелу бажы,салықтар мен алымдар, сондай-ақ басқа да төлемдер
3. Есептік күні берешекті төлеу есебіне есептелген кедендік әкелу бажының сомасы
4. Ағымдағы күні берешекті төлеу есебіне есептелген кедендік әкелу бажының сомасы
5. Есептік күні қайтарылған кедендік әкелу бажының сомасы
6. Ағымдағы күні қайтаруға жататын кедендік әкелу бажының сомасы

7. Суммы возврата ввозных таможенных пошлин, не принятые национальным (центральным) банком государства-члена к исполнению в отчетном дне
8. Суммы ввозных таможенных пошлин, подлежащие распределению между государствами-членами, – всего
в том числе:
8.1. в бюджет Республики Армения
8.2. в бюджет Республики Беларусь
8.3. в бюджет Республики Казахстан
8.4. в бюджет Кыргызской Республики
8.5. в бюджет Российской Федерации
9. Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисленные на счета в иностранной валюте других государств-членов, – всего
в том числе*:
9.1. Республики Армения
9.2. Республики Беларусь
9.3. Республики Казахстан
9.4. Кыргызской Республики
9.5. Российской Федерации
10. Суммы поступлений в бюджет государства-члена доходов от распределения ввозных таможенных пошлин, перечисленные с единого счета уполномоченного органа этого государства-члена
11. Суммы распределенных ввозных таможенных пошлин, перечисление которых на счета в иностранной валюте других государств-членов приостановлено, – всего
в том числе*:
11.1. Республики Армения
11.2. Республики Беларусь
11.3. Республики Казахстан
11.4. Кыргызской Республики
11.5. Российской Федерации
Раздел 2. В национальных валютах других государств-членов*
12. Суммы поступлений на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена:
12.1. от Республики Армения, драм – всего
в том числе:
12.1.1. доходы от распределения ввозных таможенных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.1.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
12.2. от Республики Беларусь, белорусский рубль – всего
в том числе:
12.2.1. доходы от распределения ввозных таможенных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.2.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
12.3. от Республики Казахстан, тенге – всего
в том числе:
12.3.1. доходы от распределения ввозных таможенных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.3.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
12.4. от Кыргызской Республики, сом – всего
в том числе:

7. Мүше мемлекеттің ұлттық (орталық) банкі есептік күні орындауға қабылдамаған кедендік әкелу бажын қайтару сомасы
8. Мүше мемлекеттер арасында бөлуге жататын кедендік әкелу бажының сомасы – барлығы
соның ішінде:
8.1. Армения Республикасының бюджетіне
8.2. Беларусь Республикасының бюджетіне
8.3. Қазақстан Республикасының бюджетіне
8.4. Қырғыз Республикасының бюджетіне
8.5. Ресей Федерациясының бюджетіне
9. Басқа мүше мемлекеттердің шетелдік валютадағы есепшоттарына аударылған кедендік әкелу баждарының бөлінген сомасы - барлығы
соның ішінде*:
9.1. Армения Республикасы
9.2. Беларусь Республикасы
9.3. Қазақстан Республикасы
9.4. Қырғыз Республикасы
9.5. Ресей Федерациясы
10. Мүше мемлекет уәкілетті органының бірыңғай есепшотынан аударылған кедендік әкелу баждарын бөлуден түскен табыстан осы мүше мемлекеттің бюджетіне түскен сома
11. Басқа мүше мемлекеттердің шетелдік валютадағы есепшоттарына аудару тоқтатылған кедендік әкелу баждарының бөлінген сомасы – барлығы
соның ішінде*:
11.1. Армения Республикасы
11.2. Беларусь Республикасы
11.3. Қазақстан Республикасы
11.4. Қырғыз Республикасы
11.5. Ресей Федерациясы
2-бөлім. Басқа мүше мемлекеттердің ұлттық валютасында*
12. Мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен сома:
12.1. Армения Республикасынан, драм – барлығы
соның ішінде:
12.1.1. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен кедендік әкелу баждарын бөлуден түскен табыс
12.1.2. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен, Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін проценттер сомасы
12.2. Беларусь Республикасынан, беларусь рублі – барлығы
соның ішінде:
12.2.1. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшотына түскен кедендік әкелу баждарын бөлуден түскен табыс
12.2.2. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен, Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін проценттер сомасы
12.3. Қазақстан Республикасынан, теңге – барлығы
соның ішінде:
12.3.1. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен кедендік әкелу баждарын бөлуден түскен табыс
12.3.2. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен, Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін проценттер сомасы
12.4. Қырғыз Республикасынан, сом – барлығы
соның ішінде:

12.4.1. доходы от распределения ввозных таможенных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.4.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
12.5. от Российской Федерации, российский рубль – всего
в том числе:
12.5.1. доходы от распределения ввозных таможенных пошлин, поступившие на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена
12.5.2. сумма поступивших на счета в иностранной валюте уполномоченного органа государства-члена процентов за просрочку при нарушении исполнения требований, предусмотренных Протоколом**
Дата предыдущего отчета
"__"__________20__г.
Руководитель уполномоченного
органа государства-члена (уполномоченное лицо)
______________________
(подпись)
_______________________
(Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель
______________________
(Ф.И.О.)
_______________________
(номер телефона)
______________
*Не заполняется в отношении государства-члена, уполномоченным органом которого подготовлен отчет.
**Протокол о порядке зачисления и распределения сумм ввозных таможенных пошлин (иных пошлин, налогов и сборов, имеющих эквивалентное действие), их перечисления в доход бюджетов государств-членов (приложение № 5 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года).".

12.4.1. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен кедендік әкелу баждарын бөлуден түскен табыс
12.4.2. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен, Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін проценттер сомасы
12.5. Ресей Федерациясынан, ресей рублі - барлығы
соның ішінде:
12.5.1. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен кедендік әкелу баждарын бөлуден түскен табыс
12.5.2. мүше мемлекет уәкілетті органының шетелдік валютадағы есепшоттарына түскен, Хаттамада** көзделген талаптардың орындалуы бұзылған кезде өтіп кеткен мерзім үшін проценттер сомасы
Алдыңғы есептің күні "___"_______________20__ ж.
Мүше мемлекет уәкілетті
органының басшысы _____________________ ____________
(уәкілетті тұлға) (қолы) (Т.А.Ә.)
Жауапты орындаушы ________________ ________________
(Т.А.Ә.) (телефон нөмірі)
________________
* уәкілетті органы есепті әзірлеген мүше мемлекетке қатысты толтырылмайды
** Кедендік әкелу баждарын (қолданысы баламалы өзге де баждарды, салықтар мен алымдарды) есесптеу мен бөлу, оларды мүше мемлекеттер бюджетінің кірісіне аудару тәртібі туралы хаттама (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 5 қосымша).".