О справочнике видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2020 года № 13
В соответствии со статьей 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
функции оператора в отношении справочника выполняются Евразийской экономической комиссией;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере применения ветеринарно-санитарных мер.

Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлар түрлерінің анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 13 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабына және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегіақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттықөзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлар түрлерінің анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2. Анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
анықтамалық осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
анықтамалыққа қатысты оператор функцияларын Еуразиялық экономикалық комиссия орындайды;
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану саласындағы ортақ процестерді іске асырған кезде анықтамалықтың кодтық белгіленімдерін пайдалану міндетті болып табылады деп белгіленсін.

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 20 января 2020 г. № 13
СПРАВОЧНИК
видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров
I. Детализированные сведения из справочника
Код вида товара
Наименование вида товара
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
Код государства – члена Евразийского экономического союза, в котором применяется ограничение
Примечание

4. Осы Шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 20 қаңтардағы
№ 13 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлар түрлерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтың егжей-тегжейлі мәліметтері
Тауар түрінің коды
Тауар түрінің атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар коды
Шектеу қолданылатын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды
Ескертпе

00001
Лошади, ослы, мулы и лошаки живые
0101
00002
Крупный рогатый скот живой
0102
00003
Свиньи живые
0103
00004
Овцы и козы живые
0104
00005
Домашняя птица живая, то есть куры домашние (Gallus domesticus), утки, гуси, индейки и цесарки
0105
00006
Живые животные прочие
0106
00007
Мясо крупного рогатого скота, свежее или охлажденное
0201
00008
Мясо крупного рогатого скота, замороженное
0202
00009
Свинина свежая, охлажденная или замороженная
0203
00010
Баранина или козлятина свежая, охлажденная или замороженная
0204
00011
Мясо лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежее, охлажденное или замороженное
020500
00012
Пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец, коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие, охлажденные или замороженные
0206
00013
Мясо и пищевые субпродукты домашней птицы, указанной в товарной позиции 0105 ТН ВЭД ЕАЭС, свежие, охлажденные или замороженные
0207
00014
Прочие мясо и пищевые мясные субпродукты, свежие, охлажденные или замороженные
0208
00015
Свиной жир, отделенный от тощего мяса, и жир домашней птицы, не вытопленные или не извлеченные другим способом, свежие, охлажденные, замороженные, соленые*, в рассоле*, сушеные* или копченые
0209
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00016
Мясо и пищевые мясные субпродукты, соленые*, в рассоле*, сушеные* или копченые*; пищевая мука из мяса или мясных субпродуктов*
0210
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00017
Живая рыба
0301
00018
Рыба свежая или охлажденная, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304 ТН ВЭД ЕАЭС
0302
00019
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и мяса рыбы товарной позиции 0304 ТН ВЭД ЕАЭС
0303
00020
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые
0304
00021
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу*
0305
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00022
Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные*, соленые* или в рассоле*; ракообразные копченые*, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; ракообразные в панцире, сваренные на пару* или в кипящей воде*, охлажденные или неохлажденные, мороженые, сушеные*, соленые* или в рассоле*; мука тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу*

00001
Жылқы, есек және қашырлар, тірі
0101
00002
Тірі ірі қара мал
0102
00003
Тірі шошқа
0103
00004
Тірі қой-ешкі
0104
00005
Тірі үй құзы, яғни үй тауықтары (Gallus domesticus), үйрек, қаз, күркетауық және мысыртауық
0105
00006
Өзге тірі жануарлар
0106
00007
Ірі қара мал еті, жаңа сойылған немесе тоңазытылған
0201
00008
Ірі қара мал еті, мұздатылған
0202
00009
Жаңа сойылған шошқа еті, тоңазытылған немесе мұздатылған
0203
00010
Жаңа сойылған қой еті немесе ешкі еті, тоңазытылған немесе мұздатылған
0204
00011
Жылқы, есек немесе қашыр еті, жаңа сойылған, тоңазытылған немесе мұздатылған
020500
00012
Ірі қара малдың, шошқалардың, қойлардың, ешкілердің, жылқылардың, есектердің немесе қашырлардың тағамдық қосалқы өнімдері, жаңа сойылған, тоңазытылған немесе мұздатылған
0206
00013
Үй құсының ЕАЭО СЭҚ ТН 0105 тауар позициясында көрсетілген еті мен тағамдық қосалқы өнімдері, жаңа сойылған, тоңазытылған немесе мұздатылған
0207
00014
Өзге де ет және тағамдық еттің қосалқы өнімдері, жаңа сойылған, тоңазытылған немесе мұздатылған
0208
00015
Арық еттен сылынып алынған шошқа тоң майы мен үй құсының тоң майы, шыжғырылмаған немесе басқа тәсілмен алынбаған, жас, тоңазытылған, мұздатылған, тұздалған*, тұздық судағы*, кептірілген* немесе ысталған
0209
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00016
Тұздалған*, тұздық судағы*, кептірілген* немесе ысталған* ет және тағамдық қосымша ет өнімдері; еттен немесе қосымша ет өнімдерінен жасалған тағамдық ұн*
0210
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00017
Тірі балық
0301
00018
ЕАЭО СЭҚ ТН 0304 тауар позициясының балық етін және балық сүбесін қоспағанда, жаңа ұсталған немесе мұздатылған балық
0302
00019
ЕАЭО СЭҚ ТН 0304 тауар позициясының балық етін және балық сүбесін қоспағанда, мұздатылған балық
0303
00020
Жаңа ұсталған, тоңазытылған немесе мұздатылған балық сүбесі (балық фаршын қоса алғанда) және өзге балық еті
0304
00021
Кептірілген, тұздалған және тұздықтағы балық; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылулық өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған қақталған балық; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған балық ұны және балық түйіршіктері *
0305
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00022
Тірі, жаңа ұсталған, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген*, тұздалған* немесе тұздықтағы* бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ шаян тәрізділер; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ қақталған* шаян тәрізділер; бумен* немесе қайнаған суда* пісірілген, суытылған немесе суытылмаған, мұздатылған, кептірілген*, тұздалған* немесе тұздықтағы* бақалшақтағы шаян тәрізділер; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған шаян тәрізділер ұны және түйіршіктері *

0306
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00023
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные*, соленые* или в рассоле*; моллюски копченые*, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения*; мука тонкого и грубого помола и гранулы из моллюсков, пригодные для употребления в пищу*
0307
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00024
Водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные*, соленые* или в рассоле*; водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, копченые*, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения*; мука тонкого и грубого помола и гранулы из водных беспозвоночных, кроме ракообразных и моллюсков, пригодные для употребления в пищу*
0308
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00025
Молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ
0401
00026
Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других подслащивающих веществ*
0402
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00027
Пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт, кефир и прочие ферментированные или сквашенные молоко и сливки, сгущенные или несгущенные, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, с вкусо-ароматическими добавками или без них, с добавлением или без добавления фруктов, орехов или какао*
0403
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00028
Молочная сыворотка, сгущенная или несгущенная, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ; продукты из натуральных компонентов молока, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, в другом месте не поименованные или не включенные*
0404
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00029
Сливочное масло и прочие жиры и масла, изготовленные из молока; молочные пасты*
0405
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00030
Сыры и творог*
0406
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00031
Яйца птиц в скорлупе, свежие, консервированные* или вареные*
0407
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00032
Яйца птиц без скорлупы и яичные желтки, свежие, сушеные, сваренные на пару* или в кипящей воде*, формованные*, замороженные или консервированные другим способом*, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ

0306
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00023
Тірі, жаңа ұсталған, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген*, тұздалған* немесе тұздықтағы*; бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ қақталған* ұлулар; қақтау* процесі кезінде не оған дейін жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған ұлулар ұны және түйіршіктері*
0307
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00024
Тірі, жаңа ұсталған, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген*, тұздалған* немесе тұздықтағы* шаян тәрізділер мен ұлудан басқа су омыртқасыздары; қақталған*, қақтау* процесі кезінде не оған дейін жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған шаян тәрізділер мен ұлудан басқа су омыртқасыздары; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған шаян тәрізділер мен пен ұлудан басқа су омыртқасыздарының ұны және түйіршіктері*
0308
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00025
Қоюлатылмаған және қант немесе өзге тәттілендіретін зат қосылмаған сүт және қаймақ
0401
00026
Қоюлатылмаған және қант немесе өзге тәттілендіретін зат қосылмаған сүт және қаймақ *
0402
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00027
Қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант және басқа тәттілендіретін заттар, дәмдік– хош иістік қоспалар қосылған немесе қосылмаған, жеміс, жаңғақ немесе какао қосылған немесе қосылмаған майсу, шайқалған сүт және қаймақ, йогурт, айран және басқа ферменттелген және ашытылған сүт және қаймақ*
0403
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00028
Қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған сүт іріткісі; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған қант немесе басқа тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған табиғи сүттің құрама бөліктерінен жасалған өнімдер*
0404
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00029
Сүттен жасалған сары май мен өзге майлар; сүт пасталары*
0405
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00030
Ірімшік және сүзбе*
0406
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00031
Қабықтағы, жас, консервіленген* немесе піскен* құс жұмыртқасы
0407
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00032
Қабығы жоқ құс жұмыртқалары және жаңа пісірілген, кептірілген, буға* немесе қайнаған суда* пісірілген, пішімделген,* мұздатылған немесе басқа тәсілмен* консервіленген қант және өзге тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған жұмыртқа сарыуыздары

0408
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00033
Мед натуральный
0409000000
00034
Пищевые продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
0410000000
00035
Щетина свиная или кабанья; барсучий или прочий волос, используемый для производства щеточных изделий; их отходы
0502
00036
Кишки, пузыри и желудки животных (кроме рыбьих), целые и в кусках, свежие, охлажденные, замороженные, соленые, в рассоле, сушеные или копченые
0504000000
00037
Шкурки и прочие части птиц с перьями или пухом, перья и части перьев (с подрезанными или неподрезанными краями) и пух, очищенные, дезинфицированные или обработанные для хранения, но не подвергнутые дальнейшей обработке; порошок и отходы перьев и их частей
0505
00038
Кости и роговой стержень, необработанные, обезжиренные, подвергнутые первичной обработке (без придания формы), обработанные кислотой или дежелатинизированные; порошок и отходы этих продуктов
0506
00039
Слоновая кость, панцири черепах, ус китовый и щетина из китового уса, рога, оленьи рога, копыта, ногти, когти и клювы, необработанные или подвергнутые первичной обработке, но без придания формы; порошок и отходы этих продуктов
0507
00040
Амбра серая, струя бобровая, циветта и мускус; шпанки; желчь, в том числе сухая; железы и прочие продукты животного происхождения, используемые в производстве фармацевтических продуктов, свежие, охлажденные мороженые или обработанные иным способом для кратковременного хранения
0510000000
00041
Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные; павшие животные группы 01 ТН ВЭД ЕАЭС или 03 ТН ВЭД ЕАЭС, непригодные для употребления в пищу
0511
00042
Конский волос и его отходы, в том числе в виде полотна на подложке или без нее
0511998592

0408
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00033
Табиғи бал
0409000000
00034
Басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған жануар текті тағамдық өнімдер
0410000000
00035
Шошқаның немесе қабанның қылы; щетка бұйымдарын өндіру үшін пайдаланылатын борсықтың немесе өзге де қылдар; олардың қалдықтары
0502
00036
Жануарлардың (балықтікінен өзге) бүтін немесе бөлшектелген, жас, тоңазытылған, мұздатылған, тұздалған, тұздық судағы, кептірілген немесе сүрленген ішектері, көпіршіктері және асқазандары
0504000000
00037
Қауырсындарымен немесе түбіттерімен бірге құстардың терілері мен өзге де бөліктері, тазаланған, дезинфекцияланған немесе сақтау үшін өңделген, бірақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған қауырсындар мен қауырсындардың бөліктері (шеттері кесілген немесе кесілмеген) және түбіттері; қауырсындар мен олардың бөліктерінің ұнтағы немесе оның қалдықтары
0505
00038
Өңделмеген, майсыздандырылған, бастапқы өңдеуге ұшыраған (пішін берілместен), қышқылмен өңделген немесе желатинсізделген сүйектер және мүйіздің өзектері; осы өнімдердің ұнтағы және қалдықтары
0506
00039
Өңделмеген немесе бірінші өңдеуге ұшыраған (пішін берместен) піл сүйегі, тасбақалардың сауыттары, кит мұрты және кит мұртының қылы, мүйіздер, бұғы мүйіздері, тұяқтар, тырнақтар, аяқ тырнақтары мен тұмсықтары; осы өнімдердің ұнтақтары мен қалдықтары
0507
00040
Жас, тоңазытылған, мұздатылған, немесе қысқа мерзімге сақтау үшін өзге де тәсілмен өңделген сұр амбра, камшаттың тобылғысы, циветта мен мускус; алагүліктер; өт, оның ішінде құрғағы; фармацевтикалық өнімдерді өндіруде пайдаланатын бездер мен жануарлардан алынған өзге де өнімдер
0510000000
00041
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жануарлардан алынатын өнімдер; тамаққа пайдалану үшін жарамсыз ЕАЭО СЭҚ ТН 01 немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 03-топтарындағы өлген жануарлар
0511
00042
Аттың қылы және оның қалдықтары, соның ішінде астары бар немесе онсыз мата түрінде
0511998592

00043
Охотничьи трофеи, чучела, в том числе прошедшие таксидермическую обработку или законсервированные
из 0511, из 9601, из 9705000000
00044
Овощи бобовые
0713 10 900 1, 0713 50 000 0
при декларировании использования в ветеринарии, включая использование в корме для животных
00045
Пшеница твердая (только фуражное зерно)
из 1001190000
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)

00043
Аңшылардың олжасы, тұлыптар, соның ішінде таксидермиялық өңдеуден өткен немесе консервіленген
0511-ден,
9601-ден,
9705000000-ден
00044
Бұршақ тұқымдас көкөністер
0713 10 900 1, 0713 50 000 0
жануарларға арналған жем-шөпте пайдалануды қоса алғанда, ветеринарияда пайдалануды декларациялаған кезде
00045
Қатты бидай (тек жем-шөптік дән)
1001190000-ден
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)

00052
Мука тонкого и грубого помола из семян или плодов масличных культур (кроме семян горчицы), используемые для кормления животных
из 1208
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00053
Растения и их части (включая семена и плоды), используемые в инсектицидных или аналогичных целях, или в ветеринарии, свежие или сушеные, целые или измельченные, дробленые или молотые
из 1211
KZ, RU
при декларировании использования в ветеринарии, включая использование в корме для животных; KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)

00052
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын, майлы дақылдардың (қыша тұқымынан басқа) тұқымдарынан немесе жемістерінен ұсақ және ірі тартылған ұн
1208-ден
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00053
Инсектицидтік немесе осыған ұқсас мақсаттарда
немесе ветеринарияда пайдаланылатын, жас немесе кептiрiлген, тұтас немесе ұнтақталған, ұсақталған немесе жармаланған өсімдiктep мен олардың бөлiктерi (тұқымдары мен жемiстерiн қоса алғанда)
1211-ден
KZ, RU
жануарларға арналған жем-шөпте пайдалануды қоса алғанда, ветеринарияда пайдалануды декларациялаған кезде;
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)

00054
Прочие (Перга, цветочная пыльца)
из 1212999500
00055
Солома и мякина зерновых, необработанная, измельченная или неизмельченная, размолотая или неразмолотая, прессованная или в виде гранул
1213000000
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00056
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, гранулированные или негранулированные
1214
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00057
Прочие (Прополис)
из 1301900000
00058
Жир свиной (включая лярд) и жир домашней птицы, кроме жира товарной позиции 0209 ТН ВЭД ЕАЭС или 1503 ТН ВЭД ЕАЭС
1501
00059
Жир крупного рогатого скота, овец или коз, кроме жира товарной позиции 1503 ТН ВЭД ЕАЭС
1502
00060
Лярд-стеарин, лярд-ойль, олеостеарин, олео-ойль и животное масло, неэмульгированные или несмешанные, или не приготовленный каким-либо иным способом
150300
00061
Жиры, масла и их фракции, из рыбы или морских млекопитающих, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
1504
00062
Жиропот и жировые вещества, получаемые из него (включая ланолин)
150500
00063
Прочие жиры и масла животные и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
1506000000
00064
Жиры и масла животные и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке
151610
00065
Жиры и масла растительные и их фракции
151620
KZ, RU
при декларировании использования в ветеринарии, включая использование в корме для животных; KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00066
Животные или растительные жиры и масла и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516 ТН ВЭД ЕАЭС; не пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров или масел или фракций различных жиров или масел группы 15 ТН ВЭД ЕАЭС, в другом месте не поименованные или не включенные

00054
Өзгелері (Балтозаң, гүл тозаңы)
1212999500-ден
00055
Дәндi дақылдардың өңделмеген, майдаланған немесе майдаланбаған,жармаланған немесе жармаланбаған, нығыздалған немесе түйіршік түріндегi сабаны мен топаны
1213000000
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00056
Түйіршіктелген немесе түйіршіктелмеген тарна,
жапырақты қызылша (мангольд), жем-шөптік тамыржемiстілер, шөп, жоңышқа, беде, эспарцет, жем-шөптік қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыған ұқсас жем-шөптік өнімдер
1214
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00057
Өзгелері (Прополис)
1301900000-ден
00058
ЕАЭО СЭҚ ТН 0209 немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 1503 тауар позициясындағы тоң майдан өзге, шошқаның тоң майы (қорытылған шошқа майын қоса алғанда) және үй құсының тоң майы
1501
00059
ЕАЭО СЭҚ ТН 1503 тауар позициясындағы тоң майдан өзге, ірі қара малдың, қойдың немесе ешкінің тоң майы
1502
00060
Эмульгацияланбаған немесе қоспасы жоқ, немесе қандай да бір басқа тәсілмен дайындалмаған лярд– стеарин, лярд– ойль, олео– ойль және жануарлардың майы лярд– стеарин және олеостеарин
150300
00061
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық кұрамы өзгермеген балықтың немесе теңіз сүтқоректілерінің тоң майлары, майлары және олардың фракциялары
1504
00062
Шайыр және одан алынған тоң майлы заттар (ланолинді қоса алғанда)
150500
00063
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де тоң майлар және жануарлардың майлары және олардың фракциялары
1506000000
00064
Толық немесе жартылай гидрогенделген, қайта этерификацияланған, кері этерификацияланған немесе элаидацияланған, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары
151610
00065
Өсімдік тоң майлары мен майлар және олардың фракциялары
151620
KZ, RU
жануарларға арналған жем-шөпте пайдалануды қоса алғанда, ветеринарияда пайдалануды декларациялаған кезде;
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00066
ЕАЭО СЭҚ ТН 1516 тауар позициясындағы өнімдерден басқа, піскен, тотықтандырылған, сусыздандырылған, сульфурленген, ауада үрлеумен тотықтандырылған, вакуумда немесе инертті газда қыздыру жолмен полимераздалған немесе басқа тәсілмен химиялық түрлендірілген жануарлардың немесе өсімдіктердің тоң майлары мен майлары және олардың фракциялары; ЕАЭО СЭҚ ТН 15-тобындағы жануарлардың немесе өсімдіктердің тоң майлары мен майларынан немесе әртүрлі тоң майлардың немесе майлардың фракцияларынан алынатын, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген, тамаққа пайдалануға жарамайтын қоспалар немесе дайын өнімдер

151800
при декларировании использования в ветеринарии, включая использование в корме для животных
00067
Кормовые добавки
из 1518 00, из 2102, из 2309, из 2936, из 3002, из 3203 00, из 3302, из 3504 00, из 3507, из 3808, из 3824
00068
Воск пчелиный и воски других насекомых и спермацет, окрашенные или неокрашенные, рафинированные или нерафинированные
152190
00069
Колбасы и аналогичные продукты из мяса, мясных субпродуктов или крови; готовые пищевые продукты, изготовленные на их основе*
160100
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00070
Готовые или консервированные продукты из мяса, мясных субпродуктов или крови прочие*
1602
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00071
Экстракты и соки из мяса, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных
160300
00072
Готовая или консервированная рыба; икра осетровых и ее заменители, изготовленные из икринок рыбы*

151800
жануарларға арналған жем-шөпте пайдалануды қоса алғанда, ветеринарияда пайдалануды декларациялаған кезде
00067
Жем-шөп қоспалары
1518 00-ден, 2102-ден, 2309-дан, 2936-дан, 3002-ден, 3203 00-ден, 3302-ден, 3504 00-ден, 3507-ден, 3808-ден, 3824-тен
00068
Боялған немесе боялмаған, тазартылған немесе тазартылмаған ара балауызы мен басқа да жәндіктердің балауыздары және спермацет
152190
00069
Шұжықтар және еттен, қосымша ет өнімдерінен немесе қаннан жасалған соған ұқсас өнімдер; солардың негізінде әзірленген дайын тамақ өнімдері*
160100
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00070
Еттен, қосымша ет өнімдерінен немесе қаннан жасалған дайын немесе консервіленген өзге өнімдер*
1602
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00071
Еттен, балықтан немесе шаян тәрізділерден, ұлулардан немесе басқа да су омыртқасыздардан алынатын сығындылар немесе шырындар
160300
00072
Дайын немесе консервіленген балық; бекіре уылдырықтары мен оның балық уылдырықтарынан жасалған алмастырғыштары *

1604
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00073
Готовые или консервированные ракообразные, моллюски и прочие водные беспозвоночные*
1605
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00074
Готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, не содержащие молочного жира или содержащие менее 1,5 мас.% молочного жира, кроме пищевых продуктов в виде порошка из сырья товарных позиций 0401 – 0404
ТН ВЭД ЕАЭС*,**
из 1901909100
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; "**" перечень мер регулирования в отношении таких товаров не определен

1604
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00073
Дайын немесе консервіленген шаян тәрізділер, ұлулар немесе басқа да су омыртқасыздары*
1605
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі
00074
ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан жасалған ұнтақ түріндегі тамақ өнімдерінен басқа, ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан жасалған, құрамында сүт тоң майы жоқ немесе құрамындағы сүт тоң майы 1,5 мас.% аз тайын тамақ өнімдері*,**
1901909100-ден
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
"**" мұндай тауарларға қатысты реттеу шараларының тізбесі айқындалмаған

00075
Готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, содержащие
1,5 мас.% молочного жира или более, кроме пищевых продуктов в виде порошка из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, в других позициях
ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные в них*,**
из 1901909900
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; "**" перечень мер регулирования в отношении таких товаров не определен
00076
Макаронные изделия с начинкой, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке или приготовленные другим способом, с содержанием рыбы, ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных, колбасы, мяса, мясных субпродуктов, крови или продуктов группы 04 ТН ВЭД ЕАЭС, или любой комбинации этих продуктов*
из 190220
KZ, RU
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; RU, KZ: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810); KZ, RU: готовая пищевая продукция, не содержащая сырые мясные компоненты или содержащая в своем составе менее половины (50%) другого переработанного продукта животного происхождения, при условии, что такая продукция надежно упакована или запечатана в чистые емкости и может храниться при комнатной температуре или в процессе производства была доведена до полной готовности или была термически обработана целиком и полностью до полного изменения естественных свойств сырого продукта
00077
Злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, с содержанием рыбы, ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных, колбасы, мяса, мясных субпродуктов, крови или продуктов группы 04 ТН ВЭД ЕАЭС, или любой комбинации этих продуктов*
из 190420
KZ, RU
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810); KZ, RU: готовая пищевая продукция, не содержащая сырые мясные компоненты или содержащая в своем составе менее половины (50%) другого переработанного продукта животного происхождения, при условии, что такая продукция надежно упакована или запечатана в чистые емкости и может храниться при комнатной температуре или в процессе производства была доведена до полной готовности или была термически обработана целиком и полностью до полного изменения естественных свойств сырого продукта

00075
ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан жасалған ұнтақ түріндегі тамақ өнімдерінен басқа, ЕАЭО СЭҚ ТН басқа позицияларында аталмаған немесе оларға қосылмаған, ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан жасалған, құрамындағы сүт тоң майы 1,5 мас.% немесе одан көп тайын тамақ өнімдері*,**
1901909900-ден
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
"**" мұндай тауарларға қатысты реттеу шараларының тізбесі айқындалмаған
00076
Жылытып өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған немесе басқа тәсілмен дайындалған, ішінде салмасы бар, құрамында балық, шаян тәрізділер, ұлулар немесе өзге де су омыртқасыздары, шұжық, ет, қосалқы ет өнімдері, қан немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 04-тобының өнімдері, немесе осы өнімдердің кез келген комбинациясы бар макарон өнімдері*
190220-дан
KZ, RU
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
RU, KZ: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес);
KZ, RU: құрамында шикі ет компоненттері жоқ немесе құрамындағы жануарлардан алынған басқа өңделген өнім жартысынан (50%) аз дайын тамақ өнімдері, бұл ретте мұндай өнімнің сенімді қапталуы немесе таза ыдыстарға салынуы және бөлме температурасында сақтауға болуы немесе өндіріс процесінде толық дайын күйге дейін жеткізілуі немесе тұтастай және шикі өнімнің табиғи қасиеттері толық өзгергенге дейін толығымен термиялық өңделуі шарт
00077
Дән түріндегі немесе ұлпа немесе өзге тәсілмен өңделген дән түріндегі, алдын ала пісірілген немесе өзге тәсілмен дайындалған, құрамында балық, шаян тәрізділер, ұлулар немесе өзге де су омыртқасыздары, шұжық, ет, қосалқы ет өнімдері, қан немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 04-тобының өнімдері, немесе осы өнімдердің кез келген комбинациясы бар астық тұқымдастар (жүгері дәнінен басқа) *
190420-дан
KZ, RU
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес);
KZ, RU: құрамында шикі ет компоненттері жоқ немесе құрамындағы жануарлардан алынған басқа өңделген өнім жартысынан (50%) аз дайын тамақ өнімдері, бұл ретте мұндай өнімнің сенімді қапталуы немесе таза ыдыстарға салынуы және бөлме температурасында сақтауға болуы немесе өндіріс процесінде толық дайын күйге дейін жеткізілуі немесе тұтастай және шикі өнімнің табиғи қасиеттері толық өзгергенге дейін толығымен термиялық өңделуі шарт

00078
Продукты переработки овощей, фруктов, орехов или прочих частей растений и их смеси, с содержанием колбасы*, мяса*, мясных субпродуктов*, крови*, рыбы* или ракообразных*, моллюсков* или прочих водных беспозвоночных*, или продуктов группы 04 ТН ВЭД ЕАЭС*, или любой комбинации этих продуктов*
из 20
KZ, RU
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810); KZ, RU: готовая пищевая продукция, не содержащая сырые мясные компоненты или содержащая в своем составе менее половины (50%) другого переработанного продукта животного происхождения, при условии, что такая продукция надежно упакована или запечатана в чистые емкости и может храниться при комнатной температуре или в процессе производства была доведена до полной готовности или была термически обработана целиком и полностью до полного изменения естественных свойств сырого продукта
00079
Дрожжи неактивные; прочие мертвые одноклеточные микроорганизмы, используемые для кормления животных
из 210220
KZ, RU

00078
Көкөністердің, жемістердің, жаңғақтардың немесе өсімдіктердің өзге бөліктерінің құрамында шұжық*, ет*, қосалқы ет өнімдері*, қан*, балық* немесе шаян тәрізділер*, ұлулар* немесе өзге де су омыртқасыздары*, немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 04-тобының өнімдері*, немесе осы өнімдердің кез келген комбинациясы* бар өнімдері және олардың қоспалары
20-дан
KZ, RU
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес);
KZ, RU: құрамында шикі ет компоненттері жоқ немесе құрамындағы жануарлардан алынған басқа өңделген өнім жартысынан (50%) аз дайын тамақ өнімдері, бұл ретте мұндай өнімнің сенімді қапталуы немесе таза ыдыстарға салынуы және бөлме температурасында сақтауға болуы немесе өндіріс процесінде толық дайын күйге дейін жеткізілуі немесе тұтастай және шикі өнімнің табиғи қасиеттері толық өзгергенге дейін толығымен термиялық өңделуі шарт
00079
Активті емес ашытқылар; жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өзге де жансыз бір клеткалы микроағзалар
210220-дан
KZ, RU
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;

товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00080
Супы и бульоны готовые и заготовки для их приготовления (кроме овощных); гомогенизированные составные готовые пищевые продукты, содержащие колбасу*, мясо*, мясные субпродукты*, кровь*, рыбу*, ракообразных*, моллюсков* или прочих беспозвоночных* или продукты группы 04 ТН ВЭД ЕАЭС*, или любую комбинацию этих продуктов
из 2104
KZ, RU
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810); KZ, RU: готовая пищевая продукция, не содержащая сырые мясные компоненты или содержащая в своем составе менее половины (50%) другого переработанного продукта животного происхождения, при условии, что такая продукция надежно упакована или запечатана в чистые емкости и может храниться при комнатной температуре или в процессе производства была доведена до полной готовности или была термически обработана целиком и полностью до полного изменения естественных свойств сырого продукта

KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00080
Дайын суптар мен сорпалар және оларды жасауға арналған әзірлемелер (көкөністілерден басқа); құрамында шұжық*, ет*, қосалқы ет өнімдері*, қан*, балық* немесе шаян тәрізділер*, ұлулар* немесе өзге де су омыртқасыздары*, немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 04-тобының өнімдері*, немесе осы өнімдердің кез келген комбинациясы* бар гомогенделген құрамды дайын тағамдық өнімдері
2104-тен
KZ, RU
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес);
KZ, RU: құрамында шикі ет компоненттері жоқ немесе құрамындағы жануарлардан алынған басқа өңделген өнім жартысынан (50%) аз дайын тамақ өнімдері, бұл ретте мұндай өнімнің сенімді қапталуы немесе таза ыдыстарға салынуы және бөлме температурасында сақтауға болуы немесе өндіріс процесінде толық дайын күйге дейін жеткізілуі немесе тұтастай және шикі өнімнің табиғи қасиеттері толық өзгергенге дейін толығымен термиялық өңделуі шарт

00082
Готовые пищевые продукты, содержащие растительные жиры или масла, с содержанием менее 1,5 мас.% молочного жира*, **
из 2106909200
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; "**" перечень мер регулирования в отношении таких товаров не определен
00083
Пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров либо масел или их фракций, содержащие более 15 мас.% молочного жира*,**
из 2106909804
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; "**" перечень мер регулирования в отношении таких товаров не определен

00082
Құрамында өсімдік тоң майлары немесе майлары бар, құрамындағы сүт тоң майы 1,5 мас.% кем дайын тамақ өнімдері *, **
2106909200-ден
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
"**" мұндай тауарларға қатысты реттеу шараларының тізбесі айқындалмаған
00083
Жануарлар немесе өсімдіктер тоң майларынан не майлардан немесе олардың фракцияларынан жасалған, құрамындағы сүт тоң майы 1,5 мас.% астам, тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар немесе дайын тамақ өнімдері *,**
2106909804-тен
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
"**" мұндай тауарларға қатысты реттеу шараларының тізбесі айқындалмаған

00084
Сырное фондю*,**
2106909805
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; "**" перечень мер регулирования в отношении таких товаров не определен
00085
Готовые пищевые продукты с содержанием компонентов молока, в других позициях ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные в них*,**
из 2106909809
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия; "**" перечень мер регулирования в отношении таких товаров не определен
00086
Мука тонкого и грубого помола и гранулы из мяса или мясных субпродуктов, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных, непригодные для употребления в пищу; шкварки
2301
00087
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных
из 2302
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00088
Остатки от производства крахмала и аналогичные остатки, свекловичный жом, багасса, или жом сахарного тростника, и прочие отходы производства сахара, барда и прочие отходы пивоварения или винокурения, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных
из 2303
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00089
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении соевого масла, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных
из 230400000, из 2306
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00090
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении растительных жиров или масел, кроме отходов соевых или арахисовых, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных
из 2306
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)

00084
Ірімшік фондю*,**
2106909805
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
"**" мұндай тауарларға қатысты реттеу шараларының тізбесі айқындалмаған
00085
ЕАЭО СЭҚ ТН басқа позицияларында аталмаған немесе оларға қосылмаған, құрамында сүт компоненттері бар дайын тамақ өнімдері*,**
2106909809-дан
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттық бөлігінде тексеріледі;
"**" мұндай тауарларға қатысты реттеу шараларының тізбесі айқындалмаған
00086
Ұсақ және ірі тартылған ұн және тамаққа пайдалану үшін жарамайтын, еттен немесе ішек-қарын, өкпе-бауырлардан, балықтан немесе шаян тәрізділерден, ұлулардан немесе өзге де су омыртқасыздардан жасалған түйірлер; шыжықтар
2301
00087
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген кебектер, жармалар, жарма ұндар және дақылдар дәндерін немесе бұршақ дақылдарын елеуден, тартудан немесе басқа да тәсілдермен өңдеуден алынған өзге де қалдықтар
2302-ден
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00088
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын, крахмалды өндіруден қалған қалдықтар және ұқсас қалдықтар, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген қызылша жомы, багасса немесе қант құрағының жомы және өзге де қант, барда өндіру қалдықтары және сыра қайнатудан немесе шарап қайнатудан қалған өзге де қалдықтар
2303-тен
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00089
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген соя майынан алынатын басқа да қатты қалдықтар
230400000-ден, 2306-дан
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00090
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелген немесе түйіршіктелмеген жер жаңғақ майынан өңделіп алынған басқа да қатты қалдықтар
2306-дан
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)

00091
Продукты растительного происхождения и растительные отходы, растительные остатки и побочные продукты, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных, в другом месте не поименованные или не включенные
230800
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00092
Продукты, используемые для кормления животных
2309
00093
Органические химические соединения (для применения в ветеринарии)
из 29
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00094
Фармацевтическая продукция (для применения в ветеринарии)
из 30
00095
Удобрения животного или растительного происхождения, смешанные или несмешанные, химически обработанные или необработанные; удобрения, полученные смешиванием или химической обработкой продуктов растительного или животного происхождения
3101000000
00096
Казеин, казеинаты и прочие производные казеина
из 3501
00097
Альбумины (белки) (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина
3502
00098
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501 ТН ВЭД ТЕАЭС
350300
00099
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи или голья, хромированный или не хромированный
350400
000100
Ферменты (энзимы); ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные (для применения в ветеринарии)
из 3507
KZ, RU
KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00101
Инсектициды, родентициды, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (для применения в ветеринарии)
из 3808
00102
Среды культуральные для выращивания микроорганизмов, для применения в ветеринарии
из 3821000000
KZ, RU

00091
Түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген, жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын, басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген өсімдіктен алынатын өнімдер және өсімдік қалдықтары, өсімдіктің қалдықтары және жанама өнімдер
230800
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00092
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдер
2309
00093
Органикалық химиялық қосылыстар (ветеринарияда қолдануға арналған)
29-дан
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00094
Фармацевтикалық өнім (ветеринарияда қолдануға арналған)
30-дан
00095
Жануарлардан немесе өсімдіктерден алынған, араласқан немесе араласпаған, химиялық өңделген немесе өңделмеген тыңайтқыштар; өсімдіктер немесе жануарлар өнімдерін араластырудан немесе химиялық өңдеуден алынған тыңайтқыштар
3101000000
00096
Казеин, казеинаттар және казеиннің өзге де туындылары
3501-ден
00097
Альбуминдер (ақуыздар) (салмағы құрғақ затқа қайта есептегенде 80 мас. % астам сарысулық белоктары бар, екі немесе одан көп сарысулық ақуыз концентраттарын қоса алғанда), альбуминаттар және альбуминнің басқа да туындылары
3502
00098
Желатин (оның ішінде тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) табақтарда, сырттай өңдеумен немесе өңдеусіз, боялған немесе боялмаған) және желатиннің туындылары; балық желімі; жануарлардан алынған өзге желімдер, ЕАЭО СЭҚ ТН 3501 тауар позициясындағы казеин тектестерден басқалары
350300
00099
Пептондар және олардың туындылары; басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген белоктық заттар және олардың басқа туындылары; теріден немесе бас-сирақтан жасалған ұнтақ, хромдалған немесе хромдалмаған
350400
000100
Ферменттер (энзимдер); ферменттік препараттар басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген (ветеринарияда қолдануға арналған)
3507-ден
KZ, RU
KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00101
Инсектицидтер, родентицидтер, дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған немесе бөлшек саудаға арналып нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған зарарсыздандыратын және соған ұқсас құралдар (ветеринарияда қолдануға арналған)
3808-ден
00102
Микроағзаларды өсіруге арналған дақылдық орталар, ветеринарияда қолдануға арналған
3821000000-ден
KZ, RU

KZ, RU: уполномоченные органы не осуществляют ветеринарный контроль при ввозе товара из третьих стран (согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810)
00103
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 ТН ВЭД ЕАЭС или 3006 ТН ВЭД ЕАЭС (для применения в ветеринарии); сертифицированные эталонные материалы (для применения в ветеринарии)
из 3822000000

KZ, RU: тауарлар үшінші елдерден әкелінген кезде уәкілетті органдар ветеринариялық бақылауды жүзеге асырмайды (Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 810 шешіміне сәйкес)
00103
ЕАЭО СЭҚ ТН 3002 немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 3006 тауар позицияларындағы тауарлардан басқа, диагностикалық немесе төсенішке орнатылған зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсенішке орнатылған немесе орнатылмаған зертханалық реагенттер (ветеринарияда қолдануға арналған); сертификатталған эталондық материалдар (ветеринарияда қолдануға арналған)
3822000000-ден

00104
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные
4101, 4102
00105
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к группе 41 ТН ВЭД ЕАЭС
4103
00106
Изделия из кишок (кроме волокна из фиброина шелкопряда), синюги, пузырей или сухожилий
4206000000
00107
Сырье пушно-меховое (включая головы, хвосты, лапы и прочие части или обрезки, пригодные для изготовления меховых изделий), кроме необработанных шкур товарной позиции 4101 ТН ВЭД ЕАЭС, 4102 ТН ВЭД ЕАЭС или 4103 ТН ВЭД ЕАЭС
4301
00108
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
5101
00109
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
5102
00110
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье
5103
00111
Животные в составе цирков передвижных и зверинцев передвижных
из 9508100000
00112
Коллекции и предметы коллекционирования по зоологии, анатомии и палеонтологии животных (кроме экспонатов музейного хранения)
из 9705000000
00113
Оборудование и приспособления для перевозки, разведения, временной передержки животных всех видов, а также оборудование для транспортировки сырья (продукции) животного происхождения, бывшие в употреблении
из 3923, из 3926, из 4415, из 4416000000, из 4421, из 702000, из 730900, из 7310, из 7326, из 7616, из 8436210000, из 8436290000, из 8436809000, из 8606918000, из 860900, из 871639800
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
026
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров
4
Аббревиатура
СВПВКТ
5
Обозначение
ЕС 026 - 2019 (ред.1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2020 г. № 13
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2020 г. № 13
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для представления сведений о видах подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров
12
Аннотация (область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
подконтрольные ветеринарному контролю (надзору) товары, ветеринарный контроль (надзор)
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
ветеринарно-санитарные меры
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения справочника. Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений из справочника в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего документа
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего документа
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

00104
Ipi қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдiспен буланған немесе тұздалған, кептiрiлген, ысталған, пикелденген немесе консервiленген, бiрақ пергаментке келтiрiлiп иленбеген немесе одан әрi өңдеуге түспеген) түгi бар немесе түксiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, өңделмеген терiлерi
4101, 4102
00105
Өзге де өңделмеген терiлер (өзге әдiспен буланған немесе тұздалған, кептiрiлген, ысталған, пикелденген немесе консервiленген, бiрақ пергаментке келтiрiлiп иленбеген немесе одан әрi өңдеуге түспеген) түгi бар немесе түксiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, ЕАЭО СЭҚ ТН 41-тобына 1б немесе 1в ескертпемен алып тасталғандардан басқа
4103
00106
Iшектерден (тұт фиброиндерiнен алынған талшықтардан басқа) көкбауырлардан, қуықтардан немесе сiңiрлерден жасалған бұйымдар
4206000000
00107
Терi-үлбiр шикiзаты (үлбiр бұйымдарды дайындауға жарамды бастарды, құйрықтарды, аяқтарды және басқа бөлiктер немесе қиықтарды қоса алғанда), ЕАЭО СЭҚ ТН 4101, ЕАЭО СЭҚ ТН 4102 немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 4103 тауар позицияларындағы өңделмеген терiлерден басқа
4301
00108
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн
5101
00109
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған, биязы немесе қылшықты, жануарлардың қылы
5102
00110
Иіру қалдықтарын қоса алғанда, бiрақ ыдыратылған шикiзатты қоспағанда, жануарлардың биязы немесе қылшықты қылының қалдықтары
5103
00111
Көшпелі цирктердің және көшпелі аң көрмелерінің құрамындағы жануарлар
9508100000-ден
00112
Коллекциялар және зоология, жануарлар анатомиясы және палеонтологиясы бойынша коллекциялау заттары (музейде сақталатын экспонаттардан басқа)
9705000000-ден
00113
Барлық түрдегі жануарлардың тасымалдауға, өсіруге, уақытша ұстауға арналған жабдықтар мен керек-жарақтар, сондай-ақ жануарлардан алынған шикізатты (өнімді) тасымалдауға арналған жабдық, бұрын пайдалануда болған
3923-тен, 3926-дан, 4415-тен, 4416000000-ден, 4421-ден, 702000-ден, 730900-ден, 7310-нан, 7326-дан, 7616-дан, 8436210000-ден, 8436290000-ден, 8436809000-ден, 8606918000-ден, 860900-ден, 871639800-ден
II. Анықтамалықтың паспорты
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды
026
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлар түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
СВПВКТ
5
Белгіленімі
ЕС 026 - 2019 (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 13 шешімі
7
Анықтамалық (сыныптауыш) қолданысқа енгізілетін (қолданыла бастайтын) күн
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 13 шешімі күшіне енген күннен бастап
8
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысын тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдану аяқталатын күн
10
Операторы (операторлары)
Евразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың түрлері туралы мәліметтер беруге арналған
12
Аннотациясы
(қолданылу саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ортақ процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
13
Түйін сөздер
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлар, ветеринариялық бақылау (қадағалау)
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
ветеринариялық-санитариялық шаралар
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауышты пайдалану
2 – анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңіраралық) аналогтары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде анықтамалықтың аналогтары жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі)
1 – жүйелеудің реттік әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Анықтамалықтағы мәндерді толықтыруды, өзгертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Оператор анықтамалықтың өзекті мәліметтерін Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесінің ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мән алып тасталған жағдайда, анықтамалықтағы жазба қолданысының аяқталғанын регламенттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып, анықтамалықтағы жазба алып тасталған күнінен бастап жарамсыз ретінде белгіленеді. Анықтамалықтың кодтары бірегей болып табылады, кодтарды, оның ішінде жарамсыз кодтарды қайта пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы туралы ақпарат (анықтамалық жолдарының құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидасы) осы анықтамалықтың ІІІ бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтағы мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) алынған нақтыланған мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан алынған нақтыланған мәліметтер осы анықтамалықтың І бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтер берудің тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение элемента и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n>1);
1.* - реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n.* - реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n>1);
n.m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n>1, m>1);
0.1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0.* - реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0.m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m>1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Вид товара, в отношении которого осуществляется ветеринарный контроль (надзор)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1.*
1.1. Код вида товара
строка символов в соответствии с шаблоном: d{5}
кодовое обозначение вида товара формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование вида товара
строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 4000
наименование вида товара формируется в виде текста на русском языке
0.1
1.3. Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
заполняется в случае, если ветеринарному контролю (надзору) подлежат виды товаров, соответствующие одному коду классификационной группировки ТН ВЭД ЕАЭС, кодовое обозначение содержит код из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков
0.*
а) атрибут "признак неполного применения кода в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС"
признак, определяющий, что ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к классификационной группировке ТН ВЭД ЕАЭС
заполняется значением "1" в случае, если ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к классификационной группировке ТН ВЭД ЕАЭС, определенной в составе реквизита "Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС"; в остальных случаях заполняется значением "0"
1

1. Осы бөлім анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің салаларын және оларды қалыптастыру қағидаларын анықтайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары" – элементтің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастырудың (толтырудың) қағидаларын анықтайтын мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (деректеменің ықтимал қайталануының міндеттілігі (опциялылығы) және саны).
3. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 –  деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* - деректеме міндетті, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
n..* - деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) рет қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, n реттен кем және m реттен көп (n > 1, m > n) қайталанбауға тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* - деректеме опциялы, ешбір шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опциялы, m реттен (m > 1) асырмай қайталауға болады.
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Ветеринариялық бақылау (қадағалау) жүзеге асырылатын тауар түрі
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Тауар түрінің коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
d{5}
тауар түрінің кодтық белгіленімі кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.2. Тауар түрінің атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
тауар түрінің атауы орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
0..1
1.3. ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамасының бір кодына сәйкес келетін тауарлар түрлері ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын болса толтырылады, кодтық белгіленім 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын қамтиды
0..*
а) "ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодты толық пайдаланбау белгісі" атрибуты
ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамасына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтынын айқындайтын белгі
"ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар коды" деректемесінің құрамында айқындалған ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамасына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтын жағдайда "1" деген мән толтырылады; қалған жағдайларда "0" деген мән толтырылады
1

1.4. Диапазон кодов товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
определяется областями значений вложенных реквизитов
заполняется в случае, если ветеринарному контролю (надзору) подлежат виды товаров, соответствующие диапазону кодов классификационных группировок ТН ВЭД ЕАЭС, определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0.*
1.4.1. Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий началу диапазона кодов
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение содержит код из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков
1
а) атрибут "признак неполного применения кода в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС"
признак, определяющий, что ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к классификационной группировке, соответствующей началу диапазона кодов ТН ВЭД ЕАЭС
заполняется значением "1" в случае, если ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к классификационной группировке ТН ВЭД ЕАЭС, определенной в составе реквизита "Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий началу диапазона кодов"; в остальных случаях заполняется значением "0"
1
1.4.2. Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий окончанию диапазона кодов
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодовое обозначение содержит код из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков
1
а) атрибут "признак неполного применения кода в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС"
признак, определяющий, что ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к классификационной группировке, соответствующей окончанию диапазона кодов ТН ВЭД ЕАЭС
заполняется значением "1" в случае, если ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к классификационной группировке ТН ВЭД ЕАЭС, определенной в составе реквизита "Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий окончанию диапазона кодов"; в остальных случаях заполняется значением "0"
1
1.4.3. Признак неполного применения кода в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
признак, определяющий, что ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к диапазону классификационных группировок в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
заполняется значением "1" в случае, если ветеринарному контролю (надзору) подлежат не все виды товаров, относящиеся к диапазону классификационных группировок ТН ВЭД ЕАЭС, определенному в составе реквизитов "Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий началу диапазона кодов" и "Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий окончанию диапазона кодов"; в остальных случаях заполняется значением "0"
1

1.4. ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар кодтарының диапазоны
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамалары кодтарының диапазонына сәйкес келетін тауарлардың түрлері ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын жағдайларда толтырылады, салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..*
1.4.1. ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар диапазонының басына сәйкес келетін тауар коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодтық белгіленім 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын қамтиды
1
а) "ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодты толық пайдаланбау белгісі" атрибуты
ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамасына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтынын айқындайтын белгі
"ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар коды" деректемесінің құрамында айқындалған ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамасына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтын жағдайда "1" деген мән толтырылады; қалған жағдайларда "0" деген мән толтырылады
1
1.4.2.  ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар диапазонының соңына сәйкес келетін тауар коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
кодтық белгіленім 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын қамтиды
1
а) "ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодты толық пайдаланбау белгісі" атрибуты
ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамасына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтынын айқындайтын белгі
"ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар коды" деректемесінің құрамында айқындалған ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамасына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтын жағдайда "1" деген мән толтырылады; қалған жағдайларда "0" деген мән толтырылады
1
1.4.3. ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодты толық пайдаланбау белгісі
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес сыныптық топтамалар диапазонына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтынын айқындайтын белгі
"ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар диапазонының басына сәйкес келетін тауар коды" және "ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар диапазонының соңына сәйкес келетін тауар коды" деректемелерінің құрамында айқындалған ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамаларының диапазонына жататын тауарлардың барлық түрі бірдей ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтын жағдайда "1" деген мән толтырылады; қалған жағдайларда "0" деген мән толтырылады
1

1.4.4. Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий исключению из диапазона кодов
строка символов в соответствии с шаблоном: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
заполняется в случае наличия исключений из диапазона кодов классификационных группировок ТН ВЭД ЕАЭС, определенного в составе реквизитов "Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий началу диапазона кодов" и "Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, соответствующий окончанию диапазона кодов"; кодовое обозначение содержит код из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков
0.*
1.5. Код государства-члена, в котором применяется ограничение
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира. Шаблон: [A-Z]{2}
не заполняется в случае, если вид товара подлежит ветеринарному контролю (надзору) во всех государствах-членах или заполняется кодом государства-члена в соответствии с ISO 3166-1 (альфа-2 код) в случае, если вид вид товара не подлежит ветеринарному контролю (надзору) в этом государстве-члене, либо вид товара подлежит ветеринарному контролю (надзору) в государстве-члене с какими-либо дополнительными условиями
0.*
1.6. Примечание
строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 500
формируется в виде текста на русском языке и содержит: описание ограничений, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "*"; уточнение о мерах регулирования, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "**"; в составе реквизита "Наименование товара" или содержит описание области применения позиции справочника или содержит описание ограничений, применяемых в отдельных государствах-членах; или содержит описание иных примечаний к виду товара
0.*
а) Атрибут "код вида примечания"
строка символов в соответствии с шаблоном: d{1}
заполняется значением "1" в случае, если примечание содержит описание ограничений, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "*"; заполняется значением "2" в случае, если примечание содержит уточнение о мерах регулирования, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "**"; заполняется значением "3", если примечание содержит описание области применения позиции справочника; заполняется значением "4", если содержит описание ограничений, применяемых в отдельных государствах-членах; заполняется значением "0" в иных случаях
1
1.7. Сведения о записи справочника
определяются областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1

1.4.4. ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар диапазонынан алып тастауға сәйкес келетін тауар коды
шаблонға сәйкес символдар жолы:
\d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
"ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар диапазонының басына сәйкес келетін тауар коды" және "ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтар диапазонының соңына сәйкес келетін тауар коды" деректемелерінің құрамында айқындалған ЕАЭО СЭҚ ТН сыныптық топтамаларының кодтар диапазонынан алып тастау болған жағдайда толтырылады; кодтық белгіленім 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодын қамтиды
0..*
1.5. Шектеу қолданылатын мүше мемлекеттің коды
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
тауар түрі барлық мүше мемлекеттерде ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын болса толтырылмайды немесе тауар түрі осы мүше мемлекетте ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатпайтын болса не тауар түрі мүше мемлекетте қандай да бір қосымша шарттармен ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын болса, ISO 3166-1 (альфа-2 код) сәйкес мүше мемлекеттің кодымен толтырылады
0..*
1.6. Ескертпе
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады және мыналарды қамтиды:
"*" белгісімен белгіленген тауар түріне немесе тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын шектеулердің сипаттамасы;
"**" белгісімен белгіленген тауар түріне немесе тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын реттеу шаралары туралы нақтылау;
"Тауардың атауы" деректемесінің құрамында не анықтамалық позициясының қолданылу саласының сипаттамасын қамтиды, не жекелеген мүше мемлекеттерде қолданылатын шектеулердің сипаттамасын қамтиды; не тауар түріне өзге ескертпелердің сипаттамасын қамтиды
0..*
а) "ескертпе түрінің коды" атрибуты
шаблонға сәйкес символдар жолы:
d{1}
егер ескертпеде "*" белгісімен белгіленген тауар түріне немесе тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын шектеулердің сипаттамасы қамтылған болса, "1" деген мән толтырылады;
егер ескертпеде "**" белгісімен белгіленген тауар түріне немесе тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын реттеу шаралары туралы нақтылау қамтылған болса, "2" деген мән толтырылады;
егер ескертпеде анықтамалық позициясының қолданылу саласының сипаттамасы қамтылған болса, "3" деген мән толтырылады;
егер ескертпеде жекелеген мүше мемлекеттерде қолданылатын шектеулердің сипаттамасы қамтылған болса, "4" деген мән толтырылады; өзге жағдайларда "0" деген мән толтырылады
1
1.7. Анықтамалықтың жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1

1.7.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия или дате внесения изменений, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.7.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяются областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.7.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.7.2.2. Номер акта
строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.7.2.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.7.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0.1
1.7.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяются областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0.1
1.7.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов. Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.7.4.2. Номер акта
строка символов. Мин. длина: 1. Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.7.4.3. Дата акта

1.7.1. Қолдану басталатын күн
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолдану басталатын күнге немесе өзгерістер енгізілген күнге сәйкес келеді
1
1.7.2. Қолданудың басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.7.2.1. Акт түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленім
1
1.7.2.2. Акт нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.7.2.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.7.3. Қолдану аяқталатын күн
МемСТ ИСО 8601–2001-ге сәйкес YYYY-MM-DD форматындағы күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолдану аяқталатын күнге сәйкес келеді
0..1
1.7.4. Қолданудың аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.7.4.1. Акт түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленім
1
1.7.4.2. Акт нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.7.4.3. Актінің күні