О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2020 года № 180.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 876 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 22 декабря 2020 г. № 180
ПЕРЕЧЕНЬ

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 180 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне№ 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 876 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№180 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011)
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 07.12. 2021 № 168 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 31.10.2023 № 154 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
Одежда, изделия из текстильных материалов, трикотажные изделия, готовые штучные текстильные изделия и текстильные материалы, используемые для изготовления обуви, одежды и изделий из кожи, кожгалантерейных изделий
1
Статьи 4 и 5
ГОСТ 1443-78 "Полотно трикотажное для подкладки полимерной обуви. Технические условия"
2
ГОСТ 2351-88 "Изделия и полотна трикотажные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
3
ГОСТ 3897-2015 "Изделия трикотажные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
4
ГОСТ 5007-87 "Изделия трикотажные перчаточные. Общие технические условия"
Применяется до 01.07.2021
5
ГОСТ 5007-2014 "Изделия трикотажные перчаточные. Общие технические условия"
6
ГОСТ 5274-2014 "Шарфы и платки трикотажные. Общие технические условия"
7
ГОСТ 5665-77 "Ткани бортовые льняные и полульняные. Общие технические условия"
8
ГОСТ 5665-2015 "Ткани бортовые льняные и полульняные. Общие технические условия"
9
ГОСТ 6752-78 "Платки тканые из натурального шелка и химических нитей. Общие технические условия"
10
ГОСТ 7081-93 "Полотна шелковые и полушелковые ворсовые. Общие технические условия"
11
ГОСТ 7297-90 "Ткани хлопчатобумажные палаточные и плащевые. Технические условия"
12
ГОСТ 7701-93 "Тики хлопчатобумажные и смешанные. Общие технические условия"
13
ГОСТ 7779-2015 "Ткани и изделия штучные шелковые и полушелковые. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
14
ГОСТ 7913-76 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные и смешанные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
15
ГОСТ 8541-2014 "Изделия чулочно-носочные, вырабатываемые на круглочулочных автоматах. Общие технические условия"
16
ГОСТ 9009-93 "Ткани хлопчатобумажные плащевые с водоотталкивающей отделкой. Технические условия"
17
ГОСТ 9382-2014 "Одеяла чистошерстяные, шерстяные и полушерстяные. Общие технические условия"
18

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесетехникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
Киім, тоқыма материалдарынан жасалған бұйымдар, трикотаж бұйымдары, аяқ киім, киім және былғарыдан жасалған бұйымдар, былғары галантерея бұйымдарын дайындау үшін пайдаланылатын дайын дара тоқыма бұйымдары және тоқыма материалдары
1
4 және 5-баптар
МЕМСТ 1443-78 "Полимерлі аяқ киімге төсеуге арналған трикотаж мата. Техникалық шарттар"
2
МЕМСТ 2351-88 "Трикотаж бұйымдар мен жаймалар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
3
МЕМСТ 3897-2015 "Трикотаж бұйымдар. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
4
МЕМСТ 5007-87 "Қолғаптық трикотаж бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
5
МЕМСТ 5007-2014 "Қолғаптық трикотаж бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
6
МЕМСТ 5274-2014 "Трикотаж шарфтар мен орамалдар. Жалпы техникалық шарттар"
7
МЕМСТ 5665-77 "Зығыр және жартылай зығыр маталар. Жалпы техникалық шарттар"
8
МЕМСТ 5665-2015 "Зығыр және жартылай зығыр маталар. Жалпы техникалық шарттар"
9
МЕМСТ 6752-78 "Табиғи жібек пен химиялық жіптерден тоқылған орамалдар. Жалпы техникалық шарттар"
10
МЕМСТ 7081-93 "Жібек және жартылай жібек түкті маталар. Жалпы техникалық шарттар"
11
МЕМСТ 7297-90 "Орамал мен жадағайлық мақта-мата маталар. Техникалық шарттар"
12
МЕМСТ 7701-93 "Мақта-мата және аралас тіктер. Жалпы техникалық шарттар"
13
МЕМСТ 7779-2015 "Жібек және жартылай жібек маталар мен бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
14
МЕМСТ 7913-76 "Мақта-мата және аралас маталар мен дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
15
МЕМСТ 8541-2014 "Шеңберлі шұлық автоматтарда жасалатын шұлық-ұйық бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
16
МЕМСТ 9009-93 "Су өткізбейтін әрлеуі бар жадағайлық мақта-мата маталар. Техникалық шарттар"
17
МЕМСТ 9382-2014 "Таза жүн, жүн және жартылай жүн көрпелер. Жалпы техникалық шарттар"
18

ГОСТ 9441-80 "Платки, шарфы и палантины чистошерстяные и полушерстяные. Общие технические условия"
применяется
до 01.07.2021
19
ГОСТ 9441-2014 "Платки, шарфы и палантины чистошерстяные и полушерстяные. Общие технические условия"
20
ГОСТ 9845-83 "Ткани шелковые и полушелковые галстучные. Общие технические условия"
21
ГОСТ 10138-93 "Ткани чистольняные, льняные и полульняные бельевые. Общие технические условия"
22
ГОСТ 10232-77 "Ткани и штучные изделия чистольняные, льняные и полульняные полотенечные. Общие технические условия"
23
ГОСТ 10524-74 "Ткани и штучные изделия льняные и полульняные махровые. Общие технические условия"
24
ГОСТ 10524-2014 "Ткани и штучные изделия льняные и полульняные махровые. Общие технические условия"
25
ГОСТ 10530-79 "Изделия штучные текстильные декоративные. Общие технические условия"
26
ГОСТ 10581-91 "Изделия швейные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
27
ГОСТ 11027-2014 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные махровые и вафельные. Общие технические условия"
28
ГОСТ 11039-84 "Ткани льняные и полульняные пестротканые и кислованные. Общие технические условия"
29
ГОСТ 11039-2015 "Ткани льняные и полульняные пестротканые и кислованные. Общие технические условия"
30
ГОСТ 11109-90 "Марля бытовая хлопчатобумажная. Общие технические условия"
31
ГОСТ 11372-84 "Платки головные хлопчатобумажные, смешанные и из вискозной пряжи. Общие технические условия"
32
ГОСТ 11381-83 "Платки носовые хлопчатобумажные. Общие технические условия"
33
ГОСТ 11518-88 "Ткани сорочечные из химических нитей и смешанной пряжи. Общие технические условия"
34
ГОСТ 13527-78 "Изделия штучные тканые и ткани набивные чистошерстяные и полушерстяные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
35
ГОСТ 15968-87 "Ткани чистольняные, льняные и полульняные одежные. Общие технические условия"
применяется
до 01.07.2021
36
ГОСТ 15968-2014 "Ткани чистольняные, льняные и полульняные одежные. Общие технические условия"
37
ГОСТ 16825-2002 "Изделия чулочно-носочные, вырабатываемые на круглочулочных автоматах. Технические требования. Определение сортности"
38
ГОСТ 17504-80 "Ткани хлопчатобумажные и смешанные с отделками синтетическими смолами. Общие технические условия"
39
ГОСТ 17923-72 "Полотна холстопрошивные из лубяных волокон. Технические условия"
40
ГОСТ 18273-89 "Ватины холстопрошивные шерстяные. Общие технические условия"
41
ГОСТ 19008-93 "Ватины холстопрошивные хлопчатобумажные. Общие технические условия"
42
ГОСТ 19196-93 "Ткани обувные. Общие технические условия"
43
ГОСТ 19864-89 "Полотно кружевное. Общие технические условия"
44

МЕМСТ 9441-80 "Таза және жартылай жүнді орамалдар, шарфтар мен жамылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
19
МЕМСТ 9441-2014 "Таза және жартылай жүнді орамалдар, шарфтар мен жамылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
20
МЕМСТ 9845-83 "Жібек және жартылай жібек галстук маталары. Жалпы техникалық шарттар"
21
МЕМСТ 10138-93 "Таза зығыр, зығыр және жартылай зығыр ішкиімдік маталар. Жалпы техникалық шарттар"
22
МЕМСТ 10232-77 "Таза зығыр, зығыр және жартылай зығыр сүлгілік маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
23
МЕМСТ 10524-74 "Зығыр және жартылай зығыр түкті маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
24
МЕМСТ 10524-2014 "Зығыр және жартылай зығыр маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
25
МЕМСТ 10530-79 "Сәндік дара тоқыма бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
26
МЕМСТ 10581-91 "Тігін бұйымдары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
27
МЕМСТ 11027-2014 "Мақта-мата және вафельді маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
28
МЕМСТ 11039-84 "Түрлі-түсті және қышқылға салынған зығыр және жартылай зығыр маталар. Жалпы техникалық шарттар"
29
МЕМСТ 11039-2015 "Түрлі-түсті және қышқылға салынған зығыр және жартылай зығыр маталар. Жалпы техникалық шарттар"
30
МЕМСТ 11109-90 "Тұрмыстық мақта-мата дәке. Жалпы техникалық шарттар"
31
МЕМСТ 11372-84 "Мақта-мата, аралас және вискозды иірімжіптен тігілген бас орамалдар. Жалпы техникалық шарттар"
32
МЕМСТ 11381-83 "Мақта-матадан тігілген қол орамалдар. Жалпы техникалық шарттар"
33
МЕМСТ 11518-88 "Химиялық жіптер мен аралас иірілген жіптерден жасалған маталар. Жалпы техникалық шарттар"
34
МЕМСТ 13527-78 "Таза жүн және жартылай жүн матадан тігілген дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
35
МЕМСТ 15968-87 "Таза зығыр және жартылай зығыр маталар. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
36
МЕМСТ 15968-2014 "Таза, зығыр және жартылай зығыр маталар. Жалпы техникалық шарттар"
37
МЕМСТ 16825-2002 "Шеңберлі шұлық автоматтарда шығарылатын шұлық-ұйық бұйымдары. Техникалық талаптар. Сортты анықтау"
38
МЕМСТ 17504-80 "Мақта-мата маталар және синтетикалық шайырлармен араласқан маталар. Жалпы техникалық шарттар"
39
МЕМСТ 17923-72 "Тінді талшықтардан жасалған кенеп маталар. Техникалық шарттар"
40
МЕМСТ 18273-89 "Жүн матадан жасалған кенептер. Жалпы техникалық шарттар"
41
МЕМСТ 19008-93 "Мақта-матадан тігілген кенеп маталар". Жалпы техникалық шарттар"
42
МЕМСТ 19196-93 "Аяқ киім маталары. Жалпы техникалық шарттар"
43
МЕМСТ 19864-89 "Кенеп шілтер. Жалпы техникалық шарттар"
44

ГОСТ 20272-96 "Ткани подкладочные из химических нитей и пряжи. Общие технические условия"
применяется
до 01.07.2021
45
ГОСТ 20272-2014 "Ткани подкладочные из химических нитей и пряжи. Общие технические условия"
46
ГОСТ 20723-2003 "Ткани плательные из натурального крученого шелка. Общие технические условия"
47
ГОСТ 21220-75 "Скатерти и салфетки чистольняные, льняные и полульняные. Общие технические условия"
48
ГОСТ 21746-92 "Кружева. Общие технические условия"
49
ГОСТ 21790-2005 "Ткани хлопчатобумажные и смешанные одежные. Общие технические условия"
50
ГОСТ 22017-92 "Полотно гардинное. Общие технические условия"
501
ГОСТ 22017-2021 "Полотно гардинное. Общие технические условия"
51
ГОСТ 23432-89 "Полотна декоративные. Общие технические условия"
511
ГОСТ 23432-2021 "Полотна декоративные. Общие технические условия"
52
ГОСТ 23627-89 "Изделия текстильно-галантерейные тканые, плетеные, витые и вязанные, метражные и штучные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
53
ГОСТ 24220-80 "Ткани мебельные. Общие технические условия"
54
ГОСТ 25294-2003 "Одежда верхняя платьево-блузочного ассортимента. Общие технические условия"
55
ГОСТ 25295-2003 "Одежда верхняя пальтово-костюмного ассортимента. Общие технические условия"
56
ГОСТ 25296-2003 "Изделия швейные бельевые. Общие технические условия"
57
ГОСТ 27832-88 "Одеяла хлопчатобумажные и смешанные. Общие технические условия"
58
ГОСТ 28000-2004 "Ткани одежные чистошерстяные, шерстяные и полушерстяные. Общие технические условия"
59
ГОСТ 28253-89 "Ткани шелковые и полушелковые плательные и плательно-костюмные. Общие технические условия"
60
ГОСТ 28367-94 "Мех искусственный трикотажный. Общие технические условия"
61
ГОСТ 28486-90 "Ткани плащевые и курточные из синтетических нитей. Общие технические условия"
62
ГОСТ 28554-90 "Полотно трикотажное. Общие технические условия"
63
ГОСТ 28748-90 "Полотна нетканые махровые. Общие технические условия"
64
ГОСТ 28755-90 "Мех искусственный тканепрошивной. Общие технические условия"
65
ГОСТ 29013-91 "Ткани одеяльные и корсетные из химических нитей и пряжи. Общие технические условия"
66
ГОСТ 29097-91"Изделия корсетные. Общие технические условия"
применяется
до 01.07.2021
67
ГОСТ 29097-2015 "Изделия корсетные. Общие технические условия"
68
ГОСТ 29098-91 "Ткани для галантерейных изделий. Общие технические условия"
69
ГОСТ 29222-91 "Ткани плащевые из химических волокон и смешанные. Общие технические условия"
70
ГОСТ 29223-91 "Ткани плательные, плательно-костюмные и костюмные из химических волокон. Общие технические условия"
71
ГОСТ 29298-2005 "Ткани хлопчатобумажные и смешанные бытовые. Общие технические условия"
72

МЕМСТ 20272-96 "Химиялық жіптер мен иірілген жіптерден жасалған астарлық маталар. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
45
МЕМСТ 20272-2014 "Химиялық жіптер мен иірілген жіптерден жасалған астарлық маталар. Жалпы техникалық шарттар"
46
МЕМСТ 20723-2003 "Табиғи бұралған жібектен жасалған маталар. Жалпы техникалық шарттар"
47
МЕМСТ 21220-75 "Таза зығыр және жартылай зығыр дастархан мен майлықтар. Жалпы техникалық шарттар"
48
МЕМСТ 21746-92 "Шілтер. Жалпы техникалық шарттар"
49
МЕМСТ 21790-2005 "Мақта-мата және аралас киім маталары. Жалпы техникалық шарттар"
50
МЕМСТ 22017-92 "Перде кенеп. Жалпы техникалық шарттар"
51
МЕМСТ 23432-89 "Сәндік кенептер. Жалпы техникалық шарттар"
52
МЕМСТ 23627-89 "Тоқыма-галантереялық тоқылған, өрілген, бұралған және тоқылған, метражды және дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
53
МЕМСТ 24220-80 "Жиһаз маталары. Жалпы техникалық шарттар"
54
МЕМСТ 25294-2003 "Көйлек-блузка ассортиментінің сырт киімі. Жалпы техникалық шарттар"
55
МЕМСТ 25295-2003 "Пальто-костюм ассортиментінің сырт киімі. Жалпы техникалық шарттар"
56
МЕМСТ 25296-2003 "Киім-кешек тігетін бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
57
МЕМСТ 27832-88 "Мақта-мата және аралас көрпе. Жалпы техникалық шарттар"
58
МЕМСТ 28000-2004 "Таза жүннен, жүннен және жартылай жүннен жасалған маталар. Жалпы техникалық шарттар"
59
МЕМСТ 28253-89 "Жібек және жартылай жібек және пальто және костюм маталары. Жалпы техникалық шарттар"
60
МЕМСТ 28367-94 "Жасанды тоқылған үлбір. Жалпы техникалық шарттар"
61
МЕМСТ 28486-90 "Синтетикалық жіптерден жасалған жадағай және күртеше маталар. Жалпы техникалық шарттар"
62
МЕМСТ 28554-90 "Трикотаж кенеп. Жалпы техникалық шарттар"
63
МЕМСТ 28748-90 "Тоқыма емес түкті кенеп. Жалпы техникалық шарттар"
64
МЕМСТ 28755-90 "Матадан тігілген жасанды үлбір. Жалпы техникалық шарттар"
65
МЕМСТ 29013-91 "Химиялық жіптер мен иірілген жіптен жасалған көрпе және корсет маталары. Жалпы техникалық шарттар"
66
МЕМСТ 29097-91"Корсет бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
67
МЕМСТ 29097-2015 "Корсет бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
68
МЕМСТ 29098-91 "Галантерея бұйымдарына арналған маталар. Жалпы техникалық шарттар"
69
МЕМСТ 29222-91 "Химиялық талшықтардан жасалған және аралас маталар. Жалпы техникалық шарттар"
70
МЕМСТ 29223-91 "Химиялық талшықтардан жасалған көйлек, көйлек-костюм және костюм маталары. Жалпы техникалық шарттар"
71
МЕМСТ 29298-2005 "Мақта-мата және аралас тұрмыстық маталар. Жалпы техникалық шарттар"
72

ГОСТ 30327-2013 "Сорочки верхние. Общие технические условия"
73
ГОСТ 30332-95/ГОСТ Р 50576-93 "Изделия перо-пуховые. Общие технические условия"
применяется
до 01.07.2021
74
ГОСТ 30332-2015 "Изделия перо-пуховые. Общие технические условия"
75
ГОСТ 31307-2005 "Белье постельное. Общие технические условия"
76
ГОСТ 31405-2009 "Изделия трикотажные бельевые для женщин и девочек. Общие технические условия"
77
ГОСТ 31406-2009 "Изделия трикотажные купальные. Общие технические условия"
78
ГОСТ 31408-2009 "Изделия трикотажные бельевые для мужчин и мальчиков. Общие технические условия"
79
ГОСТ 31409-2009 "Изделия трикотажные верхние для женщин и девочек. Общие технические условия"
80
ГОСТ 31410-2009 "Изделия трикотажные верхние для мужчин и мальчиков. Общие технические условия"
81
ГОСТ 32083-2013 "Одежда на меховой подкладке. Общие технические условия"
82
ГОСТ 33201-2014 "Ткани для столового белья и полотенечные чистольняные, льняные и полульняные и штучные изделия из них. Общие технические условия"
83
ГОСТ 33378-2015 "Головные уборы трикотажные. Общие технические условия"
84
ГОСТ Р 55857-2013 "Одеяла и покрывала стеганые. Подушки. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
85
СТБ 638-2001 "Изделия штучные. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
86
СТБ 753-2000 "Подушки. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
87
СТБ 872-2007 "Полотна и штучные изделия нетканые махровые. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
871
ГОСТ 34083-2017 "Полотна и штучные изделия нетканые махровые. Общие технические условия"
88
СТБ 782-2002 "Изделия швейные штучные из лоскута. Общие технические условия"
применяется
до 01.07.2021
89
СТБ 921-2012 "Изделия корсетные. Общие технические условия"
применяется
до 01.07.2021
90
СТБ 936-93 "Одеяла и покрывала стеганые. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
91
СТБ 969-2010 "Ткани хлопчатобумажные и смешанные бытовые суровые и готовые. Общие технические условия"
92
СТБ 1017-96 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные и смешанные махровые и вафельные. Общие технические условия"
93
СТБ 1139-99 "Ткани чистольняные, льняные и полульняные одежные. Общие технические условия"
94
СТБ 1145-2016 "Ткани одежные из химических волокон с вложением шерстяного волокна менее 20 %. Общие технические условия"
95
СТБ 1301-2002 "Колготки, вырабатываемые на круглочулочных автоматах. Общие технические условия"
96
СТБ 1432-2003 "Головные уборы. Общие технические условия"
97
СТБ 1508-2004 "Ткани и изделия штучные текстильные декоративные. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
98

МЕМСТ 30327-2013 "Сыртқы жейделер. Жалпы техникалық шарттар"
73
МЕМСТ 30332-95/МЕМСТ Р 50576-93 "Қауырсын-мамық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
74
МЕМСТ 30332-2015 "Қауырсын-мамық бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
75
МЕМСТ 31307-2005 "Төсек жаймалары. Жалпы техникалық шарттар"
76
МЕМСТ 31405-2009 "Әйелдер мен қыздарға арналған трикотаж іш киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
77
МЕМСТ 31406-2009 "Суға түсетін трикотаж бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
78
МЕМСТ 31408-2009 "Ерлер мен ұлдарға арналған трикотаж іш киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
79
МЕМСТ 31409-2009 "Әйелдер мен қыздарға арналған трикотаж сырт киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
80
МЕМСТ 31410-2009 "Ерлер мен ұлдарға арналған трикотаж сырт киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
81
МЕМСТ 32083-2013 "Үлбірмен қапталған киім Жалпы техникалық шарттар"
82
МЕМСТ 33201-2014 "Үстел маталар және таза зығыр, зығыр және жартылай зығыр маталар және олардан жасалған дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
83
МЕМСТ 33378-2015 "Трикотаж бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
84
МЕМСТ Р 55857-2013 "Сырып тігілген көрпелер мен төсек жапқыштар. Жастықтар. Жалпы техникалық шарттар"
85
СТБ 638-2001 "Дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
86
СТБ 753-2000 "Жастықтар. Жалпы техникалық шарттар"
87
СТБ 872-2007 "Тоқыма емес түкті матадан жасалған жаймалар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
88
СТБ 782-2002 "Құрақтан жасалған тігін бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
89
СТБ 921-2012 "Корсет бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.07.2021 дейін қолданылады
90
СТБ 936-93 "Сырып тігілген көрпелер мен төсек жапқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
91
СТБ 969-2010 "Мақта-мата және аралас тұрмыстық қатты және дайын маталар. Жалпы техникалық шарттар"
92
СТБ 1017-96 "Мақта-мата және аралас түкті және вафельді маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
93
СТБ 1139-99 "Таза зығыр, зығыр және жартылай зығыр маталар. Жалпы техникалық шарттар"
94
СТБ 1145-2016 "Жүн талшығының салынымы 20%-дан кем химиялық талшықтардан жасалған киім маталары. Жалпы техникалық шарттар"
95
СТБ 1301-2002 "Шеңберлі шұлық автоматтарда жасалатын колготкалар. Жалпы техникалық шарттар"
96
СТБ 1432-2003 "Бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
97
СТБ 1508-2004 "Маталар мен сәндік тоқыма бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
98

СТБ 1678-2006 "Полотно ворсовое трикотажное. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
99
СТБ 1819-2007 "Полотна декоративные трудновоспламеняемые. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
991
ГОСТ 34087-2017 "Полотна декоративные трудновоспламеняемые. Общие технические условия"
100
СТБ 2204-2011 "Полотна нетканые. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
1001
ГОСТ 34483-2018 "Полотна нетканые. Общие технические условия"
101
СТБ 2207-2011 "Полотно трикотажное. Общие технические условия"
102
СТБ EN14465-2011 "Текстиль. Материалы обивочные. Технические требования и методы испытаний"
103
СТ РК 1017-2000 "Одеяла и покрывала стеганые. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
Обувь и кожгалантерейные изделия
104
Статья 6
ГОСТ 126-79 "Галоши резиновые клееные. Технические условия"
105
ГОСТ 1135-2005 "Обувь домашняя и дорожная. Общие технические условия"
106
ГОСТ 5375-79 "Сапоги резиновые формовые. Технические условия"
107
ГОСТ 5394-89 "Обувь из юфти. Общие технические условия"
108
ГОСТ 6410-80 "Ботики, сапожки и туфли резиновые и резинотекстильные клееные. Технические условия"
109
ГОСТ 7296-2003 "Обувь. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
110
ГОСТ 7458-78 "Обувь для игры в футбол. Технические условия"
111
ГОСТ 7472-78 "Обувь лыжная. Технические условия"
112
ГОСТ 9155-88 "Обувь спортивная резиновая и резинотекстильная. Технические условия"
113
ГОСТ 13745-78 "Обувь для катания на коньках. Технические условия"
114
ГОСТ 13796-78 "Обувь для фигурного катания на коньках. Технические условия"
115
ГОСТ 14037-79 "Обувь с текстильным верхом с резиновыми приформованными обсоюзками и подошвами. Технические условия"
116
ГОСТ 18724-88 "Обувь валяная грубошерстная. Технические условия"
117
ГОСТ 19116-2005 "Обувь модельная. Общие технические условия"
118
ГОСТ 25871-83 "Изделия кожгалантерейные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
применяется до 01.07.2024
1181
ГОСТ 25871-2021 "Изделия кожгалантерейные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
119
ГОСТ 26166-84 "Обувь повседневная из синтетических и искусственных кож. Технические условия"
120
ГОСТ 26167-2005 "Обувь повседневная. Общие технические условия"
121
пункт 5.3.2 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия
122
ГОСТ 28754-90 "Ремни поясные и для часов. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
1221
ГОСТ 28754-2018 "Ремни поясные и для часов. Общие технические условия"
123
ГОСТ 28846-90 "Перчатки и рукавицы. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024

СТБ 1678-2006 "Түкті трикотаж кенеп. Жалпы техникалық шарттар"
99
СТБ 1819-2007 "Сәндік кенептер жанғыш емес. Жалпы техникалық шарттар"
100
СТБ 2204-2011 "Тоқыма емес кенептер. Жалпы техникалық шарттар"
101
СТБ 2207-2011 "Трикотаж кенеп. Жалпы техникалық шарттар"
102
СТБ EN14465-2011 "Тоқыма. Қаптайтын материалдар. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
103
СТ РК 1017-2000 "Сырып тігілген көрпелер мен төсек жапқыштар. Жалпы техникалық шарттар"
Аяқ киім және былғары галантерея бұйымдары
104
6-бап
МЕМСТ 126-79 "Желімделген резеңке галоштар. Техникалық шарттар"
105
МЕМСТ 1135-2005 "Үйге және жолға киетін аяқ киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
106
МЕМСТ 5375-79 "Құйылған резеңке етік. Техникалық шарттар"
107
МЕМСТ 5394-89 "Былғары аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
108
МЕМСТ 6410-80 "Резеңке және резеңке тоқыма желімделген бәтеңке, етік және туфли. Техникалық шарттар"
109
МЕМСТ 7296-2003 "Аяқ киім. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
110
МЕМСТ 7458-78 "Футбол ойнауға арналған аяқ киім. Техникалық шарттар"
111
МЕМСТ 7472-78 "Шаңғы тебуге арналған аяқ киім. Техникалық шарттар"
112
МЕМСТ 9155-88 "Спорттық резеңке және резеңке-тоқыма аяқ киім. Техникалық шарттар"
113
МЕМСТ 13745-78 "Коньки тебуге арналған аяқ киім. Техникалық шарттар"
114
МЕМСТ 13796-78 "Мәнерлеп сырғанауға арналған аяқ киім. Техникалық шарттар"
115
МЕМСТ 14037-79 "Тоқыма үсті резеңке қалыпталған қаптамалары мен табандары бар аяқ киім. Техникалық шарттар"
116
МЕМСТ 18724-88 "Қылшық жүнді киіз аяқ киім. Техникалық шарттар"
117
МЕМСТ 19116-2005 "Модельді аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
118
МЕМСТ 25871-83 "Былғары галантерея бұйымдары. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
119
МЕМСТ 26166-84 "Синтетикалық және жасанды былғарыдан жасалған күнделікті аяқ киім. Техникалық шарттар"
120
МЕМСТ 26167-2005 "Күнделікті аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
121
МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары галантерея бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
122
МЕМСТ 28754-90 "Белдік және сағатқа арналған белдіктер. Жалпы техникалық шарттар"
123
МЕМСТ 28846-90 "Қолғаптар мен биялайлар. Жалпы техникалық шарттар"

124
ГОСТ 32087-2013 "Обувь для игровых видов спорта. Общие технические условия"
125
СТБ 287-2004 "Бурки. Общие технические условия"
126
СТБ 931-93 "Обувь для людей пожилого возраста. Технические условия"
127
СТБ 1042-97 "Обувь для активного отдыха. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
128
СТ РК 1059-2002 "Обувь механического производства. Общие технические условия"
Кожа
129
Статья 6
ГОСТ 485-82 "Юфть для верха обуви. Технические условия"
130
ГОСТ 939-88 "Кожа для верха обуви. Технические условия"
применяется до 01.07.2024
131
ГОСТ 939-94 "Кожа для верха обуви. Технические условия"
применяется до 01.07.2024
1311
ГОСТ 939-2021 "Кожа для верха обуви. Технические условия"
132
ГОСТ 940-81 "Кожа для подкладки обуви. Технические условия"
133
ГОСТ 1838-91 "Кожа из спилка. Общие технические условия"
134
ГОСТ 1875-83 "Кожа для одежды и головных уборов. Технические условия"
применяется до 01.07.2024
1341
ГОСТ 1875-2022 "Кожа для одежды и головных уборов. Общие технические условия"
135
ГОСТ 1903-78 "Кожа для низа обуви. Воротки и полы. Технические условия"
136
ГОСТ 3673-69 "Лайка. Технические условия"
137
ГОСТ 3717-84 "Замша. Технические условия"
138
ГОСТ 7065-81 "Нитроискожа-Т обувная. Технические условия"
139
ГОСТ 9333-70 "Кирза обувная. Технические условия"
140
ГОСТ 9705-78 "Кожа лаковая обувная. Технические условия"
141
ГОСТ 10438-78 "Винилискожа-НТ галантерейная. Технические условия"
142
ГОСТ 11107-90 "Искожа-Т галантерейная. Общие технические условия"
143
ГОСТ 15091-80 "Кожа галантерейная. Технические условия"
144
ГОСТ 15092-80 "Кожа для перчаток и рукавиц. Технические условия"
145
ГОСТ 28144-89 "Кожа синтетическая на нетканой основе для верха обуви. Общие технические условия"
146
ГОСТ 28461-90 "Кожа искусственная одежная. Общие технические условия"
147
ГОСТ 29277-92 "Кожа для низа обуви. Технические условия"
148
ГОСТ Р 53243-2008 "Кожа для мебели. Общие технические условия"
применяется до 01.07.2024
1481
ГОСТ 34873-2022 "Кожа для мебели. Общие технические условия"
Одежда и изделия из кожи и меха
149
ГОСТ 5710-85 "Одежда из овчины шубной и мехового велюра. Общие технические условия"
150
ГОСТ 7069-2014 "Воротники, манжеты и отделки меховые. Технические условия"
151
ГОСТ 8765-93 "Одежда меховая и комбинированная. Общие технические условия"
152
ГОСТ 10151-2014 "Уборы меховые женские и для девочек. Общие технические условия"
153
ГОСТ 10325-2014 "Головные уборы меховые. Общие технические условия"
154
ГОСТ 11287-76 "Жилеты меховые. Общие технические условия"
155
ГОСТ 12299-66 "Меха, скрои и полосы из меховых шкурок различных видов. Технические условия"

124
МЕМСТ 32087-2013 "Ойын спортына арналған аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
125
СТБ 287-2004 "Бурки. Жалпы техникалық шарттар"
126
СТБ 931-93 "Егде жастағы адамдарға арналған аяқ киім. Техникалық шарттар"
127
СТБ 1042-97 "Белсенді демалысқа арналған аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
128
СТ РК 1059-2002 "Механикалық өндіріс аяқ киімі. Жалпы техникалық шарттар"
Былғары
129
6-бап
МЕМСТ 485-82 "Аяқ киімнің жоғарғы жағына арналған юфть. Техникалық шарттар"
130
МЕМСТ 939-88 "Аяқ киімнің жоғарғы жағына арналған былғары. Техникалық шарттар"
131
МЕМСТ 939-94 "Аяқ киімнің жоғарғы жағына арналған былғары. Техникалық шарттар"
132
МЕМСТ 940-81 "Аяқ киімнің астарына арналған былғары. Техникалық шарттар"
133
МЕМСТ 1838-91 "Кесіндіден құралған былғары. Жалпы техникалық шарттар"
134
МЕМСТ 1875-83 "Киім мен бас киімге арналған былғары. Техникалық шарттар"
135
МЕМСТ 1903-78 "Аяқ киімнің табанына арналған былғары. Жағалар мен етектер. Техникалық шарттар"
136
МЕМСТ 3673-69 "Лайка. Техникалық шарттар"
137
МЕМСТ 3717-84 "Күдері. Техникалық шарттар"
138
МЕМСТ 7065-81 "Аяқ киімге арналған нитроискожа-Т. Техникалық шарттар"
139
МЕМСТ 9333-70 "Аяқ киімге арналған кирза. Техникалық шарттар"
140
МЕМСТ 9705-78 "Аяқ киімге арналған лакты былғары. Техникалық шарттар"
141
МЕМСТ 10438-78 "Галантереялық винилдік жасанды былғары-НТ. Техникалық шарттар"
142
МЕМСТ 11107-90 "Галантереялық жасанды былғары-Т. Жалпы техникалық шарттар"
143
МЕМСТ 15091-80 "Галантереялық былғары. Техникалық шарттар"
144
МЕМСТ 15092-80 "Қолғап пен биялайға арналан былғары. Техникалық шарттар"
145
МЕМСТ 28144-89 "Аяқ киімнің жоғарғы жағына арналған тоқыма емес негіздегі синтетикалық былғары. Жалпы техникалық шарттар"
146
МЕМСТ 28461-90 "Киімге арналған жасанды былғары. Жалпы техникалық шарттар"
147
МЕМСТ 29277-92 "Аяқ киімнің табанына арналған былғары. Техникалық шарттар"
148
МЕМСТ Р 53243-2008 "Жиһазға арналған былғары. Жалпы техникалық шарттар"
Былғары мен үлбірден жасалған киім және бұйымдар
149
МЕМСТ 5710-85 "Тондық қой терісінен және үлбірлі велюрден тігілген киім. Жалпы техникалық шарттар"
150
МЕМСТ 7069-2014 "Жағалар, манжеттер және үлбірден жасалған әрлеме. Техникалық шарттар"
151
МЕМСТ 8765-93 "Үлбір және аралас киім. Жалпы техникалық шарттар"
152
МЕМСТ 10151-2014 "Әйелдерге және қыздарға арналған үлбірлі киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
153
МЕМСТ 10325-2014 "Үлбірлі бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
154
МЕМСТ 11287-76 "Үлбір кеудешелер. Жалпы техникалық шарттар"
155
МЕМСТ 12299-66 "Үлбірлер, әр түрлі үлбірлі терілерден жасалған жиектер мен жолақтар. Техникалық шарттар"

156
ГОСТ 19878-2014 "Меха, меховые и овчинно-шубные изделия. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
157
ГОСТ 20176-84 "Перчатки и рукавицы меховые. Общие технические условия"
158
ГОСТ 31293-2005 "Одежда из кожи. Общие технические условия"
159
ГОСТ 32083-2013 "Одежда на меховой подкладке. Общие технические условия"
160
ГОСТ 32084-2013 "Одежда меховая. Общие технические условия"
161
ГОСТ 32118-2013 "Головные уборы. Общие технические условия"
162
ГОСТ 32121-2013 "Одежда из меховых шкурок с отделкой кожевой ткани и шубной овчины. Общие технические условия"
Шкурки меховые выделанные
163
Статья 7
ГОСТ 1821-75 "Овчина шубная выделанная. Технические условия"
164
ГОСТ 2765-73 "Шкурки собак выделанные. Технические условия"
165
ГОСТ 2974-75 "Шкурки кролика меховые выделанные. Технические условия"
166
ГОСТ 3157-69 "Каракуль чистопородный серый выделанный некрашеный. Технические условия"
167
ГОСТ 3595-74 "Каракуль чистопородный цветной выделанный. Технические условия"
168
ГОСТ 4661-76 "Овчина меховая выделанная. Технические условия"
169
ГОСТ 6803-72 "Шкурки лисиц серебристо-черных, платиновых, снежных и черно-бурых выделанные. Технические условия"
170
ГОСТ 7179-70 "Шкурки песца выделанные. Технические условия"
171
ГОСТ 9296-74 "Каракуль чистопородный выделанный крашеный. Технические условия"
172
ГОСТ 10231-77 "Смушка выделанная. Технические условия"
173
ГОСТ 10322-71 "Шкурки норки выделанные. Технические условия"
174
ГОСТ 10522-73 "Яхобаб выделанный. Технические условия"
175
ГОСТ 10596-77 "Шкурки зайца-беляка и зайца-русака выделанные. Технические условия"
176
ГОСТ 10623-85 "Шкуры котика морского выделанные. Технические условия"
177
ГОСТ 10714-73 "Каракульча выделанная.
Технические условия"
178
ГОСТ 11106-74 "Шкурки ондатры выделанные. Технические условия"
179
ГОСТ 11111-81 "Шкурки козлят выделанные. Технические условия"
180
ГОСТ 11210-65 "Шкуры медведей белых и лесных выделанные. Технические условия"
181
ГОСТ 11237-65 "Шкурки телят северного оленя меховые выделанные. Технические условия"
182
ГОСТ 11355-82 "Шкурки енотовидной собаки и енота-полоскуна выделанные. Технические условия"
183
ГОСТ 11597-77 "Шкурки кошки домашней меховые выделанные. Технические условия"
184
ГОСТ 11615-77 "Шкурки сурка и тарбагана выделанные. Технические условия"
185
ГОСТ 11616-79 "Шкурки куниц, кидуса и харзы выделанные. Технические условия"
186
ГОСТ 11806-66 "Шкурки хоря выделанные. Технические условия"
187
ГОСТ 11809-82 "Шкуры морского зверя меховые выделанные. Технические условия"
188
ГОСТ 12056-66 "Шкуры рыси и диких кошек выделанные. Технические условия"

156
МЕМСТ 19878-2014 "Үлбірлер, үлбір және қой терісі бұйымдары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
157
МЕМСТ 20176-84 "Үлбір қолғаптар мен биялайлар. Жалпы техникалық шарттар"
158
МЕМСТ 31293-2005 "Былғарыдан тігілген киім. Жалпы техникалық шарттар"
159
МЕМСТ 32083-2013 "Үлбір астарлы киім. Жалпы техникалық шарттар"
160
МЕМСТ 32084-2013 "Үлбірден тігілген киім. Жалпы техникалық шарттар"
161
МЕМСТ 32118-2013 "Бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
162
МЕМСТ 32121-2013 "Былғары мата мен тондық қой терісімен әрленген үлбір терілерден жасалған киім. Жалпы техникалық шарттар"
Иленген үлбір терілер
163
7-бап
МЕМСТ 1821-75 "Иленген тондық қой терісі. Техникалық шарттар"
164
МЕМСТ 2765-73 "Иленген ит терілері. Техникалық шарттар"
165
МЕМСТ 2974-75 "Иленген үлбірлі қоян терілері. Техникалық шарттар"
166
МЕМСТ 3157-69 "Таза тұқымды ерекшеленген боялмаған сұр қаракөл. Техникалық шарттар"
167
МЕМСТ 3595-74 "Таза тұқымды түрлі-түсті иленген қаракөл. Техникалық шарттар"
168
МЕМСТ 4661-76 "Иленген үлбірлі қой терісі. Техникалық шарттар"
169
МЕМСТ 6803-72 "Күміс-қара, платина, қарлы және қара-қоңыр түлкі терілері. Техникалық шарттар"
170
МЕМСТ 7179-70 "Иленген түлкі терілері. Техникалық шарттар"
171
МЕМСТ 9296-74 "Таза тұқымды боялған қаракөл. Техникалық шарттар"
172
МЕМСТ 10231-77 "Иленген елтірі. Техникалық шарттар"
173
МЕМСТ 10322-71 "Иленген күзен терілері. Техникалық шарттар"
174
МЕМСТ 10522-73 "Иленген яхобаб. Техникалық шарттар"
175
МЕМСТ 10596-77 "Ақ қоян мен қоңыр қоян терілері. Техникалық шарттар"
176
МЕМСТ 10623-85 "Өңделген теңіз мысығының терілері. Техникалық шарттар"
177
МЕМСТ 10714-73 "Иленген қаракөл елтірі.
Техникалық шарттар"
178
МЕМСТ 11106-74 "Иленген ондатр терілері. Техникалық шарттар"
179
МЕМСТ 11111-81 "Иленген ешкі терілері. Техникалық шарттар"
180
МЕМСТ 11210-65 "Иленген ақ және орман аюларының терілері. Техникалық шарттар"
181
МЕМСТ 11237-65 "Солтүстік бұғы бұзауларының иленген үлбір терілері. Техникалық шарттар"
182
МЕМСТ 11355-82 "Иленген жанат тәрізді ит пен шайқағыш жанат терілері. Техникалық шарттар"
183
МЕМСТ 11597-77 "Иленген үй мысығының үлбірлі терісі. Техникалық шарттар"
184
МЕМСТ 11615-77 "Иленген суыр және тарбаған терілері. Техникалық шарттар"
185
МЕМСТ 11616-79 "Иленген сусар, кидус және харза терілері. Техникалық шарттар"
186
МЕМСТ 11806-66 "Иленген күзен терісі. Техникалық шарттар"
187
МЕМСТ 11809-82 "Иленген үлбірлі теңіз аңы терісі. Техникалық шарттар"
188
МЕМСТ 12056-66 "Иленген сілеусін және жабайы мысық терілері. Техникалық шарттар"

189
ГОСТ 12133-86 "Шкурки нутрии выделанные. Технические условия"
190
ГОСТ 12438-66 "Шкурки соболя выделанные. Технические условия"
191
ГОСТ 12581-67 "Шкурки колонка и солонгоя выделанные. Технические условия"
192
ГОСТ 12780-67 "Шкурки белки выделанные. Технические условия"
193
ГОСТ 12804-67 "Шкурки горностая и ласки выделанные. Технические условия"
194
ГОСТ 13220-67 "Шкурки суслика-песчаника выделанные. Технические условия"
195
ГОСТ 13304-67 "Шкурки выдры выделанные. Технические условия"
196
ГОСТ 13315-88 "Шкурки крота выделанные. Технические условия"
197
ГОСТ 13692-68 "Шкурки волка и шакала выделанные. Технические условия"
198
ГОСТ 13713-82 "Шкуры росомахи выделанные. Технические условия"
199
ГОСТ 14781-69 "Шкурки лисицы красной, лисицы-крестовки, лисицы-сиводушки и корсака выделанные. Технические условия"
200
ГОСТ 17714-72 "Шкурки мелких грызунов выделанные. Технические условия"
201
ГОСТ 19878-2014 "Меха, меховые и овчинно-шубные изделия. Маркировка, упаковка, транспортирование, хранение"
202

189
МЕМСТ 12133-86 "Иленген нутрия терілері. Техникалық шарттар"
190
МЕМСТ 12438-66 "Иленген бұлғын терілері. Техникалық шарттар"
191
МЕМСТ 12581-67 "Иленген сары күзен және сарғыш күзен терілері. Техникалық шарттар"
192
МЕМСТ 12780-67 "Иленген тиін терілері. Техникалық шарттар"
193
МЕМСТ 12804-67 "Иленген ақкіс пен аққұлақ терілері. Техникалық шарттар"
194
МЕМСТ 13220-67 "Иленген зорман терілері. Техникалық шарттар"
195
МЕМСТ 13304-67 "Иленген кәмшат терілер. Техникалық шарттар"
196
МЕМСТ 13315-88 "Иленген көртышқан терілері. Техникалық шарттар"
197
МЕМСТ 13692-68 "Иленген қасқыр және шиебөрі терілері. Техникалық шарттар"
198
МЕМСТ 13713-82 "Иленген құну терілері выделанные. Техникалық шарттар"
199
МЕМСТ 14781-69 "Өңделген қызыл түлкінің, айқастырма түлкі, сиводушки түлкі және қарсақ терілері. Техникалық шарттар"
200
МЕМСТ 17714-72 "Иленген ұсақ кеміргіштер терілері. Техникалық шарттар"
201
МЕМСТ 19878-2014 "Үлбірлер, үлбір және қой терісі бұйымдары. Таңбалау, орау, тасымалдау, сақтау"
202

ГОСТ 21184-75 "Шкурки ягнят выделанные. Технические условия"
203
ГОСТ 21481-76 "Каракуль-метис выделанный. Технические условия"
204
ГОСТ 28505-90 "Шкурки бобра речного выделанные. Технические условия"
205
СТБ 2498-2017 "Овчины выделанные. Общие технические условия"
Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства
206
Статья 8
ГОСТ 16221-79 "Войлок юртовый. Технические условия"
207
ГОСТ 23348-78 "Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства. Первичная упаковка и маркировка"
208
ГОСТ 28415-89 "Покрытия и изделия ковровые тканые машинного способа производства. Общие технические условия"
209
ГОСТ 28867-90 "Покрытия и изделия ковровые нетканые машинного способа производства. Общие технические условия"
210
ГОСТ 30877-2003 "Материалы текстильные. Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства. Показатели безопасности и методы их определения"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 22 декабря 2020 г. № 180
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31.10.2023 № 154 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
Одежда, изделия из текстильных материалов, трикотажные изделия, готовые штучные текстильные изделия и текстильные материалы, используемые для изготовления обуви, одежды и изделий из кожи, кожгалантерейных изделий
1
статья 11
(отбор проб)
ГОСТ 8844-75 "Полотна трикотажные. Правила приемки и метод отбора проб"
2
ГОСТ 9173-86 "Изделия трикотажные. Правила приемки"
3
ГОСТ 13587-77 "Полотна нетканые и изделия штучные нетканые. Правила приемки и метод отбора проб"
4
ГОСТ 16218.0-93 "Изделия текстильно-галантерейные. Правила приемки и метод отбора проб"
5
ГОСТ 20566-75 "Ткани и штучные изделия текстильные. Правила приемки и метод отбора проб"
6
ГОСТ 23948-80 "Изделия швейные. Правила приемки"
7
ГОСТ 25451-82 "Кожа искусственная и синтетическая. Правила приемки"
8

МЕМСТ 21184-75 "Иленген қозы терілері. Техникалық шарттар"
203
МЕМСТ 21481-76 "Иленген қаракөл-метис. Техникалық шарттар"
204
МЕМСТ 28505-90 "Иленген өзен құндызы терілері. Техникалық шарттар"
205
СТБ 2498-2017 "Иленген қой терісі. Жалпы техникалық шарттар"
Машина тәсілімен жасалған кілем жабындары мен бұйымдары
206
8-бап
МЕМСТ 16221-79 "Киіз үй киізі. Техникалық шарттар"
207
МЕМСТ 23348-78 "Машина тәсілімен жасалған кілем жабындары мен бұйымдары. Бастапқы орау және таңбалау"
208
МЕМСТ 28415-89 "Машина тәсілімен тоқылған кілем жабындары мен бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
209
МЕМСТ 28867-90 "Машина тәсілімен тоқыма емес кілем жабындары мен бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
210
МЕМСТ 30877-2003 "Тоқыма материалдар. Машина тәсілімен жасалған кілем жабындары мен бұйымдары. Қауіпсіздік көрсеткіштері және оларды анықтау әдістері"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 180 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Кеден одағы техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
Киім, тоқыма материалдарынан жасалған бұйымдар, трикотаж бұйымдары, аяқ киім, киім және былғарыдан жасалған бұйымдар, былғары галантерея бұйымдарын дайындау үшін пайдаланылатын дайын дара тоқыма бұйымдары және тоқыма материалдары
1
11-бап (сынама алу)
МЕМСТ 8844-75 "Трикотаж маталар. Қабылдау қағидалары және сынамалар алу әдісі
2
МЕМСТ 9173-86 "Трикотаж бұйымдар. Қабылдау қағидалары"
3
МЕМСТ 13587-77 "Тоқыма емес маталар және тоқыма емес дара бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынамалар алу әдісі"
4
МЕМСТ 16218.0-93 "Тоқыма-галантерея бұйымдары. Қабылдау қағидалары және сынамалар алу әдісі"
5
МЕМСТ 20566-75 "Маталар және тоқыма дара бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынамалар алу әдісі"
6
МЕМСТ 23948-80 "Тігін бұйымдары. Қабылдау қағидалары"
7
МЕМСТ 25451-82 "Жасанды және синтетикалық былғары. Қабылдау қағидалары"
8

ГОСТ 26666.0-85 "Мех искусственный трикотажный. Правила приемки и метод отбора проб"
9
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Методы контроля. Химические факторы/физические факторы. Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
10
статья 11
(идентификация)
раздел 3 ГОСТ 3897-2015 "Изделия трикотажные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
11
раздел 2 ГОСТ 4659-79 "Ткани и пряжа чистошерстяные и полушерстяные. Методы химических испытаний"
12
раздел 4 ГОСТ 8737-77 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные, из пряжи химических волокон и смешанные. Первичная упаковка и маркировка"
13
раздел 1 ГОСТ 10581-91 "Изделия швейные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
14
раздел 4 ГОСТ 12453-77 "Ткани и штучные изделия льняные и полульняные. Первичная упаковка и маркировка"
15
ГОСТ 16958-71 "Изделия текстильные. Символы по уходу"
16
раздел 4 ГОСТ 19411-88 "Изделия текстильно-галантерейные тканые, плетеные, вязаные, витые метражные и штучные. Маркировка и первичная упаковка"
17
раздел 3 ГОСТ 25227-82 "Ткани шелковые и полушелковые. Первичная упаковка и маркировка"
18
ГОСТ 25617-83 "Ткани и изделия льняные, полульняные, хлопчатобумажные и смешанные. Методы химических испытаний"
применяется до 01.07.2021
19
ГОСТ 26623-85 "Материалы и изделия текстильные. Обозначения по содержанию сырья"
20
ГОСТ 30084-93 "Материалы текстильные. Первичная маркировка"
21
ГОСТ 30387-95 "Полотна и изделия трикотажные. Методы определения вида и массовой доли сырья"
22
ГОСТ 33224-2015 "Материалы и изделия текстильные. Обозначения состава сырья"
23
ГОСТ ИСО 1833-2001 "Материалы текстильные. Методы количественного химического анализа двухкомпонентных смесей волокон"
24
ГОСТ ISO 1833-1-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 1. Общие принципы испытаний"
25
ГОСТ ISO 1833-2-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 2. Трехкомпонентные смеси волокон"
26
ГОСТ ISO 1833-3-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 3. Смеси ацетатного и некоторых других волокон (метод с использованием ацетона)"
27
ГОСТ ISO 1833-5-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 5. Смеси вискозного, медно-аммиачного или высокомодульного и хлопковых волокон (метод с использованием цинката натрия)"
28
ГОСТ ISO 1833-6-2013 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 6. Смеси вискозных или отдельных видов медно-аммиачных, высокомодульных или волокон лиоцелл и хлопковых волокон (метод с использованием муравьиной кислоты и хлорида цинка)"
29

МЕМСТ 26666.0-85 "Жасанды трикотаж үлбір. Қабылдау қағидалары және сынамалар алу әдісі"
9
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Бақылау әдістері. Химиялық факторлар/физикалық факторлар. Балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық
стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
10
11-бап (сәйкестендіру)
3-бөлім МЕМСТ 3897-2015 "Трикотаж бұйымдар. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
11
2-бөлім МЕМСТ 4659-79 "Таза жүнді және жартылай жүнді маталар мен иірімдер. Химиялық сынау әдістері"
12
4-бөлім МЕМСТ 8737-77 "Химиялық талшықтардың иірімжіпінен жасалған және аралас мақта-мата маталар мен дара бұйымдар. Бастапқы орау және таңбалау"
13
1-бөлім МЕМСТ 10581-91 "Тігін бұйымдары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
14
4-бөлім МЕМСТ 12453-77 "Зығыр және жартылай зығыр маталар мен дара бұйымдар. Бастапқы орау және таңбалау"
15
МЕМСТ 16958-71 "Тоқыма бұйымдары. Күтім белгілері"
16
4-бөлім МЕМСТ 19411-88 "Тоқыма-галантереялық тоқылған, өрілген, тоқылған, бұралған метражды және дара бұйымдар. Таңбалау және бастапқы орау"
17
3-бөлім МЕМСТ 25227-82 "Жібек және жартылай жібек маталар. Бастапқы орау және таңбалау"
18
МЕМСТ 25617-83 "Зығыр, жартылай зығыр, мақта-мата және аралас маталар мен бұйымдар. Химиялық сынау әдістері"
01.07.2021 дейін қолданылады
19
МЕМСТ 26623-85 "Материалдар мен тоқыма бұйымдары. Шикізат құрамы бойынша белгілер"
20
МЕМСТ 30084-93 "Тоқыма материалдар. Бастапқы таңбалау"
21
МЕМСТ 30387-95 "Маталар мен трикотаж бұйымдары. Шикізаттың түрі мен массалық үлесін анықтау әдістері"
22
МЕМСТ 33224-2015 "Материалдар мен тоқыма бұйымдары. Шикізат құрамының белгілері"
23
МЕМСТ ИСО 1833-2001 "Тоқыма материалдар. Екі компонентті талшық қоспаларын сандық химиялық талдау әдістері"
24
МЕМСТ ISO 1833-1-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау. 1-бөлік. Сынақтардың жалпы қағидаттары"
25
МЕМСТ ISO 1833-2-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 2-бөлік. Үш компонентті талшық қоспалары"
26
МЕМСТ ISO 1833-3-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 3-бөлік. Ацетат және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (ацетонды пайдалану әдісі)"
27
МЕМСТ ISO 1833-5-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 5-бөлік. Вискозды, мыс-аммиакты немесе жоғары модульді және мақта талшықтарының қоспалары (натрий цинкатын пайдалану әдісі)"
28
МЕМСТ ISO 1833-6-2013 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 6-бөлік. Вискозды немесе мыс-аммиак, жоғары модульді немесе лиоцелл талшықтарының және мақта талшықтарының жекелеген түрлерінің қоспалары (құмырсқа қышқылы мен мырыш хлоридін пайдалану әдісі)"
29

ГОСТ ISO 1833-7-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 7. Смеси полиамидных и некоторых других волокон (метод с использованием муравьиной кислоты)"
30
ГОСТ ISO 1833-8-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 8. Смеси ацетатного и триацетатного волокон (метод с использованием ацетона)"
31
ГОСТ ISO 1833-9-2013 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 9. Смеси ацетатного и триацетатного волокон (метод с использованием бензилового спирта)"
32
ГОСТ ISO 1833-10-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 10. Смеси триацетатного или полилактидного и некоторых других волокон (метод с использованием дихлорметана)"
33
ГОСТ ISO 1833-11-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 11. Смеси целлюлозного и полиэфирного волокон (метод с использованием серной кислоты)"
34
ГОСТ ISO 1833-12-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 12. Смеси акрилового, модифицированных акриловых, эластановых, поливинилхлоридных волокон и некоторых других волокон (метод с использованием диметилформамида)"
35
ГОСТ ISO 1833-13-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 13. Смеси некоторых поливинилхлоридных волокон и некоторых других волокон (метод с использованием сероуглерода/ацетона)"
36
ГОСТ ISO 1833-14-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 14. Смеси ацетатного и некоторых поливинилхлоридных волокон (метод с использованием уксусной кислоты)"
37
ГОСТ ISO 1833-15-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 15. Смеси джутового и некоторых животных волокон (метод на основе определения содержания азота)"
38
ГОСТ ISO 1833-16-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 16. Смеси полипропиленовых волокон и некоторых других волокон (метод с использованием ксилола)"
39
ГОСТ ISO 1833-17-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 17. Смеси поливинилхлоридных волокон (гомополимеров винилхлорида) и некоторых других волокон (метод с использованием серной кислоты)"
40
ГОСТ ISO 1833-18-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 18. Смеси натурального шелкового волокна и шерстяного волокна или волокна из волос животных (метод с использованием серной кислоты)"
41
ГОСТ ISO 1833-19-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 19. Смеси целлюлозных волокон и асбестового волокна (метод нагревания)"
42

МЕМСТ ISO 1833-7-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 7-бөлік. Полиамид және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (құмырсқа қышқылын пайдалану әдісі)"
30
МЕМСТ ISO 1833-8-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 8-бөлік. Ацетат және триацетат талшықтарының қоспалары (ацетонды пайдалану әдісі)"
31
МЕМСТ ISO 1833-9-2013 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 9-бөлік. Ацетат және триацетат талшықтарының қоспалары (бензил спиртін пайдалану әдісі)"
32
МЕМСТ ISO 1833-10-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 10-бөлік. Триацетатты немесе полилактидті және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (дихлорметанды пайдалану әдісі)"
33
МЕМСТ ISO 1833-11-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 11-бөлік. Целлюлоза және полиэфир талшықтарының қоспалары (күкірт қышқылын қолдану әдісі)"
34
МЕМСТ ISO 1833-12-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 12-бөлік. Акрил, модификацияланған акрил, эластан, поливинилхлорид талшықтарының және басқа да талшықтардың қоспалары (диметилформамидті пайдалану әдісі)"
35
МЕМСТ ISO 1833-13-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 13-бөлік. Кейбір поливинилхлоридті талшықтардың және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (күкірт көміртегін/ацетон пайдалану әдісі)"
36
МЕМСТ ISO 1833-14-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 14-бөлік. Ацетатты және кейбір поливинилхлоридті талшықтардың қоспалары (сірке қышқылын пайдалану әдісі)"
37
МЕМСТ ISO 1833-15-2015 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 15-бөлік. Джут және кейбір жануарлар талшықтарының қоспалары (азот құрамын анықтауға негізделген әдіс)"
38
МЕМСТ ISO 1833-16-2015 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 16-бөлік. Полипропилен талшықтарының және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (ксилолды пайдалану әдісі)"
39
МЕМСТ ISO 1833-17-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 17-бөлік. Поливинилхлорид талшықтарының (винилхлорид гомополимерлерінің) және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (күкірт қышқылын пайдалану әдісі)"
40
МЕМСТ ISO 1833-18-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 18-бөлік. Табиғи жібек талшығының және жүн талшығының немесе жануарлардың қылынан жасалған талшықтың қоспалары (күкірт қышқылын пайдалану әдісі)"
41
МЕМСТ ISO 1833-19-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 19-бөлік. Целлюлоза талшықтары мен асбест талшықтарының қоспалары (қыздыру әдісі)"
42

ГОСТ ISO 1833-20-2014 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 20. Смеси эластанового и некоторых других волокон (метод с использованием диметилацетамида)"
43
ГОСТ ISO 1833-21-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 21. Смеси поливинилхлоридных волокон, модифицированных акриловых, эластановых, ацетатных, триацетатных и некоторых других волокон (метод с использованием циклогексанона)"
44
ГОСТ ISO 1833-22-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 22. Смеси вискозного или некоторых видов медно-аммиачных, или высокомодульных, или лиоцелла и льняных волокон (метод с использованием муравьиной кислоты и хлорида цинка)"
45
ГОСТ ISO 1833-24-2013 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 24. Смеси полиэфирных и некоторых других волокон. Метод с использованием фенола и тетрахлорэтана"
46
ГОСТ ISO 1833-25-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 25. Смеси полиэфирного и некоторых других волокон (метод с использованием трихлоруксусной кислоты и хлороформа)"
47
ГОСТ ISO 1833-26-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 26. Смеси меламинового и хлопкового или арамидного волокон (метод с использованием горячей муравьиной кислоты)"
48
ГОСТ ISO 3758-2014 "Изделия текстильные. Маркировка символами по уходу"
49
ГОСТ ИСО 5088-2001 "Материалы текстильные. Методы количественного анализа трехкомпонентных смесей волокон"
50
ГОСТ ИСО 5089-2001 "Материалы текстильные. Подготовка проб для химических испытаний"
51
ГОСТ Р 50721-94 "Полотна и изделия трикотажные. Методы определения вида и массовой доли сырья"
применяется до 01.07.2024
52
ГОСТ Р 51293-99 "Идентификация продукции. Общие положения"
применяется до 01.07.2024
53
Исключен решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31.10.2023 № 154 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
54

МЕМСТ ISO 1833-20-2014 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 20-бөлік. Эластан және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (диметилацетамидті пайдалану әдісі)"
43
МЕМСТ ISO 1833-21-2011 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 21-бөлік. Поливинилхлоридті талшықтардың, модификацияланған акрил, эластана, ацетат, триацетат және басқа да талшықтардың қоспалары (циклогексанонды пайдалану әдісі)"
44
МЕМСТ ISO 1833-22-2015 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 22-бөлік. Вискозды немесе мыс-аммиакты немесе жоғары модульді немесе лиоцелл мен зығыр талшықтарының кейбір түрлерінің қоспалары (құмырсқа қышқылы мен мырыш хлоридін пайдалану әдісі)"
45
МЕМСТ ISO 1833-24-2013 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 24-бөлік. Полиэстер мен басқа да талшықтардың қоспалары. Фенол мен тетрахлорэтанды пайдалану әдісі"
46
МЕМСТ ISO 1833-25-2015 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 25-бөлік. Полиэфир және басқа да талшықтардың қоспалары (трихлорацет қышқылы мен хлороформды пайдалану әдісі)"
47
МЕМСТ ISO 1833-26-2015 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 26-бөлік. Меламин және мақта немесе арамид талшықтарының қоспалары (ыстық формикалық қышқылды пайдалану әдісі)"
48
МЕМСТ ISO 3758-2014 "Тоқыма бұйымдары. Күтім жөніндегі белгілермен таңбалау"
49
МЕМСТ ИСО 5088-2001 "Тоқыма материалдар. Үш компонентті талшық қоспаларын сандық талдау әдістері"
50
МЕМСТ ИСО 5089-2001 "Тоқыма материалдар. Химиялық сынақтарға арналған сынамаларды дайындау"
51
МЕМСТ Р 50721-94 "Маталар мен трикотаж бұйымдары. Шикізаттың түрі мен массалық үлесін анықтау әдістері"
52
МЕМСТ Р 51293-99 "Өнімді сәйкестендіру. Жалпы ережелер"
53
МЕМСТ Р 51793-2001 "Тоқыма материалдар. Машинамен жасалған кілем жабындары мен бұйымдары. Тұтынушыға арналған ақпарат"
54

СТБ 2447-2016 "Полотна и изделия трикотажные. Методы определения вида и массовой доли сырья"
55
СТБ ISO 1833-20-2012 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 20. Смеси эластановых и некоторых других волокон (метод с использованием диметилацетамида)"
применяется
до 01.07.2021
56
статья 11
(климатические условия проведения испытаний)
ГОСТ 10681-75 "Материалы текстильные. Климатические условия для кондиционирования и испытания проб и методы их определения"
57
ГОСТ ISO 139-2014 "Изделия текстильные. Стандартные атмосферные условия для проведения кондиционирования и испытаний" (кроме
пункта 3.2)
58

СТБ 2447-2016 "Маталар мен трикотаж бұйымдары. Шикізаттың түрі мен массалық үлесін анықтау әдістері"
55
СТБ ISO 1833-20-2012 "Тоқыма материалдар. Сандық химиялық талдау. 20-бөлім. Эластан және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (диметилацетамидті пайдалану әдісі)"
01.07.2021 дейін қолданылады
56
11-бап (сынақ жүргізудің климаттық жағдайлары)
МЕМСТ 10681-75 "Тоқыма материалдар. Кондициялауға арналған климаттық жағдайлар және сынамаларды сынау және оларды анықтау әдістері"
57
МЕМСТ ISO 139-2014 "Тоқыма бұйымдары. Кондициялау және сынақтар жүргізу үшін стандартты атмосфералық жағдайлар (3.2-тармақтан басқа)
58

ГОСТ Р ИСО 139-2007 "Изделия текстильные. Стандартные атмосферные условия для кондиционирования и проведения испытаний"
применяется
до 01.07.2021
59
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Методы контроля. Химические факторы/физические факторы. Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
60
приложение 2
(уровень напряженности электростатичес-кого поля)

МЕМСТ Р ИСО 139-2007 "Тоқыма бұйымдары. Кондициялауға және сынақтар жүргізуге арналған стандартты атмосфералық жағдайлар"
01.07.2021 дейін қолданылады
59
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Бақылау әдістері. Химиялық факторлар/физикалық факторлар. Балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
60
2-қосымша (электростатика-лық өріс кернеулігінің деңгейі)

разделы 4 – 6 ГОСТ 32995-2014 "Материалы текстильные. Методика измерения напряженности электростатического поля" (применяется для рулонных текстильных материалов, а также покрытий и изделий ковровых машинного способа производства шириной не менее 1200 мм)
61
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Методы контроля. Химические факторы/физические факторы. Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых" (применяется для рулонных текстильных материалов, а также покрытий и изделий ковровых машинного способа производства шириной не менее 1200 мм)
применяется до 01.07.2021
62
глава 2, глава 4 (пункты 4.1, 4.3), глава 5 (пункт 5.1), глава 6 (пункты 6.2, 6.3), глава 7
Сан ПиН 9-29.7-95 "Санитарные нормы допустимых уровней физических факторов при применении товаров народного потребления в бытовых условиях. Методика измерения напряженности электростатического поля"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
63
приложение 2
(гигроско-
пичность)

4 – 6-бөлімдер МЕМСТ 32995-2014 "Тоқыма материалдары. Электростатикалық өрістің кернеулігін өлшеу әдістемесі" (орама тоқыма материалдары, сондай-ақ ені 1200 мм кем емес машиналық кілем өндірісінің жабындары мен бұйымдары үшін қолданылады)
61
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Бақылау әдістері. Химиялық факторлар/физикалық факторлар. Балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау" (орамалы тоқыма материалдары, сондай-ақ ені кемінде 1200 мм кілем өндірісінің жабындары мен бұйымдары үшін қолданылады)
01.07.2021 дейін қолданылады
62
2-тарау, 4-тарау (4.1, 4.3-тармақтар), 5-тарау (5.1-тармақ), 6-тарау (6.2, 6.3-тармақтар), 7-тарау
Сан ҚмН 9-29.7-95 "Тұрмыстық жағдайда халық тұтынатын тауарларды қолдану кезіндегі физикалық факторлардың рұқсат етілген деңгейінің санитарлық нормалары. Электростатикалық өрістің кернеуін өлшеу әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
63
2-қосымша (гигроскопиялы-лығы)

раздел 3 ГОСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств"
64
приложение 2
(воздухо-
проницаемость)
ГОСТ 12088-77 "Материалы текстильные и изделия из них. Метод определения воздухопроницаемости"
65
статья 5
(устойчивость окраски)
раздел 2 ГОСТ 2351-88 "Изделия и полотна трикотажные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
66
раздел 4 ГОСТ 7779-2015 "Ткани и изделия штучные шелковые и полушелковые. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
67
ГОСТ 7780-78 "Ткани и штучные изделия льняные и полульняные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
68
раздел 2 ГОСТ 7913-76 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные и смешанные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
69
ГОСТ 9733.0-83 "Материалы текстильные. Общие требования к методам испытаний устойчивости окрасок к физико-химическим воздействиям"
70
ГОСТ 9733.4-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к стиркам"
71
ГОСТ 9733.5-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к дистиллированной воде"
72
ГОСТ 9733.6-83 "Материалы текстильные. Методы испытаний устойчивости окрасок к "поту"
73
ГОСТ 9733.9-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к морской воде"
74
ГОСТ 9733.27-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к трению"
75
раздел 2 ГОСТ 11151-77 "Ткани чистошерстяные и полушерстяные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
76
раздел 2 ГОСТ 13527-78 "Изделия штучные тканые и ткани набивные чистошерстяные и полушерстяные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
77
раздел 2 ГОСТ 23433-79 "Ткани и штучные изделия из химических волокон. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
78
раздел 2 ГОСТ 23627-89 "Изделия текстильно-галантерейные тканые, плетеные, витые и вязаные, метражные и штучные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
79
пункт 7.9 ГОСТ 33201-2014 "Ткани для столового белья и полотенечные чистольняные, льняные и полульняные и штучные изделия из них. Общие технические условия"
80
ГОСТ ISO 105-А01-2013 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть А01. Общие требования к проведению испытаний"
81
ГОСТ ISO 105-А02-2013 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть А02. Серая шкала для оценки изменения окраски"
82
ГОСТ ISO 105-А03-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть А03. Серая шкала для оценки степени закрашивания"
83
ГОСТ ИСО 105-А04-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть А04. Метод инструментальной оценки степени закрашивания смежных тканей"
84

3-бөлім МЕМСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Тоқыма маталар. Гигроскопиялық және су өткізбейтін қасиеттерін анықтау әдістері"
64
2-қосымша (ауа өткізгіштігі)
МЕМСТ 12088-77 "Тоқыма материалдары және олардан жасалған бұйымдар. Ауа өткізгіштігін анықтау әдісі"
65
5-бап (бояу тұрақтылығы)
2-бөлім МЕМСТ 2351-88 "Трикотаж бұйымдары мен жаймалары. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
66
4-бөлім МЕМСТ 7779-2015 "Жібек және жартылай жібек маталар мен дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
67
МЕМСТ 7780-78 "Зығыр және жартылай зығыр маталар мен дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
68
2-бөлім МЕМСТ 7913-76 "Мақта-мата және аралас маталар мен дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
69
МЕМСТ 9733.0-83 "Тоқыма материалдар. Бояулардың физика-химиялық әсерлерге төзімділігін сынау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
70
МЕМСТ 9733.4-83 "Тоқыма материалдар. Бояудың жууға төзімділігін сынау әдісі"
71
МЕМСТ 9733.5-83 "Тоқыма материалдар. Тазартылған суға бояудың тұрақтылығын сынау әдісі"
72
МЕМСТ 9733.6-83 "Тоқыма материалдар. Бояулардың "терге" төзімділігін сынау әдістері"
73
МЕМСТ 9733.9-83 "Тоқыма материалдар. Теңіз суына бояудың төзімділігін сынау әдісі"
74
МЕМСТ 9733.27-83 "Тоқыма материалдар. Бояудың үйкеліске төзімділігін сынау әдісі"
75
2-бөлім МЕМСТ 11151-77 "Таза және жартылай жүнді маталар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
76
2-бөлім МЕМСТ 13527-78 "Таза жүн және жартылай жүн матадан тігілген дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
77
2-бөлім МЕМСТ 23433-79 "Химиялық талшықтардан жасалған маталар мен бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
78
2-бөлім МЕМСТ 23627-89 "Тоқыма-галантереялық тоқылған, өрілген, бұралған және тоқылған, метражды және дара бұйымдар. Бояу тұрақтылығының нормалары және оны анықтау әдістері"
79
7.9-тармақ МЕМСТ 33201-2014 "Таза зығыр, зығыр және жартылай зығыр және олардан жасалған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
80
МЕМСТ ISO 105-А01-2013 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. А01 бөлігі. Сынақтар жүргізуге қойылатын жалпы талаптар"
81
МЕМСТ ISO 105-А02-2013 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. А02 бөлігі. Түстің өзгеруін бағалауға арналған сұр шкала"
82
МЕМСТ ISO 105-А03-2014 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. А03 бөлігі. Бояу дәрежесін бағалауға арналған сұр шкала"
83
МЕМСТ ИСО 105-А04-2002 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. А04 бөлігі. Іргелес тіндердің бояу дәрежесін аспаптық бағалау әдісі"
84

ГОСТ ISO 105-C10-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть С10. Метод определения устойчивости окраски к действию стирки с мылом или с мылом и содой"
85
ГОСТ ISO 105-Е01-2015 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть Е01. Метод определения устойчивости окраски к воздействию воды"
86
ГОСТ ИСО 105-Е02-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть Е02. Метод определения устойчивости окраски к действию морской воды"
87
ГОСТ ISO 105-Е04-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть Е04. Метод определения устойчивости окраски к поту"
88
ГОСТ ИСО 105-F-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть F. Ткани стандартные смежные. Технические требования"
89
ГОСТ ИСО 105-F10-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть F10. Ткани смежные многокомпонентные. Технические требования"
90
ГОСТ ИСО 105-J01-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть J01. Общие требования к инструментальному методу измерения цвета поверхности"
91
ГОСТ ISO 105-X12-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски". Часть Х12. Метод определения устойчивости окраски к трению"
92
ГОСТ Р ИСО 105-А04-99 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть А04.
Метод инструментальной оценки степени закрашивания смежных тканей"
применяется
до 01.07.2021
93
ГОСТ Р ИСО 105-А05-99 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть А05. Метод инструментальной оценки изменения окраски для определения баллов по серой шкале"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
94
ГОСТ Р ИСО 105-Е02-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть Е02. Метод определения устойчивости окраски к морской воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
95
ГОСТ Р ИСО 105-F-99 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть F. Ткани стандартные смежные. Технические требования"
применяется до 01.07.2021
96

МЕМСТ ISO 105-C10-2014 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. С10 бөлігі. Сабынмен немесе сабынмен және содамен жуу әсеріне бояудың тұрақтылығын анықтау әдісі"
85
МЕМСТ ISO 105-Е01-2015 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. Е01 бөлігі. Судың әсеріне түсінің тұрақтылығын анықтау әдісі"
86
МЕМСТ ИСО 105-Е02-2002 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. Е02 бөлігі. Теңіз суының әсеріне түсінің төзімділігін анықтау әдісі"
87
МЕМСТ ISO 105-Е04-2014 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. Е04 бөлігі. Бояудың терге төзімділігін анықтау әдісі"
88
МЕМСТ ИСО 105-F-2002 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. F бөлігі. маталар стандартты іргелес. Техникалық талаптар"
89
МЕМСТ ИСО 105-F10-2002 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. F10 бөлігі. Аралас көп компонентті маталар. Техникалық талаптар"
90
МЕМСТ ИСО 105-J01-2002 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. J01 бөлігі. Беттің түсін өлшеудің аспаптық әдісіне қойылатын жалпы талаптар"
91
МЕМСТ ISO 105-X12-2014 "Тоқыма материалдар. Бояудың тұрақтылығын анықтау. X12 бөлігі. Бояудың үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
92
МЕМСТ Р ИСО 105-А04-99 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. А04 бөлігі. Іргелес тіндердің бояу дәрежесін аспаптық бағалау әдісі"
01.07.2021 дейін қолданылады
93
МЕМСТ Р ИСО 105-А05-99 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. А05 бөлігі. Сұр шкала бойынша баллды анықтау үшін түс өзгерісін аспаптық бағалау әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
94
МЕМСТ Р ИСО 105-Е02-2014 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. Е02 бөлігі. Теңіз суына түс тұрақтылығын анықтау әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
95
МЕМСТ Р ИСО 105-F-99 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. F бөлігі. Стандартты аралас маталар. Техникалық талаптар"
01.07.2021 дейін қолданылады
96

ГОСТ Р ИСО 105-F10-99 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть F10. Ткани смежные многокомпонентные. Технические требования"
применяется до 01.07.2021
97
ГОСТ Р ИСО 105-J01-99 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть J01. Общие требования к инструментальному методу измерения цвета поверхности"
применяется до 01.07.2021
98
приложение 2
(водопоглощение)
раздел 7 ГОСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств"
99

МЕМСТ Р ИСО 105-F10-99 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. F10 бөлігі. Аралас көп компонентті маталар. Техникалық талаптар"
01.07.2021 дейін қолданылады
97
МЕМСТ Р ИСО 105-J01-99 "Тоқыма материалдар. Түс тұрақтылығын анықтау. J01 бөлігі. Беттің түсін өлшеудің аспаптық әдісіне қойылатын жалпы талаптар"
01.07.2021 дейін қолданылады
98
2-қосымша (су сіңіруі)
7-бөлім МЕМСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Тоқыма жаймалар. Гигроскопиялық және су жұқтырмайтын қасиеттерін анықтау әдістері"
99

пункт 5.10 ГОСТ 11027-2014 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные махровые и вафельные. Общие технические условия"
100
приложение 2
(капиллярность)
раздел 5 ГОСТ 3816-81 "Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств"
101
пункт 5.7 СТБ 1017-96 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные и смешанные махровые и вафельные. Общие технические условия"
102
статья 4
(интенсивность запаха)
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Методы контроля. Химические факторы/физические факторы. Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

5.10-тармақ МЕМСТ 11027-2014 "Мақта-мата түкті және вафельді маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
100
2-қосымша (капиллярлық)
5-бөлім МЕМСТ 3816-81 "Тоқыма жаймалар. Гигроскопиялық және су жұқтырмайтын қасиеттерін анықтау әдістері"
101
5.7-тармақ СТБ 1017-96 "Мақта-мата және аралас түкті және вафельді маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
102
4-бап (иіс қарқындылығы)
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Бақылау әдістері. Химиялық факторлар/физикалық факторлар. Балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

103
Инструкция 1.1.10-12-96-2005 "Гигиеническая оценка тканей, одежды и обуви"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
104
приложение 3,
4 и 7
(выделение вредных для здоровья химических веществ:
кобальт, медь, никель, мышьяк, хром, свинец)
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
105
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"

103
Нұсқаулық 1.1.10-12-96-2005 "Маталарды, киімдерді және аяқ киімдерді гигиеналық бағалау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
104
3, 4 және 7-қосымшалар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың:
кобальт, мыс, никель, мышьяк, хром, қорғасын бөлінуі)
МЕМСТ 4152-89 "Ауыз су. Мышьяктың массалық концентрациясын анықтау әдісі"
105
МЕМСТ 31870-2012 "Ауыз су. Атомдық спектрометрия әдістерімен элементтердің құрамын анықтау"

106
ГОСТ Р 57165-2016 (ИСО 11885:2007) "Вода. Определение содержания элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
107
КМС ИСО 8288:2001 "Качество воды. Определение кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Пламенные атомно-абсорбционные спектрометрические методы"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
применяется до 01.07.2024

106
МЕМСТ Р 57165-2016 (ИСО 11885:2007) "Су. Индуктивті байланысқан плазмасы бар атом-эмиссиялық спектрометрия әдісімен элементтердің құрамын анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
107
КМС ИСО 8288:2001 "Судың сапасы. Кобальт, никель, мыс, мырыш, кадмий және қорғасынды анықтау. Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометриялық әдістер"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

108
СТ РК ИСО 8288-2005 "Качество воды. Определение кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Пламенные атомно-абсорбционные спектрометрические методы"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
применяется до 01.07.2024
1081
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
109
СТБ ISO 11885-2011 "Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой (ICP-OES)"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
110
СТБ ISO 15586-2011 "Качество воды. Определение микроколичеств элементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с использованием графитовой печи"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
111
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 "Методика выполнения измерений кобальта, никеля, меди, хрома, цинка, марганца, железа, серебра в питьевых, природных и
сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с пламенной атомизацией"
применяется до включения соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

108
ҚР СТ ИСО 8288-2005 "Судың сапасы. Кобальт, никель, мыс, мырыш, кадмий және қорғасынды анықтау. Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометриялық әдістер"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
109
СТБ ISO 11885-2011 "Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық эмиссиялық спектрометрия (ICP-OES) әдісімен кейбір элементтерді анықтау)"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
110
СТБ ISO 15586-2011 "Судың сапасы. Графит пешін пайдалана отырып, атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен элементтердің микросанын анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
111
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 "Ауыз су, табиғи және ағынды сулардағы кобальт, никель, мыс, хром, мырыш, марганец, темір, күмісті жалынды атомизациямен атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

112
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 "Методика выполнения
измерений бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электрометрической атомизацией"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
113
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98 "Методика выполнения измерений алюминия, бария, бора, железа, кобальта, марганца, меди, никеля, стронция, титана, хрома и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ICP спектрометрии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

112
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 "Ауыз, табиғи және ағынды сулардағы бериллий, ванадий, висмут, кадмий, кобальт, мыс, молибден, мышьяк, никель, қалайы, қорғасын, селен, күміс, сурьма және хромды электрометриялық атомизациясы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
113
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98 "ICP спектрометрия әдісімен ауызсу, табиғи және сарқынды сулардағы алюминий, барий, бор, темір, кобальт, марганец, мыс, никель, стронций, титан, хром және мырышты өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

114
МУК 4.1.742-99 "Инверсионное вольтамперометрическое измерение концентрации ионов цинка, кадмия, свинца и меди в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
115
МУК 4.1.1256-03 "Измерение массовой концентрации цинка флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
116
МУК 4.1.1258-03 "Измерение массовой концентрации меди флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
117
МВИ. МН 1792-2002 "Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
118

114
МУК 4.1.742-99 "Судағы мырыш, кадмий, қорғасын және мыс иондарының концентрациясын инверсиялық вольтамперометрлік өлшеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
115
МУК 4.1.1256-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы флуориметриялық әдіспен мырыштың массалық концентрациясын өлшеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
116
МУК 4.1.1258-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздері сынамаларындағы мыстың салмақтық концентрациясын флюориметриялық әдіспен өлшеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
117
ӨОӘ. МН 1792-2002 "ARL 3410 + спектрометрінде сұйық сынамалардағы элементтердің шоғырлануын өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
118

МВИ. МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
119
приложения 3,
4 и 7
(содержание свободного формальдегида)
ГОСТ 25617-83 "Ткани и изделия льняные, полульняные, хлопчатобумажные и смешанные. Методы химических испытаний"
применяется до 01.07.2021

ӨОӘ. МН 3057-2008 "Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
119
3, 4 және 7-қосымшалар (бос формальдегидтің болуы)
МЕМСТ 25617-83 "Зығыр, жартылай зығыр, мақта-мата және аралас маталар мен бұйымдар. Химиялық сынау әдістері"
01.07.2021 дейін қолданылады

120
раздел 18 ГОСТ 25617-2014 "Ткани и изделия льняные, полульняные, хлопчатобумажные и смешанные. Методы химических испытаний"
121
ГОСТ ISO 14184-1-2014 "Материалы текстильные. Определение содержания формальдегида. Часть 1. Свободный и гидрализованный формальдегид (метод водной экстракции)"
122
МУК 4.1.1045-01 "ВЭЖХ определение
формальдегида и предельных альдегидов (С2 ‒ С10) в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
123
МУК 4.1.1053-01 "Ионохроматографическое определение формальдегида в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
124
МУК 4.1.1265-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
125
МУК 4.1.1272-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
126
МУ № 266-92 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций формальдегида в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
127
приложения 3,
4 и 7
(акрилонитрил)
раздел 1(пункты 3.2, 3.4) ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
1271
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)
128
ГОСТ 30713-2000 "Волокно полиакрилонитрильное. Определение концентрации миграции нитрила акриловой кислоты в воздух. Метод газовой хроматографии"
129
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
130

120
18-бөлім МЕМСТ 25617-2014 "Зығыр, жартылай зығыр, мақта-мата және аралас маталар мен бұйымдар. Химиялық сынау әдістері"
121
МЕМСТ ISO 14184-1-2014 "Тоқыма материалдар. Формальдегидтің құрамын анықтау. 1-бөлік. Еркін және гидролизденген формальдегид (су экстракциясы әдісі)"
122
МУК 4.1.1045-01 "Формальдегид пен ауадағы шекті альдегидтерді (C2 ‒ C10) ТЖСХ-ны анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
123
МУК 4.1.1053-01 "Ауадағы формальдегидті ионохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
124
МУК 4.1.1265-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы формальдегидтің салмақтық концентрациясын флюориметриялық әдіспен өлшеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
125
МУК 4.1.1272-03 "Жұмыс аймағының ауасында және елді мекендердің атмосфералық ауасында формальдегидтің салмақтық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
126
МУ № 266-92 "Атмосфералық ауадағы формальдегид концентрациясын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
127
3, 4 және 7-қосымшалар (акрилонитрил)
1-бөлім (3.2, 3.4-тармақтар) МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
128
МЕМСТ 30713-2000 "Полиакрилонитрильді талшық. Акрил қышқылы нитрилінің ауаға ауысу концентрациясын анықтау. Газды хроматография әдісі"
129
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
130

ГОСТ Р ИСО 16017-1-2007 "Воздух атмосферный, рабочей зоны и замкнутых помещений. Отбор проб летучих органических соединений при помощи сорбционной трубки с последующей термодесорбцией и газохроматографическим анализом на капиллярных колонках. Часть 1. Отбор проб методом прокачки"
131
МУК 2.3.3.052-96 "Санитарно-химическое исследование изделий из полистирола и сополимеров стирола"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
132

МЕМСТ Р ИСО 16017-1-2007 "Атмосфералық ауа, жұмыс аймағы және жабық үй-жайлар. Сорбциялық түтіктің көмегімен ұшпа органикалық қосылыстардың сынамаларын кейіннен термодесорбциялау және капиллярлық колонкаларда газохроматографиялық талдау арқылы іріктеу. 1-бөлік. Айдау әдісімен сынама алу"
131
МУК 2.3.3.052-96 "Полистирол мен стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
132

МУК 4.1.580-96 "Определение нитрила акриловой кислоты, выделяющегося из полиакрилонитрильного волокна в воздух, методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
133
МУК 4.1.658-96 "Методические указания по газо-хроматографическому определению акрилонитрила в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
134
МУК 4.1.1044а-01 "Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметиламина, диметилформамида, диэтиламина, пропиламина, триэтиламина и этиламина в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
135

МУК 4.1.580-96 "Газды хроматография әдісімен полиакрилонитрильді талшықтан ауаға бөлінетін акрил қышқылының нитрилін анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
133
МУК 4.1.658-96 "Судағы акрилонитрилді газ-хроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
134
МУК 4.1.1044а-01 "Ауадағы акрилонитрил, ацетонитрил, диметиламин, диметилформамид, диэтиламин, пропиламин, триэтиламин және этиламинді газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
135

МУК 4.1.1206-03 "Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметилформамида, диэтиламина и триэтиламина в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
136
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
137
МР 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, изо-бутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
138
Инструкция 4.1.10-14-91-2005
"Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
139
МУ № 11-12-25-96 "Методические указания по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
140
МУ № 268-92 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций цианистого водорода и нитрила акриловой кислоты в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
141
приложения 3,
4 и 7
(ацетальдегид)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
1411
ГОСТ 34173-2017 "Упаковка. Определение содержания ацетальдегида в воздушной среде"
(за исключением пункта 9.4)
1412
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)

МУК 4.1.1206-03 "Судағы акрилонитрил, ацетонитрил, диметилформамид, диэтиламин және триэтиламинді газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
136
МУК 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
137
МР 01.024-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, изобутанолды, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
138
Нұсқаулық 4.1.10-14-91-2005 "Суда, модельдік орталарда және тамақ өнімдерінде полистирол пластиктерінен бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды газохроматографиялық анықтау әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
139
МУ № 11-12-25-96 "Нитрон Д" талшығынан алынған сығындыларда (тер сұйықтығы) акрил қышқылының нитрилін газ-сұйық хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
140
МУ № 268-93 "Ауадағы цианисті сутегі мен акрил қышқылы нитрилінің концентрациясын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
141
3, 4 және 7-қосымшалар (ацетальдегид)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"

142
МР 01.022-07 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола,
н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
143
МР 01.024-07 "Газохроматографическое определе-ние гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона,
метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата,
изо-бутилацетата, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
144
МУК 4.1.1045-01 "ВЭЖХ определение формальде-гида и предельных альдегидов (С2 ‒ С10) в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
145
МУК 4.1.1957-05 "Газохроматографическое определение винилхлорида и ацетальдегида в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
146
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола,
изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
147
МУК 4.1.3170-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола,
н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

142
МР 01.022-07 "Ауа ортасына құрамы әртүрлі материалдардан бөлінетін ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
143
МР 01.024-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сығындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, изобутанолды, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
144
МУК 4.1.1045-01 "Формальдегид пен ауадағы шекті альдегидтерді (C2-C10) ТЖСХ-ны анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
145
МУК 4.1.1957-05 "Ауадағы винилхлорид пен ацетальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
146
МУК 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, , н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
147
МУК 4.1.3170-14 "Атмосфералық ауада, сынақ камерасының ауасында және тұйық үй-жайларда ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

148
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
149
МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
150

148
МУК 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
149
ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орта сығындыларындағы ацетон мен ацетальдегидтің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
150

МУ 2563-82 "Методические указания по фотометрическому измерению концентраций ацетальдегида в воздухе рабочей зоны"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
151
приложения 3,
4 и 7
(ацетон)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
1511
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)
152
МР 01.022-07 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола,
н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
153
МР 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
154
МУК 4.1.598-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогеносодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
155
МУК 4.1.600-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола и изопропанола в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
156
МУК 4.1.618-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

МУ 2563-82 "Жұмыс аймағының ауасындағы ацетальдегид концентрациясын фотометриялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
151
3, 4 және 7-қосымшалар (ацетон)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлім. TENAX TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
152
МР 01.022-07 "Ауа ортасына құрамы әртүрлі материалдардан бөлінетін ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
153
МР 01.024-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сығындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
154
МУК 4.1.598-96 "Атмосфералық ауадағы хош иісті, құрамында күкірт бар, галогені бар заттарды, метанолды, ацетонды және ацетонитрилді газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
155
МУК 4.1.600-96 "Атмосфералық ауадағы ацетонды, метанолды және изопропанолды газохроматография-лық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
156
МУК 4.1.618-96 "Атмосфералық ауадағы ацетонды, метанолды және изопропанолды газохроматография-лық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

157
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
158
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана,
о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
159

157
МУК 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
158
МУК 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолдарды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
159

МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола,
изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

МУК 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрил нитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изоботанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

172
МУК 4.1.1205-03 "Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетра-хлорэтилена, хлорбензола, этилбензола,
м-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропилбензола, ортохлортолуола и нафталина в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
173
МУК 4.1.3167-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
174

172
МУК 4.1.1205-03 "Судағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетра-хлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, м-, п-ксилолдарды, о-ксилолды, стиролды, изопропилбензолды, ортохлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
173
МУК 4.1.3167-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және жабық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
174

Инструкция 4.1.10-15-91-2005
"Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
175
Инструкция 4.1.11-11-13-2004 "Методика выполнения измерений концентраций бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола,
стирола в воде методом хромато-масс-спектрометрии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
176
МР 01.023-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола,
н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
177
МР 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола,
стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
178
МР № 29 ФЦ/830 "Газохроматографическое определение массовой концентрации бензола, толуола, этилбензола, м-, п- и о-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках из полистирольных пластиков"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
179
МУ № 4477-87 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола и п-ксилола в воздухе рабочей зоны"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
180
приложения 3,
4 и 7
(винилацетат)
пункты 1, 3.5 и 3.6 ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
181
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
182
МР 1870-78 "Методические рекомендации по меркуриметрическому определению малых количеств винилацетата в воде, в водноспиртовых растворах и пищевых продуктах"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

Нұсқаулық 4.1.10-15-91-2005 "Судағы, модельдік орталарда және тамақ өнімдеріндегі полистирол пластиктерінен бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды газохроматографиялық анықтау әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
175
Нұсқаулық 4.1.11-11-13-2004 "Судағы бензол, толуол, хлорбензол, этилбензол, о-ксилол, стирол концентрацияларын хромато-масс-спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
176
МР 01.023-07 "Ауа ортасына құрамы әртүрлі материалдардан бөлінетін гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
177
МР 01.024-07 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
178
МР № 29 ФЦ/830 "Полистирол пластиктерінен жасалған су сығындыларындағы бензолдың, толуолдың, этилбензолдың, м-, п- және о-ксилолдардың, изопропилбензолдың, н-пропилбензолдың, стиролдың, a-метилстиролдың массалық концентрациясын газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
179
МУ № 4477-87 "Жұмыс аймағының ауасындағы бензол, толуол және п-ксилол концентрацияларын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
180
3, 4 және 7-қосымшалар (винилацетат)
1, 3.5 және 3.6-тармақтар МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
181
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
182
МР 1870-78 "Судағы, сулы-спиртті ерітінділердегі және тамақ өнімдеріндегі винилацетаттың аз мөлшерін меркуриметриялық анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

183
МР 2915-82 "Методические рекомендации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
184
приложения 3,
4 и 7
(гексаметилен-диамин)
МР 1503-76 "Методические рекомендации по определению гексаметилендиамина в воде при санитарно-химических исследованиях в полимерных материалах, применяемых в пищевой и текстильной промышленности"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
185

183
МР 2915-82 "Судағы винилацетатты газ сұйықтығы хроматограф әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
184
3, 4 және 7-қосымшалар (гексаметилен-диамин)
МР 1503-76 "Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимерлі материалдардағы санитарлық-химиялық зерттеулер кезінде судағы гексаметилендиаминді анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
185

Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из
полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
применяется до включения
соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
186
Инструкция 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
186
Нұсқаулық 880-71 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

187
приложения 3,
4 и 7
(диметилтереф-талат)
МУК 4.1.745-99 "Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
188
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

187
3, 4 және 7-қосымшалар (диметилтереф-талат)
МУК 4.1.745-99 "Терефталь қышқылының диметил эфирін судағы газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
188
МУК 4.1.3168-14 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты атмосфералық ауада, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасында газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

189
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
190
Инструкция 4.1.11-11-19-2004 "МВИ концентрации диметилового эфира терефталевой кислоты в воде методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

189
МУК 4.1.3169-14 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты суда және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарында газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
190
Нұсқаулық 4.1.11-11-19-2004 "Газды хроматография әдісімен судағы терефталь қышқылының диметил эфирінің ӨОӘ концентрациясы"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

191
Инструкция 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
192
МР 01.025-07 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата,
бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

191
Нұсқаулық 880-71 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
192
МР 01.025-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сығындыларындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

193
МВИ.МН 2367-2005 "Методика выполнения измерений концентраций диметилового эфира терефталевой кислоты в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
194
МУ № 2704-83 "Методические указания по газохроматографическому определению метилтолуилата, динила и диметилтерефталата в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
195
приложения 3,
4 и 7
(диметилформа-мид)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"

193
ӨОӘ.МН 2367-2005 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда терефталь қышқылының диметил эфирінің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
194
МУ № 2704-83 "Ауадағы метилтолуилатты, динилді және диметилтерефталатты газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
195
3, 4 және 7-қосымшалар (диметилформа-мид)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"

198
МУ 11-12-26-96 "Методические указания по определению диметилформамида в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
199
МУ № 1495а-76 "Методические указания на газохроматографическое определение диметилформамида в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
200
приложения 3,
4 и 7
(капролактам)
ГОСТ 30351-2001 "Полиамиды, волокна, ткани, пленки полиамидные. Определение массовой доли остаточных капролактама и низкомолекулярных соединений и их концентрации миграции в воду. Методы жидкостной и газожидкостной хроматографии"
2001
АМИ.МН 0003-2021 "Массовая концентрация е-капролактама, выделяемого из изделий из полиамидов, в водной и воздушной средах. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00221 от 29.09.2021)
201
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA
с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом
с использованием МСД/ПИД"

198
МУ 11-12-26-96 "Нитрон Д" талшығынан жасалған сығындыларда (тер сұйықтығы) диметилформамидті газ сұйықтығы хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
199
МУ № 1495а-76 "Ауадағы диметилформамидті газохроматографиялық анықтауға арналған әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
200
3, 4 және 7-қосымшалар (капролактам)
МЕМСТ 30351-2001 "Полиамидтер, талшықтар, маталар, полиамидті пленкалар. Қалдық капролактам мен төмен молекулалы қосылыстардың массалық үлесін және олардың суға көшу концентрациясын анықтау. Сұйық және газ-сұйық хроматография әдістері"
201
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"

202
ГОСТ Р ИСО 16017-1-2007 "Воздух атмосферный, рабочей зоны и замкнутых помещений. Отбор проб летучих органических соединений при помощи сорбционной трубки с последующей термодесорбцией и газохроматографическим анализом на капиллярных колонках. Часть 1. Отбор проб методом прокачки"
203
МУК 4.1.1209-03 "Газохроматографическое определение e-капролактама в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

202
МЕМСТ Р ИСО 16017-1-2007 "Атмосфералық ауа, Жұмыс аймағы және жабық үй-жайлар. Сорбциялық түтіктің көмегімен ұшпа органикалық қосылыстардың сынамаларын кейіннен термодесорбциялау және капиллярлық колонкаларда газохроматографиялық талдау арқылы іріктеу. 1-бөлік. Айдау әдісімен сынама алу"
203
МУК 4.1.1209-03 "Судағы e-капролактамды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

204
глава 5 Инструкции 4.1.10-14-101-2005 "Методы исследования полимерных материалов для гигиенической оценки"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
205
Инструкция № 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

204
глава 5 Инструкции 4.1.10-14-101-2005 "Гигиеналық бағалауға арналған полимерлі материалдарды зерттеу әдістері"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
205
Нұсқаулық № 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

206
ПНД Ф 14.1:2:4.211-2005 "Методика выполнения измерений массовой концентрации капролактама в пробах природных и сточных вод газохроматографическим методом"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
207
приложения 3,
4 и 7
(ксилолы
(смесь изомеров))
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA
с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
2071
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)
2072
ГОСТ 34175-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в воздушной среде"
(за исключением пункта 9.5)
208
МУК 2.3.3.052-96 "Санитарно-химические исследования изделий из полистирола и сополимеров стирола"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
209
МУК 4.1.618-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
210
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
211
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана,
о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
212
МУК 4.1.1046-01"Газохроматографическое определение орто-, мета- и параксилолов в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
213
МУК 4.1.1205-03 "Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетрахлорэтилена, хлорбензола, этилбензола,
м-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропилбензола, о-хлортолуола и нафталина в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
214
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде
и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

206
ПНД Ф 14.1:2:4.211-2005 "Табиғи және ағынды сулардың сынамаларындағы капролактамның массалық концентрациясын газохроматографиялық әдіспен өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
207
3, 4 және 7-қосымшалар (ксилолдар
(изомерлер қоспасы))
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
208
МУК 2.3.3.052-96 "Полистиролдан және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
209
МУК 4.1.618-96 "Атмосфералық ауадағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
210
МУК 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
211
МУК 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолдарды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
212
МУК 4.1.1046-01"Ауадағы орто -, мета - және параксилолдарды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
213
МУК 4.1.1205-03 "Судағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетрахлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, м-, п-ксилолдарды, о-ксилолды, стиролды, изопропилбензолды, о-хлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
214
МУК 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сығындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

215
МУК 4.1.3167-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола,
a-метилстирола, бензальдегида в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
216
МУ № 4477-87 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола и n-ксилола в воздухе рабочей зоны"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
217

215
МУК 4.1.3167-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және жабық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
216
МУ № 4477-87 "Жұмыс аймағының ауасындағы бензол, толуол және n-ксилол концентрацияларын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
217

МР № 01.023-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола,
н-пропилбензола, стирола,a-метилстирола, бензальдегида, в воздухе из замкнутого объема, содержащего материалы различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
218
МР № 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
219
МР № 29 ФЦ/830 "Газохроматографическое определение массовой концентрации бензола, толуола, этилбензола, м-, п- и о-ксилолов,
изо-пропилбензола, н-пропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках из полистирольных пластиков"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
220
Инструкция 4.1.10-12-39-2005 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана,
о-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
221
Инструкция 4.1.10-14-91-2005
"Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
222
приложения 3,
4 и 7
(метилакрилат)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA
с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"

МР № 01.023-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын жабық көлемдегі ауадағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
218
МР № 01.024-07 "Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан тұратын сорғыштардағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропилбензолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a - метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
219
МР № 29 ФЦ/830 "Полистирол пластиктерінен жасалған су сығындыларындағы бензолдың, толуолдың, этилбензолдың, м-, п - және о-ксилолдардың, изо-пропилбензолдың, н-пропилбензолдың, стиролдың, a-метилстиролдың массалық концентрациясын газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
220
Нұсқаулық 4.1.10-12-39-2005 "Судағы ацетон, метанол, бензол, толуол, этилбензол, пентан, о-, п-ксилол, гексан, октан және декан концентрацияларын газды хроматография әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
221
Нұсқаулық 4.1.10-14-91-2005 "Судағы, модельдік орталардағы және тамақ өнімдеріндегі полистирол пластиктерінен бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды газохроматографиялық анықтау әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
222
3, 4 және 7-қосымшалар (метилакрилат)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"

223
МУК 4.1.025-95 "Методы измерений массовой концентрации метакриловых соединений в объектах окружающей среды"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
224
МУК 4.1.620-96 "Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
225
МУК 4.1.656-96 "Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата и метилметакрилата в воде"
применяется до включения соответст-
вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
226
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации
№ 01.00282-2008/0160.19.03.13, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
227
приложения 3,
4 и 7
(метилмета-
крилат)
пункты 3.2 и 3.4 Раздела 1 ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
228
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA
с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"

223
МУК 4.1.025-95 "Қоршаған орта объектілеріндегі метакрил қосылыстарының массалық концентрациясын өлшеу әдістері"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
224
МУК 4.1.620-96 "Атмосфералық ауадағы метилакрилатты газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
225
МУК 4.1.656-96 "Судағы метилакрилат пен метилметакрилатты газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
226
МУК 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (№ 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілмдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
227
3, 4 және 7-қосымшалар (метилмета-
крилат)
1-бөлімнің 3.2 және 3.4-тармақтары МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
228
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"

МУК 4.1.656-96 "Методические указания по газохроматографическому определению метилакрилата и метилметакрилата в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
233
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации
№ 01.00282-2008/0160.19.03.13, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
234
приложения 3,
4 и 7
(спирт метиловый)
МР № 01.022-07 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, этанола,
н-пропилацетата, н-пропанола, изо-бутилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, выделяющихся в воздушную среду из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
2341
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)
2342
ГОСТ 34172-2017 "Упаковка. Определение содержания метилового спирта, бутилового спирта, изобутилового спирта, пропилового спирта, изопропилового спирта методом газовой хроматографии в воздушной среде"
235
МР № 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н- бутанола, бензола, толуола, этилбензола,м-, о- и п- ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
236
МУК 4.1.598-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогеносодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
237
МУК 4.1.600-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола и изопропанола в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

МУК 4.1.656-96 "Судағы метилакрилат пен метилметакрилатты газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
233
МУК 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (№ 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілмдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
234
3, 4 және 7-қосымшалар (метил спирті)
МР № 01.022-07 "Ауа ортасына әртүрлі құрамдағы материалдардан бөлінетін ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изо-бутилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
235
МР № 01.024-07 "Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан тұратын сорғыштар гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропилбензолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a - метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
236
МУК 4.1.598-96 "Атмосфералық ауадағы хош иісті, құрамында күкірт бар, галогені бар заттарды, метанолды, ацетонды және ацетонитрилді газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
237
МУК 4.1.600-96 "Атмосфералық ауадағы ацетонды, метанолды және изопропанолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

238
МУК 4.1.624-96 "Методические указания по газохроматографическому определению метилового и этилового спиртов в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
239
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона,
метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана,
о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
применяется до включения
соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
240

238
МУК 4.1.624-96 "Атмосфералық ауадағы метил және этил спирттерін газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
239
МУК 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолдарды, ександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
240

МУК 4.1.1046а-01 "Газохроматографическое определение метанола в воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
241
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде
и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
242
МУК 4.1.3170-14 Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола,
н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

МУК 4.1.1046а-01 "Ауадағы метанолды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
241
МУК 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
242
МУК 4.1.3170-14 "Атмосфералық ауадағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасын газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

243
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола
в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар
ственного стандарта в настоящий перечень
244
МУ № 4149-86 "Методические указания по осуществлению государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

243
МУК 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
244
МУ № 4149-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбының полимерлік материалдарын өндіру мен қолдануға мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

245
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
246
Инструкция 4.1.10-15-90-2005 "Осуществление государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
247
приложения 3,
4 и 7
(спирт бутиловый)

245
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
246
Нұсқаулық 4.1.10-15-90-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбының полимерлік материалдарын өндіру мен қолдануға мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
247
3, 4 және 7-қосымшалар (бутил спирті)

249
МР № 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола,н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a- метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

249
МР № 01.024-07 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропилбензолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

250
МУК 4.1.618-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
251
МУК 4.1.654-96 "Методические указания по газохроматографическому определению бутаналя, бутанола, изобутанола, 2-этилгексаналя,
2- этилгексеналя и 2-этилгексанола в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

250
МУК 4.1.618-96 "Атмосфералық ауадағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
251
МУК 4.1.654-96 "Судағы бутаналды, бутанолды, изобутанолды, 2-этилгексаналды, 2-этилгексеналды және 2-этилгексанолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

252
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
253

252
МУК 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
253

МУК 4.1.3170-14 Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола,
н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
254
МУ № 2902-83"Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций метилового, этилового, изопропилового,
н-пропилового, н-бутилового, втор-бутилового и
изо-бутилового спиртов в воздухе рабочей зоны"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

МУК 4.1.3170-14 "Атмосфералық ауадағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасын газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
254
МУ № 2902-83"Жұмыс аймағының ауасындағы метил, этил, изопропил, н-пропил, н-бутил, втор-бутил және изо-бутил спирттерінің концентрацияларын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

255
МУ № 4149-86 "Методические указания по осуществлению государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
256
Инструкция 4.1.10-15-90-2005 "Осуществление государственного санитарного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
257
приложения 3,
4 и 7
(стирол)
ГОСТ 15820-82 "Полистирол и сополимеры стирола. Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей"
2571
ГОСТ 34175-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в воздушной среде"
(за исключением пункта 9.5)
258
пункты 3.2 – 3.4 раздела 1 ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
259
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA
с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
260
МВИ.МН 1401-2000 "Методика выполнения измерений концентраций стирола в водной и водноспиртовых средах, имитирующих алкогольные напитки, методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень

255
МУ № 4149-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбының полимерлік материалдарын өндіру мен қолдануға мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
256
Нұсқаулық 4.1.10-15-90-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбының полимерлік материалдарын өндіру мен қолдануға мемлекеттік санитарлық қадағалауды жүзеге асыру"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
257
3, 4 және 7-қосымшалар (стирол)
МЕМСТ 15820-82 "Полистирол және стирол сополимерлері. Қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
258
1-бөлімнің 3.2 – 3.4-тармақтары МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
259
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
260
ӨОӘ.МН 1401-2000 "Газды хроматография әдісімен алкогольді ішімдіктерді имитациялайтын сулы және сулы-спиртті орталарда стиролдың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

261
МУ № 4759-88 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций стирола в воздухе рабочей зоны"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
262
МУК 2.3.3.052-96 "Санитарно-химические исследования изделий из полистирола и сополимеров стирола"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
263
МУК 4.1.598-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогенсодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
264

261
МУ № 4759-88 "Жұмыс аймағының ауасындағы стирол концентрациясын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
262
МУК 2.3.3.052-96 "Полистиролдан және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
263
МУК 4.1.598-96 "Атмосфералық ауадағы хош иісті, құрамында күкірт бар, галогені бар заттарды, метанолды, ацетонды және ацетонитрилді газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
264

266
МУК 4.1.662-97 "Методические указания по определению массовой концентрации стирола в атмосферном воздухе методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
267
МУК 4.1.739-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

266
МУК 4.1.662-97 "Газды хроматография әдісімен атмосфералық ауадағы стиролдың массалық концентрациясын анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
267
МУК 4.1.739-99 "Судағы бензолды, толуолды, хлорбензолды, этилбензолды, о-ксилолды, стиролды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

268
МУК 4.1.1205-03 "Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетрахлорэтилена, хлорбензола, этилбензола,
м-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропилбензола, ортохлортолуола и нафталина в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
269
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и
водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
270

268
МУК 4.1.1205-03 "Судағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетрахлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, м-, п-ксилолдарды, о-ксилолды, стиролды, изопропилбензолды, ортохлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
269
МУК 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды,акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
270

МУК 4.1.3167-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола,
н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
271
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
272
МР № 01.023-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилола, изопропилбензола,
н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегидав воздухе из замкнутого объема, содержащего материалы различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
273
МР № 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п- ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
274
МР № 29 ФЦ/830 "Газохроматографическое определение массовой концентрации бензола, толуола, этилбензола, м-, п- и о-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках из полистирольных пластиков"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
275
Инструкция 4.1.10-14-101-2005 "Методы исследования полимерных материалов для гигиенической оценки"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
2751
приложения 3 и 7 (толуилен-диизоцианат)
KZ.06.04.00002-2022 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации,
в воздушную среду толуилендиизоцианата, содержащегося в изделиях из полиуретана и полиуретановых синтетических каучуков"
(свидетельство об аттестации
№ 3 от 14 октября 2022 г.)
применяется с 01.07.2024
276
приложения 3,
4 и 7
(толуол)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax TA
с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
2761
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)
2762
ГОСТ 34175-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в воздушной среде"
(за исключением пункта 9.5)
277
МР № 01.023-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола,
н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида, в воздухе из замкнутого объема, содержащего материалы различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
278
МР № 01.024-07 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изо-пропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изо-бутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень

МУК 4.1.3167-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және жабық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
271
МУК 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
272
МР № 01.023-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын жабық көлемді ауадағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
273
МР № 01.024-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропилбензолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a - метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
274
МР № 29 ФЦ/830 "Полистирол пластиктерінен жасалған су сығындыларындағы бензолдың, толуолдың, этилбензолдың, м-, п- және о-ксилолдардың, изопропилбензолдың, н-пропилбензолдың, стиролдың, a-метилстиролдың массалық концентрациясын газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
275
Нұсқаулық 4.1.10-14-101-2005 "Гигиеналық бағалауға арналған полимерлі материалдарды зерттеу әдістері"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
276
3, 4 және 7-қосымшалар (толуол)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
277
МР № 01.023-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы жабық көлемді ауадағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетара-лық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
278
МР № 01.024-07 "Құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изо-бутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

279
МР № 29 ФЦ/830 "Газохроматографическое определение массовой концентрации бензола, толуола, этилбензола, м-, п- и о-ксилолов,
изо-пропилбензола, н-пропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках из полистирольных пластиков"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
280
МУ № 4477-87 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций бензола, толуола и п-ксилола в воздухе рабочей зоны"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

279
МР № 29 ФЦ/830 "Полистирол пластиктерінен жасалған су сығындыларындағы бензолдың, толуолдың, этилбензолдың, м-, п- және о-ксилолдардың, изо-пропилбензолдың, н-пропилбензолдың, стиролдың, a-метилстиролдың массалық концентрациясын газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
280
МУ № 4477-87 "Жұмыс аймағының ауасындағы бензол, толуол және пксилол концентрацияларын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

294
МВИ.МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
295
МУК 4.1.598-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогеносодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
296
МУК 4.1.617-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ксиленолов, крезолов и фенола в атмосферном воздухе"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
297
МУК 4.1.647-96 "Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
298
МУК 4.1.737-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
299
МУК 4.1.752-99 "Газохроматографическое определение фенола в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
300

294
ӨОӘ.МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
295
МУК 4.1.598-96 "Атмосфералық ауадағы хош иісті, құрамында күкірт бар, галогені бар заттарды, метанолды, ацетонды және ацетонитрилді газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
296
МУК 4.1.617-96 "Атмосфералық ауадағы ксиленолдарды, крезолдарды және фенолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
297
МУК 4.1.647-96 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
298
МУК 4.1.737-99 "Судағы фенолдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
299
МУК 4.1.752-99 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
300

МУК 4.1.1263-03 "Измерение массовой концентрации фенолов общих и летучих флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
301
МУК 4.1.1271-03 "Измерение массовой концентрации фенола флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

МУК 4.1.1263-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы жалпы және ұшпа фториметриялық әдіспен фенолдардың массалық концентрациясын өлшеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
301
МУК 4.1.1271-03 "Жұмыс аймағының ауасындағы және елді мекендердің атмосфералық ауасындағы фенолдың салмақтық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

302
МУК 4.1.1478-03 "Определение фенола в атмосферном воздухе и воздушной среде жилых и общественных зданий методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
303
ПНД Ф 14.1:2:4.182-02 "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовых концентраций фенолов (общих и летучих) в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

302
МУК 4.1.1478-03 "Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен атмосфералық ауадағы және тұрғын және қоғамдық ғимараттардың ауа ортасындағы фенолды анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
303
ПНД Ф 14.1:2:4.182-02 "Суды сандық химиялық талдау. Табиғи, ауыз су және ағынды сулардың сынамаларындағы фенолдардың (жалпы және ұшпа) массалық концентрациясын "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флюориметриялық әдіспен өлшеу әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

304
РД 52.24.488-95 "Методика выполнения измерений массовой концентрации определением суммы лету-
чих фенолов в воде фотометрическим методом после отгонки с паром"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
305
РД 52.04.799-2014 "Массовая концентрация фенола в пробах атмосферного воздуха. Методика измерений фотометрическим методом с использованием
4-аминоантипирина"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

304
РД 52.24.488-95 "Судағы ұшпа фенолдардың қосындысын фотометриялық әдіспен бумен айдағаннан кейін анықтау арқылы массалық концентрацияны өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
305
РД 52.04.799-2014 "Атмосфералық ауа сынамаларындағы фенолдың массалық шоғырлануы. 4-аминантипиринді пайдалана отырып, фотометриялық әдіспен өлшеу әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

309
МУ № 3999-85 "Методические указания по газохроматографическому измерению концентраций этиленгликоля и метанола в воздухе рабочей зоны"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
310
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного
стандарта в настоящий перечень

309
МУ № 3999-85 "Жұмыс аймағының ауасындағы этиленгликоль мен метанолдың концентрациясын газохроматографиялық өлшеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
310
Нұсқаулық № 880-71 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

313
МВИ.МН 1402-2000 "Методика выполнения измерений концентраций дибутилфталата и диоктилфталата в водной и водно-спиртовых средах методом газовой хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
314
МР № 01.025-07 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата,
бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
315

313
ӨОӘ.МН 1402-2000 "Газ хроматографиясы әдісімен су және су-спирт орталарындағы дибутилфталат және диоктилфталат концентрацияларын өлшеуді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
314
МР № 01.025-07 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты әртүрлі құрамдағы материалдардан тұратын су сығындыларында газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
315

МУ № 4077-86 "Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
316
МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
317
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата,
бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
318
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата,
бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

МУ № 4077-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелерді және олардан жасалған бұйымдарды санитариялық-гигиеналық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
316
МУК 4.1.738-99 "Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
317
МУК 4.1.3168-14 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты атмосфералық ауада, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасында газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
318
МУК 4.1.3169-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

319
Инструкция 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
320
Инструкция № 4.1.10-15-92-2005 "Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень

319
Нұсқаулық 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
320
Нұсқаулық № 4.1.10-15-92-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

321
приложения 3,
4 и 7
(тиурам Е)
Инструкция 4.1.10-15-92-2005 "Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в
настоящий перечень
322
МВИ 5562- 2016 "Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
323
статья 4
(индекс токсичности
(в водной среде))

321
3, 4 және 7-қосымшалар (тиурам Е)
Нұсқаулық 4.1.10-15-92-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
322
ӨОӘ 5562- 2016 "Материалдардан тұратын су сығындыларындағы агидол-2, каптакс, альтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, тиурам Д және тиурам Е концентрацияларын анықтау. Сұйық хроматография әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
323
4-бап (уыттылық индексі (сулы ортада))

ГОСТ 32075-2013 "Материалы текстильные. Метод определения токсичности"
3231
ГОСТ Р 59577-2021 "Кожа, мех и изделия из них. Определение индекса токсичности"
324
МУ 1.1.037-95 "Биотестирование продукции из полимерных и других материалов"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
325
Исключен решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31.10.2023 № 154 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).

МЕМСТ 32075-2013 "Тоқыма материалдар. Уыттылықты анықтау әдісі"
324
МУ 1.1.037-95 "Полимерлік және басқа материалдардан тұратын өнімдерді биотестілеу"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
325
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау. Бақылау әдістері. Химиялық факторлар. Физикалық факторлар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады

326
статья 4
(индекс токсичности
(в воздушной среде))
МР № 29 ФЦ/2688-03 "Экспресс-метод оценки токсичности проб воздуха по водорастворимым компонентам с использованием в качестве тест-объекта спермы крупного рогатого скота
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
327
статья 4
(местное кожно-раздражающее воздействие)
ГОСТ ISO 10993-10-2011 "Изделия медицинские. Оценка биологического действия медицинских изделий. Часть 10. Исследования раздражающего и сенсибилизирующего действия"

326
4-бап (уыттылық индексі (ауа ортасында))
МР № 29 ФЦ/830 "Полистирол пластиктерінен жасалған су сығындыларындағы бензолдың, толуолдың, этилбензолдың, м-, п- және о-ксилолдардың, изопропилбензолдың, н-пропилбензолдың, стиролдың, a-метилстиролдың массалық концентрациясын газохроматографиялық анықтау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
327
4-бап (жергілікті тері тітіркендіргіш әсері)
МЕМСТ ISO 10993-10-2011 "Медициналық бұйымдар. Медициналық бұйымдардың биологиялық әсерін бағалау. 10-бөлік. Тітіркендіргіш және сезімталдықты зерттеу"

328
Инструкция № 1.1.11-12-35-2004 "Требования к постановке экспериментальных исследований для первичной токсикологической оценки и гигиенической регламентации веществ"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
Кожа для одежды, головных уборов, кожгалантерейных изделий и обуви,
меха и меховые изделия
329
статья 11
(отбор проб)
ГОСТ 938.0-75 "Кожа. Правила приемки. Методы отбора проб"
3291
ГОСТ ISO 4044-2014 "Кожа. Химические испытания. Подготовка образцов для химических испытаний"

328
Нұсқаулық № 1.1.11-12-35-2004 "Заттарды бастапқы токсикологиялық бағалау және гигиеналық регламенттеу үшін эксперименттік зерттеулер жүргізуге қойылатын талаптар"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
Киімге, бас киімге, былғары галантерея бұйымдары мен аяқкиімге, үлбір мен үлбір бұйымдарына арналған былғары
329
11-бап (сынамалар алу)
МЕМСТ 938.0-75 "Былғары. Қабылдау қағидалары. Сынамалар алу әдістері"

330
ГОСТ 32077-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные. Правила приемки, методы отбора образцов и подготовка их для контроля"
331
Инструкция 1.1.10-12-96-2005 "Гигиеническая оценка тканей, одежды и обуви"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
332
статья 4
(идентификация)
раздел 1 ГОСТ 1023-91"Кожа. Маркировка, упаковка, транспортировка и хранение"
333
ГОСТ 33099-2014 "Изделия из кожи. Метод определения применяемых материалов"
334
ГОСТ Р ИСО 17131-2014 "Кожа. Метод идентификации с помощью микроскопа"
применяется до включения соответст-вующего межгосудар-ственного стандарта в настоящий перечень
335
СТБ 2132-2010 "Изделия из кожи. Метод определения применяемых материалов"
применяется
до 01.07.2021
336
приложение 8
(массовая доля свободного формальдегида)
ГОСТ ISO 17226-1-2011 "Кожа. Определение содержания формальдегида. Часть1. Метод жидкостной хроматографии"
337
ГОСТ ISO 17226-2-2011 "Кожа. Определение содержания формальдегида. Часть1. Фотометрический метод определения"
338
ГОСТ Р ИСО 17226-2-2008 "Кожа. Определение содержания формальдегида. Часть 2. Фотометрический метод определения"
применяется
до 01.07.2021
339
приложение 8
(массовая доля водовымываемого хрома (VI))
ГОСТ 31280-2004 "Меха и меховые изделия. Вредные вещества. Методы обнаружения и определения содержания свободного формальдегида и водовымываемых хрома (VI) и хрома общего"
340
ГОСТ ISO 17075-2011 "Кожа. Метод определения содержания хрома (VI)"
341
ГОСТ Р 54591-2011 "Кожа и мех. Метод определения содержания хрома (VI)
342
приложение 8
(устойчивость окраски к сухому и мокрому трению, к поту)
раздел 3 ГОСТ 938.29-2002 "Кожа. Методы испытания устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению
343
ГОСТ 9210-77 "Шкурки меховые и овчина шубная выделанные крашеные. Метод определения устойчивости окраски к трению"
применяется до 01.07.2021
344
ГОСТ 30835-2003 (ИСО 11641-1993) "Кожа. Метод испытания устойчивости окраски к поту"
345
ГОСТ 32076-2013 "Кожа. Метод определения устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению"
346
ГОСТ 32079-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные крашеные. Метод определения устойчивости окраски к трению"
347
ГОСТ Р ИСО 11641-2015 "Кожа. Испытания на устойчивость окраски. Метод определения устойчивости окраски к "поту"
348
приложение А СТБ 1049-97 "Продукция легкой промышленности. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 01.12.2021
349
приложение 8
(температура сваривания кожевой ткани меха)
ГОСТ 17632-72 "Шкурки меховые и овчина шубная выделанные. Метод определения температуры сваривания"

330
МЕМСТ 32077-2013 "Үлбір терілері және иленген қой терілері. Қабылдау қағидалары, үлгілерді іріктеу әдістері және оларды бақылауға дайындау"
331
Нұсқаулық 1.1.10-12-96-2005 "Маталарды, киімдерді және аяқ киімдерді гигиеналық бағалау"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
332
4-бап (сәйкестендіру)
1-бөлім МЕМСТ 1023-91"Былғары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
333
МЕМСТ 33099-2014 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдісі"
334
МЕМСТ Р ИСО 17131-2014 "Былғары. Микроскоптың көмегімен анықтау әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін қолданылады
335
СТБ 2132-2010 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдісі"
01.07.2021 дейін қолданылады
336
8-қосымша (бос формальдегидтің массалық үлесі)
МЕМСТ ISO 17226-1-2011 "Былғары. Формальдегидтің құрамын анықтау. 1-бөлік. Сұйық хроматография әдісі"
337
МЕМСТ ISO 17226-2-2011 "Былғары. Формальдегидтің құрамын анықтау. 1-бөлік. Фотометриялық анықтау әдісі"
338
МЕМСТ Р ИСО 17226-2-2008 "Былғары. Формальдегидтің құрамын анықтау. 2-бөлік. Фотометриялық анықтау әдісі"
01.07.2021 дейін қолданылады
339
8-қосымша (су алынатын хромның массалық үлесі (VI))
МЕМСТ 31280-2004 "Үлбір және үлбір бұйымдары. Зиянды заттар. Бос формальдегид пен су алынатын хромды (VI) және жалпы хромды табу және анықтау әдістері"
340
МЕМСТ ISO 17075-2011 "Былғары. Хром құрамын анықтау әдісі (VI)"
341
МЕМСТ Р ИСО 54591-2011 "Былғары және үлбір. Хром құрамын анықтау әдісі (VI)"
342
8-қосымша (бояудың құрғақ және дымқыл үйкеліске, терге төзімділігі)
МЕМСТ 938.29-2002 "Былғары. Құрғақ және дымқыл үйкеліске тері түсінің тұрақтылығын сынау әдістері"
343
МЕМСТ 9210-77 "Өңделген, боялған үлбір терілер және тондық қой терілері. Бояудың үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
01.07.2021 дейін қолданылады
344
МЕМСТ 30835-2003 (ИСО 11641-1993) "Былғары. Бояудың терге төзімділігін сынау әдісі"
345
МЕМСТ 32076-2013 "Былғары. Тері түсінің құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
346
МЕМСТ 32079-2013 "Иленген, боялған үлбір терілер және қой терілері. Бояудың үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
347
МЕМСТ Р ИСО 11641-2015 "Былғары. Бояу тұрақтылығын сынау. Бояудың "терге" төзімділігін анықтау әдісі"
348
А қосымшасы СТБ 1049-97 "Жеңіл өнеркәсіп өнімдері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.07.2021 дейін қолданылады
349
8-қосымша (тері матасын дәнекерлеу температурасы)
МЕМСТ 17632-72 "Иленген үлбір терілер және тондық қой терілері. Дәнекерлеу температурасын анықтау әдісі"

применяется до 01.07.2021
350
ГОСТ 32078-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные. Метод определения температуры сваривания"
351
приложение 8
(рН водной вытяжки кожевой ткани меха)
ГОСТ 22829-77 "Шкурки меховые и овчины выделанные. Метод определения рН водной вытяжки"
применяется до 01.07.2021
352
ГОСТ 32165-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные. Метод определения рН водной вытяжки"
Обувь
353
статья 11
(отбор проб)

01.07.2021 дейін қолданылады
350
МЕМСТ 32078-2013 "Иленген үлбір терілер және қой терілері. Дәнекерлеу температурасын анықтау әдісі"
351
8-қосымша (үлбір матасының су сығындысының рН)
МЕМСТ 22829-77 "Иленген үлбір терілер және қой терілері. Су сығындысының рН анықтау әдісі"
01.07.2021 дейін қолданылады
352
МЕМСТ 32165-2013 "Иленген үлбір терілержәне қой терілері. Су сығындысының рН анықтау әдісі"
Аяқ киім
353
11-бап (сынамалар алу )

ГОСТ 126-79 "Галоши резиновые клееные. Технические условия"
354
ГОСТ 1059-72 "Обувь валяная. Правила приемки и методы испытаний"
355
ГОСТ 5375-79 "Сапоги резиновые формовые.
Технические условия"
356
ГОСТ 6410-80 "Ботики, сапожки и туфли резиновые
и резинотекстильные клееные. Технические условия"
357
ГОСТ 9289-78 "Обувь. Правила приемки"
358
ГОСТ 14037-79 "Обувь с текстильным верхом с резиновыми приформованными обсоюзками и подошвами. Технические условия"
359
Инструкция 1.1.10-12-96-2005 "Гигиеническая оценка тканей, одежды и обуви"
360
статья 11 (идентификация)
раздел 3 ГОСТ 7296-2003 "Обувь. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
361
ГОСТ 33099-2014 "Изделия из кожи. Метод определения применяемых материалов"
362
ГОСТ Р 53917-2010 "Обувь. Маркировка"
363
ГОСТ Р 57838-2017 "Обувь. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
364
ГОСТ Р ИСО 17131-2014 "Кожа. Метод идентификации с помощью микроскопа"
365
статья 11
(климатические условия проведения испытаний)
ГОСТ ISO 17709-2013 "Обувь. Место отбора проб, подготовка и время кондиционирования проб и образцов для испытаний"
366
ГОСТ ISO 18454-2011 "Обувь. Стандартные атмосферные условия для проведения кондиционирования и испытаний обуви и деталей обуви"
367
СТБ ИСО 18454-2006 "Обувь. Стандартные атмосферные условия для кондиционирования и испытания обуви и ее элементов"
применяется
до 01.07.2021
368
приложение 5
(гибкость)
ГОСТ 9718-88 "Обувь. Метод определения гибкости"
369
приложение 5
(водонепрони-цаемость)
ГОСТ 126-79 "Галоши резиновые клееные. Технические условия" (в части определения водонепроницаемости)
370
ГОСТ 5375-79 "Сапоги резиновые формовые. Технические условия" (в части определения водонепроницаемости)
371
ГОСТ 6410-80 "Ботинки, сапожки и туфли резиновые и резинотекстильные клееные. Технические условия" (в части определения водонепроницаемости)
372
ГОСТ 26362-84 "Обувь. Метод определения водостойкости в динамических условиях"
373
СТ РК ЕН 13073-2011 "Обувь. Методы испытаний цельнокроеной обуви. Водостойкость"
374
приложение 5
(прочность крепления подошвы)
ГОСТ 9292-82 "Обувь. Метод определения прочности крепления подошв в обуви химических методов крепления"
375
приложение 5
(прочность крепления каблука)
ГОСТ 9136-72 "Обувь. Метод определения прочности крепления каблука и набойки"
376
приложение 5
(прочность крепления втулки)
ГОСТ 26431-85 "Обувь спортивная. Метод определения прочности крепления втулки"
377
приложение 5
(стойкость подошвы к многократному изгибу)
раздел 6 ГОСТ 32087-2013 "Обувь для игровых видов спорта. Общие технические требования"

МЕМСТ 126-79 "Желімделген резеңке галоштар. Техникалық шарттар"
354
МЕМСТ 1059-72 "Бастырған аяқ киім. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
355
МЕМСТ 5375-79 "Қалыптық резеңке етік. Техникалық шарттар"
356
МЕМСТ 6410-80 "Резеңке және резеңке тоқыма желімделген бәтеңке, етік және туфли. Техникалық шарттар"
357
МЕМСТ 9289-78 "Аяқ киім. Қабылдау қағидалары"
358
МЕМСТ 14037-79 "Қалыпталған резеңке сыртқы беті мен табандары бар беткі жағы тоқыма аяқ киім. Техникалық шарттар"
359
Нұсқаулық 1.1.10-12-96-2005 "Маталарды, киімдерді және аяқ киімдерді гигиеналық бағалау"
360
11-бап (сәйкестендіру)
раздел 3 МЕМСТ 7296-2003 "Аяқ киім. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
361
МЕМСТ 33099-2014 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдісі"
362
МЕМСТ Р 53917-2010 "Аяқ киім. Таңбалау"
363
МЕМСТ Р 57838-2017 "Аяқ киім. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
364
МЕМСТ Р ИСО 17131-2014 "Былғары. Микроскоптың көмегімен анықтау әдісі"
365
11-бап (сынақ жүргізудің климаттық жағдайлары)
МЕМСТ ISO 17709-2013 "Аяқ киім. Сынамалар алу орны, сынамалар мен үлгілерді сынау үшін дайындау және кондиционерлеу уақыты"
366
МЕМСТ ISO 18454-2011 "Аяқ киім. Аяқ киімді және аяқ киім бөлшектерін кондиционерлеуді және сынауды жүргізуге арналған стандартты атмосфералық жағдайлар"
367
СТБ ИСО 18454-2006 "Аяқ киім. Аяқ киім мен оның элементтерін кондиционерлеу және сынау үшін стандартты атмосфералық жағдайлар"
01.07.2021 дейін қолданылады
368
5-қосымша (икемділігі)
МЕМСТ 9718-88 "Аяқ киім. Икемділікті анықтау әдісі"
369
5-қосымша (су өткізбеушілігі)
МЕМСТ 126-79 "Желімделген резеңке галоштар. Техникалық шарттар" (су өткізбеушілікті айқындау бөлігінде)
370
МЕМСТ 5375-79 "Қалыптық резеңке етік. Техникалық шарттар" (су өткізбеушілікті айқындау бөлігінде)
371
МЕМСТ 6410-80 "Қалыптық резеңке етік. Техникалық шарттар" (су өткізбеушілікті айқындау бөлігінде)
372
МЕМСТ 26362-84 "Аяқ киім. Динамикалық жағдайда суға төзімділікті анықтау әдісі"
373
ҚР СТ ЕН 13073-2011 "Аяқ киім. Тұтас кесілген аяқ киімді сынау әдістері. Суға төзімділік"
374
5-қосымша (табынды бекітудің беріктегі)
МЕМСТ 9292-82 "Аяқ киімдегі табанның беріктігін, бекітудің химиялық әдістерін анықтау әдісі"
375
5-қосымша (өкшені бекітудің беріктігі)
МЕМСТ 9136-72 "Каблук пен өкшені бекіту беріктігін анықтау әдісі"
376
5-қосымша (прочность крепления втулки)
МЕМСТ 26431-85 "Спорттық аяқ киім. Қондымасын бекіу беріктігін анықтау әдісі"
377
5-қосымша (табанның бірнеше рет иілуге төтеп беруі)
6-бөлім МЕМСТ 32087-2013 "Ойын спортына арналған аяқ киім. Жалпы техникалық талаптар"

378
ГОСТ EN 13073-2015 "Обувь. Методы
испытаний подошвы. Сопротивление многократному изгибу"
379
ГОСТ ISO 17707-2015 "Обувь. Методы испытаний подошвы. Сопротивление многократному изгибу"
380
ГОСТ Р ИСО 17707-2016 "Обувь. Методы испытаний подошвы. Сопротивление многократному изгибу"
применяется до 01.07.2021
381
СТ РК ИСО 17707-2007 "Обувь. Методы испытаний подошвы. Сопротивление многократному изгибу"
применяется до 01.07.2021
382
приложение 5
(прочность крепления деталей низа)
ГОСТ 9134-78 "Обувь. Методы определения прочности крепления деталей низа"
383
статья 6
(массовая доля свободной серной кислоты по водной вытяжке)
пункт 2.6 ГОСТ 314-72 "Войлок, детали из войлока, штучные войлочные изделия. Правила приемки и методы испытаний"
384
пункт 2.6 ГОСТ 1059-72 "Обувь валяная. Правила приемки и методы испытаний"
385
приложение 5
(ударная
прочность подошвы)
раздел 7 ГОСТ 32087-2013 "Обувь для игровых видов спорта. Общие технические требования"
386
приложение 5
(прочность связи резиновой обсоюзки с текстильным верхом)
ГОСТ 6768-75 "Резина и прорезиненная ткань. Метод определения прочности связи между слоями при расслоении"
387
пункт 3.5 ГОСТ 9155-88 "Обувь спортивная резиновая и резинотекстильная. Технические условия"
388
приложение 5
(толщина резиновых сапог в зонах измерений)
пункт 4.4 ГОСТ 6410-80 "Ботинки, сапожки и туфли резиновые и резинотекстильные клееные. Технические условия"
389
пункт 3.2 ГОСТ 9155-88 "Обувь спортивная резиновая и резинотекстильная. Технические условия"
390
пункт 4.2 ГОСТ 14037-79 "Обувь с текстильным верхом с резиновыми приформованными обсоюзками и подошвами. Технические условия"
Кожгалантерейные изделия
391
статья 11
(отбор проб)
ГОСТ 18321-73 "Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
392
раздел 6 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы,
портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
393
раздел 3 ГОСТ 28754-90 "Ремни поясные и для часов. Общие технические условия"
394
раздел 3 ГОСТ 28846-90 "Перчатки и рукавицы. Общие технические условия"
395
статья 11 (идентификация)
раздел 2 ГОСТ 25871-83 "Изделия кожгалантерейные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
396
ГОСТ 33099-2014 "Изделия из кожи. Метод определения применяемых материалов"
397
ГОСТ Р ИСО 17131-2014 "Кожа. Метод идентификации с помощью микроскопа"
398
приложение 6
(разрывная нагрузка узлов крепления ручек или максимальная нагрузка)
пункт 7.5 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"

378
МЕМСТ EN 13073-2015 "Аяқ киім. Табанды сынау әдістері. Бірнеше рет иілуге төтеп беру"
379
МЕМСТ ISO 17707-2015 "Аяқ киім. Табанды сынау әдістері. Бірнеше рет иілуге төтеп беру"
380
МЕМСТ Р ИСО 17707-2016 "Аяқ киім. Табанды сынау әдістері. Бірнеше рет иілуге төтеп беру"
01.07.2021 дейін қолданылады
381
ҚР СТ ИСО 17707-2007 "Аяқ киім. Табанды сынау әдістері. Бірнеше рет иілуге төтеп беру"
01.07.2021 дейін қолданылады
382
5-қосымша (табан детальдарын бекіту беріктігі)
МЕМСТ 9134-78 "Аяқ киім. Табан детальдарын бекіту беріктігін анықтау әдістері"
383
6-бап (су сығындысы бойынша бос күкірт қышқылының массалық үлесі)
2.6-тармақ МЕМСТ 314-72 "Киіз, киізден жасалған бөлшектер, киізден жасалған дара бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
384
2.6-тармақ МЕМСТ 1059-72 "Бастырған аяқ киім. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
385
5-қосымша (табанның соққыға төзімділігі)
7-бөлім МЕМСТ 32087-2013 "Ойын спортына арналған аяқ киім. Жалпы техникалық талаптар"
386
5-қосымша (резеңке қаптаманың тоқыма үстімен байланысының беріктігі)
МЕМСТ 6768-75 "Резеңке және резеңке қосылған мата. Қабаттастыру кезінде қабаттар арасындағы байланыстың беріктігін анықтау әдісі"
387
3.5-тармақ МЕМСТ 9155-88 "Спорттық резеңке және резеңке-тоқыма аяқ киім. Техникалық шарттар"
388
5-қосымша (өлшеу аймақтарындағы резеңке етіктердің қалыңдығы)
4.4-тармақ МЕМСТ 6410-80 "Резеңке және резеңке- тоқыма желімделген бәтеңке, етік және туфли. Техникалық шарттар"
389
3.2-тармақ МЕМСТ 9155-88 "Спорттық резеңке және резеңке-тоқыма аяқ киім. Техникалық шарттар"
390
4.2-тармақ МЕМСТ 14037-79 "Қалыпталған резеңке сыртқы беті мен табандары бар беткі жағы тоқыма аяқ киім. Техникалық шарттар"
Былғары галантерея бұйымдары
391
11-бап (сынамалар алу )
МЕМСТ 18321-73 "Сапаны статистикалық бақылау. Жеке өнімдердің үлгілерін кездейсоқ таңдау әдістері"
392
6-бөлім МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
393
3-бөлім МЕМСТ 28754-90 "Белдіктер және сағатқа арналған баулар. Жалпы техникалық шарттар"
394
3-бөлім МЕМСТ 28846-90 "Қолғаптар мен биялайлар. Жалпы техникалық шарттар"
395
11-бап (сәйкестендіру)
2-бөлім МЕМСТ 25871-83 "Былғары галантерея бұйымдары. Буып-түю, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
396
МЕМСТ 33099-2014 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдісі"
397
МЕМСТ Р ИСО 17131-2014 "Былғары. Микроскоптың көмегімен анықтау әдісі"
398
6-қосымша (тұтқаларды бекіту түйіндерінің үзілу жүктемесі немесе максималды жүктеме)
7.5-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"

399
приложение 6
(устойчивость окраски изделий
к сухому трению
и мокрому трению и поту)
раздел 3 ГОСТ 938.29-2002 "Кожа. Методы испытания устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению
3991
ГОСТ 32076-2013 "Кожа. Метод определения устойчивости окраски к сухому и мокрому трению"
400
ГОСТ 9733.6-83 "Материалы текстильные. Методы испытания устойчивости окрасок к "поту".
401
пункт 4.4 ГОСТ 28846-90 "Перчатки и рукавицы. Общие технические условия"
402

399
6-қосымша (құрғақ үйкеліске және дымқыл үйкеліске және терге бұйым бояуының төзімділігі)
7.4-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
400
4.3-тармақ МЕМСТ 28754-90 "Белдіктер және сағатқа арналған баулар. Жалпы техникалық шарттар"
401
4.4-тармақ МЕМСТ 28846-90 "Қолғаптар мен биялайлар. Жалпы техникалық шарттар"
402

пункт 7.5 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства,
войлок, фетр, нетканые материалы и готовые изделия из этих материалов
406
статья 11
(отбор проб)
пункт 1.4 ГОСТ 314-72 "Войлок и детали из войлока, штучные войлочные изделия. Правила приемки и методы испытаний"
407
ГОСТ 18276.0-88 "Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства. Метод отбора проб"

7.5-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
Машинамен жасалған кілем жабындары мен бұйымдары, киіз, фетр, тоқылмаған материалдар және осы материалдардан тұратын дайын бұйымдар
406
11-бап (сынамалар алу )
1.4-тармақ МЕМСТ 314-72 "Киіз және киізден жасалған бөлшектер, киізден жасалған бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
407
МЕМСТ 18276.0-88 "Машинамен тоқылған кілем жабындары мен бұйымдары. Сынама алу әдісі"

408
раздел 7 ГОСТ 20566-75 "Ткани и штучные изделия текстильные. Правила приемки и метод отбора проб"
4081
статья 11 (идентификация)
ГОСТ Р 51793-2001 "Материалы текстильные. Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства. Информация для потребителя"
409
статья 8
(напряженность электростатичес-
кого поля)
ГОСТ 32995-2014 "Материалы текстильные. Методика измерения напряженности электростатического поля" (применяется для рулонных текстильных материалов, а также покрытий и изделий ковровых машинного способа производства шириной не менее 1200 мм)
(разделы 4 – 6)
410
МУК 4.1/4.3 1485-03 "Методы контроля. Химические факторы/физические факторы. Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых" (применяется для рулонных текстильных материалов, а также покрытий и изделий ковровых машинного способа производства шириной не менее 1200 мм)
применяется до 01.07.2021

408
7-бөлім МЕМСТ 20566-75 "Тоқыма маталар және дара бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынамалар алу әдісі"
409
8-бап (электростатика-лық өрістің кернеулігі)
МЕМСТ 32995-2014 "Тоқыма материалдар. Электростатикалық өрістің кернеулігін өлшеу әдістемесі" (орама тоқыма материалдары, сондай-ақ ені 1200 мм кем емес машиналық кілем өндірісінің жабындары мен бұйымдары үшін қолданылады)
(4 – 6-бөліктер)
410
МУК 4.1/4.3 1485-03 "Бақылау әдістері. Химиялық факторлар/физикалық факторлар. Балаларға, жасөспірімдер мен ересектерге арналған киімдерді гигиеналық бағалау" (орамалы тоқыма материалдары, сондай-ақ ені кемінде 1200 мм кілем өндірісінің жабындары мен бұйымдары үшін қолданылады)
01.07.2021 дейін қолданылады

411
глава 2, глава 4 (п.4.1, 4.3), глава 5 (п. 5.1), глава 6 (п. 6.2, п. 6.3), глава 7 СанПиН 9-29.7-95 "Санитарные нормы допустимых уровней физических факторов при применении товаров народного потребления в
бытовых условиях. Методика измерения напряженности электростатического поля"
применяется до включения соответствующего
межгосударственного стандарта в настоящий перечень
412
статья 8
(наличие запаха плесени)
ГОСТ 30877-2003 "Материалы текстильные. Покрытия и изделия ковровые напольные. Показатели безопасности и методы их определения"

411
2-тарау, 4-тарау (4.1, 4.3-т.), 5-тарау (5.1-т.), 6-тарау (6.2-т., 6.3-т.), 7-тарау СанҚмН 9-29.7-95 "Тұрмыстық жағдайда халық тұтынатын тауарларды қолдану кезіндегі физикалық факторлардың рұқсат етілген деңгейінің санитарлық нормалары. Электростатикалық өрістің кернеуін өлшеу әдісі"
осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандарт енгізілгенге дейін
412
8-бап (зең иісінің болуы)
МЕМСТ 30877-2003 "Тоқыма материалдар. Еден төсеніштері мен кілем бұйымдары. Қауіпсіздік көрсеткіштері және оларды анықтау әдістері"

413
статья 8
(устойчивость окраски)
ГОСТ 9733.0-83 "Материалы текстильные. Общие требования к методам испытаний устойчивости окраски к физико-химическим воздействиям"
414
ГОСТ 9733.5-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к дистиллированной воде"
415
ГОСТ 9733.6-83 "Материалы текстильные. Методы испытаний устойчивости окрасок к "поту"
416
ГОСТ 9733.13-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к органическим красителям"
417

413
8-бап (бояудың төзімділігі)
МЕМСТ 9733.0-83 "Тоқыма материалдар. Бояудың физика-химиялық әсерлерге төзімділігін сынау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
414
МЕМСТ 9733.5-83 "Тоқыма материалдар. Тазартылған суға бояудың тұрақтылығын сынау әдісі"
415
МЕМСТ 9733.6-83 "Тоқыма материалдар. Бояулардың "терге" төзімділігін сынау әдістері"
416
МЕМСТ 9733.13-83 "Тоқыма материалдар. Органикалық бояғыштарға бояудың тұрақтылығын сынау әдісі"
417

ГОСТ 9733.27-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к трению"
418
ГОСТ 9733.28-91 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к шампунированию"
419
статья 8
(массовая доля свободной серной кислоты)
пункт 2.6 ГОСТ 314-72 "Войлок, детали из войлока, штучные войлочные изделия. Правила приемки и методы испытаний"

МЕМСТ 9733.27-83 "Тоқыма материалдар. Бояудың үйкеліске төзімділігін сынау әдісі"
418
МЕМСТ 9733.28-91 "Тоқыма материалдар. Бояудың шампуньдеуге төзімділігін сынау әдісі"
419
8-бап (бос күкірт қышқылының массалық үлесі)
2.6-тармақ МЕМСТ 314-72 "Киіз, киізден жасалған бөлшектер, киізден жасалған бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"