О скоординированном проведении таможенного контроля в местах совершения таможенных операций, связанных с таможенным декларированием товаров, перемещаемых через таможенные границы Евразийского экономического союза
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 февраля 2020 года № 10
1. Коллегии Евразийской экономической комиссии совместно с правительствами государств – членов Евразийского экономического союза создать рабочую группу для выработки предложений, направленных на обеспечение единообразной практики таможенного администрирования, включая применение системы управления рисками, урегулирования спорных ситуаций, связанных с проведением таможенного контроля, а также изучения и выработки предложений по организации скоординированного таможенного контроля в местах совершения таможенных операций на таможенной территории Евразийского экономического союза.
2. Коллегии Евразийской экономической комиссии доложить о результатах работы по пункту 1 настоящего распоряжения в I полугодии 2020 г.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Э. Асрандиев А. Оверчук

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекаралары арқылы өткізілетін тауарларды кедендік декларациялауға байланысты кедендік операцияларды жасау орындарында кедендік бақылауды үйлестірілген түрде жүргізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 21 ақпандағы № 10 өкімі
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтерімен бірлесіп, тәуекелдерді басқару жүйесін қолдануды, кедендік бақылауды жүргізуге байланысты даулы жағдайларды реттеуді қоса алғанда, кедендік әкімшілендірудің бірыңғай практикасын қамтамасыз етуге бағытталған ұсыныстарды әзірлеу, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағындағы кедендік операциялар жасалатын жерлерде үйлестірілген кедендік бақылауды ұйымдастыру жөніндегі ұсыныстарды зерделеу және әзірлеу үшін жұмыс тобын құрсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы осы Өкімнің 1-тармағы бойынша 2020 жылдың І жарты жылдығындағы жұмыс нәтижелері туралы баяндасын.
3. Осы Өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко А.Смаилов Э.Асрандиев А.Оверчук