О плане мероприятий по гармонизации законодательства государств – членов Евразийского экономического союза в сфере финансового рынка
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2020 года № 27.
В целях реализации пункта 1 статьи 6 Соглашения о гармонизации законодательства государств – членов Евразийского экономического союза в сфере финансового рынка от 6 ноября 2018 года:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по гармонизации законодательства государств – членов Евразийского экономического союза в сфере финансового рынка.
2. Просить правительства и национальные (центральные) банки государств – членов Евразийского экономического союза обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных планом, утвержденным настоящим распоряжением.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
А. Смаилов
А. Новиков
А. Оверчук
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 23 ноября 2020 г. № 27
ПЛАН
мероприятий по гармонизации законодательства государств – членов Евразийского экономического союза в сфере финансового рынка
Направление гармонизации
Наименование мероприятия
Ответственный исполнитель
I. Банковский сектор
Первый этап (2020 – 2021 годы)
1. Внедрение механизма стандартизированной лицензии:
определение порядка и условий выдачи и отзыва (приостановления действия) стандартизированной лицензии, требований к соискателю стандартизированной лицензии и порядка их пересмотра, подходов к упрощению допуска дочерних организаций обладателя стандартизированной лицензии на общий финансовый рынок
разработка порядка и условий выдачи и отзыва (приостановления действия) стандартизированной лицензии, требований к соискателю стандартизированной лицензии и порядка их пересмотра, подходов к упрощению допуска дочерних организаций обладателя стандартизированной лицензии на общий финансовый рынок подготовка проекта соответствующего международного договора
государства – члены Евразийского экономического союза (далее – государства-члены),
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
установление требований к деловой репутации лиц, осуществляющих функции по ключевым должностям соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, кандидатов на указанные должности, а также иных физических и (или) юридических лиц, самостоятельно или в составе группы лиц обладающих правом давать указания и (или) иным образом определять решения соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, включая акционеров (участников), владеющих более чем 10 процентами акций (долей) соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, и лиц, осуществляющих контроль в отношении таких акционеров (участников)
разработка требований к деловой репутации лиц, осуществляющих функции по ключевым должностям соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, кандидатов на указанные должности, а также иных физических и (или) юридических лиц, самостоятельно или в составе группы лиц обладающих правом давать указания и (или) иным образом определять решения соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, включая акционеров (участников), владеющих более чем 10 процентами акций (долей) соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, и лиц, осуществляющих контроль в отношении таких акционеров (участников) подготовка проекта соответствующего международного договора
государства-члены, Комиссия

Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қаржы нарығы саласындағы заңнамасын үндестіру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 23 қарашадағы № 27 өкімі
2018 жылғы 6 қарашадағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қаржы нарығы саласындағы заңнамасын үндестіру туралы келісімнің 6-бабының 1-тармағын іске асыру мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қаржы нарығы саласындағы заңнамасын үндестіру жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2.  Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері мен ұлттық (орталық) банктерінен осы Өкіммен бекітілген жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко А.Смаилов А.Новиков А.Оверчук
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің
2020 жылғы 23 қарашадағы
№ 27 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қаржы нарығы саласындағы заңнамасын үндестіру жөніндегі іс-шаралар ЖОСПАРЫ
Үндестіру бағыты
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушы
I. Банк секторы
Бірінші кезең (2020 – 2021 жылдар)
1. Стандартталған лицензия тетігін енгізу:
стандартталған лицензияны беру және кері қайтарып алу (қолданылуын тоқтата тұру) тәртібі мен шарттарын, стандартталған лицензияны ізденушіге қойылатын талаптарды және оларды қайта қарау тәртібін, стандартталған лицензияны иеленушінің еншілес ұйымдарына ортақ қаржы нарығына рұқсат беруді оңайлату тәсілдерін айқындау
стандартталған лицензияны беру және кері қайтарып алу (қолданылуын тоқтата тұру) тәртібі мен шарттарын, стандартталған лицензияға ізденушіге қойылатын талаптарды және оларды қайта қарау тәртібін, стандартталған лицензия иесінің еншілес ұйымдарына ортақ қаржы нарығына рұқсат беруді оңайлату тәсілдерін әзірлеу
тиісті халықаралық шарттың жобасын дайындау
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер),
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан
әрі – Комиссия)
негізгі лауазымдары бойынша стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің), көрсетілген лауазымдарға кандидаттардың функцияларын жүзеге асыратын тұлғалардың, сондай-ақ дербес немесе адамдар тобы құрамында нұсқау беруге және (немесе) стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің) акцияларының (үлестерінің) 10 пайыздан астамын иеленетін акционерлерді (қатысушыларды) және осындай акционерлерге (қатысушыларға) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғаларды қоса алғанда, стандартталған лицензияға ізденушінің (иеленушінің) шешімін өзгеше түрде айқындауға құқығы бар өзге де жеке және (немесе) заңды тұлғалардың іскерлік беделіне қойылатын талаптарды белгілеу
негізгі лауазымдары бойынша стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің), көрсетілген лауазымдарға кандидаттардың функцияларын жүзеге асыратын тұлғалардың, сондай-ақ дербес немесе адамдар тобы құрамында нұсқау беруге және (немесе) стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің) акцияларының (үлестерінің) 10 пайыздан астамын иеленетін акционерлерді (қатысушыларды) және осындай акционерлерге (қатысушыларға) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғаларды қоса алғанда, стандартталған лицензияға ізденушінің (иеленушінің) шешімін өзгеше түрде айқындауға құқығы бар өзге де жеке және (немесе) заңды тұлғалардың іскерлік беделіне қойылатын талаптарды әзірлеу
тиісті халықаралық шарттың жобасын дайындау
мүше мемлекеттер, Комиссия

2. Гармонизация основных понятий, относящихся к банковскому сектору и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к банковскому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к банковскому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к банковскому сектору, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
3. Определение понятия банка (кредитной организации) как объекта регулирования, статуса банков (кредитных организаций), их организационно-правовых форм
определение понятия банка (кредитной организации) в государствах-членах и составление перечня организационно-правовых форм банков (кредитных организаций) в государствах-членах сравнение определений понятия банка (кредитной организации) и организационно-правовых форм банков (кредитных организаций) в государствах-членах определение понятия банка (кредитной организации) и подготовка перечня организационно-правовых форм банков (кредитных организаций), подлежащих гармонизации определение гармонизированного понятия банка (кредитной организации) для применения в рамках Евразийского экономического союза и составление перечня организационно-правовых форм банков (кредитных организаций) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
4. Определение перечня операций, признаваемых банковскими
составление перечня операций, признаваемых банковскими в государствах-членах сравнение операций, признаваемых банковскими в разных государствах-членах подготовка перечня операций, признаваемых банковскими и подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня операций, признаваемых банковскими, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
5. Определение иных (помимо банковских) операций, видов деятельности, разрешенных и запрещенных для банков (кредитных организаций)
составление перечней иных (помимо банковских) операций, видов деятельности, разрешенных и запрещенных для банков (кредитных организаций) в государствах-членах сравнение перечней иных (помимо банковских) операций, видов деятельности, разрешенных и запрещенных для банков (кредитных организаций) в разных государствах-членах подготовка перечня иных (помимо банковских) операций, видов деятельности, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня иных (помимо банковских) операций, видов деятельности, разрешенных и запрещенных для банков (кредитных организаций), с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

2. Банк секторына қатысты және осы кезеңде қолданылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын банк секторына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын банк секторына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдар мен олардың анықтамаларының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестірілуге жататын ұғымдар тізбесі негізінде банк секторына қатысты үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
3. Банктің (кредиттік ұйымның) реттеу объектісі ретіндегі ұғымын, банктердің (кредиттік ұйымдардың) мәртебесін, олардың ұйымдық-құқықтық нысандарын айқындау
мүше мемлекеттердегі банктің (кредиттік ұйымның) ұғымын айқындау және мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың) ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбесін жасау
мүше мемлекеттердегі банк (кредиттік ұйым) ұғымының анықтамаларын және банктердің (кредиттік ұйымдардың) ұйымдық-құқықтық нысандарын салыстыру
банктің (кредиттік ұйымның) ұғымын айқындау және банктердің (кредиттік ұйымдардың) үндестіруге жататын ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбесін дайындау
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде қолдану үшін банктің (кредиттік ұйымның) үндестірілген ұғымын айқындау және мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктердің (кредиттік ұйымдардың) ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбесін жасау
мүше мемлекеттер, Комиссия
4. Банктік деп танылатын операциялардың тізбесін айқындау
мүше мемлекеттерде банктік деп танылатын операциялардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде банктік деп танылатын операцияларды салыстыру
банктік деп танылатын және үндестірілуге жататын операциялардың тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктік деп танылатын операциялардың үндестірілген тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
5. Банктер (кредиттік ұйымдар) үшін рұқсат етілген және тыйым салынған өзге де операцияларды (банктік операциялардан басқа), қызмет түрлерін айқындау
мүше мемлекеттердегі банктер (кредиттік ұйымдар) үшін рұқсат етілген және тыйым салынған өзге де операциялардың (банктік операциялардан басқа), қызмет түрлерінің тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктер (кредиттік ұйымдар) үшін рұқсат етілген және тыйым салынған өзге операциялардың (банктік операциялардан басқа), қызмет түрлерінің тізбелерін салыстыру
үндестіруге жататын өзге де операциялардың (банктік операциялардан басқа) қызмет түрлерінің тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банктер (кредиттік ұйымдар) үшін рұқсат етілген және тыйым салынған өзге де операциялардың (банктік операциялардан басқа), қызмет түрлерінің үндестірілген тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

6. Определение перечня организаций, которые вправе осуществлять отдельные технологические части банковских операций, и их статуса
составление перечней организаций, которые вправе осуществлять отдельные технологические части банковских операций в государствах-членах сравнение перечней организаций, которые вправе осуществлять отдельные технологические части банковских операций в разных государствах-членах подготовка перечня организаций, подлежащих гармонизации, в том числе их статуса разработка гармонизированного перечня организаций, которые вправе осуществлять отдельные технологические части банковских операций, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
Второй этап (2021 – 2024 годы)
7. Гармонизация основных понятий, относящихся к банковскому сектору и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к банковскому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к банковскому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к банковскому сектору, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
8. Гармонизация порядка и условий создания банков (кредитных организаций), в том числе:
условий допуска на рынок банковских услуг требований к учредительным документам порядка государственной регистрации в форме юридического лица минимального размера уставного капитала, порядка его формирования и способов его оплаты требований к профессиональной квалификации и деловой репутации руководящих работников, а также оснований для отказа в их назначении на должность требований к деловой репутации и финансовому положению физических и (или) юридических лиц, самостоятельно или в составе группы лиц обладающих правом давать указания и (или) иным образом определять решения банка (кредитной организации), включая акционеров (участников), владеющих более чем 10 процентами акций (долей) банка (кредитной организации), и лиц, осуществляющих контроль в отношении таких акционеров (участников), и лиц, совершающих сделки, в результате которых ими будет получено такое право порядка и условий выдачи лицензии на осуществление банковских операций (в том числе требований к документам, необходимым для получения такой лицензии) требований к открытию дочерних банков (кредитных организаций) и обособленных структурных подразделений иностранных банков (кредитных организаций)
составление перечней условий создания банков (кредитных организаций) в государствах-членах сравнение порядка и условий создания банков (кредитных организаций) в разных государствах-членах подготовка порядка и перечня условий создания банков (кредитных организаций), подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка и условий создания банков (кредитных организаций) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

6. Банк операцияларының жекелеген технологиялық бөліктерін жүзеге асыруға құқылы ұйымдардың тізбесін және олардың мәртебесін айқындау
мүше мемлекеттерде банк операцияларының жекелеген технологиялық бөліктерін жүзеге асыруға құқылы ұйымдардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде банк операцияларының жекелеген технологиялық бөліктерін жүзеге асыруға құқылы ұйымдардың тізбелерін салыстыру
үндестіруге жататын ұйымдардың тізбесін, оның ішінде олардың мәртебесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банк операцияларының жекелеген технологиялық бөліктерін жүзеге асыруға құқылы ұйымдардың үндестірілген тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
Екінші кезең (2021 – 2024 жылдар)
7. Банк секторына қатысты және осы кезеңде қолданылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын банк секторына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын банк секторына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдар мен олардың анықтамаларының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестірілуге жататын ұғымдар тізбесі негізінде банк секторына қатысты үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
8. Банктерді (кредиттік ұйымдарды) құру тәртібі мен шарттарын үндестіру, оның ішінде:
банктік қызметтер көрсету нарығына рұқсат беру шарттары
құрылтай құжаттарына қойылатын талаптар
заңды тұлға нысанында мемлекеттік тіркеу тәртібі
жарғылық капиталдың ең төмен мөлшерін, оны қалыптастыру тәртібін және оны төлеу тәсілдерін
басшы қызметкерлердің кәсіби біліктілігі мен іскерлік беделіне қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды лауазымға тағайындаудан бас тарту үшін негіздерді
дербес және банк (кредиттік ұйым) акцияларының (үлестерінің) 10 пайызынан астамын иеленетін акционерлерді (қатысушыларды) және осындай акционерлерге (қатысушыларға) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғаларды және нәтижесінде өздері осындай құқық алатын мәміле жасайтын тұлғаларды қоса алғанда, нұсқау беруге және (немесе) банктің (кредиттік ұйымның) шешімдерін өзгеше түрде айқындауға құқығы бар тұлғалар тобының құрамында жеке және (немесе) заңды тұлғалардың іскерлік беделіне және қаржылық жағдайына қойылатын талаптарды
банк операцияларын жүзеге асыруға лицензия беру тәртібі мен шарттарын (оның ішінде осындай лицензия алу үшін қажетті құжаттарға қойылатын талаптар)
еншілес банктерді (кредиттік ұйымдарды) және шетелдік банктердің (кредиттік ұйымдардың) оқшауланған құрылымдық бөлімшелерін ашуға қойылатын талаптарды
мүше мемлекеттерде банктерді (кредиттік ұйымдарды) құру шарттарының тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде банктерді (кредиттік ұйымдарды) құру тәртібі мен шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын банктерді (кредиттік ұйымдарды) құру шарттарының тәртібі мен тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктерді (кредиттік ұйымдарды) құрудың Үндестірілген тәртібі мен шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

9. Гармонизация оснований для отказа в регистрации банков (кредитных организаций) и выдаче им лицензий на осуществление банковских операций
составление перечней оснований для отказа в регистрации банков (кредитных организаций) и выдаче им лицензий на осуществление банковских операций в государствах-членах сравнение оснований для отказа в регистрации банков (кредитных организаций) и выдаче им лицензий на осуществление банковских операций в разных государствах-членах подготовка перечня оснований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня оснований для отказа в регистрации банков (кредитных организаций) и выдаче им лицензий на осуществление банковских операций с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
10. Гармонизация оснований для отзыва лицензии на осуществление банковской деятельности, ограничения или приостановления ее действия
составление перечней оснований для отзыва лицензии на осуществление банковской деятельности, ограничения или приостановления ее действия в государствах-членах сравнение оснований для отзыва лицензии на осуществление банковской деятельности, ограничения или приостановления ее действия в разных государствах-членах подготовка перечня оснований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня оснований для отзыва лицензии на осуществление банковской деятельности, ограничения или приостановления ее действия с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
11. Гармонизация процедур финансового оздоровления, урегулирования несостоятельности банков (кредитных организаций) и банкротства, включая регламентирование прав кредиторов, очередности удовлетворения требований
составление перечней осуществляемых в государствах-членах процедур финансового оздоровления, урегулирования несостоятельности банков (кредитных организаций) и банкротства, включая регламентирование прав кредиторов, очередность удовлетворения требований сравнение осуществляемых в разных государствах-членах процедур финансового оздоровления, урегулирования несостоятельности банков (кредитных организаций) и банкротства, включая регламентирование прав кредиторов, очередность удовлетворения требований
подготовка перечня процедур, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня процедур финансового оздоровления, урегулирования несостоятельности банков (кредитных организаций) и банкротства, включая регламентирование прав кредиторов, очередность удовлетворения требований, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

9. Банктерді (кредиттік ұйымдарды) тіркеуден бас тарту және оларға банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензиялар беру үшін негіздерді үндестіру
банктерді (кредиттік ұйымдарды) тіркеуден бас тарту және мүше мемлекеттерде банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензиялар беру үшін негіздемелер тізбесін жасау
банктерді (кредиттік ұйымдарды) тіркеуден бас тарту және әртүрлі мүше мемлекеттерде банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиялар беру үшін негіздерді салыстыру
үндестіруге жататын негіздемелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банктерді (кредиттік ұйымдарды) тіркеуден және оларға банк операцияларын жүзеге асыруға арналған лицензиялар беруден бас тарту үшін үндестірілген негіздер тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
10. Банк қызметін жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, оның қолданылуын шектеу немесе тоқтата тұру үшін негіздерді үндестіру
банк қызметін жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, мүше мемлекеттерде оның қолданылуын шектеу немесе тоқтата тұру негіздерінің тізбелерін жасау
банк қызметін жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, оның қолданылуын әртүрлі мүше мемлекеттерде шектеу немесе тоқтата тұру үшін негіздерді салыстыру
үндестіруге жататын негіздемелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банк қызметін жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, оның қолданылуын шектеу немесе тоқтата тұру үшін үндестірілген негіздер тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
11. Қаржылық сауықтыру, банктердің (кредиттік ұйымдардың) дәрменсіздігін реттеу кредиторлардың құқықтарын регламенттеуді, талаптарды қанағаттандыру кезектілігін қоса алғанда, банкроттық рәсімдерін үндестіру
кредиторлардың құқықтарын регламенттеуді, талаптарды қанағаттандыру кезектілігін қоса алғанда, мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын қаржылық сауықтыру, банктердің (кредиттік ұйымдардың) дәрменсіздігін реттеу және банкроттық рәсімдерінің тізбелерін жасау
кредиторлардың құқықтарын регламенттеуді, талаптарды қанағаттандыру кезектілігін қоса алғанда, әртүрлі мүше мемлекеттерде жүзеге асырылатын қаржылық сауықтыру, банктердің (кредиттік ұйымдардың) дәрменсіздігін реттеу және банкроттық рәсімдерін салыстыру
үндестіруге жататын рәсімдер тізбесін дайындау
қаржылық сауықтыру, банктердің (кредиттік ұйымдардың) дәрменсіздігін реттеу кредиторлардың құқықтарын регламенттеуді, мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, талаптарды қанағаттандыру кезектілігін қоса алғанда, банкроттық рәсімдерінің үндестірілген тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

12. Гармонизация порядка, процедур и условий ликвидации банков (кредитных организаций)
составление перечней процедур и условий ликвидации банков (кредитных организаций) в государствах-членах сравнение порядка, процедур и условий ликвидации банков (кредитных организаций) в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка, процедур и условий ликвидации банков (кредитных организаций) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
13. Гармонизация порядка и особенностей реорганизации банков (кредитных организаций)
составление перечней требований к реорганизации банков (кредитных организаций) в государствах-членах и особенностей такой реорганизации сравнение порядка и особенностей реорганизации банков (кредитных организаций) в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного порядка реорганизации банков (кредитных организаций) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
14. Гармонизация порядка передачи значительных прав собственности
описание порядка и определение условий передачи значительных прав собственности в государствах-членах сравнение порядка передачи значительных прав собственности в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного порядка передачи значительных прав собственности с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
Третий этап (2022 – 2025 годы)
15. Гармонизация основных понятий, относящихся к банковскому сектору и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к банковскому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к банковскому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к банковскому сектору, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
16. Гармонизация порядка осуществления надзора за деятельностью банков (кредитных организаций), банковских холдингов и банковских групп
описание принципов и составление перечней подходов к осуществлению надзора за деятельностью банков (кредитных организаций), банковских холдингов и банковских групп в государствах-членах сравнение порядка осуществления надзора за деятельностью банков (кредитных организаций), банковских холдингов и банковских групп в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного порядка осуществления надзора за деятельностью банков (кредитных организаций), банковских холдингов и банковских групп с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

12. Банктерді (кредиттік ұйымдарды) тарату тәртібін, рәсімдерін және шарттарын үндестіру
мүше мемлекеттерде банктерді (кредиттік ұйымдарды) тарату рәсімдері мен шарттарының тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктерді (кредиттік ұйымдарды) тарату тәртібін, рәсімдерін және шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктерді (кредиттік ұйымдарды) таратудың үндестірілген тәртібін, рәсімдерін және шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
13. Банктерді (кредиттік ұйымдарды) қайта ұйымдастыру тәртібі мен ерекшеліктерін үндестіру)
мүше мемлекеттердегі банктерді (кредиттік ұйымдарды) қайта ұйымдастыруға қойылатын талаптардың тізбелерін және осындай қайта ұйымдастыру ерекшеліктерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктерді (кредиттік ұйымдарды) қайта ұйымдастырудың тәртібі мен ерекшеліктерін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктерді (кредиттік ұйымдарды) қайта ұйымдастырудың үндестірілген тәртібін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
14. Меншіктің елеулі құқықтарын беру тәртібін үндестіру
мүше мемлекеттердегі елеулі меншік құқықтарын беру тәртібін сипаттау және шарттарын айқындау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі маңызды меншік құқықтарын беру тәртібін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, елеулі меншік құқықтарын берудің үндестірілген тәртібін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
Үшінші кезең (2022 – 2025 жылдар)
15. Банк секторына қатысты және осы кезеңде қолданылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын банк секторына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын банк секторына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдар мен олардың анықтамаларының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестірілуге жататын ұғымдар тізбесі негізінде банк секторына қатысты үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
16. Банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк холдингтерінің және банк топтарының қызметін қадағалауды жүзеге асыру тәртібін үндестіру
мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк холдингтерінің және банк топтарының қызметін қадағалауды жүзеге асыруға қойылатын қағидаттардың сипаттамасы және тәсілдердің тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк холдингтерінің және банк топтарының қызметін қадағалауды жүзеге асыру тәртібін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк холдингтерінің және банк топтарының қызметін қадағалауды жүзеге асырудың Үндестірілген тәртібін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

17. Гармонизация оснований, порядка и условий применения санкций и иных мер воздействия за нарушения к банкам (кредитным организациям) и банковским холдингам, а также к их должностным лицам, акционерам и иным бенефициарным собственникам
составление перечней оснований, условий применения и описание порядка применения санкций и иных мер воздействия за нарушения к банкам (кредитным организациям) и банковским холдингам, а также к их должностным лицам, акционерам и иным бенефициарным собственникам в государствах-членах сравнение оснований, порядка и условий применения санкций и иных мер воздействия за нарушения к банкам (кредитным организациям) и банковским холдингам, а также к их должностным лицам, акционерам и иным бенефициарным собственникам в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка, перечней оснований и условий применения санкций и иных мер воздействия за нарушения к банкам (кредитным организациям) и банковским холдингам, а также к их должностным лицам, акционерам и иным бенефициарным собственникам с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
18. Гармонизация требований к обеспечению финансовой надежности банков (кредитных организаций), в том числе требований к пруденциальным нормативам, резервам на покрытие возможных убытков
составление перечней требований к обеспечению финансовой надежности банков (кредитных организаций) в государствах-членах сравнение требований к обеспечению финансовой надежности банков (кредитных организаций) в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к обеспечению финансовой надежности банков (кредитных организаций) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
19. Гармонизация требований (в том числе пруденциальных нормативов) к деятельности и обеспечению финансовой надежности банковских групп и банковских холдингов
составление перечней требований (в том числе пруденциальных нормативов), предъявляемых к деятельности и обеспечению финансовой надежности банковских групп и банковских холдингов в государствах-членах сравнение требований (в том числе пруденциальных нормативов), предъявляемых к деятельности и обеспечению финансовой надежности банковских групп и банковских холдингов в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований (в том числе пруденциальных нормативов), предъявляемых к деятельности и обеспечению финансовой надежности банковских групп и банковских холдингов, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

17. Банктерге (кредиттік ұйымдарға) және банк холдингтеріне, сондай-ақ олардың лауазымды тұлғаларына, акционерлеріне және өзге де бенефициарлық меншік иелеріне бұзушылықтар үшін санкциялар мен өзге де ықпал ету шараларын қолдану негіздерін, тәртібі мен шарттарын үндестіру
банктерге (кредиттік ұйымдарға) және банк холдингтеріне, сондай-ақ олардың лауазымды тұлғаларына, акционерлеріне және мүше мемлекеттердегі өзге де бенефициарлық меншік иелеріне бұзушылықтар үшін санкциялар мен өзге де ықпал ету шараларын қолдану негіздерінің, шарттарының тізбесін жасау және оларды қолдану тәртібін сипаттау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктерге (кредиттік ұйымдарға) және банк холдингтеріне, сондай-ақ олардың лауазымды тұлғаларына, акционерлеріне және өзге де бенефициарлық меншік иелеріне санкциялар мен өзге де ықпал ету шараларын қолдану негіздерін, тәртібі мен шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банктерге (кредиттік ұйымдарға) және банк холдингтеріне, сондай-ақ олардың лауазымды адамдарына, акционерлеріне және өзге де бенефициарлық меншік иелеріне санкциялар мен өзге де ықпал ету шараларын қолданудың Үндестірілген тәртібін, негіздері мен шарттарының тізбелерін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
18. Банктердің (кредиттік ұйымдардың) қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, оның ішінде ықтимал шығындарды жабуға арналған пруденциялық нормативтерге, резервтерге қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде банктердің (кредиттік ұйымдардың) қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың) қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптардың тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктердің (кредиттік ұйымдардың) қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
19. Банк топтары мен банк холдингтерінің қызметіне және қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге (оның ішінде пруденциалдық нормативтерге) қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттердегі банк топтары мен банк холдингтерінің қызметіне және қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптардың (оның ішінде пруденциялық нормативтердің) тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банк топтары мен банк холдингтерінің қызметіне және қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды (оның ішінде пруденциялық нормативтерді) салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банк топтары мен банк холдингтерінің қызметіне және қаржылық сенімділігін қамтамасыз етуге қойылатын үндестірілген талаптарды (оның ішінде пруденциялық нормативтерді) әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

20. Гармонизация порядка и условий раскрытия информации банками (кредитными организациями), банковскими группами и их аффилированными лицами, банковскими холдингами
составление перечней требований к раскрытию информации банками (кредитными организациями), банковскими группами и их аффилированными лицами, банковскими холдингами в государствах-членах сравнение порядка и условий раскрытия информации банками (кредитными организациями), банковскими группами и их аффилированными лицами, банковскими холдингами в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка и условий раскрытия информации банками (кредитными организациями), банковскими группами и их аффилированными лицами, банковскими холдингами с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
21. Гармонизация требований к системе страхования вкладов населения (включая создание, функционирование, взносы, суммы выплат (возмещений)
по вкладам)
составление перечней требований к системе страхования вкладов населения (включая создание, функционирование, взносы, суммы выплат (возмещений) по вкладам) в государствах-членах сравнение требований к системе страхования вкладов населения (включая создание, функционирование, взносы, суммы выплат (возмещений) по вкладам) в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к системе страхования вкладов населения (включая создание, функционирование, взносы, суммы выплат (возмещений) по вкладам) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
22. Обеспечение защиты прав и интересов потребителей финансовых услуг, относящихся к банковскому сектору
составление перечней требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг, относящихся к банковскому сектору, в государствах-членах сравнение требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг, относящихся к банковскому сектору, в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг, относящихся к банковскому сектору, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
23. Гармонизация требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности банков (кредитных организаций) на основе международных стандартов финансовой отчетности (далее – МСФО) и проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности на основе международных стандартов аудита
составление перечней требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности банков (кредитных организаций) в государствах-членах сравнение требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности банков (кредитных организаций) в разных государствах-членах и их анализ на соответствие МСФО подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности банков (кредитных организаций) на основе МСФО с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов составление перечней требований к проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности (на основе МСФО) банков (кредитных организаций) на основе международных стандартов аудита в государствах-членах сравнение требований к проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности (на основе МСФО) банков (кредитных организаций) на основе международных стандартов аудита в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности (на основе МСФО) банков (кредитных организаций) на основе международных стандартов аудита с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

20. Банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк топтарының және олардың үлестес тұлғаларының, банк холдингтерінің ақпаратты ашу тәртібі мен шарттарын үндестіру
мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк топтарының және олардың үлестес тұлғаларының, банк холдингтерінің ақпаратты ашуына қойылатын талаптардың тізбесін жасау
банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк топтарының және олардың үлестес тұлғаларының, әртүрлі мүше мемлекеттердегі банк холдингтерінің ақпаратты ашу тәртібі мен шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктердің (кредиттік ұйымдардың), банк топтарының және олардың үлестес тұлғаларының, банк холдингтерінің ақпаратты ашуының үндестірілген тәртібі мен шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
21. Халықтың салымдарын сақтандыру жүйесіне қойылатын талаптарды үндестіру (жасауды, жұмыс істеуін, жарналарды, салымдар бойынша төлемдер (өтеулер) сомасын қоса алғанда)
мүше мемлекеттерде халықтың салымдарын сақтандыру жүйесіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау (салымдарды құруды, олардың жұмыс істеуін, салымдарды, салымдар бойынша төлемдер (өтеу) сомаларын қоса алғанда)
әртүрлі мүше мемлекеттерде халықтың салымдарын сақтандыру жүйесіне қойылатын талаптарды салыстыру (салымдар бойынша салымдар жасауды, жұмыс істеуін, оларды төлеу (өтеу) сомасын қоса алғанда)
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, халықтың салымдарын сақтандыру жүйесіне (салымдар бойынша құруды, жұмыс істеуін, жарналарды, төлемдер (өтеулер) сомасын қоса алғанда) қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
22. Банк секторына жататын қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету
мүше мемлекеттерде банк секторына жататын қаржылық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде банк секторына қатысты қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банк секторына қатысты қаржылық көрсетілетін қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау бойынша үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
23. Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының (бұдан әрі – ХҚЕС) негізінде банктердің (кредиттік ұйымдардың) бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне және халықаралық аудит стандарттарының негізінде бухгалтерлік (қаржылық) есептілік аудитін жүргізуге қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың) бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың) бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын талаптарды салыстыру және оларды ХҚЕС-қа сәйкестікке талдау
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, ХҚЕС негізінде банктердің (кредиттік ұйымдардың) бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттердегі аудиттің халықаралық стандарттары негізінде банктердің (кредиттік ұйымдардың) бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне (ХҚЕС негізінде) аудит жүргізуге қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі аудиттің халықаралық стандарттары негізінде банктердің (кредиттік ұйымдардың) бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне (ХҚЕС негізінде) аудит жүргізуге қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, халықаралық аудит стандарттары негізінде банктердің (кредиттік ұйымдардың) бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне (ХҚЕС негізінде) аудит жүргізуге қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

24. Гармонизация требований к регуляторной отчетности банков (кредитных организаций) (в том числе на консолидированной основе)
составление перечней требований к регуляторной отчетности банков (кредитных организаций) (в том числе на консолидированной основе) в государствах-членах сравнение требований к регуляторной отчетности банков (кредитных организаций) (в том числе на консолидированной основе) в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к регуляторной отчетности банков (кредитных организаций) (в том числе на консолидированной основе) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
25. Гармонизация требований к системе корпоративного управления банков (кредитных организаций), в том числе к организации планирования
составление перечней требований к системе корпоративного управления банков (кредитных организаций), в том числе к организации планирования, в государствах-членах сравнение требований к системе корпоративного управления банков (кредитных организаций), в том числе к организации планирования, в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к системе корпоративного управления банков (кредитных организаций), в том числе к организации планирования, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
26. Гармонизация требований к системе управления рисками, организации внутреннего контроля и осуществлению банками (кредитными организациями) процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
составление перечней требований к системе управления рисками, организации внутреннего контроля и осуществлению банками (кредитными организациями) процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, в государствах-членах сравнение требований к системе управления рисками, организации внутреннего контроля и осуществлению банками (кредитными организациями) процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к системе управления рисками, организации внутреннего контроля и осуществлению банками (кредитными организациями) процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

24. Банктердің (кредиттік ұйымдардың) реттеушілік есептілігіне қойылатын талаптарды үндестіру (оның ішінде шоғырландырылған негізде)
мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың) реттеушілік есептілігіне (оның ішінде шоғырландырылған негізде) қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктердің (кредиттік ұйымдардың) (оның ішінде шоғырландырылған негізде) реттеушілік есептілігіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банктердің (кредиттік ұйымдардың) реттеушілік есептілігіне (оның ішінде шоғырландырылған негізде) қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
25. Банктерді (кредиттік ұйымдарды) корпоративтік басқару жүйесіне, оның ішінде жоспарлауды ұйымдастыруға қойылатын талаптарды үндестіру
банктерді (кредиттік ұйымдарды) корпоративтік басқару жүйесіне, оның ішінде жоспарлауды ұйымдастыруға қойылатын талаптардың тізбесін мүше мемлекеттерде жасау
банктерді (кредиттік ұйымдарды) корпоративтік басқару жүйесіне, оның ішінде жоспарлауды ұйымдастыруға қойылатын талаптарды әртүрлі мүше мемлекеттерде салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктердің (кредиттік ұйымдардың) корпоративтік басқару жүйесіне, оның ішінде жоспарлауды ұйымдастыруға қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
26. Тәуекелдерді басқару, ішкі бақылауды ұйымдастыру жүйесіне және банктердің (кредиттік ұйымдардың) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыруына қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде тәуекелдерді басқару, ішкі бақылауды ұйымдастыру және банктердің (кредиттік ұйымдардың) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыру жүйесіне қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде тәуекелдерді басқару, ішкі бақылауды ұйымдастыру жүйесіне және банктердің (кредиттік ұйымдардың) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыруына қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, тәуекелдерді басқару жүйесіне, ішкі бақылауды ұйымдастыруға және банктердің (кредиттік ұйымдардың) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыруына қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

27. Гармонизация требований
по обеспечению информационной безопасности
в банках (кредитных организациях)
составление перечней требований по обеспечению информационной безопасности в банках (кредитных организациях) в государствах-членах сравнение требований по обеспечению информационной безопасности в банках (кредитных организациях) в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований по обеспечению информационной безопасности в банках (кредитных организациях) с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
28. Гармонизация требований к банкам (кредитным организациям) при открытии ими дочерних организаций и филиалов за рубежом
составление перечней требований, предъявляемых в государствах-членах к банкам (кредитным организациям) при открытии ими дочерних организаций и филиалов за рубежом сравнение требований, предъявляемых в разных государствах-членах к банкам (кредитным организациям) при открытии ими дочерних организаций и филиалов за рубежом подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к банкам (кредитным организациям) при открытии ими дочерних организаций и филиалов за рубежом с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
II. Страховой сектор
Первый этап (2020 – 2021 годы)
1. Внедрение механизма стандартизированной лицензии:
определение порядка и условий выдачи и отзыва (приостановления действия) стандартизированной лицензии, требований к соискателю стандартизированной лицензии и порядка их пересмотра, подходов к упрощению допуска дочерних организаций обладателя стандартизированной лицензии на общий финансовый рынок
разработка порядка и условий выдачи и отзыва (приостановления действия) стандартизированной лицензии, требований к соискателю стандартизированной лицензии и порядка их пересмотра, подходов к упрощению допуска дочерних организаций обладателя стандартизированной лицензии на общий финансовый рынок подготовка проекта соответствующего международного договора
государства-члены, Комиссия
установление требований к деловой репутации лиц, осуществляющих функции по ключевым должностям соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, кандидатов на указанные должности, а также иных физических и (или) юридических лиц, самостоятельно или в составе группы лиц обладающих правом давать указания и (или) иным образом определять решения соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, включая акционеров (участников), владеющих более чем 10 процентами акций (долей) соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, и лиц, осуществляющих контроль в отношении таких акционеров (участников)
разработка требований к деловой репутации лиц, осуществляющих функции по ключевым должностям соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, кандидатов на указанные должности, а также иных физических и (или) юридических лиц, самостоятельно или в составе группы лиц обладающих правом давать указания и (или) иным образом определять решения соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, включая акционеров (участников), владеющих более чем 10 процентами акций (долей) соискателя (обладателя) стандартизированной лицензии, и лиц, осуществляющих контроль в отношении таких акционеров (участников) подготовка проекта соответствующего международного договора
государства-члены, Комиссия

27. Банктерде (кредиттік ұйымдарда) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттердегі банктерде (кредиттік ұйымдарда) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі банктерде (кредиттік ұйымдарда) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, банктерде (кредиттік ұйымдарда) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
28. Банктер (кредиттік ұйымдар) еншілес ұйымдар мен шетелде филиалдар ашқан кезде оларға қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде банктер (кредиттік ұйымдар) еншілес ұйымдар және шетелде филиалдар ашқан кезде оларға қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде банктер (кредиттік ұйымдар) еншілес ұйымдар және шетелде филиалдар ашқан кезде оларға қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, банктер (кредиттік ұйымдар) еншілес ұйымдар және шетелде филиалдар ашқан кезде оларға қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
II. Сақтандыру секторы
Бірінші кезең (2020 – 2021 жылдар)
1. Стандартталған лицензия тетігін енгізу:
стандартталған лицензияны беру және кері қайтарып алу (қолданылуын тоқтата тұру) тәртібі мен шарттарын, стандартталған лицензияны ізденушіге қойылатын талаптарды және оларды қайта қарау тәртібін, стандартталған лицензия иесінің еншілес ұйымдарына ортақ қаржы нарығына рұқсат беруді оңайлату тәсілдерін айқындау
стандартталған лицензияны беру және кері қайтарып алу (қолданылуын тоқтата тұру) тәртібі мен шарттарын, стандартталған лицензияға ізденушіге қойылатын талаптарды және оларды қайта қарау тәртібін, стандартталған лицензия иесінің еншілес ұйымдарына ортақ қаржы нарығына рұқсат беруді оңайлату тәсілдерін әзірлеу
тиісті халықаралық шарттың жобасын дайындау
мүше мемлекеттер, Комиссия
негізгі лауазымдары бойынша стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің), көрсетілген лауазымдарға кандидаттардың функцияларын жүзеге асыратын тұлғалардың, сондай-ақ дербес немесе адамдар тобы құрамында нұсқау беруге және (немесе) стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің) акцияларының (үлестерінің) 10 пайыздан астамын иеленетін акционерлерді (қатысушыларды) және осындай акционерлерге (қатысушыларға) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғаларды қоса алғанда, стандартталған лицензияға ізденушінің (иеленушінің) шешімін өзгеше түрде айқындауға құқығы бар өзге де жеке және (немесе) заңды тұлғалардың іскерлік беделіне қойылатын талаптарды белгілеу
негізгі лауазымдары бойынша стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің), көрсетілген лауазымдарға кандидаттардың функцияларын жүзеге асыратын тұлғалардың, сондай-ақ дербес немесе адамдар тобы құрамында нұсқау беруге және (немесе) стандартталған лицензияға ізденушінің (оны иеленушінің) акцияларының (үлестерінің) 10 пайыздан астамын иеленетін акционерлерді (қатысушыларды) және осындай акционерлерге (қатысушыларға) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғаларды қоса алғанда, стандартталған лицензияға ізденушінің (иеленушінің) шешімін өзгеше түрде айқындауға құқығы бар өзге де жеке және (немесе) заңды тұлғалардың іскерлік беделіне қойылатын талаптарды әзірлеу
тиісті халықаралық шарттың жобасын дайындау
мүше мемлекеттер, Комиссия

2. Гармонизация основных понятий, относящихся к страховому сектору и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к страховому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к страховому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к страховому сектору, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
3. Определение понятия "профессиональный участник страхового рынка", статуса профессиональных участников страхового рынка, их организационно-правовых форм
составление перечней организационно-правовых форм профессиональных участников страхового рынка в государствах-членах сравнение организационно-правовых форм профессиональных участников страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня организационно-правовых форм профессиональных участников страхового рынка, подлежащих гармонизации определение гармонизированного понятия "профессиональный участник страхового рынка" и перечня организационно-правовых форм профессиональных участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
4. Определение видов (классов) страхования
составление перечней видов (классов) страхования, применяемых в государствах-членах сравнение видов (классов) страхования, применяемых в государствах-членах принятие решения о необходимости разработки и (в случае необходимости) разработка перечня видов (классов) страхования, подлежащих гармонизации
государства-члены, Комиссия
Второй этап (2021 – 2023 годы)
5. Гармонизация основных понятий, относящихся к страховому сектору и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к страховому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к страховому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к страховому сектору, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

2. Сақтандыру секторына қатысты және осы кезеңде пайдаланылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру секторына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру секторына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдар мен олардың анықтамаларының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестіруге жататын ұғымдар тізбесі негізінде сақтандыру секторына қатысты үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
3. "Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушы" ұғымын, сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының мәртебесін, олардың ұйымдық-құқықтық нысандарын айқындау
мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың ұйымдық-құқықтық нысандарын салыстыру
үндестіруге жататын сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбесін дайындау
"сақтандыру нарығына кәсіби қатысушы" үндестірілген ұғымын және мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбесін айқындау
мүше мемлекеттер, Комиссия
4. Сақтандыру түрлерін (сыныптарын) анықтау
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру түрлерінің (сыныптарының) тізбелерін жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру түрлерін (сыныптарын) салыстыру
үндестіруге жататын сақтандыру түрлерінің (сыныптарының) тізбесін әзірлеу қажеттілігі туралы шешім қабылдау және әзірлеу (қажет болған жағдайда)
мүше мемлекеттер, Комиссия
Екінші кезең (2021 – 2023 жылдар)
5. Сақтандыру секторына қатысты және осы кезеңде қолданылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру секторына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру секторына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдар мен олардың анықтамаларының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестіруге жататын ұғымдар тізбесі негізінде сақтандыру секторына қатысты үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

6. Гармонизация порядка и условий создания и лицензирования участников страхового рынка
описание порядка и составление перечней условий создания и лицензирования участников страхового рынка в государствах-членах сравнение порядка и условий создания и лицензирования участников страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка и условий создания и лицензирования участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
7. Гармонизация требований, предъявляемых при лицензировании страховой деятельности
составление перечней требований, предъявляемых при лицензировании страховой деятельности в государствах-членах сравнение требований, предъявляемых при лицензировании страховой деятельности в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований, предъявляемых при лицензировании страховой деятельности, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
8. Гармонизация требований к деятельности участников страхового рынка, в том числе профессиональных участников страхового рынка
составление перечней требований, предъявляемых к деятельности участников страхового рынка, в том числе профессиональных участников страхового рынка, в государствах-членах сравнение требований, предъявляемых к деятельности участников страхового рынка, в том числе профессиональных участников страхового рынка, в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к деятельности участников страхового рынка, в том числе профессиональных участников страхового рынка, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
9. Гармонизация требований к профессиональной квалификации и деловой репутации руководящих работников профессиональных участников страхового рынка (в том числе требований к деловой репутации и финансовому положению акционеров (участников), владеющих более чем 10 процентами акций (долей), и лиц, осуществляющих контроль в отношении таких акционеров (участников))
составление перечней требований, предъявляемых к профессиональной квалификации и деловой репутации руководящих работников профессиональных участников страхового рынка в государствах-членах сравнение требований, предъявляемых к профессиональной квалификации и деловой репутации руководящих работников профессиональных участников страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к профессиональной квалификации и деловой репутации руководящих работников профессиональных участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

6. Сақтандыру нарығына қатысушыларды құру және лицензиялау тәртібі мен шарттарын үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына қатысушыларды құру және лицензиялау тәртібінің сипаттамасы және шарттары тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына қатысушыларды құру және лицензиялау тәртібі мен шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығына қатысушыларды құру мен лицензиялаудың үндестірілген тәртібі мен шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
7. Сақтандыру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
8. Сақтандыру нарығына қатысушылардың, оның ішінде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына қатысушылардың, оның ішінде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығына қатысушылардың, оның ішінде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру нарығына қатысушылардың, оның ішінде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметіне үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
9. Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың басшы қызметкерлерінің кәсіби біліктілігі мен іскерлік беделіне қойылатын талаптарды (оның ішінде акциялардың (үлестердің) 10 пайызынан астамын иеленетін акционерлердің (қатысушылардың) және осындай акционерлерге (қатысушыларға) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың іскерлік беделі мен қаржылық жағдайына қойылатын талаптарды) үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың басшы қызметкерлерінің кәсіби біліктілігі мен іскерлік беделіне қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың басшы қызметкерлерінің кәсіби біліктілігі мен іскерлік беделіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың басшы қызметкерлерінің кәсіби біліктілігі мен іскерлік беделіне қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

10. Гармонизация оснований для отказа в выдаче лицензии на осуществление страховой деятельности
составление перечней оснований для отказа в выдаче лицензии на осуществление страховой деятельности в государствах-членах сравнение оснований для отказа в выдаче лицензии на осуществление страховой деятельности в разных государствах-членах подготовка перечня оснований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня оснований для отказа в выдаче лицензии на осуществление страховой деятельности с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
11. Гармонизация оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление страховой деятельности профессионального участника страхового рынка
составление перечней оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление страховой деятельности профессионального участника страхового рынка в государствах-членах сравнение оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление страховой деятельности профессионального участника страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня оснований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление страховой деятельности профессионального участника страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
12. Гармонизация требований к деятельности саморегулируемых организаций на страховом рынке
составление перечней требований, предъявляемых к деятельности саморегулируемых организаций на страховом рынке в государствах-членах сравнение требований, предъявляемых к деятельности саморегулируемых организаций на страховом рынке в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к деятельности саморегулируемых организаций на страховом рынке с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
13. Гармонизация порядка и особенностей реорганизации профессиональных участников страхового рынка в форме слияния, присоединения, преобразования или в иной форме
составление перечней особенностей и описание порядка реорганизации профессиональных участников страхового рынка в форме слияния, присоединения, преобразования или в иной форме в государствах-членах сравнение порядка и особенностей реорганизации профессиональных участников страхового рынка в форме слияния, присоединения, преобразования или в иной форме в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного порядка реорганизации профессиональных участников страхового рынка в форме слияния, присоединения, преобразования или в иной форме с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

10. Сақтандыру қызметін жүзеге асыруға лицензия беруден бас тарту негіздерін үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру қызметін жүзеге асыруға лицензия беруден бас тарту негіздерінің тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру қызметін жүзеге асыруға лицензия беруден бас тарту негіздерін салыстыру
үндестіруге жататын негіздемелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру қызметін жүзеге асыруға лицензия беруден бас тарту негіздерінің үндестірілген тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
11. Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушының сақтандыру қызметін жүзеге асыруға арналған лицензиясын кері қайтарып алу, күшін жою, оның қолданылуын шектеу және тоқтата тұру негіздерін үндестіру
мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығына кәсіби қатысушының сақтандыру қызметін жүзеге асыруға арналған лицензиясын кері қайтарып алу, күшін жою, оның қолданылуын шектеу және тоқтата тұру негіздерінің тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушының сақтандыру қызметін жүзеге асыруға арналған лицензиясын кері қайтарып алу, күшін жою, қолданылуын шектеу және тоқтата тұру негіздерін салыстыру
үндестіруге жататын негіздемелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушының сақтандыру қызметін жүзеге асыруға арналған лицензиясын кері қайтарып алу, күшін жою, оның қолданылуын шектеу және тоқтата тұру үшін үндестірілген негіздер тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
12. Сақтандыру нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
13. Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды бірігу, қосылу, қайта құру нысанында немесе өзге нысанда қайта ұйымдастырудың тәртібі мен ерекшеліктерін үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды бірігу, қосылу, қайта құру нысанында немесе өзге нысанда қайта ұйымдастыру ерекшеліктерінің тізбелерін жасау және тәртібінің сипаттамасы
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларын бірігу, қосылу, қайта құру нысанында немесе өзге нысанда қайта ұйымдастырудың тәртібі мен ерекшеліктерін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды бірігу, қосылу, қайта құру нысанында немесе өзге де нысанда қайта ұйымдастырудың Үндестірілген тәртібін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

14. Гармонизация порядка, процедур и условий ликвидации (в том числе принудительной ликвидации), банкротства и финансового оздоровления профессиональных участников страхового рынка
составление перечней процедур, условий и описание порядка ликвидации (в том числе принудительной ликвидации), банкротства и финансового оздоровления профессиональных участников страхового рынка в государствах-членах сравнение порядка, процедур и условий ликвидации (в том числе принудительной ликвидации), банкротства и финансового оздоровления профессиональных участников страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка, процедур и условий ликвидации (в том числе принудительной ликвидации), банкротства и финансового оздоровления профессиональных участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
15. Гармонизация условий и порядка передачи страхового портфеля
составление перечней условий и описание порядка передачи страхового портфеля в государствах-членах
сравнение условий и порядка передачи страхового портфеля в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных условий и порядка передачи страхового портфеля с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
Третий этап (2023 – 2025 годы)
16. Гармонизация основных понятий, относящихся к страховому сектору и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к страховому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к страховому сектору, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к страховому сектору, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
17. Гармонизация порядка осуществления компетентными органами государств-членов надзора за деятельностью профессиональных участников страхового рынка
определение принципов и составление перечней подходов к осуществлению надзора за деятельностью профессиональных участников страхового рынка в государствах-членах сравнение порядка осуществления надзора за деятельностью профессиональных участников страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного порядка осуществления надзора за деятельностью профессиональных участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов составление перечней положений, определяющих ответственность надзорных органов в государствах-членах сравнение положений, определяющих ответственность надзорных органов в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных положений, определяющих ответственность надзорных органов, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов составление перечней требований к осуществлению надзора за профессиональными участниками страхового рынка в государствах-членах сравнение требований к осуществлению надзора за профессиональными участниками страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к осуществлению надзора за профессиональными участниками страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

14. Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды тарату (оның ішінде мәжбүрлеп тарату), банкроттық және қаржылық сауықтыру тәртібін, рәсімдерін және шарттарын үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды жою (оның ішінде мәжбүрлеп тарату), олардың банкроттығы және қаржылық сауықтыру рәсімдерінің, шарттарының тізбелерін жасау және тәртібін сипаттау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды таратудың (оның ішінде мәжбүрлеп таратудың), олардың банкроттығының және қаржылық сауықтырудың тәртібін, рәсімдерін және шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды таратудың (оның ішінде мәжбүрлеп таратудың), олардың банкроттығының және қаржылық сауықтырудың үндестірілген тәртібін, рәсімдері мен шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
15. Сақтандыру портфелін беру шарттары мен тәртібін үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру портфелін беру шарттарының тізбесін жасау және тәртібінің сипаттамасы
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру портфелін беру шарттары мен тәртібін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру портфелін берудің үндестірілген шарттары мен тәртібін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
Үшінші кезең (2023 – 2025 жылдар)
16. Сақтандыру секторына қатысты және осы кезеңде қолданылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру секторына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру секторына қатысты негізгі ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдардың тізбесі мен олардың анықтамаларын дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестіруге жататын ұғымдар тізбесі негізінде сақтандыру секторына қатысты үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
17. Мүше мемлекеттердің құзыретті органдарының сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметін қадағалауды жүзеге асыру тәртібін үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметін қадағалауды жүзеге асыру қағидаттарын айқындау және тәсілдердің тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметін қадағалауды жүзеге асыру тәртібін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қызметін қадағалауды жүзеге асырудың үндестірілген тәртібін әзірлеу
мүше мемлекеттердегі қадағалау органдарының жауапкершілігін айқындайтын ережелердің тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі қадағалау органдарының жауапкершілігін айқындайтын ережелерді салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, қадағалау органдарының жауапкершілігін айқындайтын үндестірілген ережелерді әзірлеу
мүше мемлекеттердегі сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларына қадағалауды жүзеге асыруға қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларына қадағалауды жүзеге асыруға қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларына қадағалауды жүзеге асыруға Үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

18. Гармонизация оснований, условий, порядка применения и размеров санкций в отношении участников страхового рынка
за правонарушения на финансовом рынке
описание порядка применения, составление перечней оснований, условий применения и размеров санкций в отношении участников страхового рынка за правонарушения на финансовом рынке в государствах-членах сравнение оснований, условий, порядка применения и размеров санкций в отношении участников страхового рынка за правонарушения на финансовом рынке в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка применения, перечней оснований, условий применения и размеров санкций в отношении участников страхового рынка за правонарушения на финансовом рынке с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
19. Обеспечение финансовой устойчивости профессиональных участников страхового рынка
составление перечней критериев финансовой устойчивости профессиональных участников страхового рынка, применяемых в государствах-членах сравнение критериев финансовой устойчивости профессиональных участников страхового рынка, применяемых в разных государствах-членах подготовка перечня критериев, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных критериев финансовой устойчивости профессиональных участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
20. Гармонизация требований к составу страховых групп и страховых холдингов и их финансовой надежности
составление перечней требований к составу страховых групп и страховых холдингов и их финансовой надежности в государствах-членах сравнение требований к составу страховых групп и страховых холдингов и их финансовой надежности в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к составу страховых групп и страховых холдингов и их финансовой надежности с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
21. Гармонизация требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на страховом рынке
составление перечней требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на страховом рынке в государствах-членах сравнение требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на страховом рынке в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на страховом рынке с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

18.  Қаржы нарығындағы құқық бұзушылықтар үшін сақтандыру нарығына қатысушыларға қатысты санкцияларды қолдану негіздерін, шарттарын, тәртібін және олардың мөлшерлерін үндестіру
мүше мемлекеттерде қаржы нарығындағы құқық бұзушылықтар үшін сақтандыру нарығына қатысушыларға қатысты санкцияларды қолдану тәртібін сипаттау, қолдану негіздерінің тізбесін, қолдану шарттарын және мөлшерлерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде қаржы нарығындағы құқық бұзушылықтар үшін сақтандыру нарығына қатысушыларға қатысты санкцияларды қолдану негіздерін, шарттарын, тәртібін және мөлшерлерін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, қаржы нарығындағы құқық бұзушылықтар үшін сақтандыру нарығына қатысушыларға қатысты санкцияларды қолданудың үндестірілген тәртібін, негіздерінің тізбелерін, қолдану шарттары мен мөлшерлерін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
19. Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету
мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қаржылық орнықтылығы өлшемшарттарының тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде қолданылатын сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қаржылық тұрақтылығының өлшемшарттарын салыстыру
үндестіруге жататын өлшемшарттар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушылардың қаржылық тұрақтылығының үндестірілген өлшемшарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
20. Сақтандыру топтары мен сақтандыру холдингтерінің құрамына және олардың қаржылық сенімділігіне қойылатын талаптарды үндестіру
сақтандыру топтары мен сақтандыру холдингтерінің құрамына және олардың мүше мемлекеттердегі қаржылық сенімділігіне қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру топтары мен сақтандыру холдингтерінің құрамына және олардың қаржылық сенімділігіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру топтары мен сақтандыру холдингтерінің құрамына және олардың қаржылық сенімділігіне үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
21. Сақтандыру нарығында қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығында қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығында қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру нарығында қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау бойынша үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

22. Гармонизация требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности участников страхового рынка на основе МСФО и проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности на основе международных стандартов аудита
составление перечней требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности участников страхового рынка на основе МСФО в государствах-членах сравнение требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности участников страхового рынка на основе МСФО в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности участников страхового рынка на основе МСФО с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов составление перечней требований к проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности (на основе МСФО) участников страхового рынка на основе международных стандартов аудита в государствах-членах сравнение требований к проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности (на основе МСФО) участников страхового рынка на основе международных стандартов аудита в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к проведению аудита бухгалтерской (финансовой) отчетности (на основе МСФО) участников страхового рынка на основе международных стандартов аудита с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
23. Гармонизация требований к системе управления рисками, организации внутреннего аудита, внутреннего контроля, комплаенс-контроля и осуществлению процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
составление перечней требований к системе управления рисками участников страхового рынка в государствах-членах сравнение требований к системе управления рисками участников страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к системе управления рисками участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов составление перечней требований к организации внутреннего аудита, внутреннего контроля, комплаенс-контроля и осуществлению участниками страхового рынка процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, в государствах-членах сравнение требований к организации внутреннего аудита, внутреннего контроля, комплаенс-контроля и осуществлению участниками страхового рынка процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к организации внутреннего аудита, внутреннего контроля, комплаенс-контроля и осуществлению участниками страхового рынка процедур, направленных на противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

22. ХҚЕС негізінде сақтандыру нарығына қатысушылардың бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне және аудиттің халықаралық стандарттары негізінде бухгалтерлік (қаржылық) есептілікке аудит жүргізуге қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде ХҚЕС негізінде сақтандыру нарығына қатысушылардың бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде ХҚЕС негізінде сақтандыру нарығына қатысушылардың бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, ХҚЕС негізінде сақтандыру нарығына қатысушылардың бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттерде аудиттің халықаралық стандарттары негізінде сақтандыру нарығына қатысушылардың бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне (ХҚЕС негізінде) аудит жүргізуге қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде аудиттің халықаралық стандарттары негізінде сақтандыру нарығына қатысушылардың бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне (ХҚЕС негізінде) аудит жүргізуге қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, аудиттің халықаралық стандарттары негізінде сақтандыру нарығына қатысушылардың бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне (ХҚЕС негізінде) аудит жүргізуге үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
23. Тәуекелдерді басқару, ішкі аудитті, ішкі бақылауды, комплаенс-бақылауды ұйымдастыру жүйесіне және Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыруға қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына қатысушылардың тәуекелдерін басқару жүйесіне қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына қатысушылардың тәуекелдерін басқару жүйесіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру нарығына қатысушылардың тәуекелдерін басқару жүйесіне үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттерде ішкі аудитті, ішкі бақылауды, комплаенс-бақылауды ұйымдастыруға және сақтандыру нарығына қатысушылардың қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыруына қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде ішкі аудитті, ішкі бақылауды, комплаенс-бақылауды ұйымдастыруға және сақтандыру нарығына қатысушылардың қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыруына қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, ішкі аудитті, ішкі бақылауды, комплаенс-бақылауды ұйымдастыруға және сақтандыру нарығына қатысушылардың Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылға бағытталған рәсімдерді жүзеге асыруына үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

24. Гармонизация требований к системе корпоративного управления профессиональных участников страхового рынка
составление перечней требований к системе корпоративного управления профессиональных участников страхового рынка в государствах-членах сравнение требований к системе корпоративного управления профессиональных участников страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к системе корпоративного управления профессиональных участников страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
25. Гармонизация порядка и условий раскрытия информации участниками страхового рынка
составление перечней условий и описание порядка раскрытия информации участниками страхового рынка в государствах-членах сравнение порядка и условий раскрытия информации участниками страхового рынка в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка и условий раскрытия информации участниками страхового рынка с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
III. Рынок ценных бумаг
Первый этап (2020 – 2023 годы)
1. Гармонизация основных понятий, относящихся к рынку ценных бумаг и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к рынку ценных бумаг, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к рынку ценных бумаг, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к рынку ценных бумаг, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
2. Определение видов деятельности на рынке ценных бумаг, организационно-правовых форм участников рынка ценных бумаг (далее – УРЦБ)
составление перечней видов деятельности на рынке ценных бумаг и перечней организационно-правовых форм УРЦБ в государствах-членах сравнение видов деятельности на рынке ценных бумаг и организационно-правовых форм УРЦБ в разных государствах-членах подготовка перечня видов деятельности на рынке ценных бумаг и перечня организационно-правовых форм УРЦБ, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных перечня видов деятельности на рынке ценных бумаг и перечня организационно-правовых форм УРЦБ с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

24. Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды корпоративтік басқару жүйесіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды корпоративтік басқару жүйесіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды корпоративтік басқару жүйесіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларды корпоративтік басқару жүйесіне үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
25. Сақтандыру нарығына қатысушылардың ақпаратты ашу тәртібі мен шарттарын үндестіру
мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына қатысушылардың ақпаратты ашу шарттарының тізбесін жасау және тәртібінің сипаттамасы
әртүрлі мүше мемлекеттерде сақтандыру нарығына қатысушылардың ақпаратты ашу тәртібі мен шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, сақтандыру нарығына қатысушылардың ақпаратты ашуының үндестірілген тәртібі мен шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
III. Бағалы қағаздар нарығы
Бірінші кезең (2020 – 2023 жылдар)
1. Бағалы қағаздар нарығына қатысты және осы кезеңде пайдаланылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын бағалы қағаздар нарығына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын бағалы қағаздар нарығына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдар мен олардың анықтамаларының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестіруге жататын ұғымдар тізбесі негізінде бағалы қағаздар нарығына жататын үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
2. Бағалы қағаздар нарығындағы қызмет түрлерін, бағалы қағаздар рыногына қатысушылардың (бұдан әрі – БҚНҚ) ұйымдық-құқықтық нысандарын айқындау
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы қызмет түрлерінің тізбелерін және БҚНҚ ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы қызмет түрлерін және БҚНҚ ұйымдық-құқықтық нысандарын салыстыру
бағалы қағаздар нарығындағы қызмет түрлерінің тізбесін және үндестірілуге жататын БҚНҚ ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, бағалы қағаздар нарығындағы қызмет түрлерінің үндестірілген тізбесін және БҚНҚ ұйымдық-құқықтық нысандарының тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

3. Классификация ценных бумаг и финансовых инструментов
составление перечней классификации ценных бумаг и финансовых инструментов в государствах-членах сравнение классификации ценных бумаг и финансовых инструментов в разных государствах-членах подготовка перечня классификации ценных бумаг и финансовых инструментов, подлежащей гармонизации разработка гармонизированной классификации ценных бумаг и финансовых инструментов с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
4. Гармонизация требований к рыночным посредникам, в том числе к порядку формирования уставного капитала, собственным средствам, иным экономическим показателям, методике их расчета
составление перечней требований к рыночным посредникам в государствах-членах сравнение требований к рыночным посредникам в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к рыночным посредникам с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
5. Определение перечня органов управления и должностных лиц УРЦБ, к которым предъявляются требования к квалификации и деловой репутации
составление перечней органов управления и должностных лиц УРЦБ, к которым предъявляются требования к квалификации и деловой репутации в государствах-членах сравнение органов управления и должностных лиц УРЦБ, к которым предъявляются требования к квалификации и деловой репутации в разных государствах-членах подготовка перечня органов управления и должностных лиц УРЦБ, к которым предъявляются требования к квалификации и деловой репутации, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня органов управления и должностных лиц УРЦБ, к которым предъявляются требования к квалификации и деловой репутации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
6. Гармонизация требований в отношении:
деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ и лиц, осуществляющих контроль в отношении акционеров (участников, учредителей) УРЦБ, оказывающих услуги по управлению активами клиентов либо услуги номинального держателя квалификации и деловой репутации лиц, входящих в органы управления УРЦБ
квалификации должностных лиц УРЦБ
составление перечней требований в отношении деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ, требований в отношении квалификации и деловой репутации членов органов управления УРЦБ и требований в отношении квалификации должностных лиц УРЦБ в государствах-членах сравнение требований в отношении деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ, требований в отношении квалификации и деловой репутации членов органов управления УРЦБ и требований в отношении квалификации должностных лиц УРЦБ в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований в отношении деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ, требований в отношении квалификации и деловой репутации членов органов управления УРЦБ и требований в отношении квалификации должностных лиц УРЦБ с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

3. Бағалы қағаздар мен қаржы құралдарының сыныптамасы
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар мен қаржы құралдары сыныптамасының тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар мен қаржы құралдарының сыныптамасын салыстыру
үндестіруге жататын бағалы қағаздар мен қаржы құралдары сыныптамасының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, бағалы қағаздар мен қаржы құралдарының үндестірілген сыныптамасын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
4. Нарықтық делдалдарға, оның ішінде жарғылық капиталды қалыптастыру тәртібіне, меншікті қаражатқа, өзге де экономикалық көрсеткіштерге, оларды есептеу әдістемесіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде нарықтық делдалдарға қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде нарықтық делдалдарға қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, нарықтық делдалдарға қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
5. Біліктілігі мен іскерлік беделіне қойылатын талаптар қойылатын БҚНҚбасқару органдары мен лауазымды адамдарының тізбесін айқындау
мүше мемлекеттерде біліктілігіне және іскерлік беделіне қойылатын талаптар қойылатын БҚНҚ басқару органдары мен лауазымды адамдарының тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде біліктілігіне және іскерлік беделіне қойылатын талаптар қойылатын БҚНҚ басқару органдары мен лауазымды адамдарын салыстыру
үндестірілуге жататын біліктілігіне және іскерлік беделіне қойылатын талаптар қойылатын БҚНҚбасқару органдары мен лауазымды адамдарының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, біліктілігі мен іскерлік беделіне қойылатын талаптар қойылатын БҚНҚ басқару органдары мен лауазымды адамдарының үндестірілген тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
6. Мыналарға қатысты талаптарды үндестіру:
клиенттердің активтерін басқару жөніндегі қызметтерді не номиналды ұстаушы қызметтерін көрсететін БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) және БҚНҚ акционерлеріне (қатысушыларына, құрылтайшыларына) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың іскерлік беделіне
БҚНҚ басқару органдарына кіретін тұлғалардың біліктілігіне және іскерлік беделіне
БҚНҚ лауазымды тұлғаларының біліктілігіне
мүше мемлекеттерде БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) іскерлік беделіне қатысты талаптардың, БҚНҚ басқару органдары мүшелерінің біліктілігі мен іскерлік беделіне қатысты талаптардың және БҚНҚ лауазымды адамдарының біліктілігіне қатысты талаптардың тізбелерін жасау
мүше мемлекеттерде БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) іскерлік беделіне қатысты талаптарды, БҚНҚ басқару органдары мүшелерінің біліктілігі мен іскерлік беделіне қатысты талаптарды және БҚНҚ лауазымды тұлғаларының әртүрлі біліктілігіне қатысты талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) іскерлік беделіне қатысты үндестірілген талаптарды, БҚНҚ басқару органдары мүшелерінің біліктілігі мен іскерлік беделіне қатысты талаптарды және БҚНҚ лауазымды тұлғаларының біліктілігіне қатысты талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

7. Гармонизация требований к системам учета прав на ценные бумаги и учетным институтам
составление перечней требований к системам учета прав на ценные бумаги и учетным институтам в государствах-членах сравнение требований к системам учета прав на ценные бумаги и учетным институтам в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к системам учета прав на ценные бумаги и учетным институтам с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
8. Гармонизация требований к центральному контрагенту, клиринговым организациям на рынке ценных бумаг
составление перечней требований к центральному контрагенту, клиринговым организациям на рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований к центральному контрагенту, клиринговым организациям на рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к центральному контрагенту, клиринговым организациям на рынке ценных бумаг с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
9. Гармонизация требований к организатору торговли (бирже) на рынке ценных бумаг
составление перечней требований к организатору торговли (бирже) на рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований к организатору торговли (бирже) на рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к организатору торговли (бирже) на рынке ценных бумаг с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
10. Гармонизация требований к центральному депозитарию, расчетному депозитарию
составление перечней требований к центральному депозитарию, расчетному депозитарию на рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований к центральному депозитарию, расчетному депозитарию на рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к центральному депозитарию, расчетному депозитарию на рынке ценных бумаг с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

7. Бағалы қағаздарға құқықтарды есепке алу жүйелеріне және есеп институттарына қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздарға құқықтарды есепке алу жүйелеріне және есепке алу институттарына қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздарға құқықтарды есепке алу жүйелеріне және есеп институттарына қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, бағалы қағаздарға құқықтарды есепке алу жүйелеріне және есеп институттарына қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
8. Орталық контрагентке, бағалы қағаздар нарығындағы клирингтік ұйымдарға қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде орталық контрагентке, бағалы қағаздар нарығындағы клирингтік ұйымдарға қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы орталық контрагентке, клирингтік ұйымдарға қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, бағалы қағаздар нарығындағы орталық контрагентке, клирингтік ұйымдарға қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
9. Бағалы қағаздар нарығындағы сауданы ұйымдастырушыға (биржаға) қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы сауданы ұйымдастырушыға (биржаға) қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы сауданы ұйымдастырушыға (биржаға) қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, бағалы қағаздар нарығындағы сауданы ұйымдастырушыға (биржаға) қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
10. Орталық депозитарийге, есеп айырысу депозитарийіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы орталық депозитарийге, есеп айырысу депозитарийіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы орталық депозитарийге, есеп айырысу депозитарийіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, орталық депозитарийге, бағалы қағаздар нарығындағы есеп айырысу депозитарийіне қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

Второй этап (2021 – 2025 годы)
11. Гармонизация основных понятий, относящихся к рынку ценных бумаг и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к рынку ценных бумаг, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к рынку ценных бумаг, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к рынку ценных бумаг, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
12. Гармонизация порядка, условий выдачи и оснований для отказа в выдаче лицензий на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
составление перечней условий и описание порядка выдачи лицензий на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг (включая перечень документов, необходимых для получения такой лицензии, и требования к ним), а также перечней оснований для отказа в выдаче лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение порядка и условий выдачи лицензий на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг (включая перечень документов, необходимых для получения такой лицензии, и требования к ним), а также оснований для отказа в выдаче лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка и условий выдачи лицензий на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг (включая перечень документов, необходимых для получения такой лицензии, и определение подходов к установлению требований к ним), а также оснований для отказа в выдаче лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
13. Гармонизация оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг УРЦБ
составление перечней оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг УРЦБ в государствах-членах сравнение оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг УРЦБ в разных государствах-членах подготовка перечня оснований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня оснований для отзыва, аннулирования, ограничения и приостановления действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг УРЦБ с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

Екінші кезең (2021 – 2025 жылдар)
11. Бағалы қағаздар нарығына қатысты және осы кезеңде пайдаланылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын бағалы қағаздар нарығына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын бағалы қағаздар нарығына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдар мен олардың анықтамаларының тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестіруге жататын ұғымдар тізбесі негізінде бағалы қағаздар нарығына жататын үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
12. Бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беру тәртібін, шарттарын және беруден бас тарту негіздерін үндестіру
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беру шарттарының тізбелерін және тәртібінің сипаттамасын (осындай лицензияны алу үшін қажетті құжаттар тізбесін және оларға қойылатын талаптарды қоса алғанда), сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беруден бас тарту негіздерінің тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беру тәртібі мен шарттарын (осындай лицензияны алу үшін қажетті құжаттар тізбесін және оларға қойылатын талаптарды қоса алғанда), сондай-ақ бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға лицензия беруден бас тарту негіздерін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиялар берудің үндестірілген тәртібі мен шарттарын (осындай лицензияны алу үшін қажетті құжаттар тізбесін қоса алғанда және оларға қойылатын талаптарды белгілеу тәсілдерін айқындау), сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беруден бас тарту үшін негіздерді әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
13. БҚНҚ бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, күшін жою, оның қолданылуын шектеу және тоқтата тұру үшін негіздерді үндестіру
мүше мемлекеттерде БҚНҚ бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, күшін жою, оның қолданысын шектеу және тоқтата тұру үшін негіздемелер тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттердегі бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, күшін жою, оның қолданысын шектеу және тоқтата тұру үшін негіздерді салыстыру
үндестіруге жататын негіздемелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, БҚНҚ бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны кері қайтарып алу, күшін жою, оның қолданысын шектеу және тоқтата тұру үшін үндестірілген негіздер тізбесін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

14. Гармонизация требований к деятельности УРЦБ, в том числе:
к раскрытию и представлению документов и информации
к системе управления рисками
к системе внутреннего контроля и аудита
к системе внутреннего учета
составление перечней требований, предъявляемых к деятельности УРЦБ в государствах-членах сравнение требований, предъявляемых к деятельности УРЦБ в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к деятельности УРЦБ с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
15. Гармонизация требований к деятельности саморегулируемых организаций на рынке ценных бумаг
составление перечней требований, предъявляемых к деятельности саморегулируемых организаций на рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований, предъявляемых к деятельности саморегулируемых организаций на рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к деятельности саморегулируемых организаций на рынке ценных бумаг с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
16. Гармонизация порядка, процедур и условий санации, финансового оздоровления, банкротства и ликвидации (в том числе принудительной ликвидации) УРЦБ
составление перечней процедур, условий и описание порядка санации, финансового оздоровления, банкротства и ликвидации (в том числе принудительной ликвидации) УРЦБ в государствах-членах сравнение порядка, процедур и условий санации, финансового оздоровления, банкротства и ликвидации (в том числе принудительной ликвидации) УРЦБ в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка, процедур и условий санации, финансового оздоровления, банкротства и ликвидации (в том числе принудительной ликвидации) УРЦБ с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
17. Гармонизация порядка, процедур и условий реорганизации УРЦБ в форме слияния, преобразования или в иной форме
составление перечней процедур, условий и описание порядка реорганизации УРЦБ в форме слияния, преобразования или в иной форме в государствах-членах сравнение порядка, процедур и условий реорганизации УРЦБ в форме слияния, преобразования или в иной форме в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных порядка, процедур и условий реорганизации УРЦБ в форме слияния, преобразования или в иной форме с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

14. БҚНҚ қызметіне қойылатын талаптарды үндестіру, оның ішінде:
құжаттар мен ақпаратты ашуға және ұсынуға
тәуекелдерді басқару жүйесіне
ішкі бақылау және аудит жүйесіне
ішкі есеп жүйесіне
мүше мемлекеттерде БҚНҚ қызметіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде БҚНҚ қызметіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, БҚНҚ қызметіне қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
15. Бағалы қағаздар нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, бағалы қағаздар нарығындағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қызметіне қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
16. БҚНҚ санациялау, қаржылық сауықтыру, банкроттық және тарату (оның ішінде мәжбүрлеп тарату) тәртібін, рәсімдері мен шарттарын үндестіру
мүше мемлекеттерде БҚНҚ-ның санациялау, қаржылық сауықтыру, банкроттық және тарату (оның ішінде мәжбүрлеп тарату) рәсімдерінің, шарттарының тізбесін жасау және тәртібінің сипаттамасы
әртүрлі мүше мемлекеттердегі БҚНҚ-ны санациялау, қаржылық сауықтыру, банкроттық және тарату (оның ішінде мәжбүрлеп тарату) тәртібін, рәсімдері мен шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, БҚНҚ-ның үндестірілген тәртібін, санациялау, қаржылық сауықтыру, банкроттық және тарату (оның ішінде мәжбүрлеп тарату) рәсімдері мен шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
17. Біріктіру, қайта құру нысанында немесе өзге де нысанда БҚНҚ қайта ұйымдастыру тәртібін, рәсімдері мен шарттарын үндестіру
мүше мемлекеттерде бірігу, қайта құру нысанында немесе өзге де нысанда БҚНҚ қайта ұйымдастыру рәсімдерінің, шарттарының тізбелерін жасау және тәртібінің сипаттамасы
әртүрлі мүше мемлекеттерде біріктіру, қайта құру нысанында немесе өзге де нысанда БҚНҚ қайта ұйымдастыру тәртібін, рәсімдерін және шарттарын салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, бірігу, қайта құру нысанында немесе өзге де нысанда қайта ұйымдастырудың үндестірілген тәртібін, рәсімдері мен шарттарын әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

18. Гармонизация требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности УРЦБ и эмитентов на основе МСФО
составление перечней требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности УРЦБ и эмитентов на основе МСФО в государствах-членах сравнение требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности УРЦБ и эмитентов на основе МСФО в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к бухгалтерской (финансовой) отчетности УРЦБ и эмитентов на основе МСФО с учетом международных подходов
государства-члены, Комиссия
Третий этап (2024 – 2029 годы)
До 2025 года
19. Гармонизация порядка осуществления уполномоченными органами государств-членов надзора и (или) контроля за деятельностью УРЦБ
описание порядка осуществления уполномоченными органами государств-членов надзора и (или) контроля за деятельностью УРЦБ в государствах-членах сравнение порядка осуществления уполномоченными органами государств-членов надзора и (или) контроля за деятельностью УРЦБ в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного порядка осуществления уполномоченными органами государств-членов надзора и (или) контроля за деятельностью УРЦБ с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
20. Гармонизация оснований, порядка, условий применения и размеров санкций в отношении УРЦБ и эмитентов за правонарушения на финансовом рынке
описание порядка применения, составление перечней оснований, условий применения и размеров санкций в отношении УРЦБ и эмитентов за правонарушения на финансовом рынке в государствах-членах сравнение оснований, порядка, условий применения и размеров санкций в отношении УРЦБ и эмитентов за правонарушения на финансовом рынке в разных государствах-членах подготовка перечня положений, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных оснований, порядка, условий применения и размеров санкций в отношении УРЦБ и эмитентов за правонарушения на финансовом рынке с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
21. Гармонизация требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на рынке ценных бумаг
составление перечней требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований по защите прав и интересов потребителей финансовых услуг на рынке ценных бумаг с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

18. ҚЕХС негізінде БҚНҚ мен эмитенттердің бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде ҚЕХС негізінде БҚНҚ мен эмитенттердің бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде ҚЕХС негізінде ҚЕХС және эмитенттердің бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
халықаралық тәсілдерді ескере отырып, ҚЕХС негізінде БҚНҚ мен эмитенттердің бухгалтерлік (қаржылық) есептілігіне қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
Үшінші кезең (2024 – 2029 жылдар)
2025 жылға дейін
19. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының БҚНҚ қызметін қадағалауды және (немесе) бақылауды жүзеге асыру тәртібін үндестіру
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының мүше мемлекеттерде БҚНҚ қызметін қадағалауды және (немесе) бақылауды жүзеге асыру тәртібінің сипаттамасы
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының әртүрлі мүше мемлекеттерде БҚНҚ қызметін қадағалауды және (немесе) бақылауды жүзеге асыру тәртібін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктерін және халықаралық тәсілдерді ескере отырып, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының БҚНҚ қызметін қадағалауды және (немесе) бақылауды жүзеге асыруының үндестірілген тәртібін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
20. Қаржы нарығындағы құқық бұзушылықтар үшін БҚНҚ мен эмитенттерге қатысты санкцияларды қолдану негіздерін, тәртібін, шарттарын және мөлшерлерін үндестіру
мүше мемлекеттердегі қаржы нарығындағы құқық бұзушылықтар үшін БҚНҚ-ға және эмитенттерге қатысты санкцияларды қолдану тәртібін сипаттау, қолдану негіздерінің тізбелерін, қолдану шарттары мен мөлшерлерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде БҚНҚ мен қаржы нарығындағы құқық бұзушылықтар үшін эмитенттерге қатысты санкциялардың негіздерін, тәртібін, қолдану шарттарын және мөлшерлерін салыстыру
үндестіруге жататын ережелер тізбесін дайындау
мөлшерін мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, қаржы нарығындағы құқық бұзушылық үшін БҚНҚ мен эмитенттерге қатысты санкциялардың үндестірілген негіздерін, қолдану тәртібін, шарттарын және мөлшерлерін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
21. Бағалы қағаздар нарығында қаржы қызметтерін тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығында қаржы қызметтерін тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздар нарығындағы қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, бағалы қағаздар нарығында қаржы қызметтерін тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

22. Гармонизация требований в области противодействия неправомерному использованию инсайдерской информации и манипулированию на рынке ценных бумаг
составление перечней требований, направленных на противодействие неправомерному использованию инсайдерской информации и манипулированию на рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований, направленных на противодействие неправомерному использованию инсайдерской информации и манипулированию на рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований, направленных на противодействие неправомерному использованию инсайдерской информации и манипулированию на рынке ценных бумаг, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
23. Гармонизация требований к осуществлению деятельности рейтинговых агентств
составление перечней требований к осуществлению деятельности рейтинговых агентств в государствах-членах сравнение требований к осуществлению деятельности рейтинговых агентств в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к осуществлению деятельности рейтинговых агентств с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
24. Гармонизация требований к процедуре эмиссии (порядку выпуска), порядку размещения и обращения ценных бумаг эмитента
составление перечней требований к процедуре эмиссии (порядку выпуска), порядку размещения и обращения ценных бумаг эмитента в государствах-членах сравнение требований к процедуре эмиссии (порядку выпуска), порядку размещения и обращения ценных бумаг эмитента в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к процедуре эмиссии (порядку выпуска), порядку размещения и обращения ценных бумаг эмитента с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
25. Гармонизация требований к размещению и обращению ценных бумаг иностранных эмитентов на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг в государствах-членах
составление перечней требований к размещению и обращению ценных бумаг иностранных эмитентов на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований к размещению и обращению ценных бумаг иностранных эмитентов на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к размещению и обращению ценных бумаг иностранных эмитентов на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

22. Инсайдерлік ақпаратты заңсыз пайдалануға және бағалы қағаздар нарығында айла-шарғы жасауға қарсы іс-қимыл саласындағы талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде инсайдерлік ақпаратты заңсыз пайдалануға және бағалы қағаздар нарығында айла-шарғы жасауға қарсы іс-қимылға бағытталған талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде инсайдерлік ақпаратты заңсыз пайдалануға және бағалы қағаздар нарығында айла-шарғы жасауға қарсы іс-қимылға бағытталған талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, инсайдерлік ақпаратты заңсыз пайдалануға және бағалы қағаздар нарығында айла-шарғы жасауға қарсы іс-қимылға бағытталған үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
23. Рейтингтік агенттіктердің қызметін жүзеге асыруға қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде рейтингтік агенттіктердің қызметін жүзеге асыруға қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде рейтингтік агенттіктердің қызметін жүзеге асыруға қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, рейтингтік агенттіктердің қызметін жүзеге асыруға қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
24. Эмитенттің бағалы қағаздарын эмиссиялау рәсіміне (шығару тәртібіне), орналастыру және олардың айналым тәртібіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде эмитенттің бағалы қағаздарын эмиссиялау рәсіміне (шығару тәртібіне), орналастыру және олардың айналым тәртібіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде эмитенттің бағалы қағаздарын эмиссиялау рәсіміне (шығару тәртібіне), орналастыру және олардың айналым тәртібіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, эмитенттің бағалы қағаздарын эмиссиялау рәсіміне (шығару тәртібіне), орналастыру және олардың айналым тәртібіне қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
25. Мүше мемлекеттерде бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздарын орналастыруға және олардың айналымына қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздарын орналастыруға және олардың айналымына қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздарын орналастыруға және олардың айналымына қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, шетелдік эмитенттердің бағалы қағаздарын биржалық (ұйымдастырылған) бағалы қағаздар нарығында орналастыруға және олардың айналымына қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

26. Гармонизация требований к раскрытию информации об эмитенте и его ценных бумагах, которые размещаются и (или) обращаются на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг
составление перечней требований к раскрытию информации об эмитенте и его ценных бумагах, которые размещаются и (или) обращаются на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований к раскрытию информации об эмитенте и его ценных бумагах, которые размещаются и (или) обращаются на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к раскрытию информации об эмитенте и его ценных бумагах, которые размещаются и (или) обращаются на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
До 2029 года
27. Гармонизация основных понятий, относящихся к рынку ценных бумаг и используемых на данном этапе
составление перечней основных понятий, относящихся к рынку ценных бумаг, применяемых в государствах-членах, и их определений сравнение понятий, относящихся к рынку ценных бумаг, применяемых в государствах-членах, и их определений подготовка перечня понятий и их определений, подлежащих гармонизации разработка глоссария, содержащего гармонизированные понятия, относящиеся к рынку ценных бумаг, и их определения, на основе перечня понятий, подлежащих гармонизации, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
28. Гармонизация требований к системе корпоративного управления УРЦБ и эмитентов
составление перечней требований к системе корпоративного управления УРЦБ и эмитентов в государствах-членах сравнение требований к системе корпоративного управления УРЦБ и эмитентов в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к системе корпоративного управления УРЦБ и эмитентов с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
29. Гармонизация требований в отношении:
деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ и лиц, осуществляющих контроль в отношении таких акционеров (участников, учредителей)
квалификации и деловой репутации лиц, входящих в органы управления УРЦБ
квалификации должностных лиц УРЦБ
составление перечней требований в отношении деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ, требований в отношении квалификации и деловой репутации членов органов управления УРЦБ и требований в отношении квалификации должностных лиц УРЦБ в государствах-членах сравнение требований в отношении деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ, требований в отношении квалификации и деловой репутации членов органов управления УРЦБ и требований в отношении квалификации должностных лиц УРЦБ в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований в отношении деловой репутации акционеров (участников, учредителей) УРЦБ, требований в отношении квалификации и деловой репутации членов органов управления УРЦБ и требований в отношении квалификации должностных лиц УРЦБ с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия

26. Бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында орналастырылатын және (немесе) айналымда болатын эмитент пен оның бағалы қағаздары туралы ақпаратты ашуға қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде биржалық (ұйымдастырылған) бағалы қағаздар нарығында орналастырылатын және (немесе) айналымда болатын эмитент пен оның бағалы қағаздары туралы ақпаратты ашуға қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде биржалық (ұйымдастырылған) бағалы қағаздар нарығында орналастырылатын және (немесе) айналыста болатын эмитент пен оның бағалы қағаздары туралы ақпаратты ашуға қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында орналастырылатын және (немесе) айналымда болатын эмитент пен оның бағалы қағаздары туралы ақпаратты ашуға үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
2029 жылға дейін
27. Бағалы қағаздар нарығына қатысты және осы кезеңде пайдаланылатын негізгі ұғымдарды үндестіру
мүше мемлекеттерде қолданылатын бағалы қағаздар нарығына қатысты негізгі ұғымдардың тізбелерін және олардың анықтамаларын жасау
мүше мемлекеттерде қолданылатын бағалы қағаздар нарығына қатысты ұғымдарды және олардың анықтамаларын салыстыру
үндестіруге жататын ұғымдардың тізбесін және олардың анықтамаларын дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, үндестіруге жататын ұғымдардың тізбесі негізінде бағалы қағаздар нарығына жататын үндестірілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын қамтитын глоссарий әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
28. БҚНҚ мен эмитенттерді корпоративтік басқару жүйесіне қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде БҚНҚ мен эмитенттерді корпоративтік басқару жүйесіне қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде БҚНҚ мен эмитенттерді корпоративтік басқару жүйесіне қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, БҚНҚ мен эмитенттердің корпоративтік басқару жүйесіне үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
29. Мыналарға қатысты талаптарды үндестіру:
БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) және осындай акционерлерге (қатысушыларға, құрылтайшыларға) қатысты бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың (қатысушылардың, құрылтайшылардың) іскерлік беделіне
БҚНҚ басқару органдарына кіретін тұлғалардың біліктілігіне және іскерлік беделіне
БҚНҚ лауазымды тұлғаларының біліктілігіне
мүше мемлекеттерде БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) іскерлік беделіне қатысты талаптардың, БҚНҚ басқару органдары мүшелерінің біліктілігі мен іскерлік беделіне қатысты талаптардың және БҚНҚ лауазымды адамдарының біліктілігіне қатысты талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) іскерлік беделіне қатысты талаптарды, БҚНҚ басқару органдары мүшелерінің біліктілігі мен іскерлік беделіне қатысты талаптарды және БҚНҚ лауазымды тұлғаларының біліктілігіне қатысты талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, БҚНҚ акционерлерінің (қатысушыларының, құрылтайшыларының) іскерлік беделіне қатысты үндестірілген талаптарды, БҚНҚ басқару органдары мүшелерінің біліктілігі мен іскерлік беделіне қатысты талаптарды және БҚНҚ лауазымды тұлғаларының біліктілігіне қатысты талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия

30. Гармонизация перечня надзорной отчетности УРЦБ и эмитентов (за исключением бухгалтерской отчетности)
составление перечней надзорной отчетности УРЦБ и эмитентов и сроков ее представления в государствах-членах сравнение надзорной отчетности УРЦБ и эмитентов и сроков ее представления в разных государствах-членах подготовка перечня надзорной отчетности УРЦБ и эмитентов и сроков ее представления, подлежащих гармонизации разработка гармонизированного перечня надзорной отчетности УРЦБ и эмитентов и сроков ее представления с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
31. Гармонизация требований к эмитенту и эмиссионным ценным бумагам, финансовым инструментам, допускаемым к торгам на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг
составление перечней требований к эмитенту и эмиссионным ценным бумагам, финансовым инструментам, допускаемым к торгам на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг в государствах-членах сравнение требований к эмитенту и эмиссионным ценным бумагам, финансовым инструментам, допускаемым к торгам на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований к эмитенту и эмиссионным ценным бумагам, финансовым инструментам, допускаемым к торгам на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
32. Гармонизация требований, предъявляемых:
к организациям, выпускающим неэмиссионные финансовые инструменты
к неэмиссионным финансовым инструментам, выпущенным для допуска их к размещению и обращению на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг
составление перечней требований, предъявляемых к организациям, выпускающим неэмиссионные финансовые инструменты, и неэмиссионным финансовым инструментам, выпущенным для допуска их к размещению и обращению на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг, в государствах-членах сравнение требований, предъявляемых к организациям, выпускающим неэмиссионные финансовые инструменты, и неэмиссионным финансовым инструментам, выпущенным для допуска их к размещению и обращению на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг, в разных государствах-членах подготовка перечня требований, подлежащих гармонизации разработка гармонизированных требований, предъявляемых к организациям, выпускающим неэмиссионные финансовые инструменты, и неэмиссионным финансовым инструментам, выпущенным для допуска их к размещению и обращению на биржевом (организованном) рынке ценных бумаг, с учетом особенностей законодательства государств-членов и международных подходов
государства-члены, Комиссия
Примечание.
В настоящем плане используются понятия, которые означают следующее:
"инфраструктурная организация" – юридическое лицо, оказывающее услуги по заключению сделок на финансовом рынке и проведению расчетов по ним;
"учетный институт" – юридическое лицо, оказывающее услуги на финансовом рынке по учету и переходу прав на ценные бумаги;

30. БҚНҚ мен эмитенттердің қадағалау есептілігінің тізбесін үндестіру (бухгалтерлік есептілікті қоспағанда))
мүше мемлекеттерде БҚНҚ мен эмитенттердің қадағалау есептілігінің тізбелерін және оның ұсыну мерзімдерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде БҚНҚ мен эмитенттердің қадағалау есептілігін және оны ұсыну мерзімдерін салыстыру
үндестірілуге жататын БҚНҚ мен эмитенттердің қадағалау есептілігінің тізбесін және оны ұсыну мерзімдерін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының ерекшеліктері мен халықаралық тәсілдерді ескере отырып, БҚНҚ мен эмитенттердің қадағалау есептілігінің үндестірілген тізбесін және оны ұсыну мерзімдерін әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
31. Эмитентке және эмиссиялық бағалы қағаздарға, бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығындағы сауда-саттыққа жіберілетін қаржы құралдарына қойылатын талаптарды үндестіру
мүше мемлекеттерде эмитентке және эмиссиялық бағалы қағаздарға, бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығындағы сауда-саттыққа жіберілетін қаржы құралдарына қойылатын талаптардың тізбелерін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде эмитентке және эмиссиялық бағалы қағаздарға, биржалық (ұйымдастырылған) бағалы қағаздар нарығындағы сауда-саттыққа жіберілетін қаржы құралдарына қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, эмитентке және эмиссиялық бағалы қағаздарға, бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығындағы сауда-саттыққа жіберілетін қаржы құралдарына қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
32. Мыналарға қойылатын талаптарды үндестіру:
эмиссиялық емес қаржы құралдарын шығаратын ұйымдарға
бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында орналастыруға және айналымға жіберу үшін шығарылған эмиссиялық емес қаржы құралдарына
мүше мемлекеттерде эмиссиялық емес қаржы құралдарын шығаратын ұйымдарға және оларды бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында орналастыруға және айналымға жіберу үшін шығарылған эмиссиялық емес қаржы құралдарына қойылатын талаптардың тізбесін жасау
әртүрлі мүше мемлекеттерде эмиссиялық емес қаржы құралдарын шығаратын ұйымдарға және оларды бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында орналастыруға және айналымға жіберу үшін шығарылған эмиссиялық емес қаржы құралдарына қойылатын талаптарды салыстыру
үндестіруге жататын талаптар тізбесін дайындау
мүше мемлекеттер заңнамасының және халықаралық тәсілдердің ерекшеліктерін ескере отырып, эмиссиялық емес қаржы құралдарын шығаратын ұйымдарға және оларды бағалы қағаздардың биржалық (ұйымдастырылған) нарығында орналастыруға және айналымға жіберу үшін шығарылған эмиссиялық емес қаржы құралдарына қойылатын үндестірілген талаптарды әзірлеу
мүше мемлекеттер, Комиссия
Ескерту. Осы жоспарда мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"инфрақұрылымдық ұйым" – қаржы нарығында мәмілелер жасасу және олар бойынша есеп айырысулер жүргізу жөнінде қызметтер көрсететін заңды тұлға;
"есеп институты" – қаржы нарығында бағалы қағаздарға құқықтарды есепке алу және оларға көшу жөнінде қызметтер көрсететін заңды тұлға;

"рыночный посредник" – юридическое лицо, оказывающее финансовые услуги в соответствии с Протоколом по финансовым услугам (приложение № 17 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), за исключением инфраструктурных организаций и учетных институтов;
"участник рынка ценных бумаг" – рыночный посредник, инфраструктурная организация, учетный институт.

"нарықтық делдал" – инфрақұрылымдық ұйымдар мен есеп институттарын қоспағанда, Қаржылық қызметтер жөніндегі хаттамаға (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 17 қосымша) сәйкес қаржылық қызметтер көрсететін заңды тұлға;
"бағалы қағаздар нарығына қатысушы" – нарықтық делдал, инфрақұрылымдық ұйым, есеп институты.