О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 159.
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 января 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 159
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16.04.2024 № 39 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 марта 2014 г. № 39 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011)":
а) в наименовании слова "(подтверждении) соответствия" заменить словами "соответствия (сведений о документе об оценке соответствия)";
б) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, в соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:";
в) в пункте 1 слова "(подтверждении) соответствия" заменить словами "соответствия (сведений о документе об оценке соответствия)";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 159 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 8-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 Шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық Комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 29 қарашадағы
№ 159 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 наурыздағы "Кедендік декларацияны беру оған қатысты Кеден одағының "Май-тоң май өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен сүйемелденетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" № 39 Шешімінде:
а) атауындағы "сәйкестікті (растау)" деген сөздер "сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді)" деген сөздермен ауыстырылсын;
Кеден декларациясын беруге қатысты өнімнің ТІЗБЕСІ Кеден одағының "Май өнімдеріне арналған техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 024/2011) талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен сүйемелденеді.
б) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:";
в) 1-тармақтағы "сәйкестікті бағалау (растау)" деген сөздер "сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді)" деген сөздермен ауыстырылсын";

г) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на масложировую продукцию" (ТР ТС 024/2011), утвержденном указанным Решением:
в наименовании слова "(подтверждении) соответствия" заменить словами "соответствия (сведений о документе об оценке соответствия)";
в наименовании графы 2 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в наименовании графы 3 слова "(подтверждении) соответствия" заменить словами "соответствия (сведения о документе об оценке соответствия)";
в пункте 1 в позициях "масла растительные" и "фракции масел растительных" слова "из 1510 00" заменить словами "из 1510";
в примечаниях:
в пункте 1 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в пункте 2 слова "(подтверждении) соответствия" заменить словами "соответствия (сведений о документе об оценке соответствия)".
2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 мая 2014 г. № 76 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011)":
а) в наименовании и пункте 1:
после слова "соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
слова "или сведений о таком документе" исключить;
б) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011) или сведений о таком документе, утвержденном указанным Решением:
в наименовании:
после слова "соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
слова "или сведений о таком документе" исключить;
в наименовании графы 3 слова "или сведения о таком документе" заменить словами "(сведения о документе об оценке соответствия)";
в позициях "Фруктовые и (или) овощные нектары", "Фруктовые и (или) овощные сокосодержащие напитки" и "Морсы" слова "из 2202 99 190 0" заменить словами "из 2202 99 180 0";

г) көрсетілген Шешіммен бекітілген Кедендік декларацияны беру оған қатысты Кеден одағының "Май-тоң май өніміне арналған техникалық регламент" (КО ТР 024/2011) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен сүйемелденетін өнімдер тізбесінде:
атауында "сәйкестікті бағалау (растау)" деген сөздер "сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-графаның атауында "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-графаның атауында "сәйкестікті бағалау (растау)" деген сөздер "сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді)" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "өсімдік майлары" және "өсімдік майларының фракциялары" позицияларындағы "1510 00-ден" деген сөздер "1510-нан" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертулерде:
1-тармақтағы "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "сәйкестікті бағалау (растау)" деген сөздер "сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік декларацияны беру оған қатысты Кеден одағының 2014 жылғы 26 мамырдағы "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты ұсынумен сүйемелденетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" № 76 Шешімінде:
а) атауында және 1-тармақта:
"сәйкестікті" деген сөзден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
"немесе мұндай құжат туралы мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын;
б) "Кедендік декларацияны беру оған қатысты Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өнімдеріне арналған техникалық регламент" (КО ТР 023/2011) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты ұсынумен сүйемелденетін өнімдер тізбесінде:
атауында:
"сәйкестікті" деген сөзден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
"немесе мұндай құжат туралы мәліметтер" деген сөздер алып тасталсын;
3-графаның атауындағы "немесе осындай құжат туралы мәліметтер" деген сөздер "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жеміс және (немесе) көкөніс балшырындары", "Жеміс және (немесе) көкөніс шырыны бар сусындар" және "Морстар" позицияларындағы "2202 99 190 0-ден" деген сөздер "2202 99 180 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;

в позициях "Концентрированные морсы", "Концентрированные натуральные ароматообразующие фруктовые или овощные вещества" и "Клетки цитрусовых фруктов, фруктовые и (или) овощные мякоти" слова "из 2106 90 980 9" заменить словами "из 2106 90 980 8";
в пункте 2 примечаний:
после слова "соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
слова "или сведений о таком документе" исключить.

"Қойылтылған морстар, "Қойылтылған табиғи хош иістендіргіш жеміс немесе көкөніс заттары" және "Цитрус жемістерінің, жеміс және (немесе) көкөніс жұмсақтарының жасушалары" деген позициялардағы "2106 90 980 9-дан" деген сөздер "2106 90 980 8-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертулердің 2-тармағында:
"сәйкестікті" деген сөзден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
"немесе мұндай құжат туралы мәліметтер" деген сөздер алып тасталсын.