Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 26 шілдедегі № 109 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 219 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а)  қолдану нәтижесінде ерікті негізде көрсетілген шешіммен бекітілген Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 018/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінің 70-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"70
№ 10 қосымшаның 71-тармағы
МЕМСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Автотракторлық техникаға арналған қорғасын стартерлік аккумуляторлық батареялар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2022 ж. дейін қолданылады";
МЕМСТ Р 53165-2020 (МЭК 60095-1:2018) "Қорғасын-қышқылды стартерлік батареялар. 1-бөлім. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33667-2015 "Автомобиль көлігі құралдары. Аккумуляторлы батареялар мен стартерлердің шықпаларына сымдардың ұштықтары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"
б)  халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарын қолдану және көрсетілген Шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажет үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінің 90-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"90
№ 10 қосымшаның 71-тармағы
МЕМСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Автотракторлық техникаға арналған қорғасын стартерлік аккумуляторлық батареялар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2022 ж. дейін қолданылады.
МЕМСТ Р 53165-2020 (МЭК 60095-1:2018) "Қорғасын-қышқылды стартерлік батареялар. 1-бөлім. Жалпы талаптар және сынау әдістері"
МЕМСТ 33667-2015 "Автомобиль көлігі құралдары. Аккумуляторлы батареялар мен стартерлердің шықпаларына сымдардың ұштықтары. Техникалық талаптар және сынау әдістері"

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2018 г. № 219
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2022 года № 109.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2018 г. № 219 следующие изменения:
а) пункт 70 перечня международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), утвержденного указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"70
пункт 71 приложения № 10
ГОСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Батареи аккумуляторные свинцовые стартерные для автотракторной техники. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2022";
ГОСТ Р 53165-2020 (МЭК 60095-1:2018) "Батареи стартерные свинцово-кислотные. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"
б) пункт 90 перечня международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденного указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"90
пункт 71 приложения № 10
ГОСТ Р 53165-2008 (МЭК 60095-1:2006) "Батареи аккумуляторные свинцовые стартерные для автотракторной техники. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2022".
ГОСТ Р 53165-2020 (МЭК 60095-1:2018) "Батареи стартерные свинцово-кислотные. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
ГОСТ 33667-2015 "Автомобильные транспортные средства. Наконечники проводов к выводам аккумуляторных батарей и стартеров. Технические требования и методы испытаний"

2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко