О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 295
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 ноября 2022 года № 181.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 295 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 ноября 2022 г. №181
ИЗМЕНЕНИЯ,

Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 295 Шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 22 қарашадағы № 181 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістемелерін, соның ішінде "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидасын қамтитын мемлекетаралық стандарттар талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) туралы бағдарлама туралы" 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 295 Шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 22 қарашадағы
№181 Шешіміне
ҚОСЫМША

вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 295
1. В наименовании и пункте 1:
слова "а также межгосударственных стандартов" заменить словами "и межгосударственных стандартов";
дополнить словами "требованиям этого технического регламента".
2. Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 декабря 2012 г. № 295
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 ноября 2022 г. №181)
ПРОГРАММА

Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 295 Шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауында және 1-тармақта:
"сондай-ақ мемлекетаралық стандарттар" деген сөздер" "және мемлекетаралық стандарттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістемелерін, соның ішінде "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидасын қамтитын мемлекетаралық стандарттар талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) туралы бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 295 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 22 қарашадағы
№181 Шешімінің
редакциясында)

по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
п/п
Код МКС Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Таможенного союза Срок разработки Государство –член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало окончание
1
2
3
4
5
6
7
1

Қолданылуы нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің, сондай-ақ зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістемелерін, соның ішінде "Төмен вольтты жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидасын қамтитын мемлекетаралық стандарттар талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) туралы БАҒДАРЛАМА
Р/с №
ХСС коды
Халықаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыстардың түрлері
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімдері
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1

Разработка ГОСТ на основе EN 50156-2:2015
статья 4
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
4
33.120.20
Методы неэлектрических испытаний силовых низковольтных кабелей.
Разработка ГОСТ на основе EN 50396:2005
и EN 50396:2005/A1:2011
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
5
33.120.20
Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к изгибу.
Пересмотр ГОСТ 12182.8-80
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
6
33.120.20
Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к многократному перегибу через систему роликов.
Пересмотр ГОСТ 12182.1-80
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
7
33.120.20
Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к механическим воздействиям. Общие требования.
Пересмотр ГОСТ 12182.0-80
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
8
33.120.20
Провода и кабели для электрических установок на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 31947-2012
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
9
29.060.20
Кабели электрические для фотоэлектрических систем с номинальным напряжением до 1,5 кВ постоянного тока.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62930:2017
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
10
17.220.20
Приборы электроизмерительные аналоговые показывающие прямого действия и комплектующие принадлежности к ним.
Часть 1. Определения и общие требования, присущие всем деталям.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60051-1:2016
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
11
97.020
Аудио-, видео- и аналогичная электронная аппаратура. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60065:2014
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
12
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 1. Определения для миниатюрных плавких предохранителей и общие требования
к миниатюрным плавким вставкам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-1:2022
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
13
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 2. Патронные плавкие вставки.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-2:2014
и IEC 60127-2:2014/AMD1:2020
статья 4
2022 год
2024 год
Российская Федерация
14
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 3. Субминиатюрные плавкие вставки.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-3:2015
и IEC 60127-3:2015/AMD1:2020
статья 4
2022 год
2023 год
Российская Федерация
15
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 6. Патроны для миниатюрных патронных плавких вставок.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60127-6:2014
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
16

EN 50156-2:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
4
33.120.20
Төмен вольтты қуат кабельдерін электрлік емес сынау әдістері. EN 50396:2005 және EN 50396:2005/A1:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
5
33.120.20
Кабельдер, сымдар және баулар. Иілуге төзімділікті тексеру әдістері.
МЕМСТ 12182.8-80 қайта қарау
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
6
33.120.20
Кабельдер, сымдар және баулар. Роликті жүйе арқылы қайталанатын иілуге төзімділікті тексеру әдістері.
МЕМСТ 12182.1-80 қайта қарау
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
7
33.120.20
Кабельдер, сымдар және баулар. Механикалық кернеуге төзімділікті тексеру әдістері. Жалпы талаптар.
МЕМСТ 12182.0-80 қайта қарау
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
8
33.120.20
Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі электр қондырғыларына арналған сымдар мен кабельдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31947-2012 өзгерістер енгізу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
9
29.060.20
Номиналды кернеуі 1,5 кВ тұрақты токқа дейінгі фотоэлектрлік жүйелерге арналған электр кабельдері.
IEC 62930:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
10
17.220.20
Тікелей әсер ететін Аналогты электр өлшеу аспаптары және оларға керек-жарақтар. 1 бөлік. Барлық бөлшектерге тән анықтамалар мен жалпы талаптар. IEC 60051-1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
11
97.020
Аудио, бейне және ұқсас электронды жабдық. Қауіпсіздік талаптары. IEC 60065:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
12
29.120.50
Миниатюралық балқымалы сақтандырғыштар. 1 бөлік. Миниатюралық балқымалы сақтандырғыштардың анықтамалары және миниатюралық балқымалы сақтандырғыштарға қойылатын жалпы талаптар.
IEC 60127-1:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
13
29.120.50
Миниатюралық балқымалы сақтандырғыштар. 2 бөлік. Патронды балқымалы қойғыштар.
IEC 60127-2:2014 және IEC 60127-2:2014/AMD1:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
14
29.120.50
Миниатюралық балқымалы сақтандырғыштар. 3 бөлік. Субминиатюралық балқымалы қойғыштар.
IEC 60127-3:2015 және IEC 60127-3:2015/AMD1:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
15
29.120.50
Миниатюралық балқымалы сақтандырғыштар. 6 бөлік. Патронды миниатюралық картриджді балқыту кірістірулеріне арналған картридждер. балқымалы қойғыштар. IEC 60127-6:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
16

29.240.99
31.060.70
Конденсаторы, включаемые последовательно, для энергетических систем. Часть 2. Аппаратура защиты для последовательно включаемых конденсаторных батарей.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60143-2:2012
и IEC 60143-2:2012/Amd1:2021
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
17
13.110
61.080
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и электромагнитной совместимости для швейных машин, узлов и систем.

29.240.99
31.060.70
Энергетикалық жүйелер үшін тізбектей қосылған конденсаторлар. 2 бөлік. Тізбектей қосылатын конденсаторлық батареяларға арналған қорғау аппаратурасы. IEC 60143-2:2012 және IEC 60143-2:2012/Amd 1:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
17
13.110
61.080
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31 бөлік. Тігін машиналарының, тораптардың және жүйелердің қауіпсіздігінің және электр магнитті сәйкестігінің қосымша талаптары.

Разработка ГОСТ на основе IEC 60204-31:2013
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
18
29.140.10
Патроны резьбовые для ламп. Общие технические требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60238:2011,
IEC 60238:2016/Amd1:2017 и IEC 60238:2011/Amd2:2020 взамен ГОСТ IEC 60238-2012
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
19
29.060.20
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 4. Шнуры и гибкие кабели.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60245-4:2011 взамен
ГОСТ IEC 60245-4-2011
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
20

IEC 60204-31:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
18
29.140.10
Шамдарға арналған бұрандалы патрондар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері.
МЕМСТ IEC 60238-2012 алмастыру үшін IEC 60238:2011, IEC 60238:2016/Amd 1:2017 және IEC 60238:2011/Amd 2:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
19
29.060.20
450/750 В дейінгі номиналды кернеуге дейін қоса алғанда резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 4 бөлік. Баулар мен иілмелі кабельдер. МемСТ IEC 60245-4-2011 ауыстыру үшін IEC 60245-4:2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
20

31.060.30
31.060.70
Конденсаторы для двигателей переменного тока. Часть 1. Общие положения. Рабочие характеристики, испытания
и номинальные параметры. Требования безопасности. Руководство по монтажу и эксплуатации.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60252-1:2013
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
21
31.060.30
31.060.70
Конденсаторы для двигателей переменного тока. Часть 2. Конденсаторы для двигателей пусковые.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60252-2:2013

31.060.30
31.060.70
Айнымалы ток қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. 1 бөлік. Жалпы ережелер. Жұмыс сипаттамалары, сынақтар және номиналды параметрлер. Қауіпсіздік талаптары. Орнату және пайдалану жөніндегі нұсқаулық.
IEC 60252-1:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
21
31.060.30
31.060.70
Ауыспалы ток қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. 2 -бөлік. Іске қосу қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. IEC 60252-2:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
22
29.120.70
Реле измерительные и защитное оборудование. Часть 27. Требования к безопасности продукции.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60255-27:2013
статья 4
2027 год
2028 год
Российская Федерация
23
29.120.50
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 2. Дополнительные требования к плавким предохранителям, используемым квалифицированным персоналом (главным образом, промышленного назначения). Примеры типов стандартизованных плавких предохранителей от A до K.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60269-2:2013
и IEC 60269-2:2013/А1:2016
статья 4
2025 год
2026 год
Российская Федерация
24
29.120.50
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 3. Дополнительные требования к плавким предохранителям, используемым неквалифицированным персоналом (главным образом, бытового и аналогичного назначения). Примеры типов стандартизованных плавких предохранителей от A до F.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60269-3:2013
и IEC 60269-3:2013/Amd2:2019
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
25
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-60. Дополнительные требования к вихревым ваннам и душам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-60:2017
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
26
97.040.20
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-90. Дополнительные требования к промышленным микроволновым печам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-90:2015
и IEC 60335-2-90:2015/А1:2019
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
27
29.120.01
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-97. Дополнительные требования
к приводам для ставней, тентов, жалюзи и аналогичного оборудования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-97:2016
и IEC 60335-2-97:2016/А1:2019
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
28
29.140.10
Лампы накаливания и лампы разрядные. Метод измерения превышения температуры на цоколе.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60360:1998 и
IEC 60360:1998/Cor.1:1999 взамен ГОСТ IEC 60360-2012
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
29
29.140.10
Патроны для трубчатых люминесцентных ламп и стартеров. Общие технические требования и методы испытаний.
Пересмотр ГОСТ IEC 60400-2011.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60400:2017,
IEC 60400:2017/А1:2020 и IEC 60400:2017/А2:2022
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
30
25.180.10
Безопасность электротермического оборудования. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60519-1:2020
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
31
29.120.20
Шинопроводы электрические для светильников. Общие технические требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60570:2003,
IEC 60570:2003/А1:2017 и IEC 60570:2003/А1:2019 взамен
ГОСТ IEC 60570-2012

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
22
29.120.70
Өлшеуші және қорғау жабдықтары релесі. 27-бөлік. Өнімнің қауіпсіздігіне қойылатын талаптар. IEC 60255-27:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
23
29.120.50
Балқымалы төмен вольтті алдын ала сақтандырғыштар. 2-бөлік. Білікті персоналдар пайдаланатын балқымал сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар (бастысы өнеркәсіпке арналған). А-дан К-ге дейінгі стандартталған сақтандырғыштар типінің үлгілері. IEC 60269-2:2013 және IEC 60269-2:2013/A1:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
24
29.120.50
Балқымалы төмен вольтті алдын ала сақтандырғыштар. 3-бөлік. Біліктілігі жоқ персоналдар (ең бастысы тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын) пайдаланатын балқымалы алдын ала сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар. A-дан F-ке дейінгі стандартталған балқымалы сақтандырғыштар типтерінің үлгілері. IEC 60269-3:2013 және IEC 60269-3:2013/Amd2:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
25
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. Қауіпсіздік. 2-60 бөлік. Құйын тәрізді ванналар мен душтарға қосымша талаптар. IEC 60335-2-60: 2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
26
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. Қауіпсіздік. 2-90 бөлік. Өнеркәсіптік микротолқынды пештерге қойылатын қосымша талаптар. IEC 60335-2-90:2015 және IEC 60335-2-90:2015/A1:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
27
29.120.01
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары. Қауіпсіздік. 2-97 бөлік. Терезе қақпақтарын, тентті, жалюзи және ұқсас жабдықтарға арналған жетектерге қосымша талаптар. IEC 60335-2-97:2016 және IEC 60335-2-97:2016/А 1:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
28
29.140.10
Қыздырғыш шамдар және разрядты шамдар. Жертөледегі температураның артуын өлшеу әдісі.
МЕМСТ IEC 60360-2012 ауыстыру үшін IEC 60360:1998 және IEC 60360:1998/Cor 1: 1999 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
29
29.140.10
Түтікшелі люминесцентті шамдар мен стартерлердің патрондарына арналған шамды патрондар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері. МЕМСТ IEC 60400-2011 қайта қарау. IEC 60400:2017, IEC 60400:2017/А1:2020 және IEC 60400:2017/А2:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
30
25.180.10
Электротермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 1 бөлік. Жалпы талаптар. IEC 60519-1:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
31
29.120.20
Шамдарға арналған электрлік шинасымдар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері
МЕМСТ IEC 60570-2012 ауыстыру үшін IEC 60570:2003, IEC 60570:2003/А1:2017 және IEC 60570:2003/А1:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
32
29.140.40
Светильники. Часть 2-5. Частные требования. Прожекторы заливающего света.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-5:2015
статья 4
2019 год
2023 год
Российская Федерация
33
29.140.40
Светильники. Часть 2-20. Частные требования. Гирлянды световые.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-20:2022 взамен
ГОСТ IEC 60598-2-20-2012
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
34
17.140.50
Электроакустика. Аудиометрическое оборудование. Часть 1. Оборудование для тональной аудиометрии.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60645-1:2017
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
35

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
32
29.140.40
Шамдар. 2-5-бөлік. Қосымша талаптар. Сәулелі шамның прожекторлары. IEC 60598-2-5:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2019 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
33
29.140.40
Шамдар. 2-20-бөлік. Жеке талаптар. Жарықты гирляндылар. МЕМСТ IEC 60598-2-20-2012 ауыстыру үшін IEC 60598-2-20:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
34
17.140.50
Электроакустика. Аудиометрикалы жабдық. 1-бөлік. Тоналдық аудиометрияға арналған жабдық. IEC 60645-1:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
35

29.120.40
Выключатели для стационарных электрических установок бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования. Реле времени (TDS).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60669-2-3:2006
статья 4
2027 год
2028 год
Российская Федерация
36
13.220.40
29.020
Испытание на пожароопасность. Часть 2-11. Методы испытаний раскаленной/горячей проволокой. Испытания конечной продукции на воспламеняемость раскаленной проволокой.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60695-2-11:2021

29.120.40
Тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын стационар электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3 бөлік. Қосымша талаптар. (TDS) уақыт релесі IEC 60669-2-3:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
36
13.220.40
29.020
Өрт қауіптілігін сынау. 2-11 бөлік. Қызған/ыстық сыммен сынау әдістері. Соңғы өнімді қызған сыммен тұтанғыштыққа сынау. IEC 60695-2-11:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
37
13.220.40
29.020
Испытание на пожароопасность. Часть 10-2. Аномальный нагрев. Испытание методом вдавливания шарика.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60695-10-2:2014
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
38
33.060.40
Сети кабельные для передачи звуковых и телевизионных сигналов и интерактивных услуг. Часть 11. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60728-11:2016 взамен
ГОСТ IEC 60728-11-2014
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
39
97.120
Устройства автоматические электрические управляющие бытового и аналогичного назначения. Часть 2-9. Дополнительные требования к термочувствительным устройствам управления.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-9:2015,
IEC 60730-2-9:2015/A1:2018 и IEC 60730-2-9:2015/A2:2020
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
40
97.120
Устройства автоматические электрические управляющие бытового и аналогичного назначения. Часть 2-11. Дополнительные требования к регуляторам энергии.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-11:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
41

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
37
13.220.40
29.020
Өрт қауіпсіздігіне сынақ. 10-2-бөлік. Шектен тыс қыздыру. Шарикті қысу әдісімен сынақтан өткізу.
IEC 60695-10-2:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
38
33.060.40
Дыбыстық және телевизиялық сигналдарды және интерактивті қызметтерді беруге арналған кабельді желілер. 11-бөлік. Қауіпсіздік. МемСТ IEC 60728-11-2014 ауыстыру үшін IEC 60728-11:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
39
97.120
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-9 -бөлік. Термосезімтал басқару құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар. IEC 60730-2-9:2015, IEC 60730-2-9:2015/A1:2018 және IEC 60730-2-9:2015/A2:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
40
97.120
Тұрмыстық және оған ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты электрлік басқарушы құрылғылар. 2-11-бөлік. Энергия реттегіштерге қойылатын қосымша талаптар. IEC 60730-2-11:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
41

13.110
31.260
Безопасность лазерных изделий. Часть 1. Классификация оборудования и требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60825-1:2014
статья 4
2022 год
2023 год
Российская Федерация
42
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-1. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Электромеханические аппараты для цепей управления.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60947-5-1:2016 взамен
ГОСТ IEC 60947-5-1-2014

13.110
31.260
Лазерлік өнімдердің қауіпсіздігі. 1 бөлік. Жабдықтың жіктелуі және талаптары. IEC 60825-1:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
42
29.130.20
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-1-бөлік. Басқару шынжырларының аппараттары және коммутациялық элементтері. Басқару шынжырларына арналған электромеханикалық аппараттар.
IEC 60947-5-1:2016 негізінде МЕМСТ IEC 60947-5-1-2014 ауыстыру үшін МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
43
29.020
35.020
Оборудование информационных технологий. Безопасность.
Часть 22. Оборудование, предназначенное для установки вне помещения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60950-22:2016
статья 4
2022 год
2023 год
Российская Федерация
44
29.120.20
Устройства соединительные. Провода электрические медные. Требования безопасности к винтовым
и безвинтовым контактным зажимам. Часть 2. Дополнительные требования к зажимам для проводов
с площадью поперечного сечения от 35 до 300 кв. мм (включительно).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60999-2:2003

4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
43
29.020
35.020
Ақпараттық технологиялардың жабдықтары. Қауіпсіздік. 22 -бөлік. Үйжайдан тыс орнатуға арналған жабдық.
IEC 60950-22:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
44
29.120.20
Байланыстырғыш құрылғылар. Электрлік мыс сымдар. Винті бар және винтсіз байланыстырушы қысқыштарға қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Көлденеңінен қиысуы 35-тен 300 шаршы. мм-ге дейінгі (қоса алғанда) алаңы бар сымдарға арналған қысқыштарға қойылатын қосымша талаптар. IEC 60999-2:2003 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2022 год
2023 год
Российская Федерация
45
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-010. Дополнительные требования к лабораторному оборудованию для нагревания материалов.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-010:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
46
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-020. Дополнительные требования к лабораторным центрифугам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-020:2016
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
47
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-051. Дополнительные требования к лабораторному оборудованию для смешивания и взбалтывания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-051:2018

4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
45
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі. 2-010-бөлік. Материалдарды қыздыру үшін зертханалық жабдықтарға қойылатын қосымша талаптар. IEC 61010-2-010:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
46
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі. 2-020-бөлік. Зертханалық центрофугаларға қойылатын қосымша талаптар. IEC 61010-2-020:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
47
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі. 2-051-бөлік. Араластыруға және шайқауға арналған зертханалық жабдықтарға қойылатын қосымша талаптар. IEC 61010-2-051:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
48
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-061. Дополнительные требования к лабораторным атомным спектрометрам с термическим распылением и ионизацией.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-061:2018
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
49
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-081. Дополнительные требования к автоматическому
и полуавтоматическому лабораторному оборудованию для анализа и других целей.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-081:2019

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
48
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі, 2-061-бөлік. Термикалық үгіткіші және иондағышы бар зертханалық атомдық спектр өлшеуіштерге қойылатын қосымша талаптар.
IEC 61010-2-061:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
49
19.080
71.040.10
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі, 2-081-бөлік. Талдау жасау және басқа да мақсаттар үшін автоматты және жартылай автоматты зертханалық жабдықтарға қойылатын қосымша талаптар. IEC 61010-2-081:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
50
19.080
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 031. Требования безопасности к комплекту ручных пробников для электрических измерений и испытаний.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-031:2015
и IEC 61010-031:2015/A1:2018
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
51
29.140.30
Устройства вспомогательные для ламп. Конденсаторы, используемые в люминесцентных и прочих разрядных лампах. Общие требования и требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61048:2006
и IEC 61048:2006/A1:2015

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
50
19.080
Электрлі бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтарының қауіпсіздігі, 031-бөлік. Электр өлшеуге және сынақ өткізуге арналған қолмен сынап көру жиынтығының қауіпсіздік талаптары. IEC 61010-031:2015 және IEC 61010-031:2015/A1:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
51
29.140.30
Шамдарға арналған қосымша құрылғылар. Люминесцентті және өзге де разрядты шамдарда пайдаланылатын конденсаторлар. Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары. IEC 61048:2006 және IEC 61048:2006/A1:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
52
13.260
29.020
Защита от поражения электрическим током. Общие положения для установок и оборудования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61140:2016
статья 4
2022 год
2023 год
Российская Федерация
53
29.140.30
Патроны байонетные. Общие технические требования и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61184:2017 и
IEC 61184:2017/A1:2019 взамен ГОСТ IEC 61184-2011
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
54

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
52
13.260
29.020
Электрлік токтан зақымданудан қорғау. Құрылғылар мен жабдықтарға арналған жалпы ережелер.
IEC 61140:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
53
29.140.30
Байонетті патрондар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері. МЕМСТ IEC 61184-2011 ауыстыру үшін IEC 61184:2017 және IEC 61184:2017/A1:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
54

13.260
29.240.20
29.260.99
Работа под напряжением. Индикаторы напряжения. Часть 3. Индикаторы низкого напряжения двухполюсного типа.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61243-3:2014
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
55
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 8. Устройства контроля изоляции в IT-системах.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-8:2014
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
56
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 9. Оборудование для выявления мест повреждения изоляции в IT-системах.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-9:2014
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
57
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 14. Оборудование для испытания безопасности электрического оборудования машин.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-14:2013

13.260
29.240.20
29.260.99
Кернеумен жұмыс істеу. Кернеу индикаторлары. 3-бөлік. Екі полюсті типті төмен кернеулі индикаторлар.
IEC 61243-3:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
55
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 8-бөлік. IT жүйелеріндегі оқшаулағышты бақылау құрылғысы. IEC 61557-8:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
56
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 9-бөлік. IT жүйелеріндегі оқшаулағыштың зақымданған жерлерін анықтауға арналған жабдық. IEC 61557-9:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
57
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 14-бөлік. Машиналардың электр жабдықтарының қауіпсіздігін сынақтан өткізуге арналған жабдық. IEC 61557-14:2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
58
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 15. Требования функциональной безопасности к устройствам контроля изоляции в IT-системах и оборудованию для выявления мест повреждения изоляции в IT-системах.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-15:2014

4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
58
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 15-бөлік. IT жүйелеріндегі оқшаулағыштарды бақылау құрылғыларына және IT жүйелеріндегі оқшаулағыштың зақымданған жерлерін анықтауға арналған жабдыққа қойылатын функционалдық қауіпсіздік талаптары. IEC 61557-15:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу.

статья 4
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
59
17.220.20
29.080.01
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 16. Оборудование для испытания эффективности защитных устройств для электрического оборудования и/или медицинского электрического оборудования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-16:2014

4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
59
17.220.20
29.080.01
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 16-бөлік. Электр жабдықтарына және/немесе медициналық электр жабдықтарына арналған қорғаныс құрылғыларының тиімділігін сынақтан өткізу жабдығы. IEC 61557-16:2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
65
29.140
Лампы LEDsi для освещения общего назначения с напряжением питающей сети не более 50 В эффективного переменного тока или 120 В постоянного тока без пульсаций. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62838:2015
статья 4
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
66
29.140.99
Источники света с органическими светоизлучающими диодами (OLED) для общего освещения. Безопасность. Часть 1. Общие требования и испытания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62868-1:2020
статья 4
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
67
29.140.99
Источники света с органическими светоизлучающими диодами (OLED) для общего освещения. Безопасность. Часть 2-1. Дополнительные требования. Полуинтегрированные модули OLED.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62868-2-1:2020
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
68
29.140.99
Источники света с органическими светоизлучающими диодами (OLED) для общего освещения. Безопасность. Часть 2-2. Дополнительные требования. Интегрированные модули OLED.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62868-2-2:2020
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
69
29.140.99
Источники света с органическими светоизлучающими диодами (OLED) для общего освещения. Безопасность. Часть 2-3. Дополнительные требования. Гибкие панели OLED.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62868-2-3:2021
статья 4
2023 год
2025 год
Республика Беларусь
70

4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
65
29.140
Жалпы мақсатта қолданылатын, қуаттандыру желісінің кернеуі тиімді ауыспалы токтың 50 В аспайтын немесе пульсациясыз тұрақты токтың 120 В-нан аспайтын LEDsi шамдары. Қауіпсіздік талаптары. IEC 62838:2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
66
29.140.99
Жалпы жарықтандыру үшін органикалық жарық шығаратын (OLED) диодтары бар жарық көздері. Қауіпсіздік. 1 бөлік. Жалпы талаптар мен сынақтар. IEC 62868-1:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
67
29.140.99
Жалпы жарықтандыру үшін органикалық жарық шығаратын (OLED) диодтары бар жарық көздері. Қауіпсіздік. 2-1 бөлік. Қосымша талаптар. Жартылай интеграцияланған OLED модельдері. IEC 62868-2-1:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
68
29.140.99
Жалпы жарықтандыру үшін органикалық жарық шығаратын (OLED) диодтары бар жарық көздері. Қауіпсіздік. 2-2 бөлік. Қосымша талаптар. Біріктірілген OLED модульдері. IEC 62868-2-2:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
69
29.140.99
Жалпы жарықтандыру үшін органикалық жарық шығаратын (OLED) диодтары бар жарық көздері. Қауіпсіздік. 2-3 бөлік. Қосымша талаптар. Иілмелі OLED панельдері. IEC 62868-2-3:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
70

25.080.99
25.100.50
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-12. Частные требования к машинам для нарезки внешней резьбы.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62841-3-12:2017
и IEC 62841-3-12:2017/Amd1:2021
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
71
65.060.80
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний.
Часть 4-1. Частные требования к цепным пилам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62841-4-1:2017
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
72

25.080.99
25.100.50
Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 3-12 бөлік. Сыртқы жіптерді кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар. IEC 62841-3-12:2017 және IEC 62841-3-12:2017/Amd1:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
71
65.060.80
Қолмен жүретін, алып жүретін және бау-бақша электрлік машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 4-1-бөлік. Шынжырлы араларға қойылатын жекеше талаптар. IEC 62841-4-1:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
72

13.120
97.080
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.2. Частные требования к пылесосам и водовсасывающим чистящим приборам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-2:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
75
13.120
97.060
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.4. Частные требования к отжимным центрифугам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-4:2021
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
76
13.120
97.060
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-7. Частные требования к стиральным машинам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-7:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
77
13.120
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.9. Частные требования к грилям, тостерам и аналогичным переносным приборам для приготовления пищи.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-9:2019

13.120
97.080
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2.2 бөлік. Шаңсорғыштар мен су соратын тазалау аспаптарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-2:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
75
13.120
97.060
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2.4 бөлік. Сығатын центрифугаларына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-4:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
76
13.120
97.060
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-7 бөлік. Кір жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-7:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
77
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2.9 бөлік. Грильдерге, тостерлерге және ұқсас портативті пісіру құралдарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-9:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
80
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-13. Дополнительные требования
к фритюрницам, сковородам и аналогичным приборам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-13:2021
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
81
13.120
97.040.20
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-25. Частные требования к микроволновым печам, включая комбинированные микроволновые печи.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-25:2020

4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
80
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. 2-13 бөлік. Фритюрницаларға, сковородаларға және оған ұқсас аспаптарға қойылатын қосымша талаптар. IEC 60335-2-13:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
81
13.120
97.040.20
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі. 2-25 бөлік. Аралас микротолқынды пештерді қоса алғанда, микротолқынды пештерге қойылатын жекеше талаптар. IEC 60335-2-25:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу

Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-51. Частные требования к стационарным циркуляционным насосам для отопительных систем и систем водоснабжения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-51:2021
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
86
13.120
97.180
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-59. Частные требования к приборам для уничтожения насекомых.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-59:2021
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
87
65.020.30
97.100.10
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-71. Частные требования к электронагревательным приборам для разведения и выращивания животных.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-71:2018

Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-51 бөлік. Жылыту жүйелері мен сумен жабдықтау жүйелеріне арналған стационарлық циркуляциялық сорғыларына қойылатын жеке талаптар.
IEC 60335-2-51:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
86
13.120
97.180
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-59 бөлік. Жәндіктерді жою аспаптарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-59:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
87
65.020.30
97.100.10
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-71 бөлік. Жануарларды өсіруге және өсіруге арналған электр жылыту құралдарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-71:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
88
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-74. Дополнительные требования к переносным погружным нагревателям.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-74:2021
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
89
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-76. Дополнительные требования к устройствам питания электрических ограждений.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-76:2018
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
90
91.140.70
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 84. Частные требования к туалетам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-84:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
91
97.130.20
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-89. Частные требования к торговому холодильному оборудованию со встроенным или дистанционным узлом конденсации хладагента или компрессором для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-89:2019
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
92
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-95. Дополнительные требования к приводам для вертикально движущихся гаражных дверей, используемых в жилых зданиях.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-95:2019
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
93

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
88
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-74 бөлік. Портативті батпалы жылытқыштарына қойылатын қосымша талаптар. IEC 60335-2-74:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
89
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары 2-76 -бөлік. Электрлі қоршауларды қуаттандыратын құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар. IEC 60335-2-76:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
90
91.140.70
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 84 бөлік. Дәретханаларға қойылатын жеке талаптар.
IEC 60335-2-84:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
91
97.130.20
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-89 бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған қондырма немесе қашықтықты хладагент конденсация торабы бар немесе компрессоры бар сауда тоңазытқыш жабдықтарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-89:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
92
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғылары 2-95 -бөлік. Тұрғын ғимараттарда пайдаланылатын тігінен қозғалатын гараж есіктеріне арналған іске қосқыштарға қойылатын қосымша талаптар. IEC 60335-2-95:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
93

13.120
97.100.10
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-96. Частные требования к гибким листовым нагревательным элементам для обогрева жилых помещений.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-96:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
94
97.120
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-8. Дополнительные требования к электроприводным водяным клапанам, включая требования к механическим характеристикам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60730-2-8:2018
и IEC 60730-2-8:2018 /A1:2021

13.120
97.100.10
Тұрмыстық және оған ұқсас электрлі аспаптардың қауіпсіздігі. 2-96 -бөлік. Тұрғынжайларды жылытуға арналған икемді жапырақты қыздырғыш элементтерге қойылатын жекеше талаптар. IEC 60335-2-96:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
94
97.120
Тұрмыстық және ұқсас мақсатта қолданылатын автоматты электр басқару құрылғылары. 2-8 бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, электрмен іске қосылатын су клапандарына қойылатын қосымша талаптар. IEC 60730-2-8:2018 және IEC 60730-2-8:2018 /A1:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
95
29.120.40
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60947-5-2:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
96
29.080.01
29.240.01
17.220.20
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61557-1:2019

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
95
29.120.40
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-2 бөлік. Басқару шынжырларының аппараттары және коммутациялық элементтері. Байланыссыз реттегіштер. IEC 60947-5-2:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
96
29.080.01
29.240.01
17.220.20
Ауыспалы токтың 1000 В-на дейінгі және тұрақты токтың 1500 В-на дейінгі төмен вольтті бөлу жүйелеріндегі электрлік қауіпсіздік. Қорғаныс құрылғыларын сынақтан өткізу, өлшеу немесе бақылау жабдығы. 8 бөлік. Жалпы талаптар. IEC 61557-1:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
97
27.070
Технологии производства топливных батарей. Часть 3-100. Системы питания стационарных топливных батарей. Безопасность.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62282-3-100:2019
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
98
29.160.01
Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные и эксплуатационные характеристики.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60034-1:2022 взамен
ГОСТ IEC 60034-1-2014
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
99
17.220.20
Приборы электроизмерительные аналоговые показывающие прямого действия и принадлежности к ним. Часть 5. Особые требования к фазометрам, измерителям коэффициента мощности и синхроскопам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60051-5:2017 взамен
ГОСТ 8039-93 (МЭК 51-5-85)
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
100
17.220.20
Приборы электроизмерительные аналоговые показывающие прямого действия и принадлежности к ним. Часть 6. Особые требования к омметрам (измерителям полного сопротивления)
и измерителям активной проводимости.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60051-6:2017 взамен
ГОСТ 23706-93 (МЭК 51-6-84)
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
101
17.220.20
Приборы электроизмерительные аналоговые показывающие прямого действия и принадлежности к ним. Часть 7. Особые требования к многофункциональным измерительным приборам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60051-7:2017 взамен
ГОСТ 10374-93 (МЭК 51-7-84)
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
102
17.220.20
Приборы электроизмерительные аналоговые показывающие прямого действия и принадлежности к ним. Часть 8. Особые требования к принадлежностям.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60051-8:2017 взамен
ГОСТ 8042-93 (МЭК 51-8–84)
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
103
29.120.30
Соединители электроприборов бытового и аналогичного общего назначения. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60320-1:2021 взамен
ГОСТ IEC 60320-1-2021
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
104
29.120.30
Соединители электроприборов бытового и аналогичного общего назначения. Часть 2-1. Соединители для швейных машин.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60320-2-1:2018 взамен
ГОСТ IEC 60320-2-1-2017
статья 4
2025 год
2026 год
Российская Федерация
105
29.120.30
Соединители электроприборов бытового и аналогичного общего назначения. Часть 2-3. Соединители со степенью защиты выше IPXO.
Разработка ГОСТ на основе EC 60320-2-3:2018 взамен
ГОСТ IEC 60320-2-3-2017
статья 4
2025 год
2026 год
Российская Федерация
106
29.120.30
Соединители электроприборов бытового и аналогичного общего назначения. Часть 2-4. Соединители, зависящие от веса подключаемого прибора.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60320-2-4:2018 взамен
ГОСТ IEC 60320-2-4-2017

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
97
27.070
Отын батареяларын өндіру технологиялары. 3-100-бөлік. Стационарлы отын батареяларын қуаттандыру жүйелері. Қауіпсіздік. IEC 62282-3-100:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
98
29.160.01
Электрлі айналмалы машиналар. 1 бөлік. Номиналды және пайдалану сипаттамалары.
МемСТ IEC 60034-1-2014 ауыстыру үшін IEC 60034-1:2022 негізіндегі МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
99
17.220.20
Тікелей әрекетті көрсететін аналогты электрлік өлшеу аспаптары және олардың керек-жарақтары. 5 бөлік. Фазометрлерге, қуат коэффициентін өлшегіштерге және синхроскоптарға қойылатын ерекше талаптар.
МЕМСТ 8039-93 (МЭК 51-5-85) ауыстыру үшін IEC 60051-5:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
100
17.220.20
Тікелей әрекетті көрсететін аналогты электрлік өлшеу аспаптары және олардың керек-жарақтары. 6 бөлік. Омметрлерге (толық қарсылық өлшегішіне) және белсенді өткізгіштік өлшегіштерге қойылатын ерекше талаптар.
МЕМСТ 23706-93 (МЭК 51-6-84) ауыстыру үшін IEC 60051-6:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
101
17.220.20
Тікелей әрекетті көрсететін аналогты электрлік өлшеу аспаптары және олардың керек-жарақтары. 7 бөлік. Көпфункционалды өлшеу құралдарына қойылатын ерекше талаптар. МЕМСТ 10374-93 (МЭК 51-7-84) ауыстыру үшін МЭК 60051-7:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
102
17.220.20
Тікелей әрекетті көрсететін аналогты электрлік өлшеу аспаптары және олардың керек-жарақтары. 8 бөлік. Керек-жарақтарға қойылатын ерекше талаптар. МемСТ 8042-93 (МЭК 51-8–84) ауыстыру үшін МЭК 60051-8:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
103
29.120.30
Тұрмыстық және ұқсас жалпы мақсаттағы электр аспаптарының қосқыштары. 1 бөлік. Жалпы талаптар.
МемСТ IEC 60320-1-2021 ауыстыру үшін IEC 60320-1:2021 негізіндегі МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
104
29.120.30
Тұрмыстық және ұқсас жалпы мақсаттағы электр аспаптарының қосқыштары. 2-1 бөлік. Тігін машиналарына арналған қосқыштар. МемСТ IEC 60320-2-1-2017 ауыстыру үшін IEC 60320-2-1:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
105
29.120.30
Тұрмыстық және ұқсас жалпы мақсаттағы электр аспаптарының қосқыштары. 2-3 бөлік. IPXO -дан жоғары қорғаныс дәрежесі бар қосқыштар. МЕМСТ IEC 60320-2-3-2017 ауыстыру үшін EC 60320-2-3:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
106
29.120.30
Тұрмыстық және ұқсас жалпы мақсаттағы электр аспаптарының қосқыштары. 2-4 бөлік. Қосылатын құрылғының салмағына байланысты қосқыштар. МемСТ IEC 60320-2-4-2017 ауыстыру үшін IEC 60320-2-4:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2027 год
2028 год
Российская Федерация
107
13.220.40
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-21. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А F/R.
Разработка ГОСТ на основе EC 60332-3-21:2018 взамен
ГОСТ IEC 60332-3-21-2011
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
108
13.220.40
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-22. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60332-3-22:2018 взамен
ГОСТ IEC 60332-3-22-2011
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
109
13.220.40
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-23. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория В.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60332-3-23:2018 взамен
ГОСТ IEC 60332-3-23-2011
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
110
13.220.40
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-24. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория С.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60332-3-24:2018 взамен
ГОСТ IEC 60332-3-24-2011
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация

4-бап
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
107
13.220.40
Жалынның әсер ету жағдайында электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-21 бөлік. Сымдардың немесе кабельдердің тігінен орналасқан байламдары бойынша жалынның тігінен таралуын сынау. А F/R санаты
МЕМСТ IEC 60332-3-21-2011 ауыстыру үшін EC 60332-3-21:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
108
13.220.40
Жалынның әсер ету жағдайында электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-22 бөлік. Сымдардың немесе кабельдердің тігінен орналасқан байламдары бойынша жалынның тігінен таралуын сынау. А Санаты.
МЕМСТ IEC 60332-3-22-2011 ауыстыру үшін IEC 60332-3-22:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
109
13.220.40
Жалынның әсер ету жағдайында электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-23 бөлік. Сымдардың немесе кабельдердің тігінен орналасқан байламдары бойынша жалынның тігінен таралуын сынау. В Санаты.
МЕМСТ IEC 60332-3-23-2011 ауыстыру үшін IEC 60332-3-23:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
110
13.220.40
Жалынның әсер ету жағдайында электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-24 бөлік. Сымдардың немесе кабельдердің тігінен орналасқан байламдары бойынша жалынның тігінен таралуын сынау. С Санаты.
МемСТ IEC 60332-3-24-2011 ауыстыру үшін IEC 60332-3-24:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы

111
13.220.40
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-25. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория D.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60332-3-25:2018 взамен
ГОСТ IEC 60332-3-25-2011
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
112
97.040.20
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-36:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-36-2016
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
113
65.150
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-86. Дополнительные требования к электрическим устройствам для ловли рыбы.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-86:2018 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-86-2015
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
114
13.120
97.100.20

111
13.220.40
Жалынның әсер ету жағдайында электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-25 бөлік. Сымдардың немесе кабельдердің тігінен орналасқан байламдары бойынша жалынның тігінен таралуын сынау. D Санаты.
МемСТ IEC 60332-3-25-2011 ауыстыру үшін IEC 60332-3-25:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
112
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-36 бөлік. Электр ас үй плиталарына, пештерге, оттықтарға және тамақтандыру кәсіпорындарына арналған қыздыру элементтеріне қойылатын қосымша талаптар.
МЕМСТ IEC 60335-2-36-2016 ауыстыру үшін IEC 60335-2-36:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
113
65.150
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-86 бөлік. Электр балық аулау құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар. МЕМСТ IEC 60335-2-86-2015 ауыстыру үшін IEC 60335-2-86:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
114
13.120
97.100.20

97.100.30
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-102. Дополнительные требования к приборам, работающим на газовом, жидком и твердом топливе и имеющим электрические соединения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-102:2017 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-102-2014
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
115
13.120 97.170
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-105. Дополнительные требования к многофункциональным душевым кабинам.
Разработка ГОСТ на основе IЕС 60335-2-105:2016,
IEC 60335-2-105:2016/Amd 1:2019 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-105-2015
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
116
25.180.10
Безопасность в установках для электронагрева и электромагнитной обработки. Часть 12. Дополнительные требования к инфракрасному электронагреву.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60519-12:2016 взамен
ГОСТ IEC 60519-12-2016
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация

97.100.30
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-102 бөлік. Газ, сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін және электр қосылыстары бар құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар. МемСТ IEC 60335-2-102-2014 ауыстыру үшін IEC 60335-2-102:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
115
13.120 97.170
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-105 бөлік. Көп функциялы душқа қойылатын қосымша талаптар. МЕМСТ IEC 60335-2-105-2015 ауыстыру үшін IEC 60335-2-105:2016, IEC 60335-2-105:2016/Amd 1:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
116
25.180.10
Электр жылыту және электромагниттік өңдеу қондырғыларындағы қауіпсіздік. 12 бөлік. Инфрақызыл электр жылытуға қосымша талаптар. МЕМСТ IEC 60519-12-2016 ауыстыру үшін IEC 60519-12:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы

117
29.140.40
Светильники. Часть 2-23. Частные требования. Системы световые сверхнизкого напряжения для ламп накаливания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60598-2-23:2020 взамен
ГОСТ IEC 60598-2-23-2012
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
118
29.080.30
Координация изоляции для оборудования низковольтных систем. Часть 3. Использование покрытий, заливки компаундом и формовки для защиты от загрязнений.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60664-3:2016 взамен
ГОСТ IEC 60664-3-2015
статья 4
2027 год
2028 год
Российская Федерация

117
29.140.40
Шамдар. 2-23 бөлік. Жеке талаптар. Қыздыру шамдарына арналған ультра төмен кернеулі жарық жүйелері.
МемСТ IEC 60598-2-23-2012 ауыстыру үшін IEC 60598-2-23:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
118
29.080.30
Төмен вольтты жүйелер жабдықтары үшін оқшаулауды үйлестіру. 3 бөлік. Ластанудан қорғау үшін жабындарды, қоспаларды құюды және қалыптауды қолдану. МемСТ IEC 60664-3-2015 ауыстыру үшін IEC 60664-3:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы

119
29.120.40
Выключатели для стационарных электрических установок бытового и аналогичного назначения. Часть 2-1. Дополнительные требования. Электронные выключатели.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60669-2-1:2021 взамен
ГОСТ IEC 60669-2-1-2016
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
120
13.220.40
29.020
Испытание на пожароопасность. Часть 2-12. Методы испытаний раскаленной/горячей проволокой. Метод испытания материалов для определения индекса горючести раскаленной проволокой (GWFI).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60695-2-12:2021 взамен
ГОСТ IEC 60695-2-12-2015

119
29.120.40
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1 бөлік. Қосымша талаптар. Электрондық ажыратқыштар. МемСТ IEC 60669-2-1-2016 ауыстыру үшін IEC 60669-2-1:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
120
13.220.40
29.020
Өрт қауіптілігін сынау. 2-12 бөлік. Ыстық/ыстық сымды сынау әдістері. Ыстық сымның жанғыштық индексін (GWFI) анықтауға арналған материалдарды сынау әдісі. МЕМСТ IEC 60695-2-12-2015 ауыстыру үшін IEC 60695-2-12:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2023 год
2025 год
Республика Казахстан
121
13.220.40
29.020
Испытание на пожароопасность. Часть 2-13. Методы испытаний раскаленной/горячей проволокой. Метод испытания материалов для определения температуры воспламенения раскаленной проволокой (GWIT).
Разработка ГОСТ на основе IEC 60695-2-13:2021 взамен
ГОСТ IEC 60695-2-13-2012
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
122
13.220.40
29.020
Испытания на пожароопасность. Часть 11-5. Испытательное пламя. Метод испытания игольчатым пламенем. Аппаратура, руководство и порядок испытания на подтверждение соответствия.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60695-11-5:2016 взамен
ГОСТ IEC 60695-11-5-2013

4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
121
13.220.40
29.020
Өрт қауіптілігін сынау. 2-13 бөлік. Ыстық/ыстық сымды сынау әдістері. Ыстық сымның тұтану температурасын (GWFI) анықтауға арналған материалдарды сынау әдісі. МЕМСТ IEC 60695-2-13-2012 ауыстыру үшін IEC 60695-2-13:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
122
13.220.40
29.020
Өрт қауіптілігін сынау. 11-5 бөлік. Сынақ жалыны. Инелі жалынның әсерімен сынау әдісі. Сәйкестікті растауға арналған Аппаратура, басшылық және сынау тәртібі. МЕМСТ IEC 60695-11-5-2013 ауыстыру үшін IEC 60695-11-5:2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
123
29.060.20 29.120.30
Электроаппаратура. Шнуры-соединители и шнуры для межсоединений.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60799:2018 взамен
ГОСТ IEC 60799-2011
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
124
29.120.30
Вилки и штепсельные розетки бытового и аналогичного назначения. Часть 2-5. Дополнительные требования к адаптерам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60884-2-5:2017 взамен
ГОСТ 30988.2.5-2003
статья 4
2027 год
2028 год
Российская Федерация

4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
123
29.060.20 29.120.30
Электр жабдықтары. Қосқыш сымдар мен өзара байланыс сымдары. МемСТ IEC 60799-2011 ауыстыру үшін IEC 60799:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
124
29.120.30
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдер мен штепсельдік розеткалар. 2-5 бөлік. Адаптерлерге қойылатын қосымша талаптар. МЕМСТ 30988.2.5-2003 орнына МЭК 60884-2-5:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы

125
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-030. Дополнительные требования к оборудованию с испытательными и измерительными цепями.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-030:2017
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
126
17.020 19.020 25.040.40
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-201. Дополнительные требования к приборам контроля.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61010-2-201:2017 взамен
ГОСТ IEC 61010-2-201-2017

125
19.080
71.040.10
Электр Бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-030 бөлік. Сынақ және өлшеу тізбектері бар жабдыққа қойылатын қосымша талаптар. IEC 61010-2-030:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
126
17.020 19.020 25.040.40
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-201. Дополнительные требования к приборам контроля. Электр Бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-201 бөлік. Бақылау құралдарына қойылатын қосымша талаптар.
МемСТ IEC 61010-2-201-2017 ауыстыру үшін IEC 61010-2-201:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу

29.120.01 29.120.99
Электронные системы жилых и общественных зданий (HBES) и системы автоматизации и управления зданиями (BACS). Часть 3. Требования электробезопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 63044-3:2017 и
IEC 63044-3:2017/AMD1:2021
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
140
97.040.30
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-24. Частные требования к холодильным приборам, мороженицам и устройствам для производства льда.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-24:2020 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-24-2016
статья 4
2025 год
2026 год
Российская Федерация
141
97.130.20
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-34. Частные требования к мотор-компрессорам.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-34:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-34-2016
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
142
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-38:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-38-2013
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
143
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-39. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-39:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-39-2013
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
144
97.040.20
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-42. Частные требования к электрическим шкафам с принудительной циркуляцией воздуха, пароварочным аппаратам и пароварочно-конвективным шкафам для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-42:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-42-2013
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
145
97.040.20
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-47. Дополнительные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-47:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-47-2012
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
146
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-48. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-48:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-48-2013
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
147
97.040.20
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-50. Частные требования к электрическим мармитам для предприятий общественного питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60335-2-50:2021 взамен
ГОСТ IEC 60335-2-50-2013

29.120.01 29.120.99
Электрондық тұрғын үй және қоғамдық құрылыс жүйелері (HBES) және ғимараттарды Автоматтандыру және басқару жүйелері (BMS). 3 бөлік. Электр қауіпсіздігі талаптары. IEC 63044-3:2017 және IEC 63044-3:2017/AMD1:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
140
97.040.30
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-24 бөлік. Тоңазытқыш құралдарына, балмұздақ жасаушыларға және мұз өндіруге арналған құрылғыларға қойылатын жеке талаптар. МЕМСТ IEC 60335-2-24-2016 ауыстыру үшін IEC 60335-2-24:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
141
97.130.20
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-34 бөлік. Мотор компрессорларына қойылатын жеке талаптар. МемСТ IEC 60335-2-34-2016 ауыстыру үшін IEC 60335-2-34:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
142
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-38 бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін бір және екі жылыту беті бар өнімдерді контактілі өңдеуге арналған электр аппараттарына қойылатын жеке талаптар. МемСТ IEC 60335-2-38-2013 ауыстыру үшін IEC 60335-2-38:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
143
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-39 бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электрлік әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар. МемСТ IEC 60335-2-39-2013 ауыстыру үшін IEC 60335-2-39:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
144
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптардың қауіпсіздігі. 2-42 бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мәжбүрлі ауа айналымы бар электр шкафтарына, бумен пісіргіштерге және бумен пісіргіш-конвективті шкафтарға қойылатын жеке талаптар. МемСТ IEC 60335-2-42-2013 ауыстыру үшін IEC 60335-2-42:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
145
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-47 бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр плиталарына қойылатын қосымша талаптар. МемСТ IEC 60335-2-47-2012 ауыстыру үшін IEC 60335-2-47:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
146
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-48 бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр грильдері мен тостер пештеріне қойылатын жеке талаптар. МемСТ IEC 60335-2-48-2013 ауыстыру үшін IEC 60335-2-48:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
147
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-50 бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр мармиттеріне қойылатын жеке талаптар. МЕМСТ IEC 60335-2-50-2013 ауыстыру үшін IEC 60335-2-50:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу

Устройства управления лампами. Часть 2-7. Частные требования к электронным пускорегулирующим аппаратам, работающим от батарей, применяемым для аварийного (автономного) освещения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61347-2-7:2021 взамен
ГОСТ IEC 61347-2-7-2014
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
153
29.060.20
97.100
Кабели нагревательные на номинальное напряжение 300/500 В для обогрева помещений и предотвращения образования льда.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60800:2021
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
154
29.120.50
Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 4. Универсальные модульные плавкие вставки (UMF). Плавкие вставки штырькового и поверхностного монтажа.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60127-4-2011 на основе
IEC 60127-4:2005/A1:2008 и IEC 60127-4:2005/A2:2012
статья 4
2027 год
2028 год
Российская Федерация
155
29.140.30
Стартеры тлеющего разряда для люминесцентных ламп. Общие требования и требования безопасности. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60155:1993,
IEC 60155:1993/А1:1995, IEC 60155:1993/A2:2006 взамен
ГОСТ IEC 60155-2012
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация

Шамдарды басқару құрылғылары. 2-7 бөлік. Авариялық (автономды) жарықтандыру үшін қолданылатын аккумуляторлармен жұмыс істейтін электрондық іске қосу аппаратына қойылатын жеке талаптар.
МЕМСТ IEC 61347-2-7-2014 ауыстыру үшін IEC 61347-2-7:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
153
29.060.20
97.100
Үй-жайларды жылытуға және мұздың пайда болуын болдырмауға арналған номиналды кернеуі 300/500 В қыздырғыш кабельдер. IEC 60800:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
154
29.120.50
Сақтандырғыштар миниатюралық болып табылады. 4 бөлік. Әмбебап модульдік балқымалы ендірмелері (UMF). Қадауышты және беттік монтаждаудың балқымалы ендірмелері. IEC 60127-4:2005/A1:2008 және IEC 60127-4:2005/A2:2012 негізінде МЕМСТ IEC 60127-4-2011 түзетулер енгізу
4-бап
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
155
29.140.30
Люминесцентті лампаларға арналған солғын разряд стартерлері. Жалпы және қауіпсіздік талаптары. Сынақ әдістері. МЕМСТ IEC 60155-2012 ауыстыру үшін IEC 60155:1993, IEC 60155:1993/A1:1995, IEC 60155:1993/A2:2006 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы

156
29.060.20
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой кремнийорганической изоляцией.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60245-3-2011 на основе
IEC 60245-3:1994/A2:2011
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
157
29.060.20
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 8. Шнуры для областей применения, требующих высокой гибкости.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60245-8-2011 на основе
IEC 60245-8:1998 /A2:2011
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация

156
29.060.20
Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Ыстыққа төзімді органикалық кремнийорганикалық оқшаулағышы бар кабельдер. IEC 60245-3:1994/A2:2011 негізінде МЕМСТ IEC 60245-3-2011 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
157
29.060.20
Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 8 бөлік. Жоғары икемділікті қажет ететін қолданбаларға арналған сымдар. IEC 60245-8:1998 /A2:2011 негізінде МЕМСТ IEC 60245-8-2011 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы

158
29.060.20
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-1. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Испытательное оборудование.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60332-1-1-2011 на основе
IEC 60332-1-1:2004/A1:2015
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
159
13.120
97.060
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-3. Частные требования к электрическим утюгам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-3-2014 на основе
IEC 60335-2-3:2012/A1:2015
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация

158
29.060.20
Жалынның әсер ету жағдайында электр және оптикалық кабельдерді сынау. 1-1 бөлік. Бір тігінен орналасқан оқшауланған сымның немесе кабельдің жануын таратпау сынағы. Сынақ жабдықтары. IEC 60332-1-1-1:2004/A1:2015 негізінде МЕМСТ IEC 60332-1-1-2011 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
159
13.120
97.060
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-3 бөлік. Электр үтіктеріне қойылатын жеке талаптар.
IEC 60335-2-3:2012/A1:2015 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-3-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы

160
13.120
97.170
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-8. Частные требования к бритвам, машинкам для стрижки волос и аналогичным приборам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-8-2016 на основе
IEC 60335-2-8:2012/A1:2015 и IEC 60335-2-8:2012/A2:2018
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
161
13.120
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-12. Частные требования к мармитам и аналогичным приборам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-12-2012 на основе
IEC 60335-2-12:2002/A1:2008 и IEC 60335-2-12:2002/A2:2017
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
162
13.120
97.040.50
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-15. Частные требования к приборам для нагрева жидкостей.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-15-2014 на основе
IEC 60335-2-15:2012/А1:2016 и IEC 60335-2-15:2012/А2:2018
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
163
13.120
97.040.50
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-16. Частные требования к измельчителям пищевых отходов.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-16-2012 на основе
IEC 60335-2-16:2002/A2:2011
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
164
13.120
97.040.50
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-17. Частные требования к одеялам, подушкам, одежде и аналогичным гибким нагревательным приборам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-17-2014 на основе
IEC 60335-2-17:2012/А1:2015 и IEC 60335-2-17:2012/А2:2019

160
13.120
97.170
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-8 бөлік. Ұстараға, шаш қиюға және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-8:2012/A1:2015 және IEC 60335-2-8:2012/A2:2018 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-8-2016 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
161
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-12 бөлік. Мармиттерге және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-12:2002/A1:2008 және IEC 60335-2-12:2002/A2:2017 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-12-2012 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
162
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-15 бөлік. Сұйықтықтарды жылытуға арналған құрылғыларға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-15:2012/А1:2016 және IEC 60335-2-15:2012/А2:2018 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-15-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
163
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-16 бөлік. Тамақ қалдықтарын ұсақтағыштарға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-16:2002/A2:2011 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-16-2012 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
164
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-17 бөлік. Көрпелерге, жастықтарға, киімдерге және ұқсас икемді жылыту құрылғыларына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-17:2012/А1:2015 және IEC 60335-2-17:2012/А2:2019 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-17-2014 түзетулер енгізу

статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
165
13.120
97.040.20
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-31. Частные требования к воздухоочистителям и другим устройствам для удаления кухонных испарений.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-31-2014 на основе
IEC 60335-2-31:2012/А1:2016 и IEC 60335-2-31:2012/А2:2018
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
166
13.120
97.180
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-54. Частные требования к бытовым приборам для очистки поверхности с использованием жидкостей или пара.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-54-2014 на основе
IEC 60335-2-54:2008/A1:2015 и IEC 60335-2-54:2008/A2:2019

4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
165
13.120
97.040.20
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-31 бөлік. Ас үйдегі булануды кетіруге арналған ауа тазартқыштар мен басқа құрылғыларға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-31:2012/А1:2016 және IEC 60335-2-31:2012/А2:2018 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-31-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
166
13.120
97.180
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-54 бөлік. Сұйықтықтарды немесе буды пайдаланып бетті тазартуға арналған тұрмыстық техникаға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-54:2008/A1:2015 және IEC 60335-2-54:2008/A2:2019 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-54-2014 түзетулер енгізу

статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
167
23.120
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-65. Частные требования к приборам для очистки воздуха.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-65-2012 на основе
IEC 60335-2-65:2002/A2:2015
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
168
97.030
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-75. Дополнительные требования к дозирующим устройствам и торговым автоматам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-75-2013 на основе
IEC 60335-2-75:2012/A1:2015 и IEC 60335-2-75:2012/A2:2018
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация

4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
167
23.120
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-65 бөлік. Ауаны тазарту құралдарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-65:2002/A2:2015 негізіндегі МЕМСТ IEC 60335-2-65-2012 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
168
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-75 бөлік. Өлшеу құрылғылары мен автоматтарға қойылатын қосымша талаптар. IEC 60335-2-75:2012/A1:2015 және IEC 60335-2-75:2012/A2:2018 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-75-2013 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы

169
13.120
97.030
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-101. Частные требования к испарителям.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-101-2013 на основе
IEC 60335-2-101:2002/A2:2014
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
170
13.120
97.030
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-109. Частные требования к приборам для ультрафиолетовой обработки воды.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-109-2013 на основе
IEC 60335-2-109:2010/A1:2013 и IEC 60335-2-109:2010/A2:2016

169
13.120
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-101 бөлік. Буландырғыштарға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-101:2002/A2:2014 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-101-2013 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
170
13.120
97.030
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-109 бөлік. Ультракүлгін суды өңдеуге арналған құрылғыларға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-109:2010/A1:2013 және IEC 60335-2-109:2010/A2:2016 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-109-2013 түзетулер енгізу

статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
171
29.140.20
Лампы накаливания. Требования безопасности и методы испытаний. Часть 2. Лампы вольфрамовые галогенные для бытового и аналогичного общего освещения.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60432-2:2012 взамен
ГОСТ IEC 60432-2-2011
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация
172
17.220.20
Индуктивные делители напряжения.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60618-2013 на основе
IEC 60618:1978/A1:1981 и IEC 60618:1978/A2:1997
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация

4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
171
29.140.20
Қыздыру шамдары. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері. 2 бөлік. Тұрмыстық және ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрам галогендік шамдар. МемСТ IEC 60432-2-2011 ауыстыру үшін IEC 60432-2:2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
172
17.220.20
Индуктивті кернеу бөлгіштері. IEC 60618:1978/A1:1981 және IEC 60618:1978/A2:1997 негізінде МЕМСТ IEC 60618-2013 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы

173
29.120.99
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 21. Специальные требования к коробкам и корпусам, оснащенным приспособлениями для крепления устройств подвешивания.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60670-21-2013 на основе
IEC 60670-21:2004/A1:2016
статья 4
2027 год
2028 год
Российская Федерация
174
29.120.10
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 23. Специальные требования к напольным коробкам и корпусам.
Внесение изменений в ГОСТ 32126.23-2013 на основе
IEC 60670-23:2006/A1:2016

173
29.120.99
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына Орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 21 бөлік. Аспалы құрылғыларды бекітуге арналған құрылғылармен жабдықталған қораптар мен корпустарға қойылатын арнайы талаптар. IEC 60670-21:2004/A1:2016 негізіндегі МЕМСТ IEC 60670-21-2013 түзетулер енгізу
4-бап
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
174
29.120.10
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына Орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 23 бөлік. Еден қораптары мен корпустарына қойылатын арнайы талаптар.
IEC 60670-23:2006/A1:2016 негізінде МЕМСТ 32126.23-2013 түзетулер енгізу

статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
181
29.120.01
97.120
Устройства автоматические электрические управляющие.
Часть 2-14. Дополнительные требования к электрическим силовым приводам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60730-2-14-2019 на основе
IEC 60730-2-14:2017/Amd1:2019 и IEC 60730-2-14:2017/Amd2:2021
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
182
19.080
71.040.10
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 1. Общие требования.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 61010-1-2014 на основе
IEC 61010-1:2010/AMD1:2016
статья 4
2023 год
2025 год
Российская Федерация

4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
181
29.120.01
97.120
Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-14 бөлік. Электр қуат жетектеріне қосымша талаптар.
IEC 60730-2-14:2017/Amd1:2019 және IEC 60730-2-14:2017/Amd2:2021 негізінде МЕМСТ IEC 60730-2-14-2019 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
182
19.080
71.040.10
Электр Бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 1 бөлік. Жалпы талаптар.
IEC 61010-1:2010/AMD1:2016 негізінде МЕМСТ IEC 61010-1-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы

183
25.160.20
29.060.20
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели для электродной дуговой сварки.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60245-6-2011 на основе
IEC 60245-6:1994/А2:2003
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
184
29.120.50
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 4. Дополнительные требования к плавким вставкам для защиты полупроводниковых устройств.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60269-4-2016 на основе
IEC 60269-4:2009/A2:2016
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация

183
25.160.20
29.060.20
Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Электродты доғалық дәнекерлеуге арналған кабельдер. IEC 60245-6:1994/A2:2003 негізіндегі МЕМСТ IEC 60245-6-2011 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
184
29.120.50
Сақтандырғыштар төмен вольтты. 4 бөлік. Жартылай өткізгіш құрылғыларды қорғау үшін балқытылатын кірістірулерге қосымша талаптар. IEC 60269-4:2009/A2:2016 негізінде МЕМСТ IEC 60269-4-2016 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы

185
13.120
97.040.40
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-5. Частные требования к посудомоечным машинам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-5-2014 на основе
IEC 60335-2-5:2012/AMD1:2018
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
186
13.120
97.100.10
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-30. Частные требования к комнатным обогревателям.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-30-2013 на основе
IEC 60335-2-30:2009/AMD1:2016 и
IEC 60335-2-30:2009/AMD2:2021

185
13.120
97.040.40
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-5 бөлік. Ыдыс жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-5:2012/AMD1:2018 негізіндегі МЕМСТ IEC 60335-2-5-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
186
13.120
97.100.10
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-30 бөлік. Бөлме жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-30:2009/AMD1:2016 және IEC 60335-2-30:2009/AMD2:2021 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-30-2013 түзетулер енгізу

статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
187
13.120
97.040.50
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-35. Частные требования к проточным водонагревателям.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-35-2014 на основе
IEC 60335-2-35:2012/AMD1:2016 и
IEC 60335-2-35:2012/AMD2:2020
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
188
97.100.10
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-53. Частные требования к нагревательным приборам для саун и инфракрасным кабинам.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-53-2014 на основе
IEC 60335-2-53:2011/AMD1:2017 и
IEC 60335-2-53:2011/AMD2:2021
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
189
13.120
97.100.10
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-81. Частные требования к грелкам для ног и коврикам с подогревом.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-81-2017 на основе
IEC 60335-2-81:2015/AMD1:2017 и
IEC 60335-2-81:2015/AMD2:2020
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
190
97.060
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-85. Частные требования к отпаривателям тканей.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-85-2012 на основе
IEC 60335-2-85:2002/AMD2:2017
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
191
13.120
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-103. Частные требования к приводам для ворот, дверей и окон.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60335-2-103-2017 на основе
IЕС 60335-2-103:2015/А1:2017 и IEC 60335-2-103:2015/А:2019
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
192
97.120
Автоматические электрические управляющие устройства.
Часть 2-5. Частные требования к автоматическим электрическим системам управления горелками.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60730-2-5-2017 на основе
IEC 60730-2-5:2013/AMD1:2017 и IEC 60730-2-5:2013/AMD2:2021
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
193
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 201. Общие испытания. Измерение толщины изоляции.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60811-201-2015 на основе
IEC 60811-201:2012/AMD1:2017
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
194
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 202. Общие испытания. Измерение толщины неметаллической оболочки.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60811-202-2015 на основе
IEC 60811-202:2012/AMD1:2017
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
195
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 401. Разные испытания. Методы теплового старения. Старение в термостате.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60811-401-2015 на основе
IEC 60811-401:2012/AMD1:2017

4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
187
13.120
97.040.50
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-35 бөлік. Ағынды су жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-35:2012/AMD1:2016 және IEC 60335-2-35:2012/AMD2:2020 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-35-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
188
97.100.10
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-53 бөлік. Сауналар мен инфрақызыл кабиналарға арналған жылыту құрылғыларына қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-53:2011/AMD1:2017 және IEC 60335-2-53:2011/AMD2:2021 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-53-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
189
13.120
97.100.10
Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-81 бөлік. Аяқ жылытқыштары мен жылытылатын төсеніштерге қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-81:2015/AMD1:2017 және IEC 60335-2-81:2015/AMD2:2020 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-81-2017 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
190
97.060
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-85 бөлік. Матаны бумен жібіткіштерге қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-85:2002/AMD2:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 60335-2-85-2012 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
191
13.120
Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-103 бөлік. Қақпа, есік және терезе жетектеріне қойылатын жеке талаптар. IEC 60335-2-103:2015/А1:2017 және IEC 60335-2-103:2015/А:2019 негізінде МЕМСТ IEC 60335-2-103-2017 түзетулер енгізу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
192
97.120
Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-5 бөлік. Автоматты электр оттықтарын басқару жүйелеріне қойылатын жеке талаптар. IEC 60730-2-5:2013/AMD1:2017 және IEC 60730-2-5:2013/AMD2:2021 негізінде МЕМСТ IEC 60730-2-5-2017 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
193
29.060.20
Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 201 бөлік. Жалпы сынақтар. Оқшаулау қалыңдығын өлшеу. IEC 60811-201:2012/AMD1:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 60811-201-2015 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
194
29.060.20
Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 202 бөлік. Жалпы сынақтар. Металл емес қабықтың қалыңдығын өлшеу. IEC 60811-202:2012/AMD1:2017 негізінде МЕМСТ IEC 60811-202-2015 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
195
29.060.20
Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 401 бөлік. Әр түрлі сынақтар. Термиялық ескіру әдістері. Термостаттағы ескіру. IEC 60811-401:2012/AMD1:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 60811-401-2015 түзетулер енгізу

статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
196
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 410. Разные испытания. Метод испытания токопроводящих жил с полиолефиновой изоляцией на окислительную деструкцию при каталитическом воздействии меди.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60811-410-2015 на основе
IEC 60811-410:2012/AMD1:2017
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
197
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 508. Механические испытания. Испытание изоляции и оболочек под давлением при высокой температуре.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60811-508-2015 на основе
IEC 60811-508:2012/AMD1:2017
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
198
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 509. Механические испытания. Испытание на стойкость изоляции и оболочек к растрескиванию (испытание на тепловой удар).
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60811-509-2015 на основе
IEC 60811-509:2012/AMD1:2017
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
199
29.060.20
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 511. Механические испытания. Определение показателя текучести расплава полиэтиленовых компаундов.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 60811-511-2015 на основе
IEC 60811-511:2012/AMD1:2017
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
200
29.140.99
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-11. Дополнительные требования к вспомогательным электронным схемам для светильников.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 61347-2-11-2014 на основе
IEC 61347-2-11:2001/AMD1:2017
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
201
29.140.30
Лампы газоразрядные (кроме люминесцентных ламп). Требования безопасности.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 62035-2016 на основе
IEC 62035:2014/AMD1:2016
статья 4
2022 год
2025 год
Республика Беларусь
202
29.120.50
Устройства защиты бытового и аналогичного назначения при дуговом пробое. Общие требования.
Внесение изменений в ГОСТ IEC 62606-2016 на основе
IEC 62606:2013/AMD1:2017
статья 4
2026 год
2027 год
Российская Федерация
203
29.060.20
Методы электрических испытаний силовых низковольтных кабелей.
Разработка ГОСТ на основе СТБ EN 50395-2013 с учетом
EN 50395:2005/A1:2011
статья 4
2022 год
2023 год
Республика Беларусь
204
35.020
Оборудование информационных технологий. Безопасность.
Часть 23. Оборудование для хранения данных большого объема.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р МЭК 60950-23-2011 с учетом
IEC 60950-23:2005

4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
196
29.060.20
Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 410 бөлік. Әр түрлі сынақтар. Мыс каталитикалық әсер еткенде тотығу деструкциясына полиолефинді оқшауланған өткізгіш өткізгіштерді сынау әдісі. IEC 60811-410:2012/AMD1:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 60811-410-2015 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
197
29.060.20
Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 508 бөлік. Механикалық сынақтар. Жоғары температурада қысыммен оқшаулау мен қабықтарды сынау. IEC 60811-508:2012/AMD1:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 60811-508-2015 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
198
29.060.20
Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 509 бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулау мен қабықшалардың крекингке төзімділігін сынау (жылу соққысын сынау).
IEC 60811-509:2012/AMD1:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 60811-509-2015 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
199
29.060.20
Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 511 бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен компаундтарының балқымасының аққыштығы көрсеткішін анықтау. IEC 60811-511:2012/AMD1:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 60811-511-2015 түзетулер енгізу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
200
29.140.99
Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 2-11 бөлік. Шамдарға арналған көмекші электрондық схемаларға қосымша талаптар. IEC 61347-2-11:2001/AMD1:2017 негізінде МЕМСТ IEC 61347-2-11-2014 түзетулер енгізу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
201
29.140.30
Газ разрядты шамдар (люминосцентті шамдардан басқа). Қауіпсіздік талаптары. IEC 62035:2014/AMD1:2016 негізіндегі МЕМСТ IEC 62035-2016 түзетулер енгізу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Беларусь Республикасы
202
29.120.50
Доғалық тесу кезінде тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы қорғау құрылғылары. Жалпы талаптар.
IEC 62606:2013/AMD1:2017 негізіндегі МЕМСТ IEC 62606-2016 түзетулер енгізу
4-бап
2026 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
203
29.060.20
Төмен вольтты электр кабельдерін электрлік сынау әдістері. EN 50395:2005/A1:2011 ескере отырып СТБ EN 50395-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2023 жыл
Беларусь Республикасы
204
35.020
Ақпараттық технологиялар жабдықтары. Қауіпсіздік. 23 бөлік. Үлкен көлемді деректерді сақтауға арналған жабдық. IEC 60950-23:2005 ескере отырып МЕМСТ Р МЭК 60950-23-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
207
29.060.20
Кабели связи симметричные для цифровых систем передачи. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54429-2011
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
208
29.140.99
Лампы светодиодные трубчатые с цоколем GX16t-5. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 62931:2017
статья 4
2019 год
2023 год
Российская Федерация
209
29.120.4029.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Активные системы снижения последствий дуговых замыканий. Часть 9-2. Оптические устройства для обнаружения и подавления внутренней дуги.
Разработка на основе IEC 60947-9:2021
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
210
29.200
Преобразователи силовые двунаправленные, подсоединенные к электросети. Часть 1. Общие требования.
Разработка на основе IEC 62909-1:2017
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
211
29.130.20
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4-2. Контакторы и пускатели электродвигателей. Полупроводниковые контроллеры и пускатели для электродвигателей переменного тока.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60947-4-2:2020 взамен
ГОСТ IEC 60947-4-2-2017 (IEC 60947-4-2-2011)
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
212
29.130.20
Выключатели для электрических бытовых приборов. Часть 2-4. Дополнительные требования к независимо устанавливаемым выключателям.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61058-2-4:2018 взамен
ГОСТ IEC 61058-2-4-2012
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
213
29.130.20
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61439-1:2020 взамен
ГОСТ IEC 61439-1-2013
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
214
29.130.20
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 2. Силовые комплектные устройства распределения и управления.
Разработка ГОСТ на основе IEC 61439-2:2020 взамен
ГОСТ IEC 61439-2-2015
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
215
29.120.3043.120
Вилки, штепсельные розетки, соединители и вводы для транспортных средств. Проводная зарядка для электромобилей. Часть 1. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе IEC 621961:2022 взамен
ГОСТ IEC 621961-2017
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
216
29.120.3043.120
Вилки, штепсельные розетки, соединители и вводы для транспортных средств. Проводная зарядка для электромобилей. Часть 2. Требования размерной совместимости и взаимозаменяемости для штыревых разъемов и арматуры сети переменного тока.
Разработка ГОСТ на основе IEC 621962:2022 взамен
ГОСТ IEC 621962-2017

4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
207
29.060.20
Сандық тарату жүйелері үшін симметриялы байланыс кабельдері. Жалпы техникалық шарттар.
МЕМСТ Р 54429-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
208
29.140.99
GX 16 t-5 түпшесі бар жарықдиодты түтік шамдары. Қауіпсіздік талаптары. IEC 62931:2017 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2019 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
209
29.120.4029.130.20
Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. Доғалық тұйықталу салдарын азайтудың белсенді жүйелері. 9-2 бөлік. Ішкі доғаны анықтауға және басуға арналған оптикалық құрылғылар. IEC 60947-9:2021 негізінде әзірленім
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
210
29.200
Электр желісіне қосылған екі бағытты күштік түрлендіргіштері. 1 бөлік. Жалпы талаптар. IEC 62909-1:2017 негізінде әзірленім
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
211
29.130.20
Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. 4-2 бөлік. Электр қозғалтқыштарының контакторлары мен стартерлері. Айнымалы ток қозғалтқыштарына арналған жартылай өткізгіш контроллерлер мен стартерлер.
МЕМСТ IEC 60947-4-2-2017 (IEC 60947-4-2-2011) ауыстыру үшін IEC 60947-4-2:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
212
29.130.20
Электр тұрмыстық аспаптарға арналған ажыратқыштар. 2-4 бөлік. Тәуелсіз Орнатылатын ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар. МемСТ IEC 61058-2-4-2012 ауыстыру үшін IEC 61058-2-4:2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
213
29.130.20
Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 1 бөлік. Жалпы талаптар. МемСТ IEC 61439-1-2013 ауыстыру үшін IEC 61439-1:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
214
29.130.20
Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 2 бөлік. Күштік жиынтық тарату және басқару құрылғылары.
МемСТ IEC 61439-2-2015 ауыстыру үшін IEC 61439-2:2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
215
29.120.3043.120
Көлік құралдарына арналған штепсельдер, штепсельдік розеткалар, қосқыштар және кірістер. Электромобильдерге арналған сымды зарядтау. 1 бөлік. Жалпы талаптар. МемСТ IEC 62196 1-2017 ауыстыру үшін IEC 62196 1:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
216
29.120.3043.120
Көлік құралдарына арналған штепсельдер, штепсельдік розеткалар, қосқыштар және кірістер. Электромобильдерге арналған сымды зарядтау. 2 бөлік. Түйреуіш коннекторлары мен айнымалы ток арматурасы үшін өлшемдік үйлесімділік пен өзара алмастыру талаптары. МЕМСТ IEC 62196 2-2017 ауыстыру үшін IEC 62196 2:2022 негізінде МЕМСТ әзірлеу

статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
217
29.200
Системы бесперебойного энергоснабжения (UPS). Часть 3. Метод установления рабочих характеристик и требования к испытаниям.
Разработка ГОСТ на основе IEC 620403:2021 взамен
ГОСТ IEC 6204032018 (IEC 62040-3:2011)
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
218
29.200
Системы бесперебойного энергоснабжения (UPS). Часть 5.1. Системы постоянного тока. Требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 6204051:2023
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
219
29.200
Статические системы переключения (STS). Часть 1. Общие положения и требования безопасности.
Разработка ГОСТ на основе IEC 623101:2023 взамен
ГОСТ IEC 62310-1-2018 (IEC 62310-1:2005)
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
220
29.120.50
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 7. Плавкие вставки для защиты соединителей батарей.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60269-7:2021
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
221
29.120.30
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 3-1. Специальные требования для розеток со встроенными USB выходами источника питания.
Разработка ГОСТ на основе IEC 60884-3-1:2021
статья 4
2022 год
2025 год
Российская Федерация
Примечание. При разработке межгосударственного стандарта на основе международного или регионального (европейского) стандарта необходимо руководствоваться актуальной версией таких стандартов (включая все изменения) или заменяющим стандартом.".

4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
217
29.200
Үздіксіз энергиямен жабдықтау жүйелері (UPS). 3 бөлік. Жұмыс сипаттамаларын белгілеу әдісі және сынақ талаптары. МЕМСТ IEC 62040 3 2018 (IEC 62040-3:2011) ауыстыру үшін IEC 62040 3:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
218
29.200
Үздіксіз энергиямен жабдықтау жүйелері (UPS). 5.1 бөлік. Тұрақты ток жүйелері. Қауіпсіздік талаптары.
IEC 62040 5 1:2023 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
219
29.200
Статикалық коммутациялық жүйелер (STS). 1 бөлік. Жалпы ережелер мен қауіпсіздік талаптары.
МЕМСТ IEC 62310-1-2018 (IEC 62310-1:2005) ауыстыру үшін IEC 62310 1:2023 негізінде МЕМСТ әзірлеу.
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
220
29.120.50
Төмен вольтты сақтандырғыштар. 7 бөлік. Батарея қосқыштарын қорғауға арналған балқымалы кірістірулер.
IEC 60269-7:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
221
29.120.30
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 3-1 бөлік. Қондырма USB қуат көзінің шығысы бар розеткаларға арналған арнайы талаптар. IEC 60884-3-1:2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-бап
2022 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
Ескерту. Халықаралық немесе өңірлік (еуропалық) стандарт негізінде мемлекетаралық стандартты әзірлеу кезінде осындай стандарттардың өзекті нұсқасын (барлық өзгерістерді қоса алғанда) немесе алмастырушы стандартты басшылыққа алу қажет.".