О внесении изменений в Единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций о соответствии по единой форме
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2022 года № 119.
В соответствии с пунктом 7 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 34 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций о соответствии по единой форме, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 620, изменения согласно приложению.
2. Установить, что сертификаты соответствия и декларации о соответствии по единой форме, принятые до даты вступления настоящего Решения в силу, действительны до окончания срока их действия.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жумангарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 19 августа 2022 г. № 119
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций о соответствии
по единой форме
1. В графе 3:
а) в позиции 10.1 слова "ГОСТ Р МЭК 896-1-95" заменить словами "ГОСТ Р МЭК 60896-11-2015";
б) в позиции 10.2 слова "ГОСТ Р МЭК 60622-2002" заменить словами "ГОСТ Р МЭК 60622-2010", слова "ГОСТ Р МЭК 60623-2008" заменить словами "ГОСТ Р МЭК 60623-2019", слова "ГОСТ Р МЭК 61951-2-2007" заменить словами "ГОСТ Р МЭК 61951-2-2019", слова "ГОСТ Р МЭК 61960-2007" заменить словами "ГОСТ Р МЭК 61960-3-2019", слова "ГОСТ Р МЭК 62133-2004" заменить словами "ГОСТ Р МЭК 62133-1-2019 ГОСТ Р МЭК
62133-2-2019";
в) в позиции 27.1 слова "ГОСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82)" заменить словами "ГОСТ 30407-2019";

Бірыңғай нысан бойынша сәйкестік сертификаттарын және сәйкестік туралы декларацияларды бере отырып, сәйкестігі міндетті түрде расталуға тиіс өнімнің бірыңғай тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 119 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 7-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 55-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 620 шешімімен бекітілген Бірыңғай нысан бойынша сәйкестік сертификаттарын және сәйкестік туралы декларацияларды бере отырып, сәйкестігі міндетті түрде расталуға тиіс өнімнің бірыңғай тізбесіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім күшіне енген күнге дейін қабылданған сәйкестік сертификаттары мен сәйкестік туралы декларациялар олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды болады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жұманғарин
А. Касымалиев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 19 тамыздағы
№ 119 шешіміне
ҚОСЫМША
Бірыңғай нысан бойынша сәйкестік сертификаттарын және сәйкестік туралы декларацияларды бере отырып, сәйкестігі міндетті түрде расталуға тиіс өнімнің бірыңғай тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-бағанда:
а) 10.1-позициядағы "МемСТ Р МЭК 896-1-95" деген сөздер "МемСТ Р МЭК 60896-11-2015" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 10.2-позициядағы "МемСТ Р МЭК 60622-2002" деген сөздер "МемСТ Р МЭК 60622-2010" деген сөздермен ауыстырылсын, "МемСТ Р МЭК 60623-2008" деген сөздер "МемСТ Р МЭК 60623-2019" деген сөздермен ауыстырылсын, "МемСТ Р МЭК 61951-2-2007" деген сөздер "МемСТ Р МЭК 61951-2-2019" деген сөздермен ауыстырылсын, "МемСТ Р МЭК 61960-2007" деген сөздер "МемСТ Р МЭК 61960-3-2019" деген сөздермен ауыстырылсын, "МемСТ Р МЭК 62133-2004" деген сөздер "МемСТ Р МЭК 62133-1-2019 МемСТ Р МЭК 62133-2-2019" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 27.1-позициядағы "МемСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82)" деген сөздер "МемСТ 30407-2019" деген сөздермен ауыстырылсын;

г) в позициях 29.1 и 29.2 слова "ГОСТ 18221-99" заменить словами "ГОСТ 18221-2018";
д) в позиции 29.4 слова "ГОСТ 16955-71" заменить словами "ГОСТ 16955-2019";
е) позицию 29.6 после слов "ГОСТ 21055-96" дополнить словами "ГОСТ 21055-2019";
ж) в позиции 29.7 слова "ГОСТ Р 50257-92" заменить словами "ГОСТ 34109-2017";
з) в позиции 29.8 слова "ГОСТ 9268-90" заменить словами "ГОСТ 9268-2015", слова "ГОСТ 10199-81" заменить словами "ГОСТ 10199-2017";
и) в позиции 29.9 слова "ГОСТ 9268-90" заменить словами "ГОСТ 9268-2015";
к) в позиции 29.10 слова "ГОСТ 21904-76" заменить словами "ГОСТ 34152-2017";
л) в позиции 29.11 слова "ГОСТ 9265-72" заменить словами "ГОСТ 34152-2017";
м) в позиции 29.12 слова "ГОСТ 22841-77" заменить словами "ГОСТ 34152-2017";
н) в позиции 29.13 слова "ГОСТ 22842-88" заменить словами "ГОСТ 34152-2017";
о) в позиции 29.14 слова "ГОСТ 28255-89" заменить словами "ГОСТ 34152-2017";
п) в позиции 29.15 слова "ГОСТ 28256-89" заменить словами "ГОСТ 34152-2017";
р) в позициях 29.16 − 29.18 слова "ГОСТ 10385-88" заменить словами "ГОСТ 10385-2014";
с) в позиции 29.19 слова "ГОСТ Р 51095-97" заменить словами "ГОСТ 26573.0-2017";
т) в позиции 30.10 слова "СТБ 1150-2007" заменить словами "СТБ 1150-2013";
у) в позиции 30.12 слова "ГОСТ Р 53492-2009" заменить словами "ГОСТ 33958-2016";
ф) в позициях 33.1 и 33.3 слова "ГОСТ Р 52488-2005 или" исключить.
2. В графе 4:
а) в позиции 10.2 коды "85 07 40 000 0" и "85 18 21 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС исключить, код "8507 80 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8507 80 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
б) в позиции 34.1 слова "из 6815 99 000 9" заменить словами "из 3922".

г) 29.1 және 29.2-позициялардағы "МемСТ 18221-99" деген сөздер "МемСТ 18221-2018" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 29.4-позициядағы "МемСТ 16955-71" деген сөздер "МемСТ 16955-2019" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 29.6-позиция "МемСТ 21055-96" деген сөздерден кейін "МемСТ 21055-2019" деген сөздермен толықтырылсын;
ж) 29.7-позициядағы "МемСТ Р 50257-92" деген сөздер "МемСТ 34109-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) 29.8-позициядағы "МемСТ 9268-90" деген сөздер "МемСТ 9268-2015" деген сөздермен ауыстырылсын, "МемСТ 10199-81" деген сөздер "МемСТ 10199-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
и) 29.9-позициядағы "МемСТ 9268-90" деген сөздер "МемСТ 9268-2015" деген сөздермен ауыстырылсын;
к) 29.10-позициядағы "МемСТ 21904-76" деген сөздер "МемСТ 34152-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
л) 29.11-позициядағы "МемСТ 9265-72" деген сөздер "МемСТ 34152-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) 29.12-позициядағы "МемСТ 22841-77" деген сөздер "МемСТ 34152-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
н) 29.13-позициядағы "МемСТ 22842-88" деген сөздер "МемСТ 34152-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
о) 29.14-позициядағы "МемСТ 28255-89" деген сөздер "МемСТ 34152-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
п) 29.15-позициядағы "МемСТ 28256-89" деген сөздер "МемСТ 34152-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
р) 29.16 − 29.18-позициялардағы "МемСТ 10385-88" деген сөздер "МемСТ 10385-2014" деген сөздермен ауыстырылсын;
с) 29.19-позициядағы "МемСТ Р 51095-97" деген сөздер "МемСТ 26573.0-2017" деген сөздермен ауыстырылсын;
т) 30.10-позициядағы "СТБ 1150-2007" деген сөздер "СТБ 1150-2013" деген сөздермен ауыстырылсын;
у) 30.12-позициядағы "МемСТ Р 53492-2009" деген сөздер "МемСТ 33958-2016" деген сөздермен ауыстырылсын;
ф) 33.1 және 33.3-позициялардағы "МемСТ Р 52488-2005 немесе" деген сөздер алып тасталсын.
2. 4-бағанда:
а) 10.2-позициядағы ЕАЭО СЭҚ ТН "85 07 40 000 0" және "85 18 21 000 0" кодтары алып тасталсын, ЕАЭО СЭҚ ТН "8507 80 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8507 80 000 9" кодымен ауыстырылсын;
б) 34.1-позициядағы "6815 99 000 9-дан" деген сөздер "3922-ден" деген сөздермен ауыстырылсын.