О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 марта 2023 года № 31.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 797 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" признать утратившим силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 марта 2023 г. № 31
ПЕРЕЧЕНЬ

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 14 наурыздағы № 31 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 797 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
2023 жылғы 14 наурыздағы
№ 31 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың
ТІЗБЕСІ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі мен атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1

статьи 4 и 9
пункты 5.2 – 5.4, 5.9 – 5.11 ГОСТ 32506.1-2013 (EN 14350-1:2004) "Предметы ухода за детьми. Соски детские молочные. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
пункт 4.5 ГОСТ 32506.2-2013 (EN 14350-2:2004) "Предметы ухода за детьми. Соски детские молочные. Часть 2. Санитарно-химические требования и методы испытаний"
пункты 1.3.2 и 1.3.3 ГОСТ 3251-91 "Клеенка подкладная резинотканевая. Технические условия"
пункты 4.1.1 – 4.1.3 ГОСТ 3302-95 "Пузыри резиновые для льда. Технические условия"
пункты 4.1.1 и 4.1.2 ГОСТ 3303-94 "Грелки резиновые. Технические условия"
пункты 2.2.5, 2.2.6 и 2.2.8 ГОСТ 6388-91 "Щетки зубные. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 2.2.5, 4.1, 5.3.2, 5.3.5 и 5.6 ГОСТ 6388-2003 "Щетки зубные. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 5.1.5, 5.1.6, 5.1.8, 5.1.9, 5.2.1 и 5.2.3 ГОСТ 6388-2022 "Щетки зубные. Общие технические условия"
пункт 4 ГОСТ 17151-2019 "Посуда хозяйственная из листового алюминия. Общие технические условия"
пункт 3.13 ГОСТ 20558-82 "Изделия посудо-хозяйственные стальные оцинкованные. Общие технические условия"
пункт 5.3.2.8 ГОСТ 24788-2001 "Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 4.3.2.8 ГОСТ 24788-2018 "Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Общие технические условия"
пункт 3.2 ГОСТ 27002-86 "Посуда из коррозионно-стойкой стали. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.1 ГОСТ 27002-2020 "Посуда из коррозионностойкой стали. Общие технические условия"
пункты 1.1 и 1.9 ГОСТ 28389-89 "Изделия фарфоровые и фаянсовые. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
пункты 1.2.7, 1.2.14 и 1.2.15 ГОСТ 28391-89 "Изделия фаянсовые. Технические условия"
пункты 6.3, 6.4, 6.6 и 6.7 ГОСТ 30407-96 (ИСО 7081-1-82, ИСО 7086-2-82) "Посуда и декоративные изделия из стекла. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 5.1.5.1 – 5.1.5.3 ГОСТ 30407-2019 "Посуда стеклянная для пищи и напитков. Общие технические условия"
пункты 4.13, 4.16 и 4.17 ГОСТ 32092-2013 "Посуда гончарная. Технические условия"
пункты 4.9 и 4.12 ГОСТ 32093-2013 "Посуда керамическая каменная. Технические условия"
пункты 4.12 и 4.13 ГОСТ 32094-2013 "Посуда майоликовая. Технические условия"
пункты 4.19, 4.23 и 4.25 ГОСТ 32583-2013 "Приборы столовые и принадлежности кухонные из коррозионно-стойкой стали. Общие технические условия"

4 және 9-тармақтар
5.2 – 5.4, 5.9 – 5.11-тармақтар МЕМСТ 32506.1-2013 (EN 14350-1:2004) "Бала күтімі заттары. Балаларға арналған сүт емізігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
2
4.5-тармақ МЕМСТ 32506.2-2013 (EN 14350-2:2004) "Бала күтімі заттары. Балаларға арналған сүт емізігі. 2-бөлік. Санитарлық-химиялық талаптар және сынау әдістері"
3
1.3.2 және 1.3.3-тармақтар МЕМСТ 3251-91 "Резеңке матадан жасалған астарлы клеенка. Техникалық шарттар."
4
4.1.1 – 4.1.3-тармақтар МЕМСТ 3302-95 "Мұзға арналған резеңке көпіршіктер. Техникалық шарттар"
5
4.1.1 және 4.1.2-тармақтар МЕМСТ 3303-94 "Резеңке жылыту жастықшалары. Техникалық шарттар"
6
2.2.5, 2.2.6 және 2.2.8-тармақтар МЕМСТ 6388-91 "Тіс щеткалары. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
7
2.2.5, 4.1, 5.3.2, 5.3.5 және 5.6-тармақтар МЕМСТ 6388-2003 "Тіс щеткалары. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
8
5.1.5, 5.1.6, 5.1.8, 5.1.9, 5.2.1 және 5.2.3-тармақтар МЕМСТ 6388-2022 "Тіс щеткалары. Жалпы техникалық шарттар"
9
4-тармақ МЕМСТ 17151-2019 "Табақты алюминийден жасалған шаруашылық ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
10
3.13-тармақ МЕМСТ 20558-82 "Мырышталған ыдыстық болат бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
11
5.3.2.8-тармақ МЕМСТ 24788-2001 "Эмальданған шаруашылық болат ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
12
4.3.2.8-тармақ МЕМСТ 24788-2018 "Эмальданған шаруашылық болат ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
13
3.2-тармақ МЕМСТ 27002-86 "Коррозияға төзімді болаттан жасалған ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
14
5.1-тармақ МЕМСТ 27002-2020 "Коррозияға төзімді болаттан жасалған ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
15
1.1 және 1.9-тармақтар МЕМСТ 28389-89 "Фарфор және фаянс бұйымдары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
16
1.2.7, 1.2.14 және 1.2.15-тармақтар МЕМСТ 28391-89 "Фаянс бұйымдары. Техникалық шарттар"
17
6.3, 6.4, 6.6 және 6.7-тармақтар МЕМСТ 30407-96 (ИСО 7081-1-82, ИСО 7086-2-82) "Шыныдан жасалған ыдыс-аяқ және сәндік бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
18
5.1.5.1 – 5.1.5.3-тармақтар МЕМСТ 30407-2019 "Тамақ пен сусынға арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
19
4.13, 4.16 және 4.17-тармақтар МЕМСТ 32092-2013 "Қыш ыдыс. Техникалық шарттар"
20
4.9 және 4.12-тармақтар МЕМСТ 32093-2013 "Тастан жасалған керамикалық ыдыс. Техникалық шарттар"
21
4.12 және 4.13-тармақтар МЕМСТ 32094-2013 "Майоликалы ыдыс-аяқ. Техникалық шарттар"
22
4.19, 4.23 және 4.25-тармақтар МЕМСТ 32583-2013 "Коррозияға төзімді болаттан жасалған асхана аспаптары мен ас үй керек-жарақтары. Жалпы техникалық шарттар"
23

пункт 3.6.1, пункты 1 – 3, 7, 11 и 26 таблицы 1 пункта 3.8 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 3.6.1, пункты 1 – 3, 7, 11 и 26 таблицы 1 пункта 3.8 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 4.6.1, а также пункты 1 – 3, 7, 11, 19 таблицы 1 пункта 4.8 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункты 4.2.4, 4.2.6, 4.2.7 и 4.2.9 ГОСТ Р 51068-97 "Соски латексные детские. Технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 5.1.3 – 5.1.5 и 5.1.9 ГОСТ 34870-2022 "Соски детские. Технические условия"
раздел 3, пункты 5.10 и 5.11 раздела 5 ГОСТ Р 52557-2011 "Подгузники детские бумажные. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
раздел 3, пункт 4.10 раздела 4 ГОСТ Р 52557-2020 "Подгузники детские. Общие технические условия"
пункты 4.9 и 4.12 ГОСТ Р 53545-2009 "Посуда керамическая каменная. Технические условия"
применяется до 01.11.2023
статьи 5 и 9
ГОСТ 3897-87 "Изделия трикотажные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение" (кроме пункта 1.2 в части даты выпуска)
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 3897-2015 "Изделия трикотажные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение" (кроме раздела 3.3 в части даты выпуска)
пункты 4.10.2 и 4.10.3 ГОСТ 5007-2014 "Изделия трикотажные перчаточные. Общие технические условия"
пункт 3.9.3 и 3.9.4 ГОСТ 5274-2014 "Шарфы и платки трикотажные. Общие технические условия"
пункты 3.3, 3.4 ГОСТ 7779-2015 "Ткани и изделия штучные шелковые и полушелковые. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
пункт 5.2.6 ГОСТ 8541-2014 "Изделия чулочно-носочные, вырабатываемые на круглочулочных автоматах. Общие технические условия"
пункт 3.4.5 ГОСТ 9382-2014 "Одеяла чистошерстяные, шерстяные и полушерстяные. Общие технические условия"
пункты 3.12.2 и 3.12.3 ГОСТ 9441-2014 "Платки, шарфы и палантины чистошерстяные, шерстяные и полушерстяные. Общие технические условия"
пункт 5.2, раздел 8 (в части маркировки) ГОСТ 10325-2014 "Головные уборы меховые. Общие технические условия"
ГОСТ 10581-91 "Изделия швейные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
пункты 3.3.11 и 3.4.3 ГОСТ 11027-2014 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные махровые и вафельные. Общие технические условия"

3.6.1-тармақтар, 3.8-тармақтың 1-кестесінің 1 – 3, 7, 11 және 26-тармақтары Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
24
3.6.1-тармақ, 3.8-тармақтың 1-кестесінің 1 – 3, 7, 11 және 26-тармақтары ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
25
4.6.1-тармақ, сондай-ақ 4.8-тармақтың 1-кестесінің 1 – 3, 7, 11, 19-тармақтары МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
26
4.2.4, 4.2.6, 4.2.7 және 4.2.9-тармақтар Р МЕМСТ 51068-97 "Балаларға арналған латексті емізік. Техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
5.1.3 – 5.1.5 және 5.1.9-тармақтар МЕМСТ 34870-2022 "Балаларға арналған емізік. Техникалық шарттар"
27
3-бөлім, 5-бөлімнің 5.10 және 5.11-тармақтары Р МЕМСТ 52557-2011 "Балаларға арналған қағаз жөргектер. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
28
3-бөлім, 4-бөлімнің 4.10-тармағы Р МЕМСТ 52557-2020 "Балаларға арналған жөргектер. Жалпы техникалық шарттар"
29
4.9 және 4.12-тармақтар МЕМСТ Р 53545-2009 "Тастан жасалған керамикалық ыдыс. Техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
30
5 және 9-тармақтар
МЕМСТ 3897-87 "Тоқылған бұйымдар. Таңбалау, буып-түю, тасымалдау және сақтау" (шығарылған күні бөлігінде 1.2-тармақтан басқа)
01.11.2023 дейін қолданылады
31
МЕМСТ 3897-2015 "Тоқылған бұйымдар. Таңбалау, буып-түю, тасымалдау және сақтау" (шығарылған күні бөлігінде 3.3-бөлімнен басқа)
32
4.10.2 және 4.10.3-тармақтар МЕМСТ 5007-2014 "Қолғаптық трикотаж бұйымдар.Жалпы техникалық шарттар"
33
3.9.3 және 3.9.4-тармақтар МЕМСТ 5274-2014 "Трикотаж мойын орағыштар мен орамалдар. Жалпы техникалық шарттар"
34
3.3, 3.4-тармақтар МЕМСТ 7779-2015 "Жібек және жартылай жібек маталар мен дара бұйымдар. Бояу беріктігінің нормалары және оны айқындау әдістері"
35
5.2.6-тармақ МЕМСТ 8541-2014 "Дөңгелек шұлықты автоматтарда жасалатын шұлық-ұйық бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
36
3.4.5-тармақ МЕМСТ 9382-2014 "Таза жүн, жүн және жартылай жүн көрпелер. Жалпы техникалық шарттар"
37
3.12.2 және 3.12.3-тармақтар МЕМСТ 9441-2014 "Таза жүн, жүн және жартылай жүн орамалдар, мойын орағыштар және палантиндер. Жалпы техникалық шарттар"
38
5.2-тармақ, 8-бөлім (таңбалау бөлігінде)
МЕМСТ 10325-2014 "Аң терісінен тігілген бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
39
МЕМСТ 10581-91 "Тігін бұйымдары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
40
3.3.11 және 3.4.3-тармақтар МЕМСТ 11027-2014 "Түкті және вафельді мақта-мата маталары және дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
41

пункты 1.18 и 1.8 ГОСТ 11372-84 "Платки головные хлопчатобумажные, смешанные и из вискозной пряжи. Общие технические условия"
пункты 1.17 и 1.6 ГОСТ 11381-83 "Платки носовые хлопчатобумажные. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 19878-2014 "Меха, меховые и овчинно-шубные изделия. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
пункты 5.2.3, 5.4.3 и 5.5.1 ГОСТ 25294-2003 "Одежда верхняя платьево-блузочного ассортимента. Общие технические условия"
пункты 5.2.3, 5.4.3, 5.4.4 и 5.5.1 ГОСТ 25295-2003 "Одежда верхняя пальтово-костюмного ассортимента. Общие технические условия"
пункты 5.2.2, 5.4.2, 5.4.3 и 5.5.1 ГОСТ 25296-2003 "Изделия швейные бельевые. Общие технические условия"
пункт 1.2.8 ГОСТ 27832-88 "Одеяла хлопчатобумажные и смешанные. Общие технические условия"
пункт 4.2.2, 5.1 и 5.2 ГОСТ 29097-2015 "Изделия корсетные. Общие технические условия"
пункты 5.2.2, 5.4 и 5.5.1 ГОСТ 30327-2013 "Сорочки верхние. Общие технические условия"
пункты 3.5.3, 3.5.5, 3.5.9, 3.5.11 и 4.2 ГОСТ 30332-2015 "Изделия перо-пуховые. Общие технические условия"
пункт 3.2 ГОСТ 30386-95 "Материалы текстильные. Предельно допустимые концентрации свободного формальдегида"
пункт 5.2.1 – 5.2.4 и 5.4.1 ГОСТ 31293-2005 "Одежда из кожи. Общие технические условия"
пункты 4.1.2, 4.1.3 (в части гигроскопичности) и 4.1.5 ГОСТ 31307-2005 "Белье постельное. Общие технические условия"
пункты 4.3.4 и 4.3.5 ГОСТ 31405-2009 "Изделия трикотажные бельевые для женщин и девочек. Общие технические условия"
пункты 4.3.2 и 4.3.3 ГОСТ 31406-2009 "Изделия трикотажные купальные. Общие технические условия"
пункты 4.2.3 (в части воздухопроницаемости) и 4.3.3 ГОСТ 31407-2009 "Изделия трикотажные бельевые для детей новорожденных и ясельного возраста. Общие технические условия"
пункты 4.3.3 и 4.3.4 ГОСТ 31408-2009 "Изделия трикотажные бельевые для мужчин и мальчиков. Общие технические условия"
пункты 4.3.3 (в части воздухопроницаемости) и 4.3.5
ГОСТ 31409-2009 "Изделия трикотажные верхние для женщин и девочек. Общие технические условия"
пункты 4.3.4 и 4.3.5 (в части воздухопроницаемости)
ГОСТ 31410-2009 "Изделия трикотажные верхние для мужчин и мальчиков. Общие технические условия"
пункты 4.2.4, 4.2.6, 4.2.7, 4.3.1 и 4.3.3 ГОСТ 32119-2013 "Изделия для новорожденных и детей ясельного возраста. Общие технические условия"
пункт 5.5.3 и 5.4 (в части маркировки) ГОСТ 32083-2013 "Одежда на меховой подкладке. Общие технические условия"
пункт 5.5.3 и 5.4 (в части маркировки) ГОСТ 32084-2013 "Одежда меховая. Общие технические условия"
пункт 5.5 и 5.4 (в части маркировки)
ГОСТ 32121-2013 "Одежда из меховых шкурок с отделкой кожевой ткани и шубной овчины. Общие технические условия"

1.18 және 1.8-тармақтар МЕМСТ 11372-84 "Мақта-матадан жасалған, аралас және вискозды иірілген жіптен жасалған бас орамалдар. Жалпы техникалық шарттар"
42
1.17 және 1.6-тармақтар МЕМСТ 11381-83 "Мақта-матадан жасалған беторамалдар. Жалпы техникалық шарттар"
43
3-бөлім МЕМСТ 19878-2014 "Аң терілері, аң терісінен тігілген, қой-ішік бұйымдары. Таңбалау, қаптау, тасымалдау және сақтау"
44
5.2.3, 5.4.3 және 5.5.1-тармақтар МЕМСТ 25294-2003 "Көйлек-кеудеше ассортиментіндегі сырт киім. Жалпы техникалық шарттар"
45
5.2.3, 5.4.3, 5.4.4 және 5.5.1-тармақтар МЕМСТ 25295-2003 "Пальто-костюм ассортиментіндегі сырт киім. Жалпы техникалық шарттар"
46
5.2.2, 5.4.2, 5.4.3 және 5.5.1-тармақтар МЕМСТ 25296-2003 "іш киімге арналған тігін бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
47
1.2.8-тармақ МЕМСТ 27832-88 "Мақта-мата және аралас көрпелер. Жалпы техникалық шарттар"
48
4.2.2, 5.1 және 5.2-тармақтар МЕМСТ 29097-2015 "Корсет бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
49
5.2.2, 5.4 және 5.5.1-тармақтар МЕМСТ 30327-2013 "Сыртқы жейделер. Жалпы техникалық шарттар"
50
3.5.3, 3.5.5, 3.5.9, 3.5.11 және 4.2-тармақтар
МЕМСТ 30332-2015 "Құс жүнді-түбітті бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
51
3.2-тармақ МЕМСТ 30386-95 "Тоқыма материалдары. Бос формальдегидтің шекті рұқсат етілген концентрациясы"
52
5.2.1 – 5.2.4 және 5.4.1-тармақтар МЕМСТ 31293-2005 "Былғарыдан жасалған киім. Жалпы техникалық шарттар"
53
4.1.2, 4.1.3-тармақтар МЕМСТ 31307-2005 (гигроскопия бөлігінде) және 4.1.5 "Төсек-орын. Жалпы техникалық шарттар"
54
4.3.4 және 4.3.5-тармақтар МЕМСТ 31405-2009 "Әйелдер мен қыздарға арналған трикотаж іш киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
55
4.3.2 және 4.3.3-тармақтар МЕМСТ 31406-2009 "Шомылуға арналған трикотаж бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
56
4.2.3 (ауа өткізу бөлігінде) және 4.3.3-тармақтар МЕМСТ 31407-2009 "Жаңа туған және бүлдіршін жастағы балаларға арналған тоқылған іш киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
57
4.3.3 және 4.3.4-тармақтар МЕМСТ 31408-2009 "Ерлер мен ұлдарға арналған трикотаж іш киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
58
4.3.3 (ауа өткізу бөлігінде) және 4.3.5-тармақтар МЕМСТ 31409-2009 "Әйелдер мен қыздарға арналған сыртқы трикотаж бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
59
4.3.4 және 4.3.5-тармақтар (ауа өткізу бөлігінде) МЕМСТ 31410-2009 "Ерлер мен ұлдарға арналған сыртқы трикотаж бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
60
4.2.4, 4.2.6, 4.2.7, 4.3.1 және 4.3.3-тармақтар МЕМСТ 32119-2013 "Жаңа туған нәрестелер мен бүлдіршіндерге арналған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
61
5.5.3 және 5.4-тармақ (таңбалау бөлігінде)
МЕМСТ 32083-2013 "Астары аң терісінен тігілген киім". Жалпы техникалық шарттар"
62
5.5.3 және 5.4-тармақ (таңбалау бөлігінде)
МЕМСТ 32084-2013 "Аң терісінен тігілген киім. Жалпы техникалық шарттар"
63
5.5 және 5.4-тармақ (таңбалау бөлігінде) МЕМСТ 32121-2013 "Былғары мата мен тондық қой терісімен әрленген шикі аң терілерінен жасалған киім. Жалпы техникалық шарттар"
64

пункт 9.1 ГОСТ 32992-2014 "Одеяла и покрывала стеганые. Общие технические условия"
пункты 3.3.3, 3.3.4, 3.3.5 и 3.3.7 ГОСТ 33378-2015 "Головные уборы трикотажные. Общие технические условия"
пункты 4.2.5, 4.2.6 и 5.2 ГОСТ 34083-2017 "Полотна и штучные изделия нетканые махровые. Общие технические условия"
раздел 5 ГОСТ 34084-2017 "Подушки. Общие технические условия"
пункты 4а.1 и 4а.5 СТБ 638-2001 "Изделия штучные. Общие технические условия"
пункт 4.21 СТБ 753-2000 "Подушки. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 4.2.5 и 4.2.6 СТБ 872-2007 "Полотна и штучные изделия нетканые махровые. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 4.2.17 СТБ 936-93 "Одеяла и покрывала стеганые. Общие технические условия"
пункты 3.2.2 (в части водопоглащения) и 3.2.3 СТБ 1017-96 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные и смешанные махровые и вафельные. Общие технические условия"
пункты 4.1.12, 4.1.13, 4.1.15 и 4.1.16 СТБ 1128-98 (ГОСТ Р 50713-94) "Изделия для новорожденных и детей ясельной группы. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.2 и 6.3 СТБ 1301-2002 "Колготки и легинсы, вырабатываемые на круглочулочных автоматах. Общие технические условия"
пункты 7.1 и 7.2 СТБ 1432-2003 "Головные уборы. Общие технические условия"
пункт 5.5 ГОСТ Р 52585-2006 "Одежда из меховых шкурок с отделкой кожевой ткани и шубной овчины. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
статьи 6 и 9
пункт 2.10 ГОСТ 126-79 "Галоши резиновые клееные. Технические условия"
пункты 3.4, 4.4.4, 4.4.5 и 4.5.1 ГОСТ 1135-2005 "Обувь домашняя и дорожная. Технические условия"
пункт 2.2.4 ГОСТ 5394-89 "Обувь из юфти. Общие технические условия"
пункт 2.10 ГОСТ 6410-80 "Ботики, сапожки и туфли резиновые и резинотекстильные клееные. Технические условия"
раздел 3 ГОСТ 7296-2003 "Обувь. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
таблица 5 пункта 1.2.4 в части массовой доли свободной серной кислоты ГОСТ 18724-88 "Обувь валяная грубошерстная. Технические условия"
раздел 1 ГОСТ 25871-83 "Изделия кожгалантерейные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
применяется до 01.11.2023
раздел 3 ГОСТ 25871-2021 "Изделия кожгалантерейные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
пункты 3.6, 4.6, 4.7 ГОСТ 26165-2003 "Обувь детская. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 4.4, 4.6 – 4.8, 5.6.1, 5.6.3 – 5.6.5, 5.7 – 5.13 ГОСТ 26165-2021 "Обувь детская. Общие технические условия"

9.1-тармақ МЕМСТ 32992-2014 "Сырып тігілген көрпелер мен жамылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
65
3.3.3, 3.3.4, 3.3.5 және 3.3.7-тармақтар МЕМСТ 33378-2015 "Трикотаж бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
66
4.2.5, 4.2.6 және 5.2-тармақтар МЕМСТ 34083-2017 "Кенептер және дана тоқылмаған түкті бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
67
5-бөлім МЕМСТ 34084-2017 "Жастықтар. Жалпы техникалық шарттар"
68
4а.1 және 4а.5-тармақтар БСТ 638-2001 "Дана бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
69
4.21-тармақ БСТ 753-2000 "Жастықтар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
70
4.2.5 және 4.2.6-тармақтар БСТ 872-2007 "Кенептер және дана тоқылмаған түкті бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
71
пункт 4.2.17 СТБ 936-93 "Сырып тігілген көрпелер мен жамылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
72
3.2.2 (су сіңіру бөлігінде) және 3.2.3-тармақтар БСТ 1017-96 "Мақта-мата және аралас түкті және вафельді маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
73
4.1.12, 4.1.13, 4.1.15 және 4.1.16-тармақтар БСТ 1128-98 (Р МЕМСТ 50713-94) "Жаңа туған нәрестелер мен сәбилер тобындағы балаларға арналған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
74
6.2 және 6.3-тармақтар БСТ 1301-2002 "Дөңгелек шұлық автоматтарында өндірілетін колготкалар мен легинстер. Жалпы техникалық шарттар"
75
7.1 және 7.2--тармақтар БСТ 1432-2003 "Бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
76
5.5-тармақ Р МЕМСТ 52585-2006 "Былғары мата мен тондық қой терісімен әрленген шикі аң терілерінен жасалған киім. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
77
6 және 9-баптар
2.10-тармақ МЕМСТ 126-79 "Желімделген резеңке галоштар. Техникалық шарттар"
78
3.4, 4.4.4, 4.4.5 және 4.5.1-тармақтар МЕМСТ 1135-2005 "Үйге және жолға киетін аяқ киімдер. Жалпы техникалық шарттар"
79
2.2.4-тармақ МЕМСТ 5394-89 "Көксауыр аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
80
2.10-тармақ МЕМСТ 6410-80 "Резеңке және резеңке тоқыма желімделген бәтеңке, етік және туфли. Техникалық шарттар"
81
3-бөлім МЕМСТ 7296-2003 "Аяқ киім. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
82
1.2.4-тармақтың 5-кестесі бос күкірт қышқылының массалық үлесі бөлігінде МЕМСТ 18724-88 "Қылшық жүнді киіз аяқ киім. Техникалық шарттар"
83
1-бөлім МЕМСТ 25871-83 "Былғары галантерея бұйымдары. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
01.11.2023 дейін қолданылады
84
3-бөлім МЕМСТ 25871-2021 "Былғары галантерея бұйымдары. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
85
3.6, 4.6, 4.7-тармақтар МЕМСТ 26165-2003 "Балалар аяқ киімі. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
86
4.4, 4.6 – 4.8, 5.6.1, 5.6.3 – 5.6.5, 5.7 – 5.13-тармақтар МЕМСТ 26165-2021 "Балалар аяқ киімі. Жалпы техникалық шарттар"

в части пункта 5.10 применяется с даты вступления в силу Решения Совета Евразийской экономичес-кой комиссии от 23 сентября 2022 г. № 147
пункт 5.2, таблица 1 пункта 5.3.2 в части разрывной нагрузки узлов крепления ручек
ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
пункты 4.12 – 4.14, 5.1 и 5.2 ГОСТ 34085-2017 "Обувь для активного отдыха. Общие технические условия"
пункты 4.13 – 4.14 СТБ 1042-97 "Обувь для активного отдыха. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
статьи 7 и 9
ГОСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности"
ГОСТ 29235-91 (ИСО 6742-2-85) "Велосипеды. Световозвращающие устройства. Фотометрические и физические требования"
пункты 3.1.3, 3.1.10, 3.1.11, 3.1.13, 3.1.16, 3.1.19 – 3.1.22 ГОСТ 7371-89 "Велосипеды для детей. Общие технические условия"
ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
ГОСТ 31741-2012 "Велосипеды. Общие технические условия"
ГОСТ Р 58704-2019 "Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности и методы испытаний"
статьи 8 и 9
ГОСТ 3489.1-71 "Шрифты типографские (на русской и латинской греческих основах). Группировка. Индексация. Линия шрифта. Емкость"
ГОСТ 3489.23-71 "Шрифты типографские. Гарнитура школьная (для алфавитов на русской и латинской графической основах). Назначение. Рисунок. Линия шрифта. Емкость"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 марта 2023 г. № 31
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
Изделия для ухода за детьми
статья 4 (токсикологи-ческие показатели, индекс токсичности)
МУ 1.1.037-95 "Биотестирование продукции из полимерных и других материалов"
МР № 29 ФЦ/2688-03 "Экспресс-метод оценки токсичности проб воздуха по водорастворимым компонентам с использованием в качестве тест-объекта спермы крупного рогатого скота"

5.10-тармақтың бөлігінде Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 147 шешімі күшіне енген күннен бастап қолданылады
87
5.2-тармақ, тұтқаларды бекіту тораптарының жарылу жүктемесі бөлігінде 5.3.2-тармақтың 1-кестесі МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары галантерея бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар. Жалпы техникалық шарттар"
88
4.12 – 4.14, 5.1 және 5.2-тармақтар МЕМСТ 34085-2017 "Белсенді демалысқа арналған аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
89
4.13 – 4.14-тармақтар БСТ 1042-97 "Белсенді демалысқа арналған аяқ киім. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
90
7 және 9-тармақтар
МЕМСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Кішкентай балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары"
91
МЕМСТ 29235-91 (ИСО 6742-2-85) "Велосипедтер. Шағылыстыратын құрылғылар. Фотометриялық және физикалық талаптар"
92
3.1.3, 3.1.10, 3.1.11, 3.1.13, 3.1.16, 3.1.19 – 3.1.22-тармақтар МЕМСТ 7371-89 "Балаларға арналған велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
93
МЕМСТ 19245-93 "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
94
МЕМСТ 31741-2012 "Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
95
МЕМСТ Р 58704-2019 "Кішкентай балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістерій"
96
8 және 9-баптар
МЕМСТ 3489.1-71 "Типографиялық қаріптер (орыс және латын грек негіздерінде). Топтастыру. Индекстеу. Қаріп сызығы. Сыйымдылығы"
97
МЕМСТ 3489.23-71 "Типографиялық қаріптер. Мектеп гарнитурасы (орыс және латын графикалық негіздеріндегі әліпбилер үшін). Мақсаты. Сурет. Қаріп сызығы. Сыйымдылығы"
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
2023 жылғы 14 наурыздағы
№ 31 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың
Т І З Б Е С І
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі мен атауы
Ескертпе
1
2
3
4
Балалар күтіміне арналған бұйымдар
1
4-бап (токсикологиялық көрсеткіштер, уыттылық индексі)
МУ 1.1.037-95 "Полимерлік және басқа материалдардан алынған өнімдерді биотестілеу"
2
МР № 29 ФЦ/2688-03 "Ірі қара малдың сперматозоидтарын сынақ объектісі ретінде пайдалана отырып, суда еритін компоненттер бойынша ауа сынамаларының уыттылығын бағалаудың экспресс-әдісі"
3

ГОСТ ISO 10993-10-2011 "Изделия медицинские. Оценка биологического действия медицинских изделий. Часть 10. Исследования раздражающего и сенсибилизирующего действия"
Инструкция № 1.1.11-12-35-2004 "Требования к постановке экспериментальных исследований для первичной токсикологической оценки и гигиенической регламентации веществ"
ГОСТ 32893-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности"
ГОСТ 33506-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения оценки токсикологических показателей безопасности"
статьи 4 (изменение pH водной вытяжки)
пункт 6.5 ГОСТ Р 52557-2020 "Подгузники детские. Общие технические условия"
пункт 5.1.2 "МУ по санитарно-химическому исследованию детских латексных сосок и баллончиков сосок-пустышек" от 19.10.90
ПНД Ф 14.1:2:3:4.121-97 "Количественный химический анализ вод. Методика выполнения измерений рН в водах потенциометрическим методом" (свидетельство об аттестации
№ 222.0015/RA.RU.311866/2018 от 28.02.2018; номер в Федеральном реестре ФР.1.31.2018.30110)
статья 4 (отбор проб)
ГОСТ 18321-73 "Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
ГОСТ Р 50779.12-2021 "Статистические методы. Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
п. 2.6 "МУ по санитарно-химическому исследованию детских латексных сосок и баллончиков сосок-пустышек" от 19.10.90
п. 1.10 МР № 29 ФЦ/1683 от 14.05.2001 "Дополнение № 1 к Методическим указаниям по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения"
Соски молочные, соски-пустышки и изделия санитарно-гигиенические из латекса, резины и силиконовых эластомеров
пункт 2 статьи 4 (требования химической безопасности: выделение вредных для здоровья химических веществ, пробоподго-товка)
МР № 29 ФЦ/1683 от 14.05.2001 "Дополнение № 1 к "Методическим указаниям по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения" (Приложение 1)
"Методические указания по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения" от 19.12.86
п. 3.2 "Методические указания по санитарно-химическому исследованию детских латексных сосок и баллончиков сосок-пустышек" от 19.10.90
МУ 4077-86 "Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами" от 10.03.86
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: свинец, мышьяк, ртуть)

МЕМСТ ISO 10993-10-2011 "Медициналық бұйымдар. Медициналық бұйымдардың биологиялық әсерін бағалау. 10-бөлік. Тітіркендіргіш және сенсибилизациялық әрекетті зерттеу"
4
Нұсқаулық № 1.1.11-12-35-2004 "Бастапқы токсикологиялық бағалау және заттардың гигиеналық реттелуі үшін эксперименттік зерттеулер жүргізуге қойылатын талаптар"
5
МЕМСТ 32893-2014 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Токсикологиялық және клиникалық-зертханалық қауіпсіздік көрсеткіштерін бағалау әдістері"
6
МЕМСТ 33506-2015 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Қауіпсіздіктің токсикологиялық көрсеткіштерін бағалауды анықтау әдістері"
7
4-бап (су сорғышының РН өзгеруі)
6.5-тармақ Р МЕМСТ 52557-2020 "Балаларға арналған жаялықтар. Жалпы техникалық шарттар"
8
5.1.2-тармақ 19.10.90 ж. "Балаларға арналған латекс емізіктер мен емізік баллоншаларын санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі ӘН"
9
ТНҚ Ф 14.1:2:3:4.121-97 "Судың сандық химиялық талдауы. Потенциометриялық әдіспен сулардағы рН өлшемдерін орындау әдістемесі" (28.02.2018 ж. №222.0015/RA.RU.311866/2018 аттестаттау туралы куәлік; Федералдық тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2018.30110)
10
4-бап (сынама алу)
МЕМСТ 18321-73 "Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
11
Р МЕМСТ 50779.12-2021 "Статистикалық әдістер. Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
12
2.6-тармақ 19.10.90 ж. "Балаларға арналған латекс емізіктер мен емізік баллоншаларын санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі ӘН",
13
1.10-тармақ МР № 29 ФЦ/1683 от 14.05.2001 "Медициналық мақсаттағы резеңке және латекс бұйымдарын санитариялық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқауларға
№ 1 толықтыру"
Сүт емізіктері, жай емізіктер және латекстен, резеңкеден және силикон эластомерлерден жасалған санитарлық-гигиеналық бұйымдар
14
4-баптың 2-тармағы
(химиялық қауіпсіздік талаптары: денсаулыққа зиянды химиялық заттарды бөлу, сынама дайындау)
14.05.2001 ж. МР № 29 ФЦ/1683 "Медициналық мақсаттағы резеңке және латекс бұйымдарын санитарлық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқауларға" №1 толықтыру" (1-қосымша)
15
19.12.86 ж. "Медициналық мақсаттағы резеңке және латекс бұйымдарын санитарлық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
16
3.2-тармақ 19.10.90 ж. "Балалардың латекс емізіктері мен емізік баллоншаларын санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулар"
17
10.03.86 ж. МУ 4077-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-гигиеналық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
18
4-баптың 2-тармағы
(денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: қорғасын, күшәла, сынап)

ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
ГОСТ ISO 12846-2017 "Качество воды. Определение содержания ртути. Метод с применением атомной абсорбционной спектрометрии (ААС) с концентрированием и без него"
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
ГОСТ 31950-2012 "Вода. Методы определения содержания общей ртути беспламенной атомно-абсорбционной спектрометрией"
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
СТБ ISO 11885-2011 "Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой"
СТБ ISO 15586-2011 "Качество воды. Обнаружение микроэлементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с использованием графитовой печи"
СТ РК ИСО 8288-2005 "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Пламенные атомно-абсорбционные спектрометрические методы"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ Р 57162-2016 "Вода. Определение содержания элементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией"
МВИ.МН 1792-2002 "Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+" (свидетельство об аттестации № 253/2002 от 16.09.2002)
МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 500-2008 от 22.12.2008)
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 (издание 2020 г.) "Методика измерений массовых концентраций железа, кадмия, кобальта, марганца, меди, никеля, свинца, серебра, хрома и цинка в пробах питьевых, природных и сточных вод методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 от 21.12.2020, номер в реестре ФР.1.31.2021.39093)
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 "Методика выполнения измерений бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электрометрической атомизацией"
применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 (издание 2013 г.) "Методика измерений массовых концентраций бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией" (свидетельство об аттестации № 016/01.00301-2010/2013 от 27.11.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16663)

МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометрия әдістері"
19
МЕМСТ ISO 12846-2017 "Судың сапасы. Сынаптың болуын анықтау. Концентрациясы бар және онсыз атомдық абсорбциялық спектрометрияны (ААС) қолдану әдісі"
20
МЕМСТ 31870-2012 "Ауыз су. Атом спектрометриясы әдістерімен элементтердің болуын анықтау"
21
МЕМСТ 31950-2012 "Су. Жалпы сынаптың құрамын жалынсыз атомдық-абсорбциялық спектрометриямен анықтау әдістері"
22
МЕМСТ 4152-89 "Ауыз су. Күшәланың массалық концентрациясын анықтау әдісі"
23
БСТ ISO 11885-2011 "Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмамен атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен кейбір элементтерді анықтау"
24
БСТ ISO 15586-2011 "Судың сапасы. Графит пешін пайдаланып, атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісімен микроэлементтерді анықтау"
25
ҚР СТ ИСО 8288-2005 "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометриялық әдістер"
01.11.2023 дейін қолданылады
26
Р МЕМСТ 57162-2016 "Су. Электротермиялық атомизациямен атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен элементтердің болуын анықтау"
27
ӨОӘ.МН 1792-2002 "ARL 3410+ спектрометріндегі сұйық сынамаларда элементтердің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (16.09.2002 ж. № 253/2002 аттестаттау туралы куәлік)
28
ӨОӘ.МН 3057-2008 "Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (22.12.2008 ж. № 500-2008 аттестаттау туралы куәлік)
29
ТНҚ Ф 14.1:2:4.139-98 (2020 ж. басылым) "Ауыз су, табиғи және сарқынды сулар сынамаларындағы темірдің, кадмийдің, кобальттың, марганецтің, мыстың, никельдің, қорғасынның, күмістің, хромның және мырыштың массалық концентрациясын жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (21.12.2020 ж. 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2021.39093)
30
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 "Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы бериллийді, ванадийді, висмутты, кадмийді, кобальтты, мысты, молибденді, күшәланы, никельді, қалайыны, қорғасынды, селенді, күмісті, сурьманы және хромды электрометриялық атомизациясы бар атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
31
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 (2013 ж. басылым)
"Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы бериллийдің, ванадийдің, висмуттың, кадмийдің, кобальттың, мыстың, молибденнің, күшәланың, никельдің, қалайының, қорғасынның, селеннің, күмістің, сурьманың және хромның массалық концентрацияларын электрометриялық атомизациясы бар атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (27.11.2013 ж. № 016/01.00301-2010/2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16663)
32

ПНДФ 14.1:2:4.271-2012 "Методика измерений массовой концентрации ртути в пробах природных, питьевых, минеральных, сточных вод атомно- абсорбционным методом с зеемановской коррекцией неселективного поглощения на анализаторе ртути РА-915М" (свидетельство об аттестации № 294/242-(01.00250-2008)-2012 от 06.06.2012; номер в реестре ФР.1.31.2012.13167)
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: формальдегид)
ГОСТ Р 55227-2012 "Вода. Методы определения содержания формальдегида"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
МУК 4.1.1265-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.753-99 "Ионохроматографическое определение формальдегида в воде"
ПНД Ф 14.2:4.187-02 "Методика выполнения измерений массовой концентрации формальдегида в пробах природных, питьевых и сточных вод на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
ПНДФ 14.1:2:4.267-2012 "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации формальдегида в пробах питьевых (в том числе расфасованных в емкости), природных и сточных вод методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с фотометрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" (свидетельство об аттестации
№ 222.0006/01.00258/2012 от 16.03.2012; номер в реестре ФР.1.31.2012.12307)
ъ
Сб. "Методические указания по определению вредных веществ в объектах окружающей среды". Вып. 1. Мн. 1993 г. (МУ № 75)
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: фенол)
МУК 4.1.1263-03 "Измерение массовой концентрации фенолов общих и летучих флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.647-96 "Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде"
МУК 4.1.752-99 "Газохроматографическое определение фенола в воде"
МУК 4.1.737-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов в воде"
РД 52.24.488-2006 "Руководящий документ. Массовая концентрация летучих фенолов в водах. МВИ экстракционно-фотометрическим методом после отгонки паром" (свидетельство об аттестации 143.24-2006 от 30.01.2006, номер в реестре ФР.1.31.2007.03466)
применяется до 01.11.2023
РД 52.24.488-2022 "Суммарная массовая концентрация летучих фенолов в водах. Методика измерений экстрационно-фотометрическим методом с 4-аминоантипирином после отгонки с водяным паром" (свидетельство об аттестации 488.RA.RU.311345-2022 от 15.04.2022, номер в реестре ФР.1.31.2022.43113)

ТНҚФ 14.1:2:4.271-2012 "Табиғи, ауыз су, минералды, сарқынды сулардың сынамаларындағы сынаптың массалық концентрациясын РА-915М сынап талдағышында селективті емес сіңіруді зеемандық түзетумен атомдық-абсорбциялық әдіспен өлшеу әдістемесі" (06.06.2012 ж. № 294/242-(01.00250-2008)-2012 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2012.13167)
33
4-баптың 2-тармағы
(денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: формальдегид)
Р МЕМСТ 55227-2012 "Су. Формальдегидтің болуын анықтау әдістері"
34
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
35
ӘНҰС 4.1.1265-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы формальдегидтің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
36
ӘНҰС 4.1.753-99 "Судағы формальдегидті ионохроматографиялық анықтау"
37
ТНҚ Ф 14.2:4.187-02 "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында табиғи, ауыз су және сарқынды су сынамаларында формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі
38
ТНҚФ 14.1:2:4.267-2012 "Судың сандық химиялық талдауы. "Люмахром" сұйық хроматографын пайдалана отырып, фотометриялық детекторлаумен тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен ауыз су (оның ішінде сыйымдылықта өлшеніп оралған), табиғи және сарқынды сулардың сынамаларындағы формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі (16.03.2012 ж. № 222.0006/01.00258/2012 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2012.12307)
39
Сб. "Қоршаған орта объектілеріндегі зиянды заттарды анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар". 1-шығ. Мн. 1993 ж. (№ 75 ӘН)
40
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: фенол)
ӘНҰС 4.1.1263-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында фториметриялық әдіспен жалпы және ұшпа фенолдардың массалық концентрациясын өлшеу"
41
ӘНҰС 4.1.647-96 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
42
ӘНҰС 4.1.752-99 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау"
43
ӘНҰС 4.1.737-99 "Судағы фенолдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
44
РД 52.24.488-2006 "Басшылық құжат. Судағы ұшпа фенолдардың массалық концентрациясы. Бумен айдаудан кейін экстракциялық-фотометриялық әдіспен ӨОӘ" (30.01.2006 ж. 143.24-2006 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2007.03466)
01.11.2023 дейін қолданылады
45
РД 52.24.488-2022 "Судағы ұшпа фенолдардың жалпы массалық концентрациясы. Су буымен айдаудан кейін 4-аминоантипиринмен экстракциялық-фотометриялық әдіспен өлшеу әдістемесі" (15.04.2022 ж. 488.RA.RU.311345-2022 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2022.43113)
46

Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
ПНДФ 14.1:2:4.182-02 (издание 2010 г.) "Методика измерений массовой концентрации фенолов (общих и летучих) в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
МВИ. МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты" (свидетельство об аттестации № 290/2003 от 19.08.2003)
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: спирт метиловый)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
Инструкция 4.1.10-15-90-2005 "Осуществление государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: спирт бутиловый)
МУ 4149-86 "Методические указания по осуществлению государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации N 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)

Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
47
ТНҚФ 14.1:2:4.182-02 (2010 ж. басылым) "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларында фенолдардың (жалпы және ұшпа) массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі
48
ӨОӘ. МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік ортада фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі" (19.08.2003 ж. № 290/2003 аттестаттау туралы куәлік)
49
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: метил спирті)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
50
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
51
Нұсқаулық 4.1.10-15-90-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру"
52
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
53
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бутил спирті)
ӘН 4149-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
54
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
55

МУК 4.1.654-96 "Методические указания по газохроматографическому определению бутаналя, бутанола, изизобутанола, 2-этилгексаналя, 2-этилгексеналя и 2-этилгексанола в воде"
Инструкция 4.1.10-15-90-2005 "Осуществление государственного санитарного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: антиоксиданты (агидол-2), антиоксиданты)
ГОСТ 34857-2022 "Соски детские. Определение агидола-2, цимата методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
"Методические указания по санитарно-химическому исследованию детских латексных сосок и баллончиков сосок-пустышек" от 19.10.90
МВИ.МН 5562-2016 "Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № 951/2016 от 20.04.2016)
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: N-нитрозоамин (извлечение хлористым метиленом);
N-нитрозо-образующие (извлечение искусственной слюной))
ГОСТ EN 12868-2013 "Предметы ухода за детьми. Соски детские. Методы определения нитрозоаминов и нитрозообразующих веществ" для реализации пункта 2 статьи 4 по показателю "выделение вредных для здоровья химических веществ: N-нитрозоамин (извлечение хлористым метиленом); N- нитрозообразующие (извлечение искусственной слюной)"
"Методические указания по санитарно-химическому исследованию детских латексных сосок и баллончиков сосок-пустышек" от 19.10.90
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: цимат (диметилдити-окарбамат цинка))
МУ 4077-86 "Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами" от 10.03.86
"Методические указания по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения" от 19.12.86
МВИ.МН 5562-2016 "Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации N 951/2016 от 20.04.2016)
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: фталевый ангидрид)
ГОСТ 24445.1-80 "Ангидрид фталевый технический. Метод определения фталевого ангидрида"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ускорители вулканизации:
класса тиазола, класса тиурама)

ӘНҰС 4.1.654-96 "Судағы бутанальды, бутанолды, изобутанолды, 2-этилгексаналды, 2-этилгексеналды және 2-этилгексанолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
56
Нұсқаулық 4.1.10-15-90-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік санитарлық қадағалауды жүзеге асыру"
57
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: антиоксидант-тар (агидол-2), антиоксидант-тар)
МЕМСТ 34857-2022 "Балаларға арналған емізіктер. Агидол-2, циматты Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен анықтау"
58
19.10.90 ж. "Балаларға арналған латекс емізіктер мен емізік баллоншаларын санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулар"
59
ӨОӘ.МН 5562-2016 "Материалдардан су сорғыштарындағы агидол-2, каптакс, алтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, Д тиурам және Е тиурам концентрацияларын анықтау. Сұйық хроматография әдісімен өлшеу жүргізу әдістемесі" (20.04.2016 ж. № 951/2016 аттестаттау туралы куәлік)
60
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: N-нитрозоамин (хлорлы метиленмен шығару);
N- нитроз түзуші (жасанды сілекеймен алу))
МЕМСТ EN 12868-2013 "Бала күтіміне арналған заттар. Балалар емізігі. Нитрозоаминдер мен нитроз түзетін заттарды анықтау әдістері" көрсеткіші бойынша 4-баптың 2-тармағын іске асыру үшін "денсаулыққа зиянды химиялық заттарды бөлу: N-нитрозоамин (метилен хлоридін алу); N-нитроз түзуші (жасанды сілекей шығару)"
61
19.10.90 ж. "Балаларға арналған латекс емізіктер мен емізік баллоншаларын санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі ӘН"
62
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: цимат (мырыш диметилдитиокарбаматы))
10.03.86 МУ 4077-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-гигиеналық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
63
19.12.86 ж. "Медициналық мақсаттағы резеңке және латекс бұйымдарын санитарлық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
64
ӨОӘ.МН 5562-2016 "Материалдардан су сорғыштарындағы агидол-2, каптакс, алтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, Д тиурам және Е тиурам концентрацияларын анықтау. Сұйық хроматография әдісімен өлшеу жүргізу әдістемесі" (20.04.2016 ж. № 951/2016 аттестаттау туралы куәлік)
65
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: фтал ангидриді)
МЕМСТ 24445.1-80 "Техникалық фтал ангидриді. Фтал ангидридін анықтау әдісі"
66
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
67
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: вулканизация үдеткіштері:
тиазол сыныбы, тиурам сыныбы)

Методические указания по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения от 19.12.86
МВИ.МН 5562-2016 "Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № 951/2016 от 20.04.2016)
пункт 2 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: пластифика-торы:
дибутилфталат, диоктилфталат)
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
"Методические указания по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения" от 19.12.86
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и его включения в настоящий перечень
МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде"
МУ 4077-86 "Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами" от 10.03.86
Инструкция 4.1.10-15-92-2005 "Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
МВИ. МН 1402-2000 "Методика выполнения измерений концентраций дибутилфталата и диоктилфталата в водной и водно-спиртовых средах методом газовой хроматографии"
пункт 2 статьи 4 (внешневидо-вые характерис-тики, устойчивость к 5-кратной дезинфекции кипячением)
пункт 6.5 ГОСТ 32506.1-2013 "Предметы ухода за детьми. Соски детские молочные. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
пункты 6.2 и 6.5 ГОСТ Р 51068-97 "Соски латексные детские. Технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 7.1 и 7.3 ГОСТ 34870-2022 "Соски детские. Технические условия"
пункт 2 статьи 4 (стойкость к дезинфекции)
пункт 3.10 ГОСТ 3251-91 "Клеенка подкладная резинотканевая. Технические условия"
пункт 4.1.2 и 7.3 ГОСТ 3302-95 "Пузыри резиновые для льда. Технические условия"
пункт 4.1.2 и 7.5 ГОСТ 3303-94 "Грелки резиновые. Технические условия"
пункт 2 статьи 4 (отсутствие слипания)
пункт 3.7 ГОСТ 3251-91 "Клеенка подкладная резинотканевая. Технические условия"

19.12.86 ж. Медициналық мақсаттағы резеңке және латекс бұйымдарын санитарлық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
68
ӨОӘ.МН 5562-2016 "Материалдардан су сорғыштарындағы агидол-2, каптакс, алтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, Д тиурам және Е тиурам концентрацияларын анықтау. Сұйық хроматография әдісімен өлшеу жүргізу әдістемесі" (20.04.2016 ж. № 951/2016 аттестаттау туралы куәлік)
69
4-баптың 2-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: пластифика-торы:
дибутилфталат, диоктилфталат)
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан алынған су сорындыларындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диоктилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
70
19.12.86 ж. "Медициналық мақсаттағы резеңке және латекс бұйымдарын санитарлық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
71
ӘНҰС 4.1.738-99 "Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
72
10.03.86 ж. МУ 4077-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-гигиеналық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
73
Нұсқаулық 4.1.10-15-92-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
74
ӨОӘ. МН 1402-2000 "Газ хроматографиясы әдісімен сулы және сулы-спиртті ортада дибутилфталат пен диоктилфталат концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
75
4-баптың 2-тармағы (сыртқы сипаттамалары, қайнату арқылы 5 есе дезинфекцияға төзімділігі)
6.5-тармақ МЕМСТ 32506.1-2013 "Бала күтімі заттары. Балаларға арналған сүт емізігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
76
6.2 және 6.5-тармақтар Р МЕМСТ 51068-97 "Балаларға арналған латексті емізік. Техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
77
7.1 және 7.3-тармақтар МЕМСТ 34870-2022 "Балаларға арналған емізік. Техникалық шарттар"
78
4-баптың 2-тармағы (дезинфекцияға төзімділігі)
3.10-тармақ МЕМСТ 3251-91 "Резеңке матадан жасалған астарлы клеенка. Техникалық шарттар"
79
4.1.2 және 7.3-тармақтар МЕМСТ 3302-95 "Мұзға арналған резеңке көпіршіктер. Техникалық шарттар"
80
4.1.2 және 7.5-тармақтар МЕМСТ 3303-94 "Резеңке жылыту жастықшалары. Техникалық шарттар"
81
4-баптың 2-тармағы (жабысудың болмауы)
3.7-тармақ МЕМСТ 3251-91 "Резеңке матадан жасалған астарлы клеенка. Техникалық шарттар"
82

пункт 7.4 ГОСТ 3302-95 "Пузыри резиновые для льда. Технические условия"
пункт 6.4 ГОСТ Р 51068-97 "Соски латексные детские. Технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 7.2 ГОСТ 34870-2022 "Соски детские. Технические условия"
пункт 2 статьи 4 (прочность соединения кольца с баллончиком)
пункт 6.7 ГОСТ Р 51068-97 "Соски латексные детские. Технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 7.5 ГОСТ 34870-2022 "Соски детские. Технические условия"
пункт 2 статьи 4 (герметичность)
пункт 7.2 ГОСТ 3302-95 "Пузыри резиновые для льда. Технические условия"
пункты 4.1.3, 7.3, 7.4 ГОСТ 3303-94 "Грелки резиновые. Технические условия"
Посуда и столовые приборы из пластмассы
пункт 3 статьи 4 (отбор проб)
пункт 5.1 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.1 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.1 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 3 статьи 4 (климатические условия проведения испытаний)
ГОСТ 12423-2013 (ISO 291:2008) "Пластмассы. Условия кондиционирования и испытания образцов (проб)"
пункт 3 статьи 4 (привкус, изменение цвета водной вытяжки)
пункт 5.15 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.15 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.15 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 3 статьи 4 (устойчивость защитно-декоративного покрытия к влажной обработке)
пункт 5.6 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.6 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.6 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 3 статьи 4 (стойкость к раствору кислоты и мыльно-щелочным растворам)

7.4-тармақ МЕМСТ 3302-95 "Мұзға арналған резеңке көпіршіктер. Техникалық шарттар"
83
6.4-тармақ Р МЕМСТ 51068-97 "Балаларға арналған латексті емізік. Техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
84
7.2-тармақ МЕМСТ 34870-2022 "Балаларға арналған емізік. Техникалық шарттар"
85
4-баптың 2-тармағы (сақинаның баллоншаға қосылу беріктігі)
Р МЕМСТ 51068-97 "Балаларға арналған латексті емізік. Техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
86
7.5-тармақ МЕМСТ 34870-2022 "Балаларға арналған емізік. Техникалық шарттар"
87
4-баптың 2-тармағы (герметикалығы)
7.2-тармақ МЕМСТ 3302-95 "Мұзға арналған резеңке көпіршіктер. Техникалық шарттар"
88
4.1.3, 7.3, 7.4-тармақтар МЕМСТ 3303-94 "Резеңке жылыту жастықшалары. Техникалық шарттар"
Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ пен ас құралдары
89
4-баптың 3-тармағы (сынама алу)
5.1-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
90
5.1-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
91
6.1-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
92
4-баптың 3-тармағы (сынақтарды жүргізудің климаттық шарттары)
МЕМСТ 12423-2013 (ISO 291:2008) "Пластмассалар. Үлгілерді (сынамаларды) кондиционерлеу және сынау шарттары)"
93
4-баптың 3-тармағы (дәмі, су сорындысы түсінің өзгеруі)
5.15-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
94
5.15-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
95
6.15-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
96
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
97
4-баптың 3-тармағы
(қорғаныш-декоративтік жабынның ылғалды өңдеуге төзімділігі)
5.6-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
98
5.6-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
99
6.6-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
100
4-баптың 3-тармағы (қышқыл ерітіндісіне және сабын-сілтілі ерітінділерге төзімділігі)

применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 (издание 2013 г.) "Методика измерений массовых концентраций бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией" (свидетельство об аттестации № 016/01.00301-2010/2013 от 27.11.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16663)
МУК 4.1.1256-03 "Измерение массовой концентрации цинка флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.1257-03 "Измерение массовой концентрации бора флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МВИ.МН 1792-2002 "Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+" (свидетельство об аттестации № 253/2002 от 16.09.2002)
МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 500-2008
от 22.12.2008)
ПНДФ 14.1:2:4.183-02 (издание 2019 г.) "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации цинка в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации № 026/RA.RU.311278/2019 от 05.11.2019; номер в реестре ФР.1.31.2019.35829)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: винилацетат)
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
МР 2915-82 "Методические рекомендации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии"
МР 1870-78 "Методические рекомендации по меркуриметрическому определению малых количеств винилацетата в воде, в водноспиртовых растворах и пищевых продуктах"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: винилхлорид)
ГОСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластмассы. Гомополимеры и сополимеры винилхлорида. Определение остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод"
МР 1941-78 "Методические рекомендации по определению хлористого винила в ПВХ и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания"
МВИ массовой концентрации хлористого метила, винилхлорида, винилиденхлорида, метиленхлорида, хлороформа, четыреххлористого углерода и др. в сточных, природных поверхностных и подземных водах газохроматографическим методом (свидетельство об аттестации № 17-05 от 01.03.2005, номер в реестре ФР.1.31.2005.01754)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: бензол)

01.11.2023 дейін қолданылады
114
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 (2013 ж. басылым)
"Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы бериллийдің, ванадийдің, висмуттың, кадмийдің, кобальттың, мыстың, молибденнің, күшәланың, никельдің, қалайының, қорғасынның, селеннің, күмістің, сурьманың және хромның массалық концентрацияларын электрометриялық атомизациясы бар атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (27.11.2013 ж. № 016/01.00301-2010/2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16663)
115
ӘНҰС 4.1.1256-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында мырыштың флуориметриялық әдіспен массалық концентрациясын өлшеу"
116
ӘНҰС 4.1.1257-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында бордың флуориметриялық әдіспен массалық концентрациясын өлшеу"
117
ӨОӘ.МН 1792-2002 "ARL 3410+ спектрометріндегі сұйық сынамаларда элементтердің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (16.09.2002 ж. № 253/2002 аттестаттау туралы куәлік)
118
ӨОӘ.МН 3057-2008 "Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (22.12.2008 ж. № 500-2008 аттестаттау туралы куәлік)
119
ТНҚФ 14.1:2:4.183-02 (2019 ж. басылым) "Судың сандық химиялық талдауы. "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі" ( 05.11.2019 ж. № 026/RA.RU.311278/2019 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2019.35829)
120
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: винилацетат)
МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
121
МР 2915-82 "Газ-сұйық хроматография әдісімен судағы винилацетатты анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
122
МР 1870-78 "Суда, су спирті ерітінділерінде және тамақ өнімдерінде винилацетаттың аз мөлшерін меркуриметриялық анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
123
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: винилхлорид)
МЕМСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластмассалар. Гомополимерлер және винилхлорид сополимерлері. Винилхлоридтің қалдық мономерін анықтау. Газохроматографиялық әдіс"
124
МР 1941-78 "ПВХ және оның негізіндегі полимерлі материалдарда, тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда, тамақ өнімдерінде хлорлы винилді анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
125
Газохроматографиялық әдіспен ағынды, табиғи жерүсті және жерасты суларында метил хлориді, винилхлорид, винилиден хлориді, метилен хлориді, хлороформ, төрт хлорлы көміртегі және т.б. массалық концентрациясын ӨОӘ (01.03.2005 ж. № 17-05 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2005.01754)
126
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бензол)

МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
Инструкция 4.1.11-11-13-2004 "Методика выполнения измерений концентраций бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде методом хромато-масс-спектрометрии"
Инструкция 4.1.10-14-91-2005 "Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах"
МУК 4.1.739-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде"
МУК 4.1.1205-03 "Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетрахлорэтилена, хлорбензола, этилбензола, м-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропилбензола, ортохлортолуола и нафталина в воде"
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: дибутилфталат, диоктилфталат)
МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде"
Инструкция 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764);
МВИ. МН 1402-2000 "Методика выполнения измерений концентраций дибутилфталата и диоктилфталата в водной и водно-спиртовых средах методом газовой хроматографии"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: диэтилфталат, диметилфталат)

ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
127
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
128
Нұсқаулық 4.1.11-11-13-2004 "Хромато-масс-спектрометрия әдісімен судағы бензол, толуол, хлорбензол, этилбензол, о-ксилол, стирол концентрацияларын өлшеуді орындау әдістемесі"
129
Нұсқаулық 4.1.10-14-91-2005 "Судағы, модельдік ортадағы және тамақ өнімдеріндегі полистирол пластмассадан бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
130
ӘНҰС 4.1.739-99 "Судағы бензолды, толуолды, хлорбензолды, этилбензолды, о-ксилолды, стиролды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
131
ӘНҰС 4.1.1205-03 "Судағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетрахлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, м-, п-ксилолдарды, о-ксилолды, стиролды, изопропилбензолды, ортохлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық анықтау"
132
ӘНҰС 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
133
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: дибутилфталат, диоктилфталат)
ӘНҰС 4.1.738-99 "Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
134
Нұсқаулық 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
135
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан алынған су сорындыларындағы Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диоктилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764);
136
ӨОӘ. МН 1402-2000 "Газ хроматографиясы әдісімен сулы және сулы-спиртті ортада дибутилфталат пен диоктилфталат концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
137
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: диэтилфталат, диметилфталат)

МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде"
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: диметилтерефталат)
МУК 4.1.745-99 "Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
Инструкция 4.1.11-11-19-2004 "МВИ концентрации диметилового эфира терефталевой кислоты в воде методом газовой хроматографии"
МВИ. МН 2367-2005 "Методика выполнения измерений концентраций диметилового эфира терефталевой кислоты в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: формальдегид)
ГОСТ Р 55227-2012 "Вода. Методы определения содержания формальдегида"
МУК 4.1.1265-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.753-99 "Ионохроматографическое определение формальдегида в воде"
ПНД Ф 14.2:4.187-02 "Методика выполнения измерений массовой концентрации формальдегида в пробах природных, питьевых и сточных вод на анализаторе жидкости "Флюорат-02""
ПНДФ 14.1:2:4.267-2012 "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации формальдегида в пробах питьевых (в том числе расфасованных в емкости), природных и сточных вод методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с фотометрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" (свидетельство об аттестации № 222.0006/01.00258/2012 от 16.03.2012; номер в реестре ФР.1.31.2012.12307)
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"

ӘНҰС 4.1.738-99 "Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
138
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан алынған су сорындыларындағы Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диоктилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
139
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: диметилтерефталат)
ӘНҰС 4.1.745-99 "Судағы терефтал қышқылының диметилді эфирін газохроматографиялық анықтау"
140
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
141
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және әртүрлі құрамдағы материалдардан алынған су сорындыларындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диоктилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
142
Нұсқаулық 4.1.11-11-19-2004 "Судағы терефтал қышқылы диметил эфирінің концентрациясын газ хроматографиясы әдісімен ӨОӘ"
143
ӨОӘ. МН 2367-2005 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік ортада терефтал қышқылы диметилді эфирінің концентрациясын газ хроматографиясы әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
144
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: формальдегид)
Р МЕМСТ 55227-2012 "Су. Формальдегидтің болуын анықтау әдістері"
145
ӘНҰС 4.1.1265-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында формальдегидтің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
146
ӘНҰС 4.1.753-99 "Судағы формальдегидті ионохроматографиялық анықтау"
147
ТНҚ Ф 14.2:4.187-02 "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында табиғи, ауыз су және сарқынды су сынамаларында формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі
148
ТНҚФ 14.1:2:4.267-2012 "Судың сандық химиялық талдауы. "Лумахром" сұйық хроматографын пайдалана отырып, фотометриялық детекторлаумен тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен ауыз су (оның ішінде сыйымдылықта өлшеніп оралған), табиғи және сарқынды сулардың сынамаларындағы формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі (16.03.2012 ж. № 222.0006/01.00258/2012 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2012.12307)
149
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
150

Сб. "Методические указания по определению вредных веществ в объектах окружающей среды". Вып. 1. Мн. 1993 г. (МУ № 75)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: фенол)
МУК 4.1.752-99 "Газохроматографическое определение фенола в воде"
МУК 4.1.647-96 "Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
МВИ. МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты"
МУК 4.1.737-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов в воде"
МУК 4.1.1263-03 "Измерение массовой концентрации фенолов общих и летучих флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
ПНДФ 14.1:2:4.182-02 (издание 2010 г.) "Методика измерений массовой концентрации фенолов (общих и летучих) в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
РД 52.24.488-95 "Методика выполнения измерений массовой концентрации определе-нием суммы летучих фенолов в воде фотоме-трическим методом после отгонки с паром"
применяется до 01.11.2023
РД 52.24.488-2022 "Суммарная массовая концентрация летучих фенолов в водах. Методика измерений экстрационно-фотометрическим методом с 4-аминоантипирином после отгонки с водяным паром" (свидетельство об аттестации 488.RA.RU.311345-2022 от 15.04.2022, номер в реестре ФР.1.31.2022.43113)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: акрилонитрил)
ГОСТ 15820-82 "Полистирол и сополимеры стирола. Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей"
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
МУК 4.1.658-96 "Методические указания по газохроматографическому определению акрилонитрила в воде"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)

Сб. "Қоршаған орта объектілеріндегі зиянды заттарды анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар". 1-шығ. Мн. 1993 ж. (№ 75 ӘН)
151
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: фенол)
ӘНҰС 4.1.752-99 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау"
152
ӘНҰС 4.1.647-96 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
153
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған ұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
154
ӨОӘ. МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік ортада фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі"
155
ӘНҰС 4.1.737-99 "Судағы фенолдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
156
ӘНҰС 4.1.1263-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында фториметриялық әдіспен жалпы және ұшпа фенолдардың массалық концентрациясын өлшеу"
157
ТНҚФ 14.1:2:4.182-02 (2010 ж. басылым) "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларында фенолдардың (жалпы және ұшпа) массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі"
158
РД 52.24.488-95 "Бумен айдағаннан кейін фотомемлекеттік әдіспен судағы ұшпа фенолдардың қосындысын анықтау арқылы массалық концентрацияны өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
159
РД 52.24.488-2022 "Судағы ұшпа фенолдардың жалпы массалық концентрациясы. Су буымен айдаудан кейін 4-аминоантипиринмен экстракциялық-фотометриялық әдіспен өлшеу әдістемесі" (15.04.2022 ж. 488.RA.RU.311345-2022 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2022.43113)
160
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: акрилонитрил)
МЕМСТ 15820-82 "Полистирол және стирол сополимерлері. Қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
161
МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
162
ӘНҰС 4.1.658-96 "Судағы акрилонитрилді газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
163
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
164

МУК 4.1.1206-03 "Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметилформамида, диэтиламина и триэтиламина в воде"
Инструкция 4.1.10-14-91-2005 "Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах"
МУ 11-12-25-96 "Методические указания по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетальдегид)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетон)
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)

ӘНҰС 4.1.1206-03 "Судағы акрилонитрилді, ацетонитрилді, диметилформамидті, диэтиламинді және триэтиламинді газохроматографиялық анықтау"
165
Нұсқаулық 4.1.10-14-91-2005 "Судағы, модельдік ортадағы және тамақ өнімдеріндегі полистирол пластмассадан бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
166
МУ 11-12-25-96 "Газ-сұйық хроматография әдісімен "Нитрон Д" талшығынан алынған сығындылардағы (тер сұйықтығы) акрил қышқылының нитрилін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
167
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетальдегид)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
168
ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сығындыларында ацетон мен ацетальдегид концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
169
ӘНҰС 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
170
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетон)
ӘНҰС 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
171
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
172
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
173

МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетофенон)
KZ.06.04.00001-2021 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации, в водные и воздушные среды ацетофенона, содержащегося в изделиях из резино-латексных композиций, а также полистирола и сополимеров стирола" (свидетельство об аттестации № 2 от 21.10.2021)
применяется с 01.11.2023
Инструкция 4.1.10-15-92-2005 "Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
АМИ.МН 0020-2021 "Система обеспечения единства измерений Республики Беларусь. Массовые концентрации вулкацита, сульфенамида ц, ацетофенона, агидола-40 в водных вытяжках из товаров народного потребления. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
МУ 4077-86 "Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами
применяется до 01.01.2025
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: бензальдегид)
МУК 2.3.3.052-96 "Санитарно- химические исследования изделий из полистирола и сополимеров стирола"
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: бутадиен)
МУ 942-72 "Методические указания по определению перехода органических растворителей из полимерных материалов в контактирующие с ними воздух, модельные растворы, сухие и жидкие пищевые продукты"
применяется до
01.01.2026
KZ.06.01.00197-2020 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации, в водные и воздушные среды бутадиена, содержащегося в изделиях из полистирола и сополимеров стирола" (свидетельство об аттестации № 168 от 22.10.2020)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: бутилакрилат)

ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сығындыларында ацетон мен ацетальдегид концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
174
ӘНҰС 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
175
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетофенон)
KZ.06.04.00001-2021 "Резеңке-латекс композицияларынан жасалған бұйымдардағы ацетофенонның, сондай-ақ полистирол мен стирол сополимерлерінің су және ауа ортасына массалық шоғырлану бірліктерінде көрсетілген көші-қон деңгейін өлшеуді орындау әдістемесі" (21.10.2021 ж. № 2 аттестаттау туралы куәлік)
01.11.2023 бастап қолданылады
176
Нұсқаулық 4.1.10-15-92-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
177
АМИ.МН 0020-2021 "Беларусь Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесі. Халық тұтынатын тауарлардан тұратын су сорындыларындағы вулкациттің, ц сульфенамитің, ацетофенонның, агидол-40 массалық концентрациясы. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі"
178
МУ 4077-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-гигиеналық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар
01.01.2025 дейін қолданылады
179
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бензальдегид)
ӘНҰС 2.3.3.052-96 "Полистирол және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
ӘНҰС 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
180
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бутадиен)
МУ 942-72 "Органикалық еріткіштердің полимерлі материалдардан олармен жанасатын ауаға, үлгілік ерітінділерге, құрғақ және сұйық тамақ өнімдеріне өтуін айқындау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
01.01.2026 дейін қолданылады
181
KZ.06.01.00197-2020 "Полистиролдан және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдардағы бутадиеннің су және ауа ортасына массалық шоғырлану бірліктерімен көрсетілген көші-қон деңгейін өлшеуді орындау әдістемесі" (22.10.2020 ж. № 168 аттестаттау туралы куәлік)
182
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бутилакрилат)

МУК 4.1.657-96 "Методические указания по газохроматографическому определению бутилакрилата и бутилметакрилата в воде"
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: бутилацетат)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: гексаметилен-диамин)
МР 1503-76 "Методические рекомендации по определению гексаметилендиамина в воде при санитарно-химических исследованиях в полимерных материалах, применяемых в пищевой и текстильной промышленности"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: гексан)
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
МУ 4149-86 "Методические указания по осуществлению государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
Инструкция 4.1.10-15-90-2005 "Осуществление государственного санитарного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: гептан)
МУ 4149-86 "Методические указания по осуществлению государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
Инструкция 4.1.10-15-90-2005 "Осуществление государственного санитарного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: дихлорбензол)

ӘНҰС 4.1.657-96 "Судағы бутилакрилат пен бутилметакрилатты газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
183
ӘНҰС 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
184
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бутилацетат)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
185
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: гексаметилен-диамин)
МР 1503-76 "Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимерлі материалдардағы санитарлық-химиялық зерттеулер кезінде судағы гексаметилендиаминді анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
186
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
187
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
188
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: гексан)
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
189
МУ 4149-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
190
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
191
Нұсқаулық 4.1.10-15-90-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік санитарлық қадағалауды жүзеге асыру"
192
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: гептан)
МУ 4149-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
193
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
194
Нұсқаулық 4.1.10-15-90-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік санитарлық қадағалауды жүзеге асыру"
195
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: дихлорбензол)

МУК 4.1.663-97 "Определение массовой концентрации органических соединений в воде методом хромато-масс-спектрометрии"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ:
е-капролактам (капролактам))
ГОСТ 30351-2001 "Полиамиды, волокна, ткани, пленки полиамидные. Определение массовой доли остаточных капролактама и низкомолекулярных соединений и их концентрации миграции в воду. Методы жидкостной и газожидкостной хроматографии"
АМИ.МН 0003-2021 "Массовая концентрация
Е-капролактама, выделяемого из изделий из полиамидов, в водной и воздушной средах. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00221 от 29 сентября 2021 г.)
ПНД Ф 14.1:2:4.211-05 "Методика выполнения измерений массовой концентрации капролактама в пробах природных и сточных вод газохроматографическим методом" (свидетельство об аттестации
№ 224.01.11.083/2004 от 23.04.2004, номер в реестре ФР.1.31.2013.13995)
Инструкция № 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
МУК 4.1.1209-03 "Газохроматографическое определение Е-капролактама в воде"
Инструкция 4.1.10-14-101-2005, глава 5 "Методы исследования полимерных материалов для гигиенической оценки"
пункт 3 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ксилолы (смесь изомеров)
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
МУК 4.1.1205-03 "Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетрахлорэтилена, хлорбензола, этилбензола, м-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропилбензола, ортохлортолуола и нафталина в воде"
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)

ӘНҰС 4.1.663-97 "Хромато-масс-спектрометрия әдісімен судағы органикалық қосылыстардың массалық концентрациясын анықтау"
196
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі:
е-капролактам (капролактам))
МЕМСТ 30351-2001 "Полиамидтер, талшықтар, маталар, полиамидті пленкалар. Қалдық капролактам мен шағын молекулалы қосылыстардың массалық үлесін және олардың суға көші-қон концентрациясын анықтау. Сұйық және газ-сұйық хроматография әдістері"
197
АМИ.МН 0003-2021 "Полиамидтерден жасалған бұйымдардан бөлінетін Е-капролактамның су және ауа орталарындағы массалық концентрациясы. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (2021 ж. 29 қыркүйектегі № BY 00221 аттестаттау туралы куәлік)
198
ТНҚ Ф 14.1:2:4.211-05 "Табиғи және сарқынды сулардың сынамаларындағы капролактамның массалық концентрациясын газохроматографиялық әдіспен өлшеуді орындау әдістемесі" (23.04.2004 ж. № 224.01.11.083/2004 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.13995)
199
Нұсқаулық № 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
200
ӘНҰС 4.1.1209-03 "Судағы Е-капролактамды газохроматографиялық анықтау"
201
Нұсқаулық 4.1.10-14-101-2005, 5-тарау "Гигиеналық бағалау үшін полимерлі материалдарды зерттеу әдістері"
202
4-баптың 3-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ксилолдар (изомерлер қоспасы)
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
203
ӘНҰС 4.1.1205-03 "Судағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетрахлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, м-, п-ксилолдарды, о-ксилолды, стиролды, изопропилбензолды, ортохлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық анықтау"
204
ӘНҰС 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
205
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
206

МВИ. МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты"
пункт 3 статьи 4 (сохранение внешнего вида и окраски, отсутствие деформации и трещин при воздействии воды при температуре от 65 до 75 °C)
пункт 5.5 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.5 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.5 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 3 статьи 4 (отсутствие деформации, трещин, сколов, разрушений после 5-кратного падения)
пункт 5.27 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 5.27 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 3 статьи 4 (отсутствие острых (режущих, колющих) кромок, краев, выступающего литника над опорной поверхностью)
пункт 5.2 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.2 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.2 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 3 статьи 4 (герметичность)
пункт 5.26 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 5.26 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
Посуда и столовые приборы из стекла, стеклокерамики, керамики
пункт 4 статьи 4 (отбор проб)
пункты 7.3, 7.4, 7.6 ГОСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Посуда и декоративные изделия из стекла. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 18321-73 "Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
раздел 6 ГОСТ 30407-2019 "Посуда стеклянная для пищи и напитков. Общие технические условия"
ГОСТ Р 50779.12-2021 "Статистические мтеоды. Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
пункт 4 статьи 4 (термическая устойчивость)

ӨОӘ. МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік ортада фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі"
265
4-баптың 3-тармағы (сыртқы түрі мен түсін сақтау, 65-тен 75 °C-қа дейінгі температурада су әсер еткен кезде деформация мен жарықтардың болмауы)
5.5-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
266
5.5-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
6.5-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
267
4-баптың 3-тармағы (5 есе құлағаннан кейін деформацияның, жарықтардың, чиптердің, бұзылулардың болмауы)
5.27-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
268
5.27-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
269
4-баптың 3-тармағы (өткір (кесу, тесу) жиектерінің, ернеулерінің, тірек бетінің үстінен шығыңқы шыршаның болмауы)
5.2-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
270
5.2-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
271
6.2-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
272
4-баптың 3-тармағы (герметикалығы)
5.26-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
273
5.26-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
Шыныдан, шыны керамикадан, керамикадан жасалған ыдыс-аяқ пен асхана құралдары
274
4-баптың 4-тармағы (сынама алу)
7.3, 7.4, 7.6-тармақтар МЕМСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Шыны ыдыстар мен сәндік бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
275
МЕМСТ 18321-73 "Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
276
6-бөлім МЕМСТ 30407-2019 "Тамақ пен сусынға арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
277
Р МЕМСТ 50779.12-2021 "Статистикалық әдістер. Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
278
4-баптың 4-тармағы (термиялық төзімділігі)

пункт 8.6 ГОСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Посуда и декоративные изделия из стекла. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 7.9 ГОСТ 30407-2019 "Посуда стеклянная для пищи и напитков. Общие технические условия"
ГОСТ 32091-2013 "Посуда керамическая. Метод определения термостойкости"
пункт 4 статьи 4 (прочность крепления ручек)
пункт 3.4 ГОСТ 28391-89 "Изделия фаянсовые. Технические условия"
пункт 8.9 ГОСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Посуда и декоративные изделия из стекла. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 7.8 ГОСТ 30407-2019 "Посуда стеклянная для пищи и напитков. Общие технические условия"
пункт 6.6 ГОСТ 32092-2013 "Посуда гончарная. Технические условия"
пункт 6.6 ГОСТ 32094-2013 "Посуда майоликовая. Технические условия"
пункт 4 статьи 4 (отсутствие сколов; прорезных граней; прилипших кусочков стекла; режущих или осыпающихся частиц сквозных посечек; инородных включений, имеющих вокруг себя трещины и посечки)
пункт 8.1 ГОСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Посуда и декоративные изделия из стекла. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
Пункт 7.2 ГОСТ 30407-2019 "Посуда стеклянная для пищи и напитков. Общие технические условия"
пункт 4 статьи 4 (кислотостой-кость)
пункт 8.8 ГОСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Посуда и декоративные изделия из стекла. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 7.14 ГОСТ 30407-2019 "Посуда стеклянная для пищи и напитков. Общие технические условия"
ГОСТ Р 53547-2009 "Посуда керамическая. Метод определения кислотостойкости"
пункт 4 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ, пробоподго-товка)
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
пункт 4 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: алюминий, цинк, кадмий, медь, титан, кобальт, мышьяк, свинец, хром, барий, марганец, бор)
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
ГОСТ 4974-2014 "Вода питьевая. Определение содержания марганца фотометрическим методом"

8.6-тармақ МЕМСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Шыны ыдыстар мен сәндік бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
279
7.9-тармақ МЕМСТ 30407-2019 "Тамақ пен сусынға арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
280
МЕМСТ 32091-2013 "Керамикалық ыдыс-аяқ. Ыстыққа төзімділікті анықтау әдісі"
281
4-баптың 4-тармағы (тұтқаларды бекіту беріктігі)
3.4-тармақ МЕМСТ 28391-89 "Фаянс бұйымдар. Техникалық шарттар"
282
8.9-тармақ МЕМСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Шыны ыдыстар мен сәндік бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
283
7.8-тармақ МЕМСТ 30407-2019 "Тамақ пен сусынға арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
284
6.6-тармақ МЕМСТ 32092-2013 "Қыш ыдыс. Техникалық шарттар"
285
6.6-тармақ МЕМСТ 32094-2013 "Майоликалы ыдыс-аяқ. Техникалық шарттар"
286
4-баптың 4-тармағы (кесілген беттердің; әйнектің жабысқан бөліктерінің; кесетін немесе сынған бөлшектердің өтпелі кесілуінің; айналасында жарықтар мен кесектер бар бөгде қоспалардың болмауы)
8.1-тармақ МЕМСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Шыны ыдыстар мен сәндік бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
287
7.2-тармақ МЕМСТ 30407-2019 "Тамақ пен сусынға арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
288
4-баптың 4-тармағы (қышқылға төзімділігі)
8.8-тармақ МЕМСТ 30407-96 (ИСО 7086-1-82, ИСО 7086-2-82) "Шыны ыдыстар мен сәндік бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
289
7.14-тармақ МЕМСТ 30407-2019 "Тамақ пен сусынға арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
290
Р МЕМСТ 53547-2009 "Ыдыс-аяқ керамикалық. Қышқылға төзімділікті анықтау әдісі"
291
4-баптың 4-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі, сынама дайындау)
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
292
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
293
4-баптың 4-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: алюминий, мырыш, кадмий, мыс, титан, кобальт, күшәла, қорғасын, хром, барий, марганец, бор)
МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометрия әдістері"
294
МЕМСТ 4152-89 "Ауыз су. Күшәланың массалық концентрациясын анықтау әдісі"
295
МЕМСТ 4974-2014 "Ауыз су. Марганец құрамын фотометриялық әдіспен анықтау"
296

ПНДФ 14.1:2:4.181-02 (изд. 2010 г.) "Методика выполнения измерений массовой концентрации алюминия в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации № 223.1.01.10.04/2010 от 26.01.2010; номер в реестре ФР.1.31.2005.01573)
ПНДФ 14.1:2:4.183-02 (издание 2019 г.) "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации цинка в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации № 026/RA.RU.311278/2019 от 05.11.2019; номер в реестре ФР.1.31.2019.35829)
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98 "Методика выполнения измерений алюминия, бария, бора, железа, кобальта, марганца, меди, никеля, стронция, титана, хрома и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ICP спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 019/01.00301-2010/2011 от 12.10.2011; номер в реестре ФР.1.31.2013.13911)
МУК 4.1.1255-03 "Измерение массовой концентрации алюминия флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.1256-03 "Измерение массовой концентрации цинка флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.1257-03 "Измерение массовой концентрации бора флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МВИ.МН 1792-2002 "Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+"
МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
Посуда и столовые приборы из металла, изделия санитарно-гигиенические из металла
пункты 4 и 5 статьи 4 (отбор проб)
ГОСТ 18321-73 "Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
ГОСТ Р 50779.12-2021 "Статистические методы. Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
пункты 4 и 5 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ)
ГОСТ 24295-80 "Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Методы анализа вытяжек"
пункты 4 и 5 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: железо, никель, хром, алюминий, свинец, цинк, медь, титан, кобальт, марганец, мышьяк, бор)
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"

ТНҚФ 14.1:2:4.181-02 (2010 ж. басылым) "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларында алюминийдің массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі (26.01.2010 ж. № 223.1.01.10.04/2010 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2005.01573)
312
ТНҚФ 14.1:2:4.183-02 (2019 ж. басылым) "Судың сандық химиялық талдауы. "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі" (05.11.2019 ж. №026/RA.RU.
311278/2019 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2019.35829)
313
ТНҚ Ф 14.1:2:4.143-98 "Алюминийді, барийді, борды, темірді, кобальтты, марганецті, мысты, никельді, стронцийді, титанды, хромды және мырышты ICP спектрометрия әдісімен ауыз суларда, табиғи және ағынды суларда өлшеу әдістемесі" (12.10.2011 ж. № 019/01.00301-2010/2011 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.13911)
314
ӘНҰС 4.1.1255-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында алюминийдің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
315
ӘНҰС 4.1.1256-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында мырыштың флуориметриялық әдіспен массалық концентрациясын өлшеу"
316
ӘНҰС 4.1.1257-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында бордың флуориметриялық әдіспен массалық концентрациясын өлшеу"
317
ӨОӘ.МН 1792-2002 "ARL 3410- спектрометріндегі сұйық сынамаларда элементтердің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
318
ӨОӘ.МН 3057-2008 "Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
Металдан жасалған ыдыс-аяқ пен ас құралдары, металдан жасалған санитарлық-гигиеналық бұйымдар
319
4-баптың 4 және 5-тармақтары (сынама алу)
МЕМСТ 18321-73 "Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
320
Р МЕМСТ 50779.12-2021 "Статистикалық әдістер. Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
321
4-баптың 4 және 5-тармақтары (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі)
МЕМСТ 24295-80 "Эмальданған шаруашылық болат ыдыс. Сорындыларды талдау әдістері"
322
4-баптың 4 және 5-тармақтары (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: темір, никель, хром, алюминий, қорғасын, мырыш, мыс, титан, кобальт, марганец, күшәла, бор)
МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометрия әдістері"
323

ПНДФ 14.1:2:4.181-02 (изд. 2010 г.) "Методика выполнения измерений массовой концентрации алюминия в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации № 223.1.01.10.04/2010 от 26.01.2010; номер в реестре ФР.1.31.2005.01573)
ПНДФ 14.1:2:4.183-02 (издание 2019 г.) "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации цинка в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации № 026/RA.RU.311278/2019 от 05.11.2019; номер в реестре ФР.1.31.2019.35829)
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98 "Методика выполнения измерений алюминия, бария, бора, железа, кобальта, марганца, меди, никеля, стронция, титана, хрома и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ICP спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 019/01.00301-2010/2011 от 12.10.2011; номер в реестре ФР.1.31.2013.13911)
МУК 4.1.1256-03 "Измерение массовой концентрации цинка флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.1255-03 "Измерение массовой концентрации алюминия флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.1257-03 "Измерение массовой концентрации бора флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МВИ.МН 1792-2002 "Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+"
МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
пункты 4 и 5 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: фтор-ион (суммарно))
ГОСТ 4386-89 "Вода питьевая. Методы определения массовой концентрации фторидов"
ГОСТ 31867-2012 "Вода питьевая. Определение содержания анионов методом хроматографии и капиллярного электрофореза"
МУ 3034-84 "Методические указания по гигиенической оценке кремнийорганических и фторорганических покрытий, предназначенных для использования в пищевой промышленности при температуре 100 °C"
МУ 1959-78 "Методические указания по санитарно-химическому исследованию изделий из фторопласта 4 и 4Д в пищевой промышленности"
пункты 4 и 5 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: стойкость к коррозии изделий санитарно-гигиенических из металла)
пункты 7.8, 7.9 ГОСТ 24788-2001 "Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Общие технические условия"

ТНҚФ 14.1:2:4.181-02 (2010 ж. басылым) "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларында алюминийдің массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі (26.01.2010 ж. № 223.1.01.10.04/2010 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2005.01573)
342
ТНҚФ 14.1:2:4.183-02 (2019 ж. басылым) "Судың сандық химиялық талдауы. "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі" (05.11.2019 ж. № 026/RA.RU. 311278/2019 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2019.35829)
343
ТНҚ Ф 14.1:2:4.143-98 "Алюминийді, барийді, борды, темірді, кобальтты, марганецті, мысты, никельді, стронцийді, титанды, хромды және мырышты ICP спектрометрия әдісімен ауыз суларда, табиғи және ағынды суларда өлшеу әдістемесі" (12.10.2011 ж. № 019/01.00301-2010/2011 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.13911)
344
ӘНҰС 4.1.1256-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында мырыштың флуориметриялық әдіспен массалық концентрациясын өлшеу"
345
ӘНҰС 4.1.1255-03 "Ауыз су мен жер үсті және жер асты су көздерінің су сынамаларында алюминийдің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
346
ӘНҰС 4.1.1257-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында бордың флуориметриялық әдіспен массалық концентрациясын өлшеу"
347
ӨОӘ.МН 1792-2002 "ARL 3410+ спектрометріндегі сұйық сынамаларда элементтердің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
348
ӨОӘ.МН 3057-2008 "Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
349
4-баптың 4 және 5-тармақтары (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: фтор-ион (жиынтық))
МЕМСТ 4386-89 "Ауыз су. Фторидтердің массалық концентрациясын анықтау әдістері"
350
МЕМСТ 31867-2012 "Ауыз су. Хроматография және капиллярлық электрофорез әдісімен аниондардың болуын анықтау"
351
МУ 3034-84 "Тамақ өнеркәсібінде 100 °C температурада пайдалануға арналған кремнийорганикалық және фторорганикалық жабындарды гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
352
МУ 1959-78 "Тамақ өнеркәсібіндегі 4 және 4Д фторопласт бұйымдарын санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
353
4-баптың 4 және 5-тармақтары (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: металдан жасалған санитарлық-гигиеналық бұйымдардың коррозияға төзімділігі)
7.8, 7.9-тармақтар МЕМСТ 24788-2001 "Эмальданған шаруашылық болат ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"

применяется до 01.11.2023
пункты 6.7 – 6.9 ГОСТ 24788-2018 "Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Общие технические условия"
ГОСТ 9.308-85 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия металлические и неметаллические неорганические. Методы ускоренных коррозионных испытаний"
ГОСТ Р 9.316-2006 "Единая система защиты от коррозии и старения. Покрытия термодиффузионные цинковые. Общие требования и методы контроля"
Инструкция 1.1.10-12-41-2006 "Гигиеническая оценка изделий медицинского назначения, медицинской техники и материалов, применяемых для их изготовления"
пункты 4 и 5 статьи 4 (прочность крепления ручек, арматуры в изделиях санитарно-гигиенических)
пункт 7.18 ГОСТ 24788-2001 "Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.16 ГОСТ 24788-2018 "Посуда хозяйственная стальная эмалированная. Общие технические условия"
пункт 6.4 ГОСТ Р 51268-99 "Ножницы. Общие технические условия"
пункт 6.4 СТБ 813-93 "Ножницы. Общие технические условия"
Посуда из бумаги и картона (одноразового применения)
пункт 4 статьи 4 (отбор проб)
ГОСТ 18321-73 "Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
ГОСТ Р 50779.12-2021 "Статистические методы. Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
пункт 4 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ)
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
пункт 4 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: свинец, мышьяк, цинк, хром)
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
ГОСТ 22001-87 "Реактивы и особо чистые вещества. Метод атомно-абсорбционной спектрометрии определения примесей химических элементов"
ГОСТ 31956-2012 "Вода. Методы определения содержания хрома (VI) и общего хрома"
СТБ ISO 11885-2011 "Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой"
СТБ ISO 15586-2011 "Качество воды. Обнаружение микроэлементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с использованием графитовой печи"
СТ РК ИСО 8288-2005 "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Пламенные атомно-абсорбционные спектрометрические методы"

01.11.2023 дейін қолданылады
354
6.7 – 6.9-тармақтар МЕМСТ 24788-2018 "Эмальданған шаруашылық болат ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
355
МЕМСТ 9.308-85 "Коррозиядан және қартаюдан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Металл және металл емес бейорганикалық жабындар. Жеделдетілген коррозияны сынау әдістері"
356
Р МЕМСТ 9.316-2006 "Коррозиядан және қартаюдан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Мырыш термодиффузиялық жабындар. Жалпы талаптар мен бақылау әдістері"
357
Нұсқаулық 1.1.10-12-41-2006 "Медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы және оларды дайындау үшін қолданылатын материалдарды гигиеналық бағалау"
358
4-баптың 4 және 5-тармақтары
(санитариялық-гигиеналық бұйымдардағы тұтқаларды, арматураларды бекіту беріктігі)
пункт 7.18 МЕМСТ 24788-2001 "Эмальданған шаруашылық болат ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
359
6.16-тармақ МЕМСТ 24788-2018 "Эмальданған шаруашылық болат ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
360
6.4-тармақ Р МЕМСТ 51268-99 "Қайшы. Жалпы техникалық шарттар"
361
6.4-тармақ СТБ 813-93 "Қайшы. Жалпы техникалық шарттар"
Қағаздан және картоннан жасалған ыдыс (бір рет қолданылатын)
362
4-баптың 4-тармағы (сынама алу)
МЕМСТ 18321-73 "Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
363
Р МЕМСТ 50779.12-2021 "Статистикалық әдістер. Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
364
4-баптың 4-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі)
МЕМСТ 31870-2012 "Ауыз су. Атом спектрометриясы әдістерімен элементтердің болуын анықтау"
365
4-баптың 4-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: қорғасын, күшәла, мырыш, хром)
МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометрия әдістері"
366
МЕМСТ 4152-89 "Ауыз су. Күшәланың массалық концентрациясын анықтау әдісі"
367
МЕМСТ 22001-87 "Реактивтер және ерекше таза заттар. Химиялық элементтердің қоспаларын анықтау үшін атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісі"
368
МЕМСТ 31956-2012 "Су. Хромның (VI) және жалпы хромның болуын анықтау әдістері"
369
БСТ ISO 11885-2011 "Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмамен атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен кейбір элементтерді анықтау"
370
БСТ ISO 15586-2011 "Судың сапасы. Графит пешін пайдаланып атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісімен микроэлементтерді анықтау"
371
ҚР СТ ИСО 8288-2005 "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометриялық әдістер"

МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
пункт 4 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетальдегид)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, аметилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
пункт 4 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетон)
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740);
МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, аметилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
пункт 4 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: бензол)

ӨОӘ.МН 3057-2008 "Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
382
4-баптың 4-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетальдегид)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
383
ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сығындыларында ацетон мен ацетальдегид концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
384
ӘНҰС 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, аметил стиролды газохроматографиялық анықтау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
385
4-баптың 4-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетон)
ӘНҰС 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
386
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
387
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740);
388
ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сығындыларында ацетон мен ацетальдегид концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
389
ӘНҰС 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, аметил стиролды газохроматографиялық анықтау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
390
4-баптың 4-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бензол)

пункт 5.1 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.1 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.1 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
СТБ 1015-97 "Изделия культурно-бытового и хозяйственного назначения из пластических масс. Общие технические условия"
пункт 6 статьи 4 (прочность крепления ручек, деформация)
пункты 5.11 и 5.28 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 5.11 и 5.28 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункты 6.11 и 6.22 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
СТБ 1015-97 "Изделия культурно-бытового и хозяйственного назначения из пластических масс. Общие технические условия"
пункт 6 статьи 4 (отсутствие острых (режущих, колющих) кромок)
пункт 5.2 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.2 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.2 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 6 статьи 4 (сохранение внешнего вида и окраски, отсутствие деформации и трещин при воздействии воды при температуре от 65 до 75 °C)
пункт 5.5 ГОСТ Р 50962-96 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.5 СТ РК ГОСТ Р 50962-2008 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 6.5 ГОСТ 34827-2022 "Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс. Общие технические условия"
пункт 6 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ)
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 6 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: цинк)

5.1-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
430
5.1-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
431
6.1-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
432
СТБ 1015-97 "Пластикалық массалардан мәдени-тұрмыстық және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
433
4-баптың 6-тармағы (тұтқаларды бекіту беріктігі, деформация)
5.11 және 5.28-тармақтар Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
434
5.11 және 5.28-тармақтар ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
435
6.11 және 6.22-тармақтар МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
436
БСТ 1015-97 "Пластикалық массалардан мәдени-тұрмыстық және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
437
4-баптың 6-тармағы (өткір (кесетін, тесетін) жиектердің болмауы)
5.2-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
438
5.2-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
439
6.2-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
440
4-баптың 6-тармағы (сыртқы түрі мен түсін сақтау, 65-тен 75 °C-қа дейінгі температурада су әсер кеткен кезде деформация мен жарықтардың болмауы)
5.5-тармақ Р МЕМСТ 50962-96 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
441
5.5-тармақ ҚР СТ Р МЕМСТ 50962-2008 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
442
6.5-тармақ МЕМСТ 34827-2022 "Пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
443
4-баптың 6-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі)
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
444
4-баптың 6-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: мырыш)

ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент TenaxTA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
ГОСТ 30713-2000 "Волокно полиакрилонитрильное. Определение концентрации миграции нитрила акриловой кислоты в воздух. Метод газовой хроматографии"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
РД 52.04.186-89 "Руководство по контролю загрязнения атмосферы"
Инструкция 4.1.10-14-91-2005 "Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах"
МУ 11-12-25-96 "Методические указания по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии"
пункт 6 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетальдегид)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
МУК 4.1.1957-05 "Газохроматографическое определение винилхлорида и ацетальдегида в воздухе"
МУК 4.1.3170-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола, н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0154.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16741)

МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. TenaxTA сорбентіне белсенді сынама алу, содан кейін термиялық десорбция және МСД/ЖИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау арқылы жабық үй-жайлар мен сынақ камерасының ауасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
457
МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
458
МЕМСТ 30713-2000 "Полиакрилонитрилді талшық. Акрил қышқылы нитрилінің ауаға миграциясының концентрациясын анықтау. Газ хроматография әдісі"
459
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
460
РД 52.04.186-89 "Атмосфераның ластануын бақылау жөніндегі нұсқаулық"
461
Нұсқаулық 4.1.10-14-91-2005 "Судағы, модельдік ортадағы және тамақ өнімдеріндегі полистирол пластмассадан бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
462
МУ 11-12-25-96 "Газ-сұйық хроматография әдісімен "Нитрон Д" талшығынан алынған сығындылардағы (тер сұйықтығы) акрил қышқылының нитрилін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
463
4-баптың 6-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетальдегид)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
464
ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сығындыларында ацетон мен ацетальдегид концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
465
ӘНҰС 4.1.1957-05 "Ауадағы винилхлорид пен ацетальдегидті газохроматографиялық анықтау"
466
ӘНҰС 4.1.3170-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және жабық үй-жайлардың ауасындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0154.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16741)
467

МР 1941-78 "Методические рекомендации по определению хлористого винила в ПВХ и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания"
ГОСТ 26150-84 "Материалы и изделия строительные полимерные отделочные на основе поливинилхлорида. Метод санитарно-химической оценки"
МУК 4.1.607-06 "Методические указания по определению винилхлорида в атмосферном воздухе методом газожидкостной хроматографии"
МУК 4.1.1957-05 "Газохроматографическое определение винилхлорида и ацетальдегида в воздухе"
МВИ массовой концентрации хлористого метила, винилхлорида, винилиденхлорида, метиленхлорида, хлороформа, четыреххлористого углерода и др. в сточных, природных поверхностных и подземных водах газохроматографическим методом (свидетельство об аттестации № 17-05 от 01.03.2005, номер в реестре ФР.1.31.2005.01754)
пункт 6 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: гексаметилен-диамин)
МР 1503-76 "Методические рекомендации по определению гексаметилендиамина в воде при санитарно-химических исследованиях в полимерных материалах, применяемых в пищевой и текстильной промышленности"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 6 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: дибутилфталат, диоктилфталат)
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР. 1.31.2013.16763)
МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде"
Инструкция 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
МВИ. МН 1402-2000 "Методика выполнения измерений концентраций дибутилфталата и диоктилфталата в водной и водно-спиртовых средах методом газовой хроматографии
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
пункт 6 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: диэтилфталат)

МР 1941-78 "ПВХ және оның негізіндегі полимерлі материалдарда, тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда, тамақ өнімдерінде хлорлы винилді анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
489
МЕМСТ 26150-84 "Поливинилхлорид негізіндегі құрылыс полимерлі әрлеу материалдары мен бұйымдары. Санитарлық-химиялық бағалау әдісі"
490
ӘНҰС 4.1.607-06 "Газ-сұйық хроматография әдісімен атмосфералық ауадағы винилхлоридті анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
491
ӘНҰС 4.1.1957-05 "Ауадағы винилхлорид пен ацетальдегидті газохроматографиялық анықтау"
492
Газохроматографиялық әдіспен ағынды, табиғи жерүсті және жерасты суларындағы метил хлориді, винилхлорид, винилиден хлориді, метилен хлориді, хлороформ, төрт хлорлы көміртегі және т.б. массалық концентрациясын ӨОӘ (01.03.2005 ж. № 17-05 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2005.01754)
493
4-баптың 6-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: гексаметилен-диамин)
МР 1503-76 "Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимерлі материалдардағы санитарлық-химиялық зерттеулер кезінде судағы гексаметилендиаминді анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
494
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
495
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
496
4-баптың 6-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: дибутилфталат, диоктилфталат)
ӘНҰС 4.1.3168-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және жабық үй-жайлардың ауасындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диоктилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (14.12.2012 ж. № 01.00282-2008/0146.14.12.12 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР. 1.31.2013.16763)
497
ӘНҰС 4.1.738-99 "Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
498
Нұсқаулық 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
499
ӨОӘ. МН 1402-2000 "Газ хроматографиясы әдісімен сулы және сулы-спиртті ортада дибутилфталат пен диоктилфталат концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі
500
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты,
бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
501
4-баптың 6-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: диэтилфталат)

МУК 4.1.752-99 "Газохроматографическое определение фенола в воде"
МУК 4.1.647-96 "Методические указания по газохроматографическому определению фенола в воде"
МУК 4.1.737-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фенолов в воде"
РД 52.24.488-95 "Методика выполнения измерений массовой концентрации определением суммы летучих фенолов в воде фотометрическим методом после отгонки с паром"
применяется до 01.11.2023
РД 52.24.488-2022 "Суммарная массовая концентрация летучих фенолов в водах. Методика измерений экстрационно-фотометрическим методом с
4-аминоантипирином после отгонки с водяным паром" (свидетельство об аттестации 488.RA.RU.311345-2022 от 15.04.2022, номер в реестре ФР.1.31.2022.43113)
МУК 4.1.598-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ароматических, серосодержащих, галогеносодержащих веществ, метанола, ацетона и ацетонитрила в атмосферном воздухе"
МУК 4.1.1271-03 "Измерение массовой концентрации фенола флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
МВИ. МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты"
ПНДФ 14.1:2:4.182-02 (издание 2010 г.) "Методика измерений массовой концентрации фенолов (общих и летучих) в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации 223.1.0107/01.0258/2010 от 24.09.2010; номер в реестре ФР.1.31.2006.02371)
пункт 6 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: формальдегид)
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
ГОСТ Р 55227-2012 "Вода. Методы определения содержания формальдегида"
МУК 4.1.1265-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.1272-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест"
РД 52.04.186-89 "Руководство по контролю загрязнения атмосферы"
МУК 4.1.1045-01 "ВЭЖХ определение формальдегида и предельных альдегидов
(С2 – С10) в воздухе"
ПНД Ф 14.2:4.187-02 "Методика выполнения измерений массовой концентрации формальдегида в пробах природных, питьевых и сточных вод на анализаторе жидкости "Флюорат-02""

ӘНҰС 4.1.752-99 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау"
568
ӘНҰС 4.1.647-96 "Судағы фенолды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
569
ӘНҰС 4.1.737-99 "Судағы фенолдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
570
РД 52.24.488-95 "Бумен айдаудан кейін фотометриялық әдіспен судағы ұшпа фенолдардың қосындысын анықтау арқылы массалық концентрацияны өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
571
РД 52.24.488-2022 "Судағы ұшпа фенолдардың жалпы массалық концентрациясы. Су буымен айдаудан кейін 4-аминоантипиринмен экстракциялық-фотометриялық әдіспен өлшеу әдістемесі" (15.04.2022 ж. 488.RA.RU.311345-2022 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2022.43113)
572
ӘНҰС 4.1.598-96 "Атмосфералық ауадағы хош иісті, күкіртті, құрамында галоген бар заттарды, метанолды, ацетонды және ацетонитрилді газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
573
ӘНҰС 4.1.1271-03 "Фенолдың массалық концентрациясын жұмыс аймағының ауасында және елді мекендердің атмосфералық ауасында флуориметриялық әдіспен өлшеу"
574
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан алынған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
575
ӨОӘ. МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік ортада фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі"
576
ТНҚФ 14.1:2:4.182-02 (2010 ж. басылым) "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларында фенолдардың (жалпы және ұшпа) массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі" (24.09.2010 223.1.0107/01.0258/2010 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2006.02371)
577
4-баптың 6-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: формальдегид)
МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
578
Р МЕМСТ 55227-2012 "Су. Формальдегидтің болуын анықтау әдістері"
579
ӘНҰС 4.1.1265-03 "Ауыз су мен жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларында формальдегидтің массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
580
ӘНҰС 4.1.1272-03 "Формальдегидтің массалық концентрациясын жұмыс аймағының ауасында және елді мекендердің атмосфералық ауасында флуориметриялық әдіспен өлшеу"
581
РД 52.04.186-89 "Атмосфераның ластануын бақылау жөніндегі нұсқаулық"
582
ӘНҰС 4.1.1045-01 "ТЖСХ ауадағы формальдегид пен шекті альдегидтерді (C2 – C10) анықтау"
583
ТНҚ Ф 14.2:4.187-02 "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында табиғи, ауыз су және сарқынды су сынамаларында формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі
584

ГОСТ Р 50779.12-2021 "Статистические методы. Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции"
ГОСТ ISO 10993-12-2015 "Изделия медицинские. Оценка биологического действия медицинских изделий. Часть 12. Приготовление проб и контрольные образцы"
пункт 7 статьи 4 (требования микробиологи-ческой безопасности)
ГОСТ ISO 16212-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов"
ГОСТ ISO 18415-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов"
ГОСТ ISO 18416-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
ГОСТ ISO 21148-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю"
ГОСТ ISO 21149-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных бактерий"
ГОСТ ISO 21150-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli"
ГОСТ ISO 22717-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
ГОСТ ISO 22718-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
ГОСТ 32064-2013 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae"
ГОСТ Р ИСО 7218-2008 "Микробиология. Общее руководство по микробиологическим исследованиям"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ ISO 7218-2015 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 31708-2012 (ISO 7251:2005) "Микробиология пищевых продуктов и кормов. Метод обнаружения и определения количества презумптивных бактерий Escherichia coli. Метод наиболее вероятного числа"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 26670-91 "Продукты пищевые. Методы культивирования микроорганизмов"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
применяется до 01.11.2023
пункт 7 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: олово, цинк)
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
ГОСТ 22001-87 "Реактивы и особо чистые вещества. Метод атомно-абсорбционной спектрометрии определения примесей химических элементов"

Р МЕМСТ 50779.12-2021 "Статистикалық әдістер. Статистикалық сапаны бақылау. Дана өнім үлгілерін кездейсоқ іріктеу әдістері"
611
МЕМСТ ISO 10993-12-2015 "Медициналық бұйымдар. Медициналық бұйымдардың биологиялық әсерін бағалау. 12-бөлік. Сынамаларды дайындау және бақылау үлгілері"
612
4-баптың 7-тармағы (микробиологиялық қауіпсіздік талаптары)
МЕМСТ ISO 16212-2020 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Ашытқы мен зеңді санау"
613
МЕМСТ ISO 18415-2020 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Спецификалық және спецификалық емес микроорганизмдерді анықтау"
614
МЕМСТ ISO 18416-2018 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Candida albicans анықтау"
615
МЕМСТ ISO 21148-2020 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар"
616
МЕМСТ ISO 21149-2020 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Мезофильді аэробты бактерияларды санау және анықтау"
617
МЕМСТ ISO 21150-2018 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Escherichia coli анықтау"
618
МЕМСТ ISO 22717-2018 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa анықтау"
619
МЕМСТ ISO 22718-2018 "Парфюмерлік және косметикалық өнімдер. Микробиология. Staphylococcus aureus анықтау"
620
МЕМСТ 32064-2013 "Азық-түлік өнімдері. Enterobacteriaceae тұқымдасының бактерияларының санын анықтау және анықтау әдістері"
621
Р МЕМСТ ИСО 7218-2008 "Микробиология. Микробиологиялық зерттеулерге арналған жалпы нұсқаулық"
01.11.2023 дейін қолданылады
622
МЕМСТ ISO 7218-2015 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулерге қойылатын жалпы талаптар мен ұсынымдар"
01.11.2023 дейін қолданылады
623
МЕМСТ 31708-2012 (ISO 7251:2005) "Азық-түлік және жем микробиологиясы. Escherichia coli болжамды бактерияларының санын анықтау және анықтау әдісі. Ең ықтимал сан әдісі"
01.11.2023 дейін қолданылады
624
МЕМСТ 26670-91 "Азық-түлік өнімдері. Микроорганизмдерді өсіру әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
625
МЕМСТ 10444.15-94 "Азық-түлік өнімдері. Мезофильді аэробты және факультативті-анаэробты микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
626
4-баптың 7-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: қалайы, мырыш)
МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометрия әдістері"
627
МЕМСТ 22001-87 "Реактивтер және ерекше таза заттар. Химиялық элементтердің қоспаларын анықтау үшін атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісі"
628

ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
СТБ ISO 11885-2011 "Качество воды. Определение некоторых элементов
методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой"
СТБ ISO 15586-2011 "Качество воды. Обнаружение микроэлементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с использованием графитовой печи"
СТ РК ИСО 8288-2005 "Качество воды. Определение содержания кобальта,
никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Пламенные атомно-абсорбционные спектрометрические методы"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ Р 57162-2016 "Вода. Определение содержания элементов методом
атомно-абсорбционной спектрометрии
с электротермической атомизацией"
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 "Методика выполнения измерений кобальта, никеля, меди, хрома, цинка, марганца, железа, серебра в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с пламенной атомизацией"
применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 (издание 2020 г.) "Методика измерений массовых концентраций железа, кадмия, кобальта, марганца, меди, никеля, свинца, серебра, хрома и цинка в пробах питьевых, природных и сточных вод методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 от 21.12.2020, номер в реестре ФР.1.31.2021.39093)
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 "Методика выполнения измерений бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электрометрической атомизацией"
применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 (издание 2013 г.) "Методика измерений массовых концентраций бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией" (свидетельство об аттестации
№ 016/01.00301-2010/2013 от 27.11.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16663)
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98 "Методика выполнения измерений алюминия, бария, бора, железа, кобальта, марганца, меди, никеля, стронция, титана, хрома и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ICP спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 019/01.00301-2010/2011 от 12.10.2011; номер в реестре ФР.1.31.2013.13911)
ПНДФ 14.1:2:4.183-02 (издание 2019 г.) "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации цинка в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации
№ 026/RA.RU.311278/2019 от 05.11.2019; номер в реестре ФР.1.31.2019.35829)

МЕМСТ 31870-2012 "Ауыз су. Атом спектрометриясы әдістерімен элементтердің болуын анықтау"
629
БСТ ISO 11885-2011 "Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмамен атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен кейбір элементтерді анықтау"
630
БСТ ISO 15586-2011 "Судың сапасы. Графит пешін пайдаланып атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісімен микроэлементтерді анықтау"
631
ҚР СТ ИСО 8288-2005 "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық абсорбциялық спектрометриялық әдістер"
01.11.2023 дейін қолданылады
632
Р МЕМСТ 57162-2016 "Су. Атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен элементтердің болуын электротермиялық атомизациямен анықтау"
633
ТНҚ Ф 14.1:2:4.139-98 "Кобальт, никель, мыс, хром, мырыш, марганец, темір, күмісті ауыз суларда, табиғи және сарқынды суларда жалынмен атомизацияланатын атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
634
ТНҚ Ф 14.1:2:4.139-98 (2020 ж. басылым) "Темір, кадмий, кобальт, марганец, мыс, никель, қорғасын, күміс, хром және мырыштың массалық концентрациясын ауыз су, табиғи және сарқынды сулар сынамаларында жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (21.12.2020 ж. 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2021.39093)
635
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 "Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы бериллийді, ванадийді, висмутты, кадмийді, кобальтты, мысты, молибденді, күшәланы, никельді, қалайыны, қорғасынды, селенді, күмісті, сурьманы және хромды электрометриялық атомизациясы бар атомдық абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
636
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 (2013 ж. басылым) "Бериллий, ванадий, висмут, кадмий, кобальт, мыс, молибден, күшәла, никель, қалайы, қорғасын, селен, күміс, сурьма және хромның массалық концентрациясын электротермиялық атомизациямен атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен ауыз су, табиғи және сарқынды сулар сынамаларында өлшеу әдістемесі" (27.11.2013 ж. № 016/01.00301-2010/2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16663)
637
ТНҚ Ф 14.1:2:4.143-98 "Ауыз сулардағы, табиғи және сарқынды сулардағы алюминийді, барийді, борды, темірді, кобальтты, марганецті, мысты, никельді, стронцийді, титанды, хромды және мырышты ICP спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (12.10.2011 ж. № 019/01.00301-2010/2011 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.13911)
638
ТНҚФ 14.1:2:4.183-02 (2019 ж. басылым) "Судың сандық химиялық талдауы. "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі" (05.11.2019 ж.
№ 026/RA.RU.311278/2019 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2019.35829)
639

Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
МВИ. МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты" (свидетельство об аттестации № 290/2003 от 19.08.2003)
пункт 7 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: формальдегид)
ГОСТ Р 55227-2012 "Вода. Методы определения содержания формальдегида"
МУК 4.1.1265-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МУК 4.1.753-99 "Ионохроматографическое определение формальдегида в воде"
ПНД Ф 14.2:4.187-02 "Методика выполнения измерений массовой концентрации формальдегида в пробах природных, питьевых и сточных вод на анализаторе жидкости "Флюорат-02"
ПНД Ф 14.1:2:4.120-96 "Количественный химический анализ вод. Методика выполнения измерений массовых концентраций формальдегида в пробах природной, питьевой и сточной воды на анализаторе "Флюорат-02"
применяется до 01.11.2023
ПНДФ 14.1:2:4.267-2012 "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации формальдегида в пробах питьевых (в том числе расфасованных в емкости), природных и сточных вод методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с фотометрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" (свидетельство об аттестации № 222.0006/01.00258/2012 от 16.03.2012; номер в реестре ФР.1.31.2012.12307)
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
Сб. "Методические указания по определению вредных веществ в объектах окружающей среды". Вып. 1. Мн. 1993 г. (МУ № 75, МУ № 266)
пункт 7 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: хлорбензол)
МВИ.МН 6309-2020 "Массовая концентрация хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната, в водных и воздушных средах. Методика выполнения измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00120 от 29.10.2020)
применяется до включения соответствующего межгосударствен-ного стандарта в настоящий перечень
МУК 4.1.739-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде"
МУК 4.1.1205-03 "Газохроматографическое определение бензола, трихлорэтилена, толуола, тетрахлорэтилена, хлорбензола, этилбензола, м-, п-ксилолов, о-ксилола, стирола, изопропилбензола, ортохлортолуола и нафталина в воде"

Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер"
743
ӨОӘ. МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі" (19.08.2003 ж. № 290/2003 аттестаттау туралы куәлік)
744
4-баптың
7-тармағы (зиянды химиялық заттардың бөлінуі: формальдегид)
Р МЕМСТ 55227-2012 "Су. Формальдегидтің құрамын анықтау әдістері"
745
ӘНҰС 4.1.1265-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы формальдегидтің салмақтық концентрациясын флюориметриялық әдіспен өлшеу"
746
ӘНҰС 4.1.753-99 "Судағы формальдегидтің ионохроматографиясын анықтау"
747
ТНҚ Ф 14.2:4.187-02 "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында табиғи, ауыз су және сарқынды су сынамаларында формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
748
ТНҚ Ф 14.1:2:4.120-96 "Судың сандық химиялық талдауы. "Флюорат-02" талдағышында табиғи, ауыз су және сарқынды су сынамаларында формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
749
ТНҚ Ф 14.1:2:4.267-2012 "Судың сандық химиялық талдауы. "Лмахром" сұйық хроматографын пайдалана отырып, фотометриялық детекторлаумен жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен ауыз су (оның ішінде сыйымдылықта өлшеніп оралған), табиғи және сарқынды сулардың сынамаларындағы формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі (16.03.2012 ж. № 222.0006/01.00258/2012 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2012.12307)
750
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер"
751
Сб. "Қоршаған орта объектілеріндегі зиянды заттарды анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар". 1-шығарылым Мн. 1993 ж.
(ӘН № 75, ӘН № 266)
752
4-баптың
7-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: хлорбензол)
ӨОӘ.МН 6309-2020 "Су және ауа орталарында поликарбонат өнімдерінен бөлінетін хлорбензолдың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (29.10.2020 ж. № BY 00120 аттестаттау туралы куәлік)
тиісті мемлекетаралық стандарт осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
753
ӘНҰС 4.1.739-99 "Судағы бензолды, толуолды, хлорбензолды, этилбензолды, о-ксилолды, стиролды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
754
ӘНҰС 4.1.1205-03 "Судағы бензолды, трихлорэтиленді, толуолды, тетрахлорэтиленді, хлорбензолды, этилбензолды, м-, п-ксилолды, о-ксилолды, стиролды, изопропилбензолды, ортохлортолуолды және нафталинді газохроматографиялық анықтау"
755

Инструкция 4.1.11-11-13-2004 "Методика выполнения измерений концентраций бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде методом хромато-масс-спектрометрии"
пункт 7 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: этилацетат)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава"
(свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МУ 4149-86 "Методические указания по осуществлению государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 4.1.10-15-90-2005 "Осуществление государственного надзора за производством и применением полимерных материалов класса полиолефинов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
пункт 7 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: этиленгликоль)
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
пункт 7 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: эпихлоргидрин)
Инструкция № 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
МВИ. МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты"
пункт 7 статьи 4 (токсикологи-ческие и клинические показатели)
ГОСТ ISO 10993-10-2011 "Изделия медицинские. Оценка биологического действия медицинских изделий. Часть 10. Исследования раздражающего и сенсибилизирующего действия"
МУ 2102-79 "Оценка воздействия вредных химических соединений на кожные покровы и обоснование предельно допустимых уровней загрязнений кожи", утв. МЗ СССР от 01.11.79

Нұсқаулық 4.1.11-11-13-2004 "Судағы бензол, толуол, хлорбензол, этилбензол, о-ксилол, стирол концентрацияларын хромато-масс-спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
756
4-баптың
7-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: этилацетат)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
757
ӘН № 4149-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбының полимерлік материалдарын өндіру мен қолдануды мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
758
Нұсқаулық 4.1.10-15-90-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер сыныбының полимерлік материалдарын өндіру мен қолдануды мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру"
759
4-баптың
7-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: этиленгликоль)
Нұсқаулық № 880-71 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
760
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер"
761
4-баптың
7-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: эпихлоргидрин)
Нұсқаулық № 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
762
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер"
763
ӨОӘ. МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі"
764
4-баптың
7-тармағы (токсикологиялық және клиникалық көрсеткіштер)
МЕМСТ ISO 10993-10-2011 "Медициналық бұйымдар. Медициналық бұйымдардың биологиялық әсерін бағалау. 10-бөлік. Тітіркендіргіштік және сезімталдық әсерді зерттеу"
765
КСРО ДМ 01.11.79 бекіткен ӘН 2102-79 "Зиянды химиялық қосылыстардың теріге әсерін бағалау және терінің ластануының рұқсат етілген шекті деңгейін негіздеу"

применяется до 01.11.2023
МУ 1.1.037-95 "Биотестирование продукции из полимерных и других материалов"
Инструкция 1.1.11-12-35-2004 "Требования к постановке экспериментальных исследований для первичной токсикологической оценки и гигиенической регламентации веществ, утв. Постановлением Главного государственного санитарного врача Республики Беларусь от 14.12.2004 № 131"
ГОСТ 32893-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности"
ГОСТ 33506-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения оценки токсикологических показателей безопасности"
пункт 7 статьи 4 (прочность крепления кустов щеток)
пункт 3.1 ГОСТ 28637-90 "Изделия щетинно-щеточные. Методы контроля"
пункт 7 статьи 4 (прочность колодки и изделия в месте наименьшего сечения)
пункт 3.3 ГОСТ 28637-90 "Изделия щетинно-щеточные. Методы контроля"
пункт 7 статьи 4 (жесткость рабочей части)
Приложение 3 ГОСТ 6388-91 (ИСО 8627-87) "Щетки зубные. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 8.3 ГОСТ 6388-2003 "Щетки зубные. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 7.3 ГОСТ 6388-2022 "Щетки зубные. Общие технические условия"
пункт 7 статьи 4 (контроль качества обработки рабочей части зубной щетки)
пункт 4.3 ГОСТ 28637-90 "Изделия щетинно-щеточные. Методы контроля"
Изделия санитарно-гигиенические разового использования
пункт 8 статьи 4 (отбор проб)
пункт 6.4 ГОСТ Р 52557-2011 "Подгузники детские бумажные. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.3 ГОСТ Р 52557-2020 "Подгузники детские. Общие технические условия"
СанПиН 1.1.12-14-2003 "Гигиенические требования к безопасности средств личной гигиены"
пункт 8 статьи 4 (требования микробиологи-ческой и биологической безопасности)
ГОСТ ISO 16212-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов"
ГОСТ ISO 18415-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение специфических и неспецифических микроорганизмов"
ГОСТ ISO 18416-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Candida albicans"
ГОСТ ISO 21148-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Общие требования к микробиологическому контролю"
ГОСТ ISO 21149-2020 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет и обнаружение мезофильных аэробных бактерий"
ГОСТ ISO 21150-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Escherichia coli"

01.11.2023 дейін қолданылады
766
ӘН 1.1.037-95 "Полимерлік және басқа материалдардан тұратын өнімдерді биотестілеу"
767
Нұсқаулық 1.1.11-12-35-2004 "Беларусь Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің 14.12. 2004ж. № 131 қаулысымен бекітілген Заттарды бастапқы токсикологиялық бағалау және гигиеналық регламенттеу үшін эксперименттік зерттеулер жүргізуге қойылатын талаптар"
768
МЕМСТ 32893-2014 "Парфюмерлік- косметикалық өнім. Токсикологиялық және клиникалық-зертханалық қауіпсіздік көрсеткіштерін бағалау әдістері"
769
МЕМСТ 33506-2015 "Парфюмерлік- косметикалық өнім. Қауіпсіздіктің токсикологиялық көрсеткіштерін бағалауды анықтау әдістері"
770
4-баптың
7-тармағы (щетка бұталарын бекіту күші)
3.1-тармақ МЕМСТ 28637-90 "Қылшықты-щетка бұйымдары. Бақылау әдістері"
771
4-баптың 7-тармағы (ең кіші қима орнындағы төсем мен бұйымның беріктігі)
3.3-тармақ МЕМСТ 28637-90 "Қылшықты-щетка бұйымдары. Бақылау әдістері"
772
4-баптың
7-тармағы (жұмыс бөлігінің қаттылығы)
3-қосымша МЕМСТ 6388-91 (ИСО 8627-87) "Тіс щеткалары. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
773
8.3-тармақ МЕМСТ 6388-2003 "Тіс щеткалары. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
774
7.3-тармақ МЕМСТ 6388-2022 "Тіс щеткалары. Жалпы техникалық шарттар"
775
4-баптың 7-тармағы (тіс щеткасының жұмыс бөлігін өңдеу сапасын бақылау)
4.3-тармақ МЕМСТ 28637-90 "Қылшықты-щетка бұйымдары. Бақылау әдістері"
Бір рет қолданылатын санитарлық-гигиеналық бұйымдар
776
4-баптың
8-тармағы (сынама алу)
6.4-тармақ Р МЕМСТ 52557-2011 "Балаларға арналған қағаз жаялықтар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
777
5.3-тармақ Р МЕМСТ 52557-2020 "Балаларға арналған жаялықтар. Жалпы техникалық шарттар"
778
СанҚжН 1.1.12-14-2003 "Жеке гигиена құралдарының қауіпсіздігіне қойылатын гигиеналық талаптар"
779
4-баптың 8-тармағы (микробиологиялық және биологиялық қауіпсіздік талаптары)
МЕМСТ ISO 16212-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Ашытқы мен зеңді санау"
780
МЕМСТ ISO 18415-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Спецификалық және спецификалық емес микроорганизмдерді анықтау"
781
МЕМСТ ISO 18416-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Candida albicans анықтау"
782
МЕМСТ ISO 21148-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Микробиологиялық бақылауға қойылатын жалпы талаптар"
783
МЕМСТ ISO 21149-2020 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Микробиология. Мезофильді аэробты бактерияларды санау және анықтау"
784
МЕМСТ ISO 21150-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Микробиология. Escherichia coli анықтау"
785

ГОСТ ISO 22717-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Pseudomonas aeruginosa"
ГОСТ ISO 22718-2018 "Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Обнаружение Staphylococcus aureus"
ГОСТ 32064-2013 "Продукты пищевые. Методы выявления и определения количества бактерий семейства Enterobacteriaceae"
ГОСТ 31708-2012 (ISO 7251:2005) "Микробиология пищевых продуктов и кормов. Метод обнаружения и определения количества презумптивных бактерий Escherichia coli. Метод наиболее вероятного числа"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 10444.15-94 "Продукты пищевые. Методы определения количества мезофильных, аэробных и факультативно-анаэробных микроорганизмов"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 26670-91 "Продукты пищевые. Методы культивирования микроорганизмов"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ Р ИСО 7218-2008 "Микробиология. Общее руководство по микробиологическим исследованиям"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ ISO 7218-2015 "Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Общие требования и рекомендации по микробиологическим исследованиям"
применяется до 01.11.2023
пункт 8 статьи 4 (сенсибили-зирующее действие)
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых. Методы контроля. Химические факторы. Физические факторы"
Инструкция 1.1.11-12-35-2004 "Требования к постановке экспериментальных исследований для первичной токсикологической оценки и гигиенической регламентации веществ", утв. Постановлением Главного государственного санитарного врача Республики Беларусь от 14.12.2004 № 131
ГОСТ ISO 10993-10-2011 "Изделия медицинские. Оценка биологического действия медицинских изделий. Часть 10. Исследования раздражающего и сенсибилизирующего действия"
ГОСТ 32893-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности"
ГОСТ 33483 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения и оценки клинико-лабораторных показателей безопасности"
пункт 8 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: цинк, мышьяк, хром, свинец)
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
пункт 8 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: цинк, мышьяк, хром, свинец)
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
ГОСТ 22001-87 "Реактивы и особо чистые вещества. Метод атомно-абсорбционной спектрометрии определения примесей химических элементов"

МЕМСТ ISO 22717-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Микробиология. Pseudomonas aeruginosa анықтау"
786
МЕМСТ ISO 22718-2018 "Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Микробиология. Staphylococcus aureus анықтау"
787
МЕМСТ 32064-2013 "Азық-түлік өнімдері. Enterobacteriaceae тұқымдас бактериялардың санын анықтау және айқындау әдістері"
788
МЕМСТ 31708-2012 (ISO 7251:2005) "Азық-түлік өнімдерінің және жем-шөптің микробиологиясы. Escherichia coli презумптивті бактерияларының санын анықтау және айқындау әдісі. Ең ықтимал сан әдісі"
01.11.2023 дейін қолданылады
789
МЕМСТ 10444.15-94 "Азық-түлік өнімдері. Мезофильді, аэробты және факультативті-анаэробты микроорганизмдердің санын анықтау әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
790
МЕМСТ 26670-91 "Азық-түлік өнімдері. Микроорганизмдерді өсіру әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
791
Р МЕМСТ ИСО 7218-2008 "Микробиология. Микробиологиялық зерттеулер жөніндегі жалпы нұсқаулық"
01.11.2023 дейін қолданылады
792
МЕМСТ ISO 7218-2015 "Азық-түлік және мал азығы микробиологиясы. Микробиологиялық зерттеулерге қойылатын жалпы талаптар мен ұсынымдар"
01.11.2023 дейін қолданылады
793
4-баптың 8-тармағы (сезімталдық әсер)
ӘНҰС 4.1/4.3.1485-03 "Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге арналған киімді гигиеналық бағалау. Бақылау әдістері. Химиялық факторлар. Физикалық факторлар"
794
Нұсқаулық 1.1.11-12-35-2004 "Беларусь Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің 14.12.2004 ж. № 131 қаулысымен бекітілген Заттарды бастапқы токсикологиялық бағалау және гигиеналық регламенттеу үшін эксперименттік зерттеулер жүргізуге қойылатын талаптар"
795
МЕМСТ ISO 10993-10-2011 "Медициналық бұйымдар. Медициналық бұйымдардың биологиялық әсерін бағалау. 10-бөлік. Тітіркендіргіштік және сезімталдық әсерді зерттеу"
796
МЕМСТ 32893-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Токсикологиялық және клиникалық-зертханалық қауіпсіздік көрсеткіштерін бағалау әдістері"
797
МЕМСТ 33483 "Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Клиникалық-зертханалық қауіпсіздік көрсеткіштерін анықтау және бағалау әдістері"
798
4-баптың
8-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: мырыш, күшәла, хром, қорғасын)
МЕМСТ 31870-2012 "Ауыз су. Атом спектрометриясы әдістерімен элементтердің болуын анықтау"
799
4-баптың
8-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: мырыш, күшәла, хром, қорғасын)
МЕМСТ 4152-89 "Ауыз су. Күшәланың массалық концентрациясын анықтау әдісі"
800
МЕМСТ 22001-87 "Реактивтер және ерекше таза заттар. Химиялық элементтердің қоспаларын анықтау үшін атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісі"
801

ГОСТ 31956-2012 "Вода. Методы определения содержания хрома (VI) и общего хрома"
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
СТБ ISO 11885-2011 "Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой"
СТБ ISO 15586-2011 "Качество воды. Обнаружение микроэлементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с использованием графитовой печи"
ГОСТ Р 57162-2016 "Вода. Определение содержания элементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией"
СТ РК ИСО 8288-2005 "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Пламенные атомно-абсорбционные спектрометрические методы"
применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 "Методика выполнения измерений кобальта, никеля, меди, хрома, цинка, марганца, железа, серебра в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с пламенной атомизацией"
применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 (издание 2020 г.) "Методика измерений массовых концентраций железа, кадмия, кобальта, марганца, меди, никеля, свинца, серебра, хрома и цинка в пробах питьевых, природных и сточных вод методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 от 21.12.2020, номер в реестре ФР.1.31.2021.39093)
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 "Методика выполнения измерений бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электрометрической атомизацией"
применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 (издание 2013 г.) "Методика измерений массовых концентраций бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в пробах питьевых, природных и сточных вод методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией" (свидетельство об аттестации № 016/01.00301-2010/2013 от 27.11.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16663)
ПНД Ф 14.1:2:4.143-98 "Методика выполнения измерений алюминия, бария, бора, железа, кобальта, марганца, меди, никеля, стронция, титана, хрома и цинка в питьевых, природных и сточных водах методом ICP спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 019/01.00301-2010/2011 от 12.10.2011; номер в реестре ФР.1.31.2013.13911)

МЕМСТ 31956-2012 "Су. Хром (VI) және жалпы хром құрамын анықтау әдістері"
802
МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдістері"
803
БСТ ISO 11885-2011 "Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмасы бар атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен кейбір элементтерді анықтау"
804
БСТ ISO 15586-2011 "Судың сапасы. Графит пешін пайдаланып атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен микроэлементтерді анықтау"
805
Р МЕМСТ 57162-2016 "Су. Электротермиялық атомизациясы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен элементтердің құрамын анықтау"
806
ҚР СТ ИСО 8288-2005 "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометриялық әдістер"
01.11.2023 дейін қолданылады
807
ТНҚ Ф 14.1:2:4.139-98 "Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы кобальтты никельді, мысты, хромды, мырышты, марганецті, темірді, күмісті жалынды атомизациясы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
808
ТНҚ Ф 14.1:2:4.139-98 (2020 ж. басылым) "Ауыз су, табиғи және сарқынды сулар сынамаларындағы темірдің, кадмийдің, Кобальттың, марганецтің, мыстың, никельдің, қорғасынның, күмістің, хромның және мырыштың массалық концентрациясын жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (21.12.2020 ж. 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2021.39093)
809
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 "Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы бериллийді, ванадийді, висмутты, кадмийді, кобальтты, мысты, молибденді, күшәланы, никельді, қалайыны, қорғасынды, селенді, күмісті, сурьманы және хромды электрометриялық атомизациясы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
810
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 (2013 ж. басылым) "Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы бериллийдің, ванадийдің, висмуттың, кадмийдің, кобальттың, мыстың, молибденнің, күшәланың, никельдің, қалайының, қорғасынның, селеннің, күмістің, сурьманың және хромның массалық концентрацияларын электрометриялық атомизациясы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (27.11.2013 ж. № 016/01.00301-2010/2013 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16663)
811
ТНҚ Ф 14.1:2:4.143-98 "Ауыз судағы, табиғи және ағынды сулардағы алюминийді, барийді, борды, темірді, кобальтты марганецті, мысты, никельді, стронцийді, титанды, хромды және мырышты ICP спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (12.10.2011 ж. № 019/01.00301-2010/2011 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.13911)
812

МУК 4.1.1256-03 "Измерение массовой концентрации цинка флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МВИ.МН 1792-2002 "Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+" (свидетельство об аттестации № 253/2002 от 16.09.2002)
МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 500-2008 от 22.12.2008)
ПНДФ 14.1:2:4.183-02 (издание 2019 г.) "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации цинка в пробах природных, питьевых и сточных вод флуориметрическим методом на анализаторе жидкости "Флюорат-02" (свидетельство об аттестации
№ 026/RA.RU.311278/2019 от 05.11.2019; номер в реестре ФР.1.31.2019.35829)
пункт 8 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: акрилонитрил)
ГОСТ 15820-82 "Полистирол и сополимеры стирола. Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740);
МУ 11-12-25-96 "Методические указания по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии"
пункт 8 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетальдегид)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
пункт 8 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетон)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"
МВИ. МН 2558-2006 "Методика выполнения измерений концентраций ацетона и ацетальдегида в вытяжках модельных сред, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
пункт 8 статьи 4 (выделение вредных для здоровья химических веществ: бензол)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a -метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МУК 4.1.649-96 "Методические указания по хромато-масс-спектрометрическому определению летучих органических веществ в воде"
МУК 4.1.650-96 "Методические указания по газохроматографическому определению ацетона, метанола, бензола, толуола, этилбензола, пентана, о-, м-, п-ксилола, гексана, октана и декана в воде"

ӘНҰС 4.1.1256-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
813
ӨОӘ.МН 1792-2002 "ARL 3410+ спектрометріндегі сұйық сынамаларда элементтердің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (16.09.2002 ж.
№ 253/2002 аттестаттау туралы куәлік)
814
ӨОӘ.МН 3057-2008 "Атом-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (22.12.2008 ж. № 500-2008 аттестаттау туралы куәлік)
815
ТНҚФ 14.1:2:4.183-02 (2019 ж. басылым) "Судың сандық химиялық талдауы. "Флюорат-02" сұйықтық талдағышында флуориметриялық әдіспен табиғи, ауыз және сарқынды сулардың сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі" (05.11.2019 ж.
№ 026/RA.RU.311278/2019 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2019.35829)
816
4-баптың
8-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: акрилонитрил)
МЕМСТ 15820-82 "Полистирол және стирол сополимерлері. Қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
817
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-,о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж.
№ 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2013.16740 );
818
ӘН 11-12-25-96 "Газ-сұйық хроматография әдісімен "Нитрон Д" талшығынан алынған сығындылардағы (тер сұйықтығы) акрил қышқылының нитрилін анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
819
4-баптың
8-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетальдегид)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-,о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2013.16740 )
820
ӘНҰС 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2013.16751)
821
ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сығындыларында ацетон мен ацетальдегид концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
822
4-баптың
8-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: ацетон)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2013.16740 )
823
ӘНҰС 4.1.3171-14 "Ацетальдегид, ацетон, метилацетат, метанол, этанол, метилакрилат, метилметакрилат, этилакрилат, изобутилакрилат, бутилакрилат, бутилметакрилат, толуол, стирол,
a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)
824
ӘНҰС 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
825
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
826
ӨОӘ. МН 2558-2006 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардың сығындыларында ацетон мен ацетальдегид концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
827
4-баптың 8-тармағы (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бензол)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорындыларындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, акрил нитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изоботанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2013.16740 )
828
ӘНҰС 4.1.649-96 "Судағы ұшпа органикалық заттарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
829
ӘНҰС 4.1.650-96 "Судағы ацетонды, метанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, пентанды, о-, м-, п-ксилолды, гександы, октанды және деканды газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
830

статьи 5 – 7 (отбор проб)
ГОСТ 8844-75 "Полотна трикотажные. Правила приемки и метод отбора проб"
ГОСТ 9173-86 "Изделия трикотажные. Правила приемки"
ГОСТ 13587-77 "Полотна нетканые и изделия штучные нетканые. Правила приемки и метод отбора проб"
ГОСТ 20566-75 "Ткани и штучные изделия текстильные. Правила приемки и метод отбора проб"
ГОСТ 23948-80 "Изделия швейные. Правила приемки"
ГОСТ 25451-82 "Кожа искусственная и синтетическая. Правила приемки"
ГОСТ 26666.0-85 "Мех искусственный трикотажный. Правила приемки и метод отбора проб"
ГОСТ 32077-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные. Правила приемки, методы отбора образцов и подготовка их для контроля"
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых. Методы контроля. Химические факторы. Физические факторы"
Инструкция 1.1.10-12-96-2005 "Гигиеническая оценка тканей, одежды и обуви"
статьи 5 и 6 (уровень напряженности электростати-ческого поля)
МУК 4.1/4.3.1485-03 "Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых. Методы контроля. Химические факторы. Физические факторы"
применяется до 01.11.2023
глава 2, пункты 4.1 и 4.3 главы 4, пункт 5.1 главы 5 СанПиН 9-29.7-95 "Санитарные нормы допустимых уровней физических факторов при применении товаров народного потребления в бытовых условиях. Методика измерения напряженности электростатического поля"
разделы 4 – 6 ГОСТ 32995-2014 "Материалы текстильные. Методика измерения напряженности электростатического поля"
статьи 5 – 7 (идентифика-ция)
ГОСТ ИСО 1833-2001 "Материалы текстильные. Методы количественного химического анализа двухкомпонентных смесей волокон"
ГОСТ ISO 1833-1-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 1. Общие принципы испытаний"
ГОСТ ISO 1833-2-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 2. Трехкомпонентные смеси волокон"
ГОСТ ISO 1833-3-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 3. Смеси ацетатного и некоторых других волокон (метод с использованием ацетона)"
ГОСТ ISO 1833-5-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 5. Смеси вискозного, медно-аммиачного или высокомодульного и хлопковых волокон (метод с использованием цинката натрия)"
ГОСТ ISO 1833-6-2013 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 6. Смеси вискозных или отдельных видов медноаммиачных, высокомодульных или волокон лиоцелл и хлопковых волокон (метод с использованием муравьиной кислоты и хлорида цинка)"
ГОСТ ISO 1833-7-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 7. Смеси полиамидных и некоторых других волокон (метод с использованием муравьиной кислоты)"
ГОСТ ISO 1833-8-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 8. Смеси ацетатного и триацетатного волокон (метод с использованием ацетона)"
ГОСТ ISO 1833-9-2013 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 9. Смеси ацетатного и триацетатного волокон (метод с использованием бензилового спирта)"
ГОСТ ISO 1833-10-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 10. Смеси триацетатного или полилактидного и некоторых других волокон (метод с использованием дихлорметана)"
ГОСТ ISO 1833-11-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 11. Смеси целлюлозного и полиэфирного волокон (метод с использованием серной кислоты)"
ГОСТ ISO 1833-12-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 12. Смеси акрилового, модифицированных акриловых, эластановых, поливинилхлоридных волокон и некоторых других волокон (метод с использованием диметилформамида)"
ГОСТ ISO 1833-13-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 13. Смеси некоторых поливинилхлоридных волокон и некоторых других волокон (метод с использованием сероуглерода/ацетона)"
ГОСТ ISO 1833-14-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 14. Смеси ацетатного и некоторых поливинилхлоридных волокон (метод с использованием уксусной кислоты)"
ГОСТ ISO 1833-15-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 15. Смеси джутового и некоторых животных волокон (метод на основе определения содержания азота)"
ГОСТ ISO 1833-16-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 16. Смеси полипропиленовых волокон и некоторых других волокон (метод с использованием ксилола)"
ГОСТ ISO 1833-17-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 17. Смеси поливинилхлоридных волокон (гомополимеров винилхлорида) и некоторых других волокон (метод с использованием серной кислоты)"
ГОСТ ISO 1833-18-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 18. Смеси натурального шелкового волокна и шерстяного волокна или волокна из волос животных (метод с использованием серной кислоты)"
ГОСТ ISO 1833-19-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 19. Смеси целлюлозных волокон и асбестового волокна (метод нагревания)"
ГОСТ ISO 1833-20-2014 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 20. Смеси эластанового и некоторых других волокон (метод с использованием диметилацетамида)"
ГОСТ ISO 1833-21-2011 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 21. Смеси поливинилхлоридных волокон, модифицированных акриловых, эластановых, ацетатных, триацетатных и некоторых других волокон (метод с использованием циклогексанона)"
ГОСТ ISO 1833-22-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 22. Смеси вискозного или некоторых видов медноаммиачных, или высокомодульных, или лиоцелла и льняных волокон (метод с использованием муравьиной кислоты и хлорида цинка)"
ГОСТ ISO 1833-24-2013 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 24. Смеси полиэфирного и некоторых других волокон (метод с использованием фенола и тетрахлорэтана)"
ГОСТ ISO 1833-25-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 25. Смеси полиэфирного и некоторых других волокон (метод с использованием трихлоруксусной кислоты и хлороформа)"
ГОСТ ISO 1833-26-2015 "Материалы текстильные. Количественный химический анализ. Часть 26. Смеси меламинового и хлопкового или арамидного волокон (метод с использованием горячей муравьиной кислоты)"

5 – 7-баптар (сынама алу)
МЕМСТ 8844-75 "Тоқылған маталар. Қабылдау қағидалары және сынама алу әдісі"
874
МЕМСТ 9173-86 "Тоқылған бұйымдар. Қабылдау қағидалары"
875
МЕМСТ 13587-77 "Тоқыма емес маталар және тоқыма емес бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынама алу әдісі"
876
МЕМСТ 20566-75 "Тоқыма маталар мен дана бұйымдар. Қабылдау қағидалары және сынама алу әдісі"
877
МЕМСТ 23948-80 "Тігін бұйымдары. Қабылдау қағидалары"
878
МЕМСТ 25451-82 "Жасанды және синтетикалық былғары. Қабылдау қағидалары"
879
МЕМСТ 26666.0-85 "Жасанды тоқылған жүн. Қабылдау қағидалары және сынама алу әдісі"
880
МЕМСТ 32077-2013 "Үлбір терілері мен қой терілері. Қабылдау қағидалары, үлгілерді іріктеу әдістері және оларды бақылауға дайындау"
881
ӘНҰС 4.1/4.3.1485-03 "Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге арналған киімді гигиеналық бағалау. Бақылау әдістері. Химиялық факторлар. Физикалық факторлар"
882
Нұсқаулық 1.1.10-12-96-2005 "Маталарды, киімдерді және аяқ киімдерді гигиеналық бағалау"
883
5 және 6-баптар (электростатикалық өрістің кернеу деңгейі)
ӘНҰС 4.1/4.3.1485-03 "Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге арналған киімді гигиеналық бағалау. Бақылау әдістері. Химиялық факторлар. Физикалық факторлар"
01.11.2023 дейін қолданылады
884
2-тарау, 4-тараудың 4.1 және
4.3-тармақтары, 5-тараудың 5.1-тармағы СанҚмН 9-29.7-95 "Тұрмыстық жағдайда халық тұтынатын тауарларды қолдану кезіндегі физикалық факторлардың рұқсат етілген деңгейінің санитарлық нормалары. Электростатикалық өрістің кернеуін өлшеу әдісі"
885
4 – 6-бөлімдер МЕМСТ 32995-2014 "Тоқыма материалдары. Электростатикалық өрістің кернеулігін өлшеу әдісі"
886
5 – 7-баптар (сәйкестендіру)
МЕМСТ ИСО 1833-2001 "Тоқыма материалдары. Талшықтардың екі құрамдас қоспаларын сандық химиялық талдау әдістері"
887
МЕМСТ ISO 1833-1-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
1- бөлім. Жалпы сынақ қағидалары"
888
МЕМСТ ISO 1833-2-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
2-бөлім. Үш құрамдасты талшық қоспалары"
889
МЕМСТ ISO 1833-3-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
3-бөлім. Ацетат және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (ацетонды қолдану әдісі)"
890
МЕМСТ ISO 1833-5-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
5-бөлік. Вискоза, мыс-аммиак немесе жоғары модульді және мақта талшықтарының қоспалары (натрий мырышын қолдану әдісі)"
891
МЕМСТ ISO 1833-6-2013 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
6-бөлік. Вискоза немесе мыс-аммиак, жоғары модульді немесе лиоцелла талшықтары мен мақта талшықтарының жекелеген түрлерінің қоспалары (құмырсқа қышқылы мен мырыш хлоридін қолдану әдісі)"
892
МЕМСТ ISO 1833-7-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
7-бөлік. Полиамидті және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (құмырсқа қышқылын қолдану әдісі)"
893
МЕМСТ ISO 1833-8-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
8-бөлік. Ацетат және триацетат талшықтарының қоспалары (ацетонды қолдану әдісі)"
894
МЕМСТ ISO 1833-9-2013 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
9-бөлік. Ацетат және триацетат талшықтарының қоспалары (бензил спиртін қолдану әдісі)"
895
МЕМСТ ISO 1833-10-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
10-бөлік. Триацетат немесе полилактид және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (дихлорметанды қолдану әдісі)"
896
МЕМСТ ISO 1833-11-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
11-бөлік. Целлюлоза және полиэфир талшықтарының қоспалары (күкірт қышқылын қолдану әдісі)"
897
МЕМСТ ISO 1833-12-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
12-бөлік. Акрил, модификацияланған акрил, эластан, поливинилхлорид талшықтарының және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (диметилформамидті қолдану әдісі)"
898
МЕМСТ ISO 1833-13-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
13-бөлік. Кейбір поливинилхлорид талшықтарының және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (күкіртті көміртек/ацетонды қолдану әдісі)"
899
МЕМСТ ISO 1833-14-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
14-бөлік. Ацетат және кейбір поливинилхлорид талшықтарының қоспалары (сірке қышқылын қолдану әдісі)"
900
МЕМСТ ISO 1833-15-2015 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
15-бөлік. Кендір және кейбір жануарлар талшықтарының қоспалары (азот құрамын анықтауға негізделген әдіс)"
901
МЕМСТ ISO 1833-16-2015 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
16-бөлік. Полипропилен талшықтарының және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (ксилолды қолдану әдісі)"
902
МЕМСТ ISO 1833-17-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
17-бөлік. Поливинилхлорид талшықтарының (винилхлорид гомополимерлері) және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (күкірт қышқылын қолдану әдісі)"
903
МЕМСТ ISO 1833-18-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
18-бөлік. Табиғи жібек талшығы мен жүн талшығының немесе жануарлардың шаш талшығының қоспалары (күкірт қышқылын қолдану әдісі)"
904
МЕМСТ ISO 1833-19-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
19-бөлік. Целлюлоза талшықтары мен асбест талшықтарының қоспалары (қыздыру әдісі)"
905
МЕМСТ ISO 1833-20-2014 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
20-бөлік. Эластан және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (диметилацетамидті қолдану әдісі)"
906
МЕМСТ ISO 1833-21-2011 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
21-бөлік. Поливинилхлоридті талшықтардың, модификацияланған акрил, эластанды, ацетат, триацетат және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (циклогексанонды қолдану әдісі)"
907
МЕМСТ ISO 1833-22-2015 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
22-бөлік. Вискоза немесе мыс-аммиак немесе жоғары модульді немесе лиоцелла мен зығыр талшықтарының кейбір түрлерінің қоспалары (құмырсқа қышқылы мен мырыш хлоридін қолдану әдісі)"
908
МЕМСТ ISO 1833-24-2013 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
24-бөлік. Полиэфир және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (фенол мен тетрахлорэтан әдісі)"
909
МЕМСТ ISO 1833-25-2015 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
25-бөлік. Полиэфир және кейбір басқа талшықтардың қоспалары (трихло сірке қышқылы мен хлороформды қолдану әдісі)"
910
МЕМСТ ISO 1833-26-2015 "Тоқыма материалдары. Сандық химиялық талдау.
26-бөлік. Меламин және мақта немесе арамид талшықтарының қоспалары (ыстық құмырсқа қышқылын қолдану әдісі)"
911

ГОСТ ИСО 5088-2001 "Материалы текстильные. Методы количественного анализа трехкомпонентных смесей волокон"
ГОСТ ИСО 5089-2001 "Материалы текстильные. Подготовка проб для химических испытаний"
раздел 3 ГОСТ 3897-2015 "Изделия трикотажные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
ГОСТ 4659-79 "Ткани и пряжа чистошерстяные и полушерстяные. Методы химических испытаний"
раздел 1 ГОСТ 10581-91 "Изделия швейные. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
ГОСТ 17037-85 "Изделия швейные и трикотажные. Термины и определения"
ГОСТ 25617-2014 "Ткани и изделия льняные, полульняные хлопчатобумажные и смешанные. Методы химических испытаний"
ГОСТ 26623-85 "Материалы и изделия текстильные. Обозначения по содержанию сырья"
ГОСТ 30387-95/ГОСТ Р 50721-94 "Полотна и изделия трикотажные. Методы определения вида и массовой доли сырья"
ГОСТ 33224-2015 "Материалы и изделия текстильные. Обозначение состава сырья"
ГОСТ Р 51293-99 "Идентификация продукции. Общие положения"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ Р 51293-2022 "Оценка соответствия. Общие правила идентификации продукции для целей подтверждения соответствия"
СТБ 2447-2016 "Полотна и изделия трикотажные. Методы определения вида и массовой доли сырья"
статьи 5 – 7 (климатические условия проведения испытаний, пробоподго-товка)
ГОСТ ISO 139-2014 "Материалы текстильные. Стандартные атмосферные условия для проведения кондиционирования и испытаний" (за исключением пункта 3.2 "Альтернативные атмосферные условия")
ГОСТ 10681-75 "Материалы текстильные. Климатические условия для кондиционирования и испытания проб и методы их определения"
пункты 3.6.3 – 3.6.6 МУК 4.1/4.3.1485-03 "Гигиеническая оценка одежды для детей, подростков и взрослых. Методы контроля. Химические факторы. Физические факторы"
статья 5 (гигроскопич-ность)
раздел 3 ГОСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств"
пункт 3.1 ГОСТ 30383-95 "Изделия трикотажные детские бельевые. Нормы физико-гигиенических показателей"
пункт 3.1 ГОСТ 31422-2010 "Изделия трикотажные детские верхние. Нормы физико-гигиенических показателей"
статья 5 (воздухопрони-цаемость)
ГОСТ 12088-77 "Материалы текстильные и изделия из них. Метод определения воздухопроницаемости"
статьи 5 – 7 (устойчивость окраски)
ГОСТ ISO 105-A01-2013 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть A01. Общие требования к проведению испытаний"
ГОСТ ISO 105-A02-2013 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть A02. Серая шкала для оценки изменения окраски"

МЕМСТ ИСО 5088-2001 "Тоқыма материалдары. Талшықтардың үш құрамдас қоспаларын сандық талдау әдістері"
912
МЕМСТ ИСО 5089-2001 "Тоқыма материалдары. Химиялық сынақтар үшін сынамаларды дайындау"
913
3-бөлім МЕМСТ 3897-2015 "Тоқылған бұйымдар. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
914
МЕМСТ 4659-79 "Маталар мен таза және жартылай жүнді иірілген жіптер. Химиялық сынақ әдістері"
915
1-бөлім МЕМСТ 10581-91 "Тігін бұйымдары. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
916
МЕМСТ 17037-85 "Тігін және тоқылған бұйымдар. Терминдер мен анықтамалар"
917
МЕМСТ 25617-2014 "Зығыр, жартылай зығыр мақта және аралас маталар мен бұйымдар. Химиялық сынақ әдістері"
918
МЕМСТ 26623-85 "Тоқыма материалдары мен бұйымдары. Шикізат құрамы бойынша белгілер"
919
МЕМСТ 30387-95/Р МЕМСТ 50721-94 "Тоқылған маталар мен бұйымдар. Шикізаттың түрі мен массалық үлесін анықтау әдістері"
920
МЕМСТ 33224-2015 "Тоқыма материалдары мен бұйымдары. Шикізат құрамын белгілеу"
921
Р МЕМСТ 51293-99 "Өнімді сәйкестендіру. Жалпы ережелер"
01.11.2023 дейін қолданылады
922
Р МЕМСТ 51293-2022 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау мақсатында өнімді сәйкестендірудің жалпы қағидалары"
923
БСТ 2447-2016 "Тоқылған маталар мен бұйымдар. Шикізаттың түрі мен массалық үлесін анықтау әдістері"
924
5 – 7 –баптар (сынақ жүргізудің климаттық шарттары, сынама дайындау)
МЕМСТ ISO 139-2014 "Тоқыма материалдары. Кондиционерлеу және сынау үшін стандартты атмосфералық жағдайлар" (3.2 "Баламалы атмосфералық жағдайлар" тармағын қоспағанда)
925
МЕМСТ 10681-75 "Тоқыма материалдары. Сынамаларды кондициялау және сынау үшін климаттық жағдайлар және оларды анықтау әдістері"
926
4.1/4.3.1485-03 3.6.3 – 3.6.6-тармақтар ӘНҰС "Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге арналған киімді гигиеналық бағалау. Бақылау әдістері. Химиялық факторлар. Физикалық факторлар"
927
5-бап (гигроскопиялық)
3-бөлім МЕМСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Тоқыма маталар. Гигроскопиялық және су өткізбейтін қасиеттерді анықтау әдістері"
928
3.1-тармақ МЕМСТ 30383-95 "Тоқылған балалар іш киімі бұйымдары. Физикалық-гигиеналық көрсеткіштердің нормалары"
929
3.1-тармақ МЕМСТ 31422-2010 "Балаларға арналған сыртқы тоқылған бұйымдар. Физикалық-гигиеналық көрсеткіштердің нормалары"
930
5-бап (ауа өткізу)
МЕМСТ 12088-77 "Тоқыма материалдары және олардан жасалған бұйымдар. Тыныс алуды анықтау әдісі"
931
5 – 7-баптар (бояудың төзімділігі)
МЕМСТ ISO 105-A01-2013 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. A01-бөлігі. Сынақтарды жүргізуге қойылатын жалпы талаптар"
932
МЕМСТ ISO 105-A02-2013 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. A02-бөлігі. Бояудың өзгеруін бағалауға арналған сұр шкала"
933

ГОСТ ISO 105-A03-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть A03. Серая шкала для оценки степени закрашивания"
ГОСТ ИСО 105-A04-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть A04. Метод инструментальной оценки степени закрашивания смежных тканей"
ГОСТ ИСО 105-E02-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть E02. Метод определения устойчивости окраски к действию морской воды"
ГОСТ ISO 105-E04-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть Е04. Метод определения устойчивости окраски к поту"
ГОСТ ИСО 105-F-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть F. Ткани стандартные смежные. Технические требования"
ГОСТ ИСО 105-F10-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть F10. Ткани смежные многокомпонентные. Технические требования"
ГОСТ ИСО 105-J01-2002 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть J01. Общие требования к инструментальному методу измерения цвета поверхности"
\
ГОСТ 2351-88 "Изделия и полотна трикотажные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
ГОСТ 7780-78 "Ткани и штучные изделия льняные и полульняные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
применяется до 01.11.2023
пункт 7.9 ГОСТ 33201-2014 "Ткани для столового белья и полотенечные чистольняные, льняные и полульняные и штучныые изделия из них. Общие технические условия"
ГОСТ 7779-75 "Ткани и изделия штучные шелковые и полушелковые. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ 7779-2015 "Ткани и изделия штучные шелковые и полушелковые. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
ГОСТ 7913-76 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные и смешанные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
ГОСТ 9733.0-83 "Материалы текстильные. Общие требования к методам испытаний устойчивости окрасок к физико-химическим воздействиям"
ГОСТ 9733.4-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к стиркам"
ГОСТ 9733.5-83 "Материалы текстильные. Метод испытаний устойчивости окраски к дистиллированной воде"
ГОСТ 9733.6-83 "Материалы текстильные. Методы испытаний устойчивости окраски к поту"
ГОСТ 9733.9-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к морской воде"
ГОСТ 9733.27-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к трению"
ГОСТ 11151-77 "Ткани чистошерстяные и полушерстяные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"

МЕМСТ ISO 105-A03-2014 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. A03-бөлігі. Бояу дәрежесін бағалауға арналған сұр шкала"
934
МЕМСТ ИСО 105-A04-2002 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. A04-бөлігі. Аралас маталардың бояу дәрежесін аспаптық бағалау әдісі"
935
МЕМСТ ИСО 105-E02-2002 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. E02-бөлігі. Теңіз суының әсеріне Бояудың төзімділігін анықтау әдісі"
936
МЕМСТ ISO 105-E04-2014 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. Е04-бөлігі. Бояудың терге төзімділігін анықтау әдісі"
937
МЕМСТ ИСО 105-F-2002 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. F-бөлігі. Аралас стандартты маталар. Техникалық талаптар"
938
МЕМСТ ИСО 105-F10-2002 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. F10-бөлігі. Аралас көп құрамдас маталар. Техникалық талаптар"
939
МЕМСТ ИСО 105-J01-2002 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. J01-бөлігі. Беттің түсін өлшеудің аспаптық әдісіне қойылатын жалпы талаптар"
940      \
МЕМСТ 2351-88 "Тоқылған бұйымдар мен кенептер. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
941
МЕМСТ 7780-78 "Зығыр және жартылай зығыр маталар мен дана бұйымдар. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
942
7.9-тармақ МЕМСТ 33201-2014 "Ас жаулыққа арналған маталар және таза зығырдан, зығырдан және жартылай зығырдан жасалған сүлгілер және олардан жасалған дана бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
943
МЕМСТ 7779-75 "Жібек және жартылай жібек дана маталар мен бұйымдар. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
944
МЕМСТ 7779-2015 "Жібек және жартылай Жібек маталар мен бұйымдар. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
945
МЕМСТ 7913-76 "Мақта және аралас маталар мен дана бұйымдар. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
946
МЕМСТ 9733.0-83 "Тоқыма материалдары. Түстердің физика-химиялық әсерлерге төзімділігін сынау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
947
МЕМСТ 9733.4-83 "Тоқыма материалдары. Бояудың жууға төзімділігін сынау әдісі"
948
МЕМСТ 9733.5-83 "Тоқыма материалдары. Тазартылған суға бояудың төзімділігін сынау әдісі"
949
МЕМСТ 9733.6-83 "Тоқыма материалдары. Бояудың терге төзімділігін сынау әдістері"
950
МЕМСТ 9733.9-83 "Тоқыма материалдары. Теңіз суына бояудың төзімділігін сынау әдісі"
951
МЕМСТ 9733.27-83 "Тоқыма материалдары. Бояудың үйкеліске төзімділігін сынау әдісі"
952
МЕМСТ 11151-77 "Таза жүнді және жартылай жүнді маталар. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
953

ГОСТ 13527-78 "Изделия штучные тканые и ткани набивные чистошерстяные и полушерстяные. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
ГОСТ 23433-79 "Ткани и штучные изделия из химических волокон. Нормы устойчивости окраски и методы ее определения"
ГОСТ 32079-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные крашеные. Метод определения устойчивости окраски к трению"
ГОСТ Р ИСО 105-A05-99 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть A05. Метод инструментальной оценки изменения окраски для определения баллов по серой шкале"
ГОСТ Р ИСО 105-E02-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть E02. Метод определения устойчивости окраски к морской воде"
СТБ ИСО 105-E04-2010 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть E04. Метод определения устойчивости окраски к поту"
применяется до 01.11.2023
СТ РК ИСО 105-E04-2010 "Текстиль. Испытания на устойчивость окраски. Часть E04. Устойчивость окраски к поту"
применяется до 01.11.2023
СТБ ISO 105-C10-2009 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть C10. Метод определения устойчивости окраски к действию стирки с мылом или с мылом и содой"
СТБ ISO 105-X12-2009 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть X12. Метод определения устойчивости окраски к трению"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ ISO 105-Х12-2014 "Материалы текстильные. Определение устойчивости окраски. Часть Х12. Метод определения устойчивости окраски к трению"
статья 5 (водопоглоще-ние)
раздел 7 ГОСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств"
применяется до 01.11.2023
пункт 5.10 ГОСТ 11027-2014 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные махровые и вафельные. Общие технические условия"
пункт 5.12 СТБ 1017-96 "Ткани и штучные изделия хлопчатобумажные и смешанные махровые и вафельные. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
Одежда и изделия из текстильных материалов, меха, изделия трикотажные, готовые штучные текстильные изделия, обувь, кожгалантерейные изделия, коляски детские и велосипеды
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: кобальт, медь, никель, мышьяк, хром, свинец, ртуть, цинк)
ГОСТ ISO 12846-2017 "Качество воды. Определение содержания ртути. Метод с применением атомной абсорбционной спектрометрии (ААС) с концентрированием и без него"
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"

МЕМСТ 13527-78 "Таза жүнді және жартылай жүнді тоқылған және басылған бұйымдар. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
954
МЕМСТ 23433-79 "Химиялық талшықтардан жасалған маталар мен дана бұйымдар. Бояудың төзімділік нормалары және оны анықтау әдістері"
955
МЕМСТ 32079-2013 "Иленген, боялған үлбір терілер және қой терілері. Бояудың үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
956
Р МЕМСТ ИСО 105-A05-99 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. A05-бөлігі. Сұр шкала бойынша ұпайларды анықтау үшін бояудың өзгеруін аспаптық бағалау әдісі"
957
Р МЕМСТ ИСО 105-E02-2014 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. E02-бөлігі. Теңіз суына түс төзімділігін анықтау әдісі"
958
БСT ISO 105-E04-2010 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. E04-бөлігі. Бояудың терге төзімділігін анықтау әдісі"
01.11.2023 дейін қолданылады
959
ҚР СТ ИСО 105-E04-2010 "Тоқыма. Бояудың төзімділігін тексеру. E04-бөлігі. Бояудың терге төзімділігі"
01.11.2023 дейін қолданылады
960
STB ISO 105-C10-2009 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. C10-бөлігі. Сабынмен немесе сабынмен және содамен жуу әрекетіне бояудың төзімділігін анықтау әдісі"
961
STB ISO 105-X12-2009 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. X12-бөлігі. Бояудың үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
01.11.2023 дейін қолданылады
962
МЕМСТ ISO 105-x12-2014 "Тоқыма материалдары. Бояудың төзімділігін анықтау. Х12-бөлігі. Бояудың үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
963
5-бап (суды сіңіру)
7-бөлім МЕМСТ 3816-81 (ИСО 811-81) "Тоқыма кенептері. Гигроскопиялық және су өткізбейтін қасиеттерді анықтау әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
964
5.10-тармақ МЕМСТ 11027-2014 "Мақта-мата түкті және вафельді маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
965
5.12-тармақ БСТ 1017-96 "Мақта-мата және аралас түкті және вафельді маталар мен дара бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
Тоқыма материалдарынан, жүннен жасалған киім мен бұйымдар, тоқылған бұйымдар, дайын дана тоқыма бұйымдары, аяқ киім, былғары галантерея бұйымдары, балалар арбалары мен велосипедтер
966
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттарды бөлу: кобальт, мыс, никель, күшәла, хром, қорғасын, сынап, мырыш)
МЕМСТ ISO 12846-2017 "Судың сапасы. Сынаптың құрамын анықтау. Концентрациясы бар және онсыз атомдық абсорбциялық спектрометрияны (ААС) қолдану әдісі"
967
МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальттың, никельдің, мыстың, мырыштың, кадмийдің және қорғасынның болуын анықтау. Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдістері"
968

МУК 4.1.1256-03 "Измерение массовой концентрации цинка флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
МВИ.МН 1792-2002 "Методика выполнения измерений концентраций элементов в жидких пробах на спектрометре ARL 3410+" (свидетельство об аттестации № 253/2002 от 16.09.2002)
МВИ.МН 3057-2008 "Методика выполнения измерений концентраций тяжелых металлов в водных матрицах методом атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации № 500-2008 от 22.12.2008)
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: содержание свободного формальдегида)
ГОСТ ISO 14184-1-2014 "Материалы текстильные. Определение содержания формальдегида. Часть 1. Свободный и гидролизованный формальдегид (метод водной экстракции)"
ГОСТ ISO 14184-2-2014 "Материалы текстильные. Определение содержания формальдегида. Часть 2. Выделяемый формальдегид. Метод абсорции пара"
ГОСТ ISO 17226-1-2011 "Кожа. Определение содержания формальдегида. Часть 1. Метод жидкостной хроматографии"
ГОСТ ISO 17226-2-2011 "Кожа. Определение содержания формальдегида. Часть 2. Фотометрический метод определения"
ГОСТ 25617-2014 "Ткани и изделия льняные, полульняные, хлопчатобумажные и смешанные. Методы химических испытаний"
ГОСТ 31280-2004 "Меха и меховые изделия. Вредные вещества. Методы обнаружения и определения содержания свободного формальдегида и водовымываемых хрома (VI) и хрома общего"
СТБ ISO 14184-1-2011 "Материалы текстильные. Определение содержания формальдегида. Часть 1. Определение содержания свободного и гидролизованного формальдегида методом водной экстракции"
применяется до 01.11.2023
СТ РК ИСО 14184-1-2009 "Текстиль. Определение содержания формальдегида. Часть 1. Свободный и гидролизованный формальдегид (метод водной экстракции)"
применяется до 01.11.2023
СТ РК ИСО 14184-2-2009 "Текстиль. Определение содержания формальдегида. Часть 2. Свободный и гидролизованный формальдегид (метод поглощения паром)"
применяется до 01.11.2023
СТ РК ИСО 17226-2-2009 "Кожа. Химические методы определения содержания формальдегида. Часть 2. Метод с использованием колориметрического анализа"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ Р 55227-2012 "Вода. Методы определения содержания формальдегида"
МУК 4.1.1272-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в воздухе рабочей зоны и атмосферном воздухе населенных мест"
МУК 4.1.1053-01 "Ионохроматографическое определение формальдегида в воздухе"
МУК 4.1.1265-03 "Измерение массовой концентрации формальдегида флуориметрическим методом в пробах питьевой воды и воды поверхностных и подземных источников водопользования"
ПНДФ 14.1:2:4.267-2012 "Количественный химический анализ вод. Методика измерений массовой концентрации формальдегида в пробах питьевых (в том числе расфасованных в емкости), природных и сточных вод методом высокоэффективной жидкостной хроматографии с фотометрическим детектированием с использованием жидкостного хроматографа "Люмахром" (свидетельство об аттестации
№ 222.0006/01.00258/2012 от 16.03.2012; номер в реестре ФР.1.31.2012.12307)

ӘНҰС 4.1.1256-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы мырыштың массалық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
982
ӨОӘ.МН 1792-2002 "ARL 3410+ спектрометріндегі сұйық сынамаларда элементтердің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (16.09.2002 ж.
№ 253/2002 аттестаттау туралы куәлік)
983
ӨОӘ.МН 3057-2008 "Атом-абсорбциялық спектрометрия әдісімен су матрицаларындағы ауыр металдардың концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі" (22.12.2008 ж. № 500-2008 аттестаттау туралы куәлік)
984
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: бос формальдегидтің құрамы)
МЕМСТ ISO 14184-1-2014 "Тоқыма материалдары. Формальдегидтің құрамын анықтау. 1-бөлік. Бос және гидролизденген формальдегид (су экстракциясы әдісі)"
985
МЕМСТ ISO 14184-2-2014 "Тоқыма материалдары. Формальдегидтің құрамын анықтау. 2-бөлік. Шығарылған формальдегид. Буды сіңіру әдісі"
986
МЕМСТ ISO 17226-1-2011 "Тері. Формальдегидтің құрамын анықтау. 1-бөлік. Сұйық хроматография әдісі"
987
МЕМСТ ISO 17226-2-2011 "Тері. Формальдегидтің құрамын анықтау. 2-бөлік. Фотометриялық анықтау әдісі"
988
МЕМСТ 25617-2014 "Зығыр, жартылай зығыр, мақта-мата және аралас маталар мен бұйымдар. Химиялық сынау әдістері"
989
МЕМСТ 31280-2004 "Үлбір және үлбір бұйымдары. Зиянды заттар. Бос формальдегид пен су алынатын хромды (VI) және жалпы хромды табу және анықтау әдістері"
990
STB ISO 14184-1-2011 "Тоқыма материалдары. Формальдегидтің құрамын анықтау. 1-бөлік. Су экстракциясы әдісімен бос және гидролизденген формальдегидтің құрамын анықтау"
01.11.2023 дейін қолданылады
991
ҚР СТ ИСО 14184-1-2009 "Тоқыма. Формальдегидтің құрамын анықтау. 1-бөлік. Бос және гидролизденген формальдегид (су экстракциясы әдісі)"
01.11.2023 дейін қолданылады
992
ҚР СТ ИСО 14184-2-2009 "Тоқыма. Формальдегидтің құрамын анықтау. 2-бөлік. Бос және гидролизденген формальдегид (буды сіңіру әдісі)"
01.11.2023 дейін қолданылады
993
ҚР СТ ИСО 17226-2-2009 "Тері. Формальдегидтің құрамын анықтаудың химиялық әдістері. 2 бөлік. Колориметриялық талдауды қолдану әдісі"
01.11.2023 дейін қолданылады
994
Р МЕМСТ 55227-2012 "Су. Формальдегидтің құрамын анықтау әдістері"
995
ӘНҰС 4.1.1272-03 "Жұмыс аймағының ауасында және елді мекендердің атмосфералық ауасында формальдегидтің салмақтық концентрациясын флуориметриялық әдіспен өлшеу"
996
ӘНҰС 4.1.1053-01 "Ауадағы формальдегидті ионохроматографиялық анықтау"
997
ӘНҰС 4.1.1265-03 "Ауыз су және жерүсті және жерасты су көздерінің су сынамаларындағы формальдегидтің салмақтық концентрациясын флюориметриялық әдіспен өлшеу"
998
ТНҚФ 14.1:2:4.267-2012 "Судың сандық химиялық талдауы. "Люмахром" сұйық хроматографын пайдалана отырып, фотометриялық детекторлаумен тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен ауыз су (оның ішінде сыйымдылықта өлшеніп оралған), табиғи және сарқынды сулардың сынамаларындағы формальдегидтің массалық концентрациясын өлшеу әдістемесі" (16.03.2012 ж. № 222.0006/01.00258/2012 аттестаттау туралы куәлік; тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2012.12307)
999

статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: акрилонитрил)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент TenaxTA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
ГОСТ 30713-2000 "Волокно полиакрилонитрильное. Определение концентрации миграции нитрила акриловой кислоты в воздух. Метод газовой хроматографии"
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
РД 52.04.186-89 "Руководство по контролю загрязнения атмосферы"
Инструкция 4.1.10-14-91-2005 "Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей, выделяющихся из полистирольных пластиков в воде, модельных средах и пищевых продуктах"
МУ 11-12-25-96 "Методические указания по определению нитрила акриловой кислоты в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии"
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: ацетальдегид)
МУК 4.1.3166-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола,
н-пропилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола,
м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0153.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16740)
МУК 4.1.3170-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола, н-пропилацетата,
н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0154.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16741)

5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: акрилонитрил)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ЖИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
1000
МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
1001
МЕМСТ 30713-2000 "Полиакрилонитрильді талшық. Акрил қышқылы нитрилінің ауаға ауысу концентрациясын анықтау. Газды хроматография әдісі"
1002
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
1003
РД 52.04.186-89 "Атмосфераның ластануын бақылау жөніндегі нұсқаулық"
1004
Нұсқаулық 4.1.10-14-91-2005 "Судағы, модельдік ортадағы және тамақ өнімдеріндегі полистирольді пластиктерден бөлінетін қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
1005
ӘН 11-12-25-96 "Нитрон Д" талшығынан алынған сығындыларда (тер сұйықтығы) акрил қышқылының нитрилін газ-сұйық хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
1006
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттарды бөлу: ацетальдегид)
ӘНҰС 4.1.3166-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су сорғыштарындағы гександы, гептанды, ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изо-пропанолды, акрилонитрилді, н-пропанолды, н-пропилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о- және п-ксилолдарды, изопропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0153.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16740)
1007
ӘНҰС 4.1.3170-14 "Атмосфералық ауада, сынақ камерасының ауасында және тұйық үй-жайларда ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0154.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16741)
1008

ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент TenaxTA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"
МР 2915-82 "Методические рекомендации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии"
МР 1870-78 "Методические рекомендации по меркуриметрическому определению малых количеств винилацетата в воде, в водноспиртовых растворах и пищевых продуктах"
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: винилхлорид)
ГОСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластмассы. Гомополимеры и сополимеры винилхлорида. Определение остаточного мономера винилхлорида. Газохромотографический метод"
ГОСТ 26150-84 "Материалы и изделия строительные полимерные отделочные на основе поливинилхлорида. Метод санитарно-химической оценки"
МР 1941-78 "Методические рекомендации по определению хлористого винила в ПВХ и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания"
МУК 4.1.607-06 "Методические указания по определению винилхлорида в атмосферном воздухе методом газожидкостной хроматографии"
МУК 4.1.1957-05 "Газохроматографическое определение винилхлорида и ацетальдегида в воздухе"
МВИ массовой концентрации хлористого метила, винилхлорида, винилиденхлорида, метиленхлорида, хлороформа, четыреххлористого углерода и др. в сточных, природных поверхностных и подземных водах газохроматографическим методом (свидетельство об аттестации № 17-05 от 01.03.2005, номер в реестре ФР.1.31.2005.01754)
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: гексаметилен-диамин)
МР 1503-76 "Методические рекомендации по определению гексаметилендиамина в воде при санитарно-химических исследованиях в полимерных материалах, применяемых в пищевой и текстильной промышленности"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: дибутилфталат, диоктилфталат)
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР. 1.31.2013.16763)

МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ЖИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
1028
МЕМСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдістері"
1029
ӘН 2915-82 "Судағы винилацетатты газ сұйықтығы хроматограф әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
1030
ӘН 1870-78 "Судағы, сулы-спиртті ерітінділердегі және тамақ өнімдеріндегі винилацетаттың аз мөлшерін меркуриметриялық анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
1031
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: винилхлорид)
МЕМСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластмассалар. Винилхлорид гомополимерлері мен сополимерлері. Винилхлоридтің қалдық мономерін анықтау. Газохромографиялық әдіс"
1032
МЕМСТ 26150-84 "Поливинилхлорид негізіндегі полимерлі әрлеу құрылыс материалдары мен бұйымдары. Санитарлық-химиялық бағалау әдісі"
1033
ӘН 1941-78 "ПВХ және оның негізіндегі полимерлі материалдарда, тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда, тамақ өнімдерінде хлорлы винилді анықтау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
1034
ӘНҰС 4.1.607-06 "Газ-сұйық хроматография әдісімен атмосфералық ауадағы винилхлоридті анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
1035
ӘНҰС 4.1.1957-05 "Ауадағы винилхлорид пен ацетальдегидті газохроматографиялық анықтау"
1036
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: гексаметилен-диамин)
Газохроматографиялық әдіспен ағынды, табиғи жерүсті және жерасты суларындағы метил хлориді, винилхлорид, винилиден хлориді, метилен хлориді, хлороформ, төрт хлорлы көміртегі және т.б. массалық концентрациясының ОӨӘ (01.03.2005 ж. № 17-05 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2005.01754)
1037
ӘН 1503-76 "Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимерлі материалдардағы санитарлық-химиялық зерттеулер кезінде судағы гексаметилендиаминді анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар"
1038
Нұсқаулық № 880-71 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер класындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру"
1039
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер"
1040
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: дибутилфталат, диоктилфталат)
ӘНҰС 4.1.3168-14 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты атмосфералық ауада, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасында газохроматографиялық анықтау" (14.12.2012 ж. № 01.00282-2008/0146.14.12.12 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР. 1.31.2013.16763)
1041

МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде"
МУ 4077-86 "Методические указания по санитарно-гигиеническому исследованию резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
Инструкция 4.1.10-15-92-2005 "Санитарно-химические исследования резин и изделий из них, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
МВИ. МН 1402-2000 "Методика выполнения измерений концентраций дибутилфталата и диоктилфталата в водной и водно-спиртовых средах методом газовой хроматографии
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: диметилтере-фталат)
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР. 1.31.2013.16763)
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
МУК 4.1.745-99 "Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 4.1.11-11-19-2004 "МВИ концентрации диметилового эфира терефталевой кислоты в воде методом газовой хроматографии"
МВИ. МН 2367-2005 "Методика выполнения измерений концентраций диметилового эфира терефталевой кислоты в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"

ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
1042
ӘНҰС 4.1.738-99 "Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
1043
ӘН 4077-86 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-гигиеналық зерттеу жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
1044
Нұсқаулық 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлі және басқа да синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
1045
Нұсқаулық 4.1.10-15-92-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған резеңкелер мен олардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
1046
ӨОӘ. МН 1402-2000 "Газ хроматографиясы әдісімен су және су-спирт орталарындағы дибутилфталат және диоктилфталат концентрацияларын өлшеуді орындау әдістемесі"
1047
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: диметилтере-фталат)
ӘНҰС 4.1.3168-14 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис (2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты атмосфералық ауада, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасында газохроматографиялық анықтау" (14.12.2012 ж. № 01.00282-2008/0146.14.12.12 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР. 1.31.2013.16763)
1048
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
1049
ӘНҰС 4.1.745-99 "Судағы терефтал қышқылының диметилді эфирін газохроматографиялық анықтау"
1050
Нұсқаулық № 880-71 "Тағам өнімдерімен жанасуға арналған полимерлі және басқа синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
1051
Нұсқаулық 4.1.11-11-19-2004 "Судағы терефтал қышқылы диметил эфирінің концентрациясын газ хроматографиясы әдісімен ӨОӘ"
1052
ӨОӘ. МН 2367-2005 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік ортада терефтал қышқылының диметилді эфирінің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
1053

статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: диметилформа-мид)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент TenaxTA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
МУК 4.1.1206-03 "Газохроматографическое определение акрилонитрила, ацетонитрила, диметилформамида, диэтиламина и триэтиламина в воде"
МУ 11-12-26-96 "Методические указания по определению диметилформамида в вытяжках (потовая жидкость) из волокна "Нитрон Д" методом газожидкостной хроматографии"
МУ 1495а-76 "Методические указания на газохроматографическое определение диметилформамида в воздухе"
статьи 5 – 7 (выделение вредных для здоровья химических веществ: е-капролактам (капролактам))
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax ТА с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
ГОСТ 30351-2001 "Полиамиды, волокна, ткани, пленки полиамидные. Определение массовой доли остаточных капролактама и низкомолекулярных соединений и их концент-рации миграции в воду. Методы жидкостной и газожидкостной хроматографии"
ГОСТ Р ИСО 16017-1-2007 "Воздух атмосферный, рабочей зоны и замкнутых помещений. Отбор проб летучих органических соединений при помощи сорбционной трубки с последующей термодесорбцией и газохроматографическим анализом на капиллярных колонках. Часть 1. Отбор проб методом прокачки"
АМИ.МН 0003-2021 "Массовая концентрация Е-капролактама, выделяемого из изделий из полиамидов, в водной и воздушной средах. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00221 от 29 сентября 2021 г.)
ПНД Ф 14.1:2:4.211-05 "Методика выполнения измерений массовой концентрации капролактама в пробах природных и сточных вод газохроматографическим методом" (свидетельство об аттестации № 224.01.11.083/2004 от 23.04.2004, номер в реестре ФР.1.31.2013.13995)
Инструкция № 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
МУК 4.1.1209-03 "Газохроматографическое определение Е-капролактама в воде"
Инструкция 4.1.10-14-101-2005, глава 5 "Методы исследования полимерных материалов для гигиенической оценки"

5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: диметилформа-мид)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenaxta сорбентіне белсенді сынама алу, содан кейін термиялық десорбция және МСД/ЖИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау арқылы жабық үй-жайлар мен сынақ камерасының ауасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
1054
ӘНҰС 4.1.1206-03 "Судағы акрилонитрилді, ацетонитрилді, диметилформамидті, диэтиламинді және триэтиламинді газохроматографиялық анықтау"
1055
ӘН 11-12-26-96 "Нитрон Д" талшығынан жасалған сығындыларда (тер сұйықтығы) диметилформамидті газ сұйықтығы хроматография әдісімен анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
1056
ӘН 1495а-76 "Ауадағы диметилформамидті газохроматографиялық анықтауға арналған әдістемелік нұсқаулар"
1057
5 – 7-баптар (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: е-капролактам (капролактам))
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ЖИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
1058
МЕМСТ 30351-2001 "Полиамидтер, талшықтар, маталар, полиамидті пленкалар. Қалдық капролактам мен төмен молекулалы қосылыстардың массалық үлесін және олардың суға көшу концентрациясын анықтау. Сұйық және газ-сұйық хроматография әдістері"
1059
Р МЕМСТ ИСО 16017-1-2007 "Атмосфералық, жұмыс аймағы және жабық үй-жайлар ауасы. Сорбциялық түтіктің көмегімен ұшпа органикалық қосылыстардың сынамаларын кейіннен термодесорбциялау және капиллярлық колонкаларда газохроматографиялық талдау арқылы іріктеу. 1-бөлік. Айдау әдісімен сынама алу"
1060
АМИ.МН 0003-2021 "Полиамидтерден жасалған бұйымдардан бөлінетін
Е-капролактамының су және ауа орталарындағы массалық концентрациясы. Тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (2021 ж.
29 қыркүйектегі № BY 00221 аттестаттау туралы куәлік)
1061
ТНҚ Ф 14.1:2:4.211-05 "Табиғи және сарқынды сулардың сынамаларындағы капролактамның массалық концентрациясын газохроматографиялық әдіспен өлшеуді орындау әдістемесі" (23.04.2004 ж.
№ 224.01.11.083/2004 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.13995)
1062
Нұсқаулық № 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
1063
ӘНҰС 4.1.1209-03 "Судағы
Е-капролактамды газохроматографиялық анықтау"
1064
Нұсқаулық 4.1.10-14-101-2005,
5-тарау "Гигиеналық бағалауға арналған полимерлі материалдарды зерттеу әдістері"
1065

ГОСТ 32893-2014 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы оценки токсикологических и клинико-лабораторных показателей безопасности"
ГОСТ 33506-2015 "Продукция парфюмерно-косметическая. Методы определения оценки токсикологических показателей безопасности"
МУ 1.1.037-95 "Биотестирование продукции из полимерных и других материалов"
статьи 5 – 7 (массовая доля водовымывае-мого хрома (VI))
ГОСТ 31280-2004 "Меха и меховые изделия. Вредные вещества. Методы обнаружения и определения содержания свободного формальдегида и водовымываемых хрома (VI) и хрома общего"
ГОСТ Р 54591-2011 "Кожа и мех. Метод определения содержания хрома (VI)"
статьи 5 – 7 (pH водной вытяжки кожевой ткани меха)
ГОСТ 32165-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные. Метод определения pH водной вытяжки"
статьи 5 – 7 (температура сваривания кожевой ткани меха)
ГОСТ 32078-2013 "Шкурки меховые и овчины выделанные. Метод определения температуры сваривания"
Изделия из кожи, кожгалантерейные изделия и обувь
статьи 5 и 6
(отбор проб)
ГОСТ 938.0-75 "Кожа. Правила приемки. Методы отбора проб"
Инструкция 1.1.10-12-96-2005 "Гигиеническая оценка тканей, одежды и обуви"
статья 5 (идентификация)
ГОСТ 33099-2014 "Изделия из кожи. Метод определения применяемых материалов"
ГОСТ Р ИСО 17131-2014 "Кожа. Метод идентификации с помощью микроскопа"
статья 5 (массовая доля свободного формальдегида)
ГОСТ ISO 17226-2-2011 "Кожа. Определение содержания формальдегида. Часть 2. Фотометрический метод определения"
статьи 5 и 6 ГОСТ ISO 17226-1-2011 "Кожа. Определение содержания формальдегида. Часть 1. Метод жидкостной хроматографии"
статьи 5 и 6 (массовая доля водовымываемого хрома (VI))
ГОСТ ISO 17075-2011 "Кожа. Метод определения содержания хрома (VI)"
ГОСТ 31280-2004 "Меха и меховые изделия. Вредные вещества. Методы обнаружения и определения содержания свободного формальдегида и водовымываемых хрома (VI) и хрома общего"
ГОСТ Р 54591-2011 "Кожа и мех. Метод определения содержания хрома (VI)"
статьи 5 и 6 (устойчивость окраски к сухому и мокрому трению)
ГОСТ 938.29-77 "Кожа. Метод испытания устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению"
раздел 3 ГОСТ 938.29-2002 "Кожа. Метод испытания устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению"
ГОСТ 32076-2013 "Кожа. Метод определения устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению"
статья 6 (устойчивость окраски к поту)
ГОСТ 30835-2003 (ИСО 11641-1993) "Кожа. Метод испытания устойчивости окраски к поту"
Обувь

МЕМСТ 32893-2014 "Парфюмерлік-косметикалық өнім. Токсикологиялық және клиникалық-зертханалық қауіпсіздік көрсеткіштерін бағалау әдістері"
1131
МЕМСТ 33506-2015 "Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Қауіпсіздіктің токсикологиялық көрсеткіштерін бағалауды анықтау әдістері"
1132
МУ 1.1.037-95 "Полимерлік және басқа материалдардан тұратын өнімдерді биотестілеу"
1133
5 – 7-баптар
(су ағатын хромның массалық үлесі (VI))
МЕМСТ 31280-2004 "Үлбір және үлбір бұйымдары. Зиянды заттар. Бос формальдегид пен су алынатын хромды (VI) және жалпы хромды табу және анықтау әдістері"
1134
Р МЕМСТ 54591-2011 "Тері мен үлбір. Хром (VI) құрамын анықтау әдісі"
1135
5 – 7-баптар
(тері жүні су сығындысының РН)
МЕМСТ 32165-2013 "Иленген үлбір терілер және қой терілері. Су сығындысының рН анықтау әдісі"
1136
5 – 7-баптар
(үлбірдің тері матасының қайнау температурасы)
МЕМСТ 32078-2013 "Үлбір терілері мен қой терілері. Қайнау температурасын анықтау әдісі"
Былғарыдан жасалған бұйымдар, былғары галантереядан жасалған бұйымдар және аяқ киім
1137
5 және 6-баптар (сынама алу)
МЕМСТ 938.0-75 "Тері. Қабылдау қағидалары. Сынама алу әдістері"
1138
Нұсқаулық 1.1.10-12-96-2005 "Маталарды, киімдерді және аяқ киімдерді гигиеналық бағалау"
1139
5-бап
(сәйкестендіру)
МЕМСТ 33099-2014 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдісі"
1140
Р МЕМСТ ИСО 17131-2014 "Тері. Микроскоп арқылы сәйкестендіру әдісі"
1141
5-бап
(еркін формальдегидтің массалық үлесі)
МЕМСТ ISO 17226-2-2011 "Тері. Формальдегидтің құрамын анықтау. 2-бөлік. Фотометриялық анықтау әдісі"
1142
МЕМСТ ISO 17226-1-2011 5 және 6-баптар "Тері. Формальдегидтің құрамын анықтау.
1-бөлік. Сұйық хроматография әдісі"
1143
5 және 6-баптар (су ағатын хромның массалық үлесі (VI))
МЕМСТ ISO 17075-2011 "Тері. Хром құрамын анықтау әдісі (VI)"
1144
МЕМСТ 31280-2004 "Аң терісі және аң терісінен жасалған бұйымдар. Зиянды заттар. Бос формальдегидтің және сумен шайылатын хромның (VI) және жалпы хромның құрамын анықтау және айқындау әдістері"
1145
Р МЕМСТ 54591-2011 "Тері мен аң терісі. Хром құрамын анықтау әдісі (VI)"
1146
5 және 6-баптар (бояудың құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігі)
МЕМСТ 938.29-77 "Тері. Тері түсінің құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін сынау әдісі"
1147
МЕМСТ 938.29-2002 3-бөлім "Тері. Тері түсінің құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін сынау әдісі"
1148
МЕМСТ 32076-2013 "Тері. Тері түсінің құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
1149
6-бап (бояудың терге төзімділігі)
МЕМСТ 30835-2003 (ИСО 11641-1993) "Тері. Бояудың терге төзімділігін сынау әдісі"
Аяқ киім
1150

статья 6 (отбор проб)
ГОСТ 9289-78 "Обувь. Правила приемки"
Инструкция 1.1.10-12-96-2005 "Гигиеническая оценка тканей, одежды и обуви"
статья 6 (масса полупары обуви)
ГОСТ 28735-2005 "Обувь. Метод определения массы"
статья 6 (гибкость)
ГОСТ 9718-88 "Обувь. Метод определения гибкости"
статья 6 (высота каблука)
ГОСТ 33225-2015 "Обувь. Методы определения линейных размеров"
статья 6 (масса пары валяной обуви)
ГОСТ 1059-72 "Обувь валяная. Правила приемки и методы испытаний"
статья 6 (идентификация материала верха, подкладки и вкладной стельки из кожи)
СТБ 2132-2010 "Изделия из кожи. Методы определения применяемых материалов"
применяется до 01.11.2023
ГОСТ Р ИСО 17131-2014 "Кожа. Метод идентификации с помощью микроскопа"
ГОСТ 33099-2014 "Изделия из кожи. Метод определения применяемых материалов"
статья 6 (наличие открытой и нефиксирован-ной пяточной части в обуви)
пункт 6.9 ГОСТ 26165-2003 "Обувь детская. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
Пункт 7.11 ГОСТ 26165-2021 "Обувь детская. Общие технические условия"
статья 6 (деформация подноска и задника)
ГОСТ 9135-2004 "Обувь. Метод определения общей и остаточной деформации подноска и задника"
СТ РК ИСО 20864-2011 "Обувь. Метод испытаний жестких задников и подносков. Механические характеристики"
статья 6 (прочность крепления деталей низа)
ГОСТ 9134-78 "Обувь. Метод определения прочности крепления деталей низа"
ГОСТ 9292-82 "Обувь. Метод определения прочности крепления подошв в обуви химических методов крепления"
статья 6 (водонепрони-цаемость)
пункт 4.9 ГОСТ 6410-80 "Ботики, сапожки и туфли резиновые и резинотекстильные клееные. Технические условия"
пункт 4.9 ГОСТ 126-79 "Галоши резиновые клееные. Технические условия"
статья 6 (массовая доля свободной серной кислоты (по водной вытяжке) обуви валяной)
пункт 2.6 ГОСТ 1059-72 "Обувь валяная. Правила приемки и методы испытаний"
Кожгалантерейные изделия
статья 6 (отбор проб)
раздел 6 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 28754-90 "Ремни поясные и для часов. Общие технические условия"
применяется до 01.11.2023
раздел 6 ГОСТ 28754-2018 "Ремни поясные и для часов. Общие технические условия"
раздел 3 ГОСТ 28846-90 "Перчатки и рукавицы. Общие технические условия"

6-бап
(сынама алу)
МЕМСТ 9289-78 "Аяқ киім. Қабылдау қағидалары"
1151
Нұсқаулық 1.1.10-12-96-2005 "Маталарды, киімдерді және аяқ киімдерді гигиеналық бағалау"
1152
6-бап (сыңарсыз аяқ киімнің салмағы)
МЕМСТ 28735-2005 "Аяқ киім. Массаны анықтау әдісі"
1153
6-бап (икемділік)
МЕМСТ 9718-88 "Аяқ киім. Икемділікті анықтау әдісі"
1154
6-бап (өкшенің биіктігі)
МЕМСТ 33225-2015 "Аяқ киім. Сызықтық өлшемдерді анықтау әдістері"
1155
6-бап (киізден жасалған аяқ киімнің салмағы)
МЕМСТ 1059-72 "Киізден жасалған аяқ киім. Қабылдау қағидалары және сынақ әдістері"
1156
6-бап (былғарыдан жасалған үстіңгі, астарлы және ішкі табан материалын анықтау)
БСТ 2132-2010 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдістері"
01.11.2023 дейін қолданылады
1157
Р МЕМСТ ИСО 17131-2014 "Тері. Микроскоп көмегімен сәйкестендіру әдісі"
1158
МЕМСТ 33099-2014 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдісі"
1159
6-бап (аяқ киімде ашық және бекітілмеген өкше бөлігінің болуы)
6.9-тармақ МЕМСТ 26165-2003 "Балалар аяқ киімі. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
1160
7.11-тармақ МЕМСТ 26165-2021 "Балалар аяқ киімі. Жалпы техникалық шарттар"
1161
6-бап (тұмсық пен өкшенің деформациялануы)
МЕМСТ 9135-2004 "Аяқ киім. Өкше мен тұмсықтың жалпы және қалдық деформациясын анықтау әдісі"
1162
ҚР СТ ИСО 20864-2011 "Аяқ киім. Қатты өкшелер мен тұмсықтарды сынау әдісі. Механикалық сипаттамалары"
1163
6-бап (төменгі бөліктерді бекіту беріктігі)
МЕМСТ 9134-78 "Аяқ киім. Төменгі бөліктердің бекітпелерінің беріктігін анықтау әдісі"
1164
МЕМСТ 9292-82 "Аяқ киімдегі табанның беріктігін, бекітудің химиялық әдістерін анықтау әдісі"
1165
6-бап (су өткізбейтін)
4.9-тармақ МЕМСТ 6410-80 "Резеңке және резеңке-тоқыма желімделген бәтеңке, етік және туфли. Техникалық шарттар"
1166
4.9-тармақ МЕМСТ 126-79 "Желімделген резеңке галоштар. Техникалық шарттар"
1167
6-бап (бастырған аяқ киімнің бос күкірт қышқылының (су сорғышы бойынша) массалық үлесі)
2.6-тармақ МЕМСТ 1059-72 "Бастырған аяқ киім. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
Былғары галантереялық бұйымдар
1168
6-бап (сынама алу)
6-бөлім МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары галантерея бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
1169
3-бөлім МЕМСТ 28754-90 "Белдіктер және сағатқа арналған баулар. Жалпы техникалық шарттар"
01.11.2023 дейін қолданылады
1170
6-бөлім МЕМСТ 28754-2018 "Белдіктер және сағатқа арналған баулар. Жалпы техникалық шарттар"
1171
3-бөлім МЕМСТ 28846-90 "Қолғаптар мен биялайлар. Жалпы техникалық шарттар"
1172

статья 6 (идентификация кожи)
ГОСТ Р ИСО 17131-2014 "Кожа. Метод идентификации с помощью микроскопа"
ГОСТ 33099-2014 "Изделия из кожи. Метод определения применяемых материалов"
статья 6 (масса изделия)
пункт 7.3 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
статья 6 (разрывная нагрузка узлов крепления ручек или максимальная нагрузка)
пункт 7.5 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
статья 6 (наличие формоустой-чивой спинки, наличие светоотражающих элементов)
пункт 7.1 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
статья 6 (линейные размеры)
пункт 7.2 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия"
статья 6 (устойчивость окраски к сухому и мокрому трению)
ГОСТ 938.29-2002 "Кожа. Методы испытаний устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению"
ГОСТ 9733.6-83 "Материалы текстильные. Методы испытаний устойчивости окрасок к "поту""
ГОСТ 9733.27-83 "Материалы текстильные. Метод испытания устойчивости окраски к трению"
ГОСТ 30835-2003 (ИСО 11641:1993) "Кожа. Метод испытания устойчивости окраски к поту"
ГОСТ 32076-2013 "Кожа. Метод определения устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению"
Коляски детские
статья 7 (отбор проб)
раздел 4 ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
статья 7 (устойчивость на горизонталь-ной и наклон-ной (под углом 10°) плоскостях)
пункты 5.7 и 5.8 ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
статья 7 (формоустой-чивость спинки коляски)
пункт 5.6 ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
статья 7 (наличие острых концов, узлов и деталей, открытых отверстий, щелей диаметром больше 5 мм и меньше 12 мм)
пункт 3.13, абзац третий пункта 5.2 ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
статья 7 (работа тормозной и блокирующих систем)
пункты 5.9 и 5.10 ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
статья 7 (водонепрони-цаемость внешней обивки или чехла)
ГОСТ 413-91 "Ткани с резиновым или пластмассовым покрытием. Определение водонепроницаемости"
ГОСТ 22944-78 "Кожа искусственная и пленочные материалы. Методы определения водопроницаемости"

6-бап (теріні сәйкестендіру)
Р МЕМСТ ИСО 17131-2014 "Былғары. Микроскоптың көмегімен анықтау әдісі"
1173
МЕМСТ 33099-2014 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Қолданылатын материалдарды анықтау әдісі"
1174
6-бап (өнімнің массасы)
7.3-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары галантерея бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
1175
6-бап (тұтқаларды бекіту түйіндерінің жыртылу жүктемесі немесе жоғары жүктеме)
7.5-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары галантерея бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
1176
6-бап (пішінге төзімді арқалықтың болуы, шағылыстыратын элементтердің болуы)
7.1-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары галантерея бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
1177
6-бап (сызықтық өлшемдер)
7.2-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, чемодандар, портфельдер, дорбалар, папкалар, ұсақ былғары галантерея бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
1178
6-бап (бояудың құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігі)
МЕМСТ 938.29-2002 "Тері. Тері түсінің құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін сынау әдістері"
1179
МЕМСТ 9733.6-83 "Тоқыма материалдар. Бояулардың "терге" төзімділігін сынау әдістері"
1180
МЕМСТ 9733.27-83 "Тоқыма материалдар. Бояудың үйкеліске төзімділігін сынау әдісі"
1181
МЕМСТ 30835-2003 (ИСО 11641-1993) "Былғары. Бояудың терге төзімділігін сынау әдісі"
1182
МЕМСТ 32076-2013 "Былғары. Тері түсінің құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
Балалар арбалары
1183
7-бап (сынама алу)
4-бөлім МЕМСТ 19245-93 "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
1184
7-бап ((көлденең және көлбеу (10° бұрышта) жазықтықтардағы тұрақтылық)
5.7 және 5.8-тармақтар МЕМСТ 19245-93 5 "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
1185
7-бап (арбаның артқы жағындағы пішінге төзімділік)
5.6-тармақ МЕМСТ 19245-93 "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
1186
7-бап (өткір ұштардың, түйіндердің және бөлшектердің, ашық саңылаулардың, диаметрі 5 мм-ден үлкен және 12 мм-ден аз саңылаулардың болуы)
13-тармақ, 5.2-тармақтың үшінші абзацы МЕМСТ 19245-933. "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
1187
7-бап (тежегіш және блоктау жүйелерінің жұмысы)
5.9 және 5.10-тармақтар МЕМСТ 19245-93 "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
1188
7-бап (сыртқы қаптаманың немесе тыстың су өткізбейтіндігі)
МЕМСТ 413-91 "Резеңке немесе пластмассамен қапталған маталар. Суға төзімділікті анықтау"
1189
МЕМСТ 22944-78 "Былғары жасанды және үлбір материалдар. Су өткізгіштігін анықтау әдістері"
1190

статья 7 (прочность ремней, ручек, скоб и иных приспособлений для переноски)
пункт 5.11 ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
статья 7 (прочность ремней безопасности, регуляторов и замков)
пункт 5.12 ГОСТ 19245-93 "Коляски детские. Общие технические условия"
Велосипеды
статья 7 (отбор проб)
раздел ГОСТ 31741-2012 "Велосипеды. Общие технические условия"
статья 7 (требования механической безопасности для велосипедов с высотой седла от 435 мм до 635 мм (для детей дошкольного возраста))
ГОСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности"
ГОСТ Р 58704-2019 "Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности и методы испытаний"
статья 7 (требования механической безопасности для велосипедов с регулировкой седла на высоту 635 мм и более (для детей школьного и подросткового возраста))
Раздел 6 ГОСТ 31741-2012 "Велосипеды. Общие технические условия"
статья 7 (наличие открытых выступов)
пункт 6.1.2 ГОСТ 31741-2012 "Велосипеды. Общие технические условия"
статья 7 (испытания тормозной системы)
пункты 3.2, 3.3, 3.4, 3.5 ГОСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности"
пункт 8.1 ГОСТ 31741-2012 "Велосипеды. Общие технические условия"
статья 7 (испытания рулевого управления; узлов, деталей и соединений велосипеда)
пункты 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11 ГОСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности"
пункты 8.2, 8.3, 8.4, 8.5, 8.6 ГОСТ 31741-2012 "Велосипеды. Общие технические условия"
статья 7 (деформация поддержива-ющих роликов)
пункт 3.13 ГОСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности"
Издательская (книжная и журнальная) продукция
статья 8 (отбор проб)
ГОСТ 34860-22 "Изделия книжные и журнальные для детей и подростков. Методы контроля"
раздел 5 СанПиН 2.4.7.960-00 "Гигиенические требования к изданиям книжным и журнальным для детей и подростков"
применяется до 01.07.2024
статья 8 (оптическая плотность фона)
ГОСТ 34860-22 "Изделия книжные и журнальные для детей и подростков. Методы контроля"
раздел 5. СанПиН 2.4.7.960-00 "Гигиенические требования к изданиям книжным и журнальным для детей и подростков"
применяется до 01.07.2024
СТБ 7.206-2006 "Издания книжные и журнальные для детей. ОТУ"
применяется до 01.07.2024

7-бап (белдіктердің, тұтқалардың, қапсырмалардың және тасымалдауға арналған өзге де құрылғылардың беріктігі)
5.11-тармақ МЕМСТ 19245-93 "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
1191
7-бап (қауіпсіздік белдіктерінің, реттегіштердің және құлыптардың беріктігі)
5.12-тармақ МЕМСТ 19245-93 "Балалар арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
Велосипедтер
1192
7-бап (сынама алу)
Бөлім МЕМСТ 31741-2012 "Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
1193
7-бап (седла биіктігі 435 мм-ден 635 мм-ге дейінгі велосипедтерге арналған механикалық қауіпсіздік талаптары (мектеп жасына дейінгі балалар үшін))
МЕМСТ 28765-90 (ISO 8098-90) "Кішкентай балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары"
1194
Р МЕМСТ 58704-2019 "Кішкентай балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері"
1195
7-бап (орындығы 635 мм және одан жоғары биіктікке реттелетін велосипедтерге арналған механикалық қауіпсіздік талаптары (мектеп жасындағы және жасөспірім балалар үшін))
6-бөлім МЕМСТ 31741-2012 "Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
1196
7-бап (ашық жоталардың болуы)
6.1.2-тармақ МЕМСТ 31741-2012 "Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
1197
7-бап (тежегіш жүйесін сынау)
3.2, 3.3, 3.4, 3.5-тармақтар МЕМСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Жас балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары"
1198
8.1-тармақ МЕМСТ 31741-2012 "Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
1199
7-бап (рульдік басқару; велосипед тораптарын, бөлшектерін және қосылыстарын сынау)
3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10, 3.11-тармақтар МЕМСТ 28765-90 (ISO 8098-90) "Кішкентай балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары"
1200
8.2, 8.3, 8.4, 8.5, 8.6-тармақтар МЕМСТ 31741-2012 "Велосипедтер. Жалпы техникалық шарттар"
1201
7-бап (қолдау роликтерінің деформациясы)
3.13-тармақ МЕМСТ 28765-90 (ИСО 8098-90) "Жас балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары"
Баспа (кітап және журнал) өнімдері
1202
8-бап (сынама алу)
МЕМСТ 34860-22 "Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал бұйымдары. Бақылау әдістері"
1203
5-бөлім СанҚжН 2.4.7.960-00 "Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал басылымдарына қойылатын гигиеналық талаптар"
01.07.2024 дейін қолданылады
1204
8-бап (фонның оптикалық тығыздығы)
МЕМСТ 34860-22 "Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал бұйымдары. Бақылау әдістері"
1205
5-бөлім СанҚжН 2.4.7.960-00 "Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал басылымдарына қойылатын гигиеналық талаптар"
01.07.2024 дейін қолданылады
1206
БСТ 7.206-2006 "Балаларға арналған кітап және журнал басылымдары. ОТУ"
01.07.2024 дейін қолданылады
1207

статья 8 (группа и начертание шрифта)
раздел 1, Приложение 1 ГОСТ 3489.1-71 "Шрифты типографские (на русской и латинской греческих основах). Группировка. Индексация. Линия шрифта. Емкость"
СТБ 7.206-2006 "Издания книжные и журнальные для детей. ОТУ"
применяется до 01.07.2024
статья 8 (кегль шрифта, длина строки, увеличение интерлиньяжа, корешковые поля, размер элементов рисунка в раскрасках)
ГОСТ 34860-22 "Изделия книжные и журнальные для детей и подростков. Методы контроля"
раздел 5 СанПиН 2.4.7.960-00 "Гигиенические требования к изданиям книжным и журнальным для детей и подростков"
применяется до 01.07.2024
СТБ 7.206-2006 "Издания книжные и журнальные для детей. ОТУ"
применяется до 01.07.2024
статья 8 (пробел между словами)
ГОСТ 34860-22 "Изделия книжные и журнальные для детей и подростков. Методы контроля"
пункт 13 Приложения 1 СанПиН 2.4.7.1166-02 "Гигиенические требования к изданиям учебным для общего и начального профессионального образования"
применяется до 01.07.2024
статья 8 (выделение вредных для здоровья химических веществ: свинец, цинк, мышьяк, хром)
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
ГОСТ 31956-2013 "Вода. Методы определения содержания хрома (VI) и общего хрома"
СТБ ISO 11885-2011 "Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно-связанной плазмой"
ГОСТ Р 57162-2016 "Вода. Определение содержания элементов методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электротермической атомизацией"
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 "Методика выполнения измерений кобальта, никеля, меди, хрома, цинка, марганца, железа, серебра в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с пламенной атомизацией"
применяется до 01.11.2023
ПНД Ф 14.1:2:4.139-98 (издание 2020 г.) "Методика измерений массовых концентраций железа, кадмия, кобальта, марганца, меди, никеля, свинца, серебра, хрома и цинка в пробах питьевых, природных и сточных вод методом пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии" (свидетельство об аттестации 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 от 21.12.2020, номер в реестре ФР.1.31.2021.39093)
ПНД Ф 14.1:2:4.140-98 "Методика выполнения измерений бериллия, ванадия, висмута, кадмия, кобальта, меди, молибдена, мышьяка, никеля, олова, свинца, селена, серебра, сурьмы и хрома в питьевых, природных и сточных водах методом атомно-абсорбционной спектрометрии с электрометрической атомизацией"

8-бап (топ және қаріп сызбасы)
1-бөлім, 1-қосымша МЕМСТ 3489.1-71 "Типографиялық қаріптер (орыс және латын грек негіздерінде). Топтастыру. Индекстеу. Қаріп сызығы. Сыйымдылығы"
1208
БСТ 7.206-2006 "Балаларға арналған кітап және журнал басылымдары. ОТУ"
01.07.2024 дейін қолданылады
1209
8-бап (қаріп түйреуіші, жолдың ұзындығы, интерлиньяждың ұлғаюы, түбірлік өрістер, бояу беттеріндегі сурет элементтерінің өлшемі)
МЕМСТ 34860-22 "Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал бұйымдары. Бақылау әдістері"
1210
5-бөлім СанҚжН 2.4.7.960-00 "Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал басылымдарына қойылатын гигиеналық талаптар"
01.07.2024 дейін қолданылады
1211
БСТ 7.206-2006 "Балаларға арналған кітап және журнал басылымдары. ОТУ"
01.07.2024 дейін қолданылады
1212
8-бап (сөздер арасындағы алшақтық)
МЕМСТ 34860-22 "Балалар мен жасөспірімдерге арналған кітап және журнал бұйымдары. Бақылау әдістері"
1213
1-қосымша 13-тармақ СанҚжН 2.4.7.1166-02 "Жалпы және бастауыш кәсіптік білім беру үшін оқу басылымдарына қойылатын гигиеналық талаптар"
01.07.2024 дейін қолданылады
1214
8-бап (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: қорғасын, мырыш, күшәла, хром)
МЕМСТ 4152-89 "Ауыз су. Күшәланың массалық концентрациясын анықтау әдісі"
1215
МЕМСТ 31870-2012 "Ауыз су. Атом спектрометриясы әдістерімен элементтердің болуын анықтау"
1216
МЕМСТ 31956-2013 "Су. Хром (VI) және жалпы хром құрамын анықтау әдістері"
1217
БСТ ISO 11885-2011 "Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмамен атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен кейбір элементтерді анықтау"
1218
Р МЕМСТ 57162-2016 "Су. Электротермиялық атомизациямен атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен элементтердің құрамын анықтау"
1219
ТНҚ Ф 14.1:2:4.139-98 "Ауыз судағы, табиғи және сарқынды сулардағы кобальтты никельді, мысты, хромды, мырышты, марганецті, темірді, күмісті жалынды атомизациясы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
01.11.2023 дейін қолданылады
1220
ТНҚ Ф 14.1:2:4.139-98 (2020 ж. басылым) "Ауыз су, табиғи және сарқынды сулар сынамаларында темірдің, кадмийдің, кобальттың, марганецтің, мыстың, никельдің, қорғасынның, күмістің, хромның және мырыштың массалық концентрациясын жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеу әдістемесі" (21.12.2020 ж. 88-16207-058-RA.RU.310657-2020 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2021.39093)
1221
ТНҚ Ф 14.1:2:4.140-98 "Ауыз, табиғи және ағынды сулардағы бериллийді, ванадийді, висмутты, кадмийді, кобальтты, мысты, молибденді, күшаланы, никельді, қалайыны, қорғасынды, селенді, күмісті, сурьманы және хромды электрометриялық атомизациясы бар атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"

статья 8 (выделение вредных для здоровья химических веществ: диметилфталат)
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР. 1.31.2013.16763)
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
МУК 4.1.738-99 "Хромато-масс-спектрометрическое определение фталатов и органических кислот в воде"
статья 8 (выделение вредных для здоровья химических веществ: диметилтере-фталат)
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР. 1.31.2013.16763)
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации № 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16764)
МУК 4.1.745-99 "Газохроматографическое определение диметилового эфира терефталевой кислоты в воде"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 4.1.11-11-19-2004 "МВИ концентрации диметилового эфира терефталевой кислоты в воде методом газовой хроматографии"
МВИ. МН 2367-2005 "Методика выполнения измерений концентраций диметилового эфира терефталевой кислоты в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, методом газовой хроматографии"
статья 8 (выделение вредных для здоровья химических веществ: дифенил-гуанидин, диметилдитио-карбамат цинка (цимат), диэтилдитио-карбамат цинка (этилцимат), изопрен, сульфенамид-Ц)
"Методические указания по санитарно-гигиенической оценке резиновых и латексных изделий медицинского назначения" от 19.12.86

8-бап (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: диметилфталат)
ӘНҰС 4.1.3168-14 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты атмосфералық ауада, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасында газохроматографиялық анықтау" (14.12.2012 ж. № 01.00282-2008/0146.14.12.12 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ. 1.31.2013.16763)
1354
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2013.16764)
1355
ӘНҰС 4.1.738-99 "Судағы фталаттар мен органикалық қышқылдарды хромато-масс-спектрометриялық анықтау"
1356
8-бап (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: диметилтере-фталат)
ӘНҰС 4.1.3168-14 "Диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты атмосфералық ауада, сынақ камерасы мен жабық үй-жайлардың ауасында газохроматографиялық анықтау" (14.12.2012 ж. № 01.00282-2008/0146.14.12.12 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР. 1.31.2013.16763)
1357
ӘНҰС 4.1.3169-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан тұратын су тартқыштарындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил) фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық анықтау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестаттау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі РФ.1.31.2013.16764)
1358
ӘНҰС 4.1.745-99 "Терефталь қышқылының диметил эфирін судағы газохроматографиялық анықтау"
1359
Нұсқаулық № 880-71 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер класындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру"
1360
Нұсқаулық 4.1.11-11-19-2004 "Газды хроматография әдісімен судағы терефталь қышқылының диметил эфирінің ӨОӘ концентрациясы"
1361
ӨОӘ. МН 2367-2005 "Газ хроматографиясы әдісімен тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда терефталь қышқылының диметил эфирінің концентрациясын өлшеуді орындау әдістемесі"
1362
8-бап (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: дифенил-гуанидин, мырыштың диметилдитио-карбаматы (цимат), мырыштың диэтилдитио-карбаматы (этилцимат), изопрен, сульфенамид-Ц)
19.12.86 "Медициналық мақсаттағы резеңке және латекс бұйымдарын санитарлық-гигиеналық бағалау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
1363

Инструкция 4.1.11-11-13-2004 "Методика выполнения измерений концентраций бензола, толуола, хлорбензола, этилбензола, о-ксилола, стирола в воде методом хромато-масс-спектрометрии"
статья 8 (выделение вредных для здоровья химических веществ: этиленгликоль)
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент TenaxTA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
Инструкция № 880-71 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для контакта с пищевыми продуктами"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
статья 8 (выделение вредных для здоровья химических веществ: эпихлоргидрин)
Инструкция № 4259-87 "Инструкция по санитарно-химическому исследованию изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, предназначенных для использования в хозяйственно-питьевом водоснабжении и водном хозяйстве"
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
МВИ. МН 1924-2003 "Методика газохроматографического определения фенола и эпихлоргидрина в модельных средах, имитирующих пищевые продукты"
МУК 2715-83 "Методические указания по газохроматографическому определению этилхлоргидрина (ЭХГ) в воздухе"
статья 8 (масса бумаги площадью 1м2, толщина линий, образующих строки и клетки)
ГОСТ 13199-94 "Полуфабрикаты волокнистые, бумага и картон. Метод определения массы продукции площадью 1 м2"
пункты 3.4 и 3.5 ГОСТ 13309-90 "Тетради общие. Технические условия"
пункты 3.4 и 3.5 ГОСТ 12063-89 "Тетради школьные. Технические условия".
пункты 9.6 и 9.13 ГОСТ Р 54543-2011 "Тетради ученические. Общие технические условия"
пункты 9.4 и 9.16 ГОСТ Р 55081-2012 "Дневники школьные. Технические условия"

Нұсқаулық 4.1.11-11-13-2004 "Судағы бензол, толуол, хлорбензол, этилбензол, о-ксилол, стирол концентрацияларын хромато-масс-спектрометрия әдісімен өлшеуді орындау әдістемесі"
1479
8-бап (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: этиленгликоль)
МЕМСТ ISO 16000-6-2016 "Жабық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. Tenax TA сорбентіне кейіннен термиялық десорбция және МСД/ЖИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау жасай отырып, сынамаларды белсенді іріктеу жолымен жабық үй-жайлардың ауасындағы және сынақ камерасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау"
1480
Нұсқаулық № 880-71 "Тамақ өнімдерімен жанасуға арналған полиолефиндер класындағы полимерлік материалдардың өндірісі мен қолданылуын мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру"
1481
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер"
1482
8-бап (денсаулыққа зиянды химиялық заттардың бөлінуі: эпихлоргидрин)
Нұсқаулық № 4259-87 "Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда және су шаруашылығында пайдалануға арналған полимерлі және басқа да синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу жөніндегі нұсқаулық"
1483
Нұсқаулық 2.3.3.10-15-64-2005 "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлік және басқа синтетикалық материалдардан тұратын бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеулер"
1484
ӨОӘ. МН 1924-2003 "Тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталарда фенол мен эпихлоргидринді газохроматографиялық анықтау әдістемесі"
1485
ӘНҰС 2715-83 "Ауадағы эпихлоргидринді (ЭХГ) газохроматографиялық анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулар"
1486
8-бап (ауданы 1м2 қағаздың массасы, жолдар мен жасушаларды құрайтын сызықтардың қалыңдығы)
МЕМСТ 13199-94 "Талшықты жартылай фабрикаттар, қағаз және картон. Ауданы 1 м2 өнім массасын анықтау әдісі"
1487
3.4 және 3.5-тармақтар МЕМСТ 13309-90 "Жалпы дәптерлер. Техникалық шарттар"
1488
3.4 және 3.5-тармақтар МЕМСТ 12063-89 "Мектеп дәптерлері. Техникалық шарттар".
1489
9.6 және 9.13-тармақтар Р МЕМСТ 54543-2011 "Оқушылардың дәптерлері. Жалпы техникалық шарттар"
1490
9.4 және 9.16-тармақтар Р МЕМСТ 55081-2012 "Мектеп күнделіктері. Техникалық шарттар"