О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2023 года № 55.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Пункт 2 Решения Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 768 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" признать утратившим силу.

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 55 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсндағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2-қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. "Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" Кеден одағының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 768 шешімінің 2-тармағының күші жойылды деп танылсын.

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 мая 2023 г. № 55
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования"
(ТР ТС 004/2011)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования
технического регламента
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1.

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 55 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Құрылымдық элемент немесе техникалық регламентті техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1.

статья 4
ГОСТ 12.1.004-91 "Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования"
2.
ГОСТ 12.1.030-81 "Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление"
3.
ГОСТ 12.1.044-2018 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
4.
ГОСТ 12.2.007.0-75 "Система стандартов безопасности труда. Изделия электротехнические. Общие требования безопасности"
5.
ГОСТ 12.2.007.1-75 "Система стандартов безопасности труда. Машины электрические вращающиеся. Требования безопасности"
применяется
до 01.01.2025
6.
ГОСТ 12.2.007.5-75 "Система стандартов безопасности труда. Конденсаторы силовые. Установки конденсаторные. Требования безопасности"
7.
ГОСТ 12.2.007.6-93 "Система стандартов безопасности труда. Аппараты электрические коммутационные на напряжение до 1000 В. Требования безопасности"
применяется
до 01.01.2025
8.
ГОСТ 12.2.007.8-75 "Система стандартов безопасности труда. Устройства электросварочные и для плазменной обработки. Требования безопасности"
применяется
до 01.01.2025
9.
ГОСТ 12.2.007.10-87 "Система стандартов безопасности труда. Установки, генераторы и нагреватели индукционные для электротермии, установки и генераторы ультразвуковые. Требования безопасности"
10.
ГОСТ 12.2.007.13-2000 "Система стандартов безопасности труда. Лампы электрические. Требования безопасности"
применяется
до 01.01.2025
11.
ГОСТ 12.2.007.14-75 "Система стандартов безопасности труда. Кабели и кабельная арматура. Требования безопасности"
применяется
до 01.01.2025
12.
ГОСТ 12997-84 "Изделия ГСП. Общие технические условия"
13.
ГОСТ Р 52931-2008 "Приборы контроля и регулирования технологических процессов. Общие технические условия"
14.
раздел 3 ГОСТ 13268-88 "Электронагреватели трубчатые"
15.
ГОСТ 21130-75 "Изделия электротехнические. Зажимы заземляющие и знаки заземления. Конструкция и размеры"
16.
раздел 5 ГОСТ 21694-94 "Оборудование сварочное механическое. Общие технические условия"
17.
раздел 5 ГОСТ 22261-94 "Средства измерений электрических и электромагнитных величин. Общие технические условия"
18.
раздел 4 ГОСТ 26054-85 "Роботы промышленные для контактной сварки. Общие технические условия"
19.
раздел 4 ГОСТ 26056-84 "Роботы промышленные для дуговой сварки. Общие технические условия"
20.
разделы 1 – 3 и 5 – 32 ГОСТ 27179-86 "Приборы отопительные аккумуляционные электрические бытовые. Требования безопасности и методы испытаний"
21.
раздел 5 ГОСТ 30275-96 "Манипуляторы для контактной точечной сварки. Общие технические условия"
22.

4-бап
МЕМСТ 12.1.004-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
2.
МЕМСТ 12.1.030-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныштық жерге қосу, нөлдеу"
3.
МЕМСТ 12.1.044-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қаупі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
4.
МЕМСТ 12.2.007.0-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электротехникалық бұйымдар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
5.
МЕМСТ 12.2.007.1-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электрлік айналмалы машиналар. Қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
6.
МЕМСТ 12.2.007.5-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қуат конденсаторлары. Конденсаторлық қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары"
7.
МЕМСТ 12.2.007.6-93 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. 1000 В дейінгі кернеуге арналған электр коммутациялық аппараттар, қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
8.
МЕМСТ 12.2.007.8-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электрмен дәнекерлейтін және плазмалық өңдеуге арналған құрылғылар. Қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
9.
МЕМСТ 12.2.007.10-87 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электротермияға арналған индукциялық қондырғылар, генераторлар мен жылытқыштар, қондырғылар және ультрадыбыстық генераторлар. Қауіпсіздік талаптары"
10.
МЕМСТ 12.2.007.13-2000 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр шамдары. Қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
11.
МЕМСТ 12.2.007.14-75 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кабельдер мен кабельдік арматура. Қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
12.
МЕМСТ 12997-84 "ГСП бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
13.
МЕМСТ Р 52931-2008 "Технологиялық процестерді бақылау және реттеу аспаптары. Жалпы техникалық шарттар"
14.
3-бөлік. МЕМСТ 13268-88 "Құбырлы электр жылытқыштар"
15.
МЕМСТ 21130-75 "Электротехникалық бұйымдар. Жерге тұйықтау қысқыштары және жерге тұйықтау белгілері. Дизайн және өлшемдер"
16.
5-бөлік. МЕМСТ 21694-94 "Механикалық дәнекерлеу жабдығы. Жалпы техникалық шарттар"
17.
5-бөлік. МЕМСТ 22261-94 "Электр және электромагниттік шамаларды өлшеу құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
18.
4-бөлік. МЕМСТ 26054-85 "Контактілі дәнекерлеуге арналған өнеркәсіптік роботтар. Жалпы техникалық шарттар"
19.
4-бөлік. МЕМСТ 26056-84 "Доғалық дәнекерлеуге арналған өнеркәсіптік роботтар. Жалпы техникалық шарттар"
20.
1 – 3 және 5 – 6-бөліктер. МЕМСТ 27179-86 "Тұрмыстық аккумуляторлық электр жылыту аспаптары. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері"
21.
5-бөлік. МЕМСТ 30275-96 "Түйіспелі дәнекерлеуге арналған манипуляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
22.

разделы 1 – 7 ГОСТ 31210-2003 "Средства отображения информации индивидуального пользования. Общие эргономические требования и требования безопасности"
23.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 2190-77 "Провода саперные. Технические условия"
24.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 6285-74 "Провода для промышленных взрывных работ. Технические условия"
25.
разделы 1 и 2 ГОСТ 7006-72 "Покровы защитные кабелей. Конструкция и типы, технические требования и методы испытаний"
26.
разделы 3, 4, 7 – 9 ГОСТ 7399-97 "Провода и шнуры на номинальное напряжение до 450/750 В. Технические условия"
27.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 17515-72 "Провода монтажные с пластмассовой изоляцией. Технические условия"
28.
разделы 1 – 3 и 6 – 8 ГОСТ 24334-2020 "Кабели силовые для нестационарной прокладки. Общие технические требования"
29.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 26445-85 "Провода силовые изолированные. Общие технические условия"
30.
разделы 3, 4 и 7 – 9 ГОСТ 28244-96 "Провода и шнуры армированные. Технические условия"
31.
разделы 5 – 6 и 9 – 10 ГОСТ 31946-2012 "Провода самонесущие изолированные и защищенные для воздушных линий электропередачи. Общие технические условия"
32.
разделы 4 – 6 и 9 – 11 ГОСТ 31947-2012 "Провода
и кабели для электрических установок на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Общие технические условия"
33.
ГОСТ 34679-2020 "Кабели для сигнализации и блокировки. Общие технические условия"
34.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2341-2013 "Провод кроссовый стационарный с изоляцией из поливинилхлоридного пластиката. Технические условия"
35.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2462-2014 "Провода медные неизолированные гибкие. Технические условия"
36.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2526-2014 "Провода нагревательные. Технические условия"
37.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2527-2014 "Провода с полиэтиленовой изоляционно-защитной оболочкой для полевой связи. Технические условия"
38.
СТ РК 2641-2015 "Провода телефонные распределительные однопарные. Технические условия"
39.
СТ РК 2794-2015 "Провода самонесущие изолированные и защищенные для воздушных линий электропередачи. Технические условия"
40.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 433-73 "Кабели силовые с резиновой изоляцией. Технические условия"
41.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 839-2019 "Провода неизолированные для воздушных линий электропередачи. Технические условия"
42.
разделы 1, 2 и 5 – 7 ГОСТ 1508-78 "Кабели контрольные с резиновой и пластмассовой изоляцией. Технические условия"
43.
разделы 1, 2 и 5 – 7 ГОСТ 10348-80 "Кабели монтажные многожильные с пластмассовой изоляцией. Технические условия"
44.

1 – 7-бөліктер. МЕМСТ 31210-2003 "Жеке ақпаратты көрсету құралдары. Жалпы эргономикалық және қауіпсіздік талаптары"
23.
1, 2, 5 және 6-бөліктер. МЕМСТ 2190-77 "Сапер сымдары. Техникалық шарттар"
24.
1, 2, 5 және 6-бөліктер МЕМСТ 6285-74 "Өнеркәсіптік жарылыс жұмыстарына арналған сымдар. Техникалық шарттар"
25.
1 және 2-бөліктер. МЕМСТ 7006-72 "Қорғаныс кабельдерінің қақпақтары. Конструкциясы мен түрлері, техникалық талаптары және сынау әдістері"
26.
3, 4, 7 – 9-бөліктер. МЕМСТ 7399-97 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі сымдар мен сымдар, техникалық шарттар"
27.
1, 2, 5 және 6-бөліктер МЕМСТ 17515-72 "Пластикалық оқшаулаумен монтаждау сымдары. Техникалық шарттар"
28.
1 – 3 және 6 – 8-бөліктер. МЕМСТ 24334-2020 "Стационарлық емес төсемге арналған қуат кабельдері. Жалпы техникалық талаптар"
29.
1, 2, 5 және 6-бөліктер. МЕМСТ 26445-85 "Оқшауланған қуат сымдары. Жалпы техникалық шарттар"
30.
3, 4 және 7 – 9-бөліктер. МЕМСТ 28244-96 "Арматураланған сымдар мен сымдар. Техникалық шарттар"
31.
5 – 6 және 9 – 10-бөліктер. МЕМСТ 31946-2012 "Электр берудің әуе желілері үшін оқшауланған және қорғалған өзін-өзі қамтамасыз ететін сымдар. Жалпы техникалық шарттар"
32.
4 – 6 және 9 – 11-бөліктер. МЕМСТ 31947-2012 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі электр қондырғыларына арналған сымдар мен кабельдер. Жалпы техникалық шарттар"
33.
МЕМСТ 34679-2020 "Дабыл және құлыптау кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
34.
1 – 5 және 8 – 10-бөліктер. ҚР СТ 2341-2013 "Поливинилхлоридті пластикаттан оқшауланған стационарлық кросс сым. Техникалық шарттар"
35.
1 – 5 және 8 – 10-бөліктер. ҚР СТ 2462-2014 "Оқшауланбаған мыс сымдар икемді. Техникалық шарттар"
36.
1 – 5 және 8 – 10-бөліктер. ҚР СТ 2526-2014 "Қыздыру сымдары. Техникалық шарттар"
37.
1 – 5 және 8 – 10-бөліктер. ҚР СТ 2527-2014 "Далалық байланысқа арналған полиэтилен оқшаулағыш-қорғаныш қабығы бар сымдар. Техникалық шарттар"
38.
ҚР СТ 2641-2015 "Телефон тарату сымдары бір жұпты. Техникалық шарттар"
39.
ҚР СТ 2794-2015 "Электр берудің әуе желілері үшін оқшауланған және қорғалған өзін-өзі қамтамасыз ететін сымдар. Техникалық шарттар"
40.
1, 2, 5 және 6-бөліктер. МЕМСТ 433-73 "Резеңке оқшаулағышы бар қуат кабельдері. Техникалық шарттар"
41.
1 – 3 және 5 – 6-бөліктер. МЕМСТ 839-2019 "Электр берудің әуе желілері үшін оқшауланбаған сымдар. Техникалық шарттар"
42.
1, 2 және 5 – 7-бөліктер. МЕМСТ 1508-78 "Резеңке және пластмасса оқшаулағышы бар бақылау кабельдері. Техникалық шарттар"
43.
1, 2 және 5 – 7-бөліктер. МЕМСТ 10348-80 "Пластикалық оқшаулағышы бар көп өзекті монтаждау кабельдері. Техникалық шарттар"
44.

ГОСТ 16092-78 "Кабели многожильные гибкие подвесные. Технические условия"
45.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18410-73 "Кабели силовые с пропитанной бумажной изоляцией. Технические условия"
46.
разделы 1, 2 и 5 – 7 ГОСТ 18404.0-78 "Кабели управления. Общие технические условия"
47.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18404.1-73 "Кабели управления с фторопластовой изоляцией в усиленной резиновой оболочке. Технические условия"
48.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18404.2-73 "Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в резиновой оболочке. Технические условия"
49.
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18404.3-73 "Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в оболочке из поливинилхлоридного пластиката. Технические условия"
50.
разделы 1 – 6 ГОСТ 18690-2012 "Кабели, провода, шнуры и кабельная арматура. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение"
51.
разделы 1 и 2 ГОСТ 23286-78 "Кабели, провода, шнуры. Нормы толщин изоляции, оболочек и испытаний напряжением"
52.
разделы 1 и 2 ГОСТ 24641-81 "Оболочки кабельные свинцовые и алюминиевые. Технические условия"
53.
разделы 1 – 3 и 6 – 8 ГОСТ 26411-85 "Кабели контрольные. Общие технические условия"
54.
ГОСТ 31565-2012 "Кабельные изделия. Требования пожарной безопасности"
55.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 ГОСТ 31943-2012 "Кабели телефонные с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия"
56.
ГОСТ Р 70042-2022 "Кабели связи симметричные для сетей широкополосного доступа. Общие технические условия"
57.
ГОСТ Р 70043-2022 "Кабели телефонные с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Общие технические условия"
58.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 ГОСТ 31944-2012 "Кабели грузонесущие геофизические бронированные. Общие технические условия"
59.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 ГОСТ 31945-2012 "Кабели гибкие и шнуры для подземных и открытых горных работ. Общие технические условия"
60.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 ГОСТ 31995-2012 "Кабели для сигнализации и блокировки с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия"
61.
разделы 1 – 6 и 9 – 11 ГОСТ 31996-2012 "Кабели силовые с пластмассовой изоляцией на номинальное напряжение 0,66; 1 и 3 кВ. Общие технические условия"
62.
СТ РК 2203-2012 "Кабели витой пары для структурированных кабельных систем Общие технические требования"
63.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2338-2013 "Кабели гибкие с поливинилхлоридной изоляцией и оболочкой. Общие технические условия"
64.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2339-2013 "Кабели малопарные телефонные с пластмассовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия"
65.

МЕМСТ 16092-78 "Кабельдер көп өзекті икемді аспалы. Техникалық шарттар"
45.
1 – 3 және 5 – 6-бөліктер. МЕМСТ 18410-73 "Сіңдірілген қағаз оқшаулағышы бар күштік кабельдер. Техникалық шарттар"
46.
1, 2 және 5 – 7-бөліктер. МЕМСТ 18404.0-78 "Басқару кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
47.
1 – 3 және 5 – 6-бөліктер. МЕМСТ 18404.1-73 "Күшейтілген резеңке қабықтағы фторопласт оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар"
48.
1 – 3 және 5 – 6-бөліктер. МЕМСТ 18404.2-73 "Резеңке қабықшалы полиэтилен оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар"
49.
1 – 3 және 5 – 6-бөліктер. МЕМСТ 18404.3-73 "Поливинилхлоридті пластикат қабығындағы полиэтилен оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар"
50.
1 – 6-бөліктер. МЕМСТ 18690-2012 "Кабельдер, сымдар, сымдар және кабельдік арматура. Таңбалау, орау, тасымалдау және сақтау"
51.
1 – 2-бөліктер. МЕМСТ 23286-78 "Кабельдер, сымдар, сымдар. Оқшаулау қалыңдығының, қабықшалардың және кернеу сынақтарының нормалары"
52.
1 – 2-бөліктер. МЕМСТ 24641-81 "Кабельдік қорғасын және алюминий қабықшалары. Техникалық шарттар"
53.
1 – 3 және 6 - 8-бөліктер. МЕМСТ 26411-85 "Бақылау кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
54.
МЕМСТ 31565-2012 "Кабельдік бұйымдар. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
55.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. МЕМСТ 31943-2012 "Пластикалық қаптамадағы полиэтилен оқшаулағышы бар телефон кабельдері. Техникалық шарттар"
56.
МЕМСТ Р 70042-2022 "Байланыс кабельдері кең жолақты желілер үшін симметриялы. Жалпы техникалық шарттар"
57.
МЕМСТ Р 70043-2022 "Пластикалық қаптамадағы полиэтилен оқшаулағышы бар телефон кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
58.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. МЕМСТ 31944-2012 "Геофизикалық брондалған жүк көтергіш кабельдер. Жалпы техникалық шарттар"
59.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. МЕМСТ 31945-2012 "Жерасты және ашық тау-кен жұмыстарына арналған икемді кабельдер мен сымдар. Жалпы техникалық шарттар"
60.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. МЕМСТ 31995-2012 "Пластикалық қаптамадағы полиэтилен оқшаулағышы бар дабыл және құлыптау кабельдері. Техникалық шарттар"
61.
1 – 6 және 9 - 11-бөліктер. МЕМСТ 31996-2012 "Номиналды кернеуі 0,66; 1 және 3 кВ пластикалық оқшаулағышы бар күштік кәбілдер."
62.
ҚР СТ 2203-2012 "Құрылымдық кабельдік жүйелерге арналған бұралған жұп кабельдер. Жалпы техникалық талаптар"
63.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. ҚР СТ 2338-2013 "Поливинилхлоридті оқшаулағышы және қабығы бар икемді кабельдер. Жалпы техникалық шарттар"
64.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. ҚР СТ 2339-2013 "Пластикалық қаптамадағы пластикалық оқшаулағышы бар шағын телефон кабельдері. Техникалық шарттар"
65.

разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2340-2013 "Кабели телефонные стационарные. Технические условия"
66.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2643-2015 "Кабели местной связи высокочастотные. Технические условия"
67.
разделы 1 – 5 и 8 – 10 СТ РК 2644-2015 "Кабели комбинированные для систем видеонаблюдения. Технические условия"
68.
ГОСТ Р 53538-2009 "Многопарные кабели с медными жилами для цепей широкополосного доступа. Общие технические требования"
69.
разделы 1 – 6 и 9 – 11 ГОСТ Р 54429-2011 "Кабели связи симметричные для цифровых систем передачи. Общие технические условия"
70.
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
СТБ ISO 11252-2016 "Лазеры и относящееся к лазерам оборудование. Лазерные устройства. Минимальные требования к документации"
71.
абзацы первый, второй, шестой и десятый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 41003-2018 "Дополнительные требования безопасности к оборудованию, подсоединяемому к телекоммуникационным сетям и/или системе кабельного телевидения"
72.
СТБ EN 41003-2008 "Дополнительные требования безопасности к оборудованию, подключаемому к телекоммуникационным сетям"
73.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50065-4-2-2018 "Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям в диапазонах частот от 3 до 148,5 кГЦ и от 1,6 до 30 МГЦ.
Часть 4-2. Низковольтные развязывающие фильтры. Требования безопасности"
74.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50065-4-7-2018 "Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям в диапазонах частот от 3 до 148,5 кГЦ и от 1,6 до 30 МГЦ.
Часть 4-7. Переносные низковольтные развязывающие фильтры. Требования безопасности"
75.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ ЕН 50085-1-2008 "Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 1. Общие требования"
76.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ ЕН 50085-2-3-2008 "Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 2-3. Дополнительные требования к электромонтажным каналам, установленным в распределительных шкафах"
77.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5

1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. ҚР СТ 2340-2013 "Стационарлық телефон кабельдері. Техникалық шарттар"
66.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. ҚР СТ 2643-2015 "Жергілікті жоғары жиілікті байланыс кабельдері. Техникалық шарттар"
67.
1 – 5 және 8 - 10-бөліктер. ҚР СТ 2644-2015 "Бейнебақылау жүйелері үшін біріктірілген кабельдер. Техникалық шарттар"
68.
МЕМСТ Р 53538-2009 "Кең жолақты тізбектерге арналған мыс өткізгіштері бар көп жұпты кабельдер. Жалпы техникалық талаптар"
69.
1 – 6 және 9 - 11-бөліктер. МЕМСТ Р 54429-2011 "Сандық тарату жүйелері үшін симметриялы байланыс кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
70.
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
СТБ ISO 11252-2016 "Лазерлер және лазерге қатысты жабдық. Лазерлік құрылғылар. Құжаттамаға қойылатын минималды талаптар"
71.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және оныншы абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 41003-2018 "Телекоммуникациялық желілерге және/немесе кабельдік теледидар жүйесіне қосылатын жабдыққа қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары"
72.
СТБ EN 41003-2008 "Телекоммуникациялық желілерге қосылатын жабдыққа қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары"
73.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50065-4-2-2018 "3-тен 148,5 кГЦ-ке дейінгі және 1,6-дан 30 МГЦ-ке дейінгі жиілік диапазонында төмен вольтты электр желілері арқылы сигнал беру. 4-2-бөлік. Төмен вольтты ажыратқыш сүзгілер. Қауіпсіздік талаптары"
74.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50065-4-7-2018 "3-тен 148,5 кГЦ-ке дейінгі және 1,6-дан 30 МГЦ-ке дейінгі жиілік диапазонында төмен вольтты электр желілері арқылы сигнал беру. 4-7-бөлік. Портативті төмен вольтты ажыратқыш сүзгілер. Қауіпсіздік талаптары"
75.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ ЕН 50085-1-2008 "Электр қондырғыларына арналған электр өткізгіш канал жүйелері. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
76.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ ЕН 50085-2-3-2008 "Электр қондырғыларына арналған электр өткізгіш канал жүйелері. 2-3-бөлік. Тарату шкафтарында орнатылған электр Монтаждау арналарына қойылатын қосымша талаптар"
77.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ EN 50178-2016 "Оборудование электронное, используемое в силовых электроустановках"
78.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50250-2016 "Адаптеры конверсионные для промышленного применения"
79.
абзацы первый, второй и четвертый
статьи 4
ГОСТ EN 50274-2012 "Аппаратура распределения и управления низковольтная. Защита от поражения электрическим током. Защита от непреднамеренного прямого контакта с опасными токоведущими частями"
80.
абзацы первый, четвертый, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ EN 50178-2016 "Күштік электр қондырғыларында пайдаланылатын электрондық жабдық"
78.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50250-2016 "Өнеркәсіптік қолдануға арналған конверсиялық адаптерлер"
79.
4-баптың бірінші, екінші және төртінші абзацтары
МЕМСТ EN 50274-2012 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. Электр тогының соғуынан қорғау. Қауіпті ток өткізгіш-бөліктермен байқаусызда тікелей байланыста болудан қорғау"
80.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ EN 50491-3-2017 "Общие требования к электронным системам бытовым и для зданий (HBES) и системам управления и автоматизации зданий (BACS). Часть 3. Требования к электрической безопасности"
81.
ГОСТ Р 56749-2015 (EN 50491-3:2009) "Общие требования к электронным системам бытового назначения и для зданий (HBES) и к системам автоматизации и управления для зданий (BACS). Часть 3. Требования электробезопасности"
применяется

МЕМСТ EN 50491-3-2017 "Тұрмыстық және ғимараттарға арналған электронды жүйелерге (HBES) және ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (BACS) қойылатын жалпы талаптар. 3-бөлік. Электр қауіпсіздігіне қойылатын талаптар"
81.
МЕМСТ Р 56749-2015 (EN 50491-3:2009) "Тұрмыстық және ғимараттарға арналған электронды жүйелерге (HBES) және ғимараттарды Автоматтандыру және басқару жүйелеріне (BACS) қойылатын жалпы талаптар. 3-бөлік. Электр қауіпсіздігі талаптары"

до 01.01.2025
82.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ ЕN 50491-4-1-2018 "Общие требования к электронным системам бытовым и для зданий (HBES) и системам управления и автоматизации зданий (BACS). Часть 4-1. Общие требования к функциональной безопасности изделий, предназначенных для включения в электронные системы для зданий (HBES) и системы управления и автоматизации зданий (BACS)
83.
ГОСТ Р ЕН 50491-4-1-2014 "Общие требования к электронным системам жилых домов и общественных зданий (ЭСДЗ) и системам управления и автоматизации общественных зданий (СУАЗ). Часть 4-1. Общие требования к функциональной безопасности изделий, предназначенных для включения в ЭСДЗ и СУАЗ"
применяется

01.01.2025 дейін қолданылады
82.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары
МЕМСТ ЕN 50491-4-1-2018 "Тұрмыстық және ғимараттарға арналған электронды жүйелерге (HBES) және ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (BACS) қойылатын жалпы талаптар. 4-1-бөлік. Ғимараттарға арналған электрондық жүйелерге (HBES) және ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (BACS)енгізуге арналған өнімдердің функционалдық қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар
83.
МЕМСТ Р ЕН 50491-4-1-2014 "Тұрғын үйлер мен қоғамдық ғимараттардың электрондық жүйелеріне және қоғамдық ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (СУАЗ) қойылатын жалпы талаптар. 4-1-бөлік. ЭСДЗ және СУАЗ-ға енгізуге арналған бұйымдардың функционалдық қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар"

до 01.01.2025
84.
статья 4
СТБ EN 50525-1-2017 "Кабели электрические. Кабели низковольтные силовые на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования"
85.
статья 4
СТБ EN 50525-2-83-2017 "Кабели электрические. Кабели низковольтные силовые на номинальное напряжение до 450/750 В включительно.
Часть 2-83. Кабели общего назначения. Многожильные кабели с изоляцией из сшитой кремнийорганической резины"
86.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50550-2016 "Устройства защиты от кратковременных перенапряжений для бытовых и аналогичных приборов (POP)" (за исключением
п. 9.10)
87.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5

01.01.2025 дейін қолданылады
84.
4-бап
СТБ EN 50525-1-2017 "Электр кабельдері. Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі төмен вольтты күштік кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
85.
4-бап
СТБ EN 50525-2-83-2017 "Электр кабельдері. Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі төмен вольтты күштік кабельдер. 2-83-бөлік. Жалпы мақсаттағы кабельдер. Өзара байланысқан кремний органикалық резеңкеден оқшауланған көп өзекті кабельдер"
86.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50550-2016 "Тұрмыстық және ұқсас аспаптарға (POP) арналған қысқа мерзімді асқын кернеулерден қорғау құрылғылары" (9.10-тармақты қоспағанда)
87.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ EN 50556-2016 "Системы управления дорожным движением"
88.
абзацы первый, второй – четвертый, шестой – девятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-1-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные значения параметров и эксплуатационные характеристики" (за исключением раздела 13)
89.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-5-2011 "Машины электрические вращающиеся. Часть 5. Классификация степеней защиты, обеспечиваемых оболочками вращающихся электрических машин (Код IP)"
90.
абзацы первый, третий и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ МЭК 60034-6-2007 "Машины электрические вращающиеся. Часть 6. Методы охлаждения (код IC)"
91.
абзацы первый, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ МЭК 60034-7-2007 "Машины электрические вращающиеся. Часть 7. Классификация конструктивных исполнений в зависимости от способов монтажа и расположения коробки выводов (код IM)"
92.
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-8-2015 "Машины электрические вращающиеся. Часть 8. Маркировка выводов и направления вращения"
93.
абзацы первый и пятый статьи 4
ГОСТ IEC 60034-9-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 9. Пределы шума"
94.
абзацы первый, третий, девятый, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-11-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 11. Тепловая защита"
95.
абзацы первый и девятый статьи 4
ГОСТ 28327-89 (МЭК 34-12–80) "Машины электрические вращающиеся. Пусковые характеристики односкоростных трехфазных асинхронных двигателей с короткозамкнутым ротором напряжением до 660 В включительно"
96.
ГОСТ Р МЭК 60034-12-2009 "Машины электрические вращающиеся. Часть 12. Пусковые характеристики односкоростных трехфазных двигателей с короткозамкнутым ротором"
97.
абзацы первый и пятый статьи 4
ГОСТ IEC 60034-14-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотами вала 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы жесткости вибраций"
98.
абзацы первый, третий, шестой – девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 30012.1-2002 (МЭК 60051-1–97) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 1. Определения и основные требования, общие для всех частей"
99.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 8711-93 (МЭК 51-2–84) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 2. Особые требования к амперметрам и вольтметрам"

МЕМСТ EN 50556-2016 "Жол қозғалысын басқару жүйелері"
88.
4-баптың бірінші, екінші-төртінші, алтыншы-тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-1-2014 "Электрлік айналмалы машиналар. 1-бөлік. Параметрлердің номиналды мәндері және пайдалану сипаттамалары" (13-бөлікті қоспағанда)
89.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-5-2011 "Электрлік айналмалы машиналар. 5-бөлік. Айналмалы электр машиналарының қабықтары қамтамасыз ететін қорғаныс дәрежелерінің жіктелуі (IP коды)"
90.
4-баптың бірінші, үшінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ МЭК 60034-6-2007 "Электрлік айналмалы машиналар. 6-бөлік. Салқындату әдістері (IC коды)"
91.
4-баптың бірінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ МЭК 60034-7-2007 "Электрлік айналмалы машиналар. 7-бөлік. Түйреуіш қорабын орнату және орналастыру әдістеріне байланысты конструктивті орындауды жіктеу (im коды)"
92.
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-8-2015 "Электрлік айналмалы машиналар. 8-бөлік. Түйреуіштер мен айналу бағыттарын белгілеу"
93.
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-9-2014 "Электрлік айналмалы машиналар. 9-бөлік. Шудың шегі"
94.
4-баптың бірінші, үшінші, тоғызыншы, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-11-2014 "Электрлік айналмалы машиналар. 11-бөлік. Жылу қорғанысы"
95.
4-баптың бірінші және тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ 28327-89 (МЭК 34-12–80) "Электрлік айналмалы машиналар. Кернеуі 660 В дейінгі қысқа тұйықталған роторы бар бір жылдамдықты үш фазалы асинхронды қозғалтқыштардың іске қосу сипаттамалары"
96.
МЕМСТ Р МЭК 60034-12-2009 "Электрлік айналмалы машиналар. 12-бөлік. Қысқа тұйықталған бір жылдамдықты үш фазалы қозғалтқыштардың іске қосу сипаттамалары"
97.
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-14-2014 "Электрлік айналмалы машиналар. 14-бөлік. Білік биіктігі 56 мм және одан жоғары машиналардың кейбір түрлерінің механикалық дірілі. Діріл қаттылығын өлшеу, бағалау және шектеулер"
98.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 30012.1-2002 (МЭК 60051-1–97) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 1-бөлік. Барлық-бөліктерге ортақ анықтамалар мен негізгі талаптар"
99.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8711-93 (МЭК 51-2–84) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 2-бөлік. Амперметрлер мен вольтметрлерге қойылатын ерекше талаптар"

100.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 8476-93 (МЭК 51-3–84) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 3. Особые требования к ваттметрам и варметрам"
101.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 7590-93 (МЭК 51-4–84) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 4. Особые требования к частотомерам"
102.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 8039-93 (МЭК 51-5–85) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 5. Особые требования к фазометрам, измерителям коэффициента мощности и синхроноскопам"
103.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 23706-93 (МЭК 51-6–84) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 6. Особые требования к омметрам (приборам для измерения полного сопротивления) и приборам для измерения активной проводимости"
104.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 10374-93 (МЭК 51-7–84) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 7. Особые требования к многофункциональным приборам"
105.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 8042-93 (МЭК 51-8–84) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 8. Особые требования к вспомогательным частям"
106.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60065-2013 "Аудио-, видео-
и аналогичная электронная аппаратура. Требования безопасности"
107.
абзац десятый статьи 4
ГОСТ 7396.1-89 (МЭК 83-75) "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Основные размеры" (раздел "Группа С")
108.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60110-1-2013
Конденсаторы силовые для установок индукционного нагрева. Часть 1. Общие положения
109.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-1-2010 "Миниатюрные плавкие предохранители. Часть 1. Терминология для миниатюрных плавких предохранителей и общие требования к миниатюрным плавким вставкам"
110.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5

100.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8476-93 (МЭК 51-3–84) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 3-бөлік. Ваттметрлер мен варметрлерге қойылатын ерекше талаптар"
101.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 7590-93 (МЭК 51-4–84) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 4-бөлік. Жиілік өлшегіштерге қойылатын арнайы талаптар"
102.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8039-93 (МЭК 51-5–85) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 5-бөлік. Фазометрлерге, қуат коэффициентін өлшегіштерге және синхроноскоптарға қойылатын ерекше талаптар"
103.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 23706-93 (МЭК 51-6–84) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 6-бөлік. Омметрлерге (толық кедергіні өлшеуге арналған аспаптарға) және белсенді өткізгіштікті өлшеуге арналған аспаптарға қойылатын ерекше талаптар"
104.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 10374-93 (МЭК 51-7–84) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 7-бөлік. Көпфункционалды құрылғыларға қойылатын ерекше талаптар"
105.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8042-93 (МЭК 51-8–84) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді және оларға қосалқы бөлшектерді көрсететін Аналогты аспаптар. 8-бөлік. Көмекші-бөліктерге қойылатын ерекше талаптар"
106.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60065-2013 "Аудио, бейне және ұқсас электронды жабдық. Қауіпсіздік талаптары"
107.
4-баптың оныншы абзацы
МЕМСТ 7396.1-89 (МЭК 83-75) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. Негізгі өлшемдер" ("С тобы"-бөлікі)
108.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60110-1-2013 Индукциялық қыздыру қондырғыларына арналған қуат конденсаторлары. 1-бөлік. Жалпы ережелер
109.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-1-2010 "Миниатюралық сақтандырғыштар. 1-бөлік. Миниатюралық сақтандырғыштарға арналған терминология және миниатюралық сақтандырғыштарға қойылатын жалпы талаптар"
110.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60127-2-2013 "Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 2. Трубчатые плавкие вставки"
111.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-4-2011 "Миниатюрные плавкие предохранители. Часть 4. Универсальные модульные плавкие вставки для объемного и поверхностного монтажа"
112.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-6-2013 "Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 6. Патроны для миниатюрных патронных плавких вставок. Держатели предохранителей с миниатюрной плавкой вставкой"

МЕМСТ IEC 60127-2-2013 "Миниатюралық балқитын сақтандырғыштар. 2-бөлік. Құбырлы балқыту кірістірулері"
111.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-4-2011 "Миниатюралық балқитын сақтандырғыштар. 4-бөлік. Көлемді және беттік монтажға арналған әмбебап модульдік балқыту кірістірулері"
112.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-6-2013 "Миниатюралық балқитын сақтандырғыштар. 6-бөлік. Миниатюралық картриджді балқыту кірістірулеріне арналған картридждер. Миниатюралық балқытылған сақтандырғыш ұстағыштары"

113.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-7-2016 "Предохранители плавкие миниатюрные. Часть 7. Миниатюрные плавкие вставки для специального применения"
114.
абзацы первый и девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60143-2-2013 "Конденсаторы, включаемые последовательно, для энергосистем. Часть 2. Аппаратура защиты для последовательно включаемых конденсаторных батарей"
115.
абзацы первый – четвертый, шестой, девятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60155-2012 "Стартеры тлеющего разряда для люминесцентных ламп"
116.

113.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-7-2016 "Миниатюралық балқитын сақтандырғыштар. 7-бөлік. Арнайы қолдануға арналған миниатюралық балқыту кірістірулері"
114.
4-баптың бірінші және тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60143-2-2013 "Электр желілері үшін тізбектей қосылған конденсаторлар. 2-бөлік. Тізбектей қосылатын конденсаторлық батареяларға арналған қорғау аппаратурасы"
115.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60155-2012 "Флуоресцентті лампаларға арналған жану разрядының стартерлері"
116.

статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60204-1-2002 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов.
Часть 1. Общие требования"
117.
ГОСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов.
Часть 1. Общие требования"
118.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60204-31-2012 "Безопасность
машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам"

4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60204-1-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
117.
МЕМСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
118.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60204-31-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және тігін машиналарына, қондырғыларға және жүйелерге электромагниттік үйлесімділік талаптары"

119.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60204-32-2016 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов.
Часть 32. Требования к грузоподъемным механизмам"
120.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60215-2018 "Требования безопасности к радиопередающей аппаратуре"
121.
СТБ IEC 60215-2011 "Требования безопасности к радиопередающей аппаратуре"
применяется
до 01.01.2025
122.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-1-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования"

119.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60204-32-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 32-бөлік. Жүк көтергіш механизмдерге қойылатын талаптар"
120.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60215-2018 "Радио таратқыш аппаратураға қойылатын қауіпсіздік талаптары"
121.
СТБ IEC 60215-2011 "Радио таратқыш аппаратураға қойылатын қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
122.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-1-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар"

123.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-3-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели без оболочки для стационарной прокладки"
124.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-4-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели в оболочке для стационарной прокладки"
125.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-5-2013 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 5. Гибкие кабели (шнуры)"
126.

123.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-3-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. Стационарлық төсемге арналған қабықсыз кабельдер"
124.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-4-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. Стационарлық төсемге арналған қабықтағы кабельдер"
125.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-5-2013 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. 5-бөлік. Икемді кабельдер (сымдар)"
126.

статья 4
ГОСТ IEC 60227-6-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Лифтовые кабели и кабели для гибких соединений"
127.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-7-2012 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 7. Кабели гибкие экранированные и неэкранированные с двумя или более токопроводящими жилами"
128.
абзацы первый, второй, шестой и седьмой статьи 4
ГОСТ 22483-2021 (IEC 60228:2004) "Жилы токопроводящие для кабелей, проводов и шнуров"

4-бап
МЕМСТ IEC 60227-6-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. Лифт кабельдері және икемді қосылыстарға арналған кабельдер"
127.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-7-2012 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. 7-бөлік. Екі немесе одан да көп өткізгіш өткізгіштері бар икемді экрандалған және экрандалмаған кабельдер"
128.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және жетінші абзацтары
МЕМСТ 22483-2021 (IEC 60228:2004) "Кабельдер, өткізгіштер және баулар үшін ток өткізетін өзектер"

129.
ГОСТ 22483-2012 (IEC 60228:2004) "Жилы токопроводящие медные и алюминиевые для кабелей, проводов и шнуров"
применяется
до 01.01.2025
130.
абзацы первый – четвертый, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60238-2012 "Патроны резьбовые для ламп"
131.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-1-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования"

129.
МЕМСТ 22483-2012 (IEC 60228:2004) "Кабельдерге, сымдар мен сымдарға арналған мыс және алюминий өткізгіш сымдар"
01.01.2025 дейін қолданылады
130.
4-баптың бірінші, төртінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60238-2012 "Шамдарға арналған бұрандалы патрондар"
131.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-1-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар"

132.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-3-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой кремнийорганической изоляцией"
133.
СТБ IEC 60245-3-2012 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 3. Кабели с нагревостойкой кремнийорганической изоляцией"
134.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-4-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 4. Шнуры и гибкие кабели"

132.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-3-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Ыстыққа төзімді кремний органикалық оқшауланған кабельдер"
133.
СТБ IEC 60245-3-2012 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 3-бөлік. Ыстыққа төзімді кремний органикалық оқшауланған кабельдер"
134.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-4-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 4-бөлік. Сымдар мен икемді кабельдер"

135.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-5-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Лифтовые кабели"
136.
СТБ IEC 60245-5-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 5. Кабели лифтовые"
137.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-6-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Кабели для электродной дуговой сварки"
138.
СТБ IEC 60245-6-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 6. Кабели для дуговой сварки электродом"

135.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-5-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Лифт кабельдері"
136.
СТБ IEC 60245-5-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 5-бөлік. Лифт кабельдері"
137.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-6-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Электродты доғалық дәнекерлеу кабельдері"
138.
СТБ IEC 60245-6-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 6-бөлік. Электродты доғалық дәнекерлеу кабельдері"

139.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-7-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой этиленвинилацетатной резиновой изоляцией"
140.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-8-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 8. Шнуры для областей применения, требующих высокой гибкости"
141.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60252-1-2011 "Конденсаторы для двигателей переменного тока. Часть 1. Общие положения. Рабочие характеристики, испытания и номинальные параметры. Требования безопасности. Руководство по установке и эксплуатации"

139.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-7-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Ыстыққа төзімді этилен винил ацетаты резеңке оқшаулағышы бар кабельдер"
140.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-8-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 8-бөлік. Жоғары икемділікті қажет ететін қолданбаларға арналған сымдар"
141.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60252-1-2011 "Айнымалы ток қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер. Жұмыс сипаттамалары, сынақтар және номиналды параметрлер. Қауіпсіздік талаптары. Орнату және пайдалану жөніндегі нұсқаулық"

142.
абзацы первый – четвертый, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60252-2-2011 "Конденсаторы для двигателей переменного тока. Часть 2. Пусковые конденсаторы"
143.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60255-27-2013 "Реле измерительные и защитное оборудование. Часть 27. Требования безопасности"
144.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60269-1-2016 "Предохранители плавкие низковольтные. Часть 1. Общие требования"
145.
ГОСТ IEC 60269-1-2012 "Предохранители плавкие низковольтные. Часть 1. Общие требования"
применяется
до 01.01.2025
146.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31196.2-2012 (IEC 60269-2:1986) "Предохранители плавкие низковольтные. Часть 2. Дополнительные требования к плавким предохранителям промышленного назначения"
147.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
СТ РК IEC 60269-2-2014 "Предохранители плавкие низковольтные. Часть 2. Дополнительные требования к плавким предохранителям, используемым квалифицированным персоналом (главным образом, промышленного назначения). Примеры стандартизованных серий предохранителей от A до K"
148.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31196.3-2012 (IEC 60269-3:1987, IEC 60269-3A:1978) "Предохранители плавкие низковольтные. Часть 3. Дополнительные требования к плавким предохранителям бытового и аналогичного назначения"
149.
ГОСТ IEC 60269-3-1-2011 "Предохранители плавкие низковольтные. Часть 3-1. Дополнительные требования к плавким предохранителям для эксплуатации неквалифицированным персоналом (плавкие предохранители бытового и аналогичного назначения). Разделы I – IV"
150.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60269-4-2016 "Предохранители плавкие низковольтные. Часть 4. Дополнительные требования к плавким вставкам для защиты полупроводниковых устройств"
151.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60269-6-2013 "Плавкие предохранители низкого напряжения. Часть 6. Дополнительные требования к плавким вставкам для солнечных фотоэлектрических энергетических систем"
152.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60309-1-2016 "Вилки, штепсельные розетки и соединительные устройства промышленного назначения. Часть 1. Общие требования"
153.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5

142.
4-баптың бірінші, төртінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60252-2-2011 "Айнымалы ток қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. 2-бөлік. Іске қосу конденсаторлары"
143.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60255-27-2013 "Релелік өлшеу және қорғаныс жабдықтары. 27-бөлік. Қауіпсіздік талаптары"
144.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60269-1-2016 "Сақтандырғыштар төмен вольтты. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
145.
МЕМСТ IEC 60269-1-2012 "Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
146.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31196.2-2012 (IEC 60269-2:1986) "Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 2-бөлік. Өнеркәсіптік мақсаттағы сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар"
147.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
ҚР СТ IEC 60269-2-2014 "Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 2-бөлік. Білікті персонал пайдаланатын балқитын сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар (негізінен өнеркәсіптік мақсаттағы). Стандартталған Aдан-K дейінгі сақтандырғыш серияларының мысалдары"
148.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31196.3-2012 (IEC 60269-3:1987, IEC 60269-3A:1978) "Төмен вольтты сақтандырғыштар. 3-бөлік. Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар"
149.
МЕМСТ IEC 60269-3-1-2011 "Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 3-1-бөлік. Біліктілігі жоқ персоналдың пайдалануы үшін балқитын сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар (тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы балқитын сақтандырғыштар). I – IV-бөліктер"
150.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60269-4-2016 "Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 4-бөлік. Жартылай өткізгіш құрылғыларды қорғау үшін балқытылатын кірістірулерге қойылатын қосымша талаптар"
151.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60269-6-2013 "Төмен кернеулі балқымалы сақтандырғыштар. 6-бөлік. Күн фотоэлектрлік энергетикалық жүйелеріне арналған балқытылатын кірістірулерге қойылатын қосымша талаптар"
152.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60309-1-2016 "Өнеркәсіптік мақсаттағы штепсельдер, штепсельдік розеткалар және қосқыш құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
153.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60309-2-2016 "Вилки, штепсельные розетки и соединительные устройства промышленного назначения. Часть 2. Требования к размерной взаимозаменяемости арматуры со штырями и контактными гнездами"
154.
ГОСТ 30849.2-2002 (МЭК 60309-2:1999) "Вилки, штепсельные розетки и соединительные устройства промышленного назначения. Часть 2. Требования к взаимозаменяемости размеров штырей и контактных гнезд соединителей"
применяется

МЕМСТ IEC 60309-2-2016 "Өнеркәсіптік мақсаттағы штепсельдер, штепсельдік розеткалар және қосқыш құрылғылар. 2-бөлік. Арматураның түйреуіштермен және түйіспелі ұялармен өлшемдік өзара алмасуына қойылатын талаптар"
154.
МЕМСТ 30849.2-2002 (МЭК 60309-2:1999) "Өнеркәсіптік мақсаттағы штепсельдер, штепсельдік розеткалар және қосқыш құрылғылар. 2-бөлік. Коннекторлардың түйреуіштері мен түйіспелі розеткаларының өлшемдерінің өзара алмасуына қойылатын талаптар"

до 01.01.2025
155.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60309-4-2017 "Вилки, штепсельные розетки и соединительные устройства промышленного назначения. Часть 4. Переключаемые ответвители и соединители с блокировкой и без нее"
156.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-1-2021 "Соединители приборные бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования"

01.01.2025 дейін қолданылады
155.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60309-4-2017 "Өнеркәсіптік мақсаттағы штепсельдер, штепсельдік розеткалар және қосқыш құрылғылар. 4-бөлік. Ауыстырылатын тармақтағыштар және бұғатталған және онсыз қосқыштар"
156.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-1-2021 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы аспаптық қосқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"

157.
ГОСТ 30851.1-2002 (МЭК 60320-1:1994) "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
применяется
до 01.01.2025
158.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-2-1-2017 "Соединители электроприборов бытового и аналогичного общего назначения. Часть 2-1. Соединители для швейных машин"
159.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.2.2-2002 (МЭК 60320-2-2:1998) "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования к вилкам и розеткам для взаимного соединения в приборах и методы испытаний"
160.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-2-3-2017 "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к соединителям степени защиты свыше SPXO и методы испытаний"
161.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-2-4-2017 "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Соединители, работающие в зависимости от веса подсоединяемого прибора"
162.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-1-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
163.
СТБ IEC 60335-1-2013 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
164.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-2-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.2.Частные требования к пылесосам и водовсасывающим чистящим приборам"
165.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-3-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-3. Частные требования к электрическим утюгам"
166.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-4-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-4. Частные требования к отжимным центрифугам"
167.

157.
МЕМСТ 30851.1-2002 (МЭК 60320-1:1994) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
01.01.2025 дейін қолданылады
158.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-2-1-2017 "Тұрмыстық және ұқсас жалпы мақсаттағы электр аспаптарының қосқыштары. 2-1-бөлік. Тігін машинасының қосқыштары"
159.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30851.2.2-2002 (МЭК 60320-2-2:1998) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 2-2-бөлік. Аспаптардағы өзара қосылуға арналған штепсельдер мен розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
160.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-2-3-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 2-3-бөлік. IPXO-дан жоғары қорғаныс дәрежесі коннекторларына қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
161.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-2-4-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 2-4-бөлік. Қосылатын құрылғының салмағына байланысты жұмыс істейтін қосқыштар"
162.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-1-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
163.
СТБ IEC 60335-1-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
164.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-2-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2.2-бөлік.Шаңсорғыштар мен су соратын тазалау құралдарына қойылатын жеке талаптар"
165.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-3-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-3-бөлік. Электр үтіктеріне қойылатын жеке талаптар"
166.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-4-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-4-бөлік. Айналдыру центрифугаларына қойылатын жеке талаптар"
167.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-5-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-5. Частные требования к посудомоечным машинам"
168.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-6-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-6. Частные требования к стационарным кухонным плитам, конфорочным панелям, жарочным шкафам и аналогичным приборам" (раздел 20 и п. 21.101 не применяются для газоэлектрических приборов)

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-5-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-5-бөлік. Ыдыс жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар"
168.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-6-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-6-бөлік. Стационарлық ас үй плиталарына, оттықты панельдерге, қуыру шкафтарына және осыған ұқсас аспаптарға қойылатын жеке талаптар" (20-бөлік және 21.101-тармақ газ-электр аспаптары үшін қолданылмайды)

169.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-7-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.7. Частные требования к стиральным машинам"
170.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-8-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-8. Частные требования к бритвам, машинкам для стрижки волос и аналогичным приборам"
171.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-9-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.9. Частные требования к грилям, тостерам и аналогичным переносным приборам для приготовления пищи"

169.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-7-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2.7-бөлік. Кір жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар"
170.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-8-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-8-бөлік. Ұстараға, шаш қиюға және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
171.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-9-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2.9-бөлік. Грильдерге, тостерлерге және ұқсас портативті пісіру құралдарына қойылатын жеке талаптар"

172.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-10-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-10. Частные требования к машинам для обработки полов и машинам для влажной чистки"
173.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-11-2016 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-11. Частные требования к барабанным сушилкам"
174.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-12-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-12. Частные требования к мармитам и аналогичным приборам"

172.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-10-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-10-бөлік. Еденді өңдеу машиналарына және дымқыл тазалау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
173.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-11-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-11-бөлік. Барабан кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар"
174.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-12-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-12-бөлік. Мармиттерге және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"

175.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-13-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-13. Частные требования к фритюрницам, сковородам и аналогичным приборам"
176.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-14-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-14. Частные требования к кухонным машинам"
177.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-15-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-15. Частные требования к приборам для нагрева жидкостей"

175.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-13-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-13-бөлік. Қуырғыштарға, табаларға және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
176.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-14-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-14-бөлік. Ас үй машиналарына қойылатын жеке талаптар"
177.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-15-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-15-бөлік. Сұйықтықтарды жылытуға арналған аспаптарға қойылатын жеке талаптар"

178.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-16-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-16. Частные требования к измельчителям пищевых отходов"
179.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-17-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-17. Частные требования к одеялам, подушкам, одежде и аналогичным гибким нагревательным приборам"
180.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-21-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-21. Частные требования к аккумуляционным водонагревателям"

178.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-16-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-16-бөлік. Тамақ қалдықтарын ұсақтағыштарға қойылатын жеке талаптар"
179.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-17-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-17-бөлік. Көрпелерге, жастықтарға, киімдерге және ұқсас икемді жылыту құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
180.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-21-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-21-бөлік. Аккумуляторлық су жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"

181.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-23-2019 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-23. Дополнительные требования к приборам по уходу за кожей или волосами"
182.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-24-2016 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2.24. Частные требования к холодильным приборам, мороженицам и устройствам для производства льда"
183.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-25-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-25. Частные требования к микроволновым печам, включая комбинированные микроволновые печи"
184.

181.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-23-2019 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-23-бөлік. Тері немесе шаш күтімі құралдарына қойылатын қосымша талаптар"
182.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-24-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2.24-бөлік. Тоңазытқыш құралдарына, балмұздақ жасаушыларға және мұз өндіруге арналған құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
183.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-25-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-25-бөлік. Микротолқынды пештерге, соның ішінде аралас микротолқынды пештерге қойылатын жеке талаптар"
184.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-26-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-26. Частные требования к часам"
185.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-27-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-27. Частные требования к приборам ультрафиолетового и инфракрасного излучений для ухода за кожей"
186.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-28-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-28. Частные требования к швейным машинам"

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-26-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-26-бөлік. Жеке сағаттарға қойылатын талаптар"
185.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-27-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-27-бөлік. Тері күтіміне арналған ультракүлгін және инфрақызыл сәулелену құралдарына қойылатын жеке талаптар"
186.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-28-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-28-бөлік. Тігін машиналарына қойылатын жеке талаптар"

187.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-29-2019"Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-29. Частные требования к зарядным устройствам батарей"
188.
ГОСТ IEC 60335-2-29-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-29. Частные требования к зарядным устройствам батарей"
189.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-30-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-30. Частные требования к комнатным обогревателям"

187.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-29-2019"Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-29-бөлік. Батареяларды зарядтауға қойылатын жеке талаптар"
188.
МЕМСТ IEC 60335-2-29-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-29-бөлік. Батареяларды зарядтауға қойылатын жеке талаптар"
189.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-30-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-30-бөлік. Бөлме жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"

190.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-31-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-31. Дополнительные требования к кухонным воздухоочистителям и другим устройствам для удаления кухонных испарений"
191.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-32-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-32. Частные требования к массажным приборам"
192.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-34-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-34. Частные требования к мотор-компрессорам"
193.

190.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-31-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-31-бөлік. Ас үйдегі ауа тазартқыштарға және ас үйдегі булануды кетіруге арналған басқа құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар"
191.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-32-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-32-бөлік. Массаж құралдарына қойылатын жеке талаптар"
192.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-34-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-34-бөлік. Мотор компрессорларына қойылатын жеке талаптар"
193.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-35-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-35. Частные требования к проточным водонагревателям"
194.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-36-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания"
195.

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-35-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-35-бөлік. Ағынды су жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
194.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-36-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-36-бөлік. Тамақтандыру кәсіпорындары үшін электр ас үй плиталарына, пештерге, оттықтарға және қыздыру элементтеріне қойылатын қосымша талаптар"
195.

статьи 4 и 5
СТБ МЭК 60335-2-36-2005 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания"
применяется
до 01.01.2025
196.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-37-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-37. Частные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания"
197.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-38-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания"
198.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-39-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-39. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания"
199.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-40-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-40. Частные требования к электрическим тепловым насосам, воздушным кондиционерам и осушителям"
200.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-41-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-41. Частные требования к насосам"
201.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-42-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-42. Частные требования к электрическим шкафам с принудительной циркуляцией воздуха, пароварочным аппаратам и пароварочно-конвективным шкафам для предприятий общественного питания"
202.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-43-2019 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-43. Частные требования к сушилкам для одежды и перекладинам для полотенец"
203.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-43-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-43. Частные требования к сушилкам для одежды и перекладинам для полотенец"
применяется
до 01.01.2025
204.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-44-2016 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-44. Частные требования к гладильным машинам"
205.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-45-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-45. Частные требования к переносным нагревательным инструментам и аналогичным приборам"
206.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-47-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-47. Частные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания"

4 және 5-баптар
СТБ МЭК 60335-2-36-2005 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-36-бөлік. Тамақтандыру кәсіпорындары үшін электр ас үй плиталарына, пештерге, оттықтарға және қыздыру элементтеріне қойылатын қосымша талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
196.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-37-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр қуырғыштарға қойылатын жеке талаптар"
197.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-38-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-38-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін бір және екі жылыту беті бар өнімдерді контактілі өңдеудің электр аппараттарына қойылатын жеке талаптар"
198.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-39-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-39-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электрлік әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар"
199.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-40-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-40-бөлік. Электр жылу сорғыларына, ауа кондиционерлеріне және кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар"
200.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-41-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-41-бөлік. Сорғыларға қойылатын жеке талаптар"
201.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-42-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-42-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мәжбүрлі ауа айналымы бар электр шкафтарына, бумен пісіргіштерге және бумен пісіргіш-конвекциялық шкафтарға қойылатын жеке талаптар"
202.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-43-2019 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-43-бөлік. Киім кептіргіштер мен сүлгілерге арналған жеке талаптар"
203.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-43-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-43-бөлік. Киім кептіргіштер мен сүлгілерге арналған жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
204.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-44-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-44-бөлік. Үтіктеу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
205.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-45-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-45-бөлік. Портативті жылыту құралдарына және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
206.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-47-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр қазандықтарына қойылатын жеке талаптар"

207.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-48-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-48. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания"
208.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-49-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-49. Дополнительные требования к приборам для поддержания температуры горячих пищевых продуктов и нагрева посуды для предприятий общественного питания"
209.

207.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-48-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-48-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр грильдері мен тостер пештеріне қойылатын жеке талаптар"
208.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-49-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін ыстық тамақ өнімдерінің температурасын ұстап тұруға және ыдыстарды жылытуға арналған аспаптарға қойылатын қосымша талаптар"
209.

статьи 4 и 5
СТБ IEC 60335-2-49-2010 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-49. Дополнительные требования к электрическим тепловым шкафам для предприятий общественного питания"
применяется
до 01.01.2025
210.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-50-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-50. Частные требования к электрическим водяным баням для пищеблоков"
211.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-51-2012 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-51. Частные требования к стационарным циркуляционным насосам для отопительных систем и систем водоснабжения"

4 және 5-баптар
СТБ IEC 60335-2-49-2010 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр жылу шкафтарына қойылатын қосымша талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
210.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-50-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-50-бөлік. Ас блоктарына арналған электр су моншаларына қойылатын жеке талаптар"
211.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-51-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-51-бөлік. Жылыту жүйелері мен сумен жабдықтау жүйелеріне арналған стационарлық айналым сорғыларына қойылатын жеке талаптар"

212.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-52-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-52. Частные требования к приборам для гигиены полости рта"
213.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-53-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-53. Частные требования к нагревательным приборам для саун и инфракрасным кабинам"
214.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-54-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-54. Частные требования к бытовым приборам для очистки поверхности с использованием жидкостей или пара"

212.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-52-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-52-бөлік. Ауыз қуысының гигиенасы құралдарына қойылатын жеке талаптар"
213.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-53-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-53-бөлік. Сауналар мен инфрақызыл кабиналарға арналған жылыту құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
214.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-54-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-54-бөлік. Сұйықтықтарды немесе буды пайдаланып бетті тазартуға арналған тұрмыстық техникаға қойылатын жеке талаптар"

215.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-55-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-55. Частные требования к электрическим приборам, используемым в аквариумах и садовых водоемах"
216.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-56-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-56. Частные требования к проекторам и аналогичным приборам"
217.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-58-2009 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-58. Дополнительные требования к посудомоечным машинам для предприятий общественного питания"

215.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-55-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-55-бөлік. Аквариумдар мен бақша тоғандарында қолданылатын электр құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
216.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-56-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-56-бөлік. Проекторлар мен ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
217.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-58-2009 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-58-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ыдыс жуғыш машиналарға қойылатын қосымша талаптар"

218.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-59-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-59. Частые требования к приборам для уничтожения насекомых"
219.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-60-2002 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к гидромассажным ваннам и методы испытаний"
220.
ГОСТ Р 52161.2.60-2011 (МЭК 60335-2-60:2008) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-60. Частные требования к вихревым ваннам и вихревым ваннам для СПА-салонов"
221.

218.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-59-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-59-бөлік. Жәндіктерді жоюға арналған құралдарға қойылатын жеке талаптар"
219.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-60-2002 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. Ыстық ванналарға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
220.
МЕМСТ Р 52161.2.60-2011 (МЭК 60335-2-60:2008) "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-60-бөлік. СПА-ға арналған құйынды ванналар мен құйынды ванналарға қойылатын жеке талаптар"
221.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-61-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-61. Частные требования к аккумуляционным комнатным обогревателям"
222.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-62-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-62. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания"
223.
статьи 4 и 5

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-61-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-61-бөлік. Қайта зарядталатын бөлме жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
222.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-62-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-62-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін электр жылытылатын шаю ванналарына қойылатын жеке талаптар"
223.
4 және 5-баптар

ГОСТ IEC 60335-2-64-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-64. Дополнительные требования к промышленным электрическим кухонным машинам"
224.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-65-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-65. Частные требования к приборам для очистки воздуха"
225.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-66-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-66. Частные требования к нагревателям для водяных постелей"

МЕМСТ IEC 60335-2-64-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-64-бөлік. Өнеркәсіптік электр ас үй машиналарына қойылатын қосымша талаптар"
224.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-65-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-65-бөлік. Ауаны тазарту құралдарына қойылатын жеке талаптар"
225.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-66-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-66-бөлік. Су төсегіне арналған жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар"

226.
статьи 4 и 5
ГОСТ IЕС 60335-2-67-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-67. Дополнительные требования к машинам коммерческого применения для обработки пола"
227.
статьи 4 и 5
ГОСТ IЕС 60335-2-68-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-68. Дополнительные требования к струйным экстракционным машинам коммерческого назначения"
228.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-70-2015 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к доильным установкам"
229.

226.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IЕС 60335-2-67-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-67-бөлік. Коммерциялық еденді өңдеу машиналарына қойылатын қосымша талаптар"
227.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IЕС 60335-2-68-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-68-бөлік. Коммерциялық мақсаттағы реактивті экстракция машиналарына қойылатын қосымша талаптар"
228.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-70-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. Сауу қондырғыларына қойылатын қосымша талаптар"
229.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-71-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-71. Частные требования к электронагревательным приборам для разведения и выращивания животных"
230.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-73-2018 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-73. Дополнительные требования к стационарным погружным нагревателям"
231.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-74-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-74. Частные требования к переносным погружным нагревателям"

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-71-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-71-бөлік. Жануарларды өсіруге және өсіруге арналған электр жылыту құралдарына қойылатын жеке талаптар"
230.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-73-2018 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-73-бөлік. Стационарлық суасты жылытқыштарына қойылатын қосымша талаптар"
231.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-74-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-74-бөлік. Портативті суасты жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"

232.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-75-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-75. Частные требования к дозирующим устройствам и торговым автоматам для предприятий общественного питания"
233.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-76-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-76. Частные требования к блокам питания электрического ограждения"
234.
статьи 4 и 5

232.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-75-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-75-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мөлшерлеу құрылғылары мен сауда автоматтарына қойылатын жеке талаптар"
233.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-76-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-76-бөлік. Электр қоршауының қуат көздеріне қойылатын жеке талаптар"
234.
4 және 5-баптар

ГОСТ IEC 60335-2-77-2011 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к управляемым вручную газонокосилкам и методы испытаний"
235.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-78-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-78. Частные требования к уличным барбекю"
236.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-79-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-79. Частные требования к очистителям высокого давления и пароочистителям"
237.

МЕМСТ IEC 60335-2-77-2011 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. Қолмен басқарылатын шөп шабатын машиналарға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
235.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-78-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-78-бөлік. Көшедегі барбекюге қойылатын жеке талаптар"
236.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-79-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-79-бөлік. Жоғары қысымды тазартқыштар мен бу тазартқыштарға қойылатын жеке талаптар"
237.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-80-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-80. Частные требования к вентиляторам"
238.
ГОСТ IEC 60335-2-80-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-80. Частные требования к вентиляторам"
применяется
до 01.01.2025
239.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-81-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-81. Частные требования к грелкам для ног и коврикам с подогревом"

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-80-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-80-бөлік. Желдеткіштерге қойылатын жеке талаптар"
238.
МЕМСТ IEC 60335-2-80-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-80-бөлік. Желдеткіштерге қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
239.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-81-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-81-бөлік. Аяқ жылытқыштары мен жылытылатын төсеніштерге қойылатын жеке талаптар"

240.
ГОСТ IEC 60335-2-81-2013 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-81. Дополнительные требования к грелкам для ног и коврикам с подогревом"
применяется
до 01.01.2025
241.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-82-2018 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-82. Дополнительные требования к игровым автоматам и автоматам самообслуживания"
242.
СТБ IEC 60335-2-82-2011 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-82. Дополнительные требования к игровым автоматам и автоматам самообслуживания"
применяется
до 01.01.2025
243.

240.
МЕМСТ IEC 60335-2-81-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-81-бөлік. Аяқ жылытқыштары мен жылытылатын төсеніштерге қосымша талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
241.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-82-2018 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-82-бөлік. Ойын автоматтары мен өзіне-өзі қызмет көрсету машиналарына қойылатын қосымша талаптар"
242.
СТБ IEC 60335-2-82-2011 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-82-бөлік. Ойын автоматтары мен өзіне-өзі қызмет көрсету машиналарына қойылатын қосымша талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
243.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-83-2013 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-83. Дополнительные требования к подогреваемым водостокам, предназначенным для осушения крыш"
244.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-84-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 84. Частные требования к туалетам"
245.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-85-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-85. Частные требования к отпаривателям тканей"
246.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-86-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-86. Дополнительные требования к электрическим устройствам для отлова рыбы"
247.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-87-2019 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-87. Частные требования к электрическому оборудованию для оглушения скота"
248.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-87-2015 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-87. Частные требования к электрическому оборудованию для оглушения скота"
применяется
до 01.01.2025

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-83-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-83-бөлік. Шатырларды құрғатуға арналған жылытылатын дренаждарға қойылатын қосымша талаптар"
244.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-84-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 84-бөлік. Дәретханаға қойылатын жеке талаптар"
245.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-85-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-85-бөлік. Мата бумен пісіргіштерге қойылатын жеке талаптар"
246.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-86-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-86-бөлік. Балық аулауға арналған электр құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар"
247.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-87-2019 "ұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-87-бөлік. Мал жаюға арналған электр жабдықтарына қойылатын жеке талаптар"
248.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-87-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-87-бөлік. Мал жаюға арналған электр жабдықтарына қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады

249.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-88-2013 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-88. Частные требования к увлажнителям, используемым с системами отопления, вентиляции или кондиционирования"
250.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-89-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-89. Частные требования к торговому холодильному оборудованию со встроенным или дистанционным узлом конденсации хладагента или компрессором для предприятий общественного питания"

249.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-88-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-88-бөлік. Жылыту, желдету немесе кондиционерлеу жүйелерінде қолданылатын ылғалдандырғыштарға қойылатын жеке талаптар"
250.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-89-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-89-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған кіріктірілген немесе қашықтықтан салқындатқыш конденсация қондырғысы немесе компрессоры бар сауда тоңазытқыш жабдықтарына қойылатын жеке талаптар"

251.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-90-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-90. Частные требования к микроволновым печам для предприятий общественного питания"
252.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-91-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-91. Дополнительные требования к ручным и управляемым позади идущим оператором триммерам для подрезки газонов и триммерам для обрезки кромок газона"

251.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-90-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-90-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған микротолқынды пештерге қойылатын жеке талаптар"
252.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-91-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-91-бөлік. Қолмен және артта жүретін операторға көгалдарды кесуге арналған триммерге және көгалдардың жиектерін кесуге арналған триммерлерге қойылатын қосымша талаптар"

253.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-92-2004 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-92. Дополнительные требования к газонным рыхлителям и щелевателям, управляемым рядом идущим оператором"
254.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-94-2004 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-94. Дополнительные требования к машинкам для стрижки травы ножничного типа"
255.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-95-2013 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-95. Частные требования к приводам для вертикально движущихся гаражных ворот, используемых в жилых зонах"
256.

253.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-92-2004 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-92-бөлік. Қатар жүретін оператор басқаратын көгал жыртқыштары мен саңылауларға қосымша талаптар"
254.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-94-2004 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-94-бөлік. Қайшы түріндегі шөп кескіштерге қойылатын қосымша талаптар"
255.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-95-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-95-бөлік. Тұрғын аудандарда қолданылатын тігінен қозғалатын гараж есіктеріне арналған жетектерге қойылатын жеке талаптар"
256.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-96-2012 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-96. Частные требования к гибким листовым нагревательным элементам для обогрева жилых помещений"
257.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-97-2013 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-97. Частные требования к приводам для открывания рольставней, тентов и жалюзи и аналогичного оборудования"

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-96-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-96-бөлік. Тұрғын үйді жылытуға арналған икемді парақты жылыту элементтеріне қойылатын жеке талаптар"
257.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-97-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-97-бөлік. Роликті жапқыштарды, шатырлар мен жалюздерді және ұқсас жабдықты ашуға арналған жетектерге қойылатын жеке талаптар"

258.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-98-2012 "Безопасность
бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-98. Дополнительные требования к увлажнителям воздуха"
259.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-99-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-99. Дополнительные требования к электрическим вытяжкам-воздухоочистителям коммерческого применения"
260.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-100-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-100. Дополнительные требования к ручным, работающим от сети садовым воздуходувкам, пылесосам и воздуходувкам-пылесосам"
261.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-101-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-101. Частные требования к испарителям"
262.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-102-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-102. Дополнительные требования к приборам, работающим на газовом, жидком и твердом топливе и имеющим электрические соединения"
263.
статьи 4 и 5
ГОСТ IЕС 60335-2-103-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-103. Частные требования к приводам для ворот, дверей и окон"
264.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-103-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-103. Частные требования к приводам для ворот, дверей и окон"
применяется
до 01.01.2025

258.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-98-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-98-бөлік. Ылғалдандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар"
259.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-99-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-99-бөлік. Коммерциялық қолданылатын электр ауа тазартқыш сорғыштарға қойылатын қосымша талаптар"
260.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-100-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-100-бөлік. Қолмен жұмыс істейтін бақша үрлегіштеріне, шаңсорғышқа және шаңсорғыш үрлегіштерге қойылатын қосымша талаптар"
261.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-101-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-101-бөлік. Буландырғыштарға қойылатын жеке талаптар"
262.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-102-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-102-бөлік. Газ, сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін және электр қосылыстары бар аспаптарға қойылатын қосымша талаптар"
263.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IЕС 60335-2-103-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-103-бөлік. Қақпа, есік және терезе жетектеріне қойылатын жеке талаптар"
264.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-103-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-103-бөлік. Қақпа, есік және терезе жетектеріне қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады

265.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-104-2013 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-104. Дополнительные требования к устройствам, предназначенным для восстановления и/или рециркуляции хладагентов в оборудовании для кондиционирования воздуха и холодильном оборудовании"
266.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-105-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-105. Дополнительные требования к многофункциональным душевым кабинам"
267.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-106-2013 "Приборы электрические бытового и аналогичного назначения. Безопасность. Часть 2-106. Частные требования к подогреваемым коврам и нагревающим устройствам для обогрева комнаты, установленным под снимающимся напольным покрытием"
268.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-108-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-108. Дополнительные требования к электролизерам"
269.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-109-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-109. Частные требования к приборам для обработки воды ультрафиолетовым излучением"
270.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-110-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-110. Дополнительные требования к промышленным микроволновым приборам cо вставными и контактными аппликаторами"
271.
абзацы первый – четвертый,
шестой, седьмой и девятый – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60358-1-2014 "Конденсаторы разделительные и емкостные делители. Часть 1. Общие правила"
272.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 50571.4.42-2017 (МЭК 60364-4-42:2014) "Электроустановки низковольтные. Часть 4-42. Защита для обеспечения безопасности. Защита от тепловых воздействий
273.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 50571.7.722-2017/ МЭК 60364-7-722:2015 "Электроустановки низковольтные. Часть 7-722. Требования к специальным электроустановкам или местам их расположения. Источники питания для электромобилей"
274.
абзацы первый – четвертый, шестой, седьмой и девятый – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60400-2011 "Патроны для трубчатых люминесцентных ламп и стартеров"
275.
абзацы первый – четвертый, шестой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60432-1-2019 "Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 1. Вольфрамовые лампы накаливания для бытового и аналогичного общего освещения"
276.
ГОСТ 31998.1-2012 (IEC 60432-1:1999) "Требования безопасности для ламп накаливания. Часть 1. Лампы накаливания вольфрамовые для бытового и аналогичного общего освещения"
применяется

265.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-104-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-104-бөлік. Кондиционер жабдықтары мен тоңазытқыш жабдықтарындағы салқындатқыштарды қалпына келтіруге және/немесе қайта өңдеуге арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар"
266.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-105-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-105-бөлік. Көп функциялы душ кабиналарына қойылатын қосымша талаптар"
267.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-106-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-106-бөлік. Жылытылатын кілемдерге және алынбалы еден жабынының астына орнатылған бөлмені жылытуға арналған жылытқыш құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
268.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-108-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-108-бөлік. Электролизерлерге қойылатын қосымша талаптар"
269.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-109-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр құрылғыларының қауіпсіздігі. 2-109-бөлік. Суды ультракүлгін сәулемен өңдеуге арналған құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
270.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-110-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-110-бөлік. Қосылатын және жанасатын аппликаторлары бар өнеркәсіптік микротолқынды аспаптарға қойылатын қосымша талаптар"
271.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы, жетінші және тоғызыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60358-1-2014 "Конденсаторлар бөлу және сыйымдылық бөлгіштер. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
272.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р 50571.4.42-2017 (МЭК 60364-4-42:2014) "Электр қондырғылары төмен вольтты. 4-42-бөлік. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін қорғау. Жылу әсерінен қорғау
273.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р 50571.7.722-2017/ МЭК 60364-7-722:2015 "Электр қондырғылары төмен вольтты. 7-722-бөлік. Арнайы электр қондырғыларына немесе олардың орналасқан жерлеріне қойылатын талаптар. Электромобильдерге арналған қуат көздері"
274.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы, жетінші және тоғызыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60400-2011 "Құбырлы флуоресцентті шамдар мен стартерлерге арналған патрондар"
275.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60432-1-2019 "Қыздыру шамдары. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Тұрмыстық және ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрам қыздыру шамдары"
276.
МЕМСТ 31998.1-2012 (IEC 60432-1:1999) "Қыздыру шамдары үшін қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Тұрмыстық және ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрам қыздыру шамдары"

до 01.01.2025
277.
СТБ IEC 60432-1-2008 "Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 1. Лампы накаливания вольфрамовые для бытового и аналогичного общего освещения"
278.
абзацы первый – шестой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60432-2-2011 "Требования безопасности для ламп накаливания. Часть 2. Лампы вольфрамовые галогенные для бытового и аналогичного общего освещения"
279.
абзацы первый – третий, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60432-3-2016 "Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 3. Лампы вольфрамовые галогенные (не для транспортных средств)"
280.
абзацы первый, второй, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60477-2013 "Резисторы постоянного тока лабораторные"
281.
абзацы первый, второй, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60477-2-2013 "Меры сопротивления лабораторные. Часть 2. Меры сопротивления переменного тока лабораторные"
282.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
СТ РК IEC 60502-1-2012 "Кабели силовые с экструдированной изоляцией и кабельная арматура на номинальное напряжение от 1 кВ (Um=1, 2кВ) до 30 кВ (Um=36кВ). Часть 1. Кабели на номинальное напряжение 1 кВ (Um=1, 2кВ) и 3 кВ (Um=3, 6кВ)"
283.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
СТБ IEC 60502-1-2012 "Кабели силовые с экструдированной изоляцией и кабельная арматура на номинальное напряжение от 1 кВ (Um = 1,2 кВ) до 30 кВ (Um = 36 кВ). Часть 1. Кабели на номинальное напряжение 1 кВ (Um = 1,2 кВ) и 3 кВ (Um = 3,6 кВ)"
284.
абзацы первый, второй, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-1-2011 "Безопасность электротермического оборудования. Часть 1. Общие требования"
285.
абзацы первый, второй, шестой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-2-2016 "Безопасность электронагревательных установок. Часть 2. Дополнительные требования к установкам нагрева сопротивлением"
286.
ГОСТ 31636.2-2012 (IEC 60519-2:1992) "Безопасность электротермического оборудования. Часть 2. Частные требования к установкам нагрева сопротивлением"
применяется
до 01.01.2025
287.
абзацы первый, второй, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-3-2016 "Безопасность электронагревательных установок. Часть 3. Дополнительные требования к установкам индукционного и кондуктивного нагрева и к индукционно-плавким установкам"
288.
ГОСТ 31636.3-2012 (IEC 60519-3:1988) "Безопасность электротермического оборудования. Часть 3. Частные требования к электротермическим устройствам индукционного и прямого нагрева сопротивлением и индукционным электропечам"
применяется

01.01.2025 дейін қолданылады
277.
СТБ IEC 60432-1-2008 "Қыздыру шамдары. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Тұрмыстық және ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрам қыздыру шамдары"
278.
4-баптың бірінші - алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60432-2-2011 "Қыздыру шамдары үшін қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Тұрмыстық және ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрам галогенді шамдар"
279.
4-баптың бірінші - үшінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60432-3-2016 "Қыздыру шамдары. Қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Галогендік вольфрам шамдары (көлік құралдары үшін емес)"
280.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60477-2013 "Зертханалық тұрақты ток резисторлары"
281.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60477-2-2013 "Зертханалық қарсылық шаралары. 2-бөлік. Зертханалық айнымалы ток кедергісінің өлшемдері"
282.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
ҚР СТ IEC 60502-1-2012 "Экструдталған оқшаулағышы бар күштік кабельдер және номиналды кернеуі 1 кВ (Um=1, 2кВ) - ден 30 кВ (Um=36кВ) дейінгі кабельдік арматура. 1-бөлік. 1 кВ (Um=1, 2кВ) және 3 кВ (Um=3, 6кВ)номиналды кернеуге арналған кабельдер"
283.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ IEC 60502-1-2012 "1 кВ (Um = 1,2 кВ) бастап 30 кВ (Um = 36 кВ) дейінгі номиналды кернеуге экструдталған оқшаулағышы бар күштік кабельдер және кабельдік арматура. 1-бөлік. 1 кВ (Um = 1,2 кВ) және 3 кВ (Um = 3,6 кВ)номиналды кернеуге арналған кабельдер"
284.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-1-2011 "Электротермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
285.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-2-2016 "Электр жылыту қондырғыларының қауіпсіздігі. 2-бөлік. Қарсылықты жылыту қондырғыларына қойылатын қосымша талаптар"
286.
МЕМСТ 31636.2-2012 (IEC 60519-2:1992) "Электротермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 2-бөлік. Қарсылық жылыту қондырғыларына қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
287.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-3-2016 "Электр жылыту қондырғыларының қауіпсіздігі. 3-бөлік. Индукциялық және өткізгіш қыздыру қондырғыларына және индукциялық балқыту қондырғыларына қосымша талаптар"
288.
МЕМСТ 31636.3-2012 (IEC 60519-3:1988) "Электротермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 3-бөлік. Индукциялық және тікелей қыздыру кедергісі бар электротермиялық құрылғыларға және индукциялық электр пештеріне қойылатын жеке талаптар"

до 01.01.2025
289.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-4-2015 "Безопасность электротермического оборудования. Часть 4. Дополнительные требования к оборудованию дуговых электропечей"
290.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-6-2016 "Безопасность электротермического оборудования. Часть 6. Технические условия по безопасности промышленного сверхвысокочастотного нагревательного оборудования"

01.01.2025 дейін қолданылады
289.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-4-2015 "Электротермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 4-бөлік. Доғалы Электр пештерін жабдықтауға қойылатын қосымша талаптар"
290.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-6-2016 "Электротермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 6-бөлік. Өнеркәсіптік ультра жоғары жиілікті жылыту жабдықтарының қауіпсіздігі бойынша техникалық шарттар"

291.
абзацы первый – третий, пятый, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-7-2016 "Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 7. Частные требования к установкам с электронно-лучевыми пушками"
292.
ГОСТ 31636.7-2012 (IEC 60519-7:1983) "Безопасность электротермического оборудования. Часть 7. Частные требования к электронно-лучевым электропечам"
применяется
до 01.01.2025
293.
абзацы первый – третий, пятый, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-8-2015 "Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 8. Частные требования к печам электрошлакового переплава"
294.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-9-2016 "Безопасность электронагревательных установок. Часть 9. Дополнительные требования к установкам высокочастотного диэлектрического нагрева"
295.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-10-2015 "Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 10. Частные требования к нагревательным системам электрического сопротивления для промышленного и торгового применения"
296.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-12-2016 "Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 12. Частные требования к инфракрасным электронагревательным установкам"
297.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-21-2015 "Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 21. Частные требования к установкам для нагрева сопротивлением. Оборудование для нагрева и плавления стекла"
298.
абзацы первый, второй, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60523-2014 "Потенциометры постоянного тока"
299.
абзацы первый, второй, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 11282-93 (МЭК 524-75) "Резистивные делители напряжения постоянного тока"
300.
абзацы первый, третий, седьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
301.
абзацы первый, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 7165-93 (МЭК 564-77) "Мосты постоянного тока для измерения сопротивления"
302.
абзацы первый – третий, шестой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60570-2012 "Шинопроводы для светильников"
303.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-1-2017 "Светильники. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
304.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

291.
4-баптың бірінші - үшінші, бесінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-7-2016 "Электр жылыту қондырғылары. Қауіпсіздік. 7-бөлік. Электронды-сәулелік зеңбіректері бар қондырғыларға қойылатын жеке талаптар"
292.
МЕМСТ 31636.7-2012 (IEC 60519-7:1983) "Электротермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 7-бөлік. Электронды-сәулелік электр пештеріне қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
293.
4-баптың бірінші - үшінші, бесінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-8-2015 "Электр жылыту қондырғылары. Қауіпсіздік. 8-бөлік. Электр қожды балқыту пештеріне қойылатын жеке талаптар"
294.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-9-2016 "Электр жылыту қондырғыларының қауіпсіздігі. 9-бөлік. Жоғары жиілікті диэлектрлік жылыту қондырғыларына қойылатын қосымша талаптар"
295.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-10-2015 "Электр жылыту қондырғылары. Қауіпсіздік. 10-бөлік. Өнеркәсіптік және сауда қолданбаларына арналған электр кедергісінің жылыту жүйелеріне қойылатын жеке талаптар"
296.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-12-2016 "Электр жылыту қондырғылары. Қауіпсіздік. 12-бөлік. Инфрақызыл электр жылыту қондырғыларына қойылатын жеке талаптар"
297.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-21-2015 "Электр жылыту қондырғылары. Қауіпсіздік. 21-бөлік. Қарсылықты жылытуға арналған қондырғыларға қойылатын жеке талаптар. Әйнекті жылытуға және балқытуға арналған жабдық"
298.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60523-2014 "Тұрақты ток потенциометрлері"
299.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 11282-93 (МЭК 524-75) "Тұрақты ток кернеуінің резистивті бөлгіштері"
300.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қабықпен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежелері (IP коды)"
301.
4-баптың бірінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 7165-93 (МЭК 564-77) "Кедергіні өлшеуге арналған тұрақты ток көпірлері"
302.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60570-2012 "Шамдарға арналған шинаөткізгіштер"
303.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-1-2017 "Шамдар. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
304.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60598-2-1-2011 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 1. Светильники стационарные общего назначения"
305.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-2-2017 "Светильники. Часть 2-2. Частные требования. Светильники встраиваемые"
306.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-3-2017 "Светильники. Часть 2-3. Частные требования. Светильники для освещения улиц и дорог"

МЕМСТ IEC 60598-2-1-2011 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 1-бөлік. Жалпы мақсаттағы стационарлық шамдар"
305.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-2-2017 "Шамдар. 2-2-бөлік. Жеке талаптар. Ендірілген шамдар"
306.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-3-2017 "Шамдар. 2-3-бөлік. Жеке талаптар. Көшелер мен жолдарды жарықтандыруға арналған шамдар"

307.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-4-2019 "Светильники. Часть 2-4. Частные требования. Переносные светильники общего назначения"
308.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-5-2012 Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 5. Прожекторы заливающего света"
309.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

307.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-4-2019 "Шамдар. 2-4-бөлік. Жеке талаптар. Жалпы мақсаттағы портативті шамдар"
308.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-5-2012 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 5-бөлік. Жарықтандырғыш прожекторлар"
309.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60598-2-7-2011 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 7. Светильники переносные для использования в саду"
310.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-8-2016 "Светильники. Часть 2-8. Дополнительные требования к ручным светильникам"
311.
ГОСТ IEC 60598-2-8-2011 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 8. Светильники ручные"
применяется
до 01.01.2025
312.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 60598-2-7-2011 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 7-бөлік. Бақшада пайдалануға арналған портативті шамдар"
310.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-8-2016 "Шамдар. 2-8-бөлік. Қол шамдарына қойылатын қосымша талаптар"
311.
МЕМСТ IEC 60598-2-8-2011 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 8-бөлік. Қол шамдары"
01.01.2025 дейін қолданылады
312.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60598-2-9-2011 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 9. Светильники для фото- и киносъемки (непрофессиональные)"
313.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-10-2012 "Светильники.
Часть 2-10. Частные требования. Переносные детские светильники"
314.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60598-2-11-2010 "Светильники. Часть 2-11. Частные требования. Аквариумные светильники"
315.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-12-2016 "Светильники.
Часть 2-12. Дополнительные требования к ночным светильникам для крепления в штепсельной сетевой розетке"
316.
СТБ IEC 60598-2-12-2009 "Светильники.
Часть 2-12. Дополнительные требования к ночным светильникам для крепления в штепсельной сетевой розетке"
применяется
до 01.01.2025
317.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-13-2019 "Светильники.
Часть 2-13. Частные требования. Светильники углубляемые в грунт"
318.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-14-2014 "Светильники.
Часть 2-14. Дополнительные требования. Светильники для трубчатых газоразрядных ламп с холодным катодом (неоновые лампы) и аналогичное оборудование"

МЕМСТ IEC 60598-2-9-2011 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 9-бөлік. Фото және кино түсіруге арналған шамдар (кәсіби емес)"
313.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-10-2012 "Шамдар. 2-10-бөлік. Жеке талаптар. Портативті балалар шамдары"
314.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 60598-2-11-2010 "Шамдар. 2-11-бөлік. Жеке талаптар. Аквариум шамдары"
315.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-12-2016 "Шамдар. 2-12-бөлік. Штепсельдік розеткаға бекіту үшін түнгі шамдарға қойылатын қосымша талаптар"
316.
СТБ IEC 60598-2-12-2009 "Шамдар. 2-12-бөлік. Штепсельдік розеткаға бекіту үшін түнгі шамдарға қойылатын қосымша талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
317.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-13-2019 "Шамдар. 2-13-бөлік. Жеке талаптар. Жерге тереңдетілген шамдар"
318.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-14-2014 "Шамдар. 2-14-бөлік. Қосымша талаптар. Суық катодты құбырлы разрядты шам шамдары (неон шамдары) және ұқсас жабдық"

319.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-17-2020 "Светильники.
Часть 2-17. Частные требования. Светильники для внутреннего и наружного освещения сцен, телевизионных, кино и фотостудий"
320.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-19-2012 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 19. Светильники вентилируемые. Требования безопасности"

319.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-17-2020 "Шамдар. 2-17-бөлік. Жеке талаптар. Көріністерді, телевизиялық, кино және фотостудияларды ішкі және сыртқы жарықтандыруға арналған шамдар"
320.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-19-2012 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 19-бөлік. Желдеткіш шамдар. Қауіпсіздік талаптары"

321.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-20-2012 "Светильники.
Часть 2-20. Частные требования. Световые гирлянды"
322.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-21-2017 "Светильники.
Часть 2-21. Частные требования. Шнуры световые"
323.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-22-2016 "Светильники.
Часть 2-22. Дополнительные требования. Светильники для аварийного освещения"

321.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-20-2012 "Шамдар. 2-20-бөлік. Жеке талаптар. Жарық гирляндалары"
322.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-21-2017 "Шамдар. 2-21-бөлік. Жеке талаптар. Жеңіл сымдар"
323.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-22-2016 "Шамдар. 2-22-бөлік. Қосымша талаптар. Апаттық жарықтандыру шамдары"

324.
ГОСТ IEC 60598-2-22-2012 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 22. Светильники для аварийного освещения"
применяется
до 01.01.2025
325.
СТБ IEC 60598-2-22-2011 "Светильники.
Часть 2-22. Дополнительные требования. Светильники для аварийного освещения"
326.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-23-2012 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 23. Системы световые сверхнизкого напряжения для ламп накаливания"
327.
СТБ МЭК 60598-2-23-2002 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 23. Системы световые сверхнизкого напряжения для ламп накаливания"
328.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-24-2011 "Светильники.
Часть 2-24. Частные требования. Светильники с ограничением температуры поверхности"
329.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-25-2011 "Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 25. Светильники для использования в клинических зонах больниц и других медицинских учреждений"
330.
абзацы первый – третий, шестой, седьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60618-2013 "Делители напряжения индуктивные"
331.
абзацы первый, пятый и двенадцатый статьи 4
СТБ IEC 60645-1-2020 "Электроакустика. Аудиометрическое оборудование. Часть 1. Оборудование для тональной и речевой аудиометрии"
332.
ГОСТ Р МЭК 60645-1-2017 "Электроакустика. Аудиометрическое оборудование. Часть 1. Оборудование для тональной и речевой аудиометрии"
применяется
до 01.01.2025
334.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60645-3-2017 "Электроакустика. Аудиометрическое оборудование. Часть 3. Испытательные сигналы малой длительности"
335.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60645-6-2017 "Электроакустика. Аудиометрическое оборудование. Часть 6. Приборы для измерения отоакустической эмиссии"
336.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60645-7-2017 "Электроакустика. Аудиометрическое оборудование. Часть 7. Приборы для измерения реакции ствола мозга, вызванной слуховым раздражением"
337.
абзацы первый, третий и шестой статьи 4
ГОСТ Р МЭК 60664.1-2012 "Координация изоляции для оборудования в низковольтных системах. Часть 1. Принципы, требования и испытания"
338.
абзацы первый и шестой статьи 4
ГОСТ IEC 60664-3-2015 "Координация изоляции для оборудования низковольтных систем. Часть 3. Использование покрытий, герметизации и формовки для защиты от загрязнения"

324.
МЕМСТ IEC 60598-2-22-2012 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 22-бөлік. Апаттық жарықтандыру шамдары"
01.01.2025 дейін қолданылады
325.
СТБ IEC 60598-2-22-2011 "Шамдар. 2-22-бөлік. Қосымша талаптар. Апаттық жарықтандыру шамдары"
326.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-23-2012 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 23-бөлік. Қыздыру шамдарына арналған ультра төмен кернеулі жарық жүйелері"
327.
СТБ МЭК 60598-2-23-2002 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 23-бөлік. Қыздыру шамдарына арналған ультра төмен кернеулі жарық жүйелері"
328.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-24-2011 "Шамдар. 2-24-бөлік. Жеке талаптар. Беткі температураны шектейтін шамдар"
329.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-25-2011 "Шамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 25-бөлік. Ауруханалар мен басқа да медициналық мекемелердің клиникалық аймақтарында қолдануға арналған шамдар"
330.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, жетінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60618-2013 "Индукциялық кернеу бөлгіштері"
331.
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары
СТБ IEC 60645-1-2020 "Электроакустика. Аудиометриялық жабдық. 1-бөлік. Дыбыстық және сөйлеу аудиометриясына арналған жабдық"
332.
МЕМСТ Р МЭК 60645-1-2017 "Электроакустика. Аудиометриялық жабдық. 1-бөлік. Дыбыстық және сөйлеу аудиометриясына арналған жабдық"
01.01.2025 дейін қолданылады
334.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60645-3-2017 "Электроакустика. Аудиометриялық жабдық. 3-бөлік. Қысқа мерзімді сынақ сигналдары"
335.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60645-6-2017 "Электроакустика. Аудиометриялық жабдық. 6-бөлік. Отоакустикалық эмиссияны өлшеуге арналған аспаптар"
336.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60645-7-2017 "Электроакустика. Аудиометриялық жабдық. 7-бөлік. Есту тітіркенуінен туындаған ми бағанының реакциясын өлшеуге арналған аспаптар"
337.
4-баптың бірінші, үшінші және алтыншы абзацтары
МЕМСТ Р МЭК 60664.1-2012 "Төмен вольтты жүйелердегі жабдық үшін оқшаулауды үйлестіру. 1-бөлік. Принциптер, талаптар және сынақтар"
338.
4-баптың бірінші және алтыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60664-3-2015 "Төмен вольтты жүйелер жабдықтары үшін оқшаулауды үйлестіру. 3-бөлік. Ластанудан қорғау үшін жабындарды, тығыздауды және қалыптауды қолдану"

339.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.1-2002 (МЭК 60669-1:1998) "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
340.
ГОСТ Р 51324.1-2012 (МЭК 60669-1:2007) "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 1. Общие требования"
341.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60669-2-1-2016 "Выключатели для стационарных электрических установок бытового и аналогичного назначения. Часть 2-1. Дополнительные требования к электронным выключателям"
342.
ГОСТ Р 51324.2.1-2012 (МЭК 60669-2-1:2009) "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-1. Дополнительные требования к полупроводниковым выключателям"
применяется
до 01.01.2025
343.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.2.2-2002 (МЭК 60669-2-2:1996) "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ) и методы испытаний"
344.
ГОСТ Р 51324.2.2-2012 (МЭК 60669-2-2:2006) "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ)"
345.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.2.3-2002 (МЭК 60669-2-3:1997) "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой времени (таймеры) и методы испытаний"
346.
ГОСТ Р 51324.2.3-2012 (МЭК 60669-2-3:2006) "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой времени (таймеры)
347.
ГОСТ IEC 60669-2-4-2017 "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-4. Дополнительные требования. Разъединители"
348.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60669-2-5-2017 "Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-5. Частные требования. Переключатели и связанные с ними приспособления для использования в бытовых электронных системах и в электронных системах зданий"
349.
ГОСТ EN 50428-2015 "Переключатели бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Дополнительный стандарт. Переключатели и относящееся к ним оборудование для применения в электронных системах жилых и общественных зданий"

339.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850.1-2002 (МЭК 60669-1:1998) "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
340.
МЕМСТ Р 51324.1-2012 (МЭК 60669-1:2007) "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
341.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60669-2-1-2016 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Электрондық ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар"
342.
МЕМСТ Р 51324.2.1-2012 (МЭК 60669-2-1:2009) "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Жартылай өткізгіш қосқыштарға қойылатын қосымша талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
343.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850.2.2-2002 (МЭК 60669-2-2:1996) "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатын ажыратқыштарға (ЖҚҚ) қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері"
344.
МЕМСТ Р 51324.2.2-2012 (МЭК 60669-2-2:2006) "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатын ажыратқыштарға (ҚБА) қойылатын қосымша талаптар"
345.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850.2.3-2002 (МЭК 60669-2-3:1997) "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақытқа төзімді ажыратқыштарға қосымша талаптар (таймерлер) және сынақ әдістері"
346.
МЕМСТ Р 51324.2.3-2012 (МЭК 60669-2-3:2006) "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақытқа төзімді ажыратқыштарға қосымша талаптар (таймерлер)"
347.
МЕМСТ IEC 60669-2-4-2017 "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-4-бөлік. Қосымша талаптар. Ажыратқыштар"
348.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60669-2-5-2017 "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-5-бөлік. Жеке талаптар. Коммутаторлар және олармен байланысты құрылғылар тұрмыстық электронды жүйелерде және электронды құрылыс жүйелерінде қолдануға арналғандар"
349.
МЕМСТ EN 50428-2015 "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларының қосқыштары. Қосымша стандарт. Тұрғын және қоғамдық ғимараттардың электрондық жүйелерінде қолдануға арналған ауыстырып қосқыштар және оларға қатысты жабдықтар"

350.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60669-2-6-2015 "Выключатели бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-6 Дополнительные требования к аварийным выключателям для внешних и внутренних осветительных приборов"
351.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60670-1-2016 "Кожухи и оболочки для принадлежностей бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 1. Общие требования"
352.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60670-21-2013 "Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 21. Специальные требования к коробкам и корпусам, оснащенным приспособлениями для крепления устройств подвешивания"
353.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60670-22-2016 "Оболочки и коробки для электрических устройств, устанавливаемых в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 22. Дополнительные требования к соединительным оболочкам и коробкам"
354.
ГОСТ Р 50827.3-2009 (МЭК 60670-22:2003) "Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 22. Специальные требования к соединительным коробкам и корпусам"
применяется
до 01.01.2025
355.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 32126.23-2013 (IEC 60670-23:2006) "Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 23. Специальные требования к напольным коробкам и корпусам"
356.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60670-24-2013 "Коробки и корпуса для электрических приборов, устанавливаемых в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 24. Дополнительные требования к корпусам для обшивки защитных устройств и другого электрооборудования с рассеиваемой мощностью"
357.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60688-2015 Преобразователи электрические измерительные для преобразования электрических параметров переменного и постоянного тока в аналоговые и цифровые сигналы
358.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60691-2017 "Вставки плавкие. Требования и руководство по применению"

350.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60669-2-6-2015 "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларының ажыратқыштары. 2-6-бөлік сыртқы және ішкі жарықтандыру құрылғыларына арналған авариялық ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар"
351.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60670-1-2016 "Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларының керек-жарақтарына арналған қаптамалар мен қабықтар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
352.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60670-21-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына Орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 21-бөлік. Аспалы құрылғыларды бекітуге арналған құрылғылармен жабдықталған қораптар мен корпустарға қойылатын арнайы талаптар"
353.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60670-22-2016 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр құрылғыларына арналған қабықшалар мен қораптар. 22-бөлік. Байланыстырушы қабық қораптарына қойылатын қосымша талаптар"
354.
МЕМСТ Р 50827.3-2009 (МЭК 60670-22:2003) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 22-бөлік. Байланыстырушы қораптар мен корпустарға қойылатын арнайы талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
355.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 32126.23-2013 (IEC 60670-23:2006) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына Орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 23-бөлік. Еден қораптары мен корпустарына қойылатын арнайы талаптар"
356.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60670-24-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына Орнатылатын электр аспаптарына арналған қораптар мен корпустар. 24-бөлік. Қорғаныс құрылғыларын және басқа да электр жабдықтарын таратылатын қуатпен қаптауға арналған корпустарға қойылатын қосымша талаптар"
357.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 60688-2015 "Айнымалы және тұрақты токтың электр параметрлерін аналогтық және цифрлық сигналдарға түрлендіруге арналған электрлік өлшеу түрлендіргіштері"
358.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60691-2017 "МЕМСТ IEC 60691-2017 "Балқымалы кірістірулер. Талаптар және қолдану жөніндегі нұсқаулық""

359.
статья 4
ГОСТ IEC 60702-1-2017 "Кабели с минеральной изоляцией и концевые заделки к ним на номинальное напряжение не более 750 В. Часть 1. Кабели"
360.
статья 4
ГОСТ IEC 60702-2-2017 "Кабели с минеральной изоляцией и концевые заделки к ним на номинальное напряжение не более 750 В. Часть 2. Концевые заделки"
361.
абзацы первый и десятый статьи 4
ГОСТ IEC 60715-2013 "Аппаратура распределения и управления низковольтная. Установка и крепление на направляющих электрических аппаратов в устройствах распределения и управления"
362.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60728-11-2014 "Cети кабельные для передачи звуковых и телевизионных сигналов и интерактивных услуг. Часть 11. Безопасность"
363.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-1-2016 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования" (разделы 23 и 26 не применяются)
364.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-2-2011 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Частные требования к устройствам тепловой защиты двигателей"
применяется
до 01.01.2025
365.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-3-2014 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Частные требования к устройствам тепловой защиты для пускорегулирующих аппаратов трубчатых люминесцентных ламп"
366.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-4-2011 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Частные требования к устройствам тепловой защиты двигателей мотор- компрессоров герметичного и полугерметичного типов и методы испытаний"
применяется

359.
4-бап
МЕМСТ IEC 60702-1-2017 "Номиналды кернеуі 750 В-тан аспайтын минералды оқшаулағышы бар кабельдер және олардың соңғы бітелулері. 1-бөлік. Кабельдер"
360.
4-бап
МЕМСТ IEC 60702-2-2017 "Номиналды кернеуі 750 В-тан аспайтын минералды оқшаулағышы бар кабельдер және оларға соңғы бітеулер. Соңғы тығыздағыштар"
361.
4-баптың бірінші және оныншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60715-2013 "Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. Тарату және басқару құрылғыларында бағыттаушы электр аппараттарын орнату және бекіту"
362.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60728-11-2014 "Дыбыстық және телевизиялық сигналдар мен интерактивті қызметтерді беруге арналған кабельдік желілер. 11-бөлік. Қауіпсіздік"
363.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-1-2016 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар " (23 және 26-бөліктер қолданылмайды)
364.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-2-2011 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-2-бөлік. Қозғалтқыштардың жылу қорғау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
365.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-3-2014 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-3-бөлік. Құбырлы флуоресцентті лампалардың іске қосу реттегіштеріне арналған жылу қорғау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
366.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-4-2011 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-4-бөлік. Герметикалық және жартылай герметикалық типтегі қозғалтқыш компрессорларының қозғалтқыштарын жылудан қорғау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар және сынау әдістері"

до 01.01.2025
367.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-5-2017 "Автоматические электрические управляющие устройства. Часть 2-5. Частные требования к автоматическим электрическим системам управления горелками"
368.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IЕС 60730-2-6-2019 "Автоматические электрические управляющие устройства. Часть 2-6. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к давлению, включая требования к механическим характеристикам"

01.01.2025 дейін қолданылады
367.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-5-2017 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-5-бөлік. Автоматты электр оттықтарын басқару жүйелеріне қойылатын жеке талаптар"
368.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IЕС 60730-2-6-2019 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-6-бөлік. Механикалық өнімділікке қойылатын талаптарды қоса алғанда, қысымға сезімтал автоматты электр басқару құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"

369.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-7-2017 "Автоматические электрические управляющие устройства. Часть 2-7. Частные требования к таймерам и временным переключателям"
370.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-8-2012 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-8. Дополнительные требования к электроприводным водяным клапанам, включая требования к механическим характеристикам"
371.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5

369.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-7-2017 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-7-бөлік. Таймерлер мен уақыт қосқыштарына қойылатын жеке талаптар"
370.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-8-2012 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-8-бөлік. Механикалық өнімділікке қойылатын талаптарды қоса алғанда, электр жетекті су клапандарына қойылатын қосымша талаптар"
371.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60730-2-9-2011 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-9. Частные требования к термочувствительным устройствам и методы испытаний"
372.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-10-2013 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-10. Частные требования к пусковым реле электродвигателей"

МЕМСТ IEC 60730-2-9-2011 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-9-бөлік. Ыстыққа сезімтал құрылғыларға қойылатын жеке талаптар және сынақ әдістері"
372.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-10-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-10-бөлік. Электр қозғалтқыштарының іске қосу релесіне қойылатын жеке талаптар"

373.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 32128.2.11-2013 (IEC 60730-2-11:2006) "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-11. Частные требования к регуляторам энергии"
374.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-12-2017 "Автоматические электрические управляющие устройства.
Часть 2-12. Частные требования к электрически управляемым дверным замкам"

373.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 32128.2.11-2013 (IEC 60730-2-11:2006) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-11-бөлік. Энергия реттегіштеріне қойылатын жеке талаптар"
374.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-12-2017 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-12-бөлік. Электрлік басқарылатын есік құлыптарына қойылатын жеке талаптар"

375.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-13-2019 "Автоматические электрические управляющие устройства.
Часть 2-13. Частные требования к управляющим устройствам, чувствительным к влажности"
376.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-14-2019 "Автоматические электрические управляющие устройства.
Часть 2-14. Частные требования к электрическим приводам"

375.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-13-2019 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-13-бөлік. Ылғалдылыққа сезімтал басқару құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
376.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-14-2019 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-14-бөлік. Электр жетектеріне қойылатын жеке талаптар"

377.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-15-2019 "Автоматические электрические управляющие устройства.
Часть 2-15. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к расходу воздуха, расходу воды и уровню воды"
378.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-19-2012 "Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-19. Частные требования к электрическим управляемым масляным вентилям, включая механические требования"

377.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-15-2019 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-15-бөлік. Ауа ағынына, су ағынына және су деңгейіне сезімтал автоматты электр басқару құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
378.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-19-2012 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электр басқару құрылғылары. 2-19-бөлік. Механикалық талаптарды қоса алғанда, электрлік басқарылатын май клапандарына қойылатын жеке талаптар"

379.
абзацы первый – третий, шестой, восьмой, десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-22-2017 "Автоматические электрические управляющие устройства.
Часть 2-22. Частные требования к устройствам тепловой защиты двигателей"
380.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-1-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования"

379.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-22-2017 "Автоматты электр басқару құрылғылары. 2-22-бөлік. Қозғалтқыштардың жылу қорғау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
380.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-1-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар"

381.
ГОСТ Р МЭК 60745-1-2009 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования"
382.
СТБ IEC 60745-1-2012 "Инструмент ручной электромеханический. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
383.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-2-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования к шуруповертам и ударным гайковертам"
384.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-3-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-3. Частные требования к шлифовальным, дисковым шлифовальным и полировальным машинам с вращательным движением рабочего инструмента"
385.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-4-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам"
386.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-5-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам"
387.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний пистолетов-распылителей невоспламеняющихся жидкостей"
388.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-9-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-9. Частные требования к машинам для нарезания внутренней резьбы"
389.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-11-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно- поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам)"
390.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-12-2013 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-12. Дополнительные методы к вибраторам для уплотнения бетонной смеси"
391.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30506-97 (МЭК 745-2-13-89) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний цепных пил"
392.
ГОСТ Р МЭК 60745-2-13-2012 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-13. Частные требования к цепным пилам"

381.
МЕМСТ Р МЭК 60745-1-2009 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
382.
СТБ IEC 60745-1-2012 "Электромеханикалық қол құралы. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
383.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-2-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-2-бөлік. Бұрауыштар мен соққы кілттеріне қойылатын жеке талаптар"
384.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-3-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-3-бөлік. Жұмыс құралының айналмалы қозғалысы бар тегістеу, дискілі тегістеу және жылтырату машиналарына қойылатын жеке талаптар"
385.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-4-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-4-бөлік. Тегістеу және таспалы тегістеу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
386.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-5-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-5-бөлік. Дөңгелек араларға қойылатын жеке талаптар"
387.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89) "Электр қол машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және жанбайтын сұйықтықтарды бүріккіш пистолеттерді сынау әдістері"
388.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-9-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-9-бөлік. Ішкі жіптерді кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар"
389.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-11-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-11-бөлік. Жұмыс құралының (лобзикті және пышақ аралары) ілгерілі-кері қозғалыстағы араларға қойылатын жеке талаптар"
390.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-12-2013 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-12-бөлік. Бетон қоспасын тығыздауға арналған вибраторларға қосымша әдістер"
391.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30506-97 (МЭК 745-2-13-89) "Электр қол машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және шынжырлы араларды сынау әдістері"
392.
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-13-2012 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-13-бөлік. Шынжырлы араларға қойылатын жеке талаптар"

393.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-14-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к рубанкам"
394.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для подрезки живой изгороди и стрижки газонов"
395.
ГОСТ Р МЭК 60745-2-15-2012 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-15. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди"
396.
абзацы первый – четвертый и шестой –
двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30701-2001 (МЭК 745-2-16-93) "Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний скобозабивных машин"
397.
ГОСТ Р МЭК 60745-2-16-2012 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-16. Частные требования к скобозабивным машинам"
398.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-17-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно- фрезерным машинам и машинам для обрезки кромок"
399.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-18-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-18. Частные требования к обвязочным машинам"
400.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-19-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-18. Частные требования к ламельным машинам"
401.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-20-2011 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-20. Частные требования к ленточным пилам"
402.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-22-2014 "Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-22. Частные требования к отрезным машинам"
403.
абзацы первый, четвертый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60799-2011 "Электроустановочные устройства. Шнуры-соединители и шнуры для межсоединений"
404.
статья 4
ГОСТ Р МЭК 60800-2012 "Кабели нагревательные на номинальное напряжение 300/500 В для обогрева помещений и предотвращения образования льда"
405.
абзацы первый – третий, пятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-1-2013 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей"

393.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-14-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-14-бөлік. Нәскүріктерге қойылатын жеке талаптар"
394.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30505-97 (МЭК 745-2-15-84) "Электр қол машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және бұталарды кесу мен көгал шабу машиналарын сынау әдістері"
395.
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-15-2012 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-15-бөлік. ұталарды кесу мен көгал шабу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
396.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30701-2001 (МЭК 745-2-16-93) "Электр қол машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және қапсырма машиналарын сынау әдістері"
397.
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-16-2012 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-16-бөлік. Қапсырма машиналарына қойылатын жеке талаптар"
398.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-17-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-17-бөлік. Қолмен фасонды фрезерлік машиналар мен жиектерді кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар"
399.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-18-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-18-бөлік. Байлау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
400.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-19-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-18-бөлік. Ламель машиналарына қойылатын жеке талаптар"
401.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 60745-2-20-2011 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-20-бөлік. Таспалы араларға қойылатын жеке талаптар"
402.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-22-2014 "Электр қол машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-22-бөлік. Кесу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
403.
4-баптың бірінші, төртінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60799-2011 "Электр қондырғылары. Қосқыш сымдар мен өзара байланыс сымдары"
404.
4-бап
МЕМСТ Р МЭК 60800-2012 "Үй-жайларды жылытуға және мұздың пайда болуын болдырмауға арналған номиналды кернеуі 300/500 В қыздыру кабельдері"
405.
4-баптың бірінші - үшінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-1-2013 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықтың жіктелуі, талаптары және пайдаланушы нұсқаулығы"

406.
СТБ IEC 60825-1-2017 "Безопасность лазерных изделий. Часть 1. Классификация оборудования и требования"
407.
абзацы первый, пятый, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-2-2013 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 2. Безопасность волоконно-оптических систем связи"
408.
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-4-2014 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 4. Средства защиты от лазерного излучения"
409.
абзацы первый, пятый, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-12-2013 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 12. Безопасность систем оптической связи в свободном пространстве, используемых для передачи информации"
410.
абзацы первый, третий, шестой, восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60831-1-2017 "Конденсаторы шунтирующие силовые самовосстанавливающегося типа для систем переменного тока на номинальное напряжение до 1 кВ включительно. Часть 1. Общие положения. Эксплуатационные характеристики, испытания и классификация. Требования безопасности. Руководство по установке и эксплуатации"
411.
ГОСТ IEC 60838-1-2016 "Патроны ламповые различных типов. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
412.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60838-2-1-2014 "Патроны различные
для ламп. Часть 2-1. Частные требования к патронам S14"
413.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60838-2-2-2013 "Патроны ламповые различных типов. Часть 2-2. Дополнительные требования. Соединители для модулей со светоизлучающими диодами"
414.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.1-2020 "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
415.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-2-1-2016 "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-1. Дополнительные требования к вилкам с плавкими предохранителями"
416.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-2-2-2017 "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования к штепсельным розеткам для бытовых приборов"
417.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-2-3-2017 "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к штепсельным розеткам с выключателями без блокировки для стационарных электроустановок"

406.
СТБ IEC 60825-1-2017 "Лазерлік өнімдердің қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықтардың жіктелуі және оларға қойылатын талаптар"
407.
4-баптың бірінші, бесінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-2-2013 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 2-бөлік. Талшықты-оптикалық байланыс жүйелерінің қауіпсіздігі"
408.
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-4-2014 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 4-бөлік. Лазерлік сәулеленуден қорғау құралдары"
409.
4-баптың бірінші, бесінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-12-2013 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 12-бөлік. Ақпаратты беру үшін пайдаланылатын бос кеңістіктегі оптикалық байланыс жүйелерінің қауіпсіздігі"
410.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60831-1-2017 "1 кВ дейінгі номиналды кернеуге айнымалы ток жүйелеріне арналған Өзін-өзі емдейтін типті шунттаушы күштік конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер. Пайдалану сипаттамалары, сынақтары және жіктелуі. Қауіпсіздік талаптары. Орнату және пайдалану жөніндегі нұсқаулық"
411.
МЕМСТ IEC 60838-1-2016 "Әр түрлі типтегі шам патрондары. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
412.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60838-2-1-2014 "Шамдар үшін әртүрлі патрондар. 2-1-бөлік. S14 патрондарына қойылатын жеке талаптар"
413.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60838-2-2-2013 "Әр түрлі типтегі түтік картридждері. 2-2-бөлік. Қосымша талаптар. Жарық шығаратын диодтары бар модульдерге арналған қосқыштар"
414.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988.1-2020 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
415.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-2-1-2016 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 2-1-бөлік. Сақтандырғыштары бар шанышқыларға қойылатын қосымша талаптар"
416.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-2-2-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 2-2-бөлік. Тұрмыстық техникаға арналған штепсельдік розеткаларға қойылатын қосымша талаптар"
417.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-2-3-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 2-3-бөлік. Стационарлық электр қондырғылары үшін құлыпталмайтын ажыратқыштары бар штепсельдік розеткаларға қойылатын қосымша талаптар"

418.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-2-4-2016 "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Дополнительные требования к вилкам и розеткам для системы БСНН и методы испытаний"
419.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.2.5-2003 (МЭК 60884-2-5:1995) "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Дополнительные требования к переходникам (адаптерам) и методы испытаний"
420.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.2.6-2012 (IEC 60884-2-6:1997) "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-6. Дополнительные требования к розеткам с выключателями с блокировкой для стационарных установок и методы испытаний"
421.
абзацы первый, третий, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-2-7-2016 "Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-7. Дополнительные требования к комплектам удлинительных шнуров" (пункт 15.1 раздела 15 не применяется)
422.
абзацы первый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60898-1-2020 Аппаратура малогабаритная электрическая. Автоматические выключатели для защиты от сверхтоков бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Автоматические выключатели для переменного тока
423.
абзацы первый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60898-2-2011 "Выключатели автоматические для защиты от сверхтоков электроустановок бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Выключатели автоматические для переменного и постоянного тока"
424.
абзацы первый, второй, шестой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5

418.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-2-4-2016 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 2-4-бөлік. BSNN жүйесіне арналған штепсельдер мен розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
419.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988.2.5-2003 (МЭК 60884-2-5:1995) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 2-бөлік. Адаптерлерге (адаптерлерге) қосымша талаптар және сынақ әдістері"
420.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988.2.6-2012 (IEC 60884-2-6:1997) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 2-6-бөлік. Стационарлық қондырғыларға арналған Құлыпталған ажыратқыштары бар розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
421.
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-2-7-2016 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр штепсельді қосқыштар. 2-7-бөлік. Ұзартқыш сымдар жиынтығына қосымша талаптар" (15-бөлікнің 15.1-тармағы қолданылмайды)
422.
4-баптың бірінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60898-1-2020 "Шағын габаритті электр аппаратурасы. Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы асқын токтардан қорғауға арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Айнымалы ток ажыратқыштары"
423.
4-баптың бірінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60898-2-2011 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қондырғыларының асқын токтарынан қорғауға арналған автоматты ажыратқыштар. 2-бөлік. Айнымалы және тұрақты ток үшін автоматты ажыратқыштар"
424.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60931-1-2013 "Конденсаторы шунтирующие силовые несамовосстанавливающегося типа для систем, переменного тока, имеющих номинальное напряжение до 1000 В включительно. Часть 1. Общие положения. Характеристика, испытание и номинальные параметры. Требования техники безопасности. Руководство по монтажу и эксплуатации"
425.
абзацы первый и шестой статьи 4
ГОСТ IEC 60931-2-2013 "Конденсаторы шунтирующие силовые несамовосстанавливающиеся для систем с переменным током и номинальным напряжением до 1000 В (включительно). Часть 2. Испытание на старение и испытание на разрушение"

МЕМСТ IEC 60931-1-2013 "Номиналды кернеуі 1000 В дейін қоса алғанда айнымалы ток жүйелеріне арналған өздігінен қалпына келмейтін типті шунттаушы күштік конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер. Сипаттама, сынақ және номиналды параметрлер. Қауіпсіздік талаптары. Орнату және пайдалану жөніндегі нұсқаулық"
425.
4-баптың бірінші және алтыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60931-2-2013 "Айнымалы ток және номиналды кернеуі 1000 В (қоса алғанда) дейінгі жүйелер үшін өздігінен қалпына келмейтін шунттаушы күштік конденсаторлар. 2-бөлік. Ескіруге жүргізілген сынағы және сыну сынағы"

426.
абзацы первый, шестой и восьмой статьи 4
ГОСТ IEC 60931-3-2013 "Конденсаторы шунтирующие силовые несамовосстанавливающиеся для систем переменного тока с номинальным напряжением до 1000 В включительно. Часть 3. Внутренние плавкие предохранители"
427.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60934-2015 "Выключатели автоматические для оборудования (CBE)"

426.
4-баптың бірінші, алтыншы және сегізінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60931-3-2013 "Номиналды кернеуі 1000 В дейінгі айнымалы ток жүйелері үшін өздігінен қалпына келмейтін шунттаушы күштік конденсаторлар. 3-бөлік. Ішкі балқымалы сақтандырғыштар"
427.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60934-2015 "Жабдыққа арналған автоматты ажыратқыштар (CBE)"

428.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-1-2017 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 1. Общие правила" (за исключением п. 7.3)
429.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-2-2021 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 2. Автоматические выключатели"
430.
ГОСТ IEC 60947-2-2014 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 2. Автоматические выключатели" (за исключением п.7.3)
применяется
до 01.01.2025
431.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-3-2016 "Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 3. Выключатели, разъединители, выключатели-разъединители и комбинации их с предохранителями" (за исключением п. 7.3)
432.
СТ РК МЭК 60947-3-2011 "Аппаратура коммутационная и механизмы управления низковольтные комплектные. Часть 3. Выключатели, разъединители, выключатели-разъединители и блоки предохранителей"
применяется
до 01.01.2025
433.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-4-1-2015 "Аппаратура коммутационная и механизмы управления низковольтные комплектные. Часть 4-1. Контакторы и пускатели электродвигателей. Электромеханические контакторы и пускатели электродвигателей"
434.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-4-2-2017 "Аппаратура распределения и управления низковольтные.
Часть 4-2. Контакторы и пускатели электродвигателей. Полупроводниковые контроллеры и пускатели для электродвигателей переменного тока"
435.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-4-3-2017 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 4-3. Контакторы и пускатели электродвигателей. Полупроводниковые контроллеры и контакторы переменного тока для нагрузок, отличных от нагрузок двигателей"
436.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-1-2014 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 5-1. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Электромеханические устройства цепей управления"
437.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-2-2012 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики"

428.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-1-2017 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 1-бөлік. Жалпы ережелер " (7.3-тармақты қоспағанда)
429.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-2-2021 "Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. 2-бөлік. Ажыратқыштар"
430.
МЕМСТ IEC 60947-2-2014 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 2-бөлік. Автоматты ажыратқыштар "(7.3-тармақты қоспағанда)
01.01.2025 дейін қолданылады
431.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-3-2016 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 3-бөлік. Ажыратқыштар, ажыратқыштар, ажыратқыш-ажыратқыштар және олардың сақтандырғыштармен комбинациясы" (7.3-тармақты қоспағанда)
432.
ҚР СТ МЭК 60947-3-2011 "Коммутациялық аппаратура және төмен вольтты жиынтықты басқару тетіктері. 3-бөлік. Ажыратқыштар, ажыратқыштар, ажыратқыштар-ажыратқыштар және сақтандырғыш блоктары"
01.01.2025 дейін қолданылады
433.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-4-1-2015 "Коммутациялық аппаратура және төмен вольтты жиынтықты басқару тетіктері. 4-1-бөлік. Электр қозғалтқыштарының контакторлары мен стартерлері. Электромеханикалық контакторлар және электр қозғалтқыштарының стартерлері"
434.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-4-2-2017 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 4-2-бөлік. Электр қозғалтқыштарының контакторлары мен стартерлері. Айнымалы ток қозғалтқыштарына арналған жартылай өткізгіш контроллерлер мен стартерлер"
435.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-4-3-2017 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 4-3-бөлік. Электр қозғалтқыштарының контакторлары мен стартерлері. Қозғалтқыш жүктемелерінен басқа жүктемелерге арналған жартылай өткізгіш контроллерлер мен айнымалы ток контакторлары"
436.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-1-2014 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 5-1-бөлік. Басқару тізбектерінің аппараттары мен коммутациялық элементтері. Басқару тізбектерінің электромеханикалық құрылғылары"
437.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-2-2012 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 5-2-бөлік. Басқару тізбектерінің аппараттары мен коммутациялық элементтері. Байланыссыз датчиктер"

438.
абзацы первый, шестой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-5-2017 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 5-5. Устройства и коммутационные элементы цепей управления. Электрические устройства аварийной остановки с механической функцией фиксации"
439.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-7-2017 "Аппаратура коммутационная и аппаратура управления низковольтная. Часть 5-7. Устройства и коммутационные элементы цепей управления. Требования к бесконтактным устройствам с аналоговым выходом"
440.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-8-2017 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 5-8. Аппараты и элементы коммутации для цепей управления. Трехпозиционные переключатели с функцией разблокировки"
441.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-9-2017 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 5-9. Устройства и коммутационные элементы цепей управления. Коммутаторы скорости потока"
442.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-6-1-2016 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 6-1. Аппаратура многофункциональная. Аппаратура коммутационная переключения"
443.
СТБ IEC 60947-6-1-2012 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 6-1. Оборудование многофункциональное. Оборудование переключения коммутационное"
применяется
до 01.01.2025

438.
4-баптың бірінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-5-2017 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 5-5-бөлік. Басқару тізбектерінің құрылғылары мен коммутациялық элементтері. Механикалық бекіту функциясы бар авариялық тоқтатудың электр құрылғылары"
439.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-7-2017 "Коммутациялық Аппаратура және төмен вольтты басқару аппаратурасы. 5-7-бөлік. Басқару тізбектерінің құрылғылары мен коммутациялық элементтері. Аналогтық шығысы бар контактісіз құрылғыларға қойылатын талаптар"
440.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-8-2017 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 5-8-бөлік. Басқару тізбектеріне арналған аппараттар мен коммутация элементтері. Құлыпты ашу функциясы бар үш жақты қосқыштар"
441.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-9-2017 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 5-9-бөлік. Басқару тізбектерінің құрылғылары мен коммутациялық элементтері. Ағын жылдамдығының коммутаторлары"
442.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-6-1-2016 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 6-1-бөлік. Аппаратура көпфункционалды. Коммутациялық ауыстыру аппаратурасы"
443.
СТБ IEC 60947-6-1-2012 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 6-1-бөлік. Көпфункционалды жабдық. Коммутациялық ауыстыру жабдығы"
01.01.2025 дейін қолданылады

444.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-6-2-2013 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 6-2. Оборудование многофункциональное. Коммутационные устройства (или оборудование) управления и защиты"
445.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-7-1-2016 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 7-1. Электрооборудование вспомогательное. Колодки клеммные для медных проводников"

444.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-6-2-2013 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 6-2-бөлік. Көпфункционалды жабдық. Басқару және қорғау коммутациялық құрылғылары (немесе жабдықтары)"
445.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-7-1-2016 "Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. 7-1-бөлік. Қосалқы электр жабдықтары. Мыс өткізгіштерге арналған терминалды төсемдер"

446.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-7-2-2016 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 7-2. Электрооборудование вспомогательное. Колодки клеммные защитных проводников для присоединения медных проводников"
447.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-7-3-2016 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 7-3. Электрооборудование вспомогательное. Требования безопасности к колодке выводов для плавких предохранителей"

446.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-7-2-2016 "Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. 7-2-бөлік. Қосалқы электр жабдықтары. Мыс өткізгіштерді қосуға арналған қорғағыш өткізгіштердің терминалдық төсемдері"
447.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-7-3-2016 "Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы. 7-3-бөлік. Қосалқы электр жабдықтары. Балқитын сақтандырғыштарға арналған сым төсеміне қойылатын қауіпсіздік талаптары"

448.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-8-2015 "Аппаратура распределения и управления низковольтная.
Часть 8. Устройства управления встроенной тепловой защиты (РТС) вращающихся электрических машин"
449.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60950-1-2014 "Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 1. Общие требования"

448.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-8-2015 "Төмен вольтты тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. 8-бөлік. Айналмалы электр машиналарының кіріктірілген жылу қорғанысын (РТС) басқару құрылғылары"
449.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60950-1-2014 "Ақпараттық технологиялар жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"

450.
абзацы первый, второй и шестой – десятый статьи 4
ГОСТ IEC 60950-21-2013 "Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 21. Удаленное электропитание"
451.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60950-22-2013 "Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 22. Оборудование, предназначенное для установки на открытом воздухе"
452.
абзацы первый – четвертый, шестой – десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60950-23-2011 "Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 23. Оборудование для хранения больших объемов данных"
453.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31999-2012 (IEC 60968:1988) "Лампы со встроенными пускорегулирующими аппаратами для общего освещения. Требования безопасности"
454.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60974-1-2012 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 1. Источники сварочного тока"
455.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-2-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 2. Системы жидкостного охлаждения"
456.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-3-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 3. Устройства зажигания и стабилизации дуги"
457.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-5-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 5. Механизм подачи проволоки"
458.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-6-2017 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 6.Оборудование для работы в ограниченном режиме"
459.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-7-2015 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 7. Горелки"
460.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-8-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 8. Пульты подачи газа для сварочных систем и систем плазменной резки"
461.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-11-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 11. Электрододержатели"
462.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-12-2014 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 12. Соединительные устройства для сварочных кабелей"
463.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-13-2016 "Оборудование для дуговой сварки. Часть 13. Зажимное устройство сварочной машины"

450.
4-баптың бірінші, екінші және алтыншы - оныншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60950-21-2013 "Ақпараттық технологиялар жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары. 21-бөлік. Қашықтан қуат беру"
451.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60950-22-2013 "Ақпараттық технологиялар жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары. 22-бөлік. Ашық ауада орнатуға арналған жабдық"
452.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 60950-23-2011 "Ақпараттық технологиялар жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары. 23-бөлік. Үлкен көлемдегі деректерді сақтауға арналған жабдық"
453.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31999-2012 (IEC 60968:1988) "Жалпы жарықтандыруға арналған кіріктірілген іске қосу құрылғылары бар шамдар. Қауіпсіздік талаптары"
454.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 60974-1-2012 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 1-бөлік. Дәнекерлеу тогының көздері"
455.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-2-2014 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 2-бөлік. Сұйық салқындату жүйелері"
456.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-3-2014 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 3-бөлік. Тұтану және доғаны тұрақтандыру құрылғылары"
457.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-5-2014 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 5-бөлік. Сым беру механизмі"
458.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-6-2017 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 6-бөлік.Шектеулі режимде жұмыс істеуге арналған жабдық"
459.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-7-2015 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 7-бөлік. Оттықтар"
460.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-8-2014 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 8-бөлік. Дәнекерлеу жүйелері мен плазмалық кесу жүйелеріне арналған газ беру пульттері"
461.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-11-2014 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 11-бөлік. Электр ұстағыштар"
462.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-12-2014 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 12-бөлік. Дәнекерлеу кабельдеріне арналған қосқыш құрылғылар"
463.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-13-2016 "Доғалық дәнекерлеу жабдығы. 13-бөлік. Дәнекерлеу машинасының қысқыш құрылғысы"

464.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-1-2017 "Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования"
465.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-2-1-2013 "Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-1. Дополнительные требования к соединительным устройствам с резьбовыми зажимами, используемыми в качестве отдельных узлов"
466.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-2-2-2013 "Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования к соединительным устройствам с безвинтовыми зажимами, используемыми в качестве отдельных узлов"
467.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-2-3-2017 "Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к контактным зажимам, прокалывающим изоляцию медных проводников для их соединения"
468.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-2-4-2013 "Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Дополнительные требования к устройствам соединения скруткой"
469.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31602.1-2012 (IEC 60999-1:1999) "Соединительные устройства. Требования безопасности к контактным зажимам. Часть 1. Требования к винтовым и безвинтовым контактным зажимам для соединения медных проводников с номинальным сечением от 0,2 до 35 мм2"
470.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31602.2-2012 (IEC 60999-2:1995) "Соединительные устройства. Требования безопасности к контактным зажимам. Часть 2. Дополнительные требования к винтовым и безвинтовым контактным зажимам для соединения медных проводников с номинальным сечением от 35 до 300 мм2"
471.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61008-1-2020 "Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
472.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

464.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-1-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
465.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-2-1-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-1-бөлік. Жеке түйіндер ретінде пайдаланылатын бұрандалы қысқыштары бар қосқыш құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар"
466.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-2-2-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-2-бөлік. Жеке түйіндер ретінде пайдаланылатын бұрандасыз қысқыштары бар қосқыш құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар"
467.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-2-3-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-3-бөлік. Мыс өткізгіштердің оқшаулауын оларды қосу үшін тесетін түйіспелі қысқыштарға қойылатын қосымша талаптар"
468.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-2-4-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-4-бөлік. Бұрау арқылы қосылу құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар"
469.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31602.1-2012 (IEC 60999-1:1999) "Қосқыш құрылғылар. Байланыс қысқыштарына қойылатын қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Мыс өткізгіштерді номиналды қимасы 0,2-ден қосуға арналған бұрандалы және бұрандасыз түйіспелі қысқыштарға қойылатын талаптар 35 мм2 дейін"
470.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31602.2-2012 (IEC 60999-2:1995) "Қосқыш құрылғылар. Байланыс қысқыштарына қойылатын қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Мыс өткізгіштерді номиналды қимасы 35 тен 300 мм2 ге дейін қосуға арналған бұрандалы және бұрандасыз түйіспелі қысқыштарға қойылатын қосымша талаптар"
471.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61008-1-2020 "Ажыратқыштар автоматты, дифференциалды токпен басқарылады, ішкі және ұқсас мақсаттағы, кірістірілген асқын токтан қорғаусыз. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
472.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ 31601.2.1-2012 (IEC 61008-2-1:1990) "Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 2-1. Применяемость основных норм к ВДТ, функционально независящим от напряжения сети"
473.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61009-1-2020 "Выключатели автоматические, срабатывающие от остаточного тока, со встроенной защитой от тока перегрузки, бытовые и аналогичного назначения. Часть 1. Общие правила"
474.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ 31601.2.1-2012 (IEC 61008-2-1:1990) "Ажыратқыштар автоматты, дифференциалды токпен басқарылады, ішкі және ұқсас мақсаттағы, кірістірілген асқын токтан қорғаусыз. 2-1-бөлік. Желінің кернеуіне функционалдық тәуелсіз ВДТ-ға негізгі нормалардың қолданылуы"
473.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61009-1-2020 "Қалдық токтан іске қосылатын, шамадан тыс жүктеме тогынан кіріктірілген қорғанысы бар, тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
474.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ 31225.2.1-2012 (IEC 61009-2-1:1991) "Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков. Часть 2-1. Применяемость основных норм к АВДТ, функционально независящим от напряжения сети"
475.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-1-2014 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 1. Общие требования"
476.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-010-2013 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-010. Частные требования к лабораторному оборудованию для нагревания материалов"
477.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-020-2013 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-020. Частные требования к лабораторным центрифугам"
478.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-030-2013 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-030. Частные требования для испытательных и измерительных цепей"
479.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-032-2014 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-032. Частные требования к ручным и управляемым вручную датчикам тока для электрических испытаний и измерений"
480.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-033-2013 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-033. Частные требования к портативным мультиметрам и другим измерительным приборам для бытового и профессионального применения, обеспечивающим измерение сетевого напряжения"

МЕМСТ 31225.2.1-2012 (IEC 61009-2-1:1991) "Ажыратқыштар автоматты, дифференциалды токпен басқарылады, ішкі және ұқсас мақсаттағы, кірістірілген асқын токтан қорғаумен. 2-1-бөлік. Желінің кернеуіне функционалдық тәуелсіз АВДТ-ға негізгі нормалардың қолданылуы"
475.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-1-2014 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
476.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-010-2013 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-010-бөлік. Материалдарды жылытуға арналған зертханалық жабдыққа қойылатын жеке талаптар"
477.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-020-2013 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-020-бөлік. Зертханалық центрифугаларға қойылатын жеке талаптар"
478.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-030-2013 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-030-бөлік. Сынақ және өлшеу тізбектеріне қойылатын жеке талаптар"
479.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-032-2014 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-032-бөлік. Электрлік сынақтар мен өлшеулерге арналған қолмен және қолмен басқарылатын ток датчиктеріне қойылатын жеке талаптар"
480.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-033-2013 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-033-бөлік. Желілік кернеуді өлшеуді қамтамасыз ететін тұрмыстық және кәсіби қолдануға арналған портативті мультиметрге және басқа өлшеу құралдарына қойылатын жеке талаптар"

481.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-040-2018 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-040. Дополнительные требования к стерилизаторам и моечным дезинфекторам, применяемым для обработки медицинских материалов"
482.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-051-2014 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-051. Частные требования к лабораторному оборудованию для перемешивания и взбалтывания"

481.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-040-2018 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-040-бөлік. Медициналық Материалдарды өңдеу үшін қолданылатын стерилизаторлар мен жуу дезинфекторларына қойылатын қосымша талаптар"
482.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-051-2014 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-051-бөлік. Араластыруға және араластыруға арналған зертханалық жабдыққа қойылатын жеке талаптар"

483.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-061-2014 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-061. Частные требования к лабораторным атомным спектрометрам с термической атомизацией и ионизацией"
484.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-081-2013 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-081. Частные требования к автоматическому и полуавтоматическому лабораторному оборудованию для проведения анализов и других целей"

483.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-061-2014 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-061-бөлік. Термиялық атомизациясы және иондануы бар зертханалық атом спектрометрлеріне қойылатын нақты талаптар"
484.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-081-2013 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-081-бөлік. Талдау және басқа мақсаттар үшін автоматты және жартылай автоматты зертханалық жабдыққа қойылатын жеке талаптар"

485.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-201-2017 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования.
Часть 2-201. Частные требования к приборам контроля"
486.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-031-2013 "Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 031. Требования безопасности к портативным измерительным щупам для электрических измерений и испытаний"

485.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-201-2017 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-201-бөлік. Бақылау аспаптарына қойылатын жеке талаптар"
486.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-031-2013 "Электр бақылау-өлшеу аспаптары мен зертханалық жабдықтардың қауіпсіздігі. 031-бөлік. Электрлік өлшеулер мен сынақтарға арналған портативті өлшеу зондына қойылатын қауіпсіздік талаптары"

487.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-1-2012 "Машины переносные электрические. Общие требования безопасности и методы испытаний"
488.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-1-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний дисковых пил"
489.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-2-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний радиально-рычажных пил"
490.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-3-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний строгальных и рейсмусовых пил"
491.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-4-2012 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний настольных шлифовальных машин"
492.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-5-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний ленточных пил"
493.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-6-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для сверления алмазными сверлами с подачей воды"
494.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-7-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний алмазных пил с подачей воды"
495.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-8-2011 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний одношпиндельных вертикальных фрезерно-модельных машин"
496.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-9-2012 "Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний торцовочных пил"
497.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61029-2-11-2012 "Машины переносные электрические. Часть 2-11. Частные требования безопасности и методы испытаний комбинированных дисковых пил"
498.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-12-2014 "Машины переносные электрические. Часть 2-12. Частные требования безопасности и методы испытаний к машинам для нарезки внешней резьбы"

487.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-1-2012 "Портативті электр машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері"
488.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-1-2011 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және дөңгелекті араларды сынау әдістері"
489.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-2-2011 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және радиалды тұтқалы араларды сынау әдістері"
490.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-3-2011 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және планер мен рейсмус араларын сынау әдістері"
491.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-4-2012 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және жұмыс үстелін тегістеу машиналарын сынау әдістері"
492.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-5-2011 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және таспалы араларды сынау әдістері"
493.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-6-2011 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және сумен қамтамасыз етілген алмаз бұрғылары бар машиналарды сынау әдістері"
494.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-7-2011 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және сумен қамтамасыз етілген алмаз араларды сынау әдістері"
495.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-8-2011 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және бір шпиндельді тік фрезерлік модельді машиналарды сынау әдістері"
496.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-9-2012 "Портативті электр машиналары. Жеке қауіпсіздік талаптары және бұрышты араларды сынау әдістері"
497.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 61029-2-11-2012 "Портативті электр машиналары. 2-11-бөлік. Жеке қауіпсіздік талаптары және аралас дөңгелекті араларды сынау әдістері"
498.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-12-2014 "Портативті электр машиналары. 2-12-бөлік. Жеке қауіпсіздік талаптары және сыртқы бұранданы салатын машиналарға арналған сынақ әдістері"

499.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61028-2017 "Приборы электроизмерительные. Двухкоординатные самописцы"
500.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61048-2011 "Вспомогательные приспособления для ламп. Конденсаторы для цепей трубчатых люминесцентных и других разрядных ламп. Общие требования и требования безопасности"
501.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61050-2011 "Трансформаторы для трубчатых разрядных ламп с напряжением холостого хода, превышающим 1000 В (прежнее название – "Неоновые трансформаторы"). Общие требования и требования безопасности"
502.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-1-2012 "Выключатели для электроприборов. Часть 1. Общие требования"
503.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-2-1-2013 "Выключатели для электрических бытовых приборов. Часть 2-1. Дополнительные требования к шнуровым выключателям"
504.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-2-4-2012 "Выключатели для электрических бытовых приборов. Часть 2-4. Дополнительные требования к независимо устанавливаемым выключателям"
505.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-2-5-2012 "Выключатели для электроприборов. Часть 2-5. Дополнительные требования к переключателям полюсов"
506.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61071-2014 "Конденсаторы силовые электронные"
507.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61095-2015 "Контакторы электромеханические бытового и аналогичного назначения"
508.
ГОСТ 31637-2012 (IEC 61095:1992) "Контакторы электромеханические бытовые и аналогичного применения"
применяется
до 01.01.2025
509.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61131-2-2012 "Контроллеры программируемые. Часть 2. Требования к оборудованию и испытания" (за исключением раздела 13)
510.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61138-2016 "Кабели для переносного оборудования, предназначенного для заземления и опережающей защиты от токов короткого замыкания"
511.
абзацы первый, второй и пятый статьи 4
ГОСТ IEC 61140-2012 "Защита от поражения электрическим током. Общие положения безопасности установок и оборудования"
512.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

499.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61028-2017 "Электр өлшеу құралдары. Екі координатты өздігінен жазғыштар"
500.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61048-2011 "Шамдарға арналған көмекші құрылғылар. Құбырлы флуоресцентті және басқа разрядты шамдар тізбектеріне арналған конденсаторлар. Жалпы және қауіпсіздік талаптары"
501.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61050-2011 "1000 В-тан асатын бос кернеуі бар құбырлы разрядты шамдарға арналған трансформаторлар (бұрынғы атауы – "неон трансформаторлары"). Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары"
502.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-1-2012 "Электр құрылғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
503.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-2-1-2013 "Электр тұрмыстық аспаптарға арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Сымды ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар"
504.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-2-4-2012 "Электр тұрмыстық аспаптарға арналған ажыратқыштар. 2-4-бөлік. Тәуелсіз орнатылатын ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар"
505.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-2-5-2012 "Электр құрылғыларына арналған ажыратқыштар. 2-5-бөлік. Полюс қосқыштарына қойылатын қосымша талаптар"
506.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61071-2014 "Электрондық күштік конденсаторлар"
507.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61095-2015 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электромеханикалық контакторлар"
508.
МЕМСТ 31637-2012 (IEC 61095:1992) "Электромеханикалық тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы контакторлар"
01.01.2025 дейін қолданылады
509.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61131-2-2012 "Бағдарламаланатын контроллерлер. 2-бөлік. Жабдыққа қойылатын талаптар және сынақтар" (13-бөлікті қоспағанда)
510.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61138-2016 "Жерге тұйықтауға және қысқа тұйықталу токтарынан озық қорғауға арналған тасымалды жабдыққа арналған кабельдер"
511.
4-баптың бірінші, екінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 61140-2012 "Электр тогының соғуынан қорғау. Қондырғылар мен жабдықтардың жалпы қауіпсіздік ережелері"
512.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 61184-2011 "Патроны байонетные"
513.
абзацы десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 51288-99 (МЭК 1187-93) "Средства измерений электрических и магнитных величин. Эксплуатационные документы"
514.
абзацы десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61195-2019 "Лампы люминесцентные двухцокольные. Требования безопасности"
515.
абзацы десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61199-2019 "Лампы люминесцентные одноцокольные. Требования безопасности"
516.
абзацы первый, пятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61204-2013 "Источники питания постоянного тока низковольтные. Рабочие характеристики"
517.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61204-7-2014 "Источники питания постоянного тока низковольтные. Часть 7. Требования безопасности"
518.
абзацы первый, третий и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61210-2017 "Устройства присоединительные. Зажимы плоские быстросоединяемые для медных электрических проводников. Требования безопасности"
519.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31223-2012 (IEC 61242:1995) "Удлинители бытового и аналогичного назначения на кабельных катушках. Общие требования и методы испытаний"
520.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61243-3-2014 "Работа под напряжением. Индикаторы напряжения. Часть 3. Индикаторы низкого напряжения двухполюсного типа"
521.
абзацы первый – третий, шестой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61270-1-2013 "Конденсаторы для микроволновых печей. Часть 1. Общие положения"
522.
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61293-2016 "Оборудование электрическое. Маркировка с указанием номинальных значений характеристик источников электропитания. Требования техники безопасности"
523.
абзацы первый, пятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
СТБ МЭК 61310-1-2005 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам"
524.
СТ РК МЭК 61310-1-2008 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам"
525.
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61310-2-2016 "Безопасность машинного оборудования. Индикация, маркировка и приведение в действие. Часть 2. Требования для маркировки"
526.
СТБ МЭК 61310-2-2005 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 2. Требования к маркировке"
применяется
до 01.01.2025
527.
СТ РК МЭК 61310-2-2008 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 2. Требование к маркировке"

МЕМСТ IEC 61184-2011 "Байонеттік патрондар"
513.
4-баптың оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р 51288-99 (МЭК 1187-93) "Электр және магниттік шамаларды өлшеу құралдары. Пайдалану құжаттары"
514.
4-баптың оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61195-2019 "Люминесцентті лампалар екі сақиналы. Қауіпсіздік талаптары"
515.
4-баптың оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61199-2019 "Люминесцентті бір цоколды лампалар. Қауіпсіздік талаптары"
516.
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61204-2013 "Төмен вольтты тұрақты ток көздері. Жұмыс сипаттамалары"
517.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61204-7-2014 "Төмен вольтты тұрақты ток көздері. 7-бөлік. Қауіпсіздік талаптары"
518.
4-баптың бірінші, үшінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61210-2017 "Бекіту құрылғылары. Мыс электр өткізгіштер үшін жылдам қосылатын жалпақ қысқыштар. Қауіпсіздік талаптары"
519.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31223-2012 (IEC 61242:1995) "Кабель катушкаларындағы тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы ұзартқыштар. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
520.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61243-3-2014 "Кернеулі жұмыс. Кернеу көрсеткіштері. 3-бөлік. Екі полюсті типтегі төмен кернеу индикаторлары"
521.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61270-1-2013 "Микротолқынды пештерге арналған конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
522.
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 61293-2016 "Электр жабдықтары. Электрмен жабдықтау көздерінің сипаттамаларының номиналды мәндерін көрсете отырып таңбалау. Қауіпсіздік талаптары"
523.
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ МЭК 61310-1-2005 "Машиналардың қауіпсіздігі. Көрсету, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Көрнекі, дыбыстық және материалдық сигналдарға қойылатын талаптар"
524.
ҚР СТ МЭК 61310-1-2008 "Машиналардың қауіпсіздігі. Көрсету, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Көрнекі, дыбыстық және материалдық сигналдарға қойылатын талаптар"
525.
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 61310-2-2016 "Машина жабдықтарының қауіпсіздігі. Индикация, таңбалау және қолданысқа енгізу. 2-бөлік. Таңбалауға қойылатын талаптар"
526.
СТБ МЭК 61310-2-2005 "Машиналардың қауіпсіздігі. Көрсету, таңбалау және іске қосу. 2-бөлік. Таңбалауға қойылатын талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
527.
ҚР СТ МЭК 61310-2-2008 "Машиналардың қауіпсіздігі. Көрсету, таңбалау және іске қосу. 2-бөлік. Таңбалауға қойылатын талаптар"

528.
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61310-3-2016 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и приведение в действие. Часть 3. Требования к расположению и работе исполнительных механизмов"
529.
СТБ МЭК 61310-3-2005 "Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 3. Требования к размещению и функционированию органов управления"
применяется
до 01.01.2025
530.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61316-2017 "Катушки для промышленных кабелей"
531.
абзацы первый – четвертый и шестой –
двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-1-2019 "Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 1. Общие требования и требования безопасности"

528.
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 61310-3-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Индикация, таңбалау және қолданысқа енгізу. 3-бөлік. Атқарушы тетіктердің орналасуы мен жұмысына қойылатын талапта"
529.
СТБ МЭК 61310-3-2005 "Машиналардың қауіпсіздігі. Көрсету, таңбалау және іске қосу. 3-бөлік. Басқару органдарын орналастыруға және олардың жұмыс істеуіне қойылатын талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
530.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61316-2017 "Өнеркәсіптік кабельдерге арналған катушкалар"
531.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-1-2019 "Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 1-бөлік. Жалпы және қауіпсіздік талаптары"

532.
ГОСТ Р МЭК 61347-1-2011 "Устройства управления лампами. Часть 1. Общие требования и требования безопасности"
533.
СТБ IEC 61347-1-2008 "Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 1. Общие требования и требования безопасности"
534.
СТ РК ІЕС 61347-1-2013 "Аппаратура управления ламповая. Часть 1. Общие требования и требования безопасности"
535.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-2-2014 "Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-2. Дополнительные требования к электронным понижающим преобразователям, работающим от источников постоянного или переменного тока, для ламп накаливания"
536.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61347-2-3-2011 "Устройства управления для ламп. Часть 2-3. Частные требования к аппаратам пускорегулирующим электронным, питаемым от источников переменного тока, для трубчатых люминесцентных ламп"
537.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-7-2014 "Устройства управления лампами. Часть 2-7. Частные требования к электронным пускорегулирующим аппаратам, работающий от батарей, применяемым для аварийного освещения (автономного)"
538.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-8-2017 "Устройства управления лампами. Часть 2-8. Частные требования к пускорегулирующим аппаратам для люминесцентных ламп"
539.
ГОСТ Р МЭК 61347-2-8-2011 "Устройства управления лампами. Часть 2-8. Частные требования к пускорегулирующим аппаратам для люминесцентных ламп"
применяется
до 01.01.2025
540.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-9-2014 "Устройства управления лампами. Часть 2-9. Частные требования к электромагнитным пускорегулирующим аппаратам для разрядных ламп (кроме люминесцентных ламп)"
541.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-10-2014 "Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-10. Дополнительные требования к электронным инверторам и преобразователям для высокочастотных трубчатых газоразрядных ламп (неоновых ламп) холодного запуска"
542.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-11-2014 "Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-11. Дополнительные требования к вспомогательным электронным схемам для светильников"
543.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-12-2015 "Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-12. Дополнительные требования к электронным балластам постоянного или переменного тока, для газоразрядных ламп (за исключением люминесцентных ламп)"

532.
МЕМСТ Р МЭК 61347-1-2011 "Шамдарды басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы және қауіпсіздік талаптары"
533.
СТБ IEC 61347-1-2008 "Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 1-бөлік. Жалпы және қауіпсіздік талаптары"
534.
ҚР СТ ІЕС 61347-1-2013 "Басқару аппаратурасы түтік. 1-бөлік. Жалпы және қауіпсіздік талаптары"
535.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-2-2014 "Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 2-2-бөлік. Қыздыру шамдары үшін тұрақты немесе айнымалы ток көздерінен жұмыс істейтін электронды төмендету түрлендіргіштеріне қосымша талаптар"
536.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 61347-2-3-2011 "Шамдарды басқару құрылғылары. 2-3-бөлік. Құбырлы флуоресцентті лампалар үшін айнымалы ток көздерінен қоректенетін электрондық іске қосу реттеуші аппараттарға қойылатын жеке талаптар"
537.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-7-2014 "Шамдарды басқару құрылғылары. 2-7-бөлік. Авариялық жарықтандыру (автономды)үшін қолданылатын аккумуляторлармен жұмыс істейтін электрондық іске қосу аппаратына қойылатын жеке талаптар"
538.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-8-2017 "Шамдарды басқару құрылғылары. 2-8-бөлік. Флуоресцентті лампаларға арналған іске қосу реттегіштеріне қойылатын жеке талаптар"
539.
МЕМСТ Р МЭК 61347-2-8-2011 "Шамдарды басқару құрылғылары. 2-8-бөлік. Флуоресцентті лампаларға арналған іске қосу реттегіштеріне қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
540.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-9-2014 "Шамдарды басқару құрылғылары. 2-9-бөлік. Разрядты шамдарға арналған электромагниттік іске қосу реттегіш аппараттарына қойылатын жеке талаптар (флуоресцентті шамдардан басқа)"
541.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-10-2014 "Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 2-10-бөлік. Суық іске қосылатын жоғары жиілікті құбырлы газ разрядты шамдарға (неон шамдарына) арналған электронды инверторлар мен түрлендіргіштерге қойылатын қосымша талаптар"
542.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-11-2014 "Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 2-11-бөлік. Шамдарға арналған көмекші электрондық схемаларға қосымша талаптар"
543.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-12-2015 "Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 2-12-бөлік. Газ разрядты шамдарға (флуоресцентті шамдарды қоспағанда) арналған тұрақты немесе айнымалы токтың электрондық балласттарына қойылатын қосымша талаптар"

544.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-13-2013 "Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-13. Дополнительные требования к электронным пускорегулирующим аппаратам с напряжением питания постоянного или переменного тока для модулей со светоизлучающими диодами"
545.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61386.1-2014 "Трубные системы для прокладки кабелей. Часть 1. Общие требования"
546.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61386.21-2015 "Трубные системы для прокладки кабелей. Часть 21. Жесткие трубные системы"
547.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

544.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-13-2013 "Шамдарға арналған іске қосу реттегіш аппараттар. 2-13-бөлік. Жарық шығаратын диодтары бар модульдер үшін тұрақты немесе айнымалы ток кернеуі бар электронды іске қосу құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар"
545.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 61386.1-2014 "Кабельдерді бағыттауға арналған құбыр жүйелері. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
546.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 61386.21-2015 "Кабельдерді бағыттауға арналған құбыр жүйелері. 21-бөлік. Қатты құбыр жүйелері"
547.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ Р МЭК 61386.22-2014 "Трубные системы для прокладки кабелей. Часть 22. Гибкие трубные системы"
548.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61386.23-2015 "Трубные системы для прокладки кабелей. Часть 23. Трубные системы повышенной гибкости"
549.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61386.24-2014 "Трубные системы для прокладки кабелей. Часть 24. Трубные системы для прокладки в земле"
550.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ Р МЭК 61386.22-2014 "Кабельдерді бағыттауға арналған құбыр жүйелері. 22-бөлік. Икемді құбыр жүйелері"
548.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 61386.23-2015 "Кабельдерді бағыттауға арналған құбыр жүйелері. 23-бөлік. Жоғары икемділік құбыр жүйелері"
549.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 61386.24-2014 "Кабельдерді бағыттауға арналған құбыр жүйелері. 24-бөлік. Жерге төсеуге арналған құбыр жүйелері"
550.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ Р МЭК 61386.25-2015 "Трубные системы для прокладки кабелей. Часть 25. Устройства для крепления труб"
551.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-1-2013 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления.
Часть 1. Общие требования" (за исключением
п. 9.4)
552.
ГОСТ Р 51321.1-2007 (МЭК 60439-1:2004) "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Устройства, испытанные полностью или частично. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется
до 01.01.2025
553.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-2-2015 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 2. Устройства распределения и управления электроэнергией"
554.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-3-2015 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления.
Часть 3. Распределительные щиты, предназначенные для управления неквалифицированными лицами"

МЕМСТ Р МЭК 61386.25-2015 "Кабельдерді бағыттауға арналған құбыр жүйелері. 25-бөлік. Құбырларды бекітуге арналған құрылғылар"
551.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-1-2013 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар " (9.4-тармақты қоспағанда)
552.
МЕМСТ Р 51321.1-2007 (МЭК 60439-1:2004) "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 1-бөлік. Толық немесе ішінара сыналған құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
01.01.2025 дейін қолданылады
553.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-2-2015 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 2-бөлік. Электр энергиясын тарату және басқару құрылғылары"
554.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-3-2015 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 3-бөлік. Біліктілігі жоқ адамдарды басқаруға арналған тарату қалқандары"

555.
ГОСТ IEC 60439-3-2012 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления.
Часть 3. Дополнительные требования к устройствам распределения и управления, предназначенным для эксплуатации в местах, доступных неквалифицированному персоналу, и методы испытаний"
применяется
до 01.01.2025
556.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-4-2015 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления.
Часть 4. Частные требования к комплектным устройствам, используемым на строительных площадках"

555.
МЕМСТ IEC 60439-3-2012 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 3-бөлік. Біліктілігі жоқ персоналға қолжетімді жерлерде пайдалануға арналған тарату және басқару құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері"
01.01.2025 дейін қолданылады
556.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-4-2015 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 4-бөлік. Құрылыс алаңдарында пайдаланылатын жиынтық құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"

557.
ГОСТ IEC 60439-4-2013 "Низковольтные комплектные устройства распределения и управления. Часть 4. Дополнительные требования к устройствам для строительных площадок"
применяется
до 01.01.2025
558.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-5-2017 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления.
Часть 5. Комплектные устройства для силового распределения в сетях общественного пользования"

557.
МЕМСТ IEC 60439-4-2013 "Төмен вольтты толық тарату және басқару құрылғылары. 4-бөлік. Құрылыс алаңдарына арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
558.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-5-2017 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 5-бөлік. Қоғамдық пайдалану желілерінде қуатты таратуға арналған жиынтық құрылғылар"

559.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-6-2017 "Низковольтные комплектные устройства распределения и управления. Часть 6. Системы сборных шин (шинопроводы)"
560.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 61439-7-2021 "Устройства распределения
и управления комплектные низковольтные. Часть 7. Комплектные устройства специального применения, например, на стоянках для яхт, кемпингах, рыночных площадях, станциях зарядки электрических транспортных средств"

559.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-6-2017 "Төмен вольтты толық тарату және басқару құрылғылары. 6-бөлік. Құрама шиналар жүйелері (шина өткізгіштер)"
560.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 61439-7-2021 "Төмен вольтты жиынтықты тарату және басқару құрылғылары. 7-бөлік. Арнайы қолданылатын жиынтық құрылғылар, мысалы, яхталарға арналған тұрақтарда, кемпингтерде, базар алаңдарында, электр көлік құралдарын зарядтау станцияларында"

561.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61534-1-2019 "Системы шинопроводные. Часть 1. Общие требования"
562.
ГОСТ Р МЭК 61534.1-2014 "Системы шинопроводов. Часть 1. Общие требования"
563.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61534-21-2019 "Системы шинопроводные. Часть 21. Дополнительные требования к системам шинопроводов для настенного и потолочного монтажа"
564.
ГОСТ Р МЭК 61534.21-2014 "Системы шинопроводов. Часть 21. Дополнительные требования к системам шинопроводов, предназначенным для установки на стенах и потолке"
565.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61534-22-2019 "Системы шинопроводные. Часть 22. Дополнительные требования к системам шинопроводов, предназначенным для установки на полу и под полом"
566.
ГОСТ Р МЭК 61534.22-2014 "Системы шинопроводов. Часть 22. Дополнительные требования к системам шинопроводов, предназначенным для установки на полу или под полом"
567.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61535-2015 "Соединители установочные для неразъемного соединения в стационарных установках"
568.
абзацы первый, третий, шестой, восьмой, девятый, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 52868-2007 (МЭК 61537:2006) "Системы кабельных лотков и системы кабельных лестниц для прокладки кабелей. Общие технические требования и методы испытаний"
569.
абзацы первый, третий, шестой, восьмой, девятый, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31604-2012 (IEC 61545:1996) "Соединительные устройства. Устройства для присоединения алюминиевых проводников к зажимам из любого материала и медных проводников к зажимам из алюминиевых сплавов. Общие требования и методы испытаний"
570.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61549-2012 "Лампы различного назначения. Технические требования"
571.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 54127-1-2010 (МЭК 61557-1:2007) "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 1. Общие требования"
572.
абзацы первый, шестой, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-2-2013 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 2. Сопротивление изоляции"

561.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61534-1-2019 "Шина өткізгіш жүйелер. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
562.
МЕМСТ Р МЭК 61534.1-2014 "Шина өткізгіштер жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
563.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61534-21-2019 "Шина өткізгіш жүйелер. 21-бөлік. Қабырғаға және төбеге орнатуға арналған шиналар жүйелеріне қойылатын қосымша талаптар"
564.
МЕМСТ Р МЭК 61534.21-2014 "Шина өткізгіштер жүйесі. 21-бөлік. Қабырғалар мен төбелерге орнатуға арналған шиналар жүйелеріне қойылатын қосымша талаптар"
565.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61534-22-2019 "Шина өткізгіш жүйелер. 22-бөлік. Еденге және еденге орнатуға арналған шиналар жүйелеріне қойылатын қосымша талаптар"
566.
МЕМСТ Р МЭК 61534.22-2014 "Шина өткізгіштер жүйесі. 22-бөлік. Еденге немесе еденге орнатуға арналған шиналар жүйелеріне қойылатын қосымша талаптар"
567.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61535-2015 "Стационарлық қондырғыларда ажырамас қосылуға арналған қондырғы қосқыштары"
568.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р 52868-2007 (МЭК 61537:2006) "Кабельдік науа жүйелері және кабельдік баспалдақ жүйелері. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
569.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31604-2012 (IEC 61545:1996) "Қосқыш құрылғылар. Алюминий өткізгіштерді кез келген материалдан жасалған қысқыштарға және мыс өткізгіштерді алюминий қорытпасынан жасалған қысқыштарға қосуға арналған құрылғылар. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
570.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61549-2012 "Әр түрлі мақсаттағы шамдар. Техникалық талаптар"
571.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р 54127-1-2010 (МЭК 61557-1:2007) "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
572.
4-баптың бірінші, алтыншы, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-2-2013 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 2-бөлік. Оқшаулау кедергісі"

573.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-3-2013 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 3. Полное сопротивление контура"
574.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-4-2013 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 4. Сопротивление заземления и эквипотенциального соединения"
575.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-5-2013 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 5. Сопротивление заземлителя относительно земли"
576.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-6-2013 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 6. Устройства защитные, управляемые дифференциальным током, в ТТ и ТN системах"
577.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-7-2013 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 7. Порядок следования фаз"
578.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-8-2015 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 8. Устройства контроля изоляции в IT-системах"
579.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-9-2015 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 9. Аппаратура для выявления мест повреждения изоляции в it-системах"

573.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-3-2013 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған Аппаратура. 3-бөлік. Толық контур кедергісі"
574.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-4-2013 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 4-бөлік. Жерге қосу және эквипотенциалды қосылыстың кедергісі"
575.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-5-2013 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 5-бөлік. Жерге тұйықтағыштың жерге қатысты кедергісі"
576.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-6-2013 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 6-бөлік. ТТ және ТN жүйелеріндегі дифференциалды токпен басқарылатын қорғаныс құрылғылары"
577.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-7-2013 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 7-бөлік. Фазалардың жүру тәртібі"
578.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-8-2015 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 8-бөлік. It жүйелеріндегі оқшаулауды бақылау құрылғылары"
579.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-9-2015 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 8-бөлік. It жүйелеріндегі оқшаулауды бақылау құрылғылары"

580.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-10-2015 "Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 10. Комплексное измерительное оборудование для испытания, измерения или мониторинга защитных устройств"
581.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-11-2015 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 11. Эффективность устройств контроля дифференциального тока (укдт) типа a и типа b в системах TT, TN и IT"
582.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-12-2015 "Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 12. Устройства для измерения и контроля рабочих характеристик (PMD)"
583.
абзацы первый, второй, пятый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-13-2014 "Сети электрические распределительные низковольтные до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Безопасность. Оборудование для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 13. Ручные и управляемые вручную клеммы и датчики тока для измерения утечки тока в электрораспределительных системах"
584.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-1-2012 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, электрических реакторов и аналогичных изделий. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
585.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-1-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-1. Дополнительные требования и методы испытаний отделяющих трансформаторов и источников питания с отделяющими трансформаторами общего назначения"
586.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-2-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, блоков питания, реакторов и аналогичного оборудования. Часть 2-2. Дополнительные требования и испытания регулировочных трансформаторов и блоков питания с регулировочными трансформаторами"

580.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-10-2015 "Төмен вольтты тарату жүйелеріндегі электр қауіпсіздігі 1000 В айнымалы ток 1500 В тұрақты токқа дейін. Қорғаныс құрылғыларын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған жабдық. 10-бөлік. Қорғаныс құрылғыларын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған кешенді өлшеу жабдығы"
581.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-11-2015 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 11-бөлік. TT, TN және IT жүйелерінде Вв типті АИ типті дифференциалды токты бақылау құрылғысының (КДТ) тиімділігі"
582.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-12-2015 "Кернеуі 1000 В айнымалы токқа және 1500 В тұрақты токқа дейінгі төмен вольтты электр тарату желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 12-бөлік. Жұмыс сипаттамаларын өлшеуге және бақылауға арналған құрылғылар (PMD)"
583.
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-13-2014 "1000 В айнымалы ток пен 1500 В тұрақты токқа дейін төмен вольтты электр тарату желілері. Қауіпсіздік. Қорғаныс құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған жабдық. 13-бөлік. Электр тарату жүйелеріндегі токтың ағып кетуін өлшеуге арналған қолмен және қолмен басқарылатын терминалдар мен ток датчиктері"
584.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-1-2012 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, электр реакторларының және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
585.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-1-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-1-бөлік. Жалпы мақсаттағы бөлгіш трансформаторлары бар бөлгіш трансформаторлар мен қоректендіру көздерін сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
586.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-2-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-2-бөлік. Реттеу трансформаторлары мен реттеу трансформаторлары бар қуат көздерінің қосымша талаптары мен сынақтары"

587.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-3-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-3. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов розжига газовых и жидкотопливных горелок"
588.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-4-2015 "Безопасность трансформаторов, реакторов, блоков питания и аналогичного оборудования с напряжением питания до 1100 В. Часть 2-4. Дополнительные требования и испытания изолирующих трансформаторов и блоков питания с изолирующими трансформаторами"
589.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-5-2013 "Безопасность силовых трансформаторов, блоков питания и аналогичного оборудования. Часть 2-5. Дополнительные требования к трансформаторам и блокам питания для электробритв"
590.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-6-2012 "Безопасность трансформаторов, электрических реакторов, источников питания и аналогичных изделий с напряжением питания до 1100 В. Часть 2-6. Дополнительные требования и методы испытаний безопасных разделительных трансформаторов и источников питания с безопасными разделительными трансформаторами"
591.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-7-2012 "Трансформаторы силовые, блоки питания, реакторы и аналогичные изделия. Безопасность. Часть 2-7. Частные требования к трансформаторам и энергоснабжению для игрушек"
592.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-8-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-8. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов и блоков питания для звонков и устройств звуковой сигнализации"
593.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-9-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-9. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов и блоков питания для переносных светильников класса III с вольфрамовыми лампами накаливания"
594.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-12-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-12. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов со стабилизированным вторичным напряжением и стабилизированных блоков питания"

587.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-3-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-3-бөлік. Газ және сұйық отын оттықтарын тұтату трансформаторларын сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
588.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-4-2015 "Трансформаторлардың, реакторлардың, қуат көздерінің және кернеуі 1100 В дейінгі ұқсас жабдықтардың қауіпсіздігі. Оқшаулағыш трансформаторлары бар оқшаулағыш трансформаторлар мен қуат көздерінің қосымша талаптары мен сынақтары"
589.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-5-2013 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің және ұқсас жабдықтардың қауіпсіздігі. 2-5-бөлік. Трансформаторларға және электр ұстараларға арналған қуат көздеріне қойылатын қосымша талаптар"
590.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-6-2012 "Трансформаторлардың, электр реакторларының, қоректендіру көздерінің және кернеуі 1100 В дейінгі ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. Қауіпсіз бөлу трансформаторлары мен қауіпсіз бөлу трансформаторлары бар қуат көздерін сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
591.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-7-2012 "Күштік трансформаторлар, қоректендіру блоктары, реакторлар және ұқсас бұйымдар. Қауіпсіздік. 2-7-бөлік. Ойыншықтарға арналған трансформаторлар мен энергиямен жабдықтауға қойылатын жеке талаптар"
592.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-8-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-8-бөлік. Қоңыраулар мен дыбыстық дабыл құрылғыларына арналған трансформаторлар мен қуат көздерін сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
593.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-9-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-9-бөлік. Вольфрамды қыздыру шамдары бар III класты портативті шамдарға арналған трансформаторлар мен қуат көздерін сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
594.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-12-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-12-бөлік. Тұрақтандырылған қайталама кернеу трансформаторлары мен тұрақтандырылған қуат көздерін сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"

595.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-13-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-13. Дополнительные требования и методы испытаний автотрансформаторов и блоков питания с автотрансформаторами"
596.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-14-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-14. Дополнительные требования и методы испытаний регулировочных трансформаторов и источников питания, встроенных в регулировочные трансформаторы"
597.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-15-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-15. Дополнительные требования и методы испытаний разделительных трансформаторов для электросетей медицинских помещений"
598.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-16-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-16. Дополнительные требования и методы испытаний импульсных блоков питания и трансформаторов для импульсных блоков питания"
599.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-20-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-20. Дополнительные требования и методы испытаний реакторов малой мощности"
600.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-23-2015 "Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-23. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов и блоков питания для строительных площадок"
601.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61643-11-2013 "Низковольтные устройства для защиты от импульсных перенапряжений. Часть 11. Устройства для защиты от импульсных перенапряжений в низковольтных силовых системах"
602.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61643-21-2014 "Устройства защиты от перенапряжений низковольтные. Часть 21. Устройства защиты от перенапряжений, подсоединенные к телекоммуникационным и сигнализационным сетям. Требования к эксплуатационным характеристикам и методы испытаний"
603.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5

595.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-13-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-13-бөлік. Автотрансформаторлармен автотрансформаторлар мен қоректендіру блоктарын сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
596.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-14-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-14-бөлік. Реттеу трансформаторларына енгізілген реттеу трансформаторлары мен қуат көздерін сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
597.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-15-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-15-бөлік. Медициналық үй-жайлардың электр желілері үшін бөлгіш трансформаторларды сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
598.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-16-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-16-бөлік. Импульстік қуат көздеріне арналған импульстік қуат көздері мен трансформаторларды сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
599.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-20-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-20-бөлік. Төмен қуатты реакторларды сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
600.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-23-2015 "Қуат трансформаторларының, қуат көздерінің, реакторлардың және ұқсас өнімдердің қауіпсіздігі. 2-23-бөлік. Құрылыс алаңдарына арналған трансформаторлар мен қуат көздерін сынаудың қосымша талаптары мен әдістері"
601.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61643-11-2013 "Импульстік кернеулерден қорғауға арналған Төмен вольтты құрылғылар. 11-бөлік. Төмен вольтты қуат жүйелеріндегі импульстік кернеулерден қорғауға арналған құрылғылар"
602.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61643-21-2014 "Кернеуден қорғау құрылғылары төмен вольтты. 21-бөлік. Телекоммуникация және дабыл желілеріне қосылған асқын кернеуден қорғау құрылғылары. Пайдалану сипаттамаларына қойылатын талаптар және сынау әдістері"
603.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 61730-1-2019 "Модули фотоэлектрические. Оценка безопасности. Часть 1. Требования к конструкции"
604.
ГОСТ Р 58809.1-2020 (МЭК 61730-1:2016) "Модули фотоэлектрические. Оценка безопасности. Часть 1. Требования безопасности"
605.
абзацы первый и седьмой статьи 4
ГОСТ IEC 61770-2012 "Приборы электрические, присоединяемые к сетям водоснабжения. Предотвращение обратного сифонирования и повреждения соединительных шлангов"
606.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61800-5-1-2019 "Системы силовых электрических приводов с регулируемой скоростью. Часть 5-1. Требования безопасности. Электро-, тепло- и энергобезопасность"
607.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61812-1-2013 "Реле с нормируемым временем промышленного назначения. Часть 1. Требования и испытания" (за исключением
раздела 17)
608.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61851-1-2017 "Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 1. Общие требования"
609.
СТБ IEC 61851-1-2008 "Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 1. Общие требования"
применяется
до 01.01.2025
610.
ГОСТ Р МЭК 61851-1-2013 "Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 1. Общие требования"
611.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61851-21-2016 "Проводная система зарядки электрических транспортных средств. Часть 21. Требования к электрическим транспортным средствам в части подключения к источнику питания переменного или постоянного тока"
612.
СТБ IEC 61851-21-2007 "Проводная система зарядки электрических транспортных средств. Часть 21. Требования к электрическим транспортным средствам в части подключения к источнику питания переменного или постоянного тока"
применяется
до 01.01.2025
613.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61851-22-2017 "Системы зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 22. Станция зарядки переменным током для электрических транспортных средств"
614.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61851-23-2017 "Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 23. Станция зарядки постоянным током для электрических транспортных средств"
615.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61851-24-2017 "Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 24. Цифровая связь между станцией зарядки постоянным током для электрических транспортных средств (EV) и электрическим транспортным средством для контроля зарядки постоянным током"

МЕМСТ IEC 61730-1-2019 "Фотоэлектрлік модульдер. Қауіпсіздікті бағалау. 1-бөлік. Дизайнға қойылатын талаптар"
604.
МЕМСТ Р 58809.1-2020 (МЭК 61730-1:2016) "Фотоэлектрлік модульдер. . Қауіпсіздікті бағалау. 1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары"
605.
4-баптың бірінші және жетінші абзацтары
МЕМСТ IEC 61770-2012 "Сумен жабдықтау желілеріне қосылатын электр аспаптары. Кері сифондауды және байланыстырушы шлангтардың зақымдануын болдырмау"
606.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61800-5-1-2019 "Реттелетін жылдамдықты электр жетектерінің жүйелері. 5-1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары. Электр, жылу және энергия қауіпсіздігі"
607.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61812-1-2013 "Өнеркәсіптік мақсаттағы нормаланған уақыт релесі. 1-бөлік. Талаптар мен сынақтар" (17-бөлікті қоспағанда)
608.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61851-1-2017 "Электр көліктерін өткізгіштік зарядтау жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
609.
СТБ IEC 61851-1-2008 "Электр көліктерін өткізгіштік зарядтау жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
610.
МЕМСТ Р МЭК 61851-1-2013 "Электр көліктерін өткізгіштік зарядтау жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
611.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61851-21-2016 "Электр көліктерінің өткізгіштік зарядтау жүйесі. 21-бөлік. Айнымалы немесе тұрақты токтың қуат көзіне қосылу бөлігінде электр көлік құралдарына қойылатын талаптар"
612.
СТБ IEC 61851-21-2007 "Электр көліктерінің өткізгіштік зарядтау жүйесі. 21-бөлік. Айнымалы немесе тұрақты токтың қуат көзіне қосылу бөлігінде электр көлік құралдарына қойылатын талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
613.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61851-22-2017 "Электр көліктерін өткізгіштік зарядтау жүйесі. 22-бөлік. Электр көліктеріне арналған айнымалы ток зарядтау станциясы"
614.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61851-23-2017 "Электр көліктерін зарядтау жүйесі сымды. 23-бөлік. Электр көліктеріне арналған тұрақты ток зарядтау станциясы"
615.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61851-24-2017 "Электр көліктерін зарядтау жүйесі сымды. 24-бөлік. Электр көліктеріне арналған тұрақты ток зарядтау станциясы (EV) мен тұрақты ток зарядтауды басқаруға арналған электр көлігі арасындағы сандық байланыс"

616.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61869-1-2015 "Трансформаторы измерительные. Часть 1. Общие требования"
(за исключением п. 6.11)
617.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61869-2-2015 "Трансформаторы измерительные. Часть 2. Дополнительные требования к трансформаторам тока"
618.
СТ РК IEC 61869-2-2013 "Трансформаторы измерительные. Часть 2. Дополнительные требования для токовых трансформаторов"
619.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61869-3-2012 "Трансформаторы измерительные. Часть 3. Дополнительные требования к индуктивным трансформаторам напряжения"
620.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61921-2013 "Конденсаторы силовые. Конденсаторные батареи для коррекции коэффициента мощности при низком напряжении"
621.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61995-1-2017 "Устройства для подсоединения светильников бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования"
622.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61995-2-2017 "Устройства для подсоединения светильников (УПС) бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Стандартные схемы для УПС"
623.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62020-2017 "Электрооборудование вспомогательное. Устройства контроля дифференциального тока (RСMs) бытового и аналогичного назначения" (за исключением п. 8.18)
624.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62026-1-2015 "Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 1. Общие правила" (за исключением
п. 8.2)
625.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62026-3-2015 "Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 3. Система связи DeviceNet" (за исключением п. 8.9)
626.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62031-2016 "Модули светодиодные для общего освещения. Требования безопасности"
627.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62035-2016 "Лампы газоразрядные (кроме люминесцентных ламп). Требования безопасности"
628.
ГОСТ 31948-2012 (IEC 62035:1999) "Лампы разрядные (кроме люминесцентных ламп). Требования безопасности"
применяется
до 01.01.2025
629.
СТБ IEC 62035-2007 "Лампы газоразрядные (кроме люминесцентных ламп). Требования безопасности"

616.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61869-1-2015 "Өлшеу трансформаторлары. 1-бөлік. Жалпы талаптар" (6.11-тармақты қоспағанда)
617.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 61869-2-2015 "Өлшеу трансформаторлары. 2-бөлік. Ағымдағы трансформаторларға қойылатын қосымша талаптар"
618.
ҚР СТ IEC 61869-2-2013 "Өлшеу трансформаторлары. 2-бөлік. Ағымдағы трансформаторларға қойылатын қосымша талаптар"
619.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61869-3-2012 "Өлшеу трансформаторлары. 3-бөлік. Индуктивті кернеу трансформаторларына қосымша талаптар"
620.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61921-2013 "Қуат конденсаторлары. Төмен вольтты қуат коэффициентін түзетуге арналған конденсатор батареялары"
621.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61995-1-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы шамдарды қосуға арналған құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
622.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61995-2-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы шамдарды қосуға арналған құрылғылар. 2-бөлік. UPS үшін стандартты схемалар"
623.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62020-2017 "Қосалқы электр жабдықтары. Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциалды токты бақылау құрылғылары (RСMs)" (8.18-тармақты қоспағанда)
624.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62026-1-2015 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. Контроллерлер мен құрылғылар арасындағы интерфейстер (CDI). 1-бөлік. Жалпы ережелер" (8.2-тармақты қоспағанда)
625.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62026-3-2015 "Тарату және басқару аппаратурасы төмен вольтты. Контроллерлер мен құрылғылар арасындағы интерфейстер (CDI). 3-бөлік. DeviceNet байланыс жүйесі" (8.9-тармақты қоспағанда)
626.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62031-2016 "Жалпы жарықтандыруға арналған жарықдиодты Модульдер. Қауіпсіздік талаптары"
627.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62035-2016 "Газ разрядты шамдар (флуоресцентті шамдардан басқа). Қауіпсіздік талаптары"
628.
МЕМСТ 31948-2012 (IEC 62035:1999) "Разрядты шамдар (флуоресцентті шамдардан басқа). Қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
629.
СТБ IEC 62035-2007 "Газ разрядты шамдар (флуоресцентті шамдардан басқа). Қауіпсіздік талаптары"

630.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62040-1-2018 "Системы бесперебойного энергоснабжения (UPS). Часть 1. Общие положения и требования безопасности к UPS"
631.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62080-2017 "Устройства звуковой сигнализации бытового и аналогичного назначения"
632.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62094-1-2017 "Световые индикаторные устройства для стационарных электроустановок бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования"
633.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62109-1-2019 "Безопасность силовых преобразователей для использования в фотоэлектрических системах. Часть 1. Общие требования"
634.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62109-2-2019 "Безопасность силовых преобразователей для использования в фотоэлектрических системах. Часть 2. Дополнительные требования к инверторам"
635.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62135-1-2017 "Оборудование для контактной сварки. Часть 1. Требования безопасности при проектировании, производстве и монтаже"
636.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62196-1-2017 "Вилки, штепсельные розетки, соединители и входы транспортных средств. Проводная зарядка электрических транспортных средств. Часть 1. Зарядка электрических транспортных средств до 250 А включительно для переменного тока и 400 А для постоянного тока"
637.
ГОСТ Р МЭК 62196-1-2013 "Вилки, штепсельные розетки, соединители и вводы для транспортных средств. Кондуктивная зарядка для электромобилей. Часть 1. Общие требования"
применяется
до 01.01.2025
638.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62196-2-2018 "Вилки, штепсельные розетки, переносные розетки и вводы транспортных средств. Проводная зарядка электрических транспортных средств. Часть 2. Требования к совместимости и взаимозаменяемости размеров вспомогательного оборудования переменного тока со штырями и контактными гнездами"
639.
ГОСТ Р МЭК 62196-2-2013 "Вилки, штепсельные розетки, соединители и вводы для транспортных средств. Кондуктивная зарядка для электромобилей. Часть 2. Требования размерной совместимости и взаимозаменяемости для штыревых разъемов и арматуры сети переменного тока"
применяется
до 01.01.2025
640.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62196-3-2018 "Вилки, штепсельные розетки, переносные розетки и вводы транспортных средств. Проводная зарядка электрических транспортных средств. Часть 3. Требования к совместимости и взаимозаменяемости размеров соединительных устройств постоянного тока и переменного/постоянного тока со штырями и контактными гнездами для транспортных средств"

630.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62040-1-2018 "Үздіксіз энергиямен жабдықтау жүйелері (UPS). 1-бөлік. UPS - тің жалпы ережелері мен қауіпсіздік талаптары"
631.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62080-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дыбыстық дабыл құрылғылары"
632.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62094-1-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына арналған жарық индикаторлық құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
633.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62109-1-2019 "Фотоэлектрлік жүйелерде қолдануға арналған қуат түрлендіргіштерінің қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
634.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62109-2-2019 "Фотоэлектрлік жүйелерде қолдануға арналған қуат түрлендіргіштерінің қауіпсіздігі. 2-бөлік. Инверторларға қосымша талаптар"
635.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62135-1-2017 "Дәнекерлеуге арналған жабдық. 1-бөлік. Жобалау, өндіру және монтаждау кезіндегі қауіпсіздік талаптары"
636.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62196-1-2017 "Штепсельдер, штепсельдік розеткалар, қосқыштар және көлік кірістері. Электр көліктерін сыммен зарядтау. 1-бөлік. Электр көліктерін айнымалы ток үшін 250 А дейін және тұрақты ток үшін 400 А дейін зарядтау"
637.
МЕМСТ Р МЭК 62196-1-2013 "Көлік құралдарына арналған штепсельдер, штепсельдік розеткалар, қосқыштар және кірістер. Электромобильдерге арналған өткізгіш зарядтау. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
638.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62196-2-2018 "Штепсельдер, штепсельдік розеткалар, портативті розеткалар және көлік кірістері. Электр көліктерін сыммен зарядтау. 2-бөлік. Түйреуіштермен және түйіспелі розеткалармен айнымалы ток қосалқы жабдығының өлшемдерінің үйлесімділігі мен өзара алмастырылуына қойылатын талаптар"
639.
МЕМСТ Р МЭК 62196-2-2013 "Көлік құралдарына арналған штепсельдер, штепсельдік розеткалар, қосқыштар және кірістер. Электромобильдерге арналған өткізгіш зарядтау. 2-бөлік. Түйреуіш коннекторлары мен айнымалы ток арматурасы үшін өлшемдік үйлесімділік пен өзара алмастыру талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
640.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62196-3-2018 "Штепсельдер, штепсельдік розеткалар, портативті розеткалар және көлік кірістері. Электр көліктерін сыммен зарядтау. 3-бөлік. Көлік құралдарына арналған түйреуіштер мен түйіспелі розеткалары бар тұрақты ток және айнымалы/тұрақты ток қосқыш құрылғыларының өлшемдерінің үйлесімділігі мен өзара алмастырылуына қойылатын талаптар"

641.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62208-2013 "Оболочки для низковольтных комплектных устройств распределения и управления. Общие требования"
642.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 62219-2014 "Провода для воздушных линий электропередачи, скрученные из профилированных проволок концентрическими повивами"
643.
абзацы второй и двенадцатый статьи 4, статья
раздел 6 ГОСТ EN 62233-2013 "Методы измерений электромагнитных полей, создаваемых бытовыми и аналогичными электрическими приборами, в части их воздействия на человека"
644.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 57903-2017 (МЭК 62253:2011) "Системы фотоэлектрические. Автономные насосные системы для подачи воды. Определение выходных характеристик. Выбор и оценка"
645.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 62275-2015 "Системы для прокладки кабелей. Кабельные стяжки для электроустановок"
646.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62282-3-300-2015 "Технологии топливных элементов. Часть 3-300. Стационарные энергоустановки на топливных элементах. Монтаж"
647.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62282-5-1-2015 "Технологии топливных элементов. Часть 5-1. Портативные энергоустановки на топливных элементах. Безопасность"
648.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62310-1-2018 "Статические системы переключения (STS). Часть 1. Общие требования и требования безопасности"
649.
абзацы второй и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62311-2013 "Оценка электронного и электрического оборудования в отношении ограничений воздействия на человека электромагнитных полей (0 Гц – 300 ГГц)"
650.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62368-1-2014 "Аудио-, видео- аппаратура, оборудование информационных технологий и техники связи. Часть 1. Требования безопасности"
651.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62395-1-2016 "Системы обогрева трубопроводов, работающие на электрическом сопротивлении, для промышленного и коммерческого применения. Часть 1. Общие требования и требования к испытаниям"
652.
абзацы пятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62423-2013 "Автоматические выключатели, управляемые дифференциальным током типа F и типа В со встроенной и без встроенной защиты от сверхтоков бытового и аналогичного назначения"

641.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62208-2013 "Төмен вольтты толық тарату және басқару құрылғыларына арналған қабықтар. Жалпы талаптар"
642.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 62219-2014 "Профильді сымдардан концентрлі бұрамалармен бұралған электр беру әуе желілеріне арналған өткізгіштер"
643.
4-баптың екінші және он екінші абзацтары, 5-бап
6-бөлік. МЕМСТ EN 62233-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары құратын электромагниттік өрістерді олардың адамға әсер ету бөлігінде өлшеу әдістері"
644.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р 57903-2017 (МЭК 62253:2011) "Фотоэлектрлік жүйелер. Суды жеткізуге арналған автономды сорғы жүйелері. Шығу сипаттамаларын анықтау. Таңдау және бағалау"
645.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 62275-2015 "Кабельдік жүйелер. Электр қондырғыларына арналған кабельдік байланыстар"
646.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62282-3-300-2015 "Отын элементтерінің технологиясы. 3-300-бөлік. Отын элементтеріндегі стационарлық энергия қондырғылары. Орнату"
647.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62282-5-1-2015 "Отын элементтерінің технологиясы. 5-1-бөлік. Отын ұяшықтарындағы портативті электр қондырғылары. Қауіпсіздік"
648.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62310-1-2018 "Статикалық коммутациялық жүйелер (STS). 1-бөлік. Жалпы және қауіпсіздік талаптары"
649.
4-баптың екінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62311-2013 "Электромагниттік өрістердің адамға әсерін шектеуге қатысты электрондық және электр жабдықтарын бағалау (0 Гц – 300 ГГц)"
650.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62368-1-2014 "Аудио, бейне - аппаратура, Ақпараттық технологиялар жабдығы және байланыс техникасы. 1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары"
651.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62395-1-2016 "Өнеркәсіптік және коммерциялық қолдануға арналған электр кедергісімен жұмыс істейтін құбырларды жылыту жүйелері. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ талаптары"
652.
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62423-2013 "F типті және В типті дифференциалды токпен басқарылатын, ішкі және ұқсас мақсаттағы асқын токтардан кіріктірілген және кіріктірілген қорғанысы жоқ автоматты ажыратқыштар"

653.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62463-2018 "Приборы радиационной защиты. Рентгеновские системы для досмотра людей в целях обеспечения безопасности и обнаружения запрещенных предметов" (за исключением раздела 12)
654.
абзацы пятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62471-2013 "Фотобиологическая безопасность ламп и ламповых систем"
655.
абзацы второй и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62479-2013 "Оценка маломощного электронного и электрического оборудования на соответствие основным ограничениям, связанным с воздействием на человека электромагнитных полей (10 МГц – 300 ГГц)"
656.
абзацы второй и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62493-2014 "Оценка осветительного оборудования, связанная с влиянием на человека электромагнитных полей"
657.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62532-2016 "Лампы высокочастотные газоразрядные люминесцентные. Требования безопасности"
658.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62560-2018 "Лампы со светоизлучающими диодами со встроенными балластами для общего освещения с напряжением питания свыше 50 В. Требования безопасности"
659.
СТБ IEC 62560-2011 "Лампы со светоизлучающими диодами со встроенными балластами для общего освещения с напряжением питания свыше 50 В. Требования безопасности"
применяется
до 01.01.2025
660.
ГОСТ Р МЭК 62560-2011 "Лампы светодиодные со встроенным устройством управления для общего освещения на напряжения свыше 50 В. Требования безопасности"
661.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62606-2016 "Устройства защиты бытового и аналогичного назначения при дуговом пробое. Общие требования" (за исключением
п. 8.15)
662.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62626-1-2017 "Аппаратура коммутационная и управления низковольтная в оболочке. Часть 1. Выключатели-разъединители в оболочке, не охватываемые областью применения IEC 60947-3, для обеспечения разъединения при ремонте и техническом обслуживании"
663.
статьи 4 и 5
СТ РК IEC 62821-1-2015 "Кабели электрические. Кабели с изоляцией и оболочкой из термопласта, не содержащего галогенов, с низким дымовыделением на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования"
664.
статьи 4 и 5
СТ РК IEC 62821-3-2015 "Кабели электрические. Кабели с изоляцией и оболочкой из термопласта, не содержащего галогенов, с низким дымовыделением на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 3. Гибкие кабели (шнуры)"

653.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62463-2018 "Радиациялық қорғау құралдары. Қауіпсіздікті қамтамасыз ету және тыйым салынған заттарды табу мақсатында адамдарды тексеруге арналған рентгендік жүйелер" (12-бөлікті қоспағанда)
654.
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62471-2013 "Шамдар мен түтік жүйелерінің фотобиологиялық қауіпсіздігі"
655.
4-баптың екінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62479-2013 "Электромагниттік өрістердің (10 МГц – 300 ГГц)адамға әсер етуімен байланысты негізгі шектеулерге сәйкес келетін қуаты аз электрондық және электр жабдықтарын бағалау"
656.
4-баптың екінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62493-2014 "Электромагниттік өрістердің адамға әсеріне байланысты жарықтандыру жабдықтарын бағалау"
657.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62532-2016 "Жоғары жиілікті газ разрядты флуоресцентті шамдар. Қауіпсіздік талаптары"
658.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62560-2018 "Кернеуі 50 В жоғары жалпы жарықтандыруға арналған кіріктірілген балласттары бар жарық шығаратын диодтары бар шамдар. қауіпсіздік талаптары"
659.
СТБ IEC 62560-2011 "Кернеуі 50 В жоғары жалпы жарықтандыруға арналған кіріктірілген балласттары бар жарық шығаратын диодтары бар шамдар. қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
660.
МЕМСТ Р МЭК 62560-2011 "50 В-тан жоғары кернеулерге жалпы жарықтандыруға арналған кіріктірілген басқару құрылғысы бар жарықдиодты шамдар. қауіпсіздік талаптары"
661.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62606-2016 "Доғалық тесу кезіндегі тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы қорғау құрылғылары. Жалпы талаптар" (8.15-тармақты қоспағанда)
662.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62626-1-2017 "Қаптамада коммутациялық және төмен вольтты басқару аппаратурасы. 1-бөлік. Жөндеу және техникалық қызмет көрсету кезінде ажыратуды қамтамасыз ету үшін IEC 60947-3 қолдану аясымен қамтылмаған қабықтағы ажыратқыш-ажыратқыштар"
663.
4 және 5-баптар
ҚР СТ IEC 62821-1-2015 "Электр кабельдері. Номиналды кернеуі 450/750 В дейін төмен түтін шығаратын, галогенсіз термопластикадан жасалған оқшаулағыш және қабықшалы кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
664.
4 және 5-баптар
ҚР СТ IEC 62821-3-2015 "Электр кабельдері. Номиналды кернеуі 450/750 В дейін төмен түтін шығаратын, галогенсіз термопластикадан жасалған оқшаулағыш және қабықшалы кабельдер. 3-бөлік. Икемді кабельдер (сымдар)"

665.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-1-2014 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования. Прямое применение"
666.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-1-2019 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-1. Частные требования к ручным сверлильным и ударным сверлильным машинам"
667.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-2-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования к шуруповертам и ударным гайковертам"
668.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-4-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам"
669.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-5-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам"
670.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-6-2020 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-6. Частные требования к ручным молоткам и перфораторам"
671.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-8-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-8. Частные требования к ручным ножевым и вырубным ножницам"
672.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-9-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-9. Частные требования к ручным машинам для нарезания внутренней и внешней резьбы"
673.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-10-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-10. Частные требования к ручным смесителям"
674.

665.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-1-2014 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар. Тікелей қолдану"
666.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-1-2019 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-1-бөлік. Қолмен бұрғылау және соққы бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
667.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-2-2015 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-2-бөлік. Бұрауыштар мен соққы кілттеріне қойылатын жеке талаптар"
668.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-4-2015 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-4-бөлік. Тегістеу және таспалы тегістеу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
669.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-5-2015 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-5-бөлік. Дөңгелекті араларға қойылатын жеке талаптар"
670.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-6-2020 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-6-бөлік. Қол балғалары мен балғаларға қойылатын жеке талаптар"
671.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-8-2018 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-8-бөлік. Қол пышақ және кесу қайшыларына қойылатын жеке талаптар"
672.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-9-2016 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-9-бөлік. Ішкі және сыртқы жіптерді кесуге арналған қол машиналарына қойылатын жеке талаптар"
673.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-10-2018 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-10-бөлік. Қолмен араластырғыштарға қойылатын жеке талаптар"
674.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-11-2017 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно-поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам)"
675.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-14-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к ручным рубанкам"
676.

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-11-2017 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-11-бөлік. Жұмыс құралының (Джигсо және Ара аралары) кері қозғалыстағы араларға қойылатын жеке талаптар"
675.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-14-2016 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-14-бөлік. Қол нәскүріктеріне қойылатын жеке талаптар"
676.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-17-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно-фрезерным машинам"
677.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-21-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-21. Частные требования к ручным машинам для прочистки труб"
678.
статьи 4 и 5

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-17-2018 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-17-бөлік. Қолмен фасонды-фрезерлік машиналарға қойылатын жеке талаптар"
677.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-21-2018 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 2-21-бөлік. Құбырларды тазартуға арналған қол машиналарына қойылатын жеке талаптар"
678.
4 және 5-баптар

ГОСТ IEC 62841-3-1-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-1. Частные требования к дисковым пилам"
679.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-3-4-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-4. Частные требования к переносным шлифовально-заточным машинам"
680.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-3-6-2015 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-6. Частные требования к машинам для сверления алмазными сверлами с жидкостной системой"

МЕМСТ IEC 62841-3-1-2015 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 3-1-бөлік. Дөңгелекті араларға қойылатын жеке талаптар"
679.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-3-4-2016 "Қол, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 3-4-бөлік. Портативті тегістеу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
680.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-3-6-2015 "Қолмен, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 3-6-бөлік. Сұйық жүйесі бар алмаз бұрғылы бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар"

681.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-3-10-2016 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-10. Частные требования к переносным отрезным машинам"
682.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-3-13-2018 "Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-13. Частные требования к переносным сверлильным машинам"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 мая 2023 г. № 55
ПЕРЕЧЕНЬ

681.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-3-10-2016 "Қол, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 3-10-бөлік. Портативті кесу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
682.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-3-13-2018 "Қол, портативті және бау-бақша электр машиналары. Қауіпсіздік және сынақ әдістері. 3-13-бөлік. Портативті бұрғылау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 55 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1.
статья 4
ГОСТ 12.1.044-2018 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
2.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 433-73 "Кабели силовые с резиновой изоляцией. Технические условия"
3.
статья 4
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 839-2019 "Провода неизолированные для воздушных линий электропередачи. Технические условия"
4.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 1508-78 "Кабели контрольные с резиновой и пластмассовой изоляцией. Технические условия"
5.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 2190-77 "Провода саперные. Технические условия"
6.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 6285-74 "Провода для промышленных взрывных работ. Технические условия"
7.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 7006-72 "Покровы защитные кабелей. Конструкция и типы, технические требования и методы испытаний"
8.
статья 4
разделы 5 и 6 ГОСТ 7399-97 "Провода и шнуры на номинальное напряжение до 450/750 В. Технические условия"
9.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 10348-80 "Кабели монтажные многожильные с пластмассовой изоляцией. Технические условия"
10.
абзацы первый и восьмой статьи 4
ГОСТ 16962.1-89 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам"
11.
абзацы первый, седьмой и восьмой статьи 4
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
12.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 17515-72 "Провода монтажные с пластмассовой изоляцией. Технические условия"
13.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.0-78 "Кабели управления. Общие технические условия"
14.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.1-73 "Кабели управления с фторопластовой изоляцией в усиленной резиновой оболочке. Технические условия"
15.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.2-73 "Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в резиновой оболочке. Технические условия"
16.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.3-73 "Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в оболочке из поливинилхлоридного пластиката. Технические условия"
17.
статья 4

Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда - ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Құрылымдық элемент немесе техникалық регламентті техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1.
4-бап
МЕМСТ 12.1.044-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қаупі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
2.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 433-73 "Резеңке оқшаулағышы бар күштік кабельдер. Техникалық шарттар"
3.
4-бап
1, 2, 5 және 6-бөліктер МЕМСТ 839-2019 "Электр берудің әуе желілері үшін оқшауланбаған сымдар. Техникалық шарттар"
4.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 1508-78 "Резеңке және пластмасса оқшаулағышы бар бақылау кабельдері. Техникалық шарттар"
5.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 2190-77 "Сапер сымдары. Техникалық шарттар"
6.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 6285-74 "Өнеркәсіптік жарылыс жұмыстарына арналған сымдар. Техникалық шарттар"
7.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 7006-72 "Қорғаныс кабельдерінің қақпақтары. Конструкциясы мен түрлері, техникалық талаптары және сынау әдістері"
8.
4-бап
5 және 6-бөліктер МЕМСТ 7399-97 "450/750 В дейінгі номиналды кернеуге арналған сымдар мен сымдар, техникалық шарттар"
9.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 10348-80 "Пластикалық оқшаулағышы бар көп ядролы монтаждау кабельдері. Техникалық шарттар"
10.
4-баптың бірінші және сегізінші абзацтары
МЕМСТ 16962.1-89 "Электротехникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
11.
4-баптың бірінші, жетінші және сегізінші абзацтары
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
12.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 17515-72 "Пластикалық оқшаулаумен монтаждау сымдары. Техникалық шарттар"
13.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 18404.0-78 "Басқару кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
14.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 18404.1-73 "Күшейтілген резеңке қабықшадағы фторопласт оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар"
15.
4-бап
16.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 18404.2-73 "Резеңке қабықшалы полиэтилен оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар"
17.
4-бап

разделы 3 и 4 ГОСТ 18410-73 "Кабели силовые с пропитанной бумажной изоляцией. Технические условия"
18.
статья 4
разделы 1 – 3 и 6 – 8 ГОСТ 24334-2020 "Кабели силовые для нестационарной прокладки. Общие технические требования"
19.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 24641-81 "Оболочки кабельные свинцовые и алюминиевые. Технические условия"
20.
статья 4
разделы 4 и 5 ГОСТ 26411-85 "Кабели контрольные. Общие технические условия"
21.
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 26445-85 "Провода силовые изолированные. Общие технические условия"
22.
статья 4
раздел 4 ГОСТ 27179-86 "Приборы отопительные аккумуляционные электрические бытовые. Требования безопасности и методы испытаний"
23.
статья 4
разделы 5 и 6 ГОСТ 28244-96 "Провода и шнуры армированные. Технические условия"
24.
статья 4
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
25.
статья 4
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
26.
статья 4
ГОСТ 2990-78 "Кабели, провода и шнуры. Методы испытания напряжением"
27.
статья 4
ГОСТ 3345-76 "Кабели, провода и шнуры. Метод определения электрического сопротивления изоляции"
28.
статья 4
ГОСТ 7229-76 "Кабели, провода и шнуры. Метод определения электрического сопротивления токопроводящих жил и проводников"
29.
статья 4
ГОСТ 10169-77 "Машины электрические трехфазные синхронные. Методы испытаний"
30.
статья 4
ГОСТ 10446-80 (ИСО 6892-84) "Проволока. Метод испытания на растяжение"
31.
статья 4
ГОСТ 11262-80 "Пластмассы. Метод испытания на растяжение"
32.
статья 4
ГОСТ 12174-76 "Кабели. Метод испытания металлических оболочек на растяжение"
33.
статья 4
ГОСТ 12177-79 "Кабели, провода и шнуры. Методы проверки конструкции"
34.
статья 4
ГОСТ 12182.0-80 "Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к механическим воздействиям. Общие требования"
35.
статья 4
ГОСТ 12182.1-80 "Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к многократному перегибу через систему роликов"
36.
статья 4
ГОСТ 12182.2-80 "Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к навиванию"
37.
статья 4
ГОСТ 12182.3-80 "Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к изгибу с осевым кручением"
38.
статья 4
ГОСТ 12182.4-80 "Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к перемотке"
39.
статья 4
ГОСТ 12182.5-80 "Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к растяжению"
40.
статья 4
ГОСТ 12182.6-80 "Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к раздавливанию"
41.
статья 4
ГОСТ 12182.7-80 "Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к осевому кручению"
42.

3 және 4-бөліктер МЕМСТ 18410-73 "Сіңдірілген қағаз оқшаулағышы бар қуат кабельдері. Техникалық шарттар"
18.
4-бап
1 – 3 және 6 – 8-бөліктер МЕМСТ 24334-2020 "Стационарлық емес төсемге арналған қуат кабельдері. Жалпы техникалық талаптар"
19.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 24641-81 "Қорғасын және алюминий Кабельдік қабықшалар. Техникалық шарттар"
20.
4-бап
4 және 5-бөліктер МЕМСТ 26411-85 " бақылау кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
21.
4-бап
3 және 4-бөліктер МЕМСТ 26445-85 "Оқшауланған электр сымдары. Жалпы техникалық шарттар"
22.
4-бап
4-бөлік МЕМСТ 27179-86 "Тұрмыстық аккумуляторлық жылыту аспаптары. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері"
23.
4-бап
5 және 6-бөліктер МЕМСТ 28244-96 "Арматураланған сымдар мен сымдар. Техникалық шарттар"
24.
4-бап
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
25.
4-бап
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
26.
4-бап
МЕМСТ 2990-78 "Кабельдер, сымдар және сымдар. Кернеуді сынау әдістері"
27.
4-бап
МЕМСТ 3345-76 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Оқшаулаудың электр кедергісін анықтау әдісі"
28.
4-бап
МЕМСТ 7229-76 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Өткізгіш өткізгіштер мен өткізгіштердің электр кедергісін анықтау әдісі"
29.
4-бап
МЕМСТ 10169-77 "Үш фазалы синхронды электр машиналары. Сынақ әдістері"
30.
4-бап
МЕМСТ 10446-80 (ИСО 6892-84) "Сым. Созылу сынағы әдісі"
31.
4-бап
МЕМСТ 11262-80 "Пластмасса. Созылу сынағы әдісі"
32.
4-бап
МЕМСТ 12174-76 "Кабельдер. Металл қабықтарды созуға сынау әдісі"
33.
4-бап
МЕМСТ 12177-79 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Құрылымды тексеру әдістері"
34.
4-бап
МЕМСТ 12182.0-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Механикалық кернеуге төзімділікті тексеру әдістері. Жалпы талаптар"
35.
4-бап
МЕМСТ 12182.1-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Роликтер жүйесі арқылы бірнеше рет иілуге төзімділікті тексеру әдістері"
36.
4-бап
МЕМСТ 12182.2-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Бұйралауға төзімділікті тексеру әдісі"
37.
4-бап
МЕМСТ 12182.3-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Осьтік бұралу иілуіне төзімділікті тексеру әдістері"
38.
4-бап
МЕМСТ 12182.4-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Артқа айналдыруға төзімділікті тексеру әдісі"
39.
4-бап
МЕМСТ 12182.5-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Созылуға төзімділікті тексеру әдісі"
40.
4-бап
МЕМСТ 12182.6-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Ұсақтауға төзімділікті тексеру әдісі"
41.
4-бап
МЕМСТ 12182.7-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Осьтік бұралуға төзімділікті тексеру әдісі"
42.

статья 4
ГОСТ 12182.8-80 "Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к изгибу"
43.
статья 4
ГОСТ 12997-84 "Изделия ГСП. Общие технические условия"
44.
статья 4
ГОСТ Р 52931-2008 "Приборы контроля и регулирования технологических процессов. Общие технические условия"
45.
статья 4
разделы 4 и 5 ГОСТ 13268-88 "Электронагреватели трубчатые"
46.
статья 4
ГОСТ 17491-80 "Кабели, провода и шнуры с резиновой и пластмассовой изоляцией и оболочкой. Методы испытания на холодостойкость"
47.
статья 4
ГОСТ 17492-72 "Кабели гибкие экранированные. Метод измерения электрического сопротивления экранов"
48.
статья 4
ГОСТ 22220-76 "Кабели, провода и шнуры. Методы определения стойкости изоляции и оболочек из поливинилхлоридного пластика к растрескиванию и деформации при повышенной температуре"
49.
статья 4
разделы 6 и 7 ГОСТ 22261-94 "Средства измерений электрических и электромагнитных величин. Общие технические условия"
50.
статья 4
ГОСТ 24683-81 "Изделия электротехнические. Методы контроля стойкости к воздействию специальных сред"
51.
статья 4
ГОСТ 25018-81 "Кабели, провода и шнуры. Методы определения механических показателей изоляции и оболочки"
52.
статья 4
ГОСТ 27893-88 "Кабели связи. Методы испытаний"
53.
статья 4
ГОСТ 28249-93 "Короткие замыкания в электроустановках. Методы расчета в электроустановках переменного тока напряжением до 1 кВ"
54.
статьи 4 и 5
ГОСТ 31206-2012 "Оборудование деревообрабатывающее. Станки деревообрабатывающие малогабаритные перемещаемые транспортабельные индивидуального пользования. Общие требования безопасности"
55.
статья 4
разделы 6 и 7 ГОСТ 31565-2012 "Кабельные изделия. Требования пожарной безопасности"
56.
статья 4
разделы 6 и 7 ГОСТ 31943-2012 "Кабели телефонные с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия"
57.
статья 4
ГОСТ Р 70042-2022 "Кабели связи симметричные для сетей широкополосного доступа. Общие технические условия"
58.
статья 4
ГОСТ Р 70043-2022 "Кабели телефонные с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Общие технические условия"
59.
статья 4
разделы 6 и 7 ГОСТ 31944-2012 "Кабели грузонесущие геофизические бронированные. Общие технические условия"
60.
статья 4
разделы 6 и 7 ГОСТ 31945-2012 "Кабели гибкие и шнуры для подземных и открытых горных работ. Общие технические условия"
61.
статья 4
разделы 7 и 8 ГОСТ 31946-2012 "Провода самонесущие изолированные и защищенные для воздушных линий электропередачи. Общие технические условия"
62.
статья 4
разделы 7 и 8 ГОСТ 31947-2012 "Провода и кабели для электрических установок на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Общие технические условия"
63.

4-бап
МЕМСТ 12182.8-80 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Иілуге төзімділікті тексеру әдісі"
43.
4-бап
МЕМСТ 12997-84 "ГСП өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
44.
4-бап
МЕМСТ Р 52931-2008 "Технологиялық процестерді бақылау және реттеу құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
45.
4-бап
4 және 5-бөліктер МЕМСТ 13268-88 "Құбырлы электр жылытқыштар"
46.
4-бап
МЕМСТ 17491-80 "Резеңке және пластмассадан оқшауланған және қабығы бар кабельдер, сымдар мен сымдар. Суыққа төзімділікті сынау әдістері"
47.
4-бап
МЕМСТ 17492-72 "Икемді экрандалған кабельдер. Экрандардың электрлік кедергісін өлшеу әдісі"
48.
4-бап
МЕМСТ 22220-76 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Поливинилхлоридті пластмассадан жасалған оқшаулау мен қабықтардың жоғары температурада жарылуға және деформацияға төзімділігін анықтау әдістері"
49.
4-бап
МЕМСТ 22261-94 "Электр және электромагниттік шамаларды өлшеу құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
50.
4-бап
МЕМСТ 24683-81 "Электротехникалық бұйымдар. Арнайы орталардың әсеріне төзімділікті бақылау әдістері"
51.
4-бап
МЕМСТ 25018-81 "Кабельдер, сымдар және сымдар. Оқшаулау мен қабықтың механикалық көрсеткіштерін анықтау әдістері"
52.
4-бап
МЕМСТ 27893-88 "Байланыс кабельдері. Сынақ әдістері"
53.
4-бап
МЕМСТ 28249-93 "Электр қондырғыларындағы қысқа тұйықталулар. Кернеуі 1 кВ дейінгі айнымалы ток қондырғыларында есептеу әдістері"
54.
4 және 5-баптар
МЕМСТ 31206-2012 " Ағаш өңдеу жабдығы. Жеке пайдаланудағы шағын көлемді тасымалданатын Ағаш өңдеу станоктары. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
55.
4-бап
6 және 7-бөліктер МЕМСТ 31565-2012 "Кабельдік бұйымдар. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
56.
4-бап
6 және 7-бөліктер МЕМСТ 31943-2012 "Пластикалық қаптамадағы полиэтилен оқшаулағышы бар телефон кабельдері. Техникалық шарттар"
57.
4-бап
МЕМСТ Р 70042-2022 "Кең жолақты желілер үшін симметриялы байланыс кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
58.
4-бап
МЕМСТ Р 70043-2022 "Пластикалық қаптамадағы полиэтилен оқшаулағышы бар телефон кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
59.
4-бап
6 және 7-бөліктер МЕМСТ 31944-2012 "Геофизикалық брондалған Жүк көтергіш кабельдер. Жалпы техникалық шарттар"
60.
4-бап
МЕМСТ 31945-2012 "Жерасты және ашық тау-кен жұмыстарына арналған икемді кабельдер мен сымдар. Жалпы техникалық шарттар"
61.
4-бап
7 және 8-бөліктер МЕМСТ 31946-2012 "Электр берудің әуе желілері үшін оқшауланған және қорғалған өзін-өзі қамтамасыз ететін сымдар. Жалпы техникалық шарттар"
62.
4-бап
7 және 8-бөліктер МЕМСТ 31947-2012 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі электр қондырғыларына арналған сымдар мен кабельдер. Жалпы техникалық шарттар"
63.

ГОСТ 34679-2020 "Кабели для сигнализации и блокировки. Общие технические условия"
64.
разделы 6 и 7 СТ РК 2341-2013 "Провод кроссовый стационарный с изоляцией из поливинилхлоридного пластиката. Технические условия"
65.
разделы 6 и 7 СТ РК 2462-2014 "Провода медные неизолированные гибкие. Технические условия"
66.
разделы 6 и 7 СТ РК 2526-2014 "Провода нагревательные. Технические условия"
67.
разделы 6 и 7 СТ РК 2527-2014 "Провода с полиэтиленовой изоляционно-защитной оболочкой для полевой связи. Технические условия"
68.
СТ РК 2641-2015 "Провода телефонные распределительные однопарные. Технические условия"
69.
СТ РК 2794-2015 "Провода самонесущие изолированные и защищенные для воздушных линий электропередачи. Технические условия"
70.
статья 4
разделы 6 и 7 ГОСТ 31995-2012 "Кабели для сигнализации и блокировки с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия"
71.
статья 4
разделы 7 и 8 ГОСТ 31996-2012 "Кабели силовые с пластмассовой изоляцией на номинальное напряжение 0,66, 1 и 3 кВ. Общие технические условия"
72.
разделы 6 и 7 СТ РК 2338-2013 "Кабели гибкие с поливинилхлоридной изоляцией и оболочкой. Общие технические условия"
73.
разделы 6 и 7 СТ РК 2339-2013 "Кабели малопарные телефонные с пластмассовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия"
74.
разделы 6 и 7 СТ РК 2340-2013 "Кабели телефонные стационарные. Технические условия"
75.
разделы 6 и 7 СТ РК 2643-2015 "Кабели местной связи высокочастотные. Технические условия"
76.
разделы 6 и 7 СТ РК 2644-2015 "Кабели комбинированные для систем видеонаблюдения. Технические условия"
77.
статьи 4 и 5
раздел 8 ГОСТ Р 54429-2011 "Кабели связи симметричные для цифровых систем передачи. Общие технические условия"
78.
абзацы первый, второй, шестой и десятый статьи 4, статья 5
СТБ EN 41003-2008 "Дополнительные требования безопасности к оборудованию, подключаемому к телекоммуникационным сетям"
применяется
до 01.01.2025
79.
ГОСТ EN 41003-2018 "Дополнительные требования безопасности к оборудованию, подсоединяемому к телекоммуникационным сетям и/или системе кабельного телевидения"
80.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50065-4-2-2018 "Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям в диапазонах частот от 3 до 148,5 кГЦ и от 1,6 до 30 МГЦ.
Часть 4-2. Низковольтные развязывающие фильтры. Требования безопасности"
81.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50065-4-7-2018 "Передача сигналов по низковольтным электрическим сетям в диапазонах частот от 3 до 148,5 кГЦ и от 1,6 до 30 МГЦ.
Часть 4-7. Переносные низковольтные развязывающие фильтры. Требования безопасности"
82.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ 34679-2020 "Дабыл және құлыптау кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
64.
ҚР СТ 2341-2013 6 және 7-бөліктері "Поливинилхлоридті пластикаттан оқшауланған стационарлық кросс сым. Техникалық шарттар"
65.
ҚР СТ 2462-2014 6 және 7-бөліктері "Оқшауланбаған иілгіш мыс сымдар. Техникалық шарттар"
66.
ҚР СТ 2526-2014 "Қыздыру сымдары. Техникалық шарттар"
67.
ҚР СТ 2527-2014 6 және 7-бөліктері "Далалық байланысқа арналған полиэтиленді оқшаулағыш-қорғаныш қабығы бар сымдар. Техникалық шарттар"
68.
ҚР СТ 2641-2015 "Бір жұпты телефон тарату сымдары. Техникалық шарттар"
69.
ҚР СТ 2794-2015 "Электр берудің әуе желілері үшін оқшауланған және қорғалған өзін-өзі қамтамасыз ететін сымдар. Техникалық шарттар"
70.
4-бап
6 және 7-бөліктер МЕМСТ 31995-2012 "Пластикалық қаптамадағы полиэтилен оқшаулағышы бар дабыл және құлыптау кабельдері. Техникалық шарттар"
71.
4-бап
7 және 8-бөліктер МЕМСТ 31996-2012 "Номиналды кернеуі 0,66, 1 және 3 кВ пластмасса оқшаулағышы бар күштік кабельдер".
72.
ҚР СТ 2338-2013 6 және 7-бөліктері "Поливинилхлоридті оқшаулаумен және қабығымен икемді кабельдер. Жалпы техникалық шарттар"
73.
ҚР СТ 2339-2013 6 және 7-бөліктері "Пластмасса қабықшалы пластмасса оқшаулағышы бар шағын телефон кабельдері. Техникалық шарттар"
74.
ҚР СТ 2340-2013 6 және 7-бөліктері "Стационарлық телефон кабельдері. Техникалық шарттар"
75.
ҚР СТ 2643-2015 6 және 7-бөліктері "Жоғары жиілікті жергілікті байланыс кабельдері. Техникалық шарттар"
76.
ҚР СТ 2644-2015 6 және 7-бөліктері "Бейнебақылау жүйелері үшін біріктірілген кабельдер. Техникалық шарттар"
77.
4 және 5-баптар
8-бөлік МЕМСТ Р 54429-2011 "Цифрлық тарату жүйелері үшін симметриялы байланыс кабельдері. Жалпы техникалық шарттар"
78.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және оныншы абзацтары, 5-бап
СТБ EN 41003-2008 "Телекоммуникациялық желілерге қосылатын жабдыққа қосымша қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
79.
МЕМСТ EN 41003-2018 "Телекоммуникациялық желілерге және/немесе кабельдік теледидар жүйесіне қосылатын жабдыққа қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары"
80.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50065-4-2-2018 "3-тен 148,5 кГЦ-ке дейінгі және 1,6-дан 30 МГЦ-ке дейінгі жиілік диапазонында төмен вольтты электр желілері арқылы сигнал беру".
81.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50065-4-7-2018 "3-тен 148,5 кГЦ-ке дейінгі және 1,6-дан 30 МГЦ-ке дейінгі жиілік диапазонында төмен вольтты электр желілері арқылы сигнал беру. 4-7-бөлік. Портативті төмен вольтты ажыратқыш сүзгілер. Қауіпсіздік талаптары"
82.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ ЕН 50085-1-2008 "Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 1. Общие требования"
83.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ ЕН 50085-2-3-2008 "Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 2-3. Дополнительные требования к электромонтажным каналам, установленным в распределительных шкафах"
84.
абзацы первый, второй и шестой статьи 4
СТБ EN 50106-2011 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Требования по проведению контрольных испытаний приборов, входящих в область применения EN 60335-1"
85.
абзацы первый – третий, шестой – восьмой, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ EN 50085-1-2008 "Электр қондырғыларына арналған электр өткізгіш канал жүйелері. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
83.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50085-2-3-2008 "Электр қондырғыларына арналған электр өткізгіш канал жүйелері. 2-3-бөлік. Тарату шкафтарында орнатылған электр Монтаждау арналарына қойылатын қосымша талаптар"
84.
4-баптың бірінші, екінші және алтыншы абзацтары
СТБ EN 50106-2011 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. EN 60335-1 қолдану саласына кіретін аспаптарға бақылау сынақтарын жүргізу жөніндегі талаптар"
85.
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы - сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ EN 50491-3-2017 "Общие требования к электронным системам бытовым и для зданий (HBES) и системам управления и автоматизации зданий (BACS). Часть 3. Требования к электрической безопасности"
91.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 56749-2015/EN 50491-3:2009 "Общие требования к электронным системам бытового назначения и для зданий (HBES) и к системам автоматизации и управления для зданий (BACS). Часть 3. Требования электробезопасности"
применяется

МЕМСТ EN 50491-3-2017 "Тұрмыстық және ғимараттарға арналған электронды жүйелерге (HBES) және ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (BACS) қойылатын жалпы талаптар. 3-бөлік. Электр қауіпсіздігіне қойылатын талаптар"
91.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р 56749-2015 / EN 50491-3:2009 "Тұрмыстық және ғимараттарға арналған электронды жүйелерге (HBES) және ғимараттарды Автоматтандыру және басқару жүйелеріне (BACS) қойылатын жалпы талаптар. 3-бөлік. Электр қауіпсіздігі талаптары"

до 01.01.2025
92.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ ЕN 50491-4-1-2018 "Общие требования к электронным системам бытовым и для зданий (HBES) и системам управления и автоматизации зданий (BACS). Часть 4-1. Общие требования к функциональной безопасности изделий, предназначенных для включения в электронные системы для зданий (HBES) и системы управления и автоматизации зданий (BACS)"
93.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р ЕН 50491-4-1-2014 "Общие требования к электронным системам жилых домов и общественных зданий (ЭСДЗ) и системам управления и автоматизации общественных зданий (СУАЗ). Часть 4-1. Общие требования к функциональной безопасности изделий, предназначенных для включения в ЭСДЗ и СУАЗ"
применяется

01.01.2025 дейін қолданылады
92.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50491-4-1-2018 "Тұрмыстық және ғимараттарға арналған электрондық жүйелерге (HBES) және ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (BACS) қойылатын жалпы талаптар. 4-1-бөлік. Ғимараттарға арналған электрондық жүйелерге (HBES) және ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (BACS) енгізуге арналған өнімдердің функционалдық қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар"
93.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р en 50491-4-1-2014 "Тұрғын үйлер мен қоғамдық ғимараттардың электрондық жүйелеріне (ЭСҚ) және қоғамдық ғимараттарды басқару және автоматтандыру жүйелеріне (СУАЗ) қойылатын жалпы талаптар. 4-1-бөлік. ЭСДЗ және СУАЗ-ға енгізуге арналған бұйымдардың функционалдық қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар"

до 01.01.2025
94.
статья 4
ГОСТ EN 50497-2015 "Испытания кабелей с поливинилхлоридной (PVC) изоляцией и оболочкой. Метод определения выделяемого пластификатора"
95.
статья 4
СТБ EN 50525-1-2017 "Кабели электрические. Кабели низковольтные силовые на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования"
96.
статья 4
СТБ EN 50525-2-83-2017 "Кабели электрические. Кабели низковольтные силовые на номинальное напряжение до 450/750 В включительно.
Часть 2-83. Кабели общего назначения. Многожильные кабели с изоляцией из сшитой кремнийорганической резины"
97.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50550-2016 "Устройства защиты от кратковременных перенапряжений для бытовых и аналогичных приборов (POP)" (за исключением
п. 9.10)
98.
абзацы первый, четвертый, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5

01.01.2025 дейін қолданылады
94.
4-бап
МЕМСТ EN 50497-2015 "Поливинилхлоридті (PVC) оқшауланған және қабықшалы кабельдерді сынау. Бөлінетін пластификаторды анықтау әдісі"
95.
4-бап
СТБ EN 50525-1-2017 "Электрлік кабельдер. Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі төмен вольтты күштік кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
96.
4-бап
СТБ EN 50525-2-83-2017 "Электрлік кабельдер. Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі төмен вольтты күштік кабельдер.
2-83-бөлік. Жалпы мақсаттағы кабельдер. Өзара байланысқан кремний органикалық резеңкеден оқшауланған көп өзекті кабельдер"
97.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50550-2016 "Тұрмыстық және ұқсас құрылғыларға (POP) арналған қысқа мерзімді асқын кернеулерден қорғау құрылғылары" (9.10 т. қоспағанда)
98.
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

101.
абзацы первый, третий и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ МЭК 60034-6-2007 "Машины электрические вращающиеся. Часть 6. Методы охлаждения (код IC)"
102.
абзацы первый, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ МЭК 60034-7-2007 "Машины электрические вращающиеся. Часть 7. Классификация конструктивных исполнений в зависимости от способов монтажа и расположения коробки выводов (код IM)"
103.
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-8-2015 "Машины электрические вращающиеся. Часть 8. Маркировка выводов и направления вращения"
104.
абзацы первый и пятый статьи 4
ГОСТ IEC 60034-9-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 9. Пределы шума"
105.
абзацы первый, третий, девятый, десятый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-11-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 11. Тепловая защита"
106.
абзацы первый и девятый статьи 4
ГОСТ 28327-89 (МЭК 34-12–80) "Машины электрические вращающиеся. Пусковые характеристики односкоростных трехфазных асинхронных двигателей с короткозамкнутым ротором напряжением до 660 В включительно"
107.
ГОСТ Р МЭК 60034-12-2009 "Машины электрические вращающиеся. Часть 12. Пусковые характеристики односкоростных трехфазных двигателей с короткозамкнутым ротором"
108.
абзацы первый и пятый статьи 4
ГОСТ IEC 60034-14-2014 "Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотами вала 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы жесткости вибраций"
109.
абзацы первый, третий, шестой – девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 30012.1-2002 (МЭК 60051-1–97) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 1. Определения и основные требования, общие для всех частей"
110.
абзацы первый, третий, шестой – девятый и двенадцатый статьи 4
ГОСТ 30012.9-93 (МЭК 51-9-88) "Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 9. Рекомендуемые методы испытаний"
111.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60065-2013 "Аудио-, видео- и аналогичная электронная аппаратура. Требования безопасности"
112.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60110-1-2013 "Конденсаторы силовые для установок индукционного нагрева. Часть 1. Общие положения"
113.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-1-2010 "Миниатюрные плавкие предохранители. Часть 1. Терминология для миниатюрных плавких предохранителей и общие требования к миниатюрным плавким вставкам"
114.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5

101.
4-баптың бірінші, үшінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ МЭК 60034-6-2007 "Айналмалы электр машиналары. 6-бөлік. Салқындату әдістері (IC коды)"
102.
4-баптың бірінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ МЭК 60034-7-2007 "Айналмалы электр машиналары. 7-бөлік. Түйреуіш қорабын орнату және орналастыру әдістеріне байланысты конструктивті орындауды жіктеу (IM коды)"
103.
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-8-2015 "Айналмалы электр машиналары. 8-бөлік. Түйреуіштер мен айналу бағыттарын белгілеу"
104.
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-9-2014 "Айналмалы электр машиналары. 9-бөлік. Шудың шегі"
105.
4-баптың бірінші, үшінші, тоғызыншы, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-11-2014 "Айналмалы электр машиналары. 11-бөлік. Жылу қорғанысы"
106.
4-баптың бірінші және тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ 28327-89 (МЭК 34-12-80) "Айналмалы электр машиналары. Кернеуі 660 В дейінгі қысқа тұйықталған роторы бар бір жылдамдықты үш фазалы асинхронды қозғалтқыштардың іске қосу сипаттамалары"
107.
МЕМСТ Р МЭК 60034-12-2009 "Айналмалы электр машиналары. 12-бөлік. Қысқа тұйықталған роторлы бір жылдамдықты үш фазалы қозғалтқыштардың іске қосу сипаттамалары"
108.
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-14-2014 "Айналмалы электр машиналары. 14-бөлік. Білік биіктігі 56 мм және одан жоғары машиналардың кейбір түрлерінің механикалық дірілі. Өлшеу, бағалау және дірілдің қаттылық шектері"
109.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 30012.1-2002 (МЭК 60051-1-97) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді көрсететін аналогтық аспаптар және оларға қосалқы бөлшектер. 1-бөлік. Барлық-бөліктерге ортақ анықтамалар мен негізгі талаптар"
110.
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы - оныншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 30012.9-93 (МЭК 51-9-88) "Тікелей әсер ететін электр өлшегіштерді көрсететін аналогтық аспаптар және оларға қосалқы бөлшектер. 9-бөлік. Ұсынылатын сынақ әдістері"
111.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60065-2013 "Аудио, бейне-және ұқсас электрондық аппаратура. Қауіпсіздік талаптары"
112.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60110-1-2013 "Индукциялық қыздыру қондырғыларына арналған қуат конденсаторлары. 1-бөлік. Жалпы ережелер"
113.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-1-2010 "Миниатюралық сақтандырғыштар. 1-бөлік. Миниатюралық сақтандырғыштарға арналған терминология және миниатюралық сақтандырғыштарға қойылатын жалпы талаптар"
114.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60127-2-2013 "Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 2. Трубчатые плавкие вставки"
115.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-4-2011 "Миниатюрные плавкие предохранители. Часть 4. Универсальные модульные плавкие вставки для объемного и поверхностного монтажа"
116.
абзацы первый, третий, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-6-2013 "Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 6. Патроны для миниатюрных патронных плавких вставок. Держатели предохранителей с миниатюрной плавкой вставкой"

МЕМСТ IEC 60127-2-2013 "Миниатюралық сақтандырғыштар. 2-бөлік. Құбырлы балқыту кірістірулері"
115.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-4-2011 "Миниатюралық сақтандырғыштар. 4-бөлік. Көлемді және беттік монтаждауға арналған әмбебап модульдік балқыту кірістірулері"
116.
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-6-2013 "Миниатюралық сақтандырғыштар. 6-бөлік. Миниатюралық картриджді балқыту кірістірулеріне арналған картридждер. Миниатюралық балқытылған сақтандырғыш ұстағыштары"

статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60204-1-2002 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов.
Часть 1. Общие требования"
121.
ГОСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов.
Часть 1. Общие требования"
122.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60204-31-2012 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов.
Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам"

4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60204-1-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
121.
МЕМСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
122.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60204-31-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары. 31-бөлік. Тігін машиналарына, қондырғыларға және жүйелерге қосымша қауіпсіздік талаптары және электромагниттік үйлесімділік талаптары"

123.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60204-32-2016 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов.
Часть 32. Требования к грузоподъемным механизмам"
124.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60215-2018 "Требования безопасности к радиопередающей аппаратуре"
125.
СТБ IEC 60215-2011 "Требования безопасности к радиопередающей аппаратуре"
применяется
до 01.01.2025
126.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-1-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования"

123.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60204-32-2016 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдықтары.
32-бөлік. Жүк көтергіш механизмдерге қойылатын талаптар"
124.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60215-2018 "Радио тарату аппаратурасына қойылатын қауіпсіздік талаптары"
125.
СТБ IEC 60215-2011 "Радио тарату аппаратурасына қойылатын қауіпсіздік талаптары"
01.01.2025 дейін қолданылады
126.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-1-2011 "450/750 В дейінгі номиналды кернеуге поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар"

127.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-2-2012 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 2. Методы испытаний"
128.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-3-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели без оболочки для стационарной прокладки"
129.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-4-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели в оболочке для стационарной прокладки"
130.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-5-2013 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 5. Гибкие кабели (шнуры)"
131.

127.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-2-2012 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. 2-бөлік. Сынақ әдістері"
128.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-3-2011 "450/750 В дейінгі номиналды кернеуге поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. Стационарлық төсемге арналған қабығы жоқ кабельдер"
129.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-4-2011 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейінгі поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. Стационарлық төсемге арналған қабықтағы кабельдер"
130.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-5-2013 "450/750 В дейінгі номиналды кернеуге поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. 5-бөлік. Икемді кабельдер (сымдар)"
131.

статья 4
ГОСТ IEC 60227-6-2011 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Лифтовые кабели и кабели для гибких соединений"
132.
статья 4
ГОСТ IEC 60227-7-2012 "Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 7. Кабели гибкие экранированные и неэкранированные с двумя или более токопроводящими жилами"
133.
абзацы первый, второй, шестой и седьмой статьи 4
ГОСТ 22483-2021 (IEC 60228:2004) "Жилы токопроводящие для кабелей, проводов и шнуров"

4-бап
МЕМСТ IEC 60227-6-2011 "450/750 В дейінгі номиналды кернеуге поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. Лифт кабельдері және икемді қосылыстарға арналған кабельдер"
132.
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-7-2012 "Номиналды кернеуі 450/750 В дейін поливинилхлоридті оқшаулағышы бар кабельдер. 7-бөлік. Екі немесе одан да көп өткізгіш өзектері бар икемді экрандалған және экрандалмаған кабельдер"
133.
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және жетінші абзацтары
МЕМСТ 22483-2021 (IEC 60228: 2004) "Кабельдер, сымдар мен сымдар үшін өткізгіш өткізгіштер"

134.
ГОСТ 22483-2012 (IEC 60228:2004) "Жилы токопроводящие медные и алюминиевые для кабелей, проводов и шнуров"
применяется
до 01.01.2025
135.
абзацы первый – четвертый, седьмой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60238-2012 "Патроны резьбовые для ламп"
136.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-1-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования"

134.
МЕМСТ 22483-2012 (IEC 60228: 2004) "Кабельдерге, сымдар мен сымдарға арналған мыс және алюминий өткізгіш сымдар"
01.01.2025 дейін қолданылады
135.
4-баптың бірінші, төртінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60238-2012 "Шамдарға арналған бұрандалы патрондар"
136.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-1-2011 "Қоса алғанда, 450/750 В дейін номиналды кернеуге арналған резеңке оқшаулағышы бар кабельдер
1-бөлік. Жалпы талаптар"

137.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-2-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Методы испытаний"
138.
СТБ IEC 60245-2-2012 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 2. Методы испытаний"
139.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-3-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой кремнийорганической изоляцией"

137.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-2-2011 "Қоса алғанда 450/750 В дейін номиналды кернеуге арналған резеңке оқшаулағышы бар кабельдер
Сынақ әдістері"
138.
СТБ IEC 60245-2-2012 "Қоса алғанда 450/750 В дейін номиналды кернеуге арналған резеңке оқшауланған кабельдер
2-бөлік. Сынақ әдістері"
139.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-3-2011 "Қоса алғанда 450/750 В дейін номиналды кернеуге арналған резеңке оқшаулағышы бар кабельдер
Ыстыққа төзімді кремний органикалық оқшаулағышы бар кабельдер"

143.
СТБ IEC 60245-5-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 5. Кабели лифтовые"
144.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-6-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Кабели для электродной дуговой сварки"
145.
СТБ IEC 60245-6-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Часть 6. Кабели для дуговой сварки электродом"
146.
статья 4
ГОСТ IEC 60245-7-2011 "Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до
450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой этиленвинилацетатной резиновой изоляцией"

143.
СТБ IEC 60245-5-2011 "Қоса алғанда 450/750 В дейінгі номиналды кернеуге резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 5-бөлік. Лифт кабельдері"
144.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-6-2011 "Қоса алғанда 450/750 В дейін номиналды кернеуге арналған резеңке оқшаулағышы бар кабельдер
Электродты доғалық дәнекерлеуге арналған кабельдер"
145.
СТБ IEC 60245-6-2011 "Қоса алғанда 450/750 В дейін номиналды кернеуге арналған резеңке оқшауланған кабельдер 6-бөлік. Электродпен доғалық дәнекерлеуге арналған кабельдер"
146.
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-7-2011 "Қоса алғанда 450/750 В дейін номиналды кернеуге арналған резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Қыздыруға төзімді этиленвинилацетаттық резеңке оқшаулағышы бар кабельдер"

до 01.01.2025
162.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60309-4-2017 "Вилки, штепсельные розетки и соединительные устройства промышленного назначения. Часть 4. Переключаемые ответвители и соединители с блокировкой и без нее"
163.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-1-2021 Соединители приборные бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования

01.01.2025 дейін қолданылады
162.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60309-4-2017 "Өнеркәсіптік мақсаттағы штепсельдер, штепсельдік розеткалар және қосқыш құрылғылар. 4-бөлік. Ауыстырылатын тармақтағыштар және бұғаттағышты және онсыз қосқыштар"
163.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-1-2021 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы аспаптық қосқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар

164.
ГОСТ 30851.1-2002 (МЭК 60320-1:1994) "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний"
применяется
до 01.01.2025
165.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-2-1-2017 "Соединители электроприборов бытового и аналогичного общего назначения. Часть 2-1. Соединители для швейных машин"
166.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.2.2-2002 (МЭК 60320-2-2:1998) "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования к вилкам и розеткам для взаимного соединения в приборах и методы испытаний"
167.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-2-3-2017 "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к соединителям степени защиты свыше SPXO и методы испытаний"
168.
абзацы первый – четвертый, шестой, восьмой и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60320-2-4-2017 "Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Соединители, работающие в зависимости от веса подсоединяемого прибора"
169.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60331-1-2013 "Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 1. Метод испытания кабелей на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно и наружным диаметром более 20 мм при воздействии пламени температурой не менее 830°C одновременно с механическим ударом"
170.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60331-2-2013 "Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 2. Метод испытания кабелей на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно и наружным диаметром не более 20 мм при воздействии пламени температурой не менее
830 °C одновременно с механическим ударом"
171.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60331-3-2013 "Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 3. Метод испытания кабелей на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно, испытываемых в металлическом корпусе, при воздействии пламени температурой не менее
830 °C одновременно с механическим ударом"

164.
МЕМСТ 30851.1-2002 (МЭК 60320-1:1994) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 1-бөлік. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
01.01.2025 дейін қолданылады
165.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-2-1-2017 "Тұрмыстық және ұқсас жалпы мақсаттағы электр құрылғыларының қосқыштары. 2-1-бөлік. Тігін машиналарына арналған қосқыштар"
166.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30851.2.2-2002 (МЭК 60320-2-2:1998) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 2-2-бөлік. Аспаптардағы өзара қосылуға арналған штепсельдер мен розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері"
167.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-2-3-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 2-3-бөлік. SPXO-дан жоғары қорғаныс дәрежелі қосқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
168.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60320-2-4-2017 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 2-4-бөлік. Қосылатын құрылғының салмағына байланысты жұмыс істейтін қосқыштар"
169.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-1-2013 "Жалынның әсерімен электр кабельдерін сынау. Өнімділікті сақтау. 1-бөлік. Механикалық соққымен бір мезгілде температурасы 830°C кем емес жалынға ұшыраған кезде 0,6/1,0 кВ дейінгі және сыртқы диаметрі 20 мм-ден асатын номиналды кернеуге кабельдерді сынау әдісі"
170.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-2-2013 "Жалынның әсерімен электр кабельдерін сынау. Өнімділікті сақтау. 2-бөлік. Кабельдерді қоса алғанда 0,6/1,0 кВ номиналды кернеуге дейін және сыртқы диаметрі 20 мм аспайтын жалынның температурасы бір мезгілде кемінде 830 Со болғанда механикалық соққымен сынау әдісі"
171.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-3-2013 "Жалынның әсерімен электр кабельдерін сынау. Өнімділікті сақтау. 3-бөлік. Механикалық соққымен бір мезгілде температурасы 830 °C кем емес жалынға ұшыраған кезде металл корпуста сыналатын 0,6/1,0 кВ дейінгі номиналды кернеуге кабельдерді сынау әдісі"

172.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ Р МЭК 60331-11-2012 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 11. Испытательное оборудование. Воздействие пламени температурой не менее 750°С"
173.
СТ РК МЭК 60331-11-2010 "Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 11. Испытательное оборудование. Воздействие пламени с температурой не менее 750°C"
174.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60331-21-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 21. Проведение испытаний и требования к ним. Кабели на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно"
175.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60331-23-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 23. Проведение испытаний и требования к ним. Кабели электрические для передачи данных"
176.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60331-25-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 25. Проведение испытаний и требования к ним. Кабели оптические"
177.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-1-1-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-1. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Испытательное оборудование"
178.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-1-2-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-2. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Проведение испытания при воздействии пламенем газовой горелки мощностью 1 кВт с предварительным смешением газов"
179.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-1-3-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-3. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Проведение испытания на образование горящих капелек/частиц"
180.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4

172.
4-баптың бірінші - төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ Р МЭК 60331-11-2012 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. Өнімділікті сақтау. 11-бөлік. Сынақ жабдықтары. Кем дегенде 750°C температурада жалынның әсері"
173.
ҚР СТ МЭК 60331-11-2010 "Жалынның әсер ету жағдайында электр кабельдерін сынау. Өнімділікті сақтау. 11-бөлік. Сынақ жабдықтары. Температурасы кемінде 750°C болатын жалынның әсері"
174.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-21-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. Өнімділікті сақтау. 21-бөлік. Сынақтар жүргізу және оларға қойылатын талаптар. Қоса алғанда 0,6/1,0 кВ дейінгі номиналды кернеуге арналған кабельдер"
175.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-23-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. Өнімділікті сақтау. 23-бөлік. Сынақтар жүргізу және оларға қойылатын талаптар. Деректерді беруге арналған электр кабельдері"
176.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-25-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. Өнімділікті сақтау. 25-бөлік. Сынақтар жүргізу және оларға қойылатын талаптар. Оптикалық кабельдер"
177.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-1-1-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 1-1-бөлік. Бір тігінен орналасқан оқшауланған сымның немесе кабельдің жануын таратпауға сынақ жүргізу. Сынақ жабдықтары"
178.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-1-2-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 1-2-бөлік. Бір тігінен орналасқан оқшауланған сымның немесе кабельдің жануын таратпауға сынақ жүргізу. Газдарды алдын ала араластыра отырып, қуаты 1 кВт газ оттығының жалынына ұшыраған кезде сынақ жүргізу"
179.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-1-3-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 1-3-бөлік. Бір тігінен орналасқан оқшауланған сымның немесе кабельдің жануын таратпауға сынақ жүргізу. Жанып тұрған тамшылардың/бөлшектердің түзілуіне сынақ жүргізу"
180.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары

ГОСТ IEC 60332-2-1-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 2-1. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля небольших размеров. Испытательное оборудование"
181.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-2-2-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 2-2. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля небольших размеров. Проведение испытания диффузионным пламенем"

МЕМСТ IEC 60332-2-1-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 2-1-бөлік. Бір тігінен орналасқан оқшауланған сымның немесе шағын өлшемді кабельдің жануын таратпауға сынақ жүргізу. Сынақ жабдықтары"
181.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-2-2-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 2-2-бөлік. Бір тігінен орналасқан оқшауланған сымның немесе шағын өлшемді кабельдің жануын таратпауға сынақ жүргізу. Диффузиялық жалынмен сынау"

182.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-10-2015 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-10. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Испытательная установка"
183.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-21-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-21. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А F/R"
184.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-22-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-22. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А"
185.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый
ГОСТ IEC 60332-3-23-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-23. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория В"
186.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-24-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-24. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория С"
187.
абзацы первый – четвертый, шестой – восьмой и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-25-2011 "Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-25. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория D"
188.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-1-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
189.
СТБ IEC 60335-1-2013 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
190.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-2-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
Часть 2-2.Частные требования к пылесосам и водовсасывающим чистящим приборам"
191.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-3-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-3. Частные требования к электрическим утюгам"
192.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-4-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-4. Частные требования к отжимным центрифугам"
193.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-5-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-5. Частные требования к посудомоечным машинам"

182.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-10-2015 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-10-бөлік. Жалынның тігінен орналасқан сымдар немесе кабельдер арқылы таралуы. Сынақ қондырғысы"
183.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-21-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-21-бөлік. Жалынның тігінен орналасқан сымдар немесе кабельдер арқылы таралуы. А F/R санаты"
184.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-22-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-22-бөлік. Жалынның тігінен орналасқан сымдар немесе кабельдер арқылы таралуы. А Санаты"
185.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-23-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-23-бөлік. Жалынның тігінен орналасқан сымдар немесе кабельдер арқылы таралуы. В Санаты"
186.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-24-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-24-бөлік. Жалынның тігінен орналасқан сымдар немесе кабельдер арқылы таралуы. С Санаты"
187.
4-баптың бірінші, төртінші, алтыншы - сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-25-2011 "Жалынның әсерімен электр және оптикалық кабельдерді сынау. 3-25-бөлік. Жалынның тігінен орналасқан сымдар немесе кабельдер арқылы таралуы. D Санаты"
188.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-1-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
189.
СТБ IEC 60335-1-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
190.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-2-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-2-бөлік. Шаңсорғыштар мен су соратын тазалау құралдарына қойылатын жеке талаптар"
191.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-3-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-3-бөлік. Электр үтіктеріне қойылатын жеке талаптар"
192.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-4-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-4-бөлік. Айналдыру центрифугаларына қойылатын жеке талаптар"
193.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-5-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-5-бөлік. Ыдыс жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар"

194.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-6-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-6. Частные требования к стационарным кухонным плитам, конфорочным панелям, жарочным шкафам и аналогичным приборам (Раздел 20 и п.21.101 не применяются для газоэлектрических приборов)"
195.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-7-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-7. Частные требования к стиральным машинам"
196.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-8-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-8. Частные требования к бритвам, машинкам для стрижки волос и аналогичным приборам"
197.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-9-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-9. Частные требования к грилям, тостерам и аналогичным переносным приборам для приготовления пищи"
198.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-10-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-10. Частные требования к машинам для обработки полов и машинам для влажной чистки"
199.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-11-2016 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-11. Частные требования к барабанным сушилкам"
200.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-12-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-12. Частные требования к мармитам и аналогичным приборам"
201.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-13-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-13. Частные требования к фритюрницам, сковородам и аналогичным приборам"
202.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-14-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-14. Частные требования к кухонным машинам"
203.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-15-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-15. Частные требования к приборам для нагрева жидкостей"
204.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-16-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-16. Частные требования к измельчителям пищевых отходов"
205.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-17-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-17. Частные требования к одеялам, подушкам, одежде и аналогичным гибким нагревательным приборам"
206.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-21-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-21. Частные требования к аккумуляционным водонагревателям"
207.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-23-2019 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-23. Дополнительные требования к приборам по уходу за кожей или волосами"

194.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-6-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-6-бөлік. Стационарлық ас үй плиталарына, оттықты панельдерге, қуыру шкафтарына және осыған ұқсас аспаптарға қойылатын жеке талаптар (20-бөлік және 21.101-тармақ газ-электр аспаптары үшін қолданылмайды)"
195.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-7-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-7-бөлік. Кір жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар"
196.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-8-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-8-бөлік. Ұстараға, шаш қиюға және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
197.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-9-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-9-бөлік. Грильдерге, тостерлерге және ұқсас портативті пісіру құралдарына қойылатын жеке талаптар"
198.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-10-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-10-бөлік. Еденді өңдеу машиналарына және дымқыл тазалау машиналарына қойылатын жеке талаптар"
199.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-11-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-11-бөлік. Барабан кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар"
200.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-12-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-12-бөлік. Мармиттерге және ұқсас аспаптарға қойылатын жеке талаптар"
201.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-13-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-13-бөлік. Қуырғыштарға, табаларға және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
202.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-14-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-14-бөлік. Ас үй машиналарына қойылатын жеке талаптар"
203.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-15-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-15-бөлік. Сұйықтықтарды жылытуға арналған аспаптарға қойылатын жеке талаптар"
204.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-16-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-16-бөлік. Тамақ қалдықтарын ұсақтағыштарға қойылатын жеке талаптар"
205.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-17-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-17-бөлік. Көрпелерге, жастықтарға, киімдерге және ұқсас икемді жылыту құралдарына қойылатын жеке талаптар"
206.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-21-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-21-бөлік. Аккумуляторлық су жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
207.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-23-2019 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-23-бөлік. Тері немесе шаш күтімі құралдарына қойылатын қосымша талаптар"

208.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-24-2016 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.24. Частные требования к холодильным приборам, мороженицам и устройствам для производства льда"
209.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-25-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-25. Частные требования к микроволновым печам, включая комбинированные микроволновые печи"
210.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-26-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-26. Частные требования к часам"
211.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-27-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-27. Частные требования к приборам ультрафиолетового и инфракрасного излучений для ухода за кожей"
212.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-28-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-28. Частные требования к швейным машинам"
213.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-29-2019 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-29. Частные требования к зарядным устройствам батарей"
214.
ГОСТ IEC 60335-2-29-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-29. Частные требования к зарядным устройствам батарей"
215.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-30-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-30. Частные требования к комнатным обогревателям"
216.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-31-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-31. Дополнительные требования к кухонным воздухоочистителям и другим устройствам для удаления кухонных испарений"
217.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-32-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-32. Частные требования к массажным приборам"
218.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-34-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-34. Частные требования к мотор-компрессорам"
219.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-35-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-35. Частные требования к проточным водонагревателям"
220.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-36-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания"
221.
СТБ МЭК 60335-2-36-2005 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания"
применяется

208.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-24-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.24-бөлік. Тоңазытқыш құралдарына, балмұздақ жасаушыларға және мұз өндіруге арналған құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
209.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-25-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-25-бөлік. Микротолқынды пештерге, соның ішінде аралас микротолқынды пештерге қойылатын жеке талаптар"
210.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-26-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-26-бөлік. Сағаттарға қойылатын жеке талаптар"
211.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-27-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-27-бөлік. Тері күтіміне арналған ультракүлгін және инфрақызыл сәулелену құралдарына қойылатын жеке талаптар"
212.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-28-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-28-бөлік. Тігін машиналарына қойылатын жеке талаптар"
213.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-29-2019 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-29-бөлік. Батареяларды зарядтауға қойылатын жеке талаптар"
214.
МЕМСТ IEC 60335-2-29-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-29-бөлік. Батареяларды зарядтауға қойылатын жеке талаптар"
215.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-30-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-30-бөлік. Бөлме жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
216.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-31-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-31-бөлік. Ас үйдегі ауа тазартқыштарға және ас үйдегі булануды кетіруге арналған басқа құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар"
217.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-32-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-32-бөлік. Массаж құралдарына қойылатын жеке талаптар"
218.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-34-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-34-бөлік. Мотор компрессорларына қойылатын жеке талаптар"
219.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-35-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-35-бөлік. Ағынды су жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
220.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-36-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-36-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін электр ас үй плиталарына, пештерге, оттықтарға және қыздыру элементтеріне қойылатын қосымша талаптар"
221.
СТБ МЭК 60335-2-36-2005 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-36-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін электр ас үй плиталарына, пештерге, оттықтарға және қыздыру элементтеріне қойылатын қосымша талаптар"

до 01.01.2025
222.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-37-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-37. Частные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания"
223.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-38-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания"

01.01.2025 дейін қолданылады
222.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-37-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр қуырғыштарға қойылатын жеке талаптар"
223.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-38-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-38-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін бір және екі жылыту беті бар өнімдерді контактілі өңдеудің электр аппараттарына қойылатын жеке талаптар"

224.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-39-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-39. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания"
225.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-40-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-40. Частные требования к электрическим тепловым насосам, воздушным кондиционерам и осушителям"
226.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-41-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-41. Частные требования к насосам"
227.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-42-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-42. Частные требования к электрическим шкафам с принудительной циркуляцией воздуха, пароварочным аппаратам и пароварочно-конвективным шкафам для предприятий общественного питания"
228.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-43-2019 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-43. Частные требования к сушилкам для одежды и перекладинам для полотенец"
229.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-43-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-43. Частные требования к сушилкам для одежды и перекладинам для полотенец"
230.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-44-2016 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-44. Частные требования к гладильным машинам"
231.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-45-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-45. Частные требования к переносным нагревательным инструментам и аналогичным приборам"
232.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-47-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-47. Частные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания"
233.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-48-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-48. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания"
234.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-49-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-49. Дополнительные требования к приборам для поддержания температуры горячих пищевых продуктов и нагрева посуды для предприятий общественного питания"
235.
статьи 4 и 5
СТБ IEC 60335-2-49-2010 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-49. Дополнительные требования к электрическим тепловым шкафам для предприятий общественного питания"
236.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-50-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-50. Частные требования к электрическим водяным баням для пищеблоков"

224.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-39-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-39-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электрлік әмбебап табаларға қойылатын жеке талаптар"
225.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-40-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-40-бөлік. Электр жылу сорғыларына, ауа кондиционерлеріне және кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар"
226.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-41-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-41-бөлік. Сорғыларға қойылатын жеке талаптар"
227.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-42-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-42-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мәжбүрлі ауа айналымы бар электр шкафтарына, бумен пісіргіштерге және бумен пісіргіш-конвективтік шкафтарға қойылатын жеке талаптар"
228.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-43-2019 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-43-бөлік. Киім кептіргіштер мен сүлгілерге қойылатын жеке талаптар"
229.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-43-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-43-бөлік. Киім кептіргіштер мен сүлгілерге қойылатын жеке талаптар"
230.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-44-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-44-бөлік. Үтіктеу машиналарына қойылатын жеке талаптар"
231.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-45-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-45-бөлік. Портативті жылыту құралдарына және ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
232.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-47-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр қазандықтарына қойылатын жеке талаптар"
233.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-48-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-48-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр грильдері мен тостер пештеріне қойылатын жеке талаптар"
234.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-49-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін ыстық тамақ өнімдерінің температурасын ұстап тұруға және ыдыстарды жылытуға арналған аспаптарға қойылатын қосымша талаптар"
235.
4 және 5-баптар
СТБ IEC 60335-2-49-2010 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр жылу шкафтарына қойылатын қосымша талаптар"
236.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-50-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-50-бөлік. Ас блоктарына арналған электр су моншаларына қойылатын жеке талаптар"

237.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-51-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.51. Частные требования к стационарным циркуляционным насосам для отопительных систем и систем водоснабжения"
238.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-52-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.52. Частные требования к приборам для гигиены полости рта"
239.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-53-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2.53. Частные требования к нагревательным приборам для саун и инфракрасным кабинам"
240.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-54-2014 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.54. Частные требования к бытовым приборам для очистки поверхности с использованием жидкостей или пара"
241.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-55-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-55. Частные требования к электрическим приборам, используемым в аквариумах и садовых водоемах"
242.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-56-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-56. Частные требования к проекторам и аналогичным приборам"
243.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-58-2009 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-58. Дополнительные требования к посудомоечным машинам для предприятий общественного питания"
244.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-59-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-59. Частые требования к приборам для уничтожения насекомых"
245.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-60-2002 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к гидромассажным ваннам и методы испытаний"
246.
ГОСТ Р 52161.2.60-2011 (МЭК 60335-2-60:2008) "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.60. Частные требования к вихревым ваннам и вихревым ваннам для СПА-салонов"
247.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-61-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-61. Частные требования к аккумуляционным комнатным обогревателям"
248.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-62-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-62. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания"
249.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-64-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-64. Дополнительные требования к промышленным электрическим кухонным машинам"
250.

237.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-51-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.51-бөлік. Жылыту жүйелері мен сумен жабдықтау жүйелеріне арналған стационарлық айналым сорғыларына қойылатын жеке талаптар"
238.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-52-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.52-бөлік. Ауыз қуысының гигиенасы құралдарына қойылатын жеке талаптар"
239.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-53-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2.53-бөлік. Сауналар мен инфрақызыл кабиналарға арналған жылыту құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
240.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-54-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.54-бөлік. Сұйықтықтарды немесе буды пайдаланып бетті тазартуға арналған тұрмыстық аспаптарға қойылатын жеке талаптар"
241.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-55-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-55-бөлік. Аквариумдар мен бақша тоғандарында қолданылатын электр құрылғыларына қойылатын жеке талаптар"
242.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-56-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-56-бөлік. Проекторлар мен ұқсас құрылғыларға қойылатын жеке талаптар"
243.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-58-2009 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-58-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ыдыс жуғыш машиналарға қойылатын қосымша талаптар"
244.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-59-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-59-бөлік. Жәндіктерді жою құралдарына жиі қойылатын талаптар"
245.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-60-2002 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Ыстық ванналарға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
246.
МЕМСТ Р 52161.2.60-2011 (МЭК 60335-2-60:2008) "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.60-бөлік. СПА-ға арналған құйынды ванналар мен құйынды ванналарға қойылатын жеке талаптар"
247.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-61-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-61-бөлік. Қайта зарядталатын бөлме жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
248.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-62-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-62-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін электр жылытылатын шаю ванналарына қойылатын жеке талаптар"
249.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-64-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-64-бөлік. Өнеркәсіптік электр ас үй машиналарына қойылатын қосымша талаптар"
250.

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-65-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-65. Частные требования к приборам для очистки воздуха"
251.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-66-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-66. Частные требования к нагревателям для водяных постелей"
252.
статьи 4 и 5
ГОСТ IЕС 60335-2-67-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-67. Дополнительные требования к машинам коммерческого применения для обработки пола"

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-65-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-65-бөлік. Ауаны тазарту құралдарына қойылатын жеке талаптар"
251.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-66-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-66-бөлік. Су төсегіне арналған жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар"
252.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IES 60335-2-67-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-67-бөлік. Коммерциялық еденді өңдеу машиналарына қойылатын қосымша талаптар"

253.
статьи 4 и 5
ГОСТ IЕС 60335-2-68-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-68. Дополнительные требования к струйным экстракционным машинам коммерческого назначения"
254.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-70-2015 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к доильным установкам"
255.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-71-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-71. Частные требования к электронагревательным приборам для разведения и выращивания животных"
256.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-73-2018 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-73. Дополнительные требования к стационарным погружным нагревателям"
257.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-74-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-74. Частные требования к переносным погружным нагревателям"
258.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-75-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-75. Частные требования к дозирующим устройствам и торговым автоматам для предприятий общественного питания"
259.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-76-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-76. Частные требования к блокам питания электрического ограждения"
260.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-77-2011 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к управляемым вручную газонокосилкам и методы испытаний"
261.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-78-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-78. Частные требования к уличным барбекю"
262.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-79-2014 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-79. Частные требования к очистителям высокого давления и пароочистителям"
263.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-80-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-80. Частные требования к вентиляторам"
264.
ГОСТ IEC 60335-2-80-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.80. Частные требования к вентиляторам"
применяется
до 01.01.2025
265.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-81-2017 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-81. Частные требования к грелкам для ног и коврикам с подогревом"
266.

253.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IES 60335-2-68-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-68-бөлік. Коммерциялық мақсаттағы реактивті экстракция машиналарына қойылатын қосымша талаптар"
254.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-70-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Сауу қондырғыларына қойылатын қосымша талаптар"
255.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-71-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-71-бөлік. Жануарларды өсіруге және өсіруге арналған электр жылыту құралдарына қойылатын жеке талаптар"
256.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-73-2018 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-73-бөлік. Стационарлық суасты жылытқыштарына қойылатын қосымша талаптар"
257.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-74-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-74-бөлік. Портативті суасты жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар"
258.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-75-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-75-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мөлшерлеу құрылғылары мен сауда автоматтарына қойылатын жеке талаптар"
259.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-76-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-76-бөлік. Электр қоршауының қоректендіру блоктарына қойылатын жеке талаптар"
260.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-77-2011 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. Қолмен басқарылатын шөп шабатын машиналарға қойылатын қосымша талаптар және сынақ әдістері"
261.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-78-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-78-бөлік. Көшедегі барбекюге қойылатын жеке талаптар"
262.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-79-2014 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-79-бөлік. Жоғары қысымды тазартқыштар мен бу тазартқыштарға қойылатын жеке талаптар"
263.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-80-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-80-бөлік. Желдеткіштерге қойылатын жеке талаптар"
264.
МЕМСТ IEC 60335-2-80-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.80-бөлік. Желдеткіштерге қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
265.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-81-2017 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-81-бөлік. Аяқ жылытқыштары мен жылытылатын төсеніштерге қойылатын жеке талаптар"
266.

до 01.01.2025
269.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-83-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-83. Дополнительные требования к подогреваемым водостокам, предназначенным для осушения крыш"
270.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-84-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 84. Частные требования к туалетам"
271.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-85-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.85. Частные требования к отпаривателям тканей"
272.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-86-2015 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-86. Дополнительные требования к электрическим устройствам для отлова рыбы"
273.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-87-2019 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-87. Частные требования к электрическому оборудованию для оглушения скота"
274.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-87-2015 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-87. Частные требования к электрическому оборудованию для оглушения скота"
применяется
до 01.01.2025

01.01.2025 дейін қолданылады
269.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-83-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-83-бөлік. Шатырларды құрғатуға арналған жылытылатын суағарларға қойылатын қосымша талаптар"
270.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-84-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 84-бөлік. Дәретханаға қойылатын жеке талаптар"
271.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-85-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2.85-бөлік. Мата бумен пісіргіштерге қойылатын жеке талаптар"
272.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-86-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-86-бөлік. Балық аулауға арналған электр құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар"
273.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-87-2019 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-87-бөлік. Малды таң қалдыруға арналған электр жабдықтарына қойылатын жеке талаптар"
274.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-87-2015 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-87-бөлік. Малды таң қалдыруға арналған электр жабдықтарына қойылатын жеке талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады

275.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-88-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-88. Частные требования к увлажнителям, используемым с системами отопления, вентиляции или кондиционирования"
276.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-89-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-89. Частные требования к торговому холодильному оборудованию со встроенным или дистанционным узлом конденсации хладагента или компрессором для предприятий общественного питания"
277.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-90-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-90. Частные требования к микроволновым печам для предприятий общественного питания"
278.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-91-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-91. Дополнительные требования к ручным и управляемым позади идущим оператором триммерам для подрезки газонов и триммерам для обрезки кромок газона"
279.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-92-2004 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-92. Дополнительные требования к газонным рыхлителям и щелевателям, управляемым рядом идущим оператором"
280.
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-94-2004 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-94. Дополнительные требования к машинкам для стрижки травы ножничного типа"
281.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-95-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-95. Частные требования к приводам для вертикально движущихся гаражных ворот, используемых в жилых зонах"
282.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-96-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-96. Частные требования к гибким листовым нагревательным элементам для обогрева жилых помещений"
283.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-97-2013 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-97. Частные требования к приводам для открывания рольставней, тентов и жалюзи и аналогичного оборудования"
284.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-98-2012 "Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-98. Дополнительные требования к увлажнителям воздуха"
285.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-99-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-99. Дополнительные требования к электрическим вытяжкам-воздухоочистителям коммерческого применения"
286.
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-100-2016 "Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-100. Дополнительные требования к ручным, работающим от сети садовым воздуходувкам, пылесосам и воздуходувкам-пылесосам"

275.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-88-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-88-бөлік. Жылыту, желдету немесе кондиционерлеу жүйелерінде қолданылатын ылғалдандырғыштарға қойылатын жеке талаптар"
276.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-89-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-89-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған кіріктірілген немесе қашықтықтан салқындатқыш конденсация қондырғысы немесе компрессоры бар сауда тоңазытқыш жабдықтарына қойылатын жеке талаптар"
277.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-90-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-90-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған микротолқынды пештерге қойылатын жеке талаптар"
278.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-91-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-91-бөлік. Қолмен және артта жүретін оператормен басқарылатын көгалдарды кесуге арналған триммерлерге және көгалдардың жиектерін кесуге арналған триммерлерге қойылатын қосымша талаптар"
279.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-92-2004 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-92-бөлік. Қатар жүретін оператор басқаратын көгал жыртқыштары мен саңылауларға қосымша талаптар"
280.
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-94-2004 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-94-бөлік. Қайшы түріндегі шөп кескіштерге қойылатын қосымша талаптар"
281.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-95-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-95-бөлік. Тұрғын аудандарда қолданылатын тігінен қозғалатын гараж есіктеріне арналған жетектерге қойылатын жеке талаптар"
282.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-96-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-96-бөлік. Тұрғын үй-жайларды жылытуға арналған икемді парақты қыздыру элементтеріне қойылатын жеке талаптар"
283.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-97-2013 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-97-бөлік. Роликті жапқыштарды, шатырлар мен перделерді және ұқсас жабдықты ашуға арналған жетектерге қойылатын жеке талаптар"
284.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-98-2012 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптарының қауіпсіздігі. 2-98-бөлік. Ылғалдандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар"
285.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-99-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-99-бөлік. Коммерциялық қолданылатын электр ауа тазартқыш сорғыштарға қойылатын қосымша талаптар"
286.
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-100-2016 "Тұрмыстық және ұқсас электр аспаптары. Қауіпсіздік. 2-100-бөлік. Қолмен, желіден жұмыс істейтін бақша үрлегіштеріне, шаңсорғыштарға және шаңсорғыш үрлегіштерге қойылатын қосымша талаптар"

378.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 32126.23-2013 (IEC 60670-23:2006) "Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 23. Специальные требования к напольным коробкам и корпусам"
379.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60670-24-2013 "Коробки и корпуса для электрических приборов, устанавливаемых в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 24. Дополнительные требования к корпусам для обшивки защитных устройств и другого электрооборудования с рассеиваемой мощностью"
380.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60688-2015 "Преобразователи электрические измерительные для преобразования электрических параметров переменного и постоянного тока в аналоговые и цифровые сигналы"
381.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60691-2017 "Вставки плавкие. Требования и руководство по применению"
382.
абзацы первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60695-2-10-2016 "Испытания на пожароопасность. Часть 2-10. Методы испытаний раскаленной проволокой. Оборудование для испытания раскаленной проволокой и общий порядок проведения испытаний"
383.
СТБ IEC 60695-2-10-2008 "Испытания на пожароопасность. Часть 2-10. Методы испытаний раскаленной проволокой. Аппаратура и общий порядок проведения испытаний"
применяется
до 01.01.2025
384.
ГОСТ Р МЭК 60695-2-10-2011 "Испытания на пожароопасность. Часть 2-10. Основные методы испытаний раскаленной проволокой. Установка испытания раскаленной проволокой и общие процедуры испытаний"
применяется
до 01.01.2025
385.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-2-11-2013 "Испытания на пожароопасность. Часть 2-11. Основные методы испытаний раскаленной проволокой. Испытание раскаленной проволокой на воспламеняемость конечной продукции"
386.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-2-12-2015 "Испытание на пожароопасность. Часть 2-12. Методы испытаний раскаленной проволокой. Метод определения индекса воспламеняемости материалов раскаленной проволокой (ИВРП)"
387.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-2-13-2012 "Испытания на пожарную опасность. Часть 2-13. Методы испытания накаленной/нагретой проволокой. Метод определения температуры зажигания материалов накалҰнной проволокой (ТЗНК)"
388.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4

378.
МЕМСТ Р 50827.3-2009 (МЭК 60670-22:2003) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 22-бөлік. Байланыстырушы қораптар мен корпустарға қойылатын арнайы талаптар"
01.01.2025 дейін қолданылады
379.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 32126.23-2013 (IEC 60670-23:2006) "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына Орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптар мен корпустар. 23-бөлік. Еден қораптары мен корпустарына қойылатын арнайы талаптар"
380.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60670-24-2013 "Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына Орнатылатын электр аспаптарына арналған қораптар мен корпустар. 24-бөлік. Қорғаныс құрылғыларын және басқа да электр жабдықтарын таратылатын қуатпен қаптауға арналған корпустарға қойылатын қосымша талаптар"
381.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ Р МЭК 60688-2015 "Айнымалы және тұрақты токтың электр параметрлерін аналогтық және цифрлық сигналдарға түрлендіруге арналған электрлік өлшеу түрлендіргіштері"
382.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60691-2017 "Балқымалы кірістірулер. Талаптар және қолдану жөніндегі нұсқаулық"
383.
4-баптың бірінші - үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60695-2-10-2016 "Өрт қауіптілігін сынау. 2-10-бөлік. Ыстық сымды сынау әдістері. Ыстық сыммен сынауға арналған жабдық және сынақтарды өткізудің жалпы тәртібі"
384.
СТБ IEC 60695-2-10-2008 "Өрт қауіптілігін сынау. 2-10-бөлік. Ыстық сымды сынау әдістері. Аппаратура және сынақтарды өткізудің жалпы тәртібі"
01.01.2025 дейін қолданылады
385.
МЕМСТ Р МЭК 60695-2-10-2011 "Өрт қауіптілігін сынау. 2-10-бөлік. Ыстық сымды сынаудың негізгі әдістері. Ыстық сым сынағын орнату және жалпы сынақ процедуралары"
01.01.2025 дейін қолданылады
386.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-2-11-2013 "Өрт қауіптілігін сынау. 2-11-бөлік. Ыстық сымды сынаудың негізгі әдістері. Соңғы өнімнің тұтанғыштығына ыстық сымды сынау"
387.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-2-12-2015 "Өрт қауіптілігін сынау. 2-12-бөлік. Ыстық сымды сынау әдістері. Қыздыру сымымен материалдардың тұтанғыштық индексін анықтау әдісі"
388.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-2-13-2012 "Өрт қауіптілігін сынау. 2-13-бөлік. Қыздырылған / қыздырылған сымды сынау әдістері. Материалдардың қыздыру сымымен (TNK)тұтану температурасын анықтау әдісі"
389.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары

ГОСТ IEC 60695-10-2-2013 "Испытания на пожароопасность. Часть 10-2. Чрезмерный нагрев. Испытание давлением шарика"
389.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-10-3-2018 "Испытание на пожароопасность. Часть 10-3. Чрезмерный нагрев. Испытания на снятие деформационного напряжения формы"
390.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-11-2-2017 "Испытание на пожароопасность. Часть 11-2. Испытательное пламя. Пламя предварительно подготовленной смеси мощностью 1 кВт. Аппаратура, руководство и порядок испытания на подтверждение соответствия"
391.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-11-3-2018 "Испытания на пожароопасность. Часть 11-3. Испытательное пламя. Пламя мощностью 500 Вт. Оборудование и методы испытаний для подтверждения его соответствия"
392.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-11-4-2016 "Испытание на пожароопасность. Часть 11-4. Испытательное пламя. Пламя мощностью 50 Вт. Оборудование и метод испытаний для подтверждения его соответствия"
393.
СТБ IEC/TS 60695-11-4-2008 "Испытания на пожароопасность. Часть 11-4. Испытательное пламя мощностью 50 Вт. Аппаратура и метод испытаний для подтверждения соответствия"
применяется
до 01.01.2025
394.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-11-5-2013 "Испытания на пожароопасность. Часть 11-5. Метод испытания игольчатым пламенем. Аппаратура, руководство и порядок испытания на подтверждение соответствия"
395.
абзацы шестой – девятый и одиннадцатый статьи 4
ГОСТ IEC 60695-11-10-2016 "Испытания на пожароопасность. Часть 11-10. Испытательное пламя. Методы испытаний на горение горизонтально или вертикально ориентированных образцов с использованием пламени
мощностью 50 Вт"

МЕМСТ IEC 60695-10-2-2013 "Өрт қауіптілігін сынау. 10-2-бөлік. Шамадан тыс қыздыру. Шарикті қысыммен сынау"
390.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-10-3-2018 "Өрт қауіптілігін сынау. 10-3-бөлік. Шамадан тыс қыздыру. Қалыптың деформациялық кернеуін алып тастауға арналған сынақтар"
391.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-11-2-2017 "Өрт қауіптілігін сынау. 11-2-бөлік. Сынақ жалыны. Қуаты 1 кВт алдын ала дайындалған қоспаның жалыны. Сәйкестікті растауға арналған Аппаратура, басшылық және сынау тәртібі"
392.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-11-3-2018 "Өрт қауіптілігін сынау. 11-3-бөлік. Сынақ жалыны. Қуаты 500 Вт жалын. Оның сәйкестігін растау үшін жабдықтар мен сынақ әдістері"
393.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-11-4-2016 "Өрт қауіптілігін сынау. 11-4-бөлік. Сынақ жалыны. Қуаты 50 Вт жалын. Оның сәйкестігін растауға иарналған жабдықтар мен сынақ әдісі"
394.
СТБ IEC/TS 60695-11-4-2008 "Өрт қауіптілігін сынау. 11-4-бөлік. Қуаты 50 Вт сынақ жалыны. Сәйкестікті растауға арналған аппаратура және сынау әдістері"
01.01.2025 дейін қолданылады
395.
4-баптың алтыншы - тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-11-5-2013 "Өрт қауіптілігін сынау. 11-5-бөлік. Ине тектес жалынды сынау әдісі. Сәйкестікті растауға арналған Аппаратура, нұсқаулық және сынау тәртібі"

статья 4
ГОСТ Р МЭК 60800-2012 "Кабели нагревательные на номинальное напряжение 300/500 В для обогрева помещений и предотвращения образования льда"
436.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-100-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 100. Общие положения"
437.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-201-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 201. Общие испытания. Измерение толщины изоляции"
438.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-202-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 202. Общие испытания. Измерение толщины неметаллической оболочки"
439.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-203-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 203. Общие испытания. Измерение наружных размеров"
440.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-301-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 301. Электрические испытания. Измерение диэлектрической проницаемости компаундов наполнителей при 23 °С"
441.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-302-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 302. Электрические испытания. Измерение удельного электрического сопротивления компаундов наполнителей постоянному току при 23 °С и
100 °С"
442.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-401-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 401. Разные испытания. Методы теплового старения. Старение в термостате"
443.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-402-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 402. Разные испытания. Испытания на водопоглощение"
444.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-403-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 403. Разные испытания. Испытание сшитых композиций на озоностойкость"
445.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-404-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 404. Разные испытания. Испытание оболочек кабеля на стойкость к минеральному маслу"
446.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4

4-бап
МЕМСТ Р МЭК 60800-2012 "Үй-жайларды жылытуға және мұздың пайда болуын болдырмауға арналған номиналды кернеуі 300/500 В қыздыру кабельдері"
447.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-100-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 100-бөлік. Жалпы ережелер"
448.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-201-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 201-бөлік. Жалпы сынақтар. Оқшаулау қалыңдығын өлшеу"
449.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-202-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 202-бөлік. Жалпы сынақтар. Металл емес қабықтың қалыңдығын өлшеу"
450.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-203-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 203-бөлік. Жалпы сынақтар. Сыртқы өлшемдерді өлшеу"
451.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-301-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 301-бөлік. Электрлік сынақтар. Толтырғыш қосылыстарының диэлектрлік өткізгіштігін 23 °C температурада өлшеу"
452.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-302-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 302-бөлік. Электрлік сынақтар. Толтырғыш қосылыстардың 23 °С және 100 °С температурадағы тұрақты токқа меншікті электр кедергісін өлшеу"
453.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-401-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 401-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Термиялық ескірту әдістері. Термостаттағы тозу"
454.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-402-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 402-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Суды сіңіру сынақтары"
455.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-403-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 403-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Тігілген композицияларды озонға төзімділікке сынау"
456.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-404-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 404-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Кабель қабығын минералды майға төзімділікке сынау"
457.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары

ГОСТ IEC 60811-405-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 405. Разные испытания. Испытание изоляции и оболочек кабеля из поливинилхлоридных композиций на термическую стабильность"
447.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-406-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 406. Разные испытания. Стойкость полиэтиленовых и полипропиленовых композиций к растрескиванию под действием напряжения"
448.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-407-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 407. Разные испытания. Измерение увеличения массы полиэтиленовых и полипропиленовых композиций"
449.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-408-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 408. Разные испытания. Испытание на длительную стабильность полиэтиленовых и полипропиленовых компаундов"
450.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-409-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 409. Разные испытания. Испытание на потерю массы для термопластичных изоляции и оболочек"
451.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-410-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 410. Разные испытания. Метод испытания токопроводящих жил с полиолефиновой изоляцией на окислительную деструкцию при каталитическом воздействии меди"
452.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-411-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 411. Разные испытания. Хрупкость компаундов наполнителей при низкой температуре"
453.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-412-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 412. Разные испытания. Методы теплового старения. Старение в воздушной бомбе"
454.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-501-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 501. Механические испытания. Испытания для определения механических свойств композиций изоляции и оболочек"
455.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-502-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 502. Механические испытания. Испытание изоляции на усадку"
456.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4

МЕМСТ IEC 60811-405-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 405-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Поливинилхлоридті композициялардан жасалған кабельдің оқшаулауы мен қабығын термиялық тұрақтылыққа сынау"
458.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-406-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 406-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композицияларының кернеу әсерінен жарылуға төзімділігі"
459.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-407-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 407-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композицияларының массасының ұлғаюын өлшеу"
460.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-408-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 408-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Полиэтилен және полипропилен қосылыстарының ұзақ мерзімді тұрақтылығын сынау"
461.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-409-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 409-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Термопластикалық оқшаулау және қабықшалар үшін массаның жоғалуын сынау"
462.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-410-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 410-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Мыс каталитикалық әсер еткенде тотығу деструкциясына полиолефин оқшаулағышы бар өткізгіш өзектерді сынау әдісі"
463.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-411-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 411-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Төмен температурада толтырғыш қосылыстардың сынғыштығы"
464.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-412-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 412-бөлік. Әр түрлі сынақтар. Термиялық тозу әдістері. Әуе бомбасындағы тозу"
465.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-501-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 501-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулау және қабық композицияларының механикалық қасиеттерін анықтауға арналған сынақтар"
466.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-502-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 502-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулауды кішірейту сынағы"
467.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары

ГОСТ IEC 60811-503-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 503. Механические испытания. Испытание оболочек на усадку"
457.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-504-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 504. Механические испытания. Испытания изоляции и оболочек на изгиб при низкой температуре"
458.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-505-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 505. Механические испытания. Испытания изоляции и оболочек на удлинение при низкой температуре"
459.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-506-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 506. Механические испытания. Испытание изоляции и оболочек на удар при низкой температуре"
460.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-507-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 507. Механические испытания. Испытание на тепловую деформацию для сшитых материалов"
461.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-508-2015
"Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 508. Механические испытания. Испытание изоляции и оболочек под давлением при высокой температуре"
462.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-509-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 509. Механические испытания. Испытание на стойкость изоляции и оболочек к растрескиванию (испытание на тепловой удар)"
463.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-510-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 510. Механические испытания. Специальные методы испытаний полиэтиленовых и полипропиленовых композиций. Испытание навиванием после теплового старения на воздухе"
464.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-511-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 511. Механические испытания. Определение показателя текучести расплава полиэтиленовых компаундов"
465.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4
ГОСТ IEC 60811-512-2015 "Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 512. Механические испытания. Специальные методы испытаний полиэтиленовых и полипропиленовых комппозиций. Прочность при растяжении и относительное удлинение при разрыве после кондиционирования при повышенной температуре"
466.
абзацы первый и шестой – девятый статьи 4

МЕМСТ IEC 60811-503-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 503-бөлік. Механикалық сынақтар. Қабықтарды кішірейту сынағы"
468.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-504-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 504-бөлік. Механикалық сынақтар. Төмен температурада иілу үшін оқшаулау мен қабықтарды сынау"
469.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-505-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 505-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулау мен қабықтарды төмен температурада ұзартуға сынау"
470.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-506-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 506-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулау мен қабықтарды төмен температурада соққыға сынау"
471.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-507-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 507-бөлік. Механикалық сынақтар. Тігілген материалдар үшін жылу деформациясын сынау"
472.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-508-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 508-бөлік. Механикалық сынақтар. Жоғары температурада қысыммен оқшаулау мен қабықтарды сынау"
473.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-509-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 509-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулау мен қабықшалардың крекингке төзімділігін сынау (жылу соққысына сынау)"
474.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-510-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 510-бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композицияларын сынаудың арнайы әдістері. Ауадағы термиялық ескіруден кейінгі навивация сынағы"
475.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-511-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 511-бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен қосылыстарының балқымасының өтімділік көрсеткішін анықтау"
476.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-512-2015 "Электр және талшықты-оптикалық кабельдер. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 512-бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композицияларын сынаудың арнайы әдістері. Созылу беріктігі және оны жоғары температурада кондиционерлеуден кейін үзілу кезінде салыстырмалы ұзарту"
477.
4-баптың бірінші және алтыншы - тоғызыншы абзацтары

ГОСТ Р 51321.1-2007 (МЭК 60439-1:2004) "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Устройства, испытанные полностью или частично. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется
до 01.01.2025
609.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-2-2015 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления.
Часть 2. Устройства распределения и управления электроэнергией"
610.
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-3-2015 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 3. Распределительные щиты, предназначенные для управления неквалифицированными лицами"
611.
ГОСТ IEC 60439-3-2012 "Устройства комплектные низковольтные распределения и управления.
Часть 3. Дополнительные требования к устройствам распределения и управления, предназначенным для эксплуатации в местах, доступных неквалифицированному персоналу,
и методы испытаний"
применяется

МЕМСТ Р 51321.1-2007 (МЭК 60439-1:2004) "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 1-бөлік. Толық немесе ішінара сыналған құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
01.01.2025 дейін қолданылады
620.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-2-2015 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 2-бөлік. Электр энергиясын тарату және басқару құрылғылары"
621.
4-баптың бірінші - төртінші және алтыншы - он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-3-2015 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 3-бөлік. Біліктілігі жоқ адамдарды басқаруына арналған тарату қалқандары"
622.
МЕМСТ IEC 60439-3-2012 "Төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 3-бөлік. Біліктілігі жоқ персоналға қолжетімді жерлерде пайдалануға арналған тарату және басқару құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар, және сынақ әдістері"