О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2020 г. № 180
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 октября 2023 года № 154.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2020 г. № 180 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.

Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 180-шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 31 қазандағы № 154 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 4-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 9-қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2-қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы "Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесі, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы, оларды қолдану нәтижесінде "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын және халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қоса алғанда, зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттарының тізбесін ерікті негізде сақтау қамтамасыз етіледі" қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізілсін.

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 31 октября 2023 г. № 154
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 декабря 2020 г. № 180
1. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011), утвержденном указанным Решением:

2.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасы төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 31 қазандағы
№ 154-шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 180-шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар, оларды қолдану нәтижесінде көрсетілген шешіммен бекітілген "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етіледі:

а) дополнить пунктами 501, 511, 871, 991, 1001, 1181, 1221, 1311, 1341 и 1481 следующего содержания:
"
501
ГОСТ 22017-2021 "Полотно гардинное. Общие технические условия"
511
ГОСТ 23432-2021 "Полотна декоративные. Общие технические условия"
871
ГОСТ 34083-2017 "Полотна и штучные изделия нетканые махровые. Общие технические условия"
991
ГОСТ 34087-2017 "Полотна декоративные трудновоспламеняемые. Общие технические условия"
1001

а) мынадай мазмұндағы 501, 511, 871, 991, 1001, 1181, 1221, 1311, 1341 және 1481 тармақтарымен толықтырылсын:
"
501
МЕМСТ 22017-2021 "Перде кенептері. Жалпы техникалық шарттар"
511
МЕМСТ 23432-2021 "Сәндік кенептер. Жалпы техникалық шарттар"
871
МЕМСТ 34083-2017 "Кенептер мен түкті тоқыма емес бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"
991
МЕМСТ 34087-2017 "Сәндік жанғыш емес кенептер. Жалпы техникалық шарттаря"
1001

ГОСТ 34483-2018 "Полотна нетканые. Общие технические условия"
1181
ГОСТ 25871-2021 "Изделия кожгалантерейные. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение"
1221
ГОСТ 28754-2018 "Ремни поясные и для часов. Общие технические условия"
1311
ГОСТ 939-2021 "Кожа для верха обуви. Технические условия"
1341
ГОСТ 1875-2022 "Кожа для одежды и головных уборов. Общие технические условия"
1481
ГОСТ 34873-2022 "Кожа для мебели. Общие технические условия"
";

МЕМСТ 34483-2018 "Тоқылмаған маталар. Жалпы техникалық шарттар"
1181
МЕМСТ 25871-2021 "Былғарыдан жасалған бұйымдар. Орау, таңбалау, тасымалдау және сақтау"
1221
МЕМСТ 28754-2018 "Бел буатын және сағаттар үшін белдіктер. Жалпы техникалық шарттар"
1311
МЕМСТ 939-2021 "Аяқ киімнің жоғарғы жағына арналған былғары. Техникалық шарттар"
1341
МЕМСТ 1875-2022 "Киім мен бас киімге арналған былғары. Жалпы техникалық шарттар"
1481
МЕМСТ 34873-2022 "Жиһазға арналған былғары. Жалпы техникалық шарттар"
";

б) пункты 84 – 87, 90, 97 – 100, 103, 118, 122, 123, 127 и 131 в графе 4 дополнить словами "применяется до 01.07.2024";
в) пункт 121 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"пункт 5.3.2 ГОСТ 28631-2005 "Сумки, чемоданы, портфели, ранцы, папки, изделия мелкой кожгалантереи. Общие технические условия";
г) пункты 130, 134 и 148 в графе 4 дополнить словами "применяется до 01.07.2024".
2. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции легкой промышленности" (ТР ТС 017/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) пункты 51, 52, 107 и 108 в графе 4 дополнить словами "применяется до 01.07.2024";

б) 4-бағандағы 84 – 87, 90, 97 – 100, 103, 118, 122, 123, 127 және 131 тармақтар "01.07.2024 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
в) 3-бағандағы 121-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5.3.2-тармақ МЕМСТ 28631-2005 "Сөмкелер, жолсандық, портфельдер, сөмкелер, папкалар, ұсақ былғары бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар";
г) 4-бағандағы 130, 134 және 148-тармақтар "01.07.2024 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын".
2. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде, ал олар болмаған жағдайда – зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің қағидалары мен әдістерін қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінде, оның ішінде "Жеңіл өнеркәсіп өнімінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 017/2011) талаптарын қолдану және орындау және көрсетілген шешіммен бекітілген техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары:
а)  4-бағандағы 51, 52, 107 және 108-тармақтар "01.07.2024 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;

б) пункты 53 и 325 исключить;
в) дополнить пунктами 1081, 1271, 1411, 1412, 1511, 1641, 1642, 2001, 2071, 2072, 2341, 2342, 2471, 2571, 2751, 2761, 2762, 3231, 3291, 3991 и 4081 следующего содержания:
"
1081
ГОСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Качество воды. Определение содержания кобальта, никеля, меди, цинка, кадмия и свинца. Методы пламенной атомно-абсорбционной спектрометрии"
1271
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)

б) 53 және 325-тармақтар алынып тасталсын;
в)  келесі мазмұндағы 1081, 1271, 1411, 1412, 1511, 1641, 1642, 2001, 2071, 2072, 2341, 2342, 2471, 2571, 2751, 2761, 2762, 3231, 3291, 3991 және 4081 тармақтармен толықтырылсын:
"
1081
МЕМСТ 33537-2015 (ISO 8288:1986) "Судың сапасы. Кобальт, никель, мыс, мырыш, кадмий және қорғасын құрамын анықтау. Жалынды атомдық-абсорбциялық спектрометрия әдістері"
1271
МЕМСТ 34174-2017 "Орау. Су сорғыштарындағы гексан, гептан, ацетальдегид, ацетон, метилацетат, этилацетат, метанол, изопропанол, акрилонитрил, н-пропанол, бутилацетат, изобутанол, н-бутанол, бензол, толуол, этилбензол, м-, о - және п-ксилол, изопропилбензол, стирол, a-метилстирол құрамын газохроматографиялық анықтау" (9.5-тармақты қоспағанда)

1642
ГОСТ 34175-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в воздушной среде" (за исключением пункта 9.5)
2001
АМИ.МН 0003-2021 "Массовая концентрация е-капролактама, выделяемого из изделий из полиамидов, в водной и воздушной средах. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00221 от 29.09.2021)

1642
МЕМСТ 34175-2017 "Орау. Ауа ортасындағы бензол, толуол, этилбензол, м-, о - және п-ксилолдар, изопропилбензол, стирол, a-метилстирол, бензальдегид құрамын газохроматографиялық анықтау" (9.5-тармақты қоспағанда)
2001
АМИ.МН 0003-2021 "Полиамидтерден жасалған бұйымдардан бөлінетін е капролактамның су және ауа ортасындағы массалық концентрациясы. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (29.09.2021 жылғы № BY 00221 аттестаттау туралы куәлік)

2341
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)
2342
ГОСТ 34172-2017 "Упаковка. Определение содержания метилового спирта, бутилового спирта, изобутилового спирта, пропилового спирта, изопропилового спирта методом газовой хроматографии в воздушной среде"
2471

2341
МЕМСТ 34174-2017 "Орау. Су сорғыштарындағы гексан, гептан, ацетальдегид, ацетон, метилацетат, этилацетат, метанол, изопропанол, акрилонитрил, н-пропанол, бутилацетат, изобутанол, н-бутанол, бензол, толуол, этилбензол, м-, о - және п-ксилол, изопропилбензол, стирол, a-метилстирол құрамын газохроматографиялық анықтау" (9.5-тармақты қоспағанда)
2342
МЕМСТ 34172-2017 "Орау. Ауа ортасындағы газ хроматографиясы әдісімен метил спиртінің, бутил спиртінің, изобутил спиртінің, пропил спиртінің, изопропил спиртінің құрамын анықтау"
2471

ГОСТ 34172-2017 "Упаковка. Определение содержания метилового спирта, бутилового спирта, изобутилового спирта, пропилового спирта, изопропилового спирта методом газовой хроматографии в воздушной среде"
2571
ГОСТ 34175-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в воздушной среде"
(за исключением пункта 9.5)
2751
приложения 3 и 7 (толуилен-диизоцианат)
KZ.06.04.00002-2022 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации,
в воздушную среду толуилендиизоцианата, содержащегося в изделиях из полиуретана и полиуретановых синтетических каучуков"
(свидетельство об аттестации
№ 3 от 14 октября 2022 г.)
применяется с 01.07.2024
2761
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола,
a-метилстирола в водных вытяжках" (за исключением пункта 9.5)
2762
ГОСТ 34175-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и
п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в воздушной среде"
(за исключением пункта 9.5)
3231
ГОСТ Р 59577-2021 "Кожа, мех и изделия из них. Определение индекса токсичности"
3291
ГОСТ ISO 4044-2014 "Кожа. Химические испытания. Подготовка образцов для химических испытаний"
3991
ГОСТ 32076-2013 "Кожа. Метод определения устойчивости окраски к сухому и мокрому трению"
4081
статья 11 (идентификация)
ГОСТ Р 51793-2001 "Материалы текстильные. Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства. Информация для потребителя"
";
г) в пункте 140 в графе 3 слова "МУ № 268-93" заменить словами "МУ № 268-92";
д) пункт 341 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"ГОСТ Р 54591-2011 "Кожа и мех. Метод определения содержания хрома (VI)";
е) пункты 342 и 399 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"раздел 3 ГОСТ 938.29-2002 "Кожа. Методы испытания устойчивости окраски кож к сухому и мокрому трению";
ж) пункт 400 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"ГОСТ 9733.27-83 "Материалы текстильные. Методы испытания устойчивости окраски к трению";
з) пункт 401 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"ГОСТ 9733.6-83 "Материалы текстильные. Методы испытания устойчивости окрасок к "поту".

МЕМСТ 34172-2017 "Ауа ортасындағы газ хроматографиясы әдісімен метил спиртінің, бутил спиртінің, изобутил спиртінің, пропил спиртінің, изопропил спиртінің құрамын анықтау"
2571
МЕМСТ 34175-2017 "Орау. Ауа ортасындағы бензол, толуол, этилбензол, м-, о - және п-ксилолдар, изопропилбензол, стирол, a-метилстирол, бензальдегид құрамын газохроматографиялық анықтау" (9.5-тармақты қоспағанда)
2751
3 және 7-қосымшалар (толуилендиизоцианат)
KZ.06.04.00002-2022 "Полиуретаннан және полиуретанды синтетикалық каучуктардан жасалған бұйымдардағы толуилендиизоцианаттың ауа ортасына массалық шоғырлану бірліктерімен көрсетілген көші-қон деңгейін өлшеуді орындау әдістемесі" (2022 жылғы 14 қазандағы №3 аттестаттау туралы куәлік)
01.07.2024 бастап қолданылады
2761
МЕМСТ 34174-2017 "Орау. Су сорғыштарындағы гексан, гептан, ацетальдегид, ацетон, метилацетат, этилацетат, метанол, изопропанол, акрилонитрил, н-пропанол, бутилацетат, изобутанол, н-бутанол, бензол, толуол, этилбензол, м-, о - және п-ксилол, изопропилбензол, стирол, a-метилстирол құрамын газохроматографиялық анықтау" (9.5-тармақты қоспағанда)
2762
МЕМСТ 34175-2017 "Орау. Ауа ортасындағы бензол, толуол, этилбензол, м-, о - және п-ксилолдар, изопропилбензол, стирол, a-метилстирол, бензальдегид құрамын газохроматографиялық анықтау" (9.5-тармақты қоспағанда)
3231
МЕМСТ Р 59577-2021 "Былғары, жүн және олардан жасалған бұйымдар. Уыттылық индексін анықтау"
3291
МЕМСТ ISO 4044-2014 "Тері. Химиялық сынақтар. Химиялық сынақтар үшін үлгілерді дайындау"
3991
МЕМСТ 32076-2013 "Тері. Бояудың құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін анықтау әдісі"
4081
11-бап (сәйкестендіру)
МЕМСТ Р 51793-2001 "Тоқыма материалдары. Кілем жабындары мен бұйымдары машиналық өндіріс әдісі. Тұтынушыға арналған ақпарат"
";
г)  3-бағандағы 140-тармақтағы "МУ № 268-93" деген сөздер "МУ № 268-92" деген сөздермен ауыстырылсын;
д)  3-бағандағы 341-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"МЕМСТ Р 54591-2011 "Тері мен жүн. Хром құрамын анықтау әдісі (VI)";
е)  3-бағандағы 342 және 399-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"МЕМСТ 938.29-2002 3 бөлім "Тері. Тері түсінің құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін сынау әдістері";
ж)  3-бағандағы 400-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"МЕМСТ 9733.27-83 "Тоқыма материалдары. Бояудың үйкеліске төзімділігін сынау әдістері";
з)  3-бағандағы 401 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"МЕМСТ 9733.6-83 "Тоқыма материалдары. Түстердің "терге" төзімділігін сынау әдістері".