О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 77
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июля 2024 года № 79
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 77 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2.1Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 9 июля 2024 г. № 79
И З М Е Н Е Н И Я,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 июня 2021 г. № 77
1. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011), утвержденном указанным Решением:
а) в пункте 192 в графе 4 слова "применяется с 01.03.2022" заменить словами "применяется до 01.08.2024";
б) пункт 193 в графе 4 дополнить словами "применяется до 01.07.2025";
в) дополнить позицией 2211 следующего содержания:
"

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 77 Шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 9 шілдедегі № 79 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 4-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы Шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 маусымдағы Шешіміне № 77 "Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесі", ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы, оларды қолдану нәтижесінде ерікті негізде "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 020/2011) талаптарын және халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесін сақтау қамтамасыз етіледі, ал олар болмаған жағдайда – "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" (КО ТР 020/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қоса алғанда, зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар" қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 9 шілдедегі
№ 79 Шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 маусымдағы № 77 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1.  Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде, ал олар болмаған жағдайда – Ұлттық (мемлекеттік) стандарттар, оларды қолдану нәтижесінде көрсетілген шешіммен бекітілген "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" Кеден одағының (КО ТР 020/2011) техникалық регламентінің талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етіледі:
а) 192-тармақтағы 4-бағандағы "01.03.2022 бастап қолданылады" деген сөздер "01.08.2024 дейін қолданылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 4-бағандағы 193-тармақ "01.07.2025 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
в) 2211 позициясы келесі мазмұнмен толықтырылсын:
"

2211
ГОСТ CISPR 35-2019 (разделы 4 и 5) "Электромагнитная совместимость мультимедийного оборудования. Требования к помехоустойчивости"
применяется
с 01.01.2025
".
2. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) пункт 217 в графе 4 дополнить словами "применяется до 01.07.2025";
б) дополнить позицией 2611 следующего содержания:
"
2611
ГОСТ CISPR 35-2019 (разделы 6, 7, 9 и 10) "Электромагнитная совместимость мультимедийного оборудования. Требования к помехоустойчивости"
применяется
с 01.01.2025
".

2211
МЕМСТ CISPR 35-2019 (4 және 5 бөлімдер) "Мультимедиялық жабдықтың электромагниттік үйлесімділігі. Шуға төзімділікке қойылатын талаптар"
01.01.2025 бастап қолданылады
".
2.  Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімділігі" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 020/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінде) және көрсетілген шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру:
а) 217-тармақ 4-бағанда "01.07.2025 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 2611 позициясы келесі мазмұнмен толықтырылсын:
"
2611
МЕМСТ CISPR 35-2019 (6, 7, 9 және 10 бөлімдер) "Мультимедиялық жабдықтың электромагниттік үйлесімділігі. Шуға төзімділікке қойылатын талаптар"
01.01.2025 бастап қолданылады
".