О перечнях стандартов, необходимых для реализации требований технических регламентов Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011), "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2024 года № 81
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 г. № 48 "О перечнях стандартов, необходимых для реализации требований технических регламентов Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011), "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011)" изменения согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования;
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования;
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011), "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) және "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламенттері талаптарын іске асыру үшін қажетті стандарттардың тізбелері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 16 шілдедегі № 81 шешімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 4-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша 2014 жылғы 29 мамырдағы) және Регламентке № 2 қосымшаның 5-тармағымына 2 сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" талаптарын іске асыру үшін қажетті стандарттардың тізбелері туралы" енгізілсін (КО ТР 001/2011), "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) және "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламенттері № 48 Шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Қоса беріліп отырған:
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – қағидаларды қамтитын ұлттық (Мемлекеттік) стандарттардың тізбесі зерттеу (сынау) және өлшеу әдістері, оның ішінде Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 001/2011) тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесі, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 001/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі) және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – Ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі, оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 002/2011) талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз ету тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесі, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі турал" техникалық регламентінің (КО ТР 002/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (Мемлекеттік) стандарттардың тізбесі) және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – Ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі, оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 003/2011) талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз ету тізбесі;
халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынақ) ережелері мен әдістерін қамтитын ұлттық (Мемлекеттік) стандарттардың Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 003/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қоса алғанда, іріктеу қағидаларын қамту тізбесі бекітілсін.

3. Признать утратившим силу пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 г. № 48 "О перечнях стандартов, необходимых для реализации требований технических регламентов Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011), "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011)".
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пунктов 2 и 3 настоящего Решения.
Пункты 2 и 3 настоящего Решения вступают в силу по истечении 180 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 81
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2022 г. № 48
1. Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденный указанным Решением, дополнить позицией 6571 следующего содержания:
"
6571.
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
БТ.001.МИ "Методика испытаний. Блокировки тормозов"
(заключение об аттестации от 23.04.2024 № БТ.001/2024)
применяется до 31.12.2030
".
2. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011), утвержденном указанным Решением:
а) позиции 693 – 695 и 821 – 824 изложить в следующей редакции:
"
693.
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а"
и "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.1.3 – 5.1.7
и 5.1.10
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
694.
раздел 11
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"

3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 48 Шешімінің "Кеден одағының техникалық регламенттері "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 001/2011), "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) және "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) талаптарын іске асыру үшін қажетті стандарттардың тізбелері туралы 1-тармағының, күші жойылды деп танылсын.
4. Осы Шешім Ресми жарияланған күнінен бастап, осы шешімнің 2 және 3-тармақтарын қоспағанда 30 күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Осы Шешімнің 2 және 3-тармақтары осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап 180 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқа Төрағасының м.у.а
Б. Сұлтанов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 81 Шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 48 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – қағидаларды қамтитын ұлттық (Мемлекеттік) стандарттардың тізбесі зерттеу (сынау) және өлшеу әдістері, оның ішінде Кеден одағының "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 001/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары және көрсетілген шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру мынадай мазмұндағы 6571 позициямен толықтырылсын:
"
6571.
13-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің
15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
БТ.001.МИ "Сынақ әдістемесі. Тежегішті құлыптау"
(аттестаттау туралы 23.04.2024 №БТ қорытындысы.001/2024)
31.12.2030 дейін қолданылады
".
2. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – Ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде оларды қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 002/2011) техникалық регламенті талаптарының сақталуы көрсетілген шешіммен бекітілген ерікті негізде қамтамасыз етіледі:
а) 693 – 695 және 821 – 824 позициялары мынадай редакцияда жазылсын:
"
693.
13-тармақ "в" тармақшасы, 15-тармақ,
және V бөлімнің 84-тармағының "а" және "б" тармақшалары
5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.1.3 – 5.1.7-тармақтар
және 5.1.10
МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетон арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
694.
МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетон арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар" 11 бөлім

695.
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
821.
пункт 12 раздела V
пункты 5.1.8, 5.7.6 (при наличии отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости) и 5.15
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
822.
пункты 5.1.8, 5.7.7 (при наличии болтовых отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости), 5.9 и 5.15.1
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
823.
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.11.2
и 5.17 ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
824.
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.10, 5.11, 5.15.5 и 5.15.3
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
";
б) дополнить позициями 8241 – 8248 следующего содержания:
"
8241.
подпункт "г"
пункта 13 раздела V
пункт 5.1.9
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
8242.
пункт 5.1.9
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
8243.
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.3 (при первичном подтверждении соответствия) и 5.4.1 с учетом пунктов 5.4.2 и 5.4.3
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
8244.
пункты 5.1.4 (при первичном подтверждении соответствия
в зависимости от типа, категории
и класса прочности) и 5.4.1
с учетом пунктов 5.4.2 – 5.4.4
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
8245.
подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 5.5.1, 5.6.1, 5.16 и 5.18
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
8246.
пункты 5.5, 5.6.1, 5.12, 5.15.2
(в зависимости от категории и типа)
и 5.15.4 (в зависимости от типа)
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
8247.
пункт 89 раздела V
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
8248.
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"

695.
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетон арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар" 5.3-тармақ
821.
V бөлімнің 12-тармағы
5.1.8, 5.7.6 (тесіктер болған кезде), 5.8 (қаттылықтан басқа) және 5.15-тармақтар
МЕМСТ 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
822.
5.1.8, 5.7.7 (болт тесіктері болған кезде), 5.8 (қаттылықтан басқа), 5.9 және 5.15.1-тармақтар
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген.
Жалпы техникалық шарттар
31.12.2030 дейін қолданылады
823.
V бөлімнің 13-тармағы "в" тармақшасы
5.8-тармақтар (қаттылық), 5.11.2
және 5.17 МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
824.
5.8 (қаттылық), 5.10, 5.11, 5.15.5 және 5.15.3 тармақтары
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
";
б) мынадай мазмұндағы 8241 – 8248 позициялармен толықтырылсын:
"
8241.
V бөлімнің 13-тармағы "г" тармақшасы
5.1.9-тармақ
МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8242.
5.1.9-тармақ
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8243.
V бөлімнің 15-тармағы
5.4.2 және 5.4.3-тармақтарды ескере отырып, 5.1.3 (сәйкестікті бастапқы растау кезінде) және 5.4.1-тармақтар
МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8244.
5.1.4-тармақтар (сәйкестікті бастапқы растау кезінде түріне, санатына байланысты және беріктік класы) және 5.4.1 5.4.2 – 5.4.4 тармақтарын ескере отырып ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8245.
V бөлімнің 84-тармағы "а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы "а" тармақшасы
5.5.1, 5.6.1, 5.16 және 5.18-тармақтар
МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8246.
5.5, 5.6.1, 5.12, 5.15.2-тармақтар
(санаты мен түріне байланысты)
және 5.15.4 (түріне байланысты)
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8247.
V бөлімнің 89-тармағы
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар
МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8248.
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"

применяется до 31.12.2030
".
3. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) позиции 429, 440, 509 и 510 изложить в следующей редакции:
"
429.
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84, пункты 89 и 91 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов железнодорожного пути. Общие технические условия"
440.
пункт 15, подпункты "а" и "е" пункта 86, пункты 89, 91, 94 и 95 раздела V
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
509.
подпункты "в" и "г", пункта 13, пункты 12, 15, 89 и 91, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
раздел 7
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
510.
раздел 7
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
";
б) дополнить позициями 1231 и 4431 – 4434 следующего содержания:
"
1231.
подпункт "в"
пункта 13, пункты 15, 82, 89, 91 и 94 раздела V
БТ.001.МИ "Методика испытаний. Блокировки тормозов"
(заключение об аттестации от 23.04.2024 № БТ.001/2024)
применяется до 31.12.2030
4431.
подпункт "в"
пункта 13,
пункты 15, 21 и 22, подпункты "д" и "е" пункта 86, пункты 89, 91 и 94 раздела V
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
4432.
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
4433.
приложения А и Б
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
4434.
ГОСТ 33436.4-1-2015 Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний
".
4. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011), утвержденном указанным Решением:

31.12.2030 дейін қолданылады
".
3. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде, ал олар болмаған жағдайда – қағидаларды қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінде зерттеу (сынау)және өлшеу әдістері, оның ішінде Кеден одағының "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 002/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары және көрсетілген шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру:
а) 429, 440, 509 және 510-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
429.
84-тармақтың 13-тармағы, "в" тармақшасы
15-тармағы, "а" және "б" тармақшалары,
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
7 бөлім МЕМСТ 32942-2022 "Темір жолдың бағыттамалық бұрмалары үшін алдын ала кернелген темірбетонды арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
440.
15-тармақ, 86-тармақтың "а" және "е" тармақшалары, V бөлімнің 89, 91, 94 және 95-тармақтары
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
509.
13-тармақтың "в" және "г" тармақшалары, 12, 15, 89 және 91-тармақтар, "а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
7 бөлім МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
510.
7 бөлім
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
";
б) мынадай мазмұндағы 1231 және 4431 – 4434 позициялармен толықтырылсын:
"
1231.
V бөлімнің 13-тармағы, "в" тармақшасы
15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
БТ.001.МИ "Сынақ әдістемесі. Тежегішті құлыптау" (аттестаттау туралы 23.04.2024 №БТ қорытындысы.001/2024)
31.12.2030 дейін қолданылады
4431.
13-тармақ "в" тармақшасы,
86-тармақтың 15, 21 және 22-тармақтары, "д" және "е" тармақшалары, V бөлімнің 89, 91 және 94-тармақтары
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529: 2013) "Қабықтармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежелері (IP коды)"
4432.
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
4433.
А және Б қосымшалары
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
4434.
МЕМСТ 33436.4-1-2015 техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 4-1 бөлім. Темір жол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары мен аппаратурасы. Сынақ талаптары мен әдістері
".
4. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – Ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесінде оларды қолдану нәтижесінде кеден одағының техникалық "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) регламенті талаптарының сақталуы көрсетілген шешіммен бекітілген ерікті негізде қамтамасыз етіледі:

и 5.15.4 (в зависимости от типа)
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
1977
пункт 32 раздела V
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
1978
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные"
применяется до 31.12.2030
".
5. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) позиции 19, 30, 110 и 111 изложить в следующей редакции:
"
19.
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32
и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
30.
пункт 15, подпункты "а" и "ж" пункта 29, пункты 32 – 34
раздела V
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
110.
пункт 12, подпункты "б" и "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32
и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
111.
раздел 7
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
";
б) дополнить позициями 191 и 331 – 334 следующего содержания:
"
191.
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32
и 33 раздела V
раздел 7

және 5.15.4 (түріне байланысты)
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
1977
V бөлімнің 32-тармағы
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар
МЕМСТ Р 51685-2022 "Тміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
1978
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар ҚР СТ 2432-2023 "Сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген теміржол рельстері"
31.12.2030 дейін қолданылады
".
5. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде,ал олар болмаған жағдайда – қағидаларды қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінде зерттеу (сынау)және өлшеу әдістері, оның ішінде Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары (КО ТР 003/2011) және көрсетілген шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру:
5. Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде,ал олар болмаған жағдайда – қағидаларды қамтитын ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесінде зерттеу (сынау)және өлшеу әдістері, оның ішінде Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары (КО ТР 003/2011) және көрсетілген шешіммен бекітілген Техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру:
а) 19, 30, 110 және 111-позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.
13-тармақ "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақ "а" және "б" тармақшалары, 32-тармақ және 33 V бөлім
7 бөлім МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетон арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
30.
15-тармақ, 29-тармақтың "а" және "ж" тармақшалары, 32-34-тармақтар
V бөлім
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
110.
12-тармақ, "б" және "в" тармақшалары 13-тармақ, 15-тармақ, "а" тармақшасы 27-тармақ, V бөлім 32-тармақ
және 33
7 бөлім МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
111.
7 бөлім ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
";
б) мынадай мазмұндағы 191 және 331 – 334-позициялармен толықтырылсын:
"
191.
13-тармақ "б" тармақшасы,
15-тармақ, 27-тармақ "а" және "б" тармақшалары, V бөлім 32-тармақ және 33
7 бөлім

ГОСТ 10180-2012 "Бетоны. Методы определения прочности по контрольным образцам"
331.
подпункт "б"
пункта 13, пункты 15, 20 и 21, подпункты "е" и "ж" пункта 29, пункты 32 и 33
раздела V
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
332.
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
333.
приложения А и Б

МЕМСТ 10180-2012 "Бетондар. Бақылау үлгілері бойынша беріктікті анықтау әдістері"
331.
13-тармақтың "б" тармақшасы
, 15, 20 және 21-тармақтардың, 29-тармақтың "е" және "ж" тармақшалары, V бөлім 32 және 33-тармақтардың
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
332.
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
333.
А және Б қосымшалары

ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
334.
ГОСТ 33436.4-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний"
".
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 81
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов,
а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава" (ТР ТС 001/2011)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
I. Железнодорожный подвижной состав
1. Вагоны бункерного типа
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2, подпункты "а" и "б" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 4.1.2
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
пункт 4.1.2
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 4.1.2
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режим 1а)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.2
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
подпункты "н" и "п" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"

МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
334.
МЕМСТ 33436.4-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 4-1 бөлім. Темір жол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары мен аппаратурасы. Сынақ талаптары мен әдістері"
".
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда – Ұлттық (мемлекеттік) стандарттар Оларды қолдану нәтижесінде ерікті негізде "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 001/2011) талаптарын сақтауды қамтамасыз ететін ТІЗБЕСІ
_№
р /р
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе Техникалық реттеу объектісі
Стандарттың аты және атауы
Ескерту
1
2
3
4
I. Теміржол жылжымалы құрамы
1. Бункерлік типтегі вагондар
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Темір жол жылжымалы құрамының және құрылыстардың жақындауының габариттері"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ, 4.2.1-тармақтың "а" және "б" тармақшалары
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
6.1.3-тармақтың 6.2 формуласы 1-кестемен (1А режимі)бірлесіп
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
5.2-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2.1-тармақтың "н" және "п" тармақшалары
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"

пункты 5.1.2, 5.1.9 и 5.1.10
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункты "н" и "п" пункта 4.3.1
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
пункты 8.2 и 8.4 (совместно с пунктом 6.1) и 8.5 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда) ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
таблица 2, третья строка
ГОСТ 22235-2010 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно- разгрузочных и маневровых работ"
пункт 5.4
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.5
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
подпункты "е" и "ж" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
показатель 4, таблица 14 пункта 7.1.8, 7.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.4
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
подпункт "и" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 7.4 совместно с пунктом 5.3
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.4
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
подпункт "н" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункты 8.2 и 8.4
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"

5.1.2, 5.1.9 және 5.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
4.3.1-тармақтың "н" және "п" тармақшалары
МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
8.2 және 8.4-тармақтар (6.1-тармақпен бірлесіп) және 8.5 (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда) МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
2-кесте, үшінші жол
МЕМСТ 22235-2010 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржолдардың Жүк вагондары. тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстарды жүргізу кезінде сақталуын қамтамасыз ету бойынша жалпы талаптар"
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.5-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " г " тармақшасы
4.2.1-тармақтың "е" және "ж" тармақшалары
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4-көрсеткіш, 7.1.8, 7.3-тармақтың 14-кестесі
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
4-көрсеткіш, 7.1.8, 7.3-тармақтың 14-кестесі
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " д " тармақшасы
4.2.1-тармақтың "және" тармақшасы
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
7.4-тармақ 5.3-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
4.2.1-тармақтың "н" тармақшасы
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
8.2 және 8.4-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"

таблица 2 (третья строка) пункта 6.1 ГОСТ 22235-2010 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно- разгрузочных и маневровых работ"
применяется до 31.05.2025
таблица 2 (третья строка) пункта 6.1 ГОСТ 22235-2023 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно- разгрузочных и маневровых работ"
применяется
с 01.01.2025
пункт 5.4
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.5
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь")
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.2, 5.3 и 5.9
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункты 5.12 и 5.18
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункты 4.2.4 (для вагонов, перевозящих пищевые продукты), 5.11, 5.13 и 5.19
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункты 4.2.3 и 5.14
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
подпункты "а" – "г" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3
совместно с таблицей 1 (режимы 1а, 1в и 1г)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.2
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
подпункт "д" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 6.3.8 совместно с пунктом 4.6

МЕМСТ 22235-2010 6.1-тармағының 2-кестесі (үшінші жолы) "1520 мм табанды Магистральдық темір жолдардың Жүк вагондары, тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстарды жүргізу кезінде сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі жалпы талаптар"
31.05.2025 дейін қолданылады
МЕМСТ 22235-2023 6.1-тармағының 2-кестесі (үшінші жолы) "1520 мм табанды Магистральдық темір жолдардың Жүк вагондары, тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстарды жүргізу кезінде сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі жалпы талаптар"
01.01.2025 бастап қолданылады
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.5-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " з " тармақшасы
4.2-тармақ ("Тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде) МЕМСТ 34434-2018 "Жүк Теміржол вагондарының тежегіш жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "және" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының " м " тармақшасы
4.2.2, 5.3 және 5.9-тармақтар
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.12 және 5.18-тармақтар
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.4 (тамақ өнімдерін тасымалдайтын вагондар үшін), 5.11, 5.13 және 5.19-тармақтар
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.3 және 5.14-тармақтар
МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " р " тармақшасы
4.2.1-тармақтың "а" – "г" тармақшалары
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
6.1.3-тармақтың 6.2 формуласы
1-кестемен бірге (1А, 1в және 1г режимдері)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
5.2-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
4.2.1-тармақтың "д" тармақшасы
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
6.3.8-тармақ 4.6-тармақпен бірге

ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.2
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "х" пункта 13 раздела V
подпункт "п" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 8.5 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или
не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.4
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.5
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.12
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
подпункт "ч" пункта 13 раздела V
подпункт "н" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункты 8.2 и 8.4
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
таблица 2 (третья строка) пункта 6.1 ГОСТ 22235-2010 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно- разгрузочных и маневровых работ"
применяется до 31.05.2025
таблица 2 (третья строка) пункта 6.1 ГОСТ 22235-2023 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно- разгрузочных и маневровых работ")
применяется
с 01.01.2025
пункты 4.2.1 и 5.4
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункты 4.2.1 и 5.5
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
подпункты "а" – "д" пункта 4.2.1 ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункты 4.1.14, 4.2.3, 4.2.20 и 5.2 (последний абзац)
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
для вагонов, предназначенных для перевозки грузов, имеющих повышенные температуры

МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
5.2-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " х " тармақшасы
4.2.1-тармақтың "п" тармақшасы
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
8.5-тармақ (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
5.4-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.5-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " ц " тармақшасы
4.1.12-тармақ
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " ч " тармақшасы
4.2.1-тармақтың " н " тармақшасы
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
8.2 және 8.4-тармақтар
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
МЕМСТ 22235-2010 6.1-тармағының 2-кестесі (үшінші жолы) "1520 мм табанды Магистральдық темір жолдардың Жүк вагондары, тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстарды жүргізу кезінде сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі жалпы талаптар"
31.05.2025 дейін қолданылады
МЕМСТ 22235-2023 6.1-тармағының 2-кестесі (үшінші жолы) "1520 мм табанды Магистральдық темір жолдардың Жүк вагондары, тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстарды жүргізу кезінде сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі жалпы талаптар")
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2.1 және 5.4-тармақтар
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.1 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
МЕМСТ 30243.1 – 2021 4.2.1-тармағының "а"-"д" тармақшалары "Сусымалы Жүктер үшін 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.14, 4.2.3, 4.2.20 және 5.2-тармақтар (соңғы абзац)
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
жоғары температурасы бар Жүктерді тасымалдауға арналған вагондар үшін

пункт 4.2.1
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 4.2.1
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3 совместно с таблицей 1 (режимы 1а, 1в, 1г)
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 6.3.8 совместно с пунктом 4.6
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 5.2
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункт 5.3
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 21
раздела V
пункты 4.1.8, 4.2.4 и 5.1, подпункт "а" пункта 5.2, пункт 5.4 (второй абзац)
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункты 5.1 и 5.12
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
раздел 5
СТ РК 1818-2008 "Лестницы, подножки и поручни грузовых вагонов. Технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.1 и 5.11
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 44
раздела V
пункты 4.2 и 4.6
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
пункт 47* раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 48
раздела V
пункт 5.7
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
формула 6.2 пункта 6.1.3 совместно
с пунктом 4.3.14
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункты 4.2.1 и 5.14
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункты 4.2.1 и 5.16
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 53
раздела V
подпункт "б" пункта 4.1.4, подпункты "н" и "п" пункта 4.2.1
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 5.1.2
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"

4.2.1-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
6.1.3-тармақтың 6.2 формуласы 1-кестемен бірге (1а, 1в, 1г режимдері)
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
6.3.8-тармақ 4.6-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
5.2-тармақ
МЕМСТ 30243.2-97 "Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.3-тармақ
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 21-тармағы
4.1.8, 4.2.4 және 5.1-тармақтар, 5.2-тармақтың "а" тармақшасы, 5.4-тармақ (екінші абзац)
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы үктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.1 және 5.12-тармақтар
МЕМСТ 30243.2-97 Цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5 бөлім
ҚР СТ 1818-2008 "Жүк вагондарының баспалдақтары, табандары мен тұтқалары. Техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1 және 5.11-тармақтар
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 44-тармағы
4.2 және 4.6-тармақтар
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк Теміржол вагондарының тежегіш жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
V бөлімнің 47*-тармағы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 " Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 48-тармағы
5.7-тармақ
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
6.1.3-тармақтың 6.2 формуласы 4.3.14-тармақпен бірге
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
4.2.1 және 5.14-тармақтар
МЕМСТ 30243.2-97 " цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.1 және 5.16-тармақтар
МЕМСТ 30243.3-99 " Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 53-тармағы
4.1.4-тармақтың " б " тармақшасы, 4.2.1-тармақтың "н" және "п" тармақшалары
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 9.6
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 9.6
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
пункт 99
раздела V
пункты 4.5.1, 4.5.2, 4.5.5 и 5.4 (первый абзац)
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункты 4.6.1, 4.6.2, 4.6.6, 4.6.7, 5.3 и 5.6
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
пункты 4.4, 5.8 и 5.13 (в части наличия)
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
пункты 4.4, 5.7 и 5.15
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 4.5.5
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
пункт 4.6.7
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
2. Вагоны изотермические
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 5.1.2
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.2.18
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "а" и "б" пункта 5.7.1
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункт 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
пункты 5.1.2, 5.1.9 и 5.1.10

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
9.6-тармақ
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
9.6-тармақ
МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 99-тармағы
4.5.1, 4.5.2, 4.5.5 және 5.4-тармақтар (бірінші абзац)
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.6.1, 4.6.2, 4.6.6, 4.6.7, 5.3 және 5.6-тармақтар
МЕМСТ 34765-2021 " бункерлік үлгідегі Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.4, 5.8 және 5.13-тармақтар (болу бөлігінде)
МЕМСТ 30243.2-97 " цемент тасымалдауға арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.4, 5.7 және 5.15-тармақтар
МЕМСТ 30243.3-99 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм жабық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 106-тармағы
4.5.5-тармақ
МЕМСТ 30243.1-2021 "Сусымалы Жүктерге арналған 1520 мм ашық калибрлі хоппер вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
4.6.7-тармақ
МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
2. Изотермиялық вагондар
V бөлімнің 13-тармағының " а " тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022"Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2.18-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.7.1-тармақтың "а" және "б" тармақшалары
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3 тармақ
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
5.1.2, 5.1.9 және 5.1.10-тармақтар

ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 4.2.18 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или
не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "м", "н" пункта 5.7.1 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.18
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "д" и "е" пункта 5.7.1
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.18
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункт "ж" пункта 5.7.1
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.18
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункт "м" пункта 5.7.1
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь")
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.6.1.3, 5.6.1.16, 6.2.1, 6.2.2
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "н" пункта 13 раздела V
таблицы 4 – 7
ГОСТ 33436.3-2-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой
подпункт "о" пункта 13 раздела V

МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
4.2.18-тармақ (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.7.1-тармақтың "м", "н" тармақшалары (конструкциясы илинге жол бермейтін вагондарды қоспағанда, сұрыптау слайдтары бойынша өтуді және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуді көздейді)
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " г " тармақшасы
4.2.18-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.7.1-тармақтың "д" және "е" тармақшалары
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.2.18-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.7.1-тармақтың" "ж" тармақшасы
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
4.2.18-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.7.1-тармақтың "м" тармақшасы
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " з " тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк Теміржол вагондарының тежегіш жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "и" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
5.6-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.6.1.3, 5.6.1.16, 6.2.1, 6.2.2 тармақтары
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
Vбөлімнің 13-тармағының " н " тармақшасы
4 – 7 кестелер
МЕМСТ 33436.3-2-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Жабдықтар мен жабдықтар. Сынақ талаптары мен әдістері"
автономды энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін
V бөлімнің 13-тармағының" о " тармақшасы

пункт 4.1 и раздел 6
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. железнодорожной подвижной состав. Требования и методы испытаний"
для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункт "е", 5) и 6) пункта 5.2.2, 5.2.14, 5.2.15, 5.4.1.4 (в части пожарной безопасности), 5.4.3.2, 5.4.13
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
(для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой)
применяется
с 01.01.2025
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.18
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "а" – "в" пункта 5.7.1
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.18
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункт "г" пункта 5.7.1
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 8.1.12, 8.2.1.5, 8.2.1.6 и 8.2.2.1
ГОСТ 33798.1-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой
пункты 5.4.2.1, 5.4.2.3, 5.4.14
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой
подпункт "х" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.18 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает (не предусматривает) проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда) ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия
применяется
до 31.12.2024
подпункт "н" пункта 5.7.1 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.15
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 5.1.5
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется

4.1-тармақ және 6-бөлім
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
автономды энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
5.2-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2.2, 5.2.14, 5.2.15, 5.4.1.4 (өрт қауіпсіздігі бөлігінде) тармағының "е", 5) және 6) тармақшасы, 5.4.3.2, 5.4.13
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар "(дербес энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін)
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.2.18-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.7.1 – тармақтың "а" - "в" тармақшалары
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "т" "тармақшасы
4.2.18-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.7.1-тармақтың " г" тармақшасы
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының" у " тармақшасы
8.1.12, 8.2.1.5, 8.2.1.6 және 8.2.2.1 тармақтары
МЕМСТ 33798.1-2016 " Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдығы. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
автономды энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін
5.4.2.1, 5.4.2.3, 5.4.14-тармақтар
МЕМСТ 35003-2023 " автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
автономды энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін
V бөлімнің 13-тармағының " х" " тармақшасы
4.2.18-тармақ (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін (көздемейтін) вагондарды қоспағанда)
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар
5.7.1-тармақтың "н" тармақшасы (конструкциясы илинге жол бермейтін вагондарды қоспағанда, сұрыптау слайдтары бойынша өтуді және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуді көздейді)
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "ц" тармақшасы
4.2.15-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.1.5-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"

ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "м", "н" пункта 4.3.1 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
рименяется
с 01.01.2025
пункт 57
раздела V
пункт 5.10
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 5.2.12
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункты 4.1.13, 4.1.24, 4.1.28, 4.2.1.6, 4.2.9.1 - 4.2.9.10, 4.2.10.1 - 4.2.10.3, 4.2.10.5 и 4.2.11.25
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования" (для вагонов со служебными и вспомогательными помещениями)
пункт 59
раздела V
пункт 4.1.10, пункт А.8 приложения А
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2.22 (3 абзац), 5.10.2, пункт А.5 приложения А
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 60
раздела V
пункт 4.1.6
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 5.2.5, 10.5
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 61
раздела V
пункт 5.4
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 6.1.4
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 67
раздела V
пункт 5.5.6
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
(для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой)
применяется
с 01.01.2025
пункт 69
раздела V
пункты 4.2.11.10 - 4.2.11.12 и 4.2.11.19
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования" (для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой)
пункты 5.4.2.1, 5.4.2.4
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия" (для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой)
применяется
с 01.01.2025
пункт 70
раздела V
пункты 4.2.11.15 и 4.2.11.17 (в части наличия заземления)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования" (для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой)

МЕМСТ 10935-2019 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "м", "н" тармақшалары (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда) МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 57-тармағы
5.10-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2.12-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
тармақтар 4.1.13, 4.1.24, 4.1.28, 4.2.1.6, 4.2.9.1 - 4.2.9.10, 4.2.10.1 - 4.2.10.3, 4.2.10.5 және 4.2.11.25
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар " (қызметтік және қосалқы үй-жайлары бар вагондар үшін)
V бөлімнің 59-тармағы
а қосымшасының 4.1.10-тармағы, а. 8-тармағы
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық Жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2.22-тармақтар (3 абзац), 5.10.2, а қосымшасының а. 5-тармағы
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 60-тармағы
4.1.6-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2.5-тармақ, 10.5
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 61-тармағы
5.4-тармақ
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
6.1.4-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 67-тармағы
5.5.6-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
(автономды энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін)
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 69-тармағы
4.2.11.10 - 4.2.11.12 және 4.2.11.19-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар " (дербес энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін)
5.4.2.1, 5.4.2.4 тармақтары
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар "(дербес энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін)
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 70-тармағы
4.2.11.15 және 4.2.11.17-тармақтар (жерге қосудың болуы бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар" (дербес энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін)

пункты 5.2.13, 5.4.2.3, 5.4.2.5, 6.1.3, 5.4.1.4 (в части электробезопасности)
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия" (для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой)
применяется
с 01.01.2025
пункт 71* раздела V
пункт 5.2.8
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия" (для изотермических вагонов с автономной энергетической установкой)
применяется
с 01.01.2025
пункт 72
раздела V
пункты 4.1 и 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний" (за исключением вагонов-термосов)
пункт 5.4.8
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия" (за исключением вагонов-термосов)
применяется
с 01.01.2025
пункт 73* раздела V
пункт 8.1.17
ГОСТ 33798.1-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия" (для изотермических вагонов с аккумуляторным боксом)
пункт 5.4.12
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия" (для изотермических вагонов с аккумуляторным боксом)
применяется
с 01.01.2025
пункт 74* раздела V
пункты 8.1 – 8.4, 8.6, 8.8 – 8.11, 9.3 (в части наличия), 9.4, 11.1 (только для специальных вагонов)
ГОСТ 34805-2021 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний по оценке пожароопасных свойств неметаллических материалов"
пункты 5.2.2 (абзацы 5, 6), 5.2.15
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 75* раздела V
пункт 5.4.4 (абзац 5)
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 77* раздела V
пункт 4.1.28
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические"
пункт 5.4.4 (абзац 4)
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 84
раздела V
пункт 5.1.10
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 92
раздела V
подпункт "е" пункта 4.1.4
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 5.2.3
ГОСТ 35003-2023 "Вагоны рефрижераторные автономные. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 97
раздела V

тармақтар 5.2.13, 5.4.2.3, 5.4.2.5, 6.1.3, 5.4.1.4 (Электр қауіпсіздігі бөлігінде)
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар" (дербес энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін)
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 71-тармағы*
5.2.8-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар" (дербес энергетикалық қондырғысы бар изотермиялық вагондар үшін)
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 72-тармағы
4.1 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынау талаптары мен әдістері" (термос-вагондарды қоспағанда)
5.4.8-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар" (термос-вагондарды қоспағанда)
01.01.2025 бастап қолданылады
73-тармақ* V бөлім
8.1.17-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдығы. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары және техникалық шарттар "(аккумуляторлық боксы бар изотермиялық вагондар үшін)
5.4.12-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар" (аккумуляторлық боксы бар изотермиялық вагондар үшін)
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 74-тармағы
тармақтар 8.1 – 8.4, 8.6, 8.8 – 8.11, 9.3 (болу бөлігінде), 9.4, 11.1 (тек Арнайы вагондар үшін)
МЕМСТ 34805-2021 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Металл емес материалдардың өрт қауіпті қасиеттерін бағалау бойынша сынау әдістері"
5.2.2-тармақтар (5, 6-абзацтар), 5.2.15
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
75-тармақ* V бөлім
5.4.4-тармақ (5-абзац)
МЕМСТ 35003-2023 " автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
77-тармақ* V бөлім
4.1.28-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық"
5.4.4-тармақ (4-абзац)
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 84-тармағы
5.1.10-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 92-тармағы
4.1.4-тармақтың "е" тармақшасы
МЕМСТ 10935-2019 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2.3-тармақ
МЕМСТ 35003-2023 "Автономды рефрижераторлық вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы

пункт 4.1.7
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2, 4.1.5 и 4.1.10
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.7
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункты 5.1.2, 5.1.9 - 5.1.11
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состав. Технические требования и правила приемки"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.3
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.4
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.7.3 (второе перечисление) и 4.2.7.7
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.9
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.7.2 (первое -перечисление) и 4.2.7.13 (для вагонов, оборудованных противоюзным устройством)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759–2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
пункты 4.1.11 и 4.1.12
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.27, 4.1.28, 4.2.8.3 (первый абзац), 4.2.8.4, 4.2.8.6, 4.2.9.8, 4.2.9.9, 4.3.2 и 4.3.3 (первое предложение)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
таблицы 4-5
ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.11.23, 4.2.11.24 (только для вагонов с высоковольтным преобразователем)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 4.3, 5.2, 6.1 – 6.6 (только при наличии в конструкции котельного отделения), 6.7, 7.1 – 7.4, 8.1 – 8.12, 9.1, 9.2, 9.3 (второй абзац только для двухэтажных вагонов), 9.4, 10.1, 10.2, 10.3, 10.4, 10.5 (первое и второе предложения), 10.6 (первое предложение), 11.1 (только для специальных вагонов)

4.1.7-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2, 4.1.5 және 4.1.10-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1.7-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.2, 5.1.9 - 5.1.11-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
4.1.3-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.1.4-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
4.2.7.3 (екінші санау) және 4.2.7.7 тармақтары
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
4.1.9-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2.7.2 (бірінші-аудару) және 4.2.7.13 (одаққа қарсы құрылғымен жабдықталған вагондар үшін)тармақтары
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "және" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
4.1.11 және 4.1.12-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.1.27, 4.1.28, 4.2.8.3 тармақтары (бірінші абзац), 4.2.8.4, 4.2.8.6, 4.2.9.8, 4.2.9.9, 4.3.2 және 4.3.3 (бірінші сөйлем)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "н" тармақшасы
4-5 кестелер
МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Жабдықтар мен жабдықтар. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "о" тармақшасы
4.2.11.23, 4.2.11.24-тармақтар (тек жоғары вольтты түрлендіргіші бар вагондар үшін)
МЕМСТ 34681-2020 " Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
тармақтар 4.1, 4.2, 4.3, 5.2, 6.1 – 6.6 (қазандық бөлімшесінің конструкциясында болған жағдайда ғана), 6.7, 7.1 – 7.4, 8.1 – 8.12, 9.1, 9.2, 9.3 (екінші абзац тек екі қабатты вагондарға арналған), 9.4, 10.1, 10.2, 10.3, 10.4, 10.5 (бірінші және екінші ұсыныстар), 10.6 (бірінші ұсыныс), 11.1 (тек Арнайы вагондар үшін)

ГОСТ 34805-2021 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний по оценке пожароопасных свойств неметаллических материалов"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2, 4.1.10 и 4.2.2.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1 (в части показателя коэффициента запаса сопротивления усталости элементов рамы и кузова вагона)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.7.14 (для вагонов с противоюзными устройствами), 4.2.11.8 (первый абзац в части работоспособности), 4.2.11.10, 4.2.11.11, 4.2.11.17 и 4.2.11.19
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункт "ф" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 6.17.1 (в части напряжения от сил, возникающих при работе машин и механизмов, установленных на вагоне или предусмотренных техническим заданием для погрузки и выгрузки вагона)
ГОСТ 34093-2017 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования к прочности и динамическим качествам" (только для почтовых и багажных вагонов)
подпункт "х" пункта 13 раздела V
подпункт "г" пункта 5.1.3
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт А 1.1
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости" (За исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
пункт 15
раздела V
пункт 4.1.1 (в части показателя коэффициента запаса сопротивления усталости элементов рамы и кузова вагона)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункты 4.1.2, 4.1.10 и 4.2.2.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 4.1.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
раздел 14
ГОСТ 34093-2017 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 17
раздела V
пункт 7.2
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"

МЕМСТ 34805-2021 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Металл емес материалдардың өрт қауіпті қасиеттерін бағалау бойынша сынау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.1.2, 4.1.10 және 4.2.2.1 тармақтары
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.1.1-тармақ (вагон рамасы мен шанағы элементтерінің шаршау кедергісі қорының көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
4.2.7.14 (одаққа қарсы құрылғылары бар вагондар үшін), 4.2.11.8 (жұмысқа қабілеттілік бөлігіндегі бірінші абзац), 4.2.11.10, 4.2.11.11, 4.2.11.17 және 4.2.11.19-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "ф" тармақшасы
4.1.1-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
6.17.1-тармақ (вагонда орнатылған немесе вагонды тиеу және түсіру үшін техникалық тапсырмада көзделген машиналар мен механизмдердің жұмысы кезінде туындайтын күштерден кернеу бөлігінде)
МЕМСТ 34093-2017 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар" (тек пошта және багаж вагондары үшін)
V бөлімнің 13-тармағының "х" тармақшасы
5.1.3-тармақтың " г " тармақшасы
МЕМСТ 33434-2015 " Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1.1-тармақтың
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері "(конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.1-тармақ (вагон рамасы мен шанағы элементтерінің шаршау кедергісі қорының көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 " Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
4.1.2, 4.1.10 және 4.2.2.1 тармақтары
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
4.1.1-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
14 бөлім
МЕМСТ 34093-2017 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 17-тармағы
7.2-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты Электрлік, Электронды, бағдарламаланатын Электр ондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"

применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21
раздела V
пункты 4.2.1.3 (первое, второе, третье, четвертое предложения; пятое предложение - только для двухэтажных вагонов), 4.2.1.5, 4.2.1.7, 4.2.1.10, 4.2.3.5 (первое предложение), 4.2.3.14 (первое и третье предложение), 4.2.3.15, 4.2.6.1 (в части наличия поручней), 4.2.6.2 и 4.2.1.16
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны
пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 24
раздела V
пункт 4.3.2, приложение А, пункт А.4
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2, приложение А, пункт А.4
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 26
раздела V
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 40
раздела V
пункты 4.1.24, 4.2.6.1 (в части освещенности), и 4.2.11.14 (третий абзац, в части наличия дополнительного освещения)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 41
раздела V
пункт 4.2.1.17 (в части наличия), 4.2.3.2 (в части наличия) и 4.2.3.10 (первый абзац только для вагонов, оборудованных входными дверями прислонного типа;
второй абзац: для вагонов, оборудованных входными дверями, не относящимися к прислонно-сдвижным)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 44
раздела V
пункты 4.2.7.2 (первое перечисление), 4.2.7.3 (первое перечисление), 4.2.7.5 и 4.2.7.13 (для вагонов, оборудованных противоюзным устройством)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 45
раздела V
пункты 4.2.7.1 (первый абзац) и 4.2.7.10 (при наличии; только при отношении брутто к таре более 1,15)

31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Жылжымалы Теміржол құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 21-тармағы
4.2.1.3-тармақтар (бірінші, екінші, үшінші, төртінші сөйлемдер; бесінші сөйлем-тек екі қабатты вагондар үшін), 4.2.1.5, 4.2.1.7, 4.2.1.10, 4.2.3.5 (бірінші сөйлем), 4.2.3.14 (бірінші және үшінші сөйлем), 4.2.3.15, 4.2.6.1 (тұтқалардың болуы бөлігінде), 4.2.6.2 және 4.2.1.16
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 24-тармағы
4.3.2-тармақ, а-қосымша, а-тармақ 4
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ, а-қосымша, а-тармақ 4
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 40-тармағы
4.1.24, 4.2.6.1 (жарықтандыру бөлігінде) және 4.2.11.14-тармақтар (үшінші абзац, қосымша жарықтандырудың болуы бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 41-тармағы
4.2.1.17-тармақ (болу бөлігінде), 4.2.3.2 (болу бөлігінде) және 4.2.3.10 (бірінші абзац тек көлбеу үлгідегі кіреберіс есіктермен жабдықталған вагондар үшін;
екінші абзац: көлбеу-жылжымалы есіктерге жатпайтын кіреберіс есіктермен жабдықталған вагондар үшін)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 44-тармағы
V бөлімнің 44-тармағы
4.2.7.2 (бірінші аудару), 4.2.7.3 (бірінші аудару), 4.2.7.5 және 4.2.7.13 (одаққа қарсы құрылғымен жабдықталған вагондар үшін)тармақтары
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 45-тармағы
4.2.7.1 (бірінші абзац) және 4.2.7.10-тармақтар (бар болса; тек 1,15-тен астам ыдысқа брутто қатынасында)

ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 46
раздела V
пункт 4.2.7.6
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 47
раздела V
пункты 4.2.7.3 (второе перечисление) и 4.2.7.7
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 48
раздела V
пункт 4.2.1.9
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 51
раздела V
пункт 4.2.7.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 3.2.3 (для вагонов, оборудованных МРТ)
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 53
раздела V
пункт 4.2.5.6
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
подпункты "б" и "г" пункта 5.1.3
ГОСТ 33434-2015 Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт А 1.1
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
(за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
пункт 54
раздела V
пункт 4.2.5.4 (при оборудовании пассажирских вагонов беззазорными сцепными устройствами буферные устройства допускается не устанавливать при условии обеспечения плавности хода)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 57
раздела V
пункты 4.1.13, 4.1.24, 4.1.28, 4.2.1.6, 4.2.6.1 (в части освещенности), 4.2.9.1 - 4.2.9.10, 4.2.10.1-4.2.10.5, 4.2.11.25 и 5.2
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 59
раздела V
пункты 4.2.1.3 (первое предложение) и 4.2.1.5
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 62
раздела V
пункты 4.1, 4.2 и 4.3
ГОСТ 34805-2021 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний по оценке пожароопасных свойств неметаллических материалов"
пункт 63
раздела V
пункты 4.2.6.1 (за исключением освещенности), 4.2.6.2 и 4.2.6.3
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 64
раздела V
пункт 4.2.1.14 (только для вагонов, оборудованных верхними спальными полками)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 65
раздела V

МЕМСТ 34681-2020 " Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 46-тармағы
4.2.7.6-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 47-тармағы
4.2.7.3 (екінші санау) және 4.2.7.7 тармақтары
МЕМСТ 34681-2020 " Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 48-тармағы
4.2.1.9-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 51-тармағы
4.2.7.1-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
3.2.3-тармақ (МРТ жабдықталған вагондар үшін)
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының МагнитоРельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
V бөлімнің 53-тармағы
4.2.5.6-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.3-тармақтың "б" және "г" тармақшалары
МЕМСТ 334-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
1.1-тармақтың
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері "(конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
V бөлімнің 54-тармағы
4.2.5.4-тармақ (жолаушылар вагондарын саңылаусыз ілінісу құрылғыларымен жабдықтау кезінде буферлік құрылғыларды жүрістің тегістігі қамтамасыз етілген жағдайда орнатпауға жол беріледі)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 57-тармағы
тармақтар 4.1.13, 4.1.24, 4.1.28, 4.2.1.6, 4.2.6.1 (жарықтандыру бөлігінде), 4.2.9.1 - 4.2.9.10, 4.2.10.1-4.2.10.5, 4.2.11.25 және 5.2
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 59-тармағы
4.2.1.3 (бірінші сөйлем) және 4.2.1.5-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 62-тармағы
4.1, 4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 34805-2021 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Металл емес материалдардың өрт қауіпті қасиеттерін бағалау бойынша сынау әдістері"
V бөлімнің 63-тармағы
4.2.6.1 (жарықтандыруды қоспағанда), 4.2.6.2 және 4.2.6.3-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 64-тармағы
4.2.1.14-тармақ (тек жоғарғы ұйықтайтын сөрелермен жабдықталған вагондар үшін)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 65-тармағы

пункты 4.1.10, 4.1.15 (пятый абзац – только для вагонов для перевозки спецконтингента), 4.1.16 (только для вагонов, предназначенных для эксплуатации в международном сообщении), 4.1.17 (только для вагона-ресторана), 4.1.18 (только для вагонов с местами для сидения), 4.1.19 (второй абзац – только для специальных вагонов; третий абзац – только для вагона-ресторана; четвертый абзац - только для вагонов для перевозки спецконтингента; шестой абзац - только для вагонов с туалетом для инвалидов), 4.1.20,4.1.21, 4.1.23(только для вагонов с местами для сидения салонного типа), 4.2.1.15(только для вагонов с трансформируемыми спальными местами), 4.2.1.13 и 4.2.3.8
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 69
раздела V
пункты 4.2.11.10 и 4.2.11.11
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 70
раздела V
пункты 4.2.11.14 (первый абзац), 4.2.11.15, 4.2.11.16 и 4.2.11.17 (в части наличия заземления)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 72
раздела V
пункты 4.2.11.23, 4.2.11.24 (только для вагонов с высоковольтным преобразователем)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 73
раздела V
пункт 4.2.11.6
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 74
раздела V
пункты 8.1 – 8.12, 9.1, 9.2, 9.3 (в части наличия; второй абзац только для двухэтажных вагонов), 9.4 и 11.1 (только для специальных вагонов)
ГОСТ 34805-2021 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний по оценке пожароопасных свойств неметаллических материалов"
пункт 79
раздела V
пункты 4.2.8.3 (в части наличия), 4.2.8.6
(в части наличия), 4.2.9.1 (в части наличия систем отопления, вентиляции и кондиционирования), 4.2.11.26 и 4.2.13.4
(в части наличия)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 6.3 б) (в части наличия искрогасителей)
ГОСТ 34805-2021 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний по оценке пожароопасных cвойств неметаллических материалов"
пункт 80* раздела V
пункт 4.2.11.1
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 86
раздела V
пункты 4.2.3.9 (третий абзац, четвертый абзац - только для дверей с электромеханическим и электропневматическим приводами), 4.2.3.10 (первый абзац только для вагонов, оборудованных входными дверями прислонного типа;

4.1.10, 4.1.15 (бесінші абзац – тек Арнайы контингентті тасымалдауға арналған вагондар үшін), 4.1.16 (тек халықаралық қатынаста пайдалануға арналған вагондар үшін), 4.1.17 (тек вагон-мейрамхана үшін), 4.1.18 (тек отыруға арналған орындары бар вагондар үшін), 4.1.19 (екінші абзац – тек Арнайы вагондар үшін; үшінші абзац тек мейрамхана вагонына арналған; төртінші абзац тек Арнайы контингентті тасымалдауға арналған вагондарға арналған; алтыншы абзац-тек мүгедектерге арналған дәретханасы бар вагондар үшін), 4.1.20, 4.1.21, 4.1.23 (тек салон үлгісіндегі отыратын орындары бар вагондар үшін), 4.2.1.15 (тек конверттелетін жатын орындары бар вагондар үшін), 4.2.1.13 және 4.2.3.8
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 69-тармағы
4.2.11.10 және 4.2.11.11 тармақтары
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 70-тармағы
4.2.11.14 (бірінші абзац), 4.2.11.15, 4.2.11.16 және 4.2.11.17-тармақтар (жерге қосудың болуы бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 72-тармағы
4.2.11.23, 4.2.11.24-тармақтар (тек жоғары вольтты түрлендіргіші бар вагондар үшін)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 73-тармағы
4.2.11.6-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 74-тармағы
тармақтар 8.1 – 8.12, 9.1, 9.2, 9.3 (болу бөлігінде; екінші абзац тек екі қабатты вагондар үшін), 9.4 және 11.1 (тек Арнайы вагондар үшін)
МЕМСТ 34805-2021 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Металл емес материалдардың өрт қауіпті қасиеттерін бағалау бойынша сынау әдістері"
V бөлімнің 79-тармағы
4.2.8.3-тармақтар (болу бөлігінде), 4.2.8.6
(болу бөлігінде), 4.2.9.1 (жылыту, желдету және кондиционерлеу жүйелерінің болуы бөлігінде), 4.2.11.26 және 4.2.13.4
(болу бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
6.3 б-тармақ) (ұшқын сөндіргіштердің болуы бөлігінде)
МЕМСТ 34805-2021 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Металл емес материалдардың өрт қауіпті қасиеттерін бағалау бойынша сынау әдістері"
80-тармақ* V бөлім
4.2.11.1-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 86-тармағы
4.2.3.9 - тармақтар (үшінші абзац, төртінші абзац-тек Электр омеханикалық және Электр опневматикалық жетектері бар есіктер үшін), 4.2.3.10 (бірінші абзац тек тірек үлгісіндегі кіреберіс есіктермен жабдықталған вагондар үшін;

второй абзац: для вагонов, оборудованных входными дверями, не относящимися к прислонно-сдвижным), 4.2.3.11 (в части наличия; только для дверей с электромеханическим и электропневматическим приводами) и 4.2.3.13
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 87
раздела V
пункты 4.2.1.17 (в части аварийного открывания дверей – только для вагонов, оборудованных автоматическими дверями), 4.2.3.10 (первый абзац только для вагонов, оборудованных входными дверями прислонного типа; второй абзац: для вагонов, оборудованных входными дверями, не относящимися к прислонно-сдвижным) и 4.2.3.14 (в части фиксации входных дверей в открытом положении)
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 89
раздела V
пункты 6.1, 7.4-7.6, 7.4.1.1, 7.4.1.2, 7.4.2, 7.4.3, 7.5.1, 7.5.2, 8.2, 9.1 (первый абзац), 9.2.3, 9.3.2, 9.4, 9.6, 9.7.1 – 9.7.3, 10.2.7, 10.4.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.8 и 12.1
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 91
раздела V
пункт 4.2.1.4
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 97
раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 7.1 и 7.2
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 99
раздела V
пункты 4.2.1.16, 4.6.1, 4.6.2, 4.6.4 и 4.6.5
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
пункт 11.2.9 (только для вагонов, предназначенных для проезда граждан, имеющих ограничения в подвижности)
и раздел 14 (только для вагонов, предназначенных для проезда граждан, имеющих ограничения в подвижности)
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 100 раздела V
пункт 4.6.6
ГОСТ 34681-2020 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Общие технические требования"
5. Вагоны-платформы
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3

екінші абзац: тірек-жылжымалы есіктерге жатпайтын кіреберіс есіктермен жабдықталған вагондар үшін), 4.2.3.11 (қол жетімділік бөлігінде; есіктер үшін Электр омеханикалық және Электр опневматикалық жетектермен) және 4.2.3.13
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 87-тармағы
4.2.1.17 – тармақтар (есіктерді авариялық ашу бөлігінде-тек Автоматты есіктермен жабдықталған вагондар үшін), 4.2.3.10 (бірінші абзац тек көлбеу үлгідегі кіреберіс есіктермен жабдықталған вагондар үшін;екінші абзац: көлбеу-жылжымалы есіктерге жатпайтын кіреберіс есіктермен жабдықталған вагондар үшін) және 4.2.3.14 (кіреберіс есіктерді ашық күйде бекіту бөлігінде)
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 89-тармағы
тармақтар 6.1, 7.4-7.6, 7.4.1.1, 7.4.1.2, 7.4.2, 7.4.3, 7.5.1, 7.5.2, 8.2, 9.1 (бірінші абзац), 9.2.3, 9.3.2, 9.4, 9.6, 9.7.1 – 9.7.3, 10.2.7, 10.4.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.8 және 12.1
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 91-тармағы
4.2.1.4-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
7.1 және 7.2-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 99-тармағы
4.2.1.16, 4.6.1, 4.6.2, 4.6.4 және 4.6.5-тармақтар
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
11.2.9-тармақ (ұтқырлықта шектеулері бар азаматтардың жол жүруіне арналған вагондар үшін ғана) және 14-бөлім (ұтқырлықта шектеулері бар азаматтардың жол жүруіне арналған вагондар үшін ғана)
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 100-тармағы
4.6.6-тармақ
МЕМСТ 34681-2020 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық талаптар"
5. Платформа вагондары
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар

ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 4.1.2
ГОСТ 26686-2022 "Вагоны-платформы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "а" и "б" пункта 4.3.1
ГОСТ 26686-2022 "Вагоны-платформы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункты 4.1.2 и 4.2.1
ГОСТ Р 70463-2022 "Вагоны-платформы четырех и шестиосные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт А 1.1
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости" (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
подпункты "н" и "п" пункта 4.3.1 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 26686-2022 "Вагоны-платформы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункты 5.1.2, 5.1.9 и 5.1.10
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункты 4.2.9 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда), 4.2.10
ГОСТ Р 70463-2022 "Вагоны-платформы четырех и шестиосные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ 26686-96 "Вагоны-платформы магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "е" и "ж" пункта 4.3.1
ГОСТ 26686-2022 "Вагоны-платформы. Общие технические условия"
применяется

МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол платформасы вагондары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 26686-2022 "Вагон-платформалар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "1520 мм калибрлі Магистральдық теміржол платформасы вагондары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "а" және "б" тармақшалары
МЕМСТ 26686-2022 "Вагон-платформалар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.1.2 және 4.2.1-тармақтар
МЕМСТ Р 70463-2022 "Төрт және алты осьті платформалы вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013"Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол платформасы вагондары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
1.1-тармақтың
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері" (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
4.3.1-тармақтың "н" және "п" тармақшалары (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
МЕМСТ 26686-2022 "Вагон-платформалар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
5.1.2, 5.1.9 және 5.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
4.2.9-тармақтар (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда) 4.2.10
МЕМСТ Р 70463-2022 "Төрт және алты осьті платформалы вагондар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " г " тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ 26686-96 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол платформасы вагондары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "е" және "ж" тармақшалары
МЕМСТ 26686-2022 "Вагон-платформалар. Жалпы техникалық шарттар"

ГОСТ 5973-2009 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
пункт 4.1.2
ГОСТ 5973-2022 "Вагоны-самосвалы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 3.1.1
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "а" и "б" пункта 4.3.1
ГОСТ 5973-2022 "Вагоны-самосвалы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
пункт 3.1.1 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "н" и "п" пункта 4.3.1 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 5973-2022 "Вагоны-самосвалы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункты 5.1.2, 5.1.9 и 5.1.10
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 3.1.1
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2024
подпункты "е" и "ж" пункта 4.3.1
ГОСТ 5973-2022 "Вагоны-самосвалы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 3.1.1
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности"
применяется
до 31.12.2024
подпункт "и" пункта 4.3.1
ГОСТ 5973-2022 "Вагоны-самосвалы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 (совместно с пунктом 3.2.9 (в части усилия на штурвале привода)
ГОСТ 30549-98 "Вагоны-самосвалы (думпкары) железных дорог колеи 1520 мм. Требования безопасности")
применяется
до 31.12.2024
5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 5.1.2 и 5.3.1

МЕМСТ 5973-2009 "1520 мм калибрлі Теміржолдардың самосвал вагондары (думпкары). жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 5973-2022 "Самосвал вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
3.1.1-тармақ
МЕМСТ 30549-98 "1520 мм калибрлі Теміржолдардың самосвал вагондары (думпкары). қауіпсіздік талаптары"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "а" және "б" тармақшалары
МЕМСТ 5973-2022 "Вагон-самосвал. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
3.1.1-тармақ (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
МЕМСТ 30549-98 "1520 мм калибрлі Теміржолдардың самосвал вагондары (думпкары). Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "н" және "п" тармақшалары (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
МЕМСТ 5973-2022 "Самосвал вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
5.1.2, 5.1.9 және 5.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
3.1.1-тармақ
МЕМСТ 30549-98 "1520 мм калибрлі Теміржолдардың самосвал вагондары (думпкары). қауіпсіздік талаптары"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "е" және "ж" тармақшалары
МЕМСТ 5973-2022 "Самосвал вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
3.1.1-тармақ
МЕМСТ 30549-98"1520 мм калибрлі Теміржолдардың самосвал вагондары (думпкары). қауіпсіздік талаптары"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "және" тармақшасы
МЕМСТ 5973-2022 "Самосвал вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
5.1.2-тармақтар (3.2.9-тармақпен бірге (жетек штурвалындағы күш бөлігінде)
МЕМСТ 30549-98 "1520 мм калибрлі Теміржолдардың самосвал вагондары (думпкары). қауіпсіздік талаптары")
31.12.2024 дейін қолданылады
5.3.1
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар

до 31.12.2024
пункты 4.5.1, 4.5.2, 4.5.3, 4.5.4 (первое предложение), 4.5.5 и 5.6
ГОСТ 5973-2022 "Вагоны-самосвалы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 106 раздела V
пункты 4.5.6
ГОСТ 5973-2022 "Вагоны-самосвалы. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
7. Вагоны-цистерны
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.2
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.1.2
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.2.1
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
подпункты "а" и "б" пункта 4.3.1
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 или 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений
применяется
с 01.01.2025
пункты 5.1.2, 5.1.9 и 5.1.10
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 4.2.1
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт А 1.1
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости" (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
подпункты "н" и "п" пункта 4.3.1 (за исключением вагонов, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда)
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
подпункты "е" и "ж" пункта 4.3.1
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
подпункт "и" пункта 4.3.1
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия.
применяется
с 01.01.2025
подпункт "е" пункта 13 раздела V

31.12.2024 дейін қолданылады
4.5.1, 4.5.2, 4.5.3, 4.5.4 (бірінші сөйлем), 4.5.5 және 5.6-тармақтар
МЕМСТ 5973-2022 "Самосвал вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 106-тармағы
4.5.6-тармақтар
МЕМСТ 5973-2022 "Самосвал вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
7. Вагон-цистерналар
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2.1-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "а" және "б" тармақшалары
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.2 немесе 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарды жақындату
01.01.2025 бастап қолданылады
5.1.2, 5.1.9 және 5.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
4.2.1-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
1.1-тармақтың
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері "(конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съезд аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
4.3.1-тармақтың "н" және "п" тармақшалары (конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін вагондарды қоспағанда)
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "е" және "ж" тармақшалары
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "және" тармақшасы
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар.
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы

пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 5.5 (в части усилия приложенного к рукоятке винта стояночного тормоза)
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
подпункт "н" пункта 4.3.1
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь")
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.4 (первое и второе предложение только для нефтебензиновых цистерн), 4.2.18 (для цистерн, перевозящих пищевые продукты), 5.18 (для цистерн, перевозящих опасные грузы), 5.20 (для опасных грузов класса 2 в части наличия), 5.23 и 5.28
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункты 4.2.14, 4.2.41 (для вагонов-цистерн, перевозящих пищевые грузы), 5.9 (для вагонов-цистерн, перевозящих опасные грузы (второе предложение – для вагонов-цистерн, перевозящих воспламеняющиеся грузы)), 5.10 и 5.15
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
или подпункты "а", "б", "в", "г" пункта 4.3.1 ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.2.1
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
подпункт "д" пункта 4.3.1
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
подпункт "х" пункта 13 раздела V

5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 " Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
5.5-тармақ (тұрақ тежегіші бұрандасының тұтқасына қолданылатын күш бөлігінде)
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " ж " тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың " н " тармақшасы
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "з" тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк Теміржол вагондарының тежегіш жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "және" тармақшасы
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 " Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.2.4-тармақтар (бірінші және екінші ұсыныс тек мұнай-бензин цистерналары үшін), 4.2.18 (тамақ өнімдерін тасымалдайтын цистерналар үшін), 5.18 (қауіпті Жүктерді тасымалдайтын цистерналар үшін), 5.20 (болуы бөлігінде 2-сыныпты қауіпті Жүктер үшін), 5.23 және 5.28
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.2.14, 4.2.41-тармақтар (тамақ Жүктерін тасымалдайтын вагон-цистерналар үшін), 5.9 (қауіпті Жүктерді тасымалдайтын вагон – цистерналар үшін (екінші ұсыныс-жанғыш Жүктерді тасымалдайтын вагон-цистерналар үшін), 5.10 және 5.15
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
немесе МЕМСТ 10674-2022 4.3.1-тармағының "а", "б", "в", "г" тармақшалары "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
4.2.1-тармақ
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.1-тармақтың "д" тармақшасы
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "х" тармақшасы

пункты 4.2.2, 4.2.11 (показатель в соответствии с пунктом 3.3.7 ГОСТ 12.2.007.0-75), 5.3, 5.9, 5.12, 5.14, 5.15 (второе предложение), 5.19, 5.22 (для цистерн, предназначенных для перевозки опасных грузов) и 5.24
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
абзац 4 пункта А.5 и абзац 4 пункта А.8, пункты 4.2.2 (для вагонов-цистерн, оборудованных сливным прибором), 4.2.5, 4.2.11, 4.2.12, 4.2.13, 4.2.22 (для вагонов-цистерн с электрообогревом), 4.2.25, 4.2.26, 5.7 (для вагонов-цистерн с электрообогревом), 5.8 (для вагонов-цистерн для перевозки затвердевающих грузов, оборудованных системой разогрева), 5.11, 5.12 и 5.13 (для вагонов-цистерн, предназначенных для воспламеняющихся грузов)
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 97
раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 9.11
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 99
раздела V
пункты 4.4.1-4.4.3, 4.4.4 (только для нефтебензиновых цистерн), 4.4.5 (для цистерн, перевозящих опасные грузы) и 5.25 (при наличии сливного устройства)
ГОСТ Р 51659-2000 "Вагоны-цистерны магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункты 4.5.1, 4.5.2 (только для вагонов-цистерн для перевозки нефтепродуктов, цемента, кислот, битума), 4.5.3 (первый абзац), 4.5.4 (первое предложение, 4.5.6 и 5.6
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.5.7
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
пункт 106 раздела V
пункт 4.5.7
ГОСТ 10674-2022 "Вагоны-цистерны. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
8. Дизель-поезда, автомотрисы, рельсовые автобусы, их вагоны
Дизель-поезда, их вагоны
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.5
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.6-4.8, 4.10, 11.1.6 и 11.1.9
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.5, 4.14, 5.13.1, 5.13.3, 5.13.4 , 5.13.5* (при наличии), 5.13.6 (при наличии), 5.13.7, 5.13.8 (абзац 1*, 3), 5.15.1 (абзац 1, предложение 2), 5.22 (при скорости 160 км/ч), 8.34 и 8.44 (при наличии)*
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"

4.2.2, 4.2.11-тармақтар (МЕМСТ 3.3.7-тармағына сәйкес көрсеткіш 12.2.007.0-75), 5.3, 5.9, 5.12, 5.14, 5.15 (екінші ұсыныс), 5.19, 5.22 (қауіпті Жүктерді тасымалдауға арналған цистерналар үшін) және 5.24
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
А. 5 тармағының 4 абзацы және А. 8 тармағының 4 абзацы, 4.2.2 тармақтары (ағызу аспабымен жабдықталған вагон-цистерналар үшін), 4.2.5, 4.2.11, 4.2.12, 4.2.13, 4.2.22 (Электр жылытуы бар вагон-цистерналар үшін), 4.2.25, 4.2.26, 5.7 (Электр жылытуы бар вагон-цистерналар үшін), 5.8 (Электр жылытуы бар вагон-цистерналар үшін) қыздыру жүйесімен жабдықталған қатайтатын Жүктерді тасымалдауға арналған вагон-цистерналар), 5.11, 5.12 және 5.13 (тұтанатын Жүктерге арналған вагон-цистерналар үшін)
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
9.11-тармақ
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.4.1-4.4.3, 4.4.4 (тек мұнай-бензин цистерналары үшін), 4.4.5 (қауіпті Жүктерді тасымалдайтын цистерналар үшін) және 5.25 (құю құрылғысы болған кезде)тармақтары
МЕМСТ Р 51659-2000 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржол вагондары-цистерналары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.5.1, 4.5.2-тармақтар (мұнай өнімдерін, цементті, қышқылдарды, битумды тасымалдауға арналған вагон-цистерналар үшін ғана), 4.5.3 (бірінші абзац), 4.5.4 (бірінші ұсыныс, 4.5.6 және 5.6
МЕМСТ 10674-2022
"Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.5.7-тармақ
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 106-тармағы
4.5.7-тармақ
МЕМСТ 10674-2022 "Вагон-цистерналар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
8. Дизель-пойыздар, автомотрисалар, Рельсті автобустар, олардың вагондары
Дизельдік пойыздар, олардың вагондары
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.5-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.6-4.8, 4.10, 11.1.6 және 11.1.9-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
тармақтар 4.5, 4.14, 5.13.1, 5.13.3, 5.13.4 , 5.13.5* (бар болса), 5.13.6 (бар болса), 5.13.7, 5.13.8 (1*, 3 абзац), 5.1 (1 абзац, 2-ұсыныс), 5.22 (160 км/сағ жылдамдық кезінде), 8.34 және 8.44 (бар болса)*
МЕМСТ 31666-2014 " Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"

пункты 4.1 – 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.3 (абзац 2) и 5.2
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 4.1.1-4.1.3
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.2
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункт 7.13
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 5.4.1 (подпункт 4 абзаца 1)
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 5.13.7 (абзац 1, подпункт 1, 3)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 7.2, 7.3 (абзац 1) и 7.14 (абзац 2)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.2
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "к" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.8
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "л" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 (таблица 1, 3 показатель) и 9.4*
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт 4 абзаца 1 пункта 5.4.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.1 (в части параметров перехода), 5.14.6 (в части параметров расположения рукояток (кнопок)), 5.15.3 (в части параметров дверного проема), 5.15.4 и 5.15.5 (в части параметров расположения рукоятки (кнопки)), 5.15.9, 5.16 *, 5.17, 5.18 (при наличии), 5.19, 8.5 (абзац 2), 12.1.1 (абзацы 2, 3, 4), 12.3.1, 12.4, 12.5.6, 12.6.4, 12.7 (абзацы 5, 6, 8, 10), 12.9.1, 12.9.2 (абзац 2), 12.9.3 (подпункт 1-4), 13.2 и 13.3 (абзац 2)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 6.21
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.3 (абзац 1) и 5.7 (абзац 1)

4.1 – 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
5.1.1, 5.1.3 (2-абзац) және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.1.1-4.1.3-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
5.1.1 және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 " Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
7.13-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
5.4.1-тармақ (1-абзацтың 4-тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері
5.13.7-тармақ (1-абзац, 1, 3-тармақша)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының " з " тармақшасы
7.2, 7.3 (1-абзац) және 7.14-тармақтар (2-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар
V бөлімнің 13-тармағының "және" тармақшасы
5.1.1 және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "к" тармақшасы
5.1.8-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "л" тармақшасы
4.2-тармақтар (1-Кесте, 3-көрсеткіш) және 9.4*
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.4.1-тармақтың 1-абзацының 4-тармақшасы
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
5.14.1 (өту параметрлері бөлігінде), 5.14.6 (тұтқалардың (түймелердің) орналасу параметрлері бөлігінде), 5.15.3 (есік ойығы параметрлері бөлігінде), 5.15.4 және 5.15.5 (тұтқаның орналасу параметрлері бөлігінде (түймелер) тармақтары)), 5.15.9, 5.16 *, 5.17, 5.18 (болған жағдайда), 5.19, 8.5 (2-абзац), 12.1.1 (абзацтар 2, 3, 4), 12.3.1, 12.4, 12.5.6, 12.6.4, 12.7 (абзацтар 5, 6, 8, 10), 12.9.1, 12.9.2 (2-абзац), 12.9.3 (1-4-тармақша), 13.2 және 13.3 (2-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
6.21-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар" 5.3 (1-абзац) және 5.7-тармақтар (1-абзац)

ГОСТ 33754-2016 "Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов автономного тягового и моторвагонного подвижного состава. Нормы и методы определения"
пункты 7.1 (абзац 1), 7.4-7.6, 9.1 (абзац 1), 9.2, 9.2.1, 9.2.3, 9.2.4, 9.4-9.6, 9.7*, 11.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2, (абзац 1), 13.3, 13.3.1
и раздел 14
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункт 8.34
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 4.1 – 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 5.15.4, 5.15.7 (абзац 2, 3), 6.3 (абзац 1, подпункт 16), 6.23 (абзац 1, 2, 4, 5), 8.3, 8.9 (абзац 4), 8.20 (абзац 1)*, 8.27, 8.30, 8.37 (абзац 1, 3, 4), 12.1.1 (абзац 7), 12.6.5 (при наличии), 13.1.1, 13.1.3 (абзац 1), 13.1.4 и 13.1.5
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 и 9.3
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 (абзац 1, 2*), 5.1.4, 5.1.7, 5.5, 5.7 и 5.23 (абзац 1)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.4 и 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.4, 5.1.7, 5.5 и 5.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.4 и 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.5 и 5.1.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 7.20, 8.2, 8.3, 8.9 (абзацы 4, 3 предложения 1, 2), 8.20 (абзац 1), 8.37 (абзац 1), 8.38 и 11.1.7

МЕМСТ 33754-2016 " автономды тартқыш және моторвагонды жылжымалы құрамның зиянды заттардың шығарындылары және пайдаланылған газдардың түтіні. Анықтау нормалары мен әдістері"
7.1-тармақтар (1-абзац), 7.4-7.6, 9.1 (абзац 1), 9.2, 9.2.1, 9.2.3, 9.2.4, 9.4-9.6, 9.7*, 11.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2, (1-абзац), 13.3, 13.3.1 және 14 бөлім
МЕМСТ 33190-2019 " Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "н"
4.4-тармақ
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "о" тармақшасы
8.34-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.1 – 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
5.15.4, 5.15.7-тармақтар (2, 3-абзац), 6.3 (1-абзац, 16-тармақша), 6.23 (абзац 1, 2, 4, 5), 8.3, 8.9 (4-абзац), 8.20 (абзац 1)*, 8.27, 8.30, 8.37 (1, 3, 4 абзац), 12.1.1 (7-абзац), 12.6.5 (бар болса), 13.1.1, 13.1.3 (1-абзац), 13.1.4 және 13.1.5
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 және 9.3-тармақтар
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
5.1.2-тармақтар (абзац 1, 2*), 5.1.4, 5.1.7, 5.5, 5.7 және 5.23 (1-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.4 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
5.1.2, 5.1.4, 5.1.7, 5.5 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.4 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
5.1.5 және 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.5-тармақ
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
7.20, 8.2, 8.3, 8.9-тармақтар (1, 2-сөйлемнің 4, 3-абзацтары), 8.20 (1-абзац), 8.37 (1-абзац), 8.38 және 11.1.7

ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.1.4
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 15
раздела V
пункты 4.13, 5.1.7 и 5.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункты 5.4 и 5.5
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 16
раздела V
пункты 7.1, 7.2, 8.10 и 8.11
ГОСТ 32410-2013 "Крэш-системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок. Технические требования и методы контроля"
пункт 17
раздела V
пункт 7.2
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 21
раздела V
пункты 5.15.9, 5.17, 5.18 (при наличии), 5.21.4 (абзацы 2, 3), 6.18, 8.3 (абзацы 5, 6), 8.20 (при наличии) и 12.2 (абзац 3)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 5.1.6
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 22
раздела V
пункты 5.15.7 (абзац 1, предложения 1, 2), 5.15.8, 6.22, 7.3 (абзац 1), 7.12, 7.15 (абзац 1, подпункт 4), 7.20-7.22 и 8.20 (абзац 1)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 23
раздела V
пункты 5.15.7 (абзац 1, предложение 3), 6.10 (подпункт 1), 7.16, 7.18, 7.19, 10.3.1 (подпункт 26) и 10.4.4 (5 подпункт)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 24
раздела V
пункт 4.2 (подпункты в, г, д, е, ж)
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 26
раздела V
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.3

МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
5.1.2 және 5.1.4-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.13, 5.1.7 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.4 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 16-тармағы
7.1, 7.2, 8.10 және 8.11-тармақтар
МЕМСТ 32410-2013 "Жолаушылар тасымалы үшін Теміржол жылжымалы құрамының апаттық жүйелері. Техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 17-тармағы
7.2-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты Электр лік, Электр онды, бағдарламаланатын Электр ондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 " Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 21-тармағы
5.15.9, 5.17, 5.18 (бар болса), 5.21.4 (2, 3 абзацтар), 6.18, 8.3 (5, 6 абзацтар), 8.20 (бар болса) және 12.2 (3 абзац)тармақтары
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.6-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 22-тармағы
5.15.7-тармақтар (1-абзац, ұсыныстар 1, 2), 5.15.8, 6.22, 7.3 (1-абзац), 7.12, 7.15 (1-абзац, 4-тармақша), 7.20-7.22 және 8.20 (1-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 23-тармағы
5.15.7-тармақтар (1-абзац, 3-ұсыныс), 6.10 (тармақша 1), 7.16, 7.18, 7.19, 10.3.1 (26) және 10.4.4 (5)тармақшалар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 24-тармағы
4.2-тармақ (в, г, д, е, ж тармақшалары)
МЕМСТ 34009-2016 " темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.3-тармақ

пункт 6.4 (подпункт 16)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 77
раздела V
пункты 12.1.4 и 12.1.5
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 4.2.4
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 81* раздела V
пункты 12.1 (подпункт 1), 12.9.1, 12.9.3 (подпункт 1-4) и 11.2.1 (абзац 1))
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 82
раздела V
пункт 5.8
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 85
раздела V
абзац 1, подпункт 1 пункта 11.2.1
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 86
раздела V
абзац 1 пункта 5.15.7
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 87
раздела V
пункты 5.15.4 и 5.15.7 (абзацы 2, 3 (предложение 1))
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 11.5.2
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 88
раздела V
пункты 9.2, 9.2.1, 9.2.3 и 9.2.4
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 89
раздела V
пункты 7.1 (абзац 1), 7.4- 7.6, 9.1 (абзац 1), 9.4 – 9.6, 11.1, 11.2, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.1 – 11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2 (абзац 2), 13.3, 13.3.1 и раздел 14
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 90
раздела V
пункты 5.21.1 (предложение 1), 5.21.3 и 5.21.4 (абзац 1)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 13.1 (абзац 1)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 91
раздела V
пункты 5.21.1 – 5.21.3
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 93
раздела V
пункт 5.21.4
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 94
раздела V
пункт 13.1.4 (абзац 1, подпункт 2, абзац 2*) ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 97
раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункт 99
раздела V

6.4-тармақ (16-тармақша)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 77-тармағы
12.1.4 және 12.1.5-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.4-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі электровоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
81-тармақ* V бөлім
12.1-тармақтар (1), 12.9.1, 12.9.3-тармақшалар (1-4-тармақша) және 11.2.1 (1-абзац))
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 82-тармағы
5.8-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 85-тармағы
1-абзац, 11.2.1-тармақтың 1-тармақшасы
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 86-тармағы
5.15.7-тармақтың 1-абзацы
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 87-тармағы
5.15.4 және 5.15.7-тармақтар (2, 3-абзацтар (1-ұсыныс))
МЕМСТ 31666-2014 " Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
11.5.2-тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 88-тармағы
9.2, 9.2.1, 9.2.3 және 9.2.4-тармақтар
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 89-тармағы
7.1-тармақтар (1-абзац), 7.4-7.6, 9.1 (абзац 1), 9.4 – 9.6, 11.1, 11.2, 11.1.1, 11.1.2, 11.2.1 – 11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2 (2-абзац), 13.3, 13.3.1 және 14-бөлім
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 90-тармағы
5.21.1 (1-ұсыныс), 5.21.3 және 5.21.4-тармақтар (1-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
13.1-тармақ (1-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 91-тармағы
5.21.1 – 5.21.3-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 93-тармағы
5.21.4-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 94-тармағы
13.1.4-тармақ (1-абзац, 2-тармақ, 2-абзац*) МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
применяется до 31.12.2030
V бөлімнің 99-тармағы

пункт 16.1 (абзац 2, таблица 8)*
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 7.12.1 (абзацы 1-2, 4), 7.19, 8.1.4 (абзац 3), 9.1.2, 9.5.4 (абзац 5), 11.11, 11.14 (абзац 2), 11.15 (абзац 1), 18.1 (таблица 11 таблица 12), 18.1 (абзац 3)*, 18.2 - 18.6
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункты 5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1, 9.11 и 10.4
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 17.2 (таблица 10, показатели 7-13*)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункты 6.3.11 и 6.3.16
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункт 17.2 (таблица 10, показатели 7-13*)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 6.3.11
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 17.2 (таблица 10, показатели 6, 10-11, 13)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 6.3.11
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.6, 11.9, 12.3 (абзацы 3, 4), 12.7 (абзац 1, предложение 4, абзац 2), 14.9, 11.10 (абзац 1), 11.14 (абзац 2), 11.15, 11.16 и 11.17 (абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункт 17.2 (таблица 10, показатели 7-9*)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 7.3*
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
абзац 1 пункта 10.10
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 15
раздела V
пункт 6.1.1
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункты 15.1 и 17.2 (таблица 10, показатель 10)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 16
раздела V

16.1-тармақ (2-абзац, 8-кесте)*
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
7.12.1 тармақтар (1-2, 4 абзацтар), 7.19, 8.1.4 (3 абзац), 9.1.2, 9.5.4 (5 абзац), 11.11, 11.14 (2 абзац), 11.15 (1 абзац), 18.1 (11-кесте 12-кесте), 18.1 (3-абзац)*, 18.2-18.6
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1, 9.11 және 10.4-тармақтар
МЕМСТ 34394-2018 " локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " р " тармақшасы
17.2-тармақ (10-кесте, 7-13-көрсеткіштер*)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
6.3.11 және 6.3.16-тармақтар
МЕМСТ 33796-2016 " моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
17.2-тармақ (10-кесте, 7-13-көрсеткіштер*)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
6.3.11-тармақ
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
17.2-тармақ (10-кесте, 6, 10-11, 13-көрсеткіштер)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
6.3.11-тармақ
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
4.2.6, 11.9, 12.3-тармақтар (3, 4-абзацтар), 12.7 (1-абзац, 4-Сөйлем, 2-абзац), 14.9, 11.10 (1-абзац), 11.14 (2-абзац), 11.15, 11.16 және 11.17 (2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "ц" тармақшасы
17.2-тармақ (10-кесте, 7-9 * көрсеткіштер)
МЕМСТ 33327-2015 " Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
7.3-тармақ*
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
10.10-тармақтың 1-абзацы
МЕМСТ Р 55434-2013 " Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
6.1.1-тармақ
МЕМСТ 33796-2016 " моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
15.1 және 17.2-тармақтар (10-кесте, 10-көрсеткіш)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 16-тармағы

пункт 7.21
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункты 7.1 и 7.2
ГОСТ 32410-2013 "Крэш-системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок. Технические требования и методы контроля"
пункт 17
раздела V
пункт 7.2
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 21
раздела V
пункты 4.2.4 (абзац 4), 7.8 – 7.10, 7.11 (абзацы
1 – 3), 7.19, 8.1.4 (абзацы 2, 4, 5), 8.1.6, 9.1.6, 10.3 (абзацы 2-3), 11.2, 11.14 (таблица 3), 12.13, 13.5 (абзацы 2 – 3), 18.6 и 20.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 22
раздела V
пункты 4.2.1 (подпункт 10), 7.12.1 (абзац 1), 11.15 (абзац 2), 12.2 (подпункт 1, 3), 12.3 (абзацы 3, 4), 12.4 (подпункт 3, 4, 7), 12.7 (абзац 1, предложение 4), 12.7 (абзац 2), 14.1 (подпункт 6), 14.6, 14.7, 14.10 (подпункт "а", "б", "в") и 14.11 (подпункт 6)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 11.1 (абзац 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 23
раздела V
пункты 4.2.3 (абзац 1, подпункт 1), 5.2.3, 8.3.7, 12.4 (абзац 5), 14.6 (подпункт 1) и 18.4 (абзац 1)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 24
раздела V
подпункты "в" – "ж" пункта 4.2
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 26
раздела V
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.3
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 14.9
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 27
раздела V

7.21-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 " Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
7.1 және 7.2-тармақтар
МЕМСТ 32410-2013 " Жолаушылар тасымалы үшін Теміржол жылжымалы құрамының апаттық жүйелері. Техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 17-тармағы
7.2-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты Электр лік, Электр онды, бағдарламаланатын Электр ондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 21-тармағы
4.2.4-тармақтар (4-абзац), 7.8-7.10, 7.11 (абзацтар
1-3), 7.19, 8.1.4 (абзацтар 2, 4, 5), 8.1.6, 9.1.6, 10.3 (2-3 абзацтар), 11.2, 11.14 (3-кесте), 12.13, 13.5 (2-3 абзацтар), 18.6 және 20.2
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.2.1-тармақтар (10), 7.12.1-тармақша (1-абзац), 11.15 (2-абзац), 12.2 (1, 3), 12.3-тармақша (3, 4-абзацтар), 12.4 (3, 4, 7-тармақша), 12.7 (1-абзац, 4-ұсыныс), 12.7 (2-абзац), 14.1 (6-тармақша), 14.6, 14.7, 14.10 ("а", "б", "в" тармақшалары) және 14.11 (6-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
11.1-тармақ (2-абзац)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 23-тармағы
4.2.3-тармақтар (1-абзац, 1-тармақ), 5.2.3, 8.3.7, 12.4 (5-абзац), 14.6 (1) және 18.4 (1-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 24-тармағы
4.2-тармақтың "в" – "ж" тармақшалары
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.3-тармақ
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
14.9-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 27-тармағы

пункты 4.2.2 (подпункт 1) и 8.3.3
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 35
раздела V
пункты 8.3.7, 12.1 (абзац 1), 14.11 (абзац 1, подпункт 1-3, 7), 14.12.1 (абзац 1, подпункт 1-2, абзац 3), 14.12.2 (подпункт 1, 4-6) и 18.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 36
раздела V
пункт 14.12.1 (абзац 1, подпункт 3)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 37
раздела V
пункт 14.11 (абзац 1, подпункт 2, 4, 5
и абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 38
раздела V
пункты 8.1.2, 8.1.3, 8.2.1 (абзацы 2-4), 8.2.2, 8.2.4, 8.2.5, 8.2.7 и 8.5.5
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 39
раздела V
пункты 8.1.3, 8.1.4 (абзацы 2-4), 8.3.2, 8.3.3, 8.5.2, 8.5.3*, 8.5.4 и 8.5.5
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 40
раздела V
пункты 8.5.2, 8.5.4, 8.5.5, 9.4.2-9.4.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 41
раздела V
пункты 7.12.1 (абзац 4), 8.1.4 (абзац 3) и 9.1.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
подпункт 1 пункта 5.5
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 42
раздела V
пункты 7.16, 8.2.1 (абзац 1), 8.2.3, 9.2.2, 9.2.6 и 9.2.7
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 43
раздела V
пункты 7.6 и 10.4*
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 44
раздела V
пункты 12.2 (подпункт 1, 3), 12.3 (абзацы 2 – 4), 12.4 (подпункт 3), 12.7 (абзац 2) и 14.10 (подпункт в)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 6.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 45
раздела V
пункты 12.4 (подпункт 2, 8) и 12.8 (абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 46
раздела V
пункт 12.4 (абзац 4)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 47
раздела V
пункт 12.4 (абзац 9)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 48
раздела V
пункты 6.2 (абзац 2) и 7.20 (абзац 1)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 50* раздела V
пункты 12.2 (подпункт 1, 3) и 12.4
(подпункт 3)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 53
раздела V

4.2.2-тармақтар (1-тармақша) және 8.3.3
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 35-тармағы
8.3.7, 12.1-тармақтар (1-абзац), 14.11 (1-абзац, 1-3, 7-тармақша), 14.12.1 (1-абзац, 1-2-тармақша, 3-абзац), 14.12.2 (1, 4-6-тармақша) және 18.4
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 36-тармағы
14.12.1-тармақ (1-абзац, 3-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 37-тармағы
14.11-тармақ (1-абзац, 2, 4, 5-тармақша
және 2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 38-тармағы
8.1.2, 8.1.3, 8.2.1 тармақтары (абзацтар 2-4), 8.2.2, 8.2.4, 8.2.5, 8.2.7 және 8.5.5
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 39-тармағы
8.1.3, 8.1.4-тармақтар (абзацтар 2-4), 8.3.2, 8.3.3, 8.5.2, 8.5.3*, 8.5.4 және 8.5.5
МЕМСТ 33327-2015 " Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 40-тармағы
8.5.2, 8.5.4, 8.5.5, 9.4.2-9.4.4 тармақтары
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 41-тармағы
7.12.1 (4-абзац), 8.1.4 (3-абзац) және 9.1.2-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
5.5-тармақтың 1-тармақшасы
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 42-тармағы
7.16, 8.2.1 (1-абзац), 8.2.3, 9.2.2, 9.2.6 және 9.2.7-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 43-тармағы
7.6 және 10.4-тармақтар*
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 44-тармағы
12.2 (1, 3), 12.3 (2 – 4 абзацтар), 12.4 (3), 12.7 (2-абзац) және 14.10 (в)тармақшалары
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
6.3-тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 " Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 45-тармағы
12.4-тармақтар (2, 8-тармақша) және 12.8 (2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 46-тармағы
12.4-тармақ (4-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 47-тармағы
12.4-тармақ (9-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 48-тармағы
6.2 (2-абзац) және 7.20-тармақтар (1-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
50-тармақ* V бөлім
12.2-тармақтар (1, 3-тармақша) және 12.4
(3-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 53-тармағы

пункт 4.2.4 (абзацы 1-3)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 54
раздела V
пункты 4.2.4 (абзац 5) и 17.2 (таблица 10, показатель 5)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 56
раздела V
пункты 21.1.6 (абзац 1) и 18.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 57
раздела V
пункты 8.6.1 (абзацы 2, 3), 8.6.2, 8.6.4, 8.6.7, 8.6.9 (абзац 2), 8.6.10, 9.5.1 (абзацы 2-4), 9.5.2, 9.5.4 (абзацы 3, 4, 6, 7), 9.5.6, 9.5.7 (подпункт 1, 2), 19.2, 21.1.2 (абзацы 1, 2), 21.1.3-21.1.5 и 21.1.6 (абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 59
раздела V
пункты 7.10, 7.11 (абзац 3), 10.3 (абзац 3) и 20.2 (4 подпункт)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 60
раздела V
пункт 7.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 61
раздела V
пункт 9.1.6
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 62
раздела V
пункты 18.2 и 18.5 (абзац 1, подпункт 1, 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 63
раздела V
пункт 4.1.2 (абзац 2)
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 65
раздела V
пункты 9.1.1, 9.1.4 (абзац 2), 9.1.5, 9.1.7-9.1.9
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункты 6.3.14 и 6.3.15*
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 67
раздела V
пункт 10.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 69
раздела V
пункты 4.2.3 (абзац 1, подпункт 3), 11.14 (абзац 1, таблица 3), 11.14 (абзац 2, таблица 4) и 11.15
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 70
раздела V
пункт 11.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 71
раздела V
пункты 20.5 - 20.7
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 72
раздела V
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 16.2
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 73
раздела V
пункт 11.11
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"
пункт 74
раздела V
пункты 18.1 (таблица 11 таблица 12) и 18.4
ГОСТ 33327-2015 "Рельсовые автобусы. Общие технические требования"

4.2.4-тармақ (1-3 абзацтар)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 54-тармағы
4.2.4 (5-абзац) және 17.2-тармақтар (10-кесте, 5-көрсеткіш)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 56-тармағы
21.1.6 (1-абзац) және 18.2-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 57-тармағы
8.6.1-тармақтар (абзацтар 2, 3), 8.6.2, 8.6.4, 8.6.7, 8.6.9 (2-абзац), 8.6.10, 9.5.1 (2-4 абзацтар), 9.5.2, 9.5.4 (абзацтар 3, 4, 6, 7), 9.5.6, 9.5.7 (1, 2), 19.2, 21.1.2 тармақшалар (1 абзацтар, 2), 21.1.3-21.1.5 және 21.1.6 (2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 59-тармағы
7.10, 7.11-тармақтар (3-абзац), 10.3 (3-абзац) және 20.2 (4-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 60-тармағы
7.4-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 61-тармағы
9.1.6-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 62-тармағы
18.2 және 18.5-тармақтар (1-абзац, 1, 2-тармақша)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 63-тармағы
4.1.2-тармақ (2-абзац)
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 65-тармағы
9.1.1, 9.1.4-тармақтар (2-абзац), 9.1.5, 9.1.7-9.1.9
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
6.3.14 және 6.3.15-тармақтар*
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 67-тармағы
10.2-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 69-тармағы
4.2.3-тармақтар (1-абзац, 3-тармақша), 11.14 (1-абзац, 3-кесте), 11.14 (2-абзац, 4-Кесте) және 11.15
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 70-тармағы
11.2-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 71-тармағы
20.5 - 20.7-тармақтар
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 72-тармағы
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
16.2-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 73-тармағы
11.11-тармақ
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 74-тармағы
18.1-тармақтар (11-кесте 12-кесте) және 18.4
МЕМСТ 33327-2015 "Рельсті автобустар. Жалпы техникалық талаптар"

с 01.01.2025
пункт 21 раздела V
пункты 5.15.9, 5.17, 5.18 (при наличии), 5.21.4 (абзацы 2, 3), 6.18, 8.3 (абзацы 5, 6), 8.20 (при наличии) и 12.2 (абзац 3)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 5.1.6
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 22 раздела V
пункты 5.15.7 (абзац 1, предложения 1, 2), 5.15.8, 6.22, 7.3 (абзац 1), 7.12, 7.15 (абзац 1, подпункт 4), 7.20-7.22 и 8.20 (абзац 1)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 23 раздела V
пункты 5.15.7 (абзац 1, предложение 3), 6.10 (подпункт 1), 7.16, 7.18, 7.19, 10.3.1 (подпункт 26) и 10.4.4 (подпункт 5)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 24 раздела V
пункт 4.2 (подпункты в, г, д, е, ж)
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 26 раздела V
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.3
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 27 раздела V
пункт 12.4
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования Дизель-поезда. Общие технические требования" (для пунктов "б" и "в")
пункт 35 раздела V
пункты 5.15.7 (абзац 1, предложение 3), 7.1 (подпункт 2), 10.3.1 (абзац 1, подпункт 1, 4, 6, 15, 17), 11.1.1 (подпункт 1, 2), 11.2.1, 11.2.2* и 13.1.1 (абзацы 2,3)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 36 раздела V
пункт 11.1.1 (подпункт 2, 3)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 37 раздела V
пункты 7,13, 10.3 (подпункт 7, 9) и 12.2 (абзац 7)
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 38 раздела V
пункты 5.11, 12.1.9 (абзац 1, предложения 2-4), 12.2 (абзац 2), 12.5.1, 12.5.3, 12.5.5 - 12.5.7.
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 39 раздела V
пункты 5.11, 10.4.2, 12.2 (абзац 2) и 12.4
ГОСТ 31666-2014 "Дизель-поезда. Общие технические требования"
пункт 40 раздела V

01.01.2025 дейін қолданылады
V бөлімнің 21-тармағы
5.15.9, 5.17, 5.18 (бар болса), 5.21.4 (2, 3 абзацтар), 6.18, 8.3 (5, 6 абзацтар), 8.20 (бар болса) және 12.2 (3 абзац)тармақтары
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.6-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 22-тармағы
5.15.7-тармақтар (1-абзац, ұсыныстар 1, 2), 5.15.8, 6.22, 7.3 (1-абзац), 7.12, 7.15 (1-абзац, 4-тармақша), 7.20-7.22 және 8.20 (1-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 23-тармағы
5.15.7-тармақтар (1-абзац, 3-ұсыныс), 6.10 (тармақша 1), 7.16, 7.18, 7.19, 10.3.1 (26) және 10.4.4 (5) тармақшалар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 24-тармағы
4.2-тармақ (в, г, д, е, ж тармақшалары)
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 дейін қолданылады
4.3-тармақ
МЕМСТ 34009-2016 "Теміржол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 27-тармағы
12.4-тармақ
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Дизельдік пойыздың жалпы техникалық талаптары. Жалпы техникалық талаптар " ("б" және "в"тармақтары үшін)
V бөлімнің 35-тармағы
5.15.7-тармақтар (1-абзац, 3-ұсыныс), 7.1 (2-тармақша), 10.3.1 (1-абзац, тармақша 1, 4, 6, 15, 17), 11.1.1 (1, 2), 11.2.1, 11.2.2* және 13.1.1 тармақшалар (2,3 абзацтар)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Дизельдік пойыздың жалпы техникалық талаптары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 36-тармағы
11.1.1-тармақ (2, 3-тармақша)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 37-тармағы
7,13, 10.3-тармақтар (7, 9-тармақша)және 12.2 (7-абзац)
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 38-тармағы
5.11, 12.1.9-тармақтар (1-абзац, 2-4-сөйлемдер), 12.2 (абзац 2), 12.5.1, 12.5.3, 12.5.5 - 12.5.7.
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 39-тармағы
5.11, 10.4.2, 12.2 (2-абзац) және 12.4-тармақтар
МЕМСТ 31666-2014 "Дизель-пойыздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 40-тармағы

пункт 4.11.1
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 5.3 (абзац 1), 5.7 (абзац 1)
ГОСТ 33754-2016 "Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов автономного тягового и моторвагонного подвижного состава. Нормы и методы определения"
пункт 5.3
ГОСТ Р 50952-96 "Тепловозы.
Экологические требования. Основные положения"
применяется до 31.12.2030
пункты 1.2.1, 1.2.3
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункты 4.2.3, 4.3.1-4.3.3,
ГОСТ 31845-2012 "Локомотивы на газовом топливе. Требования взрывобезопасности"
При применении двигателя, работающего на газовом топливе (или на дизельном и газовом топливе)
подпункты "н", "о" пункта 13, пункт 72 раздела V
пункт 4.1.30* (только для тепловозов с применением однопроводной системы энергоснабжения поезда)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.12, 4.1.12а (абзац 1), 4.4.11, 4.4.12, 4.4.15, 4.8.1 (подпункт 6), 4.10.2 (для тепловозов с кузовом вагонного типа), 4.10.4, 4.10.5 (абзац 2), 4.10.8*, 4.10.9 и 4.12.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 1.5.6
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункты 5.2, 5.11, 6.2.1, 8.1, приложение А (таблица А.2, пункты 1.1, 1.3 – 1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункты 4.1.4, 4.1.7 - 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.4, 4.2.6, 4.2.8 - 4.2.28
ГОСТ 31845-2012 "Локомотивы на газовом топливе. Требования взрывобезопасности"
При применении двигателя, работающего на газовом топливе (или на дизельном и газовом топливе)
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.14 и 4.5.15
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 4.5.2 и 4.5.15
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
подпункт "т" пункта 13 раздела V

4.11.1-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.3-тармақтар (1-абзац), 5.7 (1-абзац)
МЕМСТ 33754-2016 "Автономды тартқыш және моторвагонды жылжымалы құрамның зиянды заттардың шығарындылары және пайдаланылған газдардың түтіні. Анықтау нормалары мен әдістері"
5.3-тармақ
МЕМСТ Р 50952-96 "Тепловоздар.
Экологиялық талаптар. Негізгі ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
1.2.1, 1.2.3-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
4.2.3, 4.3.1-4.3.3 тармақтары,
МЕМСТ 31845-2012 "Газ отынындағы локомотивтер. Жарылыс қауіпсіздігі талаптары"
Газ отынымен (немесе дизель және газ отынымен)жұмыс істейтін қозғалтқышты қолданған кезде
V бөлімнің 13-тармақтың "н", "о" тармақшалары, 72-тармағы
4.1.30-тармақ* (поезды энергиямен жабдықтаудың бір сымды жүйесін қолдана отырып, тек тепловоздар үшін)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
4.1.12, 4.1.12 тармақтар (абзац 1), 4.4.11, 4.4.12, 4.4.15, 4.8.1 (6), 4.10.2 тармақшасы (вагон үлгісіндегі шанағы бар тепловоздар үшін), 4.10.4, 4.10.5 (2-абзац), 4.10.8*, 4.10.9 және 4.12.2
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
1.5.6-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
5.2, 5.11, 6.2.1, 8.1-тармақтар, А қосымшасы (а. 2-кесте, тармақтар 1.1, 1.3 – 1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
тармақтар 4.1.4, 4.1.7 - 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.4, 4.2.6, 4.2.8 - 4.2.28
МЕМСТ 31845-2012 "Газ отынындағы локомотивтер. Жарылыс қауіпсіздігі талаптары"
Газ отынымен (немесе дизель және газ отынымен)жұмыс істейтін қозғалтқышты қолданған кезде
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
4.5.2, 4.5.14 және 4.5.15-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
4.5.2 және 4.5.15-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы

ГОСТ 31845-2012 "Локомотивы на газовом топливе. Требования взрывобезопасности"
При применении двигателя, работающего на газовом топливе (или на дизельном и газовом топливе)
пункт 24 раздела V
пункт 4.2 (подпункты в, г, д, е, ж)
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 26 раздела V
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
пункт 4.3
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 27 раздела V
пункт 4.5.31 (таблица Д.2 приложения Д)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 28 раздела V
пункты 4.8.1 (подпункт 1 (в части поездной радиосвязи), 2, 7), 4.8.5 и 4.8.7
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 29 раздела V
пункт 8.1, приложение А (таблица А.2, пункты 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 4.10.4 ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 30 раздела V
пункты 4.2.1.1, 4.6.14 и 4.8.1 (подпункт 3)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 33 раздела V
пункты 4.8.1 (подпункты 1 (в части поездной радиосвязи), 2, 7), 4.8.5 и 4.6.1
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 8.1, приложение А (таблица А.2, пункты 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 34 раздела V
пункты 4.2.1.1, 4.8.1 (подпункт 3) и 4.6.14
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 36 раздела V
пункт 4.1.41(при использовании локомотива для перевозки пассажиров, специальных и опасных грузов)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 37 раздела V
пункт 4.8.1 (подпункты 2, 3 и 7)

МЕМСТ 31845-2012 "Газ отынындағы локомотивтер. Жарылыс қауіпсіздігі талаптары"
Газ отынымен (немесе дизель және газ отынымен)жұмыс істейтін қозғалтқышты қолданған кезде
V бөлімнің 24-тармағы
4.2-тармақ (в, г, д, е, ж тармақшалары)
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 26-тармағы
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.3-тармақ
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 27-тармағы
4.5.31-тармақ (Д қосымшасының 2-кестесі)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 28-тармағы
4.8.1-тармақтар (1-тармақша (поездық радиобайланыс бөлігінде), 2, 7), 4.8.5 және 4.8.7
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 29-тармағы
8.1-тармақ, А қосымшасы (а. 2-кесте, тармақтар 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
4.10.4-тармақ МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 30-тармағы
4.2.1.1, 4.6.14 және 4.8.1-тармақтар (3-тармақша)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 33-тармағы
4.8.1-тармақтар (1-тармақшалар (поездық радиобайланыс бөлігінде), 2, 7), 4.8.5 және 4.6.1
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
8.1-тармақ, А қосымшасы (а. 2-кесте, тармақтар 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 34-тармағы
4.2.1.1, 4.8.1-тармақтар (3) және 4.6.14-тармақшалар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 36-тармағы
4.1.41-тармақ (жолаушыларды, Арнайы және қауіпті Жүктерді тасымалдау үшін локомотивті пайдалану кезінде)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар
V бөлімнің 37-тармағы
4.8.1-тармақ (2, 3 және 7-тармақшалар)

ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 38 раздела V
пункты 4.5.23, 4.5.24 и 4.5.31 (таблица Д.1 приложения Д)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 4.1.2, 4.1.4, 4.1.5, 4.2.3, 4.2.5 и 4.3.3
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"
для стеклоочистителя с электроприводом
пункт 39 раздела V
пункты 4.5.24 и 4.5.31 (таблицы Д.1, Д.2 приложения Д)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 40 раздела V
пункты 4.4.8, 4.5.38 и 4.5.38а
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 41 раздела V
пункт 4.12.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 42 раздела V
пункт 3.2.2
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 43 раздела V
подпункт 9 пункта 4.1.20, и пункт 4.5.38а
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 44 раздела V
пункты 4.1.32, 4.5.18*, 4.6.1- 4.6.4, 4.6.5*, 4.6.15, 4.8.7 и 4.8.9*
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 47 раздела V
пункт 4.6.6
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 48 раздела V
пункт 4.1.23
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 49 раздела V
пункт 4.1.12
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 50* раздела V
пункты 4.6.17 и 4.6.18
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 53 раздела V
пункты 4.5.6 (подпункт 2)
и 4.1.20 (подпункт 2)
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 5.1.3 (подпункты "а" и "б")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункты 5.1.2 и 5.2.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 56 раздела V
пункты 4.5.40, 4.10.5 (абзац 2) и 4.11.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 5.2 и 5.11
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 57 раздела V
пункты 4.5.25 (таблицы Г.1, Г.2 приложения Г), 4.5.25а, 4.5.26 (таблицы Г.3, Г.4 приложения Г), 4.5.28, 4.5.29, 4.5.33 (таблицы Е.1, Е.2 приложения Е), 4.5.34 (таблица Е.3 приложения Е), 4.5.38 (таблица Ж.1 приложения Ж), 4.5.38а, 4.5.39 (таблица И.1 приложения И), 4.5.40 и 4.11.4

МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 38-тармағы
4.5.23, 4.5.24 және 4.5.31-тармақтар (Д қосымшасының 1-кестесі)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.1.2, 4.1.4, 4.1.5, 4.2.3, 4.2.5 және 4.3.3 тармақтары
МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы әйнектерін тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
Электр мен жұмыс істейтін шыны тазалағыш үшін
V бөлімнің 39-тармағы
4.5.24 және 4.5.31-тармақтар (Д. 1-кестелер, Д. 2-қосымшалар)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 40-тармағы
4.4.8, 4.5.38 және 4.5.38 а тармақтары
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 41-тармағы
4.12.2-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 42-тармағы
3.2.2-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 43-тармағы
4.1.20-тармақтың 9-тармақшасы және 4.5.38 а-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 44-тармағы
тармақтар 4.1.32, 4.5.18*, 4.6.1- 4.6.4, 4.6.5*, 4.6.15, 4.8.7 және 4.8.9*
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 47-тармағы
4.6.6-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 48-тармағы
4.1.23-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 49-тармағы
4.1.12-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлім 50-тармақ*
4.6.17 және 4.6.18-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 53-тармағы
4.5.6-тармақтар (2-тармақша)
және 4.1.20(2-тармақша)
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.3-тармақ ("а" және "б" тармақшалары)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
5.1.2 және 5.2.1-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 56-тармағы
4.5.40, 4.10.5 (2-абзац) және 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.2 және 5.11-тармақтар
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 57-тармағы
4.5.25-тармақтар (Г. 1, Г. 2-қосымшалар Г), 4.5.25 а, 4.5.26 (г. 3-кестелер, Г. 4-қосымшалар Г), 4.5.28, 4.5.29, 4.5.33 (Е. 1-кестелер, Е. 2-қосымшалар Е), 4.5.34 (Е. 3-кесте Е-қосымшалар), 4.5.38 (Ж. 1-кесте Ж-қосымшалар), 4.5.38 а, 4.5.39 (И. қосымшаның и. 1 кестесі), 4.5.40 және 4.11.4

пункт 4.2.29
ГОСТ 31845-2012 "Локомотивы на газовом топливе. Требования взрывобезопасности"
При применении двигателя, работающего на газовом топливе (или на дизельном и газовом топливе)
Тепловозы маневровые и промышленные
(с электрической тяговой передачей, работающие на дизельном и (или) газовом топливе)
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.12
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1, 4.1.10 и 4.3.1
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.12
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 5.2.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 5.1.3 (подпункты "а" и "б")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.4.2
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 4.4.3 и 4.4.8
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 4.5.7 и 4.7.2 (подпункт 2)
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункт 3.9.3
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 4.7.2 (в части контроля аккумуляторных батарей)
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
Для локомотивов с двигателем внутреннего сгорания и тяговыми аккумуляторными батареями
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 4.4.4
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункта 5.1.3 (подпункт "в")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 4.5.9, 4.5.10* и 4.7.7
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "и" пункта 13 раздела V

4.2.29-тармақ
МЕМСТ 31845-2012 "Газ отынындағы локомотивтер. Жарылыс қауіпсіздігі талаптары"
Газ отынымен (немесе дизель және газ отынымен)жұмыс істейтін қозғалтқышты қолданған кезде
Маневрлік және өнеркәсіптік тепловоздар (дизель және (немесе) газ отынымен жұмыс істейтін Электр тартқыш берілісі бар)
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.1.12-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.1, 4.1.10 және 4.3.1-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1.12-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
5.2.1-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
5.1.3-тармақ ("а" және "б" тармақшалары)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "г" тармақшасы
4.4.2-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
4.4.3 және 4.4.8-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "е" тармақшасы
4.5.7 және 4.7.2-тармақтар (2-тармақша)
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
3.9.3-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. Қауіпсіздік талаптары"
4.7.2-тармақ (аккумуляторлық батареяларды бақылау бөлігінде)
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
Ішкі жану қозғалтқышы және тартқыш батареялары бар локомотивтер үшін
V бөлімнің 13-тармағының "ж" тармақшасы
4.4.4-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.3-тармақтың ("в" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының " з " тармақшасы
4.5.9, 4.5.10* және 4.7.7-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "және" тармақшасы

пункты 4.1.14 и 4.4.7
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний
подпункт "к" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.13
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "л" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.14 и 4.7.8
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.15, 4.4.15- 4.4.17, 4.4.19 (приложение Г, таблицы Г.1, Г.2, Г.3, Г.4), 4.4.21 (приложение Д, таблицы Д.1, Д.2), 4.4.22 (приложение Д, таблица Д.3), 4.4.25 (приложение Е, таблицы Е.1, Е.2, Е.3), 4.4.27 (приложение Ж, таблица Ж.1), 4.4.28 (приложение И, таблица И.1), 4.10.3 и 4.11.5
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункт 4.10.1
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования или
пункты 5.3 (абзац 1), 5.7 (абзац 1)
ГОСТ 33754-2016 "Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов автономного тягового и моторвагонного подвижного состава. Нормы и методы определения"
пункт 4.11.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 5.3
ГОСТ Р 50952-96 "Тепловозы. Экологические требования. Основные положения"
применяется до 31.12.2030
пункты 4.2.3, 4.3.1 -4.3.3
ГОСТ 31845-2012 "Локомотивы на газовом топливе. Требования взрывобезопасности"
При применении двигателя, работающего на газовом топливе (или на дизельном и газовом топливе)
подпункты "н", "о" пункта 13 и пункт 72 раздела V
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.15, 4.1.16, 4.1.16а, 4.3.11, 4.3.13-4.3.15, 4.9.5, 4.9.8, 4.9.9 и 4.11.2
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункты 5.2, 5.11, 6.2.1, приложение А (таблица А.2, пункты 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункты 4.1.4, 4.1.7- 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.4,4.2.6, 4.2.8-4.2.28

4.1.14 және 4.4.7-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Теміржол жолына жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері
V бөлімнің 13-тармағының "к" тармақшасы
4.1.13-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "л" тармақшасы
4.1.14 және 4.7.8-тармақтар
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "м" тармақшасы
4.1.15, 4.4.15 - 4.4.17, 4.4.19 тармақтар (Г. қосымша, г. 1, Г. 2, Г. 3, Г. 4 кестелері), 4.4.21 (Д. қосымша, д. 1, Д. 2 кестелері), 4.4.22 (Д. қосымша, Д. 3-кесте), 4.4.25 (Е. қосымша, Е. 1, Е. 2 кестелері, Е. 3), 4.4.27 (Ж қосымшасы, ж. 1 кестесі), 4.4.28 (и қосымшасы, и. 1 кестесі), 4.10.3 және 4.11.5
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.10.1-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар немесе
5.3-тармақтар (1-абзац), 5.7 (1-абзац)
МЕМСТ 33754-2016 " автономды тартқыш және моторвагонды жылжымалы құрамның зиянды заттардың шығарындылары және пайдаланылған газдардың түтіні. Анықтау нормалары мен әдістері"
4.11.2-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.3-тармақ
МЕМСТ Р 50952-96 "Тепловоздар. Экологиялық талаптар. Негізгі ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.2.3, 4.3.1 -4.3.3 тармақтары
МЕМСТ 31845-2012 "Газ отынындағы локомотивтер. Жарылыс қауіпсіздігі талаптары"
Газ отынымен (немесе дизель және газ отынымен)жұмыс істейтін қозғалтқышты қолданған кезде
13-тармақтың "н", "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "п" тармақшасы
тармақтар 4.1.15, 4.1.16, 4.1.16, 4.3.11, 4.3.13-4.3.15, 4.9.5, 4.9.8, 4.9.9 және 4.11.2
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
5.2, 5.11, 6.2.1-тармақтар, А қосымшасы (а. 2-кесте, тармақтар 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3-2.5; 3.1, 3.3-3.5; 4.1, 4.3-4.5 (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
тармақтар 4.1.4, 4.1.7- 4.1.11, 4.2.1, 4.2.2,4.2.4,4.2.6, 4.2.8-4.2.28

пункт 4.1.23
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункты 5.9, 7.23 и 8.3 (в зависимости от комплектности эксплуатационных документов)
ГОСТ Р 2.610-2019 "Единая система конструкторской документации. Правила выполнения эксплуатационных документов"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 4.11.1
ГОСТ 31428-2011 "Тепловозы маневровые с электрической передачей. Общие технические требования"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.2.29
ГОСТ 31845-2012 "Локомотивы на газовом топливе. Требования взрывобезопасности"
При применении двигателя, работающего на газовом топливе (или на дизельном и газовом топливе)
Газотурбовозы магистральные грузовые
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 и 4.1.3
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1, 4.4.19 и 4.4.20
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.2.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункты 2.2 и 2.3
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 4.5.2
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.5.10
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 4.1- 4.4, 4.6 и 4.7
ГОСТ Р 55513-2013 "Локомотивы требования к прочности и динамическим качествам"
применяется
до 31.12.2024

4.1.23-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.9, 7.23 және 8.3-тармақтар (пайдалану құжаттарының жиынтығына байланысты)
МЕМСТ Р 2.610-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттарын орындау қағидалары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.11.1-тармақ
МЕМСТ 31428-2011 "Электр берілісі бар маневрлі тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.2.29-тармақ
МЕМСТ 31845-2012 "Газ отынындағы локомотивтер. Жарылыс қауіпсіздігі талаптары"
Газ отынымен (немесе дизель және газ отынымен)жұмыс істейтін қозғалтқышты қолданған кезде
Магистральдық Жүк газ турбовоздары
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.1.1-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.1.2 және 4.1.3-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1.1, 4.4.19 және 4.4.20-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.1-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
2.2 және 2.3-тармақтар
МЕМСТ 3475-81 "1520 (1524) мм калибрлі Теміржолдардың жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. орнату өлшемдері"
V бөлімнің 13-тармағының " г " тармақшасы
4.5.2-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.5.10-тармақ
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "д " тармақшасы
4.1 - 4.4, 4.6 және 4.7-тармақтар
МЕМСТ Р 55513-2013 "Локомотивтер беріктік пен динамикалық сапаларға қойылатын талаптар"
31.12.2024 дейін қолданылады

пункты 4.4.7 и 4.5.22, табл. А. 9
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 41 раздела v
пункт 4.10.7
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 42 раздела v
пункт 4.5.10
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 3.2.2
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 43 раздела v
пункты 4.4.8, 4.1.6 (подпункт 15) и 4.5.22 (таблица А.9)
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 44 раздела v
пункты 4.6.7, 4.6.8 и 4.8.4
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 47 раздела v
пункт 4.6.9
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 48 раздела v
пункт 4.5.3
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 49 раздела v
пункты 4.1.14 и 4.3.12
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 50 раздела v
пункты 4.6.1 (подпункт 3), 4.6.17 и 4.6.18
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункт 53 раздела v
пункты 4.1.6 (подпункт 5), 4.5.24 и 4.5.25
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.1.2 и 5.2.1
ГОСТ 33434-2015 -2011 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 56 раздела V
пункты 4.5.40, 4.10.5 (абзац 2) и 4.11.2
ГОСТ 31187-2011 "Тепловозы магистральные. Общие технические требования"
пункты 4.10.4, 4.10.5, 4.5.13
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется
до 31.12.2030

4.4.7 және 4.5.22-тармақтар, кесте. А. 9
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 41-тармағы
4.10.7-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 " сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 42-тармағы
4.5.10-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
3.2.2-тармақ
МЕМСТ 12.2.056-81 " Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі электровоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 43-тармағы
4.4.8, 4.1.6-тармақтар (15-тармақша)және 4.5.22 (А. 9-кесте)
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 44-тармағы
4.6.7, 4.6.8 және 4.8.4-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 47-тармағы
4.6.9-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 48-тармағы
4.5.3-тармақ
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 49-тармағы
4.1.14 және 4.3.12-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 50 тармағы
4.6.1-тармақтар (3-тармақша), 4.6.17 және 4.6.18
МЕМСТ 31187-2011 "Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 53-тармағы
4.1.6-тармақтар (5-тармақша), 4.5.24 және 4.5.25
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1.2 және 5.2.1-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 -2011 " темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 56-тармағы
4.5.40, 4.10.5 (2-абзац) және 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 31187-2011 " Магистральдық тепловоздар. Жалпы техникалық талаптар"
4.10.4, 4.10.5, 4.5.13-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады

ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункт 99 раздела v
пункты 4.11.1, 4.12 и 4.5.27
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 100 раздела v
пункты 4.11.1 и 4.12
ГОСТ Р 56287-2014 "Газотурбовозы магистральные грузовые, работающие на сжиженном природном газе. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
14. Транспортеры железнодорожные
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
пункты 5.2 или 5.3
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений
применяется
с 01.01.2025
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 2.1 (в части показателя "соответствие климатического исполнения")
ГОСТ 15150-69 "Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для различных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования"
пункт 6.1.3 (за исключением режима при ремонте)
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 7.3 (таблица 6, строка 3)
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункт 7.3 (таблица 6, строка 4)
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 8.1- 8.3
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункт 4.2 (в части показателя "тормозной путь")
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
раздел 4, таблица 1
ГОСТ 34759–2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "р" пункта 13 раздела V

МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.11.1, 4.12 және 4.5.27-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін магистральдық газ турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 100-тармағы
4.11.1 және 4.12-тармақтар
МЕМСТ Р 56287-2014 "Сұйытылған табиғи газбен жұмыс істейтін Магистральдық газ Турбовоздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
14. Теміржол тасымалдаушылары
V бөлімнің 13-тармағының " а " тармақшасы
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2013 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарға жақындау"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2 немесе 5.3-тармақтар
МЕМСТ 9238-2022 "Теміржол жылжымалы құрамының өлшемдері және құрылыстарды жақындату
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
2.1-тармақ ("Климаттық орындаудың сәйкестігі" көрсеткіші бөлігінде) МЕМСТ 15150-69 " Машиналар, аспаптар және басқа да техникалық бұйымдар. Әр түрлі климаттық аймақтарға арналған қойылымдар. Санаттар, пайдалану, сақтау және тасымалдау шарттары"
6.1.3-тармақ (жөндеу кезіндегі режимді қоспағанда)
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "г " тармақшасы
7.3-тармақ (6-кесте, 3-жол)
МЕМСТ 34772-2021 " Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "д" тармақшасы
7.3-тармақ (6-кесте, 4-жол)
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "е " тармақшасы
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "ж " тармақшасы
8.1 - 8.3-тармақтар
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "з " тармақшасы
4.2-тармақ ("тежеу жолы" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк Теміржол вагондарының тежегіш жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының "және" тармақшасы
4-бөлім, 1-кесте
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "р " тармақшасы

пункт 6.1.3
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 6.3.9
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "у" пункта 13* раздела V
пункты 8.1.12, 8.1.16.3,
8.2.9 (перечисления 1-3)
ГОСТ 33798.1-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
подпункт "х" пункта 13 раздела V
пункт 8.3
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
За исключением транспортеров, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда
пункт А.1.1
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
За исключением транспортеров, конструкция которых не допускает или не предусматривает проход по сортировочным горкам и (или) проход по аппарели съезда
подпункт "ч" пункта 13 раздела V
пункты 8.1 и 8.2
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 15 раздела V
пункты 6.1.3 и 6.3.9
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 44 раздела V
пункты 4.2 и 4.6
ГОСТ 34434-2018 "Тормозные системы грузовых железнодорожных вагонов. Технические требования и правила расчета"
пункт 47* раздела V
пункты 5.1.2 и 5.3.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 48 раздела V
пункт 4.4 (в части показателя "прочность предохранительных (поддерживающих) устройств")
ГОСТ 34772–2021 "Транспортеры железнодорожные. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 53 раздела V
пункт 5.1.2
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
15. Электровозы магистральные: постоянного тока, переменного тока, двухсистемные (переменного и постоянного тока), прочие
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.1.1, 5.1.9.1 и 5.1.9.4

6.1.3-тармақ
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының "т " тармақшасы
6.3.9-тармақ
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13 * тармағының " у " тармақшасы
8.1.12, 8.16.3-тармақтар,
8.2.9 (1-3 аударымдар)
МЕМСТ 33798.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдығы. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
V бөлімнің 13-тармағының " х " тармақшасы
8.3-тармақ
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
Конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін транспортерлерді қоспағанда
А. 1. 1 тармағы
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері"
Конструкциясы сұрыптау слайдтары бойынша өтуге және (немесе) съездің аппарелі бойынша өтуге жол бермейтін немесе көздемейтін транспортерлерді қоспағанда
V бөлімнің 13-тармағының " с " тармақшасы
8.1 және 8.2-тармақтар
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 15-тармағы
6.1.3 және 6.3.9-тармақтар
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 44-тармағы
4.2 және 4.6-тармақтар
МЕМСТ 34434-2018 "Жүк Теміржол вагондарының тежегіш жүйелері. Техникалық талаптар және есептеу ережелері"
47-тармақ* V бөлім
5.1.2 және 5.3.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 48-тармағы
4.4-тармақ ("сақтандырғыш (қолдаушы) құрылғылардың беріктігі" көрсеткіші бөлігінде)
МЕМСТ 34772-2021 "Теміржол тасымалдаушылары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 53-тармағы
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
15. Магистральдық Электр овоздар : тұрақты ток, айнымалы ток, екі жүйелік (айнымалы және тұрақты ток), басқалар
V бөлімнің 13-тармағының "а " тармақшасы
4.3-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1.1, 5.1.9.1 және 5.1.9.4-тармақтар

СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.4, 4.5, 5.17 и 5.18
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункт 5.2.2, и пункты 5.2.7-5.2.10
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.3, 5.24, 5.41, 5.45, 6.31 и 11.1.4
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
пункт 5.1.2
ГОСТ 32204-2013 "Токоприемники железнодорожного электроподвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 5.1
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется до 31.12.2030
подпункт "г" пункта 13 раздела V
пункт 6.17
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункт 5.1.6
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "д" пункта 13 раздела V
пункты 4.9 (абзацы 2-3), и пункты 6.18-6.20
ГОСТ Р 55364-2012 Электровозы. Общие технические требования
применяются до 31.12.2030
пункты 5.1.7 и 5.2.3
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "е" пункта 13 раздела V
пункты 7.12 и 7.13
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункт 5.2.12
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункты 1.4.3
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункт 6.31
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
пункт 5.4.1
применяется до 31.12.2030
пункт 5.4.1
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 5.1.10
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется до 31.12.2030
подпункт "з" пункта 13 раздела V
пункты 7.15 и 7.25*
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункт 5.2.11
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "и" пункта 13 раздела V
пункт 11.1.4
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030

ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
4.4, 4.5, 5.17 және 5.18-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.2-тармақ және 5.2.7-5.2.10-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.3, 5.24, 5.41, 5.45, 6.31 және 11.1.4-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
5.1.2-тармақ
МЕМСТ 32204-2013 "Темір жол Электр жылжымалы құрамының ток қабылдағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
5.1-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " г " тармақшасы
6.17-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1.6-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " д " тармақшасы
4.9-тармақтар (2-3 абзацтар) және 6.18-6.20-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1.7 және 5.2.3-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " е " тармақшасы
7.12 және 7.13-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.12-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
1.4.3-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " ж " тармақшасы
6.31-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
5.4.1-тармақ
31.12.2030 дейін қолданылады
5.4.1-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
5.1.10-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "з " тармақшасы
7.15 және 7.25-тармақтар*
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.11-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының "және" тармақшасы
11.1.4-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады

пункты 5.1.2- 5.1.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "к" пункта 13 раздела V
пункт 11.1.3
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункт 5.2.1
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "л" пункта 13 раздела V
пункты 4.11 и 4.12*
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункт 5.4.3
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.13, 4.14, 4.18 (абзац 4), 11.4.5 (в части требований токсикологической безопасности и требований санитарного законодательства), 11.5.1, 11.6.1 (абзацы 1, 2, 3, 6), 11.6.2, 11.7.1 (абзац 1,2), 11.7.2, 11.7.4, 11.7.5, 11.7.6 (абзац 1), 11.7.7, 1.8.2 (1 предложение)
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.2.3 (кроме второго абзаца)
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункт 11.7.1
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования" (в части показателей инфразвука) – Приложение Г (Таблица Г.1)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.8.5 - 5.8.15, и пункты 5.10.1 - 5.10.3
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункт 5.36
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.1.11.1 - 5.1.11.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункты 5.24 и 5.41
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.1.11.1 -5.1.11.4
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 5.10, 5.12*, 5.13*, 5.14*, 5.15*, 5.16*, 5.28, 5.37 (предложения 1 и 3), 11.3.1, 11.3.2, 11.4.1 и пункты 11.4.3-11.4.6
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
вместо пунктов 5.10, 11.4.4, 11.4.5

5.1.2 - 5.1.5-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының "к" тармақшасы
11.1.3-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.1-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " л " тармақшасы
4.11 және 4.12-тармақтар*
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.4.3-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " м " тармақшасы
4.13, 4.14, 4.18-тармақтар (4-абзац), 11.4.5 (токсикологиялық қауіпсіздік талаптары және санитариялық заңнама талаптары бөлігінде), 11.5.1, 11.6.1 (абзацтар 1, 2, 3, 6), 11.6.2, 11.7.1 (абзац 1,2), 11.7.2, 11.7.4, 11.7.5, 11.7.6 (1-абзац), 11.7.7, 1.8.2 (1 ұсыныс)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.2.3-тармақ (екінші абзацтан басқа)
МЕМСТ 12.2.056-81 " Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электровоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
11.7.1-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар" (инфрақызыл көрсеткіштер бөлігінде) - г қосымшасы (1-кесте)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.8.5 - 5.8.15-тармақтар және 5.10.1 - 5.10.3-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " н " тармақшасы
5.36-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1 - 5.1.11.5 тармақтары
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының" о " тармақшасы
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
5.24 және 5.41-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1 -5.1.11.4-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 " локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
тармақтар 5.10, 5.12*, 5.13*, 5.14*, 5.15*, 5.16*, 5.28, 5.37 (1 және 3-ұсыныстар), 11.3.1, 11.3.2, 11.4.1 және 11.4.3-11.4.6-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.10, 11.4.4, 11.4.5 тармақтарының орнына

применяется с 01.01.2025
подпункт 5.5.1 (кроме перечисления п) и 5.5.2 пункта 5.5 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется до 31.12.2030
пункт 21 раздела V
пункты 4.17, 5.5, 5.28, 5.38, 5.39*, 5.40, 5.46, 7.24, 11.5.1, 11.5.2 (2 предложение), 11.5.3, 11.5.4*, 11.5.5, 11.5.6, 11.5.7*, 11.5.8 (2 предложение), 11.5.9 и 11.5.11
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 1.1.7 и 2.2
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
пункты 5.8.16, 5.3.4, 5.3.5, 5.6.2, 5.8.3 и 5.8.4
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется до 31.12.2030
пункт 22 раздела V
пункты 4.4, 5.46, 7.16, 7.17, 8.5 (подпункт 1, 2, 7, 8, 9, 11), 8.6 (абзац 2, 3, 4), 8.22, 8.23 и 11.2.1 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.5, 5.4.1, 5.4.2, 5.4.4- 5.4.6 и 5.4.11
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 23 раздела V
пункты 7.17, 7.21- 7.23, 8.5 (подпункт 1, 2, 7-9, 11), 8.6 (абзац 2-4) и 8.11
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
перечисления "а", "д", "ж", "м", "н", "с", "т" и "у" подпункта 5.5.1 пункта 5.5, пункты 5.4.9-5.4.11 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 24 раздела V
пункты 8.2 (второй абзац), 8.18 и 8.23
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.2 (подпункты в, г, д, е, ж)
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
перечисления "м", "н" подпункта 5.5.1, подпункт 5.5.2 пункта 5.5, пункт 5.4.4
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется до 31.12.2030
пункт 26 раздела V
пункты 8.22 и 8.23 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.3 ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
перечисления "д", "ж" – "л" и "ц" подпункта 5.5.1 пункта 5.5, пункты 5.4.2
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
применяется до 31.12.2030
пункт 27 раздела V
пункты 8.12 и 11.6.2 ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункт 5.9.2
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 28 раздела V

01.01.2025 бастап қолданылады
"Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 21-тармағы
тармақтар 4.17, 5.5, 5.28, 5.38, 5.39*, 5.40, 5.46, 7.24, 11.5.1, 11.5.2 (2 ұсыныс), 11.5.3, 11.5.4*, 11.5.5, 11.5.6, 11.5.7*, 11.5.8 (2 ұсыныс), 11.5.9 және 11.5.11
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
1.1.7 және 2.2-тармақтар
МЕМСТ 12.2.056-81 Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі электровоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
5.8.16, 5.3.4, 5.3.5, 5.6.2, 5.8.3 және 5.8.4-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 22-тармағы
тармақтар 4.4, 5.46, 7.16, 7.17, 8.5 (тармақша 1, 2, 7, 8, 9, 11), 8.6 (абзац 2, 3, 4), 8.22, 8.23 және 11.2.1 МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5, 5.4.1, 5.4.2, 5.4.4 - 5.4.6 және 5.4.11-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 23-тармағы
7.17, 7.21 - 7.23, 8.5-тармақтар (тармақша 1, 2, 7-9, 11), 8.6 (2-4 абзац) және 8.11
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"локомотивтер" ҚР СТ 2808-2016 5.4.9-5.4.11-тармақтары, 5.5.1-тармағының 5.5.1-тармақшасының "А", "д", "ж", "м", "н", "с","т" және "у" аударымдары. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 24-тармағы
8.2 (екінші абзац), 8.18 және 8.23-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.2-тармақ (в, г, д, е, ж тармақшалары)
МЕМСТ 34009-2016 " темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
5.5.1-тармақшаның "м", "н" аударымдары, 5.5-тармақтың 5.5.2-тармақшасы, 5.4.4-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 26-тармағы
8.22 және 8.23-тармақтар МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.3-тармақ МЕМСТ 34009-2016 темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
5.5 – тармақтың 5.5.1 тармақшасының "д", "ж" - "л" және"С" аударымдары, 5.4.2-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 27-тармағы
8.12 және 11.6.2-тармақтар МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.9.2-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 28-тармағы

пункты 7.19, 9.1 (подпункт 1) и 11.1.1
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
перечисления "а" - "д", "ж" - "н", "х", "ц" подпункта 5.5.1 пункта 5.5 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 29* раздела V
пункты 8.13, 11.4.1, 11.4.4 (абзац 2), 11.4.10 (абзац 1) и 11.4.12
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
перечисления "а", "в", "г", "д", "т", "у" подпункта 5.5.1 пункта 5.5, пункт 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 30* раздела V
пункты 7.16, 8.1 (подпункт 4), 11.1.1 и 11.6.1 (абзац 4) ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.5, 5.4.5, 5.4.6 и 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 33* раздела V
пункты 7.1 (подпункт 2 подпункта "б"), 8.13, 9.1 (подпункт 1), 11.1.1, 11.4.4 (абзац 2), 11.4.10 (абзац 1) и 11.4.12
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.5 и 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 34* раздела V
пункты 7.16, 8.1 (подпункт 4), 11.1.1 и 11.6.1 (абзац 4)
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.5, 5.4.5, 5.4.6 и 5.7.8
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 36 раздела V
пункты 8.1 (подпункт 6) и 8.2 (абзац 6)
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
перечисление "б" подпункта 5.5.1 пункта 5.5
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 37 раздела V
пункт 11.1.1
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
перечисление "а", "д", "е", "с", "ф", "х" подпункта 5.5.1 пункта 5.5 СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 38 раздела V
пункты 4.18, 11.6.1 (абзац 3), 11.6.3-11.6.5 и 11.7.7 (абзац 1, предложение 4)
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.2.13 и 5.2.14
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 39 раздела V
пункты 11.6.1 (абзац 1), 11.6.2 и 11.6.4
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяются до 31.12.2030
пункты 5.8.11, 5.9.1 и 5.9.2
СТ РК 2808-2016 "Локомотивы. Требования безопасности"
пункт 40 раздела V
пункты 11.2.2 и 11.7.7
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030

7.19, 9.1-тармақтар (1) және 11.1.1-тармақшалар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"Локомотивтер" ҚР СТ 2808-2016 5.5 тармағының 5.5.1 тармақшасының "а" - "д", "ж" - "н", "х", "ц" аударымдары. Қауіпсіздік талаптары"
29-тармақ* V бөлім
8.13, 11.4.1, 11.4.4 (2-абзац), 11.4.10 (1-абзац) және 11.4.12-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5-тармақтың 5.5.1-тармақшасының "а", "в", "г", "д", "т", "у" аударымдары, 5.7.8-тармақ
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
30-тармақ* V бөлім
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5, 5.4.5, 5.4.6 және 5.7.8-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
33-тармақ* V бөлім
7.1-тармақтар ("б" тармақшасының 2-тармақшасы), 8.13, 9.1 (1), 11.1.1, 11.4.4 (2-абзац), 11.4.10 (1-абзац) және 11.4.12
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5 және 5.7.8-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
34-тармақ* V бөлім
7.16, 8.1-тармақтар (4-тармақша), 11.1.1 және 11.6.1 (4-абзац)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5, 5.4.5, 5.4.6 және 5.7.8-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 36-тармағы
8.1-тармақтар (6-тармақша) және 8.2 (6-абзац)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5-тармақтың 5.5.1-тармақшасының "б" аудармасы
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 37-тармағы
11.1.1-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"локомотивтер" ҚР СТ 2808-2016 5.5 тармағының 5.5.1 тармақшасының "а", "д", "е", "с", "ф", "х" аудармасы. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 38-тармағы
4.18, 11.6.1 (3-абзац), 11.6.3-11.6.5 және 11.7-тармақтар (1-абзац, 4-ұсыныс)
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.13 және 5.2.14-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 39-тармағы
11.6.1 (1-абзац), 11.6.2 және 11.6.4-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.8.11, 5.9.1 және 5.9.2-тармақтар
ҚР СТ 2808-2016 "Локомотивтер. Қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 40-тармағы
11.2.2 және 11.7.7-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады

пункты 4.11 и 4.12*
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.4.1 (абзац 1, подпункт 3)
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 4.13, 4.14, 4.18 (абзац 4), 11.4.5 (в части требований токсикологической безопасности и требований санитарного законодательства), 11.5.1 (или пункты 1.2.3 (абзац 1, 2), 1.2.4 (абзацы 2, 3, 5 – 8) ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"), 11.6.1 (абзацы 1, 2, 3, 6), 11.6.2, 11.7.1, 11.7.2 (абзац 1,2), 11.7.4, 11.7.5, 11.7.6 (абзац 1), 11.7.7 и 11.8.2 (1 предложение)
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.2.3 (кроме второго абзаца)
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
подпункт "н" пункта 13 раздела V
пункт 5.36
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "о" пункта 13 раздела V
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункты 5.24 и 5.41
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 5.10, 5.12*, 5.13*, 5.14*, 5.15*, 5.16*, 5.28, 5.37 (предложения 1 и 3), 11.3.1, 11.3.2, 11.4.1, и пункты 11.4.3-11.4.6
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
вместо пунктов 5.10, 11.4.4, 11.4.5
ГОСТ Р 55364-2012 – пункты 5.2, 5.5 (абзац 2), 6.2.1, 8.1, приложение А, таблица А.2, п.п. 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ)
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
применяется до 31.12.2030
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 6.9, 6.23, 6.24 и 6.28
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 6.9, 6.23, 6.24 и 6.28
ГОСТ Р 55364-2012 "Электровозы. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "т" пункта 13 раздела V

4.11 және 4.12-тармақтар*
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.4.1-тармақ (1-абзац, 3-тармақша)
МЕМСТ 33434-2015 " темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының " м " тармақшасы
4.13, 4.14, 4.18 – тармақтар (4-абзац), 11.4.5 (токсикологиялық қауіпсіздік талаптары және санитариялық заңнама талаптары бөлігінде), 11.5.1 (немесе 1.2.3-тармақтар (1, 2-абзац), 1.2.4 (2, 3, 5-8-абзацтар) МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"), 11.6.1 (абзацтар 1, 2, 3, 6), 11.6.2, 11.7.1, 11.7.2 (1,2 абзац), 11.7.4, 11.7.5, 11.7.6 (1 абзац), 11.7.7 және 11.8.2 (1 сөйлем)
МЕМСТ Р 55364-2012 " Электр овоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.2.3-тармақ (екінші абзацтан басқа)
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі (ССБТ). 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының " н " тармақшасы
5.36-тармақ
МЕМСТ Р 55364-2012 " Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының" о " тармақшасы
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
"Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
5.24 және 5.41-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
тармақтар 5.10, 5.12*, 5.13*, 5.14*, 5.15*, 5.16*, 5.28, 5.37 (1 және 3-ұсыныстар), 11.3.1, 11.3.2, 11.4.1, және 11.4.3-11.4.6-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар" 5.10, 11.4.4, 11.4.5 тармақтарының орнына
МЕМСТ Р 55364-2012-5.2, 5.5-тармақтар (2-абзац), 6.2.1, 8.1, А қосымшасы, а. 2-кесте, т. б. 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 ( қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты)
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " р " тармақшасы
6.9, 6.23, 6.24 және 6.28-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 "Электровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
6.9, 6.23, 6.24 және 6.28-тармақтар
МЕМСТ Р 55364-2012 " лектровоздар . Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы

пункты 7.11 (абзац 2, 3 (предложение 2)), 7.12 (абзац 1), 7.17 (абзац 2), 7.18 (абзац 3), 7.20 (абзац 3), 7.22, 10.1.2 (абзац 2), 11.5.2, 11.5.5, 11.6.1 (абзац 2), 11.6.2, 11.6.3, 11.7 и 11.8, приложение Б
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 и 8.4, Приложение А, таблица А.1, А.2 (пункты 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 5.13, 5.14.7, 5.14.8 и 5.14.10-5.14.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.13, 5.14.7, 5.14.8 и 5.14.10- 5.14.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.6, 5.14.10 и 5.14.11
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 4.13, 7.1 (абзацы 1, 3), 7.12 (абзацы 1, 2), 7.17 (абзацы 2, 4), 7.18 (абзац 3) и 7.22
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "ц" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.7* и 5.14.8
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "ч" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.7 (для путей необщего пользования), 5.18.2, 5.18.4 и 5.18.6
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункты 4.8, 5.11- 5.13 и 5.14.11
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 16 раздела V
пункты 7.1 и 7.2
ГОСТ 32410-2013 "Крэш-системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок"
пункт 17 раздела V
пункт 7.2
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"

7.11 (2-абзац, 3 (2-сөйлем)), 7.12 (1-абзац), 7.17 (2-абзац), 7.18 (3-абзац), 7.20 (3-абзац), 7.22, 10.1.2 (2-абзац), 11.5.2, 11.5.5, 11.6.1 (2-абзац), 11.6.2, 11.6.3, 11.7 және 11.8, Б қосымшасы
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1 және 8.4-тармақтар, А қосымшасы, а. 1, А. 2-кесте (тармақтар 1.1, 1.3-1.5; 2.1, 2.3- 2.5; 3.1, 3.3- 3.5; 4.1, 4.3- 4.5 (қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 13-тармағының "р" тармақшасы
5.13, 5.14.7, 5.14.8 және 5.14.10-5.14.13 тармақтары
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
5.13, 5.14.7, 5.14.8 және 5.14.10 - 5.14.13 тармақтары
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "т" тармақшасы
5.14.6, 5.14.10 және 5.14.11-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы
4.13, 7.1-тармақтар (1, 3-абзацтар), 7.12 (1, 2-абзацтар), 7.17 (2, 4-абзацтар), 7.18 (3-абзац) және 7.22
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "ц" тармақшасы
5.14.7* және 5.14.8-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 " Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "ч" тармақшасы
5.14.7 (жалпы пайдаланбау жолдары үшін), 5.18.2, 5.18.4 және 5.18.6-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
4.8, 5.11 - 5.13 және 5.14.11-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 " Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 16-тармағы
7.1 және 7.2-тармақтар
МЕМСТ 32410-2013 "Жолаушылар тасымалы үшін Теміржол жылжымалы құрамының апаттық жүйелері"
V бөлімнің 17-тармағы
7.2-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты Электр лік, Электр онды, бағдарламаланатын Электр ондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"

ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 4.24 и 11.9.2 (абзац 3)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
раздел 14
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 100 раздела V
пункт 4.24
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
II. Составные части железнодорожного подвижного состава
18. Автоматический регулятор тормозной рычажной передачи (авторегулятор)
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1 и 4.4 (таблица 1)
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
пункт 97 раздела V
пункт 7.1
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
пункт 101 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
пункт 106 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
19. Автоматический стояночный тормоз железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.4 (для грузовых вагонов), 5.1.5, 5.1.6, 5.2.1 - 5.2.5 и 6.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.5.1 и 5.5.2
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 10.3
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 101 раздела V
пункт 5.6.1
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"

МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.24 және 11.9.2-тармақтар (3-абзац)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
14 бөлім
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 100-тармағы
4.24-тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
II. Теміржол жылжымалы құрамының құрамдас бөліктері
18. Автоматты тежегіш рычагты басқару (авторегулятор)
13-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
4.1 және 4.4-тармақтар (1-кесте)
МЕМСТ 33724.3-2016 " Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3 бөлім. Автоматты тежегіш тұтқасы реттегіштері"
V бөлімнің 97-тармағы
7.1-тармақ
МЕМСТ 33724.3-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3 бөлім. Автоматты тежегіш тұтқасы реттегіштері"
V бөлімнің 101-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.3-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3 бөлім. Автоматты тежегіш тұтқасы реттегіштері"
V бөлімнің 106-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.3-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3 бөлім. Автоматты тежегіш тұтқасы реттегіштері"
19. Теміржол жылжымалы құрамының Автоматты тұрақ тежегіші
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.3, 5.1.4 (Жүк вагондары үшін), 5.1.5, 5.1.6, 5.2.1 - 5.2.5 және 6.1-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.5.1 және 5.5.2-тармақтар
МЕМСТ 32880-2014 Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
10.3-тармақ
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 101-тармағы
5.6.1-тармақ
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 106-тармағы
5.6-тармақ
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"

20. Адаптеры колесных пар тележек грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1.2, 5.1.1.3 (при наличии в конструкции неметаллических или металлополимерных составных частей) и 5.1.2
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.3 (при наличии в конструкции неметаллических или металлополимерных составных частей), 5.2.2.5 (для опорных поверхностей под подшипник, для упорных поверхностей под подшипник при отсутствии упрочнения), 5.2.2.6 (для упорных поверхностей под подшипник при наличии упрочнения), 5.2.2.7 (при наличии упрочнения опорной поверхности под боковую раму) и 5.3.2.2 (для литых адаптеров из чугуна)
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.4, 5.1.3 (при наличии в конструкции неметаллических или металлополимерных составных частей), 5.2.2.4 и 5.1.8
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 5.7.4 (второе предложение)
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункты 5.7.1
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 5.7.4 (предложение 1)
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
21. Аппараты высоковольтные защиты и контроля
железнодорожного подвижного состава от токов короткого замыкания
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.6- 2.8 и 2.11
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.6-4.8 и 4.11
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.1.7, 8.1.8, 8.1.12- 8.1.14 и 8.2.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 97 раздела V

20. Жүк вагондарының доңғалақ жұптарының адаптерлері
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.1.2, 5.1.1.3 (конструкцияда металл емес немесе металл полимерлі құрамдас бөліктер болған кезде) және 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 34385-2018 Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған Буксалар мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар
V бөлімнің 13-тармағының " с " тармақшасы
5.1.3-тармақтар (конструкцияда металл емес немесе металл полимерлі құрамдас бөліктер болған кезде), 5.2.2.5 (мойынтірек астындағы тірек беттері үшін, қатайту болмаған кезде мойынтірек астындағы тірек беттері үшін), 5.2.2.6 (қатайту болған кезде мойынтірек астындағы тірек беттері үшін), 5.2.2.7 (бүйірлік жақтау астындағы тірек бетін қатайту болған кезде) және 5.3.2.2 (тіреу бетін қатайту құйылған шойын адаптерлері)
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған Буксалар мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.4, 5.1.3-тармақтар (конструкцияда металл емес немесе металл полимерлі құрамдас бөліктер болған кезде), 5.2.2.4 және 5.1.8
МЕМСТ 34385-2018 " Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған Буксалар мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
5.7.4-тармақ (екінші сөйлем)
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған Буксалар мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
5.7.1-тармақтар
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған Буксалар мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 106-тармағы
5.7.4-тармақ (1-ұсыныс)
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған Буксалар мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
21. Жоғары вольтты қорғау және бақылау аппараттары
қысқа тұйықталу токтарынан темір жол жылжымалы құрамы
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.6- 2.8 және 2.11
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
Тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.6-4.8 және 4.11
МЕМСТ 9219-95 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.7, 8.1.8, 8.1.12 - 8.1.14 және 8.2.2 тармақтары
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
V бөлімнің 97-тармағы

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзац 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
22. Балансир трехосной тележки грузовых вагонов
подпункт "б", "р" и "с" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1.4.1, 4.1.4.3, 4.2.4 и 4.2.5
ГОСТ 34767-2021 "Балансир трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
23. Балка надрессорная грузового вагона
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.2.2, 4.2.4, 4.2.5 и 4.3.18
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых двухосной тележки
пункты 5.3.2.4 и 5.3.2.5
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
Для сварных двухосной
и четырехосной тележек,
применяется до 31.12.2030
пункты 4.2.2, 4.2.4 и 4.2.5
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 4.3.18
ГОСТ 34717-2021 "Рама боковая и балка надрессорная литые трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых трехосной тележки
подпункты "р", "с" пункта 13 раздела V
пункт 4.1.1.1
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых двухосной тележки
пункты 5.2.2 и 5.3.2.9
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
Для сварных двухосной и четырехосной тележки,
применяется до 31.12.2030
пункт 4.1.1.1
ГОСТ 34717-2021 "Рама боковая и балка надрессорная литые трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых трехосной тележки
подпункт "т" пункта 13 раздела V

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацы
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
22. Жүк вагондарының үш осьті арбасының теңгергіші
"б", "р" және" с " тармақшалары V бөлімдердің 13-тармағы және 15-тармағы
4.1.4.1, 4.1.4.3, 4.2.4 және 4.2.5-тармақтар
МЕМСТ 34767-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының теңгерушісі. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
23. Жүк вагонының үстеме арқалығы
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.2.2, 4.2.4, 4.2.5 және 4.3.18-тармақтар
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол Жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған екі осьті арбалар үшін
5.3.2.4 және 5.3.2.5-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
Дәнекерленген екі осьті және төрт осьті арба үшін 31.12.2030 дейін қолданылады
4.2.2, 4.2.4 және 4.2.5-тармақтар
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол Жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы. Техникалық шарттар"
4.3.18-тармақ
МЕМСТ 34717-2021 "Жүк вагондарының үш осьті құйылған бүйірлік жақтауы және үстіңгі арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған үш осьті арбалар үшін
V бөлімнің 13-тармағының "р", "с" тармақшалары
4.1.1.1-тармақ
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол Жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған екі осьті арбалар үшін
5.2.2 және 5.3.2.9-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
Дәнекерленген екі осьті және төрт осьті арба үшін,
31.12.2030 дейін қолданылады
4.1.1.1-тармақ
МЕМСТ 34717-2021 "Жүк вагондарының үш осьті құйылған бүйірлік жақтауы және үстіңгі арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған үш осьті арбалар үшін
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы

пункт 4.7.3
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых двухосной тележки
пункт 5.7.5
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
Для сварных двухосной и четырехосной тележки
применяется до 31.12.2030
пункт 4.7.4
ГОСТ 34717-2021 "Рама боковая и балка надрессорная литые трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых трехосной тележки
пункт 106 раздела V
пункт 4.7.4
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых двухосной тележки
пункт 4.7.5
ГОСТ 34717-2021 "Рама боковая и балка надрессорная литые трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых трехосной тележки
24. Балка соединительная четырехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1.2.1, 4.1.2.2, 4.1.2.3 и 4.1.3
ГОСТ 34768-2021 "Балка соединительная четырехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункты 5.3.3.7, 5.2.2 и 5.3.3.4
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа"
применяется до 31.12.2030
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункты 99, 103 и 104 раздела V
пункты 4.4.1, 4.4.2, 4.4.3 и 4.4.4
ГОСТ 34768-2021 "Балка соединительная четырехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункты 5.7.3 и 5.7.5
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа"
применяется до 31.12.2030
пункт 106 раздела V
пункт 4.4.5
ГОСТ 34768-2021 "Балка соединительная четырехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
25. Балка шкворневая трехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1.1.1, 4.1.1.3 и 4.3.20
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункты 4.2.2, 4.2.4 и 4.2.5
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)

4.7.3-тармақ
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол Жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған екі осьті арбалар үшін
5.7.5-тармақ
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
Дәнекерленген екі осьті және төрт осьті арба үшін
31.12.2030 дейін қолданылады
4.7.4-тармақ
МЕМСТ 34717-2021 "Жүк вагондарының үш осьті құйылған бүйірлік жақтауы және үстіңгі арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған үш осьті арбалар үшін
V бөлімнің 106-тармағы
4.7.4-тармақ
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол Жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған екі осьті арбалар үшін
4.7.5-тармақ
МЕМСТ 34717-2021 "Жүк вагондарының үш осьті құйылған бүйірлік жақтауы және үстіңгі арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған үш осьті арбалар үшін
24. Жүк вагондарының төрт осьті арбасын жалғайтын арқалық
13 – тармақтың "б", "р" - "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.1.2.1, 4.1.2.2, 4.1.2.3 және 4.1.3 тармақтары
МЕМСТ 34768-2021 "Жүк вагондарының төрт осьті арбаларын жалғайтын Арқалық. Техникалық шарттар"
5.3.3.7, 5.2.2 және 5.3.3.4-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99, 103 және 104-тармақтары
4.4.1, 4.4.2, 4.4.3 және 4.4.4 тармақтары
МЕМСТ 34768-2021 "Жүк вагондарының төрт осьті арбаларын жалғайтын Арқалық. Техникалық шарттар"
5.7.3 және 5.7.5-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019"Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 106-тармағы
4.4.5-тармақ
МЕМСТ 34768-2021 "Жүк вагондарының төрт осьті арбаларын жалғайтын Арқалық. Техникалық шарттар"
25. Жүк вагондарының үш осьті арбасының шкворневая арқалығы
13 – тармақтың "б", "р" - "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.1.1.1, 4.1.1.3 және 4.3.20-тармақтар
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының шкворневая арқалығы. Техникалық шарттар"
4.2.2, 4.2.4 және 4.2.5-тармақтар
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол Жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)

ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункты 99, 103 и 104 раздела V
пункты 4.5.1, 4.5.2 и 4.5.4
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 4.5.5
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
26. Бандажи для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.5 и 4.8
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 4.8
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 4.5, 4.8 и 4.10
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 4.8, 4.9, 4.11 и 4.16
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.8 - 4.11 и 4.16
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 5.1
ГОСТ Р 52366-2005 "Бандажи черновые для локомотивов железных дорог широкой колеи. Типы и размеры"
применяется до 31.12.2030
пункт 55 раздела V
пункты 4.8 - 4.11 и 4.16
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 4.15
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
27. Башмаки магниторельсового тормоза
подпункт "б" пункта 13,
пункт 15 раздела V
пункты 3.2.10, 3.2.12, 3.2.13, 3.2.14, 3.2.43 и 3.2.44
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 4.2.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 3.2.22
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 99 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"

МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99, 103 және 104-тармақтары
4.5.1, 4.5.2 және 4.5.4-тармақтар
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының шкворневая арқалығы. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 106-тармағы
4.5.5-тармақ
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының шкворневая арқалығы. Техникалық шарттар"
26. Теміржол жылжымалы құрамына арналған бандаждар
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.5 және 4.8-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел жолақтар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " р " тармақшасы
4.8-тармақ
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел жолақтар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " с " тармақшасы
4.5, 4.8 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел жолақтар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
4.8, 4.9, 4.11 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел жолақтар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.8 - 4.11 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел жолақтар. Техникалық шарттар"
5.1-тармақ
МЕМСТ Р 52366-2005 "Кең табанды Теміржол локомотивтеріне арналған өрескел жолақтар. Түрлері мен өлшемдері"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 55-тармағы
4.8 - 4.11 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел жолақтар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.15-тармақ
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел жолақтар. Техникалық шарттар"
27. МагнитоРельсті тежегіш аяқ киім
13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
3.2.10, 3.2.12, 3.2.13, 3.2.14, 3.2.43 және 3.2.44-тармақтар
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының МагнитоРельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
4.2.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
3.2.22-тармақ
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының МагнитоРельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
V бөлімнің 99-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"

пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 3.3.1
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 101 раздела V
пункт 3.3.3
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 106 раздела V
пункт 3.3.1
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
28. Башмаки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.1
ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.1.3, 5.2.1.6 и 5.4
ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункт 5.6.1
ГОСТ 34075-2017 "Башмаки и чеки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
29. Блокировка тормозов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.8 и 4.7
ГОСТ 33883-2016 "Блокировки тормозов железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 15 раздела V
раздел 6
ГОСТ 33883-2016 "Блокировки тормозов железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункты 99, 101
и 106 раздела V
раздел 5
ГОСТ 33883-2016 "Блокировки тормозов железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
30. Боковые изделия остекления пассажирских вагонов локомотивной тяги,
моторвагонного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* и 5.2.32
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункты 5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19, 5.2.21
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия".

6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
3.3.1-тармақ
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының Магниторельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
V бөлімнің 101-тармағы
3.3.3-тармақ
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының МагнитоРельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
V бөлімнің 106-тармағы
3.3.1-тармақ
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының Магниторельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
28. Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының аяқ киімдері
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.3.1-тармақ
МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының аяқ киімдері мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-
5.2.1.3, 5.2.1.6 және 5.4-тармақтар
МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының аяқ киімдері мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 99-тармағы
5.6.1-тармақ
МЕМСТ 34075-2017 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының аяқ киімдері мен чектері. Жалпы техникалық шарттар"
29. Тежегішті құлыптау
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
4.8 және 4.7-тармақтар
МЕМСТ 33883-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіштерін бұғаттау. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 15-тармағы
6 бөлім
МЕМСТ 33883-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіштерін бұғаттау. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
99, 101-тармақтар
және V бөлімнің 106
5 бөлім
МЕМСТ 33883-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіштерін бұғаттау. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30. Локомотив тартқыш жолаушылар вагондарын, моторвагонды жылжымалы құрамды шынылаудың бүйірлік бұйымдары
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
тармақтар 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* және 5.2.32
МЕМСТ Р 57214-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
тармақтар 5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19, 5.2.21
МЕМСТ 34936-2023 " Теміржол жылжымалы құрамының әйнек бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар".

применяется с 01.01.2025
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* и 5.3.1
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункты 5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19 и 10.5
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия".
применяется с 01.01.2025
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 99 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 101, 105 и 106 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункты 5.4 (маркировка с учетом требований пункта 99 раздела V) и 6.5* (для аварийных выходов)
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 6.11
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункты 101 и 105 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 101, 105 и 106 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункты 5.4 и 6.5* (для аварийных выходов)
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
31. Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для электроподвижного состава
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 8.3.1 - 8.3.4
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 8.2.1**, 8.2.10**, 8.3.1 - 8.3.4
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"

01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29* және 5.3.1
МЕМСТ Р 57214-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (SSNT). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19 және 10.5-тармақтар
МЕМСТ 34936-2023 "Теміржол жылжымалы құрамының әйнек бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар".
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 99-тармағы
5.5.1-тармақ (V бөлімнің 101, 105 және 106-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау)
МЕМСТ Р 57214-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.4-тармақтар (V бөлімнің 99-тармағының талаптарын ескере отырып таңбалау) және 6.5* (авариялық шығу үшін)
МЕМСТ 34936-2023 "Теміржол жылжымалы құрамының әйнек бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
6.11-тармақ
МЕМСТ Р 57214-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 101 және 105-тармақтары
5.5.1-тармақ (V бөлімнің 101, 105 және 106-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау)
МЕМСТ Р 57214-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.4 және 6.5 * тармақтары (авариялық шығу үшін)
МЕМСТ 34936-2023 "Теміржол жылжымалы құрамының әйнек бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
31. Вентильді разрядтағыштар және Электр жылжымалы құрамға арналған асқын кернеуді шектегіштер
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
8.3.1 - 8.3.4-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 8.2.1**, 8.2.10**, 8.3.1 - 8.3.4
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"

пункты 2.2.1**, 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзац 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
32. Воздухораспределители
Воздухораспределители для пассажирского подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1 и 4.2.1 (пункты 3 и 4, таблица 4.1) (для воздухораспределителей с бесступенчатым отпуском автоматических тормозов) или 4.2.2 (пункты 3 и 4, таблица 4.2) (для воздухораспределителей со ступенчатым отпуском автоматических тормозов)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
Пункты 4.1.1 и 4.2.1 (таблица 4.1) (для воздухораспределителей с бесступенчатым отпуском автоматических тормозов) или 4.2.2 (таблица 4.2) (для воздухораспределителей со ступенчатым отпуском автоматических тормозов)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения" (в части расчета показателей надежности)
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 8.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 101 раздела V

2.2.1**, 2.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацы
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
32. Ауа таратқыштар
Жолаушылар жылжымалы құрамына арналған ауа таратқыштар
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.1.1 және 4.2.1-тармақтар (3 және 4-тармақтар, 4.1-кесте) (Автоматты тежегіштердің сатылы босатылуы бар ауа Таратқыштар үшін) немесе 4.2.2 (3 және 4-тармақтар, 4.2-кесте) (Автоматты тежегіштердің сатылы босатылуы бар ауа Таратқыштар үшін)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.1 және 4.2.1-тармақтар (4.1-кесте) (Автоматты тежегіштердің қадамсыз босатылуы бар ауа дистрибьюторлары үшін) немесе 4.2.2 (4.2-кесте) (Автоматты тежегіштердің сатылы босатылуы бар ауа дистрибьюторлары үшін)
МЕМСТ 33724.1-2016 " Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
МЕМСТ 27.301-95 " техникадағы сенімділік (SSNT). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер " (сенімділік көрсеткіштерін есептеу бөлігінде)
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
8.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 101-тармағы

подпункты "б", "у" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 5.2.1 (в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.12.8* (для коллекторных электрических машин), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, подпункт 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин) и 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "в", "н", "о" пункта 13, и пункт 72 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов) и 9.3
ГОСТ 2582-2013 2Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
34. Выключатели автоматические быстродействующие и главные выключатели для электроподвижного состава
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункт 8.3
ГОСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-3:2001) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 3. Автоматические выключатели постоянного тока. Технические условия"
пункты 2.2.1** и 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 9.11 и 9.12.1.3
ГОСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"

13-тармақтың "б", "у" тармақшалары, V бөлімнің 15-тармағы
5.2.1 (в), 5.2.2 тармақтары (қоршаған ауаның температурасы минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсері бөлігінде), 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.12.8* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-тармақша), 5.17* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз Электр машиналары үшін) және 6.6
МЕМСТ 2582-2013 " айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
13-тармақтың "в", "н", "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
9.2 (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде) және 9.3-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 2 айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
34. Электр қозғалмалы құрамға арналған автоматты жылдам әрекет ететін ажыратқыштар және негізгі ажыратқыштар
13-тармақтың" у " тармақшасы және 15-тармақ
8.3-тармақ
МЕМСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-3:2001) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 3 бөлім. Тұрақты ток ажыратқыштары. Техникалық шарттар"
8.3-тармақ
МЕМСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-3:2001) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 3 бөлім. Тұрақты ток ажыратқыштары. Техникалық шарттар"
4.2.1**, 4.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
9.11 және 9.12.1.3-тармақтар
МЕМСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 4 бөлім. Автоматты айнымалы ток ажыратқыштары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 7.2
ГОСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
35. Высоковольтные аппаратные ящики для пассажирских вагонов
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 4.4 и 4.5
ГОСТ 33431-2015 "Ящики высоковольтные пассажирских вагонов локомотивной тяги моторвагонного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.6, 4.11, 6.3, 6.4, 6.6, 6.7 и 9
ГОСТ 33431-2015 "Ящики высоковольтные пассажирских вагонов локомотивной тяги моторвагонного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 2.2.1** и 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзац ы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 8.1
ГОСТ 33431-2015 "Ящики высоковольтные пассажирских вагонов локомотивной тяги моторвагонного подвижного состава. Общие технические условия"
36. Высоковольтные межвагонные соединения (совместно розетка и штепсель)
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3 и 2.4.
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3 и 4.4.1
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.1.12 и 8.2.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацтары
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
7.2-тармақ
МЕМСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 4 бөлім. Автоматты айнымалы ток ажыратқыштары. Жалпы техникалық шарттар"
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
35. Жолаушылар вагондарына арналған жоғары вольтты аппараттық жәшіктер
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
4.4 және 4.5-тармақтар
МЕМСТ 33431-2015 "Моторвагонды жылжымалы құрамның Локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жоғары вольтты жәшіктері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 4.6, 4.11, 6.3, 6.4, 6.6, 6.7 және 9
МЕМСТ 33431-2015 "Моторвагонды жылжымалы құрамның Локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жоғары вольтты жәшіктері. Жалпы техникалық шарттар"
2.2.1** және 2.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-88 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацтары
8.1-тармақ
МЕМСТ 33431-2015 "Моторвагонды жылжымалы құрамның Локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жоғары вольтты жәшіктері. Жалпы техникалық шарттар"
36. Жоғары вольтты вагонаралық қосылыстар (бірге розетка және штепсель)
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
2.2.1**, 2.2.2**, 2.3 және 2.4-тармақтар.
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2**, 4.3 және 4.4.1-тармақтар
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.12 және 8.2.2-тармақтар
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)

ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
37. Гидравлические демпферы железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13
пункты 5.1.4 - 5.1.6 и 5.5
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункты 5.3.2 и 6.1
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.2
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.4.1 (в части назначенного срока службы) и 5.4.2
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 99, 101 раздела V
пункт 5.7.1
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
38. Диски тормозные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
таблица 4.6 (подпункты 4.1.1 и 4.1.2 пункта 4.1 в части требований к подвижному составу до 200 км/ч включительно, пункт 4.3)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V

МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацтары
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
37. Теміржол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері
13-тармақтың " б " тармақшасы
5.1.4 - 5.1.6 және 5.5-тармақтар
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық Демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " м " тармақшасы
5.3.2 және 6.1-тармақтар
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық Демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
5.3.2-тармақ
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық Демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.4.1 (белгіленген қызмет мерзімі бөлігінде) және 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық Демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99, 101-тармақтары
5.7.1-тармақ
МЕМСТ 33749-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының гидравликалық Демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 106-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
38. Теміржол жылжымалы құрамы үшін тежегіш дискілер
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.6-кесте (4.1-тармақтың 4.1.1 және 4.1.2 тармақшалары жылжымалы құрамға қойылатын талаптар бөлігінде 200 км/сағ дейін қоса алғанда, 4.3-тармақ)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 15-тармағы
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (SSNT). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы

раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 106 раздела V
раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
39. Изделия остекления железнодорожного подвижного состава (кабины машиниста тягового, моторвагонного и специального самоходного железнодорожного подвижного состава)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.7* (п. 3.2.3* ГОСТ 12.2.056-81 ССБТ Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности) 5.1.8* (До 160 км/ч), 5.1.9* (Более 160 км/ч), 5.1.10*, 5.1.12*, 5.1.13, 5.1.19 (п. 3.2.16 ГОСТ 12.2.056-81 ССБТ Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности), 5.1.21* и 5.1.22*
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункты 5.1.1, 5.1.4*, 5.1.5* (до 160 км/ч), 5.1.6* (более 160 км/ч), 5.1.7*, 5.1.12*, 5.1.9*, 5.1.15*
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.1- 5.1.3, 5.1.8 (До 160 км/ч), 5.1.9* (Более 160 км/ч), 5.1.10*, 5.1.11, 5.1.12*, 5.1.13*, 5.1.16*, 5.1.20 и 5.3.1
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункты 5.1.1, 5.1.5*(до 160 км/ч), 5.1.6* (более 160 км/ч), 5.1.7*, 5.1.8*, 5.1.12*, 5.1.9*, 5.1.16, 10.5
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)

5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 106-тармағы
5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
39. Темір жол жылжымалы құрамының шынылау бұйымдары
(тартқыш, моторвагон және Арнайы өздігінен жүретін машинист кабиналары
темір жол жылжымалы құрамының)
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.3, 5.1.7* тармақтары (3.2.3 т.* МЕМСТ 12.2.056-81 ССБТ Электр овоздар мен тепловоздар 1520 мм. қауіпсіздік талаптары) 5.1.8* (160 км / сағ дейін), 5.1.9* (160 км / сағ артық), 5.1.10*, 5.1.12*, 5.1.13, 5.1.19 (3.2.16 т. МЕМСТ 12.2.056-81 ССБТ 1520 мм калибрлі Электр овоздар мен тепловоздар. қауіпсіздік талаптары), 5.1.21* және 5.1.22*
МЕМСТ Р 57214-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.1.1, 5.1.4*, 5.1.5* (160 км/сағ дейін), 5.1.6 * (160 км/сағ артық), 5.1.7*, 5.1.12*, 5.1.9*, 5.1.15*
МЕМСТ 34936-2023 "Теміржол жылжымалы құрамының әйнек бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.1 - 5.1.3, 5.1.8 (160 км/сағ дейін), 5.1.9 * (160 км/сағ артық), 5.1.10*, 5.1.11, 5.1.12*, 5.1.13*, 5.1.16*, 5.1.20 және 5.3.1
МЕМСТ Р 57214-2016 " Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (SSNT). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
5.1.1, 5.1.5*(160 км/сағ дейін), 5.1.6 * (160 км/сағ артық), 5.1.7*, 5.1.8*, 5.1.12*, 5.1.9*, 5.1.16, 10.5
МЕМСТ 34936-2023 "Теміржол жылжымалы құрамының әйнек бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)

ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
41. Карданные валы главного привода локомотивов и моторвагонного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 и 4.4
ГОСТ 28300-2010 Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия
подпункты "р", "с", "т", пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1- 4.1.3, 4.3.1 и 4.3.2
ГОСТ 28300-2010 "Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 28300-2010 "Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
42. Клин тягового хомута автосцепки
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункт 5.5.8
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункты 5.5.7, 5.5.8 и 5.9.3
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
43. Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.1.2
ГОСТ 34503-2018 "Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД) Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ 34503-2018 "Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"

МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
41. Локомотивтердің негізгі жетегінің жетек біліктері және моторвагонды жылжымалы құрам
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.1.2 және 4.4-тармақтар
МЕМСТ 28300-2010 "Тепловоздар мен дизель-поездардың тартқыш жетегінің карданы біліктері. Жалпы техникалық шарттар
V бөлімнің 13-тармағының "р", "с", "т" тармақшалары
4.1.1 - 4.1.3, 4.3.1 және 4.3.2-тармақтар
МЕМСТ 28300-2010 "Тепловоздар мен дизель-пойыздардың тартқыш жетегінің карданы біліктері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.7.1 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 28300-2010 " тепловоздар мен дизель-пойыздардың тартқыш жетегінің карданы біліктері. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
42. Автотасымалдау қысқышының сынасы
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.5.8-тармақ
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 15-тармағы
5.5.7, 5.5.8 және 5.9.3-тармақтар
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
43. Жүк вагондарының үйкеліс арбаларының сыналары
13-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
5.1.1 және 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 34503-2018 "Жүк вагондарының үйкеліс арбаларының сыналары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД) пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
5.5-тармақ
МЕМСТ 34503-2018 "Жүк вагондарының үйкеліс арбаларының сыналары. Жалпы техникалық шарттар"

44. Колеса зубчатые цилиндрические тяговых передач железнодорожного подвижного состава
подпункт "б", "р", "с", "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1-4.5, 4.9-4.13 и 4.16
ГОСТ 30803-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 4.18
ГОСТ 30803-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия"
45. Колеса (кроме составных) колесных пар железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "в", "р", "с", "т" пункта 13, пункты 15 и 55 раздела V
пункты 5.1, 5.3 (таблица 3), 6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14, 6.23 (абзац первый, для осевой нагрузки 23,5 тс, 25 тс, 27 тс, 30 тс) и 6.24 (для конструкционной скорости до 200 км/ч)
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 6.20
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
46. Колесные пары (колесные узлы) вагонные без буксовых узлов
подпункт "а" пункта 13 раздела V
пункт 4.3.1
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
раздел 4 (абзац первый), пункты 4.4.4 (третий абзац), 4.4.5, 4.4.6, 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (второй абзац), и пункты 4.3.4-4.3.7
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
подпункты "р", "т" пункта 13 раздела V
пункты 4.4.4 (абзац третий), 4.4.5, 4.4.6 и 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (второй абзац), и пункты 4.3.4- 4.3.7
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"

44. Тісті цилиндрлік тартқыш беріліс дөңгелектері
темір жол жылжымалы құрамының
"б"," р"," с", "т" тармақшалары 13-тармақ және 15-тармақ V бөлім
4.1-4.5, 4.9-4.13 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ 30803-2014 "Жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің беріліс дөңгелектері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.18-тармақ
МЕМСТ 30803-2014 "Жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің беріліс дөңгелектері. Техникалық шарттар"
45. Теміржол жылжымалы құрамының дөңгелектері (құрамдас бөліктерден басқа)
13-тармақтың "б", "в", "р", "с", "т" тармақшалары, V бөлімнің 15 және 55-тармақтары
5.1, 5.3-тармақтар (кесте 3), 6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14, 6.23 (бірінші абзац, осьтік Жүктеме үшін 23,5 ко, 25 ко, 27 ко, 30 КО) және 6.24 (200 км/сағ дейінгі құрылымдық жылдамдық үшін)
МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер тұтас илектелген. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
6.20-тармақ
МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер тұтас илектелген. Техникалық шарттар"
46. Доңғалақ жұптары (доңғалақ тораптары) сүйреу тораптары жоқ вагондық
V бөлімнің 13-тармағының "а" тармақшасы
4.3.1-тармақ
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " б" тармақшасы
4-бөлім (бірінші абзац), 4.4.4-тармақтар (үшінші абзац), 4.4.5, 4.4.6, 4.4.8
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 тармақтары (екінші абзац) және 4.3.4-4.3.7 тармақтары
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "р", "т" тармақшалары
4.4.4 (үшінші абзац), 4.4.5, 4.4.6 және 4.4.8-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 тармақтары (екінші абзац) және 4.3.4 - 4.3.7 тармақтары
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 99 и 102 раздела V
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия"
47. Колесные пары для специального железнодорожного подвижного состава
подпункты "а", "в" пункта 13 и пункт 15 раздела V
пункты 4.7.2 – 4.7.8, 4.7.10 и 4.7.17
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
подпункты "б", "р" и "с"
пункта 13 раздела V
пункты 4.6.1.3 - 4.6.1.7, 4.6.1.10, 4.6.2.5 и 4.6.3
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.7.15
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (перечисление 4)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (перечисление 4)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 99, 101, 102 и 106 раздела V
пункты 4.7.13 и 4.7.14
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
48. Колесные пары локомотивные и моторвагонного подвижного состава без буксовых узлов
подпункты "а", "в" пункта 13 и пункт 15 раздела V
пункты 4.3.3(абзац второй), 4.3.4- 4.3.8,
4.3.9 (первый абзац), 4.3.10– 4.3.13 и 4.3.15
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
Для колесных пар с конструкционной скоростью свыше 100 км/ч устанавливается один из сертификационных показателей по подпунктам 4.3.10, 4.3.11, 4.3.12, 4.3.13 ГОСТ 11018-2011
в зависимости от конструкции
колесной пары и конструкционной скорости
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (абзац второй), 4.3.4 (для колесных пар с конструкционной скоростью до 160 км/ч включительно), 4.3.5(для колесных пар с конструкционной скоростью свыше 160 км/ч), 4.3.6, 4.3.7 (для колесных пар с конструкционной скоростью свыше 140 км/ч) и 4.3.10
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
раздел 1, пункты 5.2.6, 5.3.4, 5.3.5, 5.3.7.1 – 5.3.7.9

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99 және 102-тармақтары
4.7.1 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар"
47. Арнайы Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақ жұптары
13-тармақтың "а", "в" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.7.2 – 4.7.8, 4.7.10 және 4.7.17-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
"б", "р" және "с"тармақшалары
V бөлімнің 13-тармағы
4.6.1.3 - 4.6.1.7, 4.6.1.10, 4.6.2.5 және 4.6.3-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
4.7.15-тармақ
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (аударым 4)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (аударым 4)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99, 101, 102 және 106-тармақтары
4.7.13 және 4.7.14-тармақтар
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
48. Локомотив және моторвагонды жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары
13-тармақтың "а", "в" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.3.3-тармақтар(екінші абзац), 4.3.4-4.3.8,
4.3.9 (бірінші абзац), 4.3.10-4.3.13 және 4.3.15
МЕМСТ 11018-2011 "1520 мм калибрлі темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
Құрылымдық жылдамдығы 100 км/сағ жоғары доңғалақ жұптары үшін 4.3.10, 4.3.11, 4.3.12, 4.3.13 тармақшалары бойынша сертификаттық көрсеткіштердің бірі белгіленеді
МЕМСТ 11018-2011
доңғалақ жұбының дизайнына және құрылымдық жылдамдығына байланысты
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (екінші абзац), 4.3.4 (конструкциялық жылдамдығы 160 км/сағ дейінгі доңғалақ жұптары үшін), 4.3.5(конструкциялық жылдамдығы 160 км/сағ жоғары доңғалақ жұптары үшін), 4.3.6, 4.3.7 (конструкциялық жылдамдығы 140 км /сағ жоғары доңғалақ жұптары үшін) және 4.3.10
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы емес вагондарының доңғалақты жұптары үшін)
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
1-бөлім, 5.2.6, 5.3.4, 5.3.5, 5.3.7.1 – 5.3.7.9-тармақтар

ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
раздел 4 (абзац первый), пункты 4.4.4 (третий абзац), 4.4.5 (первый абзац, для колесных пар с конструкционной скоростью менее 160 км/ч), 4.4.6 (первый и второй абзацы, для колесных пар с конструкционной скоростью 160 км/ч и выше) и 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
подпункты "р", "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.6, 5.3.4, 5.3.5 и пункты 5.3.7.1 – 5.3.7.9
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
Пункт 5.2.6 применяется при тепловом методе формирования Пункты 5.3.4, 5.3.5, 5.3.7.1 – 5.3.7.9 при прессовом методе формирования
пункты 4.4.4 (абзац третий), 4.4.5 (первый абзац, для колесных пар с конструкционной скоростью менее 160 км/ч), 4.4.6 (первый абзац, для колесных пар с конструкционной скоростью 160 км/ч и выше) и 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 4.3.17
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
пункт 4.3.11
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 99 и 102 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар локомотивных и моторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)

МЕМСТ 11018-2011 "1520 мм калибрлі темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
4-бөлім (бірінші абзац), 4.4.4-тармақтар (үшінші абзац), 4.4.5 (бірінші абзац, конструкциялық жылдамдығы 160 км/сағ кем доңғалақ жұптары үшін), 4.4.6 (бірінші және екінші абзацтар, конструкциялық жылдамдығы бар доңғалақ жұптары үшін
160 км/сағ және одан жоғары) және 4.4.8
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар "(моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы емес вагондарының доңғалақты жұптары үшін)
V бөлімнің 13-тармағының "р", "с" тармақшалары
5.2.6, 5.3.4, 5.3.5 тармақтары және 5.3.7.1 – 5.3.7.9 тармақтары
МЕМСТ 11018-2011 "1520 мм калибрлі темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
5.2.6-тармақ қалыптастырудың жылу әдісінде қолданылады қалыптастырудың престеу әдісінде 5.3.4, 5.3.5, 5.3.7.1 – 5.3.7.9-тармақтар
4.4.4-тармақтар (үшінші абзац), 4.4.5 (бірінші абзац, конструкциялық жылдамдығы 160 км/сағ кем доңғалақ жұптары үшін), 4.4.6 (бірінші абзац, конструкциялық жылдамдығы 160 км/сағ және одан жоғары доңғалақ жұптары үшін) және 4.4.8
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар "(моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы емес вагондарының доңғалақты жұптары үшін)
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
4.3.17-тармақ
МЕМСТ 11018-2011 "1520 мм калибрлі темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
4.3.11-тармақ
МЕМСТ 4835-2013 " Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар "(моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы емес вагондарының доңғалақты жұптары үшін)
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99 және 102-тармақтары
4.4-тармақ
МЕМСТ 11018-2011 "1520 мм калибрлі темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. жалпы техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның локомотив және мотор вагондарының доңғалақ жұптары үшін)
4.7.1 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар "(моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы емес вагондарының доңғалақты жұптары үшін)

49. Колодки тормозные композиционные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
таблица 1, таблица 2 (показатели 1-10, 11.1 11.2 для композиционных колодок), таблица 3 (показатели 1-8, 9.1, 9.2 для металлокерамических тормозных колодок), таблица 4 (показатели 1-6, 7.1, 7.2 для тормозных коло-док предназначенных для тормозных блоков), таблица 5 (для композиционных тормозных ко-лодок при стендовых испытаниях), таблица 6 (для металлокерамических колодок при стендовых испытаниях), таблица 7 (для колодок предназначенных для тормозных блоков при стендовых испытаниях), таблица 8 (показатели 1, 2, 3 (для всех типов колодок), показатель 4 (для ко-лодок сетчато-проволочным каркасом), показатель 5 (для тормозных колодок с металлической спинкой), показатель 6 (для составных тормозных колодок (композиционных со вставками), показатель 7 (для металлокерамических тормозных колодок)), пункт 5.3
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
50. Колодки тормозные составные (чугунно-композиционные) для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
таблица 1, таблица 2 (показатели 1-10, 11.1 11.2), таблица 4 (показатели 1-6, 7.1, 7.2 для тормозных колодок, предназначенных для тормозных блоков), таблица 5 (для композиционных тормозных колодок при стендовых испытаниях), таблица 7 (для колодок, предназначенных для тормозных блоков при стендовых испытаниях), таблица 8 (показатели 1, 2, 3 (для всех типов колодок), показатель 6 (для составных тормозных колодок (композиционных со вставками)), пункт 5.3
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы
применяется до 31.12.2030
51. Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V

49. Теміржол жылжымалы құрамына арналған композициялық тежегіш төсемдер
13-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
1-Кесте, 2-кесте (композициялық төсемдер үшін 1-10, 11.1 11.2 көрсеткіштер), 3-кесте (металл-керамикалық тежегіш төсемдер үшін 1-8, 9.1, 9.2 көрсеткіштер), 4-кесте (тежегіш блоктарға арналған тежегіш коло-доктар үшін 1-6, 7.1, 7.2 көрсеткіштер), 5-кесте (композициялық тежегіш ко-қайықтар үшін стендтік сынақтар кезінде), 6-кесте (стендтік сынақтар кезінде металл керамикалық қалыптар үшін), 7-кесте (стендтік сынақтар кезінде тежегіш блоктарға арналған қалыптар үшін), 8-кесте (1, 2, 3 көрсеткіштер (қалыптардың барлық түрлері үшін), 4-көрсеткіш (торлы-сымды қаңқалы ко-қайықтар үшін), 5-көрсеткіш (металл арқалығы бар тежегіш төсемдер үшін), 6-көрсеткіш (құрама тежегіш төсемдер үшін (кірістірулері бар композициялық төсемдер үшін), 7-көрсеткіш (металл-керамикалық тежегіш төсемдер үшін)),
5.3-тармақ
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 " ESKD жобалық құжаттамасының бірыңғай жүйесі). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
50. Темір жол жылжымалы құрамына арналған құрама (шойын композициялық) тежегіш төсемдер
13-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
1-Кесте, 2-кесте (1-10, 11.1 11.2 көрсеткіштер), 4-кесте (тежегіш блоктарына арналған тежегіш төсемдер үшін 1-6, 7.1, 7.2 көрсеткіштер), 5-кесте (стендтік сынақтар кезінде композициялық тежегіш төсемдер үшін), 7-кесте (стендтік сынақтар кезінде тежегіш блоктарға арналған төсемдер үшін), кесте 8 (1, 2, 3 көрсеткіштері (төсемдердің барлық түрлері үшін), 6 көрсеткіш (құрама тежегіш төсемдер үшін (кірістірулері бар композициялық)), 5.3-тармақ
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары
31.12.2030 дейін қолданылады
51. Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш төсемдер
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы

пункты 6.1.4 (кроме Ва), 6.2.1, 6.2.4, 6.2.5, 6.2.7 и 6.1.10
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 1.2, 1.5-1.8
ГОСТ 28186-89 "Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия"
Колодки для моторвагонного подвижного состава
пункты 4.2(кроме Ва), 4.3, 4.9, 4.10, 4.11, 4.13
ГОСТ 30249-97 "Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия"
Колодки для локомотивов
пункт 15 раздела V
пункты 6.1.5, 6.1.6 и 6.1.10
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 1.3 и 1.12
ГОСТ 28186-89 "Колодки тормозные для моторвагонного подвижного состава. Технические условия"
Колодки для моторвагонного подвижного состава
пункты 4.4, 4.6 и 4.13
ГОСТ 30249-97 "Колодки тормозные чугунные для локомотивов. Технические условия"
Колодки для локомотивов
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
52. Компрессоры для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13
раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.6 (при наличии концевого холодильника), 5.1.11 (кроме маслозаполненных), 5.1.7 (при наличии БОСВ), 5.1.9, 5.6.1 и 5.6.2
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.5.1 и 5.5.5
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 9.2
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 99 раздела V
пункты 5.9.2 и 5.9.3
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"

6.1.4 (Ва-дан басқа), 6.2.1, 6.2.4, 6.2.5, 6.2.7 және 6.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1.2, 1.5-1.8-тармақтар
МЕМСТ 28186-89 "Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған тежегіш төсемдер. Техникалық шарттар"
Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған төсемдер
4.2-тармақтар (Ва-дан басқа), 4.3, 4.9, 4.10, 4.11, 4.13
МЕМСТ 30249-97 "Локомотивтерге арналған шойын тежегіш төсемдер. Техникалық шарттар"
Локомотив төсемдері
V бөлімнің 15-тармағы
6.1.5, 6.1.6 және 6.1.10-тармақтар
МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш қалыптар. Жалпы техникалық шарттар"
1.3 және 1.12-тармақтар
МЕМСТ 28186-89 "Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған тежегіш төсемдер. Техникалық шарттар"
Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған төсемдер
4.4, 4.6 және 4.13-тармақтар
МЕМСТ 30249-97 " локомотивтерге арналған шойын тежегіш төсемдер. Техникалық шарттар"
Локомотив төсемдері
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
52. Теміржол жылжымалы құрамына арналған компрессорлар
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.3, 5.1.4, 5.1.6 (соңғы Тоңазытқыш болған кезде), 5.1.11 (май толтырылғандардан басқа), 5.1.7 (БОСВ болған кезде), 5.1.9, 5.6.1 және 5.6.2-тармақтар
МЕМСТ 10393-2014 "Электр жетегі бар компрессорлық компрессорлар, агрегаттар және Теміржол жылжымалы құрамына арналған Электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.5.1 және 5.5.5 тармақтар
МЕМСТ 10393-2014 " Электр жетегі бар компрессорлық компрессорлар, агрегаттар және Теміржол жылжымалы құрамына арналған Электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
9.2-тармақ
МЕМСТ 10393-2014 " Электр жетегі бар компрессорлық компрессорлар, агрегаттар және Теміржол жылжымалы құрамына арналған Электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 99-тармағы
5.9.2 және 5.9.3-тармақтар
МЕМСТ 10393-2014 " Электр жетегі бар компрессорлық компрессорлар, агрегаттар және Теміржол жылжымалы құрамына арналған Электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"

применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
пункт 5.9.2
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
53. Контакторы электропневматические и электромагнитные высоковольтные
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4.1, 2.4.3 и 2.6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4.1, 4.4.3 и 4.6
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 99 и 101 (абзац 3,4) раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
54. Корпус автосцепки
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.3.6, 5.3.7 и 5.3.8 (подпункт "а")
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5, 5.3.6 и 5.4.2 (подпункт "б")
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
55. Корпус буксы колесных пар тележек грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1.2 и 5.1.1.3 (при наличии в конструкции неметаллических или металлополимерных составных частей) и 5.1.2
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
для корпусов букс с лабиринтной частью (отъемной или неотъемной (выполненной заодно с корпусом буксы))
подпункт "с" пункта 13 раздела V

31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
5.9.2-тармақ
МЕМСТ 10393-2014 " Электр жетегі бар компрессорлық компрессорлар, агрегаттар және Теміржол жылжымалы құрамына арналған Электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
53. Жоғары вольтты Электр опневматикалық және Электр омагниттік контакторлар
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4.1, 2.4.3 және 2.6
МЕМСТ 9219-88 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4.1, 4.4.3 және 4.6
МЕМСТ 9219-95 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4.1, 4.4.3 және 4.6 4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары (3,4 абзац)
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
54. Автотіркеу корпусы
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
5.3.6, 5.3.7 және 5.3.8-тармақтар ("а" тармақшасы)
МЕМСТ 22703-2012 "темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5, 5.3.6 және 5.4.2-тармақтар ("б"тармақшасы)
МЕМСТ 22703-2012 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 " ESKD жобалық құжаттамасының бірыңғай жүйесі). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
55. Жүк вагондарының доңғалақ жұптарының корпусы
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
5.1.1.2 және 5.1.1.3-тармақтар (конструкцияда металл емес немесе металл полимерлі құрамдас бөліктер болған кезде) және 5.1.2
МЕМСТ 34385-2018 "Жүк вагондары арбаларының доңғалақ жұптарына арналған Буксалар мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
лабиринттік бөлігі бар букс корпустары үшін (ажыратылатын немесе ажыратылмайтын (букс корпусымен бірге орындалған))
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы

пункт 4.4.3
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.3.1, 4.1.8, 4.1.10- 4.1.12, 4.1.14, 4.2.1 (ускорение в продольном направлении – в соответствии с целевым типом подвижного состава, указанным в документации на кресло, либо максимальное ускорение, если кресло универсальное), 4.2.2 и 4.3.1
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 65 раздела V
пункты 4.2.1 (ускорение в продольном направлении – в соответствии с целевым типом подвижного состава, указанным в документации на кресло, либо максимальное ускорение, если кресло универсальное) и 4.2.2
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 4.5.1 (за исключением подпункт 5, если кресло не изготавливается в соответствии с ГОСТ 33330-2015)
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
57. Кресла пассажирские и диваны моторвагонного подвижного состава, кресла пассажирские пассажирских вагонов локомотивной тяги
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.4.1 и 5.4.2
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
подпункт "м" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.7, и пункты 5.5.1- 5.5.4
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 5.5.1 и 5.6
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.5, 5.2.4*, 5.2.8, 5.2.9, 5.2.10 (по перечислению д) ускорение в продольном направлении – в соответствии с целевым типом подвижного состава, указанным в документации на кресло, либо максимальное ускорение, если кресло универсальное) и 5.7*

4.4.3-тармақ
МЕМСТ 33330-2015 " Теміржол жылжымалы құрамының машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 4.3.1, 4.1.8, 4.1.10- 4.1.12, 4.1.14, 4.2.1 (бойлық бағытта үдеу-креслоларға арналған құжаттамада көрсетілген жылжымалы құрамның нысаналы түріне сәйкес немесе егер кресло әмбебап болса, максималды үдеу), 4.2.2 және 4.3.1
МЕМСТ 33330-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 65-тармағы
4.2.1-тармақтар (бойлық бағытта үдеу – креслоларға арналған құжаттамада көрсетілген жылжымалы құрамның нысаналы түріне сәйкес не егер кресло әмбебап болса, барынша үдеу) және 4.2.2
МЕМСТ 33330-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.5.1-тармақ (5-тармақшаны қоспағанда, егер кресло МЕМСТ 33330-2015 сәйкес дайындалмаса)
МЕМСТ 33330-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының машинисінің (операторының) креслосы. Техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
57. Моторвагонды жылжымалы құрамның жолаушылар креслолары мен дивандары, Локомотив тартқышы бар жолаушылар вагондарының жолаушылар креслолары
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.4.1 және 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " м " тармақшасы
5.3.7-тармақ және 5.5.1-5.5.4-тармақтар
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
5.5.1 және 5.6-тармақтар
МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 5.2.5, 5.2.4*, 5.2.8, 5.2.9, 5.2.10 (д) креслоларға арналған құжаттамада көрсетілген жылжымалы құрамның нысаналы түріне сәйкес немесе егер кресло әмбебап болса, максималды үдеу) және 5.7*

раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
59. Накладки дискового тормоза
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
таблица 4.6 (пункт 4.3)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
60. Оси вагонные чистовые
подпункты "б", "р" и "с" пункта 13 раздела V
пункты 6.2.6 и 6.2.9
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункты 6.2.2 и 6.2.6
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.1.1 (абзацы первый и второй с учетом требований чертежа) и 5.2.2
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 55 раздела V
пункты 6.2.6 и 6.2.9
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 6.2.12
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
61. Оси локомотивные и моторвагонного подвижного состава чистовые
пункты 15 и 55, подпункты "б", "р" и "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1.1 (с учетом требований чертежа), 5.2.2, 6.2.6 и 6.2.9
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.2.1.2, 4.2.1.3 и 4.2.1.4
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V

5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
59. Дискілі тежегіш төсемдері
13-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
4.6-кесте (4.3-тармақ)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
60. Әрлеу вагон осьтері
V бөлімнің 13-тармағының "б", "р" және "с" тармақшалары
6.2.6 және 6.2.9-тармақтар
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
6.2.2 және 6.2.6-тармақтар
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.2.1.1-тармақтар (сызба талаптарын ескере отырып, бірінші және екінші абзацтар) және 5.2.2
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 55-тармағы
6.2.6 және 6.2.9-тармақтар
МЕМСТ 33200-2014 " Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
6.2.12-тармақ
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
61. Локомотив және моторвагонды жылжымалы құрамның әрлеу осьтері
V бөлімнің 13-тармағының 15 және 55-тармақтары, "б", "р" және "с" тармақшалары
5.2.1.1-тармақтар (сызба талаптарын ескере отырып), 5.2.2, 6.2.6 және 6.2.9
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.1.2, 4.2.1.3 және 4.2.1.4-тармақтар
МЕМСТ 11018-2011 "1520 мм калибрлі темір жолдардың тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы

65. Передний и задний упоры автосцепки
подпункт "б" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 5.3.2, 5.3.3 и 5.1.2
ГОСТ 34710-2021 "Упоры автосцепного устройства грузовых и пассажирских вагонов. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
66. Переключатели и отключатели высоковольтные
для железнодорожного подвижного состава
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 и 8.4.7
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 8.2.1**, 8.2.10**, 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 и 8.4.7
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункты 2.2.1*, 2.2.2*
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
67. Поглощающий аппарат
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.2.8 (для грузовых поглощающих аппаратов), 5.3.4 (для пассажирских поглощающих аппаратов)
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.11 (для грузовых поглощающих аппаратов) и 5.3.5 (для пассажирских поглощающих аппаратов)
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"

65. Алдыңғы және артқы автотіркеу аялдамалары
13-тармақтың "б" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
5.3.2, 5.3.3 және 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 34710-2021 "Жүк және жолаушылар вагондарының автотіркегіш құрылғысының тіректері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
66. Ажыратқыштар мен ажыратқыштар жоғары вольтты
Теміржол жылжымалы құрамы үшін
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 және 8.4.7-тармақтар
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 8.2.1**, 8.2.10**, 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 және 8.4.7
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
2.2.1*, 2.2.2 тармақтары*
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацтары
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
67. Сіңіргіш аппарат
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.2 және 5.2.8-тармақтар (Жүк сіңіру аппараттары үшін), 5.3.4 (жолаушылар сіңіру аппараттары үшін)
МЕМСТ 32913-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларын сіңіретін аппараттар. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 15-тармағы
5.2.11 (Жүк сіңіру аппараттары үшін) және 5.3.5 (жолаушылар сіңіру аппараттары үшін)тармақтары
МЕМСТ 32913-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларын сіңіретін аппараттар. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 5.4.1
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 101 раздела V
пункт 5.4.1
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 5.4.3
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 106 раздела V
пункт 5.4.4
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
68. Подшипники качения роликовые
для букс железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 6.1.1.2 и 6.1.3.4, Приложение А, таблица А.2
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.1.2, 6.1.3.3, 6.1.2.21* и 8.2.11
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 7.11
ГОСТ 520-2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
подпункты "р", "с" и "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 6.1.2.2, 6.1.3.1, 6.1.3.2 и 6.1.3.4,
Приложение А, таблица А.2, 8.2.2, 8.2.3 и 8.2.5
ГОСТ 32769-2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.3.3, 6.1.3.1, 6.1.2.3, 8.2.2, 8.2.4-8.2.8 и 8.2.15*
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
раздел 9
ГОСТ 18855-2013 "Подшипники качения. Динамическая грузоподъемность и номинальный ресурс" (Для всех типов подшипников)
пункты 6.2.2, 7.3, 7.4, 7.8, 7.10 и 7.11
ГОСТ 520–2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
5.4.1-тармақ
МЕМСТ 32913-2014 " Теміржол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларын сіңіретін аппараттар. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 101-тармағы
5.4.1-тармақ
МЕМСТ 32913-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларын сіңіретін аппараттар. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
5.4.3-тармақ
МЕМСТ 32913-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларын сіңіретін аппараттар. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 106-тармағы
5.4.4-тармақ
МЕМСТ 32913-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларын сіңіретін аппараттар. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
68. Темір жол жылжымалы құрамының буксіне арналған роликті жылжымалы мойынтіректер
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
6.1.1.2 және 6.1.3.4-тармақтар, А қосымшасы, а. 2-кесте
МЕМСТ 32769-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының мойынтіректі конустық букс тораптары. Техникалық шарттар"
6.1.1.2, 6.1.3.3, 6.1.2.21* және 8.2.11-тармақтар
МЕМСТ 18572-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
7.11-тармақ
МЕМСТ 520-2011 "Жылжымалы мойынтіректер. Жалпы техникалық шарттар" (роликті радиалды сфералық мойынтіректер үшін)
13-тармақтың "р", "с" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
6.1.2.2, 6.1.3.1, 6.1.3.2 және 6.1.3.4 тармақтары,
А қосымшасы, а кестесі 2, 8.2.2, 8.2.3 және 8.2.5
МЕМСТ 32769-2014 " жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының мойынтіректі конустық букс тораптары. Техникалық шарттар"
тармақтар 6.1.3.3, 6.1.3.1, 6.1.2.3, 8.2.2, 8.2.4-8.2.8 және 8.2.15*
МЕМСТ 18572-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
9 бөлім
МЕМСТ 18855-2013 "Жылжымалы мойынтіректер. Динамикалық Жүк көтергіштігі және номиналды ресурс "(мойынтіректердің барлық түрлері үшін)
6.2.2, 7.3, 7.4, 7.8, 7.10 және 7.11-тармақтар
МЕМСТ 520-2011 "Жылжымалы мойынтіректер. Жалпы техникалық шарттар "(роликті радиалды сфералық мойынтіректер үшін)
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"

применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
подпункт "а", "б", "г", "д", "и", "к" и "л" пункта 6.3 и 6.4
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "а", "б", "в", "г", "д" и "е" пункта 6.3.2, подпункт "а", "б", "г", "д" и "е" пункта 6.4.2
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы" (Для всех типов подшипников)
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы" (Для всех типов подшипников)
применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
подпункт "а", "б" и "к" пункта 6.3, и пункт 6.4
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "а", "в", "д" и "е" пункта 6.3.2
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
раздел 10
ГОСТ 520–2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
69. Предохранители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "у" пункта 13 раздела V
Пункты 2.2.1**и 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 2.4 и 2.10
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.4 и 4.10
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 6.2.3 и 6.2.7
ГОСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003)
"Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.4 и 2.10
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.4 и 4.10
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4, 6.2.3 и 6.2.7
ГОСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"

31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
6.3 және 6.4-тармақтардың "а", "б", "г", "д", "и", "к" және "л" тармақшалары
МЕМСТ 32769-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының мойынтіректі конустық букс тораптары. Техникалық шарттар"
6.3.2-тармақтың "а", "б", "в", "г", "д" және "е" тармақшалары, 6.4.2-тармақтың "а", "б", "г", "д" және "е" тармақшалары
МЕМСТ 18572-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары "(мойынтіректердің барлық түрлері үшін)
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары "(мойынтіректердің барлық түрлері үшін)
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
6.3-тармақтың "а", "б" және "к" тармақшалары және 6.4-тармақ
МЕМСТ 32769-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының мойынтіректі конустық букс тораптары. Техникалық шарттар"
6.3.2-тармақтың "а", "в", "д" және "е" тармақшалары
МЕМСТ 18572-2014 "Жылжымалы мойынтіректер. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
10 бөлім
МЕМСТ 520-2011 "Жылжымалы мойынтіректер. Жалпы техникалық шарттар "(роликті радиалды сфералық мойынтіректер үшін)
69. Теміржол жылжымалы құрамы үшін жоғары вольтты сақтандырғыштар
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
2.2.1**және 2.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.1**, 4.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
2.4 және 2.10-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2**, 4.4 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
6.2.3 және 6.2.7-тармақтар
МЕМСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5: 2003)
"Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 5 бөлім. Сақтандырғыштар жоғары вольтты. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
2.2.1**, 2.2.2**, 2.4 және 2.10-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2**, 4.4 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4, 6.2.3 және 6.2.7-тармақтар
МЕМСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 5 бөлім. Сақтандырғыштар жоғары вольтты. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
Пункты 99 и 101 (абзац 3, 4) раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
пункт 6.2 приложения ДА
ГОСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
70. Преобразователи полупроводниковые силовые (мощностью более 5 кВт)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 2.2.1 (в части теплостойкости, холодостойкости, влагостойкости) и 2.2.2 (в части вибропрочности, одиночных ударов)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1 (в части теплостойкости, холодостойкости, влагостойкости), 4.2.2 (в части вибропрочности, одиночных ударов)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Пункты 4.2.3.1 и 4.2.5.1 (в части вибропрочности, одиночных ударов – для преобразователей массой свыше 500 кг в случае проведения испытаний по стойкости к воздействию вибрации и удара на отдельных составных частях согласно пункту ДА.4 приложения ДА)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристика и методы испытаний"
пункты 4.7.1 и 4.7.2
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункты "в", "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3 и 7.4.4, приложение ДЕ, пункты ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4, ДЕ.1.5 и ДЕ.1.6
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей собственных нужд совмещенных с тяговыми преобразователями)
пункты 4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1-4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4 и 4.9.3.5
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
(для преобразователей собственных нужд мощностью более 5 кВт)
пункты 2.3-2.5
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
(для диодных и тиристорных выпрямительных блоков и устройств)

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары (3, 4-абзац)
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 5 бөлім. Сақтандырғыштар жоғары вольтты. Жалпы техникалық шарттар"
қосымшаның 6.2-тармағы иә
МЕМСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 5 бөлім. Сақтандырғыштар жоғары вольтты. Жалпы техникалық шарттар"
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
70. Жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері (қуаты 5 кВт-тан астам)
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
2.2.1 (жылуға төзімділік, аязға төзімділік, ылғалға төзімділік бөлігінде) және 2.2.2 (дірілге төзімділік, бір соққылар бөлігінде)тармақтары
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1-тармақтар (жылуға төзімділік, аязға төзімділік, ылғалға төзімділік бөлігінде), 4.2.2 (дірілге төзімділік, бір соққылар бөлігінде)
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.3.1 және 4.2.5.1 – тармақтар (дірілге төзімділік, бір соққылар бөлігінде-иә тармағына сәйкес жекелеген құрамдас бөліктерде діріл мен соққы әсеріне төзімділік бойынша сынақтар жүргізілген жағдайда салмағы 500 кг-нан асатын түрлендіргіштер үшін.4 қосымшалар иә)
МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
4.7.1 және 4.7.2-тармақтар
МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
13-тармақтың "в", "у" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3 және 7.4.4 тармақтары, ТЕ қосымшасы, ДЕ тармақтары.1.1, дейін.1.3, дейін.1.4, дейін.1.5 және дейін.1.6
МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
(тартқыш түрлендіргіштермен біріктірілген өз қажеттіліктерін түрлендіргіштер үшін)
тармақтар 4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1-4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4 және 4.9.3.5
МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
(қуаты 5 кВт-тан асатын меншікті түрлендіргіштер үшін)
2.3-2.5-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
(диодты және тиристорлық түзеткіш блоктар мен құрылғылар үшін)

пункты 4.3-4.5
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1.4.4.3* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей; в части защиты от недопустимых перегрузок, от токов внутреннего и внешнего короткого замыкания, от исчезновения или недопустимого снижения питающего напряжения и напряжения вспомогательных цепей преобразователя), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (для диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей) и 7.4.4* (для каналов питания вспомогательного оборудования переменного тока, в том числе универсальных каналов питания тягового и вспомогательного оборудования переменного тока), приложение ДЕ, пункты ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (при наличии конденсаторов с рабочим напряжением свыше 50В) и ДЕ.1.6* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
для преобразователей тяговых и комбинированных (тяговых с каналами питания вспомогательного оборудования)
подпункты "н" и "о" пункта 13, и пункт 72 раздела V
пункты 4.1-4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
разделы 5 и 6
ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
Приложение ДГ
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
пункт 4.8
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты (в зависимости от комплектности эксплуатационных документов) 5.9, 7.23 и 8.3 ГОСТ Р 2.610-2019 "Единая система конструкторской документации. Правила выполнения эксплуатационных документов"

4.3-4.5-тармақтар
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.4.4.3 * тармақтары (диодты және тиристорлық тартқыш түзеткіштерден және түзеткіш-инверторлық түрлендіргіштерден басқа; жол берілмейтін шамадан тыс Жүктемелерден, ішкі және сыртқы қысқа тұйықталу токтарынан, түрлендіргіштің қосалқы тізбектерінің қоректендіру кернеуі мен кернеуінің жоғалуынан немесе жол берілмейтін төмендеуінен қорғау бөлігінде), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлы түрлендіргіштер үшін) және 7.4.4* (қосалқы қоректендіру арналары үшін айнымалы ток жабдықтары, оның ішінде әмбебап тартқыш және көмекші айнымалы ток жабдықтарының қуат арналары), қосымша ДЕ, пункттер ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (Жұмыс кернеуі 50 В жоғары конденсаторлар болған кезде) және ДЕ.1.6* (диодты және тиристорлық тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлық түрлендіргіштерден басқа)
МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
тартқыш және аралас түрлендіргіштер үшін (қосалқы жабдықтың қоректендіру арналары бар тартқыш)
13-тармақтың "н" және "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
4.1-4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Жабдықтар мен жабдықтар. Сынақ талаптары мен әдістері"
Қосымша ДГ
МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
4.8-тармақ
МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.9, 7.23 және 8.3 МЕМСТ Р 2.610-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттарын орындау қағидалары"

применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 4.1.2.1 и 4.1.2.2 (в части наличия маркировки выводов), приложение ДЕ, пункт ДЕ.1.2* (при наличии съемных крышек, дверей или панелей, закрывающих доступ персонала к токоведущим частям)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 4.10.1
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 4.1.2.1 (подпункты 1-5)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей тяговых и комбинированных (тяговых с каналами питания вспомогательного оборудования))
71. Преобразователи электромашинные для железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 5.2.1 (в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.12.8* (для коллекторных электрических машин), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, подпункт 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин) и 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "в", "н" и "о" пункта 13, и пункт 72 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)

31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.1.2.1 және 4.1.2.2-тармақтар (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде), ДЕ-қосымша, ДО-тармақ.1.2 * (персоналдың ток өткізгіш бөліктерге кіруін жабатын алынбалы қақпақтар, есіктер немесе панельдер болған кезде)
МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4.10.1-тармақ
МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.2.1-тармақ (1-5-тармақшалар)
МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері" (тартқыш және аралас түрлендіргіштер үшін (қосалқы жабдықтың қоректендіру арналары бар тартқыш))
71. Теміржол жылжымалы құрамы үшін Электр омашиналық түрлендіргіштер
13-тармақтың "б", "у" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
5.2.1 (в), 5.2.2 тармақтары (қоршаған ауаның температурасы минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсері бөлігінде), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2 * (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.12.8* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-тармақша), 5.17* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз Электр машиналары үшін) және 6.6
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
13-тармақтың "в", "н" және "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)

ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов) и 9.3
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
72. Привод магниторельсового тормоза
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 3.2.9, 3.2.11 - 3.2.14, 3.2.18, 3.2.21 и 3.2.36
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункт 15 раздела V
пункт 3.2.24
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
пункты 2.2.1 и 2.2.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1 и 4.2.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 3.9
ГОСТ 30467-97 "Исполнительные устройства и арматура тормозного оборудования подвижного состава. Общие требования безопасности"
пункт 101 раздела V
пункты 3.3.2 и 3.3.3
ГОСТ 34506-2019 "Магниторельсовый тормоз пассажирских вагонов. Технические требования"
73. Противоюзное устройство железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.3.1 и 4.3.3
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункт 4.5.1
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 99 и 101 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33725-2016 "Устройства противоюзные железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
74. Пружины рессорного подвешивания железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.2 и 4.8
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
подпункт "р" пункта 13 раздела V

МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
9.2 (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде) және 9.3-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 " айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
72. МагнитоРельсті тежегіш жетегі
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
3.2.9, 3.2.11 - 3.2.14, 3.2.18, 3.2.21 және 3.2.36-тармақтар
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының Магниторельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
V бөлімнің 15-тармағы
3.2.24-тармақ
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының МагнитоРельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
2.2.1 және 2.2.2-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1 және 4.2.2-тармақтар
МЕМСТ 9219-95 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 97-тармағы
3.9-тармақ
МЕМСТ 30467-97 "Жылжымалы құрамның атқарушы құрылғылары және тежегіш жабдығының арматурасы. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
V бөлімнің 101-тармағы
3.3.2 және 3.3.3-тармақтар
МЕМСТ 34506-2019 "Жолаушылар вагондарының МагнитоРельсті тежегіші. Техникалық талаптар"
73. Темір жол жылжымалы құрамының одаққа қарсы құрылысы
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.3.1 және 4.3.3-тармақтар
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының одаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.5.1-тармақ
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының одаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары
5.1-тармақ
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының одаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 106-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33725-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының одаққа қарсы құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
74. Теміржол жылжымалы құрамының серіппелі ілулі серіппелері
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
4.2 және 4.8-тармақтар
МЕМСТ 1452-2011 "Теміржолдардың жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбалары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "р " тармақшасы

пункт 4.7.4
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых двухосной тележки
пункт 4.7.5
ГОСТ 34717-2021 "Рама боковая и балка надрессорная литые трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
Для литых трехосной тележки
78. Рамы тележек пассажирского вагона локомотивной тяги
и моторвагонного подвижного состава
подпункты "р", "с" и "т" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.2 (таблица 1, пункты 4), 5.2.4 и 5.2.2
ГОСТ Р 55821-2013 "Тележки пассажирских вагонов локомотивной тяги. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.6
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
пункт 97 раздела V
раздел 11
ГОСТ Р 55821-2013 "Тележки пассажирских вагонов локомотивной тяги. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 101 раздела V
пункт 5.7.4
ГОСТ Р 55821-2013 "Тележки пассажирских вагонов локомотивной тяги. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
79. Реакторы для электровозов и электропоездов
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 8.2.1**, 8.2.10**, раздел 8.5
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункты 2.2.1** и 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Пункт 9.2, Приложение ДБ.1 ГОСТ 33324-2015 (IEC 60310:2004) "Трансформаторы тяговые и реакторы железнодорожного подвижного состава. Основные параметры и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
Пункты 99 и 101 (абзац 3, 4) раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Пункт 10.2
ГОСТ 33324-2015 (IEC 60310:2004) "Трансформаторы тяговые и реакторы железнодорожного подвижного состава. Основные параметры и методы испытаний"

4.7.4-тармақ
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол Жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған екі осьті арбалар үшін
4.7.5-тармақ
МЕМСТ 34717-2021 "Жүк вагондарының үш осьті құйылған бүйірлік жақтауы және үстіңгі арқалығы. Техникалық шарттар"
Құйылған үш осьті арбалар үшін
78. Локомотив тартқышы Жолаушылар вагонының арба рамалары және моторвагонды жылжымалы құрам
13-тармақтың "р", "с" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
4.2-тармақтар (1-Кесте, 4-тармақтар), 5.2.4 және 5.2.2
МЕМСТ Р 55821-2013 " Локомотив тартқышы жолаушылар вагондарының арбалары. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.6-тармақ
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 97-тармағы
11 бөлім
МЕМСТ Р 55821-2013 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондарының арбалары. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 101-тармағы
5.7.4-тармақ
МЕМСТ Р 55821-2013 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондарының арбалары. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
79. Электр овоздар мен Электр пойыздарына арналған реакторлар
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
8.2.1**, 8.2.10* * тармақтары, 8.5-бөлім
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
2.2.1** және 2.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
9.2-тармақ, ДБ қосымшасы.1 МЕМСТ 33324-2015 (IEC 60310:2004) "Тартқыш трансформаторлар және Теміржол жылжымалы құрамының реакторлары. Тестілеудің негізгі параметрлері мен әдістері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99 және 101-тармақтары (3, 4-абзац)
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
10.2-тармақ
МЕМСТ 33324-2015 (IEC 60310:2004) "Жылжымалы Теміржол құрамының тартқыш трансформаторлары мен реакторлары. Тестілеудің негізгі параметрлері мен әдістері"

пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
80. Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 2.12- 2.14
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
пункт 4.4.1
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункты 2.13 и 2.14
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
пункты 4.3.8 и 4.3.9
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 4.6.1
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
пункты 4.6.1 и 4.6.2
ГОСТ Р 52400-2005 "Резервуары воздушные для тормозов вагонов железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
81. Резервуары воздушные для тягового, моторвагонного
и специального самоходного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 2.12 (для цветных металлов и сплавов допускается проверка только при температуре минус 20С), 2.13 и 2.14
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
СТ РК 1454-2005 "Резервуары воздушные для тягового подвижного состава.
Основные требования к конструкции"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункт 2.17
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
СТ РК 1454-2005 "Резервуары воздушные для тягового подвижного состава.
Основные требования к конструкции"
применяется до 31.12.2030
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030

6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
80. Теміржол вагондарының автотормоздарына арналған әуе резервуарлары
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
2.12 - 2.14-тармақтар
МЕМСТ 1561-75 "Теміржол вагондарының автотаратқыштарына арналған әуе резервуарлары. Техникалық шарттар"
4.4.1-тармақ
МЕМСТ Р 52400-2005 "Теміржол вагондарының тежегіштеріне арналған әуе резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
2.13 және 2.14-тармақтар
МЕМСТ 1561-75 "Теміржол вагондарының автотаратқыштарына арналған әуе резервуарлары. Техникалық шарттар"
4.3.8 және 4.3.9-тармақтар
МЕМСТ Р 52400-2005 "Теміржол вагондарының тежегіштеріне арналған әуе резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.6.1-тармақ
МЕМСТ Р 52400-2005 "Теміржол вагондарының тежегіштеріне арналған әуе резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
4.6.1 және 4.6.2-тармақтар
МЕМСТ Р 52400-2005 "Теміржол вагондарының тежегіштеріне арналған әуе резервуарлары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
81. Тартқыш, моторвагонға арналған ауа резервуарлары және Арнайы өздігінен жүретін жылжымалы құрам
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
2.12-тармақтар (түсті металдар мен қорытпалар үшін минус 20°С температурада ғана тексеруге жол беріледі), 2.13 және 2.14
МЕМСТ 1561-75 "Теміржол вагондарының автотаратқыштарына арналған әуе резервуарлары. Техникалық шарттар"
ҚР СТ 1454-2005 "Тартқыш жылжымалы құрамға арналған әуе резервуарлары.
Құрылымға қойылатын негізгі талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
2.17-тармақ
МЕМСТ 1561-75 "Теміржол вагондарының автотаратқыштарына арналған әуе резервуарлары. Техникалық шарттар"
ҚР СТ 1454-2005 "Тартқыш жылжымалы құрамға арналған әуе резервуарлары.
Құрылымға қойылатын негізгі талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады

82. Резинокордные оболочки муфт тягового привода
моторвагонного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13,
пункт 15
раздела V
пункты 4.1, 4.2.1, 4.2.3, 4.3 и 4.5
ГОСТ 33188-2014 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется до 24.12.2025
пункты 4.2.1, 4.3, 4.4.1 (параметры 4, 5, 6, 7 таблицы 3), 4.5
ГОСТ 33188-2024 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 97 раздела V
пункты 4.2.1, 4.3, 4.4.1 (параметры 4, 5, 6, 7 таблицы 3), 4.5
ГОСТ 33188-2024 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 99
раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.7
ГОСТ 33188-2014 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется до 24.12.2025
83. Резисторы пусковые, электрического тормоза, демпферные
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4 и 2.9.1
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4 и 4.9.1
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Пункты 4.2.2, 4.3, 4.2.5, 4.2.8 и 4.2.9
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 8.1.6, 8.1.12 и 8.2.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Пункт 4.5
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"

82. Тартқыш жетек муфталарының резеңке қабықшалары моторвагонды жылжымалы құрам
13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
4.1, 4.2.1, 4.2.3, 4.3 және 4.5-тармақтар
МЕМСТ 33188-2014 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетек муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
24.12.2025 дейін қолданылады
4.2.1, 4.3, 4.4.1-тармақтар (3-кестенің 4, 5, 6, 7-параметрлері), 4.5
МЕМСТ 33188-2024 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетек муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
24.12.2025 дейін қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.2.1, 4.3, 4.4.1-тармақтар (3-кестенің 4, 5, 6, 7-параметрлері), 4.5
МЕМСТ 33188-2024 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетек муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
24.12.2025 дейін қолданылады
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 99-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.7-тармақ
МЕМСТ 33188-2014 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетек муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
24.12.2025 дейін қолданылады
83. Іске қосу резисторлары, электр тежегіштері, демпферлік
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4 және 2.9.1
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4 және 4.9.1
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.2, 4.3, 4.2.5, 4.2.8 және 4.2.9-тармақтар
МЕМСТ 33264-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін демпферлік Электр тежегіштерін іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.6, 8.1.12 және 8.2.2 тармақтары
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацтары
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
4.5-тармақ
МЕМСТ 33264-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін демпферлік Электр тежегіштерін іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"

пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
84. Реле высоковольтные электромагнитные и электронные
(защиты, промежуточные, времени и дифференциальные)
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.8 (кроме реле промежуточных) и 2.11 (только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.8 (кроме реле промежуточных) и 4.11 (только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.1.8 (кроме реле промежуточных), 8.1.12, 8.1.14 (только для промежуточных реле) и 8.2.2, 8.2.10**
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99, абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
85. Рессоры листовые для железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р", "с" и "т" пункта 13
и пункт 15 раздела V
пункты 1.2, 1.3, 1.3а, 1.3б (в части отклонения от симметричности отверстий относительно продольной оси листов), 1.6, 1.16-1.21, 1.24
ГОСТ 1425-93 "Рессоры листовые для подвижного состава железных дорог. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013" Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 1.23
ГОСТ 1425-93 "Рессоры листовые для подвижного состава железных дорог. Технические условия"
86. Рукава соединительные для тормозов железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1 и 4.1.4
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V

6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 2 бөлім. Электр отехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
84. Жоғары вольтты Электр омагниттік және Электр онды релелер (қорғаныс, аралық, уақыт және дифференциалды)
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.8 (аралық реледен басқа) және 2.11 (тек аралық релелер үшін)
МЕМСТ 9219-88 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.8 (аралық реледен басқа) және 4.11 (тек аралық релелер үшін)
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.8 (аралық реледен басқа), 8.1.12, 8.1.14 (тек аралық релелер үшін) және 8.2.2, 8.2.10-тармақтар**
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
99-тармақ, V бөлімнің 101-тармағының 3,4-абзацтары
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
85. Теміржол жылжымалы құрамына арналған жапырақты серіппелер
13-тармақтың "б", "р", "с" және "т" тармақшалары және V бөлімнің 15-тармағы
1.2, 1.3, 1.3 а, 1.3 б тармақтары (парақтардың бойлық осіне қатысты тесіктердің симметриялылығынан ауытқу бөлігінде), 1.6, 1.16-1.21, 1.24
МЕМСТ 1425-93 " Теміржолдардың жылжымалы құрамына арналған жапырақты серіппелер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
1.23-тармақтар
МЕМСТ 1425-93 "Теміржолдардың жылжымалы құрамына арналған жапырақты серіппелер. Техникалық шарттар"
86. Темір жол жылжымалы құрамының тежегіштеріне қосатын жеңдер
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.1.1 және 4.1.4-тармақтар
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамын жалғайтын жеңдер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы

пункты 4.1.2, 4.1.3, 4.2.1 и 4.4.1
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
Пункт 101 раздела V
пункты 4.5.1 и 4.5.2
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
87. Стеклоочистители для локомотивов, моторвагонного
и специального самоходного железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 (подпункт 3 абзаца 1 - при наличии в конструкции стеклоомывателя), 4.1.3, 4.1.5, 4.1.6, 4.2.3, 4.2.4, 4.2.5, и пункты 4.3.2- 4.3.4
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"*
пункт 15 раздела V
пункты 4.1.4, 4.5.1 и 4.5.2
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"*
ГОСТ Р 57445-2017 "Железнодорожные технические средства. Общие требования к методам определения ресурса"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 4.8.1
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"*
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункты 101 и 106 раздела V
пункт 4.8.1
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"*
88. Сцепка, включая автосцепку
Автосцепка
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.8 и 5.8 (подпункт "а" или "б" или "в")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V

4.1.2, 4.1.3, 4.2.1 және 4.4.1-тармақтар
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамын жалғайтын жеңдер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
4.5.1 және 4.5.2-тармақтар
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамын жалғайтын жеңдер. Техникалық шарттар"
87. Локомотивтерге, моторвагонға және Арнайы өздігінен жүретін Теміржол жылжымалы құрамына арналған шыны тазалағыштар
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.1.2 - тармақтар (1-абзацтың 3-тармақшасы-конструкцияда шыны жуғыш болған кезде), 4.1.3, 4.1.5, 4.1.6, 4.2.3, 4.2.4, 4.2.5, және 4.3.2 - 4.3.4-тармақтар
МЕМСТ 28465-2019 " тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы әйнектерін тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"*
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.4, 4.5.1 және 4.5.2-тармақтар
МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы әйнектерін тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"*
МЕМСТ Р 57445-2017 "Теміржол техникалық құралдары. Ресурсты анықтау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (SSNT). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
4.8.1-тармақ
МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы әйнектерін тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"*
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 101 және 106-тармақтары
4.8.1-тармақ
МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы әйнектерін тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"*
88. Ілінісу, соның ішінде АВТО ілінісу
Автотасымалдау
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.8 және 5.8-тармақтар ("а" немесе "б" немесе "в" тармақшалары)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының " ж " тармақшасы

Пункты 5.2.1 и 5.2.3 (подпункт "а")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункты 5.8(подпункт "а" или "б" или "в") и 5.9.2
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 98 раздела V
подпункт "г" пункта 5.1.3
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки" совместно с пункт 6.1 (таблица 2, транспортная операция "Проход в сцепе")
ГОСТ 22235-2010 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно-разгрузочных и маневровых работ"
Сцепка
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.8 и 5.8 (подпункт "а" для грузовой сцепки или "б" для пассажирской сцепки или "в" для моторвагонной сцепки)
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "ж" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.3 "б" (для грузовых сцепок) и 5.3.3 (подпункт "а", подпункт "г" (только для сцепок с контуром зацепления не по ГОСТ 21447))
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункт 5.8 (подпункт "а" для грузовой сцепки, подпункт "б" для пассажирской сцепки и подпункт "в" для моторвагонной сцепки)
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 98 раздела V
пункт 5.1.3 (подпункт "г")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки" совместно с пунктом 6.1 (таблица 2, транспортная операция "Проход в сцепе") ГОСТ 22235-2010 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно-разгрузочных и маневровых работ"

5.2.1 және 5.2.3-тармақтар ("а" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 15-тармағы
5.8-тармақтар ("а" немесе "б" немесе "в" тармақшалары) және 5.9.2
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 98-тармағы
5.1.3-тармақтың " г " тармақшасы
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау қағидалары " 6.1-тармақпен бірлесіп (2-кесте, "тіркемеде өту" көлік операциясы)
МЕМСТ 22235-2010 "1520 мм калибрлі Магистральдық Теміржолдардың Жүк вагондары. тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстарды жүргізу кезінде сақталуын қамтамасыз ету бойынша жалпы талаптар"
Ілінісу
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.8 және 5.8-тармақтар (Жүк ілінісі үшін "а" немесе жолаушылар ілінісі үшін "б" немесе моторвагондық ілінісу үшін "в" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 13-тармағының " ж " тармақшасы
5.2.3 "б" (Жүк ілмектері үшін) және 5.3.3 ("а" тармақшасы, "г" тармақшасы (тек МЕМСТ 21447 сәйкес емес Ілмек ілмектері үшін) тармақшалары)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 15-тармағы
5.8-тармақ (Жүк тіркемесі үшін " а "тармақшасы, жолаушылар тіркемесі үшін" б " тармақшасы және моторвагондық тіркеме үшін "в" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 98-тармағы
5.1.3-тармақ ("г" тармақшасы)
МЕМСТ 33434-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар мен қабылдау қағидалары "6.1-тармақпен (2-кесте," тіркемеде өту "көлік операциясы) бірлесіп МЕМСТ 22235-2010"1520 мм калибрлі Магистральдық темір жолдардың Жүк вагондары, тиеу-түсіру және маневрлік жұмыстарды жүргізу кезінде сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі жалпы талаптар"

89. Тележки двухосные для грузовых вагонов
подпункт "а" пункта 13 раздела V
показатель 2 таблицы 2
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
показатель 3 таблицы 1
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1 и 5.2.2
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 5.2.1 и 5.2.2
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.2 и 5.3.5
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 5.2.2 и 5.3.1.5
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункты "с" и "т" пункта 13 раздела V
пункт 5.2.2
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 5.2.2
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
показатель 4 таблицы 2, показатель 5 таблицы 2, пункты 5.2.2, 5.3.2, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.14, 5.3.16, 5.3.17 и 5.3.39
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
показатель 4 таблицы 1, пункты 5.3.1.2, 5.3.1.9, 5.3.1.11, 5.3.1.12 и 5.3.1.25
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 9.3
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 99 раздела V
пункт 5.7 (в части наличия)
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 5.7 (в части наличия)
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
пункт 5.7
ГОСТ 9246-2013 "Тележки двухосные трехэлементные грузовых вагонов железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункт 5.7
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030

89. Жүк вагондарына арналған екі осьті арбалар
V бөлімнің 13-тармағының " а " тармақшасы
2 кестенің 2 көрсеткіші
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол Жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
1 кестенің 3 көрсеткіші
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.2.1 және 5.2.2-тармақтар
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол Жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
5.2.1 және 5.2.2-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " р " тармақшасы
5.2.2 және 5.3.5-тармақтар
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол Жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
5.2.2 және 5.3.1.5-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "с" және "т" тармақшалары
5.2.2-тармақ
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол Жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
5.2.2-тармақ
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
2-кестенің 4-көрсеткіші, 2-кестенің 5-көрсеткіші, тармақтар 5.2.2, 5.3.2, 5.3.7, 5.3.10, 5.3.14, 5.3.16, 5.3.17 және 5.3.39
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол Жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
1-кестенің 4-көрсеткіші, 5.3.1.2, 5.3.1.9, 5.3.1.11, 5.3.1.12 және 5.3.1.25-тармақтар
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
9.3-тармақ
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 99-тармағы
5.7-тармақ (болу бөлігінде)
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
5.7-тармақ (болу бөлігінде)
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
5.7-тармақ
МЕМСТ 9246-2013 "1520 мм калибрлі темір жол жүк вагондарының екі осьті үш элементті арбалары. жалпы техникалық шарттар"
5.7-тармақ
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі Арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады

91. Тележки трехосные для грузовых вагонов
подпункт "а" пункта 13 раздела V
таблица 3 (показатель 2)
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
таблица 1 параметр 4
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1, 5.6 и 5.7
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования""
пункты 5.1.3-5.1.5
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункты
"р" и "с"
пункта 13раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункты 5.1.4 и 5.2.12
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт
"т"
пункта 13раздела V
пункт 5.7
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 5.1.5
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
таблица 3 (показатели 3 - 5), пункты 5.3.5, 5.3.20, 5.6 и 5.7
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
таблица 1, параметр 8, пункты 5.1.4-5.1.5, 5.2.4, 5.2.9, 5.2.11 и 5.2.12
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункт 5.6.2
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 5.11.1, 5.11.2
ГОСТ 34763.1-2021 "Тележки трех и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования"
пункт 5.8.3
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Пункт 5.8
ГОСТ Р 70464-2022 "Тележки с буксовым рессорным подвешиванием трехосные грузовых вагонов. Общие технические условия"

91. Жүк вагондарына арналған үш осьті арбалар
V бөлімнің 13-тармағының " а " тармақшасы
3-Кесте (2-көрсеткіш)
МЕМСТ 34763.1-2021 "Темір жолдардың үш және төрт осьті Жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
кесте 1 параметр 4
МЕМСТ Р 70464-2022 "Үш осьті Жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.2.1, 5.6 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 34763.1-2021 "Темір жолдардың үш және төрт осьті Жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық талаптар""
5.1.3-5.1.5-тармақтар
МЕМСТ Р 70464-2022 "ш осьті Жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының" р "және" с " тармақшалары
5.6-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Темір жолдардың үш және төрт осьті Жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.4 және 5.2.12-тармақтар
МЕМСТ Р 70464-2022 "Үш осьті Жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
5.7-тармақ
МЕМСТ 34763.1-2021 "Темір жолдардың үш және төрт осьті Жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
5.1.5-тармақ
МЕМСТ Р 70464-2022 "Үш осьті Жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
3-Кесте (3 - 5 көрсеткіштер), 5.3.5, 5.3.20, 5.6 және 5.7-тармақтар
МЕМСТ 34763.1-2021 "Темір жолдардың үш және төрт осьті Жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
1-кесте, 8-параметр, 5.1.4-5.1.5, 5.2.4, 5.2.9, 5.2.11 және 5.2.12-тармақтар
МЕМСТ Р 70464-2022 "Үш осьті Жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.6.2-тармақ
МЕМСТ Р 70464-2022 "Үш осьті Жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
5.11.1, 5.11.2 тармақтар
МЕМСТ 34763.1-2021 "Темір жолдардың үш және төрт осьті Жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық талаптар"
5.8.3-тармақ
МЕМСТ Р 70464-2022 "Үш осьті Жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.8-тармақ
МЕМСТ Р 70464-2022 "Үш осьті жүк вагондарының серіппелі ілулі арбалары. Жалпы техникалық шарттар"

раздел 5, пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
95. Триангели тормозной рычажной передачи
тележек грузовых вагонов магистральных железных дорог
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.2.10
ГОСТ 4686-2012 "Триангели тормозной рычажной передачи тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.4.2
ГОСТ 4686-2012 "Триангели тормозной рычажной передачи тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
пункты 5.5.1 и 5.5.2
ГОСТ 4686-2012 "Триангели тормозной рычажной передачи тележек грузовых вагонов. Технические условия"
96. Тяговые агрегаты и генераторы главного привода
локомотивов и моторвагонного подвижного состава
пункт 15, и подпункты "б", "у" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1 (в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, подпункт 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин) и 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "в", "н" и "о" пункта 13, и пункт 72 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов) и 9.3

5-бөлім, 5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
95. Жүк вагондарының Магистральдық Теміржолдардың арбаларын тежегіш рычагты беру триангельдері
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.1 және 5.2.10-тармақтар
МЕМСТ 4686-2012 "Жүк вагондарының арбаларын тежегіш рычагты беру Триангельдері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.2 және 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 4686-2012 "Жүк вагондарының арбаларын тежегіш рычагты беру Триангельдері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
5.5.1 және 5.5.2-тармақтар
МЕМСТ 4686-2012 "Жүк вагондарының арбаларын тежегіш рычагты беру Триангельдері. Техникалық шарттар"
96. Локомотивтердің және моторвагонды жылжымалы құрамның негізгі жетегінің тартқыш агрегаттары мен генераторлары
15-тармақ және V бөлімнің 13-тармағының "б", "у" тармақшалары
5.2.1 (в), 5.2.2 тармақтары (қоршаған ауаның температурасы минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсері бөлігінде), 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-тармақша), 5.17* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз Электр машиналары үшін) және 6.6
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
13-тармақтың "в", "н" және "о" тармақшалары және V бөлімнің 72-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
9.2 (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде) және 9.3-тармақтар

ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
97. Тяговые электродвигатели локомотивов и моторвагонного подвижного состава
пункт 15 и подпункты "б", "у" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1 (а, б, в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.12.3* (для коллекторных электрических машин, рассчитанных на работу в том числе в генераторном режиме), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, подпункт 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин) и 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "в", "н" и "о"
пункта 13,
пункт 72 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1- 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов) и 9.3
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
98. Тяговый хомут автосцепки
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.3.6 и 5.3.7, подпункт "б" пункта 5.3.8
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5 и 5.3.6, подпункт "а" пункта 5.4.2
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V

МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
97. Локомотивтер мен моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш Электр қозғалтқыштары
V бөлімнің 13-тармағының 15-тармағы және "б", "у" тармақшалары
5.2.1 (а, б, в), 5.2.2 (қоршаған ауаның температурасы минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсер ету бөлігінде), 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.12.3* (коллекторлы Электр машиналары үшін, оның ішінде генератор режимінде жұмыс істеуге есептелген), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-тармақша), 5.17* (коллекторлы Электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз Электр машиналары үшін) және 6.6
МЕМСТ 2582-2013 " айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
13-тармақтың "в", "н" және "о" тармақшалары, V бөлімнің 72-тармағы
6.8-тармақ
МЕМСТ 2582-2013 " айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1 - 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1: 2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі Электр омагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
9.2 (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде) және 9.3-тармақтар
МЕМСТ 2582-2013 "Айналмалы тартқыш Электр машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
98. Автотасымалдау қысқышы
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.3.6 және 5.3.7-тармақтар, 5.3.8-тармақтың " б " тармақшасы
МЕМСТ 22703-2012 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.3.1, 5.3.2, 5.3.5 және 5.3.6-тармақтар, 5.4.2-тармақтың " а " тармақшасы
МЕМСТ 22703-2012 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
99. Устройства электронагревательные для систем отопления
железнодорожного подвижного состава
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 4.3 и 4.4
ГОСТ 33596-2015 "Устройства электронагревательные для систем отопления железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
подпункт "у" пункта 13, и пункт 15 раздела V
пункты 4.1.1, 4.1.2, 4.2.1, 4.2.2, 4.5 и пункты 4.6.1-4.6.3
ГОСТ 33596-2015 "Устройства электронагревательные для систем отопления железнодорожного подвижного состава"
пункты 2.2.1** и 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 4.7.1(абзацы 1 и 2)
ГОСТ 33596-2015 "Устройства электронагревательные для систем отопления железнодорожного подвижного состава"
100. Устройства, комплексы и системы управления, контроля и безопасности
железнодорожного подвижного состава, их программные средства
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.8.1**, 4.8.2** и 4.7.7
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункты 4.8.1**, 4.8.2** и 4.7.7
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
пункты 2.2.1**, 2.2.2** и 3.1
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
показатель не применяется к программным средствам
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 5.1
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
показатель не применяется к программным средствам
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.4 .2 и 4.4.3
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункты 4.4 .2 и 4.4.3
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункт 4.4.4
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.4.4
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
раздел 5

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
99. Темір жол жылжымалы құрамының жылыту жүйелеріне арналған Электр мен жылыту құрылғылары
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
4.3 және 4.4-тармақтар
МЕМСТ 33596-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының жылыту жүйелеріне арналған Электр жылыту құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
13-тармақтың "у" тармақшасы және V бөлімнің 15-тармағы
4.1.1, 4.1.2, 4.2.1, 4.2.2, 4.5 тармақтары және 4.6.1-4.6.3 тармақтары
МЕМСТ 33596-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының жылыту жүйелеріне арналған Электр мен жылыту құрылғылары"
2.2.1** және 2.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-88 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацтары
4.7.1-тармақ(1 және 2-абзацтар)
МЕМСТ 33596-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының жылыту жүйелеріне арналған Электр мен жылыту құрылғылары"
100. Басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары, кешендері мен жүйелері Теміржол жылжымалы құрамының бағдарламалық құралдары
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.8.1**, 4.8.2** және 4.7.7 тармақтары
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.8.1**, 4.8.2** және 4.7.7 тармақтары
МЕМСТ 33435-2023 " Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2.2.1**, 2.2.2** және 3.1-тармақтар
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.2.1**, 4.2.2**, 5.1-тармақтар
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.4-тармақтар .2 және 4.4.3
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.4-тармақтар .2 және 4.4.3
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
4.4.4-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.4.4-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
5 бөлім

пункты 6.2.9а-6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 7.2.2.8а- 7.2.2.8c
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункты 4.2в и 4.2г
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
подпункт "б" пункта 24 раздела V
пункты 4.3 и 4.10
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 31.12.2024
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.3 и 4.10
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 6.2.9а- 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункт 7.2.2.13
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.4 и 4.16
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
раздел 4
ГОСТ Р 50739-95 "Средства вычислительной техники. Защита от несанкционированного доступа к информации. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.2д, 4.2е и 7.3

6.2.9-6.2.9 в тармақтары
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын Электр онды Теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
7.2.2.8 а - 7.2.2.8 c тармақтары
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты Электр лік, Электр онды, бағдарламаланатын Электр ондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
4.2 және 4.2-тармақтар
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамын басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 24-тармағының " б " тармақшасы
4.3 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4.3 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
6.2.9 - 6.2.9 в тармақтары
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын Электр онды Теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
7.2.2.13-тармақ
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты Электр лік, Электр онды, бағдарламаланатын Электр ондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4.4 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4 бөлім
МЕМСТ Р 50739-95 "Есептеу техникасы құралдары. Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4.2, 4.2 және 7.3-тармақтар

пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к программным средствам
101. Устройство автоматического регулирования тормозной силы
в зависимости от загрузки (авторежим)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.2, 4.3 и 4.8
ГОСТ 33223-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Устройства автоматического регулирования давления в силовом пневматическом органе. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 15 раздела V
пункты 4.6 и 4.10
ГОСТ 33223-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Устройства автоматического регулирования давления в силовом пневматическом органе. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 101 раздела V
раздел 5
ГОСТ 33223-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Устройства автоматического регулирования давления в силовом пневматическом органе. Требования безопасности и методы контроля"
102. Устройство соединительное шарнирное грузовых вагонов сочлененного типа
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1, 5.3.1 и 5.3.2
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
подпункты "р" и "с" пункта 13 раздела V
пункт 5.3.1
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
подпункт "т" пункта 13 раздела V
пункт 5.4.1
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.3.1, 5.3.2 и 5.4.1
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)

4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
101. Жүктеуге байланысты тежегіш күшін автоматты реттеу құрылғысы (АВТО режимі)
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.2, 4.3 және 4.8-тармақтар
МЕМСТ 33223-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Күштік пневматикалық органдағы қысымды автоматты реттеу құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 15-тармағы
4.6 және 4.10-тармақтар
МЕМСТ 33223-2015 " Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Күштік пневматикалық органдағы қысымды автоматты реттеу құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағы
5 бөлім
МЕМСТ 33223-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Күштік пневматикалық органдағы қысымды автоматты реттеу құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
102. Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қосқыш топсалы құрылғысы
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1, 5.3.1 және 5.3.2-тармақтар
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктерімен құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының" р "и" с " тармақшалары
5.3.1-тармақ
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктерімен құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " т " тармақшасы
5.4.1-тармақ
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктерімен құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.3.1, 5.3.2 және 5.4.1-тармақтар
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктерімен құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)

ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 5.5.1
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
пункт 101 раздела V
пункт 5.5.2
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
пункт 106 раздела V
Пункты 5.5.1 и 5.5.2
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"
103. Центры колесные катаные дисковые для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.1.5
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "р" пункта 13 раздела V
пункт 5.1.5
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "с" пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.5 и 5.1.6
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "т" пункта 13, и пункт 55 раздела V
пункты 5.1.5 и 5.3
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункты 4.1, 5.1.5, 5.1.6, 5.1.8 и 5.3
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 99 раздела V
пункт 5.1.14
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
104. Центры колесные литые для железнодорожного подвижного состава (отливки)
подпункт "б" пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2, 4.3.1, 4.3.3 и 4.3.5
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункты "р"
и "с" пункта 13 раздела V

МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
5.5.1-тармақ
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктерімен құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 101-тармағы
5.5.2-тармақ
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктерімен құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 106-тармағы
5.5.1 және 5.5.2-тармақтар
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі Жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктерімен құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"
103. Теміржол жылжымалы құрамына арналған дөңгелекті илектелген дискілі орталықтар
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы
5.1.2 және 5.1.5-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақты орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " р " тармақшасы
5.1.5-тармақ
МЕМСТ Р 55498-2013 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақты орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "с" тармақшасы
5.1.2, 5.1.5 және 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақты орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
13-тармақтың "т" тармақшасы және V бөлімнің 55-тармағы
5.1.5 және 5.3-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақты орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
4.1, 5.1.5, 5.1.6, 5.1.8 және 5.3-тармақтар
МЕМСТ Р 55498-2013 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақты орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 99-тармағы
5.1.14-тармақ
МЕМСТ Р 55498-2013 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақты орталықтар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
104. Теміржол жылжымалы құрамы үшін құйылған доңғалақты орталықтар (құймалар)
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.1.2, 4.3.1, 4.3.3 және 4.3.5-тармақтар
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының доңғалақты құйма орталықтары. Жалпы техникалық шарттар"
"р" тармақшалары
және V бөлімнің 13-тармағының "с"

107. Электрооборудование низковольтное для железнодорожного подвижного состава: контроллеры низковольтные; выключатели автоматические;
реле электромагнитные и электронные (защиты, промежуточные,
времени и дифференциальные)
подпункт "у" пункта 13 раздела V
пункты 2.3, 2.4, 2.6, 2.7, 2.8 (кроме промежуточных реле) и 211 (применяется только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 (кроме промежуточных реле) и 4.11 (применяется только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.1.8 (кроме промежуточных реле), 8.1.12, 8.1.14 (только для промежуточных реле) и 8.2.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.6, 2.7, 2.8 (кроме промежуточных реле) и 2.11 (применяется только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 (кроме промежуточных реле) и 4.11 (применяется только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.1.8 (кроме промежуточных реле), 8.1.12, 8.1.14 (только для промежуточных реле), 8.2.1**, 8.2.2 и 8.2.10**
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 97 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
абзацы 3,4 пункта 101 раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
______________________
* - показатель проверяется, если данное оборудование установлено на железнодорожном подвижном составе
** - при первичном подтверждении соответствия
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 81
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности железнодорожного подвижного состава"

107. Теміржол жылжымалы құрамы үшін төмен вольтты Электр жабдығы: төмен вольтты контроллерлер; автоматты ажыратқыштар; Электр омагниттік және Электр ондық реле (қорғау, аралық, уақыт және дифференциалдық)
V бөлімнің 13-тармағының " у " тармақшасы
тармақтар 2.3, 2.4, 2.6, 2.7, 2.8 (аралық релелерден басқа) және 211 (тек аралық релелер үшін қолданылады)
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
тармақтар 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 (аралық релелерден басқа) және 4.11 (тек аралық релелер үшін қолданылады)
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.8 (аралық релелерден басқа), 8.1.12, 8.1.14 (тек аралық релелер үшін) және 8.2.2-тармақтар
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.6, 2.7, 2.8 (аралық релелерден басқа) және 2.11 (тек аралық релелер үшін қолданылады)
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 (аралық релелерден басқа) және 4.11 (тек аралық релелер үшін қолданылады)
МЕМСТ 9219-95 " Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.8 (аралық релелерден басқа), 8.1.12, 8.1.14 (тек аралық релелер үшін), 8.2.1**, 8.2.2 және 8.2.10-тармақтар**
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
V бөлімнің 97-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 101-тармағының 3,4 абзацтары
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының Электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
2.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
___________________________________________________
* - егер бұл жабдық Теміржол жылжымалы құрамында орнатылған болса, көрсеткіш тексеріледі
** - сәйкестікті бастапқы растау кезінде
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 81 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

(ТР ТС 001/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
Железнодорожный подвижной состав
Раздел V
ГОСТ 31814-2012 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
Раздел V
ГОСТ Р 58972-2020 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
применяется до 31.12.2030
Раздел V
ГОСТ 27.402-95 "Надежность в технике. Планы испытаний для контроля средней наработки до отказа (на отказ). Часть 1. Экспоненциальное распределение"
Вагоны бункерного типа
подпункты "а" – "и", "м", "р", "т", "х" – "ч"
пункта 13, пункты 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 97, 99, 100 и 106 раздела V
разделы 4 и 6, приложение И
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
раздел 8 и приложение К
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
Раздел 7
ГОСТ 30243.1-2021 "Вагоны-хопперы открытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
Раздел 7
ГОСТ 30243.2-97 "Вагоны-хопперы закрытые колеи 1520 мм для перевозки цемента. Общие технические условия"
Раздел 7
ГОСТ 30243.3-99 "Вагоны-хопперы крытые колеи 1520 мм для сыпучих грузов. Общие технические условия"
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
Раздел 8
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 33597–2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың тізбесі, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде "Теміржол жылжымалы құрамының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 001/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі) және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру ТІЗБЕСІ
п/п
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе Техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленуі және атауы
Ескерту
1
2
3
4
Теміржол жылжымалы құрамы
V бөлім
МЕМСТ 31814-2012 "сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде Өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы ережелері"
V бөлім
МЕМСТ Р 58972-2020 "сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде Өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы ережелері"
31.12.2030
дейін қолданылады
V бөлім
МЕМСТ 27.402-95 "техникадағы сенімділік. Орташа істен шығуды бақылауға арналған сынақ жоспарлары (бас тартуға). 1 бөлім. Экспоненциалды үлестіру"
Бункерлік типтегі вагондар
"а" – "и", "м", "р", "т", "х" – "ч" тармақшалары
13-тармақтың 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 97, 99, 100 және V бөлімнің 106
4 және 6 бөлімдер және И қосымшасы
МЕМСТ 9238-2013 "Құрылыстар жақындаған темір жол жылжымалы құрамының габариттері"
31.12.2024
дейін қолданылады
8 бөлім және К қосымшасы
"Темір жол жылжымалы құрамының және құрылыстарға жақындаудың габариттері"
01.01.2025
бастап қолданылады
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаны сынау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 30243.1-2021 "Хоппер вагондары сусымалы жүктерге арналған 1520 мм ашық өлшеуіштер. Жалпы техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 30243.2-97 "Хоппер вагондары цементті тасымалдауға арналған 1520 мм жабық өлшеуіштер. Жалпы техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 30243.3-99 "Хоппер вагондары сусымалы жүктерге арналған 1520 мм жабық өлшеуіштер. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері"
8 бөлім
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 33597–2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Сынақ әдістері"

ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
Раздел 4.4 (таблица 3)
ГОСТ 33463.7-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
Раздел 6
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
Разделы 6,7
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
МИ 44/0131-2020 "Методика сертификационных испытаний. Электропоезда"
применяется до 31.12.2030
Раздел 7
ГОСТ 34765-2021 "Вагоны грузовые бункерного типа. Общие технические условия"
Вагоны изотермические
подпункты "а" – "и", "м" – "р", "т", "у", "х" – "ч" пункта 13, пункты 15, 20, 21, 23, 40*, 41*, 42*, 43, 44, 46*, 47*, 48, 49*, 53, 57, 59, 60, 61*, 62*, 64*, 67, 69, 70, 71*, 72, 73*, 74*, 75*, 77*, 83, 84, 92, 94, 97, 99, 100 и 106 раздела V
Разделы 4 и 6, приложение И
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
раздел 8 и приложение К
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
СТ РК 1846-2008 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и ходовые качества"
применяется до 31.12.2030
Разделы 6,7
ГОСТ 33211-2014 "Вагоны грузовые. Требования к прочности и динамическим качествам"
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
Раздел 7
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
Раздел 7
ГОСТ 10935-2022 "Вагоны грузовые крытые. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2025
Раздел 8
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"

МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
4.4-бөлім (3-кесте)
МЕМСТ 33463.7-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 7 бөлім. Эргономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
6 бөлім
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
МЕМСТ 3475-81 "1520 (1524) мм жолданы теміржолдардың жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. орнату өлшемдері"
6,7 бөлімдер
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
МИ 44/0131-2020 "Сертификаттау сынақтарының әдістемесі. Электр пойыздары"
31.12.2030
дейін қолданылады
7 бөлім
МЕМСТ 34765-2021 "Бункерлік үлгідегі жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
2. Изотермиялық вагондар
13-тармақтың "а" – "и", "м" – "р", "т", "у", "х" – "ч" тармақшалары, тармақтар 15, 20, 21, 23, 40*, 41*, 42*, 43, 44, 46*, 47*, 48, 49*, 53, 57, 59, 60, 61*, 62*, 64*, 67, 69, 70, 71*, 72, 73*, 74*, 75*, 77*, 83, 84, 92, 94, 97, 99, V бөлімнің 100 және 106
4 және 6 бөлімдер және И қосымшасы
МЕМСТ 9238-2013 "Темір жол жылжымалы құрамының және құрылыстарға жақындаудың габариттері"
31.12.2024
дейін қолданылады
8 бөлім және К қосымшасы
МЕМСТ 9238-2022 "темір жол жылжымалы құрамының габариттері және құрылыстардың жақындауы"
01.01.2025
бастап қолданылады
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 33787-2019 "Теміржол жылжымалы құрамының жабдығы. Соққы және діріл сынақтары"
СТ РК 1846-2008 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктік пен жүріс сапасын сынау әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады
6,7 бөлімдер
МЕМСТ 33211-2014 "Жүк вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 10935-2019 "1520 мм жолданы магистральдық теміржолдардың жабық жүк вагондары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024
дейін қолданылады
7 бөлім
МЕМСТ 10935-2022 "Жабық жүк вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025
бастап қолданылады
8 бөлім
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"

ГОСТ 33597–2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
ГОСТ 33463.1‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 1. Методы испытаний по определению параметров микроклимата и показателей эффективности систем обеспечения микроклимата"
ГОСТ 33463.2‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 2. Методы испытаний по определению виброакустических показателей"
ГОСТ 33463.3‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 3. Методы испытаний по определению санитарно-химических показателей"
ГОСТ 33463.4‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 4. Методы испытаний по определению показателей искусственного освещения"
ГОСТ 33463.6-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 6. Методы гигиенической оценки системы водоснабжения"
ГОСТ 33463.7‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ 33661-2015 "Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей"
ГОСТ 12.3.018-79 "Система стандартов безопасности труда. Системы вентиляционные. Методы аэродинамических испытаний"
ГОСТ 30804.4.2-2013 "Совместимость технических средств электромагнитная. Устойчивость к электростатическим разрядам. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 30804.3.2-2013 "Совместимость технических средств электромагнитная. Эмиссия гармонических составляющих тока техническими средствами с потребляемым током не более 16 А (в одной фазе). Нормы и методы испытаний"
Раздел 5
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
до 31.12.2024
Раздел 5
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется
с 01.01.2025
Разделы 6-9
ГОСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (ПНМБ) высокочастотные устройства. радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ CISPR 11-2017 "Электромагнитная совместимость. Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений"

МЕМСТ 33597–2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Теміржолға рұқсат етілген әсер ету нормалары және сынақ әдістері"
МЕМСТ 33463.1‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 1 бөлім. Микроклимат параметрлерін және микроклиматты қамтамасыз ету жүйелерінің тиімділік көрсеткіштерін анықтау бойынша сынақ әдістері"
МЕМСТ 33463.2‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 2 бөлім. Виброакустикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
МЕМСТ 33463.3‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 3 бөлім. Санитарлық-химиялық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 33463.4‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 4 бөлім. Жасанды жарықтандыру көрсеткіштерін анықтау бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 33463.6-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 6 бөлім. Сумен жабдықтау жүйесін гигиеналық бағалау әдістері"
МЕМСТ 33463.7‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 7 бөлім. Эргономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
МЕМСТ 33661-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үй-жайларының қоршау конструкциялары. Жылу техникалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 12.3.018-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Желдету жүйелері. Аэродинамикалық сынау әдістері"
МЕМСТ 30804.4.2-2013 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Электростатикалық разрядтарға төзімділік. Сынақ талаптары мен әдістері"
МЕМСТ 30804.3.2-2013 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Токтың гармоникалық компоненттерін тұтынылатын ток 16 А аспайтын техникалық құралдармен шығару (бір фазада). Сынақ нормалары мен әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024
дейін қолданылады
5 бөлім
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025
бастап қолданылады
6-9 бөлімдер
МЕМСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (ПНМБ) жоғары жиілікті құрылғылар. өнеркәсіптік радио кедергілер. Өлшеу нормалары мен әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ СИСПР 11-2017 "Электромагниттік үйлесімділік. Өндірістік, ғылыми және медициналық жабдықтар. Радиожиілік кедергілерінің сипаттамалары. Өлшеу нормалары мен әдістері"

ГОСТ 12.1.004-91 "Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2990-78 "Кабели, провода и шнуры. Методы испытания напряжением"
ГОСТ 3345-76 "Кабели, провода и шнуры. Метод определения электрического сопротивления изоляции"
ГОСТ 11828-86 "Машины электрические вращающиеся. Общие методы испытаний"
ГОСТ 18142.1-85 "Выпрямители полупроводниковые мощностью свыше 5 кВт. Общие технические условия"
ГОСТ 23286-78 "Кабели, провода и шнуры. Нормы толщин изоляции, оболочек и испытаний напряжением"
ГОСТ 33432-2015 "Безопасность функциональная. Политика, программа обеспечения безопасности. Доказательство безопасности объектов железнодорожного транспорта"
ГОСТ 33463.5-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 5. Методы испытаний по определению уровней электромагнитных излучений"
Раздел 5, приложения А, ДА
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 12.1.005-88 "Система стандартов безопасности труда. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны"
ГОСТ 33463.3‒2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 3. Методы испытаний по определению санитарно-химических показателей"
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
Раздел 4, таблица 5
ГОСТ 33463.7-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
Раздел 7
ГОСТ 32203-2013 "Железнодорожный подвижной состав. Акустика. Измерение внешнего шума"
Раздел 6
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
МИ 44/0131-2020 "Методика сертификационных испытаний. Электропоезда"
применяется до 31.12.2030
Раздел 7
ГОСТ 34673.1-2020 "Тяговый подвижной состав железнодорожный. Часть 1. Методы контроля электротехнических параметров"
Раздел 7

МЕМСТ 12.1.004-91 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 2582-2013 "Электр айналмалы тарту машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 2990-78 "Кабельдер, сымдар және сымдар. Кернеуді сынау әдістері"
МЕМСТ 3345-76 "Кабельдер, сымдар және сымдар. Оқшаулаудың электр кедергісін анықтау әдісі"
МЕМСТ 11828-86 "Электрлік айналмалы машиналар. Жалпы сынақ әдістері"
МЕМСТ 18142.1-85 "Қуаты 5 кВт жоғары жартылай өткізгіш түзеткіштер. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 23286-78 "Кабельдер, сымдар және сымдар. Оқшаулау қалыңдығының, қабықшалардың және кернеу сынақтарының нормалары"
МЕМСТ 33432-2015 "Қауіпсіздік функционалды. Саясат, қауіпсіздік бағдарламасы. Теміржол көлігі объектілерінің қауіпсіздігін дәлелдеу"
МЕМСТ 33463.5-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 5 бөлім. Электромагниттік сәулелену деңгейлерін анықтау бойынша сынау әдістері"
5-бөлім, А, ДА қосымшалары
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
МЕМСТ 12.1.005-88 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жұмыс аймағының ауасына қойылатын жалпы санитарлық-гигиеналық талаптар"
МЕМСТ 33463.3‒2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 3 бөлім. Санитарлық-химиялық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынау әдістері"
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
4-бөлім, 5-кесте
МЕМСТ 33463.7-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 7 бөлім. Эргономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаны сынау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 32203-2013 "Теміржол жылжымалы құрамы. Акустика. Сыртқы шуды өлшеу"
6 бөлім
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
МИ 44/0131-2020 "Сертификаттау сынақтарының әдістемесі. Электр пойыздары"
31.12.2030
дейін қолданылады
7 бөлім
МЕМСТ 34673.1-2020 "Тартқыш жылжымалы құрам теміржол. 1 бөлім. Электротехникалық параметрлерді бақылау әдістері"
7 бөлім

ГОСТ 34673.2-2020 "Тяговый подвижной состав железнодорожный. Часть 2. Методы испытаний по защите при аварийных процессах и по измерению нагрева электрооборудования"
Раздел 2
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 34624-2019 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля показателей функционирования систем пожарной сигнализации и пожаротушения"
Раздел 3
ГОСТ 26567-85 "Преобразователи электроэнергии полупроводниковые. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия
ГОСТ IEC 61000-3-2-2021 "Электромагнитная совместимость (ЕМС). Часть 3-2. Нормы. Нормы эмиссии гармонических составляющих тока (оборудование с выходным током не более 16 А на фазу)"
Разделы 10, 11. Приложения А и В
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
Разделы 5 - 18
ГОСТ 33885-2016 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Методы испытаний по санитарно-гигиеническим и экологическим показателям"
ГОСТ Р 56520-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Методы определения взрывоопасных концентраций газов в аккумуляторных ящиках"
применяется до 31.12.2030
Вагоны крытые
подпункты "а" – "и", "м", "р", "т", "ф" – "ч"
пункта 13, пункты 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 95, 97, 99, 100 и 106 раздела V
Разделы 4 и 6, приложение И
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
до 31.12.2024
раздел 8 и приложение К
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется
с 01.01.2025
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
Раздел 7
ГОСТ 10935-2019 "Вагоны грузовые крытые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
применяется
до 31.12.2024
Раздел 7

МЕМСТ 34673.2-2020 "Тартқыш жылжымалы құрам теміржол. 2 бөлім. Апаттық процестер кезінде қорғау және электр жабдығының қызуын өлшеу бойынша сынау әдістері"
2 бөлім
МЕМСТ 3475-81 "1520 (1524) мм жолданы теміржолдардың жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы. Орнату өлшемдері"
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт сөндіру техникасы. Өрт автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 34624-2019 "Теміржол жылжымалы құрамы. Өрт дабылы және өрт сөндіру жүйелерінің жұмыс істеу көрсеткіштерін бақылау әдістері"
3 бөлім
МЕМСТ 26567-85 "Электр энергиясын түрлендіргіштер жартылай өткізгіш болып табылады. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар
МЕМСТ IEC 61000-3-2-2021 "Электромагниттік үйлесімділік (EMS). 3-2 бөлім. Нормалар. Токтың гармоникалық компоненттерінің эмиссия нормалары (шығыс тогы 16 А-дан аспайтын жабдық)"
10, 11 бөлімдер. А және В қосымшалары
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
5 - 18 бөлімдер
МЕМСТ 33885-2016 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Санитарлық-гигиеналық және экологиялық көрсеткіштер бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ Р 56520-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы. Аккумуляторлық жәшіктердегі газдардың жарылыс қауіпті концентрациясын анықтау әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады
Жабық вагондар
"а" – "и", "м", "р", "т", "ф" – "ч" тармақшалары
13-тармақтың 15, 21, 44, 47*, 48, 53, 59, 60, 61*, 92, 95, 97, 99, 100 және V бөлімнің 106
4 және 6 бөлімдер және И қосымшасы
МЕМСТ 9238-2013 "Темір жол жылжымалы құрамының және құрылыстарға жақындаудың габариттері"
31.12.2024
дейін қолданылады
8 бөлім және К қосымшасы
МЕМСТ 9238-2022 "Темір жол жылжымалы құрамының және құрылыстарға жақындаудың габариттері"
01.01.2025
бастап қолданылады
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаны сынау әдістері"
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 10935-2019 "1520 мм жолданы магистральдық теміржолдардың жабық жүк вагондары. жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024
дейін қолданылады
7 бөлім

ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
Раздел 7
ГОСТ 32204-2013 "Токоприемники железнодорожного электроподвижного состава. Общие технические условия"
в части вагонов-лабораторий ВИКС
Раздел 5, приложение А
ГОСТ 32793-2014 "Токосъем токоприемником железнодорожного электроподвижного состава. Номенклатура показателей качества и методы их определения"
в части вагонов-лабораторий ВИКС
ГОСТ 33597-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
ГОСТ 33760-2016 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля показателей развески"
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
Разделы 5 - 18
ГОСТ 33885-2016 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги. Методы испытаний по санитарно-гигиеническим и экологическим показателям"
Раздел 4
ГОСТ 33661-2015 "Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей"
ГОСТ 12.3.018-79 "Система стандартов безопасности труда. Системы вентиляционные. Методы аэродинамических испытаний"
Раздел 5, приложения А
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
Разделы 6-9
ГОСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (ПНМБ) высокочастотные устройства. радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ CISPR 11-2017 "Электромагнитная совместимость. Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ 33463.7-2015 "Система жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 7. Методы испытаний по определению эргономических показателей"
ГОСТ 33274-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства, предохраняющие падение деталей на путь. Методы контроля показателей прочности"
ГОСТ 33436.2-2016 (IEC 62236-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 2 Электромагнитные помехи от железнодорожных систем в целом во внешнюю окружающую среду. Требования и методы испытаний"

МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Іліністі бақылау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 32204-2013 "Теміржол электр жылжымалы құрамының ток қабылдағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
ВИКС зертханалық вагондары бөлігінде
5 бөлім, А қосымшасы
МЕМСТ 32793-2014 "Темір жол электр жылжымалы құрамының ток қабылдағышымен ток түсіру. Сапа көрсеткіштерінің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
ВИКС зертханалық вагондары бөлігінде
МЕМСТ 33597-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 33760-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы. Өлшеу көрсеткіштерін бақылау әдістері"
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Теміржолға рұқсат етілген әсер ету нормалары және сынақ әдістері"
5 - 18 бөлімдер
МЕМСТ 33885-2016 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары. Санитарлық-гигиеналық және экологиялық көрсеткіштер бойынша сынау әдістері"
4 бөлім
МЕМСТ 33661-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үй-жайларының қоршау конструкциялары. Жылу техникалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 12.3.018-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Желдету жүйелері. Аэродинамикалық сынау әдістері"
5 бөлім, А қосымшасы
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
6-9 бөлімдер
МЕМСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (ПНМБ) жоғары жиілікті құрылғылар. өнеркәсіптік радио кедергілер. Өлшеу нормалары мен әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ СИСПР 11-2017 "Электромагниттік үйлесімділік. Өндірістік, ғылыми және медициналық жабдықтар. Радиожиілік кедергілерінің сипаттамалары. Өлшеу нормалары мен әдістері"
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
МЕМСТ 33463.7-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйесі. 7 бөлім. Эргономикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
МЕМСТ 33274-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы. Бөлшектердің жолға түсуіне жол бермейтін құрылғылар. Беріктік көрсеткіштерін бақылау әдістері"
МЕМСТ 33436.2-2016 (IEC 62236-2:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 2-бөлім Жалпы теміржол жүйелерінен сыртқы ортаға Электромагниттік кедергілер. Сынақ талаптары мен әдістері"

ГОСТ 33274-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства, предохраняющие падение деталей на путь. Методы контроля показателей прочности"
ГОСТ 33661-2015 "Ограждающие конструкции помещений железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний по определению теплотехнических показателей"
ГОСТ 34673.2-2020 "Тяговый подвижной состав железнодорожный. Часть 2. Методы испытаний по защите при аварийных процессах и по измерению нагрева электрооборудования"
ГОСТ 32203-2013 "Железнодорожный подвижной состав. Акустика. Измерение внешнего шума"
Раздел 6
ГОСТ 33754-2016 "Выбросы вредных веществ и дымность отработавших газов автономного тягового и моторвагонного подвижного состава. Нормы и методы определения"
ГОСТ 33463.1-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 1. Методы испытаний по определению параметров микроклимата и показателей эффективности систем обеспечения микроклимата"
ГОСТ 33463.2-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 2. Методы испытаний по определению виброакустических показателей"
ГОСТ 33463.3-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 3. Методы испытаний по определению санитарно-химических показателей"
Раздел 4
ГОСТ 33463.4-2015 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 4. Методы испытаний по определению показателей искусственного освещения"
ГОСТ 33463.5-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 5. Методы испытаний по определению уровней электромагнитных излучений"
ГОСТ 33463.6-2016 "Системы жизнеобеспечения на железнодорожном подвижном составе. Часть 6. Методы гигиенической оценки системы водоснабжения"
ГОСТ 34651-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля герметичности емкостей и трубопроводов горюче-смазочных материалов, рабочих и охлаждающих жидкостей"
ГОСТ 12.3.018-79 "Система стандартов безопасности труда. Системы вентиляционные. Методы аэродинамических испытаний"
Разделы 6-9
ГОСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Совместимость технических средств электромагнитная. Промышленные, научные, медицинские и бытовые (ПНМБ) высокочастотные устройства. радиопомехи индустриальные. Нормы и методы измерений"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ CISPR 11-2017 "Электромагнитная совместимость. Оборудование промышленное, научное и медицинское. Характеристики радиочастотных помех. Нормы и методы измерений"
Разделы 4, 6- 9 и Приложение А
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2030

МЕМСТ 33274-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы. Бөлшектердің жолға түсуіне жол бермейтін құрылғылар. Беріктік көрсеткіштерін бақылау әдістері"
МЕМСТ 33661-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үй-жайларының қоршау конструкциялары. Жылу техникалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 34673.2-2020 "Тартқыш жылжымалы құрам теміржол. 2 бөлім. Авариялық процестер кезінде қорғау және электр жабдығының қызуын өлшеу бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 32203-2013 "Теміржол жылжымалы құрамы. Акустика. Сыртқы шуды өлшеу"
6 бөлім
МЕМСТ 33754-2016 "Автономды тартқыш және моторвагонды жылжымалы құрамның зиянды заттардың шығарындылары және пайдаланылған газдардың түтіні. Анықтау нормалары мен әдістері"
МЕМСТ 33463.1-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 1 бөлім. Микроклимат параметрлерін және микроклиматты қамтамасыз ету жүйелерінің тиімділік көрсеткіштерін анықтау бойынша сынақ әдістері"
МЕМСТ 33463.2-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 2 бөлім. Виброакустикалық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынақ әдістері"
МЕМСТ 33463.3-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 3 бөлім. Санитарлық-химиялық көрсеткіштерді анықтау бойынша сынау әдістері"
4 бөлім
МЕМСТ 33463.4-2015 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 4 бөлім. Жасанды жарықтандыру көрсеткіштерін анықтау бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 33463.5-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 5 бөлім. Электромагниттік сәулелену деңгейлерін анықтау бойынша сынау әдістері"
МЕМСТ 33463.6-2016 "Теміржол жылжымалы құрамындағы тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері. 6 бөлім. Сумен жабдықтау жүйесін гигиеналық бағалау әдістері"
МЕМСТ 34651-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Жанар-жағармай материалдарының, жұмыс және салқындатқыш сұйықтықтардың сыйымдылықтары мен құбырларының герметикалығын бақылау әдістері"
МЕМСТ 12.3.018-79 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Желдету жүйелері. Аэродинамикалық сынау әдістері"
6-9 бөлімдер
МЕМСТ Р 51318.11-2006 (СИСПР 11:2004) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Өнеркәсіптік, ғылыми, медициналық және тұрмыстық (ПНМБ) жоғары жиілікті құрылғылар. өнеркәсіптік радио кедергілер. Өлшеу нормалары мен әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ СИСПР 11-2017 "Электромагниттік үйлесімділік. Өндірістік, ғылыми және медициналық жабдықтар. Радиожиілік кедергілерінің сипаттамалары. Өлшеу нормалары мен әдістері"
4, 6-9 қосымшасы және А қосымшасы
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт сөндіру техникасы. Өрт автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады

ГОСТ Р 56520-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Методы определения взрывоопасных концентраций газов в аккумуляторных ящиках"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 12.1.044-89 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 12.1.044-2018 "Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
Раздел 9
ГОСТ 32410-2013 "Крэш системы аварийные железнодорожного подвижного состава для пассажирских перевозок. Технические требования и методы контроля"
ГОСТ Р МЭК 61508-5-2012 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 5. Рекомендации по применению методов определения уровней полноты безопасности"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 33264-2015       "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ 26567-85 "Преобразователи электроэнергии полупроводниковые. Методы испытаний"
ГОСТ 12.2.056-81 "Система стандартов безопасности труда. Электровозы и тепловозы колеи 1520 мм. Требования безопасности"
Раздел 7
ГОСТ 33321-2015 "Железнодорожный подвижной состав. Устройства акустические сигнальные. Общие технические условия"
ГОСТ Р 50810-95 "Пожарная безопасность текстильных материалов. Ткани декоративные. Метод испытания на воспламеняемость и классификация"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
МИ 44/0131-2020 "Методика сертификационных испытаний. Электропоезда"
применяется до 31.12.2030
Приложения A-G
ГОСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 7. Методы и средства"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
Раздел 7

МЕМСТ Р 56520-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы. Аккумуляторлық жәшіктердегі газдардың жарылыс қауіпті концентрациясын анықтау әдістері"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 12.1.044-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қаупі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
МЕМСТ 12.1.044-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қаупі. Көрсеткіштердің номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
9 бөлім
МЕМСТ 32410-2013 "Крэш жолаушылар тасымалы үшін теміржол жылжымалы құрамының апаттық жүйелері. Техникалық талаптар және бақылау әдістері"
МЕМСТ Р МЭК 61508-5-2012 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 5 бөлім. Қауіпсіздік толықтығын анықтау әдістерін қолдану бойынша ұсыныстар"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 33263-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін ажыратқыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 33264-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін демпферлік электр тежегіштерін іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 26567-85 "Электр энергиясын түрлендіргіштер жартылай өткізгіш болып табылады. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 12.2.056-81 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. 1520 мм жолданы электровоздар мен тепловоздар. Қауіпсіздік талаптары"
7 бөлім
МЕМСТ 33321-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы. Құрылғылар акустикалық сигнал. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ Р 50810-95 "Тоқыма материалдарының өрт қауіпсіздігі. Маталар сәндік. Тұтанғыштықты сынау әдісі және жіктелуі"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
МИ 44/0131-2020 "Сертификаттау сынақтарының әдістемесі. Электр пойыздары"
31.12.2030
дейін қолданылады
A-G қосымшалары
МЕМСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 7 бөлім. Әдістері мен құралдары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030
дейін қолданылады
7 бөлім

ГОСТ 34624-2019 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля показателей функционирования систем пожарной сигнализации и пожаротушения"
Раздел 6
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"
Составные части железнодорожного подвижного состава
19. Автоматический регулятор тормозной рычажной передачи (авторегулятор)
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 33724.3-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 3. Автоматические регуляторы тормозных рычажных передач"
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
20. Автоматический стояночный тормоз железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Разделы 7 и 8
ГОСТ 32880-2014 "Тормоз стояночный железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
21. Адаптеры колесных пар тележек грузовых вагонов
подпункты "б" и "с" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 34385-2018 "Буксы и адаптеры для колесных пар тележек грузовых вагонов. Общие технические условия"
ГОСТ 9012-59 (ИСО 410-82, ИСО 6506-81) Металлы. Метод измерения твердости по Бринеллю
ГОСТ 9013-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу"
ГОСТ 27208-87 Отливки из чугуна. Методы механических испытаний
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ Р 54153-2010 "Сталь. Метод атомно-эмиссионного спектрального анализа"
применяется до 31.12.2030
22. Аппараты высоковольтные защиты и контроля
железнодорожного подвижного состава от токов короткого замыкания

МЕМСТ 34624-2019 "Теміржол жылжымалы құрамы. Өрт дабылы және өрт сөндіру жүйелерінің жұмыс істеу көрсеткіштерін бақылау әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы әйнектерін тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
Теміржол жылжымалы құрамының құрамдас бөліктері
19. Автоматты тежегіш рычагты басқару (авторегулятор)
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 101 және 106-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 33724.3-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 3 бөлім. Автоматты тежегіш тұтқасы реттегіштері"
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Дірілге әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
20. Теміржол жылжымалы құрамының автоматты тұрақ тежегіші
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 101 және 106-тармақтары
7 және 8 бөлімдер
МЕМСТ 32880-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының тұрақ тежегіші. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 33787-2019 "Теміржол жылжымалы құрамының жабдығы. Соққы және діріл сынақтары"
21. Жүк вагондарының доңғалақ жұптарының адаптерлеріц
V бөлімнің 13-тармағының "б" және "с" тармақшалары, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 34385-2018 "Буксирлер вагондарының доңғалақ жұптарына арналған осьтер мен адаптерлер. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 9012-59 (ИСО 410-82, ИСО 6506-81) Металдар. Бринелл қаттылығын өлшеу әдісі
МЕМСТ 9013-59 "Металдар. Рокуэллдің қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 27208-87 Шойын құймалары. Механикалық сынау әдістері
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ Р 54153-2010 "Болат. Атомдық-эмиссиялық спектрлік талдау әдісі"
31.12.2030
дейін қолданылады
22. Темір жол жылжымалы құрамын қысқа тұйықталу токтарынан жоғары вольтты қорғау және бақылау аппараттары

подпункт "у" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 33436.3-2-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 8
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 33263-2015 "Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 33264-2015       "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 16962.1-89 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
ГОСТ 30630.0.1-2002 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Комбинированные испытания"
ГОСТ 30630.1.1-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Определение динамических характеристик конструкции"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 30630.2.2-2001 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"

V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 33436.3-2-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Жабдықтар мен жабдықтар. Сынақ талаптары мен әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
8 бөлім
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 33263-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін ажыратқыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 33264-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін демпферлік электр тежегіштерін іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 16962.1-89 "Электротехникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 30630.0.1-2002 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері.Аралас сынақтар"
МЕМСТ 30630.1.1-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Құрылымның динамикалық сипаттамаларын анықтау"
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Дірілге әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.2-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"

ГОСТ Р 51369-99 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 2
ГОСТ 8024-90 "Аппараты и электротехнические устройства переменного тока на напряжение свыше 1000 В. Нормы нагрева при продолжительном режиме работы и методы испытаний"
Разделы 10, 11. Приложения А, В
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
ГОСТ Р 52082-2003 "Изоляторы полимерные опорные наружной установки на напряжение 3-750 кВ. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
23. Балансир трехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" и "с" пункта 13, пункты 15, 97 и 101 раздела V
ГОСТ 34767-2021 "Балансир трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
ГОСТ 9454-78 Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах
ГОСТ 5639-82 Стали и сплавы. Методы выявления и определения величины зерна
ГОСТ 33788-2016 Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества
ГОСТ 34763.1-2021 Тележки трех- и четырехосные грузовых вагонов железных дорог. Общие технические требования
24. Балка надрессорная грузового вагона
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101, 103, 104 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 32400-2013 "Рама боковая и балка надрессорная литые тележек железнодорожных грузовых вагонов. Технические условия"
Раздел 7, приложение И
ГОСТ 33976-2016 "Соединения сварные в стальных конструкциях железнодорожного подвижного состава. Требования к проектированию, выполнению и контролю качества"
Раздел 4
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
Раздел 4
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
Раздел 4
ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры"
Раздел 3
ГОСТ 5639-82 "Стали и сплавы. Методы выявления и определения величины зерна"
Раздел 7

МЕМСТ Р 51369-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 33787-2019 "Теміржол жылжымалы құрамының жабдығы. Соққы және діріл сынақтары"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
2 бөлім
МЕМСТ 8024-90 "1000 В-тан жоғары кернеуге арналған айнымалы токтың аппараттары мен электротехникалық құрылғылары.
10, 11 бөлімдер. А, В қосымшалары
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Пайдаланудың жалпы шарттары мен техникалық шарттары"
МЕМСТ Р 52082-2003 "3-750 кВ кернеуге арналған сыртқы қондырғының полимерлі тірек изоляторлары.
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін сынаудың жалпы әдістері"
23. Жүк вагондарының үш осьті арбасының теңгергіші
V бөлімнің 13-тармағының "б", "р" және "с" тармақшалары, 15, 97 және 101-тармақтары
МЕМСТ 34767-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының теңгерушісі. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 9454-78 Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі
МЕМСТ 5639-82 Болат және қорытпалар. Астық мөлшерін анықтау және анықтау әдістері
МЕМСТ 33788-2016 Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаны сынау әдістері
МЕМСТ 34763.1-2021 Темір жолдың үш және төрт осьті жүк вагондарының арбалары. Жалпы техникалық талаптар
24. Жүк вагонының үстеме арқалығы
13-тармақтың "б", "р" – "т" тармақшалары, тармақтар 15, 97, 99, 101, 103, 104 және V бөлімнің 106
6 бөлім
МЕМСТ 32400-2013 "Темір жол жүк вагондарының құю арбаларының бүйір жақтауы және үстеме арқалығы. Техникалық шарттар"
7 бөлім, И қосымшасы
МЕМСТ 33976-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының Болат конструкцияларында дәнекерленген қосылыстар. Сапаны жобалауға, орындауға және бақылауға қойылатын талаптар"
4 бөлім
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
4 бөлім
МЕМСТ 9454-78 "Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі"
4 бөлім
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Макроқұрылымды сынау және бағалау әдістері"
3 бөлім
МЕМСТ 5639-82 "Болат және қорытпалар. Астық мөлшерін анықтау және анықтау әдістері"
7 бөлім

ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Раздел 8
ГОСТ 33788-2016 "Вагоны грузовые и пассажирские. Методы испытаний на прочность и динамические качества"
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
25. Балка соединительная четырехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" - "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101, 103, 104 и 106 раздела V
ГОСТ 34768-2021 "Балка соединительная четырехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
Раздел 7
ГОСТ Р 58720-2019 "Тележки, рамы боковые, балки надрессорные и соединительные специальных вагонов грузового типа. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
26. Балка шкворневая трехосной тележки грузовых вагонов
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101, 103, 104 и 106 раздела V
ГОСТ 34769-2021 "Балка шкворневая трехосных тележек грузовых вагонов. Технические условия"
пункты 4.2 и 4.3
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
27. Бандажи для железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 55, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 398-2010 "Бандажи черновые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ 32773-2014 "Цельнокатаные колеса, бандажи и центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Шкалы эталонов макроструктур"
ГОСТ 18895-97 "Сталь. Метод фотоэлектрического спектрального анализа"
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
ГОСТ 9012-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Бринеллю"
ГОСТ 32773-2014 "Цельнокатаные колеса, бандажи и центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Шкалы эталонов макроструктур"
ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры"
Раздел 3
ГОСТ 1778-70 "Сталь. Металлографические методы определения неметаллических включений"
28. Башмаки магниторельсового тормоза
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 5

МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030
дейін қолданылады
8 бөлім
МЕМСТ 33788-2016 "Жүк және жолаушылар вагондары. Беріктік пен динамикалық сапаны сынау әдістері"
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
25. Жүк вагондарының төрт осьті арбасын жалғайтын арқалық
13-тармақтың "б", "р" - "т" тармақшалары, тармақтар 15, 97, 99, 101, 103, 104 және V бөлімнің 106
МЕМСТ 34768-2021 "Жүк вагондарының төрт осьті арбаларын жалғайтын арқалық. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
7 бөлім
МЕМСТ Р 58720-2019 "Жүк үлгісіндегі арнайы вагондардың арбалары, бүйір жақтаулары, үстеме және жалғағыш арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030
дейін қолданылады
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
26. Жүк вагондарының үш осьті арбасының арқалығы
"б", "р" – "т" тармақшалары 13-тармақ, 15, 97, 99-тармақ,
V бөлімнің 101, 103, 104 және 106
МЕМСТ 34769-2021 "Жүк вагондарының үш осьті арбаларының арқалығы. Техникалық шарттар"
4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
27. Теміржол жылжымалы құрамына арналған бандаждар
V бөлімнің 13 – тармағының "б", "р" - "т" тармақшалары, 15, 55, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 398-2010 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін өрескел бандаждар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 32773-2014 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақтар, бандаждар және доңғалақты доңғалақ орталықтары. Макроқұрылымдар эталондарының шкаласы"
МЕМСТ 18895-97 "Болат. Фотоэлектрлік спектрлік талдау әдісі"
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 9454-78 "Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі"
МЕМСТ 9012-59 "Металдар. Бринелл қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 32773-2014 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақтар, бандаждар және доңғалақты доңғалақ орталықтары. Макроқұрылымдар эталондарының шкаласы"
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Макроқұрылымды сынау және бағалау әдістері"
3 бөлім
МЕМСТ 1778-70 "Болат. Металл емес қосындыларды анықтаудың металлографиялық әдістері"
28. Магниторельсті тежегіш аяқ киім
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
5 бөлім

ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
ГОСТ 30631-99 "Общие требования к машинам, приборам и другим техническим изделиям в части стойкости к механическим внешним воздействующим факторам при эксплуатации"
БТ.001.МИ "Методика испытаний. Блокировки тормозов"
применяется до 31.12.2030
32. Боковые изделия остекления пассажирских вагонов локомотивной тяги,
моторвагонного подвижного состава
подпункты "б" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101, 105 и 106 раздела V
Раздел 8
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия Остекления железнодорожного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
Разделы 7, приложения Б, В
ГОСТ 32568-2013 "Стеклопакеты для наземного транспорта. Технические условия"
Раздел 8
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
Раздел 7
ГОСТ 32565-2013 "Стекло безопасное для наземного транспорта. Общие технические условия"
Раздел 7
ГОСТ 24866-2014 "Стеклопакеты клееные. Технические условия"
Разделы 6, 7
ГОСТ 33003-2014 "Стекло и изделия из него. Методы определения оптических искажений"
Раздел 7
ГОСТ 24866-2014 "Стеклопакеты клееные. Технические условия"
ГОСТ 26302-2021 "Стекло. Методы определения коэффициентов направленного пропускания и отражения света"
Раздел 5 (метод 103-1.1)
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
Раздел 6 (метод 106-1)
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
применяется до 31.12.2030

МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 33787-2019 "Теміржол жылжымалы құрамының жабдығы. Соққы және діріл сынақтары"
МЕМСТ 30631-99 "Пайдалану кезінде механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділік бөлігінде машиналарға, аспаптарға және басқа да техникалық бұйымдарға қойылатын жалпы талаптар"
БТ.001.МИ "Сынақ әдістемесі. Тежегішті құлыптау""
31.12.2030
дейін қолданылады
32. Локомотив тартқыш жолаушылар вагондарын, моторвагонды жылжымалы құрамды шынылаудың бүйірлік бұйымдары
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшалары, 15, 97, 99, 101, 105 және 106-тармақтары
8 бөлім
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024
дейін қолданылады
Разделы 7, приложения Б, В
МЕМСТ 32568-2013 "Жер үсті көлігіне арналған екі қабатты терезелер. Техникалық шарттар"
8 бөлім
МЕМСТ 34936-2023 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025
бастап қолданылады
7 бөлім
МЕМСТ 32565-2013 "Жер үсті көлігі үшін қауіпсіз әйнек. Жалпы техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 24866-2014 "Екі қабатты терезелер желімделген. Техникалық шарттар"
6, 7 бөлімдер
МЕМСТ 33003-2014 "Шыны және одан жасалған бұйымдар. Оптикалық бұрмалануды анықтау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 24866-2014 "Екі қабатты терезелер желімделген. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 26302-2021 "Шыны. Жарықтың бағытталған өткізгіштігі мен шағылысу коэффициенттерін анықтау әдістері"
5 бөлім (103-1.1 әдісі)
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Дірілге әсер ету сынақтары"
6 бөлім (106-1 әдісі)
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
31.12.2030
дейін қолданылады

ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике. Расчет надежности. Основные положения2
ГОСТ 25.506-85 "Расчеты и испытания на прочность. Методы механических испытаний металлов. Определение характеристик трещиностойкости (вязкости разрушения) при статическом нагружении"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 9012-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Бринеллю"
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
ГОСТ 27208-87 "Отливки из чугуна. Методы механических испытаний"
ГОСТ 25.506-85 "Расчеты и испытания на прочность. Методы механических испытаний металлов. Определение характеристик трещиностойкости (вязкости разрушения) при статическом нагружении"
41. Изделия остекления железнодорожного подвижного состава
(кабины машиниста тягового, моторвагонного и специального самоходного
железнодорожного подвижного состава)
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101, 105 и 106 раздела V
Раздел 8
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия Остекления железнодорожного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
Раздел 7, Приложение Б
ГОСТ 32568-2013 "Стеклопакеты для наземного транспорта. Технические условия"
Раздел 4
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 2933-93 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
Раздел 8
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
Раздел 7
ГОСТ 32565-2013 "Стекло безопасное для наземного транспорта. Общие технические условия"
Разделы 7, приложения Б, В
ГОСТ 32568-2013 "Стеклопакеты для наземного транспорта. Технические условия"
ГОСТ 26302-2021 "Стекло. Методы определения коэффициентов направленного пропускания и отражения света"
ГОСТ 33088-2014 "Стекло и изделия из него. Метод испытания на влагостойкость"
Разделы 4, 6 (методы 201, 203)
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
Раздел 7
ГОСТ 24866-2014 "Стеклопакеты клееные. Технические условия"
ГОСТ 26302-2021 "Стекло. Методы определения коэффициентов направленного пропускания и отражения света"

МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік. Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер 2"
МЕМСТ 25.506-85 "Есептеулер және беріктік сынақтары. Металдарды механикалық сынау әдістері. Статикалық жүктеме кезінде жарыққа төзімділік (сыну тұтқырлығы) сипаттамаларын анықтау"
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 9012-59 "Металдар. Бринелл қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 9454-78 "Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі"
МЕМСТ 27208-87 "Шойын құймалары. Механикалық сынау әдістері"
МЕМСТ 25.506-85 "Есептеулер және беріктік сынақтары. Металдарды механикалық сынау әдістері. Статикалық жүктеме кезінде жарыққа төзімділік (сыну тұтқырлығы) сипаттамаларын анықтау"
41. Темір жол жылжымалы құрамының шынылау бұйымдары (тартқыш, моторвагон және арнайы өздігінен жүретін теміржол жылжымалы құрамы машинисінің кабиналары)
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 99, 101, 105 және 106-тармақтары
8 бөлім
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024
дейін
қолданылады
7 бөлім, Б қосымшасы
МЕМСТ 32568-2013 "Жер үсті көлігіне арналған екі қабатты терезелер. Техникалық шарттар"
4 бөлім
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 2933-93 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
8 бөлім
МЕМСТ 34936-2023 "Теміржол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025
бастап қолданылады
7 бөлім
МЕМСТ 32565-2013 "Жер үсті көлігі үшін қауіпсіз әйнек. Жалпы техникалық шарттар"
7-бөлімдер, Б, В қосымшалары
МЕМСТ 32568-2013 "Жер үсті көлігіне арналған екі қабатты терезелер. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 26302-2021 "Шыны. Жарықтың бағытталған өткізгіштігі мен шағылысу коэффициенттерін анықтау әдістері"
МЕМСТ 33088-2014 "Шыны және одан жасалған бұйымдар. Ылғалға төзімділікті сынау әдісі"
4, 6 бөлімдер (201, 203 әдістері)
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
7 бөлім
МЕМСТ 24866-2014 "Екі қабатты терезелер желімделген. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 26302-2021 "Шыны. Жарықтың бағытталған өткізгіштігі мен шағылысу коэффициенттерін анықтау әдістері"

МИ 44/0129-2018 "Методика сертификационных испытаний. Высокопрочные изделия остекления безопасные железнодорожные подвижного состава"
применяется до 31.12.2030
42. Изделия резиновые уплотнительные для тормозных пневматических систем железнодорожного подвижного состава
(диафрагмы, манжеты, воротники, уплотнители, прокладки)
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 52, 97, 101 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
ГОСТ 9.030-74 "Единая система защиты от коррозии и старения. Резины. Методы испытаний на стойкость в ненапряженном состоянии к воздействию жидких агрессивных сред"
ГОСТ 263-75 "Резина. Метод определения твердости по Шору А"
ГОСТ 20403-75 "Резина. Метод определения твердости в международных единицах
(от 30 до 100 IRHD)"
ГОСТ 270-75 "Резина. Метод определения упругопрочностных свойств при растяжении"
ГОСТ 13808-79 "Резина. Метод определения морозостойкости по эластическому восстановлению после сжатия"
ГОСТ 9.029-74 "Единая система защиты от коррозии и старения. Резины. Методы испытаний на стойкость к старению при статической деформации сжатия"
43. Карданные валы главного привода локомотивов и моторвагонного подвижного состава
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
ГОСТ ИСО 1940-1-2007 "Вибрация. Требования к качеству балансировки жестких роторов. Часть 1. Определение допустимого дисбаланса"
Раздел 7
ГОСТ 28300-2010 "Валы карданные тягового привода тепловозов и дизель-поездов. Общие технические условия"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
Раздел 4
ГОСТ 5378-88 "Угломеры с нониусом. Технические условия"
ГОСТ 9013-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу"
ГОСТ 9012-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Бринеллю"
44. Клин тягового хомута автосцепки
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
ГОСТ 34450-2018 "Детали и сборочные единицы сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Методы испытаний"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
45. Клинья фрикционные тележек грузовых вагонов
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 7

МИ 44/0129-2018 "Сертификаттау сынақтарының әдістемесі. Жоғары беріктігі шынылау бұйымдары жылжымалы құрамның қауіпсіз темір жолы"
31.12.2030
дейін қолданылады
42. Темір жол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жүйелеріне арналған резеңке тығыздағыш бұйымдар (диафрагмалар, манжеттер, жағалар, тығыздағыштар, тығыздағыштар)
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 52, 97, 101 және 106-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
МЕМСТ 9.030-74 "Коррозиядан және қартаюдан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Резеңке. Сұйық агрессивті орталардың әсеріне кернеусіз күйдегі төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 263-75 "Резеңке. Шора қаттылығын анықтау әдісі"
МЕМСТ 20403-75 "Резеңке. Халықаралық бірліктердегі қаттылықты анықтау әдісі (30-дан 100 IRHD-ге дейін)"
МЕМСТ 270-75 "Резеңке. Созылу кезінде серпімділік қасиеттерін анықтау әдісі"
МЕМСТ 13808-79 "Резеңке. Қысудан кейін серпімді қалпына келтіру үшін аязға төзімділікті анықтау әдісі"
МЕМСТ 9.029-74 "Коррозиядан және қартаюдан қорғаудың бірыңғай жүйесі. Резеңке. Статикалық қысу деформациясы кезінде қартаюға төзімділікті сынау әдістері"
43. Локомотивтердің негізгі жетегінің жетек біліктері және моторвагонды жылжымалы құрам
V бөлімнің 13 – тармағының "б", "р" - "т" тармақшалары, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ ИСО 1940-1-2007 "Діріл. Қатты роторларды теңдестіру сапасына қойылатын талаптар. 1 бөлім. Рұқсат етілген теңгерімсіздікті анықтау"
7 бөлім
МЕМСТ 28300-2010 "Тепловоздар мен дизель-пойыздардың тартқыш жетегінің кардан біліктері. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
4 бөлім
МЕМСТ 5378-88 "Нониуспен бұрыштық өлшегіштер. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 9013-59 "Металдар. Рокуэллдің қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 9012-59 "Металдар. Бринелл қаттылығын өлшеу әдісі"
44. Автотасымалдау қысқышының сынасы
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 101 және 106-тармақтары
МЕМСТ 34450-2018 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркеу құрылғыларының бөлшектері мен құрастыру бірліктері. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
45. Жүк вагондарының үйкеліс арбаларының сыналары
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
7 бөлім

ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
49. Колесные пары для специального железнодорожного подвижного состава
подпункты "а" – "в", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101, 102 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 31847-2012 "Колесные пары специального подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
50. Колесные пары локомотивные и моторвагонного подвижного
состава без буксовых узлов
подпункты "а" – "в", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101, 102 и 106 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 9378-93 "Образцы шероховатости поверхности (сравнения). Общие технические условия"
ГОСТ 23479-79 "Контроль неразрушающий. Методы оптического вида. Общие требования"
ГОСТ Р 58399-2019 "Контроль неразрушающий. Методы оптические. Общие требования"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 31536-2012 "Колесные пары тягового подвижного состава. Метод контроля электрического сопротивления"
Раздел 7
ГОСТ 33783-2016 "Колесные пары железнодорожного подвижного состава. Методы определения показателей прочности"
Раздел 7
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов моторвагонного подвижного состава)
51. Колодки тормозные композиционные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Раздел 8
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"

МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
49. Арнайы теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақ жұптары
V бөлімнің 13 – тармағының "а" – "в", "р" - "т" тармақшалары, 15, 97, 99, 101, 102 және 106-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 31847-2012 "Арнайы жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
50. Локомотив және моторвагонды жылжымалы доңғалақ жұптары тіркеме тораптары жоқ құрамдар
V бөлімнің 13 – тармағының "а" – "в", "р" - "т" тармақшалары, 15, 97, 99, 101, 102 және 106-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 11018-2011 "Жолданы темір жолдарының тартқыш жылжымалы құрамының доңғалақты жұптары 1520 мм. жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 9378-93 "Беттің кедір-бұдыр үлгілері (салыстыру). Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 23479-79 "Бақылау бұзылмайды. Оптикалық көрініс әдістері. Жалпы талаптар"
МЕМСТ Р 58399-2019 "Бақылау бұзылмайды. Әдістер оптикалық. Жалпы талаптар"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 31536-2012 "Тартқыш жылжымалы құрамның доңғалақ жұптары. Электр кедергісін бақылау әдісі"
7 бөлім
МЕМСТ 33783-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары. Беріктік көрсеткіштерін анықтау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақты жұптары. Техникалық шарттар" (моторвагонды жылжымалы құрамның моторлы емес вагондарының доңғалақты жұптары үшін)
51. Теміржол жылжымалы құрамына арналған композициялық тежегіш төсемдер
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 101 және 106-тармақтары
8 бөлім
МЕМСТ 33421-2015 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш төсемдер. Жалпы техникалық шарттар"

ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
54. Компрессоры для железнодорожного подвижного состава
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ Р ИСО 3744-2013 "Акустика. Определение уровней звуковой мощности и звуковой энергии источников шума по звуковому давлению. Технический метод в существенно свободном звуковом поле над звукоотражающей плоскостью"
применяется до 31.12.2030
Раздел 2
ГОСТ 20073-81 "Компрессоры воздушные поршневые стационарные общего назначения. Правила приемки и методы испытаний"
Раздел 4
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ Р ИСО 3746-2013 "Акустика. Определение уровней звуковой мощности и звуковой энергии источников шума по звуковому давлению. Ориентировочный метод с использованием измерительной поверхности над звукоотражающей плоскостью"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 31275-2002 "Шум машин. Определение уровней звуковой мощности источников шума по звуковому давлению. Технический метод в существенно свободном звуковом поле над звукоотражающей плоскостью"
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"

МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
54. Теміржол жылжымалы құрамына арналған компрессорлар
V бөлімнің 13-тармағының
"б" тармақшасы, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 10393-2014 "Компрессорлар, электр жетегі бар компрессорлық агрегаттар және теміржол жылжымалы құрамына арналған электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ Р ИСО 3744-2013 "Акустика. Дыбыс қысымы бойынша шу көздерінің дыбыс қуаты мен дыбыс энергиясының деңгейлерін анықтау. Дыбыс шағылыстыратын жазықтықтың үстіндегі айтарлықтай бос дыбыс өрісіндегі техникалық әдіс"
31.12.2030
дейін қолданылады
2 бөлім
МЕМСТ 20073-81 "Жалпы мақсаттағы әуе поршенді стационарлық компрессорлар. Қабылдау ережелері және сынақ әдістері"
4 бөлім
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
МЕМСТ Р ИСО 3746-2013 "Акустика. Дыбыс қысымы бойынша шу көздерінің дыбыс қуаты мен дыбыс энергиясының деңгейлерін анықтау. Дыбыс шағылыстыратын жазықтықтың үстіндегі өлшеу бетін қолданатын индикативті әдіс"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Дірілге әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 31275-2002 "Машиналардың шуы. Дыбыс қысымы бойынша шу көздерінің дыбыстық қуат деңгейлерін анықтау. Дыбыс шағылыстыратын жазықтықтың үстіндегі айтарлықтай бос дыбыс өрісіндегі техникалық әдіс"
МЕМСТ 33787-2019 "Теміржол жылжымалы құрамының жабдығы. Соққы және діріл сынақтары"
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"

Разделы 5 и 6
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
70. Подшипники качения роликовые для букс железнодорожного подвижного состава
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 9, приложения А и В
ГОСТ 18572-2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
Цилиндрические
Раздел 9, приложение А и В
ГОСТ 32769-2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
Конические
Раздел 9
ГОСТ 520-2011 "Подшипники качения. Общие технические условия "
Роликовые сферические
ГОСТ 9013-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу"
ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры"
Раздел 5
ГОСТ 801-78 "Сталь подшипниковая. Технические условия"
Раздел 9
ГОСТ 4543-2016 "Металлопродукция из конструкционной легированной стали. Технические условия"
ГОСТ Р 54153-2010 "Сталь. Метод атомно-эмиссионного спектрального анализа"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 27809-95 "Чугун и сталь. Методы спектрографического анализа"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 18895-97 "Сталь. Метод фотоэлектрического спектрального анализа"
ГОСТ 6479-73 "Смазки пластичные. Метод определения содержания механических примесей разложением соляной кислотой"
Раздел 9
ГОСТ 4543-2016 "Металлопродукция из конструкционной легированной стали. Технические условия"
ГОСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) Чугун, сталь и сплавы. Метод отбора проб для определения химического состава
Раздел 9, приложение А
ГОСТ 801-2022 Прокат из подшипниковой стали. Технические условия
71. Предохранители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "у" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Раздел 8, приложение В, С
ГОСТ 33798.5-2016 "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"*
ГОСТ 16962.1-89 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 30630.1.1-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Определение динамических характеристик конструкции"

5 және 6 бөлімдер
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
70. Білікке арналған роликті мойынтіректер темір жол жылжымалы құрамының
V бөлімнің 13 – тармағының "б", "р" - "т" тармақшалары, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
9 бөлім, А қосымшасы и В
МЕМСТ 18572-2014 "Домалау мойынтіректері. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
Цилиндрлік
9 бөлім, А қосымшасы и В
МЕМСТ 32769-2014 "Домалау мойынтіректері. Темір жол жылжымалы құрамының мойынтіректі конустық букс тораптары. Техникалық шарттар"
Конустық
9 бөлім
МЕМСТ 520-2011 "Домалау мойынтіректері. Жалпы техникалық шарттар"
Роликті сфералық
МЕМСТ 9013-59 "Металдар. Рокуэллдің қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Макроқұрылымды сынау және бағалау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 801-78 "Болат подшипник. Техникалық шарттар"
9 бөлім
МЕМСТ 4543-2016 "Құрылымдық легирленген болаттан жасалған металл өнімдері. Техникалық шарттар"
МЕМСТ Р 54153-2010 "Болат. Атомдық-эмиссиялық спектрлік талдау әдісі"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 27809-95 "Шойын және болат. Спектрографиялық талдау әдістері"
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 18895-97 "Болат. Фотоэлектрлік спектрлік талдау әдісі"
МЕМСТ 6479-73 "Майлау материалдары пластикалық. Тұз қышқылының ыдырауы арқылы механикалық қоспалардың құрамын анықтау әдісі"
9 бөлім
МЕМСТ 4543-2016 "Құрылымдық легирленген болаттан жасалған металл өнімдері. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) Шойын, болат және қорытпалар. Химиялық құрамды анықтау үшін сынама алу әдісі
9 бөлім, А қосымшасы
МЕМСТ 801-2022 Мойынтіректі болаттан жалға алу. Техникалық шарттар
71. Теміржол жылжымалы құрамы үшін жоғары вольтты сақтандырғыштар
V бөлімнің 13-тармағының "у" тармақшасы, 15, 97, 99, 101 және 106-тармақтары
8 бөлім, В, С қосымшасы
МЕМСТ 33798.5-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 5 бөлім. Сақтандырғыштар жоғары вольтты. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін сынаудың жалпы әдістері"*
МЕМСТ 16962.1-89 "Электротехникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 30630.1.1-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Құрылымның динамикалық сипаттамаларын анықтау"

применяется с 01.01.2025
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 28203-89 "Основные методы испытаний на воздействие внешних факторов. Часть 2. Испытания. Испытания Fc и руководство: Вибрация (синусоидальная)"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
ГОСТ Р 51901.1-2002 "Менеджмент риска. Анализ риска технологических систем"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р 51901.12-2007 (МЭК 60812:2006) "Менеджмент риска. Метод анализа видов и последствий отказов"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 7. Методы и средства"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 27.301-2011 "Надежность в технике. Управление надежностью. Техника анализа безотказности. Основные положения"
ГОСТ 27.402-95 "Планы испытаний для контроля средней наработки до отказа (на отказ). Часть 1. Экспоненциальное распределение"
ГОСТ Р 27.403-2009 "Надежность в технике. Планы испытаний для контроля вероятности безотказной работы"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30804.4.11-2013 "Совместимость техническая средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным перерывам и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний"
Раздел 7
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
Разделы 7 и 8
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"

01.01.2025 бастап қолданылады
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 33787-2019 "Теміржол жылжымалы құрамының жабдығы. Соққы және діріл сынақтары"
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 28203-89 "Сыртқы факторлардың әсерін сынаудың негізгі әдістері. 2 бөлім. Сынақтар. Fc сынақтары және нұсқаулық: діріл (синусоидалы)"
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін сынаудың жалпы әдістері"
МЕМСТ Р 51901.1-2002 "Тәуекелдерді басқару. Технологиялық жүйелердің тәуекелін талдау"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ Р 51901.12-2007 (МЭК 60812:2006) "Тәуекелдерді басқару. Сәтсіздіктердің түрлері мен салдарын талдау әдісі"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 7 бөлім. Әдістері мен құралдары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-2011 "Техникадағы сенімділік. Сенімділікті басқару. Сенімділікті талдау әдісі. Негізгі ережелер"
МЕМСТ 27.402-95 "Орташа істен шығуды бақылауға арналған сынақ жоспарлары (бас тарту). 1 бөлім. Экспоненциалды үлестіру"
МЕМСТ Р 27.403-2009 "Техникадағы сенімділік. Жұмыс ықтималдығын бақылауға арналған сынақ жоспарлары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 30804.4.11-2013 "Электромагниттік құралдардың техникалық үйлесімділігі. Сәтсіздікке, қысқа мерзімді үзілістерге және қуат кернеуінің өзгеруіне төзімділік. Сынақ талаптары мен әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. бағдарламаланатын электронды теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030
дейін қолданылады
7 және 8 бөлімдер
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"

ГОСТ 30630.1.1-99 "Методы испытания на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Определение динамических характеристик конструкции"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 30630.2.2-2001 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
ГОСТ Р ИСО/МЭК 9126-93 "Информационная технология. Оценка программной продукции. Характеристики качества и руководства по их применению"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 28195-99 "Оценка качества программных средств. Общие положения"
РД "Защита от несанкционированного доступа к информации. Часть 1. Программное обеспечение средств защиты информации. Классификация по уровню контроля отсутствия недекларированных возможностей"
применяется до 31.12.2030
РД "Концепция защиты средств вычислительной
техники и автоматизированных систем от несанкционированного доступа к информации"
применяется до 31.12.2030
Раздел 5
ГОСТ 34745-2021 "Системы передачи данных для систем управления и обеспечения безопасности движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
Приложения A и D
ГОСТ Р МЭК 62279 -2016 Железные дороги. Системы связи, сигнализации и обработки данных. программное обеспечение систем управления и защиты на железных дорогах
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
СТБ 1506-2021 "Системы менеджмента. Анализ рисков. Анализ видов и последствий отказов"
применяется до 31.12.2030

МЕМСТ 30630.1.1-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділігін сынау әдістері. Определение динамических характеристик конструкции"
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Дірілге әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.2-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030
дейін қолданылады
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Жабдықтар мен жабдықтар. Сынақ талаптары мен әдістері"
МЕМСТ Р ИСО/МЭК 9126-93 "Ақпараттық технология. Бағдарламалық өнімдерді бағалау. Сапа сипаттамалары және оларды қолдану жөніндегі нұсқаулықтар"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 28195-99 "Бағдарламалық құралдардың сапасын бағалау. Жалпы ережелер"
РД "Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. 1 бөлім. Ақпаратты қорғау құралдарының бағдарламалық қамтамасыз етілуі. Жарияланбаған мүмкіндіктердің болмауын бақылау деңгейі бойынша жіктеу"
31.12.2030
дейін қолданылады
РД "Есептеу құралдарын қорғау тұжырымдамасы
ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден техника мен автоматтандырылған жүйелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
5 бөлім
МЕМСТ 34745-2021 "Пойыздардың қозғалысын басқару және қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйелеріне арналған деректерді беру жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
A және D қосымшалары
МЕМСТ Р МЭК 62279 -2016 Темір жолдар. Байланыс, дабыл және деректерді өңдеу жүйелері. теміржолды басқару және қорғау жүйелерінің бағдарламалық жасақтамасы
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
СТБ 1506-2021 "Менеджмент жүйелері. Тәуекелдерді талдау. Сәтсіздіктердің түрлері мен салдарын талдау"
31.12.2030
дейін қолданылады

ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний
ГОСТ Р МЭК 61508-1-2012 Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 1. Общие требования
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р МЭК 61508-5-2012 Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 5. Рекомендации по применению методов определения уровней полноты безопасности
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 34673.3-2022 "Тяговый подвижной состав железнодорожный. Часть 3. Методы контроля выполнения функций устройствами, обеспечивающими безопасность движения"
103. Устройство автоматического регулирования тормозной силы
в зависимости от загрузки (авторежим)
подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 97, 101 и 106 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 33223-2015 "Тормозные системы железнодорожного подвижного состава. Устройства автоматического регулирования давления в силовом пневматическом органе. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 30630.2.2-2001 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
ГОСТ Р 51369-99 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
104. Устройство соединительное шарнирное грузовых вагонов сочлененного типа
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
Разделы 6 и 7
ГОСТ 34458-2018 "Устройства соединительные шарнирные с литыми поводковой и пятниковой частями грузовых вагонов сочлененного типа. Общие технические условия"

МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қабықпен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежелері (IP коды)"
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері
МЕМСТ Р МЭК 61508-1-2012 Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 1 бөлім. Жалпы талаптар
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ Р МЭК 61508-5-2012 Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 5 бөлім. Қауіпсіздік толықтығын анықтау әдістерін қолдану бойынша ұсыныстар
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 34673.3-2022 "Тартқыш жылжымалы құрам теміржол. 3 бөлім. Қозғалыс қауіпсіздігін қамтамасыз ететін құрылғылардың функцияларды орындауын бақылау әдістері"
103. Тежегіш күшін автоматты реттеу құрылғысы жүктеуге байланысты (авто режимі)
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы, 15, 97, 101 және 106-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 33223-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш жүйелері. Күштік пневматикалық органдағы қысымды автоматты реттеу құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.2-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
МЕМСТ Р 51369-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
104. Артикуляцияланған типтегі жүк вагондарының қосқыш топсалы құрылғысы
подпункты "б", "р" – "т" пункта 13, пункты 15, 97, 99, 101 и 106 раздела V
6 және 7 бөлімдер
МЕМСТ 34458-2018 "Артикуляцияланған типтегі жүк вагондарының қарғыбау және жұма бөліктері құйылған топсалы жалғағыш құрылғылар. Жалпы техникалық шарттар"

ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 8
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
ГОСТ 30630.1.1-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Определение динамических характеристик конструкции"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 33787-2019 "Оборудование железнодорожного подвижного состава. Испытания на удар и вибрацию"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 30630.2.2-2001 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
ГОСТ Р 51369-99 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
применяется до 31.12.2030
Раздел 4
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
____________________________
* - метод применяется к оборудованию, если оно установлено на железнодорожном подвижном составе
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 81
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
I. Железнодорожный подвижной состав
пункт 12 раздела V

МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
8 бөлім
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
МЕМСТ 30630.1.1-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері.Определение динамических характеристик конструкции"
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері.Испытания на воздействие вибрации"
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері.Испытания на воздействие ударов"
МЕМСТ 33787-2019 "Теміржол жылжымалы құрамының жабдығы. Соққы және діріл сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.2-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
МЕМСТ Р 51369-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
31.12.2030
дейін қолданылады
4 бөлім
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030
дейін қолданылады
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін сынаудың жалпы әдістері"
_______________________________________________
* - бұл әдіс жабдыққа, егер ол теміржол жылжымалы құрамына орнатылса, қолданылады
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 81 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың, оларды қолдану нәтижесінде "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" (ТР ТС 002/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етілетін ТІЗБЕСІ
р/р
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе Техникалық реттеу объектісі
Стандарттың атауы және атауы
Ескерту
1
2
3
4
I. Теміржол жылжымалы құрамы
V бөлімнің 12-тармағы

пункты 5.11, 5.12, 5.13, 5.14.1, 5.14.2, 5.14.3, 5.14.4, 5.14.5, 5.14.6, 5.14.7, 5.14.8, 5.14.10, 5.14.11, 5.14.12, 5.14.13, 5.14.14, 5.14.15, 5.14.16, 5.15, 7.16 (абзац 2), 11.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "а"
пункта 13 раздела V
пункт 4.5
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 4.7, 4.17, 9.1.8
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "г"
пункта 13 раздела V
пункт 5.1.1, 5.1.2
ГОСТ 32204-2013 "Токоприемники железнодорожного электроподвижного состава. Общие технические условия"
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
пункты 4.5, 5.18.1, 5.18.2, 5.18.3, 5.18.4, 5.18.6, 7.10.1, 7.10.2, 7.15 (абзац 1, таблица 8 (строка 1-4), таблица 9 (строка 2)), 7.16, 10.10 (абзац 1), 11.1 (абзац 5)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 4.1, 4.2, 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
подпункт "д"
пункта 13 раздела V
пункты 5.14.1
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 4.1.4
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункты "е" пункта 13 раздела V
пункты 5.14.2, 5.14.3, 5.14.4, 5.14.14, 5.14.15, 5.14.16
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
подпункт "ж"
пункта 13 раздела V
пункт 6.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "з"
пункта 13 раздела V
пункт 5.4.1 (перечисление 4)
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "и"
пункта 13 раздела V
пункты 6.3, 6.4* (абзацы 2, 3), 6.14
(абзац 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"

тармақтар 5.11, 5.12, 5.13, 5.14.1, 5.14.2, 5.14.3, 5.14.4, 5.14.5, 5.14.6, 5.14.7, 5.14.8, 5.14.10, 5.14.11, 5.14.12, 5.14.13, 5.14.14, 5.14.15, 5.14.16, 5.15, 7.16 (2-абзац), 11.3
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4-бөлімнің 1-кестесі МЕМСТ 34759-2021 Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
"а" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.5-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 " электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.7, 4.17, 9.1.8-тармақтар МЕМСТ Р 55434-2013 " электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"г" тармақшасы V бөлімнің 13-тармағы
5.1.1, 5.1.2-тармақ
МЕМСТ 32204-2013 " темір жол электр жылжымалы құрамының ток қабылдағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
тармақтар 4.5, 5.18.1, 5.18.2, 5.18.3, 5.18.4, 5.18.6, 7.10.1, 7.10.2, 7.15 (1-абзац, 8-кесте (1-4-жол), 9-кесте (2-жол)), 7.16, 10.10 (1-абзац), 11.1 (5-абзац)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.1, 4.2, 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 13-тармағының " д " тармақшасы
5.14.1-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030
дейін
қолданылады
пункты 4.1.4
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 13-тармағының " е " тармақшалары
пункты 5.14.2, 5.14.3, 5.14.4, 5.14.14, 5.14.15, 5.14.16
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін
қолданылады
пункты 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
"ж" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
пункт 6.13
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін
қолданылады
"з" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
пункт 5.4.1 (перечисление 4)
МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
"және" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
6.3, 6.4 * тармақтары (2, 3 абзацтар), 6.14
(абзац 2)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"

применяется до 31.12.2030
подпункт "к"
пункта 13 раздела V
пункты 5.15
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
таблица 1 раздела 4
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
подпункт "л"
пункта 13 раздела V
пункт 5.17
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "м"
пункта 13 раздела V
пункт 4.18
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "н"
пункта 13 раздела V
пункт 4.21 (абзац 1), 7.5 (абзац 2), 10.1.1 (абзац 1, предложение 1), 10.1.2, 10.1.3 (абзацы 1, 4), 10.1.4, 10.1.5, 10.2 (абзацы 2 и 7), 10.7, 11.10, 11.11 (абзац 2), приложения В, Г, Д, Е, Ж, И, Л
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "о"
пункта 13 раздела V
пункты 4.1, 4.2 и 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний
пункты. 7.10.1, 7.10.2
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "п" пункта 13 раздела V
пункты 4.1, 4.2 и4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний
пункты. 7.10.1, 7.10.2
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "р"
пункта 13 раздела V
пункты 7.11 (абзац 2, 3(предложение 2)), 7.12 (абзац 1), 7.17 (абзац 2), 7.18 (абзац 3), 7.20 (абзац 3), 7.22, 10.1.2 (абзац 2), 11.5.2, 11.5.5, 11.6.1 (абзац 2), 11.6.2, 11.6.3, 11.7, 11.8, приложение Б
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1, 8.4, Приложение А, таблица А.1, А.2 (п.п. 1.1, 1.3, 1.4, 1.5; 2.1, 2.3, 2.4, 2.5; 3.1, 3.3, 3.4, 3.5; 4.1, 4.3, 4.4, 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
подпункт "с"
пункта 13 раздела V
пункты 5.13, 5.14.7, 5.14.8, 5.14.10, 5.14.11, 5.14.12, 5.14.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "т"
пункта 13 раздела V
пункты 5.13, 5.14.7, 5.14.8, 5.14.10, 5.14.11, 5.14.12, 5.14.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
подпункт "у"
пункта 13 раздела V

31.12.2030 дейін
қолданылады
"к" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.15-тармақтар
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030
дейін қолданылады
4-бөлімнің 1-кестесі
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Темір жолға жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
"л" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1-тармақ7
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін
қолданылады
"м" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.18 тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін
қолданылады
"н" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.21-тармақ (1-абзац), 7.5 (2-абзац), 10.1.1 (1-абзац, 1-сөйлем), 10.1.2, 10.1.3 (абзацтар 1, 4), 10.1.4, 10.1.5, 10.2 (2 және 7-абзацтар), 10.7, 11.10, 11.11 (2-абзац), В, Г, Д қосымшалары, Е, Ж, И, Л МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін
қолданылады
"о" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.1, 4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008)
Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері
тармақтар. 7.10.1, 7.10.2
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін
қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " п " тармақшасы
4.1, 4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері
тармақтар. 7.10.1, 7.10.2
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін
қолданылады
"р" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
тармақтар 7.11 (2-абзац, 3(2-сөйлем)), 7.12 (1-абзац), 7.17 (2-абзац), 7.18 (3-абзац), 7.20 (3-абзац), 7.22, 10.1.2 (2-абзац), 11.5.2, 11.5.5, 11.6.1 (2-абзац), 11.6.2, 11.6.3, 11.7, 11.8, Б қосымшасы
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
тармақтар 5.2, 5.3, 5.5, 6.2.1, 8.4, А қосымшасы, а кестесі 1, А. 2 (т. 1.1, 1.3, 1.4, 1.5; 2.1, 2.3, 2.4, 2.5; 3.1, 3.3, 3.4, 3.5; 4.1, 4.3, 4.4, 4.5 ( қолданылатын түрлерге байланысты өрт сөндіргіш заттар))
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
"с" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
тармақтар 5.13, 5.14.7, 5.14.8, 5.14.10, 5.14.11, 5.14.12, 5.14.13
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"т" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
тармақтар 5.13, 5.14.7, 5.14.8, 5.14.10, 5.14.11, 5.14.12, 5.14.13
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"у" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы

пункт 4.3.2, Приложение А.4
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.2 (подпункты в, г, д, е, ж)
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 33 раздела V
пункт 8.8
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
пункт 4.3.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.3
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
пункт 34 раздела V
пункт 10.2 (абзац 7)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 35 раздела V
пункт 6.1 (абзац 1 перечисление 2), 8.2 (перечисления 1, 2), 8.4*, 9.1.1 (абзац 1, перечисление 1), 9.2.1 (абзац 1, перечисления 1, 6), 9.2.2* (абзац 1, 5), 11.5.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 8.1, Приложение А, Таблица А.1
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 36 раздела V
пункт 9.1.1 (абзац 1, перечисление 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 37 раздела V
пункты 8.1 и 8.2 (перечисление 1)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 38 раздела V
пункты 10.2 (абзацы 3, 7) и 10.3 (абзац 4), приложение И (таблица И.1)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 39 раздела V
пункт 10.2 (абзацы 3, 7), приложение И (таблица И.1)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 40 раздела V
пункт 10.1.7 (абзац 6), приложение Е, Ж
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 41 раздела V
пункты 11.5.2, 11.7
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
перечисление 1 пункта 5.5
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 42 раздела V
пункт 10.3 (абзац 1, 3), 11.5.5
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 43 раздела V
пункт 10.1.7 (абзацы 2, 7)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 44 раздела V
пункты 6.3, 6.4 (абзацы 2, 3), 6.14 (абзацы 1, 2), 6.23, 6.24, 7.2 (абзац 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 45 раздела V
пункты 6.4 (абзац 6), 6.15 (абзац 1, перечисление 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 46 раздела V

4.3.2-тармақ, А. 4-қосымша
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2-тармақ (в, г, д, е, ж тармақшалары)
МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамды басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 33-тармағы
8.8-тармақ
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады
4.3.2-тармақ
МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бірге қолданылады
4.3-тармақ МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамды басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
V бөлімнің 34-тармағы
10.2-тармақ (7-абзац)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 35-тармағы
6.1-тармақ (1-абзац 2-аударым), 8.2 (аударымдар 1, 2), 8.4*, 9.1.1 (1-абзац, санау 1), 9.2.1 (1-абзац, санамалар 1, 6), 9.2.2* (1, 5-абзац), 11.5.3
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8.1-тармақ, А қосымшасы, а кестесі 1
МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 36-тармағы
9.1.1-тармақ (1-абзац, 2-аударым)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 37-тармағы
8.1 және 8.2-тармақтар (1-аударым)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 38-тармағы
10.2-тармақтар (3, 7-абзацтар) және 10.3 (4-абзац), И қосымша (И. 1-кесте) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 39-тармағы
10.2-тармақ (3, 7-абзацтар), қосымша және (И. 1-кесте)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 40-тармағы
10.1.7-тармақ (6-абзац), Е, Ж қосымшасы
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 41-тармағы
11.5.2, 11.7-тармақтар МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5-тармақтың 1-тармағын аудару
МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 42-тармағы
10.3-тармақ (1, 3-абзац), 11.5.5 МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 43-тармағы
10.1.7-тармақ (2, 7-абзацтар) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 44-тармағы
6.3, 6.4-тармақтар (2, 3-абзацтар), 6.14 (абзац 1, 2), 6.23, 6.24, 7.2 (2-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 45-тармағы
Пунктт? 6.4 (абзац 6), 6.15 (абзац 1, счет 2) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 46-тармағы

пункт 6.12 (предложение 1)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 47 раздела V
пункт 6.13
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 48 раздела V
пункт 5.17
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 49 раздела V
6.9 (абзац 2 предложение 3), 7.20 (абзац 3)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 50 раздела V *
пункты 6.14 (абзац 1), 6.23, 6.24
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 51 раздела V
пункты 5.18.1, 5.18.2
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.4.1 (перечисление 4)
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 53 раздела V
пункты 5.14.5 и 5.18.12*
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования
применяется до 31.12.2030
пункт 55 раздела V
пункты 10.1.1 (абзац 1, предложение 1), 11.6.1 (абзац 2), 11.11 (абзац 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 56 раздела V
пункты 10.1.2 (абзацы 1 3, 4), 10.1.3
(абзац 1, 4), 10.1.4, 10.1.5 (подпункт б), 11.10, приложения В, Г, Д, Е, Ж
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 57 раздела V
пункт 7.5 (абзац 2), 11.11 (абзац 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требованияс
применяется до 31.12.2030
пункт 58 раздела V
пункт 11.1 (абзац 3), приложение Л,
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 59 раздела V
пункт 5.9
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 60 раздела V
пункт 11.5.1
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 61 раздела V
пункты 10.4, 11.6.1 (абзац 2)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
Пункты 5.2, 5.3, 5.5
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 62 раздела V
пункт 5.19 и таблица И.2 приложения И
(в части геометрических параметров межвагонного перехода)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 63 раздела V
пункт 5.11 таблицы И.2 приложения И (в части планировки пассажирских салонов и установки кресел)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 65 раздела V
пункты 7.12 (абзац 1), 7.17 (абзац 2), 7.18 (абзац 3)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 66 раздела V
пункты 11.1 (абзац 4), 11.9.3,
приложение Л (таблица Л.1) в части блокировки лестниц
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 68 раздела V

6.12-тармақ (1-ұсыныс)
МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 47-тармағы
6.13-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 48-тармағы
5.17-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 49-тармағы
6.9 (2-абзац 3-сөйлем), 7.20 (3-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 50-тармағы *
6.14-тармақтар (1-абзац), 6.23, 6.24 МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 51-тармағы
5.18.1, 5.18.2 тармақтар МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.4.1-тармақ (аударым 4) МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 53-тармағы
5.14.5 және 5.18.12-тармақтар* МЕМСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 55-тармағы
10.1.1-тармақтар (1-абзац, 1-ұсыныс), 11.6.1 (2-абзац), 11.11 (2-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 56-тармағы
10.1.2-тармақтар (1 3, 4-абзацтар), 10.1.3
(1, 4-абзац), 10.1.4, 10.1.5 (б), 11.10-тармақша, В, Г, Д, Е, е қосымшалары МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 57-тармағы
7.5-тармақ (2-абзац), 11.11 (2-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 58-тармағы
11.1-тармақ (3-абзац), қосымша Л, МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 59-тармағы
5.9-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 60-тармағы
11.5.1-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 61-тармағы
10.4, 11.6.1-тармақтар (2-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2, 5.3, 5.5-тармақтар МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 62-тармағы
5.19-тармақ және И.2-кесте қосымшалар И (вагонаралық өткелдің геометриялық параметрлері бөлігінде) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 63-тармағы
И.2-кестенің 5.11-тармағы И (жолаушылар салондарын жоспарлау және креслоларды орнату бөлігінде) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 65-тармағы
7.12-тармақтар (1-абзац), 7.17 (2-абзац), 7.18 (3-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 66-тармағы
11.1-тармақтар (4-абзац), 11.9.3, Л қосымшасы (кесте Л.1) баспалдақтарды бұғаттау бөлігінде МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 68-тармағы

пункты 4.1, 4.2, 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 7.10.1, 7.10.2
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 69 раздела V
пункт 11.1 (абзац 5)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 70 раздела V
пункт 11.8
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 71 раздела V
пункт 11.6.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 8.1, 8.2, 8.4, Приложение А, таблица А.1, А.2( п.п. 1.1, 1.3, 1.4, 1.5; 2.1, 2.3, 2.4, 2.5; 3.1, 3.3, 3.4, 3.5; 4.1, 4.3, 4.4, 4.5 (в зависимости от применяемых типов огнетушащих веществ))
ГОСТ 34394-2018 "Локомотивы и моторвагонный подвижной состав. Требования пожарной безопасности"
пункт 72 раздела V
пункт 9.2.1 (абзац 1, перечисления 2, 4), приложение В, 10.7.1 (абзац 3), 10.7.2 (абзац 4)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 73 раздела V
пункты 9.2.1 (абзац 1, подпункты 2 и 4) и 9.2.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 74 раздела V
пункт 10.10 (абзац 2), 11.5.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 75 раздела V
пункт 11.5.2
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 76 раздела V
пункты 9.2, 9.2.1, 9.2.3, 9.2.4
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 77 раздела V
пункты 7.1 (абзацы 1 и 3), 7.4, 7.5, 7.6, 9.1 (абзац 1), 9.4, 9.5, 9.6, 11.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2, (абзац 2), 13.3, 13.3.1, раздел 14
ГОСТ 33190-2019 "Вагоны пассажирские локомотивной тяги и моторвагонный подвижной состав. Технические требования для перевозки инвалидов и методы контроля"
пункт 78 раздела V
пункты 11.2.1 (предложение 1), 11.2.2 (абзацы 2, 3), 11.2.4 (абзац 1,
предложение 1)
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 79 раздела V
пункты 11.2.1, 11.2.2 (абзац 1), 11.2.3
ГОСТ Р 55434-2013 "Электропоезда. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункт 80 раздела V

4.1, 4.2, 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
7.10.1, 7.10.2-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 69-тармағы
11.1-тармақ (5-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 70-тармағы
11.8-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 71-тармағы
11.6.3-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
8.1, 8.2, 8.4-тармақтар, А қосымшасы, а. 1, А. 2-кесте (т. 1.1, 1.3, 1.4, 1.5; 2.1, 2.3, 2.4, 2.5; 3.1, 3.3, 3.4, 3.5; 4.1, 4.3, 4.4, 4.5) қолданылатын өрт сөндіргіш заттардың түрлеріне байланысты)) МЕМСТ 34394-2018 "Локомотивтер және моторвагонды жылжымалы құрам. Өрт қауіпсіздігі талаптары"
V бөлімнің 72-тармағы
9.2.1-тармақ (1-абзац, 2, 4-аударымдар), в-қосымша, 10.7.1 (3-абзац), 10.7.2 (4-абзац) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 73-тармағы
9.2.1-тармақтар (1-абзац, 2 және 4-тармақшалар) және 9.2.3 МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 74-тармағы
10.10-тармақ (2-абзац), 11.5.3 МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 75-тармағы
11.5.2-тармақ МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 76-тармағы
9.2, 9.2.1, 9.2.3, 9.2.4-тармақтар МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 77-тармағы
7.1-тармақтар (1 және абзацтар 3), 7.4, 7.5, 7.6, 9.1 (абзац 1), 9.4, 9.5, 9.6, 11.1, 11.1.1, 11.1.2, 11.2, 11.2.1-11.2.6, 11.2.8, 11.2.9, 12.1, 12.3, 13.1, 13.2, (2-абзац), 13.3, 13.3.1, 14 бөлім МЕМСТ 33190-2019 "Локомотив тартқышы жолаушылар вагондары және моторвагонды жылжымалы құрам. Мүгедектерді тасымалдауға қойылатын техникалық талаптар және бақылау әдістері"
V бөлімнің 78-тармағы
11.2.1-тармақтар (1-ұсыныс), 11.2.2 (2, 3-абзацтар), 11.2.4 (1-абзац, ұсыныс 1) МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 79-тармағы
11.2.1, 11.2.2 тармақтары (1 абзац), 11.2.3 МЕМСТ Р 55434-2013 "Электр пойыздары. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 80-тармағы

применяется до 31.12.2024
пункты 5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19, 5.2.21 ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 15 раздела V
пункты 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29*, 5.3.1
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункты 5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19, 10.5
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия".
применяется с 01.01.2025
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
Пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 91, 93, 94 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 5.4 (маркировка с учетом требований пункта 89 раздела V), 6.5* (для аварийных выходов)
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 6.11
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункты 91 и 93 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 91, 93, 94 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 5.4, 6.5* (для аварийных выходов)
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 94 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 91, 93 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 5.4, 6.5* (для аварийных выходов)
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для электроподвижного состава
подпункт "ф"

31.12.2024 дейін қолданылады
пункты 5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19, 5.2.21 МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
пункты 5.2.18*, 5.2.19*, 5.2.20*, 5.2.21, 5.2.28*, 5.2.29*, 5.3.1
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ТІЖ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
пункты 5.2.13*, 5.2.14*, 5.2.15, 5.2.19, 10.5
МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар".
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
5.5.1-тармақ (V бөлімнің 91, 93, 94-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау) МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.4-тармақ (V бөлімнің 89-тармағының талаптарын ескере отырып таңбалау), 6.5* (авариялық шығу үшін) МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
пункт 6.11
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 91 және 93-тармақтары
5.5.1-тармақ (V бөлімнің 91, 93, 94-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау) МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.4, 6.5 * тармақ (апаттық шығу үшін) МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 94-тармағы
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 91, 93 раздела V)
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.4, 6.5 * тармақ (апаттық шығу үшін) МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
Вентильді разрядтағыштар және асқын кернеуді шектегіштер электр Жылжымалы құрам үшін
"ф" тармақшасы

пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 8.2.1**, 8.2.10**, 8.3.1 – 8.3.4
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункты 2.2.1** и 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.7.1
ГОСТ Р 52725-2021 "Ограничители перенапряжений нелинейные для электроустановок переменного тока напряжением от 3 до 750 кВ. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
Воздухораспределители
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 4.1.1, 4.2.1 (п.п. 1.1 – 1.9, 2.1.1 – 2.1.5, 2.2.1 – 2.2.6, 3.1 – 3.7, 4.1 – 4.4 таблицы 4.1)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункты 4.2.2 (п.п. 1.1 – 1.10, 2.1 – 2.5, 3.1 – 3.5, 4.1 – 4.4 таблицы 4.2)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные" (для воздухораспределителей автоматических тормозов пассажирского подвижного состава со ступенчатым отпуском автоматических тормозов)
пункт 15 раздела V
пункты 4.2.1 (п.п. 4.1 – 4.4 таблицы 4.1)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункты 4.2.2 (п.п. 4.1 – 4.4 таблицы 4.2)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные" (Для воздухораспределителей автоматических тормозов пассажирского подвижного состава со ступенчатым отпуском автоматических тормозов)
пункт 82 раздела V
пункты 8.1 и 8.2
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункты 94 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 91 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Вспомогательные электрические машины для железнодорожного подвижного состава (мощностью более 1 кВт), являющиеся отдельными конструктивными изделиями

13-тармақтың 15-тармағы
тармақтар 8.2.1**, 8.2.10**, 8.3.1 – 8.3.4 МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
2.2.1** және 2.2.2 тармақтары** МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.7.1-тармақ МЕМСТ Р 52725-2021 "Кернеуі 3-тен 750 кВ-қа дейінгі айнымалы ток қондырғылары үшін асқын кернеуді шектегіштер сызықты емес."
31.12.2030 дейін қолданылады
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
Ауа таратқыштар
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.1.1, 4.2.1-тармақтар (т. 1.1 – 1.9, 2.1.1 – 2.1.5, 2.2.1 – 2.2.6, 3.1 – 3.7, 4.1 – 4.4 4.1 кестелер)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
4.2.2-тармақтар (т. 1.1 – 1.10, 2.1 – 2.5, 3.1 – 3.5, 4.1 – 4.4 4.2 кестелер)
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар" (Автоматты тежегіштерді сатылы босататын жолаушылар жылжымалы құрамының Автоматты тежегіштерінің ауа таратқыштары үшін)
V бөлімнің 15-тармағы
4.2.1-тармақтар (4.1-кестенің 4.1 - 4.4-тармақтары) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
4.2.2-тармақтар (4.1-4.4-кестенің 4.2-тармағы) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар" (Автоматты тежегіштерді сатылы босататын жолаушылар жылжымалы құрамының Автоматты тежегіштерінің ауа таратқыштары үшін)
V бөлімнің 82-тармағы
8.1 және 8.2-тармақтар МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 94-тармақтары
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 91-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
Жеке конструктивтік бұйымдар болып табылатын темір жол жылжымалы құрамына арналған қосалқы электр машиналары (қуаты 1 кВт-тан астам)

подпункты "в" и "ф" пункта 13, пункт 15
раздела V
пункты 5.2.1 (в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.12.8* (для коллекторных электрических машин), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, перечисление 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин), 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "г", "о" и "п" пункта 13,
пункт 21 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1, 4.2 и 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов), 9.3
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Выключатели автоматические быстродействующие и главные выключатели для электроподвижного состава
подпункт "ф"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1** и 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 8.3
ГОСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-3:2001) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 3. Автоматические выключатели постоянного тока. Технические условия"
пункты 9.11, 9.12.1.3
ГОСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V

13-тармақтың "в" және "ф" тармақшалары, 15-тармақ
V бөлім
5.2.1 (в), 5.2.2 тармақтары (қоршаған ауаның температурасы минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсері бөлігінде), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлы электр машиналары үшін), 5.12.8* (коллекторлы электр машиналары үшін), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-санау), 5.17* (коллекторлы электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз электр машиналары үшін), 6.6 МЕМСТ 2582-2013 "Электр айналмалы тарту машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
13-тармақтың "г", "о" және "п" тармақшалары,
V бөлімнің 21-тармағы
6.8-тармақ МЕМСТ 2582-2013 "Электр айналмалы тарту машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1, 4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
9.2-тармақтар (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде), 9.3 МЕМСТ 2582-2013 "Электр айналмалы тарту машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Электр қозғалмалы құрамға арналған автоматты жылдам әрекет ететін ажыратқыштар және негізгі ажыратқыштар
"ф" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
2.2.1** және 2.2.2 тармақтары**
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
8.3-тармақ
МЕМСТ 33798.3-2016 (IEC 60077-3:2001) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 3 бөлім. Тұрақты ток ажыратқыштары. Техникалық шарттар"
9.11, 9.12.1.3 тармақтар
МЕМСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 4 бөлім. Автоматты айнымалы ток ажыратқыштары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы

пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 7.2
ГОСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 4. Выключатели автоматические переменного тока. Общие технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Высоковольтные межвагонные соединения (совместно розетка и штепсель)
подпункт "ф"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4.1
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3 и 4.4.1
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.1.12, 8.2.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия
Гидравлические демпферы железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6, 5.5
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "н"
пункта 13 раздела V
пункт 6.1
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "р"
пункта 13 раздела V
пункт 5.3.2
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.4.1(в части назначенного срока службы или назначенного ресурса до списания), 5.4.2
ГОСТ 33749-2016 "Демпферы гидравлические железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)

6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
7.2-тармақ МЕМСТ 33798.4-2016 (IEC 60077-4:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 4 бөлім. Автоматты айнымалы ток ажыратқыштары. Жалпы техникалық шарттар"
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
Жоғары вольтты вагонаралық қосылыстар (бірге розетка және штепсель)
"ф" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4.1 МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2**, 4.3 және 4.4.1-тармақтар МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
пункты 8.1.12, 8.2.2
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар
Теміржол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.4, 5.1.5, 5.1.6, 5.5 тармақтары МЕМСТ 33749-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
"н" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
6.1-тармақ
МЕМСТ 33749-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
"р" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
пункт 5.3.2
МЕМСТ 33749-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.4.1-тармақтар (есептен шығарылғанға дейін тағайындалған қызмет мерзімі немесе тағайындалған ресурс бөлігінде), 5.4.2МЕМСТ 33749-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының гидравликалық демпферлері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)

применяется до 31.12.2024
пункты 5.1.1, 5.1.4*, 5.1.6* (более 160 км/ч), 5.1.7*, 5.1.9*, 5.1.12*, 5.1.15*
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.2*, 5.1.3*, 5.1.9* (для лобовых), 5,1.10* (для боковых), 5.1.11, 5.1.12*, 5.1.13*, 5.1.16*, 5.1.20, 5.3.1
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункты 5.1.1, 5.1.4*, 5.1.6* (более 160 км/ч), 5.1.7*, 5.1.8, 5.1.9*, 5.1.12*, 5.1.15*, 5.1.16, 10.5
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункты 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 91, 93, 94 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 5.4 (маркировка с учетом требований пункта 89 раздела V),
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия".
применяется с 01.01.2025
Пункт 6.11
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункты 91 и 93 раздела V
пункт 5.5.1 (маркировка с учетом требований пунктов 91, 93, 94 раздела V)
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 5.4
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 94 раздела V
пункт 5.5.1 "маркировка с учетом требований пунктов 91, 93 раздела V"
ГОСТ Р 57214-2016 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2024
пункт 5.4
ГОСТ 34936-2023 "Изделия остекления железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия".
применяется с 01.01.2025
Изделия резиновые уплотнительные для тормозных пневматических систем железнодорожного подвижного состава (диафрагмы, манжеты, воротники,
уплотнители, прокладки)
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункт 4.2.7 (пункты 2, 3, 4 таблицы 4.7, таблица 4.8)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
пункт 4.2.7 (пункт 1 таблицы 4.7, таблица 4.9)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 83 раздела V
пункт 4.2.7 (пункты 2, 3 таблицы 4.7, таблица 4.8)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Клин тягового хомута автосцепки
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункт 5.5.8
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 15 раздела V
пункты 5.5.7, 5.5.8 и 5.9.3
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Колеса зубчатые цилиндрические тяговых передач железнодорожного подвижного

31.12.2024 дейін қолданылады
5.1.1, 5.1.4*, 5.1.6 * тармақтары (160 км / сағ артық), 5.1.7*, 5.1.9*, 5.1.12*, 5.1.15*МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.2*, 5.1.3*, 5.1.9* (фронтальдар үшін), 5.1.10* (бүйірлер үшін), 5.1.11, 5.1.12*, 5.1.13*, 5.1.16*, 5.1.20, 5.3.1
МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ТІЖ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
5.1.1, 5.1.4*, 5.1.6 * тармақтары (160 км / сағ артық), 5.1.7*, 5.1.8, 5.1.9*, 5.1.12*, 5.1.15*, 5.1.16, 10.5 МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
5.5.1-тармақтар (V бөлімнің 91, 93, 94-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау) МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.4-тармақ (V бөлімнің 89-тармағының талаптарын ескере отырып таңбалау), МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар".
01.01.2025 бастап қолданылады
6.11-тармақ МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 91 және 93-тармақтары
5.5.1-тармақ (V бөлімнің 91, 93, 94-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау) МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
пункт 5.4
МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
пункт 94 раздела V
5.5.1-тармақ "V бөлімнің 91, 93-тармақтарының талаптарын ескере отырып таңбалау" МЕМСТ Р 57214-2016 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2024 дейін қолданылады
5.4-тармақ МЕМСТ 34936-2023 "Темір жол жылжымалы құрамының шыны бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар".
01.01.2025 бастап қолданылады
Тежегіш пневматикалық жүйелерге арналған резеңке тығыздағыш бұйымдар железнодорожного подвижного состава (диафрагмы, манжеты, воротники, уплотнители, прокладки)
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.2.7-тармақ (4.7-кестенің 2, 3, 4-тармақтары, 4.8-кесте) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.2.7-тармақ (4.7-кестенің 1-тармағы, 4.9-кесте) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 83-тармағы
4.2.7-тармақ (4.7-кестенің 2, 3-тармақтары, 4.8-кесте) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
Автотасымалдау қысқышының сынасы
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.5.8-тармақ МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 15-тармағы
5.5.7, 5.5.8 және 5.9.3-тармақтар МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Темір жол жылжымалы тартқыш берілістердің тісті цилиндрлік дөңгелектері

подпункты "в", "с", "т" и "у" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.1 – 4.5, 4.9 – 4.13, 4.16
ГОСТ 30803-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 4.18
ГОСТ 30803-2014 "Колеса зубчатые тяговых передач тягового подвижного состава. Технические условия"
Колеса колесных пар железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 6.3, 6.10, 6.11
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
подпункт "г"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1, 5.3
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
подпункт "с"
пункта 13 раздела V
пункты 6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
подпункт "т"
пункта 13 раздела V
пункты 6.10, 6.11
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
подпункт "у"
пункта 13 раздела V
пункты 6.23 (второй абзац) и 6.24
(для конструкционной скорости более 200 км/ч)
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 6.10, 6.11, 6.23 (второй абзац) и 6.24 (для конструкционной скорости более 200 км/ч)
ГОСТ 10791-2011 "Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 54 раздела V
пункты 6.10, 6.11, 6.23 (абзац второй), 6.24 (для конструкционной скорости более
200 км/ч)
ГОСТ 10791-2011 Колеса цельнокатаные. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 6.20
ГОСТ 10791-2011 Колеса цельнокатаные. Технические условия"
Колесные пары высокоскоростного
железнодорожного подвижного состава без буксовых узлов
подпункты "а" и "г" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.3.3 (последний абзац), 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9 (второй абзац), 4.3.12, 4.3.15
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
(Для колесных пар моторных вагонов)
пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (второй абзац), 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов)"
подпункт "в"
пункта 13 раздела V

13-тармақтың "в", "с", "т" және "у" тармақшалары, V бөлімнің 15-тармағы
4.1 – 4.5, 4.9 – 4.13, 4.16-тармақтар МЕМСТ 30803-2014 "Жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің тісті доңғалақтары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
4.18-тармақ МЕМСТ 30803-2014 "Жылжымалы құрамның тартқыш берілістерінің тісті доңғалақтары. Техникалық шарттар"
Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының дөңгелектері
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
6.3, 6.10, 6.11-тармақтар МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
"г" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1, 5.3-тармақтар МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
"с" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
тармақтар 6.3, 6.6, 6.8, 6.10, 6.11, 6.14 МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
"т" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
6.10, 6.11-тармақтар МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
"у" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
6.23 (екінші абзац) және 6.24-тармақтар
(200 км/сағ жоғары құрылымдық жылдамдық үшін) МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
6.10, 6.11, 6.23 (екінші абзац) және 6.24 (200 км/сағ астам құрылымдық жылдамдық үшін) тармақтары МЕМСТ 10791-2011 "Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 54-тармағы
6.10, 6.11, 6.23-тармақтар (екінші абзац), 6.24 (құрылымдық жылдамдық үшін
200 км/сағ) МЕМСТ 10791-2011 Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
дейін қолданылады
31.12.2030
V бөлімнің 89-тармағы
6.2-тармақ
МЕМСТ 10791-2011 Дөңгелектер толық домалақ. Техникалық шарттар"
Жоғары жылдамдықты доңғалақ жұптары темір жол жылжымалы құрамының сүйреу тораптары жоқ
13-тармақтың "а" және "г" тармақшалары, V бөлімнің 15-тармағы
4.3.3-тармақтар (соңғы абзац), 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9 (екінші абзац), 4.3.12, 4.3.15 МЕМСТ 11018-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары 1520 мм. жалпы техникалық шарттар"
(Для колесных пар моторных вагонов)
4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (екінші абзац), 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10-тармақтар МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторлы емес вагондардың доңғалақты жұптары үшін)""
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы

Раздел 1, пункты 4.3.3 (последний абзац), 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9 (второй абзац), 4.3.12, 4.3.15
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар моторных вагонов)
Раздел 4 (первый абзац), пункты 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (второй абзац), 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов)
подпункты "с" и "т" пункта 13 раздела V
пункты 5.2.6, 5.3.4, 5.3.6, 5.3.7.1 – 5.3.7.9
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар моторных вагонов)
пункты 4.4.4 (последний абзац), 4.4.7 (первый абзац), 4.4.8
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов)
подпункт "у"
пункта 13, пункт 54 раздела V
пункт 4.3.17
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар моторных вагонов)
пункт 4.3.11
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов)
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункты 89 и 92 раздела V
пункт 4.4
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия" (для колесных пар моторных вагонов)
пункт 4.7.3
ГОСТ 4835-2013 "Колесные пары железнодорожных вагонов. Технические условия" (для колесных пар немоторных вагонов)
Колодки тормозные композиционные
для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15 раздела V
таблица 1, таблица 2 (показатели 1-10, 11.1 и 11.2 для композиционных колодок), таблица 3 (показатели 1-8, 9.1, 9.2 для металлокерамических тормозных колодок), таблица 4 (показатели 1-6, 7.1, 7.2 для тормозных колодок предназначенных для тормозных блоков), таблица 5 (для композитных тормозных колодок при стендовых испытаниях), таблица 6 (для металлокерамических колодок при стендовых испытаниях), таблица 7 (для колодок предназначенных для тормозных блоков при стендовых испытаниях), таблица 8 (показатели 1, 2, 3 (для всех типов колодок), показатель 4 (для колодок с сетчато-проволочным каркасом), показатель 5 (для тормозных колодок с металлической спинкой), показатель 6 (для составных тормозных колодок (композиционных со вставками)), показатель 7 (для металлокерамических тормозных колодок),
пункт 5.3

1-бөлім, 4.3.3-тармақтар (соңғы абзац), 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9 (екінші абзац), 4.3.12, 4.3.15 МЕМСТ 11018-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары 1520 мм. жалпы техникалық шарттар" (моторлы вагондардың доңғалақ жұптары үшін)
4-бөлім (бірінші абзац), 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3 (екінші абзац), 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7, 4.3.10-тармақтар МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторлы емес вагондардың доңғалақты жұптары үшін)"
V бөлімнің 13-тармағының "с" және "т" тармақшалары
5.2.6, 5.3.4, 5.3.6, 5.3.7.1 – 5.3.7.9-тармақтар МЕМСТ 11018-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары 1520 мм. жалпы техникалық шарттар" (моторлы вагондардың доңғалақ жұптары үшін)
4.4.4-тармақтар (соңғы абзац), 4.4.7 (бірінші абзац), 4.4.8 МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторлы емес вагондардың доңғалақты жұптары үшін)"
"у" тармақшасы
Vi бөлімнің 13-тармағы, 54-тармағы
пункт 4.3.17
МЕМСТ 11018-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары 1520 мм. жалпы техникалық шарттар" (моторлы вагондардың доңғалақ жұптары үшін)
4.3.11-тармақ МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторлы емес вагондардың доңғалақты жұптары үшін)"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89 және 92-тармақтары
4.4-тармақ МЕМСТ 11018-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары 1520 мм. жалпы техникалық шарттар" (моторлы вагондардың доңғалақ жұптары үшін)
4.7.3-тармақ МЕМСТ 4835-2013 "Теміржол вагондарының доңғалақ жұптары. Техникалық шарттар" (моторлы емес вагондардың доңғалақты жұптары үшін)"
Композициялық тежегіш төсемдер
теміржол жылжымалы құрамы үшін
подпункт "в"
пункта 13, V бөлімнің 15-тармағы
1-Кесте, 2-кесте (композициялық төсемдер үшін 1-10, 11.1 және 11.2 көрсеткіштер), 3-кесте (металл керамикалық тежегіш төсемдер үшін 1-8, 9.1, 9.2 көрсеткіштер), 4-кесте (тежегіш блоктарға арналған тежегіш төсемдер үшін 1-6, 7.1, 7.2 көрсеткіштер), 5-кесте (стендтік сынақтар кезінде композиттік тежегіш төсемдер үшін), 6-кесте (стендтік сынақтар кезінде металл керамикалық қалыптар үшін), 7-кесте (стендтік сынақтар кезінде тежегіш блоктарға арналған қалыптар үшін), 8-кесте (1, 2, 3 көрсеткіштер (қалыптардың барлық түрлері үшін), 4-көрсеткіш (торлы-сымды қаңқасы бар қалыптар үшін), 5-көрсеткіш (металл арқалығы бар тежегіш төсемдер үшін), 6-көрсеткіш (құрама тежегіш төсемдер үшін (кірістірулері бар композициялық)), 7-көрсеткіш (металл керамикалық тежегіш төсемдер үшін), 5.3-тармақ

ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Колодки тормозные составные (чугунно-композиционные)
для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15 раздела V
таблица 1, таблица 2 (показатели 1-10, 11.1 11.2), таблица 4 (для тормозных колодок, предназначенных для тормозных блоков), таблица 5 (для композитных тормозных колодок при стендовых испытаниях), таблица 6 (для металлокерамических колодок при стендовых испытаниях), таблица 7 (для колодок, предназначенных для тормозных блоков при стендовых испытаниях), таблица 8 (показатели 1, 2, 3 (для всех типов колодок), показатель 4 (для колодок сетчато-проволочным каркасом), показатель 5 (для тормозных колодок с металлической спинкой), показатель 6 (для составных тормозных колодок (композиционных со вставками)),
пункт 5.3
ГОСТ 33421-2015 "Колодки тормозные композиционные и металлокерамические для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 6.1.4 (кроме Ва), 6.1.11, 6.1.12, 6.1.13, 6.2.13
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6, 6.1.10
ГОСТ 33695-2015 "Колодки тормозные чугунные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
Компрессоры для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.6 (при наличии концевого холодильника), 5.1.7 (при наличии БОСВ), 5.1.9, 5.1.11 (кроме маслозаполненных), 5.6.1, 5.6.2
ГОСТ 10393-2014 "Компрессоры, агрегаты компрессорные с электрическим приводом и установки компрессорные с электрическим приводом для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V

МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш төсемдер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Құрама тежегіш қалыптар (шойын-композициялық)
теміржол жылжымалы құрамы үшін
"в" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
1-Кесте, 2-кесте (1-10, 11.1 11.2 көрсеткіштер), 4-кесте (тежегіш блоктарына арналған тежегіш төсемдер үшін), 5-кесте (стендтік сынақтар кезінде композиттік тежегіш төсемдер үшін), 6-кесте (стендтік сынақтар кезінде металл керамикалық төсемдер үшін), 7-кесте (тежегіш блоктарға арналған төсемдер үшін 8-кесте (1, 2, 3-көрсеткіштер (қалыптардың барлық түрлері үшін), 4-көрсеткіш (торлы-сымды қаңқалы қалыптар үшін), 5-көрсеткіш (металл арқалығы бар тежегіш қалыптар үшін), көрсеткіш 6 (құрама тежегіш төсемдер үшін (кірістірулері бар композициялық)),
5.3-тармақ
МЕМСТ 33421-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған композициялық және металл керамикалық тежегіш төсемдер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш төсемдер
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
6.1.4 (Ва-дан басқа), 6.1.11, 6.1.12, 6.1.13, 6.2.13-тармақтар МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш төсемдер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.2, 6.1.3, 6.1.5, 6.1.6, 6.1.10-тармақтар МЕМСТ 33695-2015 "Темір жол жылжымалы құрамына арналған шойын тежегіш төсемдер. Жалпы техникалық шарттар"
Компрессоры для железнодорожного подвижного состава
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.3, 5.1.4, 5.1.6 (соңғы Тоңазытқыш болған кезде), 5.1.7 (БОСВ болған кезде), 5.1.9, 5.1.11 (май толтырылғандардан басқа), 5.6.1, 5.6.2-тармақтар МЕМСТ 10393-2014 "Компрессорлар, электр жетегі бар компрессорлық агрегаттар және теміржол жылжымалы құрамына арналған электр жетегі бар компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы

ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения" (стандарт в целом (с учетом п. 4.3.2 ГОСТ 33330-2015)
пункт 63 раздела V
пункт 5.2.11
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункты 5.8.1, 5.8.2
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Механизм клещевой дискового тормоза
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
Таблица 4.6 (пункты 1, 2, 3) ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 15 раздела V
таблица 4.6 (пункт 4.2) ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 8.1 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 89 раздела V
пункт 5.1 ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"

МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ТІЖ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер" (стандарт в целом (с учетом п. 4.3.2 МЕМСТ 33330-2015)
V бөлімнің 63-тармағы
5.2.11-тармақ МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
дейін қолданылады
31.12.2030
V бөлімнің 89-тармағы
5.8.1, 5.8.2-тармақтар МЕМСТ 34013-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрамның және локомотив тартқыш жолаушылар вагондарының жолаушылар креслосы. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Механизм клещевой дискового тормоза
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
Таблица 4.6 (пункты 1, 2, 3) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.6-кесте (4.2-тармақ) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ТІЖ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
8.1-тармақ МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.1-тармақ МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"

пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 91 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 94 раздела V
пункт 5.1
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
Накладки дискового тормоза
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15 раздела V
таблица 4.6 (пункт 4.3)
ГОСТ 33724.1-2016 "Оборудование тормозное пневматическое железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля. Часть 1. Воздухораспределители, краны машиниста, блоки тормозные, изделия резиновые уплотнительные"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Оси чистовые для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.2.1.1 (с учетом требований чертежа), 5.2.2, 6.2.2, 6.2.9, 6.1.11, 6.1.3, 6.1.13.1, 6.2.14, 6.2.15
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 4.2.1.2, 4.2.1.3, 4.2.1.4
ГОСТ 11018-2011 "Колесные пары тягового подвижного состава железных дорог колеи 1520 мм. Общие технические условия"
пункты 3.1.1, 3.3.1, 3.2.1.1
ГОСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Рельсовый транспорт. Колесные пары и тележки. Оси. Требования к изделию"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.7
ГОСТ 4728-2010 "Заготовки осевые для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
подпункт "с"
пункта 13 раздела V
пункт 3.2.1.1
ГОСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Рельсовый транспорт. Колесные пары и тележки. Оси. Требования к изделию"
применяется до 31.12.2030
подпункт "т"
пункта 13 раздела V
пункт 3.2.1.1
ГОСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Рельсовый транспорт. Колесные пары и тележки. Оси. Требования к изделию"
применяется до 31.12.2030
Пункт 6.1.11
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
подпункт "у"
пункта 13 раздела V
пункты 3.1.1, 3.2.1.1, 3.3.1
ГОСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Рельсовый транспорт. Колесные пары и тележки. Оси. Требования к изделию"
применяется до 31.12.2030
пункты 6.1.11, 6.1.13.1
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 3.1.1, 3.2.1.1, 3.3.1
ГОСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Рельсовый транспорт. Колесные пары и тележки. Оси. Требования к изделию"
применяется до 31.12.2030
пункты 6.1.11, 6.1.13.1
ГОСТ 33200-2014 "Оси колесных пар железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 54 раздела V

6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 91-тармағы
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
пункт 94 раздела V
5.1-тармақ
МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
Дискілі тежегіш төсемдері
"в" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
4.6-кесте (4.3-тармақ) МЕМСТ 33724.1-2016 "Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш пневматикалық жабдығы. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері. 1 бөлім. Ауа таратқыштар, машинист крандары, тежегіш блоктар, резеңке тығыздағыш бұйымдар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Теміржол жылжымалы құрамы үшін таза осьтер
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.2.1.1-тармақтар (сызба талаптарын ескере отырып), 5.2.2, 6.2.2, 6.2.9, 6.1.11, 6.1.3, 6.1.13.1, 6.2.14, 6.2.15 МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.1.2, 4.2.1.3, 4.2.1.4 тармақтары МЕМСТ 11018-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының доңғалақ жұптары 1520 мм. жалпы техникалық шарттар"
3.1.1, 3.3.1, 3.2.1.1 тармақтары МЕМСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Теміржол көлігі. Доңғалақ жұптары мен арбалар. Осьтер. Өнімге қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.7-тармақ МЕМСТ 4728-2010 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін осьтік дайындамалар. Техникалық шарттар"
"с" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
3.2.1.1-тармақ МЕМСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Теміржол көлігі. Доңғалақ жұптары мен арбалар. Осьтер. Өнімге қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"т" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
3.2.1.1-тармақ МЕМСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Теміржол көлігі. Доңғалақ жұптары мен арбалар. Осьтер. Өнімге қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.1.11-тармақ
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
"у" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
3.1.1, 3.2.1.1, 3.3.1 тармақтары
МЕМСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Теміржол көлігі. Доңғалақ жұптары мен арбалар. Осьтер. Өнімге қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.1.11, 6.1.13.1 тармақтары
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
3.1.1, 3.2.1.1, 3.3.1 тармақтары
МЕМСТ Р 52942-2008 (ЕН 13261:2003) "Теміржол көлігі. Доңғалақ жұптары мен арбалар. Осьтер. Өнімге қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.1.11, 6.1.13.1 тармақтары
МЕМСТ 33200-2014 "Теміржол жылжымалы құрамының доңғалақ жұптарының осьтері. Жалпы техникалық шарттар"
Vi бөлімнің 54-тармағы

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 91 раздела V
пункт 5.4
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
пункт 94 раздела V
пункт 5.4
ГОСТ 32913-2014 "Аппараты поглощающие сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
Подшипники качения роликовые для букс железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 6.1.1.2, 6.1.3.4, Приложение А, таблица А.2
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.1.2, 6.1.3.3, 6.1.2.21*, 8.2.11
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 7.11
ГОСТ 520-2011 "Подшипники качения. Общие технические условия"
(Для подшипников роликовых радиальных сферических)
подпункты "с" "т"
и "у" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 6.1.2.2, 6.1.3.1, 6.1.3.2, 6.1.3.4,
Приложение А, таблица А.2, 8.2.2, 8.2.3, 8.2.5
ГОСТ 32769-2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.3.3, 6.1.3.1, 6.1.2.3, 8.2.2, 8.2.4, 8.2.5, 8.2.6, 8.2.7, 8.2.8, 8.2.15*
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
раздел 9
ГОСТ 18855-2013 "Подшипники качения. Динамическая грузоподъемность и номинальный ресурс" (Для всех типов подшипников)
пункты 6.2.2, 7.3, 7.4, 7.8, 7.10, 7.11
ГОСТ 520–2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
перечисления "а", "б", "г", "д", "и", "к", "л" пункта 6.3, 6.4
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
перечисления "а", "б", "в", "г", "д" и "е" пункта 6.3.2, перечисления "а", "б", "г", "д" и "е" пункта 6.4.2
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
Для всех типов подшипников
применяется до
31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 91 раздела V
перечисления "а", "б", "к" пункта 6.3, пункт 6.4
ГОСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
перечисления "а", "в", "д", "е" пункта 6.3.2
ГОСТ 18572–2014 "Подшипники качения. Подшипники буксовые роликовые цилиндрические железнодорожного подвижного состава. Технические условия"

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
дейін қолданылады
31.12.2030
пункт 91 раздела V
5.4-тармақ МЕМСТ 32913-2014 "Жүк және жолаушылар вагондарының автотіркегіш құрылғысының аялдамалары. Жалпы техникалық шарттар"
пункт 94 раздела V
пункт 5.4
МЕМСТ 32913-2014 "Жүк және жолаушылар вагондарының автотіркегіш құрылғысының аялдамалары. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол жылжымалы құрамының буксіне арналған роликті жылжымалы мойынтіректер
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
6.1.1.2, 6.1.3.4-тармақтар, А қосымшасы, а. 2-кесте МЕМСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункты 6.1.1.2, 6.1.3.3, 6.1.2.21*, 8.2.11
МЕМСТ 18572–2014 "Домалау мойынтіректері. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
7.1-тармақ1
МЕМСТ 520-2011 "Домалау мойынтіректері. Жалпы техникалық шарттар"
(Для подшипников роликовых радиальных сферических)
"с" "т"тармақшалары
және 13-тармақтың" у", V бөлімнің 15-тармағы
6.1.2.2, 6.1.3.1, 6.1.3.2, 6.1.3.4 тармақтары,
А қосымшасы, а кестесі 2, 8.2.2, 8.2.3, 8.2.5 МЕМСТ 32769-2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
тармақтар 6.1.3.3, 6.1.3.1, 6.1.2.3, 8.2.2, 8.2.4, 8.2.5, 8.2.6, 8.2.7, 8.2.8, 8.2.15* МЕМСТ 18572–2014 "Домалау мойынтіректері. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
9 бөлім
МЕМСТ 18855-2013 "Домалау мойынтіректері. Динамикалық жүк көтергіштігі және номиналды ресурс" (Для всех типов подшипников)
тармақтар 6.2.2, 7.3, 7.4, 7.8, 7.10, 7.11 МЕМСТ 520–2011 "Домалау мойынтіректері. Жалпы техникалық шарттар" (Роликті радиалды сфералық мойынтіректер үшін)
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
6.3, 6.4-тармақтың "а", "б", "г", "д", "и", "к", "л" аударымдары МЕМСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
6.3.2-тармақтың "а", "б", "в", "г", "д" және "е" аударымдары, 6.4.2-тармақтың "а", "б", "г", "д" және "е" аударымдары МЕМСТ 18572–2014 "Домалау мойынтіректері. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
Мойынтіректердің барлық түрлері үшін
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
V бөлімнің 91-тармағы
6.3-тармақтың "а", "б", "к" аударымдары, 6.4-тармақ МЕМСТ 32769–2014 "Подшипники качения. Узлы подшипниковые конические букс железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
6.3.2-тармақтың "а", "в", "д", "е" аударымдары МЕМСТ 18572–2014 "Домалау мойынтіректері. Темір жол жылжымалы құрамының осьтік роликті цилиндрлік мойынтіректері. Техникалық шарттар"

раздел 10
ГОСТ 520–2011 "Подшипники качения. Общие технические условия" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
Предохранители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "ф"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.4, 2.10
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.4 и 4.10
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 6.2.3, 6.2.7
ГОСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003)
"Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2 приложения ДА
ГОСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 5. Предохранители высоковольтные. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
Преобразователи полупроводниковые силовые (мощностью более 5 кВт)
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 2.2.1, 2.2.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1 (в части теплостойкости, холодостойкости, влагостойкости), 4.2.2 (в части вибропрочности, одиночных ударов)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.2.3.1, 4.2.5.1
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковыесиловые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
пункты 4.7.1, 4.7.2
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 2.2.1 (в части теплостойкости, холодостойкости, влагостойкости) и 2.2.2 (в части вибропрочности, одиночных ударов)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
(для преобразователей тяговых и комбинированных (тяговых с каналами питания вспомогательного оборудования))
пункт 4.2.5.1 (в части вибропрочности, одиночных ударов)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"

раздел 10
МЕМСТ 520–2011 "Домалау мойынтіректері. Жалпы техникалық шарттар" (Для подшипников роликовых радиальных сферических)
Теміржол жылжымалы құрамы үшін жоғары вольтты сақтандырғыштар
"ф" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.4, 2.10 МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2**, 4.4 және 4.10-тармақтар МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
6.2.3, 6.2.7-тармақтар МЕМСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003)
"Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 5 бөлім. Сақтандырғыштар жоғары вольтты. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ приложения ДА
МЕМСТ 33798.5-2016 (IEC 60077-5:2003) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 5 бөлім. Сақтандырғыштар жоғары вольтты. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
Жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері (қуаты 5 кВт-тан астам)
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
2.2.1, 2.2.2 тармақтары МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1-тармақтар (жылуға төзімділік, аязға төзімділік, ылғалға төзімділік бөлігінде), 4.2.2 (дірілге төзімділік, бір соққылар бөлігінде) МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.3.1, 4.2.5.1-тармақтар МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005)
"Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
пункты 4.7.1, 4.7.2
МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
пункт 2.2.1 (в части теплостойкости, холодостойкости, влаМЕМСТойкости) и 2.2.2 (в части вибропрочности, одиночных ударов)
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
(тартқыш және аралас түрлендіргіштер үшін (қосалқы жабдықтың қоректендіру арналары бар тартқыш))
4.2.5.1-тармақ (дірілге төзімділік, бір соққылар бөлігінде) МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"

(для преобразователей массой свыше 500 кг в случае проведения испытаний по стойкости к воздействию вибрации и удара на отдельных составных частях согласно пункту ДА.4 приложения ДА ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005))
подпункт "г" и "ф" пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3, 7.4.4, приложение ДЕ, пункты ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4, ДЕ.1.5, ДЕ.1.6
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей для собственных нужд, совмещенных с тяговыми преобразователями)
пункты 4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1, 4.6.4.2, 4.6.4.3, 4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4, 4.9.3.5
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия" (для преобразователей собственных нужд мощностью более 5 кВт)
пункты 2.3, 2.4, 2.5
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
(Для диодных и тиристорных выпрямительных блоков и устройств)
пункты 4.3 – 4.5
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1.4.4.3* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей; в части защиты от недопустимых перегрузок, от токов внутреннего и внешнего короткого замыкания, от исчезновения или недопустимого снижения питающего напряжения и напряжения вспомогательных цепей преобразователя), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (для диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей) и 7.4.4* (для каналов питания вспомогательного оборудования переменного тока, в том числе универсальных каналов питания тягового и вспомогательного оборудования переменного тока), приложение ДЕ, пункты ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (при наличии конденсаторов с рабочим напряжением свыше 50В) и ДЕ.1.6* (кроме диодных и тиристорных тяговых выпрямителей и выпрямительно-инверторных преобразователей)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
для преобразователей тяговых и комбинированных (тяговых
с каналами питания вспомогательного оборудования)
подпункт "о" и "п" пункта 13, пункт 21 раздела V
пункты 4.1, 4.2 и 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
разделы 5 и 6
ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункты (в зависимости от комплектности эксплуатационных документов) 5.9, 7.23, 8.3 ГОСТ Р 2.610-2019 "Единая система конструкторской документации. Правила выполнения эксплуатационных документов"
применяется до
31.12.2030
пункты 89 раздела V
пункт 4.1.2.1, 4.1.2.2 (в части наличия маркировки выводов), приложение ДЕ, пункт ДЕ.1.2* (при наличии съемных крышек, дверей или панелей, закрывающих доступ персонала к токоведущим частям)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункты (в зависимости от комплектности эксплуатационных документов) 5.9, 7.23, 8.3 ГОСТ Р 2.610-2019 "Единая система конструкторской документации. Правила выполнения эксплуатационных документов"
применяется до
31.12.2030
пункт 91 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 4.10.1
ГОСТ 33726-2016 "Преобразователи статические нетяговые для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 4.1.2.1 (перечисления 1-5)
ГОСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Преобразователи полупроводниковые силовые для железнодорожного подвижного состава. Характеристики и методы испытаний"
(для преобразователей тяговых и комбинированных (тяговых с каналами питания вспомогательного оборудования))
Преобразователи электромашинные для железнодорожного подвижного состава

(ДА тармағына сәйкес жекелеген құрамдас бөліктерде діріл мен соққы әсеріне төзімділік бойынша сынақтар жүргізілген жағдайда салмағы 500 кг-нан асатын түрлендіргіштер ДА.4 қосымша ДА МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005))
13-тармақтың "г" және "ф" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 4.2.10.2, 4.5.3.16, 7.4.1, 7.4.3, 7.4.4, мұндағы қосымша, к.1.1, к.1.3, К.1. 4, К. 1. 5, К. 1. 6 тармақтары МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
(для преобразователей для собственных нужд, совмещенных с тяговыми преобразователями)
тармақтар 4.5.2, 4.5.6, 4.6.2, 4.6.3, 4.6.4.1, 4.6.4.2, 4.6.4.3, 4.6.4.4, 4.9.2, 4.9.3.2, 4.9.3.4, 4.9.3.5 МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар" (қуаты 5 кВт тан асатын меншікті мұқтаж түрлендіргіштер үшін)
2.3, 2.4, 2.5-тармақтар МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
(Для диодных и тиристорных выпрямительных блоков и устройств)
4.3 – 4.5-тармақтар МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.4.4.3-тармақтар* (диодты және тиристорлық тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлық түрлендіргіштерден басқа; жол берілмейтін шамадан тыс жүктемелерден, ішкі және сыртқы қысқа тұйықталу токтарынан, қоректендіру кернеуі мен түрлендіргіштің қосалқы тізбектерінің жоғалуынаи напряжения вспомогательных цепей преобразователя), 4.1.5, 4.2.10.2, 4.5.3.15, 4.5.3.16, 5.1.2.4* (диодты және тиристорлы тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлық түрлендіргіштер үшін) және 7.4.4* (айнымалы токтың қосалқы жабдығының қоректендіру арналары үшін, оның ішінде айнымалы токтың тартқыш және қосалқы жабдығының әмбебап қоректендіру арналары үшін), қосымша ДЕ, тармақтар ДЕ.1.1, ДЕ.1.3, ДЕ.1.4* (жұмыс кернеуі 50 В жоғары конденсаторлар болған кезде) және ДЕ.1.6* (диодты және тиристорлық тартқыш түзеткіштер мен түзеткіш-инверторлық түрлендіргіштерден басқа)
МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
тартқыш және аралас түрлендіргіштер үшін (тарту
қосалқы жабдықтың қоректендіру арналарымен)
13-тармақтың "о" және "п" тармақшасы, V бөлімнің 21-тармағы
4.1, 4.2 және 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
5 және 6 бөлімдер МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Жабдықтар мен жабдықтар. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
пункттер (пайдалану құжаттарының жиынтығына байланысты) 5.9, 7.23, 8.3 МЕМСТ Р 2.610-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттарын орындау қағидалары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармақтары
4.1.2.1, 4.1.2.2-тармақ (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде), ДЕ-қосымша, ДЕ-тармақ.1.2 * (персоналдың ток өткізгіш бөліктерге кіруін жабатын алынбалы қақпақтар, есіктер немесе панельдер болған кезде) МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
пункт 2.15.2
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.9, 7.23, 8.3 МЕМСТ Р 2.610-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттарын орындау қағидалары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 91-тармағы
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
4.10.1-тармақ МЕМСТ 33726-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін тартпайтын статикалық түрлендіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
4.1.2.1-тармақ (1-5 аударымдар) МЕМСТ 33323-2015 (IEC 61287-1:2005) "Теміржол жылжымалы құрамы үшін жартылай өткізгіш қуат түрлендіргіштері. Сынақ сипаттамалары мен әдістері"
Теміржол жылжымалы құрамы үшін электромашиналық түрлендіргіштер

пункты 4.2, 4.8
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
подпункт "с"
пункта 13 раздела V
пункт 4.7, 4.12
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
подпункт "т"
пункта 13 раздела V
пункт 4.12
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
подпункт "у"
пункта 13 раздела V
пункт 6.19
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.13.1, 4.13.6, 6.19
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункты 89 раздела V
пункт 4.18
ГОСТ 1452-2011 "Пружины цилиндрические винтовые тележек и ударно-тяговых приборов подвижного состава железных дорог. Технические условия"
Разъединители, короткозамыкатели, отделители, заземлители высоковольтные для железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.2.1**, 8.2.10**
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 8.2.10
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 8.2.1**, 8.2.10**, 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 и 8.4.7
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
Реакторы для электропоездов
подпункт "ф"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 8.2.1**, 8.2.10**, раздел 8.5
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
пункты 2.2.1**, 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 2. Электротехнические компоненты. Общие технические условия"
Резервуары воздушные для моторвагонного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 2.12 (для цветных металлов и сплавов допускается проверка только при температуре минус 20 0С), 2.13, 2.14
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункт 2.17
ГОСТ 1561-75 "Резервуары воздушные для автотормозов вагонов железных дорог. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
Резинокордные оболочки муфт тягового привода
моторвагонного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.1, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3, 4.3 и 4.5
ГОСТ 33188-2014 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется до 24.12.2025
пункты 4.2.1, 4.3, 4.4.1 (параметры 4, 5, 6, 7 таблицы 3), 4.5
ГОСТ 33188-2024 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 4.7
ГОСТ 33188-2014 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется до 24.12.2025
пункт 4.6.2
ГОСТ 33188-2014 "Муфты тягового привода моторвагонного подвижного состава. Резинокордные оболочки. Общие технические условия"
применяется с 01.01.2025
Резисторы пусковые, электрического тормоза, демпферные
подпункт "ф"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.9.1
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4 и 4.9.1
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.2.2, 4.3, 4.2.5, 4.2.8, 4.2.9
ГОСТ 33264-2015 "Резисторы пусковые электрического тормоза демпферные для железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункты 8.1.6, 8.1.12, 8.2.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Реле высоковольтные электромагнитные и электронные
(защиты, промежуточные, времени и дифференциальные)
подпункт "ф"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.8 (кроме реле промежуточных), 2.11 (применяется только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.8 (кроме реле промежуточных) и 4.11 (только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункты 8.1.8 (кроме реле промежуточных), 8.1.12, 8.1.14 (только для промежуточных реле) и 8.2.2, 8.2.10**
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
Рукава соединительные для тормозов железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V

пункты 4.2, 4.8
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбалары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелері. Техникалық шарттар"
"с" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
пункт 4.7, 4.12
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбалары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелері. Техникалық шарттар"
"т" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
пункт 4.12
МЕМСТ 1452-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбалары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелері. Техникалық шарттар"
"у" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
6.19-тармақ МЕМСТ 1452-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбалары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.13.1, 4.13.6, 6.19-тармақтар МЕМСТ 1452-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбалары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармақтары
4.18-тармақ МЕМСТ 1452-2011 "Темір жолдардың жылжымалы құрамының цилиндрлік бұрандалы арбалары мен соққы-тарту аспаптарының серіппелері. Техникалық шарттар"
Теміржол жылжымалы құрамы үшін ажыратқыштар, қысқа тұйықтағыштар, бөлгіштер, жоғары вольтты жерге тұйықтағыштар
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
2.2.1**, 2.2.2 тармақтары** МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.2.1**, 4.2.2 тармақтары** МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
8.2.1**, 8.2.10 тармақтар** МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
8.2.10-тармақ МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 8.2.1**, 8.2.10**, 8.4.1, 8.4.3, 8.4.4, 8.4.6 және 8.4.7 МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
пункт 2.15.2
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
Электр пойыздарына арналған реакторлар
"ф" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
8.2.1**, 8.2.10* * тармақтары, 8.5-бөлім МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
2.2.1**, 2.2.2 тармақтары** МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.2-2016 (IEC 60077-2:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 2 бөлім. Электротехникалық компоненттер. Жалпы техникалық шарттар"
Моторвагонды жылжымалы құрамға арналған әуе резервуарлары
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
2.12-тармақтар (түсті металдар мен қорытпалар үшін минус 20 0С температурада ғана тексеруге жол беріледі), 2.13, 2.14 МЕМСТ 1561-75 "Теміржол вагондарының автомобиль тежегіштеріне арналған әуе резервуарлары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
2.17-тармақ МЕМСТ 1561-75 "Теміржол вагондарының автомобиль тежегіштеріне арналған әуе резервуарлары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
Тартқыш жетек муфталарына арналған резеңке сымды қаптамалар көп агрегатты жылжымалы құрам
"в" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
4.1, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3, 4.3 және 4.5-тармақтар МЕМСТ 33188-2014 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетегінің муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
24.12.2025 дейін қолданылады
4.2.1, 4.3, 4.4.1-тармақтар (3-кестенің 4, 5, 6, 7-параметрлері), 4.5 МЕМСТ 33188-2024 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетегінің муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
4.7-тармақ МЕМСТ 33188-2014 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетегінің муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
24.12.2025 дейін қолданылады
4.6.2-тармақ МЕМСТ 33188-2014 "Моторвагонды жылжымалы құрамның тартқыш жетегінің муфталары. Резеңке қабықшалар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 бастап қолданылады
Іске қосу резисторлары, электр тежегіштері, демпферлік
"ф" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.9.1 МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4 және 4.9.1 МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
4.2.2, 4.3, 4.2.5, 4.2.8, 4.2.9-тармақтар МЕМСТ 33264-2015 "Теміржол жылжымалы құрамы үшін демпферлік электр тежегіштерін іске қосу резисторлары. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.6, 8.1.12, 8.2.2 тармақтары МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
пункт 2.15.2
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
Жоғары вольтты электромагниттік және электронды релелер (қорғаныс, аралық, уақыт және дифференциалды)
"ф" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.8 (аралық реледен басқа), 2.11 (тек аралық релелер үшін қолданылады) МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.8 (аралық реледен басқа) және 4.11 (тек аралық релелер үшін) МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.8 (аралық реледен басқа), 8.1.12, 8.1.14 (тек аралық релелер үшін) және 8.2.2, 8.2.10-тармақтар** МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
дейін қолданылады
31.12.2030
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
Темір жол жылжымалы құрамының тежегіштеріне қосатын жеңдер
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы

пункты 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3, 4.1.4, 4.2.1, 4.4.1
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.1.2, 4.1.3, 4.1.4, 4.2.1, 4.4.1
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 91 раздела V
пункты 4.5.1, 4.5.2
ГОСТ 2593-2014 "Рукава соединительные железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
Стеклоочистители для моторвагонного железнодорожного подвижного состава
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 4.1.2 (перечисление 3 абзаца 1 – при наличии в конструкции стеклоомывателя), 4.1.3, 4.1.5, 4.1.6, 4.2.3, 4.2.4, 4.2.5, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.4
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.1.4, 4.5.1, 4.5.2
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ Р 57445-2017
"Железнодорожные технические средства. Общие требования к методам определения ресурса"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике (ССНТ). Расчет надежности. Основные положения"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 4.8.1
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункты 91 и 94 раздела V
пункт 4.8.1
ГОСТ 28465-2019 "Устройства очистки лобовых стекол кабины машиниста тягового подвижного состава. Общие технические условия"
Сцепка (включая автосцепку)
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.8, 5.8 (подпункт "б" или "в")
ГОСТ 33434-2015 "Устройство сцепное и автосцепное железнодорожного подвижного состава. Технические требования и правила приемки"
подпункт "з"
пункта 13 раздела V

пункты 4.1.1, 4.1.2, 4.1.3, 4.1.4, 4.2.1, 4.4.1
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіштеріне қосатын жеңдер. техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
пункты 4.1.2, 4.1.3, 4.1.4, 4.2.1, 4.4.1
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіштеріне қосатын жеңдер. техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
дейін қолданылады
31.12.2030
пункт 91 раздела V
пункты 4.5.1, 4.5.2
МЕМСТ 2593-2014 "Темір жол жылжымалы құрамының тежегіштеріне қосатын жеңдер. техникалық шарттар"
Моторвагонды теміржол жылжымалы құрамына арналған шыны тазалағыштар
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.1.2 – тармақтар (1-абзацтың 3-санамасы-конструкцияда шыны жуғыш болған жағдайда), 4.1.3, 4.1.5, 4.1.6, 4.2.3, 4.2.4, 4.2.5, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.4
МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы шыныларын тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.1.4, 4.5.1, 4.5.2-тармақтар МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы шыныларын тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ Р 57445-2017
"Теміржол техникалық құралдары. Ресурсты анықтау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-95 "Техникадағы сенімділік (ТІЖ). Сенімділікті есептеу. Негізгі ережелер"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
4.8.1-тармақ МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы шыныларын тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
пункты 91 и 94 раздела V
4.8.1-тармақ МЕМСТ 28465-2019 "Тартқыш жылжымалы құрам машинисі кабинасының алдыңғы шыныларын тазалау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар"
Ілінісу (авто іліністі қоса алғанда)
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.8, 5.8-тармақтар ("б" НЕМЕСЕ "в" тармақшасы) МЕМСТ 33434-2015 "Теміржол жылжымалы құрамының тіркемелі және автотіркегіш құрылғысы. Техникалық талаптар және қабылдау ережелері"
"з" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы

подпункты "в" и "ф" пункта 13, пункт 15
раздела V
пункты 5.2.1 (а, б, в), 5.2.2 (в части работоспособности при температурах окружающего воздуха от минус 50°С до плюс 40°С и высоте 1200 м над уровнем моря), 5.2.4 (в части воздействия влажного воздуха), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (для коллекторных электрических машин), 5.12.3* (для коллекторных электрических машин, рассчитанных на работу в том числе в генераторном режиме), 5.14.4, 5.15.1 (абзац 1, перечисление 5), 5.17* (для коллекторных электрических машин), 5.17.2* (для бесколлекторных электрических машин), 6.6
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
подпункты "г", "о"
и "п" пункта 13, пункт 21 раздела V
пункт 6.8
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункты 4.1, 4.2, 4.3
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункты 9.2 (в части наличия маркировки выводов), 9.3
ГОСТ 2582-2013 "Машины электрические вращающиеся тяговые. Общие технические условия"
пункт 6.6
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
пункт 6.6
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Тяговый хомут автосцепки
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.3.6, 5.3.7, подпункт "б" пункта 5.3.8
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5, 5.3.6, перечисление "а" пункта 5.4.2
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Устройства электронагревательные для систем отопления электропоездов
подпункт "ф"

13-тармақтың "в" және "ф" тармақшалары, 15-тармақ
V бөлім
5.2.1 (а, б, в), 5.2.2 (қоршаған ауаның температурасы минус 50°С-тан плюс 40°С-қа дейін және теңіз деңгейінен 1200 м биіктікте жұмыс қабілеттілігі бөлігінде), 5.2.4 (ылғалды ауаның әсер ету бөлігінде), 5.6.1*, 5.6.2*, 5.6.3, 5.7.1, 5.7.6, 5.8.1, 5.8.3, 5.8.4, 5.12.2* (коллекторлы электр машиналары үшін), 5.12.3* (коллекторлы электр машиналары үшін, оның ішінде генератор режимінде жұмыс істеуге есептелген), 5.14.4, 5.15.1 (1-абзац, 5-санау), 5.17* (коллекторлы электр машиналары үшін), 5.17.2* (коллекторсыз электр машиналары үшін), 6.6 МЕМСТ 2582-2013 "Электр айналмалы тарту машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
"г", "о"тармақшалары
13-тармақтың" п", V бөлімнің 21-тармағы
6.8-тармақ МЕМСТ 2582-2013 "Электр айналмалы тарту машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
4.1, 4.2, 4.3-тармақтар
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
9.2-тармақтар (қорытындыларды таңбалаудың болуы бөлігінде), 9.3 МЕМСТ 2582-2013 "Электр айналмалы тарту машиналары. Жалпы техникалық шарттар"
6.6-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
6.6-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Автотасымалдау қысқышы
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.3.6, 5.3.7-тармақтар, 5.3.8-тармақтың " б " тармақшасы МЕМСТ 22703-2012 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.3.1, 5.3.2, 5.3.5, 5.3.6-тармақтар, 5.4.2-тармақтың "а" аудармасы МЕМСТ 22703-2012 "Темір жол жылжымалы құрамының тіркеме және автотіркегіш құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Электр пойыздарының жылыту жүйелеріне арналған электр жылыту құрылғылары
"ф" тармақшасы

пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.1.1, 4.1.2,4.2.1, 4.2.2, 4.5, 4.6.1, 4.6.2, ,4.6.3
ГОСТ 33596-2015 "Устройства электронагревательные для систем отопления железнодорожного подвижного состава"
пункты 2.2.1**, 2.2.2**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
подпункт "р"
пункта 13 раздела V
пункты 4.3, 4.4
ГОСТ 33596-2015 "Устройства электронагревательные для систем отопления железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 4.7.1(первое и второе перечисление)
ГОСТ 33596-2015 "Устройства электронагревательные для систем отопления железнодорожного подвижного состава"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Устройства, комплексы и системы управления, контроля и безопасности
железнодорожного подвижного состава, их программные средства
подпункт "в" пункта 13
пункты 4.8.1**, 4.8.2**, 4.7.7
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункты 4.8.1**, 4.8.2**, 4.7.7
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 3.1
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
подпункт "г"*
пункта 13
пункт 4.4.2, 4.4.3
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.4.2, 4.4.3
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
пункт 21* раздела V
пункт 4.9.2
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
пункт 4.9.2
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
подпункт "ф"
пункта 13
пункт 4.4.4
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.4.4
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
раздел 5

13-тармақтың 15-тармағы
тармақтар 4.1.1, 4.1.2,4.2.1, 4.2.2, 4.5, 4.6.1, 4.6.2, ,4.6.3 МЕМСТ 33596-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының жылыту жүйелеріне арналған электрмен жылыту құрылғылары"
2.2.1**, 2.2.2 тармақтары** МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
"р" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
4.3, 4.4-тармақтар МЕМСТ 33596-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының жылыту жүйелеріне арналған электрмен жылыту құрылғылары. Требования безопасности и методы контроля"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
дейін қолданылады
31.12.2030
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
4.7.1-тармақ (бірінші және екінші санау) МЕМСТ 33596-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының жылыту жүйелеріне арналған электрмен жылыту құрылғылары"
пункт 2.15.2
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол жылжымалы құрамының құрылғылары, басқару, бақылау және қауіпсіздік кешендері мен жүйелері, олардың бағдарламалық құралдары
13-тармақтың "в" тармақшасы
4.8.1**, 4.8.2**, 4.7.7 тармақтары МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024 дейін қолданылады көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.8.1**, 4.8.2**, 4.7.7 тармақтары МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2.2.1**, 2.2.2**, 3.1-тармақтар МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
"г" тармақшасы*
13-тармақ
4.4.2, 4.4.3-тармақ МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады
31.12.2024
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.4.2, 4.4.3-тармақ МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
21-тармақ* V бөлім
4.9.2-тармақ МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады
31.12.2024
4.9.2-тармақ МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
"ф" тармақшасы
13-тармақ
4.4.4-тармақ МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады
31.12.2024
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.4.4-тармақ МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
5 бөлім

ГОСТ 30804.4.11-2013 "Совместимость техническая средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным перерывам и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 8.2.1.6
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 15 раздела V
пункты 4.8.1**, 4.8.2**, 4.7.7, 4.9.1,4.5.3
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункты 4.8.1**, 4.8.2**, 4.7.7, 4.9.1,4.5.3
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.4, 2.5 и 3.1
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 29* раздела V
пункт 4.8.2**
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.8.2**
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
пункт 2.2.1**
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.7.8
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к программным средствам
пункт 4.7.8
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к программным средствам
подпункт "а"
пункта 31 раздела V
пункты 4.3, 4.10
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.3, 4.10
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 6.2.9а, 6.2.9б, 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 7.2.2.8а, 7.2.2.8b, 7.2.2.8c,
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.2в, 4.2г
ГОСТ 34009-2016 "Средства и системы управления железнодорожным тяговым подвижным составом. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
подпункт "б"
пункта 31 раздела V
пункты 4.3, 4.10
ГОСТ 33435-2015 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
31.12.2024
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.3, 4.10
ГОСТ 33435-2023 "Устройства управления, контроля и безопасности железнодорожного подвижного состава. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 6.2.9а, 6.2.9б, 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункт 7.2.2.13
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
пункты 4.4, 4.16
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
показатель не применяется к устройствам, комплексам и системам управления, контроля и безопасности
раздел 4

МЕМСТ 30804.4.11-2013 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Сәтсіздікке, қысқа мерзімді үзілістерге және қуат кернеуінің өзгеруіне төзімділік. Сынақ талаптары мен әдістері"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
8.2.1.6-тармақ МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 4.8.1**, 4.8.2**, 4.7, 4.9.1,4.5.3 МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
31.12.2024
дейін қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
тармақтар 4.8.1**, 4.8.2**, 4.7, 4.9.1,4.5.3 МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
тармақтар 2.2.1**, 2.2.2**, 2.4, 2.5 және 3.1 МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
29-тармақ* V бөлім
4.8.2-тармақ** МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады
31.12.2024
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.8.2-тармақ** МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
2.2.1-тармақ** МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.7.8-тармақ
МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады
31.12.2024
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
4.7.8-тармақ МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш бағдарламалық құралдарға қолданылмайды
"а" тармақшасы
V бөлімнің 31-тармағы
4.3, 4.10-тармақтар МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады
31.12.2024
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4.3, 4.10-тармақтар МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
6.2.9 а, 6.2.9 б, 6.2.9 в тармақтары МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын электронды теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
7.2.2.8 а, 7.2.2.8 б, 7.2.2.8 в тармақтары, МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4.2 в, 4.2 г тармақтары МЕМСТ 34009-2016 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрамды басқару құралдары мен жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
"б" тармақшасы
V бөлімнің 31-тармағы
4.3, 4.10-тармақтар МЕМСТ 33435-2015 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады
31.12.2024
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4.3, 4.10-тармақтар МЕМСТ 33435-2023 "Теміржол жылжымалы құрамын басқару, бақылау және қауіпсіздік құрылғылары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
6.2.9 а, 6.2.9 б, 6.2.9 в тармақтары МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын электронды теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
7.2.2.13-тармақ МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4.4, 4.16-тармақтар МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030 дейін қолданылады
көрсеткіш құрылғыларға, кешендерге және басқару, бақылау және қауіпсіздік жүйелеріне қолданылмайды
4 бөлім

пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.6, 2.7, 2.8, 2.11 (применяется только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункты 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 (кроме промежуточных реле) и 4.11 (применяется только для промежуточных реле)
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
Пункты 8.1.8 (кроме промежуточных реле), 8.1.12, 8.1.14 (только для промежуточных реле), 8.2.1**, 8.2.2 и 8.2.10**
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 6.2
ГОСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Электрооборудование железнодорожного подвижного состава. Часть 1. Общие условия эксплуатации и технические условия"
пункт 2.15.2
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
пункт 4.15.2
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
II. Составные части подсистем
инфраструктуры высокоскоростного железнодорожного транспорта
Автоматизированные системы оперативного управления технологическими процессами, связанными с обеспечением безопасности движения и информационной безопасностью
пункты 15, подпункты "а", "б", "в", "г", "д" и "е" пункта 86 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1**, 4.7.2**, 4.8, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования
Аппаратура телемеханики железнодорожных устройств электроснабжения
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.7.1**, 5.1.7.2**, 5.1.7.3**, 5.1.7.5
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
подпункт "ж" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7.1**, 5.1.7.2**, 5.1.7.3**, 5.1.7.4, 5.1.7.6, 5.1.7.7, 5.1.11.3
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.3.1
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
Армированные бетонные стойки для опор контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "в"

13-тармақтың 15-тармағы
пункты 2.2.1**, 2.2.2**, 2.3, 2.4, 2.6, 2.7, 2.8, 2.11 (ол тек аралық релелер үшін қолданылады)
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
тармақтар 4.2.1**, 4.2.2**, 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 (аралық релелерден басқа) және 4.11 (тек аралық релелер үшін қолданылады) МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
8.1.8 (аралық релелерден басқа), 8.1.12, 8.1.14 (тек аралық релелер үшін), 8.2.1**, 8.2.2 және 8.2.10-тармақтар** МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
6.2-тармақ
МЕМСТ 33798.1-2016 (IEC 60077-1:1999) "Теміржол жылжымалы құрамының электр жабдықтары. 1 бөлім. Жалпы пайдалану шарттары және техникалық шарттар"
2.15.2-тармақ МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
4.15.2-тармақ
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
II. Ішкі жүйелердің құрамдас бөліктері
жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің инфрақұрылымы
Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелері
V бөлімнің 86-тармағының 15-тармақтары, "а", "б", "в", "г", "д" және "е" тармақшалары
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1**, 4.7.2**, 4.8, 4.11.2
МЕМСТ 34012-2016 Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар
Электрмен жабдықтаудың темір жол құрылғыларының телемеханика аппаратурасы
V бөлімнің 15-тармағы
пункты 5.1.7.1**, 5.1.7.2**, 5.1.7.3**, 5.1.7.5
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 85-тармағының" ж " тармақшасы
тармақтар 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7.1**, 5.1.7.2**, 5.1.7.3**, 5.1.7.4, 5.1.7.6, 5.1.7.7, 5.1.11.3 МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары жалпы техникалық шарттар"
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.3.1-тармақ МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары жалпы техникалық шарттар"
Байланыс желісінің тіректеріне арналған арматураланған бетон тіректері электрлендірілген темір жолдар
"в" тармақшасы

пункта 13, пункты 15, 89, 91 и 94, подпункты "б" и "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.2.1.1, 5.2.1.24, 5.2.1.26, 5.2.2
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункты 89 и 91 раздела V
пункты 5.2.4.1, 5.2.4.3
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Болты для рельсовых стыков
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 5.1.1 – 5.1.5, таблица 2
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "в" пункта 13 раздела V
пункты 4.1, 5.1.1 – 5.1.5, таблица 2
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
таблица 2 пункт 5.1.3
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.8
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 15,
подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.7
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.4, 5.1.8
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 4.3, 5.1.1 – 5.1.3
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.5
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 15,
подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.4
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Брусья железобетонные для стрелочных переводов для железных дорог колеи 1520 мм
подпункт "в"

13-тармақтың, 15, 89, 91 және 94-тармақтардың, V бөлімнің 85-тармағының "б" және "в" тармақшаларының
5.2.1.1, 5.2.1.24, 5.2.1.26, 5.2.2 тармақтары МЕМСТ 19330-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
пункты 89 и 91 раздела V
пункты 5.2.4.1, 5.2.4.3
МЕМСТ 19330-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
Рельсті қосылыстарға арналған болттар
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 5.1.1 – 5.1.5-тармақтар, 2-кесте
МЕМСТ 11530-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған болттар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы
4.1, 5.1.1 – 5.1.5-тармақтар, 2-кесте
МЕМСТ 11530-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған болттар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 84-тармағының 15-тармағы, "а" тармақшасы
5.1-тармақ 2 кесте
МЕМСТ 11530-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған болттар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ МЕМСТ 11530-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған болттар. Техникалық шарттар"
Темір жолдың рельсті бекітпелеріне арналған ипотекалық болттар
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.8-тармақтар МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған ипотекалық болттар. Техникалық шарттар"
15-тармақ,
V бөлімнің 84-тармағының " а " тармақшасы
4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған ипотекалық болттар. Техникалық шарттар"
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.4, 5.1.8-тармақтар МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған ипотекалық болттар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған ипотекалық болттар. Техникалық шарттар"
Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды болттар
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 4.2, 4.3-тармақтар, 5.1.1 – 5.1.3
МЕМСТ 16016-2014 "Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды болттар. Техникалық шарттар"
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.1, 5.1.5-тармақтар МЕМСТ 16016-2014 "Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды болттар. Техникалық шарттар"
15-тармақ,
"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4.1, 4.2, 5.1.1 – 5.1.4-тармақтар МЕМСТ 16016-2014 "Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды болттар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ МЕМСТ 16016-2014 "Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды болттар. Техникалық шарттар"
Темір жолдарға арналған бағыттамалық бұрмаларға арналған темірбетонды арқалықтар 1520 мм
"в" тармақшасы

пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.1.3-5.1.7, 5.1.10
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
п
раздел 11
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15, подпункты "а", "б", "в" и "г" пункта 85 раздела V
пункты, 5.1.3 (в части остающегося напряжения), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2** – 5.3.4**, 5.4.5 – 5.4.8
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
пункты 22 раздела V
пункт 8.6
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункты 5.7.1, 5.7.2
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
Гайки для болтов рельсовых стыков
пункт 12 раздела V
раздел 4, пункты 5.1.1 – 5.1.6
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункт 5.1.1
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 15,
подпункт "а"
пункта 84 раздела V
раздел 4, пункты 5.1.1 – 5.1.6
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
Гайки для закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1 – 5.1.7 ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1-5.1.7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Гайки для клеммных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1 – 5.1.7 ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.2
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия
пункт 15,
подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1, 5.1.3– 5.1.7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Гарнитуры, внешние замыкатели железнодорожных стрелочных переводов

V бөлімнің 84-тармағының 13-тармағы, 15-тармағы, "а" және "б" тармақшалары
5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.1.3-5.1.7, 5.1.10 тармақтар МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетонды арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
п
11 бөлім МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетонды арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
5.3-тармақ МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетонды арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
Вентильді разрядтағыштар және асқын кернеуді шектегіштер
Электрмен жабдықтаудың теміржол құрылғылары үшін
V бөлімнің 85-тармағының 15-тармақтары, "а", "б", "в" ЖӘНЕ "г" тармақшалары
5.1.3-тармақтар (қалған кернеу бөлігінде), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2** – 5.3.4**, 5.4.5 – 5.4.8 МЕМСТ 34204-2017 "Асқын кернеуді шектегіштер теміржол тарту желісі үшін сызықты емес. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармақтары
8.6-тармақ МЕМСТ 34204-2017 "Асқын кернеуді шектегіштер теміржол тарту желісі үшін сызықты емес. Жалпы техникалық шарттар"
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.7.1, 5.7.2-тармақтар МЕМСТ 34204-2017 "Асқын кернеуді шектегіштер теміржол тарту желісі үшін сызықты емес. Жалпы техникалық шарттар"
Рельсті түйіспелі болт гайкалары
V бөлімнің 12-тармағы
Раздел 4. пункт 5.1.1 – 5.1.6 МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған болт гайкалары. Техникалық шарттар"
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1-тармақ.
МЕМСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
15-тармақ,
"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4 бөлім, 5.1.1 – 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған болт гайкалары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған болт гайкалары. Техникалық шарттар"
Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған гайкалар
V бөлімнің 12-тармағы
4.2, 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
"в" тармақшасы
13-тармақ, 15-тармақ, "а"тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4.2, 5.1.1-5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминал болттарына арналған гайкалар
V бөлімнің 12-тармағы
4.2, 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.1, 5.1.2-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар
15-тармақ,
"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4.2, 5.1.1, 5.1.3– 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
Гарнитуралар, темір жол бағыттамалық бұрмаларының сыртқы қақпашылары

пункты 15, подпункты "а" и "е" пункта 86 раздела V
пункты 5.1, 5.2.3
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 4.2, 4.4.2, 4.7.1**, 4.7.2**
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 6.1
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
Генераторы, приҰмники, фильтры, усилители для тональных рельсовых цепей
подпункт "в"
пункта 13, пункты 15 и 21, подпункт "е"
и "д" пункта 86 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1**, 4.7.2**, 4.8, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Датчики системы счҰта осей и датчики контроля участков пути
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 21, подпункт "е", "д" пункта 86 раздела V
пункты 4.1**, 4.2**-4.4, 4.5, 4.6
ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.1**, 4.2, 4.3
ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно-проводные. Требования безопасности и методы контроля"
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Дешифраторы и блоки дешифраторов числовой кодовой автоблокировки
пункт 15 подпункт пункт 86 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1**, 4.7.2**, 4.8, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 4.1**, 4.2**-4.4, 4.8
ГОСТ 33064-2014 "Дешифраторы числовой кодовой автоматической блокировки. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Диодные заземлители устройств контактной сети электрифицированных железных дорог

V бөлімнің 86-тармағының 15-тармақтары, "а" және "е" тармақшалары
5.1, 5.2.3-тармақтар МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалық бұрмаларға арналған сыртқы қақпақтар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.2, 4.4.2, 4.7.1**, 4.7.2 тармақтары** МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
6.1-тармақ МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалық бұрмаларға арналған сыртқы қақпақтар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
Тоналды рельсті тізбектерге арналған генераторлар, қабылдағыштар, сүзгілер, күшейткіштер
"в" тармақшасы
13-тармақтың, 15 және 21-тармақтардың, "е"тармақшасының
және V бөлімнің 86-тармағының" д"
тармақтар 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1**, 4.7.2**, 4.8, 4.11.2 МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
4.13.2-тармақ МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Осьтерді санау жүйесінің датчиктері және жол учаскелерін бақылау датчиктері
V бөлімнің 86-тармағының 13-тармағының "в" тармақшасы, 15, 21-тармақтары, "е", "д" тармақшалары
тармақтар 4.1**, 4.2**-4.4, 4.5, 4.6 МЕМСТ 33890-2016 "Осьтерді санау жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.1**, 4.2, 4.3-тармақ МЕМСТ 32783-2014 "Датчиктер индуктивті сымды. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
4.13.2-тармақ МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Сандық кодты құлыптау дешифраторлар мен блоктар
15 тармақ V бөлімнің 86 тармақшасы
тармақтар 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1**, 4.7.2**, 4.8, 4.11.2 МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
тармақтар 4.1**, 4.2**-4.4, 4.8 МЕМСТ 33064-2014 "Сандық кодты автоматты құлыптау дешифраторлар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
4.13.2-тармақ МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Электрлендірілген теміржолдардың байланыс желісі құрылғыларының диодты жерлендіргіштері

пункты 15, 22, 89, 91 и 94, подпункт "б" пункта 85 раздела V
пункты 5.3.1.2, 5.3.1.3, 5.3.5.2, 5.9.2, 7.3
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Изоляторы для контактной сети электрифицированных железных дорог
пункт 15, подпункты "б", "в" и "г"
пункта 85 раздела V
пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6 (таблица 4), 5.1.7, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.12
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.3
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия" (применяется для секционных изоляторов)
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункты 5.5.1
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункт 5.7.1
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
(применяется для секционных изоляторов)
Клемма раздельного и нераздельного рельсового скрепления
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2-5.1.8
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
подпункты "в" и "с" пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2-5.1.8
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 82 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется
до 31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов
пункт 12 раздела V
Пункты 4.3.1 – 4.3.4, 4.4, 4.5.1 – 4.5.3, 4.6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
подпункты "в" и "г" пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.3.1 – 4.3.4, 4.4, 4.5.1 – 4.5.3, 4.6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
пункт 22 раздела V

V бөлімнің 85-тармағының 15, 22, 89, 91 және 94-тармақтары, "б" тармақшасы
пункты 5.3.1.2, 5.3.1.3, 5.3.5.2, 5.9.2, 7.3
МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желілері мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Электрлендірілген теміржолдардың байланыс желісіне арналған изоляторлар
15-тармақ, "б", "в" және "г"тармақшалары
V бөлімнің 85-тармағы
пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6 (таблица 4), 5.1.7, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.11, 5.1.12
МЕМСТ 30284-2017 "Теміржол байланыс желісіне арналған оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
тармақтар 5.1.3, 5.1.4, 5.1.5, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.3 МЕМСТ 34205-2017 "Теміржол байланыс желісіне арналған секциялық изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар" (секциялық оқшаулағыштар үшін қолданылады)
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.5.1-тармақтар МЕМСТ 30284-2017 "Теміржол байланыс желісіне арналған оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
5.7.1-тармақ МЕМСТ 34205-2017 "Теміржол байланыс желісіне арналған секциялық изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
(секциялық оқшаулағыштар үшін қолданылады)
Бөлек және бөлінбейтін рельсті бекіту терминалы
V бөлімнің 12-тармағы
4.1, 5.1.2-5.1.8-тармақтар МЕМСТ 22343-2014 "Теміржол жолының бөлек рельсті бекіту терминалдары. Техникалық шарттар"
13-тармақтың "в" және "с" тармақшалары, 15-тармақ,"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4.1, 5.1.2-5.1.8-тармақтар МЕМСТ 22343-2014 "Теміржол жолының бөлек рельсті бекіту терминалдары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 82-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржол жолының бөлек рельсті бекіту терминалдары. Техникалық шарттар"
Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары
V бөлімнің 12-тармағы
Тармақтар 4.3.1 – 4.3.4, 4.4, 4.5.1 – 4.5.3, 4.6 МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары. Техникалық шарттар"
13-тармақтың "в" және "г" тармақшалары, 15-тармақ,"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
тармақтар 4.3.1 – 4.3.4, 4.4, 4.5.1 – 4.5.3, 4.6 МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 4.7
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
Комплекты светофильтров-линз и линз, комплекты линзовые с ламподержателем
для линзовых светофоров железнодорожного транспорта
пункты 15 и 86 раздела V
пункты 6.1.3, 6.1.6
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункты 6.2.1, 6.2.5, 6.2.6
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
Крестовины стрелочных переводов
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15,
подпункты "а" и "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.1, 5.3.1.3, 5.3.1.6, 5.3.1.8, 5.3.1.11, 5.3.1.13
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
(только для крестовин с неподвижными элементами)
пункты 5.1.2, 5.3.1, 5.3.12-5.3.15, 5.3.18-5.3.24, 5.3.33, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железных дорог. Технические условия"
пункт 5.5
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
Металлические стойки для опор контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункт 5.2.2.9
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 15,
подпункты "б" и "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.2.1.26
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункты 5.2.4.1, 5.2.4.3
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов
пункт 12,
подпункт "в"

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
4.7-тармақ МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары. Техникалық шарттар"
Темір жол көлігінің линзалық бағдаршамдарына арналған жарық ұстағышы бар линзалық жиынтықтар-линзалар мен линзалар
V бөлімнің 15 және 86-тармақтары
6.1.3, 6.1.6-тармақтар МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
6.2.1, 6.2.5, 6.2.6-тармақтар МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
Бағыттамалық бұрмалардың кресттері
"в" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы,
V бөлімнің 84-тармағының "а" және "б" тармақшалары
тармақтар 5.2.1, 5.3.1.3, 5.3.1.6, 5.3.1.8, 5.3.1.11, 5.3.1.13 МЕМСТ 7370-2015 "Теміржол кресттері. Техникалық шарттар"
(тек бекітілген элементтері бар кресттер үшін)
тармақтар 5.1.2, 5.3.1, 5.3.12-5.3.15, 5.3.18-5.3.24, 5.3.33, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43 МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
5.6-тармақ МЕМСТ 33535-2015 "Теміржолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
5.5-тармақ МЕМСТ 7370-2015 "Теміржол кресттері. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген теміржолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған металл тіректер
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.2-тармақ.2.9
МЕМСТ 19330-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
15-тармақ,
V бөлімнің 85-тармағының" б "және" в " тармақшалары
пункты 5.1.2, 5.2.1.26
МЕМСТ 19330-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.2.4.1, 5.2.4.3 тармақтары МЕМСТ 19330-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер
пункт 12,
подпункт "в"

пункта 13, пункт 15 раздела V
пункт 4.4 (только при первичной сертификации, при отсутствии изменений в КД, технологии изготовления, в применяемых материалах, влияющих на сертификационные показатели, при очередной сертификации не подтверждается)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
30.06.2025
пункт 4.7
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.2 (для клееболтовых изолирующих стыков)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
30.06.2025
пункт 4.4
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.3 (для сборных изолирующих стыков)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
30.06.2025
пункт 4.5
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.5
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
30.06.2025
пункт 4.8
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.1 (для накладок со стальным сердечником)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
30.06.2025
пункт 4.2
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.2
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.3
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.6
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"

пункта 13, V бөлімнің 15-тармағы
4.4-тармақ (тек бастапқы сертификаттау кезінде, КҚ-да, дайындау технологиясында өзгерістер болмаған кезде, сертификаттау көрсеткіштеріне әсер ететін қолданылатын материалдарда, кезекті сертификаттау кезінде расталмайды) МЕМСТ 33185-2014 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
дейін қолданылады 30.06.2025
4.7-тармақ МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2-тармақ (желім болтты оқшаулағыш буындар үшін) МЕМСТ 33185-2014 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады
4.4-тармақ МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.3-тармақ (құрама оқшаулағыш буындар үшін) МЕМСТ 33185-2014 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады
4.5-тармақ
МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.5-тармақ
МЕМСТ 33185-2014 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады
4.8-тармақ МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.1-тармақ (болат өзегі бар төсемдер үшін) МЕМСТ 33185-2014 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады
4.2-тармақ
МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын буындар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.2-тармақ
МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.3-тармақ МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.6-тармақ МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
пункт 22 раздела V
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД) "Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи
пункт 12, подпункт "в" и "с" пункта 13, пункт 15,
подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 5.1.5, 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.13, 5.1.15 (для термоупрочненных накладок), 5.1.16
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункты 5.2.1, 5.2.3
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
Остряки стрелочных переводов различных типов и марок
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункт 5.1.2
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 5.2.3, 5.3.1, 5.3.9, 5.3.10
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 5.1, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.3, 5.4, 5.5.1
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.3, 5.3.1, 5.3.9, 5.3.10
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 5.1, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.3, 5.4, 5.5.1
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункт 5.7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути
пункт 12,
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 5.1, 5.3.1 (при первичной сертификации)
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 89 раздела V
5.4.1, 5.4.3
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
Полушпалы железобетонные
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84 раздела V
пункт 5.1.3, 5.1.4, 5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.2.1.2, 5.2.1.3, раздел 10
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
Провода контактные из меди и ее сплавов для железнодорожной контактной сети
пункт 12,
подпункты "в" и "с" пункта 13, пункт 15, подпункт "в"
пункта 85 раздела V
пункты 5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.1.2.1, 5.1.3.1, 5.1.3.2
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 5.4
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
Программные средства железнодорожного транспорта для автоматизированных систем оперативного управления технологическими процессами, связанными с обеспечением безопасности движения и информационной безопасностью

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (КҚБЖ) "Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Кең табанды теміржолдарға арналған рельсті екі басты төсемдер
12-тармақ, " в "және" с" тармақшалары 13-тармақ, 15-тармақ, "а" тармақшасы 84 тармақ V бөлім
тармақтар 4.1, 5.1.5, 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.13, 5.1.15 (термоөткізілген төсемдер үшін), 5.1.16 МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды теміржолдарға арналған рельсті екі басты төсемдер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2.1, 5.2.3-тармақтар МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды теміржолдарға арналған рельсті екі басты төсемдер. Техникалық шарттар"
Түрлі типтегі және маркалы бағыттамалы бұрмалардың остряктары
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1-тармақ.2
МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
5.2.3, 5.3.1, 5.3.9, 5.3.10-тармақтар
МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
тармақтар 5.1, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.3, 5.4, 5.5.1
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалық бұрмалардың остряктары. Жалпы техникалық шарттар"
15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" және "б" тармақшалары
5.2.3, 5.3.1, 5.3.9, 5.3.10-тармақтар
МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
тармақтар 5.1, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.3, 5.4, 5.5.1
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалық бұрмалардың остряктары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
5.6-тармақ МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
5.7-тармақ МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалық бұрмалардың остряктары. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері
12-тармақ,
"в" тармақшасы
13-тармақ, 15-тармақ, "а"тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
5.1, 5.3.1-тармақтар (бастапқы сертификаттау кезінде) МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.4.1, 5.4.3
МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері. Техникалық шарттар"
Темірбетон жартылай шпалдар
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" және "б" тармақшалары
5.1-тармақ. 3, 5.1.4, 5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.2.1.2, 5.2.1.3, 10 бөлім МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
5.3-тармақ МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол байланыс желісі үшін Мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар
12-тармақ,
13-тармақтың "в" және "с" тармақшалары, 15-тармақ,"в" тармақшасы
V бөлімнің 85-тармағы
5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.1.2.1, 5.1.3.1, 5.1.3.2 тармақтары МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
5.4-тармақ МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелеріне арналған теміржол көлігінің бағдарламалық құралдары

пункты 15 и 17, подпункты "а" и "ж" пункта 86 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
раздел 4
ГОСТ Р 50739-95 "Средства вычислительной техники. Защита от несанкционированного доступа к информации. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 6.2.9а, 6.2.9б, 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
пункты 7.2.2.8а, 7.2.2.8b, 7.2.2.8c, 7.2.2.13, 7.2.2.6, 7.2.2.7
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункты 4.4, 4.16
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.4
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.3
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.7
ГОСТ 33894-2016 "Система железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.4
ГОСТ 33895-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.6
ГОСТ 33896-2016 "Системы диспетчерской централизации и диспетчерского контроля движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Прокладки рельсового скрепления
подпункт "в"
пункта 13, пункты 12 и 15, подпункт "а" пункта 84 раздела V
пункты 5.1.1 (геометрические размеры с допусками по КД), 5.2 таблица 1 (кроме пунктов 13, 14), 5.3 таблица 2
ГОСТ 34078-2017 "Прокладки рельсовых скреплений железнодорожного пути"
пункт 22 раздела V

V бөлімнің 86-тармағының 15 және 17-тармақтары, "а" және "ж" тармақшалары
4.3-тармақ МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
4 бөлім
МЕМСТ Р 50739-95 "Есептеу құралдары. Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.2.9 а, 6.2.9 б, 6.2.9 в тармақтары МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын электронды теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
7.2.2.8а, 7.2.2.8 b, 7.2.2.8 c, 7.2.2.13, 7.2.2.6, 7.2.2.7 тармақтары МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
4.4, 4.16-тармақтар МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.4-тармақ
МЕМСТ 33892-2016 "Сұрыптау станцияларындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.3-тармақ МЕМСТ 33893-2016 "Теміржол өткелдеріндегі теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.7-тармақ МЕМСТ 33894-2016 "Теміржол станцияларындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістерія"
4.4-тармақ МЕМСТ 33895-2016 "Теміржол желілерінің аралықтарындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.6-тармақ МЕМСТ 33896-2016 "Поездар қозғалысын диспетчерлік орталықтандыру және диспетчерлік бақылау жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
4.13-тармақ МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Рельсті бекіту төсемдері
"в" тармақшасы
13-тармақтың, 12 және 15-тармақтардың, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
5.1.1-тармақтар (КД бойынша рұқсаты бар геометриялық өлшемдер), 5.2 1-кесте (13, 14-тармақтардан басқа), 5.3 2-кесте МЕМСТ 34078-2017 "Теміржол жолының рельсті бекіткіштерін төсеу"
V бөлімнің 22-тармағы

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам
пункт 12 раздела V
пункты 5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3
ГОСТ 32409-2013 ГОСТ 32409-2013 "Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам. Технические условия"
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3
ГОСТ 32409-2013 "Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам. Технические условия"
Разъединители для тяговых подстанций систем электроснабжения
электрифицированных железных дорог
пункт 15,
подпункты "б" и "г" пункта 85 раздела V
пункты 5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.14.1
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Разъединители железнодорожной контактной сети
пункт 15,
подпункты "б" и "г" пункта 85 раздела V
пункты 5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.3.1, 5.4.1, 5.5
ГОСТ 34452-2018 "Разъединители для тяговой сети железных дорог и приводы к ним. Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.14.1
ГОСТ Р 52726-2007 "Разъединители и заземлители переменного тока на напряжение свыше 1 кВ и приводы к ним. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.11.1
ГОСТ 34452-2018 "Разъединители для тяговой сети железных дорог и приводы к ним. Общие технические условия"
Реакторы для тяговых подстанций систем электроснабжения
электрифицированных железных дорог
пункт 15,
подпункты "б", "в" и "г" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.11, 5.1.12.2, 5.1.13, 6.2
ГОСТ 32676-2014 "Реакторы для тяговых подстанций железной дороги сглаживающие. Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.4.3
ГОСТ 32676-2014 "Реакторы для тяговых подстанций железной дороги сглаживающие. Общие технические условия
Реле электромагнитные безопасные, в том числе электронные,
для систем железнодорожной автоматики и телемеханики, релейные блоки
пункты 15 раздела V
пункт 5.3.1, 5.3.2
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
пункт 86 раздела V

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Теміржол рельстеріне серіппелі ұрлыққа қарсы
V бөлімнің 12-тармағы
5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3 тармақтары
МЕМСТ 32409-2013 МЕМСТ 32409-2013 "Темір жол рельстеріне қарсы серіппелі ұрлықтар. Техникалық шарттар"
"в" тармақшасы
13-тармақ, 15-тармақ, "а"тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
5.1.1-5.1.4, 5.2.1-5.2.3 тармақтары
МЕМСТ 32409-2013 "Темір жол рельстеріне қарсы серіппелі ұрлықтар. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелерінің тартқыш қосалқы станцияларына арналған ажыратқыштар
15-тармақ,
V бөлімнің 85-тармағының "б" және "г" тармақшалары
пункты 5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге арналған айнымалы токтың ажыратқыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.1-тармақ 4.1
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге арналған айнымалы токтың ажыратқыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Теміржол байланыс желісінің ажыратқыштары
15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б" және "г" тармақшалары
5.3, 5.4.1, 5.6.1, 5.6.2-тармақтар МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге арналған айнымалы токтың ажыратқыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.3.1, 5.4.1, 5.5-тармақтар МЕМСТ 34452-2018 "Темір жол тартқыш желісіне арналған ажыратқыштар және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 91 тармағының үшінші және төртінші абзацтары
5.1-тармақ 4.1
МЕМСТ Р 52726-2007 "1 кВ жоғары кернеуге арналған айнымалы токтың ажыратқыштары мен жерге тұйықтағыштары және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.11.1-тармақтар МЕМСТ 34452-2018 "Темір жол тартқыш желісіне арналған ажыратқыштар және оларға жетектер. Жалпы техникалық шарттар"
Электрмен жабдықтау жүйелерінің тартқыш қосалқы станцияларына арналған реакторлар электрлендірілген темір жолдар
15-тармақ,
V бөлімнің 85-тармағының "б", "в" ЖӘНЕ "г" тармақшалары
5.1.11, 5.1.12.2, 5.1.13, 6.2 тармақтар МЕМСТ 32676-2014 "Темір жолдың тартқыш қосалқы станцияларына арналған реакторлар тегістейтін. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 91 тармағының үшінші және төртінші абзацтары
5.4.3-тармақ МЕМСТ 32676-2014 "Темір жолдың тартқыш қосалқы станцияларына арналған реакторлар тегістейтін. Жалпы техникалық шарттар
Темір жол автоматикасы және телемеханика жүйелері үшін қауіпсіз электромагниттік, оның ішінде электрондық Реле, релелік блоктар
V бөлімнің 15-тармақтары
5.3.1, 5.3.2-тармақ МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
пункт 86 раздела V

пункты 1.2, 1.3, 2.2**, 2.4 – 2.8, 2.10
ГОСТ 5.197-72 "Реле электромагнитные типов НМШ1. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4. Требования к качеству аттестованной продукции"
для реле – пункты 5.2.2, 5.3.1**, 5.3.2**, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.7.3, для релейных блоков – пункты 5.2.2, 5.3.1**, 5.3.2**, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.6.4, 5.7.3
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
Рельсовое скрепление
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
раздел 4, таблица 1
ГОСТ 32698-2014 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 5.2.1
ГОСТ Р 59428-2021 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 91 раздела V
пункт 5.4
ГОСТ Р 59428-2021 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Рельсы железнодорожные контррельсовые
подпункт "г"
пункта 13 раздела V
пункт 5.1.1
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия" (стандарт распространяется на скорость
до 250 км/ч)
применяется до 31.12.2030
пункт 12,
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 5.1.1, 5.3, 5.4.1, 5.4.2, 5.5.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.8.1, 5.8.2, 5.8.3, 5.9.1, 5.9.2, 5.10
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункт 5.11.1.1, 5.11.1.2, 5.11.3.1
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия" (стандарт распространяется на скорость
до 250 км/ч)
применяется до 31.12.2030
Рельсы железнодорожные остряковые
пункт 12,
подпункты "в" и "г" пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.2.4, 5.2.5.1, 5.2.5.2, 5.4.1 (с учетом пункта 5.4.3), 5.4.2, 5.5, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.5, 5.7.6, 5.8, 5.9.1, 5.9.2, 5.10, 5.11.1, 5.11.2
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы железнодорожные остряковые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы железнодорожные остряковые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункты 5.12.1.1, 5.12.2.1 и 5.12.7
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы железнодорожные остряковые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
Рельсы железнодорожные широкой колеи
пункт 12 раздела V
пункты 5.1.8, 5.7.6 (при наличии отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости), 5.15
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.2.1.1 (в части выпуклости подошвы), 5.7.6 (при наличии отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости), 5.9, 5.15
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.1.8, 5.7.7 (при наличии болтовых отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости), 5.9, 5.15.1
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.11.2, 5.17
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.10, 5.11, 5.18, 5.20
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.10, 5.11, 5.15.5, 5.15.3
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "г"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.9
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030

пункты 1.2, 1.3, 2.2**, 2.4 – 2.8, 2.10
МЕМСТ 5.197-72 "Нмш1 типті электромагниттік Реле. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4. Аттестатталған өнімнің сапасына қойылатын талаптар"
реле нүктелері үшін 5.2.2, 5.3.1**, 5.3.2**, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.7.3, релелік блоктар үшін-пункттер 5.2.2, 5.3.1**, 5.3.2**, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.6.4, 5.7.3 МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.5-тармақ МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
Рельсті бекіту
"в" тармақшасы
13-тармақ, 15-тармақ, "а"тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4 бөлім, таблица 1
МЕМСТ 32698-2014 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5.2-тармақ.1
МЕМСТ Р 59428-2021 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 91-тармағы
пункт 5.4
МЕМСТ Р 59428-2021 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Қарсы рельсті теміржол рельстері
"г" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1-тармақ.1
МЕМСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия" (стандарт распространяется на скорость
до 250 км/ч)
31.12.2030 дейін қолданылады
12-тармақ,
"в" тармақшасы
13-тармақ, 15-тармақ, "а"тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
пункты 5.1.1, 5.3, 5.4.1, 5.4.2, 5.5.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.8.1, 5.8.2, 5.8.3, 5.9.1, 5.9.2, 5.10
МЕМСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
5.1-тармақ1.1.1, 5.11.1.2, 5.11.3.1
МЕМСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия" (стандарт распространяется на скорость до 250 км/ч)
31.12.2030 дейін қолданылады
Остряковые теміржол рельстері
12-тармақ,
13-тармақтың "в" ЖӘНЕ "г" тармақшалары, 15-тармақ,"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
тармақтар 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.2.4, 5.2.5.1, 5.2.5.2, 5.4.1 (тармақты ескере отырып 5.4.3), 5.4.2, 5.5, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.5, 5.7.6, 5.8, 5.9.1, 5.9.2, 5.10, 5.11.1, 5.11.2 МЕМСТ Р 55820-2013 "Теміржол рельстері өткір. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
5.5-тармақ МЕМСТ Р 55820-2013 "Теміржол рельстері өткір. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
5.12.1.1, 5.12.2.1 және 5.12.7 тармақтары МЕМСТ Р 55820-2013 "Теміржол рельстері өткір. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Кең табанды теміржол рельстері
V бөлімнің 12-тармағы
5.1.8, 5.7.6 (тесіктер болған кезде), 5.8 (қаттылықтан басқа), 5.15-тармақтар МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2-тармақ.1.1 (табанның дөңес бөлігінде), 5.7.6 (тесіктер болған кезде), 5.8 (қаттылықтан басқа), 5.9, 5.15 МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.8, 5.7.7 (болт саңылаулары болған кезде), 5.8 (қаттылықтан басқа), 5.9, 5.15.1 тармақтары СТ РК 2432-2023 "Теміржол рельстері сараланған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"в" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.8-тармақтар (қаттылық), 5.11.2, 5.17 МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.8 (қаттылық), 5.10, 5.11, 5.18, 5.20 тармақтар МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.8 (қаттылық), 5.10, 5.11, 5.15.5, 5.15.3 тармақтары СТ РК 2432-2023 "Теміржол рельстері сараланған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"г" тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.9-тармақтар МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады

пункт 5.2.1.1 (в части ширины подошвы и высоты пера подошвы)
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.1.9
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.3**,
5.4.1 с учетом пункта 5.4.3, 5.4.2
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.1.3** (в зависимости от типа, категории и класса прочности), 5.4.1 с учетом пункта 5.4.3, 5.4.2 и 5.4.4
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.1.4** (в зависимости от типа, категории и класса прочности), 5.4.1 с учетом пунктов 5.4.4, 5.4.3, 5.4.2
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 5.5.1, 5.6.1, 5.16, 5.18
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17 (в зависимости от категории, 5.19 (в зависимости от типа)
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.5, 5.6.1, 5.12, 5.15.2 (в зависимости от категории и типа), 5.15.4 (в зависимости от типа)
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 89 раздела V
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцировано упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Ригели жестких поперечин устройств подвески контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункты "б", "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.4, 5.2
ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V

5.2-тармақ.1.1 (в части ширины подошвы и высоты пера подошвы)
МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
пункты 5.1.9
СТ РК 2432-2023 "Теміржол рельстері сараланған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.3**, 5.4.1 тармақтары 5.4.3, 5.4.2 тармақтарын ескере отырып МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1.3 * * тармақтары (түріне, санатына және беріктік сыныбына байланысты), 5.4.1 5.4.3, 5.4.2 және 5.4.4 тармақтарын ескере отырып МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.4 * * тармақтары (түріне, санатына және беріктік сыныбына байланысты), 5.4.1 5.4.4, 5.4.3, 5.4.2 тармақтарын ескере отырып СТ РК 2432-2023 "Теміржол рельстері сараланған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
5.5.1, 5.6.1, 5.16, 5.18-тармақтар МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17-тармақтар (санатына қарай, 5.19 (түріне қарай)
МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.5, 5.6.1, 5.12, 5.15.2-тармақтар (санаты мен түріне қарай), 5.15.4 (түріне қарай) СТ РК 2432-2023 "Теміржол рельстері сараланған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 89-тармағы
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6 тармақтар СТ РК 2432-2023 "Теміржол рельстері сараланған қатайтылған және термиялық емес. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Электрлендірілген теміржолдардың байланыс желісінің суспензия құрылғыларының қатаң көлденең тіректері
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 85-тармағының "б", "в" тармақшалары
5.1.2, 5.1.4, 5.2-тармақтар МЕМСТ 33797-2016 "Теміржол көлігінің байланыс желісіне арналған қатаң көлденең тіректер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы

пункты 5.4.1, 5.4.2
ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
Светодиодные светооптические системы
для железнодорожной светофорной и переездной сигнализации
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а" и "д" пункта 86 раздела V
раздел 6, пункты 4.3, 5.8, 5.12, 7.1, 7.2, 8.1**, 8.2**, 8.3**, 10.2, 10.3, 11.1, 11.2,
ГОСТ Р 56057-2014 "Системы светооптические светодиодные для железнодорожной светофорной сигнализации. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2030
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 13.1
ГОСТ Р 56057-2014 "Системы светооптические светодиодные для железнодорожной светофорной сигнализации. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2030
Светофильтры, линзы, светофильтры-линзы, рассеиватели и отклоняющие вставки
для сигнальных приборов железнодорожного транспорта
пункты 15 и 86 раздела V
пункты 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3, 6.1.4, 6.1.5, 6.1.6, 6.1.7, 6.1.13, 6.1.14, 6.1.15 и 6.1.16
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункты 6.2.1 – 6.2.4
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
Статические преобразователи
ля устройств электроснабжения электрифицированных железных дорог
пункты 15, подпункты "а", "б", "г" и "е" пункта 85 раздела V
пункты 4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1, 4.5
ГОСТ 32792-2014 "Преобразователи статические для железнодорожной тяговой сети. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V

пункты 5.4.1, 5.4.2
МЕМСТ 33797-2016 "Теміржол көлігінің байланыс желісіне арналған қатаң көлденең тіректер. Жалпы техникалық шарттар"
Теміржол бағдаршамы мен жылжымалы сигнализацияға арналған жарықдиодты жарық-оптикалық жүйелер
"в" тармақшасы
V бөлімнің 86-тармағының 13-тармағы, 15-тармағы, "а" және "д" тармақшасы
6-бөлім, тармақтар 4.3, 5.8, 5.12, 7.1, 7.2, 8.1**, 8.2**, 8.3**, 10.2, 10.3, 11.1, 11.2, МЕМСТ Р 56057-2014 "Теміржол бағдаршамына арналған жарықдиодты жарық оптикалық жүйелер. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
13.1-тармақ МЕМСТ Р 56057-2014 "Теміржол бағдаршамына арналған жарықдиодты жарық оптикалық жүйелер. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
31.12.2030 дейін қолданылады
Темір жол көлігінің сигнал беру аспаптарына арналған жарық сүзгілері, линзалар, жарық сүзгілері-линзалар, диффузорлар және ауытқу кірістірулері
V бөлімнің 15 және 86-тармақтары
тармақтар 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3, 6.1.4, 6.1.5, 6.1.6, 6.1.7, 6.1.13, 6.1.14, 6.1.15 және 6.1.16 МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
6.2.1 – 6.2.4-тармақтар МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген теміржолды электрмен жабдықтау құрылғыларына арналған статикалық түрлендіргіштер
V бөлімнің 85-тармағының 15-тармақтары, "а", "б", "г" және "е" тармақшалары
тармақтар 4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1, 4.5 МЕМСТ 32792-2014 "Теміржол тарту желісі үшін статикалық түрлендіргіштер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы

раздел 2
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
Стрелочные переводы, ремкомплекты (полустрелки),
глухие пересечения железнодорожных путей
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункт 5.1.2
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
подпункты "а", "б", "е" и "н" пункта 84 раздела V
пункты 5.3.10, 5.3.13, 5.3.18-5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.31, 5.3.34-5.3.37, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49, 5.3.51
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для стрелочных переводов и съездов)
пункты 5.2.1, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.10, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.26-5.3.28, 5.3.42, 5.3.43
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для ремонтных комплектов)
пункт 5.4.1-5.4.3
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
(только для ремонтных комплектов)
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
Стрелочные электромеханические приводы
пункты 15, подпункты "д" и "е" пункта 86 раздела V
пункты 4.7.1**, 4.7.2**, 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 3.1-3.7, 3.8, 3.11-3.13
ГОСТ 32685-2014 "Приводы стрелочные электромеханические. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
Стыки изолирующие железнодорожных рельсов
пункты 12 и 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.1.1, 4.1.2, 4.2
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.3
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 22 раздела V
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
Упругие пружинные элементы путевые
(двухвитковые шайбы, тарельчатые пружины, клеммы)
пункт 12 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2 – 5.1.9
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
пункты 4.1 – 4.3, 5.1.2 – 5.1.7
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2 – 5.1.9
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
пункты 4.1 – 4.3, 5.1.2 – 5.1.7
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 5.2
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"
Устройства защиты станций стыкования электрифицированных железных дорог

раздел 2
МЕМСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
Бағыттамалық бұрмалар, ремкомплекттер (жартылай атқыштар),
темір жолдардың соқыр қиылыстары
подпункт "в" пункта 13, V бөлімнің 15-тармағы
5.1-тармақ.2
МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 84-тармағының "а", "б", "е" және "н" тармақшалары
тармақтар 5.3.10, 5.3.13, 5.3.18-5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.31, 5.3.34-5.3.37, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49, 5.3.51 МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар" (только для стрелочных переводов и съездов)
тармақтар 5.2.1, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.10, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.26-5.3.28, 5.3.42, 5.3.43 МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар" (только для ремонтных комплектов)
5.4.1-5.4.3-тармақ МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалық бұрмалардың остряктары. Жалпы техникалық шарттар"
(только для ремонтных комплектов)
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
Бағыттамалы электромеханикалық жетектер
V бөлімнің 86-тармағының 15-тармақтары, "д" және "е" тармақшалары
4.7.1**, 4.7.2**, 4.11.2 тармақтары МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
3.1-3.7, 3.8, 3.11-3.13-тармақтар МЕМСТ 32685-2014 "Электромеханикалық бағыттамалы жетектер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 91 тармағының үшінші және төртінші абзацтары
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
Теміржол рельстерін оқшаулайтын буындар
12 және 15-тармақтар, "а"тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4.1.1, 4.1.2, 4.2-тармақтар МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын буындар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.3-тармақ МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын буындар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
пункт 22 раздела V
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
Серіппелі серіппелі элементтер (екі айналмалы шайбалар, табақша серіппелері, терминалдар)
пункт 12 раздела V
4.1, 5.1.2 – 5.1.9-тармақтар
МЕМСТ 21797-2014 "Темір жолға арналған екі орамалы серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
4.1 – 4.3, 5.1.2 – 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 33187-2014 "Серіппелер рельсті буындарға арналған. Техникалық шарттар"
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" тармақшасы
4.1, 5.1.2 – 5.1.9-тармақтар
МЕМСТ 21797-2014 "Темір жолға арналған екі орамалы серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
4.1 – 4.3, 5.1.2 – 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 33187-2014 "Серіппелер рельсті буындарға арналған. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 21797-2014 "Темір жолға арналған екі орамалы серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
5.2-тармақ
МЕМСТ 33187-2014 "Серіппелер рельсті буындарға арналған. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдардың түйісу станцияларын қорғау құрылғылары

пункты 15, 85 раздела V
пункты 5.4.1.2, 5.4.5.2, 6.4.2, 6.4.3
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 22 раздела V
пункт 7.3
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.9.2
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Фундаменты опор контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "б" и "в" пункта 85 раздела V
пункты 5.1.2, 5.2.1.2, 5.2.2
ГОСТ 32209-2013 "Фундаменты для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 22 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
применяется до
31.12.2030
абзацы третий
и четвертый
пункта 91 раздела V
пункт 5.2.4.2
ГОСТ 32209-2013 "Фундаменты для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1 520 мм
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.1.3-5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.1.14, 5.2.1.2, 5.2.1.3, раздел 10
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
Шурупы путевые
пункт 12,
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 4.2, 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6
ГОСТ 809-2020 "Шурупы путевые. Общие технические условия"
пункт 89 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 809-2020 "Шурупы путевые. Общие технические условия"
Щебень для балластного слоя железных дорог из природного камня
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15,
подпункт "а"
пункта 84 раздела V
пункты 5.1.1-5.1.8, 5.1.9.1, 5.1.9.2, 5.1.10 –5.1.14
ГОСТ 7392-2014 "Щебень из плотных горных пород для балластного слоя железнодорожного пути. Технические условия"
Элементы скреплений железнодорожных стрелочных переводов
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84 раздела V
пункты 5.2.6, 5.2.9, 5.3.2-5.3.7, 5.3.17
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 89 и 91 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
_____________
* – показатель проверяется, если данное оборудование установлено на железнодорожном подвижном составе
** – при первичном подтверждении соответствия
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 81
ПЕРЕЧЕНЬ

V бөлімнің 15, 85-тармақтары
5.4.1.2, 5.4.5.2, 6.4.2, 6.4.3 тармақтары МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желілері мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 22-тармағы
7.3-тармақ МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желілері мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.9.2-тармақ МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желілері мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Электрлендірілген теміржолдардың байланыс желісінің тіректерінің негіздері
"в" тармақшасы
V бөлімнің 85-тармағының 13-тармағы, 15-тармағы, "б" және "в" тармақшалары
5.1.2, 5.2.1.2, 5.2.2 тармақтары МЕМСТ 32209-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған іргетастар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 22-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ҚҚБЖ). Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
үшінші абзацтар
және төртінші
V бөлімнің 91-тармағы
5.2-тармақ.4.2
МЕМСТ 32209-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған іргетастар. Техникалық шарттар"
Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар өлшеуіштер 1 520 мм
"в" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағының 13-тармағы, 15-тармағы, "а" және "б" тармақшалары
тармақтар 5.1.3-5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.1.14, 5.2.1.2, 5.2.1.3, 10 бөлім МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
5.3-тармақ МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
Жол бұрандалары
12-тармақ,
"в" тармақшасы
13-тармақ, 15-тармақ, "а"тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
4.2, 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6-тармақтар МЕМСТ 809-2020 "Жол бұрандалары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 89-тармағы
5.3-тармақ МЕМСТ 809-2020 "Жол бұрандалары. Жалпы техникалық шарттар"
Табиғи тастан жасалған Темір жолдардың балласт қабатына арналған қиыршық тас
"в" тармақшасы
13-тармақтың 15-тармағы,
"а" тармақшасы
V бөлімнің 84-тармағы
тармақтар 5.1.1-5.1.8, 5.1.9.1, 5.1.9.2, 5.1.10 -5.1.14 МЕМСТ 7392-2014 "Темір жолдың балласт қабаты үшін тығыз тау жыныстарынан жасалған қиыршық тас. Техникалық шарттаря"
Темір жол бағыттамалық бұрмаларды бекіту элементтері
13-тармақтың "в" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 84-тармағының "а" және "б" тармақшалары
5.2.6, 5.2.9, 5.3.2-5.3.7, 5.3.17-тармақтар МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
5.6-тармақ МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
____________________________________
* – егер бұл жабдық жылжымалы темір жол құрамында орнатылған болса, көрсеткіш тексеріледі
** - сәйкестікті бастапқы растау кезінде
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 81 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности высокоскоростного железнодорожного транспорта" (ТР ТС 002/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
раздел V

Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде "Жоғары жылдамдықты теміржол көлігінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 002/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары қамтылған ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі) және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру ТІЗБЕСІ
№ п/п
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың атауы және белгіленуі
Ескерту
1
2
3
4
V бөлім

ГОСТ 31814-2012 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
раздел V
ГОСТ Р 58972-2020 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
применяется до
31.12.2030
I. Железнодорожный подвижной состав
Электропоезда постоянного тока, переменного тока, двухсистемные (постоянного и переменного тока), их вагоны
пункт 12, подпункты "а", "в" – "ц" пункта 13, пункты 15 – 17, 20, 28 – 31, 33 – 49, 50*, 51, 53, 55 – 82, 89, 90 и 94 раздел V
Приложения А, Б, В, Г и Д
ГОСТ 34451-2018 "Моторвагонный подвижной состав. Методика динамико-прочностных испытаний"
ГОСТ 33760-2016 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля показателей развески"
ГОСТ 34759-2021 "Железнодорожный подвижной состав. Нормы допустимого воздействия на железнодорожный путь и методы испытаний"
Раздел 7
ГОСТ 32204-2013 "Токоприемники железнодорожного электроподвижного состава. Общие технические условия"
Раздел 4, 6 и 8
ГОСТ 33796-2016 "Моторвагонный подвижной состав. Требования к прочности и динамическим качествам"
Раздел 6, приложение И
ГОСТ 9238-2013 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется до 31.12.2024
ГОСТ 9238-2022 "Габариты железнодорожного подвижного состава и приближения строений"
применяется с 01.01.2025
Раздел 5, Приложение А, Приложение ДА.1, Приложение ДА.2
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 26433.1-89 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
ГОСТ Р 58939-2020 "Система обеспечения точности геометрических параметров в строительстве. Правила выполнения измерений. Элементы заводского изготовления"
применяется до
31.12.2030
Раздел 2
ГОСТ 3475-81 "Устройство автосцепное подвижного состава железных дорог колеи 1520 (1524) мм. Установочные размеры"
ГОСТ 32700-2020 "Железнодорожный подвижной состав. Методы контроля сцепляемости"
метод 406
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
МИ 44/0130-2020 "Методика сертификационных испытаний. Электропоезда высокоскоростные"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р 52929-2008 "Железнодорожный тяговый подвижной состав. Методы контроля тормозного пути и стояночного тормоза"

МЕМСТ 31814-2012 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы ережелері"
V бөлім
МЕМСТ Р 58972-2020 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы ережелері"
31.12.2030 дейін қолданылады
I. Теміржол жылжымалы құрамы
Тұрақты ток, айнымалы ток, екі жүйелік (тұрақты және айнымалы ток) электр пойыздары, олардың вагондары
12-тармақ, 13 – тармақтың "а", "в" - "ц" тармақшалары, тармақтар 15 – 17, 20, 28 – 31, 33 – 49, 50*, 51, 53, 55 – 82, 89, 90 және 94 V бөлім
А, Б, В, Г және Д қосымшалары
МЕМСТ 34451-2018 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Динамикалық-беріктік сынау әдістемесі"
МЕМСТ 33760-2016 "Теміржол жылжымалы құрамы. Өлшеу көрсеткіштерін бақылау әдістері"
МЕМСТ 34759-2021 "Теміржол жылжымалы құрамы. Теміржол жолына жол берілетін әсер ету нормалары және сынау әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 32204-2013 "Темір жол электр жылжымалы құрамының ток қабылдағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
4, 6 және 8 бөлім
МЕМСТ 33796-2016 "Моторвагонды жылжымалы құрам. Беріктік пен динамикалық сапаға қойылатын талаптар"
6-бөлім, И қосымшасы
МЕМСТ 9238-2013 "Темір жол жылжымалы құрамының және құрылыстарға жақындаудың габариттері"
31.12.2024 дейін қолданылады
МЕМСТ 9238-2022 "Темір жол жылжымалы құрамының және құрылыстарға жақындаудың габариттері"
01.01.2025 бастап қолданылады
5-бөлім, А Қосымшасы, ДА.1 қосымшасы, қосымша ДА.2 МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері"
МЕМСТ 26433.1-89 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
МЕМСТ Р 58939-2020 "Құрылыстағы геометриялық параметрлердің дәлдігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшемдерді орындау ережелері. Зауытта жасалған элементтер"
31.12.2030 дейін қолданылады
2 бөлім
МЕМСТ 3475-81 "1520 (1524) мм жолтабандар теміржолдардың жылжымалы құрамының автотіркегіш құрылғысы."
МЕМСТ 32700-2020 "Теміржол жылжымалы құрамы. Ұстауды бақылау әдістері"
метод 406
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
МИ 44/0130-2020 "Сертификаттау сынақтарының әдістемесі. Жоғары жылдамдықты электр пойыздары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р 52929-2008 "Темір жол тартқыш жылжымалы құрам. Тежеу жолын және тұрақ тежегішін басқару әдістері"

ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры"
ГОСТ 1778-2022 Металлопродукция из сталей и сплавов. Металлографические методы определения неметаллических включений
Башмаки магниторельсового тормоза
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 82, 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 5
ГОСТ 977-88 "Отливки стальные. Общие технические условия"
ГОСТ 12344-2003 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения углерода"
ГОСТ 12345-2001 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения серы"
ГОСТ 12346-78 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения кремния"
ГОСТ 12347-77 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения фосфора"
ГОСТ 12348-78 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения марганца"
ГОСТ 12349-83 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения вольфрама"
ГОСТ 12350-78 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения хрома"
ГОСТ 12351-2003 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения ванадия"
ГОСТ 12352-81 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения никеля"
ГОСТ 12354-81 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения молибдена"
ГОСТ 12355-78 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения меди"
ГОСТ 12356-81 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения титана"
ГОСТ 12357-84 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения алюминия"
ГОСТ 12359-99 "Стали углеродистые, легированные и высоколегированные. Методы определения азота"
ГОСТ 12360-82 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения бора"
ГОСТ 12361-2002 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения ниобия"
ГОСТ 28473-90 "Чугун, сталь, ферросплавы, хром, марганец металлические. Общие требования к методам анализа"
ГОСТ 22536.0-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Общие требования к методам анализа"
ГОСТ 22536.1-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения общего углерода и графита"
ГОСТ 22536.2-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения серы"
ГОСТ 22536.3-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Метод определения фосфора"
ГОСТ 22536.4-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения кремния"
ГОСТ 22536.5-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения марганца"

МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Макроқұрылымды сынау және бағалау әдістері"
МЕМСТ 1778-2022 Болат және қорытпалардан жасалған металл өнімдері. Металл емес қосылыстарды анықтаудың металлографиялық әдістерій
Магниторельсті тежегіш табан
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
5 бөлім
МЕМСТ 977-88 "Болат құймалар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 12344-2003 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Көміртекті анықтау әдістері"
МЕМСТ 12345-2001 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Күкіртті анықтау әдістері"
МЕМСТ 12346-78 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Кремнийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 12347-77 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Фосфорды анықтау әдістері"
МЕМСТ 12348-78 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Марганецті анықтау әдістері"
МЕМСТ 12349-83 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Вольфрамды анықтау әдістері"
МЕМСТ 12350-78 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Хромды анықтау әдістері"
МЕМСТ 12351-2003 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Ванадийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 12352-81 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Никельді анықтау әдістері"
МЕМСТ 12354-81 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Молибденді анықтау әдістері"
МЕМСТ 12355-78 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Мысты анықтау әдістері"
МЕМСТ 12356-81 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Титанды анықтау әдістері"
МЕМСТ 12357-84 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Алюминийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 12359-99 "Көміртекті, легирленген және жоғары легирленген болаттар. Азотты анықтау әдістері"
МЕМСТ 12360-82 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Борды анықтау әдістері"
МЕМСТ 12361-2002 "Легирленген және жоғары легирленген болаттар. Ниобийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 28473-90 "Шойын, болат, ферроқорытпалар, хром, марганец металл. Талдау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
МЕМСТ 22536.0-87 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Талдау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
МЕМСТ 22536.1-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Жалпы көміртек пен графитті анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.2-87 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Күкіртті анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.3-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Фосфорды анықтау әдісі"
МЕМСТ 22536.4-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Кремнийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.5-87 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Марганецті анықтау әдістері"

ГОСТ 22536.7-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения хрома"
ГОСТ 22536.8-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения меди"
ГОСТ 22536.9-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения никеля"
ГОСТ 22536.10-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения алюминия"
ГОСТ 22536.11-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения титана"
ГОСТ 22536.12-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения ванадия"
ГОСТ 22536.14-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Метод определения циркония"
ГОСТ 1497-84 "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
ГОСТ 9012-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Бринеллю"
ГОСТ 9013-59 "Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу"
ГОСТ 1763-68 "Сталь. Методы определения глубины обезуглероженного слоя"
ГОСТ 6130-71 "Металлы. Методы определения жаростойкости
ГОСТ 6032-2017 "Стали и сплавы коррозионно-стойкие. Методы испытаний на стойкость против межкристаллитной коррозии"
ГОСТ 9651-84 "Металлы. Методы испытаний на растяжение при повышенных температурах"
ГОСТ 11150-84 "Металлы. Методы испытания на растяжение при пониженных температурах"
ГОСТ 10145-81 "Металлы. Метод испытания на длительную прочность"
ГОСТ 5639-82 "Стали и сплавы. Методы выявления и определения величины зерна"
ГОСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) "Чугун, сталь и сплавы. Метод отбора проб для определения химического состава"
ГОСТ Р 54153-2010 "Сталь. Метод атомно-эмиссионного спектрального анализа"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 18895-97 "Сталь. Метод фотоэлектрического спектрального анализа"
ГОСТ 27809-95 "Чугун и сталь. Методы спектрографического анализа"
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 9013-59 (ИСО 6508-86) "Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу"
ГОСТ 1763-68 (ИСО 3887-77) "Сталь. Методы определения глубины обезуглероженного слоя"
ГОСТ 6130-71 "Металлы. Методы определения жаростойкости"
ГОСТ 9651-84 "Металлы. Методы испытаний на растяжение при повышенных температурах"
ГОСТ 11150-84 "Металлы. Методы испытания на растяжение при пониженных температурах"
ГОСТ 10145-81 "Металлы. Метод испытания на длительную прочность"
Башмаки тормозных колодок железнодорожного подвижного состава
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 82, 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 8

МЕМСТ 22536.7-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Хромды анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.8-87 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Мысты анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.9-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Никельді анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.10-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Алюминийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.11-87 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Титанды анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.12-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Ванадийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.14-88 "Көміртекті болат және легирленбеген шойын. Цирконийді анықтау әдісі"
МЕМСТ 1497-84 "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 9454-78 "Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі"
МЕМСТ 9012-59 "Металдар. Бринелл қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 9013-59 "Металдар. Рокуэллдің қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 1763-68 "Болат. Көміртегісіз қабаттың тереңдігін анықтау әдістері"
МЕМСТ 6130-71 "Металдар. Ыстыққа төзімділікті анықтау әдістері
МЕМСТ 6032-2017 "Болаттар мен қорытпалар коррозияға төзімді. Кристалларалық коррозияға қарсы төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 9651-84 "Металдар. Созылуды сынау әдістері при повышенных температурах"
МЕМСТ 11150-84 "Металдар. Төмен температурада созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 10145-81 "Металдар. Ұзақ мерзімді беріктікті сынау әдісі"
МЕМСТ 5639-82 "Болат және қорытпалар. Астық мөлшерін анықтау және анықтау әдістері"
МЕМСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) "Шойын, болат және қорытпалар. Химиялық құрамды анықтау үшін сынама алу әдісі"
МЕМСТ Р 54153-2010 "Болат. Атомдық-эмиссиялық спектрлік талдау әдісі"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 18895-97 "Болат. Фотоэлектрлік спектрлік талдау әдісі"
МЕМСТ 27809-95 "Шойын және болат. Спектрографиялық талдау әдістері"
МЕМСТ 9454-78 "Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі"
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 9013-59 (ИСО 6508-86) "Металдар. Рокуэллдің қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 1763-68 (ИСО 3887-77) "Болат. Көміртегісіз қабаттың тереңдігін анықтау әдістері"
МЕМСТ 6130-71 "Металдар. Ыстыққа төзімділікті анықтау әдістері"
МЕМСТ 9651-84 "Металдар. Созылуды сынау әдістері при повышенных температурах"
МЕМСТ 11150-84 "Металдар. Төмен температурада созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 10145-81 "Металдар. Ұзақ мерзімді беріктікті сынау әдісі"
Теміржол жылжымалы құрамының тежегіш қалыптарының аяқ киімдері
V бөлімнің 13-тармағының "в" тармақшасы, 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
8 бөлім

ГОСТ Р 52082 "Изоляторы полимерные опорные наружной установки на напряжение 6-220 кВ. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Корпус автосцепки
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 82, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 22703-2012 "Детали литые сцепных и автосцепных устройств железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"
ГОСТ 9454-78 Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах
ГОСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) Чугун, сталь и сплавы. Метод отбора проб для определения химического состава
ГОСТ Р 54153-2010 "Сталь. Метод атомно-эмиссионного спектрального анализа"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) Металлы. Методы испытаний на растяжение
ГОСТ 5639-82 Стали и сплавы. Методы выявления и определения величины зерна
Кресла машинистов для железнодорожного подвижного состава
подпункты "в", "н" и "р" пункта 13, пункты 15, 63, 82, 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 33330-2015 "Кресло машиниста (оператора) железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 12.1.044-89 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 12.1.044-2018 "Система стандартов безопасности труда (ССБТ). Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения"
ГОСТ 31248-2004 (ИСО 10056:2001) "Вибрация. Измерение и анализ общей вибрации, воздействующей на пассажиров и бригаду рельсового транспортного средства"
Раздел 4
ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
Кресла пассажирские и диваны моторвагонного подвижного состава
подпункты "в", "н" и "р" пункта 13, пункты 15, 63, 82, 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 34013-2016 "Кресло пассажирское моторвагонного подвижного состава и пассажирских вагонов локомотивной тяги. Общие технические условия"
Механизм клещевой дискового тормоза
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 82, 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 6

МЕМСТ Р 52082 "Кернеу 6-220 кВ сыртқа орнатуға арналған полимерлі тірек изоляторлары. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Автоматты қосқыш корпус
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 22703-2012 "Темір жол жылжымалы құрамының ілінісу және автоматты байланыстыру құрылғыларының құйылған бөлшектері. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 9454-78 Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі
МЕМСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) Шойын, болат және қорытпалар. Химиялық құрамын анықтау үшін сынама алу әдісі
МЕМСТ Р 54153-2010 "Болат. Атомдық-эмиссиялық спектрлік талдау әдісі"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) Металдар. Созылуды сынау әдістері
МЕМСТ 5639-82 Болаттар мен қорытпалар. Дән мөлшерін анықтау әдістері
Темір жол жылжымалы құрамына арналған жүргізуші креслолары
13-тармақтың "в", "н" және "р" тармақшалары, V бөлімнің 15, 63, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 33330-2015 "Темір жол жылжымалы құрамының машинисті (операторы) үшін орын. Техникалық шарттар"
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 12.1.044-89 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі(ЕҚСЖ). Заттар мен материалдардың өрт және жарылыс қаупі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
МЕМСТ 12.1.044-2018 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі(ЕҚСЖ). Заттар мен материалдардың өрт және жарылыс қаупі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды анықтау әдістері"
МЕМСТ 31248-2004 (ИСО 10056:2001) "Діріл. Жолаушылар мен теміржол көлігінің экипажына әсер ететін жалпы дірілді өлшеу және талдау"
4 бөлім
МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
Жолаушылар креслолары мен көп бірлік жылжымалы құрамның дивандары
13-тармақтың "в", "н" және "р" тармақшалары, V бөлімнің 15, 63, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 34013-2016 "Көп бірлік жылжымалы құрамның жолаушылар орны және локомотивпен тартылатын жолаушылар вагондары. Жалпы техникалық шарттар"
Қысқыш дискілі тежегіш механизмі
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
6 бөлім

применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 7. Методы и средства"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 27.301-95 "Надежность в технике. Управление надежностью. Техника анализа безотказности. Основные положения"
ГОСТ Р 27.301-2011 "Надежность в технике. Управление надежностью. Техника анализа безотказности. Основные положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 27.402-95 "Планы испытаний для контроля средней наработки до отказа (на отказ). Часть 1. Экспоненциальное распределение"
ГОСТ Р 27.403-2009 "Надежность в технике. Планы испытаний для контроля вероятности безотказной работы"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30804.4.11-2013 "Совместимость техническая средств электромагнитная. Устойчивость к провалам, кратковременным перерывам и изменениям напряжения электропитания. Требования и методы испытаний"
Разделы 7
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
Раздел 7
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
разделы 4, 5
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-2. Железнодорожный подвижной состав. Аппаратура и оборудование. Требования и методы испытаний
ГОСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 3-1. Железнодорожный подвижной состав. Требования и методы испытаний
ГОСТ Р ИСО/МЭК 9126-93 Информационная технология (ИТ). Оценка программной продукции. Характеристики качества и руководства по их применению
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р МЭК 61508-1-2012 Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 1. Общие требования
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р МЭК 61508-5-2012 Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 5. Рекомендации по применению методов определения уровней полноты безопасности

31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р МЭК 61508-7-2012 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 7 бөлім. Әдістері мен құралдары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.301-95 "Технологиядағы сенімділік. Сенімділікті басқару. Сенімділікті талдау техникасы. Негізгі ережелер"
МЕМСТ Р 27.301-2011 "Технологиядағы сенімділік. Сенімділікті басқару. Сенімділікті талдау техникасы. Негізгі ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 27.402-95 "Бақылаудың сынақ жоспарлары сәтсіздікке (сәтсіздікке) дейінгі уақытты білдіреді. Бөлім 1. Көрсеткіштік үлестірім"
МЕМСТ Р 27.403-2009 "Технологиядағы сенімділік. Ақаусыз жұмыс істеу ықтималдығын бақылау үшін сынақ жоспарлары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 30804.4.11-2013 "Техникалық жабдықтың электромагниттік үйлесімділігі. Шөгулерге, қысқа мерзімді үзілістерге және қоректену кернеуінің өзгеруіне төзімділік. Талаптар мен сынақ әдістері"
7 тарау
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өндірістік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. темір жол қолданбалары үшін бағдарламаланатын электрондық жүйелер. бағдарламалық қамтамасыз ету талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
7 бөлім
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
4, 5 тараулар
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
МЕМСТ 33436.3-2-2015 (IEC 62236-3-2:2008) Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-2 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Жабдықтар мен жабдықтар. Сынақ талаптары мен әдістері
МЕМСТ 33436.3-1-2015 (IEC 62236-3-1:2008) Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік болып табылады. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 3-1 бөлім. Теміржол жылжымалы құрамы. Сынақ талаптары мен әдістері
МЕМСТ Р ИСО/МЭК 9126-93 Ақпараттық технология (АТ). Бағдарламалық өнімдерді бағалау. Сапа сипаттамалары және оларды қолдану жөніндегі Нұсқаулық
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р МЭК 61508-1-2012 Қауіпсіздікке қатысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 1-бөлім. Жалпы талаптар
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р МЭК 61508-5-2012 Қауіпсіздікке қатысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 5-бөлім: Қауіпсіздік тұтастық деңгейлерін анықтау әдістерін қолдану бойынша ұсыныстар

применяется до 31.12.2030
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Центры колесные катаные дисковые для железнодорожного подвижного состава
подпункты "в", "с" – "у" пункта 13, пункты 15, 54, 82, 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ Р 55498-2013 "Центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 32773-2014 "Цельнокатаные колеса, бандажи и центры колесные катаные для железнодорожного подвижного состава. Шкалы эталонов макроструктур"
ГОСТ Р 54153-2010 "Сталь. Метод атомно-эмиссионного спектрального анализа"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 17745-90 "Стали и сплавы. Методы определения газов"
ГОСТ 18895-97 "Сталь. Метод фотоэлектрического спектрального анализа"
ГОСТ 22536.0-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Общие требования к методам анализа"
ГОСТ 22536.1-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения общего углерода и графита"
ГОСТ 22536.2-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения серы"
ГОСТ 22536.3-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Метод определения фосфора"
ГОСТ 22536.4-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения кремния"
ГОСТ 22536.5-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения марганца"
ГОСТ 22536.7-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения хрома"
ГОСТ 22536.8-87 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения меди"
ГОСТ 22536.9-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения никеля"
ГОСТ 22536.12-88 "Сталь углеродистая и чугун нелегированный. Методы определения ванадия"
ГОСТ 28033-89 "Сталь. Метод рентгенофлюоресцентного анализа"
ГОСТ 1778-2022 "Металлопродукция из сталей и сплавов. Металлографические методы определения неметаллических включений"
ГОСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) "Чугун, сталь и сплавы. Метод отбора проб для определения химического состава"
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
ГОСТ 9454-78 "Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах"
ГОСТ 10243-75 "Сталь. Методы испытаний и оценки макроструктуры"
Центры колесные литые для железнодорожного подвижного состава (отливки)
подпункты "в", "с" – "у" пункта 13, пункты 15, 54, 82, 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 4491-2016 "Центры колесные литые железнодорожного подвижного состава. Общие технические условия"

31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
Теміржолдың жылжымалы құрамы үшін доңғалақты дискі орталықтары
13-тармақтың "в", "с" - "у" тармақшалары, V бөлімнің 15, 54, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ Р 55498-2013 "Темір жол жылжымалы құрамының доңғалақ орталықтары. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 32773-2014 "Теміржол жылжымалы құрамына арналған доңғалақты доңғалақтар, бандаждар және доңғалақты доңғалақ орталықтары. Макроқұрылым эталондарының шкаласы"
МЕМСТ Р 54153-2010 "Болат. Атомдық-эмиссиялық спектрлік талдау әдісі"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 17745-90 "Болат және қорытпалар. Газдарды анықтау әдістері"
МЕМСТ 18895-97 "Болат. Фотоэлектрлік спектрлік талдау әдісі"
МЕМСТ 22536.0-87 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Талдау әдістеріне қойылатын жалпы талаптар"
МЕМСТ 22536.1-88 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Жалпы көміртегі мен графитті анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.2-87 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Күкіртті анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.3-88 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Фосфорды анықтау әдісі"
МЕМСТ 22536.4-88 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Кремнийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.5-87 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Марганецті анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.7-88 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Хромды анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.8-87 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Мысты анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.9-88 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Никельді анықтау әдістері"
МЕМСТ 22536.12-88 "Көміртекті болат және қоспасыз шойын. Ванадийді анықтау әдістері"
МЕМСТ 28033-89 "Болат. Рентгендік флуоресценттік талдау әдісі"
МЕМСТ 1778-2022 "Болат және қорытпалардан жасалған металл өнімдері. Металл емес қосылыстарды анықтаудың металлографиялық әдістерій"
МЕМСТ 7565-81 (ИСО 377-2-89) "Шойын, болат және қорытпалар. Химиялық құрамын анықтау үшін сынама алу әдісі"
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
МЕМСТ 9454-78 "Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі"
МЕМСТ 10243-75 "Болат. Макроқұрылымды сынау және бағалау әдістері"
Темір жол жылжымалы құрамдарына арналған құйма доңғалақ орталықтары (құймалар)
13-тармақтың "в", "с" - "у" тармақшалары, V бөлімнің 15, 54, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 4491-2016 "Темір жол жылжымалы құрамы үшін шойын доңғалақ орталықтары. Жалпы техникалық шарттар"

раздел 5, приложение Б
ГОСТ 33436.4-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 6
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Раздел 5
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
Раздел 5
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"
Раздел 5
ГОСТ 33894-2016 "Система железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
Раздел 5
ГОСТ 33895-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля"
Раздел 5
ГОСТ 33896-2016 "Системы диспетчерской централизации и диспетчерского контроля движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
Аппаратура телемеханики железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15, 22, подпункт "ж" пункта 85, пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог. Общие технические условия"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 12997-84 "Изделия ГСП. Общие технические условия"
ГОСТ Р 52931-2008 Приборы контроля и регулирования технологических процессов. Общие технические условия
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками"
приложение Б
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
Армированные бетонные стойки для опор контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 22, подпункты "б" и "в" пункта 85,
пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 5

5-бөлім, В қосымшасы
МЕМСТ 33436.4-1-2015 "Техникалық жабдықтың электромагниттік үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 4-1 бөлім. Темір жол автоматикасының және телемеханикасының құрылғылары мен жабдықтары. Талаптар мен сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33892-2016 "Темір жолды автоматтандыру және трассалардағы телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33893-2016 "Темір жол өткелдеріндегі темір жолды автоматтандыру және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33894-2016 "Темір жол станцияларындағы теміржол автоматикасының және телемеханикасының жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33895-2016 "Темір жол учаскелеріндегі теміржол автоматтандыру және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33896-2016 "Пойыз қозғалысын диспетчерлік орталықтандыру және диспетчерлік басқару жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
Аппаратура телемеханики железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15, 22, подпункт "ж" пункта 85, пункты 89 и 91 раздела V
7 бөлім
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолды электрмен жабдықтау жүйесін қашықтан басқару аппаратурасы. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 12997-84 "ГПС өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ Р 52931-2008 Технологиялық процестерді бақылау және реттеу құралдары. Жалпы техникалық шарттар
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі"
Б қосымшасы
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жолды автоматтандыру және телемеханика құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
Армированные бетонные стойки для опор контактной сети электрифицированных железных дорог
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары пункта
5 бөлім

ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Болты для рельсовых стыков
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункты "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 V
Раздел 7
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Брусья железобетонные для стрелочных переводов для железных дорог колеи 1520 мм
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84,
пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов железнодорожного пути. Общие технические условия"
Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15, 22, подпункты "а" – "г" пункта 85, пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
Раздел 8
ГОСТ Р 52725-2021 Ограничители перенапряжений нелинейные для электроустановок переменного тока напряжением от 3 до 750 кВ. Общие технические условия
применяется до 31.12.2030
Раздел 6
ГОСТ 16357-83 "Разрядники вентильные переменного тока на номинальные напряжения от 3,8 до 600 кВ. Общие технические условия"
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические методы испытаний"
ГОСТ 30630.0.0-99 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
Раздел 8
ГОСТ Р 52725-2021 "Ограничители перенапряжений нелинейные для электроустановок переменного тока напряжением от 3 до 750 кВ. Общие технические условия"

МЕМСТ 19330-2013 "Темір жол байланыс желілеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
Рельсті біріктіруге арналған болттар
пункт 12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94 -тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
Темір жолдарды рельсті бекітуге арналған кірістірілген болттар
пункт 12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары пункта
7 бөлім
МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолды рельсті бекітуге арналған ендірілген болттар. Техникалық шарттар"
Темір жолдарды рельсті бекітуге арналған терминал болттар
пункт 12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 16016-2014 "Темір жолды рельсті бекітуге арналған қысқыш болттар. Техникалық шарттар"
1520 мм калибрлі темір жолдарға арналған бағыттамалы бұрмаларға арналған темірбетон арқалықтар
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 32942-2022 "Темір жол ажыратқыштарына арналған кернелген темірбетон арқалықтары. Жалпы техникалық шарттар"
Теміржолды электрмен жабдықтау құрылғыларына арналған вентильді сөндіргіштер мен асқын кернеуді сөндіргіштер
15, 22-тармақтары, 85-тармақтың "а" – "г" тармақшалары, V бөлімнің 89 және 91-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 34204-2017 "Темір жол тартқыш желісіне арналған сызықты емес кернеуді сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
8 бөлім
МЕМСТ Р 52725-2021 Кернеуі 3-тен 750 кВ-қа дейінгі айнымалы ток электр қондырғыларына арналған сызықты емес асқын кернеуді сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар
31.12.2030 дейін қолданылады
6 бөлім
МЕМСТ 16357-83 "3,8-ден 600 кВ-қа дейінгі номиналды кернеулерге айнымалы токтың вентильді разрядтағыштары"
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток электр қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін сынаудың жалпы әдістері"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық жабдықтың өнімдері, кванттық электроника және электрлік сынау әдістері"
МЕМСТ 30630.0.0-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
8 бөлім
МЕМСТ Р 52725-2021 "Кернеуі 3-тен 750 кВ-қа дейінгі айнымалы ток электр қондырғыларына арналған сызықты емес асқын кернеуді сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"

применяется до 31.12.2030
ГОСТ 16962.1-89 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ 16962.2-90 "Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам"
ГОСТ Р 51369-99 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р 51371-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30630.0.1-2002 "Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Комбинированные испытания"
ГОСТ 30630.1.1-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Определение динамических характеристик конструкции"
ГОСТ 30630.1.2-99 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие вибрации"
ГОСТ 30630.1.3-2001 "Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие ударов"
ГОСТ 30630.2.1-2013 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на устойчивость к воздействию температуры"
ГОСТ 30630.2.2-2001 "Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие влажности"
Гайки для болтов рельсовых стыков
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-2-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 2. Гайки.
ГОСТ ISO 898-2-2015 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 2. Гайки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы.
Гайки для закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-2-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 2. Гайки.
ГОСТ ISO 898-2-2015 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 2. Гайки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы.
Гайки для клеммных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7 ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-2-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 2. Гайки.
ГОСТ ISO 898-2-2015 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 2. Гайки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы.
Гарнитуры, внешние замыкатели железнодорожных стрелочных переводов

31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 16962.1-89 "Электротехникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ 16962.2-90 "Электротехникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға төзімділікті сынау әдістері"
МЕМСТ Р 51369-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р 51371-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 30630.0.1-2002 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Аралас сынақтар"
МЕМСТ 30630.1.1-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Құрылымның динамикалық сипаттамаларын анықтау"
МЕМСТ 30630.1.2-99 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Дірілге әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 30630.1.3-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың механикалық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Соққыларға әсер ету сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.1-2013 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Температураға төзімділік сынақтары"
МЕМСТ 30630.2.2-2001 "Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Ылғалдылыққа әсер ету сынақтары"
Рельсті біріктіретін болттарға арналған гайкалар
пункт 12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті біріктіру болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-2-2015 Бекіту өнімдері. Беттік ақаулар. 2-бөлім. Гайкалар
МЕМСТ ISO 898-2-2015 Көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 2-бөлім. Үлкен және жұқа жіп қадамымен бекітілген беріктік кластарының гайкалар.
Темір жолдарға арналған рельс бекіткіштерінің кірістірілген болттарына арналған гайкалар
пункт 12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 16018-2014 "Темір жолдарға арналған рельс бекіткіштерінің терминалдық және бекіту болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-2-2015 Бекіту өнімдері. Беттік ақаулар. 2-бөлім. Гайкалар
МЕМСТ ISO 898-2-2015 Көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 2-бөлім. Үлкен және жұқа жіп қадамымен бекітілген беріктік кластарының гайкалар.
Гайки для клеммных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім МЕМСТ 16018-2014 "Темір жолдарға арналған рельс бекіткіштерінің терминалдық және бекіту болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-2-2015 Бекіту өнімдері. Беттік ақаулар. 2-бөлім. Гайкалар.
МЕМСТ ISO 898-2-2015 Көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 2-бөлім. Үлкен және жұқа жіп қадамымен бекітілген беріктік кластарының гайкалар.
Гарнитуралар, темір жол бағыттамалық бұрмаларының сыртқы қақпашылары

пункт 15, подпункты "а" и "е" пункта 86, пункты 89, 91, 94 и 95 раздела V
Раздел 8
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 7 ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
Генераторы, приҰмники, фильтры, усилители для тональных рельсовых цепей
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 21, 22, подпункты "д" и "е" пункта 86, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Разделы 7 ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 6
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
приложение А и Б ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
9491.
ГОСТ 33436.4-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний"
Датчики системы счҰта осей и датчики контроля участков пути
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 21, подпункты "д" и "е" пункта 86,
пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 5 ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
Раздел 5 ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно-проводные. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной
техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"

15-тармақ, 86-тармақтың "а" және "е" тармақшалары, V бөлімнің 89, 91, 94 және 95-тармақтары
8 бөлім
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалық бұрмаларға арналған сыртқы қақпақтар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
7 бөлім МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
Генераторлар, қабылдағыштар, сүзгілер, тонды рельс тізбектеріне арналған күшейткіштер
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 тараулар МЕМСТ Р 52980-2008 "Өндірістік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. темір жол қолданбалары үшін бағдарламаланатын электрондық жүйелер. бағдарламалық қамтамасыз ету талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
А және Б қосымшасы МЕМСТ 34012-2016 "Темір жолды автоматтандыру және телемеханика құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток электр қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін сынаудың жалпы әдістері"
9491.
МЕМСТ 33436.4-1-2015 "Техникалық жабдықтың электромагниттік үйлесімділігі. Темір жол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 4-1 бөлім. Темір жол автоматикасының және телемеханикасының құрылғылары мен жабдықтары. Талаптар мен сынақ әдістері"
Осьтерді санау жүйесінің сенсорлары және жол учаскелерін бақылау сенсорлары
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
5 бөлімМЕМСТ 33890-2016 "Остерді санау жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлімМЕМСТ 32783-2014 "Сенсорлар индуктивті сым. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық технология, кванттық электроника және электротехника өнімдері. Сынақ әдістері"

ГОСТ 6490-2017 "Изоляторы линейные подвесные тарельчатые. Общие технические условия"
ГОСТ 26196-84 "Изоляторы. Метод измерения индустриальных радиопомех"
Раздел 5
ГОСТ 28856-90 "Изоляторы линейные подвесные стержневые полимерные. Общие технические условия"
ГОСТ 26093-84 "Изоляторы керамические. Методы испытаний"
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
ГОСТ 10390-2015 "Электрооборудование на напряжение свыше 3 кВ. Методы испытаний внешней изоляции в загрязненном состоянии"
Клемма раздельного и нераздельного рельсового скрепления
пункт 12, подпункты "в" и "с" пункта 13, пункты 15, 22, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ 30415-96 "Сталь. Неразрушающий контроль механических свойств и микроструктуры металлопродукции магнитным методом"
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металлы. Методы испытаний на растяжение"
Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов
пункт 12, подпункты "в" и "г" пункта 13, пункты 15, 22, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
ГОСТ 9013-59 (ИСО 6508-86) "Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу"
ГОСТ 1763-68 (ИСО 3887-77) "Сталь. Методы определения глубины обезуглероженного слоя"
Комплекты светофильтров-линз и линз, комплекты линзовые с ламподержателем для линзовых светофоров железнодорожного транспорта
пункты 15, 22, 86, 89, 91, 94 и 95 раздела V
Раздел 8
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
Крестовины стрелочных переводов
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15,
подпункты "а" и "б" пункта 84,
пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
Раздел 7
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
Металлические стойки для опор контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 22, подпункты "б" и "в" пункта 85,
пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 5
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 22, 91 и 94 раздела V
Раздел 5

МЕМСТ 6490-2017 "Сызықтық аспалы дискі оқшаулағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 26196-84 "Оқшаулағыштар. Өнеркәсіптік радиокедергілерді өлшеу әдісі"
5 бөлім
МЕМСТ 28856-90 "Сызықтық аспалы штангалы полимерлі оқшаулағыштар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 26093-84 "Керамикалық оқшаулағыштар. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 34205-2017 "Темір жол түйіспе желілерінің секциялық оқшаулағыштары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 10390-2015 "3 кВ жоғары кернеулерге арналған электр жабдығы. Ластанған күйдегі сыртқы оқшаулауды сынау әдістері"
Бөлек және бөлек емес рельсті бекіту терминалы
пункт 12, подпункты "в" и "с" пункта 13, пункты 15, 22, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
7 бөлім
МЕМСТ 22343-2014 "Темір жолды бөлек рельсті бекітуге арналған терминалдар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 30415-96 "Болат. Магниттік әдіспен металл бұйымдарының механикалық қасиеттері мен микроқұрылымын бұзбайтын сынау"
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) "Металдар. Созылуды сынау әдістері"
Рельстерді бекітуге арналған серіппелі штанга терминалдары
12-тармақ, 13-тармақтың "в" және "г" тармақшалары, 15, 22-тармақтары, 84-тармақтың "а" тармақшалары, V бөлімнің 89, 91 және 94-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі штанга терминалдары. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 9013-59 (ИСО 6508-86) "Металдар. Роквелл қаттылығын өлшеу әдісі"
МЕМСТ 1763-68 (ИСО 3887-77) "Болат. Декарбонизацияланған қабаттың тереңдігін анықтау әдістері"
Жарық сүзгілері-линзалар мен линзалардың жиынтықтары, темір жол көлігінің линза бағдаршамдары үшін шам ұстағышы бар линзалар жиынтығы
пункты 15, 22, 86, 89, 91, 94 и 95 раздела V
8 бөлім
МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық құрылғыларының оптикалық элементтері. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
Бұрмалардың айқастары
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың түйіспелері мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 7370-2015 "Темір жол айқастары. Техникалық шарттар"
Электрлендірілген темір жолдардың түйіспелі желі тіректеріне арналған металл тартпалар
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
5 бөлім
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жол байланыс желілеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
Теміржол рельстерінің оқшаулағыш тораптарына арналған қабаттар
12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
5 бөлім

ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
Применяется до 30.06.2025
раздел 5
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
Применяется с 01.01.2025
Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи
пункт 12, подпункты "в" и "с" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 6, 7
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
Остряки стрелочных переводов различных типов и марок
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84,
пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
Раздел 7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути
подпункт "в"
пункта 13, пункты 12, 15, 89, 91 и 94, подпункт "а" пункта 84 раздела V
Раздел 6,7
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
Полушпалы железобетонные
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84,
пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
Провода контактные из меди и ее сплавов для железнодорожной контактной сети
подпункты "в", "с" пункта 13, пункты 12 и 15, подпункт "в" пункта 85 раздела V, пункты 89 и 91
ГОСТ 7229-76 "Кабели, провода и шнуры.
Метод определения электрического сопротивления токопроводящих жил и проводников"
ГОСТ 1579-93 (ИСО 7801-84) Проволока. Метод испытания на перегиб
ГОСТ 1545-80 Проволока. Метод испытания на скручивание
раздел 7
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
Программные средства железнодорожного транспорта для автоматизированных систем оперативного управления технологическими процессами, связанными с обеспечением безопасности движения и информационной безопасностью
пункты 15, 17 и 22, подпункты "а" и "ж" пункта 86, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Разделы 7
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
раздел 5

МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің түйіспелерін оқшаулауға арналған жабындар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады
5 тарау
МЕМСТ 33185-2023 "Темір жол рельстерінің түйіспелерін оқшаулауға арналған жабындар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
Кең табанды темір жолдарға арналған екі басты рельс қақпақтары
12-тармақ, 13-тармақтың "в" және "в" тармақтары, 15-тармақ, 84-тармақтың "а" тармақшалары, V бөлімнің 89, 91 және 94-тармақтары
6 бөлім, 7
МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды темір жолдарға арналған қос басты рельс қақпақтары. Техникалық шарттар"
Түрлі типтегі және маркалы қосқыштар
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың түйіспелері мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың өткір тұстары. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
6 бөлім,7
МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері. Техникалық шарттар"
Темірбетон жартылай шпалдар
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетон шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
Темір жол байланыс желісі үшін Мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар
15, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
МЕМСТ 7229-76 "Кабельдер, сымдар және сымдар.
Өткізгіш өткізгіштер мен өткізгіштердің электр кедергісін анықтау әдісі"
МЕМСТ 1579-93 (ИСО 7801-84) Сым. Иілу сынағы әдісі
МЕМСТ 1545-80 Сым. Бұралуды сынау әдісі
7 тарау
МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар. Техникалық шарттар"
Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелеріне арналған теміржол көлігінің бағдарламалық құралдары
86-тармақтың 15, 17 және 22-тармақтары, "а" және "ж" тармақшалары, V бөлімнің 89, 91 және 94-тармақтары
7 тараулар
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өндірістік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. темір жол қолданбалары үшін бағдарламаланатын электрондық жүйелер. бағдарламалық қамтамасыз ету талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030 дейін қолданылады
5 тарау

пункты 15, 22, 86, 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
Раздел 4
ГОСТ 5.197-72 "Реле электромагнитные типов НМШ1. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4. Требования к качеству аттестованной продукции"
Раздел 4
ГОСТ 16121-86 "Реле слаботочные электромагнитные. Общие технические условия"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 6
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Рельсовое скрепление
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункт 91 раздела V
Раздел 5
ГОСТ 32698-2014 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
раздел 7
ГОСТ Р 59428-2021 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Рельсы железнодорожные контррельсовые
подпункты "в", "г", пункта 13, пункты 12, 15, 89 и 91, подпункт "а" пункта 84
раздела V
Раздел 7
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
Рельсы железнодорожные остряковые
подпункты "в", "г", пункта 13, пункты 12, 15, 89 и 91, подпункт "а" пункта 84
раздела V
Раздел 7
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы железнодорожные остряковые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 9960-85 "Рельсы остряковые. Технические условия"
Рельсы железнодорожные широкой колеи
подпункты "в" и "г", пункта 13, пункты 12, 15, 89 и 91, подпункт "а" пункта 84
раздела V
Раздел 7
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
Раздел 7
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцировано упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия
Ригели жестких поперечин устройств подвески контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 22, подпункты "б" и "в" пункта 85,
пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
Светодиодные светооптические системы для железнодорожной светофорной и переездной сигнализации
подпункт "в" пункта 13, пункты 15, 22, подпункты "а" и "д" пункта 86,
пункты 89, 91, 94 и 95 раздела V

V бөлімнің 15, 22, 86, 89 және 91-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар және стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
4 бөлім
МЕМСТ 5.197-72 "Нмш1 типті электромагниттік Реле. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4. Аттестатталған өнімнің сапасына қойылатын талаптар"
4 бөлім
МЕМСТ 16121-86 "Төмен токты электромагниттік реле. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
Рельсті бекіту
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
5 бөлім
МЕМСТ 32698-2014 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
7 тарау
МЕМСТ Р 59428-2021 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Қарсы рельсті теміржол рельстері
13-тармақтың "в", "г" тармақшалары, V бөлімнің 84-тармағының 12, 15, 89 және 91-тармақтары, "а" тармақшалары
7 бөлім
МЕМСТ Р 55497-2013 "Қарсы рельсті теміржол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
Сүйір темір жол рельстері
V бөлімнің 84-тармағының "в", "г", 13-тармағы, 12, 15, 89 және 91-тармақтары, "а" тармақшалары
7 бөлім
МЕМСТ Р 55820-2013 "Сүйір темір жол рельстері. Техникалық сипаттамалар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 9960-85 "Сүйірленген рельстер. Техникалық сипаттамалар"
Кең габаритті темір жол рельстері
V бөлімнің "в" және "г" тармақшалары, 13-тармақтары, 12, 15, 89 және 91-тармақтары, 84-тармағының "а" тармақшасы
7 бөлім
МЕМСТ Р 51685-2022 "Темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
7 бөлім
СТ РК 2432-2023 "Теміржол рельстері дифференциалды түрде қатайтылған және жылумен нығайтылған емес. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 34222-2017 "Темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар
Электрлендірілген темір жолдарға арналған үстіңгі контактілер жүйесінің аспалы құрылғыларының қатты шығырларының көлденең сырықтары
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33797-2016 "Темір жол көлігінің түйіспелі тораптарына арналған қатты арқалықтардың айқастары. Жалпы техникалық шарттар"
Теміржол бағдаршамдары мен өткел сигнализациясының
жарықдиодты-оптикалық жүйелері
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары

Раздел 14
ГОСТ Р 56057-2014 "Системы светооптические светодиодные для железнодорожной светофорной сигнализации. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 23198-2021 Источники света электрические. Методы измерений спектральных и цветовых характеристик
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 6
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
Светофильтры, линзы, светофильтры-линзы, рассеиватели
и отклоняющие вставки для сигнальных приборов железнодорожного транспорта
пункты 15, 22, 86, 89, 91, 94 и 95 раздела V
Раздел 8
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
Разделы 6, 7
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 11946-78 Линзы и комплекты линз сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Методы измерений силы света и фокусного расстояния
ГОСТ 23198-2021 Источники света электрические. Методы измерений спектральных и цветовых характеристик
ГОСТ 28209-89 (МЭК 68-2-14-84) Основные методы испытаний на воздействие внешних факторов. Часть 2. Испытания. Испытание N: Смена температуры
ГОСТ 30630.0.0-99 Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования
ГОСТ Р 51370-99 Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытание на воздействие солнечного излучения
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30630.2.7-2013 Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие пыли
ГОСТ 20.57.406-81 Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний
Статические преобразователи для устройств электроснабжения
электрифицированных железных дорог
пункты 15, 22, подпункты "а", "б", "г"
и "е" пункта 85, пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 5
ГОСТ 32792-2014 "Преобразователи статические для железнодорожной тяговой сети. Требования безопасности и методы контроля"

Раздел 14
МЕМСТ Р 56057-2014 "Теміржол бағдаршамының сигнализациясы үшін жарық-оптикалық жарықдиодты жүйелер. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Бақылау визуалды. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
МЕМСТ 23198-2021 Жарық көздері электрлік болып табылады. Спектрлік және түсті сипаттамаларды өлшеу әдістері
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-95 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
Темір жол көлігінің сигналдық құрылғыларына арналған жарық сүзгілері, линзалар, жарық сүзгілері, диффузорлар және бұрмалаушы қосымшалар
V бөлімнің 15, 22, 86, 89, 91, 94 және 95-тармақтары
8 бөлім
МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық құрылғыларының оптикалық элементтері. Техникалық сипаттамалар"
6 бөлімдер, 7
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 11946-78 Темір жол сигналдық құрылғыларына арналған линзалар мен линзалар жиынтығы. Жарық күші мен фокус аралығын өлшеу әдістері
МЕМСТ 23198-2021 Жарық көздері электрлік болып табылады. Спектрлік және түсті сипаттамаларды өлшеу әдістері
МЕМСТ 28209-89 (МЭК 68-2-14-84) Сыртқы факторлардың әсер етуінің негізгі сынақ әдістері. 2-бөлім. Тесттер. N сынағы: Температураның өзгеруі
МЕМСТ 30630.0.0-99 Машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар
МЕМСТ Р 51370-99 Машиналардың, құрылғылардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы климаттық әсерлерге төзімділігін сынау әдістері. Күн радиациясының сынағы
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 30630.2.7-2013 Машиналардың, құрылғылардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы климаттық әсерлерге төзімділігін сынау әдістері. Шаң сынақтары
МЕМСТ 20.57.406-81 Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері
Электрлендірілген темір жолдардың электрмен жабдықтау құрылғыларының статикалық түрлендіргіштері
пункты 15, 22, подпункты "а", "б", "г" и "е" пункта 85, пункты 89 и 91 раздела V
5 бөлім
МЕМСТ 32792-2014 "Темір жол тартқыш тораптарына арналған статикалық түрлендіргіштер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"

Разделы 6, 7
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 26567-85 Преобразователи электроэнергии полупроводниковые. Методы испытаний
ГОСТ 14694-76 Устройства комплектные распределительные в металлической оболочке на напряжение до 10 кВ. Методы испытаний
ГОСТ ISO 9612-2016 Акустика. Измерения шума для оценки его воздействия на человека. Метод измерений на рабочих местах
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
Стрелочные переводы, ремкомплекты (полустрелки),
глухие пересечения железнодорожных путей
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункты "а", "б", "е" и "н" пункта 84, пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
Раздел 7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
Стрелочные электромеханические приводы
пункты 15, 22, подпункты "д" и "е" пункта 86, пункты 89, 91 и 95 раздела V
Разделы 7
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
Раздел 4
ГОСТ 32685-2014 "Приводы стрелочные электромеханические. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
приложение Б
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Стыки изолирующие железнодорожных рельсов
пункты 12, 15, 22, подпункт "а"
пункта 84, пункты 91 и 94 раздела V
Раздел 5
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
Упругие пружинные элементы путевые (двухвитковые шайбы, тарельчатые пружины, клеммы)
пункт 12, подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Разделы 6, 7
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
Разделы 5, 6 и 7
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"

6 бөлімдер, 7
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 26567-85 Электр энергиясын түрлендіргіштер жартылай өткізгіш болып табылады. Сынақ әдістері
МЕМСТ 14694-76 10 кВ-қа дейінгі кернеулер үшін металл қабықшадағы толық тарату құрылғылары. Сынақ әдістері
МЕМСТ ISO 9612-2016 Акустика. Адамдарға әсер етуді бағалау үшін шу өлшемдері. Жұмыс орнын өлшеу әдісі
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тартқыш аппараттар. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
Бұрмалар, жөндеу жинақтары (жарты бағыттама), темір жолдардың соқыр өткелдері
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық сипаттамалар"
7 бөлім
МЕМСТ 33722-2016 "Сайлаушылардың ақыл-парасаты. Жалпы техникалық шарттар"
Көрсеткіштің электромеханикалық жетектері
15, 22-тармақтары, 86-тармақтың "д" және "е" тармақшалары, V бөлімнің 89, 91 және 95-тармақтары
7 тараулар
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өндірістік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. темір жол қолданбалары үшін бағдарламаланатын электрондық жүйелер. бағдарламалық қамтамасыз ету талаптары"
31.12.2030 дейін қолданылады
4 бөлім
МЕМСТ 32685-2014 "Электрмеханикалық қосқыш жетектер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013) "Қоршаулармен қамтамасыз етілген қорғаныс дәрежесі (IP коды)"
Б қосымшасы
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жолды автоматтандыру және телемеханика құралдары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
Теміржол рельстерінің оқшаулағыш қосылыстары
12, 15, 22-тармақтары, 84-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 91 және 94-тармақтары
5 бөлім
МЕМСТ 32695-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш қосылыстары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
Серпімді серіппелі жол элементтері (қос бұрылатын шайбалар, дискілік серіппелер, терминалдар)
12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
6 бөлімдер, 7
МЕМСТ 21797-2014 "Темір жолдарға арналған екі айналымды серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
5, 6 және 7 тараулар
МЕМСТ 33187-2014 "Рельс түйіспелеріне арналған дискілі серіппелер. Техникалық шарттар"

ГОСТ 32209-2013 "Фундаменты для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1520 мм
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84, пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
Шурупы путевые
пункт 12, подпункт "в" пункта 13,
пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункты 89, 91 и 94 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 809-2020 "Шурупы путевые. Общие технические условия"
Щебень для балластного слоя железных дорог из природного камня
подпункт "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 84, пункт 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 7392-2014 "Щебень из плотных горных пород для балластного слоя железнодорожного пути. Технические условия"
Элементы скреплений железнодорожных стрелочных переводов
подпункт "в"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 84, пункты 89 и 91 раздела V
Раздел 7
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
__________
* - метод применяется к оборудованию, если оно установлено на железнодорожном подвижном составе
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 81
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
Автоматизированные системы оперативного управления
технологическими процессами, связанными с обеспечением
безопасности движения и информационной безопасностью
пункт 15, подпункты "а" – "ж" пункта 29 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2*, 4.8
и 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
раздел 4
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 4
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 4
ГОСТ 33894-2016 "Система железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 4
ГОСТ 33895-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 4

МЕМСТ 32209-2013 "Темір жолдардың түйіспелі желісінің тіректерінің негіздері. Техникалық шарттар"
1520 мм калибрлі темір жолдарға арналған темірбетон шпалдары
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетон шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
Жол бұрандалары
12, 13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 809-2020 "Жол бұрандалары. Жалпы техникалық шарттар"
Табиғи тастан жасалған Темір жолдардың балласт қабатына арналған қиыршық тас
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 7392-2014 "Темір жолдың балласт қабаты үшін тығыз тау жыныстарынан жасалған қиыршық тас. Техникалық шарттар"
Темір жол бағыттамалық бұрмаларды бекіту элементтері
13-тармақтың "в" тармақшасы, V бөлімнің 15, 82, 89, 91 және 94-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33535-2015 "Теміржол жолдарының қосылыстары мен қиылыстары. Техникалық шарттар"
_____________________________________________
* - бұл әдіс жабдыққа, егер ол теміржол жылжымалы құрамына орнатылса, қолданылады
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 81 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар ал олар болмаған жағдайда – Ұлттық (мемлекеттік) стандарттар оларды қолдану нәтижесінде ерікті негізде Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 003/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін ТІЗБЕСІ
№ р / р
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе Техникалық реттеу объектісі
Стандарттың аты және атауы
Ескерту
1
2
3
4
1. Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелері
15 – тармақ, V бөлімнің 29-тармағының "а " - "ж " тармақшалары
тармақтар 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2*, 4.8 және 4.11.2 МЕМСТ 34012-2016 " Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
4 бөлім
33892-2016 "Сұрыптау станцияларындағы Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4 бөлім
МЕМСТ 33893-201 " Теміржол өткелдеріндегі Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4 бөлім
МЕМСТ 33894-2016 "Теміржол станцияларындағы Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4-бөлім
МЕМСТ 33895-2016 " Теміржол желілерінің аралықтарындағы Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4 бөлім

ГОСТ 33896-2016 "Системы диспетчерской централизации и диспетчерского контроля движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
Аппаратура телемеханики железнодорожных устройств электроснабжения
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.7.1* – 5.1.7.3* и 5.1.7.5
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункт "ж"
пункта 28 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7.1* – 5.1.7.4*, 5.1.7.6, 5.1.7.7 и 5.1.11.3
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.3.1
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
пункт 33 раздела V
пункт 5.3.1
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог Общие технические условия"
Армированные бетонные стойки для опор контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "б"
пункта 13, подпункты "б", "в" пункта 28, пункт 15 раздела V
пункты 5.2.1.1, 5.2.1.24, 5.2.1.26 и 5.2.2,
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
или
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы
применяется до 31.12.2030
пункты 32 и 33 раздела V
пункты 5.2.4.1 и 5.2.4.3
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
Болты для рельсовых стыков
пункты 12 и 15, подпункт "а" пункта 27 раздела V
пункты 4.1 и 5.1.1 – 5.1.5
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "б" пункта 13 раздела V
таблица 2 пункта 5.1.3
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункты 12 и 15, подпункт "а" пункта 27 раздела V
пункты 4.1, 4.2 и 5.1.1 – 5.1.7
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "б" пункта 13 раздела V

МЕМСТ 33896-2016 "Диспетчерлік орталықтандыру және поездар қозғалысын диспетчерлік бақылау жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
2. Электрмен жабдықтаудың темір жол құрылғыларының телемеханика аппаратурасы
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 5.1.7.1* – 5.1.7.3* және 5.1.7.5
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары жалпы техникалық шарттар" пункты 5.1.7.1* – 5.1.7.3* и 5.1.7.5
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 28-тармағының " ж " тармақшасы
тармақтар 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7.1* – 5.1.7.4*, 5.1.7.6, 5.1.7.7 және 5.1.11.3
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары жалпы техникалық шарттар" пункты 5.1.2, 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7.1* – 5.1.7.4*, 5.1.7.6, 5.1.7.7 и 5.1.11.3
V бөлімнің 32-тармағы
5.3.1-тармақ
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 33-тармағы
5.3.1-тармақ
МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары жалпы техникалық шарттар"
3. Байланыс желісінің тіректеріне арналған арматураланған бетон тіректері Электрлендірілген темір жолдар
13-тармақтың "б " тармақшасы, 28-тармақтың "б ", "в " тармақшалары,V бөлімнің 15-тармағы
5.2.1.1, 5.2.1.24, 5.2.1.26 және 5.2.2 тармақтары, МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым) МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары "
немесе 4.13-тармақ (төртінші санау) МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.2.4.1 және 5.2.4.3-тармақтар МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар "
5. Рельсті қосылыстарға арналған болттар
V бөлімнің 27-тармағының 12 және 15-тармақтары, "а " тармақшасы
4.1 және 5.1.1 – 5.1.5-тармақтар МЕМСТ 11530-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған Болттар. Техникалық шарттар "
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.3-тармақтың 2-кестесі МЕМСТ 11530-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған Болттар. Техникалық шарттар"
6. Темір жолдың рельсті бекітпелеріне арналған ипотекалық болттар Б
V бөлімнің 27-тармағының 12 және 15-тармақтары, "а " тармақшасы
4.1, 4.2 және 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельсті бекітпелеріне арналған ипотекалық Болттар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.1.4 және 5.1.8-тармақтар МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельсті бекітпелеріне арналған ипотекалық Болттар. Техникалық шарттар"

пункты 5.1.4 и 5.1.8
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Болты клеммные для рельсовых
скреплений железнодорожного пути
пункты 12 и 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 4.1, 4.2 и 5.1.1 – 5.1.4
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.1.5
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
Брусья деревянные для стрелочных переводов широкой колеи,
пропитанные защитными средствами
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27 раздела V
пункты 1.1, 1.4, 1.9 и 1.16
ГОСТ 20022.5-93 "Защита древесины. Автоклавная пропитка маслянистыми защитными средствами"
пункт 5.2.3, 5.4.1-5.4.5 и 5.5
ГОСТ 8816-2014 "Брусья деревянные для стрелочных переводов. Технические условия"
Брусья железобетонные для стрелочных переводов
для железных дорог колеи 1520 мм
подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27
Пункты 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.1.3 – 5.1.7, 5.1.10, раздел 11
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
Брусья мостовые деревянные для железных дорог широкой колеи,
пропитанные защитными средствами
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27 раздела V
пункты 1.1, 1.4, 1.9 и 1.16
ГОСТ 20022.5-93 "Защита древесины. Автоклавная пропитка маслянистыми защитными средствами"
пункты 5.2.3 и 5.4.1 – 5.4.5
ГОСТ 28450-2014 "Брусья мостовые деревянные. Технические условия"
Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для железнодорожных устройств электроснабжения
пункт 15 раздела V
пункты, 5.1.3 (в части остающегося напряжения), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2* – 5.3.4* и 5.4.5 – 5.4.8
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 8.6
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
подпункты "а" – "в" пункта 28 раздела V
пункты, 5.1.3 (в части остающегося напряжения), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2* – 5.3.4*
и 5.4.5 – 5.4.8
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"

пункты 5.1.4 и 5.1.8
7. Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды болттар
12 және 15-тармақтар, "а" тармақшасы
V бөлімнің 27-тармағы
4.1, 4.2 және 5.1.1 – 5.1.4-тармақтар
МЕМСТ 16016-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды Болттар. Техникалық шарттар "
"б " тармақшасы
V бөлімнің 13-тармағы
5.1.1 және 5.1.5-тармақтар
МЕМСТ 16016-2014 " Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды Болттар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.2-тармақ МЕМСТ 16016-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды Болттар. Техникалық шарттар"
8. Қорғаныс құралдарына малынған кең табанды бағыттамалы бұрмаларға арналған ағаш арқалықтар
13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а " және "б " тармақшалары
1.1, 1.4, 1.9 және 1.16-тармақтар МЕМСТ 20022.5-93 "Ағашты қорғау. Майлы қорғаныс құралдарымен автоклавты сіңдіру "
5.2.3, 5.4.1-5.4.5 және 5.5-тармақ
МЕМСТ 8816-2014 "Бағыттамалық бұрмаларға арналған ағаш арқалықтар. Техникалық шарттар"
9. Темір жолдарға арналған бағыттамалық бұрмаларға арналған темірбетонды арқалықтар 1520 мм
"б " тармақшасы 13-тармақ, 15-тармақ, "а " және "б " тармақшалары 27-тармақ
Тармақтар5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.1.3 – 5.1.7, 5.1.10, 11-бөлім
МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетон арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.3-тармақ
МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетон арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
10. Қорғаныс құралдарына малынған кең табанды темір жолдарға арналған ағаш көпір арқалықтары
13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а " және "б" тармақшалары
1.1, 1.4, 1.9 және 1.16-тармақтар
МЕМСТ 20022.5-93 "Ағашты қорғау. Майлы қорғаныс құралдарымен автоклавты сіңдіру"
5.2.3 және 5.4.1 – 5.4.5
МЕМСТ 28450-2014 "Ағаш көпір арқалықтары. Техникалық шарттар"
11. Темір жол электрмен жабдықтау құрылғыларына арналған вентильді разрядтағыштар және асқын кернеуді шектегіштер
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.3-тармақтар (қалған кернеу бөлігінде), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2* – 5.3.4* және 5.4.5-5.4.8 МЕМСТ 34204-2017 "Темір жол тартқыш желісі үшін сызықты емес асқын кернеуді Шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 21-тармағы
8.6-тармақ МЕМСТ 34204-2017 "Темір жолдардың тарту желісі үшін сызықты емес асқын кернеуді Шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 28 – тармағының "а" - "в" тармақшалары
5.1.3-тармақтар (қалған кернеу бөлігінде), 5.2.1, 5.2.4, 5.3.2* – 5.3.4* және 5.4.5-5.4.8 МЕМСТ 34204-2017 "Темір жол тартқыш желісі үшін сызықты емес асқын кернеуді Шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"

пункты 32 и 33 раздела V
пункты 5.7.1 и 5.7.2
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
11. Гайки для болтов рельсовых стыков
пункты 12 и 15, подпункт "а" пункта 27 раздела V
раздел 4, пункты 5.1.1 – 5.1.6
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункт 5.1.1
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
12. Гайки для закладных болтов
рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункты 12, подпункт "б" пункта 13, 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 4.2 и 5.1.1 – 5.1.7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
13. Гайки для клеммных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункты 12 и 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 4.2, 5.1.1 и 5.1.3– 5.1.7
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.1 и 5.1.2
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
14. Гарнитуры, внешние замыкатели железнодорожных стрелочных переводов
пункт 15 раздела V
пункт 5.2.3
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 4.7.1* и 4.7.2*
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
подпункты "а" и "ж" пункта 29 раздела V
пункты 5.1 и 5.2.3
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 4.2, 4.4.2, 4.7.1* и 4.7.2*
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"

V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.7.1 және 5.7.2-тармақтар
МЕМСТ 34204-2017 "Темір жол тартқыш желісі үшін сызықты емес асқын кернеуді Шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
11. Рельсті түйіспелі болт гайкалары
V бөлімнің 27-тармағының 12 және 15-тармақтары, "а " тармақшасы
4-бөлім, 5.1.1 – 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстардың болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
5.1.1-тармақ
МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстардың болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстардың болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
12. Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған гайкалар
12-тармақтар, 13, 15-тармақтардың "б " тармақшасы, V бөлімнің 27-тармағының "а" тармақшасы
4.2 және 5.1.1 – 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 16018-2014 " Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ипотекалық болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 16018-2014 " Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ипотекалық болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
13. Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминал болттарына арналған гайкалар
12 және 15-тармақтар, "а"тармақшасы
V бөлімнің 27-тармағы
4.2, 5.1.1 және 5.1.3– 5.1.7-тармақтар МЕМСТ 16018-2014 " Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ипотекалық болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
5.1.1 және 5.1.2-тармақтар
МЕМСТ 16018-2014 " Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ипотекалық болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 16018-2014 " Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ипотекалық болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
14. Гарнитуралар, темір жол бағыттамалық бұрмаларының сыртқы қақпашылары
V бөлімнің 15-тармағы
5.2.3-тармақ
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалық бұрмаларға арналған сыртқы қақпақтар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.7.1* және 4.7.2* тармақтары
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 29-тармағының "а" және "ж" тармақшалары
5.1 және 5.2.3-тармақтар
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалық бұрмаларға арналған сыртқы қақпақтар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.2, 4.4.2, 4.7.1* және 4.7.2* тармақтары МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"

пункты 32 и 33 раздела V
пункт 6.1
ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 34 раздела V
пункт 4.5
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
15. Генераторы, приемники, фильтры, усилители для тональных рельсовых цепей
подпункт "б"
пункта 13, пункт 20, подпункты "е" и "ж" пункта 29 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2*, 4.8 и 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 15 раздела V
пункты 4.7.1* и 4.7.2*
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
16. Датчики системы счета осей и датчики контроля участков пути
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 4.1*, 4.2*, 4.3 и 4.4
ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.1*
ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно-проводные. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 15 раздела V
пункт 4.1*
ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно-проводные. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 4.1*, 4.2*, 4.3 и 4.4
ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 20,
подпункт "е"
пункта 29 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно-проводные. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.5
ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
подпункт "ж"
пункта 29 раздела V
пункты 4.2*
ГОСТ 32783-2014 "Датчики индуктивно- проводные. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.6
ГОСТ 33890-2016 "Система счета осей. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
17. Дешифраторы и блоки дешифраторов числовой кодовой автоблокировки
пункт 15 раздела V
пункты 4.7.1* и 4.7.2*
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 21 раздела V

V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6.1-тармақ
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалық бұрмаларға арналған сыртқы қақпақтар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 34-тармағы
4.5-тармақ
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
15. Тоналды рельсті тізбектерге арналған генераторлар, қабылдағыштар, сүзгілер, күшейткіштер
13-тармақтың "б " тармақшасы, 20-тармақ, V бөлімнің 29-тармағының "е" және "ж " тармақшалары
тармақтар 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2*, 4.8 және 4.11.2
МЕМСТ 34012-2016 " Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар "
V бөлімнің 15-тармағы
4.7.1* және 4.7.2* тармақтары
МЕМСТ 34012-2016 " темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар "
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым) МЕМСТ 2.601-2013 "конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары "
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары "
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 " Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
16. Осьтерді санау жүйесінің датчиктері және жол учаскелерін бақылау датчиктері
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
4.1*, 4.2*, 4.3 және 4.4-тармақтар
МЕМСТ 33890-2016 "Осьтер шоты жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.1-тармақ*
МЕМСТ 32783-2014 "Индуктивті-сымды датчиктер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 15-тармағы
4.1-тармақ*
МЕМСТ 32783-2014 "Индуктивті-сымды датчиктер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.1*, 4.2*, 4.3 және 4.4-тармақтар
МЕМСТ 33890-2016 "Осьтер шоты жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 29-тармағының 20-тармағы, "е" тармақшасы
4.3-тармақ
МЕМСТ 32783-2014 "Индуктивті-сымды датчиктер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.5-тармақ
МЕМСТ 33890-2016 "Осьтер шоты жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 29-тармағының "ж " тармақшасы
4.2* тармақ
МЕМСТ 32783-2014 "Индуктивті - сымды датчиктер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.6-тармақ
МЕМСТ 33890-2016 "Осьтер шоты жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері "
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
17. Сандық кодты құлыптау шифрын шешушілер мен блоктар
V бөлімнің 15-тармағы
4.7.1* және 4.7.2* тармақтары
МЕМСТ 34012-2016 "Темір жол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар
V бөлімнің 21-тармағы

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 29 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2*, 4.8
и 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 4.1 – 4.4 и 4.8
ГОСТ 33064-2014 "Дешифраторы числовой кодовой автоматической блокировки. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
18. Диодные заземлители устройств
контактной сети электрифицированных железных дорог
пункты 15 и 21, подпункт "б"
пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
пункты 5.3.1.2, 5.3.1.3, 5.3.5.2, 5.9.2 и 7.3
ГОСТ Р 55602-2013 "Аппараты коммутационные для цепи заземления тяговой сети и тяговых подстанций железных дорог. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
19. Изоляторы для контактной сети электрифицированных железных дорог
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.3 – 5.1.5 и 5.1.10
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункты 5.2.1 и 5.2.2
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
для секционных изоляторов
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункты "б" и "в" пункта 28 раздела V
пункты 5.1.1 – 5.1.5, 5.1.6 (таблица 4), 5.1.7, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.11 и 5.1.12
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункты 5.1.3 – 5.1.5, 5.2.1, 5.2.2 и 5.3.3
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункты 5.5.1
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
пункт 5.7.1
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
для секционных изоляторов
20. Клемма раздельного и нераздельного рельсового скрепления
пункты 12 и 15 подпункт "а"
пункта 27 раздела V

4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 “Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары "
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 29-тармағы
тармақтар 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2*, 4.8 және 4.11.2
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
4.1 – 4.4 және 4.8-тармақтар
МЕМСТ 33064-2014 "Сандық кодты автоматты құлыптау Дешифраторлары. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері "
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар "
18. Электрлендірілген Теміржолдардың байланыс желісі құрылғыларының диодты жерлендіргіштері
15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "б " тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.3.1.2, 5.3.1.3, 5.3.5.2, 5.9.2 және 7.3-тармақтар
МЕМСТ Р 55602-2013 "Темір жолдардың тартқыш желілері мен тартқыш қосалқы станцияларының жерге тұйықтау тізбегіне арналған коммутациялық аппараттар. Жалпы техникалық шарттар "
31.12.2030 дейін қолданылады
19. Электрлендірілген Теміржолдардың байланыс желісіне арналған изоляторлар
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.3 – 5.1.5 және 5.1.10-тармақтар
МЕМСТ 30284-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар "
5.2.1 және 5.2.2-тармақтар
МЕМСТ 34205-2017 “Темір жолдардың байланыс желісіне арналған секциялық изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
секциялық изоляторлар үшін
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 28-тармағының "б" және "в" тармақшалары
5.1.1 – 5.1.5, 5.1.6-тармақтар (кесте 4), 5.1.7, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.11 және 5.1.12 МЕМСТ 30284-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.3 – 5.1.5, 5.2.1, 5.2.2 және 5.3.3
МЕМСТ 34205-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған секциялық изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.5.1-тармақтар
МЕМСТ 30284-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
5.7.1-тармақ
МЕМСТ 34205-2017 "Темір жолдардың байланыс желісіне арналған секциялық изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
секциялық изоляторлар үшін
20. Бөлек және бөлінбейтін рельсті бекіту терминалы
V бөлімнің 27-тармағының 12 және 15-тармақтары "а " тармақшасы

пункты 4.1, 5.1.2 – 5.1.8
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.2 – 5.1.8
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 32 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
21. Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов
пункт 12,
подпункты "б" и "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 4.3.1 – 4.3.4, 4.4, 4.5.1 – 4.5.3
и 4.6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 32 раздела V
пункт 4.7
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов. Технические условия"
22. Комплекты светофильтров-линз и линз,
комплекты линзовые с ламподержателем для линзовых
светофоров железнодорожного транспорта
пункт 15 раздела V
пункты 6.1.3 и 6.1.6
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 29 раздела V
пункты 6.1.3 и 6.1.6
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункты 6.2.1, 6.2.5 и 6.2.6
ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
23. Костыли путевые
пункты 12 и 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 4.2 и 5.1.2 – 5.1.9
ГОСТ 5812-2014 "Костыли для железных дорог. Общие технические условия"
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.8 и 5.1.9
ГОСТ 5812-2014 "Костыли для железных дорог. Общие технические условия"
пункт 32 раздела V

4.1, 5.1.2 – 5.1.8-тармақтар
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржол жолын бөлек рельсті бекіту терминалдары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының " " тармақшасы
5.1.2 – 5.1.8-тармақтар
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржол жолын бөлек рельсті бекіту терминалдары. Техникалық шарттар"
пункты 5.1.2 – 5.1.8
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 “Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары "
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржол жолын бөлек рельсті бекіту терминалдары. Техникалық шарттар"
21. Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары
12-тармақ, 13-тармақтың "б" және "в" тармақшалары, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" тармақшасы
4.3.1 – 4.3.4, 4.4, 4.5.1 – 4.5.3 және 4.6 МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары "
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32-тармағы
4.7-тармақ
МЕМСТ 33186-2014 "Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары. Техникалық шарттар"
22. Темір жол көлігінің линзалық бағдаршамдарына арналған жарық ұстағышы бар линзалық жиынтықтар-линзалар мен линзалар
V бөлімнің 15-тармағы
6.1.3 және 6.1.6-тармақтар
МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 “Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 29-тармағы
6.1.3 және 6.1.6-тармақтар
МЕМСТ 34707-2021 “Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар "
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6.2.1, 6.2.5 және 6.2.6-тармақтар
МЕМСТ 34707-2021 “Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
23. Жол балдақтары
V бөлімнің 27-тармағының 12 және 15-тармақтары, "а " тармақшасы
4.2 және 5.1.2 – 5.1.9-тармақтар
МЕМСТ 5812-2014 "Темір жолдарға арналған балдақтар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
5.1.8 және 5.1.9-тармақтар
МЕМСТ 5812-2014 "Темір жолдарға арналған балдақтар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы

пункт 5.2
ГОСТ 5812-2014 "Костыли для железных дорог. Общие технические условия"
24. Крестовины стрелочных переводов
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27 раздела V
пункты 5.2.1, 5.3.1.3, 5.3.1.6, 5.3.1.8, 5.3.1.11 и 5.3.1.13
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
пункты 5.3.1, 5.3.12 – 5.3.15, 5.3.18-5.3.24, 5.3.33, 5.3.36, 5.3.42 и 5.3.43
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
25. Металлические стойки для опор
контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункт 5.2.2.9
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.2.1.26
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункты "б" и "в" пункта 28 раздела V
пункты 5.1.2 и 5.2.1.26
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункты 5.2.4.1 и 5.2.4.3
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
26. Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов
пункт 12,
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункт 4.4 (только при первичной сертификации, при отсутствии изменений в конструкторскую документацию, технологии изготовления, в применяемых материалах, влияющих на сертификационные показатели, при очередной сертификации
не подтверждается)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
30.06.2025
пункт 4.7
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
пункт 4.2 (для клееболтовых изолирующих стыков)
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до
30.06.2025

5.2-тармақ
МЕМСТ 5812-2014 “Темір жолдарға арналған балдақтар. Жалпы техникалық шарттар"
24. Бағыттамалық бұрмалардың кресттері
13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а " және "б " тармақшалары
5.2.1, 5.3.1.3, 5.3.1.6, 5.3.1.8, 5.3.1.11 және 5.3.1.13
МЕМСТ 7370-2015 "темір жол кресттері. Техникалық шарттар "
тармақтар 5.3.1, 5.3.12 – 5.3.15, 5.3.18-5.3.24, 5.3.33, 5.3.36, 5.3.42 және 5.3.43 МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.5-тармақ
МЕМСТ 7370-2015 "Теміржол кресттері. Техникалық шарттар"
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар"
25. Электрлендірілген Теміржолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған металл тіректер
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы подпункт "б"
5.2.2.9-тармақ
МЕМСТ 19330-2013 "Теміржолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.2 және 5.2.1.26-тармақтар
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 28-тармағының "б " және "в " тармақшалары
5.1.2 және 5.2.1.26-тармақтар
МЕМСТ 19330-2013 "Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.2.4.1 және 5.2.4.3-тармақтар
МЕМСТ 19330-2013 “Темір жолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
26. Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
4.4-тармақ (тек бастапқы сертификаттау кезінде, конструкторлық құжаттамаға, дайындау технологиясына өзгерістер болмаған кезде, сертификаттау көрсеткіштеріне әсер ететін қолданылатын материалдарда, кезекті сертификаттау кезінде
расталмайды)
МЕМСТ 33185-2014 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады
4.7-тармақ
МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
4.2-тармақ (желім болтты оқшаулағыш түйіспелер үшін)
МЕМСТ 33185-2014 "Темір жол рельстерінің оқшаулағыш түйіспелеріне арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады

28. Остряки стрелочных переводов различных типов и марок
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27 раздела V
пункты 5.1.2, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.9 и 5.3.10
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 5.1, 5.2.1 – 5.2.3, 5.4 и 5.5.1
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункт 5.7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
29. Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути
пункты 12 и 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 5.1
ГОСТ 32694-2014 "Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 5.1.6
ГОСТ 32694-2014 "Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.4.3
ГОСТ 32694-2014 "Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
30. Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути
пункты 12,
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27 раздела V
пункты 5.1
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
пункт 32 раздела V
пункты 5.4.1 и 5.4.3
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
31. Полушпалы железобетонные
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27 раздела V
пункты 5.1.3, 5.1.4, 5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.2.1.2 и 5.2.1.3, раздел 10
ГОСТ 33320-2015
"Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
32. Провода контактные из меди и ее сплавов
для железнодорожной контактной сети
пункт 12,
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункт "в"
пункта 28 раздела V
пункты 5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.1.2.1 и 5.1.3.1
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 32 раздела V
пункт 5.4
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
33. Программные средства железнодорожного транспорта для автоматизированных систем оперативного управления технологическими процессами, связанными с обеспечением безопасности движения и информационной безопасностью
пункт 15 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 16,
подпункт "а" пункта 29 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
раздел 4

28. Түрлі типтегі және маркалы бағыттамалы бұрмалардың остряктары
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" және "б" тармақшалары подпункт "б "
5.1.2, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.9 және 5.3.10 МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылуы мен қиылысы. Техникалық шарттар"
5.1, 5.2.1 – 5.2.3, 5.4 және 5.5.1-тармақтар МЕМСТ 33722-2016 "бағыттамалық бұрмалардың Остряктары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар"
5.7-тармақ
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалық бұрмалардың Остряктары. Жалпы техникалық шарттар"
29. Темір жолдың балдақ бекіткіш төсемдері
V бөлімнің 27-тармағының 12 және 15-тармақтары, "а" тармақшасы
5.1-тармақтар
МЕМСТ 32694-2014 "Темір жолдың балдақ бекіткіштерінің төсемдері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 13-тармағының "б" тармақшасы подпункт "б"
5.1.6-тармақтар
МЕМСТ 32694-2014 "Темір жолдың балдақ бекіткіштерінің төсемдері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.4.3-тармақ
МЕМСТ 32694-2014 "Темір жолдың балдақ бекіткіштерінің төсемдері. Техникалық шарттар"
30. Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері
12-тармақтар, 13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а " тармақшасы
5.1-тармақтар
МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.4.1 және 5.4.3-тармақтар
МЕМСТ 16277-2016 “Ттемір жолдың бөлек бекітпесінің төсемдері. Техникалық шарттар"
31. Темірбетон жартылай шпалдар
13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а " және "б " тармақшалары
тармақтар 5.1.3, 5.1.4, 5.1.7, 5.1.9-5.1.11, 5.2.1.2 және 5.2.1.3, 10-бөлім МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетон шпалдары. Жалпы техникалық шарттар "
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.3-тармақ
МЕМСТ 33320-2015 “Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
32. Темір жол байланыс желісі үшін Мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар
12-тармақ, 13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 28-тармағының "в " тармақшасы
5.1.1.1, 5.1.1.2, 5.1.2.1 және 5.1.3.1 тармақтары
МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32-тармақтары
5.4-тармақ
МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген темір жолдарға арналған мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
33. Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелеріне арналған Теміржол көлігінің бағдарламалық құралдары
V бөлімнің 15-тармағы
4.3-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 29-тармағының 16-тармағы, "а" тармақшасы
4.3-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
4 бөлім

ГОСТ Р 50739-95 "Средства вычислительной техники. Защита от несанкционированного доступа к информации. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 6.2.9а, 6.2.9б и 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
пункты 7.2.2.8а, 7.2.2.8b, 7.2.2.8c, 7.2.2.13, 7.2.2.6 и 7.2.2.7
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"
пункты 4.4 и 4.16
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
пункт 4.4
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.3
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.7
ГОСТ 33894-2016 "Система железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.4
ГОСТ 33895-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 4.6
ГОСТ 33896-2016 "Системы диспетчерской централизации и диспетчерского контроля движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункт "з"
пункта 29 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и
телемеханики. Общие технические требования"
раздел 4
ГОСТ Р 50739-95 "Средства вычислительной техники. Защита от несанкционированного доступа к информации. Общие технические требования"
применяется до 31.12.2030
пункты 6.2.9а, 6.2.9б и 6.2.9в
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. Системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
пункты 7.2.2.8а, 7.2.2.8b и 7.2.2.8c
ГОСТ IEC 61508-3-2018 "Функциональная безопасность систем электрических, электронных, программируемых электронных, связанных с безопасностью. Часть 3. Требования к программному обеспечению"

МЕМСТ Р 50739-95 "Есептеу техникасы құралдары. Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.2.9 а, 6.2.9 және 6.2.9 в тармақтары МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын электронды Теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
7.2.2.8 а, 7.2.2.8 b, 7.2.2.8 c, 7.2.2.13, 7.2.2.6 және 7.2.2.7 тармақтары
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
4.4 және 4.16-тармақтар
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030 дейін қолданылады
4.4-тармақ
МЕМСТ 33892-2016 "Сұрыптау станцияларындағы Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.3-тармақ
МЕМСТ 33893-2016 "Теміржол өткелдеріндегі Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.7-тармақ
МЕМСТ 33894-2016 " Теміржол станцияларындағы Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.4-тармақ
МЕМСТ 33895-2016 "Темір жол желілерінің аралықтарындағы темір жол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
4.6-тармақ
МЕМСТ 33896-2016 “Поездар қозғалысын диспетчерлік орталықтандыру және диспетчерлік бақылау жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 “Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 29-тармағының "з " тармақшасы подпункт "з "
4.3-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
4 бөлім
МЕМСТ Р 50739-95 "Есептеу техникасы құралдары. Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. Жалпы техникалық талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
6.2.9 а, 6.2.9 б және 6.2.9 в тармақтары
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын электронды Теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
7.2.2.8 а, 7.2.2.8 b және 7.2.2.8 c тармақтары
МЕМСТ IEC 61508-3-2018 "Қауіпсіздікке байланысты электрлік, электронды, бағдарламаланатын электрондық жүйелердің функционалдық қауіпсіздігі. 3 бөлім. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункты "б" и "в" пункта 28 раздела V
пункты 5.1.11, 5.1.12.2, 5.1.13 и 6.2
ГОСТ 32676-2014 "Реакторы для тяговых подстанций железной дороги сглаживающие. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.4.3
ГОСТ 32676-2014 "Реакторы для тяговых подстанций железной дороги сглаживающие. Общие технические условия"
39. Реле электромагнитные безопасные, в том числе электронные, для систем железнодорожной автоматики и телемеханики, релейные блоки
пункт 15 раздела V
пункт 5.3.1 и 5.3.2
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункт 29 раздела V
пункты 1.2, 1.3, 2.2*, 2.4 – 2.8 и 2.10
ГОСТ 5.197-72 "Реле электромагнитные типов НМШ1. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4. Требования к качеству аттестованной продукции"
для реле – пункты 5.2.2, 5.3.1*, 5.3.2*, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.7.3, для релейных блоков – пункты 5.2.2, 5.3.1*, 5.3.2*, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.6.4, 5.7.3
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
40. Рельсовое скрепление
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункт 5.1.1, подпункты 1.1, 1.2, 1.3, 2, 2.1, 3, 3.1, 4, 4.1, 5, 5.1, 6, 6.1, 7, 8
и 9 таблица 1 пункта 5.2.1
ГОСТ Р 59428-2021 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
раздел 4
ГОСТ 32698-2014 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Требования безопасности и методы контроля"
41. Рельсы железнодорожные контррельсовые
пункт 12,
подпункты "б" и "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 5.1.1, 5.3, 5.4.1, 5.4.2, 5.5.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.8.1, 5.8.2, 5.8.3, 5.9.1, 5.9.2 и 5.10
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
42. Рельсы железнодорожные остряковые
пункт 12,
подпункты "б" и "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 28-тармағының "б "және "в " тармақшалары
5.1.11, 5.1.12.2, 5.1.13 және 6.2 МЕМСТ 32676-2014 "Темір жолдың тартқыш қосалқы станцияларына арналған тегістейтін реакторлар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.4.3-тармақ
МЕМСТ 32676-2014 "Темір жолдың тартқыш қосалқы станцияларына арналған тегістейтін реакторлар. Жалпы техникалық шарттар"
39. Қауіпсіз электромагниттік Реле, оның ішінде Теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері үшін электрондық релелік блоктар
V бөлімнің 15-тармағы
5.3.1 және 5.3.2 тармақтары
МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар мен стативтер. Жалпы техникалық шартта "
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші аударым)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 29-тармағы
тармақтар 1.2, 1.3, 2.2*, 2.4 – 2.8 және 2.10
МЕМСТ 5.197-72 "нмш1 типті электромагниттік Реле. НМШМ2, НМШМ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ 4, НММ1, НММ2, ММ 4. Аттестатталған өнімнің сапасына қойылатын талаптар"
реле нүктелері үшін 5.2.2, 5.3.1*, 5.3.2*, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.7.3, релелік блоктар үшін-пункттер 5.2.2, 5.3.1*, 5.3.2*, 5.4.4 -5.4.12, 5.4.14, 5.6.1, 5.6.2, 5.6.3, 5.6.4, 5.7.3
МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар мен стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.5-тармақ
МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар мен стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
40. Рельсті бекіту
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" тармақшасы
5.1.1-тармақ, тармақшалар 1.1, 1.2, 1.3, 2, 2.1, 3, 3.1, 4, 4.1, 5, 5.1, 6, 6.1, 7, 8 және 9 5.2.1-тармақтың 1-кестесі
МЕМСТ Р 59428-2021 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4-бөлім
МЕМСТ 32698-2014 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
41. Қарсы рельсті Теміржол рельстері
12-тармақ, 13-тармақтың "б" және "в " тармақшалары, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" тармақшасы
тармақтар 5.1.1, 5.3, 5.4.1, 5.4.2, 5.5.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.8.1, 5.8.2, 5.8.3, 5.9.1, 5.9.2 және 5.10
МЕМСТ Р 55497-2013 "Қарсы рельсті Теміржол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
42. Өткір Теміржол рельстері
12-тармақ, 13-тармақтың "б" және "в " тармақшалары, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а " тармақшасы

пункты 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.2.4, 5.2.5.1, 5.2.5.2, 5.4.1 (с учетом пункта 5.4.3), 5.4.2, 5.5, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.5, 5.7.6, 5.8, 5.9.1, 5.10, 5.11.1 и 5.11.2
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы остряковые железнодорожные. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункт 5.5
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы остряковые железнодорожные. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 32 раздела V
пункты 5.12.1.1, 5.12.2.1
ГОСТ Р 55820-2013 "Рельсы остряковые железнодорожные. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
43. Рельсы железнодорожные широкой колеи
пункт 12 раздела V
пункты 5.1.8, 5.7.6 (при наличии отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости), 5.15
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.2.1.1 (в части выпуклости подошвы), 5.7.6 (при наличии отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости), 5.9, 5.15
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.1.8, 5.7.7 (при наличии болтовых отверстий), 5.8 (кроме ударной вязкости), 5.9, 5.15.1
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.11.2, 5.17
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.10, 5.11, 5.18 и 5.20
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.8 (ударная вязкость), 5.10, 5.11, 5.15.5 и 5.15.3
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "в"
пункта 13 раздела V
пункт 5.1.9
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.2.1.1 (в части ширины подошвы и высоты пера подошвы)
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункт 5.1.9
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.3*, 5.4.1 с учетом пункта 5.4.4, 5.4.3, 5.4.2
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.1.3* (в зависимости от типа, категории и класса прочности), 5.4.1 с учетом пункта 5.4.3, 5.4.2 и 5.4.4
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.1.4* (в зависимости от типа, категории и класса прочности), 5.4.1 с учетом пунктов 5.4.3, 5.4.4, 5.4.2

тармақтар 5.2.1.2, 5.2.1.3, 5.2.4, 5.2.5.1, 5.2.5.2, 5.4.1 (тармақты ескере отырып 5.4.3), 5.4.2, 5.5, 5.6.1, 5.7.1, 5.7.2, 5.7.3, 5.7.5, 5.7.6, 5.8, 5.9.1, 5.10, 5.11.1 және 5.11.2
МЕМСТ Р 55820-2013 "Өткір Теміржол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
5.5-тармақ
МЕМСТ Р 55820-2013 "Өткір Теміржол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32-тармағы
5.12.1.1, 5.12.2.1
МЕМСТ Р 55820-2013 "Өткір темір жол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
43. Кең табанды Теміржол рельстері
V бөлімнің 12-тармағы
5.1.8, 5.7.6 (тесіктер болған жағдайда), 5.8 (соққыға төзімділіктен басқа), 5.15
МЕМСТ Р 51685-2022 "Темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.1.1-тармақ (табанның дөңестігі бөлігінде), 5.7.6 (саңылаулар болған кезде), 5.8 (қаттылықтан басқа), 5.9, 5.15 МЕМСТ 34222-2017 "Темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.8, 5.7.7 (болт саңылаулары болған кезде), 5.8 (соққыға төзімділіктен басқа), 5.9, 5.1
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған нығайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының " б " тармақшасы
5.8 (соққы тұтқырлығы), 5.11.2, 5.17 МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.8 (соққы тұтқырлығы), 5.10, 5.11, 5.18 және 5.20
МЕМСТ 34222-2017 "Темір жол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.8 (қаттылық), 5.10, 5.11, 5.15.5 және
5.15.3 тармақтары
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 13-тармағының "в " тармақшасы
5.1.9-тармақ
МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.2.1.1-тармақ (табанның ені мен табан қауырсынының биіктігі бөлігінде)
МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.9-тармақ
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар "
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.3*, 5.4.1 тармақтары 5.4.4, 5.4.3, 5.4.2 МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.1.3 * тармақтары (түріне, санатына және беріктік сыныбына байланысты), 5.4.1 5.4.3, 5.4.2 және 5.4.4 тармақтарын ескере отырып
МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.4 * тармақтары (түріне, санатына және беріктік сыныбына байланысты), 5.4.15.4.3, 5.4.4, 5.4.2 тармақтарын ескере отырып

СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты . 5.1.3, 5.5.1, 5.6.1, 5.16 и 5.18
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты . 5.1.3, 5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17 (в зависимости от категории, 5.19 (в зависимости от типа)
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.1.4, 5.5, 5.6.1 (в зависимости от категории и типа), 5.12, 5.15.2 (в зависимости от категории и типа), 5.15.4 (в зависимости от типа)
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцированно упрочненные и нетермоупрочненные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 32 раздела V
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
ГОСТ Р 51685-2022 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1 и 5.13.6
ГОСТ 34222-2017 "Рельсы железнодорожные. Общие технические условия"
пункты 5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6
СТ РК 2432-2023 "Рельсы железнодорожные дифференцировано упрочненные и нетермоупрочненные"
применяется до 31.12.2030
44. Ригели жестких поперечин устройств подвески контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "б"
пункта 13, подпункты "б" и "в" пункта 28 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.4 и 5.2
ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 5.1.2, 5.1.4 и 5.2
ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая ситема конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
пункты 32 и 33 раздела V
пункты 5.4.1 и 5.4.2
ГОСТ 33797-2016 "Ригели жестких поперечин для контактной сети железнодорожного транспорта. Общие технические условия"
45. Светодиодные светооптические системы
для железнодорожной светофорной и переездной сигнализации
подпункт "б"
пункта 13 раздела V
пункты 4.3, 8.1*, 8.2* и 8.3*
ГОСТ Р 56057-2014 "Системы светооптические светодиодные для железнодорожной светофорной сигнализации. Общие технические требования и методы испытаний"
применяется до 31.12.2030
пункт 15 раздела V
пункты 4.3, 8.1*, 8.2*, 8.3*, 10.2, 10.3
ГОСТ Р 56057-2014 "Системы светооптические светодиодные для железнодорожной светофорной сигнализации. Общие технические требования и методы испытаний"

ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 27-тармағының "а " тармақшасы
тармақтар . 5.1.3, 5.5.1, 5.6.1, 5.16 және 5.18
МЕМСТ Р 51685-2022 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
тармақтар . 5.1.3, 5.5, 5.6.1, 5.12, 5.17 (санатқа байланысты, 5.19 (түріне байланысты)
МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.1.4, 5.5, 5.6.1 (санаты мен түріне қарай), 5.12, 5.15.2 (санаты мен түріне қарай), 5.15.4 (түріне қарай)тармақтары
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32-тармағы
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар
МЕМСТ Р 51685-2022 " Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.13.1.1, 5.13.2.1 және 5.13.6 тармақтар
МЕМСТ 34222-2017 "Теміржол рельстері. Жалпы техникалық шарттар"
5.13.1.1, 5.13.2.1, 5.13.6 тармақтар
ҚР СТ 2432-2023 "Темір жол рельстері сараланған қатайтылған және термоөткізілмеген"
31.12.2030 дейін қолданылады
44. Электрлендірілген Теміржолдардың байланыс желісінің суспензия құрылғыларының қатаң көлденең тіректері
13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 28-тармағының "б" және "в" тармақшалары
5.1.2, 5.1.4 және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 33797-2016 "Теміржол көлігінің байланыс желісіне арналған қатаң көлденең тіректер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
5.1.2, 5.1.4 және 5.2-тармақтар
МЕМСТ 33797-2016 " Теміржол көлігінің байланыс желісіне арналған қатаң көлденең тіректер. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай тақырыбы. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.4.1 және 5.4.2-тармақтар
МЕМСТ 33797-2016 "Теміржол көлігінің байланыс желісіне арналған қатаң көлденең тіректер. Жалпы техникалық шарттар"
45. Теміржол бағдаршамы мен жылжымалы сигнализацияға арналған жарықдиодты жарық-оптикалық жүйелер
V бөлімнің 13-тармағының "б " тармақшасы
4.3, 8.1*, 8.2* және 8.3-тармақтар*
МЕМСТ Р 56057-2014 "Теміржол бағдаршамына арналған жарықдиодты жарық оптикалық жүйелер. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 15-тармағы
тармақтар 4.3, 8.1*, 8.2*, 8.3*, 10.2, 10.3
МЕМСТ Р 56057-2014 "Теміржол бағдаршамына арналған жарықдиодты жарық оптикалық жүйелер. Жалпы техникалық талаптар және сынақ әдістері"

пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункт "е"
пункта 29 раздела V
пункт 4.4.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
подпункт "ж"
пункта 29 раздела V
пункты 4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2* и 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункт 33 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
48. Статические преобразователи для устройств электроснабжения
электрифицированных железных дорог
пункт 15 раздела V
пункты 4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1 и 4.5
ГОСТ 32792-2014 "Преобразователи статические для железнодорожной тяговой сети. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункты "а" и "б" пункта 28 раздела V
пункты 4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1 и 4.5
ГОСТ 32792-2014 "Преобразователи статические для железнодорожной тяговой сети. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 32 и 33 раздела V
раздел 2
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
49. Стрелочные переводы, ремкомплекты (полустрелки),
глухие пересечения железнодорожных путей
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а", "б"
и "е" пункта 27 раздела V
пункты 5.1.2, 5.3.10, 5.3.13, 5.3.18 – 5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.31, 5.3.34 – 5.3.37, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45 – 5.3.49 и 5.3.51
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для стрелочных переводов и съездов)
пункты 5.1.2, 5.3.10, 5.3.13, 5.3.14, 5.3.18 – 5.3.23, 5.3.26 – 5.3.28, 5.3.34, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49 и 5.3.51
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для глухих пересечений)
пункты 5.2.1, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.10, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.26 – 5.3.28, 5.3.42 и 5.3.43
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия" (только для ремонтных комплектов)
пункт 5.4.1 – 5.4.3

4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары "
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 29-тармағының "е " тармақшасы
4.4.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар "
V бөлімнің 29-тармағының " ж " тармақшасы
4.5.2, 4.5.3, 4.7.1*, 4.7.2* және 4.11.2 тармақтары
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
V бөлімнің 33-тармағы
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
48. Электрлендірілген Теміржолды электрмен жабдықтау құрылғыларына арналған статикалық түрлендіргіштер
V бөлімнің 15-тармағы
4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1 және 4.5-тармақтар
МЕМСТ 32792-2014 "Теміржол тартқыш желісі үшін статикалық түрлендіргіштер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 28-тармағының "а" және "б" тармақшалары
4.2.1, 4.2.2, 4.3.1, 4.3.2, 4.4.1 және 4.5-тармақтар
МЕМСТ 32792-2014 "Теміржол тарту желісі үшін статикалық түрлендіргіштер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
2 бөлім
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
49. Бағыттамалық бұрмалар, ремкомплекттер (жартылай атқыштар), темір жолдардың соқыр қиылыстары
V бөлімнің 27-тармағының 13-тармағының "б" тармақшасы, 15-тармағы, "а", "б" және "е" тармақшалары
тармақтар 5.1.2, 5.3.10, 5.3.13, 5.3.18 – 5.3.23, 5.3.26-5.3.28, 5.3.31, 5.3.34 – 5.3.37, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45 – 5.3.49 және 5.3.51 МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар " (тек бағыттамалық бұрмалар мен съездер үшін)
тармақтар 5.1.2, 5.3.10, 5.3.13, 5.3.14, 5.3.18 – 5.3.23, 5.3.26 – 5.3.28, 5.3.34, 5.3.36, 5.3.42, 5.3.43, 5.3.45-5.3.49 және 5.3.51
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар" (тек соқыр қиылыстар үшін)
тармақтар 5.2.1, 5.2.3, 5.3.1, 5.3.10, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.26 – 5.3.28, 5.3.42 және 5.3.43 МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар "(тек жөндеу жинақтары үшін)
5.4.1 – 5.4.3-тармақ

ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия" (только для ремонтных комплектов)
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
50. Стрелочные электромеханические приводы
пункт 15 раздела V
пункты 4.7.1*, 4.7.2* и 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 3.1 – 3.7, 3.8 и 3.11-3.13
ГОСТ 32685-2014 "Приводы стрелочные электромеханические. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13 (четвертое перечисление)
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункты "г", "е"
и "ж" пункта 29 раздела V
пункты 4.7.1*, 4.7.2* и 4.11.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
пункты 3.1 – 3.7, 3.8, 3.11 – 3.13
ГОСТ 32685-2014 "Приводы стрелочные электромеханические. Требования безопасности и методы контроля"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 4.13.2
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
51. Стыки изолирующие железнодорожных рельсов
пункты 12 и 15 раздела V
пункты 4.1.1, 4.1.2 и 4.2
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 21 раздела V
пункт 4.13
ГОСТ 2.601-2013 "Единая система конструкторской документации (ЕСКД). Эксплуатационные документы"
пункт 4.13
ГОСТ Р 2.601-2019 "Единая система конструкторской документации. Эксплуатационные документы"
применяется до 31.12.2030
подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункт 4.3
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
52. Упругие пружинные элементы путевые
(двухвитковые шайбы, тарельчатые пружины, клеммы)
пункт 12,
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 4.1, 5.1.2 – 5.1.9
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
пункты 4.1 – 4.3 и 5.1.2 – 5.1.7
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.2
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути"
пункт 5.2
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"

МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың өткір ұштары. Жалпы техникалық шарттар " (тек жөндеу жиынтықтары үшін)
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар"
50. Бағыттамалы электромеханикалық жетектер
V бөлімнің 15-тармағы
4.7.1*, 4.7.2* және 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
3.1 – 3.7, 3.8 және 3.11-3.13
МЕМСТ 32685-2014 "Бағыттамалы электромеханикалық жетектер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ 2.601-2013 "конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары "
4.13-тармақ (төртінші санау)
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 29-тармағының "г", "е" және "ж" тармақшалары
4.7.1*, 4.7.2* және 4.11.2-тармақтар
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
3.1 – 3.7, 3.8, 3.11 – 3.13
МЕМСТ 32685-2014 "Бағыттамалы электромеханикалық жетектер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
4.13.2-тармақ
МЕМСТ 34012-2016 " Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
51. Теміржол рельстерін оқшаулайтын буындар
V бөлімнің 12 және 15-тармақтары
4.1.1, 4.1.2 және 4.2-тармақтар
МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын түйіспелер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
V бөлімнің 21-тармағы
4.13-тармақ
МЕМСТ 2.601-2013 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі (ЕСКД). Пайдалану құжаттары"
4.13-тармақ
МЕМСТ Р 2.601-2019 "Конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесі. Пайдалану құжаттары"
31.12.2030 дейін қолданылады
V бөлімнің 27-тармағының "а" тармақшасы подпункт "а
4.3-тармақ
МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын түйіспелер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
52. Серіппелі серіппелі элементтер (екі айналмалы шайбалар, табақша серіппелері, терминалдар)
12-тармақ, 13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" тармақшасы
4.1, 5.1.2 – 5.1.9-тармақтар
МЕМСТ 21797-2014 "Темір жолға арналған екі орамалы серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
4.1 – 4.3 және 5.1.2 – 5.1.7-тармақтар
МЕМСТ 33187-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған табақша серіппелері. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.2-тармақ
МЕМСТ 21797-2014 "Темір жолға арналған екі орамалы серіппелі шайбалар"
5.2-тармақ
МЕМСТ 33187-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған табақша серіппелері. Техникалық шарттар"

применяется до 31.12.2030
пункт 5.4.4
ГОСТ 78-2014 "Шпалы деревянные для железных дорог широкой колеи. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункты 5.13 и 5.14
ГОСТ Р 58615-2019 "Шпалы деревянные для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
применяется до 31.12.2030
пункт 5.5
ГОСТ 78-2014 "Шпалы деревянные для железных дорог широкой колеи. Общие технические условия"
56. Шпалы железобетонные для железных дорог колеи 1520 мм
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27 раздела V
пункты 5.1.3 – 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.11, 5.1.14, 5.2.1.2 и 5.2.1.3, раздел 10
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
57. Шурупы путевые
пункт 12,
подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 4.2, 5.1.4, 5.1.5 и 5.1.6
ГОСТ 809-2020 "Шурупы путевые. Общие технические условия"
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15 раздела V
пункты 4.2, 5.1.4, 5.1.5 и 5.1.6
ГОСТ 809-2020 "Шурупы путевые. Общие технические условия"
пункт 15 раздела V
пункты 4.2, 4.1.3, 4.1.4, 4.1.5, 4.1.6 и 5.3
ГОСТ 809-2020 "Шурупы путевые. Общие технические условия"
пункт 32 раздела V
пункт 5.3
ГОСТ 809-2020 "Шурупы путевые. Общие технические условия"
58. Щебень для балластного слоя
железных дорог из природного камня
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункт "а"
пункта 27 раздела V
пункты 5.1.1 – 5.1.8, 5.1.9.1, 5.1.9.2
и 5.1.10 – 5.1.14
ГОСТ 7392-2014 "Щебень из плотных горных пород для балластного слоя железнодорожного пути. Технические условия"
59. Элементы скреплений железнодорожных стрелочных переводов
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27 раздела V
пункты 5.1.2, 5.2.6, 5.2.9, 5.3.2 – 5.3.7 и 5.3.17
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
пункты 32 и 33 раздела V
пункт 5.6
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
* – при первичном подтверждении соответствия
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июля 2024 г. № 81
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности инфраструктуры железнодорожного транспорта" (ТР ТС 003/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
раздел V

31.12.2030 дейін қолданылады
5.4.4-тармақ
МЕМСТ 78-2014 "Кең табанды Теміржолдарға арналған ағаш шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.13 және 5.14-тармақтар
МЕМСТ Р 58615-2019 "Кең табанды Теміржолдарға арналған ағаш шпалдар. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5.5-тармақ
МЕМСТ 78-2014 "Кең табанды Теміржолдарға арналған ағаш шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
56. Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар өлшеуіштер 1520 мм
13-тармақтың "б " тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" және "б" тармақшалары
тармақтар 5.1.3 – 5.1.7, 5.1.9 – 5.1.11, 5.1.14, 5.2.1.2 және 5.2.1.3, 10-бөлім МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетон шпалдары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.3-тармақ
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
57. Жол бұрандалары
V бөлімнің 27-тармағының 12-тармағы, "а" тармақшасы
4.2, 5.1.4, 5.1.5 және 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ 809-2020 "Жол бұрандалары. Жалпы техникалық шарттар"
13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 15-тармағы
4.2, 5.1.4, 5.1.5 және 5.1.6-тармақтар
МЕМСТ 809-2020 "Жол бұрандалары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 15-тармағы
4.2, 4.1.3, 4.1.4, 4.1.5, 4.1.6 және 5.3-тармақтар
МЕМСТ 809-2020 "Жол бұрандалары. Жалпы техникалық шарттар"
V бөлімнің 32-тармағы
5.3-тармақ
МЕМСТ 809-2020 "Жол бұрандалары. Жалпы техникалық шарттар"
58. Табиғи тастан жасалған Темір жолдардың балласт қабатына арналған қиыршық тас
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" тармақшасы подпункт "б"
5.1.1 – 5.1.8, 5.1.9.1, 5.1.9.2 тармақтары және 5.1.10-5.1.14
МЕМСТ 7392-2014 "Темір жолдың балласт қабаты үшін тығыз тау жыныстарынан жасалған қиыршық тас. Техникалық шарттар"
59. Темір жол бағыттамалық бұрмаларды бекіту элементтері
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, V бөлімнің 27-тармағының "а" және "б" тармақшалары
5.1.2, 5.2.6, 5.2.9, 5.3.2 – 5.3.7 және 5.3.17 МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылуы мен қиылысы. Техникалық шарттар"
V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.6-тармақ
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар"
* - сәйкестікті бастапқы растау кезінде
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 81 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда-ұлттық (мемлекеттік) зерттеулер (сынақтар) ережелері мен әдістерін қамтитын стандарттар Кеден одағының "Теміржол көлігі инфрақұрылымының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 003/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары ТІЗБЕСІ
№ р /р
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе Техникалық реттеу объектісі
Стандарттың аты және атауы
Ескерту
V бөлім

ГОСТ 31814-2012 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
раздел V
ГОСТ Р 58972-2020 "Оценка соответствия. Общие правила отбора образцов для испытаний продукции при подтверждении соответствия"
применяется до
31.12.2030
1. Автоматизированные системы оперативного управления
технологическими процессами, связанными с обеспечением
безопасности движения и информационной безопасностью
пункт 15, подпункты "а" – "ж" пункта 29 раздела V
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы
испытаний электрической прочности изоляции"
ГОСТ IEC 61439-1-2013 Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Общие требования
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
раздел 5, приложение Б
ГОСТ 33436.4-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 8
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
раздел 5
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33894-2016 "Система железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных станциях. Требования безопасности и методы контроля
раздел 5
ГОСТ 33895-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33896-2016 "Системы диспетчерской централизации и диспетчерского контроля движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
2. Аппаратура телемеханики железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15 и 21, подпункт "ж" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 33974-2016 "Средства телемеханизации для систем электроснабжения железных дорог. Общие технические условия"

МЕМСТ 31814-2012 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде Өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы ережелері"
V бөлім
МЕМСТ Р 58972-2020 "Сәйкестікті бағалау. Сәйкестікті растау кезінде Өнімді сынау үшін үлгілерді іріктеудің жалпы ережелері"
дейін қолданылады 31.12.2030
1. Автоматтандырылған жедел басқару жүйелері қамтамасыз етумен байланысты технологиялық процестермен қозғалыс қауіпсіздігі және ақпараттық қауіпсіздік
15 – тармақ, V бөлімнің 29-тармағының "а" - "ж" тармақшалары
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток қондырғылары. Жалпы әдістер оқшаулаудың электрлік беріктігін сынау"
МЕМСТ IEC 61439-1-2013 төмен вольтты тарату және басқару құрылғылары. 1 бөлім. Жалпы талаптар
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. Бағдарламаланатын электронды теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5-бөлім, Б қосымшасы
МЕМСТ 33436.4-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 4-1 бөлім. Темір жол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары мен аппаратурасы. Сынақ талаптары мен әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
МЕМСТ 20.57.406-81 "апаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
8 бөлім МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
5 бөлім МЕМСТ 33892-2016 "Сұрыптау станцияларындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім МЕМСТ 33893-2016 "Теміржол өткелдеріндегі теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім МЕМСТ 33894-2016 "Теміржол станцияларындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері
5 бөлім МЕМСТ 33895-2016 "Темір жол желілерінің аралықтарындағы темір жол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім МЕМСТ 33896-2016 "Диспетчерлік орталықтандыру және поездар қозғалысын диспетчерлік бақылау жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
2. Электрмен жабдықтаудың темір жол құрылғыларының телемеханика аппаратурасы
28-тармақтың 15 және 21-тармақтар, "ж" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім МЕМСТ 33974-2016 "Темір жолдарды электрмен жабдықтау жүйелеріне арналған телемеханизация құралдары. Жалпы техникалық шарттар"

ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
приложение Б
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
3. Армированные бетонные стойки для опор контактной сети
электрифицированных железных дорог
подпункт "б" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункты "б" и "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
подраздел 5.4
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
4. Болты для рельсовых стыков
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
разделы 6 и 7
ГОСТ 11530-2014 "Болты для рельсовых стыков. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-1-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 1. Болты, винты и шпильки общего назначения.
ГОСТ ISO 898-1-2014 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 1. Болты, винты и шпильки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы
ГОСТ 9454-78 Металлы. Метод испытания на ударный изгиб при пониженных, комнатной и повышенных температурах
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) Металлы. Методы испытаний на растяжение
5. Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 16017-2014 "Болты закладные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-1-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 1. Болты, винты и шпильки общего назначения.
ГОСТ ISO 898-1-2014 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 1. Болты, винты и шпильки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы
6. Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункт 32, подпункты "а" – "в" пункта 33 раздела V
раздел 7

МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
В қосымшасы
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
3. Байланыс желісінің тіректеріне арналған арматураланған бетон тіректері электрлендірілген темір жолдар
13-тармақ, "б" тармақшасы, 15 және 21-тармақтар, 28-тармақ "б" және "в" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5.4-кіші бөлім
МЕМСТ 19330-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
4. Рельсті қосылыстарға арналған болттар
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6 және 7 бөлімдер
МЕМСТ 11530-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған Болттар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-1-2015 бекіткіш бұйымдар. Беткі ақаулар. 1 бөлім. Жалпы мақсаттағы болттар, бұрандалар және шпилькалар
МЕМСТ ISO 898-1-2014 "Көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 1 бөлім. Үлкен және ұсақ жіппен бекітілген беріктік кластарының болттары, бұрандалары мен түйреуіштері
МЕМСТ 9454-78 Металдар. Төмен, бөлме температурасында және жоғары температурада соққы иілуін сынау әдісі
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) Металдар. Созылуды сынау әдістері
5. Темір жолдың рельсті бекітпелеріне арналған ипотекалық болттар
12-тармақ, 13-тармақ "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақ "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 16017-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған ипотекалық Болттар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-1-2015 бекіткіш бұйымдар. Беткі ақаулар. 1 бөлім. Жалпы мақсаттағы болттар, бұрандалар және шпилькалар
МЕМСТ ISO 898-1-2014 көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 1 бөлім. Үлкен және ұсақ жіппен бекітілген беріктік кластарының болттары, бұрандалары мен түйреуіштері
6. Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды болттар
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32-тармағы, 33-тармағының "а" - "в" тармақшалары
7 бөлім

ГОСТ 16016-2014 "Болты клеммные для рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-1-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 1. Болты, винты и шпильки общего назначения.
ГОСТ ISO 898-1-2014 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 1. Болты, винты и шпильки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы
7. Брусья деревянные для стрелочных переводов широкой колеи,
пропитанные защитными средствами
подпункт "б" пункта 13,пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 6
ГОСТ 20022.0-2016 "Защита древесины. Параметры защищенности"
раздел 7
ГОСТ 8816-2014 "Брусья деревянные для стрелочных переводов. Технические условия"
раздел 2
ГОСТ 20022.5-93 "Защита древесины. Автоклавная пропитка маслянистыми защитными средствами"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
Раздел 3
ГОСТ 20022.14 "Защита древесины. Методы определения предпропиточной влажности"
8. Брусья железобетонные для стрелочных переводов для железных дорог колеи 1520мм
подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32942-2022 "Брусья железобетонные предварительно напряженные для стрелочных переводов. Общие технические условия"
Раздел 7
ГОСТ 10180-2012 "Бетоны. Методы определения прочности по контрольным образцам"
9. Брусья мостовые деревянные железных дорог широкой колеи, пропитанные защитными средствами
подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 28450-2014 "Брусья мостовые деревянные. Технические условия"
раздел 6
ГОСТ 20022.0-2016 "Защита древесины. Параметры защищенности"
раздел 2
ГОСТ 20022.5-93 "Защита древесины. Автоклавная пропитка маслянистыми защитными средствами"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
10. Вентильные разрядники и ограничители перенапряжений
для железнодорожных устройств электроснабжения
пункты 15 и 21, подпункты "а" – "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 34204-2017 "Ограничители перенапряжений нелинейные для тяговой сети железных дорог. Общие технические условия"
раздел 6
ГОСТ 16357-83 "Разрядники вентильные переменного тока на номинальные напряжения от 3,8 до 600 кВ. Общие технические условия"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"

МЕМСТ 16016-2014 "Темір жолдың рельсті бекіткіштеріне арналған терминалды Болттар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-1-2015 бекіткіш бұйымдар. Беткі ақаулар. 1 бөлім. Жалпы мақсаттағы болттар, бұрандалар және шпилькалар.
МЕМСТ ISO 898-1-2014 көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 1 бөлім. Үлкен және ұсақ жіппен бекітілген беріктік кластарының болттары, бұрандалары мен түйреуіштері
7. Кең табанды бағыттамалы бұрмаларға арналған ағаш арқалықтар, қорғаныс құралдарына малынған
13-тармақ "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақ "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 20022.0-2016 "Ағашты қорғау. Қауіпсіздік параметрлері"
7 бөлім
МЕМСТ 8816-2014 "Бағыттамалық бұрмаларға арналған ағаш арқалықтар. Техникалық шарттар"
2 бөлім
МЕМСТ 20022.5-93 "Ағашты қорғау. Майлы қорғаныс құралдарымен автоклавты сіңдіру"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалды бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
3 бөлім
МЕМСТ 20022.14 "Ағашты қорғау. Сіңдіруге дейінгі ылғалдылықты анықтау әдістері"
8. Темір жолдарға арналған бағыттамалық бұрмаларға арналған темірбетонды арқалықтар 1520 мм
13-тармақ "б" тармақшасы, 15-тармақ, "а" және "б" тармақшалары, 27-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 32942-2022 "Бағыттамалық бұрмалар үшін алдын ала кернелген темірбетон арқалықтар. Жалпы техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 10180-2012 "Бетондар. Бақылау үлгілері бойынша беріктікті анықтау әдістері"
9. Қорғаныс құралдарына малынған кең табанды ағаш темір жолдардың көпір арқалықтары
13-тармақ, "б" тармақшасы 15-тармақ, "а" және "б" тармақшалары 27-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 28450-2014 "Ағаштан жасалған көпір арқалықтары. Техникалық шарттар"
6 бөлім
МЕМСТ 20022.0-2016 "Ағашты қорғау. Қауіпсіздік параметрлері"
2 бөлім
МЕМСТ 20022.5-93 "Ағашты қорғау. Майлы қорғаныс құралдарымен автоклавты сіңдіру"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалды бақылау. Жалпы ережелер.
31.12.2030 дейін қолданылады
10. Вентильді разрядтағыштар және асқын кернеуді шектегіштер Электрмен жабдықтаудың теміржол құрылғылары үшін
15 және 21 – тармақтар, 28-тармақтың "а" - "в" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 34204-2017 "Темір жол тартқыш желісі үшін сызықты емес асқын кернеуді Шектегіштер. Жалпы техникалық шарттар"
6 бөлім
МЕМСТ 16357-83 "3,8-ден 600 кВ-қа дейінгі номиналды кернеулерге айнымалы токтың клапан Разрядтағыштары. жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"

ГОСТ 26828-86 "Изделия машиностроения и приборостроения. Маркировка"
Раздел 7
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
11. Гайки для болтов рельсовых стыков
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 11532-2014 "Гайки для болтов рельсовых стыков. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-2-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 2. Гайки.
ГОСТ ISO 898-2-2015 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 2. Гайки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы.
12. Гайки для закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7 ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-2-2015 Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 2. Гайки.
ГОСТ ISO 898-2-2015 Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 2. Гайки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы.
13. Гайки для клеммных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7 ГОСТ 16018-2014 "Гайки для клеммных и закладных болтов рельсовых скреплений железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ ISO 6157-2-2015 "Изделия крепежные. Дефекты поверхности. Часть 2. Гайки"
ГОСТ ISO 898-2-2015 "Механические свойства крепежных изделий из углеродистых и легированных сталей. Часть 2. Гайки установленных классов прочности с крупным и мелким шагом резьбы"
14. Гарнитуры, внешние замыкатели железнодорожных стрелочных переводов
пункт 15, подпункты "а" и "ж" пункта 29, пункты 32 – 34
раздела V
раздел 8 ГОСТ 33721-2016 "Гарнитуры электроприводов, внешние замыкатели для стрелочных переводов. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"

МЕМСТ 26828-86 "Машина жасау және аспап жасау бұйымдары. Таңбалау"
7 бөлім
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
11. Рельсті түйіспелі болт гайкалары
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V 12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстардың болттарына арналған 7 7 7 бөлім
МЕМСТ 11532-2014 "Рельсті қосылыстардың болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-2-2015 бекіткіш бұйымдар. Беткі ақаулар. 2 бөлім. Жаңғақтар.
МЕМСТ ISO 898-2-2015 көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 2 бөлім. Үлкен және ұсақ жіппен бекітілген беріктік кластарының жаңғақтары.
12. Теміржол жолының рельсті бекіткіштеріне арналған гайкалар
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлімМЕМСТ 16018-2014 "Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-2-2015 бекіткіш бұйымдар. Беткі ақаулар. 2 бөлім. Жаңғақтар
МЕМСТ ISO 898-2-2015 көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 2 бөлім. Үлкен және ұсақ жіппен бекітілген беріктік кластарының жаңғақтары.
13. Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминал болттарына арналған гайкалар
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 16018-2014 "Теміржол жолының рельсті бекіткіштерінің терминалдық және ендірілген болттарына арналған гайкалар. Техникалық шарттар"
МЕМСТ ISO 6157-2-2015 "Бекіткіш бұйымдар. Беткі ақаулар. 2 бөлім. Жаңғақтар"
МЕМСТ ISO 898-2-2015 "Көміртекті және легирленген болаттан жасалған бекіткіштердің механикалық қасиеттері. 2 бөлім. Үлкен және ұсақ жіппен бекітілген беріктік кластарының гайкалары"
14. Гарнитуралар, темір жол бағыттамалық бұрмаларының сыртқы қақпашылары
15-тармақ, 29-тармақтың "а" және "ж" тармақшалары,
V бөлім 32-34-тармақтар
8-бөлім
МЕМСТ 33721-2016 "Электр жетектерінің гарнитуралары, бағыттамалық бұрмаларға арналған сыртқы қақпақтар. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"

ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
19. Изоляторы для контактной сети электрифицированных железных дорог
пункты 15 и 21, подпункты "б" и "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 30284-2017 "Изоляторы для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
раздел 7
ГОСТ 34205-2017 "Изоляторы секционные для контактной сети железных дорог. Общие технические условия"
раздел 7
ГОСТ 6490-2017 "Изоляторы линейные подвесные тарельчатые. Общие технические условия"
ГОСТ 26196-84 "Изоляторы. Метод измерения индустриальных радиопомех"
ГОСТ 1516.2-97 "Электрооборудование и электроустановки переменного тока на напряжение 3 кВ и выше. Общие методы испытаний электрической прочности изоляции"
раздел 5
ГОСТ 28856-90 "Изоляторы линейные подвесные стержневые полимерные. Общие технические условия"
ГОСТ 12393-2019 "Арматура контактной сети железной дороги линейная. Общие технические условия"
ГОСТ 10390-2015 "Электрооборудование на напряжение свыше 3 кВ. Методы испытаний внешней изоляции в загрязненном состоянии"
20. Клемма раздельного и нераздельного рельсового скрепления
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 22343-2014 "Клеммы раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ 30415-96 Сталь. Неразрушающий контроль механических свойств и микроструктуры металлопродукции магнитным методом
ГОСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) Металлы. Методы испытаний на растяжение
21. Клеммы пружинные прутковые для крепления рельсов
пункт 12, подпункты "б" и "в" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 6
ГОСТ 33186-2014 "Клеммы пружинные прутковые для
крепления рельсов. Технические условия"
ГОСТ 9013-59 (ИСО 6508-86) Металлы. Метод измерения твердости по Роквеллу
ГОСТ 1763-68 (ИСО 3887-77) Сталь. Методы определения глубины обезуглероженного слоя
22. Комплекты светофильтров-линз и линз, комплекты линзовые с ламподержателем
для линзовых светофоров железнодорожного транспорта
пункты 15, 21, 29, 32 – 34 раздела V
раздел 8

МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
19. Электрлендірілген теміржолдардың байланыс желісіне арналған изоляторлар
15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "б" және "в" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 30284-2017 " теміржолдардың байланыс желісіне арналған изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 34205-2017 " теміржолдардың байланыс желісіне арналған секциялық изоляторлар. Жалпы техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 6490-2017 "Сызықтық аспалы тәрелке изоляторлары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 26196-84 "Изоляторлар. Өнеркәсіптік радио кедергілерді өлшеу әдісі"
МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін МЕМСТ 1516.2-97 "3 кВ және одан жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары мен айнымалы ток қондырғылары. Оқшаулаудың электрлік беріктігін сынаудың жалпы әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 28856-90 "Сызықтық аспалы полимерлі өзек изоляторлары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 12393-2019 "Желілік теміржол байланыс желісінің арматурасы. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 10390-2015 "3 кВ жоғары кернеуге арналған электр жабдықтары. ластанған күйдегі сыртқы оқшаулауды сынау әдістері"
20. Бөлек және бөлінбейтін рельсті бекіту терминалы
12-тармақ, "б" тармақшасы 13-тармақ, 15 және 21-тармақтар, " а " тармақшасы 27-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 22343-2014 "Теміржол жолын бөлек рельсті бекіту терминалдары. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 30415-96 Болат. Магниттік әдіспен металл өнімдерінің механикалық қасиеттері мен микроқұрылымын бұзбай бақылау
МЕМСТ 1497-84 (ИСО 6892-84) Металдар. Созылуды сынау әдістері
21. Рельстерді бекітуге арналған серіппелі шыбық терминалдары
12-тармақ, 13-тармақ "б" және "в" тармақшалары, 15 және 21-тармақтар, "а" тармақшасы 27-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
6 бөлім
МЕМСТ 33186-2014 "Серіппелі шыбық терминалдары
рельстерді бекіту. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 9013-59 (ИСО 6508-86) Металдар. Рокуэллдің қаттылығын өлшеу әдісі
МЕМСТ 1763-68 (ISO 3887-77) Болат. Көміртегісіз қабаттың тереңдігін анықтау әдістері
22. Жарық сүзгілері-линзалар мен линзалар жиынтығы, шам ұстағышы бар линзалар жиынтығы Жарық сүзгілері-линзалар мен линзалар жиынтығы, шам ұстағышы бар линзалар жиынтығы теміржол көлігінің линзалық бағдаршамдары үшін
V бөлімнің 15, 21, 29, 32 – 34-тармақтары
8 бөлім

ГОСТ 34707-2021 "Элементы оптические для световых сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Технические условия"
ГОСТ 11946-78 "Линзы и комплекты линз сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Методы измерения силы света и фокусного расстояния"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
23. Костыли путевые
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 5812-2014 "Костыли для железных дорог. Общие технические условия"
ГОСТ 14019-2003 (ИСО 7438:1985) Материалы металлические. Метод испытания на изгиб
24. Крестовины стрелочных переводов
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32
и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 7370-2015 "Крестовины железнодорожные. Технические условия"
раздел 7
ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
25. Металлические стойки для опор контактной сети электрифицированных железных дорог
подпункт "б" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункты "б" и "в" пункта 28, пункты 32 и 33 раздел V
раздел 5
ГОСТ 19330-2013 "Стойки для опор контактной сети железных дорог. Технические условия"
26. Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15, 21 и 33 раздела V
раздел 5
ГОСТ 33185-2014 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется до 30.06.2025
раздел 7
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
применяется до 30.06.2025
Раздел 5
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33185-2023 "Накладки для изолирующих стыков железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
применяется с 01.01.2025
27. Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 33184-2014 "Накладки рельсовые двухголовые для железных дорог широкой колеи. Технические условия"
Раздел 5
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
28. Остряки стрелочных переводов различных типов и марок
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32
и 33 раздела V
раздел 7

МЕМСТ 34707-2021 "Темір жол көлігінің жарық сигналдық аспаптары үшін оптикалық элементтер. Техникалық шарттар"
МЕМСТ 11946-78 "Теміржол көлігінің сигналдық аспаптарының линзалары мен линзалар жиынтығы. Жарық күші мен фокустық қашықтықты өлшеу әдістері"
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалды бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
23. Жол балдақтары
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 5812-2014 "Темір жолдарға арналған балдақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 14019-2003 (ИСО 7438:1985) металл материалдар. Иілу сынағы әдісі
24. Бағыттамалық бұрмалардың кресттері
13-тармақ "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақ "а" және "б" тармақшалары, V бөлім 32-тармақ
және 33
7 бөлім
МЕМСТ 7370-2015 "Теміржол кресттері. Техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 33535-2015 " темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар"
25. Электрлендірілген теміржолдардың байланыс желісінің тіректеріне арналған металл тіректер
13-тармақ "б" тармақшасы, 15 және 21-тармақтар, "б" және "в" тармақшалары 28-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
5 бөлім
МЕМСТ 19330-2013 "Теміржол байланыс желісінің тіректеріне арналған тіректер. Техникалық шарттар"
26. Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 15, 21 және 33-тармақтары
5 бөлім
МЕМСТ 33185-2014 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
30.06.2025 дейін қолданылады
7 бөлім
МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды теміржолдарға арналған екі басты рельсті төсемдер. Техникалық шарттар"
30.06.2025 дейін қолданылады
5 бөлім
МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын түйіспелер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33185-2023 "Теміржол рельстерінің оқшаулағыш буындарына арналған төсемдер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
01.01.2025 бастап қолданылады
27. Кең табанды теміржолдарға арналған рельсті екі басты төсемдер
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 33184-2014 "Кең табанды теміржолдарға арналған екі басты рельсті төсемдер. Техникалық шарттар"
5 бөлім
МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын түйіспелер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
28. Түрлі типтегі және маркалы бағыттамалы бұрмалардың остряктары
"б" тармақшасы 13-тармақ, 15-тармақ, "а" және "Б" тармақшалары 27-тармақ, 32-тармақ және 33 V бөлім
7 бөлім

ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
раздел 7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
29. Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32694-2014 "Подкладки костыльного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
30. Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 16277-2016 "Подкладки раздельного скрепления железнодорожного пути. Технические условия"
31. Полушпалы железобетонные
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а" и "б" пункта 27, пункты 32
и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 33320-2015 "Шпалы железобетонные для железных дорог. Общие технические условия"
32. Провода контактные из меди и ее сплавов для железнодорожной контактной сети
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "в" пункта 28, пункты 32 и 33
раздела V
ГОСТ 7229-76 "Кабели, провода и шнуры.
Метод определения электрического сопротивления токопроводящих жил и проводников"
ГОСТ 1579-93 (ИСО 7801-84) "Проволока. Метод испытания на перегиб"
ГОСТ 1545-80 "Проволока. Метод испытания на скручивание"
раздел 7
ГОСТ Р 55647-2018 "Провода контактные из меди и ее сплавов для электрифицированных железных дорог. Технические условия"
33. Программные средства железнодорожного транспорта для автоматизированных систем оперативного управления технологическими процессами, связанными с обеспечением безопасности движения и информационной безопасностью
пункты 15, 16 и 21, подпункты "а" и "з" пункта 29, пункты 32 и 33 раздела V
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
разделы 4, 5
ГОСТ Р 51188-98 "Защита информации. Испытания программных средств на наличие компьютерных вирусов. Типовое руководство"
применяется до 31.12.2030
раздел 5
ГОСТ 33892-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на сортировочных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33893-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных переездах. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5

МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдарды қосу және қиылысу. Техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың өткір ұштары. Жалпы техникалық шарттар"
29. Темір жолдың балдақ бекіткіш төсемдері
12-тармақ, "б" тармақшасы 13-тармақ, 15-тармақ, "а" тармақшасы 27-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 32694-2014 "Темір жолдың балдақ бекіткіш төсемдері. Техникалық шарттар"
30. Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері
12-тармақ, "б" тармақшасы 13-тармақ, 15-тармақ, " а " тармақшасы 27-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 16277-2016 "Темір жолдың бөлек бекіткіш төсемдері. Техникалық шарттар"
31. Темірбетон жартылай шпалдар
13-тармақ "б" тармақшасы, 15-тармақ, "а" және "б" тармақшалары 27-тармақ, 32-тармақ және 33 V бөлім
7 бөлім
МЕМСТ 33320-2015 "Темір жолдарға арналған темірбетонды шпалдар. Жалпы техникалық шарттар"
32. Темір жол байланыс желісі үшін мыстан және оның қорытпаларынан жасалған түйіспелі сымдар
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 28-тармақтың "в" тармақшасы, 32 және 33-тармақтар V бөлім
МЕМСТ 7229-76 "Кабельдер, сымдар мен сымдар. Өткізгіш өткізгіштер мен өткізгіштердің электр кедергісін анықтау әдісі"
МЕМСТ 1579-93 (ИСО 7801-84) "Сым. Иілу сынағы әдісі"
МЕМСТ 1545-80 "Сым. Бұралуды сынау әдісі"
7 бөлім
МЕМСТ Р 55647-2018 "Электрлендірілген теміржолдарға арналған мыс пен оның қорытпаларынан жасалған байланыс сымдары. Техникалық шарттар"
33. Қозғалыс қауіпсіздігін және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге байланысты технологиялық процестерді жедел басқарудың автоматтандырылған жүйелеріне арналған теміржол көлігінің бағдарламалық құралдары
15, 16 және 21-тармақты, 29 тармақтың "а" және "з" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақары, 15, 16 және 21 тармақтар, 29-тармақтың "а" және "з" рмақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
МЕМСТ Р 52980-2008 "Автоматтандыру жүйелерін біріздендіру". бағдарламанатының теміржайлері. Өнеркәсіптік автоматтандыру және оларды интеграциялау жүйесінің" МЕМСТ Р 52980-2008 "Бағдарлы жақсылығына қойылатын талаптар. бағдарламаланатын электрондық теміржол қосымшасының жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
4, 5 бөлімдер
МЕМСТ Р 51188-98 "Ақпаратты қорғау. Компьютерлік вирустардың болуына бағдарламалық құралдарды сынау. Үлгілік нұсқаулық"
31.12.2030 дейін қолданылады
5 бөлім
МЕМСТ 33892-2016 "Сұрыптау станцияларындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33893-2016 "Теміржол өткелдеріндегі теміржол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім

ГОСТ 33894-2016 "Система железнодорожной автоматики и телемеханики на железнодорожных станциях. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33895-2016 "Системы железнодорожной автоматики и телемеханики на перегонах железнодорожных линий. Требования безопасности и методы контроля"
раздел 5
ГОСТ 33896-2016 "Системы диспетчерской централизации и диспетчерского контроля движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
пункт 5.3, приложение А
ГОСТ Р ИСО/МЭК 9126-93 "Информационная технология. Оценка программной продукции. Характеристики качества и руководства по их применению"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 28195-99 "Оценка качества программных средств. Общие положения"
РД "Защита от несанкционированного доступа к информации. Часть 1. Программное обеспечение средств защиты информации. Классификация по уровню контроля отсутствия недекларированных возможностей", утвержденный решением председателя
Государственной технической комиссии
при Президенте Российской Федерации
от 4 июня 1999 года N 114
применяется до 31.12.2030
РД "Концепция защиты средств вычислительной
техники и автоматизированных систем от несанкционированного доступа к информации", утвержденный решением председателя
Государственной технической комиссии
при Президенте Российской Федерации
от 30 марта 1992 года
применяется до 31.12.2030
Раздел 5
ГОСТ 34745-2021 "Системы передачи данных для систем управления и обеспечения безопасности движения поездов. Требования безопасности и методы контроля"
Приложения A и D
ГОСТ Р МЭК 62279-2016 Железные дороги. Системы связи, сигнализации и обработки данных. программное обеспечение систем управления и защиты на железных дорогах
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
34. Прокладки рельсового скрепления
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункты 15 и 21, подпункт "а" пункта 27, пункты 33 и 34 раздела V
раздел 7
ГОСТ 34078-2017 "Прокладки рельсовых скреплений
железнодорожного пути. Технические условия"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
35. Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ 32409-2013 "Противоугоны пружинные к железнодорожным рельсам. Технические условия"
36. Разъединители для тяговых подстанций систем
электроснабжения электрифицированных железных дорог
пункты 15 и 21, подпункт "б" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V

МЕМСТ 33894-2016 " теміржол станцияларындағы теміржол автоматикасы және телемеханика жүйесі. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33895-2016 "Темір жол желілерінің аралықтарындағы темір жол автоматикасы және телемеханика жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33896-2016 "Диспетчерлік орталықтандыру және поездар қозғалысын диспетчерлік бақылау жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
5.3-тармақ, А қосымшасы
МЕМСТ Р ИСО/МЭК 9126-93 "Ақпараттық технология. Бағдарламалық өнімдерді бағалау. Сапа сипаттамалары және оларды қолдану жөніндегі нұсқаулықтар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 28195-99 "Бағдарламалық құралдардың сапасын бағалау. Жалпы ережелер"
RD "Ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден қорғау. 1 бөлім. Ақпаратты қорғау құралдарының бағдарламалық қамтамасыз етілуі. Декларацияланбаған мүмкіндіктердің болмауын бақылау деңгейі бойынша жіктеу", Ресей Федерациясы Президентінің жанындағы Мемлекеттік техникалық комиссия төрағасының 1999 жылғы 4 маусымдағы№ 114 шешімімен бекітілген
31.12.2030 дейін қолданылады
Есептеу құралдарын қорғау тұжырымдамасы ақпаратқа рұқсатсыз қол жеткізуден техника және автоматтандырылған жүйелер", Ресей Федерациясы Президентінің жанындағы Мемлекеттік техникалық комиссия төрағасының 1992 жылғы 30 наурыздағы шешімімен бекітілген
31.12.2030 дейін қолданылады
5 бөлім
МЕМСТ 34745-2021 "Пойыздардың қозғалысын басқару және қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйелеріне арналған деректерді беру жүйелері. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
A және D қосымшалары
МЕМСТ Р МЭК 62279-2016 темір жолдар. Байланыс, дабыл және деректерді өңдеу жүйелері. Теміржолды басқару және қорғау жүйелерінің бағдарламалық жасақтамасы
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалды бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
34. Рельсті бекіту төсемдері
12-тармақ, "б" тармақшасы 13-тармақ, 15 және 21-тармақтар, " а" " тармақшасы 27-тармақ, V бөлімнің 33 және 34-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 34078-2017 "Рельсті бекітпелерді төсеу темір жол. Техникалық шарттар"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалды бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
35. Теміржол рельстеріне серіппелі ұрлыққа қарсы
12-тармақ, 13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім
МЕМСТ 32409-2013 "Темір жол рельстеріне қарсы серіппелі ұрлықтар. Техникалық шарттар"
36. Тартқыш қосалқы станцияларға арналған ажыратқыштар жүйелер электрлендірілген темір жолдарды электрмен жабдықтау
15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "б" тармақшасы, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары

применяется до 31.12.2030
39. Реле электромагнитные безопасные, в том числе электронные, для систем железнодорожной автоматики и телемеханики, релейные блоки
пункты 15, 21, 29, 32 и 33 раздела V
раздел 4
ГОСТ 16121-86 "Реле слаботочные электромагнитные. Общие технические условия"
раздел 7
ГОСТ 32668-2014 "Реле безопасные, релейные блоки и стативы. Общие технические условия"
раздел 3
ГОСТ 5.357-70 "Реле электромагнитные типов АНШ2 и АНШ5. Требования к качеству аттестованной продукции"
раздел 4
ГОСТ 5.197-72 "Реле электромагнитные типов НМШ1. НМШ2, НМШ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ4, НММ1, НММ2, НММ4. Требования к качеству аттестованной продукции"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
ГОСТ 33436.4-1-2015
"Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний"
раздел 5
ГОСТ 33436.2-2016 (IEC 62236-2:2008) "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 2. Электромагнитные помехи от железнодорожных систем в целом во внешнюю окружающую среду. Требования и методы испытаний"
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
Раздел 8
ГОСТ 9219-95 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические условия"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
40. Рельсовое скрепление
подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункт 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ Р 59428-2021 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Общие технические условия"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
раздел 5
ГОСТ 32698-2014 "Скрепление рельсовое промежуточное железнодорожного пути. Требования безопасности и методы контроля"
41. Рельсы железнодорожные контррельсовые
пункт 12, подпункты "б" и "в" пункта 13, пункт 15 подпункт "а" пункта 27, пункт 33 раздела V
раздел 7
ГОСТ Р 55497-2013 "Рельсы железнодорожные контррельсовые. Технические условия"
применяется до 31.12.2030.
42. Рельсы железнодорожные остряковые
пункт 12, подпункты "б" и "в" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 7

31.12.2030 дейін қолданылады
39. Темір жол автоматикасы және телемеханика жүйелері үшін қауіпсіз электромагниттік, оның ішінде электрондық Реле, релелік блоктар
V бөлімнің 15, 21, 29, 32 және 33-тармақтары
4 бөлім
МЕМСТ 16121-86 "Төмен токты электромагниттік Реле. Жалпы техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 32668-2014 "Реле қауіпсіз, релелік блоктар мен стативтер. Жалпы техникалық шарттар"
3 бөлім
МЕМСТ 5.357-70 "АНШ2 және АНШ5 типті электромагниттік Реле. Аттестатталған өнімнің сапасына қойылатын талаптар"
4 бөлім
МЕМСТ 5.197-72 "НМШ1 типті электромагниттік Реле. НМШМ2, НМШМ4, НМШМ1, НМШМ2, НМШМ4, АНМШ2, НМ1, НМ2, НМ 4, НММ1, НММ2, ММ 4. Аттестатталған өнімнің сапасына қойылатын талаптар"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
МЕМСТ 33436.4-1-2015
"Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 4-1 бөлім. Темір жол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары мен аппаратурасы. Сынақ талаптары мен әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 33436.2-2016 (IEC 62236-2:2008) "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 2 бөлім. Жалпы теміржол жүйелерінен сыртқы ортаға электромагниттік кедергілер. Сынақ талаптары мен әдістері"
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
8 бөлім
МЕМСТ 9219-95 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық шарттар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
40. Рельсті бекіту
13-тармақтың "б" тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 33-тармағы
7 бөлім
МЕМСТ Р 59428-2021 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Жалпы техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалды бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
5 бөлім
МЕМСТ 32698-2014 "Темір жолдың аралық рельсті бекіткіші. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
41. Қарсы рельсті теміржол рельстері
12-тармақ, 13-тармақтың "б" және "в" тармақшалары, 15-тармақ 27-тармақтың "а" тармақшасы, V бөлімнің 33-тармағы
7 бөлім
МЕМСТ Р 55497-2013 "Қарсы рельсті теміржол рельстері. Техникалық шарттар"
31.12.2030 дейін қолданылады
42. Остряковые теміржол рельстері
12-тармақ, 13-тармақ, "б" және "в" тармақшалары 15-тармақ, "а" тармақшасы 27-тармақ, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
7 бөлім

ГОСТ 23198-2021 Источники света электрические. Методы измерений спектральных и цветовых характеристик
ГОСТ 28209-89 (МЭК 68-2-14-84) Основные методы испытаний на воздействие внешних факторов. Часть 2. Испытания. Испытание N: Смена температуры
ГОСТ 30630.0.0-99 Методы испытаний на стойкость к внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Общие требования
ГОСТ Р 51370-99 Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытание на воздействие солнечного излучения
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 30630.2.7-2013 Методы испытаний на стойкость к климатическим внешним воздействующим факторам машин, приборов и других технических изделий. Испытания на воздействие пыли
ГОСТ 20.57.406-81 Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний
47. Средства автоматического контроля подвижного состава на ходу поезда
пункты 13, 15, 33, 20 и 21, подпункты "е" и "ж" пункта 29 раздела V
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
Раздел 5 ГОСТ 33436.4-1-2015 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 4-1. Устройства и аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Требования и методы испытаний"
ГОСТ Р ЕН 13018-2014 "Контроль визуальный. Общие положения"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
48. Статические преобразователи для устройств электроснабжения
электрифицированных железных дорог
пункты 15 и 21, подпункты "а" и "б" пункта 28, пункты 32 и 33 раздела V
раздел 3
ГОСТ 26567-85 "Преобразователи электроэнергии полупроводниковые. Методы испытаний"
раздел 5
ГОСТ 32792-2014 "Преобразователи статические для железнодорожной тяговой сети. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ 14694-76 "Устройства комплектные распределительные в металлической оболочке на напряжение до 10 кВ. Методы испытаний"
ГОСТ ISO 9612-2016 "Акустика. Измерения шума для оценки его воздействия на человека. Метод измерений на рабочих местах"
раздел 6

МЕМСТ 23198-2021 электр жарық көздері. Спектрлік және түс сипаттамаларын өлшеу әдістері
МЕМСТ 28209-89 (МЭК 68-2-14-84) сыртқы факторлардың әсеріне сынаудың негізгі әдістері. 2 бөлім. Сынақтар. № сынағы: температураның өзгеруі
МЕМСТ 30630.0.0 - 99 машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Жалпы талаптар
МЕМСТ Р 51370-99 машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Күн радиациясының әсерін сынау
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 30630.2.7-2013 машиналардың, аспаптардың және басқа да техникалық бұйымдардың Климаттық сыртқы әсер етуші факторларына төзімділікке сынау әдістері. Шаңға әсер ету сынақтары
МЕМСТ 20.57.406-81 сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері
47. Поезд жүрісіндегі жылжымалы құрамды автоматты бақылау құралдары
V бөлімнің 29-тармағының 13, 15, 33, 20 және 21-тармақтары, "е" және "ж" тармақшалары
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. бағдарламаланатын электронды теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
5-бөлім МЕМСТ 33436.4-1-2015 "Техникалық құралдардың үйлесімділігі электромагниттік. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 4-1 бөлім. Темір жол автоматикасы мен телемеханикасының құрылғылары мен аппаратурасы. Сынақ талаптары мен әдістері"
МЕМСТ Р ЕН 13018-2014 "Визуалды бақылау. Жалпы ережелер"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
48. Электрмен жабдықтау құрылғыларына арналған статикалық түрлендіргіштер электрлендірілген темір жолдар
15 және 21-тармақтар, 28-тармақтың "а" және "б" тармақшалары, V бөлімнің 32 және 33-тармақтары
3 бөлім
МЕМСТ 26567-85 "Жартылай өткізгіш электр энергиясын түрлендіргіштер. Сынақ әдістері"
5 бөлім
МЕМСТ 32792-2014 "Теміржол тартқыш желісі үшін статикалық түрлендіргіштер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ 14694-76 "10 кВ дейінгі кернеуге арналған металл қаптамадағы жиынтық тарату құрылғылары. сынақ әдістері"
МЕМСТ ISO 9612-2016 "Акустика. Оның адамға әсерін бағалау үшін шуды өлшеу. Жұмыс орындарындағы өлшеу әдісі"
6 бөлім

ГОСТ 33436.5-2016 "Совместимость технических средств электромагнитная. Системы и оборудование железнодорожного транспорта. Часть 5. Электромагнитная эмиссия и помехоустойчивость стационарных установок и аппаратуры электроснабжения. Требования и методы испытаний"
раздел 7
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
Раздел 6
ГОСТ 9219-88 "Аппараты электрические тяговые. Общие технические требования"
ГОСТ 2933-83 "Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
49. Стрелочные переводы, ремкомплекты (полустрелки),
глухие пересечения железнодорожных путей
подпункт "б"
пункта 13, пункт 15, подпункты "а", "б"
и "е" пункта 27,
пункты 32 и 33
раздела V
раздел 7 ГОСТ 33535-2015 "Соединения и пересечения железнодорожных путей. Технические условия"
раздел 7
ГОСТ 33722-2016 "Остряки стрелочных переводов. Общие технические условия"
50. Стрелочные электромеханические приводы
пункты 15 и 21, подпункты "г", "е" и "ж" пункта 29, пункты 32 – 34
раздела V
раздел 4
ГОСТ 32685-2014 "Приводы стрелочные электромеханические. Требования безопасности и методы контроля"
ГОСТ Р 52980-2008 "Системы промышленной автоматизации и их интеграция. системы программируемые электронные железнодорожного применения. Требования к программному обеспечению"
применяется до 31.12.2030
ГОСТ 18620-86 "Изделия электротехнические. Маркировка"
ГОСТ 14254-2015 "Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)"
приложение Б
ГОСТ 34012-2016 "Аппаратура железнодорожной автоматики и телемеханики. Общие технические требования"
ГОСТ 20.57.406-81 "Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний"
51. Стыки изолирующие железнодорожных рельсов
пункты 12, 15 и 21, подпункты "а" пункта 27, пункт 33 раздела V
ГОСТ 32695-2014 "Стыки изолирующие железнодорожных рельсов. Требования безопасности и методы контроля"
52. Упругие пружинные элементы путевые
(двухвитковые шайбы, тарельчатые пружины, клеммы)
пункт 12, подпункт "б" пункта 13, пункт 15, подпункт "а" пункта 27, пункты 32 и 33
раздела V
разделы 5,6 и 7
ГОСТ 21797-2014 "Шайбы пружинные двухвитковые для железнодорожного пути. Технические условия"
разделы 5, 6 и 7
ГОСТ 33187-2014 "Пружины тарельчатые для рельсовых стыков. Технические условия"

МЕМСТ 33436.5-2016 "Электромагниттік техникалық құралдардың үйлесімділігі. Теміржол көлігінің жүйелері мен жабдықтары. 5 бөлім. Стационарлық қондырғылар мен электрмен жабдықтау аппаратурасының электромагниттік эмиссиясы және шуға төзімділігі. Сынақ талаптары мен әдістері"
7 бөлім
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
6 бөлім
МЕМСТ 9219-88 "Электр тарту аппараттары. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 2933-83 "Төмен вольтты электр аппараттары. Сынақ әдістері"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
49. Бағыттамалық бұрмалар, ремкомплекттер (жартылай атқыштар), темір жолдардың соқыр қиылыстары
"б" тармақшасы 13-тармақ, 15-тармақ, "а", "б"тармақшалары
27-тармақ"е", 32 және 33-тармақтар V бөлім
МЕМСТ 33535-2015 "Темір жолдардың қосылуы және қиылысы. Техникалық шарттар"
7 бөлім
МЕМСТ 33722-2016 "Бағыттамалы бұрмалардың өткір ұштары. Жалпы техникалық шарттар"
50. Бағыттамалы электромеханикалық жетектер
15 және 21-тармақтар, 29-тармақтың "г", "е" және "ж" тармақшалары, 32-34-тармақтар V бөлім
4 бөлім
МЕМСТ 32685-2014 "Электромеханикалық бағыттамалы жетектер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
МЕМСТ Р 52980-2008 "Өнеркәсіптік автоматтандыру жүйелері және олардың интеграциясы. бағдарламаланатын электронды теміржол жүйелері. Бағдарламалық жасақтамаға қойылатын талаптар"
31.12.2030 дейін қолданылады
МЕМСТ 18620-86 "Электротехникалық бұйымдар. Таңбалау"
МЕМСТ 14254-2015 "Қабықшалармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)"
В қосымшасы
МЕМСТ 34012-2016 "Теміржол автоматикасы және телемеханика аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
МЕМСТ 20.57.406-81 "Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электротехникалық бұйымдар. Сынақ әдістері"
51. Теміржол рельстерін оқшаулайтын буындар
12, 15 және 21-тармақтар, 27-тармақтың "а" тармақшалары, V бөлімнің 33-тармағы
МЕМСТ 32695-2014 "Теміржол рельстерін оқшаулайтын түйіспелер. Қауіпсіздік талаптары және бақылау әдістері"
52. Серіппелі серіппелі элементтер (екі бұралмалы шайбалар, табақша серіппелері, терминалдар)
12-тармақ, 13-тармақтың " б "тармақшасы, 15-тармақ, 27-тармақтың" а " тармақшасы, 32 және 33-тармақтар
V бөлім
5,6 және 7 бөлімдер
МЕМСТ 21797-2014 "Темір жолға арналған екі орамалы серіппелі шайбалар. Техникалық шарттар"
5, 6 және 7 бөлімдер
МЕМСТ 33187-2014 "Рельсті қосылыстарға арналған табақша серіппелері. Техникалық шарттар"