Об увековечении памяти Д.А. Кунаева
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Пpезидента Республики Казахстан от 24 февpаля 1994 г. N 1577
В знак признания особых заслуг Динмухамеда Ахмедовича Кунаева перед Казахстаном и в целях увековечения его памяти ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присвоить имя Д.А. Кунаева:
Институту горного дела Национальной академии наук Республики Казахстан;
акционерному обществу "Лениногорский полиметаллический комбинат" Восточно-Казахстанской области.
2. Переименовать улицу Карла Маркса г. Алматы в улицу Д.А. Кунаева.
3. Учредить ежегодные премии имени академика Д.А.Кунаева в области науки о Земле для молодых ученых.
4. Организовать в г. Алматы дом-музей Д.А. Кунаева и установить мемориальную доску на доме N 119 по ул. М. Тулебаева, где он жил.
Президент Республики Казахстан

Д.А.Қонаевтың есiмiн мәңгi есте қалдыру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1994 жылғы 24 ақпан N 1577
Дiнмұхамед Ахметұлы Қонаевтың Қазақстанның алдындағы сiңiрген
айрықша еңбегiн тану белгiсi ретiнде және оның есiмiн мәңгi есте
қалдыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Д.А.Қонаевтың есiмi:
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының Тау-кен
институтына;
Шығыс Қазақстан облысы "Лениногор полиметалл комбинаты"
акционерлiк қоғамына берiлсiн.
2. Алматы қаласындағы Карл Маркс көшесi Д.А.Қонаев көшесi деп
аталсын.
3. Жер туралы ғылым саласында жас ғалымдарға жыл сайын берiлетiн
академик Д.А.Қонаев атындағы сыйлықтар тағайындалсын.
4. Алматы қаласында Д.А.Қонаевтың мұражай үйi ұйымдастырылсын
және ол тұрған Төлебаев көшесiндегi 119 үйде мемориалды тақта
орнатылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi