О мерах по санации предприятий национальной алюминиевой промышленности
Постановление Президента Республики Казахстан от 22 декабря 1994 г. N 1991
В целях финансового оздоровления предприятий национальной алюминиевой промышленности, погашения задолженностей и восстановления их платежеспособности, привлечения иностранных инвестиций, передовых технологий и управленческого опыта постановляю:
1. Одобрить предложенную Кабинетом Министров Республики Казахстан программу санации акционерного общества "Павлодарский алюминиевый завод", Тургайского бокситового рудоуправления и Краснооктябрьского бокситового рудоуправления.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному
имуществу:
в установленном законом порядке ликвидировать республиканский
технологический концерн "ЕРТ 10";
принять необходимые меры по оптимизации управления предприятиями,
входившими в состав концерна.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

Ұлттық алюминий өнеркәсiбi кәсiпорындарының санациясы жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1994 жылғы 22 желтоқсан N 1991
Ұлттық алюминий өнеркәсiбiнiң кәсiпорындарын қаржылық сауықтыру, олардың берешегiнiң орнын жабу және төлем қабiлетiн қалпына келтiру, шетел инвестицияларын, озық технологиялары мен басқару тәжiрибесiн тарту мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ұсынған "Павлодар алюминий зауыты" акционерлiк қоғамын, Торғай боксит кен басқармасын және Краснооктябрск боксит кен басқармасын санациялау бағдарламасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi:
заңда белгiленген тәртiппен "Ертiс" республикалық технологиялық
концернiн тарататын болсын;
концерннiң құрамында болған кәсiпорындардың басқарылуын оңтайлы
өтеу жөнiнде қажеттi шаралар қолдансын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi