О ставках таможенного тарифа на импортируемые товары
Постановление Президента Республики Казахстан от 3 января 1995 г. N 2011. Утратило силу - Указом Президента РК от 11 сентября 1995 г. N 2456
В целях совершенствования таможенно-тарифного регулирования внешнеэкономических связей Республики Казахстан постановляю:
1. Утвердить ставки таможенного тарифа на импортируемые товары согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Президент Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Президента Республики Казахстан от 3 января 1995 г. N 2011
Ставки
таможенного тарифа на импортируемые товары
--------------------------------------------------------------------
Код товаров  !  Краткое наименование товаров   ! Ставка пошлин от
по ТН ВЭД    !                                 !   таможенной
!                                 !  стоимости, %
--------------------------------------------------------------------

Импортталатын тауарларға кеден тарифiнiң ставкалары туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1995 жылғы 3 қаңтар N 2011. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995.09.11. N 2456 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық байланыстарын
кедендiк-тарифтiк реттеудi жетiлдiру мақсатында қаулы етемiн:
1. Импортталатын тауарларға кеден тарифiнiң ставкалары
қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы 3 қаңдардағы
N 2011 қаулысына
Қосымша
Импортталатын тауарларға кеден тарифiнiң
ставкалары
-------------------------------------------------------------------
ТН СЭҚ бойынша   |  Тауарлардың қысқаша       |Кеден құнына
тауарлардың коды |           атауы            |шаққандағы баж
|                            |салыығының ставкасы,
|                            | %-пен
---------------------------------------------------------------------
__________1_______|______________2_____________|___________3________

01              Живые животные                           5
010111000       Чистопородные племенные            беспошлинно
010210000
010310000
010410100
010420100
из 010600990    Живые животные для научно-исследовательских
целей                              беспошлинно
02              Мясо и пищевые мясные субпродукты       15
020610100       Пищевые субпродукты для производства
020622100       фармацевтических продуктов         беспошлинно
020629100

01         Тiрi мал                           5
010111000          Таза асыл тұқымды             баж салығынсыз
010210000
010310000
010410100
010420100
010600990-нан      Ғылыми-зеттеу мақсатына       баж салығынсыз
арналған тiрi мал
02        Ет және тағамдық iшек-қарын           15
020610100         Фармацевкалық өнiмдер          баж салығынсыз
020622100         өндiруге арналған тағамдық
020629100         iшек-қарны

020630100
020641100
020649100
020680100
020690100
040500          Сливочное масло и прочие                 15
молочные жиры
0603            Срезанные цветы и бутоны, годные для     25
составления букетов или для декоративных
целей, свежие, засушенные, окрашенные,
отбеленные, пропитанные или обработанные
другими способами
11              Продукция мукомольно-крупяной             5
промышленности; солод; крахмал;
инулин; пшеничная клейковина
14              Материалы растительного происхождения,    15
предназначенные для плетения; прочие
продукты растительного происхождения,
в другом месте не поименованные
140420000       Линт хлопковый                     беспошлинно
15              Жиры и масла животного или растительного 15
происхождения; продукты их расщепления;
приготовленные пищевые жиры; воски
животного или растительного происхождения
16              Изделия из мяса, рыбы или ракоообразных,  15
моллюсков или прочих водных беспозвоночных
160100          Колбасы и аналогичные продукты из мяса,   25
мясных субпродуктов или крови, пищевые
продукты, изготовленные на их основе
1604            Готовые продукты и консервированные        5
продукты из рыбы; икра осетровых (черная
икра), заменители икры
1605            Готовые продукты или консервы из           5
ракообразных моллюсков и прочих водных
беспозвоночных
170199100       Сахар белый                               20
1704            Кондитерские изделия из сахара            15
180631,         Шоколад и шоколадные продукты             10
180632,
180690
19              Изделия из зерна хлебных злаков,          15
муки, крахмала и молока; мучные
кондитерские изделия
190110000       Детское питание, расфасованное для   беспошлинно
розничной продажи
2009            Соки фруктовые (включая виноградное       5
сусло) и соки овощные, несброженные и
без добавления спирта, с добавлением или
без добавления сахара или других
подслащивающих веществ
2202            Воды, включая минеральные и газированные,  15
с добавлением сахара или других
подслащивающих или ароматических веществ;
прочие безалкогольные напитки, за исключением
фруктовых или овощных соков, классифицируемых
в товарной позиции N 2009
220300          Пиво солодовое                            40
2204            Вина виноградные натуральные,             50
включая крепленые; сусло виноградное,
кроме классифицируемого в товарной
позиции N 2009
220430          Прочие сусла виноградные            беспошлинно
2205            Вермуты и прочие вина виноградные         50

020630100
020641100
020649100
020680100
020690100
040500           Сары май және сүттен алынатын
басқа да майлар                         15
0603             Гүлдесте жасауға жарамды немесе
безендiруге арналған кесiлген
гүлдер мен бутондар,
жас, кептiрiлген, боялған,
ағартылған, қоректендiрiлген немесе
басқа да тәсiлдермен өңделген           25
11               Ұн-жарма өнiмдерiнiң өнеркәсiбi;
мия, крахмал; инулин; бидай ұлпасы         5
14               Тоқуға арналған өсiмдiк тектес
материалдар; басқа жерде аталмаған
өсiмдiк тектес өзге де өнiмдер             15
140420000        Қалдық мақта                         баж салығынсыз
15               Малдан немесе өсiмдiктерден
алынатын тоң май мен май; оларды
айыру өнiмдерi; малдан немесе
өсiмдiктен алынатын балауыз                15
16               Еттен, балықтан немесе шаян
тектестерден, моллюскiлерден, я
болмаса судағы басқа да
омыртқасыздардан жасалатын өнiмдер         15
160100           Шұжықтар және еттен, iшек-қарыннан
немесе қаннан жасалатын осыған ұқсас
өнiмдер, солардың негiзiнде
дайындалған тағам өнiмдерi                 25
1604             Балықтан жасалатын дайын өнiмдер мен        5
консервiленген өнiмдер; бекiре
уылдырығы, (қара уылдырық),
уылдырықты алмастыратындар
1605             Шаян тектес моллюскелерден және өзге        5
де судағы омыртқасыздардан жасалатын
дайын өнiмдер немесе консервiлер
170199100        Ақ қант                                    20
1704             Қанттан жасалатын кондитер өнiмдерi        15
180631,180632    Шоколад пен шоколад өнiмдерi               10
180690
19               Астық дәнiнен, ұннан, крахмал мен
сүттен жасалатын өнiмдер; ұн кондитер
өнiмдерi                                   15
190110000        Бөлшек саудаға сатуға арналып өлшеп       баж
оралған балалар тағамы                  салығынсыз
2009             Жемiс шырындары (жүзiм суслосын қоса
алғанда) және ашытылмаған әрi спирт
қосылмаған көкiнiс шырындары, қант
немесе басқа да тәттiлендiретiн заттар
қосылған немесе қосылмаған түрлерi         5
2202             Сулар, оның iшiнде минералды және
қант немесе тәттiлендiретiн хош иiстi
заттар қосылып газдандырылған өзге де
алкогольсiз сусындар, N 2009 тауар
бағытында жiктелетiн жемiс немесе
көкiнiс шырындарынан басқасы               15
220300           Мия сырасы                                 40
2204             Күшейтiлгенiн қоса алғанда таза жүзiм
шарабы; жүзiм суслосы, N 2009 тауар
бағытында жiктелгенiнен басқасы
220430           Өзге де жүзiм суслолары               баж салығынсыз
2205             Вермуттар және өзге де жұзiм
шараптары                                   50

220600          Напитки сброженные прочие                 50
220710000       Спирт этиловый неденатурированный,  беспошлинно
с содержанием спирта по объему не
менее 80% (используемый для ликеро-водочной
и медицинской промышленности)
220720000       Спирт этиловый и денатурированные         50
спиртные напитки любой крепости
220810 -        Крепкие спиртные напитки                  50
220890790
220890910,      Спирт этиловый                            40
220890990       неденатурированный
230910          Корм для собак или кошек, расфасованный   50
для розничной продажи
2402            Сигары, сигариллы, сигареты               20
250100          Соль и хлорид натрия                       5
2503            Сера всех видов                           30
2523            Портландцемент, цемент глиноземистый,     15
цемент шлаковый, цемент суперсульфатный
26              Руды, шлаки и зола                         1
2701            Уголь каменный                             1
270112100       Уголь коксующийся                   беспошлинно
28              Продукты неорганической химии;             5
соединения неорганические и
органические драгоценных и редкоземельных
металлов, радиоактивных элементов или
изотопов
29              Органические химические соединения         5
2936            Провитамины и витамины              беспошлинно
2937            Гормоны природные и синтезированные беспошлинно
2939            Алкалоиды растительного происхождения,
природные или синтезированные       беспошлинно
2941            Антибиотики                         беспошлинно
3103            Удобрения минеральные или химические      20
фосфорные
32              Экстракты дубильные или красильные;        5
танины и их производные, красители,
краски, лаки и прочие
330300          Духи и вода туалетная                     20
3304            Препараты косметические и для макияжа     15
и средства для ухода за кожей
3305            Средства для волос                        15
3307            Средства, используемые до, во время и     15
после бритья; дезодоранты индивидуального
назначения, составы для ванн и др.
34              Мыло, поверхностно-активные органические   5
вещества, моющие и смазывающие средства,
искусственные и готовые воски, составы для
чистки и полировки, свечи и аналогичные
изделия, пасты для лепки, пластилин,
"зубоврачебный воск" и составы на основе
гипса для зубоврачебных целей
340700000       Пластилин; "зубоврачебный воск" или   беспошлинно
составы для получения слепков зубов
в наборах и др.
35              Белковые вещества; модифицированные       5
крахмалы; клеи; ферменты
350300100       Желатин и его производные           беспошлинно
350400000       Пептоны и их производные; вещества  беспошлинно
белковые и прочие и их производные,
порошок из кожи, хромированной или
нехромированной
36              Взрывчатые вещества; пиротехнические      5
изделия; спички; пирофорные сплавы;
некоторые виды горючих веществ

220600           Басқа да ашыған сусындар                    50
220710           Көлемi бойынша құрамында 80%-тен
кем емес спиртi бар денатурланбаған
этил спиртi (ликер-арақ және
медицина өнеркәсiбiн пайдаланылады)          баж
салығынсыз
22072000         Этил спиртi және кез келген
күштiлiктегi денатурланған спирттi
iшiмдiктер                                   50
220810,
220890790        Күштi спирттi iшiмдiктер                     50
220890910,
220890990        Денатурланбаған этил спиртi                  40
230910           Бөлшек саудада сатуға арналып ит
немесе мысық үшiн әзiрленген тамақ           50
2402             Сигарлар, сигариллалар, сигареттер           20
250110           Тұз және натрий хлоридi                       5
2503             Күкiрттiң барлық түрлерi                     30
2523             Портландцементi, глиноземдi цемент
қожылы цемент, суперсульфатты цемент         15
26               Кендер, қождар мен күл                        1
2701             Тас көмiр                                     1
270112100        Кокстелетiн көмiр                   баж салығынсыз
28               Неорганикалық химия өнiмдерi;қымбат
бағалы және сирек кездесетiн
металдардың, радиоактивтi
элементтердiң немесе изотоптардың
неорганикалық және органикалық
қосындылары                                    5
29               Органикалық химиялық қосындылар                5
2936             Провитаминдер мен витаминдер           баж салығынсыз
2937             Табиғи және синтезделген гормондар     баж салығынсыз
2939             Өсiмдiк тектес табиғи немесе
синтезделген алколоидтар                 баж салығынсыз
2941             Антибиотиктер                            баж салығынсыз
3103             Минералды немесе хмимялық фосфорлы
тыңайтқыштар                                   20
32               Илегiш немесе бояғыш экстраттар;
танниндер және соны жасағыштар,
бояғыштар, бояулар, лактар және
басқалары                                        5
330300           Әтiр мен иiс су                                 20
3304             Косметикалық және макияжға арналған
препараттар және терiнi күтуге арналған
құралдар                                         15
3305             Шашқа арналған құралдар                          15
3307             Қырынғанға дейiн, қырынған кезде және
одан кейiн пайдаланатын құралдар; жеке
адамның қолдануына арналған дезодоранттар,
ваннаға арналған керек-жарақ және
басқалары                                        15
34               Сабын, кiр кетiретiн органикалық заттар,
жуатын және жағатын құралдар, жасанды
және дайын балауыз, тазартатын және
жылтырататын құрамдар, шырақ пен сол
тақылеттес бұйымдар, жапсыруға арналған
пастылар, пластилин, "тiс-дәрiгерлiк балауыз"
және тiс-дәрiгерлiк мақсаттағы гипс
негiзiндегi құрамдар                              5
340700000        Плстилин; "тiс-дәрiгерлiк балауыз" немесе
тiс қаптағыштар алуға арналған құрамдар         баж
жиынтығы және тағы басқалары                 салығынсыз
35               Белокты заттар; жаңартылған крахмалдар;
желiмдер; ферменттер                             5
350300100        Желатин мен ол жасалатын заттар               баж
салығынсыз
350400000        Пептондар және олар жасалатын заттар;
өзге де белоктық заттар мен олар жасалатын
заттар, хромдалған немесе хромдалмаған          баж
немесе хромдалмаған терiнiң ұнтағы           салығынсыз
36               Жарылғыш заттар; пиротехникалық бұйымдар;
сiрiңке; пирофор қорытпалары; жанғыш
заттардың кейбiр түрлерi                      5

37              Фото- и кинотовары                       15
370110          Фотопластинки и фотопленки          беспошлинно
рентгеновские для медицинских,
стоматологических и ветеринарных
целей
370210000       Фотопленки рентгеновские в рулонах  беспошлинно
светочувствительные, неэкспонированные,
из любых материалов (кроме бумаги,
картона и текстиля)
38              Прочие химические продукты                5
380210000       Уголь активированный                беспошлинно
3808            Инсектициды, родентициды, фунгициды, беспошлинно
гербициды, средства против прорастания
и регуляторы роста растений, средства
дезинфицирующие и прочие
382200000       Реагенты сложные диагностические     беспошлинно
или лабораторные (кроме указанных
в товарных позициях N 3002 или 3006)
382360          Сорбит (кроме указанного в           беспошлинно
субпозиции 290544)
382390910       Продукты и составы, применяющиеся    беспошлинно
в фармакологии и хирургии
39              Пластмассы и изделия из них               5
40              Каучук и резиновые изделия               10
4001            Каучук натуральный, балата,          беспошлинно
гуттаперча, гваюла, чикл и аналогичные
природные смолы в первичной форме или
в плитах, листах или лентах
400241000       Латекс                               беспошлинно
400249000       Каучук хлоропреновый прочий          беспошлинно
401110000       Шины резиновые для легковых автомобилей   15
401120000       Шины пневматические резиновые             10
новые для грузовых автомобилей и автобусов
401191000       Шины резиновые новые с рисунком      беспошлинно
протектора "в елочку" или аналогичными
протекторами
401511000       Перчатки хирургические               беспошлинно
41              Кожевенное сырье (кроме меха)             5
и кожа
420100000       Изделия шорно-седельные и упряжь для     25
животных (включая постромки, поводья,
наколенники, намордники, попоны, переметные
сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия),
изготовленные из любого материала
4202            Саквояжи, чемоданы из натуральной кожи   25
4203            Одежда и принадлежности одежды из        15
натуральной и искусственной кожи
4303            Одежда меховая, принадлежности одежды    10
и прочие пушно-меховые изделия

37               Фото және кино тауарлары                     15
370110           Медициналық, стоматологиялық және
малдәрiгерлiк мақсаттарға арналған           баж
фотопластиналар мен фототаспалар         салығынсыз
370210000        Кез келген материалдардан (қағаз,
қатырғы мен тоқыманы қоспағанда)
жасалған жарық сезгiш, сәуленiң әсерi
тигiзiлмеген, орамдалған рентгендiк          баж
фототаспалар                             салығынсыз
38               Басқа да химия өнiмдерi                      5
380210000        Активтенген көмiр                       баж салығынсыз
3808             Инсектицидтер, родентицидтер,
фунгицидтер, гербицидтер, көктеуге
қарсы және өсiмдiктердiң өсуiн реттеушi
құралдар, зарарсыздандырғыш және басқа
құралдар                                баж салығынсыз
382200000       Диагностикалық немесе зертханалық
күрделi реагенттер (N 3002 немесе
3006 тауарлық бағытта көрсетiлгендерден
басқасы                                  баж салығынсыз
382360          Сорбит (290544 шағын реттемеде
көрсетiлгеннен басқасы)                  баж салығынсыз
382390910       Фармакология мен хирургияда
қолданылатын өнiмдер мен құрамдар        баж салығынсыз
39              Пластмассалар мен олардан
жасалатын бұйымдар                             5
40              Каучук және резеңке бұйымдары                 10
4001            Табиғи каучук, балата, гуттаперча,
гваюла, чикл және солар тақылеттес
бастапқы түрдегi немесе табақша немесе
таспа түрiндегi табиғи шайырлар          баж салығынсыз
400241000       Латекс                                   баж салығынсыз
400249000       Хлоропрендi каучук және басқалары        баж салығынсыз
401110000       Жеңiл автомобильдерге арналған
резеңке шиналар                              15
401120000       Жүк автомобильдерi мен автобустарға
арналған пневматикалық жаңа резеңке
шиналар                                      10
401191000       "Шырша" суреттi протекторы немесе
сол тақылеттес протекторы бар жаңа
резеңке шиналар                         баж салығынсыз
401511000       Хирургиялық қолғаптар                   баж салығынсыз
41              Былғары шикiзат (мехтан басқасы)
және былғары                                  5
420100000       Кез-келген материалдан жасалған
қайыс-ершiк бұйымдары және мал
жегу әбзелдерi (постромканы, тiзгiндi,
тiзе қапты, тұмылдырықты, жабуды,
қоржынды, ат жапқыш пен сол тақылеттес
бұйымдарды қоса алғанда)                      25
4202            Таза былғарыдан жасалған саквояждар,
шамадандар                                   25
4203            Таза немесе жасанды былғарыдан жасалған
киiм және оның жабдықтары                    15
4303            Мехтан жасалатын киiмдер, киiм жабдықтары
және терi-мех бұйымдары                      10

430400000       Мех искусственный и изделия из него       5
51              Шерсть, тонкий и грубый волос животных;  15
пряжа из конского волоса и ткань
5205            Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных     5
ниток)
54              Химические нити                      беспошлинно
55              Химические штапельные волокна             5
5501-5511       Волокна штапельные синтетические,    беспошлинно
искусственные; нитки швейные и
пряжа из синтетических и искусственных
волокон
57              Ковры и прочие текстильные               25
напольные покрытия
5904            Линолеум, выкроенный или не выкроенный   15
61              Одежда и принадлежности одежды           25
трикотажные
6107            Белье нижнее мужское и мальчиковое,      15
трикотажное, включая пижамы, купальные
и домашние халаты и подобные изделия
6108            Белье нижнее женское и для девочек,      15
трикотажное, включая пижамы, пеньюары,
купальные и домашние халаты и подобные
изделия
6111            Детская одежда и принадлежности к ней,    5
трикотажные
6115            Колготы, чулки, гольфы, носки и           5
подследники и прочие чулочно-носочные
изделия, включая эластичные чулки для
больных с варикозным расширением вен и
обувь без подошв, трикотажные
611593100       Чулки для страдающих варикозным      беспошлинно
расширением вен из синтетических
нитей
6116            Перчатки, варежки, митенки трикотажные     15
62              Одежда и принадлежности одежды текстильные 30
(кроме трикотажных)
6207            Белье нижнее, мужское и мальчиковое,       15
включая пижамы, купальные и домашние
халаты и подобные изделия
621132100       Производственная и профессиональная         5
одежда, мужская или мальчиковая, из хлопка
621133100       Производственная и профессиональная         5
одежда, мужская и мальчиковая из химических
волокон
621142100,      Фартуки, комбинезоны, спецодежда и другая   5
621143100       производственная и профессиональная одежда
(пригодная или не пригодная для домашнего
применения), женская и для девочек из хлопка
и химических волокон
63              Прочие готовые текстильные изделия;        40
комплекты; ношеные одежда и текстильные
изделия; тряпье
6305            Мешки и пакеты упаковочные                  5
630720000       Пояса и жилеты спасательные         беспошлинно
64              Обувь, гетры и аналогичные изделия;        15
их части
6406            Части обуви, включая верх обуви     беспошлинно
с прикрепленной или нет внутренней
подошвой; вкладные стельки, подушечки
под пятку и аналогичные съемные предметы
650692000       Прочие головные уборы из натурального меха  15
66              Зонты, трости, трости-сидения, хлысты,      15
кнуты и их части
67              Обработанное перо и пух и изделия из них;   15
искусственные цветы; изделия из человеческого
волоса
68              Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста,  25
слюды и из подобных материалов

430400000       Жасанды мех пен одан жасалатын бұйымдар       5
51              Жүн, малдың биязы және қылшық жүнi;
жылқының жал-құйрығынан иiрiлген жiп
және тоқыма                                  15
5205            Мақта матадан иiрiлген жiп (тiгуге
арналған жiптен басқасы)                     5
54              Химиялық жiп                           баж салығынсыз
55              Химиялық штапель талшықтары                  5
5501-5511        Синтетикалық штапель талшықтары;
тiгуге арналған жiп пен
синтетикалық және жасанды
талшықтардан иiрiлген жiп              баж салығынсыз
57              Кiлемдер мен басқа да тоқыма
төсенiштер                                   25
5904            Линолеум, пiшiлген немесе
пiшiлмеген                                   15
61              Киiмдер мен трикотаж киiмдер
жабдықтары                                   25
6107            Пижамды, шомылғанда және үйде киетiн
халаттар мен осылар тақылеттес бұйымдарды
қоса алғанда ерлер мен балалардың
iш киiмдерi                                   15
6108            Пижамды, пеньюарды, шомылғанда және
үйде киетiн халаттар мен осылар
тақылеттес бұйымдарды қоса алғанда
әйелдер мен қыздардың iш киiмдерi             15
6111            Балалар киiмдерi мен оның трикотаж-
жабдықтары                                     5
6115            Қан тамырлары ауыратындарға арналған
эластикалық шұлықтар мен ұлтансыз трикотаж
аяқ киiмдi қоса алғанда колготтар,
шұлықтар, гольфтер, ұйықтар, және
басқа да шұлық-ұйық бұйымдары                 5
611593100       Синтетикалық жiптен жасалған қан
тамырлары ауыратындарға арналған
шұлықтар                                баж салығынсыз
6116            Қолғап, биялай, трикотаж қолғаптар           15
62              Киiмдер мен тоқыма киiмдер жабдықтары
(трикотаждан жасалғанды қоспағанда)          30
6207            Пижамды, шомылғанда және үйде киетiн
халаттар мен осылар тақылеттес
бұйымдарды қоса алғанда ерлер мен
балалардың iш киiмдерi                       15
621132100       Ерлер мен балалардың мақтадан
жасалған жұмыс киiмi                          5
621133100       Ерлер мен балалардың химиялық
талшықтардан жасалатын жұмыс киiмi            5
621142100,      Әйелдер мен қызмдарға арналып мақта
621143100       мен химиялық талшықтардан жасалатын
алжапқыштар, комбинезондар, арнаулы
және басқа жұмыс киiмi (үйде киюге
жарамды немесе жарамсыз)                      5
63              Басқа да дайын тоқыма бұйымдары;
жиынтығы; киiлген киiм мен тоқыма
бұйымдар; ескi-құсқы;                        40
6305            Қапшықтар мен орағыш пакеттер                 5
630720000       Белбеу және сақтағыш жилет              баж салығынсыз
64              Аяқ киiм, гетрлер мен солар
тақылеттес бұйымдар; олардың
бөлшектерi                                   15
6406            Ұлтаны жапсырылған немесе
жапсырылмаған аяқкиiмнiң үстiн,
ұлтарақты, өкшелiктi және сол сияқты
бөлек заттарды қоса алғанда аяқ
киiмнiң бөлшектерi                      баж салығынсыз
650692000       Табиғи мехтан жасалатын басқа да
бас киiмдер                                  15
66              Қолшатыр, таяқ, жинастырылмалы
таяқ, қамшы, бишiк және олардың
бөлшектерi                                   15
67              Өңделген қауырсын мен мамық және
олардан жасалатын бұйымдар; адам
шашынан жасалатын бұйымдар                   15
68              Тастан, гипстен, цементтен, асбесттен,
слюдадан және сол тақылеттес
материалдардан жасалатын бұйымдар            25

69              Керамические изделия                        15
6909            Посуда и изделия из керамики        беспошлинно
лабораторно-химического назначения или для
других технических целей; желоба, трубки и
другие емкости, используемые в сельском
хозяйстве; бутыли, кувшины керамические и
аналогичные изделия, используемые для
транспортировки или упаковки товаров
6911            Посуда фарфоровая и фаянсовая                15
691310000       Статуэтки и прочие украшения из фарфора     15
70              Стекло и изделия из него                    15
701010000       Ампулы                              беспошлинно
701321,         Изделия из хрусталя                         25
701331,
701391
701510000       Стекла для корректирующих зрение    беспошлинно
очков
71              Жемчуг природный или культивированный,      30
драгоценные или полудрагоценные камни,
драгоценные металлы
72              Черные металлы                               5
7204            Отходы и лом черных металлов; слитки из
черных металлов для переплавки (шихтовые)
73              Изделия из черных металлов, кроме:           5
7302-7306, 7308, 731100-7312, 7315,
731600000, 7319, 7320, 7325
82              Инструмент, ножевые изделия, ложки, вилки   15
из недрагоценных металлов; их части из
недрагоценных металлов
8201            Инструмент ручной; лопаты штыковые и        20
совковые, мотыги, кирки, топоры и другой
режущий инструмент, секаторы, ножницы и
прочий инструмент, используемый в сельском
хозяйстве, садоводстве и лесном хозяйстве
8203            Напильники, надфили, рашпили, клещи,        20
плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики,
ножницы для резки металла, устройства
трубоотрезные, ножницы болторезные
8210            Приборы ручные механические массой не       20
более 10 кг для приготовления, обработки
или подачи пищи и напитков
8211            Ножи с пилообразными и другими режущими     20
лезвиями, кроме ножей, классифицируемых
в товарной позиции N 8208, и лезвия для них
821300000       Ножницы, включая портновские и аналогичные  20
им, лезвия для них
8214            Изделия режущие прочие (например, машинки   20
для стрижки волос, специальные ножи для
мясников, кухонные ножи), маникюрные и
педикюрные наборы и инструменты
8215            Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки 20
для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для
сахара и аналогичные кухонные или столовые
приборы
83              Прочие изделия из недрагоценных металлов    15
842940900       Экскаваторы объемом ковша 0,63 куб.м        15

69              Керамикалық бұйымдар                         15
6909            Зертханалық химиялық мақсаттағы немесе
басқа да техникалық мақсаттарға арналған
керамикадан жасалатын ыдыс-аяқ пен
бұйымдар, ауыл шаруашылығында қолданылатын
науалар, құбырлар және басқа ыдыстар;
тауарлар тасымалдауға немесе оларды
орауға арналған бөтелкелер, керамикалық
құмыралар және солар тақылеттес
бұйымдар                                баж салығынсыз
6911            Фарфор мен фаянс ыдыс-аяқ                     15
691310000       Фарфордан жасалатын мүсiншiлер мен
басқа да әшекейлер                            15
70              Шыны және одан жасалатын бұйымдар             15
701010000       Ампулалар                               баж салығынсыз
701321          Хрустальдан жасалатын бұйымдар
701331
701391                                                        25
701510000       Көздiң көруiн реттейтiн көзiлдiрiктерге
арналған шыны                           баж салығынсыз
71              Табиғи немесе қолдан өсiрiлген iнжу,
асыл немесе асылтектес тастар, бағалы
металдар                                      30
72              Қара металдар                                  5
7204            Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары;
қайта қорытуға арналған қара металл
құймасы (шихталық)                      баж салығынсыз
73              Қара металдардан жасалатын бұйымдар
7302-7306, 7308, 731100-7312, 7315,
73160000, 7319, 7320, 7325-тен басқасы        5
82              Бағалы емес металдан жасалатын құрал-
сайман, пышақ бұйымдары, қасықтар,
шанышқылар;олардың бағалы емес
металдардан жасалатын бөлшектерi             15
8201            Ауыл шаруашылығында, бау-бақша және
орман шаруашылығында қолданылатын қолға
ұстайтын құрал-сайман: үшкiр және кесiп
алатын күректер, кетпен-шот, балта және
басқа кескiш құрал-саймандар, қайшылар
және өзге аспаптар                           20
8203            Егеулер, шағын егеулер, бүртiгi iрi
қайрақтар, қысқыштар, атауыздар,
пассатиждер, қысқыштар, шағын қысқыштар,
металл кесуге арналған қайшылар, құбыр
кесетiн кескiш құрылғылар, болт кескiш
қайшылар                                     20
8210            Тамақ пен сусындарды дайындауға,
ұқсатуға немесе ұсынуға арналған салмағы
он килограмнан аспайтын механикалық
қол аспаптар                                 20
8211            Ара тәрiздi немесе басқа да кескiш
ұстарасы бар пышақтар, N 8208 тауарлар
бағытында жiктелетiн пышақтар және
оларға арналған ұстаралардан басқасы         20
821300000       Қайшылар, тiгiншiлiкке қажеттiлерiн
және соларға ұқсастарын қоса алғанда,
оларға арналған ұстаралар                    20
8214            Өзге де кескiш құралдар (мәселен,
шаш алдыруға арналған мәшинкелер,
қасапшылар үшiн арнайы пышақтар,
асүйлiк пышақтар) қол және аяқ
тырнақтарын тазалайтын саймандар
мен құралдар                                 20
8215            Қасықтар, шанышқылар, төсенiштер,
кепсерлер, торттарға арналған
қалақтар, балыққа, майға арналған
пышақтар, қантқа арналған және соған
ұқсас асүйлiк немесе асханалық құралдар      20
83              Бағалы емес металдардан жасалған
өзге де бұйымдар                             15
8429            Қалағының көлемi 0,63 текше метр
экскаваторлар                                15

8458            Станки токарные металлорежущие              15
85              Электрические машины и оборудование,  беспошлинно
их части; звукозаписывающая и
звуковоспроизводящая аппаратура; аппаратура
для записи и воспроизведения телевизионного
изображения и звука;
их части и принадлежности
8517-8521,      Звуко- и видеозаписывающая, звуко- и         15
8523, 8524,     видеовоспроизводящая аппаратура
8527, 8528, 8531-8536
86              Локомотивы железнодорожные и подвижной        1
состав, трамваи, их части и принадлежности;
путевые устройства для железнодорожной и
трамвайной сети, их узлы и детали;
сигнализационное оборудование механическое
и электромеханическое
8603,           Вагоны моторные электро- и        беспошлинно
860500000,      дизельпоездов и трамвайные
8606
8607            Узлы и части к локомтивам, прочему  беспошлинно
железнодорожному подвижному составу и
трамваям
870190250       Тракторы гусеничные для сельскохозяйственных   15
работ с мощностью двигателя свыше 37 кВт,
но не более 59 кВт
8703            Автомобили легковые и прочие транспортные      25
средства, предназначенные для перевозки
людей
из 8703         Автомобили, специально оборудованные   беспошлинно
для медицинских целей, и для инвалидов
870410          Автомобили-самосвалы, предназначенные  беспошлинно
для использования вне дорожной сети
870600910       Шасси с двигателями для автомобилей,           2
указанных в товарной позиции N 8703
870710          Кузова автомобилей, классифицируемых           2
в товарной позиции N 8703
8708            Части и принадлежности к автомобилям          20
8713            Коляски инвалидные, оснащенные или     беспошлинно
не оснащенные двигателем
871420000       Части и принадлежности к инвалидным    беспошлинно
коляскам
871500          Коляски детские и их части             беспошлинно
90              Приборы и аппараты оптические,                15
фотографические, кинематографические,
измерительные, контрольные; прецизионные,
медицинские и хирургические, их части и
принадлежности
900130000       Линзы контактные                      беспошлинно
900140310       Линзы для очков из стекла,            беспошлинно
обработанные с обеих сторон, для
коррекции зрения однофокальные
900140390       Линзы для очков из стекла,            беспошлинно
обработанные с обеих сторон, для
коррекции зрения прочие
900150310       Линзы для очков из прочих материалов, беспошлинно
обработанные с двух сторон, для коррекции
зрения однофокальные
900150390       Линзы для очков из прочих материалов, беспошлинно
обработанные с двух сторон, для коррекции
зрения прочие
9003            Оправы для очков, защитных очков и им  беспошлинно
подобных оптических приборов; их
арматура и части
9004            Очки защитные и подобные им            беспошлинно
оптические приборы, корректирующие и
защитные
900630000       Фотокамеры, предназначенные для        беспошлинно
подводной съемки и аэрофотосъемки, для
медицинского обследования внутренних
органов; использумые в судебной медицине
и криминалистике
9011            Микроскопы оптические сложные          беспошлинно
9012            Микроскопы, кроме оптических; аппараты
дифракционные                          беспошлинно
9018            Приборы и устройства, применяемые в    беспошлинно
медицине, хирургии, стоматологии,
ветеринарии; аппаратура электромедицинская
прочая, приборы для исследования зрения
9019            Аппаратура для механотерапии; аппараты  беспошлинно
массажные; аппараты для психологических
тестов на профессиональную пригодность;
аппаратура для озоновой, кислородной и
аэрозольной терапии, искусственного дыхания
и прочая
902000          Аппаратура дыхательная прочая, газовые   беспошлинно
маски, кроме защитных масок, без механических
деталей и сменных фильтров
9021            Приспособления ортопедические, включая   беспошлинно
костыли, хирургические ремни и бандажи;
шины и прочие приспособления для лечения
переломов; части тела искусственные;
аппараты слуховые
9022            Аппаратура, основанная на использовании   беспошлинно
рентгеновского, альфа-, бета- и гамма-излучений,
предназначенная или не предназначенная для
медицинского, хирургического, стоматологического
и ветеринарного использования
9028            Счетчики подачи или производства газа,    беспошлинно
жидкости и электроэнергии
9030            Осциллоскопы, спектрометры, прочие        беспошлинно
приборы и аппаратура для измерения и
контроля электрических величин, кроме
измерительных приборов, указанных в товарной
позиции 9028; приборы и аппаратура для
обнаружения и измерения альфа-, бета-, гамма-,
рентгеновского, космического и прочих
ионизирующих излучений
903300000       Части и принадлежности к машинам,        беспошлинно
приборам, инструментам и аппаратуре,
указанным в группе 90, в другом месте не
поименованные

8458            Металл кесетiн токарлық станоктар            15
85              Электр машиналары мен жабдықтар,
олардың бөлшектерi; дыбыс жазатын
және дыбысты қайталап шығаратын
аппаратуралар; теледидардағы бейненi
және дыбысты жазу және қайталап көрсетуге
арналған аппаратуралар; олардың
бөлшектерi мен жабдықтары               баж салығынсыз
8517-8521,      Дыбыс жазатын және дыбысты
8523, 8524      қайталап шығаратын аппаратура                15
8527-8528,
8531-8136
86              Темiр жол локомотивтерi мен жылжымалы
құрамдар, трамвайлар, олардың бөлшектерi
мен жабдықтары; темiр жол мен трамвай
желiсiне арналған жол құрылғылары, олардың
тораптары мен бөлшектерi; механикалық
және электромеханикалық дабыл жабдықтары     1
8603,           Электр-дизель пойыздары мен
860500000       трамвайлардың моторлы вагондары         баж салығынсыз
8606
8607            Локомотивтерге, темiр жолдың басқа
да жылжымалы құрамдары мен трамвайларға
арналған тораптар мен бөлшектер         баж салығынсыз
870190250       Ауылшаруашылық жұмыстарына арналған
қозғағышының қуаттылығы 38 квт,
бiрақ 59-квт-тан артық емес шынжыр
табанды тракторлар                           15
8703            Адамдар тасуға арналған жеңiл
автомобильдер мен басқа да көлiк
құралдары                                    25
8703-тен        Медициналық мақсаттар мен
мүгедектер үшiн арнайы
жабдықталған автомобильдер              баж салығынсыз
870410          Жол жүйесiнен тысқары пайдалануға
арналған өзi түсiргiш
автомобильдер                           баж салығынсыз
870600910       N 8703 тауар бағытында
көрсетiлген автомобильдерге
арналған қозғағыштар орнатылған
шассилер                                     2
870710          N 8703 тауар бағытында жiктелетiн
автомобильдердiң қораптары                   2
8708            Автомобильдердiң бөлшектерi мен
жабдықтары                                   20
8713            Қозғағышпен жабдықталған немесе
жабдықталмаған мүгедектер
арбашалары                             баж салығынсыз
871420000       Мүгедектер арбашаларының
бөлшектерi мен жабдықтары              баж салығынсыз
871500          Балалардың бесiк арбалары және
олардың бөлшектерi                     баж салығынсыз
90              Опикалық, сурет түсiретiн,
кинематографиялық, өлшеу, бақылау,
прецизиондық, медициналық және
хирургиялық аспаптар мен апараттар;
олардың бөлшектерi мен жабдықтары            15
900130000       Контактылы линзалар                   баж салығынсыз
900140310       Шыныдан жасалған, көрудi реттеуге
арналып екi жағы өңделген,
бiркелкi көзiлдiрiктер үшiн
линзалар                              баж салығынсыз
900140390       Шыныдан жасалған, көрудi реттеуге
арналып, екi жағы өңделген,
линзалар және басқалары               баж салығынсыз
900150310       Басқа материалдардан жасалған, екi
жағы өңделген, көрудi реттейтiн
бiркелкi көзiлдiрiктерге арналған
линзалар                              баж салығынсыз
900150390       Басқа материалдардан жасалған,
екi жағы өңделген, көрудi ретейтiн
көзiлдiрiктерге арналған өзге
линзалар                              баж салығынсыз
9003            Көзiлдiрiктерге, күннен
қорғайтын көзiлдiрiктер мен
солар тақылеттес оптикалық
аспаптарға арналған қорапша;
олардың арматурасы мен бөлшектерi      баж салығынсыз
9004            Көзiлдiрiктер, күнен қорғайтын
және солар тақылеттес көрудi
реттейтiн оптикалық аспаптар           баж салығынсыз
900630000       Су астында және әуеден суретке
түсiруге, iшкi ағзаларды
медициналық тексеруге арналған
фотокамералар, сот медицинасы
мен криминалистикада
пайдаланылатындары                     баж салығынсыз
9011            Оптикалық күрделi микроскоптар         баж салығынсыз
9012            Оптикалық микроскоптардан
басқалары; дифракциялық
аппараттар                             баж салығынсыз
9018            Медицинада, хирургияда,
стоматология мен мал
дәрiгерлiгiнде қолданылатын
аспаптар мен құрылғылар; басқа
да электр медициналық аппаратура,
көздiң көруiн тексеруге арналған
аспаптар                              баж салығынсыз
9019            Механикалық терапияға арналған
аппаратура, уқалау аппараттары;
кәсiптiк жарамдылықты
психологиялық тексеруге арналған
аппараттар; азон, оттегi, аэрозол
терапиясына, қолдан дем алдыруға
арналған және басқа аппаратура        баж салығынсыз
902000          Демалу және басқа аппаратура,
қорғаушы бетперделерден,
механикалық бөлшектер мен
ауыстырғыш сүзбелерден басқа
газдан сақтайтын бетперде              баж салғынсыз
9021            Балдақтарды қоса алғанда
ортапедиялық жабдықтар;
хирургиялық белдiктер және
бандаждар; сынықты емдеуге
арналған құрсаулар мен басқа
да жабдықтар; жасанды дене
бөлшектерi; тыңдау аппараттары         баж салығынсыз
9022            Рентген, альфа-, бета- және гамма
сәулелерiн пайдалануға
негiзделiп, медицина, хирургияда,
стоматологияда және мал
дәрiгерлiгiнде қолдануға
арналған немесе арналмаған
аппаратура                            баж салығынсыз
9028            Газ, сұйық заттар мен электр
энергиясын берушi немесе
өндiрушi есептегiштер                 баж салығынсыз
9030            Осциллоскоптар, спектрометрлер,
электрлiк шамаларды өлшеуге
және бақылауға арналған басқа
да аспаптар мен аппаратура, 9028
тауарлық бағытта көрсетiлген
өлшегiш аспаптардан басқасы;
альфа-, бета-, гамма-, реттген,
ғарыштық және басқа иондайтын
сәулелердi iздеп табуға және
өлшеуге арналған аспаптар мен
аппаратура                             баж салығынсыз
903300000       90-топта көрсетiлiп, басқа
жерлерде аталмаған
машиналардың, аспаптардың,
құрал-сайман мен аппаратураның
бөлшектерi мен жабдықтары              баж салығынсыз

91              Часы и их части                               20
93              Оружие и боеприпасы; их части и              100
принадлежности
94              Мебель; постельные принадлежности,            25
матрацы; осветительные приборы и их
части; сборные строительные конструкции
9402            Мебель медицинская, хирургическая,      беспошлинно
стоматологическая или ветеринарная
96              Разные готовые изделия                        15

91              Сағаттар мен олардың бөлшектерi             20
93              Қару-жарақ мен оқ-дәрi; олардың
бөлшектерi мен жабдықтары                  100
94              Жиhаз; төсек-орын жабдықтары,
матрацтар; жарық беретiн аспаптар
мен олардың бөлшектерi; құрамалы
құрылыс конструкциялары                     25
9402            Медициналық, хирургиялық,
стоматологиялық және малдәрiгерлiк
жиhаздар                               баж салығынсыз
96              Әр түрлi дайын бұйымдар                     15