О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственном предприятии"
Постановление Президента Республики Казахстан от 16 июня 1995 г. N 2336
В целях реализации Указа  Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственном предприятии" постановляю:
1. Кабинету Министров Республики Казахстан:
в двухмесячный срок разработать Положение о порядке создания государственных предприятий;
в срок до 1 января 1996 года утвердить перечень республиканских государственных предприятий;
привести решения Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим Указом;
обеспечить пересмотр и отмену министерствами, ведомствами и государственными комитетами Республики Казахстан их нормативных документов, противоречащих настоящему Указу.
2. Главам местных администраций в срок до 1 января 1996 года утвердить перечни коммунальных государственных предприятий.
Президент
Республики Казахстан

"Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1995 жылғы 16 маусымдағы N 2336
"Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
екi ай мерзiм iшiнде мемлекеттiк кәсiпорындарды тәртiбi туралы Ереженi әзiрлесiн;
1996 жылдың 1 қаңтарына дейiнгi мерзiмде республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiн бекiтсiн;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн осы Жарлықпен сәйкес келтiрсiн;
Қазақстан Республикасы министрлiктерiнiң, ведомстволары мен мемлекеттiк комитеттерiнiң осы Жарлыққа қайшы келетiн нормативтiк актiлерiн қайта қарау мен күшiн жоюды қамтамасыз етсiн.
2. Жергiлiктi әкiмдер 1996 жылдың 1 қаңтарына дейiнгi мерзiмде коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiн бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi