Об Антитеррористическом центре Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года № 435. Утратило силу Указом Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 588
Сноска. Утратило силу Указом Президента РК от 24.06.2013 № 588.
1. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан, Министерством обороны Республики Казахстан, Службой охраны Президента Республики Казахстан , Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, Министерством юстиции Республики Казахстан, Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерством культуры, информации и спорта Республики Казахстан и Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан:
1) образовать Антитеррористический центр Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - Центр), предназначенный для координации деятельности заинтересованных государственных органов в сфере выявления, предупреждения и пресечения террористических и экстремистских проявлений;
2) в месячный срок утвердить структуру и положение об Антитеррористическом центре;
3) обеспечить направление своих сотрудников для работы на постоянной основе в штаб Центра.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - распоряжением Президента РК от 8 апреля 2005 г.  N 544 .
1-1. Наделить Центр полномочиями по осуществлению контроля за реализацией государственными органами Республики Казахстан комплекса мер по усилению систем безопасности и готовности к нейтрализации террористических угроз, в том числе предусмотренных Государственной программой борьбы с терроризмом, экстремизмом и сепаратизмом.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 1-1 - распоряжением Президента РК от 8 апреля 2005 г.  N 544 .
2. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан внести на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проект указа, предусматривающий внесение дополнения в структуру Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по созданию штаба Центра, за счет имеющейся штатной численности.
3. Финансирование деятельности Центра производить за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Комитету национальной безопасности Республики Казахстан, а также Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Министерству обороны Республики Казахстан, Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, Министерству юстиции Республики Казахстан, Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан, Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан и Службе охраны Президента Республики Казахстан. Оплату труда сотрудников штаба Центра осуществляют государственные органы, в штате которых они состоят.  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - распоряжением Президента РК от 8 апреля 2005 г.  N 544 .

Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Терроризмге қарсы орталығы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 435 өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 588 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 24.06.2013 № 588 Жарлығымен.
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігімен, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметімен, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігімен, Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiмен, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiмен, Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiмен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетімен бірлесе отырып:
1) мүдделі мемлекеттік органдардың террористік және экстремистік көріністерді анықтау, алдын алу және жолын кесу саласындағы қызметін үйлестіруге арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Терроризмге қарсы орталығын (бұдан әрі - Орталық) құратын болсын;
2) бір ай мерзімде Терроризмге қарсы орталықтың құрылымын және ережесін бекітсін;
3) Орталықтың штабында тұрақты негіздеме жұмыс істеу үшін өз қызметкерлерін жіберуді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2005.04.08. N  544 өкімімен.
1-1. Орталыққа Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қауiпсiздiк жүйелерiн және террористiк қатердi бейтараптандыруға дайындықты күшейту жөнiндегі шаралар кешенiн iске асыруға, оның iшiнде Терроризмге, экстремизмге және сепаратизмге қарсы күрес жөнiндегі мемлекеттiк бағдарламада көзделген бақылауды жүргiзу жөнiндегi өкiлеттiктер берiлсiн.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Президентінің 2005.04.08. N  544 өкімімен.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына қазіргі штат санының есебінен Орталықтың штабын құру жөнінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің құрылымына толықтыру енгізуді көздейтін жарлық жобасын енгізсін.
3. Орталықтың қызметін қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiне, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiне, Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетiнe және Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіне көзделген қаражаттың есебінен және шегінде жүргізілсін. Орталық штабы қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеуді олар штатында тұратын мемлекеттік органдар жүзеге асырсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2005.04.08. N  544 өкімімен.

4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан

4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті