Об утверждении Положения о Личном Представителе Президента Республики Казахстан в Верховном Совете республики
Распоpяжение Пpезидента Республики Казахстан от 4 апpеля 1994 года N 1623. Утратило силу - Указом Президента РК от 26 января 2001 г. N 542 ~U010542
Утвердить Положение о Личном Представителе Президента
Республики Казахстан в Верховном Совете республики.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 4 апреля 1994 г. N 1623
Положение
о Личном Представителе Президента Республики
Казахстан в Верховном Совете республики
I. Общие положения
1. Личный представитель Президента Республики Казахстан в
Верховном Совете республики (в дальнейшем Личный
представитель - Президента) является должностным лицом, специально уполномоченным Президентом представлять его интересы в Верховном Совете и осуществлять взаимосвязи Главы государства с законодательным органам Республики.
2. Личный представитель Президента назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан и по статусу приравнивается к Министру Республики Казахстан.
3. Личный представитель Президента подотчетен и ответственен перед Президентом.
4. Личный представитель Президента в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, указами, постановлениями и распоряжениями Президента Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
II. Компетенция Личного представителя Президента
5. Личный Представитель Президента уполномочен:
координировать разработку и реализацию законодательной стратегии Главы Государства;
регулярно информировать Президента о состоянии законодательного процесса в Верховном Совете и рассматриваемых им вопросах;
участвовать в работе координационных и рабочих органов Верховного Совета, депутатских групп и фракций;
регулярно проводить встречи с депутатами, разъяснять позиции Президента, анализировать выступления и настроения внутри депутатского корпуса, расстановку сил в парламенте, уточнять позиции парламентариев по отношению к политике Главы государства;
по поручению Президента информировать Верховный Совет о позиции Главы государства по вопросам, рассмартиваемым в Верховном Совете;
вносить Президенту предложения о его участии в работе сессий и органов Верховного Совета;
вносить Президенту предложения о времени и тематике выступлений Президента в Верховном Совете, координировать подготовку этих выступлений Аппаратом Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан;
координировать подготовку для Президента предложений по преодолению противоречий, возникающих в отношениях между законодательной властью и Главой государства, а также по разрешению кризисных ситуаций в самом Верховном Совете;
выполнять иные поручения Президента, связанные с представительством его интересов в Верховном Совете.

Жоғарғы Кеңесiндегi Жеке өкiл туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмi 1994 жылғы 4 сәуiр N 1623. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2001.01.26. N 542 Жарлығымен. ~U010542
Қазақстан Республикасы Президентiнiң республика Жоғарғы
Кеңесiндегi Жеке Өкiлi туралы ереже бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы, 1994 жылғы 4 сәуiр
N 1623
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 4 сәуiр
N 1623 Өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Президентiнiң республика
Жоғарғы Кеңесiндегi Жеке Өкiлi туралы
Ереже
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң республика Жоғарғы Кеңесiндегi Жеке Өкiлi (бұдан былай Президенттiң Жеке Өкiлi) Жоғарғы Кеңесте Президенттiң мүддесiн бiлдiруге және мемлекет Басшысының республиканың заң шығарушы органымен өзара байланысын жүзеге асыруға өзi арнайы уәкiлдiк берген лауазымды адам болып табылады.
2. Президенттiң Жеке Өкiлiн Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады әрi мәртебесi бойынша Қазақстан Республикасының министрiне теңестiрiледi.
3. Президенттiң Жеке Өкiлi Президент алдында есеп және жауап бередi.
4. Президенттiң Жеке Өкiлi өзiнiң қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтарын, қаулыларын және өкiмдерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
II. Президенттiң Жеке Өкiлiнiң құзыры
5. Президенттiң Жеке Өкiлiне:
мемлекет Басшысының заң шығарушылық стратегиясы әзiрленуi мен оның жүзеге асырылуын үйлестiруге;
Жоғарғы Кеңесте заң шығару процесiнiң жайы және онда қаралатын мәселелер туралы Президенттi ұдайы хабардар етiп отыруға;
Жоғарғы Кеңестiң үйлестiрушi және жұмыс органдарының, депутат топтары мен фракциялардың жұмысына қатысуға;
депутаттармен ұдайы кездесу өткiзiп, Президенттiң айқындамасын түсiндiруге, депутаттар корпусында сөйлеген сөздер мен оның iшiндегi көңiл күйге, парламенттегi күштердiң орналасуына талдау жасауға, мемлекет Басшысының саясаты жөнiндегi парламентерлердiң айқындамасын анықтап отыруға;
Жоғарғы Кеңесте қаралатын мәселелер жөнiндегi мемлекет Басшысының айқындамасы туралы Президенттiң тапсыруы бойынша Жоғарғы Кеңестi хабардар етiп тұруға;
Жоғарғы Кеңестiң сессиялары мен органдарының жұмысына Президенттiң қатысуы туралы оған ұсыныс енгiзуге;
Президенттiң Жоғарғы Кеңесте сөйлейтiн сөзiнiң тақырыбы мен уақыты туралы Президентке ұсыныс енгiзуге, сөйленетiн сөздердi Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының дайындауын үйлестiруге;
заң шығарушы өкiмет пен мемлекет Басшысы арасындағы қарым-қатынаста туындайтын қайшылықтарды жою, сондай-ақ Жоғарғы Кеңестiң өзiндегi дағдарысты ахуалды шешу жөнiндегi ұсыныстардың Президентке әзiрленуiн үйлестiруге;
Президенттiң Жоғарғы Кеңестегi мүддесiн бiлдiруге байланысты оның өзге де тапсырмаларын орындауға уәкiлдiк берiлген.

6. В целях реализации названных функций Личный Представитель Президента вправе:
присутствовать на любых заседаниях Верховного Совета и его органов, получать все документы и материалы, распространяемые в Верховном Совете;
участвовать в необходимых случаях на заседаниях Кабинета Министров Республики Казахстан и консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан;
запрашивать и получать от руководителей и должностных лиц государственных и иных органов информацию, справки, документы и материалы установленных образца и формы;
по согласованию с Руководителем Аппарата Президента и Кабинета Министров давать обязательные указания руководителям отделов и иных подразделений Аппарата Президента и Кабинета Министров;
по согласованию с руководителями соответствующих министерств, государственных комитетов и ведомств Республики Казахстан привлекать руководителей и должностных лиц этих органов к выполнению поручений Президента Республики Казахстан.
III. Организация и обеспечение деятельности
Личного представителя Президента
7. Организация деятельности Личного представителя Президента осуществляется Группой консультантов Личного представителя Президента Республики Казахстан в Верховном Совете республики, являющейся самостоятельным подразделением Аппарата Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан.
8. Работники Группы консультантов назначаются на должность и освобождаются от должности в порядке, установленном Положением об Аппарате Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан.
9. Обеспечение деятельности Личного представителя Президента и Группы его консультантов возлагается на Аппарат Президента и Кабинета Министров Республики Казахстан.

6. Аталған функцияларды жүзеге асыру мақсатында Президенттiң Жеке Өкiлiнiң:
Жоғарғы Кеңестiң және оның органдарының кез келген мәжiлiстерiне қатысып, Жоғарғы Кеңесте таратылатын барлық құжаттар мен материалдарды алып тұруға;
қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң және Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы консультациялық-кеңесшi органдардың мәжiлiстерiне қатысуға;
белгiленген үлгiлер мен нысандардағы ақпаратты, анықтамаларды, құжаттар мен материалдарды мемлекеттiк және басқа органдардың басшылары мен лауазымды адамдарынан сұратып алуға;
Президент пен Министрлер Кабинетi Аппараты Басшысының келiсуi бойынша Президент пен Министрлер Кабинетi Аппаратының бөлiмдерi мен өзге де бөлiмшелерiнiң басшыларына мiндеттi нұсқаулар беруге;
Қазақстан Республикасының тиiстi министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi мен ведомстволары басшыларының келiсуi бойынша осы органдардың басшылары мен лауазымды адамдарын Қазақстан Республикасы Президентiнiң тапсырмаларын орындау iсiне тартуға құқығы бар.
III. Президенттiң Жеке Өкiлiнiң қызметiн
ұйымдастыру және оны қамтамасыз ету
7. Президенттiң Жеке Өкiлiнiң қызметiн ұйымдастыруды Қазақстан Республикасы Президентiнiң республика Жоғарғы Кеңесiндегi Жеке Өкiлiнiң Консультанттар тобы жүзеге асырады, ол Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетi Аппаратының дербес бөлiмшесi болып табылады.
8. Консультанттар тобының қызметкерлерi Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетiнiң Аппараты туралы ережеде белгiленген тәртiппен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
9. Президенттiң Жеке Өкiлi мен оның Консультанттар тобының қызметiн қамтамасыз ету Қазақстан Республикасының Президентi мен Министрлер Кабинетiнiң Аппаратына жүктеледi.