О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О земле"
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 22 декабря 1995 г. N 2718. Утратило силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратило силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, U952717_ "О земле":
Правительству Республики Казахстан:
1) до 1 июля 1996 года:
внести предложения по приведению законодательства Республики Казахстан в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О земле";
привести решения Правительства Республики Казахстан в соответствие с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О земле";
обеспечить пересмотр и отмену государственными органами их нормативных актов, противоречащих Указу Президента Республики Казахстан, имеющему силу Закона, "О земле";
внести предложения по созданию Государственной земельной инспекции Республики Казахстан;
2) разработать и утвердить:
Положение о государственном земельном кадастре и землеустройстве в Республике Казахстан;
Положение о порядке образования фонда перераспределения земель;
Положение об особо охраняемых природных территорий и порядке перевода их в земли других категорий;
Положение о порядке и размерах возмещения убытков, а также потерь сельскохозяйственного и лесохозяйственного производства при изъятии земель;
Перечень категорий работников, имеющих право на служебные земельные наделы;
Положение о порядке изъятия, охраны и использования загрязненных и нарушенных земель;
3) разработать и представить в установленном порядке проект законодательного акта "Об особо охраняемых природных территориях Республики Казахстан";
4) до 1 апреля 1996 года разработать и утвердить:
Порядок и нормы предоставления земель в собственность, постоянное или временное землепользование;
форму документов, удостоверяющих право собственности на земельный участок и право землепользования;
Размеры ставок платы на землю, продаваемую в частную собственность или предоставляемую в землепользование государством;
Предельные размеры земельных участков, предоставляемых гражданам и юридическим лицам;
Положение о порядке изъятия и выкупа земельных участков для государственных нужд.
Президент Республики Казахстан

"Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығы iске асыру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2718 Өкiмi. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
"Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын iске асыру мақсатында:
Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) 1996 жылғы 1 шiлдеге дейiн:
Қазақстан Республикасының заңдарын "Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына U952717_ сәйкес келтiру туралы ұсыныстар енгiзсiн;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiн "Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына сәйкес келтiрсiн;
мемлекеттiк органдардың "Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына қайшы келетiн өз нормативтiк актiлерiн қайта қарап, күшiн жоюын қамтамасыз етсiн;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк жер инспекциясын құру туралы ұсыныстар енгiзсiн;
2) мыналарды әзiрлеп,бекiтетiн болсын:
Мемлекеттiк жер кадастры және Қазақстан Республикасындағы жерге орналастыру туралы ереже;
Жердi қайта бөлу қорын құру тәртiбi туралы ереже;
Ерекше қорғалатын табиғат аумақтары және бұларды басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы ереже;
Жердi алған кезде шығындарды, сондай-ақ ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы өндiрiсiнiң шығындарын өтеудiң тәртiбi мен мөлшерi туралы ереже;
Қызмет бабында жер үлесiн алуға құқығы бар қызметкерлер санатының тiзбесi;
Ластанған және бүлiнген жерлердi алудың, қорғау мен пайдаланудың тәртiбi туралы ереже;
3) "Ерекше қорғалатын табиғат аумақтары туралы" заң актiсiнiң жобасын белгiленген тәртiппен әзiрлеп, ұсынатын болсын;
4) 1996 жылғы 1 сәуiрге дейiн: Жердi меншiкке, тұрақты немесе уақытша жер пайдалануға берудiң тәртiбi мен нормаларын; Жер учаскесiне меншiк құқығы мен жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттардың нысанын; Мемлекет жеке меншiкке сататын немесе жер пайдалануға беретiн жер үшiн ставкаларының мөлшерiн; Азаматтар мен заңды тұлғаларға берiлетiн жер учаскелерiнiң шектi мөлшерiн; Жер учаскелерiн мемлекет мұқтажы үшiн алудың және сатып алудың тәртiбi туралы ереженi әзiрлеп, бекiтетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi