О мерах по обеспечению первоочередных общегосударственных нужд и стабильной работы жизнеобеспечивающих отраслей страны
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 июля 1996 г. N 3072. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях создания необходимых продовольственных ресурсов страны, организации нормального и бесперебойного функционирования жизнеобеспечивающих сфер и отраслей:
1. Считать первостепенной задачей Правительства Республики Казахстан, государственных органов и акимов всех уровней:
- организованное и своевременное проведение уборки урожая текущего сельскохозяйственного года;
- обеспечение подготовки народного хозяйства к работе в предстоящий осенне-зимний период.
2. Обязать Правительство Республики Казахстан, акимов областей принять исчерпывающие меры к созданию необходимых условий сельхозпроизводителям всех форм собственности для своевременного сбора и продажи выращенного урожая сельскохозяйственных культур, первоочередной и безусловной поставки зерна и другой сельхозпродукции для государственных нужд.
Возложить персональную ответственность за выполнение этих задач на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Карибжанова Ж.С. и акимов всех уровней.
3. Для оперативного решения вопросов, связанных с подготовкой и проведением сельскохозяйственных уборочных работ, создать рабочую группу в составе Карибжанова Ж.С. - Заместителя Премьер-Министра (руководитель группы), Ахымбекова С.Ш. - Министра сельского хозяйства (заместитель руководителя группы), Балгимбаева Н.У. - Министра нефтяной и газовой промышленности, Лавриненко Ю.И. - Министра транспорта и коммуникаций, Павлова А.С. - Министра финансов, Храпунова В.В. - Министра энергетики и угольной промышленности, Шевелева В.В. - заместителя Министра промышленности и торговли, Джандосова У.А. - Председателя Национального Банка Республики Казахстан, Зиябекова Б.З. - председателя правления Казагропромбанка, Бектемисова А.И. - президента компании "Кен дала", Абдильманова Г.Т. - президента компании "Оним", Федченко В.Г. - президента компании "Казагрореммаш",Сулейменова М.Г. - президента компании "Сельхозмаш", Хасанова Т.А. - президента компании "Мунайгаз", Садыкова Б.С. - президента Государственной продовольственной контрактной корпорации, Азимова Р.Д. - президента Международной казахстанской агропромышленной биржи.
4. Правительству Республики Казахстан, акимам и руководителям правоохранительных органов всех уровней осуществить необходимые меры по обеспечению сохранности собранного урожая, предотвращению его расхищения и контрабандного вывоза.
Обеспечить к началу массовой уборочной компании восстановление контрольно-пропускных пунктов на границе Республики Казахстан с государствами - участниками СНГ, а также создание таких пунктов с соответствующим техническим и транспортным оснащением на территориях зернопроизводящих регионов страны.

Елдiң тiршiлiк-тынысын қамтамасыз ету салаларының бiрiншi кезектегi жалпымемлекеттiк қажеттерi мен тұрақты жұмысын қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкiмi 1996 жылғы 19 шiлде N 3072. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Елдiң қажеттi азық-түлiк ресурстарын жасақтау, тiршiлiк-тынысын қамтамасыз ету аялары мен салаларының қалыпты және iркiлiссiз қызмет етуiн ұйымдастыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, мемлекеттiк органдар мен барлық деңгейлердегi әкiмдердiң бiрiншi дәрежелi мiндетi:
- биылғы ауылшаруашылық жылындағы астық жинауды ұйымшылдықпен және уақтылы өткiзу;
- халық шаруашылығын алдағы күзгi-қысқы кезеңге дайындауды қамтамасыз ету деп саналсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiне, облыстар әкiмдерiне барлық нысандардағы ауылшаруашылық өнiмдерiн өндiрушiлерге өсiрiлген ауылшаруашылық дақылдары өнiмiн уақтылы жинау мен сату, мемлекеттiк мұқтаждар үшiн астық пен басқа да дақылдарды бiрiншi кезекте және сөзсiз жеткiзу үшiн қажеттi жағдайлар жасауға тыңғылықты шаралар қолдану мiндеттелсiн.
Осы мiндеттердiң орындалуы үшiн Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Ж.С.Кәрiпжанов пен барлық деңгейлердегi әкiмдерге дербес жауапкершiлiк жүктелсiн.
3. Ауылшаруашылық жинау жұмыстарына дайындық пен оларды өткiзуге байланысты мәселелердi жедел шешу үшiн мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын: Ж.С.Кәрiпжанов - Премьер-Министрдiң орынбасары (топ басшысы), С.Ш.Ақымбеков - Ауыл шаруашылығы министрi (жұмыс тобы басшысының орынбасары), Н.Ө.Балғымбаев - Мұнай және газ өнеркәсiбi министрi, Ю.И.Лавриенко - Көлiк және коммуникация министрi, А.С.Павлов - Қаржы министрi, В.В.Храпунов - Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрi, В.В.Шевелев - Өнеркәсiп және сауда министрiнiң орынбасары, О.Ә.Жандосов - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Төрағасы, Б.З.Зиябеков - Қазақ аграрлық - өнеркәсiптiк банкi басқармасының төрағасы, А.И.Бектемiсов - "Кең дала" компаниясының президентi, Ғ.Т.Әбдiлманов - "Өнiм" компаниясының президентi, В.Г.Федченко - "Қазагрореммаш" компаниясының президентi, М.Ғ.Сүлейменов - "Сельхозмаш" компаниясының президентi, Т.А.Хасанов - "Мұнайгаз" компаниясының президентi, Б.С.Садықов - Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының президентi, Р.Д.Әзiмов - Халықаралық қазақстандық аграрлық-өнеркәсiптiк биржасының президентi.
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi, барлық деңгейлердегi әкiмдер мен құқық қорғау органдарының басшылары жиналған өнiмдi сақтауды қамтамасыз ету, оның талан-таражға түсуi мен контрабандалық тасылуын болдырмау жөнiнде қажеттi шаралар қолданатын болсын.
Жаппай астық жинау науқаны басталғанға дейiн Қазақстан Республикасының ТМД-ға қатысушы мемлекеттермен шекарасында бақылау-өткiзу пункттерiн қалпына келтiру, сондай-ақ елдiң астық өндiретiн аймақтарының аумақтарында тиiстi техникалық және көлiкпен жарақтанған осындай пункттер құру қамтамасыз етiлсiн.

5. Признать работу Правительства Республики Казахстан по организации подготовки объектов электроэнергетики, потребителей электрической и тепловой энергии к работе в осенне-зимний период 1996/97 годов неудовлетворительной и поручить ему принять незамедлительные меры по восполнению допущенных отставаний в формировании необходимых запасов топлива и проведении других предзимних подготовительных работ.
В 10-дневный срок доложить Президенту Республики Казахстан об устранении имеющихся серьезных недостатков.
Возложить персональную ответственность за выполнение этих задач на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Штойка Г.Г. и акимов всех уровней.
6. Для оперативного решения вопросов, связанных с организацией подготовки народного хозяйства к работе в предстоящий осенне-зимний период, создать рабочую группу в составе Штойка Г.Г. - Заместителя Премьер-Министра (руководитель группы), Соболева В.В. - Заместителя Премьер-Министра (заместитель руководителя группы),Балгимбаева Н.У. - Министра нефтяной и газовой промышленности, Лавриненко Ю.И. - Министра транспорта и коммуникаций, Павлова А.С. - Министра финансов, Храпунова В.В. - Министра энергетики и угольной промышленности, Джандосова У.А. - Председателя Национального Банка, Кетебаева М.К. - заместителя Министра экономики Республики Казахстан.
7. Правительству Республики Казахстан:
- каждые 15 дней информировать Президента Республики Казахстан
о состоянии дел по указанным направлениям, проводимой работе и
достигаемых результатах;
- не менее двух раз в месяц публиковать в печати официальную
информацию, освещаемую состояние дел с уборкой урожая и подготовкой
к осенне-зимнему периоду.
8. Контроль за выполнением настоящего распоряжения возложить на
Государственного секретаря Республики Казахстан Есимова А.С. и
Организационно-контрольный отдел Администрации Президента Республики
Казахстан.
Президент
Республики Казахстан

5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң электр энергетикасы объектiлерi мен электр және жылу қуаты тұтынушылар 1996/97 жылдардағы күзгi-қысқы кезеңдегi жұмысқа дайындауды ұйымдастыру жөнiндегi жұмысы қанағаттанғысыз деп танылсын және оған отынның қажеттi қорларын жасау мен басқа да қыс алдындағы дайындық жұмыстарындағы артта қалушылықтардың орнын толтыру жөнiнде кiдiрiссiз шаралар қолдану жүктелсiн.
Орын алған кемшiлiктердi жою туралы 10 күн мерзiмде Қазақстан Республикасының Президентiне баян етiлсiн.
Осы мiндеттердiң орындалуы үшiн Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Г.Г.Штойк пен барлық деңгейлердегi әкiмдерге дербес жауапкершiлiк жүктелсiн.
6. Халық шаруашылығын алдағы күзгi-қысқы кезеңдегi жұмысқа дайындауды ұйымдастыруға байланысты мәселелердi жедел шешу үшiн мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын: Г.Г.Штойк - Премьер-Министрдiң орынбасары (топ басшысы), В.В.Соболев - Премьер-Министрдiң орынбасары (топ басшысының орынбасары), Н.Ө.Балғымбаев - Мұнай және газ өнеркәсiбi министрi, Ю.И.Лавриенко - Көлiк және коммуникациялар министрi, А.С.Павлов - Қаржы министрi, В.В.Храпунов - Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрi, С.Ә.Жандосов - Ұлттық Банктiң төрағасы, М.К.Кетебаев - Қазақстан Республикасының Экономика министрiнiң орынбасары.
7. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
- көрсетiлген бағыттар жөнiндегi iстердiң жай-күйi, жүргiзiлген жұмыс пен қол жеткен нәтижелер туралы Қазақстан Республикасының Президентiне әр 15 күн сайын баяндап тұрсын;
- айына кемiнде екi рет баспасөзде астық жинау мен күзгi-қысқы кезеңге дайындыққа байланысты iстердiң жай-күйiн көрсететiн ресми ақпарат жариялайтын болсын.
8. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысы А.С.Есiмов пен Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Ұйымдастыру-бақылау бөлiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi