О дополнительных мерах по усилению охраны Боровского горно-лесного массива
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 27 февраля 1997 г. N 3369. Утратило силу - распоряжением Президента РК от 23 августа 2000 г. N 159 ~N000159
В целях сохранения уникального природного комплекса Боровского горно-лесного массива Кокшетауской области, улучшения условий отдыха населения в санаторно-курортной зоне этого района:
1. Правительству Республики Казахстан:
1) преобразовать Боровское лесное хозяйство в Природно-оздоровительный лесной комплекс "Бурабай" в пределах существующих границ;
2) разработать совместно с Управлением делами Президента Республики Казахстан и утвердить Устав Природно-оздоровительного лесного комплекса "Бурабай", предусмотрев усиление охраны фауны и флоры и сохранение в естественном состоянии наиболее типичных для данной зоны участков природы; запрещение без специального разрешения любительской и спортивной охоты на территории этого комплекса; проведение разрешенных лесохозяйственных и лесовосстановительных работ на основе передовых достижений науки и современных технологий;
3) совместно с Управлением Делами Президента Республики Казахстан рассмотреть вопросы финансирования деятельности Природно-оздоровительного лесного комплекса "Бурабай";
4) пересмотреть и утвердить распределение лесов Природно-оздоровительного лесного комплекса "Бурабай" по категориям защитности после уточнения их площадей лесоустройством.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства в Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, Казахскому научно-исследовательскому институту лесного хозяйства и агромелиорации оказывать Природно-оздоровительному лесному комплексу "Бурабай" научно-методическую помощь в организации и проведении необходимых лесохозяйственных мероприятий, обеспечить контроль за состоянием лесов.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на управление Делами Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан

Бурабай таулы орман алқабын қорғауды күшейту жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң өкiмi 1997 жылғы 27 ақпан N 3369. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2000.08.23. N 159 өкімімен. ~N000159
Көкшетау облысындағы Бурабай таулы орман алқабының бiрегей табиғи кешенiн сақтау, халықтың осы ауданның курорттық-санаториялық аймағында демалу жағдайын жақсарту мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) "Бурабай" орман шаруашылығын қазiргi шекарасының шегiнде "Бурабай" табиғи-сауықтыру орман кешенi етiп қайта құрсын;
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасын бiрлесiп, "Бурабай" табиғи-сауықтыру орман кешенiнiң Жарғысын әзiрлеп бекiтсiн, онда өсiмдiктер мен жануарлар дүниесiн қорғауды күшейтудi, осы аймаққа неғұрлым етене табиғат учаскелерiн табиғи қалпында сақтауды; арнайы рұқсатсыз осы кешен аумағында әуесқойлық және спорттық аңшылыққа тыйым салуды, ғылымның озық жетiстiктерi мен осы заманғы технологиялар негiзiнде рұқсат етiлген орман шаруашылығы және орманды қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзудi көздейтiн болсын;
3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасымен бiрлесiп, "Бурабай" табиғи-сауықтыру орман кешенiнiң қызметiн қаржыландыру мәселесiн қарасын;
алаңдарды орман орналастыру бойынша нақтыланғаннан кейiн "Бурабай" табиғи-сауықтыру орман кешенiнiң ормандарын қорғау санаттары бойынша бөлудi бекiтсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiндегi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетi, Қазақстан орман шаруашылығы және агромелиорация ғылыми-зерттеу институты "Бурабай" табиғи-сауықтыру орман кешенiне қажеттi орман шаруашылығы шараларын
ұйымдастыру мен жүргiзуде ғылыми әдiстемелiк көмек көрсетсiн,
ормандардың жай-күйiне бақылау жасалуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Iс басқармасына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi